Dnešní fundamenty
Ranní komentář: Johnson pohrozil předčasnými volbami, libra své pozice zatím drží
23.10.2019 Klíčovým tématem včerejší seance byl opět brexit. Přestože se britskému premiérovi podařilo prosadit návrh prováděcího zákona o brexitové dohodě, poslanci následně nepodpořili harmonogram schvalování, který vláda naplánovala, a to hlavně proto, že jim dával na celé schvalování příliš málo času. Brexit do konce října se tak pravděpodobně nestihne, na což již Jonson reagoval tím, že v případě, že EU vyhoví žádosti o prodloužení brexitu, vyvolá v zemi předčasné volby. Situace se tak znovu komplikuje, což ale libra nese poměrně dobře, jelikož šance na tvrdý brexit ani po včerejšku nijak výrazně nevzrostly a naděje na finální dohodu v nějaké formě stále žije.
Ranní komentář: S&P500 uzavřel zpět nad 3 tis. USD, dnes další důležité hlasování v Británii
22.10.2019 Začátek týdne přinesl minimum nových fundamentů, ale i tak se na akciových trzích docela vydařil. Pomáhaly hlavně komentáře poradce amerického prezidenta, který naznačil, že jednání o podpisu částečné obchodní dohody jsou na dobré cestě a že Čína dělá kroky (zemědělské nákupy), které by k jejímu podpisu měly vést. Americký akciový index S&P500 tak zakončil seanci nad hranicí 3 tis. dolarů a je už jen pár desetin procenta od svého historického maxima.
Ranní komentář: Libra si své zisky drží, stále však čeká na rozuzlení brexitu
21.10.2019 Víkendové hlasování o brexitu v Británii finální rozuzlení celé situace nepřineslo, když se poslancům podařilo protlačit dodatek, podle kterého se o dohodě může hlasovat teprve tehdy, až budou její prvky začleněny do britského práva. Libra tak i po víkendu zůstává v klidu a vyčkává na to, jak se celá situace okolo hlasování o vystoupení Británie z EU vyvine.
Ranní komentář: Johnson má dohodu s EU, teď ji musí prosadit doma. Libra po včerejšku vyčkává
18.10.2019 Včerejší seance situaci na akciových trzích výrazněji nezměnila a indexy v Evropě i v USA si dál své vysoké ocenění bez větších problémů podržely. Obchodníci se i tentokrát soustředili hlavně na politická témata v čele s brexitem, když se podařilo najít dohodu mezi Británií a EU na odchodu z Evropské unie. Ta se však ani trochu nelíbí Severnímu Irsku, což je klíčový koaliční partner Borise Johnsona a tak zatím není vůbec jisté, že se dohodu podaří v sobotu protlačit britským parlamentem.
Ranní komentář: Akcie zatím pozice drží, nervozitu na trzích zvyšují hlavně politická rizika
17.10.2019 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci a dál vyčkávají na zvýšených úrovních, když DAX atakuje resistenci na 12 670b., zatímco S&P500 dál vyčkává přibližně procento pod historickým maximem. Nálada na trzích je ale navzdory vysokému ocenění akcií nervózní, což má na svědomí celá řada politických rizik, počínaje stále nejistou obchodní dohodou mezi USA a Čínou, přes situaci v Sýrii až k tématu brexitu. To vše, společně se zpomalující světovou ekonomikou, ale zároveň dál zvyšuje šance na další snížení amerických sazeb a právě uvolněná měnová politika je zdá se klíčovým faktorem, který drží finanční trhy nad vodou.
Ranní komentář: Americká výsledková sezóna podržela indexy, dnes výsledky CPI
16.10.2019 Úterní seance se na akciových trzích vydařila, a to hlavně díky několika pozitivním překvapením z oblasti výsledkové sezóny. Čísla amerických bank a společností ve farmaceutickém sektoru výrazně potěšily a daly naději, že by nízká očekávání mohly překonat i další americké společnosti.
Ranní komentář: Trhy zahájily týden opatrně, dnes britský trh práce a NZ inflace
15.10.2019 Máme za sebou klidný start do nového týdne, který žádné větší změny na finančních trzích nepřinesl. Na nové makro byla včerejší seance chudá a trh se tak zajímal hlavně o politická témata v čele se situací v Sýrii, kde Turecko pokračuje v rychlém vojenském postupu. Ten konečně začaly řešit také Spojené státy, které vyzvaly tureckou stranu k jeho okamžitému zastavení a zároveň zvýšily cla na tureckou ocel a zavedly sankce na tři turecké ministry.
Ranní komentář: Jednání mezi USA a Čínou pomohla akciím, dolar přesto slabší navzdory vyšším výnosům
14.10.2019 Závěr týdne přinesl dobré zprávy v podobě částečné dohody mezi USA a Čínou a příslibu dalších jednání. USA nebudou navyšovat cla, která měla vstoupit v platnost už tento týden, zatímco Čína začne s okamžitou platností s nákupy zemědělských produktů ze Spojených států. To se již skutečně stalo, takže dohoda zdá se platí. Je však poměrně nedostatečná a jednání budou pokračovat i nadále, když zatím stále platí také to, že chtějí USA zavádět nová cla už v polovině prosince a navíc vůbec zatím nebyla řeč o snižování cel dosavadních.
Ranní komentář: Trump se dnes potká s čínským vicepremiérem, jednání s Čínou jdou zatím dobře
11.10.2019 Včera konečně začala jednání mezi USA a Čínou ve Washingtonu a večerní komentář amerického prezidenta naznačil, že zatím probíhají dobře. Trump se dnes dokonce potká s čínským vicepremiérem, což naznačuje, že by se cesta k alespoň částečné dohodě mohla znovu otevírat. Více ale napoví až dnešní setkání obou mužů, které bude pro další dění na trzích určující.
Ranní komentář: Začínají americko-čínská jednání, USA by mohly souhlasit i s částečnou dohodou
10.10.2019 Akciové trhy včera na nízkých objemech rostly v očekávání dnes začínajících jednání mezi americkými a čínskými zástupci o obchodní dohodě. Přestože během dne ohledně samotných jednání přicházely poměrně rozporuplné informace, podle aktuálních zpráv jsou USA připraveny i na částečnou dohodu, která by zabránila plánovanému zavedení dalších cel v případě, že Čína bude souhlasit s uzavřením měnového paktu, jenž údajně byl součástí již únorových jednání, která následně zkrachovala. Důležitou informaci o tom, jak budou jednání probíhat, může trh dostat již z toho, zda budou skutečně pokračovat až do pátku a zda se čínský vicepremiér setká také s americkým prezidentem.
Ranní komentář: Napětí mezi USA a Čínou znovu stoupá, trhy reagují další korekcí
09.10.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů, která znovu souvisela s tématem americko-čínských vztahů. USA údajně pokračují ve studii návrhu, podle kterého by měly americké penzijní fondy výrazně omezené možnosti pro investice do čínských finančních aktiv. Do toho USA oznámily čerstvý zákaz udělování víz pro čínské politiky, kteří jsou spojeni s potlačováním práv muslimských menšin v Číně. To všechno jen den před příletem čínské delegace do Washingtonu,což podle názoru obchodníků výrazně snižuje šance na to, že bude v jednání dosaženo významnějšího průlomu.
Ranní komentář: Trhy zatím stabilní, v hledáčku obchodníků je hlavně jednání USA s Čínou
08.10.2019 Začátek týdne se na finančních trzích nesl v poměrně klidném duchu a na nízkých objemech. Americké indexy sice včerejší seanci uzavřely v červených číslech, ztráty byly ale poměrně mírné a během dnešního rána je americké futures do značné míry likvidují. Makrokalendář včera rovněž žádné důležité fundamenty nenabídl a tak většina obchodníků spíše vyčkává na to, co přinesou nadcházející dny a hlavně jednání mezi USA a Čínou z konce tohoto týdne.
Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá mírnit nervozitu na trzích, dolaru ale moc nechutná
07.10.2019 Minulý týden se nesl na trzích v hodně nervózním duchu, když se na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv negativně podepsaly hlavně zhoršující se ekonomická data a obavy z dalšího vývoje světové ekonomiky. Slabá data přicházela hlavně z USA, což ve finále pomohlo k výraznému snížení výnosů a koncem týdne paradoxně i k zastavení výprodejů na akciových trzích. Obchodníci totiž výrazně zvýšili sázky na říjnové snížení amerických sazeb, které akciové indexy nakonec dokázalo podepřít.
Ranní komentář: Indexy konečně zpět v zelených číslech, dolar dál ztrácí
04.10.2019 Akciové trhy včera konečně dokázaly růst, a to i navzdory dalším slabým výsledkům v podobě amerického ISM pro sektor služeb. To že indexy rostly slabému fundamentu navzdory, je tak ve finále dobrá zpráva, která naznačuje, že ochota medvědů tlačit indexy ještě níže zatím není až tak velká, jak by se mohlo zdát díky price action z posledních několika dnů. U dolaru je však situace o něco jiná, když ten, právě díky horšímu makru, pokračoval v postupném slábnutí.
Ranní komentář: Korekce na indexech nabrala na síle, dnes výsledky PMI/ISM ve službách
03.10.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. V USA indexy ztrácely více než procento a půl, zatímco v Evropě klesaly v některých případech dokonce o více než tři procenta. Výprodej v průběhu celého dne byl pozvolný, což nasvědčuje tomu, že souvisel s úterní korekcí a rostoucím strachem z dalšího zpomalování světové ekonomiky. V Evropě mu pak ale v odpoledních hodinách pomohly ještě zprávy o tom, že USA zavedou nová cla na evropské zboží v objemu 7,5 mld. dolarů, jako reakci na dotace, které Evropa poskytuje letecké společnosti Airbus.
Ranní komentář: Šance na říjnové snížení sazeb v USA rostou
02.10.2019 Včerejší seance přinesla překvapivě slabé výsledky z amerického výrobního sektoru. Tamí ISM se propadl v září až na 47,8b., zatímco konsenzus počítal s růstem zpět nad úroveň 50b. Jednalo se o pátý pád indexu v řadě, a to až na nejnižší úrovně za posledních 10 let. Horší čísla zvyšují pravděpodobnost říjnového snížení sazeb v USA, která momentálně dosahuje už více než 60 %. To následně dostalo pod tlak hlavně americký dolar a také akcie, zatímco se dařilo bezpečným přístavům, v čele s drahými kovy a JPY.
Ranní komentář: Euro se propadá pod 1,09 EURUSD, dnes výsledky z výrobního sektoru
01.10.2019 Začátek týdne se akciovým indexům vydařil a ty si připsaly napříč regiony ve většině případů mírné zisky. Nálada na trzích tak zatím zůstává klidná, i když trhy dál netrpělivě vyčkávají na začátek jednání mezi USA a Čínou, které budou mít pro další dění na trzích rozhodující význam.
Ranní komentář: Trhy se obávají dalších kroků Bílého domu vůči Číně
30.09.2019 Závěr minulého týdne se na trzích nesl v nervózním duchu poté, co se objevily zprávy, že by Bílý dům, v případě další eskalace napětí mezi USA a Čínou, mohl začít uvažovat o možnosti omezení kapitálových toků do Číny a zamezení obchodování čínských titulů na amerických burzách. Přes víkend sice Bílý dům uvedl, že o této možnosti zatím neuvažuje, i tak se jedná o informaci, která po obchodní válce otevírá novou frontu, která může akciové trhy začít znervózňovat. Jednání mezi USA a Čínou přitom začnou už tento týden a bude to právě toto téma, které bude pro akciové trhy klíčové. Z tradičních fundamentů čekáme pak tento týden hlavně na páteční výsledky z amerického trhu práce.
Ranní komentář: ECB kvůli Draghimu opouští další jestřáb, euro dál ztrácí
27.09.2019 I včera se na finančních trzích řešila hlavně politická témata. Snaha o odvolání amerického prezidenta náladě na trzích rozhodně nepomáhá, i když si své pozice akciové indexy zatím docela drží a korekce je stále jen minimální. Za pozornost ale stály včera také zprávy o odstoupení Němky Sabine Lautenschlaegerové z Výkonného výboru ECB, která podle informací z ECB rezignovala kvůli politice Maria Draghiho, který na posledním zasedání banky protlačil další kolo kvantitativního uvolňování. ECB tak kvůli Draghimu opouští další německý jestřáb, což včera odpoledne mělo negativní dopad na evropskou měnu, která vůči dolaru pokračovala v oslabování.
Fed bude provádět repo operace minimálně do půlky října, dnes evropské PMI
23.09.2019 Závěr minulého týdne přispěl k mírné korekci na akciových indexech, a to navzdory informacím o tom, že americká centrální banka bude prostřednictvím repo operací dodávat na trhy likviditu minimálně do poloviny příštího měsíce. Reagovala tak na komplikace na mezibankovním trhu, které měly v minulém týdnu za následek dokonce růst efektivní sazby až nad pásmo, ve kterém se ji Fed snaží udržovat. Navzdory korekci, která na amerických indexech dosáhla přes půl procenta, ale ocenění rizikových aktiv zůstává stále vysoké a trhy jsou relativně klidné.
Ranní komentář: Libra silnější díky komentáři Junckera, dnes kanadský maloobchod
20.09.2019 Včerejší seance na finanční trhy žádné větší překvapení nepřinesla a většina finančních aktiv si tak svou cenu podržela. Zaujala hlavně libra, která dokázala zpevnit v reakci na komentář šéfa Evropské komise Junckera, který uvedl, že podle jeho názoru dohoda o brexitu může být dosažena ještě do konce příštího měsíce, pokud ale Británie splní všechny požadavky. Přestože se jednalo o poměrně obecný komentář, libra na něj reagovala růstem a vůči dolaru se vyhoupla až na 1,2550 GBPUSD. V Británii přitom zasedala také Bank of England, která ale žádné překvapení nepřichystala, když ponechala sazby beze změny na 0,75 %.
Ranní komentář: Dolar včerejší zisky zatím drží, dnes zasedá Bank of England
19.09.2019 Americká centrální banka včera podle očekávání snížila sazby o 25 bazických bodů, zatímco mírně překvapila snížením sazeb na přebytečné rezervy, které klesly o 30 bazických bodů. Trh ale mnohem více zajímal výhled pro sazby do budoucna, který byl poněkud jestřábí, když ve svém Dot Chartu Fed naznačil, že zatím s jejich dalším snižováním většina členů FOMC nepočítá. Sedm členů FOMC ale nižší sazby během letošního roku očekává, takže o tom, zda skutečně klesnou nebo ne budou rozhodovat nadcházející týdny, které přinesou nové makro a také informace o tom, jak se dál vyvíjí situace okolo americko-čínské obchodní války.
Ranní komentář: Brent zpět pod 65 USD, indexy přešlapují na místě. Dnes zasedá Fed
18.09.2019 Situace na ropě se po včerejšku začala částečně stabilizovat poté, co saudská ropná společnost Aramco oznámila, že obnovila zhruba 40 % z celkového výpadku a dalších 40 % by mohla obnovit do konce tohoto měsíce. Ropa tak včera znovu klesla, když se cena brentu propadla až pod 65 dolarů za barel.
Ranní komentář: Ropa zůstává v centru pozornosti, indexy se navzdory ztrátám zatím drží
17.09.2019 Včerejší seance byla na trzích hlavně o ropě, jejíž cena, po prudkém růstu a následné korekci, nakonec zakončila seanci na ještě vyšších úrovních a vzrostla tak během jednoho dne o téměř 15 %. Na vině byly zprávy, které v průběhu dne ze Saudské Arábie přicházely a také spekulace o tom, jak rychle se bude země schopna vypořádat s výpadkem ve výši poloviny dosavadní produkce.
Ranní komentář: Ropa po útocích na Saúdskou Arábii výrazně roste, indexy reagují korekcí
16.09.2019 Začátek týdne přinesl prudký růst cen ropy, která vystřelila vzhůru okamžitě po zahájení obchodování. Reagovala tak na víkendové útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii, které vyřadily téměř polovinu tamní produkce. Cena ropy brent díky tomu vystoupala o více než 10 % a kolem sedmé hodiny ranní se držela v okolí 66 dolarů za barel. Negativně na celou událost reagují také světové indexy, které se dostávají do červených čísel napříč všemi regiony. Přestože se k útokům přiznali rebelové z Jemenu, USA a Saúdská Arábie z nich podezřívají Írán. Celá situace na Blízkém východě se tak znovu dramatizuje, což pro ropu a pro finanční trhy může představovat další významné riziko.
Ranní komentář: Cena ropy prudce klesla, dnes zasedá ECB
12.09.2019 Středeční seance přinesla zajímavé zprávy především z Bílého domu. Americký prezident se včera rozhodl pro odložení další vlny čínských cel o dva týdny, což před blížícím se restartem jednání mezi oběma zeměmi dokázalo zlepšit náladu na finančních trzích. Zároveň se objevily informace, podle kterých Donald Trump po propuštění svého bezpečnostního poradce Boltona zvažuje možnost zmírnění sankcí na Írán, což dostalo pod výrazný tlak ceny ropy, která se v případě severomořského brentu propadla krátce až zpět pod hranici 61 dolarů za barel.
Ranní komentář: Americké desetileté výnosy znovu nad 1,7 %, dolar přesto na většině párů stabilní
11.09.2019 Ani včerejší seance žádné větší změny na akciové trhy nepřinesla a ty si, stejně jako v pondělí, své ceny dál trpělivě drží. Zajímavé věci se však dějí na bezpečných přístavech v čele s dluhopisy, kde pokračuje výprodej, který už poslal desetileté americké výnosy zpět nad 1,7 %. Dolaru to ale zatím příliš nepomáhá, když společně s americkými výnosy rostou také výnosy v Evropě.
Ranní komentář: Libra pokračuje v opatrném růstu, dnes výsledky z britského trhu práce
10.09.2019 Včerejší seance na trzích proběhla v klidu, když pokračoval postupný odliv kapitálu z bezpečných přístavů. To se projevilo jak na drahých kovech, tak na japonském jenu a hlavně na dluhopisech, kde pád jejich ceny poslal americké desetileté výnosy až zpět nad hranici 1,6 %. Z nového makra pak zaujaly hlavně výsledky britského HDP, které mírnily obavy z recese a pomohly libře navázat na dřívější zisky.
Ranní komentář: Trhy po minulém týdnu v dobrém rozpoložení, dnes nové makro z Británie
09.09.2019 Máme za sebou týden, který pomohl zlepšit náladu na trzích, když přinesl informaci o opětovném zahájení jednání mezi USA a Čínou a přinesl také porážku Borise Johnsona v parlamentu, který výrazně zkomplikoval jeho plán na tvrdý brexit. Minulý týden tak svědčil hlavně britské libře a rizikovějším aktivům, zatímco pod tlakem byly hlavně bezpečné přístavy. Například americké indexy jsou proto, navzdory všem komplikacím, sále na dosah historického maxima, když jim vydatně pomáhá stále velmi nízká úroveň dluhopisových výnosů a její prudký pád z minulých měsíců.
Ranní komentář: S&P500 prolomil důležitou resistenci, bezpečné přístavy ztrácejí
06.09.2019 Máme za sebou další pozitivní seanci, během které dokázaly růst akciové indexy napříč finančními trhy, když jen S&P500 prolomil důležitou resistenci a zahájil cestu zpět k metě 3 tis. dolarů. Náladě na trzích rozhodně pomohly zprávy o restartu jednání mezi USA a Čínou a pozitivní dopad mělo také nově příchozí makro z USA, v čele s výsledky ISM pro sektor služeb. Zatímco indexy tak dokázaly růst, pod silným tlakem se ocitly bezpečné přístavy, jako americké dluhopisy, drahé kovy, nebo japonský jen.
Ranní komentář: Další porážka Borise Johnsona, CAD silnější na všech párech
05.09.2019 Včerejší seance přinesla další porážku Borise Johnsona, když dolní sněmovna britského parlamentu definitivně potvrdila přijetí zákona, který by jej nutil, v případě nenalezení dohody s EU, požádat o odložení brexitu až do konce ledna 2020. Parlament navíc nepřijal ani návrh na předčasné volby, takže zdá se vše spěje k tomu, že bude brexit nakonec skutečně odložen a vyjednávací pozice britského premiéra těžce oslabena. To včera libře dokázalo pomoci a ta vůči dolaru vystoupala až zpět nad 1,22 GBPUSD.
Ranní komentář: Boris Johnson ztratil většinu v parlamentu, šance na odložení brexitu rostou
04.09.2019 Včerejší seance přinesla důležité hlasování v britském parlamentu, kde utrpěl Boris Johnson drtivou porážku, když ztratil parlamentní většinu a zřejmě tak bude nucen požádat EU o prodloužení termínu pro odchod z EU. Hlasování o druhém kole této legislativy proběhne ještě dnes, a pokud bude opozice i tentokrát úspěšná, pokusí se britský premiér s největší pravděpodobností o vyvolání předčasných voleb.
Ranní komentář: Libra vůči dolaru zpět na srpnových minimech
03.09.2019 Začátek týdne proběhl na finančních trzích v klidu a bez velkých změn. V USA se díky svátku neobchodovalo, takže byly objemy na většině finančních aktiv malé a ty si své ceny podržely. Výjimkou byla britská libra, která dál slábne pod tíhou brexitu a na páru s dolarem klesla až na minima z letošního srpna. Libra a celá Británie přitom bude v centru dění hlavně dnes, kdy se v britském parlamentu svede bitva o brexit, ve které se Labour party bude snažit o prosazení návrhu, který by nutil britského premiéra požádat o prodloužení termínu pro vystoupení z EU v případě, že se do 31. října na podmínkách odchodu z EU nedohodne.
Ranní komentář: S&P500 zpět na důležité resistenci, euro se propadlo pod 1,10 EURUSD
02.09.2019 Minulý týden se nesl v pozitivním duchu, když na trzích mírně klesla riziková averze, což pomohlo indexům získat opět pevnější půdu pod nohama. Ty rostly v Evropě i v USA o přibližně tři procenta a například jen S&P500 se díky tomu znovu vrátil k horní hraně konsolidačního pásma, ve kterém se drží od začátku minulého měsíce. Závěr týdne pak přinesl další korekci na euru, které se vůči dolaru propadlo pod hranici 1,10 EURUSD, a to bez zjevného fundamentu, i když svou roli možná hrají i rostoucí spekulace o chystaném uvolnění měnové politiky ze strany ECB.
Ranní komentář: Dolar už proti euru kompletně vymazal ztráty z minulého týdne, dnes evropské CPI
30.08.2019 Včera akciové indexy zakončily seanci v zelených čísel napříč všemi regiony, když reagovaly pozitivně hlavně na zprávy z Číny, která prozatím nehodlá reagovat na poslední americká cla a hodlá se zaměřit na další jednání s USA. Pozitivní sentiment pak následně dostal pod tlak bezpečné přístavy (drahé kovy, JPY, bondy), i když v jejich případě byla korekce relativně mírná. Na FX se pak dařilo hlavně USD na páru s EUR, kterému pomohly výsledky HDP, zatímco euro zůstalo pod tlakem díky očekávanému uvolnění měnové politiky ze strany ECB. Nic na jeho oslabování přitom nezměnily ani komentáře Klaase Knota (Nizozemská CB), který se přidal k šéfovi Bundesbanky Weidmannovi a varoval před zbytečně agresivním uvolňováním měnové politiky.
Ranní komentář: Libra kvůli brexitu znovu slabší, Itálie se dohodla na vládní koalici
29.08.2019 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v klidném duchu a na výrazně podprůměrných objemech. Mohla za to jak absence důležitých fundamentů, tak skutečnost, že je roztržka mezi USA a Čínou prozatím u ledu vzhledem k blížícímu se dalšímu kolu vyjednávání mezi oběma zeměmi. V centru dění jsou ale i nadále hlavně politická témata, z nichž největším bylo včera téma brexitu a rozhodnutí královny, která vyhoví návrhu Borise Johnsona a prodlouží letní parlamentní přestávku. Libra na její rozhodnutí reagovala oslabením na všech párech, když se částečně zvýšila šance na protlačení rozhodnutí o tvrdém brexitu.
Ranní komentář: Volatilita na trzích mírně klesá, politická rizika ale zůstávají v centru dění
28.08.2019 Úterní seance se na trzích nesla v poklidném duchu, k čemuž pomohla i absence nového makra a dalších politických komentářů na téma americko-čínské obchodní války. Indexy v USA sice mírně ztrácely, volatilita však klesla a většina dalších aktiv si své pozice podržela. Dnešek by měl být na trzích podobným dnem, vzhledem k tomu, že je makrokalendář na nové fundamenty znovu velmi chudý. Politické napětí je ale i nadále všudypřítomné, a to nejen na ose Washington-Peking, ale i v Itálii, kde se rozhoduje o sestavení nové vlády.
Ranní komentář: Trhy rostou v očekávání dalších jednání mezi USA a Čínou, PBoC drží CNY na uzdě
27.08.2019 Dění na finančních trzích zůstává i nadále zcela pod vlivem americko-čínských obchodních vztahů, což potvrdila i včerejší seance. Ta sice začala znovu velmi nervózně, ihned po komentářích amerického prezidenta na G7, kde uvedl, že chce s Čínou dál jednat a že jsou obě země připraveny vrátit se ke stolu, ale začaly indexy znovu růst, aby seanci uzavřely v zelených číslech. Trhy tak část pátečních výprodejů korigovaly, i když je zatím zcela nevymazaly. Sentimentu přitom pomáhá i fixing čínského juanu, který zatím PBoC výrazněji neoslabuje tak, jako tomu bylo začátkem tohoto měsíce.
Ranní komentář: Trump navýšil cla na dovoz čínského zboží, trhy stále velmi nervózní
26.08.2019 Závěr minulého týdne přinesl další eskalaci obchodní války mezi USA a Čínou, když na čínské protiopatření znovu zareagoval americký prezident a ještě navýšil již dříve uvalená cla. Na zboží v objemu 250 mld. USD z první vlny navýšil cla o 5 % na 30 % a zboží v objemu 300 mld., zatížené 10 % bude nyní zatíženo 15 %. Téma obchodní války tak zůstává zcela dominantním a podepsalo se i na páteční seanci, když dostalo pod silný tlak americké akcie (S&P500 -2,5 %), zatímco znovu výrazně pomohlo hlavně drahým kovům a dluhopisům.
Ranní komentář: Evropské výnosy pokračují v pádu, euro zpět na 1,11 EURUSD
16.08.2019 Včerejší seance na finanční trhy přinesla částečné zklidnění, když si americké indexy své ceny podržely a stabilní byly konečně také americké dluhopisové výnosy. Z USA jsme se navíc dočkali zajímavého makra v podobě překvapivě silných maloobchodních prodejů a výsledků Fed indexů z Filadelfie a New Yorku, které dokázaly pomoci americké měně k mírnému růstu. Dolaru se přitom dařilo hlavně vůči euru, které bylo pod tlakem i díky pokračujícímu pádu výnosů, které jen v Německu u desetiletých splatností klesly dokonce až na -0,71 %.
Ranní komentář: Pád výnosů přiživil obavy z recese, sázky na agresivní snižování sazeb v USA rostou
15.08.2019 Včerejší seance na trhy přinesla další vlnu výprodejů, která tentokrát ale neměla konkrétní fundamentální příčinu tak, jako tomu bylo v případě dřívějších korekcí, které šly za zhoršením vztahů mezi USA a Čínou. Výprodej na indexech ale výrazně pomohl zvýšit poptávku po dluhopisech, díky čemuž 10 leté výnosy v USA dokonce klesly pod 2 leté výnosy, což obnovilo diskusi o klesající výnosové křivce a možné recesi a následně pravděpodobně ještě výprodeje na trzích přiživilo. Dnešní ráno se zatím nese v klidnějším duchu, ale po téměř 3% korekci na amerických indexech zatím platí, že by se nervozita dala krájet, takže další pád indexů a prohloubení korekce rozhodně nelze vyloučit. Na S&P500 jsme zatím stále teprve 6 % pod historickým maximem a zatím jsme stále neklesli ani na minima ze začátku tohoto měsíce.
Ranní komentář: Jízda na horské dráze pokračuje, výnosy ale i po včerejšku zůstávají nízké
14.08.2019 Akciové trhy za sebou mají velmi úspěšnou seanci, které pomohly zprávy o tom, že USA pozdrží zavedení 10 % cel na část čínského importu až do poloviny letošního prosince. USA tak po nečekaném zavedení cel dělají malý krok zpátky, což v kombinaci s prohlášením čínských představitelů, kteří v září hodlají pokračovat v jednání, dodává obchodníkům znovu trochu důvěry, že se celý spor podaří v budoucnu uspokojivým způsobem vyřešit. Pozitivně na včerejší oznámení reagovaly hlavně akcie, zatímco pod silným tlakem byly drahé kovy a japonský jen. Za zmínku ale stojí také minimální reakce na výnosech, které si své velmi nízké úrovně i po včerejšku drží, což brzdí dolar ve výraznějším zpevňování.
Ranní komentář: Nervozita z trhů zatím nemizí, zlato i stříbro navyšují své zisky
13.08.2019 Akciové trhy za sebou mají nervózní vstup do nového týdne, ke kterému pomohly tentokrát také zprávy o sílících protestech v Hong Kongu a téměř 40% výprodej na argentinských akciích, které zkolabovaly poté, co současný prezident Mauricio Macri překvapivě neuspěl v primárkách. Díky averzi k riziku se pak znovu dařilo hlavně bezpečným přístavům, v čele s drahými kovy, které dál navyšují své dřívější zisky. Nálada na trzích je tak napjatá, i když dnes ráno americké a evropské futures ve výprodejích nepokračovaly. Politická rizika však pro finanční trhy zůstávají klíčová a budou hrát důležitou roli také v nadcházejících dnech.
Ranní komentář: Akcie své ztráty z minulého týdne dokázaly umazat, bezpečné přístavy ale pozice drží
12.08.2019 Máme za sebou velmi divoký týden, který přinesl nejprve vlnu výprodejů a následné zklidnění. Růst averze k riziku byl samozřejmě spojen s eskalací obchodní války mezi USA a Čínou a následné zklidnění pak mělo hodně co dočinění hlavně se skutečností, že další růst napětí nepokračoval a na trzích, v očekávání dalšího uvolňování měnové politiky, mezitím výrazně klesly výnosy zejména v USA. Americké indexy díky tomu dokázaly své pondělní ztráty zlikvidovat, ale bezpečné přístavy jako drahé kovy, dluhopisy, nebo JPY si své pozice stále drží.
Ranní komentář: Indexy už vymazaly pondělní výprodej, pomáhají hlavně nízké výnosy
09.08.2019 Včerejší seance přinesla na akciové indexy výrazné zisky, když jen v USA a v Evropě rostly některé z burz i o více než dvě procenta. To mělo za následek kompletní likvidaci vysokých ztrát ze začátku tohoto týdne, a to přesto, že se celá politická situace zatím výrazněji nehla z místa a pouze se přestala zhoršovat. K růstu rizikových aktiv podle našeho názoru pomáhá hlavně výrazný pád dluhopisových výnosů a velká změna v očekávání ohledně dalšího vývoje úrokových sazeb. Například jen v případě Fedu si je trh nyní jistý zářijovým snížením sazeb a dokonce existuje 31 % šance, že by mohl snížit sazby hned o 50bp.
Ranní komentář: Obavy z dalšího slábnutí CNY polevují, indexy znovu opatrně rostou
08.08.2019 Nálada na trzích se včera postupně stabilizovala a v podobném duchu se zatím nese i dnešní seance. Ta přinesla pozitivní zprávu z Číny, kde tamní centrální banka nastavila fixing CNY sice nad hranicí 7 juanů za dolar, i tak je ale zjevné, že jeho oslabování nepokračuje a situace na CNY se začíná stabilizovat. To by mohlo uklidnit hlavně Spojené státy a tedy i celkově nervozitu ohledně další eskalace již tak napjaté atmosféry v jednání mezi USA a Čínou. Dnešek je bez důležitých fundamentů a strach z obchodní války proto zůstává nosným tématem.
Ranní komentář: USA chtějí dál jednat s Čínou, RBNZ zaskočila trhy snížením sazeb o 50bp
07.08.2019 Včerejší seance na finanční trhy přinesla trochu více klidu a akciové indexy v USA dokázaly znovu růst. Pondělní ztráty sice kompletně neumazaly, snaha PBOC držet CNY na uzdě a vyjádření Larry Kudlowa, že USA dál počítá se zářijovým jednáním s Čínou, rozhodně pomohly nervózní obchodníky uklidnit. Téma obchodní války ale zůstává i nadále velmi horké a bude klíčové i do nadcházejících dnů.
Ranní komentář: USA označily Čínu za měnového manipulátora, CNY ráno v oslabování nepokračoval
06.08.2019 Včerejší seance přinesla na akciové indexy výrazné výprodeje. K těm pomohly zejména zprávy o tom, že USA označily Čínu za měnového manipulátora poté, co nechala čínská centrální banka oslabit CNY až nad hranici 7 CNY za dolar. Další eskalace napětí mezi oběma zeměmi tak potápí riziková aktiva, zatímco výrazného růstu se dočkala poptávka po bezpečných přístavech, jakými jsou americké státní dluhopisy, zlato, nebo japonský jen.
Ranní komentář: Trhy díky Fedu a Trumpovi v nervózním režimu, dnes výsledky PMI/ISM
05.08.2019 Minulý týden přinesl výrazné změny na trzích, ke kterým pomohlo zasedání americké centrální banky a hlavně rozhodnutí amerického prezidenta zavést nová cla na Čínu. Vzhledem k tomu, že Fed nakonec nedoručil tak velké uvolnění měnové politiky, jak od něj někteří čekali, dostaly se pod tlak hlavně akcie, které klesaly napříč celý světem, když k jejich výprodeji výrazně pomohla i eskalace obchodní války ze strany USA. Právě tohoto téma zůstane klíčové i do nadcházejícího týdne, který pak nabídne ještě několik zajímavých fundamentů v čele se zasedáním centrálních bank v Austrálii a na Novém Zélandu. Dnes pozor především na výsledky evropského PMI a amerického ISM.
Ranní komentář: Trump se znovu připomněl, akcie výrazně ztrácejí, bezpečné přístavy rostou
02.08.2019 Americký prezident Trump včera rozhodl o tom, že na Čínský dovoz v objemu 300 mld. dolarů uvalí nová cla ve výši 10 %. Rozhodnutí přišlo jako blesk z čistého nebe a finanční trhy na něj adekvátně reagovaly. Zatímco akcie zamířily do červených čísel, americké dluhopisy, drahé kovy a japonský jen reagovaly výrazným zpevněním. Téma obchodní války se tak znovu připomíná a zůstává i nadále jedním z klíčových rizik pro většinu finančních aktiv.
Ranní komentář: EURUSD díky včerejšímu Fedu prolomil důležitý support
01.08.2019 Včerejší seance byla především o zasedání americké centrální banky, která snížila sazby o čtvrt procentního bodu. To ale bylo pro menší část trhu, který stále doufal v půlprocentní snížení, zklamání, a tak dolar reagoval zpevněním už na samotné rozhodnutí o sazbách. Na tiskové konferenci si pak Jerome Powell sice ponechal otevřená dvířka k dalšímu snižování sazeb, zatím však Fed tlak na další uvolnění nepociťuje, a to hlavně kvůli solidní výkonosti americké ekonomiky. Snížení sazeb proto zatím považuje za menší úpravu či pojistku a nikoliv za začátek dlouhodobějšího trendu. Dolar tak včera rostl na všech párech a své zisky si zatím drží. Pod tlakem pak byly hlavně zlato, indexy a dluhopisy.
Ranní komentář: Dolar i americké indexy zatím drží pozice, dnes zasedá Fed
31.07.2019 Úterní seance přinesla mírnou korekci na indexy v USA a větší korekci na indexy v Evropě, kde výsledková sezóna nabídla několik zklamání. Většina ostatních finančních aktiv je ale i tak ve spíše vyčkávacím režimu, vzhledem k tomu, že nás už dnes čeká důležité zasedání americké centrální banky. Ta by měla večer snížit sazby a nabídnou jasnější pohled na jejich další vývoj minimálně do konce letošního roku. Trh přitom počítá s tím, že dnešní snížení sazeb nebude poslední, a to i přes stále relativně slušná data, která z USA přicházejí.
Ranní komentář: Libra na minimech z konce roku 2016, strach z tvrdého brexitu zesiluje
30.07.2019 Včerejší seance přinesla silný výprodej na britskou libru, který pokračoval také během dnešního rána. Na vině je strach z tvrdého brexitu, před kterým znovu varoval Boris Johnson, který nyní začne jednání s EU o nové dohodě. Libra včera slábla na všech měnových párech až na nejnižší úrovně od konce roku 2016 a její vyhlídky, v případě že EU neustoupí, nejsou zatím nijak příznivé.
Ranní komentář: Williams (NY Fed) dostal USD nechtěně pod tlak, výnosy ale zůstávají stabilní
19.07.2019 Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu hlavně na dolarové páry poté, co šéf NY Fedu Williams mluvil o možnosti agresivnějšího uvolňování měnové politiky v případě, kdy jsou sazby už tak velmi nízké. Trh vzal jeho komentář jako signál, že by Fed mohl být ochoten snížit v červenci jednorázově sazby až o 50bp., což dostalo americkou měnu pod prodejní tlak. Ta pod tlakem pak zůstala i poté, co NY Fed tuto interpretaci několik hodin po Williamsově komentáři vyloučil.
Ranní komentář: S&P500 zpět pod 3 tis. USD, korekce na trzích pomohla JPY a drahým kovům
18.07.2019 Máme za sebou nervózní seanci, která dostala pod mírný tlak akcie, zatímco pomohla japonskému jenu a drahým kovům. Daří se přitom hlavně stříbru, které od začátku týdne přidalo už téměř 6 %. Nálada na trzích je ale i přes korekci ale stále relativně dobrá a rizikové přirážky zůstávají nízké.
Ranní komentář: Dolar silnější na všech hlavních párech, daří se i ropě
17.07.2019 Včerejší seance přinesla lehkou korekci na americké indexy, které si ale většinu svých zisků z minulých týdnů dál bez větších problémů drží. Zajímavý byl pak vývoj také na FX, kde dokázal dolar zpevňovat na všech hlavních měnových párech, když rostl napříč celou seancí už od začátku obchodování v Evropě. Určitou roli v jeho růstu podle nás hrají relativně vyšší výnosy, které se drží u desetiletých splatností v okolí 2,1 % a dál tak neklesají. Pomohly ale také nová makrodata, v čele s výsledky maloobchodních tržeb, které dokázaly příjemně překvapit. Dnes pozor hlavně na britskou a kanadskou inflaci a na pokračující výsledkovou sezónu, která přinese taková jména jako je Bank of America, Ebay, Netflix, nebo IBM.
Ranní komentář: Dolar stabilní v okolí 1,1250 EURUSD, indexy čekají na korporátní výsledky
16.07.2019 Včera proběhlo obchodování na většině finančních trhů bez větších změn, k čemuž přispěla absence důležitých fundamentů, která vedla ke spíše podprůměrným objemům na akciových trzích v Evropě a v USA. Dnešek už může být rozhodně zajímavější. Na řadu přijdou potenciálně důležité výsledky z britského trhu práce, které odpoledne doplní americké makro, v čele s výsledky maloobchodních prodejů. Pozor také na projevy centrálních bankéřů. Ještě před otevřením amerických burz nás pak čeká zveřejněné výsledků velkých amerických bank JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo.
Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, dolaru pomohl růst výnosů
15.07.2019 Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu, k čemuž do značné míry přispěl hlavně výhled pro uvolňování měnové politiky a již tak nízké dluhopisové výnosy. Dnešní ráno zatím přineslo hlavně výsledky z Číny, kde tamní HDP rostlo nejpomaleji od roku 1992. Čísla HDP však byla doplněna čerstvými červnovými výsledky investic, maloobchodních tržeb a průmyslové produkce, které výrazně překonaly konsenzus a dodaly obchodníkům naději, že je zpomalování čínské ekonomiky snad konečně u konce. Čínská data dnes ráno pomáhají sentimentu, který by, díky absenci důležitého makra, z Evropy a z USA mohl zůstat i nadále pozitivní.
Ranní komentář: Dolar po středečním výprodeji znovu stabilní, pomohla vyšší inflace
12.07.2019 Včerejší seance přinesla ze zajímavých fundamentů hlavně výsledky americké inflace, která v jádrové podobě dokázala překvapit meziročním růstem až na 2,1 %. To částečně pomohlo ke zvýšení amerických výnosů, které se u 10 letých splatností dostaly až nad 2,1 %, což pomohlo k zastavení výprodeje na USD, který ve středu potopil svým projevem šéf Fedu Powell. Vyšší výnosy se však nepodepsaly na ocenění rizikových aktiv v čele s akciemi, které dál zůstávají v USA na dosah historických maxim.
Ranní komentář: Dolar díky výhledu pro sazby znovu slábne, výnosy ale zůstávají stabilní
11.07.2019 Včerejší seance byla hlavně o projevu šéfa americké centrální banky Jerome Powella. Ten si ponechal dveře ke snižování sazeb doširoka otevřené a trh tak dál jednoznačně počítá s jejich snížením už na červencovém zasedání. Zároveň konsenzus očekává, že by sazby měly klesnout do konce letošního roku ještě podruhé.
Ranní komentář: Libra dál klesá, trhy čekají na odpolední projev šéfa Fedu
10.07.2019 Včerejší seance na trzích probíhala opět ve spíše vyčkávacím režimu. Indexy sice mírně ztrácely, obchodníci ale dál čekali hlavně na dnešní projev Jerome Powella, který bude pro další dění na trzích určující. Trh si je stále jistý tím, že bude Fed koncem tohoto měsíce snižovat úrokové sazby a čeká tak dnes na definitivní potvrzení svého výhledu a na signály o dalším směřování měnové politiky. Na FX pak ztrácí hlavně libra, která doplácí na zvyšující se pravděpodobnost vítězství Borise Johnsona v souboji o příštího britského premiéra a šéfa konzervativců. Z dalších fundamentů dnes pozor na britské makro a na zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
Ranní komentář: Trhy zatím ve vyčkávacím režimu, dnes projev Jerome Powella
09.07.2019 Týden začal na finančních trzích klidně a většina finančních aktiv si svou cenu podržela. Akcie sice mírně ztrácely, rizikové přirážky jsou ale stále relativně nízké, takže šlo o spíše technickou korekci dřívějších růstů. To podstatné se na trzích začne dít až od zítřejší seance, takže i dnes čekáme spíše poklidnější průběh. Obchodníci by si ale i tak měli dát pozor na projev šéfa Fedu Powella, který by mohl naznačit více o dalším směřování měnové politiky v USA.
Ranní komentář: Lepší makro pomohlo dolaru, trh ale stále nepochybuje o červencovém snížení sazeb
08.07.2019 Závěr minulého týdne přinesl výsledky z amerického trhu práce, které příjemně překvapily a dokázaly pomoci americkému dolaru k růstu na většině hlavních měnových párů. Šance na dvojité snížení sazeb během letošního roku klesají, ale pravděpodobnost jejich snížení už na příštím zasedání koncem tohoto měsíce zůstává podle úrokových futures stále 100 %. Bude tak velmi zajímavé poslouchat v tomto týdnu projevy šéfa Fedu Powella a jeho názory na další vývoj úrokových sazeb, který může být v nadcházejících dnech klíčovým pro další vývoj na dolarových párech.
Ranní komentář: Indexy navyšují své letošní zisky, S&P500 na dosah 3 000 USD
04.07.2019 Nálada na finančních trzích zůstává i nadále velmi pozitivní, což dokládá hlavně pád implikované volatility a růst akciových indexů. Ty v USA včera vystoupaly až na nová historická maxima, když se S&P500 přiblížil až na dosah 3 000 dolarů. Důvody optimismu jsou přitom stále stejné (sazby, zklidnění napětí mezi USA a Čínou) a zatím jasně převažují nad negativy (zpomalující ekonomika). Dnes je v USA svátek a makrokalendář je na data chudý, takže na většině aktiv počítáme s konsolidací na velmi nízkých objemech a s vyčkáváním na páteční reporty z trhu práce.
Ranní komentář: Výnosy v Evropě i v USA znovu výrazně klesají, libra ztrácí kvůli výhledu pro sazby
03.07.2019 Včerejší seance přinesla zajímavý projev šéfa BoE Marka Carneyho, který varoval před zpomalováním světové ekonomiky a dodal, že uvolňování měnové politiky nemusí stačit, takže by měla pomoci také fiskální expanze. To odstartovalo výprodej na libře, když výrazně vzrostly šance na britské snížení úrokových sazeb. Negativní sentiment a obavy ze zpomalování světové ekonomiky ale zanechaly stopu také na ropě, která po Carneyho projevu začala ztrácet i navzdory rozhodnutí OPECu prodloužit kvóty až do roku 2020.
Ranní komentář: Americké indexy na novém historickém maximu, daří se i dolaru
02.07.2019 Akciové indexy včera dokázaly pokračovat v růstu, když jim výrazně pomohl hlavně optimismus ohledně výstupu ze zasedání zemí G20 a příměří, které na summitu uzavřeli americký a čínský prezident. Index S&P 500 tak vystoupal až na nová historická maxima a dařilo se také ostatním rizikovým aktivům. Na FX rostl na většině měnových párů hlavně dolar, kterému pomohly lepší výsledky ISM ve výrobě, které jsou v kontrastu se zhoršující se situaci ve výrobním sektoru v Evropě a v Číně. Díky optimismu na trzích pak ztrácela většina bezpečných přístavů v čele s JPY a drahými kovy. Dnešek bude bez důležitých fundamentů, což by mohlo i nadále svědčit hlavně risk-on sentimentu a většina aktiv by na včerejší pohyby mohla opatrně navázat.
Ranní komentář: Příměří mezi USA a Čínou pomáhá akciím růst, JPY a zlato ztrácí
01.07.2019 Víkend přinesl dlouho očekávané setkání amerického a čínského prezidenta, kteří se dohodli na uzavření prozatímního příměří. To znamená, že Čína nově zahájí nákupy některých zemědělských produktů z USA, zatímco USA nezavedou další cla a umožní některým firmám začít obchodovat s čínskou společností Huawei. Trhy na zprávy o příměří reagují pozitivně a pondělní seance zatím přinesla návrat risk-on režimu, když se daří hlavně akciím, zatímco pod tlakem jsou bezpečné přístavy jako JPY a zlato.
Ranní komentář: Začala G20, Trump čeká důležité dohody také s Indií a Japonskem
28.06.2019 Čtvrteční seance se na většině finančních trhů nesla v klidném duchu, když trh vyčkává hlavně na výstup z dnes začínající G20. Klíčovým bude samozřejmě hlavně zítřejší setkání Trump-Xi, ale americký prezident již oznámil také to, že čeká velké obchodní dohody s Japonskem a Indií. Dnešek bude opět hlavně o G20, i když se dočkáme pár zajímavých fundamentů, v čele s evropskou inflací, nebo výsledky kanadského HDP.
Ranní komentář: Trhy v opatrném risk-on režimu, doplácí na něj hlavně JPY
27.06.2019 Nálada na finančních trzích je pár dnů před schůzkou Trump-Xi zcela v režii očekávání ohledně výstupu z jejich společného jednání. Včera se začaly objevovat informace, podle kterých jsou USA připraveny počkat s uvalením dalších cel na čínské zboží v objemu 300 mld. dolarů, které chtěl Trump původně už koncem tohoto měsíce. Do toho trhům pomohl komentář amerického ministra financí, podle kterého je dohoda s Čínou na 90 % připravená. Trhy jsou tak aktuálně v mírném risk-on režimu, který pomáhá hlavně rizikovějším měnám (AUD, NZD), zatímco drží pod tlakem bezpečné přístavy jako JPY.
Ranní komentář: Snížení sazeb na příštím Fedu ještě není hotovou věcí, USD silnější
26.06.2019 Včera jsme se dočkali hlavně projevu šéfa americké centrální banky Jerome Powella, který znovu upozornil na to, že šance na snížení sazeb začínají narůstat. Co se ale načasování týká, snížení na příštím zasedání zatím podle něj není zaručeno a není jisté ani to, zda letos sazby budou klesat dvakrát. To trhy částečně zaskočilo, což bylo vidět hlavně na dolaru, který v reakci na Powellův komentář začal znovu zpevňovat. Negativně se pak Powellův projev podepsal také na akciích, i když ty si většinu svých vysokých zisků z minula i nadále bez větších problémů udržují.
Ranní komentář: Růst na zlatě pokračuje, pomáhá hlavně slabší dolar a nižší výnosy
25.06.2019 Včerejší seance na trhy žádné větší změny nepřinesla a akcie i většina měn si tak své ceny podržela. Pod mírným tlakem zůstává i nadále dolar, který doplácí na nedávné výrazné snížení dluhopisových výnosů, které se včera u desetiletých splatností znovu dostaly pod hranici 2 %. Z tohoto fenoménu naopak dál těží zlato, které již překonalo hranici 1 400 dolarů za unci. Z politických rizik se řeší hlavně Írán, který na adresu nových amerických sankcí uvedl, že si tím USA definitivně uzavřely cestu k diplomatickému řešení konfliktu mezi oběma zeměmi. Dnešek bude na nové fundamenty o něco bohatší a za pozornost může stát hlavně večerní projev šéfa Fedu.
Ranní komentář: Dolar dál doplácí na holubičí Fed, akcie si zisky z minulého týdne drží
24.06.2019 Minulý týden přinesl na finanční trhy velké změny, ke kterým přispělo hlavně zasedání americké centrální banky. Ta si otevřela prostor ke snižování úrokových sazeb, čímž pomohlo akciovým indexům v USA, zatímco dostala pod značný tlak americký dolar. Na trzích se tak po minulém týdnu drží pozitivní sentiment, i když rizika, hlavně ta politická, stále mohou současný optimismus kdykoliv znovu ohrozit. Nový týden přinese vedle několika zajímavých fundamentů také summit zemí G20 v Japonsku, kde by se měli potkat americký a čínský prezidenti. Pozor také na situaci kolem Íránu, která může představovat riziko hlavně pro obchodníky na ropě.
Ranní komentář: Dolar slabší na všech měnových párech, S&P500 na nových maximech
21.06.2019 Včerejší seance přinesla na akciové indexy další solidní zisky, když náladě na trzích dál pomáhalo hlavně středeční zasedání Fedu a prudký pád amerických dluhopisových výnosů. Trhy tak včera plynule navázaly na předchozí seanci, což platilo nejen pro akcie, ale také pro dolar, který slábnul na většině měnových párů.
Ranní komentář: Fed hodil trhům záchranné lano, desetileté výnosy v USA zpět pod 2 %
20.06.2019 Americká centrální banka si včera otevřela cestu k až dvojitému snížení úrokových sazeb během letošního roku a výrazně tak podepřela finanční trhy, které dál straší dopad americko-čínské obchodní války na globální ekonomiku. Fed svým včerejším vyjádřením poslal americké 10leté výnosy až pod 2 %, což je dobrá zpráva nejen pro indexy, ale také pro drahé kovy, které reagovaly silným růstem. Pod tlak se dostal naopak dolar, který slábnul na všech měnových párech.
Ranní komentář: Draghi stlačil výnosy na ještě nižší úrovně, Trump a Xi se potkají v Japonsku
19.06.2019 Včera jsme se dočkali důležitého projevu Maria Draghiho, který naznačil, že se ECB otevře prostor k dalšímu uvolnění měnové politiky v případě, že inflace začne klesat a ekonomika bude zpomalovat. To výrazně pomohlo nejen evropským dluhopisům, ale i akciím, zatímco se pod tlak dostala evropská měna. Celkový optimismus na trzích pak ještě přiživil americký prezident, který oznámil, že se po produktivním telefonátu s čínským prezidentem dohodl na tom, že se oba potkají na summitu G20 v Japonsku a že jednání mezi oběma zeměmi začnou znovu. Trhy tak za sebou mají velmi úspěšnou seanci a bude zajímavé sledovat, jak se do aktuálního optimismu promítne dnešní, potenciálně velmi důležité, zasedání americké centrální banky.
Ranní komentář: Akcie přešlapují na místě a čekají na zítřejší Fed, GBP i AUD pokračují v korekci
18.06.2019 Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez velkých změn na většině finančních aktiv. Akcie si své ceny podržely a na FX se pod tlakem ocitly hlavně britská libra a australský dolar. Libra dál doplácí na nejistotu okolo volby nového šéfa konzervativců, zatímco na AUD doléhají obavy z dalšího snížení úrokových sazeb. Ty ráno potvrdila také tamní centrální banka, která v dnes zveřejněném zápisu z minulého zasedání uvedla, že je šance na další snížení sazeb vyšší, než na jejich ponechání beze změny. Dnešek sice přinese několik zajímavých fundamentů, trhy ale pravděpodobně budou dál spíše čekat na to, co nabídne zítřejší Fed.
Ranní komentář: Dolar silnější na většině měnových párů, nízké výnosy dál drží akcie nad vodou
17.06.2019 Máme za sebou docela klidný týden, který situaci na akciových trzích výrazněji neovlivnil. Z nového makra bylo zveřejněno jen málo důležitých výsledků a tak v centru dění zůstávají hlavně politická rizika. Těmi hlavními je dál především obchodní válka mezi Čínou a USA, volba nového šéfa konzervativců v Británii a také dění na ropě po útocích na dva ropné tankery v Ománském zálivu. Trhy zatím zůstávají klidné hlavně díky výraznému pádu výnosů, které se například v Německu u 10 letých splatností dostaly tento měsíc až na nové historické minimum.
Ranní komentář: Výnosy dál klesají a pomáhají tak akciím ke stabilitě, dnes americký maloobchod
14.06.2019 Včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla a většina finančních aktiv si své pozice dokázala podržet. Výjimkou byla ropa, kterou rozvlnily zprávy o útocích na dva tankery v Ománském zálivu, ze kterých už USA obvinily Írán. Zvýšené volatility jsme se pak na FX dočkali jen na AUD a NZD, které pokračují v oslabování z obav před dalším snížením sazeb, jenž by mohla vyvolat zpomalující ekonomika a dopady obchodní války mezi USA a Čínou. Přes tyto komplikace, ale nálada na globálních trzích zatím zůstává stabilizovaná, k čemuž vydatně přispívá hlavně pokračující pád dluhopisových výnosů.
Ranní komentář: Dolar silnější i navzdory nižší inflaci, akcie mírně ztrácí
13.06.2019 Včerejší seance přinesla mírnou korekci na akciové trhy v Evropě i v USA. Ta byla však spíše než fundamentálně technicky podloženým pohybem a reakcí na solidní růst, který indexy hlavně v USA předvedly v posledních několika obchodních seancích, když dál více méně ignorovaly politická rizika Spojená s Donaldem Trumpem a jeho roztržkou s Čínou. Z makra jsme se včera dočkali hlavně výsledků CPI, které mírně podstřelily většinový konsenzus. Dolar přesto dokázal zpevňovat na většině měnových párů a například vůči euru se vrací zpět k úrovním 1,13 EURUSD.
Ranní komentář: Trhy stabilní, tématem zůstává hlavně Čína. Dnes americká inflace
12.06.2019 Včera se na finanční trhy vrátily objemy, ale volatilita byla i nadále nízká. Přispěla k tomu hlavně absence důležitého makra, když ze zajímavých výsledků byly zveřejněny jen britské statistiky z trhu práce, jejichž dopad na libru byl ale více méně neutrální. Pozornost si proto získal znovu hlavně americký prezident, který připomněl, že osobně pozastavil jednání s Čínou před summitem G20 a že jej znovu obnoví až teprve tehdy, kdy se Čína vrátí k jednacímu stolu a také k podmínkám, které byly vyjednány začátkem letošního roku. Politika tedy zůstane i dnes jedním z hlavních fundamentů. Připojí se k ní ale také potenciálně zajímavé výsledky americké inflace.
Ranní komentář: Trump vyhrožuje Číně novými cly v případě, že se s ním Xi nepotká v Japonsku
11.06.2019 Začátek týdne na finančních trzích začal v klidu a na nízkých objemech, za což mohly hlavně svátky v Evropě a celková absence nového důležitého makra. Dnes by se na trhy měly vrátit objemy, i když na důležité fundamenty si i nadále budeme muset počkat. Po dnešním komentáři amerického prezidenta, který uvedl, že na Čínu uvalí nová cla v případě, že se s ním čínský prezident nepotká na summitu G20 v Japonsku, se dnes stane jedním z hlavních témat znovu především dusno v americko-čínských obchodních vztazích. Trhy si však na toto dusnu začínají zvykat a během rána zatím zůstávají v klidu.
Ranní komentář: ECB poslala euro krátce na 1,13 EURUSD, dnes data z amerického trhu práce
07.06.2019 Evropská centrální banka včera ponechala sazby beze změny a výrazněji nezměnila ani doprovodný komentář. Šance na deflaci jsou malé a příliš se zatím neobává ani dalšího zpomalování evropské ekonomiky. Dokázala tak pomoci hlavně evropské měně, která se včera krátce vyhoupla až na hranici 1,13 EURUSD. Pod tlak naopak dostala především německý akciový index, i když ztráty ve finále nebyly nijak dramatické.
Ranní komentář: Služby v Evropě i v USA zatím pokračují v expanzi, dnes zasedá ECB
06.06.2019 Včerejší seance přinesla sérii výsledků PMI/ISM ze sektoru služeb v Evropě i v USA. Data dopadla dobře a potvrdila, že navzdory zpomalující výrobě, služby zatím ekonomický růst drží. Za pozornost pak stály také výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, který nečekaně zklamal a dostal USD pod prodejní tlak. Lepší výsledky amerického ISM, ale dolaru ulevily a ten si tak své pozice na většině měnových párů nakonec dokázal ubránit.
Fed je připraven krýt trhu záda, akcie znovu rostou
05.06.2019 Včera jsme se dočkali komentáře šéfa Fedu Powella, který řekl, že by sazby mohly klesnout, pokud bude mít obchodní válka negativní dopad na americkou ekonomiku a její řešení bude v nedohlednu. Přestože explicitně neřekl, že chce sazby snižovat, už jen připuštění jejich možného snížení je rozhodně změna postoje, která pomohla stabilizovat situaci na trzích a poslala akcie výrazně do zelených čísel. Fed je tak připraven trhu krýt záda, což by nyní mohlo znamenat hlavně pro akciové obchodníky o něco více klidu do budoucna.
Ranní komentář: Americké výnosy dál prudce klesají, dnes projev Jerome Powella
04.06.2019 Včerejší seance přinesla velké změny na dluhopisový trh a také na dolar, když jeden z členů FOMC (Bullard) uvedl, že jsou šance na brzké snížení sazeb velmi vysoké. Na vině jsou obavy z dopadů obchodní války na další zpomalování americké a světové ekonomiky, které přispívají k výraznému snížení dluhopisových výnosů a tedy i k oslabení amerického dolaru. EURUSD se tak včera dostal až na důležitou resistenci na úrovni horní hrany konsolidačního pásma. O jejím (ne)prolomení se přitom může rozhodovat už dnes, kdy nás čeká potenciálně velmi zajímavý projev šéfa Fedu Jerome Powella.
Ranní komentář: Dolar zlikvidoval ztráty z konce minulého týdne, dnes americké HDP
30.05.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další korekci, která byla tentokrát silnější v Evropě než v USA. Nálada na trzích je tedy stále negativní, přičemž důvody nervozity jsou stále stejné. Strach z obchodní války a jejího dopadu na světovou ekonomiku je dominantním tématem celého týdne a nic na tom pravděpodobně nezmění ani dnešní seance. Ta přinese kvůli svátku ve Francii a Německu spíše nižší objemy a minimum důležitých dat z Evropy. Co se amerického makra týká, za pozornost budou stát hlavně výsledky HDP, i když ani ty pravděpodobně výraznější změnu názoru na aktuální ekonomickou situaci nepřinesou.
Ranní komentář: Akciové trhy pokračují v korekci, dnes zasedá Bank of Canada
29.05.2019 Nálada na akciových trzích zůstává i nadále nervózní. Včera se do červených čísel dostaly indexy v Evropě i v USA a pod tlakem zůstávají také během dnešního rána. Téma výprodejů je přitom stále stejné, když trh dál řeší hlavně dopady obchodní války mezi USA a Čínou. Na nové makro je týden zatím chudý a stejně tomu bude i dnes, kdy se dočkáme jen jednoho zajímavého fundamentu, v podobě zasedání Bank of Canada. Ta by měla ponechat sazby beze změny na 1,75 %, takže obchodníci na CAD budou zvědaví hlavně na doprovodný komentář a na to, jak BoC vyhodnotí aktuální rizika pro kanadskou ekonomiku.
Ranní komentář: Americké výnosy dál klesají, desetileté splatnosti se vrací na 2,3 %
28.05.2019 Včerejší seance na většině finančních aktiv proběhla v klidu a bez velkých změn, a to hlavně díky svátkům a uzavřeným burzám v USA a v Británii. Týden tak pro obchodníky na trzích začne v podstatě až dnes, i když ani během úterní seance žádný příliv nových důležitých fundamentů nečekáme. V centru dění proto zůstanou hlavě politická rizika, spojená s napětím mezi USA a Čínou.
Ranní komentář: USA zvažují rozšíření blacklistu o další čínské firmy, trhy se zatím drží
22.05.2019 Akciové trhy v Evropě i v USA dokázaly včera mírně růst, i když jsme se žádného posunu a zlepšení v oblasti americko-čínských vztahů nedočkali. Spíše naopak. USA podle posledních zpráv uvažují o tom, že na blacklist, společně s Huawei, přiřadí ještě několik čínských společností, což napětí mezi oběma zeměmi pravděpodobně ještě vystupňuje.
Ranní komentář: USA zvyšují tlak na Čínu, nervozita na trzích zatím nepolevuje
21.05.2019 Finanční trhy za sebou mají nervózní vstup do nového týdne. Nálada přitom zůstává napjatá hlavně kvůli politickým tématům v čele s americko-čínskými vztahy, které se podle všeho ještě zhoršily poté, co americká administrativa podnikla kroky proti čínské společnosti Huawei. Trhy nyní čekají na reakci Číny, která může celé napětí mezi oběma zeměmi ještě vyostřit.
Ranní komentář: Americko-čínské vztahy na trzích tématem číslo jedna, cena ropy roste díky OPECu
20.05.2019 Minulý týden na trhy přinesl o něco více klidu, což platilo hlavně o burzách v Evropě, které dokázaly růst. Amerika znovu ztrácela, i když tentokrát byly ztráty spíše malé poté, co byla nejistota okolo Číny prozatím naplno započtena v ceně akcií. Americko-čínské obchodní vztahy ale zůstanou i nadále pro další dění na trzích klíčové, když trh čeká na jakékoli signály, že se jednání mezi oběma zeměmi podaří znovu restartovat.
Ranní komentář: Libra je nejslabší od letošního února, Mayová skončí ve funkci premiérky
17.05.2019 Akciové trhy i včera dokázaly růst, a to bez ohledu na prakticky nulové zlepšení situace mezi USA a Čínou. Co více, podle čínských médií zatím země nemá zájem pokračovat v jednání minimálně do doby, než USA začnou jednat s Čínou jako rovný s rovným. Politická témata tak zatím vládnou dění na finančních trzích a ještě nějakou dobu zřejmě vládnout budou.
Ranní komentář: Libra je nejslabší od letošního února
16.05.2019 Akciové trhy včera dokázaly mírně růst, i když nervozita a strach z další eskalace obchodní války stále zůstává přítomna. Včera se trh věnoval opět hlavně těmto tématům, když se nově Trump zmínil také o Evropě a Japonsku, kterým dává šest měsíců na vyjednání dohody týkající se omezení dovozu automobilů do USA. Na FX je pak pod tlakem hlavně libra, která začala ztrácet poté, co vyšlo najevo, že Theresa Mayová ztrácí podporu mezi členy vlastní strany.
Ranní komentář: Čína dál zpomaluje, trhy se prozatím uklidnily
15.05.2019 Včerejší seance na finanční trhy přinesla částečné zklidnění, i když se na problematice americko-čínských vztahů nic nezměnilo. Špatné zprávy jsou ale prozatím podle všeho započteny v ceně rizikových aktiv a ty ve svém výprodeji nepokračovaly. Dnešní ráno přineslo zajímavou sérii makra z Číny, která upozornila na to, že tamní ekonomika zpomalovala už před zavedením nových cel. Na devizovém trhu se pak pod mírný tlak dostává britská libra, na kterou doléhá brexit a skutečnost, že Mayová podle všeho nebude schopna naleznout schodu s Labour party. O něco silnější je naopak americký dolar, který ale stále částečně doplácí na rostoucí přesvědčení trhu, že bude letos Fed kvůli obchodní válce nucen snížit úrokové sazby.
Ranní komentář: USA připravují nová cla, nejdřív se ale sejdou Trump a Xi
14.05.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů poté, co Čína zavedla nová cla na zboží z USA v objemu 60 mld. dolarů a poté, co vyšlo najevo, že USA připravují nová cla na zboží z Číny ve výši 300 mld. dolarů. Tato nová cla by měla vstoupit v platnost ale až koncem července, tedy po schůzce amerického a čínského prezidenta na summitu G20 v Japonsku. Navzdory vysokým včerejším ztrátám je ale dnes ráno situace na trzích klidnější a futures na americké indexy dokonce mírně rostou. Téma obchodní války ale zůstane i do dalších dnů pro obchodníky klíčové, což platí také pro dnešní seanci, která ze zajímavých fundamentů přinese pouze výsledky z britského trhu práce.
Ranní komentář: Nervozita z trhů prozatím nemizí, americké 10leté výnosy zpět na dosah 2,4 %
13.05.2019 Závěr minulého týdne žádný průlom v jednání mezi USA a Čínou nepřinesl a obě strany se tak rozešly bez jakéhokoli kompromisu. Trhy nyní čekají na to, jakým způsobem na nově zavedená cla zareaguje Čína a také na to, jak na její případnou reakci budou reagovat USA. Obavy z další eskalace obchodní války jsou tedy zpět na stole a hlavně díky nim se na trzích drží i nadále nervozita. Téma americko-čínských obchodních vztahů zůstane klíčové i v tomto týdnu a rozhodně i dnes, kdy nás v makrokalendáři žádné důležité fundamenty nečekají.
Ranní komentář: USA navýšily cla na dovoz z Číny, jednání na nejvyšší úrovni ale dál pokračují
10.05.2019 Nálada na trzích po včerejšku zůstává napjatá. Jednání mezi USA a Čínou nás blíže dohodě zatím neposunula, takže dnes Spojené státy oznámily, že na čínský dovoz v objemu 200 mld. dolarů skutečně zvyšují cla až na 25 %. Čína bude podle vyjádření tamních představitelů nucena odpovědět, i když zatím blíže nespecifikovala jak. Jednání mezi USA a Čínou ale pokračují i dnes a prezident Trump oznámil, že je v kontaktu také s čínským prezidentem, takže šance na zklidnění napětí stále žije. Trhy přesto zůstávají nervózní, což potvrzuje jak pokračující korekce na akciích, tak stále poměrně vysoká úroveň rizikových přirážek (VIX).
Ranní komentář: Podle Trumpa může za krach dohody Čína, dnes začnou další jednání mezi USA a Čínou
09.05.2019 Obchodování na finančních trzích je aktuálně zcela v režii dalšího vývoje v oblasti americko-čínských obchodních vztahů a ani včerejšek nebyl výjimkou. Trhy si sice ve většině případů své pozice podržely, nálada na trzích ale zůstává nervózní. To potvrzuje i dnešní ráno, kdy indexy začaly mírně ztrácet po vyjádření amerického prezidenta, podle kterého to byla právě Čína, která může za krach jednání. Dnes se ve Washingtonu setkají američtí a čínští vyjednavači a výstup z jejich schůzky, která se protáhne až do pátku, bude pro finanční trhy klíčový.
Ranní komentář: Téma americko-čínských vztahů znovu dominantním fundamentem na trzích
07.05.2019 Dominantním tématem včerejší seance bylo víkendové rozhodnutí Donalda Trumpa navýšit cla na dovoz zboží z Číny. Jejich navýšení by mohlo přijít již tento pátek, ale ještě den předtím čeká americké a čínské vyjednavače společná schůzka ve Washingtonu. Ta se nakonec opravdu uskuteční, což obchodníkům pomohlo udržet si naději, že by se celá situace mohla ještě uklidnit. Právě díky tomu nakonec americké indexy dokázaly uzavřít s jen relativně malou ztrátou, která dosahovala pár desetin procenta.
Ranní komentář: Trump vyhrožuje Číně navýšením cel, akcie zahajují týden pádem
06.05.2019 Minulý týden byl plný důležitých fundamentů, ale byl to až tento víkend, který výrazně rozvlnil stojaté vody na akciových trzích a také na forexu. Může za to prohlášení Donalda Trumpa na Twitteru, kde pohrozil Číně prodloužením a navýšením současných cel, když uvedl, že jednání probíhají až příliš pomalu a že se Čína pokouší o vyjednání nových podmínek obchodní dohody, která měla být už tento měsíc dojednána. Zda své výhružky Trump myslí vážně, nebo se opět jedná jen o součást jeho strategie, uvidíme až s odstupem času. Trhy ale dnes ráno reagují silným výprodejem napříč všemi regiony.
Související klíčová slova:
ADP report z kanadského trhu práce | Desetileté výnosy v USA | Akcie Meta Platforms | Uvolněné měnové politiky | Pandemická situace v Británii | Kanadský PMI | PPI v USA | Zásoby zemního plynu | Omicron varianty | Výplach | Klid před bouří | Rekordní růst v počtu nakažených | Cap | Světové akcie | Války | Americký ADP | XTB Market Barometr | ABT | Globální měny | Výnosová křivka v USA | Vývoj | Online webináře | Data z trhu práce | Maloobchodní prodej v eurozóně | Australská centrální banka | Korekce na trzích | EUR | Spotřebitelské výdaje | Americké spotřebitelské úvěry | Nezaměstnanost v eurozóně | Evropské maloobchodní prodeje | Kalifornie | Brokeři | Salesforce | Automobilový sektor | Výsledky HDP eurozóny | Itálie | PEPP | Texas | Finanční aktiva | Pip | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Americká obchodní bilance | Italský PMI | Zasedání ČNB | Cena bitcoinu | Trh práce | CPI v Británii | WeCHat | Crypto | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Online prostředí | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Saldo běžného účtu | Průmyslové akcie | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Výnosy na dluhopisech | SQ | ADP report | Růst amerického dolaru | Jednání mezi USA a Čínou | Ifo | Webinář | PMI z Německa | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Nižší sazby | Bitcoiny | Evropské měny | FTSE MIB | Dění na trzích | Společnost Apple | Britské maloobchodní prodeje | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Investiční strategie | Impuls | EUR/USD | General Electric | Markets | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Projekce | Komentář amerického prezidenta | Akcie SAP | Dopad na sentiment | Obchodování na forexu | Price Action | Akcie společnosti | ETH | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Výnos | Odliv kapitálu | Asijské akcie | Nákupy státních dluhopisů | Dolar slábne | Goldman Sachs | Delta | Vývoj na trzích | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Výnosová křivka | Index DOW | Import | Miliardy dolarů | Akcie Facebooku | Jeden dolar | Počty obětí koronaviru | Commodities | Summit EU | Růst akciových indexů | Výhled dolaru | Sentix index nálady investorů | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Cena Etherea | Vakcíny proti koronaviru | Cena americké ropy | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | IPO | Odhad HDP | Brent | CEO | Suezský průplav | US výnosy | Stimul | Partneři | Plány | Obavy z inflace | Rozhovor | Letecký průmysl | Medvědí trh | MiFID II | Dnešní obchodování | Futures v Evropě | Italská průmyslová produkce | Měnová politika Fedu | Průmyslová produkce USA | Běžný účet platební bilance | Měny | Kanadská obchodní bilance | Export | Americký Fed | Rekordní rozpočet | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Negativní sentiment | Komoditní | Americká nezaměstnanost | USD | ZEW index | Žádosti o podporu z USA | Evropské burzy | Pozornost investorů | Obchodní bilance eurozóny | Burzy | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Implikované volatility | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | Příjmy a výdaje domácností | Posílení koruny | NFLX | Hurikán Ida | Southwest Airlines | Agentura Fitch | Turecká lira | Nervozita | Riziková averze | Nervozita na finančních trzích | Evropská inflace | ByteDance | Trh s ropou | Regulace | BABA | Boeing | Apple | ISM pro sektor služeb | Hertz | Vybírání zisků | Revize evropského HDP | Tovární objednávky | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Měnový pár EUR/USD | UniCredit Bank | HDP eurozóny | Posílení | Evropa | Inflační cíl | 1 milion | Mezibankovní | Zasedání Fedu | Makrodata | Hospodářské výsledky | Odložení brexitu | Investoři | Těžba ropy v USA | Zasedání OPEC | Kryptoburza Coinbase | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Německá průmyslová produkce | AMD | Nejistoty | CPI v Itálii | Americké ekonomiky | Výnosy z amerických dluhopisů | Americké ceny dováženého zboží | Globální obchod | Ceny energií v Evropě | Příjmy a výdaje amerických domácností | Airbnb | Stavební povolenky v USA | Zápis z posledního zasedání | Globální ekonomiky | Bidenův Jobs Plan | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Britské libry | Asijské burzy | Německé HDP | Makrokalendář | Americká ropa WTI | Vývoj dolarového indexu | Směřování trhů | Včerejší seance | Qualcomm | Americký S&P 500 | CPI ve Španělsku | AT&T | Zisk | Světové burzy | Německý DAX | Cestování | Obchodníci dnes | Bank of England | Trade Brokers | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Bohatý | Tweet Donalda Trumpa | Americké statistiky z pracovního trhu | Asijská seance | Trump dnes | Americké investiční banky | Béžová kniha | Rizikové měny | Energie | Emoce | Sektor technologií | Demokraté | Svátek v USA | Komoditní sektor | S&P | Dluhopisové výnosy | Mezibankovní trh | Akciové trhy v Evropě | Nákupy dluhopisů | NFP | Růstové akcie | Koruna | Průmyslové komodity | Flash news | Inflace v eurozóně | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Zasedání Evropské centrální banky | Covidová pravidla | Deflace | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Zemědělské komodity | Meta | Výplach na kryptu | Politická situace | Zvýšená nervozita | Korekce na Amazonu | Investovat | Penzijní fondy | Zpomalování světové ekonomiky | NFP report | Dobrá nálada | S&P Case-Shiller index | Nové zprávy | Napětí mezi USA a Čínou | Zasedání RBNZ | Strach z koronaviru | Cena drahých kovů | Stimulační opatření | Veřejný sektor | Index cen domů | ZEW | Tisková konference ECB | Výsledky | Dolar roste | Sazby | Zasedání OPECu | Evropská obchodní bilance | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | Minulá výkonnost | Analytik | Ropné zásoby | Bank of America | Ekonomický kalendář | Dovoz ropy | Výroční zpráva | Lepší výsledky | Americký index | Akciové tituly | Bernie Sanders | TIM | Akciový index S&P 500 | Prezident | OPEC+ | Růst inflace | Stavebnictví | Ropné společnosti | Pohyby na finančních trzích | Britské akcie | Guvernér banky | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Cestovní kanceláře | Tržní kapitalizace | Enormní zájem | Předpověď | Přehled | Globální akciové indexy | Firmy | Odhad inflace | Demokraté a Republikáni | Easing | AMC | Pfizer | Case-Shiller | Velmi bohatý | Finance | Hertz Global | Snižovat riziko | Světová pandemie | Zpráva | P/E | Kolaps | Nástroj | Silný růst | Empire State Index | Dění na finančních trzích | Tencent | Hypotéky | Janet Yellenová | United Airlines | Britská obchodní bilance | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Technologické společnosti | Ropný kartel | OPEC | Ropná společnost | Zhoršování situace | Bloomberg | Masivní výprodeje | Johnson & Johnson | USDA | GBP | Nabídka | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Měna | Centrální banky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Obchodní týden | Zpomalení inflace | Trump | Dopad na finanční trhy | Dobré výsledky | Turecko | Silnější dolar | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Senátní volby | Státní dluhopisy | Dolary | FB | BREAKING | HDP v Kanadě | TSMC | Evropské trhy | GBPUSD | Averze k riziku | Treasuries | Futures | USDCAD | Opatření vlád | Korporátní výsledky | Bydlení | Ceny ropy | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké objednávky | Hlavní indexy | Americké CPI | Kanadský CPI | Libra vůči dolaru | Americké akcie | Mexiko | Cena ropy brent | BBC | Dnešní výsledky | Peloton | Britská měna | Kongres | Akcie Amazonu | Bidenův plán | Evropská ekonomika | Ceny domů | Platby v bitcoinech | Tempo růstu HDP v USA | Chuck Schumer | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Euro dnes | Index cen domů v USA | Tapering | Trh | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Komise | Kanadská měna | Růst na amerických indexech | Výrazný růst | Španělský CPI | Australský dolar | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | Indexy v Asii | Spotřebitelská důvěra v USA | LNG | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Dopad na trhy | Akcie | Francie | Volby v Británii | Plyn | Den díkůvzdání | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Americké zásoby ropy | Dopady koronaviru | Anthony Fauci | Pomoc lidem | Revize amerického HDP | Rating | Americký ADP report | SNB | Microsoft | Dopad na cenu | Ekonomická realita | Exxon Mobil | Daňové úlevy | Alibaba | Americká měna | Šíření viru | Vývoj úrokových sazeb | Videokonference | Kurz dolarů | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Turecká vláda | Data z USA | Sázka | Rizikovější aktiva | Investiční rozhodnutí | Výprodej na kryptu | Downtrend | Výsledky společnosti | Měnová politika | Výpadky | Nový rekord | Graf | Běžný účet eurozóny | Centrální banka | Guvernéři centrálních bank | FTC | Ceny komodit | Běžný účet | Pokles úrokových sazeb | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Devalvace | Zpomalení ekonomiky | Fed | Bilance | Americká centrální banka | Tempo růstu CPI v USA | Spekulace na růst | Ceny nemovitostí v Británii | Dnešní zprávy | API | Další růst | Index Nikkei | Odchod z EU | Nízká volatilita | Forex maraton | Vyšší inflace | Reuters | Francouzský prezident | Brexit | Chevron | Donald Trump | Americké prodeje domů | Volatilita na trzích | Dolarové páry | Analýzy | Finanční trhy dnes | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | Asijské indexy | Snižování ropné produkce | EURUSD | Akcie v USA | Španělské statistiky z pracovního trhu | Rekordní růst | Dow Jones a S&P 500 | Americké stavební povolenky | High Yield | AMZN | Data z amerického trhu práce | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | G10 | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Evropské banky | Sazby beze změny | Německý PMI | Libra | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | Zasedání Bank of Canada | 3M | Open | Evropská měna | Obavy z dalšího šíření covidu | Korekce na akciích | Financovat | Akciový index | Řecko | Jednání o brexitu | Philip Morris | Nervozita na trzích | Míra | Úroky | Makroekonomický kalendář | HDP v USA | Korekce na dolaru | Očekávání analytiků | Investiční banky | Obchody | Uzavření trhů | Žádosti o podporu v USA | Měnový trh | Dluhopisy | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | EBay | Ceny | Technologie | Energetická krize | Japonská vláda | Jobs Plan | ČNB | Evropská unie | Těžba ropy | Parlamentní volby | MT4 | Zahraniční obchod | Pokles | James Bullard | Platební bilance | Zprávy o vakcíně | Spot | Výběr zisků | Onemocnění | Pozornost | Příliv kapitálu | Stavební povolenky | Americké společnosti | Ceny zemního plynu | Kasina | Omicron | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Lék od Mercku | ATH | Data z pracovního trhu | Uvolnit měnovou politiku | Podpora | Situace na ropě | XTB Akademie | COVID-19 | PYPL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Společnost XTB | Regulátoři | Remdesivir | Index cen | Čínská vláda | Daně | ECB | Nejistota | Lídři | Zásoby ropy v USA | Zlepšení nálady | Akcie společnosti Nvidia | Pozitivní sentiment | Napětí na Ukrajině | Sektor služeb | ADP report zaměstnanosti | Zisky | Range | Pandemická situace v USA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Prezident Trump | Sell | Korekce na čínských akciích | Americká data | Nvidia | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | Summit G20 | EU summit | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Podniky | Růst světové ekonomiky | Devizové trhy | Vysoké valuace | Cena zlata | Marže | Rozjednané prodeje domů v USA | Flash Crash | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Kurzový závazek | Momentum | Referendum | Exxon | Inflace v Británii | Dnes na trzích | MJ | Financování | Zasedání RBA | Jednání OPEC | Index DAX | JDE | Stres | Zasedání americké centrální banky | Obchodní válka | Růst na indexech | USDJPY | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Společnosti | Fitch | Wells Fargo | PBOC | Ripple | GME | Velké banky | Indikátory | Názory analytiků | Italské maloobchodní prodeje | QE | Obchodování na akciových trzích | Cena | Akciové indexy v USA | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NY FED | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | Ekonomika | FinTech | WTI | Akcie energetických společností | Mexické peso | Bod | RBNZ | Index nákupních manažerů | Konsolidace na indexech | Čína | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Pfizer a BioNTech | EU | Republikáni | Evropské indexy | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | Americké státy | Domácnosti | Španělsko | Cena ropy | FTSE | Americký tech | Úrokový diferenciál | Inflace | X-Trade | Tržní sentiment | Valuace akcií | Účet platební bilance | Situace | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Historické rekordy | Projevy centrálních bankéřů | Twitter | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Alphabet | Americká průmyslová produkce | ROCE | Nálada na trzích | Koronavirus | Lira | Boeing Co. | Esther Gore | Výrazný růst cen ropy | Výsledky bank | Statistiky | Peněžní zásoba | Americké akciové trhy | DoorDash | Francouzská obchodní bilance | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Ministr zahraničí | FX | Optimismus | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | ISM indexy | Statistiky ze Španělského trhu práce | Stagnace | Kurz | Market | Řecké akcie | Americký PMI | Výsledky ISM | IFO index | Používání kryptoměn | Unicredit | Silnější euro | Růst mezd | Google | Close | Bilance Fedu | Tržby | Evropská spotřebitelská důvěra | Ceny dováženého zboží v USA | Optimismus na trzích | Nastavení měnové politiky | Aktivum | Úspěšný týden | Revize výhledu | Důležité fundamenty | Růst v počtu nakažených v USA | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Rozvíjející se trhy | Trh práce v USA | Nově zahájené stavby domů v USA | AUD | Americké produkce | Historická minima | Odliv zahraničního kapitálu | Světové měny | Analytici | Dobré zprávy | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Softbank | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Conference Board | Pád cen | Konsensus | Americké rozjednané prodeje domů | Vyšší sazby | Růst cen domů | Snižování úrokových sazeb | Volatilita na trzích mírně klesá | Technologický index | Výprodej akcií v Číně | Zasedání ECB | Portfolia | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Poptávka | Index výrobní aktivity | Theresa May | Americké ceny | Recese | Nový lék | Index strachu | Bank of Canada | Makro | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Coinbase | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Otevírání ekonomik | Burzovní indexy | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Koronavirové pandemie | Italské HDP | Americké státní dluhopisy | Příjmy a výdaje | Obchodní dohody | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Frank | Prudký propad | Měnové páry | Počty nových žádostí o podporu v USA | Guvernér | Mutace koronaviru | ISM | Negativní nálada | David Cameron | Bull | Ziskovost | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Nikkei225 | Expirace | Konsenzus | Nový šéf Fedu | Ceny kukuřice | Turbulence na trzích | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Index důvěry | Webináře | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Pracovní síly | Technologický sektor | Teroristický útok | Obří stimul | Projev šéfa Fedu | Cena elektřiny | Vlna výprodejů | Bondy | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Majors | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles akcií | TLTRO | Rollover | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Slabá čísla | Signály | Nařízení | XTB makroekonomický kalendář | Ropné akcie | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Covid akcie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Riziková aktiva | Tweet | Německý index IFO | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Pšenice | Průmysl | Analytické fórum | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Dluhopisový trh | Podnikání | Tempo růstu | GfK | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Intel | Gamble | Divergence | Počasí | Bankéři | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Milánský FTSE MIB | Saúdové | Ceny drahých kovů | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Kurz amerického dolaru | Investiční výdaje | Long | Rally | Bankovní rada | Americké banky | Růstové tituly | Macron | Klíčový support | SARS | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Politici | Sentix index | PDD | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Discovery | Výnosy z dluhopisů | Zápis ze zasedání FOMC | Business | MIFID | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | TikTok | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | SP500 | Povídání o trzích | Začít obchodovat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | CPI index | Čínské akcie | Vysoké zisky | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Merck | MasterCard | Nervozita z trhů | Air Bank | FOREX | Načasování | Americký index S&P 500 | USD/JPY | Sentiment | Běžný účet platební bilance USA | Spekulace | Forexu | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Globální finanční trhy | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Spread Brent WTI | Komunikace | Celková inflace | Akcie Applu | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Politické napětí | Tažení proti Číně | Deutsche Bank | Konsolidace | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | Ekonom | Otevírání ekonomiky | Flash news webinář | Členové bankovní rady | Napětí kolem Ukrajiny | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | Poskytování hypoték | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Výprodej na dolaru | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Maloobchodní prodej | Dohoda o brexitu | Janet Yellen | Fiskální balíček | Commerzbank | Varianty koronaviru | Euro | Ceny zlata | Výhled | Poradci | Fiskální politika | Devizový trh | Technologický Nasdaq | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Ethereum | Zápis Fedu | Filadelfský Fed | Debata | Vysoké ocenění | Úspěch | Počty nakažených | Ceny dováženého zboží | Růst akcií | Zvyšování úrokových sazeb | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | X-Trade Brokers | Nový lék od Mercku | Růst v počtu nakažených | Fondy | Bílý dům | Komoditní trhy | Austrálie | Kukuřice | DAX | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Reserve Bank of New Zealand | Klid | Risk | USD za barel | Počet nakažených | Odložení voleb | Tempo růstu HDP | Spread | Ropa roste | Theresa Mayová | Nevada | New York | Yield | MSFT | UAL | Video | Pád akcií | Velkoobchodní tržby | VET | Zdanění | Německé tovární objednávky | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Eskalace napětí | Santa Claus Rally | EURCHF | G20 | Cíle | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Ceny domů v USA | Rozhodnutí Bank of England | Akcie v Číně | Prezidentské volby | Dollar | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Americké výnosy | USA a Čína | Ropa | Měny emerging markets | Americká inflace | Výdaje | Americká obchdoní bilance | Dolar | Facebook | Obchodní jednání | Sankce | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Rozjednané prodeje domů | NZDUSD | Slabší dolar | Retail | Americký ISM pro sektor služeb | USDX | Inaugurace | Akcie aerolinek | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Světové indexy | Uvolnění měnové politiky | Situace na trhu s ropou | Peněžní zásoba v Británii | Burzovní index | Karanténní opatření | M2 | Zavření škol | RBA | Hlavní americké indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Risk On | JP Morgan | Korekce ztrát | Sentiment na trzích | Obchod | EIA | NEST | Rusko | Americký trh s bydlením | Futures na indexy | Spojené státy | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | Výsledkové sezóny | Pips | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | FOMC | CPI v USA | Short squeeze | Počty nových případů | Ropy | Akcie GME | Nové žádosti o podporu | Akciové futures | Makroekonomická data | ViacomCBS | Druhá vlna pandemie | Společnost | Barel WTI | Sázky | Ocenění akcií | Nové prognózy | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Cena akcií | Silné euro | Inflace v Německu | Mark Carney | Špatná data | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Další kryptoměny | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Střední podniky | Americká spotřebitelská důvěra | Eura | Tisková konference | HDP report | Nizozemsko | Americké výsledky z pracovního trhu | Bankovní systém | Kryptoburza | Gap | VIX | Valuace na akciích | BlackRock | Sankce na Rusko | Banky | Růst | Akciový trh | 3М | AAPL | Příjmy | JD | Finanční situace | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Fundamentální základ | Inflace v Číně | Šéfka Fedu | Obchodní bilance | Pandemie | Index | Wall Street Journal | PCE index | Počet obětí koronaviru v USA | Výsledek referenda | Bankovní sektor | Lockdown | Negativní zprávy | Volume | Cena stříbra | Fundament | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Měnový pár | Chop | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Valuace | Čínské fondy | Americký ADP report z pracovního trhu | Letecká společnost | Americké statistiky | Šíření nákazy | Bloky | Situace v Británii | Slabé makro | Béžová kniha americké centrální banky | Zákon o národní bezpečnosti | Jerome Powell | Poradenství | CPI v Kanadě | Výkyvy | Volatilní | GameStop | Dow Jones | Repo operace | Očekávaný růst | Vyšetřování | Jestřáb | CNY | Program nákupů dluhopisů | Bankrot | Prohlášení | Portugalsko | Meta Platforms | Benchmark | Kurz JPY | Situace na trhu práce | Banka | Makro z USA | Americké ceny nemovitostí | Volatilní obchodování | Postupné otevírání ekonomiky | Oslabení dolaru | Produkce ropy | Crypto trading | Hedžové fondy | Pád cen ropy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Covid | Nová historická maxima | Dopady obchodní války | Americké makro | Dnešek na trzích | Low | Společnost Moderna | Hospodaření | Astrazeneca | Lék remdesivir | Korekce na kryptu | Výsledky americké banky | Vladimir Putin | Výrobní sektor | PPF | Akcie bank | Počty žadatelů o podporu | S&P CS index cen nemovitostí | Akcie společnosti Apple | Otevírání americké ekonomiky | Vlna koronaviru | Dollar Index | Platby v kryptoměnách | Trhy | Vakcinace | Týden na finančních trzích | Technická analýza | Průmyslové kovy | Panama papers | Agentura Reuters | Minuta s XTB | Zasedání centrální banky | Cestovní ruch | Resistence | Emerging markets | Volby v USA | Zásoby zemního plynu v USA | Počet nakažených ve světě | Procter & Gamble | Rozhodnutí americké centrální banky | Obchodování na devizových trzích | Ekonomiky | Meme akcie | Zasedání FOMC | S&P 500 | Americké tovární objednávky | Zápis ze zasedání Fedu | Index spotřebitelských cen | Kolaps na ropě | Spotová volatilita | Vyšší ceny ropy | NAHB | Akcie stabilní | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Vyšší úrokové sazby | Americký maloobchod | Počty obětí koronaviru v USA | Ministr financí | Britský premiér | After-market | Německá spotřebitelská důvěra | NZD | Obchodní dohoda | Komoditní měny | TRY | Dobrá čísla | PMI pro sektor | mmBtu | Kurz dolaru | Moderna | HPI a C-S index | Ekonomický růst | Mimořádný rollover | Situace okolo koronaviru | Krize | Kanadská data z pracovního trhu | Halifax | Kvantitativní uvolňování | Market Barometr | Výnosy z desetiletých dluhopisů | High | Vítězství Bidena | Negativní dopad | NATO | Americký trh | Tempo růstu PPI v USA | Euro klesá | Sójové boby | Zhoršování pandemické situace | Buy | Obchodníci | Obchodování na trzích | Ztráty | Důvěra investorů | Risk-off sentiment | Snižování cen | Ruské akcie | Španělská ekonomika | Short | Snižování sazeb | Nově zahájené stavby domů | Brokers | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Evropská průmyslová produkce | Projev šéfky ECB | Stříbro | Visa | Dopady pandemie | Target | Cena BTC | Průmyslové společnosti | Alipay | Zprávy o vakcínách | USDMXN | Marketingová komunikace | Varianty covidu v USA | Christine Lagardová | Futures na americké indexy | Německý ústavní soud | Fixing | Americké ropné zásoby | Hlavní ekonom | Britské maloobchodní tržby | Benchmarky | JNJ | Pandemická situace | Tesla | Volatility | Aramco | Rozpočet | Varianty covidu | xStation5 | Kanada | Maloobchodní prodeje | Projev šéfky ECB Lagardové | Strach z druhé vlny | NY Empire state index | Tempo růstu CPI | Německo | Klidné obchodování | Americké trhy | Druhá vlna | Země eurozóny | Projev Trumpa k Číně | Norská koruna | Špatné výsledky | Index nálady investorů | Peněžní statistiky ECB | Lael Brainardová | Španělské CPI | Instrumenty | EU summit ke koronaviru | Kontrakt | Žádosti o podporu | Nová varianta covidu | Volby | Cestovní omezení | Američtí zákonodárci | Obavy z brexitu | Američtí senátoři | Německá obchodní bilance | EUR/GBP | Index výrobní aktivity v New Yorku | Evropské země | Mzdy | WHO | Biden | Šíření koronaviru | Rizikový apetit | Risk-on sentiment | Fiskální stimul v USA | Americké zásoby zemního plynu | Pozice | Americké příjmy | Podnikání na kapitálovém trhu | Projev Trumpa | Holubice | Šéfka ECB | Zlepšení | Úrokové sazby | Stabilizace na akciích | Riziko | Volatilita je nízká | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Mimořádná opatření | EURGBP | Setkání centrálních bankéřů | Statut | USA | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Cena zemního plynu | Black Friday | IEA | Výhled centrální banky | Intervenovat | Saudi Aramco | Páteční NFP | Tempo růstu PPI | HDP v eurozóně | US dolar | Peněžní statistiky | Pandemie v Evropě | Richmondský Fed index | Sílící euro | Ocenění | Indikátor | Výnosy dluhopisů | NY Fed index | Opatření ECB | Vyšší výnosy | Analytik finančních trhů | Solidní výsledky | Americký ministr financí | Další pokles | Inflace v USA | Statistiky z britského trhu práce | Omezení americké produkce | Praní špinavých peněz | Trpělivost | Britské parlamentní volby | Statistiky z pracovního trhu | Opatření americké centrální banky | Mike Pompeo | Prodeje domů v USA | Prudké pohyby | Varianta covidu | Akcie amerických bank | Fintech společnosti | Úspěšné IPO | Caterpillar | Práce | Centrální bankéři | Rekordní nárůst | Sociální sítě | Joe Biden | Nálada na finančních trzích | Americký ISM | Počet obětí koronaviru | iPhone | BOSSA | Americké centrální banky | Kanadské maloobchodní prodeje | Spekulovat | Britské volby | Pojišťovny | Hong Kong | Euroskupina | Tisková konference Bank of Canada | Investiční | Průzkum | Bitcoin dnes | Bitcoin | Růst amerických výnosů | Výkonnost | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | Trade | Cena komodit | Energetický sektor | Francouzská průmyslová produkce | RISK-ON | Růst poptávky | Opce | Frankfurtský DAX | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Eskalace konfliktu | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | USO | Ekonomická situace | Nové žádosti o podporu v USA | Prodeje domů | Reopening akcie | Krypto | Štěpán Hájek | HDP | Ekologie | Hlavní burzovní indexy | Počty žadatelů o podporu v USA | Restrikce | Maloobchodní tržby | Americké desetileté výnosy | Putinovo vyjádření | CL | Delta Airlines | Čínský koronavirus | Statistiky z německého trhu práce | Fond | Zlato | Brazilský real | Komise v přenesené pravomoci | Amazon | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní komentář | Šance | Akcie Meta | Členské země | DAX 30 | Inflační očekávání | G7 | Evropské akciové trhy | Tisková konference Fedu | USD/CAD | XTB | Výrobní aktivity | Výsledky NFP | Stabilita | Španělský PMI | Růst ekonomiky | Index PMI | BIS | Americká cla | Pfizer/BioNTech | Čínské vlády | Komodity | Odkup akcií | Statistiky ECB | Miliardy | Kanadská data | Netflix | Kryptoměny | Čínské burzy | Objednávky | Trhy v USA | Očkování | GM | ADP report z pracovního trhu | Trh s kryptoměnami | Zasedání britské centrální banky | Tisková konference šéfa Fedu | Britské referendum | Index amerického dolaru | CAD | Výnosy | Novozélandská centrální banka | Implikovaná volatilita | Dluhopis | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Americké akciové indexy | Jednání zemí G20 | PMI pro sektor služeb | IBEX | Produktivita práce | AUD/USD | Disney | Investor | Výsledky CPI | Analýza | Nákup dluhopisů | Hlavní měnové páry | Čínské firmy | Pozitivní sentiment na trzích | Americká vláda | Investiční doporučení | Americké vlády | Obavy z omicronu | Japonský jen | Výprodej na akciovém trhu | Trading | Spotový VIX | Fundamenty | Wall Street | Británie | Růst poptávky po ropě | CPI v eurozóně | Průlom
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot