Dnešní fundamenty
Ranní komentář: Na libru doléhají obavy z tvrdého brexitu, akcie znovu o něco klidnější
08.09.2020 Pondělní seance za sebou na trzích větší stopu nezanechala. V USA se kvůli svátku neobchodovalo a v Evropě indexy rostly, i když obchodování probíhalo na výrazně podprůměrných objemech. Sentiment se oproti minulému týdnu ale zdá se uklidňuje, což dokazuje i pozvolný růst futures na americké indexy.
Ranní komentář: Po divokém týdnu trhy zůstávají nervózní, Softbank a identifikována jako velký hráč na technologiích
07.09.2020 Máme za sebou divoký týden, během jehož druhé poloviny začaly prudce klesat hlavně technologické akcie. Jejich výprodej dostal pod tlak americké indexy v čele s Nasdaqem, který jen ve čtvrtek odepsal více než 5 % ze své hodnoty. Valuace ale i navzdory této korekci zůstávají zvýšené a bude zajímavé sledovat, zda investoři na korekci z minulého týdne budou ochotni navázat.
Ranní komentář: Korekce na indexy konečně dorazila. Ztrácejí hlavně technologie
04.09.2020 Akciové trhy si po delší době prošly včera výrazným výprodejem. Jen v USA Dow Jones a S&P500 klesaly o 2.78 % a 3.51 %, zatímco Nasdaq odepsal rovnou 4.96 %, což byl ekvivalent více než 730 mld. dolarů. Prudká korekce přišla bez jednoznačného fundamentu a byla tak spíše technickou záležitostí a reakcí na výrazný růst technologických akcií z minulých měsíců. Právě technologický sektor byl včera hlavním tahounem výprodejů, které se včera jinak týkaly především amerických akcií. Evropa sice klesala také, výprodej byl ale výrazně mírnější.
Ranní komentář: Dolar i akcie navyšují své zisky, ropa pod výrazným tlakem
03.09.2020 Akciové indexy včera dál navyšovaly své pozice. Tentokrát ale Nasdaq za S&P 500 a Dow Jonesem částečně zaostával, přičemž solidní zisky si na zvýšených objemech připisovaly také indexy v Evropě. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a nic na tom nezměnily ani včera zveřejněné slabší výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, které, stejně jako v minulém měsíci, výrazně podstřelily většinový konsenzus.
Ranní komentář: ECB začíná vadit silnější euro, akcie pokračují v růstu
02.09.2020 Americké indexy včera znovu navyšovaly svá maxima a i tentokrát hlavně díky technologickému sektoru. Zatímco S&P500 a Dow Jones rostly o 0,7 %, Nasdaq přidával 1,4 %, když jej tentokrát táhly hlavně akcie společností Apple a Nvidia.
Ranní komentář: Euro na dosah 1,20 EURUSD, S&P500 má za sebou nejlepší srpen za 36 let
01.09.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy korekci, i když i tentokrát se zcela vymykal americký Nasdaq, který jako jediný z indexů dokázal seanci zakončit růstem (+0,68 %). S&P500 a Dow Jones ale ztrácely a pod tlakem byly také všechny hlavní indexy v Evropě. Korekce byla však spíše technického charakteru a neopírala se o žádné zásadnější fundamenty a ani o nově příchozí makro.
Ranní komentář: Nasdaq letos už +30 %. Pozitivní nálada na trzích zatím nepolevuje
31.08.2020 Minulý týden se na finančních trzích vydařil hlavně akciím a ostatním rizikovým aktivům. Indexy v USA znovu rostly a navyšovaly svá historická maxima z části i díky očekávanému projevu J. Powella, který představil nový rámec pro měnovou politiku, který ve výsledku znamená toleranci vyšší inflace a delší období ultra-nízkých úrokových sazeb. To je voda na mlýn především akciovým indexům, zatímco pod tlakem byl ze stejných důvodů hlavně americký dolar. Ten ztrácel nejvíce vůči měnám jako AUD a NZD, ale korekcí si prošel i na páru s eurem.
Ranní komentář: Fed bude cílovat průměrnou inflaci, sazby budou nízké ještě o něco déle
28.08.2020 Šéf americké centrální banky včera promluvil o revizi měnově politických cílů Fedu. Klíčovou změnou bude to, že nyní Fed bude cílovat průměrnou dvouprocentní inflaci, což mu efektivně umožní tolerovat vyšší inflaci v době, které předcházelo období nižší inflace. To otevírá prostor k tomu, aby americká centrální banka držela úrokové sazby na současných extrémně nízkých úrovních déle, než se původně očekávalo.
Ranní komentář: Další silná seance pro americký tech sektor. Dnes pozor na projev J. Powella
27.08.2020 Akciové trhy za sebou mají další silnou seanci, když i tentokrát růst indexů v USA táhly technologie. Nasdaq přidal 1.73 %, zatímco S&P500 a Dow Jones rostly o 1.02 % a 0.30 %. Z firem se včera nejvíce dařilo společnosti Salesforce, jejíž akcie díky skvělým hospodářským výsledkům explodovaly a za jediný den přidaly 26 %.
Ranní komentář: Strach z hurikánu Laura pomáhá ropě a zemnímu plynu, indexy a FX stabilní
26.08.2020 Americké akciové indexy včera navýšily své all-time high, když S&P500 přidal 0,36 % a Nasdaq rostl o 0.76 %. Růstu se dočkaly indexy i navzdory slabším výsledkům americké spotřebitelské důvěry a navzdory rizikům spojeným s hurikánem Laura, který by měl udeřit na pobřeží Texasu a Louisiany. Právě Laura přitom včera výrazně pomohla k růstu cen ropy a zemního plynu, kterým pomáhá nucené omezování produkce v USA, jenž bude mít pozitivní dopad na snížení zásob obou komodit.
Ranní komentář: Covid akcie včera pomohly indexům růst. Měny a komodity zatím vyčkávají
25.08.2020 Americké i evropské indexy za sebou mají další růstovou seanci. Tentokrát se dařilo především tzv. covid akciím, jako jsou výrobci letadel, aerolinky, nebo na turismus navázané společnosti. V růstu jim pomohly zprávy z USA, kde dál klesají počty hospitalizací a nových nakažených, a také optimismus ohledně vývoje vakcíny proti koronaviru. Indexy v USA tak postupně navyšují svá historická maxima.
Ranní komentář: Technologie ženou americké indexy výše, dnes výsledky PMI z Evropy i USA
21.08.2020 Indexy v USA zakončily seanci v zelených číslech, když byl opět tahounem růstu hlavně technologický sektor. Zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly včera pouze 0.32 % a 0.17 %, Nasdaq rostl znovu o více než procento. Evropa mezitím ztrácela a za americkými indexy i nadále zaostává.
Ranní komentář: Dolar silnější na všech měnových párech, akcie korigují dřívější zisky
20.08.2020 Akciové indexy včera mírně korigovaly své dřívější zisky a v červených číslech se drží také futures během dnešního rána. Korekce byla pravděpodobně spíše technického charakteru, když indexy klesají z rekordních úrovní. Částečně ji ale mohl pomoci silnější dolar, který zpevňoval na všech měnových párech a jehož růst ještě zesílil po zveřejnění minutes z posledního zasedání amerického centrální banky.
Ranní komentář: Euro zpět nad 1,19 EURUSD. Slabší dolar pomáhá znovu drahým kovům
19.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. Nasdaq a S&P 500 navyšovaly historická maxima, zatímco Dow Jones mírně ztrácel. Na trzích ale i tak převládá spíše pozitivní sentiment, ke kterému včera pomohly výsledky z amerického trhu s bydlením, který se stává jedním z pilířů stále velmi křehkého ekonomického zotavení. Pozitivní dopad na trhy pak měl i komentář Nancy Pelosi, která naznačila, že jsou demokraté ochotni slevit ze svých požadavků, aby se dohodli s republikány na podobě dalšího fiskálního balíčku.
Ranní komentář: Akcie na nízkých objemech udržují pozice, dolar mírně ztrácí
18.08.2020 Včerejší seance probíhala na nízkých objemech, které byly na amerických a evropských burzách o pětinu až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Nálada na trzích zůstává pozitivní, i když nervozita ani zdaleka zcela nemizí. Téma koronaviru, nebo komplikovaných vztahů mezi USA a Čínou může akciové indexy znovu zasáhnout prakticky kdykoliv.
Ranní komentář: Akcie si na nízkých objemech drží vysoké ocenění
17.08.2020 Minulý týden akciím pomohl dostat se do zelených čísel a v případě S&P500 dokonce navýšit historická maxima. Nálada na trzích tedy zůstává pozitivní, i když rizika zatím stále zcela nemizí. Klíčovými tématy zůstává pandemie a její šíření nejen v USA. Trhy dál mohou trápit také neúspěšná jednání mezi republikány a demokraty, kteří se nejsou schopni dohodnout na podobě dalšího fiskálního balíčku. Pozor by si pak měli dát obchodníci i na napjaté vztahy mezi USA a Čínou, nebo na případný další růst dluhopisových výnosů.
Ranní komentář: Indexy i měny pokračují v konsolidaci, dnes americký maloobchod
14.08.2020 Včerejší seance probíhala v klidu a na podprůměrných objemech, což nakonec dostalo akciové indexy v Evropě i v USA ve většině případů pod mírný prodejní tlak. Ztráty ale nebyly vysoké a většina finančních aktiv si své ocenění drží. Platí to i o drahých kovech, které dokonce mírně rostly navzdory dalšímu růstu amerických dluhopisových výnosů. Na FX je situace stabilní a bez větší změny probíhalo obchodování také na trhu s ropou.
Ranní komentář: S&P500 na dosah historického maxima
13.08.2020 Akciové indexy včera úspěšně zlikvidovaly úterní ztráty a zamířily do zelených čísel. Růst byl opět tažen hlavně technologickým sektorem, když Nasdaq rostl o 2.13 %, zatímco S&P500, který se dostal na úroveň historického maxima, přidal včera 1.40 %. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní.
Ranní komentář: Drahé kovy díky rostoucím výnosům pod výrazným tlakem
12.08.2020 Americké indexy se včera většinu dne držely v zelených číslech, ale seanci nakonec zakončily v mínusu, když je pod tlak dostalo po vyjádření Mitche McConnela, který uvedl, že jednání s demokraty o fiskálním balíčku uvízla na mrtvém bodě. Trh tak i nadále marně čeká na dohodu mezi oběma stranami, která bude před blížícími se prezidentskými volbami obtížně dosažitelná.
Ekonomický kalendář: Na programu je německý ZEW a zásoby ropy
11.08.2020 Evropské akcie otevřely jednoznačně do pozitivního teritoria. Indexy na starém kontitentu navazují na růst Wall Street. Futures na S&P 500 se obchodují pouze okolo 40 bodů pod únorovými historickými maximy. Většina dat, která jsou dnes na programu, nepatří do první kategorie a jejich dopad na trhy by měl být velmi malý. Výsledková sezóna v USA by také neměla do obchodování příliš zasáhnout. Takže to vypadá, že by se obchodníci mohli soustředit na geopolitické faktory a novinové titulky. Novozélandská centrální banka ohlásí zítra ráno rozhodnutí o sazbách. Žádná změna v jejich nastavení se však nečeká.
Ranní komentář: Trump pokračuje v tažení proti Číně, americké akcie korigují včerejší zisky
07.08.2020 Akciové indexy za sebou mají v USA další růstovou seanci, když znovu dokázaly navyšovat své pozice. Index S&P 500 tak přidal 0.64 %, zatímco Nasdaq rostl o 1 %. Dnes ráno se však situace na trzích mění a futures na indexy v Evropě i v USA signalizují korekci. Tu má na svědomí americký prezident Trump a jeho nařízení, které zakazuje rezidentům USA dělat jakékoliv podnikatelské aktivity s čínskými aplikacemi TikTok a WeChat, nebo se společnostmi, které tyti aplikace vlastní (ByteDance a Tencent).
Ranní komentář: Trump chce nařídit zavedení podpory v nezaměstnanosti, zlato navyšuje historická maxima
06.08.2020 Americké i evropské akcie za sebou mají úspěšnou seanci, kterou dokázaly znovu uzavřít v zelencích číslech. V USA si tentokrát největší zisky připisoval index Dow Jones, který přidal 1,39 %, zatímco S&P500 rostl o 0,64 %. V růstu na nová historická maxima mezitím pokračovalo zlato, kterému i nadále pomáhá postupně slábnoucí americký dolar.
Ranní komentář: Indexy si své pozice drží, zlato poprvé v historii nad 2 tis. USD
05.08.2020 Akciové indexy si v Evropě i v USA znovu připisovaly mírné zisky. Sentimentu pomáhaly zprávy z USA, kde údajně republikáni i demokraté udělali několik ústupků v jednání o dalším stimulačním balíčku, i když jsou obě strany ve svých návrzích stále velmi vzdáleny. Zástupci republikánů i demokratů se ale shodli na tom, že by rádi dosáhli dohodu do konce tohoto týdne.
Ranní komentář: S&P500 na dosah 3 300 USD, sentiment na trzích zůstává opatrně pozitivní
04.08.2020 Pondělní seance se na akciových trzích vydařila. Americké i evropské indexy znovu rostly, přičemž v USA růst táhly opět technologické společnosti v čele s Apple a Microsoftem. Microsoftu přitom výrazně pomáhaly zprávy o tom, že se chystá koupit americkou část sociální sítě TikTok, která bude moci v USA pod čínským vlastníkem ByteDance fungovat už pouze do 15. září.
Ranní komentář: Americké akcie udržují zisky, dolar mírně koriguje. Dnes výsledky ISM
03.08.2020 Minulý týden se na finančních trzích vydařil a většina indexů si dokázala připsat solidní zisky. Z důležitých fundamentů jsme se dočkali zasedání Fedu, který dal jasně najevo, že zatím ani nehodlá uvažovat o možnosti utahování měnové politiky. Pozitivnímu sentimentu pak pomohla skutečnost, že počty nových nakažených v USA stabilně rostou o 60 – 70 tis. a toto číslo se dál nezvyšuje. Do třetice pak ocenění akciových indexů dokázaly zvedat korporátní data, v čele s nečekaně dobrými výsledky technologických firem.
Ranní komentář: Technologické společnosti převálcovaly očekávání, evropské akcie dusí silné euro
31.07.2020 Včerejší seance se na akciových trzích příliš nevydařila. Pod výrazný tlak se dostaly hlavně evropské indexy, kterým začíná vadit sílící euro a jeho potenciálně negativní dopad na zahraniční poptávku po evropském importu. Za pozornost stály i výsledky amerického HDP, které se anualizovaně propadlo o 32,9 %, nebo tweet Donalda Trumpa, který vyzval k odložení voleb.
Ranní komentář: Fed je připraven ekonomiku i nadále masivně podporovat, dolar včera krátce na 1.18 EURUSD
30.07.2020 Americká centrální banka včera nepřekvapila. Sazby a další měnověpolitické nástroje zůstávají beze změny, přičemž J. Powell znovu zopakoval, že Fed zatím ani neuvažuje o tom, že by měl uvažovat o zvyšování úrokových sazeb. Výhled je podle Powella zahalen do extrémně vysoké nejistoty a ekonomická situace se podle posledních nejčerstvějších dat začala znovu zhoršovat.
Ekonomický kalendář: Dnes zasedá Fed. Přijde s holubičím poselstvím?
29.07.2020 Dnes je na programu více důležitých fundamentů. Událostí číslo jedna je bezpochyby zasedání americké centrální banky Fed. Ve 20:00 přijde rozhodnutí o sazbách a o půl hodiny později začne tisková konference guvernéra Powella. Investoři očekávají holubičí výstup. Zvláště po včerejším oznámení prodloužení všech záchranných úvěrových programů do konce roku. Na programu jsou také data z trhu s bydlením a zásoby ropy DoE, kde se očekává vzestup zásob o 0,3 mil. barelů. V případě tohoto výsledku by dopad na cenu ropy neměl být nijak výrazný, a to i vzhledem k uklidnění situace na trhu s ropou v posledních týdnech.
Ranní komentář: Výprodej na dolaru zvolňuje, dnes zasedá Fed
29.07.2020 Včerejší seance se na trzích nesla v nervózním duchu a indexy v USA ji nakonec zakončily v červených číslech. S&P 500 odepsal 0,65 % a Nasdaq ztrácel dokonce 1,27 %. Ke korekci přispěla tentokrát i slabší korporátní data a horší výsledky společností jako McDonald’s, 3M, nebo Harlay-Davidson.
Ranní komentář: Americký tech opět táhne akcie výše, USD zůstává pod tlakem
28.07.2020 Včerejší seance pomohla americkým akciím do zelených čísel. Růst opět táhnul především technologický sektor, což pomohlo Nasdaqu přidat 1,67 %, zatímco S&P500 rostl jen o 0,74 %. K pozitivní náladě přispěly spekulace o tom, že šíření koronaviru v USA začíná zpomalovat.
Ranní kalendář: Zlato na historickém maximu, pomáhá hlavně slábnoucí dolar
27.07.2020 Minulý týden dostal pod tlak nejen akciové indexy, ale i americký dolar. Ten navíc slábne i v průběhu dnešního rána, když se jen na páru s eurem dostal až na úroveň 1,17 EURUSD. To dramaticky pomáhá cenám drahých kovů, které prudce rostly v minulém týdnu a v růstu pokračují také dnes. Stříbro se ráno dostalo nad 24 dolarů a cena zlata dokonce vzrostla na nové historické maximum (1 944 USD).
Ranní komentář: Technologie stály indexy níže, zlato 40 USD od historického maxima
24.07.2020 Akciové trhy včera korigovaly část dřívějších zisků a i tentokrát byl tahounem výprodejů hlavně volatilní technologický sektor. Nasdaq ztrácel 2,29 %, když byly pod největším tlakem hlavně akcie společností Microsoft a Apple, které klesaly o více než čtyři procenta. Sentimentu na trzích nepomohly ani výsledky nových žádosti o podporu v USA a dnes ráno na něj mají negativní dopad i zprávy z Číny, kde tamní vláda nařídila USA uzavření konzulátu v Chengdu, v reakci na nedávné uzavření čínského konzulátu v Houstonu.
Ranní komentář: Dolar pokračuje v oslabování, USA možná dočasně prodlouží dávky v nezaměstnanosti
23.07.2020 Akciové trhy za sebou mají opatrnou seanci, během které si indexy v USA připsaly jen mírné zisky, zatímco Evropa ztrácela. Náladě na trzích částečně pomohly informace o tom, že Bílý dům jedná na dočasném prodloužení podpory v nezaměstnanosti do doby, než se Kongres dohodne na dalším fiskálním balíčku. Sentimentu naopak uškodily zprávy o uzavření čínského konzulátu v Houstonu, které může vyvolat další eskalaci napětí mezi Čínou a USA.
Ranní komentář: Korekce na dolaru výrazně pomáhá drahým kovům
22.07.2020 Akciové indexy včera ve většině případů zakončily seanci v zelených číslech, i když zisky nebyly nijak velké a ve večerních hodinách se začaly spíše rozplývat po komentáři vlivného republikána Mitche McConnella. Ten uvedl, že si nemyslí, že se Kongres dohodne na novém stimulačním balíčku před tím, než vyprší současná podpora v nezaměstnanosti (2 týdny), což by mohlo řadu Američanů zanechat bez důležitého zdroje příjmu.
Ranní komentář: Evropští lídři se dohodli na fiskálním balíčku pro EU ve výši 750 mld. euro
21.07.2020 Včerejší seance se na akciovém trhu nesla v pozitivním duchu, když se do zelených čísel dostaly americké i evropské indexy. V USA byl růst tažen především technologickým sektorem, který za jeden den kompletně umazal ztráty z minulého týdne. Platilo to hlavně o Amazonu, který včera přidal téměř 8 %.
Ranní komentář: Evropští lídři dál neúspěšně jednají o pomoci pro eurozónu
20.07.2020 Akciové trhy za sebou mají docela klidný týden, během kterého si dokázaly připsat mírné zisky. Výjimkou mezi evropskými a americkými indexy byl hlavně Nasdaq, kde probíhala korekce na dříve silně růstových technologických společnostech.
Ranní komentář: Další rekordní růst v počtu nakažených v USA, americké makro zatím ale v pořádku
17.07.2020 Akciové indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech, i když byly ztráty relativně mírné a v rámci konsolidačního pásma, ve které se držíme už několik týdnů. Náladě na trzích mírně uškodily obavy z druhé vlny koronaviru, které podpírají zprávy o dalším rekordním počtu obětí na Floridě, nebo o rekordním nárůstu nových nakažených v USA, který se včera přehoupl přes hranici 73 tis. osob. Nově příchozí makro z USA je ale na druhou stranu stále pozitivní, což včera dokázaly jak výsledky maloobchodech tržeb, tak výsledky filadelfského Fed idnexu.
Ranní komentář: Akcie i většina měn pokračují v konsolidaci, dnes zasedá ECB
16.07.2020 Máme za sebou další úspěšnou seanci, během které dokázaly růst jak indexy v Evropě, tak indexy v USA. Náladě na trzích pomáhají zprávy o účinnosti vakcíny, kterou vyvíjí společnost Moderna, ale i některé další společnosti, jako je například AstraZeneca. Pozitivní dopad na sentiment pak měly i výsledky americké banky Goldman Sachs, která překvapila výrazně vyšším ziskem a růstem tržeb, než trh očekával. K lepší náladě pak do třetice přispělo i makro z USA, kde jsme se dočkali lepších než očekávaných výsledků u průmyslové produkce i NY Fed indexu výrobní aktivity.
Ranní komentář: Indexy si drží vysoké ocenění navzdory obavám z druhé vlny, pomáhá vidina vakcíny
15.07.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v optimistickém duchu, když pozitivní sentiment podepřely hlavně zprávy o vývoji vakcíny od společnosti Moderna. Ta údajně zatím u všech testovaných osob vedla k vytvoření protilátek, přičemž už koncem července by mělo začít testování na více než 30 tis. osobách. Zprávy tohoto typu tak dál efektivně zmírňují obavy, které na druhou stranu vyvolává pokračující nárůst v počtu nakažených, který jen v USA každý den převyšuje 60 tis. osob.
Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem je šíření koronaviru a výsledková sezóna
13.07.2020 Dnes je pondělí a to znamená, že nás jako tradičně žádná záplava fundamentů nečeká. V 10. hodin budu zveřejněna turecká průmyslová produkce za květen, což by mohlo vyprovokovat určitou reakci na TRY. Mimo to se trhy budou soustředit na další šíření viru ve světě. Americký prezident Trump se na veřejnosti poprvé objevil s maskou, což by mohlo znamenat určitý posun amerického přístupu k pandemii. Dále se investoři zaměří na začínající výsledkovou sezónu v USA za Q2.
Ranní komentář: Počty obětí koronaviru v USA znovu narůstají
10.07.2020 Akciové trhy v Evropě a v USA zamířily do červených čísel, když náladě mezi investory uškodily rostoucí obavy z dopadů druhé vlny pandemie v USA. Spojené státy včera registrovaly další prudký nárůst v počtu nakažených a zvýšená čísla v počtu obětí, k jejichž růstu včera přispěl hlavně rekordní nárůst na Floridě.
Ranní komentář: Indexy na nízkých objemech pokračují v růstu. Zlato nad 1 800 USD
09.07.2020 Také včera probíhalo obchodování na většině akciových trhů na výrazně podprůměrných objemech. Obchodníci s většími pozicemi vyčkávají na nové impulsy a na to, jak se bude dál vyvíjet situace ohledně druhé vlny koronaviru, která postupně zesiluje především ve Spojených státech. Ty měly včera další rekordní den, co se počtu nových nakažených týká, přičemž v posledních dvou dnech zdá se začal stoupat také počet obětí.
Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech mírně korigují
08.07.2020 Úterní seance se na trzích nesla v lehce nervózním duchu. Akciové indexy nakonec seanci zakončily v červených číslech, i když obchodování probíhalo na výrazně podprůměrných objemech a bylo spíše chudší na nové fundamenty. Trhy ale dál znervózňuje hlavně situace okolo koronaviru a rizik spojených s možným opětovným uzavíráním jednotlivých ekonomik.
Ranní komentář: Trhy v pozitivním rozpoložení i navzdory koronaviru
07.07.2020 Nálada na trzích včera zůstala pozitivní. Obchodování sice probíhalo na podprůměrných objemech, sentimentu ale výrazně pomohly zprávy z Číny, kde se objevily informace o tom, že by čínská vláda mohla mít jako jeden z cílů podporu býčího trhu na tamním akciovém trhu. To pomohlo čínským akciím v masivním 6% rally, které se částečně přelilo i do indexů v Evropě a v USA.
Ranní komentář: Nasdaq na dosah historického maxima, dnes výsledky NFP
02.07.2020 Středeční seance se na finančních trzích nesla opět v poklidném duchu. Americké indexy rostly, přičemž nejvyšší zisky si připsal opět technologický Nasdaq, který se dostává na dosah historického maxima. Evropa zaostávala, i když dnes ráno své včerejší ztráty dohání a futures na evropské indexy rostou více než na americké.
Ranní komentář: Fauci varuje před možností 100 tis. nových nakažených v USA za den
01.07.2020 Včerejší seance zakončila turbulentní druhé čtvrtletí, které nakonec americký akciový index S&P 500 uzavřel se ziskem 19,95 %. Situace na trzích ale byla včera klidná, když se dařilo akciím hlavně v USA, které si připsaly zisky okolo 1,5 %, zatímco Evropa stagnovala. Nálada na trzích je i nadále napjatá, a to hlavně kvůli obavám z dalšího zhoršování koronavirové situace v USA, kde pokračuje postupné zvyšování v počtech nových případů za den. Před dalším zhoršením situace pak včera varoval i šéf Národního institutu pro alergie a nakažlivé nemoci Dr. Anthony Fauci, který uvedl, že pokud USA nic neudělají, mohly by se dočkat růstu počtu nových případů až ve výši 100 tis. za den.
Ranní komentář: Akcie na nižších objemech likvidují část ztrát z minulého týdne
30.06.2020 Začátek týden se na finančních trzích vydařil. Pomohly k tomu i výrazně lepší výsledky rozjednaných prodejů domů v USA, které po dřívějším kolapsu rostly v minulém měsíci o rekordních 44,3 %. Akciové indexy se navzdory obavám z druhé vlny koronaviru dokázaly dostat do zelených čísel, i když nutno dodat, že obchodování probíhalo na podprůměrných objemech.
Ranní komentář: Koronavirem se nakazilo už 10 mil. lidí, čísla z USA na trzích zvyšují nervozitu
29.06.2020 Akcie za sebou mají nervózní týden a ani v nadcházejících dnech to pravděpodobně nebudou mít jednoduché. Počty nakažených ve světě i v USA totiž dál výrazně narůstají a jejich jednodenní přírůstky se zrychlují. Jen Spojené státy zaznamenaly v pátek rekordní počet 47 tis. nových nakažených, což nutí některé americké státy k zastavení dalšího otevírání ekonomiky (Texas, Arkansas…).
Ranní komentář: USA zaznamenaly rekordní nárůst nových nakažených, trhy zatím stabilní
26.06.2020 Americké indexy za sebou mají úspěšnou seanci, když se hlavně díky poslední hodině obchodování dokázaly dostat do zelených čísel a zakončily tak seanci s přibližně jednoprocentním ziskem. To vše navzdory dalšímu zhoršování situace ohledně koronavirové nákazy. USA totiž včera zároveň zaregistrovaly rekordní nárůst nových případů koronaviru, kterých za jediný den přibylo více než 40 tis. Některé státy, jako například Texas, proto začínají omezovat své plány na další otevírání ekonomiky a bude zajímavé sledovat, zda v dalších dnech nezačnou s jejím částečným uzavíráním.
Ranní komentář: Strach z dopadů druhé vlny koronaviru zesiluje. Akcie i ropa ztrácejí, USD roste
25.06.2020 Středeční seance na akciové trhy přinesla vlnu výprodejů, ke které výrazně přispěl strach z druhé vlny šíření koronaviru v USA. Florida a Texas mají za sebou další rekordní dny v počtech nových případů nakažení, přičemž výrazně se začínají zvedat statistiky i pro celé Spojené státy. Téma koronaviru tak zůstává na finančních trzích i nadále dominantním a jen tak rychle neodezní. Risk-off sentiment se z akciových trhů přenesl také na ostatní finanční aktiva, když díky němu zpevňoval hlavně americký dolar, zatímco ceny komodit, v čele s ropou, začaly ztrácet.
Ranní komentář: Indexy znovu v zelených číslech, pomáhá hlavně sektor technologií
24.06.2020 Včerejší seance přinesla další růst akciových indexů, který šel ruku v ruce s růstem počtu nových případů koronaviru. Ten opět výrazně zrychlil v největších amerických státech (Texas, Kalifornie), avšak dopad na ocenění akcií a dalších rizikových aktiv je i nadále malý. Cenám akcií naopak pomohlo makro, v čele s výsledky evropského PMI, které odpoledne doplnily ještě překvapivě dobré výsledky prodejů nových domů v USA.
Ranní komentář: Počty nových případů v Texasu a Kalifornii rekordně rostly, trhy přesto v klidu
23.06.2020 Nový týden začal na finančních trzích v klidu a bez větších výkyvů. Zatímco evropské indexy mírně ztrácely, Amerika rostla, když ji táhnul nahoru především technologický sektor. Z nového makra jsme se dočkali jen výsledku prodejů domů v USA, které opět zklamaly, když se propadly v minulém měsíci o necelých 10 %. Na devizovém trhu mezitím korigoval své dřívější zisky americký dolar, zatímco v růstu pokračovala ropa a drahé kovy.
Ranní komentář: Trhy stále nervózní. V USA mají více než 30 tis. nových nakažených za den
22.06.2020 Klíčovým tématem minulého z týdne bylo na finančních trzích další šíření koronaviru v USA ,kde se stále častěji mluví o druhé vlně, která se začíná šířit hlavně jižními státy, jako je Texas, Kalifornie, nebo Florida. Stoupat díky tomu začínají už také denní přírůstky v počtu nakažených pro celé Spojené státy, kde v průběhu pátku a soboty rostl počet nových případů nejrychleji od konce dubna.
Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, libra po zasedání BoE pod mírným tlakem
19.06.2020 Čtvrteční seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Obchodování probíhalo v klidu a na nižších objemech, i když trhy dál neví jak se postavit k rostoucímu počtu nakažených ve světě a v některých amerických státech. Pokračuje tak vyčkávání na současných zvýšených valuacích.
Ranní komentář: Počty nakažených v některých amerických státech dál výrazně narůstají
18.06.2020 Středeční seance proběhla na trzích bez větších cenových výkyvů. Většina indexů is své ceny podržela, přičemž obchodování na amerických burzách probíhalo na výrazně podprůměrných objemech. Trhy dál vstřebávají zprávy z některých amerických států, kde pokračuje v rychlém růstu počet nových případů nakažených osob koronavirem, zatímco na celonárodní bázi tato čísla prozatím zůstávají relativně stabilizovaná. Negativní zprávy tohoto typu přitom vyvažují informace o pokračujícím otevírání americké ekonomiky, takže si akcie i další riziková aktiva své zvýšené ceny udržují.
Ranní komentář: Američtí spotřebitelé se vracejí na scénu, akcie si své zvýšené ceny zatím drží
17.06.2020 Nálada na finančních trzích i včera zůstala relativně dobrá, a to navzdory dalším zprávám z USA, kde v některých státech (Florida, Texas) dochází k výraznému nárůstu nových případů koronaviru. Na celonárodní bázi je situace v USA ale i nadále stabilizovaná a americké státy dál pokračují v postupném otevírání ekonomik. Co více, sentiment na trzích včera podpořily i překvapivě dobré výsledky maloobchodních prodejů, které v květnu rostly o rekordních 17,7 %, zatímco trh čekal růst o necelých 8 %.
Ranní komentář: Trhy jako na houpačce. Po včerejším obratu dnes indexy pokračují v růstu
16.06.2020 Včerejší seance byla opět hodně volatilní a nervózní. Přestože ji ale indexy zahájily výrazně v červených číslech, v průběhu dne své ztráty dokázaly zlikvidovat a seanci uzavřely výše. Americký index S&P500 tak přidal okolo 0,8 % a v růstu pokračuje i dnes ráno, kdy futures na S&P 500 přidávají 1,5 %. Pozitivní nálada přitom panuje i v Asii a v Evropě, takže obavy z druhé vlny koronaviru zatím zdá se zůstávají relativně utlumené, i když toto téma zdaleka není uzavřené a zůstane i nadále jedním z klíčových.
Ranní komentář: Trhy zahajují týden nervózně, obavy z druhé vlny koronaviru v USA nepolevují
15.06.2020 Máme za sebou divoký týden, který na akciové indexy přinesl silný výprodej. Na vině byly podle všeho obavy z druhé vlny koronaviru v USA, v kombinaci s vysokými valuacemi amerických akciových indexů. Obavy z dalšího zrychlení šíření nákazy v USA přitom nemizí, když některé americké státy dál hlásí nárůst jak v počtu nakažených za den, tak v poměru pozitivních nových testů na celkový počet nových testovaných osob.
Ranní komentář: Strach z druhé vlny a vysoké valuace poslaly indexy prudce dolů
12.06.2020 Čtvrteční seance přinesla na akciové trhy silný výprodej. Americké indexy se propadly o pět až sedm procent a výrazná byla korekce také na indexech v Evropě. Na vině byly pravděpodobně vysoké valuace, přičemž rozbuškou výprodejů se zdály být informace o druhé vlně pandemie, která se zdá se začíná rozjíždět v některých amerických státech (Texas, Florida, Kalifornie). Situaci přitom neuklidnil ani komentář amerického ministra financí, který uvedl, že podobné uzavření ekonomiky jako v dubnu ani v případě druhé vlny pandemie nehrozí.
Ranní komentář: Fed chce nechat sazby na nule až do konce roku 2022. Akcie korigují dřívější zisky
11.06.2020 Americká centrální banka podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny a nabídla výrazně holubičí výhled a tiskovou konferenci. Ve výhledu pro sazby počítá s jejich ponecháním na nule až do konce roku 2022, přičemž podle šéfa Fedu J. Powella bude dělat vše proto, aby ekonomiku podporovala do doby, než se vrátí do normálu situace na trhu práce. Fed nabídl i nové projekce, podle kterých by letos HDP mělo klesnout o 6,5 %, zatímco nezaměstnanost má koncem roku dosahovat 9,3 %.
Ranní komentář: Americká nezaměstnanost je ve skutečnosti vyšší než ukazují data, dnes zasedá Fed
10.06.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy mírnou korekci dřívějších vysokých zisků. V Evropě přitom indexy ztrácely více než v USA, kde technologický index NASDAQ jako jediný dokonce dokázala zakončit seanci lehce v zelených číslech. Nálada na trzích je stabilizovaná, když obchodníci dál vkládají naděje hlavně do oživení americké a evropské ekonomiky v důsledku jejich postupného otevírání.
Ranní komentář: S&P500 zpět na úrovních ze začátku roku, ropa mírně ztrácí
09.06.2020 Pondělní seance pomohla americkým indexům dostat se do zelených čísel, i když například indexy v Evropě tentokrát ztrácely. Růstové momentum v USA začátkem týdne plynule navázalo na silný páteční růst, který byl živen překvapivě dobrým reportem z trhu práce a pozitivní náladou ohledně postupného otevírání americké ekonomiky. S&P500 se díky tomu vrací na úrovně ze začátku letošního roku a od historického maxima jej dělí už jen něco málo přes čtyři procentní body.
Ranní komentář: Optimismus na trzích zesiluje, bezpečné přístavy mezitím dál ztrácejí
08.06.2020 Máme za sebou další úspěšný týden, který uzavřel až neuvěřitelně dobrý report z amerického trhu práce. Americká ekonomika totiž podle něj vytvořila v minulém týdnu 2,5 mil. nových pracovních míst, což bylo vysoko nad většinovým konsenzem, který počítal s propadem zaměstnanosti o 11 až 2 mil. pracovních míst. Míra nezaměstnanosti díky tomu v květnu klesla na 13,3 %, rovněž hluboko pod konsenzem, který očekával její růst až k 20 %.
Ranní komentář: ECB drží nad Evropou ochranou ruku, euro díky tomu pokračuje v růstu
05.06.2020 Americké i evropské indexy včera přerušily růstovou rally a propadly se mírně do červených čísel. Ztráty byly ale relativně malé a sentiment na trzích zůstává i nadále docela pozitivní. Z fundamentů včera zaujalo hlavně zasedání ECB, která ponechala sazby beze změny a rozhodla o navýšení svého programu PEPP o dalších 600 mld. euro. Trh přitom očekával jen 500 mld. Banka je tak připravena i nadále aktivně působit na evropském trhu s dluhopisy ve snaze zmírnit dopady pandemie na soukromý a veřejný sektor, který má zajištěnou dostatečnou likviditu.
Ranní komentář: Evropské indexy pokračují v robustním růstu, dnes zasedá ECB
04.06.2020 Globální akciové indexy rostou už osmým dnem v řadě a pozitivní sentiment z trhů tak zatím nemizí. To vše navzdory situaci v reálné ekonomice, která se stále teprve snaží vypořádat s následky koronaviru. Pomoc ze strany vlád a centrálních bank ale ceny rizikových aktiv žene vzhůru a například americký S&P500 atakuje úrovně z konce minulého roku, i když jeho skutečná valuace (P/E) těmto úrovním ani zdaleka neodpovídá.
Ranní komentář: Dolar znovu slabší na většině měnových párů, brent zpět nad 40 USD
03.06.2020 Pozitivní sentiment na finančních trzích zatím nepolevuje. I včera si akcie v Evropě i v USA připsaly solidní zisky, když opět těžily hlavně z optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky. Sentimentu nijak neuškodily stále intenzivnější demonstrace v USA, ani skutečnost, že už šestým dnem v řadě rostl počet celosvětově nakažených osob koronavirem o více než 100 tis.
Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci vůči AUD, NZD a CAD. Bitcoin zpět nad 10 tis. USD
02.06.2020 Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších výkyvů. Americké indexy si své ocenění podržely a mírně rostly, přičemž v Evropě byly pondělní zisky ještě o něco vyšší. Obchodování na obou trzích ale probíhalo na podprůměrných objemech. Ze zajímavých fundamentů zaujaly hlavně výsledky amerického PMI, který zůstává na nízkých úrovních, i když z dubnových hladin dokázal růst. Mediální pozornost se pak točila hlavně okolo tématu nepokojů v amerických městech a rostoucího tlaku amerického prezidenta, který chce k jejich vyřešení povolat armádu. Dopad tohoto tématu na finanční trhy je ale zatím omezený.
Ranní komentář: Další růstový týden pro akcie. Trhy se vezou na optimismu ohledně otevírání ekonomik
01.06.2020 Máme za sebou další úspěšný týden pro ceny rizikových aktiv. Akciové indexy v Evropě i v USA si připsaly tučné zisky, a to i navzdory rizikům spojeným se zhoršováním americko-čínských vztahů a opětovnému zrychlení celosvětového růstu počtu nakažených koronavirem. Trhy se vezou především na vlně optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky a na masivní podpoře ze strany vlád a centrálních bank.
Ranní komentář: Trh nervózně vyčkává na projev Trumpa k Číně
29.05.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech poté, co začalo znovu růst napětí mezi USA a Čínou. Čína včera schválila zákon o národní bezpečnosti, proti kterému už několik dnů protestují demonstranti v ulicích Hong Kongu, a americký prezident se dnes chystá na schválení tohoto zákonu odpovědět. Ve hře je zrušení výsad, které má Hong Kong v obchodu s USA, případně další opatření, jako je zrušení první fáze obchodní dohody, kterou Spojené státy s Čínou uzavřely v průběhu minulého roku.
Ranní komentář: Indexy opět navyšovaly dřívější zisky, Hong Kong už podle USA není autonomní
28.05.2020 Akciové indexy včera pokračovaly v postupném růstu, když dál těžily hlavně z optimismu, který souvisí s postupným otevíráním světové ekonomiky. Obchodníci tak i nadále ignorují rizika spojená s americko-čínskými vztahy, které se dál postupně zhoršují. Naposledy to všem včera připomněl americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který na twitteru uvedl, že už Hong Kong už není autonomní oblastí, což může výrazně ohrozit jeho speciální status, který má při obchodu s USA.
Ranní komentář: Růst akcií a dalších rizikových aktiv pokračuje. Pomohl i komentář Dimona
27.05.2020 Včerejší seance přinesla na americké indexy silné rally, které dostalo index S&P500 až nad hranici 3 tis. dolarů. Akciím hodně pomáhá optimismus ohledně postupného otevírání americké a evropské ekonomiky. Růst S&P500 byl včera tažen ale i akciemi bank, kterým pomohl komentář šéfa JP Morgan Jamie Dimona, podle kterého banky v druhé polovině roku nebudou muset budovat příliš vysoké rezervy ke krytí ztrát spojených s pandemií.
Ranní komentář: Napjaté vztahy mezi Čínou a USA zatím trhům v dalším růstu nebrání
26.05.2020 Máme za sebou klidný začátek týdne, který se na většině trhů nesl kvůli svátku v USA a v Británii na nízkých objemech. Americké futures se ale, společně s růstem z dnešního rána, oproti pátečnímu close prodávají výše o zhruba 1.7 %. Pozitivní sentiment na trzích se tedy i nadále drží, a to navzdory rizikům spojeným s další eskalací napětí mezi USA a Čínou.
Ranní komentář: Akciové indexy navzdory rizikům pokračují v růstu
25.05.2020 Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu, když pomohl akciím a dalším rizikovým aktivům k navyšování jejich ocenění. Jen v USA rostly indexy o více než 3 %, když do značné míry pomohl hlavně pondělní gap a zprávy o pokroku ve vývoji vakcíny proti koronaviru. Ta však stále není hotovou záležitostí a trhy ohrožuje i řada dalších rizik, v čele s dopady koronaviru na světovou ekonomiku, nebo opětovné oživení tématu napjatých americko-čínských vztahů.
Ranní komentář: Akcie zatím neúspěšně hledají impuls k nastartování nového trendu
15.05.2020 Akciové indexy pokračují v konsolidaci. Po včerejším nevydařeném začátku seance dokázaly obchodování zakončit v zelených číslech, když americkým indexům výrazně pomohl hlavně finanční sektor a spekulace o možné M&A aktivitě.
Ranní komentář: Američtí zákonodárci řeší sankce na Čínu kvůli COVID-19, RBNZ navyšuje QE
13.05.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v nervózním duchu, díky čemuž se jen v USA indexy dostaly pod prodejní tlak a klesaly o více než 2 %. Ke korekci pomohly komentáře Anthony Faucciho, který varoval před riziky příliš rychlého otevírání americké ekonomiky. Pod tlak ale indexy dostal také návrh nového zákona, který by americkému prezidentovi dal pravomoc zavést nové sankce na Čínu v případě, že země nebude spolupracovat na vyšetřování příčin epidemie v čínském Wuhanu.
Ranní komentář: Obchodníci vyhlížejí další otevírání jednotlivých ekonomik, akcie a měny stabilní
12.05.2020 Začátek týdne na finanční trhy větší změny nepřinesl a obchodování probíhalo v docela klidném režimu. Americké indexy zahájily seanci korekcí, ale následně své ztráty dokázaly likvidovat díky informacím o přípravách na postupné otevírání New Yorku a tamní ekonomiky. O otevírání ekonomiky se pak stále více mluví také v Británii a v plném proudu je i nadále v řadě evropských zemí.
Ranní komentář: Trhy si s děsivými výsledky NFP poradily, akcie dál pozvolna rostou
11.05.2020 Závěr minulého týdne přinesl rekordně špatné výsledky z amerického trhu práce, který přišel během dubna o více než 20 mil. pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti vzrostla až na 14,7 %. Trh ale podobně špatná čísla očekával, takže se nejednalo o překvapení.
Ranní komentář: Indexy své pozice udržují, země zveřejňují plány na postupné otevírání ekonomik
07.05.2020 Nálada na finančních trzích byla i včera stabilizovaná. Zatímco S&P 500 během středeční seance odepsal 0,7 %, technologický Nasdaq přidal půl procenta a indexy tak dál více méně pokračují v bočním trendu poté, co zlikvidovaly zhruba polovinu pandemií zaviněných výprodejů.
Ranní komentář: Otevírání americké ekonomiky bude podle Trumpa pokračovat i za cenu šíření nákazy
06.05.2020 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu a zakončily seanci v zelených číslech. Náladě na trzích dál pomáhá optimismus z postupného otevírání evropské a americké ekonomiky, které bude, minimálně v USA, zdá se za každou cenu pokračovat. Uvedl to v projevu americký prezident Trump, který naznačil, že se ekonomika bude otevírat i za cenu dalšího šíření nákazy.
Ranní komentář: Akcie dnes navazují na včerejší růst, ropa roste pátým dnem v řadě
05.05.2020 Včerejší seance akciím pomohla v mírném růstu a ty své pozice zdá se navyšují také v průběhu dnešního rána, kdy se v zelených číslech drží futures na americké i evropské indexy.
Ranní komentář: Akciové trhy zahájily květen korekcí, Trump vyhrožuje novými cly
04.05.2020 Závěr minulého týdne se nesl v nervózním duchu. K tomu přispěly komentáře amerického prezidenta a obavy z toho, že bude chtít potrestat Čínu novými cly a dalšími restriktivními opatřeními kvůli jejímu podílu na šíření koronaviru. Po velmi silném dubnu tak indexy zahájily květen korekcí, která pokračuje také v průběhu dnešního rána, kdy se futures na americké indexy opět drží v červených číslech.
Ranní komentář: Technologie ženou akcie vzhůru, Fed nepřekvapil a vyčkává
30.04.2020 Máme za sebou další pozitivní seanci, která pomohla americkým i evropským indexům výrazně do zelených čísel. Americké indexy včera táhl hlavně technologický sektor, který posunul index S&P500 až nad hranici 2900 dolarů, což jsou nová maxima aktuálního růstového trendu, v rámci kterého index koriguje ztráty způsobené pandemií.
Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, dnes zasedá Fed
29.04.2020 Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Akciové indexy přešlapovaly na místě, když je výše nepustily hlavě ztráty na technologických akciích. Dnes ráno ale futures na americké indexy pro změnu opět rostou a přidávají více než procento.
Ranní komentář: Ropa začíná znovu ztrácet, akciové indexy se zatím drží
28.04.2020 Včerejší seance přinesla další vlnu výprodejů na americké ropě WTI, která se na červnovém kontraktu vrací pod 11 dolarů za barel. Prodejnímu tlaku včera určitě pomohla skutečnost, že největší ropné ETF (USO) prodalo všechny své červnové kontrakty, aby se vyhnulo podobnému scénáři, který panoval minulý týden na květnových futures. Fundamentálně ale výprodej souvisí především s vysokým převisem nabídky nad poptávkou, který vede k rychlému vyčerpání volných skladovacích kapacit v USA.
Ranní komentář: S&P500 zůstává 27 % nad březnovým low, čeká nás důležitý týden
27.04.2020 Minulý týden byl na finančních trzích především o ropě, která se v případě americké ropy typu WTI propadla dokonce až do záporných hodnot. Situace v USA začíná být kritická a riziko naplnění skladovacích kapacit již teď vede k omezování produkce, které bude s největší pravděpodobností pokračovat i v nadcházejících týdnech.
Ranní komentář: Slabé makro trhy zatím příliš netrápí, americké indexy pozice zatím drží
24.04.2020 Americké indexy včera nedokázaly udržet nadějný vstup do čtvrteční seance a o své zisky nakonec přišly. Sentiment zůstává stabilizovaný, i když náladě na trzích včera nijak nepomáhaly zprávy o špatných klinických výsledcích Remdesiviru, nebo velmi špatná makrodata, která postupně přicházela z Evropy i z USA.
Ranní komentář: Ropa díky Trumpovi mírně zdražila, S&P500 zůstává v okolí 2 800 USD
23.04.2020 Akciové indexy za sebou mají další úspěšnou seanci, během které jen v USA rostly o více než dvě procenta. Sentiment na trzích částečně zlepšila korporátní Amerika a výsledky společností jako je například Texas Instruments, nebo Snapchat. Pozitivní dopad mělo ale i vyjádření amerického ministra financí, který počítá s tím, že by do konce srpna měla být americká ekonomika opět v plném provozu.
Ranní komentář: Situace na trhu s ropou začala doléhat i na indexy, mimořádný rollover na WTI
22.04.2020 Včerejší seance přinesla další výplach na ropě, během kterého se červnový WTI kontrakt, stále ještě měsíc před svou expirací, dostal krátce až na úroveň 6 dolarů. Silným výprodejem si pak prochází i ropa brent a negativní sentiment na trhu s ropou se včera promítl i do dění na akciovém trhu, který včera zamířil hlouběji do červených čísel. Situace zůstává napjatá i nadále, i když ji částečně stabilizovaly zprávy o tom, že Bílý dům plánuje pomoc pro americké ropné těžaře. Co více, americký Senát dnes schválil navýšení PPP programu pro malé a střední podniky o dalších 320 mld. dolarů.
Ranní komentář: Ropa WTI v záporných cenách, k výprodeji zřejmě pomohly spekulace se skladovými kapacitami
21.04.2020 Včerejší seance přinesla naprosto mimořádnou situaci na ropě, která se na brzy exportujícím květnovém kontraktu v jednu chvíli dostala až do záporných hodnot na téměř -40 dolarů za barel. Chaos na květnovém kontraktu souvisel s nedostatečnými skladovacími kapacitami, které by se mohly v USA zcela zaplnit už v horizontu několika málo týdnů. Více viz dnešní videokomentář. Dění na ropě tak bude i nadále velmi volatilní a zdá se, že nevyhnutelně povede k výraznému omezení americké produkce.
Ranní komentář: Kolaps na ropě WTI pokračuje, květnový kontrakt se dostal na 15 USD za barel
20.04.2020 Závěr minulého týdne na trzích proběhl v relativně optimistickém duchu a indexy tak pokračovaly v postupné likvidaci dřívějších vysokých ztrát. Sentimentu na trzích pomáhají jak zprávy týkající se zpomalování šíření koronaviru (hlavně v USA), tak informace o účinných látkách, které vyvíjejí jednotlivé farmaceutické společnosti.
Ranní komentář: USA se chystají na postupné otevírání ekonomiky, indexy pokračují v růstu
17.04.2020 Akciové trhy včera nervózně přešlapovaly na místě a seanci nakonec dokázaly uzavřít ve většině případů lehce v plusu. Postupná stabilizace teď ale pokračuje, k čemuž dnes ráno pomohl i projev amerického prezidenta, který představil plán na postupné otevírání ekonomiky. To bude v gesci jednotlivých guvernérů, kteří mají zelenou na zrušení řady přísných opatření v závislosti na tom, jak se v nadcházejících týdnech bude vyvíjet situace v počtu nových nakažených osob koronavirem v rámci jednotlivých států.
Ranní komentář: WTI zpět pod 20 USD. Trump dnes promluví o plánu na otevření ekonomiky
16.04.2020 Akciové indexy včera zamířily znovu do červených čísel a korigovaly část svých dřívějších ztrát. Sentimentu nepomohly nové fundamenty z USA, v čele s výsledky maloobchodních prodejů, průmyslové produkce a NY Fed indexu výrobní aktivity, které shodně skončily velmi špatně a také pod většinovým konsenzem. Zároveň náladu určitě nezlepšily ani další slabší výsledky amerických bank, když včera svá čísla reportovaly banky Goldman Sachs, Citigroup a Bank of America.
Ranní komentář: Americké indexy pokračují v růstu, brent zpět pod 30 USD
15.04.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu opatrného optimismu, který pomohl hlavně americkým indexům k výraznému růstu. Ty přidaly kolem tří procent a dál, se tak vzdalují od svého březnového low. Sentimentu pomáhá i nadále stabilizace v každodenních přírůstcích počtu nových nakažených koronavirem, která již probíhá také v USA. Trh pak čeká hlavně na projev amerického prezidenta, který má v nadcházejících dnech oznámit detailnější plán ohledně postupného otevírání americké ekonomiky.
Ranní komentář: OPEC+ a jeho hra s čísly ropě zatím příliš nepomáhá
14.04.2020 Jedním z klíčových témat posledních několika dnů bylo zasedání OPEC+, který po dlouhém jednání rozhodl o snížení produkce o 9,7 mil. barelů oproti úrovním z 3Q 2018. Produkce ale klesá jen o přibližně 5 mil. barelů, oproti březnovým úrovním a ropa na samotné rozhodnutí výraznějším růstem nereagovala. Na trzích totiž stále existují obavy z dopadu pokračujícího růstu ropných zásob v případě, že se světová poptávka v brzké době nezačne vracet na původní úrovně. OPEC si však svým rozhodnutím koupil čas a situaci na ropě dokázal alespoň stabilizovat.
Raní komentář: Fed opět střílí z bazuky. Rusko a Saudové mají předběžnou dohodu na snížení produkce
10.04.2020 Včerejší seance přinesla další agresivní kroky americké centrální banky, která oznámila zavedení nového nástroje ve výši 2,3 bln. USD, pomocí kterého bude financovat půjčky malým a středním podnikům, nebo lokálním vládám. Zároveň tuto částku bude moci využít pro nákupy nejrizikovějších high yield dluhopisů, takže nyní pod svá křídla schovává prakticky celý dluhopisový trh v USA. Trhy na včerejší rozhodnutí Fedu reagovaly pozitivně a znovu ignorovaly jinak katastrofální výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se minulý týden zvýšily o dalších 6,6 mil. a za poslední tři týdny už o 16,8 mil.
Ranní komentář: Korekce ztrát na akciích zatím pokračuje, dnes zasedá OPEC+
09.04.2020 Akciové indexy včera v USA zamířily do zelených čísel a rostly o přibližně tři procenta. Pomohly především spekulace nad dalším fiskálním balíčkem v USA, ale také komentáře Trumpa a dr. Fauciho, kteří shodně naznačili, že by se situace již brzy mohla začít stabilizovat. Trump navíc na twitteru uvedl, že by americkou ekonomiku mohl začít otevírat spíše dříve než později.
Ranní komentář: Rekordní počet obětí v USA, sentiment na trzích zůstává nervózní
08.04.2020 Americké indexy včera neodkázaly udržet slibné zisky ze začátku obchodní seance a po více než 3,5% růstu zakončily obchodování s lehkými ztrátami. Náladě na trzích v průběhu dne rozhodně uškodily zprávy z NY, který měl včera nejvyšší přírůstek mrtvých za dobu šíření pandemie, přičemž rekordní nárůst měly i Spojené státy samotné, které včera evidovaly téměř 2 ti. obětí.
Ranní komentář: Koronavirus a OPEC+ dominantním tématem na trzích, indexy své včerejší zisky zatím drží
07.04.2020 Akciové indexy za sebou mají velmi silnou seanci. Jen v USA včera rostly o 7 %, když jim vydatně pomohly zprávy z Evropy, kde přes víkend docházelo k postupné stabilizaci v zemích nejvíce zasažených koronavirem. Ke snižování počtu nových nakažených dochází hlavně v Itálii a ve Španělsku, ale začátek stabilizaci signalizují data i z ostatních zemí, přičemž i v USA již tempo růstu nových případů není tak vysoké, jako v minulých týdnech.
Ranní komentář: Indexy zahajují týden růstem, OPEC+ zasedne až ve čtvrtek
06.04.2020 Závěr minulého týdne se nesl v nervózním duchu a akciové indexy zamířily opět do červených čísel. Sentimentu rozhodně nijak nepomohly, kromě už tradičních obav z dopadu koronaviru, ani zprávy z amerického trhu práce, kde byly zveřejněny výsledky NFP. Ty se propadly v dubnu o 700 tis., zatímco konsenzus počítal s propadem o přibližně 100 tis.
Ranní komentář: Počet nakažených vzrostl celosvětově nad milion, dnes výsledky NFP
03.04.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy mírný růst a částečnou korekci středečních ztrát. Nervozita na trzích zůstává ale i nadále vysoká, za což je zodpovědné především další šíření koronaviru ve světě, kterým se k dnešnímu dni nakazilo už více než milion osob. Počet mrtvých přitom dosahuje 53 tis. Dalšího rychlého růstu jsme se včera dočkali v USA, ale například i ve Francii, která za včerejšek hlásí 1 355 obětí.
Související klíčová slova:
ADP report z kanadského trhu práce | Desetileté výnosy v USA | Akcie Meta Platforms | Uvolněné měnové politiky | Pandemická situace v Británii | Kanadský PMI | PPI v USA | Omicron varianty | Zásoby zemního plynu | Výplach | Klid před bouří | Risk-on sentiment | Rekordní růst v počtu nakažených | Cap | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Fiskální stimul v USA | Války | Výnosová křivka v USA | Americký ADP | ABT | Vývoj | Online webináře | Data z trhu práce | Maloobchodní prodej v eurozóně | Australská centrální banka | XTB Market Barometr | EUR | Spotřebitelské výdaje | Americké spotřebitelské úvěry | Nezaměstnanost v eurozóně | Americké ropné zásoby | Kalifornie | Brokeři | Evropské maloobchodní prodeje | Salesforce | Automobilový sektor | Itálie | PEPP | Texas | Finanční aktiva | Projev Trumpa | Pip | Očekávání | James Bullard | Korelace | Evropské centrální banky | Daňové ráje | CPI v Británii | NY Fed index | Zasedání ČNB | Trh práce | Trade Brokers | WeCHat | Crypto | Statistiky z britského trhu práce | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Saldo běžného účtu | Průmyslové akcie | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | SQ | Italský PMI | Support | CPI v Kanadě | Podnikatelské aktivity | Výnosy na dluhopisech | Omezení americké produkce | ADP report | Růst amerického dolaru | Ifo | Webinář | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Nižší sazby | Bitcoiny | Evropské měny | FTSE MIB | Dění na trzích | PMI z Německa | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | General Electric | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Dopad na sentiment | Price Action | Akcie společnosti | ETH | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Výnos | Asijské akcie | Nákupy státních dluhopisů | Goldman Sachs | Delta | Čínské fondy | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Šéf Fedu | Varianta covidu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Jeden dolar | Index DOW | Import | Richmondský Fed index | Akcie Facebooku | Nikkei | Počty obětí koronaviru | Commodities | Růst akciových indexů | Rekordní rozpočet | Směřování měnové politiky | Projev šéfky ECB Lagardové | Kontrakty | Akcie SAP | Komoditní sektor | Lepší výsledky | Odhad HDP | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | Britské akcie | AUDUSD | Brent | CEO | Průmyslová produkce USA | Stimul | Suezský průplav | Strach | Asijská seance | Rozhovor | Obavy z inflace | Medvědí trh | Výhled dolaru | Projekce | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Měny | Kanadská obchodní bilance | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Americká nezaměstnanost | ZEW index | Vakcíny proti koronaviru | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Dnešní obchodování | Implikované volatility | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Italská průmyslová produkce | Export | Příjmy a výdaje domácností | NFLX | Hurikán Ida | Postupné otevírání ekonomiky | Statistiky z pracovního trhu | Euroskupina | Southwest Airlines | Nervozita na finančních trzích | Chuck Schumer | Tisková konference ECB | Riziková averze | Evropská inflace | ByteDance | Bernie Sanders | Trh s ropou | Prudké pohyby | Regulace | Hertz | Partneři | Revize evropského HDP | ISM pro sektor služeb | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Mike Pompeo | Společnost Moderna | Mezibankovní | Parlamentní volby | GBP/USD | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Měnový pár EUR/USD | Sentix index nálady investorů | UniCredit Bank | Inflační cíl | 1 milion | Nový rekord | Úspěšné IPO | Americká ropa WTI | Caterpillar | Makrodata | Těžba ropy v USA | Investoři | Kryptoburza Coinbase | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Nová varianta covidu | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Výnosy z amerických dluhopisů | AMD | Negativní sentiment | Americké ceny dováženého zboží | Příjmy a výdaje amerických domácností | Další růst | Mimořádná opatření | Posílení | Dluhopisové výnosy | Airbnb | USD | Akciové trhy v Evropě | Bidenův Jobs Plan | Zápis z posledního zasedání | Boeing | Německé HDP | BABA | Asijské burzy | Včerejší seance | Qualcomm | Makrokalendář | Plány | Zisk | AT&T | Americký S&P 500 | Odložení brexitu | Američtí senátoři | Euro dnes | Cena Etherea | Cestování | Německý DAX | Růstové akcie | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Analýzy | Evropské ekonomiky | Tweet Donalda Trumpa | Americké HDP | NFP report | Bohatý | Béžová kniha | Rizikové měny | Trump dnes | Sektor technologií | Emoce | Americké investiční banky | NFP | Investovat | Demokraté | Svátek v USA | S&P | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Britské volby | Průmyslové komodity | Zvýšení daní | CPI v Itálii | Rizikovější měny | Covidová pravidla | Dobrá nálada | Žádosti o podporu z USA | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Výplach na kryptu | Politická situace | Zemědělské komodity | Korekce na Amazonu | Komoditní | TIM | Obchodní bilance eurozóny | Penzijní fondy | Turecká lira | Výroční zpráva | Ekonomický kalendář | Prezident | Vybírání zisků | ZEW | Ropné společnosti | Index cen domů | Dolar roste | Výsledky | Ceny energií v Evropě | Evropská obchodní bilance | Ropné zásoby | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Stavební povolenky v USA | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Bank of America | Mezibankovní trh | Dovoz ropy | Americký index | Tisková konference Bank of Canada | Akciový index S&P 500 | Energie | Odhad inflace | OPEC+ | Růst inflace | P/E | Dobré výsledky | Světové burzy | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Tržní kapitalizace | Cestovní kanceláře | Enormní zájem | Růst na amerických indexech | Americké centrální banky | Investiční výdaje | Globální akciové indexy | IEA | Firmy | Australský dolar | Easing | Demokraté a Republikáni | Bydlení | AMC | Pfizer | Case-Shiller | Velmi bohatý | Hertz Global | Nástroj | Zpráva | Dění na finančních trzích | Kolaps | Cestovní ruch | Tencent | Běžný účet platební bilance USA | United Airlines | Měna | iPhone | Ceny domů | Bull | Janet Yellenová | Hypotéky | Ceny ropy | Nasdaq | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Ropný kartel | Tvrdý brexit | Celková inflace | Globální obchod | OPEC | Ropná společnost | Bloomberg | Zhoršování situace | Masivní výprodeje | GBP | Johnson & Johnson | USDA | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Obchodní týden | Oslabení amerického dolaru | Zpomalení inflace | Trump | NY Empire state index | Pomoc lidem | Zprávy | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Dolary | FB | TSMC | BREAKING | Evropské trhy | Měnový trh | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Treasuries | Donald Trump | USDCAD | Opatření vlád | Korporátní výsledky | Evropské akcie | Bank of Japan | Mexiko | Americké objednávky | Světová pandemie | Deutsche Bank | Americké CPI | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Libra vůči dolaru | Americké akcie | BBC | Peloton | Špatné výsledky | Cena ropy brent | Kongres | Bidenův plán | Akcie Amazonu | Hong Kong | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Tapering | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Trh | Komise | Kanadská měna | Zasedání OPECu | Výrazný růst | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | Tempo růstu CPI | Indexy v Asii | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopad na finanční trhy | Pražské burzy | Akciové tituly | Zveřejnění výsledků | Videokonference | Tržní výhled | Francie | Dopad na trhy | Den díkůvzdání | Dopady koronaviru | Volby v Británii | Propad | FTC | Posílení dolaru | Turecko | Americké zásoby ropy | Stimulační opatření | Anthony Fauci | HDP eurozóny | Rating | Exxon Mobil | Americký ADP report | SNB | Microsoft | Dopad na cenu | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Technologické společnosti | Daňové úlevy | Sázka | Kurz dolarů | Odchod z EU | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Britské libry | Data z USA | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Devalvace | Výprodej na kryptu | Pojišťovny | Guvernéři centrálních bank | Spekulace na růst | Výsledky společnosti | Downtrend | Výpadky | Revize amerického HDP | Graf | Běžný účet eurozóny | Britská obchodní bilance | Akciový index | Centrální banka | Přehled | Plyn | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Hospodaření | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | ADP report zaměstnanosti | Projev šéfky ECB | Opatření ECB | Ceny nemovitostí v Británii | API | Béžová kniha americké centrální banky | G10 | Devizové trhy | Nízká volatilita | Stavební povolenky | Obavy z dalšího šíření covidu | Běžný účet | Cena drahých kovů | Reuters | Britská měna | Brexit | Chevron | Americké prodeje domů | Volatilita na trzích | Německý PMI | Markets | Prodeje domů | Obchody | Finanční trhy dnes | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | NEST | Pozornost | Dnešní výsledky | EURUSD | Portugalsko | Akcie v USA | S&P 500 | Rekordní růst | Dow Jones a S&P 500 | Americké stavební povolenky | High Yield | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Repo operace | Americký dolar | Snížení sazeb | Nová data | Zasedání Bank of Canada | 3M | Open | Evropská měna | Počet obětí koronaviru | Financovat | Tisková konference Christine Lagardové | Řecko | Příliv kapitálu | Jednání o brexitu | Philip Morris | Míra | Korekce na dolaru | Úroky | HDP v USA | MT4 | Očekávání analytiků | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | EBay | ECB | Ceny | Technologie | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Žádosti o podporu v USA | Evropská unie | Těžba ropy | Pokles | Zprávy o vakcíně | Spot | Výběr zisků | Onemocnění | Asijské indexy | Americké společnosti | MJ | Kasina | ATH | Otevírání ekonomik | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Lék od Mercku | Podpora | Nejistota | Situace na ropě | Doporučení | COVID-19 | PYPL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Společnost XTB | Regulátoři | Remdesivir | Index cen | Čínská vláda | Daně | Globální finanční trhy | Lídři | Trh práce v USA | Zásoby ropy v USA | Pozitivní sentiment | Napětí na Ukrajině | Zisky | Range | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Index Nikkei | Prezident Trump | Sell | Korekce na čínských akciích | Americká data | Nvidia | Ceny komodit | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | Summit G20 | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Zasedání RBNZ | Kurzový závazek | Vysoké valuace | Cena zlata | Flash Crash | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Americké akciové trhy | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | Exxon | Inflace v Británii | Výdaje | Dnes na trzích | Financování | Zasedání RBA | Šíření viru | Jednání OPEC | Finance | JDE | Stres | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | Dolarové páry | USDJPY | Zprávy z USA | Společnosti | Wells Fargo | GME | USDMXN | Velké banky | Italské maloobchodní prodeje | Kanadský CPI | QE | Obchodování na akciových trzích | Cena | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Akciové indexy v USA | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NY FED | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | Odhodlání | Kartel OPEC | WTI | FinTech | Mexické peso | Bod | RBNZ | Konsolidace na indexech | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Bankéři | Spekulace | Pfizer a BioNTech | Republikáni | Evropské indexy | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | Teroristický útok | Novozélandský dolar | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Americký tech | Esther Gore | Inflace | X-Trade | Tržby | Tržní sentiment | Americké desetileté výnosy | Marže | Valuace akcií | Účet platební bilance | Situace | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Historické rekordy | Twitter | Situace okolo koronaviru | Ripple | Alphabet | Americká průmyslová produkce | Nálada na trzích | Lira | XTB Akademie | Boeing Co. | Výrazný růst cen ropy | Výsledky bank | Statistiky | Peněžní zásoba | Francouzská obchodní bilance | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | FX | Data z pracovního trhu | Růst mezd | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | ISM indexy | Statistiky ze Španělského trhu práce | Sazby beze změny | Kurz | Market | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | Používání kryptoměn | ISM | Google | Unicredit | Silnější euro | Stagnace | Zasedání Bank of England | Close | Ceny dováženého zboží v USA | Nově zahájené stavby domů v USA | Aktivum | Úspěšný týden | Conference Board | Důležité fundamenty | Růst v počtu nakažených v USA | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | AUD | Vítězství Bidena | Historická minima | Světové měny | Analytici | Dobré zprávy | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Softbank | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Pád cen | Americké rozjednané prodeje domů | Vyšší sazby | Růst cen domů | Snižování úrokových sazeb | Merck | BlackRock | Volatilita na trzích mírně klesá | Výprodej akcií v Číně | Coinbase | Zasedání ECB | Portfolia | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Poptávka | Index výrobní aktivity | Názory analytiků | Webináře | Theresa May | Ziskovost | Americké ceny | Recese | Nový lék | Index strachu | Konsenzus | Makro | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Implikovaná volatilita | Burzovní indexy | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | TLTRO | Koronavirové pandemie | Italské HDP | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Frank | Prudký propad | Mutace koronaviru | Negativní nálada | David Cameron | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Nikkei225 | Ceny kukuřice | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Pšenice | Fitch | Index důvěry | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Americké banky | Technologický sektor | Obří stimul | Projev šéfa Fedu | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Vlna výprodejů | Bondy | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Majors | Rollover | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | XTB makroekonomický kalendář | Nařízení | Španělské statistiky z pracovního trhu | Ropné akcie | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Covid akcie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Tweet | Německý index IFO | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Korekce na akciích | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Dluhopisový trh | Podnikání | Tempo růstu | Pokles akcií | GfK | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Gamble | Divergence | Bilion dolarů | ETF | USO | Akciové trhy | Milánský FTSE MIB | Úrokové sazby | Saúdové | Ceny drahých kovů | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | Situace na trhu | Reporty | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Putinovo vyjádření | Bankovní rada | Růstové tituly | Macron | DAX | Klíčový support | SARS | Revize výhledu | Risk | Co bude | Aktiva | Osobní příjmy | PDD | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Fiskální politika | Yield | AUDNZD | Discovery | Výnosy z dluhopisů | Business | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Hlavní americké indexy | Projevy centrálních bankéřů | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | TikTok | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | SP500 | Povídání o trzích | Začít obchodovat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Debata | CPI index | Čínské akcie | Euro | Devizový trh | Vysoké zisky | Akcie bank | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Turbulence na trzích | Nervozita z trhů | Air Bank | FOREX | Načasování | Americký index S&P 500 | Sentiment | Forexu | Korekce ztrát | Breaking | Růst úrokových sazeb | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Spread Brent WTI | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | Novavax | Tažení proti Číně | Výprodej | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Flash news webinář | Členové bankovní rady | Napětí kolem Ukrajiny | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Výprodej akcií | Barel WTI | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Dohoda o brexitu | Poskytování hypoték | Janet Yellen | Reserve Bank of New Zealand | Fiskální balíček | Varianty koronaviru | Commerzbank | Dolar | Ceny zlata | Výhled | Eskalace napětí | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Akcie Applu | Ethereum | Zápis Fedu | Filadelfský Fed | Vysoké ocenění | Počasí | Počty nakažených | Ceny dováženého zboží | PayPal | Zavření škol | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Klid | Tempo růstu HDP | X-Trade Brokers | Sentix index | Nový lék od Mercku | Střední podniky | Fondy | Bílý dům | Komoditní trhy | Austrálie | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Počet nakažených | Odložení voleb | Spread | Theresa Mayová | Nevada | New York | MSFT | UAL | Video | Pád akcií | VET | Obchodní bilance | EU | Německé tovární objednávky | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Santa Claus Rally | EURCHF | G20 | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Počty nových případů | Prezidentské volby | HDP report | Dollar | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Index výrobní aktivity v New Yorku | Americké výnosy | USA a Čína | Inflace v Německu | Ropa | Měnové páry | Měny emerging markets | Dluhopis | Americká inflace | Makroekonomická data | Americká obchdoní bilance | Silné euro | Obchodní jednání | M2 | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Rozjednané prodeje domů | Bankovní sektor | NZDUSD | Slabší dolar | USDX | Bilance Fedu | Inaugurace | Fundamentální základ | Počty žadatelů o podporu v USA | Akcie aerolinek | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Burzovní index | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | JP Morgan | Obchod | Optimismus na trzích | Risk On | AMZN | Sentiment na trzích | EIA | Pandemická situace | Rusko | Žádosti o podporu | Akcie GME | Empire State Index | Spojené státy | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | Analytické fórum | Výsledkové sezóny | Růst v počtu nakažených | Pips | Cena stříbra | ADP | RISK-ON | Projev šéfa Fedu Powella | Trhy | CPI v USA | Short squeeze | Sankce | Ropy | Nové žádosti o podporu | ViacomCBS | Další kryptoměny | Druhá vlna pandemie | JD | Společnost | AAPL | Úspěch | Sázky | Ocenění akcií | Nové prognózy | Futures na indexy | Šéfka Fedu | Zápis ze zasedání FOMC | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Cena akcií | Mark Carney | Špatná data | Dopad koronaviru | Riziková aktiva | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Růst na indexech | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Volume | Akcie energetických společností | Americká spotřebitelská důvěra | Indikátory | Tisková konference | Eura | Americké státy | Fixing | Nizozemsko | Americké výsledky z pracovního trhu | Bankovní systém | Kryptoburza | Gap | VIX | Valuace na akciích | Sankce na Rusko | Růst | DoorDash | Počty nových žádostí o podporu v USA | Akciové futures | Příjmy | Finanční situace | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Inflace v Číně | Pandemie | Index | Buy | Wall Street Journal | PCE index | Počet obětí koronaviru v USA | Výsledek referenda | Lockdown | Alipay | Fundament | Analytik finančních trhů | Chop | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Cestovní omezení | Valuace | Slabá čísla | Politici | Volby | Obchodní dohody | Světové indexy | Britské maloobchodní tržby | MasterCard | Cíle | Instrumenty | Flash news | Bloky | Výkyvy | Volatilní | GameStop | Retail | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Dopady obchodní války | Americké statistiky | CNY | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Meta Platforms | Benchmark | Kurz JPY | Cena zemního plynu | Šance | Británie | Holubice | Index cen domů v USA | Rizikový apetit | Oslabení dolaru | Hedžové fondy | Podnikání na kapitálovém trhu | Rozhodnutí ECB o sazbách | Pád cen ropy | Covid | Nová historická maxima | Americké makro | Francouzský prezident | Dnešek na trzích | Druhá vlna | Lék remdesivir | Jobs Plan | Výsledky americké banky | Výrobní sektor | Guvernér banky | Kanadská data | Poradenství | Měnový pár | S&P CS index cen nemovitostí | Nervozita na trzích | Volby v USA | Očekávaný růst | Akcie společnosti Apple | Otevírání americké ekonomiky | Bankrot | Banka | Vlna koronaviru | Jestřáb | Risk-off sentiment | Dollar Index | Platby v kryptoměnách | Vakcinace | Benchmarky | Technická analýza | Panama papers | Futures na americké indexy | Agentura Reuters | Akcie | Minuta s XTB | Resistence | Vyšší ceny ropy | Inflace v USA | Zásoby zemního plynu v USA | Počet nakažených ve světě | Rozhodnutí americké centrální banky | Dopady pandemie | Obchodování na devizových trzích | Ekonomiky | Tempo růstu CPI v USA | Meme akcie | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Tesla | CPI ve Španělsku | Kolaps na ropě | NAHB | Stabilita | Negativní dopad | Makro z USA | Maloobchodní tržby v eurozóně | Ruské akcie | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Americký maloobchod | Počty obětí koronaviru v USA | Zasedání britské centrální banky | Obchodování na forexu | Britský premiér | GM | Bank of Canada | After-market | Německá spotřebitelská důvěra | Obchodní dohoda | Ropa roste | Komoditní měny | Marketingová komunikace | CPI v eurozóně | Produkce ropy | TRY | Předpověď | PMI pro sektor | mmBtu | Poradci | Kurz dolaru | Moderna | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | HPI a C-S index | Ekonomický růst | Mimořádný rollover | Země eurozóny | Krize | Průlom | PPF | Vyšetřování | Kanadská data z pracovního trhu | Halifax | Kvantitativní uvolňování | High | NATO | Americký trh | Tempo růstu PPI v USA | Euro klesá | Sójové boby | Obchodování na trzích | Korekce na kryptu | Důvěra investorů | Snižování cen | Summit EU | Španělská ekonomika | CAD | Short | Počty žadatelů o podporu | Snižování sazeb | Nově zahájené stavby domů | Target | Intel | Evropská průmyslová produkce | Tempo růstu PPI | Brokers | ADP report z pracovního trhu | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Visa | Práce | Procter & Gamble | Zprávy o vakcínách | Podniky | Klidné obchodování | Ekologie | Americká měna | Christine Lagardová | Konsolidace | Aramco | Americké tovární objednávky | Kanada | Očkování | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | JNJ | Volatility | Ministr financí | Akcie stabilní | Slabé makro | Rozpočet | Index nálady investorů | xStation5 | Americké zásoby zemního plynu | Pandemie v Evropě | Poptávky po ropě | Maloobchodní prodeje | Spotová volatilita | Pracovní síly | EU summit | AUD/USD | Strach z druhé vlny | Inflace v eurozóně | Německo | Uvolnit měnovou politiku | Americký ISM | USD/JPY | Zvýšená nervozita | Biden | US výnosy | Dobrá čísla | Veřejný sektor | Akciový trh | Šíření nákazy | Ztráty | Volatilita je nízká | Japonský jen | EU summit ke koronaviru | Zpomalování světové ekonomiky | Market Barometr | Bilance | Ceny zemního plynu | Forex maraton | NZD | Šéfka ECB | EUR/GBP | Omicron | Španělské CPI | Výprodej na akciovém trhu | Setkání centrálních bankéřů | Obavy z omicronu | Mzdy | Britské parlamentní volby | HDP v eurozóně | WHO | Americký ADP report z pracovního trhu | Průmyslové společnosti | Obchodníci | Směřování trhů | Letecký průmysl | Státní dluhopisy | Hlavní měnové páry | Pozice | US dolar | Zhoršování pandemické situace | Dluhopisy | Trading | Sílící euro | Platební bilance | Expirace | Makroekonomický kalendář | Situace na trhu práce | Řecké akcie | Futures v Evropě | Čína | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Koruna | Trade | MIFID | Nastavení měnové politiky | Varianty covidu v USA | Statut | Zlepšení nálady | Norská koruna | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Low | S&P Case-Shiller index | EURGBP | Úrokový diferenciál | Ministr zahraničí | USA | Výhled centrální banky | Praní špinavých peněz | Šíření koronaviru | Kanadský dolar | Evropská spotřebitelská důvěra | Sazby | Pozitivní sentiment na trzích | Black Friday | XTB | Cena BTC | Americké příjmy | Netflix | Vladimir Putin | Riziko | Kontrakt | Miliardy dolarů | Letecká společnost | Hlavní ekonom | Ocenění | Brazilský real | Snižování ropné produkce | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Americké ceny nemovitostí | Saudi Aramco | Akcie Meta | Stabilizace na akciích | Americký trh s bydlením | Americké trhy | Americký ministr financí | Vyšší výnosy | Projev Trumpa k Číně | Korekce na trzích | Americká obchodní bilance | Globální měny | Výsledky HDP eurozóny | Akcie amerických bank | Další pokles | Situace v Británii | Zákon o národní bezpečnosti | Komentář amerického prezidenta | Intervenovat | Rekordní nárůst | Britské maloobchodní prodeje | Prodeje domů v USA | Jednání mezi USA a Čínou | LNG | Solidní výsledky | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Cena americké ropy | Sociální sítě | Německá obchodní bilance | Dolar slábne | Nové zprávy | Crypto trading | Růst amerických výnosů | Nervozita | Lael Brainardová | BOSSA | Obavy z brexitu | Investiční | Obchodníci dnes | Kanadské maloobchodní prodeje | Spekulovat | Bitcoin dnes | Senátní volby | Produktivita práce | Online prostředí | Týden na finančních trzích | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Snižovat riziko | Americké produkce | Tisková konference Fedu | Štěpán Hájek | Politické napětí | Pohyby na finančních trzích | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | Cena komodit | Energetický sektor | HDP v Kanadě | Růst poptávky | Tempo růstu HDP v USA | Frankfurtský DAX | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Referendum | Ekonomická situace | Španělský PMI | Uzavření trhů | Španělský CPI | Reopening akcie | Krypto | Strach z koronaviru | Ranní komentář | Zlato | HDP | Nové žádosti o podporu v USA | Peněžní zásoba v Británii | Delta Airlines | Statistiky ECB | Hlavní burzovní indexy | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | CL | Statistiky z německého trhu práce | PBOC | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | Peněžní statistiky | Čínský koronavirus | Členské země | Fond | Odliv zahraničního kapitálu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Turecká vláda | Čínské burzy | Nový šéf Fedu | Americké statistiky z pracovního trhu | Dnešní zprávy | Objednávky | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Pandemická situace v USA | Joe Biden | G7 | Evropské akciové trhy | Jednání zemí G20 | Evropské země | Výrobní aktivity | USD/CAD | Čínské vlády | Výsledky NFP | Ceny domů v USA | Pfizer/BioNTech | Fundamenty | Růst ekonomiky | Index PMI | Americká cla | BIS | Rozjednané prodeje domů v USA | Britské referendum | Analýza | Vyšší inflace | Novozélandská centrální banka | Trhy v USA | Komodity | Trh s kryptoměnami | Odkup akcií | Miliardy | Výnosy | Výsledky ISM | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | Disney | Kryptoměny | Tisková konference šéfa Fedu | Investiční doporučení | Velkoobchodní tržby | Průmyslové kovy | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Výprodej na dolaru | Centrální bankéři | Americký ISM pro sektor služeb | Investor | Zlepšení | Index amerického dolaru | Německý ústavní soud | Růst poptávky po ropě | PMI pro sektor služeb | Ekonomická realita | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Varianty covidu | Emerging markets | IBEX | Páteční NFP | Wall Street | Opatření americké centrální banky | Spotový VIX | Výsledky CPI | Index DAX | Peněžní statistiky ECB | Francouzská průmyslová produkce | Nákup dluhopisů | Američtí zákonodárci | Čínské firmy | Americké vlády
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot