Pondělí 30. prosince 2024 19:09
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Ranní komentář: Stabilizace v tech sektoru, CRWD pokračuje v pádu a výprodej na Ryanair

23.07.2024 08:12  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy se včera začaly zvedat a tentokrát jim v růstu začal pomáhat také technologický sektor. Ten koriguje velké ztráty z minulého týdne, což platí hlavně o segmentu polovodičů. Z korporátního kalendáře zaujaly výsledky Verizonu, který se propadl o 6 %. Pop ještě větším tlakem byly po výsledcích aerolinky Ryanair, které klesaly o 17 %. Dnes nás čeká řada zajímavých korporátních dat, včetně výsledků Spotify, GM, GE, Tesly, nebo Googlu.

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: SP500 zatím zůstává pod hranicí 2 900 USD, dnešek nabídne klíčové fundamenty
    Akcie v Evropě i v USA se včera dostaly pod mírný prodejní tlak, ke kterému pomohly hlavně komentáře amerických představitelů, kteří uvažují o zavedení nových cel na některé zboží z Evropy. Korekce na trzích ale byla prozatím relativně mírná a implikovaná volatilita příliš nevzrostla, když trhy dál čekají především na to, co udělá s tržním sentimentem hlavně dnešní seance. Ta bude na důležité fundamenty velmi bohatá, když nabídne zasedání ECB, americkou inflaci, nebo zápis z minulého zasedání americké centrální banky. Zvýšenou volatilitu tak můžeme čekat hlavně na EURUSD, ale dopad takto důležitých fundamentů samozřejmě mohou pocítit i ostatní trhy.
  • Ranní komentář: S&P500 zpět na důležité resistenci, euro se propadlo pod 1,10 EURUSD
    Minulý týden se nesl v pozitivním duchu, když na trzích mírně klesla riziková averze, což pomohlo indexům získat opět pevnější půdu pod nohama. Ty rostly v Evropě i v USA o přibližně tři procenta a například jen S&P500 se díky tomu znovu vrátil k horní hraně konsolidačního pásma, ve kterém se drží od začátku minulého měsíce. Závěr týdne pak přinesl další korekci na euru, které se vůči dolaru propadlo pod hranici 1,10 EURUSD, a to bez zjevného fundamentu, i když svou roli možná hrají i rostoucí spekulace o chystaném uvolnění měnové politiky ze strany ECB.
  • Ranní komentář: S&P500 zpět nad 4 tis. USD, pozitivní výsledky PPI z USA, Walmart po výsledcích +6.5 %
    Akciové trhy včera dokázaly růst i navzdory informacím o ruském rekorovém útoku na Ukrajinu a dopadu jedné z raket na polské území. K lepší náladě na trzích ale pomohly výsledky amerického PPI a také solidní čísla NY Fed indexu. Své výsledky za 3Q pak reportoval ještě Walmart, který v reakci na ně rostl o 6.5 %.
  • Ranní komentář: S&P500 zpět nad 4 tis. USD, v novém týdnu pozor na Powella a NFP
    Akciové trhy v minulém týdnu dokázaly růst. V USA přidal S&P 500 během týdne necelá dvě procenta a přes dvě procenta přidávala také většina indexů v Evropě. Indexům dál pomáhá solidní makro, které je ale zároveň největším rizikem kvůli možnosti agresivnějšího utahování měnové politiky. Tohle téma bude pro trhy klíčové i v nadcházejících dnech, které z USA přinesou několik zajímavých fundamentů, v čele s projevem J. Powella a výsledky z amerického trhu práce.
  • Ranní komentář: S&P500 zpět na úrovních ze začátku roku, ropa mírně ztrácí
    Pondělní seance pomohla americkým indexům dostat se do zelených čísel, i když například indexy v Evropě tentokrát ztrácely. Růstové momentum v USA začátkem týdne plynule navázalo na silný páteční růst, který byl živen překvapivě dobrým reportem z trhu práce a pozitivní náladou ohledně postupného otevírání americké ekonomiky. S&P500 se díky tomu vrací na úrovně ze začátku letošního roku a od historického maxima jej dělí už jen něco málo přes čtyři procentní body.
  • Ranní komentář: SP500 zpět na 2 700 dolarech, dnes data z kanadského trhu práce
    Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v nervózním duchu. Většina indexů se dostala pod prodejní tlak a po silném lednovém růstu zdá se zahajuje částečnou korekci dřívějších zisků. Náladě na trzích příliš nepomáhají hlavně slabší makrodata z Evropy a USA, ale ani včerejší komentář Donalda Trumpa, který uvedl, že se během tohoto měsíce s Čínským prezidentem nepotká, přestože dříve tvrdil, že se setkají koncem února. Na FX stála za pozornost hlavně britská libra, která zpevnila po zasedání BoE. Pod silným tlakem je naopak kanadský dolar, na který dnes čekají důležitá čísla z kanadského trhu práce.
  • Ranní komentář: S&P500 zpět pod 3 tis. USD, korekce na trzích pomohla JPY a drahým kovům
    Máme za sebou nervózní seanci, která dostala pod mírný tlak akcie, zatímco pomohla japonskému jenu a drahým kovům. Daří se přitom hlavně stříbru, které od začátku týdne přidalo už téměř 6 %. Nálada na trzích je ale i přes korekci ale stále relativně dobrá a rizikové přirážky zůstávají nízké.
  • Ranní komentář: SP500 zůstává nad hranicí 2 600 dolarů, pomáhá zatím i výsledková sezóna
    Akciové indexy i včera ve většině případů pokračovaly v pozvolném růstu, ke kterému tentokrát přispěly hlavně lepší korporátní data v čele s výsledky Goldman Sachs a Bank of America. Výsledková sezóna se tak začíná rozjíždět a zejména v příštím týdnu bude pro další vývoj na amerických akciích klíčová, když potvrdí, nebo vyvrátí obavy z výraznějšího ekonomického zpomalení, které hlavně koncem minulého roku držely riziková aktiva pod tlakem. Dnešek bude na důležité makro opět spíše chudší a z korporátních dat budou za pozornost stát hlavně výsledky Morgan Stanley a Netflix.
  • Ranní komentář: S&P500 zůstává 27 % nad březnovým low, čeká nás důležitý týden
    Minulý týden byl na finančních trzích především o ropě, která se v případě americké ropy typu WTI propadla dokonce až do záporných hodnot. Situace v USA začíná být kritická a riziko naplnění skladovacích kapacit již teď vede k omezování produkce, které bude s největší pravděpodobností pokračovat i v nadcházejících týdnech.
  • Ranní komentář: S&P500 24 % pod ATH. Inflace, sazby a zpomalující ekonomika dál klíčovými tématy na trzích
    Minulý týden se nesl ve velmi nervózním duchu a bylo to vidět nejen na akciích. Indexy na celém světě byly pod silným tlakem a v některých případech ztrácely za týden až pět procent. Výraznou korekcí si ale procházely také kryptoměny a pod značným tlakem byly i komodity, v čele s ropou a americkým zemním plynem.
  • Ranní komentář: Starbucks má nového CEO, DOJ vs Google a zákaz Airbnb v Barceloně
    Akciovým indexům se včera dařilo. Platilo to hlavně o amerických akciích, které táhly nahoru technologie. Skoro o čtvrtinu ale vyrostl například také Starbucks poté, co oznámil změny na pozici CEO. Dnešek bude velmi důležitý z pohledu makra, protože nás čekají výsledky americké inflace.
  • Ranní komentář: Stellantis -14 %, Aston Martin -24 %, akcionáři automobilek dál krvácejí
    Včerejší seance přinesla další výprodej na akciích automobilek. Pod silným tlakem byl hlavně Stellantis, který zhoršil svůj guidance na letošní rok a jehož akcie klesly o 14 %. Ještě hůře na tom byly akcie Aston Martin, které se propadly skoro o čtvrtinu. Dnes pozor na výsledky evropské inflace, americké ISM a po uzavření burz také na výsledky společnosti Nike.
  • Ranní komentář: Strach recese dostal ropu na $104. Indexy i výnosy mírně klesají, Altria včera -9 %
    Akciové se včera mírně propadaly. Strach z recese ale dostává pod tlak především ropu, které se dostala až na 104 dolarů za barel. S cenou ropy pak klesají také ropné společnosti, které včera patřily mezi nejztrátovější sektor v S&P500.
  • Ranní komentář: Strach z americký cel pomohl dolaru, trhy čekají na Trumpa
    Závěr minulého týdne se na finančních trzích nesl v poněkud nervózním duchu, k čemuž přispěly hlavně zprávy o tom, že americký prezident pověřil své spolupracovníky, aby připravily návrh cel na Čínu, který se bude týkat importů v objemu 200 mld. dolarů. Americké indexy sice část svých ztrát následně dokázaly zlikvidovat, dolar si ale zisky udržel a na páru s eurem zlikvidoval ztráty, které nabral ve čtvrtek po zveřejnění americké inflace a po zasedání ECB. Nový týden bude hlavně o Trumpovi a o případné reakci Číny. Dnešek pak nabídne ze zajímavého makra hlavně NY Fed index.
  • Ranní komentář: Strach z brexitu poslal libru zpět pod 1,43 GBPUSD
    Minulý týden přinesl na finanční trhy stabilizaci, když se akciovým indexům v Evropě i v USA podařilo růst ve většině ...
  • Ranní komentář: Strach z dopadů druhé vlny koronaviru zesiluje. Akcie i ropa ztrácejí, USD roste
    Středeční seance na akciové trhy přinesla vlnu výprodejů, ke které výrazně přispěl strach z druhé vlny šíření koronaviru v USA. Florida a Texas mají za sebou další rekordní dny v počtech nových případů nakažení, přičemž výrazně se začínají zvedat statistiky i pro celé Spojené státy. Téma koronaviru tak zůstává na finančních trzích i nadále dominantním a jen tak rychle neodezní. Risk-off sentiment se z akciových trhů přenesl také na ostatní finanční aktiva, když díky němu zpevňoval hlavně americký dolar, zatímco ceny komodit, v čele s ropou, začaly ztrácet.
  • Ranní komentář: Strach z druhé vlny a vysoké valuace poslaly indexy prudce dolů
    Čtvrteční seance přinesla na akciové trhy silný výprodej. Americké indexy se propadly o pět až sedm procent a výrazná byla korekce také na indexech v Evropě. Na vině byly pravděpodobně vysoké valuace, přičemž rozbuškou výprodejů se zdály být informace o druhé vlně pandemie, která se zdá se začíná rozjíždět v některých amerických státech (Texas, Florida, Kalifornie). Situaci přitom neuklidnil ani komentář amerického ministra financí, který uvedl, že podobné uzavření ekonomiky jako v dubnu ani v případě druhé vlny pandemie nehrozí.
  • Ranní komentář: Strach z hurikánu Laura pomáhá ropě a zemnímu plynu, indexy a FX stabilní
    Americké akciové indexy včera navýšily své all-time high, když S&P500 přidal 0,36 % a Nasdaq rostl o 0.76 %. Růstu se dočkaly indexy i navzdory slabším výsledkům americké spotřebitelské důvěry a navzdory rizikům spojeným s hurikánem Laura, který by měl udeřit na pobřeží Texasu a Louisiany. Právě Laura přitom včera výrazně pomohla k růstu cen ropy a zemního plynu, kterým pomáhá nucené omezování produkce v USA, jenž bude mít pozitivní dopad na snížení zásob obou komodit.
  • Ranní komentář: Strach z koronaviru polevuje, Čína jej ale stále nemá pod kontrolou
    Nálada na finančních trzích včera byla pozitivní a pomohla akciím v Evropě i v USA k postupné likvidaci dřívějších zisků. Na trzích zdá se sílí přesvědčení, že dopad koronaviru na světovou ekonomiku nakonec nebude tak velký, a to i když pokračuje postupný nárůst počtu obětí a nakažených v Číně, která zatím situaci nemá plně pod kontrolou. Návrat risk-on sentimentu včera pomohl hlavně rizikovým aktivům, zatímco pod tlakem byly bezpečné přístavy, jako JPY nebo zlato.
  • Ranní komentář: Stříbro díky spekulativním tlakům prudce posiluje, dnes výsledky PMI
    Páteční seance se na finančních trzích nesla v nervózním duchu. Tématem číslo jedna zůstávala i nadále spekulativní aktivita retailových investorů, která se po akciích GME, AMC, nebo BB přenesla také na stříbro. To v pátek prudce vzrostlo a v růstu pokračuje také během dnešního rána, kdy atakuje úroveň 28.5 USD za unci.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding