Čtvrtek 21. listopadu 2024 14:57
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
eightcap krypto
reklama
Dukascopy new

Data inflace nepřekvapila, Polozův projev oslabil kanadský dolar

13.03.2018 17:06  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americká data inflace nepřekvapila

Dnes v 13:30 byla zveřejněna měsíční data inflace z USA. Ta však nenabídla žádnou změnu a pomohla trochu americkým akciovým trhům, aby realizovaly další zisky. Podle očekávání jádrová inflace v únoru rostla o 0,2%. Jádrová inflace tedy zůstává na 1,8%. Základní míra inflace také rostla podle očekávání o 0,2%. Inflace tedy po únorových datech zrychlila podle očekávání na 2,2%. Údaje ukazují, že inflace se postupně zvedá bez většího zrychlení. To vše je v souladu s výhledem politiků ohledně růstu cen, který se neustále přibližuje ke svému cíli. Vzhledem k výsledkům aktuálního reportu lze na 99% říci, že FED bude na příštím zasedání zvedat úrokové sazby, avšak inflace neroste nijak závratně rychle a pro nějaké další agresivnější zvedání sazeb není důvod. Inflace by si tedy měla dojít poměrně pohodlně k 2% inflačnímu cíli do konce příštího kvartálu. Americký dolar vnímal výsledky inflace poměrně negativně a začal v reakci na vyhlášení dat klesat. Stejně reagovaly i výnosy z amerických dluhopisů, které dnes zatím trochu ztrácí.

Přes pozitivní Polozův projev kanadský dolar oslabuje

V 15:15 měl za kanadskou centrální banku projev její guvernér Stephen Poloz. Kde zaznělo mnoho velmi zajímavých prohlášení, které ale opět spíše uškodily kanadskému dolaru. V domácí ekonomice zůstává spoustu nevyužitého potencionálu, zejména v trhu práce, který umožňuje politikům prodloužit expanzi bez dosažení vyšší inflace. Jak rychle domácí ekonomika bude expandovat bez dosažení 2% inflačního cíle, to je jedna z nejzásadnějších otázek kanadské centrální banky. Věří, že čím rychleji může trvat růst, aniž by se přehřívala, tím déle může Bank of Canada čekat se zvedáním úrokových sazeb. Centrální banka očekává stagnaci pod 2% inflačním cílem dalších pár let. Dále očekávají růst investic jak do stávajících, tak nových společností, to by mělo podpořit trh práce. To je důležité hlavně k dosažení ekonomického růstu a následným vyšším příjmům na osobu. Kanada se tedy podle Poloze a kanadské centrální banky nachází v ideálním bodě hospodářského cyklu, kde rostoucí poptávka skutečně vytváří nové kapacity, protože společnosti investují, aby dosáhly vyšších tržeb.

 

 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Da Silva (portugalský minister financií)
    " Je otázne, či posledný prepad eura je dostatočný na podporu obnovy lokálnej ekonomiky....
  • Dáta a komentáre pred nami počas US obchodnej seasny
    16:00 minister financií USA T. Geithner pre US senátom ohľ...
  • Data a strach ze sankcí. Akcie padají, dluhopisy a eurodolar jsou v klidu
    Slabá data a riziko nových sankcí jsou tématy, která negativně ovlivňují vstup hlavních finančních trhů do nového týdne. Německý DAX dopoledne padá o 3,5, francouzský CAC40 o 4 procenta a nedaří se ani periferním dluhopisům. Německé či americké dluhopisy se však nijak zvlášť velké poptávce netěší a jejich výnosy se nacházejí poblíž předchozího závěru. Ropa padá a eurodolar se po poklesu z páteční úrovně stabilizuje u 1,0935.
  • Data by měly EURUSD podpořit
    Vývoj na EURUSD se nijak výrazně neliší od toho včerejšího. Hlavní měnový pár...
  • Data CPI trhy udržela poblíž maxim
    Hlavní zprávou včerejšího dne byla bez pochyb inflační data, která byla v souladu s očekáváním analytiků, ale přesto byla okamžitá reakce trhu pozitivní. Po delší době nejsou vítězem včerejšího obchodování společnosti z odvětví produkce čipů, ale ostatní technologické společnosti. Nvidia, AMD i Broadcom společně uzavřely den ztrátou. Na straně druhé posilovaly technologické akcie v podobě Microsoftu, Applu, Netflixu nebo Amazonu. Akcie Tesly, které v posledních dnech silně rostly včera uzavřely bez větších změn. Hlavní akciové indexy uzavřely včerejší den následovně: S&P 500 +0,02 %, Nasdaq 100 -0,16 % a Dow Jones +0,11 %.
  • Data dnes pomohla hlavně dluhopisům, polepšily si i akcie
    Nový návrh infrastrukturního plánu od demokratů ze Sněmovny reprezentantů ani 15% minimální korporátní daň prezentovaná prezidentem Bidenem dnes nepřilákaly velkou pozornost trhů. V centru zájmu stála čísla z trhu práce, která nakonec byla horší, než se čekalo, ale akciím to nakonec prospělo.
  • Datadog po čtvrtletních výsledcích posiluje o 30 % 💰
    Společnost Datadog (DDOG.US) oznámila, že ve třetím čtvrtletí dosáhla silného nárůstu tržeb o 25 % a dosáhla 547,5 milionu USD. Akcie společnosti zaznamenaly po zveřejnění výsledků výrazný 30% nárůst, podpořený pozitivními výsledky a optimistickým celoročním výhledem, který překonal očekávání analytiků.
  • Datadog se po čtvrtletních výsledcích propadá o 6,00 % v premarketu 📌
    Datadog (DDOG.US) po zprávě o výdělcích společnosti klesl o 5,95 %. Datadog odhalil svou roční předpověď, která nesplnila očekávání Wall Street. Pro fiskální rok 2024 očekává Datadog upravený čistý příjem na akcii mezi 1,38 a 1,44 dolary při tržbách 2,555 až 2,575 miliardy dolarů, což je méně než konsensuální odhady 1,78 dolaru na akcii při tržbách 2,59 miliardy dolarů. Očekává se, že první čtvrtletí roku 2024 zaznamená tržby mezi 587 miliony USD a 591 miliony USD, s upraveným čistým příjmem na akcii 0,33 až 0,35 USD, což je opět mírně pod konsensem 0,39 USD.
  • Data dokládají zpomalování Číny i Evropy. Investoři míří z akcií do dluhopisů, euro padá
    Wall Street ještě včera zavírala s malou změnou, načež ale nová data trhy do dalšího dne naladila negativně. Jak asijské, tak následně evropské akcie citelně padají. Ráno sice lehce překonal očekávání japonský index Tankan naznačující aktivitu mezi velkými podniky ve 4Q, ale data z Číny a Evropy dobře nevypadají.
  • Data HDP Austrálie a britská PMI zklamala, NZD po aukci mléka posiluje; analýza GBP/USD, GBP/AUD, EUR/JPY
    Americký akciový trh si včera mírně oddechl od růstového pohybu. Avšak objemy obchodů byly nízké, a tak se lze domnívat, že investoři vyčkávají na páteční data z trhu práce (NFP) USA. Jejich předskokan (ADP), tedy počet nově vtvořených pracovních míst v soukromém sektoru v únoru, bude zveřejněn již dnes v 14:15. Dnes bychom měli rovněž sledovat projev Evanse, hlasujícího člena bankovní rady Fedu, jenž bude mluvit na téma monetární politika a ekonomický výhled USA. Jeho slova by mohla přiblížit vývoj úrokových sazeb v nejbližších měsících. V 16:00 bude zveřejněn index nákupních manažerů (PMI) ISM ze sektoru slžeb USA. Nakonec ve 20:00 bude publikována Béžová kniha Fedu, jež nám nabídne pohled na stav ekonomiky Spojených států. Dnes rovněž zasedá kanadská centrální banka (BoC). Avšak po předchozím snížení úrokové sazby se od ní nečekají další změny.
  • Data inflace pravděpodobně ECB k akci nedonutí
    Počet nezaměstnaných v Německu v dubnu klesnul o 25 000, čímž dosáhnul aktuální úrovně nezaměstnaných Němců ve vý...
  • Data jdou akciím na ruku, pochybnosti o těžbě zabrzdily ropu
    Květnová statistika ADP naznačila překvapivě rychlé navracení amerického trhu práce do normálu, když ubylo jen 2,8 mil. pracovních míst při odhadovaných -9 mil. Vzhledem k tomu, že odchylka od odhadů je opravdu velká, vypadá to i na dobrá oficiální data z ministerstva práce v pátek. Tržní hráči s nimi budou už počítat, ale i tak může další důkaz vybředání z koronakrize sentiment podporovat.
  • Data krotí optimismus, Amerika po ISM obrací dolů
    Evropské akcie začínaly opatrně i po vysoce pozitivní inspiraci ve včerejším obchodování na Wall Street. Poté začaly postupně své zisky navyšovat, přičemž pozitivním faktorem bylo především poslední vystoupení šéfa Fedu a sázka na příznivější výhled měnové politiky.
  • Data michiganské univerzity hluboce pod odhady!
    Dlouhodobá inflační očekávání byla nejvyšší od roku 2011. Vyšší než očekávaná inflace a nižší spotřebitelské nálady naznačují negativní podmínky pro akciový trh. Údaje z University of Michigan výrazně pod očekáváním naznačují, že „obavy z recese“ mohou být oprávněné. Vyšší inflační očekávání zároveň podporují další restriktivní politiku Fedu
  • Data náladě nepřidala, krátce před Fedem roste nervozita
    Data o americké zaměstnanosti ve firemním sektoru nepotěšila. Za říjen vzniklo 239 tisíc míst oproti očekávaným 185 tis., což je další do sbírky indikací, že trh práce zůstává velmi rozpálený a ochlazování se zatím nekoná. Jde ovšem o čísla, která jsou předmětem velkých revizí, a jejichž schopnost predikovat (přesnější) oficiální vládní statistiky není velká. Ačkoli tedy podobné signály moc nepotěší, velká reakce na trzích se nekoná.
  • Data naznačují vyšší cenové tlaky, Yellenová o přehřívání nemluví. S&P 500 dnes zaostává
    Americký index S&P 500 nebo nizozemský AEX se odpoledne nacházejí jen na nule, ale jinak mezi hlavními indexy dál jasně převažuje zelená. Nasdaq roste o 0,3 procenta, DAX nebo FTSE 100 jsou +0,8 pct, CAC 40 se nachází procento v plusu. Výnosy dluhopisů v USA jsou na vzestupu, a to nyní na delším k kratším konci křivky. Evropa zůstává u menších změn.
  • Data naznačují, že Litecoin by příští rok mohl dosáhnout nového historického maxima
    Historická data o ceně litecoinu naznačují, že by jeho cena mohla vzrůst měsíce po události halingu, ke které by mělo dojít v letošním roce, do té míry, že příští rok dosáhne nového historického maxima. 
  • Data nepotěšila, o fiskálním balíku se dál jedná. Americké akcie rostou
    Během odpoledního obchodování poněkud ochladla pozitivní nálada v Evropě, ze zámoří přišla horší data, propad ropy tlačí dolů energetický sektor, ale v případě amerických akcií nadále převládají naděje vkládané do fiskálního stimulu.
  • Data NFP pozitivně překvapila, mzdy ale rostly pod očekávání
    První pátek v měsíci přinesl jako obvykle statistiky z trhu práce v USA. Přírůstek počtu nových pracovních míst dopadl...
  • Data o běžném účtu budou ovlivněna zaúčtováním Gripenů
    Regionální měny během minulého týdne ztrácely. Maďarský forint odepsal 1,7 % a polský zlotý 0,9 %. Koruna se naproti tomu držela v úzkém...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster