Luboš Růžička

Ranní nadhoz - Tuzemská inflace a HDP na pořadu dnešního dne
14.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.

Forex: Koruna pokračuje v posilování
13.02.2020 Evropská průmyslová výroba v prosinci poklesla o 2,1 % meziměsíčně a o 4,1 % meziročně. To je výsledek značně pod očekáváním trhů. Slabý výkon průmyslu v závěru loňského roku naznačila již dříve publikovaná čísla z Německa a některých dalších zemí. V průměru za uplynulý rok se výroba eurozóny propadla o 1,7 %, což je nejprudší propad od roku 2012. Významný pokles zaznamenalo zejména kapitálové zboží, které meziročně odepsalo 6,7 %.

Ranní nadhoz - výroba v eurozóně dál slábne
12.02.2020 Šéf Fedu J. Powell včera vystoupil před americkými kongresmany. Epidemie koronaviru podle jeho názoru ohrožuje růst světové ekonomiky. Již nyní má virus významný vliv na čínskou ekonomiku a hrozí přelití i do zbytku světa. Nastavení měnové politiky však podle jeho názoru zůstává adekvátní, Fed odhaduje stabilní růst ekonomiky na úrovni dvou procent. Úrokové sazby by měly zůstat stabilní.

Ranní nadhoz - příznivá data z USA pomáhají dolaru
11.02.2020 Podíl nezaměstnaných osob na populaci stoupl v lednu o 0,2 procentního bodu na 3,1 %. Počet lidí bez práce se zvýšil o 14 490 a dosáhl 230 022, což přesto zůstává nejnižší lednovou hodnotou od roku 1997. Úřady práce zároveň evidovaly více než 341 tis. volných pracovních míst, situace na přehřátém trhu práce by se tak v nejbližší době neměla nijak zásadně měnit. Nezaměstnanost by letos měla setrvat v blízkosti tří procent a oproti loňsku tak dojde jen k mírnému nárůstu. Nadále by měla zůstat nejnižší v rámci EU.

Ranní nadhoz - Tuzemská nezaměstnanost by měla sezónně narůst
10.02.2020 Po prodloužených novoročních prázdninách nabádá nyní čínská vláda k restartu ekonomiky. Výzva se týká především klíčových odvětví, jako je letectví. I přesto stále převládá strach z nákazy a mnohé firmy se tak rozhodly pro bezpečnější variantu, tedy další odklad spuštění provozů. Čím déle bude současná situace přetrvávat, tím významněji se podepíše na růstu čínské ekonomiky.

Ranní nadhoz - Data z amerického trhu práce na pořadu dnešního dne
07.02.2020 ČNB se navzdory očekáváním rozhodla v poměru hlasů 4:3 pro zpřísnění měnové politiky. Základní úroková sazba se tak zvýšila o 25 bazických bodů na 2,25 %. Důvodem je zejména vyšší míra inflace. Ta by podle centrálních bankéřů měla v blízké době setrvat citelně nad horní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. Zdůvodnění nám ovšem nepřišlo přesvědčivé, jelikož na horizontu měnové politiky by se inflace měla pomalu blížit k dvouprocentnímu cíli.

Ranní nadhoz - ČNB dnes sazby měnit nebude
06.02.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 4,8 %, tržby včetně motoristického segmentu se pak zvýšily o 4,6 %. Spotřebitelé v předvánočním čase utráceli více zejména za počítačové a komunikační vybavení, výrobky pro domácnost a oděvy i obuv. Za celý rok 2019 vzrostly celkové maloobchodní tržby o velmi slušných 3,5 %. Očekáváme, že vlivem zpomalující ekonomiky i slábnoucího sentimentu by měl letošní růst tržeb v maloobchodě zpomalit pod tři procenta. Spotřeba domácností by nicméně měla zůstat hlavním přispěvatelem k růstu HDP.

Ranní nadhoz - americké tovární objednávky pozitivně překvapily
05.02.2020 Americké tovární objednávky za měsíc prosinec pozitivně překvapily. Meziměsíčně přidaly 1,8 % a více než vykompenzovaly listopadový propad. Přitom tržní odhady počítaly jen s růstem o 1,2 %. Po pondělním ISM indexu, který nečekaně poskočil nad padesát bodů, jde o další příznivou zprávu z americké ekonomiky. V reakci dolar posílil a přiblížil se hladině EUR/USD 1,10.

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020
04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).

Ranní nadhoz - Nálada výrobců by se měla nepatrně zlepšit
03.02.2020 Británie od páteční půlnoci již není součástí EU. Nyní nastává období jedenácti měsíců, kdy se obě ekonomiky budou snažit ujednat obchodní dohodu. Pokud by se jim to do konce tohoto roku nepodařilo, je EU otevřená možnosti prodloužení tohoto přechodného období. To ovšem britský premiér B. Johnson odmítá, chce vše stihnout v co nejkratším období.

Ranní nadhoz - viceguvernér Nidetzký čeká stabilitu sazeb
30.01.2020 Včerejší zasedání amerického Fedu podle očekávání nepřineslo žádnou změnu v nastavení měnové politiky. Podle vyjádření šéfa Fedu J. Powella se americká ekonomika vyvíjí v souladu s prognózou a tomu odpovídá i aktuální výše úrokových sazeb. Ekonomika mírně expanduje, přitom trh práce zůstává silný. Slabší však zůstávají podnikové investice i export. Vzhledem k nízké nezaměstnanosti by očekával ale rychlejší růst mezd. Inflace se nachází mírně pod cílem, nicméně Fed předpokládá, že se v následujícím období dostane do jeho blízkosti. Jedinou změnou, ke které došlo, bylo zvýšení sazby na přebytečné rezervy o 5 bazických bodů na 1,6 %. J. Powell rovněž zmínil, že Fed připravuje změnu rámce měnové politiky podobně jako ECB. V reakci na slova J. Powella dolar mírně oslabil, vzápětí se však vrátil zpět.

Ranní nadhoz - Fed dnes sazby měnit nebude
29.01.2020 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vykázaly v prosinci meziměsíční nárůst o 2,4 % a výrazně tak překonaly tržní odhady, které počítaly se zvýšením pouze o 0,3 %. Prosincový údaj byl silně ovlivněn objednávkami vojenských letadel, v důsledku kterého si dopravní sektor připsal 7,6 %. Při vyloučení tohoto vlivu pak objednávky mírně poklesly o 0,1 %. Méně příznivou zprávou byl i pokles objednávek investičních statků, který činil -0,9 %.

Ranní nadhoz - čínský koronavirus ovlivňuje i finanční trhy
28.01.2020 Lednové indexy vydávané německým institutem IFO příliš nepotěšily. Ukazatel očekávání odepsal téměř celý bod a dosáhl pouze 92,9, což bylo téměř dva body pod tržními odhady. Pokles indexu byl zaviněn slabšími vyhlídkami ve stavebnictví a ve službách, naproti tomu sentiment v průmyslu se dále zlepšoval, což je pro německou výrobně a exportně orientovanou ekonomiku dobrá zpráva. V reakci na horší data společná evropská měna oslabila, když se vůči dolaru dostala na EUR/USD 1,102, tedy nejslabší úroveň za poslední téměř dva měsíce.

Ranní nadhoz - Indexy nákupních manažerů na pořadu dne
24.01.2020 Evropská centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání ponechala měnovou politiku beze změny. Změn se nedočkal ani ekonomický výhled, který počítá s pokračováním mírného ekonomického růstu, který brzdí hlavně slabý zpracovatelský průmysl. Inflace v eurozóně se jemně zvyšuje, nicméně z velké části je to dáno vlivem cen energií a stále má velice daleko k cíli. Ch. Lagardeová zopakovala apel na vlády členských zemí unie aby, pokud jim to situace umožňuje, zvážily možnost doprovodit snahy ECB i fiskální stimulací.

Ranní nadhoz - ECB dnes měnové podmínky nezmění
23.01.2020 Vládní návrh zákona, který zavádí digitální daň, v prvním kole podpořila sněmovna. Nyní ho posoudí rozpočtový výbor. Ročně by daň mohla státnímu rozpočtu přinést až pět miliard korun. Daň by se měla týkat hlavních globálních hráčů, jako jsou Google, Facebook, Amazon či Apple. Americká strana však již varovala, že kvůli digitální dani, namířené zejména proti americkým firmám, může vůči Česku zavést odvetná opatření.

Ranní nadhoz - Francie digitální daň nezavede
22.01.2020 Včerejší německý ZEW index příjemně překvapil, když se vyšvihl z prosincových -19,9 bodu až na -9,5, přičemž odhady počítaly jen s hodnotou -13,5. Ještě výraznějšího zlepšení dosáhlo hodnocení výhledu investorů do blízké budoucnosti se známkou 26,7 bodu. To představuje nárůst o plných 16 bodů oproti prosinci. Pozitivní vývoj sentimentu je dán zklidněním situace v obchodních vztazích mezi USA a Čínou a tedy optimističtějším výhledem na letošní vývoj globálního obchodu. ZEW index za celou eurozónu podobně poskočil z předchozích 11,2 až na 25,6 bodů.

Ranní nadhoz - ZEW indexy přinesou další zlepšení sentimentu
21.01.2020 Člen bankovní rady Tomáš Holub vidí zhruba vyrovnané argumenty mezi zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů a jejich stabilitou. Pokud by se však bankovní rada rozhodla sazby zvýšit, domnívá se, že v dalším období je nejpravděpodobnější scénář jejich stabilita, nikoli pokles někdy během podzimu. T. Holub byl jedním ze dvou členů rady, kteří na posledním zasedání hlasovali pro zvýšení úrokových sazeb.

Ranní nadhoz - Čínský HDP v loňském roce zpomalil na 6,1 %
17.01.2020 Na Čínské ekonomice se v loňském roce značně podepsaly obchodní rozepře s USA. V souhrnu na uplynulý rok rostl čínský hrubý domácí produkt o 6,1 %, což je nejpomaleji za posledních téměř třicet let. Ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla čínská ekonomika dle očekávání o 6 %. Čína se v roce 2019 potýkala zejména s vyšší nezaměstnaností, která měla za následek menší spotřebu domácností. Zároveň také soukromé investice zaznamenaly propad.

Ranní nadhoz - USA a Čína podepsaly první část obchodní dohody
16.01.2020 Německý hrubý domácí produkt podle předběžného odhadu spolkového statistického úřadu vzrostl v minulém roce o 0,6 %, což je nejnižší nárůst od roku 2013. Za slabým výkonem ekonomiky v loňském roce stálo celkové zbrzdění globálního obchodu dané zejména obchodními konflikty mezi USA a Čínou. Nad vodou udržela německou ekonomiku spotřeba domácností a také vlády. Ani letos by výkon nejsilnější evropské ekonomiky neměl příliš akcelerovat.

Ranní nadhoz - koruna dále posiluje
15.01.2020 Viceguvernér České národní banky Marek Mora nepovažuje situaci, kdy inflace dva měsíce po sobě překročila horní hranici pásma inflačního cíle za vysloveně dramatickou. Sice se poněkud zvýšila jeho náklonost hlasovat pro zvýšení úrokových sazeb, zároveň ovšem připomněl, že současný silný kurz české koruny tlumí inflační tlaky. Za nejpravděpodobnější vývoj pak označil stabilitu základní sazby ČNB.

Analytici: Inflace zatím zůstane vyšší, ČNB reagovat nebude
13.01.2020 Inflace v nejbližších měsících zřejmě příliš neklesne, důvodem bude mimo jiné letošní zvýšení spotřebních daní u tabáku a alkoholu. Od poloviny roku by ovšem již inflace mohla začít postupně klesat zpět ke dvěma procentům. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Podle nich nebude muset ČNB na nynější vysokou inflaci reagovat v únoru zvýšením úrokových sazeb, protože stále přetrvávají rizika spojená s negativním vývojem v zahraničí. Centrální banka navíc změnou sazeb reaguje na situaci, kterou očekává zhruba za jeden až 1,5 roku a aktuální inflaci tak již ovlivnit nemůže, vyplývá z vyjádření ekonomů.

Ranní nadhoz - Fed sazby nezměnil, stabilitu dnes potvrdí i ECB
12.12.2019 Několik členů bankovní rady ČNB se týden před měnovým zasedáním vyjádřilo k nastavení měnových podmínek. Z jejich vyjádření vyplývá, že aktuální úroveň sazeb bude zachována. Dokonce i Vojtěch Benda hlasující v poslední době pro zpřísnění měnových podmínek nyní nevidí potřebu pro pohyb sazeb. T. Niedetzký připomněl vnější nejistoty a rizika, která neubývají, navíc opět připomněl úmysl rady vyhlazovat sazby. T. Holub pak vidí silnější kurz koruny jako argument pro stabilitu sazeb, i když nová ekonomická data nemění jeho vnímání ekonomické situace.

Ranní nadhoz - tovární objednávky z Německa zklamaly
05.12.2019 Svižný růst českých mezd pokračoval i ve třetím čtvrtletí letošního roku. Průměrná mzda se zvýšila o 6,9 %, což v absolutní hodnotě znamená 33 697 Kč. Po očištění o inflaci si čeští zaměstnanci polepšili o 4 %. Proti předchozímu čtvrtletí činil růst průměrné mzdy po očištění od sezónních vlivů 1,6 %. Růst mezd na úrovni sedmi procent je dán napjatou situací na trhu práce, kdy nezaměstnanost dosahuje rekordně nízkých úrovní, výsledek je ovlivněn i letošním zvýšením minimální mzdy a růstem platů ve veřejné sféře. Nicméně vlivem zpomalování ekonomiky by měla i mzdová dynamika postupně slábnout.
Související klíčová slova:
EUR | Akcie včera | Český průmysl | NetEase | Stanovený kurz | Pokračování klesajícího trendu | Koruna zpevnila | Pokles světové ekonomiky | HSBC | Silnější koruna | Výsledek hospodaření | Akciové trhy | Alphabet | USD/PLN | Německý ukazatel | Exporty | Nárůst počtu nově nakažených | Lockheed Martin | Americké příjmy | Pfizer | PLN | Prohloubení schodku | Zpracovatelský sektor | Německý vývoz | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Pokles sazeb | Dnešní datový kalendář | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Propad cen | Bankéři | Výrobní PMI | Evropský datový kalendář | Splátky dluhů | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Nadprodukce | Prodeje nových aut | Aktiva | Citigroup | Nálada amerických spotřebitelů | Schodek státního rozpočtu | Měnové zasedání | Organizace zemí vyvážejících ropu | Intesa Sanpaolo | Index aktivity | Evropská komise | Index strachu | Knorr-Bremse | Nálada výrobců | Ceny výrobců v eurozóně | Měnová opatření | Člen rady guvernérů | Zasedání ECB | Unilever | Výnosy dluhopisů | Německá míra nezaměstnanosti | Lagardeová | Vládní opatření | Snížení produkce | Depozitní sazba | Dění na trzích | Americká inflace | Arizona | Počet Američanů žádajících o podporu | Deflace | ZEW indexy | Expanze | Data PMI | Výkyvy | Očekávání do budoucnosti | Český statistický úřad | Goldman Sachs | PMI z Německa | Strach | Vojtěch Benda | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Zasedání Evropské centrální banky | Österreichische Post | Nezaměstnanost | Data z Německa | Dnešní statistiky | Propad cen ropy | Indikátor investičního sentimentu | Snížení základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | Hlavní události | Základní úrokové sazby | David Marek | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | První část obchodní dohody | Deficit hospodaření státu | Karanténní opatření | Americký prezident | Česká měna | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Růst cen | Ferrari | Mayr-Melnhof | Nejvyšší deficit | Sentiment na trzích | Dubnový PMI | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Výhled | CZK | Inflace | Zasedání FOMC | Podnikání | HDP za Q2 | Ekonomická důvěra v eurozóně | Spotřebitelský sentiment v USA | Evropská měna | Cíl ČNB | Výrazně negativní data | Pozitivní sentiment | Activision Blizzard | Philip Morris | Lídři EU | Maloobchod | Rozpočtový rámec | Wienerberger | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Vicepremiér | ČSÚ | Šéf britské centrální banky | BP | Uvolnění měnové politiky | HUF | Průmysl | Německá spotřebitelská důvěra | Centrální banky | Očekávání analytiků | Zpráva | Míra nezaměstnanosti v březnu | Viceguvernér ČNB | Zvyšování sazeb | Úbytek pracovních míst | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Celková inflace | Dobré výsledky | První odhady HDP | Deloitte | Odliv dividend | Vít Hradil | Ekonomické zpomalení | Podpůrné programy | Covid | Globální obchod | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Globální ekonomiky | Aktuální hodnoty měny | ČNB Vojtěch Benda | Data z USA | Zavedení digitální daně | Dnešní makroekonomické ukazatele | United Technologies | Výsledky průzkumu | PMI z výroby | Světové ceny ropy | CISCO | Propad investic | Ceny pohonných hmot | Levná ropa | Ekonomický optimismus | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Hospodaření státu | Telekom Austria | Donald Trump | Čínský jüan | Světové hospodářské krize | Maďarsko | Členové bankovní rady | Průmyslová produkce | Zaměstnanost | Dění na finančních trzích | HDP Číny | Státní dluh | Dow Jones | Obchodní války | Předstihové indikátory | Bydlení | Airbus | Zveřejněné údaje | Peníze | Brent | Stavební produkce | Politika | Stimul | Očekávání | Evropská ekonomická důvěra | Snižování sazeb | RWE | Mezinárodní dohody | Sentix index | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Uvolňování karanténních opatření | Allianz | Ekonomické výhledy | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Situace na trzích | CZK/EUR | Růst | Abbott Laboratories | Americký index | Začátek cenové války | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Objednávky | Německé firmy | Charles Schwab | Prognóza | Souhrnný index | Trh práce | Prezident Fedu | Šíření nákazy COVID-19 | Veřejný dluh | Pochybnosti | Koronavirová krize | Evropské ekonomiky | Sodexo | Ceny výrobců | Účetní ztráty | Hospodářské krize | Čínský HDP | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Koruna posílila | PEPSICO | Koruna | Americká spotřebitelská důvěra | Znovuzavedení šrotovného | Inflace v eurozóně | Caterpillar | Oslabování koruny | Zpřesněný odhad | Čínský koronavirus | Meziroční růst | EBay | Další růst | Baidu | Aleš Sosnovský | Trh | Rekordní schodek státního rozpočtu | Deficit rozpočtu | Český index nákupních manažerů | Prezidenti a premiéři | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Pandemie koronaviru | Index | Vládní podpory | Elektřina | MMF | Klesající trend | Výroba v eurozóně | Výrobní ceny | Odhad vývoje HDP | Nový ekonomický výhled | Zpřísnění měnové politiky | Ceny ve výrobní sféře | Eura | Komise | Nejistoty | Americká centrální banka | Videokonference | Kapitál | Ropa Brent | Posílení | Daně z příjmů | Evropské HDP | Údaje o inflaci | Američtí centrální bankéři | Sentiment amerických spotřebitelů | S&P | Český běžný účet | Unie | Výnosové křivky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Akciové indexy | Výrazné ztráty | Christine Lagardeová | Shell | Opatření proti šíření koronaviru | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Samou | Zprávy z Fedu | Ekonomický vývoj | Pozornost trhu | Rekordní hodnoty | Deficit | Sentix indikátor | Index Stoxx 600 | Budoucnost | Tržní sentiment | Virus | Inflace zpomaluje | Kurz koruny | Hlavní ekonomka | Aukce státních dluhopisů | Royal Dutch Shell | Automobilový sektor | BNP Paribas | Čínský HDP v Q1 | Snížení ekonomické aktivity | Česká koruna | TLTRO | Maloobchod v květnu | Twitter | Zastavení ekonomické aktivity | Podnikatelé | Ekonomická aktivita v USA | Koronavirová epidemie | RBI | Pozornost | Polský zlotý | Neomezené množství | Růst akcií | Úsilí | Micron Technology | Fed dnes | Devizové intervence | Ifo | Erste Group | TLTRO III | Cena ropy dnes | Index nákupních manažerů | Novela zákona o ČNB | Statistický úřad | Dopad epidemie na ekonomiku | Helena Horská | CTS | Počet žádostí o podporu | Poptávka | Konjunkturální průzkum | ISM index | Sentiment v Německu | Šíření viru | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytik Raiffeisenbank | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemská inflace | Očekávání trhu | Nastavení měnové politiky | Kurz české koruny | Tovární objednávky | Historická minima | Obchodníci | Dostatek likvidity | Dluhopisy | Indikátor | KLM | Prezident Donald Trump | Index PMI | Analytici | Aukce | Americká průmyslová produkce | Problémy | Tuzemská nezaměstnanost | Horší data z Německa | USA a Čína | Pokles cen | Ropa | Deutsche Bank | Poklesy PMI indexů | Barclays | Investiční aktivita | AXA | Raiffeisenbank a.s. | Tovární objednávky z Německa | Indexy PMI | UBS | Ekonomové | Prohlášení | USA | 3М | Spojené státy | Podnikové investice | Ekonomické restrikce | Růst HDP | Pandemie | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Hospodaření státního rozpočtu | Japonská ekonomika | Intervence centrální banky | MF | Summit EU | Zpracování kovů | Oslabení kurzu | Empire State Index | Boeing | Burze | Vývoj | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Výnosy | Michal Brožka | Obchodní dohody | Úroková sazba | Kalifornie | Podnikatelská nálada | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | Německé průmyslové objednávky | Výdaje | Americké akcie | Facebook | Únorová bilance zahraničního obchodu | Zasedání České národní banky | Americká centrální banka FED | Volatilní | Ministerstvo financí České republiky | EUR/USD | Zahájení obchodování | Šíření nákazy | OSN | Intervence | Šéfka ECB | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Člen bankovní rady ČNB | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Měnové politiky | CSI 300 | Sazby ČNB | Aktuální situace | Použití záporných sazeb | Ministryně financí Alena Schillerová | Fiskální politika | Manufacturing | LVMH | Koronavirus | Zlotý | Italský premiér | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Podnikové objednávky | Centrální bankéři | CNY | Kapitálové rezervy | Objem zakázek v německém průmyslu | Americká administrativa | Sektor služeb | Británie | Francouzský ministr financí | Republikánští senátoři | Miliardy dolarů | ADP | Daimler | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Američtí politici | Volvo | Miliardy korun | Platební bilance | Růst mezd | Zemědělství | Stoupající sentiment | Reálné ekonomiky | Nákupy dluhopisů | Sazby | Hlavní ekonom | Lufthansa | Investiční očekávání | České koruny | Objem zakázek | Cena severomořské ropy Brent | Data o HDP | České ceny výrobců | Průmyslové objednávky | Výnosy italských dluhopisů | Nárůst nově nakažených | Průzkum | Firmy | Český státní rozpočet | HDP Německa | Zajištění | Averze k riziku | Zájem investorů | Cena ropy brent | Air France | Podíl nezaměstnaných | Evropské sdružení výrobců automobilů | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Americká WTI ropa | Česká vláda | Trhy | Walmart | Index nákupních manažerů ve výrobě | Důvěra v eurozóně | Americké ceny výrobců | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Horší data | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Měnověpolitické zasedání | Poslanecká sněmovna | JD.com | Předkrizové úrovně | Dánsko | Prodávající | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | UnitedHealth | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Tesla | Stabilita | Španělsko | Pohled bankéřů | Ekonomický růst | Negativní data z americké ekonomiky | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Nestlé | General Motors | Cenové války | Odhady analytiků | ZEW index ekonomického sentimentu | Investiční aktivity | Na burze | Analytička | François Villeroy de Galhau | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Očekávání do budoucna | Maďarská centrální banka | Pokles průmyslové produkce | Obchod | Oživování v průmyslu | Volkswagen | Průmyslová výroba v USA | Astrazeneca | EK | Riziko | Analytik | Emise | FIAT | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Slabá koruna | Bank of America | Údaje o HDP | Šok | LTV | Pesimismus | Nástroj | Německá ekonomika | Čína | USD/CNY | Ceny | T-Mobile | Financování | Recese | Pokles | Kompozitní index | Deutsche Börse | Německý ZEW index | Repsol | Mondelez | Války | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Stavební povolení | Salesforce | Fed index | Restriktivní opatření | Evropské centrální banky | Novartis | Burzovní indexy | Souhrnný indikátor | Cena severomořské ropy | Dlužník | Sentix | Prodeje automobilů | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Pokles ekonomiky | IHNED | Producenti ropy | Zlevnění ropy | Fresenius | Index strachu VIX | Hospodářský propad | Rozhovor | Eni | Posílení koruny | Ministryně práce | Ceny energií | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Tovární objednávky v USA | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Makroekonomický výhled | Dynamika mezd | Čínské zboží | AT&T | Zisk | Total | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Bundesbanka | Demokraté | Rizikové měny | Mzdový nárůst | Rating | Cena ropy na světových trzích | Pozitivní zprávy | České hospodářství | Obchodování | Dnešní data | Úroky | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Raytheon | Ekonom ING | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Automobilky | Finanční krize | Indikace | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Expedia | Čínský vicepremiér Liou Che | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Visa | České ceny | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Google | Stagnace | Tržby | Konsensus | Costco | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | GfK | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | HDP | WTI ropa | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | FED sazby | Zpomalení růstu | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Tomáš Holub | JPMorgan | ČTK | Odhad letošního růstu | Infineon | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | Pozitivní sentiment na trzích | Růst průměrné mzdy | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Nákup aktiv | Základní úroková sazba | Podniky | Liou Che | AbbVie | Český HDP | Tržby v maloobchodě | Mzdová dynamika | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Růst v eurozóně | Sněmovna reprezentantů | Největší propad | Prognózy | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Biogen | Dopady koronavirové pandemie | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Potenciál | Zákaz cestování | Ranní nadhoz | Vyjádření analytiků | Komunikace | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Bod | Vnímání | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Zisky | Soukromá spotřeba | Zaměstnanci | Colorado | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | České dluhopisy | Kontrakce | PMI za leden | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Amgen | Měny | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Finanční sektor | Prodej automobilů | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Export | Spotřebitelský sentiment | Nové žádosti o podporu | Úbytek | Unicredit | Záchranný balíček | Letectví | Allergan | Organizace | Nervozita | Negativní sentiment | Prodeje aut | Air | Plány | Administrativa | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Devizové rezervy | Hypotéky | Data z amerického trhu práce | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | Inflace v květnu | Evropská unie | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Americký PMI | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Equinor | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Pokles úrokových sazeb | ČNB Tomáš Holub | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Novela zákona | OECD | Ekonomická důvěra | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | QE | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Německá vláda | ILO | Německo | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | CNN | Apple | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Ekonomická data | Kurz eura k americkému dolaru | Silnější kurz | Zastavení výroby | Newmont | Co bude | Erste | Merck | Debata | Datový kalendář | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Schodek | Indikátory | ČNB Tomáš Nidetzký | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Práce | Schwab | Úspěch | LTRO | Cíle | ČNB dnes | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | Česká průmyslová výroba | Obchodní podmínky | Americká vláda | Daně z příjmů právnických osob | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Instrumenty | Procter & Gamble | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Horší časy | Tomáš Nidetzký | Americký Fed | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Mzdový růst | Jakub Seidler | Tovární objednávky v Německu | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Americká lehká ropa WTI | General Electric | Průměrná mzda | Americký Senát | Waste Management | Texas | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Finální odhad | Spokojenost | Lednová inflace | Americký průmysl | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Indikátory důvěry | Americké objednávky | Spotřebitelé | Akcenta | Německé automobilky | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Negativní data | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | ZEW index | Březnová data | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | USD | Odražení ode dna | Rozhodnutí americké centrální banky | ING Jakub Seidler | Kabinet | PayPal | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Odhad inflace | Dnešní čísla | Posilování eura | Cena ropy | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Program nákupu aktiv | Pokles investic | Pokles HDP | Fiat Chrysler | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Pokles sentimentu | Hospodářské oživení | Nemovitosti | Data z americké ekonomiky | Růst spotřebitelských cen v Německu | Aleš Michl | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Německý Ifo index | ING | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Stabilita sazeb | Měnová politika | Alokace | Philadelphia Fed | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Výsledek zahraničního obchodu | ROCE | Měny regionu | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Společná evropská měna | Digitální daň | Zpracovatelský průmysl | MasterCard | Čínský vicepremiér | Poptávky po ropě | Applied Materials | Kraft Heinz | Pracovní síly | Zasedání bankovní rady | Ukazatele | American Express | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | Stav americké ekonomiky | Campbell Soup | Markit | Američané | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Enel | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Disney
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot