Středa 13. listopadu 2024 02:11
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox 16 let
reklama
InstaForex rijen 2024

Ranní komentář: Strach z hurikánu Laura pomáhá ropě a zemnímu plynu, indexy a FX stabilní

26.08.2020 07:29  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americké akciové indexy včera navýšily své all-time high, když S&P500 přidal 0,36 % a Nasdaq rostl o 0.76 %. Růstu se dočkaly indexy i navzdory slabším výsledkům americké spotřebitelské důvěry a navzdory rizikům spojeným s hurikánem Laura, který by měl udeřit na pobřeží Texasu a Louisiany. Právě Laura přitom včera výrazně pomohla k růstu cen ropy a zemního plynu, kterým pomáhá nucené omezování produkce v USA, jenž bude mít pozitivní dopad na snížení zásob obou komodit.

Dnešek zatím na akciových futures signalizuje pozvolný start nové seance. Ta by měla být klidná i díky absenci významných fundamentů. Počítáme proto se spíše pozvolným průběhem obchodování na většině finančních aktiv.

Dnešní fundamenty:

  • 14:30 Americké nové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (střední dopad)
  • 16:30 Americké zásoby ropy (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: S&P500 zůstává 27 % nad březnovým low, čeká nás důležitý týden
    Minulý týden byl na finančních trzích především o ropě, která se v případě americké ropy typu WTI propadla dokonce až do záporných hodnot. Situace v USA začíná být kritická a riziko naplnění skladovacích kapacit již teď vede k omezování produkce, které bude s největší pravděpodobností pokračovat i v nadcházejících týdnech.
  • Ranní komentář: S&P500 24 % pod ATH. Inflace, sazby a zpomalující ekonomika dál klíčovými tématy na trzích
    Minulý týden se nesl ve velmi nervózním duchu a bylo to vidět nejen na akciích. Indexy na celém světě byly pod silným tlakem a v některých případech ztrácely za týden až pět procent. Výraznou korekcí si ale procházely také kryptoměny a pod značným tlakem byly i komodity, v čele s ropou a americkým zemním plynem.
  • Ranní komentář: Stabilizace v tech sektoru, CRWD pokračuje v pádu a výprodej na Ryanair
    Akciové trhy se včera začaly zvedat a tentokrát jim v růstu začal pomáhat také technologický sektor. Ten koriguje velké ztráty z minulého týdne, což platí hlavně o segmentu polovodičů. Z korporátního kalendáře zaujaly výsledky Verizonu, který se propadl o 6 %. Pop ještě větším tlakem byly po výsledcích aerolinky Ryanair, které klesaly o 17 %. Dnes nás čeká řada zajímavých korporátních dat, včetně výsledků Spotify, GM, GE, Tesly, nebo Googlu.
  • Ranní komentář: Starbucks má nového CEO, DOJ vs Google a zákaz Airbnb v Barceloně
    Akciovým indexům se včera dařilo. Platilo to hlavně o amerických akciích, které táhly nahoru technologie. Skoro o čtvrtinu ale vyrostl například také Starbucks poté, co oznámil změny na pozici CEO. Dnešek bude velmi důležitý z pohledu makra, protože nás čekají výsledky americké inflace.
  • Ranní komentář: Stellantis -14 %, Aston Martin -24 %, akcionáři automobilek dál krvácejí
    Včerejší seance přinesla další výprodej na akciích automobilek. Pod silným tlakem byl hlavně Stellantis, který zhoršil svůj guidance na letošní rok a jehož akcie klesly o 14 %. Ještě hůře na tom byly akcie Aston Martin, které se propadly skoro o čtvrtinu. Dnes pozor na výsledky evropské inflace, americké ISM a po uzavření burz také na výsledky společnosti Nike.
  • Ranní komentář: Strach recese dostal ropu na $104. Indexy i výnosy mírně klesají, Altria včera -9 %
    Akciové se včera mírně propadaly. Strach z recese ale dostává pod tlak především ropu, které se dostala až na 104 dolarů za barel. S cenou ropy pak klesají také ropné společnosti, které včera patřily mezi nejztrátovější sektor v S&P500.
  • Ranní komentář: Strach z americký cel pomohl dolaru, trhy čekají na Trumpa
    Závěr minulého týdne se na finančních trzích nesl v poněkud nervózním duchu, k čemuž přispěly hlavně zprávy o tom, že americký prezident pověřil své spolupracovníky, aby připravily návrh cel na Čínu, který se bude týkat importů v objemu 200 mld. dolarů. Americké indexy sice část svých ztrát následně dokázaly zlikvidovat, dolar si ale zisky udržel a na páru s eurem zlikvidoval ztráty, které nabral ve čtvrtek po zveřejnění americké inflace a po zasedání ECB. Nový týden bude hlavně o Trumpovi a o případné reakci Číny. Dnešek pak nabídne ze zajímavého makra hlavně NY Fed index.
  • Ranní komentář: Strach z brexitu poslal libru zpět pod 1,43 GBPUSD
    Minulý týden přinesl na finanční trhy stabilizaci, když se akciovým indexům v Evropě i v USA podařilo růst ve většině ...
  • Ranní komentář: Strach z dopadů druhé vlny koronaviru zesiluje. Akcie i ropa ztrácejí, USD roste
    Středeční seance na akciové trhy přinesla vlnu výprodejů, ke které výrazně přispěl strach z druhé vlny šíření koronaviru v USA. Florida a Texas mají za sebou další rekordní dny v počtech nových případů nakažení, přičemž výrazně se začínají zvedat statistiky i pro celé Spojené státy. Téma koronaviru tak zůstává na finančních trzích i nadále dominantním a jen tak rychle neodezní. Risk-off sentiment se z akciových trhů přenesl také na ostatní finanční aktiva, když díky němu zpevňoval hlavně americký dolar, zatímco ceny komodit, v čele s ropou, začaly ztrácet.
  • Ranní komentář: Strach z druhé vlny a vysoké valuace poslaly indexy prudce dolů
    Čtvrteční seance přinesla na akciové trhy silný výprodej. Americké indexy se propadly o pět až sedm procent a výrazná byla korekce také na indexech v Evropě. Na vině byly pravděpodobně vysoké valuace, přičemž rozbuškou výprodejů se zdály být informace o druhé vlně pandemie, která se zdá se začíná rozjíždět v některých amerických státech (Texas, Florida, Kalifornie). Situaci přitom neuklidnil ani komentář amerického ministra financí, který uvedl, že podobné uzavření ekonomiky jako v dubnu ani v případě druhé vlny pandemie nehrozí.
  • Ranní komentář: Strach z koronaviru polevuje, Čína jej ale stále nemá pod kontrolou
    Nálada na finančních trzích včera byla pozitivní a pomohla akciím v Evropě i v USA k postupné likvidaci dřívějších zisků. Na trzích zdá se sílí přesvědčení, že dopad koronaviru na světovou ekonomiku nakonec nebude tak velký, a to i když pokračuje postupný nárůst počtu obětí a nakažených v Číně, která zatím situaci nemá plně pod kontrolou. Návrat risk-on sentimentu včera pomohl hlavně rizikovým aktivům, zatímco pod tlakem byly bezpečné přístavy, jako JPY nebo zlato.
  • Ranní komentář: Stříbro díky spekulativním tlakům prudce posiluje, dnes výsledky PMI
    Páteční seance se na finančních trzích nesla v nervózním duchu. Tématem číslo jedna zůstávala i nadále spekulativní aktivita retailových investorů, která se po akciích GME, AMC, nebo BB přenesla také na stříbro. To v pátek prudce vzrostlo a v růstu pokračuje také během dnešního rána, kdy atakuje úroveň 28.5 USD za unci.
  • Ranní komentář: Svátek v USA přinesl poklidnou seanci, ropa na tříměsíčních maximech
    Nový týden začal poklidným obchodováním na finančních trzích. Hlavním důvodem byl nedostatek důležitých fundamentů, což bylo spojeno se státním svátkem v USA a uzavřenou Wall Street. Znovuobjevená hrozba cel na importy evropských automobilů do USA se negativně projevila na německém DAXu. Euro i libra na páru s americkým dolarem v pondělí posilovaly, mrtvo ovšem bylo na USDJPY. Ropa vzrostla na tříměsíční maxima díky důvěře v uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou a také snížené produkci v Rusku a Saúdské Arábii.
  • Ranní komentář: Světová pandemie zůstává klíčovým rizikem, počet obětí po víkendu vzrostl na 34 tis.
    Minulý týden na trhy přinesl alespoň částečnou stabilitu, a to navzdory dalšímu rychlému šíření nákazy ve světě a především pak v USA. Trhy však uklidnily kroky americké centrální banky a také přijetí obřího fiskálního balíčku, který po schválení v Senátu a Sněmovně reprezentantů už také podepsal americký prezident.
  • ☕️Ranní komentář s XTB: AMD reportovala dobré výsledky, dnes zasedá Fed
    Včerejší seance na finančních trzích se nesla v pozitivním duchu. Evropské indexy i Wall Street dokázaly růst. Naopak korigovaly výnosy z amerických dluhopisů a dolar se pohyboval do strany. Nadále pokračovala výsledková sezóna. Společnost AMD dokázala díky dobrému výhledu růst v aftermarketu o 8 %! Obchodníci vyčkávají na výsledky zasedání americké centrální banky, které budou zveřejněny dnes večer. Postoj Fedu k dalšímu směřování měnové politiky napoví, co budeme moci od trhů čekat v následujících týdnech.
  • ☕Ranní komentář s XTB: Fed bude pokračovať vo zvyšovaní sadzieb, Európska únia zaviedla embargo na dovoz ropy
    Fed včera podľa očakávaní zvýšil úrokové sadzby a naznačil, že bude pokračovať vo zvyšovaní sadzieb až k hladine 2,5, resp. 3 %. Šéf americkej centrálnej banky však uviedol, že v súčasnosti nevidí náznaky vzniku mzdovo inflačnej špirály, no v prípade zmeny ekonomických podmienok je Fed pripravený konať a zvýšiť úrokové sadzby nad uvedenú hladinu. Keďže trhy v súčasnosti nepočítajú s týmto scenárom, priestor na posilňovanie amerického dolára stále ostáva v otvorený.
  • Ranní komentář: Symposium v Jackson Hole odstartovalo risk-off výprodej na většině finančních aktiv
    Akciové trhy si v pátek prošly silným výprodejem v reakci na jestřábí projev Jay Powella. Korekce se nevyhnula ani ostatním aktivům, jako jsou dluhopisy, kryptoměny nebo drahé kovy, zatímco se značného růstu dočkal hlavně americký dolar.
  • Ranní komentář: S&P500 na dosah historického maxima, dnes zápis ze zasedání Fedu
    Včerejší seance přinesla na akciové indexy v Evropě i v USA mírné zisky, díky kterým se S&P 500 index dostal až na hranici silné resistence, která se nachází na úrovni jeho historického maxima. Nálada na trzích zůstává optimistická, což dokazuje hlavně nízká úroveň rizikových přirážek a nic na tom zatím nemění ani včerejší obvinění blízkých spolupracovníků amerického prezidenta Trumpa. Dnešní seance už bude na nově příchozí fundamenty o něco bohatší, přičemž tím nejzajímavějším by mělo být zveřejnění zápisu z minulého zasedání americké centrální banky.
  • Ranní komentář: Šance na fiskální stimul do voleb jsou v USA malé. Akcie korigují dřívější zisky
    Akciové trhy včera mírně korigovaly část dřívějších zisků. Přispěl k tomu komentář amerického ministra financí, který po telefonátu s Nancy Pelosi uvedl, že šance na schválení fiskálního stimulu do voleb jsou poměrně malé. Sentimentu na trzích pak nijak nepomohly ani výsledky amerických bank Wells Fargo a Bank of America, které po zveřejnění čísel za 3Q začaly výrazně ztrácet. Negativní dopad pak do třetice má i covidová situace v Evropě, kde Itálie registrovala nejvyšší nárůst nových nakažených od začátku pandemie, zatímco Francie zavedla v Paříži zákaz vycházení.
  • Ranní komentář: Šance na říjnové snížení sazeb v USA rostou
    Včerejší seance přinesla překvapivě slabé výsledky z amerického výrobního sektoru. Tamí ISM se propadl v září až na 47,8b., zatímco konsenzus počítal s růstem zpět nad úroveň 50b. Jednalo se o pátý pád indexu v řadě, a to až na nejnižší úrovně za posledních 10 let. Horší čísla zvyšují pravděpodobnost říjnového snížení sazeb v USA, která momentálně dosahuje už více než 60 %. To následně dostalo pod tlak hlavně americký dolar a také akcie, zatímco se dařilo bezpečným přístavům, v čele s drahými kovy a JPY.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IronFX
ACM
CMC Markets
reklama
CapXmaster srovnani