Západní sankce

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.07.2022 1) Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech.

Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách
05.07.2022 Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 běloruských společnostech. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na nově zveřejněnou vyhlášku. Omezení se podle agentury TASS týká i českého slévárenského podniku Kasi s.r.o, který má podle ní podíl v závodě na výrobu železobetonových výrobků v běloruském městě Kryčau.

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku
05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.

Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu
01.07.2022 Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu, protože oživování domácí poptávky kompenzuje prohlubující se propad exportu. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global.

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila
30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.

Komodity: Ceny ropy dál rostou kvůli obavám ohledně dodávek
28.06.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli přetrvávajícím obavám ohledně dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o téměř 1,8 procenta na 117,14 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba jedno procento na 110,69 dolaru za barel.

Je to oficiální: Rusko je po 104 letech v bankrotu vůči zahraničí. Poškození věřitelé Ruska se chtějí „zahojit“ ze zmrazeného majetku ruských oligarchů nebo ze zmrazených peněz ruské centrální banky
28.06.2022 Světově významná ratingová agentura Moody’s v noci na dnešek středoevropského času potvrdila, že Rusko se ocitlo v platební neschopnosti – tedy v bankrotu – vůči svým zahraničním věřitelům. Rusko se v platební neschopnosti ocitlo už včera, ta však nebyla oficiálně vyhlášena. Nyní ji tedy oficiálně vyhlásila právě zmíněná ratingová agentura Moody’s.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.

Rubl kolísá, trh vyhodnocuje informace kolem platební neschopnosti Ruska
27.06.2022 Ruská měna zahájila týden mírným poklesem, který ale později smazala a začala růst. Vůči dolaru se tak dál drží blízko nejvyšších hodnot za sedm let. Trh vyhodnocuje informace, že někteří držitelé ruských dluhopisů nedostali platbu úroku, protože západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu Moskvě znemožňují platbu řádně dokončit. Rusko se tak ocitá ve vynucené platební neschopnosti.

Rusko dnes po 104 letech zbankrotovalo – jak se teď zahraniční věřitelé dostanou ke svým penězům? Někteří se chtějí „zahojit“ z majetku ruských oligarchů či ze zmrazených ruských rezerv
27.06.2022 Dnes časně ráno středoevropského času Rusko poprvé od začátku roku 1918 nenaplnilo své závazky vůči zahraničním věřitelům. Poprvé za více než 104 let tudíž zbankrotovalo na svůj zahraniční dluh. Jedná se o bankrot technického rázu, protože Rusko má peníze i ochotu dlužné částky nadále řádně hradit. Neumožňují mu to však západní sankce.

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby
26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?
26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?
26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.

Ruský prezident podepsal dekret o obsluze zahraničního dluhu
22.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle agentury Interfax podepsal dekret, kterým se stanoví dočasné postupy ohledně obsluhy zahraničního dluhu. Učinil tak v čase, kdy zemi vystavené západním sankcím za její vojenskou invazi na Ukrajinu hrozí, že své dluhy nebude schopna splácet. Stalo by se tak poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety.

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny
17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku
17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu
17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.

Sberbank: Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se zotaví ze sankcí
17.06.2022 Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se vrátí na úroveň loňského roku, tedy do doby, než proti Rusku začaly západní státy zavádět sankce za jeho útok na Ukrajinu. Uvedl to dnes šéf největší ruské banky Sberbank German Gref, který byl v minulosti ruským ministrem hospodářství.

Putin řekl, že inflace v Rusku klesla na nulu a nezaměstnanost je minimální
07.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin při dnešní poradě o ekonomických otázkách prohlásil, že nezaměstnanost v Rusku se podařilo snížit na historicky nejnižší úroveň a inflace aktuálně klesla na nulu. Připustil nicméně dubnový pokles výroby v automobilovém průmyslu a pokles těžby ropy, jakož i pokles dynamiky poskytování úvěrů ruskému byznysu a hypoték obyvatelstvu. Vybídl vládu ke zvýšení příjmů ruských občanů a k poskytnutí dodatečných prostředků podnikům.

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně
02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.

Členové OPEC zvažují vyjmout Rusko z dohody o produkci
02.06.2022 Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se v úterý setkal se saúdským protějškem princem Faisalem bin Farhanem Al Saudem. Oba muži si pochvalovali "úroveň spolupráce ve formátu OPEC+", uvedlo ruské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení.

Komodity: Ropa zdražuje kvůli sankcím na Rusko a uvolňování covidových restrikcí v Číně
01.06.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, za jejich růstem stojí dohoda Evropské unie o embargu na ruskou ropu a uvolňování koronavirových restrikcí v Číně. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 1,6 procenta na 117,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 1,6 procenta a podávala se za 116,48 dolaru za barel.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.06.2022 1) Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta
01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.

Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu se navzdory válce vrátila k růstu
01.06.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu se navzdory válce s Ukrajinou v květnu vrátila k růstu, předtím se tři měsíce snižovala. Uvedla to dnes organizace S&P Global, která tato data sleduje za více zemí, včetně například Evropské unie či Spojených států. V případě Ruska minulý měsíc výrazně polevil tlak na růst cen, na poptávku ale dál velmi nepříznivě doléhají západní sankce.

OPEC zvažuje vyloučení Ruska z dohody o těžbě ropy
01.06.2022 Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.

Rosněfť chystá rekordní dividendu, část cizinců se k penězům dostane těžko
30.05.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť navrhla vyplatit za loňský rok rekordní dividendu. Umožní jí to silný růst cen suroviny na světových trzích, který se částečně dostavil jako reakce na západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Někteří zahraniční držitelé akcií Rosněfti se ale budou k penězům z dividend dostávat jen těžko. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Ranní shrnutí (30.05.2022)
30.05.2022 Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí
26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.

Bělorusko kvůli sankcím přijde letos o 30 procent vývozu, odhaduje vláda
25.05.2022 Vývoz z Běloruska v letošním roce zřejmě klesne o 30 procent a příjmy z vývozu se sníží zhruba o 14 miliard USD (přes 323 miliard Kč). Důvodem jsou sankce, které vůči Bělorusku začaly uplatňovat západní státy. S odvoláním na místopředsedu vlády Nikolaje Snopkova to dnes uvedla běloruská státní tisková agentura BelTA.

Rusko podle Putina odolává západním sankcím, zmínil se však o potížích
23.05.2022 Komplikovaná situace v ruské ekonomice vyžaduje zvláštní úsilí vlády, ale Rusko dopady západních sankcí zvládá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v letovisku Soči na březích Černého moře. Lukašenko od svého ruského spojence obvykle požaduje nové půjčky a levnější dodávky ruských surovin.

Západní sankce mají na Rusko podle USA mimořádný dopad
18.05.2022 Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, země čelí recesi a vysoké inflaci. Dnes to prohlásila americká ministryně financí Janet Yellenová, která přicestovala do Bonnu na jednání ministrů financí skupiny velkých světových ekonomik G7. Západní státy v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu přijaly několik balíků ekonomických protiopatření a další postihy chystají.

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.
18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.05.2022 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny
17.05.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.05.2022 1) Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.

Západní sankce připravily běloruskou ekonomiku o miliardy z vývozu
16.05.2022 Západní sankce zablokovaly prakticky veškerý běloruský vývoz do Evropské unie a Severní Ameriky. Roční ztráty tím způsobené dosahují 16 až 18 miliard dolarů (asi 380-428 miliard Kč), uvedl běloruský premiér Raman Haloučanka v televizním rozhovoru podle státní agentury BelTA.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.05.2022 1) Americký Senát včera schválil další mandát pro stávajícího guvernéra americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Důvěru mu vyjádřila velká většina 80 senátorů, napsala agentura AP. Jeho úkolem bude zkrotit inflaci, jež je nejvyšší za několik desetiletí, aniž by příliš oslabil ekonomiku a vyvolal recesi. Senát schválil i další Bidenovi kandidáty do sedmičlenné rady Fedu.

Rubl za podpory centrální banky dál zpevňuje, k euru je na pětiletém maximu
13.05.2022 Ruský rubl k americkému dolaru dnes v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Měnu i nadále podporuje centrální banka, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce. Informovala o tom agentura Reuters. Hlavní indexy ruských akcií jsou na maximech od února, než začala válka na Ukrajině.

Komodity: Ropa zdražuje, obavy z výpadku ruských dodávek přebily strach z čínské uzávěry
29.04.2022 Ceny ropy rostou čtvrtým dnem po sobě. Obavy z výpadku ruských dodávek převážily nad strachem z uzávěr čínských měst kvůli šíření covidu-19.

Podíl velkých transakcí v bitcoinové síti rychle roste
27.04.2022 Během posledních čtyř měsíců obchodní aktivita v BTC síti prudce klesla. Koncem dubna byla hodnota o 40 % nižší než na vrcholu býčího trhu. Částečně to bylo způsobeno prodlouženou konsolidací cen a prudkým nárůstem volatility, což odrazovalo velké investory. Hodně z toho bylo způsobeno globální krizí a situací na Ukrajině, které přispěly k úplnému přeorientování finančních trhů.I za této situace však dochází k výraznému nárůstu počtu velkých transakcí. Jedná se o transakce, kde výše kapitálu přesahuje 10 milionů dolarů. Od října 2020 se tento ukazatel zvýšil na 40 %. Během během býčího trhu hodnota nepřesáhla 10 %. Výrazný nárůst velkých transakcí na bitcoinové síti dokládá rostoucí vliv institucionálních obchodníků a také rostoucí zájem o kryptoměny po celém světě. Trend velkých investic do BTC se objevil v roce 2020, kdy Tesla následovala příkladu jiných velkých společností a uspořádala jarní býčí rally v kryptoměně.

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun
18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.

Šéfka EK vyzvala k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu, čeká ruský bankrot
17.04.2022 Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že státní bankrot Ruska je pouze otázkou času.

Nynější postoj Číny vůči Rusku ovlivní její světové postavení, řekla Yellenová
14.04.2022 Postoj Číny vůči Rusku za současných okolností ohrožuje její hlubší zapojení do světové ekonomiky, řekla včera americká ministryně financí Janet Yellenová a vyzvala Peking, aby pomohl co nejrychleji ukončit konflikt na Ukrajině. Varovala rovněž, že všichni, kdo budou podrývat západní sankce vůči Moskvě, budou čelit ekonomickým následkům.

IEA: Západní sankce a averze kupců vůči ruské ropě se plně projeví od května
13.04.2022 Dopad západních sankcí a averze kupců vůči ruské ropě se plně projeví od května, uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Výraznému deficitu by však podle ní měl zabránit pokles poptávky v souvislosti s pandemickou situací v Číně, zvyšování produkce skupiny OPEC+ a bezprecedentní čerpání nouzových zásob Spojenými státy a jejich spojenci.

Rusko čelí kvůli sankcím nejtěžší situaci za třicet let, řekl ruský premiér
07.04.2022 Rusko čelí kvůli bezprecedentním západním sankcím nejtěžší situaci za posledních třicet let, řekl dnes ruský premiér Michail Mišustin. Zahraniční pokusy o odstřižení Moskvy od světové ekonomiky však podle něj selžou. Západní země rozšiřují ekonomické sankce ve snaze přimět Rusko k tomu, aby ukončilo svou invazi na Ukrajinu, připomněla agentura Reuters.

Ruský rubl výrazně zpevnil, nachází se na úrovních z doby před válkou
07.04.2022 Ruský rubl během dnešního obchodování v Moskvě výrazně zpevnil. Dostal se tak až na nejsilnější úroveň od 11. února, tedy od doby před zahájením ruského útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters. Sankce uvalené na Rusko vedly k propadu rublu na rekordní minima, později se však ruská měna zotavila. Přispěly k tomu kroky ruských úřadů, například výrazné zvýšení úrokových sazeb či nařízení, aby ruské podnik směňovaly za rubly 80 procent devizových příjmů.

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi
05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku
05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.

Rusko letos vykáže historicky suverénně nejvyšší přebytek zahraničního obchodu. Po Evropě rubly chtít nebude, z Gazprombanky, která obejde sankce, si ale udělá novou „centrální banku“
03.04.2022 Rusko letos podle všeho vykáže historicky suverénně rekordní kladnou výši salda běžného účtu platební bilance. Podle odhadu washingtonského Institutu mezinárodních financí saldo vykáže úroveň až 240 miliard dolarů. Dosud své nejvyšší úrovně za celou historii novodobého Ruska, tedy za dobu od rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let, dosáhlo saldo loni, kdy vykázalo úroveň 122 miliard dolarů (viz graf níže).

Rusko dodávky plynu kvůli sporu ohledně plateb neutne, myslí si italský premiér
31.03.2022 Rusko dodávky zemního plynu kvůli sporu ohledně měny plateb neutne, myslí si italský premiér Mario Draghi. Na dnešní tiskové konferenci také řekl, že je přesvědčen, že Rusko ustoupilo od požadavku na platby v rublech. Ruská vláda, centrální banka a společnost Gazprom mají do dneška na pokyn prezidenta Vladimira Putina připravit řešení nového platebního režimu. Putin dříve v reakci na západní sankce prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby "nikoli přátelské" země platily za surovinu v rublech.

Koruna je teď nejsilnější od dnů před invazí, prudce zpevňuje také rubl. Důvodem jsou nadějná jednání Ruska a Ukrajiny v Turecku
29.03.2022 Finanční trhy a burzy po celém světě nyní zažívají příval optimismu. Děje se tak v souvislosti s nadějí na průlom v mírových jednáních Ruska a Ukrajiny, která probíhají v Turecku. Rusko dnes v jejich rámci uvedlo, že se v podstatě stáhne od ukrajinské metropole Kyjeva. To by mohlo signalizovat, že Kreml definitivně opouští záměr podmanit si větší část Ukrajiny, nebo dokonce celou tuto zemi. Rusko má dnešní turecká jednání za „konstruktivní“. Ukrajinská strana zároveň deklaruje, že z jednání vzešel solidní základ pro setkání lídrů obou znesvářených zemí, tedy prezidentů Volodymyra Zelenského a Vladimira Putina.

USA a Írán možná brzy podepíšou dohodu. Šanghaj zavádí karanténu, což ovlivňuje poptávku po ropě.
29.03.2022 Je čím dál pravděpodobnější, že USA a Írán se blíží k dohodě, která by mohla vyústit ve zrušení sankcí vůči Íránu. Americký ministr zahraničí Antony Blinken uvedl, že nejlepší způsob, jak zajistit, že se Írán nestane jadernou mocností, je dosáhnout dohody s Teheránem. Ze zprávy agentury Reuters ale vyplynulo, že podle zvláštního vyslance USA pro Írán Roberta Malleye není jisté, zda dohoda projde, protože určité problémy se dlouhodobě nedařilo vyřešit a očividně budou obtížně řešitelné i při obnovených jednáních. Podle hlavního poradce nejvyššího íránského vládce Kamala Charraziho je ale dohoda nutná a vše bude záviset na politické vůli Spojených států.

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu
28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov
25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.

Summit EU pohrozil dalšími sankcemi a vyzval k ukončení válečných zločinů
25.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.

Rusko by si prodejem plynu a ropy za bitcoiny nepomohlo, vždyť bitcoin za poslední dobu propadl podobně jako rubl. Moskva zmiňováním bitcoinu buď blufuje, nebo je zoufalá
25.03.2022 Bitcoin dnes výrazněji nereaguje na zprávu světových médií v čele s BBC, že by Rusko mohlo při obchodování s ropou a plynem využít právě nejstarší a nejrozšířenější světovou kryptoměnu. Podle dat Bloombergu dnes ráno (9:00 SEČ) bitcoin vůči dolaru dokonce mírně ztrácí, 0,1 procenta. Jeho cena se sice včera vyhoupla nad úroveň 44 tisíc dolarů, poprvé od začátku března, avšak je stále citelně níže v porovnání s loňskou maximální cenovou úrovní. Loni v listopadu se bitcoin prodával takřka za 69 tisíc dolarů.

Indie nakupuje ruskou ropu
21.03.2022 Vývoz ruské ropy do Indie se od začátku března 2022 kvůli sankcím zvýšil. Průměrný denní objem nákupů ruské ropy v Indii činí 360 000 barelů denně. Tento objem je čtyřnásobkem denního objemu nakoupeného v loňském roce.

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt
21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Analytik: Ceny ropy se dostaly tam, kde byly na začátku ruské invaze na Ukrajinu
15.03.2022 Ceny ropy na světových trzích se dostaly na úrovně, na kterých byly 24. února, tedy v den začátku ruské invaze na Ukrajinu. To byly ceny pohonných hmot v Česku o více než pětinu nižší, než jsou nyní. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.

Ruské aerolinky si mohou v Rusku registrovat pronajatá zahraniční letadla
14.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal zákon, který umožňuje, aby si ruské letecké společnosti v Rusku zaregistrovaly letadla pronajatá od zahraničních společností. Informovala o tom agentura TASS. Sankce uvalené na Rusko po invazi Moskvy na Ukrajinu dávají leasingovým firmám čas do 28. března, aby se osvobodily od smluv s ruskými aerolinkami, připomněla agentura Reuters.

Rusko varuje, že kvůli sankcím bude nuceno splácet zahraniční dluh v rublech
14.03.2022 Ruské ministerstvo financí schválilo dočasný postup pro splácení dluhu v cizí měně, ale varovalo, že platby budou prováděné v rublech, pokud sankce zabrání bankám hradit dluhy v jejich původní měně. Ministr financí Anton Siluanov současně popřel, že by Rusko nebylo schopno plnit své dluhové závazky.

Di Maio: Itálie do dvou měsíců sníží závislost na ruském plynu na polovinu
14.03.2022 Itálie bude nakupovat více zemního plynu z Angoly a Konga, řekl dnes italský ministr zahraničí Luigi Di Maio. Země podle něj sníží do dvou měsíců svou závislost na ruském plynu na polovinu. Řím se na pozadí ruské invaze na Ukrajinu snaží zajistit si nové dodávky energie.

Expert: Ruská ekonomika je schopna sankce ustát, ohrožuje ji panika lidí
11.03.2022 Ruská ekonomika je schopna tvrdé sankce Západu po určitou dobu ustát jen s minimálními ztrátami. Nejvíce je pocítí běžní obyvatelé, jejichž panika je také nyní největším nebezpečím, řekl ČTK Vladan Hodulák z Katedry mezinárodních vztahů Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, který se zabývá politickou ekonomií.

Americký akciový trh ke dni 11. března 2022
11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.

Západní sankce ruské ekonomice v konečném důsledku prospějí, řekl Putin
11.03.2022 Ruská ekonomika překoná sankce, které na ni v posledních týdnech uvalily převážně západní státy, a tyto postihy jí v konečném důsledku prospějí a posílí ekonomickou a technologickou suverenitu Ruska. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským lídrem Alexandrem Lukašenkem. Zmínil rovněž "určitý pozitivní posun" při jednáních mezi ruskými a ukrajinskými vyjednavači, neuvedl však žádné bližší detaily. Rusové s Ukrajinci podle něj nyní jednají téměř každý den.

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance
01.03.2022 Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
Související klíčová slova:
Závazky vůči věřitelům | Společnost Allwyn | ERA | Geopolitické eskalace | Viktor Orbán | Evropský blok | Ekonomické problémy | Sankce západních států | Banka JPMorgan | Tempo růstu | Odvětví | Ruský majetek | Společnost Berkshire Hathaway | Válka o ropu | Developeři | Soudruzi | Deficit veřejných financí | Setkání G20 | Vládní dluhopisy | Refinitiv | Nákupní centra | Přísnější Fed | Realitní portfolia | Kč/EUR | EUR | Sergej Malyšev | Zkušenosti | Výstup USA z NATO | Konsorcium | Nárůst objemů | Akciové trhy | Australská centrální banka | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Ropný gigant | Platina | Exporty | Zpřísnění sankcí | Berkshire Hathaway | Ruský HDP | Celkové investice | Rolování | Pfizer | Společnost Volkswagen Group | Zpravodajský server | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Privatizace | Německý vývoz | Coinmarketcap.com | Mince | Řecko | Plynárenská společnost | Ázerbájdžán | Reálné příjmy domácností | Media for Europe (MFE) | Ukrnafta | Siemens Energy | Pád Ukrajiny | Analytický tým | Historie | Rusko zbankrotovalo | Maxim Rešetnikov | Trend | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Eurasia | Bruegel | Ruská společnost | Škoda Auto | BTC | Ruské aerolinky | Prosperity | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Hnojiva | Ruská banka | Finanční stabilita | Hospodářský růst USA | Zpomalující ekonomika | Afrika | Americká automobilka Tesla | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Růst hlavních ekonomik | Bolševické revoluce | Daňové škrty | Společnost Tesla | Jackpot | Britská libra | Aktiva | Růst měnového páru EUR/USD | Sankce na ruskou ropu | CME Watchtool | Citigroup | Bezpečné útočiště | Schodek státního rozpočtu | Index aktivity | Investing | Dovoz do Číny | Jachty | Nákupní pozice | Spojení | Index US500 | Nedostatek potravin | Hlavy států | Komora ruského parlamentu | Line | Organizace zemí vyvážejících ropu | Colt CZ Group SE | Náklady na půjčky | Závislost na Číně | Evropská komise | Kolaps | Srbsko | O2 Czech Republic | WTO | Společnost Nestlé | Pojišťovna Generali | ISM ve službách | Zajišťovna | Vývoj tržní kapitalizace | Internetový obchod | Zhodnocení v desítkách procent | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Poplatky | Ukrajinský prezident | Pojišťovna | Úrokový spread | Měny světa | Komunita | Nákup fyzického zlata | Diverzifikace | Letecké společnosti | Unilever | Spořící účet v korunách | Rusko a OPEC | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Dovoz aut | Uchování reálné kupní síly | Meziroční míra inflace v Rusku | Financial Times | Pravděpodobnost | Dojné krávy | FAO | Měnový koš | Vyloučení z G20 | Bidenova administrativa | Mezinárodní ratingová agentura | Růst ekonomiky EU | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Infografika | Agentura AFP | Mediánové ceny bytů | Ceny bytů v Praze | Válka | Nízký potenciál | Ruská společnost Gazprom | Spořící účet | Rozjezd turistické sezóny | Snížení produkce | Premiéři zemí Evropské unie | Belgická vláda | Ethereum | Dovoz z USA | Výnos amerických bondů (TIPS) | Akcie Tesly | Raiffeisen Bank International | Tvrdá recese | Měny emerging markets | Exchange | Splátky dluhů | Deutsche Boerse | Krize na Ukrajině | Reálný výnos amerických bondů | Reality | Výkyvy | Ruští podnikatelé | Sergej Sobjanin | Louis Dreyfus | Burzovní společnost | Účet v bance | Posilování dolaru | Uvalení sankcí | Český statistický úřad | Rozvíjející se země | Goldman Sachs | Nacistické Německo | Obchod s Ruskem | Citibank | Podnikový svaz | Stíhačky | Nastavení ropného trhu | Zničené měny | Plynový armageddon | Asijské trhy | Arménie | Mimořádné daně | Ruské ministerstvo financí | SPARK | Saúdská Arábie | Přímé intervence | Reálné zisky | Strach | Společnost Lukoil | Prodejci automobilů | Dolar k rublu | Německý DAX | Sedmý sovětský rubl | Geopolitické napětí | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Nezaměstnanost | Severoirský protokol | Inkaso deviz | Pokles měny | Sportovec | ReGas | Vývoz potravin | IFRS | Rekordní zisk | OPEC Monthly Report | RUB/USD | Dodávky ruského plynu | Depozitář | Situace na Ukrajině | Aktuální prognózy | Cena zlata | Bankéři | Patová situace | Ceny kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Zásoby plynu | Reserve Bank of Australia | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Dluhové závazky | Burza | Camelot LS | Uskupení OPEC+ | BlueBay | Koncern Volkswagen | Ruský trh | Nomura | Agentura IEA | Nákupy deviz | Rok 2025 | Americký akciový index | Papírové peníze | Zastropování cen energií | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Základní úrokové sazby | Velké hospodářské krize | Ruský vývoz ropy | Rostoucí inflace | Přebytek zahraničního obchodu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Výdaje japonských domácností | Režim Bašára al-Asada | Směrnice | Uzavření Rudého moře pro tankery | Kryptoburza | Více peněz | Americké ministerstvo financí | Konflikty | Kryptoměna Bitcoin | Rosstat | Suroviny | Oznámení | Ruský ministr hospodářství | ČSOB | Uzavření Rudého moře | Další regulace | Obliba bitcoinových peněženek | Ruská společnost Novatek | Ekonomika Evropské unie | Chilské peso | Analytický tým FXstreet.cz | Skokové oslabení koruny | SkyBridge Capital | Auta se spalovacími motory | Odhadnout tržní sentiment | Tuzemská měna | Zlato a stříbro | Ekonomické analýzy | Dolar dnes | Ruští miliardáři | Mišustin | Bluebay Asset Management | Vladimir Potanin | Rozpočtový přebytek | Volby | Burzy po celém světě | Nástup elektromobility | Dotcom | Vichy | Title Transfer Facility | Americký prezident | Cena pohonných hmot | Katarský státní investiční fond | Znehodnocení | Supervelmoci | Globální ropný trh | Česká měna | TASS | Amazon | Růst cen | Míra inflace v Rusku | Britové | Východoevropské akcie | Vývoj kurzu české koruny | Ukrajinský podnik | Trhy s obilím | Třetí sovětský rubl | Nacenění kontraktu | Vysoké riziko | Institut IW | Vývoz ruského plynu | Menší úrok | Rubl | Výkon | Energetické suroviny | Vyloučení Ruska | CZK | Sovětský rubl | Predikovatelný | Podnikání | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Vývoj inflace a mezd | Silné oživení | EIA | Země EU | Bankrot Ruska | Pokles cen kovů | PGNiG | Nord Stream | Cena ruské ropy | Sankce Spojených států | Uvalené sankce | České vlády | Vývoj měnového páru | Atlantic Council | Společnost China Mobile | Oligarchové | Švýcarská banka UBS | Inflace | Investiční platforma | Šestý sovětský rubl | Topné oleje | Kapitálové trhy | CZK/SYP | Růst nezaměstnanosti | Největší banky | Omezení obchodu | Volkswagen China | Růst poptávky po ropě | Francouzská správa | Dividendy | Baltic Pipe | Prima | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Náklady na obsluhu dluhu | Maloobchod | Nord Stream AG | xStation | Kanadský dolar | Moscow Times | Velkoobchodní cena plynu | Graf | Zahraniční dluh | Utahování měnové politiky | Banki.ru | Gazprom Něfť | Příjmy ruského rozpočtu | Výhled | Michail Mišustin | ČSÚ | Vývoz LNG | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoz ruské ropy | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | BP | Průmysl | Oživení z pandemie | Pohonné hmoty v Česku | Platby za plyn | Používání kryptoměn | Prasknutí dotcom | Vývoj indexu bankovního sektoru | Nákupní párty | Dodávky a cenu plynu | Zimní bouře | Evropská měna | Zvednout ceny | Reálné zisky nad inflací | Douglas Diamond | Plyn v EU | Finanční sankce | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Bild am Sonntag | Porušování lidských práv | Tiskové agentury | Geopolitická situace | Markéta Pekarová Adamová | Vytvoření burzy | Nákup platiny | Výhled dolaru | Spotřební daň z nafty | Civilizace | WSJ | Poptávková strana | Macron | Bělorusko | Activision Blizzard | Skybridge Capital | Nárůst cen ropy | Kč/USD | Konzervativní uložení finančních prostředků | Výhled roku | Dnešní Sýrie | HAS | Kryptoměnové burzy | Ekonomické zpomalení | Ratingová agentura | Coca-Cola | Počasí v USA | Pátý sovětský rubl | Směnné kurzy | Hedvábná stezka | Sankce | Ceny elektřiny | Covid | Dolary | Imperiální rubl | Konjunktura Spojených států | Měnový koš Mezinárodního měnového fondu | Globální ekonomiky | Nabídka | Západní země | Washington | The Moscow Times | Oanda | Jestřábí Fed | Cenová stagnace | Hodnoty bytů | Silné stagflace | Vývoz obilí | Výzkumy | Kapitálové kontroly | Výprodeje | Italský premiér Mario Draghi | Dovoz do Číny v říjnu | Britský energetický kolos | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Obchod Amazon | Snížení dodávek na trh | Světové ceny ropy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Dovoz ropy | Financial Times (FT) | Vývoj španělského akciového indexu | Praní špinavých peněz | ING Groep | Mluvčí Kremlu | Německá bankovní společnost | Index moskevské burzy | Henkel | Nominální úročení | Index ISM ve službách | Ceny pohonných hmot | Omezení cen ropy | Futures | Spirálovitý růst cen | Německá energetická společnost | Německý kancléř Olaf Scholz | Život Rusů | Obchodní pravidla | Stav trhu s ropou | Ekonomiky | Nejdůležitější události | CL | Snižování úroků | Odhodlání | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Embargo na dovoz ruské ropy | Lula | Donald Trump | Označení hmotnosti | Raiffeisen | Země OPEC | Lodní společnosti | Volatilita | Inflační tlaky ve světě | Poplatek | Turk Stream | Nový trend | Burzy cenných papírů | Maďarsko | Americká kosmetická společnost | Nízké ceny | Německá automobilka | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Hrubý domácí produkt (HDP) | PKN Orlen | Tradiční aktiva | Zajímavé zhodnocení | Henry Hub v Louisianě | Vysoké ceny energií | Prodej elektromobilů | Zajištění dodávek plynu | Statut bezpečného přístavu | Rozdělení ČEZ | Economist | Členové NATO | Vývoj mediánové ceny bytů | Největší americké banky | Náklady financování | Bydlení | Japonská vláda | Airbus | Makléřská společnost | Sankce vůči Rusku | VTB | Rekordní minimum | Peníze | Vývoz ropy | Defenzivní akcie | Title Transfer Facility (TTF) | Turecko | Sociální sítě | Propad exportu | Brent | Švýcarská společnost | Bloomberg Terminal | Ceny palladia | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Závislost německé ekonomiky | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Přenastavení měny | Dividendy Norilsk Nickelu | Expert | Největší švýcarská banka | RWE | Ekonomika EU | Návrat ke zlatému standardu | Uzavírání pozic | Palladium | Státní pomoc | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Coinmarketcap | Společnost Genesis | Investiční centrum | Silvergate Capital | Největší ruská banka | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zvýšení sazeb | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Fosilní paliva | Pád rublu | Prodeje akcií | Efekt sankcí | Napadení Ukrajiny | Aktivity v Rusku | Plovoucí terminál | Války na Ukrajině | Americký výrobce letadel | Příjmy z reklamy | Pokračující růst těžby v USA | ETF fondy | Fotbalové kluby | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Majetek | Intercontinental Exchange | Měnový fond | Allwyn | Evropské měny | Financovat | List The Wall Street Journal | Automobil | Lockdowny v Číně | Boje na Ukrajině | Hlavní úrokové sazby | China Mobile | Zdražovat | Klesající reálné příjmy domácností | Cena elektřiny | Tlak na Rusko | Zásoby ropy | Rusal | Investiční nálada | Janet Yellenová | Růst | Kristalina Georgievová | Německá zajišťovna | AFP | Příležitosti | Itálie | TurkStream | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Varšava | Program kvantitativního uvolňování | Ruské hospodářství | Vanguard | MiFID II | Akcie firmy | Summit Evropské unie | Mega Millions | Národní měny | Vzorce chování | Bilion | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Prognóza | Nahromaděný dluh | Prodávat akcie | Guy Parmelin | Petr I. Veliký | Výrazný propad | Použití finanční páky | Zavedení dovozní cel | Asset management | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Nord Stream 2 AG | Trh práce | Gazprom Germania | Britská centrální banka | Mercedes | Německý ministr hospodářství | Ruská firma | Studená válka | Obchodníci | Plynovod Baltic Pipe | Opakování dluhové krize | Polovodiče | Kongres | Uskupení OPEC | Vzdušný prostor | Výkon ruské ekonomiky | Akvizice | Spotřebitel | Výnos v Evropě | Ukončení války na Ukrajině | Světová válka | Nákup indexu S&P 500 | Španělský IBEX | Americký podnik | Štěpán Hájek | Měna euro | Hyundai | Izrael | Clearstream | Objem obchodů | Moody's | AXP.US | Velká Británie | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Puma | Státní duma | První sovětský rubl | Investovat do zlata | Tálibán | Technologické akcie | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Společnost Eni | Odhad letošního růstu ekonomiky | Hospodářství země | EAHU | Ministr energetiky | Pozice bitcoinu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Ukončení válečných zločinů | Finanční společnosti | Energetický trh | Lira | Reálný výnos v Evropě | Nigérie | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Farmaceutická společnost | Investiční portfolio | Ruské těžařské firmy | Vývoj reálného výnosu | Automobilka Renault | AUD | Koronavirové lockdowny v Číně | Plynovody | Dřevo | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Powerball | Index MOEX | Výrobce sportovních vozů | Evropský statistický úřad Eurostat | S&P500 | Společnost Uniper | Changpeng Zhao | Opatření | Cvičení | Schlumberger | Oxford Economics | Diamant | Investujte zodpovědně | Platforma XTB | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Plynovod Nord Stream 1 | Sankce uvalené na Rusko | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Dopady války na Ukrajině | TOP 09 | iPhone 14 | Spalování ropy | Moderní rubl | SAE | Používaná platidla | Lukáš Kovanda | Utility | Prezidenti a premiéři | Oleg Děripaska | Nejvyšší přebytek | Ropné trhy | Australská centrální banka (RBA) | Covid Zero | Russia Calling | Plyn v rublech | Šéf automobilky Tesla | Počasí | Úroky na hypotékách | Ruská invaze na Ukrajinu | Chladné počasí | Rusko volá | Fialova vláda | Americká sněmovna reprezentantů | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Ruský prezident | Norilsk Nickel | Šéf podniku | Kurs rublu | Ceny plynu | Jednotné Rusko | Ekonom společnosti | Dodávky ropy | Rozdílové smlouvy | European Energy Exchange (EEX) | Index | Vydělat na Bitcoinu | Zisky nad inflací | Studie | Vice | Vyšší náklady | Platidla | Koronavirové lockdowny | Směnný kurz | Velké západní společnosti | Výnos amerických bondů | Zakladatel FXstreet.cz | Hnutí Tálibán | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Oblast dnešní Sýrie | Obchodování s Čínou | Podnikatelé | Nikolaj Patrušev | Odliv deviz | Ruský premiér | Zlaté rezervy | Řetězec restaurací | Eura | Výstup USA | Terminál | Komise | Pojištění vkladů | Sankce Rusko | Nejistoty | Americká centrální banka | Společná měna | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Futures zlata | Ropa Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Rijád | Mediánové ceny bytů v Praze | Tvrdá měna | Upravený zisk | Reálné hodnoty bytů | Agentura Reuters | Strop na ruskou ropu | Platební neschopnost | Přebytek běžného účtu | Vývoj německého akciového indexu DAX | Maďarský premiér | Skupina OPEC+ | Společnosti | Investice do zlata | Francouzská automobilka | Protiruské sankce západních států | Údaje o inflaci | Black Knight | Propad rublu | Společnost Nord Stream 2 AG | Majitel | Ministerstvo obchodu | Pokračující růst ceny | EP | Sony Interactive | S&P | Regulátoři | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Americké ministerstvo obchodu | Tuzemské banky | Obrovský potenciál | Unie | Dillí | Omezení dodávek | PEPSICO | Volodymyr Zelenskyj | Výnosové křivky | Těžba skupiny OPEC | Maloobchodní tržby | Ruské podniky | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Klíčové suroviny | Devizové příjmy | Čínský prezident | Kurz dolaru | Uložení finančních prostředků | Členské státy skupiny | Akciové indexy | Ruská ropa Urals | Lulo Rose | EEX | Region Guyany | AllianceBernstein | Shell | Vysoká inflace | Druhá světová válka | Ropné zásoby | Opatření proti šíření koronaviru | Soukromý sektor | Futures na ropu WTI | Domácnosti | Podnik Naftogaz | Wall Street Journal | Úroda | Kurs rublu k dolaru | Nový úděl | Day-tradeři | Deutsche ReGas | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Finanční technologie | IEA | Sdružení výrobců automobilů | Ekonomický vývoj | Syrské libry | Zvláštní práva čerpání | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Kryptoměnová burza FTX | Kasym-Žomart Tokajev | Raman Haloučanka | Čínská média | CoinDesk | Asie | Softwarová společnost Microsoft | Blizzard | Polský premiér | Sazba ruské centrální banky | Deficit | Dlouhodobé investování | Výhled roku 2024 | Největší ruská ropná společnost | Invaze | Ceny Bitcoinu | Moskva | Nobelovy ceny za ekonomii | Burza FTX | G7 | Angela Merkelová | Vztahy s Čínou | Budoucnost | Rozvoj společnosti | Ruský výraz | Termínové kontrakty | Tržní sentiment | Šéf unijní diplomacie | Rada guvernérů | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Konjunktura | Ruský plyn | Americká banka | Společný podnik | Jen Psakiová | Analytika | Kurz koruny | Dluhové problémy | Čtvrtý sovětský rubl | Negativní dopad | Americké ropné zásoby | OneWeb | Eskalace | NAFTA | Druhý ruský rubl | IBEX 35 | BNP Paribas | Česká koruna | Ohromné zisky | Nord Stream 1 | Twitter | Hliníkárenská společnost | Zajímavý výnos | Benzín | MIFID | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Banki | Jevgenij Loktjuchov | Premiér Viktor Orbán | Pozornost | Pokles podnikatelské aktivity | HDP Ruska | Ekonomický poradce | Vývoj amerických ropných rezerv | Ruská ropná společnost | Poslanci Evropského parlamentu | Globální ceny ropy | Ceny zemního plynu | Tvrdé sankce | Bankovky | Vývoj inflace | Klesající reálné příjmy | Elektromobily | Avilon | Závislost | Hodnotové akcie | Závislost Evropy na Rusku | Meziroční míra inflace | Další růst | Bohatství | Vyloučení z G20 pro Rusko | Extrémně silný dolar | Snižování inflace | Životní úroveň Rusů | Energetický sektor | IKEA | Futures kontrakty | Laureáti Nobelovy ceny | Rumunsko | Investoři se strategií | Znehodnocení úspor | Crédit Agricole CIB | Mocenské skupiny | Ruské těžařské společnosti | Index nákupních manažerů | Restriktivní politika | Koronavirová pandemie | Diverzifikátor | Statistický úřad | Michail Gorbačov | Růst vývozu | Bitcoin | Uniper | Viceprezident | Filip Kalčák | Cena plynu | Poptávka | Gamble | Kov | Ruská státní plynárenská společnost | Diverzifikátor akciových ztrát | Druhá největší ekonomika světa | Králem bude hotovost | Řetězec | Zisk společnosti | Sam Bankman-Fried | Obchodní výsledky | Nová Hedvábná stezka | Euroclear | Aeroflot | Odpojení od ruských energií | Kapacita elektráren | Konglomerát | Libanonsko-syrská libra | Vývoj německého akciového indexu | Vyšší úroky | EUR/RUB | Snižování úrokových sazeb | Francouzský statistický úřad INSEE | Výrobce sportovního oblečení | Začátek syrské nezávislosti | Kyrgyzstán | Bundesnetzagentur | Množství peněz | Výhled pro trh | Cena palladia | Ministr zahraničí | Dominance USD | Marketingová komunikace | Dodávky plynovodem | Analytici finančního ústavu | Buy-and-Hold | Hrubý domácí produkt Ruska | Cristian Maggio | Turistika | Obchodovat | Americké indexy | Ekonomické vztahy | Největší ekonomika | Válka na Ukrajině | Snížení geopolitického rizika | Obchodní aktivita | Finance | Vysoké inflace | Český vývoz | Dluhopisy | Ekonomická stagnace | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Watchtool | Speciální daň | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Bankrot země | Americká Komise pro cenné papíry | Analytici | Čistý zisk | Cena digitální měny | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Libanonské libry | Výkon světové ekonomiky | Růst měnového páru | Západní státy | Kolaps měny | Pohyb kapitálu | Stříbro | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Členské státy | Úsilí | Průzkum společnosti | Finanční instituce | Gruzie | Bogdan Zvarich | FRED | Vyšší sazby | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | Závod na elektromobily | Ropa | Grünheide | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Poskytování úvěrů | IKL | ETF | Další vývoj Bitcoinu | Nejméně hodnotné měny | Deutsche Bank | Evropský statistický úřad | Luigi Di Maio | Pohonné hmoty v ČR | Nárůst zisků | Ceny paliv | Firma | Energetický kolos | Agentura Interfax | Omezení těžby | Gazprom Export | SWIFT | Společnost Lufthansa | Šéfka EK | Investiční banka Goldman Sachs | Barclays | Energetické podniky | Poptávka po bezpečném přístavu | Mezinárodní banky | Obchodníci s ropou | Historická cesta | The Insider | West Texas Intermediate (WTI) | Záporné nominální úročení | Byznys | Technologická společnost | Rolls-Royce | Austan Goolsbee | Russia 24 | Evropský parlament | Asyřané | Rusko dodávky plynu | Ruský ministr financí | Platforma | Rozpočtové schodky | UBS | Inflace ve světě | USD/SYP | Finanční společnost | Ekonomové | Představenstvo ruské těžařské firmy | Návrat ekonomiky k růstu | Bitcoiny | Přijímání bitcoinů | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Kommersant | Burzy drahých kovů | USA | Dolní komora ruského parlamentu | Motor Sič | 3М | Di Maio | Leasingové společnosti | Spojené státy | Španělský IBEX 35 | Vývoj kurzu ruského rublu | Růst HDP | Uchování reálné kupní síly peněz | Éra imperiálního rublu | Pokles trhů | Společnost Binance | Pandemie | Bankman-Fried | Příležitosti a rizika | Posílení ekonomiky | Vývoz ropy a plynu | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Sony Group | Pension Plan | Představenstvo Norilsk Nickelu | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Osmanská lira | Ruský zpracovatelský průmysl | Společnost národů | Ropná společnost | Investování do akcií | Konsolidace | Společnost Volkswagen | Nástupnické Rusko | Světová banka (SB) | RUB/CZK | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Soubor opatření | Cesta ruského rublu | Snížení základní úrokové sazby | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Inflace v Evropské unii | Automobilový koncern | Softwarová společnost | Boeing | Qualcomm | Česká ekonomika letos | Ruský list | Kurz dolarů | Burze | PPF | Propočty Bloombergu | Ekonomická škola | Změny ekonomické | Rakouský kancléř | Výrobce elektromobilů Tesla | Výrobní aktivita | Vývoj | Panika lidí | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Ruské obcházení západních sankcí | Evropské společnosti | Státní banka | IW | Nastavení sazeb | Prasknutí dotcom bubliny | Vývoj v Rusku | Zajímavé zisky | Skupina Colt | Odchod z Ruska | Summit EU | Politická zemětřesení | Úroková sazba | Deficit Ruska | Futures pšenice | Časový rámec | Transněfť | Dluhová krize | German Gref | Mobilizace | Jaderná elektrárna | Prohlášení | Světové trhy | Televize Netflix | KKCG | Výnosy | Investiční poradenství | Slevy | Podpůrná opatření | Západní investoři | Konkurenceschopnost | Ruská plynárenská společnost | Eugal | Výdaje | Zasedání Rady guvernérů | Americké akcie | Facebook | Ruská centrální banka | BlueBay Asset Management | Pracovní síla | Válečná ekonomika | Erdogan | Ruský bankrot | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Zimbabwe | Ministři energetiky | Důvěra domácností | Slábnutí rublu | BRICS | České měny | Investoři do zlata | Riziko skutečné stagflace | Estée Lauder | Společnost Volkswagen Group China | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Riziko ztráty | EUR/USD | BlockFi | Severomořská ropa Brent | Těžařské firmy | Varování | OSN | Německé společnosti | Intervence | Investice v Číně | Konflikt na Ukrajině | Mimořádné dividendy | Zdroj příjmů | Joe Biden | Podnikání na kapitálovém trhu | Inflační epizoda | Spotřebitelská důvěra | Scope Ratings | Členské země Evropské unie | Pokles cen energií | Kosmetická společnost | Moody's Investors Service | Další vývoj | Indický premiér | West Texas Intermediate | Vývoj cen kryptoměn | Ekonomická recese | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Finanční služby | Sovětský svaz | Ruská armáda | Bývalý ministr financí | Investiční doporučení | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Finanční domy | 787 Dreamliner | Dánové | Aktuální situace | Koš Mezinárodního měnového fondu | Belgie | Společné nákupy plynu | Meduza | Vývoj amerického akciového indexu | Devizové rezervy ČNB | Lukoil | Ropa Urals | Americká sociální síť | Egypťané | LVMH | Měnový výbor | Objem amerického dluhu | IBEX | Příjmy z ropy | Ekonomické sankce | Peněžní trhy | Silné mexické peso | Italský premiér | Odborník na ropný trh | MFE | Ycharts | Dna | Úřad pro hospodářskou soutěž | Trh se zlatem | KOSPI | AXP | Ruské ministerstvo hospodářství | Inflační očekávání v USA | Promsvyazbank | Osmanská říše | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rolování kontraktů | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Zájem o kryptoměny | Británie | 10letý reálný výnos | Letecká společnost | Sektor služeb | Olga Jangolová | Odliv kapitálu | Objem intervencí České národní banky | ProSiebenSat.1 Media | Cenový strop na plyn | Nobelovy ceny | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | Skupina Colt CZ Group SE | Pomalejší inflace | Občanská válka | Bankomaty | Ceny obilí | Daimler | Ruský export | Kazachstán | Státy BRICS | WhatsApp | Propad měny | Dlouhodobé dluhopisy | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Obilí | Prezidentské volby | Miliardy korun | Bankovní systém | Ruská válečná ekonomika | Gigant Gazprom | Platební bilance | Ruské akcie | Společnost AT&T | Brent nebo WTI | Evropské vlády | Zemědělství | Automobilka | Banka Sberbank | Naréndra Módí | Snížení inflace | Nedostatek zboží | Horší období | Překážky | Rebelské frakce | Sazby | Velkoobchodní ceny plynu | Yum Brands | Předchůdce OSN | Inflace v České republice | Zlatý rubl | Hlavní ekonom | Invaze ruských vojsk | Podíl Evropy | Inflační situace | Případné sankce | Avon Products | Lufthansa | Blízkovýchodní země | Intercontinental Exchange (ICE) | Americké automobilky | Ruská ekonomika | České koruny | Švýcarská banka | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Míra nezaměstnanosti v Británii | Kyjevská ekonomická škola | Zasedání OPEC | Úrok | Ministerstvo hospodářství | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | MOEX | Tesla Elon Musk | Vývoj ceny zlata v CZK | Západní společnosti | Hodnotné měny | Tsingshan Group | Agentura Moody's | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Ether | Hotovost | Konzultační firmy | Volkswagen Group China | Boj s inflací | Berlín | Renault | Mince s podílem zlata | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Komentátor | Prestiž platidla | Kroger | Nespokojenost | Objem intervencí | Ruské společnosti | Nákupy plynu | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Zajištění | Abbás Arakčí | Správní rada | Výrobce léků | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Cena ropy brent | Západní firmy | Vyšší ceny | Bit.plus | Západní sankce vůči Rusku | Aramco | Threads | Spirálovitý růst | Kurs rubl | Ruská ropa | Cla na dovoz hliníku | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Cena termínového kontraktu | Platit daně | Provozní zisk | Evropská střední třída | Ceny kovů | Ravi Menon | Globální ceny | Evropské sdružení výrobců automobilů | Investování | Volba příštího prezidenta | Fed | Americká ministryně financí | Sociální napětí | Rusko dnes | Výrobce letadel Boeing | Alfa Bank | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Půjčovna kryptoměn | Marže obchodníků | Pokračující růst | Italský ministr zahraničí | Koncern RWE | Česká vláda | Poradenské společnosti | Vytvoření cenových ukazatelů | Hry | Camelot | Dovoz ruské ropy | Společnost Meta | Si Ťin-pching | Trhy | Daně z neočekávaných zisků | Uzamykání zisků | Federální úřad pro letectví | Nornickel | Emerging markets | Plynová krize | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Odhad poptávky po ropě | Ceny futures kontraktů | Mezinárodní investoři | FTSE | Akcie Twitteru | Růst české ekonomiky | Utahování měnových podmínek | Rizika | Produktovod IKL | Žlutý kov | Řecké úřady | Eurozóna | Portugalsko | Vývoj měnového páru USD/RUB | Fond | Státní plynárenská společnost | Cena benzínu | ISM | Přicházející recese | Jihokorejská automobilka | Omezení pohybu kapitálu | Zpřísňováním měnové politiky | Pokles dovozů | Měkké přistání | Světová cena | Fitch | Pšenice | Sankce USA | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Ropa a Plyn | Úspory | VEB | Poptávka po bitcoinu | Futures na ropu | Americký Federální úřad pro letectví | Prodávající | Kyjev | Vývoj měnového páru USD/CAD | Energetické společnosti | Verizon Communications | Hodnota akcií | Rostoucí mzdy | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Sedmadvacítka | Zahraniční měny | Tvrdé sankce Západu | Riziková aktiva | Ruský Gazprom | Ukrtatnafta | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Globální energetická krize | TradingEconomics | Cenu plynu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Společnost Media for Europe | Ruské exporty | Ondřej Hartman | Americký kongres | Promsvjazbank | Společnost Nornickel | Vladimir Putin | Tesla | Americká makléřská společnost | Dovoz z Ruska | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | Stabilita | Miliardář | Příjmy domácností | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | Tobin Gorey | Ekonomický růst | Záporožská jaderná elektrárna | Ministři zahraničí | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Car Petr I. Veliký | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Pád cen ropy | Platidlo rubl | Nestlé | Ruský rozpočet | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Obchod EU | Termínový kontrakt | Putinův režim | Syrská libra | Měnová krize | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Petrochemická společnost | Akcionáři | Analytička | Automobilka Tesla | Produktovod | Společnost | Ruský rubl | Peršané | Zpřísňování měnové politiky | Sázet | Loutkový režim | UNWTO | Hospodaření | Zahraniční obchod | European Energy Exchange | Ztráta | Estee Lauder | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | Označení pro peníze | Představenstvo ruské banky | ISDA | Druhá světová | Institucionální investoři | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Rozpočtový deficit Ruska | Index moskevské burzy RTS | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Kukuřice | Slovo rubl | Obchod | Obcházení západních sankcí | Tomáš Raputa | Spirálovitý růst cen energií | Akcie automobilky | Tradeři | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Velkoobchodní tržby | Státní bankrot Ruska | Volkswagen | Daně z mimořádných zisků | Ruská měna | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Přímé investice | Navýšení rizikové prémie | EK | Kobalt | Riziko | Analytik | Ruské firmy | Trinity | MAM | Klesající ceny | Spotové ceny | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Pokles výnosů | Binance | Kurz rublu | Bankovní skupina | Bank of America | Cenový strop | Transakce | USDX | Gazprombank | Urals | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Mimořádná daň | Pokles cen ropy | Životní úroveň | INSEE | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Libanon | Know-how | Západní ekonomiky | Platidlo | Ceny | Siemens | Představenstvo | Financování | Zvýšení ceny | Monopol | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Celosvětový růst | Deutsche Börse | Velmi bohatý | FTSE 100 | Ruské úřady | Ben Bernanke | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Růžový diamant | Dopravci | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Severní Korea | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | Rizikový faktor | Největší světová ekonomika | VW | Jedno euro | WTI | USD/RUB | Americká společnost Intel | Warren Patterson | Restriktivní opatření | Státy EU | Blízký východ | Media for Europe | Největší ekonomika světa | Biliony | Cla na čínské zboží | Jeremy Hunt | Take-Two Interactive | Libra | FAA | Odborníci | Cena severomořské ropy | Dlužník | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Broadcom | Síla Sibiře | Instituce | Zpevňování koruny | Burza Binance | Propuštění | Mateusz Morawiecki | Vývoj kurzu amerického dolaru | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Liz Trussová | Plodiny | Stav trhů | Výnos | Vyhlášení bankrotu | Bankovní krize | Drahokam | Miliardáři | Pokles ekonomiky | Insider | Růst cen energií | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Nájmy | CFD | Americká internetová společnost | Facebook Ireland | Green Deal | Sankce EU | Discovery | 256/2004 | Dominance amerického dolaru | Herbert Diess | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Slabší kurz | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Zastropování cen | Eni | Společnost Siemens | Primární veřejná nabídka (IPO) | Miliardy USD | Singapur | David Cameron | Ceny energií | FTX | Reálné hodnoty | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Inflační cíl | RTS | Ryanair | VIX | Premiér Mario Draghi | Josep Borrell | Mezibankovní | RUB | Událostí ve světové ekonomice | Výhled růstu globální ekonomiky | Akcie společnosti Apple | Balík sankcí | Írán | Největší světové ekonomiky | Akcionář | Čínské zboží | Pracovní místa | ACEA | CASH HISTORY | Lídři zemí EU | Ropné a plynárenské společnosti | Tržní hodnota | Rishi Sunak | TerraUSD | Funkční období | Zisk | AT&T | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Data ČSÚ | Katar | Oživení hospodářství | EURUSD | PVM | Pokles kurzu | Nová bankovní rada | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Nominální růst HDP | Makléři | CFD kontrakty | Internetová společnost Google | Finanční ředitel | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Ruská federace | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Ruské banky | Obchodování | Armageddon | Oliver Blume | Obchodování ropy | Vzdělání | Společnost Shell | Nové prognózy | Úroky | Statista | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Ropovod | Stav energetické nouze | Růst inflace | Pokles hodnoty | Finanční pomoc | Philip Dybvig | Sony Interactive Entertainment | Jednotná evropská měna | KFC | Prémie | Oslabování dolaru | Colt CZ | Ropovod Družba | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Real-estate | Obchodování s ropou | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Měsíční časový rámec | Údaje | Hlavní měny | Údaje o obchodu | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Pojišťovny | Pokles exportu | List Financial Times | Omezení pohybu | Biden | Sberbank | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Ekonomika ČR | Inflace v Polsku | xStation5 | ProCent | Craig Erlam | Deutsche Telekom | Zvýšení těžby | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Americké sankce | Arbitráž | Panické výprodeje | Sociální síť Instagram | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | CARA | Ontario Teachers' Pension Plan | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Štěpení | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Unijní diplomacie | Makléřská společnost Genesis | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Celní úřad | Obchod s ropou | Největší rizika | Ruský útok | Dekret | Dluhy | Světové války | Velký problém | FOREX | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Dovoz čínského zboží | Cenový propad | Guvernér | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Dividenda | Peking | Ruský ministr | HDP | Devizový trh | Skupina G20 | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Bývalý šéf | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Investování je rizikové | LME | JP Morgan | Zdanění | Čínská měna | Turistické sezóny | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Rizikové prémie | Loterie | Podíl Číny | Írán a Rusko | Vyšší inflace | Brazílie | Investiční skupina PPF | Členské země | Air Liquide | Ukrajinská vláda | Burzovní cena | Růst těžby v USA | Ekonomické zprávy | Členové OPEC | Tisknout peníze | Slovensko | CAR | JPMorgan | Salmán | Akumulace | Invaze Ruska na Ukrajinu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Carlsberg | EBRD | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Růst inflace v USA | Letecký průmysl | Odhad letošního růstu | Holubičí Fed | Hyundai Motor | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Obchodní omezení | Brazilský real | Tranzit ruské ropy | Crédit Agricole | Vytápění | Spojené arabské emiráty | Meziroční inflace | Čínské firmy | Akcie | Měnové podmínky | Kupci | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | NERV | Výrobci aut | Rates | Základní úroková sazba | Podniky | Růst ceny ropy | Vstup do dlouhé pozice | Automobilka Hyundai | Munich | Dobrý obchod | Koš | Ericsson | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Haísám Ghais | Obchod s Čínou | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Neshody ohledně dividend | Euroasijské hospodářské unie | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Společnost Google | Velkoobchodní cena elektřiny | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Index VIX | Zoufalství | Rekordní maximum | Bankovní společnost | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Pokles vývozu | Skupina PPF | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Colt CZ Group | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Ontario Teachers | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Výběry | Ministři | Dnešní zpráva | Negativní nálada | Commonwealth Bank | Růst zisků | Globální růst | Rusko-ukrajinský konflikt | Zvýšení těžby ropy | Americká ekonomika | Konkurenti | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Společnost Deutsche Börse | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Ceny bytů | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Snížení těžby | Jiné měny | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Unipetrol | Aerolinky | Ekonomické fórum | Napjatá situace | Diem | Bankovní rada | Střední třída | Investice | Centrální depozitář | CBDC | Evropské banky | Microsoft | Pro investory | Skupina G7 | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Mezinárodní sankce | Investujte | Sýrie | Konkurence | Bungie | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Viterra | Zastropování ceny | Zynga | Indie | Bod | Myšlenka | Růst ceny zlata | Camelot LS Group | Výše kapitálu | Genesis | Zisky | Investiční prostředí | Ruská vojska | Frakování | tradingeconomics.com | Diem Association | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Bankovní účty | Giphy | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Luxusní zboží | S&P 500 nebo Nasdaq | Oslabení dolaru | Kontrakce | Huayou Cobalt | Americký akciový trh | Ukazatel | Měny | Profitovat | Čínský celní úřad | Značný pokles | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Trh s ropou | Ekonomický institut | Export | Primární veřejná nabídka | Prezident Putin | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Aktuální cena | Zahájení ruské invaze | České firmy | Unicredit | Petr Dufek | Partneři | Forbes | Společnost Intel | Ukončení války | Letectví | Zvýšení úroků | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Brands | Nemovitostní trh | Interfax | Britská vláda | Úřad INSEE | Média | Bankovní společnosti | Kontrakty na ropu | Air | N7 Holding Ltd. | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Nižší poptávka | Německý koncern | Makroekonomické analýzy | Přetrvávající vysoká inflace | Krok za krokem | COVID-19 | Cena elektřiny pro německý trh | Čínská telekomunikační společnost | Brusel | Dodávky na trh | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | InterContinental | Nikkei | Instagram | Americké společnosti | Čínská banka | American Express (AXP.US) | Příjmy Ruska | Elon Musk | Munich Re | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Inflace v Rusku | TIM | Propouštění | Energie | Scope | Šéf Bílého domu | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Elvira Nabiullinová | Státní investiční fond | Příjmy | Albertsons | Insolvence | Světové postavení | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Bloomberg | J&J | Společnost Deutsche ReGas | Novatek | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Ceny stříbra | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Colt | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Korekce | LNG | Monopoly | Americký výrobce | Ekonomický model | Rosněfť | Riziko recese | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Ministerstvo energetiky | Index S&P 500 | Instrument | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Trendové linie | Zelené investice | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | TIPS | Technické problémy | CHF | Centrum | Oslabení koruny | Společnost Rosněfť | Fatih Birol | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Těžba ropy | Frustrace | Půlení bitcoinu | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Historická data | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | Skokové oslabení | MT4 | Světová banka | Mexické peso | Cena | Antony Blinken | MicroStrategy | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Upozornění | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Antidumpingová cla | Obchodní partner | Americký trh | Zahraniční společnosti | Arnault | Prime | Impérium | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Prudký růst cen | Německá kancléřka | Největší americká banka | Situace na trhu | Lídři zemí | Drahé kovy | Francouzský statistický úřad | Zastavení výroby | Pád cen | Jefferies | Evropské akciové indexy | Soudní spor | Bernard Arnault | DAX | Rezervy | Podnik | Bali | Forexu | Server CNBC | Podhodnocený | Agentura DPA | Akcie společnosti | Sony | Mercedes-Benz | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Barel WTI | Denní graf | SEC | Schodek | Odpovědnost | Balkán | Sankce na Rusko | Verizon | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | Energetické krize | Práce | Ruská aktiva | Úspěch | Těžaři ropy | OMV | Investiční příležitosti | Zákaz dovozu ruské ropy | Intel | Světová turistická organizace | Společnost Amazon | Internetová společnost | Cíle | Lula da Silva | BTC/USD | Kryptoměny | Norilsk | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Nejvíce peněz | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Společnost Silvergate Capital | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Buy | Výrobci čipů | Společnost Sony | Země G7 | Těžba ropy v Rusku | Automotive | Brazilský prezident | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americká vláda | Express | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Investiční skupina | Odliv prostředků | Ceny mědi | Setkání lídrů | Šance | Tržby společnosti | Ruská vláda | Renaissance Capital | Bilance zahraničního obchodu | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Správa | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Snížení dodávek | Analýza | Základní druhy | Procter & Gamble | Ministr financí | Umění | Zlepšení | Sazby Fedu | Clearing | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Zahájení invaze | Intervenovat | Zvyšování úroků | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Americká softwarová společnost | Pozice | Barel ruské ropy | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Platební síť | Export do Číny | Vývoj akciových indexů | Dodávky suroviny | JP Morgan Chase | Singapurský dolar | Reálná hodnota | TTF | Dlouhé pozice | Příležitosti pro nákup | Creditas | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Robert Habeck | Komise pro cenné papíry a burzy | Kancléřka Angela Merkelová | Silná poptávka | Cenné papíry | Henry Hub | Přijmout euro | Dosažení dohody | Lídři | Sestupný trend | LSEG | Platební systém | Yandex | Hold | Americký Senát | McDonald's | Angola | Vláda USA | Zajímavé výnosy | Vývoj ceny zlata | Východní Asie | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Poslanci | Inflační tlaky | Europoslanci | Soud | Družba | Import | Mluvčí | Sankce Západu | Investiční banka | Londýnská burza | Citadel | Německý automobilový koncern | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Energy Aspects | Společnost Saudi Aramco | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | WarnerMedia | Experti | NYSE | Investoři | Dění na trhu | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Bohatý | Petr Lajsek | Zvýšené napětí | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Anton Siluanov | Míra inflace v Evropské unii | Výkonný ředitel | Americký miliardář | Karanténa | Rostoucí výnosy | Míra inflace v Polsku | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Čerpací stanice | Polsko | Jeden dolar | Ceny potravin | AUDUSD | Bulgargaz | Německá společnost | Andrej Kostin | Rezistence | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Kryptoměnová burza Binance | Základní úrok | Zakladatel FXstreet | Nařízení | The Wall Street Journal | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | IPO | Tržby z prodeje | Historicky nejnižší | P.A. | Turkish Airlines | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Růst cen potravin | Wirecard | N7 Holding | Obchodní vztahy | Úročení | Cenové stropy | Kurz japonského jenu | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Deficit státního rozpočtu | USD | Global Blood Therapeutics | Zveřejnění zprávy | Logistické problémy | Čínské banky | Cena americké ropy | Cestování | Peso | VMware | Ekonomický dopad | Růst aktivity | O2 | Kabinet | Hospodářský vývoj | Uran | Tesco | Der Spiegel | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | BMW | SLR | US500 | Tencent | iPhone | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Rusové | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Kupní síla | Regulační úřad | CZ | Krátkodobé obchodování | Index RTS | Luiz Inácio Lula da Silva | Digitální měny | Výrobce letadel | Eutelsat | Vysoké ceny ropy | Zákaz dovozu | Propad | Rakousko | Srí Lanka | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Prestiž | Vývoz do Číny | Guvernéři centrálních bank | Bitcoin dnes | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Zdanění mimořádných zisků | Nemovitosti | Evropský trh | Čínský akciový index | Markets | USD/CHF | Rise | Zastropování ceny plynu | Ministerstvo financí USA | Invest | Aleš Michl | Kanada | Zestátnění | Ruská invaze | Nejistota | CME | CMA | Kryptoměna | Activision | Opce | Eurobondy | ING | Internetové společnosti | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Kupní síly peněz | RISE | 737 MAX | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Telecom | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Psychologické úrovně | ECB | Institut | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Spiegel | Prodej ropy | Těžaři | MAAE | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Mezinárodní turistika | Plynárenský gigant | Vývoz plynu | Německé podniky | Naftogaz | Skupina Colt CZ Group | Obilniny | Evropské země | Dreamliner | Měnová reforma | Afghánistán | Jaderné elektrárny | Jackpot loterie | ROCE | Spekulace | Výrobce videoher | Analytické společnosti | Ukrtransnafta | Americká půjčovna kryptoměn | Cena niklu | Lockdowny | Banka JP Morgan | Zemní plyn (LNG) | Precedens | EU | Hodnota indexu | Skupina Colt CZ | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ASX 200 | Indie a Čína | Pimco | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Poradci | Globální trh | Plynárenské společnosti | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Omezení cen plynu | Vedlejší účinky | MOL | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Agentura TASS | Dovozce ruského plynu | Vnější prostředí | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Ovlivňování | Společnost Gazprom | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Tchaj-wan | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Internetová televize | Ceny ropy a plynu | Úřady | Američané | Banka UBS | Baker Hughes | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | Vytěsnění minoritních akcionářů | Protiruské sankce | Domácí poptávka | Koncern | Spotřebitelské ceny | Tajné služby | Indonésie | Světová turistická organizace (UNWTO) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD)
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot