Dnešní fundamenty

Akciové trhy zahajují mírnou korekci. Evropa se propadá o procento
16.11.2016 Akciové indexy dnes zahájily korekci. Po několikadenním růstu, který odstartoval minulý týden po amerických volbách, dnes trhy začínají část svých původních zisků odevzdávat. Býkům na akciových trzích tak zdá se konečně dochází dech a není se čemu divit. Indexy jsou vysoko a situace se po minulém týdnu fundamentálně prakticky vůbec nezměnila, což dalšímu růstu rizikových aktiv zrovna nenahrává. Evropské indexy tak během středeční seance odevzdávají zhruba procento a například německý DAX klesá zpět na dosah hranice 10 600 euro.

Ranní videokomentář: Šance na prosincový růst amerických sazeb se přehouply přes 90 %
16.11.2016 Americký dolar zůstává silný a drží si své pozice na většině měnových párů, k čemuž pomáhá hlavně sílící spekulace na to, že Fed v prosinci zvýší úrokové sazby. Šance na jejich růst nyní dosahuje více než 90 %, a to zejména díky optimismu, který po volbách trochu překvapivě zavládl na většině finančních trhů. Fed má proto od trhu zelenou a dolar si tak pohodlně může držet své pozice na většině měnových párů. Dnešek přinese zajímavá data hlavně z Británie, kde budou zveřejněny důležité statistiky z pracovního trhu. Finanční trhy zůstávají optimisticky naladěny a obchodování na akciích by se mohlo nést i nadále v podobném duchu, jako první dva dny tohoto týdne.

Další úspěšná seance pro dolar. Pomohly i překvapivě dobré výsledky maloobchodu
15.11.2016 Po šesti dnech nepřetržitého růstu vše nasvědčuje tomu, že se dnes dluhopisovým výnosům konečně podaří umazat část obřího pohybu z minulých dnů. Výnosy v Evropě i v USA začínají pozvolna klesat a i když je korekce zatím jen relativně mírná, jedná se o další signál, že se trhy vracejí po amerických volbách zpět do zajetých kolejí. To signalizuje také situace na trhu s akciemi, kde dnes sice objemy zůstávají nadprůměrné, i navzdory zvýšeným objemům si však evropské indexy svou včerejší cenu více méně udržují a vyčkávají na nové impulsy.

Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v navyšování zisků, dnes britská inflace a americké tržby
15.11.2016 Evropské i americké akciové indexy si své páteční ceny včera podržely a potvrdily tak, že se situace na trzích začíná postupně stabilizovat. Včerejší seance byla bez klíčových fundamentů a obchodníci tak zatím spíše jen čekají na nové impulsy. Dnešní seance přinese ze zajímavých výsledků především britskou inflaci a za pozornost budou stát i odpoledne výsledky z amerického maloobchodu. Zajímavá pro libru pak může být také prezentace inflačního reportu v britském parlamentu. Guvernér Carney se sice již k reportu vyjádřil na minulém zasedání Bank of England, jeho další případné pozitivní komentáře na adresu britské ekonomiky by však libře mohly pomoci i tentokrát.

DAX na hranici silné resistence, zatímco dolar navazuje na růst z minulého týdne
14.11.2016 Evropské akciové indexy dnes navazují na svůj růst z minulého týdne a zůstávají v zelených číslech. Zisky jsou sice menší než ráno, kdy například německý DAX přidával více než 1,5 %, i tak se ale pohybují ve většině případů okolo půl procenta. V případě německého DAXu je pak situace obzvláště zajímavá. Index se totiž nachází na hranici silné resistence na úrovni horní hrany konsolidačního pásma, ve kterém se drží od letošního srpna. Technická situace tak nahrává spíše medvědům a ani fundament by akciovým indexům příliš pomáhat neměl, když společně s růstem cen akcií sledujeme i nadále také výrazný nárůst dluhopisových výnosů.

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila dobrá nálada, nový týden bude opět hlavně o datech
14.11.2016 Americké prezidentské volby v minulém týdnu nakonec dokázaly přispět ke zpevnění dolaru, výraznému růstu akciových indexů a ještě většímu růstu dluhopisových výnosů po celém světě. Situace na trzích se ale koncem týdne začala konečně stabilizovat a volatilita se vrátila zpět k běžným úrovním. V tomto týdnu se pravděpodobně obchodníci začnou soustředit znovu především na „klasické“ makro a nově příchozí data z USA, která napoví více o šancích na prosincové zvýšení amerických sazeb. Ty jsou zatím velmi slušné a jen velmi slabá data z USA tuto skutečnost mohou změnit.

Ranní videokomentář: Akciové trhy zůstávají vysoko, zatímco výnosy dál prudce rostou
11.11.2016 Nálada na finančních trzích se včera postupně uklidňovala, a to až na jednu výjimku, kterou byly trhy s dluhopisy. Na těch jsme byli svědky dalšího pádu cen a souvisejícího růstu výnosů, které dostaly jeden z největších růstových stimulů v posledních dvou letech. Je otázkou, jak dlouho tento trend vydrží a jaký bude mít dopad na ostatní finanční aktiva, která zatím zůstávají v klidu. Vysoké ocenění akcií by však současná úroveň výnosů mohla začít ohrožovat. Dnešní seance bude na data opět chudá a díky svátkům v Evropě i v USA počítáme před blížícím se víkendem s klidným obchodováním.

Ranní videokomentář: Trhy se přes volby přenesly a rychle se vracejí do zajetých kolejí
10.11.2016 Finanční trhy se s výsledky amerických voleb vypořádaly až překvapivě snadno. Po včerejším ranním výprodeji nakonec evropské a americké indexy dokázaly uzavřít v zelených číslech a své včerejší ztráty dnes ráno dohání také Asie, když například japonský Nikkei225 vystoupal během dnešní seance o více než 6 %.Téma amerických voleb na trzích sice během dneška ještě může rezonovat, trhy však budou pokračovat v pozvolné stabilizaci, které by měla napomáhat i skutečnost, že nás již do konce tohoto týdne žádné důležité fundamenty nečekají.

Trump má vítězství na dosah. Akciové trhy reagují pádem
09.11.2016 Po brexitu jsme se letos dočkali dalšího překvapení. Donald Trump se podle výsledků dnešního rána s největší pravděpodobností stane prezidentem Spojených států, což nad ránem vylekalo finanční trhy, které se dostávají pod silný prodejní tlak. Futures na americké indexy ztrácí okolo čtyř procent a o více než procento se na páru s eurem propadá také americký dolar. Daří se naopak bezpečným přístavům, jako jsou japonský jen, zlato, nebo dluhopisy. Volby budou na finančních trzích rezonovat také během dnešní seance a i když jsou trhy nervózní, do dalších dnů počítáme s tím, že se situace začne spíše stabilizovat.

Ranní videokomentář: Americké prezidentské volby ovládly finanční trhy
08.11.2016 Včerejší seance se na trzích v Evropě i v USA nesla ve velmi pozitivním duchu a akcie i dolar dokázaly růst poté, co reagovaly na zprávy o tom, že FBI nebude dál vyšetřovat H. Clintonovou kvůli novým emailům, které objevila koncem minulého měsíce. Dnešek bude především o prezidentských volbách, jejichž výsledek bychom se měli dozvědět až někdy v průběhu zítřejšího rána. Průzkumy dlouhodobě favorizují Clintonovou, jejíž náskok se sice v posledních týdnech ztenčil, i tak ale dosahuje podle většiny průzkumů stabilně více než dvě procenta.

Ranní videokomentář: Trhy nervózně vyčkávají na výsledek prezidentských voleb v USA
07.11.2016 Máme za sebou důležitý týden, který přispěl k výrazné korekci na finančních trzích a dostal pod tlak americký dolar, který slábnul na většině měnových párů. Situace se sice začátkem tohoto týdne zklidňuje, trhy však zůstávají nervózní, a to především díky blížícím se americkým volbám, které se konají již zítra a jejichž výsledky bychom měli znát ve středu ráno. Dnešní seance je bez důležitých fundamentů a lze očekávat, že v první polovině týdne obchodníci kvůli volbám budou spíše opatrně vyčkávat.

Ranní videokomentář: Konečně dobré zprávy pro libru. Dnes pozor na výsledky NFP
04.11.2016 Včerejší seance byla hlavně o libře. Té výrazně pomohlo rozhodnutí britského nejvyššího soudu, podle něhož musí britská premiérka požádat o souhlas k aktivaci článku 50 o vystoupení z EU parlament. Libře ale dokázalo pomoci i zasedání Bank of England, která dala jasně najevo, že se další snižování úrokových sazeb v dohledné době konat nebude, a to nejen díky dobré kondici britské ekonomiky, ale i díky inflačním rizikům, které představuje prudké oslabení libry. Dnešek bude hlavně o datech z USA, když budou zveřejněny výsledky z amerického trhu práce s potenciálně významným dopadem na dolar a na ostatní finanční aktiva.

Ranní videokomentář: Fed naplnil očekávání, ale nic víc neprozradil. Prosincový růst sazeb se přiblížil
03.11.2016 Americká centrální banka včera potvrdila většinový konsenzus a pootevřela si dvířka k prosincovému zvýšení úrokových sazeb, když naznačila, že inflace začíná růst. Fed sice stále potřebuje trochu více důkazů o růstu americké ekonomiky, i tak ale díky jeho doprovodnému komentáři vzrostla šance na prosincové zvýšení sazeb z 60 % na téměř 80 %. Dolaru se včerejší seance ale přesto nevydařila a ztráty, které nabral během dopoledního obchodování ani díky Fedu umazat nedokázal. Dnes bude o sazbách rozhodovat Bank of England, která navíc nabídne také inflační report.

Ranní videokomentář: Akciové trhy před dnešním Fedem pod tlakem. Euro zpět nad 1,10 EURUSD
02.11.2016 Akciové trhy se včera po delší době dostaly pod prodejní tlak, když se například německý DAX propadl o více než procento. Korekce je však zatím spíše technického charakteru a bez jasného fundamentu, který by ji způsobil. Obchodníci si tak spíše jen připravují portfolia na dnešní zasedání Fedu, kde by měla americká centrální banka vyslat do světa jasný signál, že je připravena na prosincové zvýšení úrokových sazeb. Nejen dolar se proto ve večerních hodinách dočká zvýšené volatility.

Ranní videokomentář: Akcie i měny čekají na nové impulsy, dnes britský HDP
01.11.2016 Akciové trhy zahájily nový týden v klidu a na nízkých objemech, když si většina indexů své pozice drží a pokračuje v bočním trendu. Dnešní seance přinesla ráno zasedání centrální banky Austrálie, která dokázala pomoci AUD, když zveřejnila optimistický komentář, díky němuž výrazně klesla pravděpodobnost, že v příštím roce sníží úrokové sazby. O sazbách rozhodovala také Bank of Japan, jejíž měnová politika ani komentář se však výrazněji nemění. Co se nově příchozích fundamentů týká, za pozornost budou dnes stát hlavně výsledky PMI/ISM a kanadské HDP.

Ranní videokomentář: Trhy se pomalu připravují na růst amerických sazeb, dolar přesto oslabil
31.10.2016 Minulý týden sice velké změny na akciový trh nepřinesl, růst dluhopisových výnosů však jasně signalizoval, že se finanční trhy pomalu připravují na přísnější měnovou politiku. Ta bude velké téma hlavně tohoto týdne, který přinese zasedání americké a britské centrální banky a zatímco od BoE trh v tomto směru příliš nečeká, od Fedu čeká minimálně signál, že je růst úrokových sazeb za dveřmi. Dolar proto zůstává silný, i když se mu závěr minulého týdne zrovna nevydařil.

Ranní videokomentář: Akcie i měny čekají na nové impulsy, dnes britský HDP
27.10.2016 Akciové indexy si své pozice i včera dokázaly podržet a podobně na tom byla také většina měnových párů. Trh čeká na nové impulsy, které by jej vykolejily z rovnováhy, ale pouze nové makro k tomu zdá se zatím nestačí. Dnešek by mohl být zajímavý hlavně pro britskou libru, na kterou čekají dopoledne předběžné výsledky HDP za 3Q, a minimálně z krátkodobého hlediska může stát za pozornost i dopad amerických nových objednávek na kurz amerického dolaru.

Ranní videokomentář: Dobrá data zatím euru nepomáhají, M. Carney pomohl zklidnit nervózní libru
26.10.2016 Včerejší seance přinesla další překvapivě dobré zprávy z Evropy, kde se výrazného zlepšení dočkal německý index IFO. Ani v tomto případě však evropská měna na nově zveřejněná data nereagovala a své pozice si pouze drží. Pod silný tlak se včera krátce dostala britská libra, která prolomila trojúhelníkovou formaci, v rámci které se držela v posledních dvou týdnech. Své ztráty však dokázala z větší části zlikvidovat poté, co v odpoledních hodinách promluvil šéf Bank of England Mark Carney. Dnešek nabídne ze zajímavých dat hlavně výsledky z USA. Ani v tomto případě by však nové makro hlubší stopu na trzích zanechat nemělo.

Ranní videokomentář: Akcie si své pozice drží, dnes Německý IFO a spotřebitelská důvěra z USA
25.10.2016 Začátek týdne proběhl na finančních trzích v klidu a na nízké volatilitě. Nálada na trzích zůstává pozitivní a většina akciových indexů si své pozice drží. DAX se dokonce krátce vyhoupl až na letošní maxima nad hranicí 10 800 euro, i když v průběhu odpoledne poté část svých zisků odevzdal. Dnešek bude na data opět spíše chudší a mezi nejzajímavější výsledky se zařadí pouze německý index IFO a americká spotřebitelská důvěra.

Ranní videokomentář: CAD a EUR pod tlakem, dnes výsledky evropského PMI
24.10.2016 Minulý týden přinesl hlavně zasedání Bank of Canada a ECB a byly to právě kanadský dolar a euro, které si z hlavních světových měn vedly na páru s americkým dolarem nejhůře. Situace na trzích ale jinak zůstává stabilní a většina akciových indexů minulý týden dokázala zakončit v zelených číslech, díky čemuž se implikovaná volatilita na amerických akciích (VIX) dokázala vrátit zpět na dosah 13b. Dnes nás ze zajímavých dat čekají především výsledky evropského PMI, které budou přicházet v průběhu dopolední seance.

Ranní videokomentář: Euro je po zasedání ECB nejslabší od letošního března
21.10.2016 Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a dala jasně najevo, že o dalším směřování měnové politiky hodlá rozhodovat až na příštím zasedání v prosinci. Komentář Maria Draghiho k inflaci, která zůstává a pravděpodobně i zůstane nízká, byl nakonec hlavním faktorem vedoucím k oslabení evropské měny, která se po prolomení červnového minima dostala až na nejnižší úrovně od poloviny letošního března. Dnešní seance již bude na data podstatně chudší a za pozornost budou stát pouze výsledky z Kanady.

Ranní videokomentář: Bank of Canada dostala CAD pod tlak, dnes zasedání ECB
20.10.2016 Středeční seance žádnou větší změnu na akciový trh nepřinesla a většina indexů tak pouze pokračovala na zvýšených úrovních v líném bočním trendu. Na devizovém trhu pak stálo za pozornost hlavně zasedání Bank of Canada, kletá sice ponechala sazby beze změny, zároveň však svou tiskovou konferencí nakonec kanadské měně spíše uškodila. Dnešek bude hlavně o zasedání ECB a i v jejím případě bude klíčovou hlavně tisková konference, která začne v 14:30 a na které by si banka mohla začít připravovat půdu pro další prodloužení programu kvantitativního uvolňování.

Ranní videokomentář: Libra získává pevnější půdu pod nohama, dnes zasedá Bank of Canada
19.10.2016 Včerejší seance přinesla výsledky inflace z Británie a ze Spojených států a především britská data obchodníky utvrdila v tom, že Bank of England pravděpodobně s dalším uvolňováním měnové politiky nikam pospíchat nebude. Britská inflace totiž meziročně zrychlila z 0,6 % na 1 %. Dnešek bude také hlavně o Británii, když budou zveřejněny britské počty žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Za pozornost ale bude stát ale i zasedání kanadské centrální banky. Ta bude rozhodovat o sazbách, které by podle tržního konsenzu měly zůstat i nadále beze změny na 0,5 %.

Ranní videokomentář: Americký dolar klesl ze sedmiměsíčních maxim, výsledková sezóna zatím nad očekávání
18.10.2016 Včerejší seance neměla jednoznačný směr. Akciové indexy lehce ztrácely. Jedním z důvodů byly výsledky amerického výrobního sektoru, dalším pak konsolidace na ropě. Nedařilo se ani americkému dolaru, který vstřebával poslední ne příliš pozitivní komentáře členů FOMC k dalšímu vývoji sazeb. Naopak novozélandský dolar přidal díky vyššímu růstu domácího indexu spotřebitelských cen CPI. Výsledková sezóna ve Spojených státech zatím více než naplňuje očekávání. Daří se bankovnímu sektoru, který ještě nedávno vzbuzoval největší nedůvěru.

Ranní videokomentář: Americkému dolaru se nadále daří, další růst předvedly také obiloviny
17.10.2016 Ani přes několik šancí se v minulém týdnu nepodařilo zvýšit pravděpodobnost růstu sazeb ve Spojených státech. Na druhou stranu trh přešel poznámky guvernérky Fedu Janet Yellen o tom, že mírné přehřátí americké ekonomiky by mohly vyřešit její strukturální problémy. Americký dolar nadále posiloval. Na páru EUR/USD se dostal dokonce nejvýše od poloviny července. Dolaru se dařilo také na libře, i když zde se pozice britské měny začíná zlepšovat. Na JPY už americký dolar posiluje 3 týdny v řadě. Páteční seance pomohla akciovým indexům. Banky začaly výsledkovou sezónu v USA pozitivně. Na komoditách se v posledních seancích nedařilo hlavně drahým kovům. Opakem byly obiloviny, kterým se daří už několik týdnů v reakci na lepší fundament. Tento týden se dočkáme řady důležitých událostí, nenechme si je ujít!

Ranní videokomentář: Růst dolaru pomalu zvolňuje, dnes americké maloobchdní tržby a J. Yellenová
14.10.2016 Americký dolar si začíná procházet stabilizací. Po jeho zpevnění z minulých dnů se uklidňuje situace na dluhopisovém trhu, kde se zastavil růst dluhopisových výnosů, který byl v minulých dnech jedním z hlavních motorů posilování americké měny. Dnešek bude hlavně o fundamentech z USA, když budou zveřejněny výsledky maloobchodních tržeb a za Fed večer promluví Janet Yellenová.

Ranní videokomentář: Růst sazeb v USA se po zápisu ze zasedání Fedu nepřiblížil
13.10.2016 Obchodníci včera vyčkávali na zápis ze zasedání Fedu, který toho ovšem mnoho nového nepřinesl. Mohl zklamat část býků, kteří očekávali jasné signály růstu sazeb do konce roku. Na druhou stranu nepotěšil holubice, které mohly čekat umírněnější postoj FOMC. Reakce trhů na zprávu byla vlažná. Pravděpodobnost růstu sazeb na prosincovém zasedání se dle Bloombergu stále drží na 67 %. Zajímavou seanci má za sebou britská libra, která neudržela včerejší ranní zisky a opět se pomalu sunula k dlouholetým minimům. Japonský jen dnes ráno pozitivně reagoval na horší výsledky čínské obchodní bilance. V konsolidaci pokračovala ropa. Trh příliš nevěří, že dojde k podstatnému omezení produkce, zvláště když dle aktuálních statistik zvýšili země OPEC výrazně svoji těžbu.

Ranní videokomentář: Americké indexy zpět v červených číslech
12.10.2016 Zatímco celý tento týden je na nově příchozí data poměrně chudý, obchodníci na devizovém trhu mají o zábavu postaráno. Americký dolar pokračuje v růstu a včera dokonce definitivně vystoupil na páru s eurem z bočního trendu, ve kterém se držel od začátku letošního srpna. Silné růstové momentum má na svědomí pokračující růst dluhopisových výnosů, který včera způsobil, v kombinaci s nevýrazným začátkem výsledkové sezóny, že se pod tlak dostaly také americké akcie. Dnešek je znovu bez významných fundamentů, takže by měla americká měna i nadále zůstat v centru všeho dění.

Ranní videokomentář: Americký dolar opět silnější na všech frontách
11.10.2016 Americkému dolaru se daří a jeho zpevňování na většině měnových párů pokračovalo i začátkem tohoto týdne. Dolaru pomáhá hlavně růst dluhopisových výnosů, který dál vysílá jasný signál o tom, že se trh připravuje na zvyšování amerických úrokových sazeb. Velmi vydařená byla ale včerejší seance také na ropě, jejíž cena vystoupala poté, co ruský rezident připustil, že by se jeho země mohla přidat k OPECu a zmrazit, nebo dokonce snížit, svou ropnou produkci. Dnešek bude opět bez významných dat. Akciové trhy zatím zůstávají pozitivně naladěny, i když stále uvězněny v širším bočním trendu.

Ranní videokomentář: Světové akcie v bočním trendu, dolar silný navzdory datům z trhu práce
10.10.2016 Závěr minulého týdne přinesl důležitá data z amerického trhu práce, která nakonec dostala americký dolar pod mírný tlak. Data sice skončila hůře, na celkovém obrazu situace v americké ekonomice ale mnoho nemění a šance že sazby porostou v USA ještě koncem tohoto roku je dnes vyšší, než začátkem minulého týdne. Právě proto se v minulém týdnu dolaru tolik dařilo a jeho fundament zdá se zůstává i nadále příznivý. Dnes je svátek v Japonsku, Kanadě, i v USA, takže by začátek týdne měl být spíše pozvolný.

Ranní videokomentář: Flash crash na libře. GBPUSD dnes ráno krátce klesl o 6 %
07.10.2016 Libra nepřestává udivovat. Páteční ráno přineslo na měnový pár GBPUSD flash-crash, který krátce přispěl k až šesti procentnímu pádu britské měny. Ta sice své zisky rychle zlikvidovala, i tak ale zůstává dnes ráno více než procento v mínusu. O důvodech výprodejů se zatím jen spekuluje. Nejčastěji se mluví o lidské chybě, nebo špatně nastaveném algoritmickém tradingu, který na nízkých objemech spustil vlnu výprodejů. Dnešní seance bude však nejen o libře ale i o datech, a to zejména o amerických výsledcích z pracovního trhu, které mají potenciál odpoledne výrazně rozpohybovat americký dolar.

Ranní videokomentář: Evropské výnosy začínají opět růst, akciové trhy tentokrát zůstávají klidné
06.10.2016 Včerejší seance přinesla nečekaně dobré výsledky z amerického sektoru služeb, jejichž dopad na dolar a finanční trhy byl nakonec ale jen překvapivě malý. Kondice americké ekonomiky se však dál zlepšuje, což postupně zvyšuje šance na to, že by Fed mohl zvednout sazby ještě v průběhu tohoto roku. Navzdory dobrým zprávám si ale americká měna svou cenu zatím na páru s eurem drží a dál nezpevňuje. Dnešní seance bude na data chudá a obchodování na forexu i na akciových trzích by tak mělo znovu probíhat v klidu a na nízké volatilitě.

Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes ADP a ISM report
05.10.2016 Také včerejší seance byla hlavně o libře. Ta až překvapivě snadno prolomila svá červencová minima a dostala se na páru s dolarem na nejnižší úrovně od roku 1985. Ani tentokrát ji přitom nepomohla další velmi dobrá data, která přišla pro změnu ze sektoru stavebnictví. Za opačný konec provazu naopak tahá poslední dobou americký dolar, který včera dokázal zpevnit na většině měnových párů, když mu vydatně pomáhají spekulace, že by americké sazby mohly začít růst ještě v průběhu tohoto roku. Ty dnes ráno přiživil ve svém projevu také člen FOMC Charles Evans, podle kterého by dokonce mohly růst už na listopadovém zasedání.

Ranní videokomentář: RBA nechala sazby beze změny, GBPUSD na dosah silného supportu
04.10.2016 Včerejší seance byla hlavně o libře, která se znovu dostala pod prodejní tlak a přiblížila se až na dosah minima z letošního července. Výprodej odstartovala britská premiérka, podle které by mohla začít jednání o vystoupení země z EU již příští březen. Libře pak v oslabení nezabránila ani další nečekaně dobrá data z výrobního sektoru, která naznačují, že se britská ekonomika dostává do velmi dobré kondice, a to bez ohledu na brexit. Dnešní ráno přineslo zasedání centrální banky Austrálie (RBA), která ale nepřekvapila a ponechala sazby beze změny. Zbytek úterní seance bude na data chudý a obchodování by proto mělo probíhat na většině aktiv v klidném duchu.

Ranní videokomenář: Trhy se úspěšně brání větším výprodejům, dnes výsledky z výrobního sektoru
03.10.2016 Akciové indexy si v minulém týdnu své ceny dokázaly podržet, a to navzdory špatné situaci v evropském bankovním sektoru, která dál doléhá především na akcie finančních institucí. Nálada na trzích ale po minulém týdnu zůstává stabilizovaná, což dokazuje hlavně nízká úroveň implikované volatility, která zároveň naznačuje, že zatím akciové indexy nemají důvod k větším a dlouhodobějším výprodejům. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně výsledky PMI a ISM indexu, které napoví více o situaci v evropském a americkém výrobním sektoru.

Ranní videokomentář: Evropské banky zůstávají v centru dění, trhy zatím přešlapují na místě
30.09.2016 Evropské akciové indexy včera dokázaly mírně růst, ale už po otevření burz v USA se nálada na finančních trzích začala znovu zhoršovat. Čtvrteční seance přinesla opět jen minimum významných dat a tématem v tomto týdnu zůstává i nadále především situace v bankovním sektoru. Ta je problematická hlavně v Evropě, kde trh stále řeší možné navyšování kapitálu německé Deutsche bank, nově i propouštění v Commezrbank a také nutnou rekapitalizaci italského bankovního sektoru. Dnešek nabídne ze zajímavých dat hlavně evropskou inflaci a americké osobní příjmy a výdaje.

Ranní videokomentář: OPEC překvapil dohodou o snížení produkce, brent zpět nad 49 USD
29.09.2016 Situace na finančních trzích se dál pozvolna uklidňuje, což včera potvrdily svým mírným růstem akciové indexy v Evropě i v USA. Středeční obchodování bylo ale hlavně o ropě, jejíž cena vystoupala o více než pět procent poté, co se na včerejším zasedání OPECu v Alžírsku členové ropného kartelu v čele se Saúdskou Arábií dohodli na snížení ropné produkce. Cena ropy brent se díky tomu vyhoupla nad hranici 49 dolarů, což na devizovém trhu výrazně pomohlo hlavně „ropným“ měnám, jako například kanadskému dolaru.

Ranní videokomentář: Finanční sektor znovu potrápil evropské akcie, dluhopisy se ale tentokrát drží
27.09.2016 Začátek týdne se na akciových trzích nesl v nervózním duchu. Platilo to hlavně o akciových trzích v Evropě, které začaly znovu ztrácet poté, co se pod tlak dostaly akcie finančních institucí v čele s největší německou bankou Deutsche Bank. Výprodej na akciovém trhu ale, na rozdíl od korekce ze začátku měsíce, nebyl doprovázen růstem dluhopisových výnosů a futures na americké indexy dnes ráno znovu rostou, takže by se situace na trzích mohla již v průběhu dneška uklidnit. Úterní seance nabídne ze zajímavých dat hlavně výsledky americké spotřebitelské důvěry.

Ranní videokomentář: Trhy se vrátily do klidového režimu, dnes německý IFO
26.09.2016 Minulý týden na finanční trhy přinesl stabilizaci, díky které se ceny akcií, dluhopisové výnosy i volatilita vrátily zpět na úrovně ze začátku tohoto měsíce. Lví podíl na tom mělo hlavně zasedání americké centrální banky, která sice chce zvyšovat sazby již brzy, s jejich dalším zvyšováním do budoucna ale nehodlá nijak pospíchat. Trhy jsou tak znovu dobře naladěny, díky čemuž bychom před sebou mohli mít relativně klidný týden. Ten sice nabídne několik zajímavých dat a vystoupení centrálních bankéřů, na celkovém fundamentu by se ale příliš měnit nemělo.

Ranní videokomentář: DAX zpět nad 10 600 euro, nálada na trzích se výrazně zlepšila
23.09.2016 Včerejší seance přispěla na finančních trzích k výraznému zklidnění. Akciové trhy v Evropě reagovaly na středeční Fed silným růstem a vrátily se zpět na úrovně, kolem kterých se pohybovaly začátkem tohoto měsíce. Stejné platilo také pro ceny dluhopisů a vše bylo doprovázeno také značným snížením implikované volatility. Trhy tak zdá se našly svou ztracenou rovnováhu. Dnešek by již mohl být o poznání klidnější. Prostor k dalšímu růstu cen rizikových aktiv je totiž malý a páteční seance nebude nijak zvlášť bohatá, ani co se významných fundamentů týká.

Ranní videokomentář: Fed znovu blíže prosincovému zvýšení sazeb. Dolar přesto oslabil
22.09.2016 Včerejší seance přinesla zasedání americké a novozélandské centrální banky a zatímco v USA se připravují koncem roku na zvyšování sazeb, na Novém Zélandu sazby chtějí snižovat. Za pozornost stál ale hlavně Fed, který by sice mohl zvýšit sazby již na svém prosincovém zasedání, zároveň ale poměrně výrazně snížil výhled pro jejich další růst v roce 2017. Americký dolar nakonec v reakci na jeho rozhodnutí začal lehce slábnout, ale ztráty byly relativně mírné, takže si většinu zisků z konce minulého týdne stále drží. Dnešek bude na data poměrně chudý, ale dočkáme se potenciálně zajímavých vystoupení prezidenta ECB a guvernéra Bank of England.

Ranní videokomentář: Bank of Japan dostala JPY pod tlak, dnes zasedá Fed
21.09.2016 Včerejší seance sice akciovým trhům příliš nepomohla, zajímavého růstu se ale dočkaly ceny dluhopisů, díky čemuž dluhopisové výnosy dál mohou pozvolna klesat ze zvýšených úrovní, na které se dostaly začátkem tohoto měsíce. Z nových fundamentů pak dnes ráno stála za pozornost hlavně Bank of Japan, která opět trochu šalamounsky modifikovala svou měnovou politiku, čímž mírně uškodila japonské měně, zatímco pomohla japonským akciím. Téma dnešní seance je jasné. Je jím zasedání americké centrální banky, která nabídne společně s rozhodnutím o sazbách také nové ekonomické projekce a tiskovou konferenci Janet Yellenové.

Ranní videokomentář: Trhy zahájily týden opatrně, dnes výsledky z amerického trhu s bydlením
20.09.2016 Začátek týdne byl bez důležitých fundamentů, což přispělo ke stabilizaci a celkovému zklidnění na trzích. Toho okamžitě využily evropské akciové indexy, které dokázaly zlikvidovat značnou část svých pátečních ztrát, zatímco indexy v USA se pouze držely v okolí pátečních zavíracích cen. Pondělní seance byla kompletně bez dat a dnešek na tom bude jen o trochu lépe, když ze zajímavých výsledků budou zveřejněny pouze americké statistiky z trhu s bydlením. Finanční trhy tak budou před středečním Fedem pravděpodobně i nadále ve vyčkávacím režimu.

Dnešní videokomentář: Evropské burzy znovu pod tlakem, trhy čekají na Fed
19.09.2016 Konec minulého týdne přinesl výsledky americké inflace, která dokázala svým mírným růstem pomoci americkému dolaru na většině měnových párů. Závěr týdne se jinak na akciových trzích nesl opět v nervózním duchu. To platilo hlavně o situaci v Evropě, kde tamní akciové indexy ztrácely další jedno až dvě procenta, díky čemuž se za celý minulý týden ztráty některých evropských burz šplhaly až k pěti procentům. Dnešek bude bez důležitých dat a měl by probíhat na nízké volatilitě. Týden pak bude hlavně o zasedání americké centrální banky, které nás čeká ve středu.

Ranní videokomentář: Akciové trhy pozvolna likvidují dřívější ztráty, vyhráno ale nemají
16.09.2016 Evropské i americké akciové indexy včera dokázaly znovu růst, ale například výnosy i volatilita zůstávají nadále na zvýšených úrovních. Trhy tak stále nejsou v podobně klidném režimu, jako tomu bylo například v minulém měsíci, a růst averze k riziku se může vrátit prakticky kdykoliv. Včerejší data na trhy větší volatilitu nepřinesla a bez významnější reakce trhy přešly i zasedání centrálních bank ve Švýcarsku a Velké Británii. Dnešek nabídne z důležitých dat hlavně výsledky z USA, jejichž dopad na trhy bude ale pravděpodobně opět spíše jen mírný a krátkodobý.

Ranní videokomentář: Trhy jsou klidnější, DAX ale zůstává pod hranicí 10 400 euro
15.09.2016 Situace na trzích se pomalu uklidňuje. Včerejší obchodování v Evropě i v USA probíhalo bez výraznějších výkyvů, k čemuž pomohla i absence důležitých fundamentů. Implikovaná volatilita ale stále zůstává na zvýšených úrovních, což signalizuje, že i přes aktuální klid se obchodníci na akciovém trhu obávají dalších prudkých cenových výkyvů. Dnešek bude na nové fundamenty velmi zajímavý, když nás čeká série dat z Británie a z USA. Tu doplní ještě zasedání Bank of England, která bude odpoledne rozhodovat o sazbách.

Ranní videokomentář: Evropské výnosy pokračují v růstu, dnes data z britského trhu práce
14.09.2016 Po úspěšném startu do včerejší seance se včera nakonec akciové indexy v Evropě i v USA znovu propadly do červených čísel. Trhy tak zůstávají nervózní, i když se fundament od minulého týdne vlastně ani příliš nezměnil. Problematickou se zdá být tak hlavně situace na dluhopisovém trhu v Evropě, kde včera v postupném růstu pokračovaly dluhopisové výnosy, jejichž růst dostává pod tlak nejen akcie, ale také drahé kovy. Dnešek přinese z důležitých fundamentů především britské výsledky z pracovního trhu. Ty mají tradičně potenciál rozpohybovat kurz britské měny, která včera díky slabším výsledkům inflace a nepříznivé technické situaci opět ztrácela.

Ranní videokomentář: Akciové trhy nachází pevnější půdu pod nohama, dnes britská inflace
13.09.2016 Včerejší seance začala nervózně, ale v průběhu dne se situace uklidnila a americké indexy nakonec pondělní obchodování dokázaly uzavřít s více než jednoprocentním ziskem. Po výprodeji z konce minulého týdne se tak rozhodně jedná o dobrou zprávu a zajímavý signál o tom, že byla korekce z minulých dnů skutečně spíše technickou než fundamentální záležitostí. Dnešní obchodování by mělo pokračovat v podobném duchu, když bude opět relativně chudé na nová data. Spojené státy totiž nezveřejní téměř žádné výsledky a v Evropě čekáme pouze na britský CPI a německý index ZEW.

Ranní videokomentář: Akcie i dluhopisy zahájily korekci, VIX nejvýše od června
12.09.2016 Závěr minulého týdne se nesl v nezvykle nervózním duchu, když se jen v USA akcie propadly o více než dvě procenta, zatímco v Evropě pokračoval pád cen akcií i dluhopisů. Obchodníci se zdá se lekli vyšších evropských výnosů, jejichž růst zavinilo čtvrteční zasedání ECB. Nervozita pravděpodobně vydrží také během dnešní seance, kterou zahájily americké futures dalším půlprocentním propadem. Trhy tak po delší době zahajují korekci, která je podle nás ale spíše technické povahy. Rozhodně ji však nechceme podceňovat, a to už jen kvůli vysokým cenám, na které se akciové indexy v minulých týdnech nacházely. Dnešek bude na data chudý a žádné důležité makro nepřinese.

Ranní videokomentář: DAX se odrazil od resistence, ECB se včera jen opakovala
09.09.2016 Včerejší zasedání ECB se obešlo bez překvapení. Sazby zůstávají beze změny, úpravy kvantitativního uvolňování se prozatím nekonají a ani výhled ECB do budoucna nebylo třeba upravovat. ECB tak na fundamentální situaci nic nemění a trhy pokračují v konsolidaci. Hlavní roli proto hraje i nadále technická analýza, která se včera přihlásila o slovo například na německém DAXu, který se ukázkově odrazil od resistence na úrovni srpnového maxima. Dnešek bude na data poměrně chudý a ze zajímavých výsledků nabídne jen kanadské statistiky z pracovního trhu.

Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB
08.09.2016 Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.

Ranní videokomentář: Slabší americká data vylekala dolarové býky, šance na zářijový růst sazeb v USA klesá
07.09.2016 Včerejší seance přinesla nečekaně slabé výsledky z amerického sektoru služeb, které přispěly ke snížení pravděpodobnosti zářijového růstu sazeb v USA a také k výraznému oslabení amerického dolaru, který byl pod tlakem na všech hlavních měnových párech. Slabší data tak na dolar začínají znovu doléhat a budou-li přicházet z USA i v nadcházejících týdnech, fundament na dolaru se může citelně zhoršit. Dnešek bude na americká data chudý a z důležitých fundamentů se obchodníci zaměří hlavně na odpolední zasedání Bank of Canada.

Ranní videokomentář: RBA ponechala sazby na 1,50 %, dnes americké ISM
06.09.2016 Začátek týdne se na trzích nesl v klidném duchu, což bylo způsobeno jak absencí významných dat, tak především svátkem v USA, díky kterému se v USA neobchodovalo. Příjemným překvapením byly včera opět výsledky z evropského sektoru služeb, které potvrzují, že se situace v Evropě zlepšuje a v Británii po referendu pak rychle normalizuje. Dnešní ráno přineslo verdikt Australské centrální banky, která podle očekávání ponechala sazby beze změny na 1,5 % a naznačila, že s jejich dalším snižováním zatím není třeba jakkoli pospíchat. Dnešek bude hlavně o amerických datech, když nás v odpoledních hodinách čekají zajímavé výsledky ISM indexu pro sektor služeb.

Ranní komentář: Akciové trhy pokračují v růstu, dolar zůstává silný i navzdory slabším datům
05.09.2016 Závěr minulého týdne přinesl velmi očekávané výsledky z amerického trhu práce, které sice mírně zklamaly, v konečném důsledku ale americké měně nijak výrazně neuškodily. Pozitivní sentiment na akciových trzích tak přetrvává, což naznačuje i nízká úroveň implikované volatility, která u amerického indexu S&P500 klesla na spotu zpět pod 12b. Dnešek bude na data poměrně chudý a kvůli svátku v USA lze počítat opět s nízkou volatilitou.

Ranní videokomentář: Data z výrobního sektoru rozvlnila GBP i USD. Dnes výsledky z amerického trhu práce
02.09.2016 Čtvrteční seance nabídla po delší době velmi zajímavá data a trhy na ně dokázaly reagovat. Zatímco libře výsledky z výrobního sektoru výrazně pomohly, americkému dolaru podobná data uškodila a ten se tak na páru s eurem propadl zpět na 1,12 EURUSD. Dnešek bude především o amerických datech, když budou zveřejněny tradičně velmi důležité výsledky z amerického trhu práce. Do jejich zveřejnění bude situace na trzích pravděpodobně velmi klidná. Po zveřejnění pak mohou obchodníci (zejména na forexu) počítat se zvýšenou aktivitou.

Ranní videokomentář: Ropa koriguje svůj srpnový růst, dnes výsledky PMI a ISM
01.09.2016 Klidné obchodování na světových trzích pokračuje. Platí pro měny, akciové indexy i většinu komodit. Výjimkou je v posledních dnech pouze ropa, která včera ještě navýšila své úterní ztráty poté, co byly zveřejněny výsledky amerických ropných zásob, které svým nečekaným růstem znovu výrazně překonaly většinový konsenzus. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně informace o situaci ve výrobním sektoru v zemích eurozóny, Velké Británii a ve Spojených státech.

Ranní videokomentář: Dolar dál pozvolna zpevňuje, dnes americký ADP report
31.08.2016 Evropské akcie včera dokázaly zlikvidovat své dřívější ztráty a například německý DAX rostl o více než procento, díky čemuž se znovu vrátil nad hranici 10 600 euro. Nálada na trzích tedy zůstává i nadále pozitivní a nic na tom pravděpodobně nezmění ani dnešní seance. Ta přinese především z USA výsledky ADP reportu z pracovního trhu, které mohou více napovědět o tom, jak by mohly v pátek dopadnout velmi očekávané výsledky změny zaměstnanosti v nezemědělských sektorech americké ekonomiky (NFP).

Ranní videokomentář: Klidné trhy znovu čekají na nové podněty, dnes americká spotřebitelská důvěra
30.08.2016 Začátek týdne proběhl na trzích podle očekávání. Díky svátku v Británii byly zobchodované objemy nízké a kvůli absenci dat se situace výrazněji nezměnila ani odpoledne v USA. Akcie i měny si tak své pozice podržely a trhy vyčkávají téměř beze strachu na nové impulsy. Dnešní seance přinese ze zajímavých dat především americkou spotřebitelskou důvěru, která ale na celkově klidném obrazu na finančních trzích pravděpodobně nic zásadně nezmění. Navrch by proto měli mít i nadále obchodníci, kteří tento klidný boční trend budou respektovat.

Ranní videokomentář: Yellenová pomohla dolaru, šance na růst sazeb v USA rostou
29.08.2016 Páteční seance přinesla velmi očekávané vystoupení Janet Yellenové na konferenci v Jackson Hole. Její projev byl tradičně vyvážený, takže si z něj něco mohli vzít jak dolaroví býci tak medvědi. V konečném důsledku ale Yellenová podle očekávání otevřela dvířka dřívějšímu zvyšování sazeb, což pomohl dolaru zpevnit na všech hlavních měnových párech. Nový týden začne pozvolna a důležitá data budou přicházet opět až v jeho druhé polovině, kdy se obchodníci dočkají velmi důležitých výsledků z amerického trhu práce.

Ranní videokomentář: Trhy stále přešlapují na místě, dnes projev J. Yellenové
26.08.2016 Evropské akciové trhy se včera dostaly pod mírný tlak, ale i tak si své pozice zatím bez větších problémů udržují. Obchodníci čekají na nový impuls, kterého by se mohli dočkat již dnes, kdy bude na symposiu v Jackson Hole mluvit o měnové politice a situace v americké ekonomice šéfka Fedu Janet Yellenová. Její komentář může mít výrazný dopad především na americký dolar. Trh od Yellenové čeká mírně optimistické vystoupení, kterým by si mohla pootevřít dvířka pro budoucí zvyšování úrokových sazeb.

Ranní videokomentář: Trhy vyčkávají na projev Yellenové, dnes IFO a nové objednávky
25.08.2016 Včerejší seance opět nijak nevybočila z obchodování předchozích dnů a většina akciových indexů si svou cenu dokázala podržet. Nálada na trzích zůstává stále optimistická, i když před pátečním projevem Janet Yellenové také možná mírně nervózní. Tržní konsenzus počítá s tím, že by zítra šéfka americké centrální banky měla signalizovat připravenost ke zvyšování sazeb, což dolaru včera mírně pomáhalo zejména na páru s evropskou měnou. Dnešek přinese v tomto týdnu první významná data, když budou zveřejněny výsledky německého indexu IFO a amerických nových objednávek.

Ranní videokomentář: Akcie mírně v zelených číslech, libra postupně zpevňuje
24.08.2016 Finanční trhy dál přešlapují na místě a spíše vyčkávají na klíčový fundament tohoto týdne, kterým bude v pátek odpoledne projev šéfky amerického Fedu Janet Yellenové. Včerejší seance se proto opět nesla v poklidném duchu a na nízkých objemech, což částečně hrálo do karet evropským akciím, které zlikvidovaly své mírné ztráty ze začátku týdne. Dnešek bude bez významných dat a za pozornost budou stát pouze výsledky z amerického trhu s bydlením. Obchodování se pravděpodobně ponese ve velmi podobném duchu jako včera, což by mělo pomáhat především netrendovým strategiím a obchodníkům zaměřujícím se na technickou analýzu.

Ranní videokomentář: Trhy dál na nízké volatilitě v bočním trendu čekají na nové podněty
23.08.2016 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v poklidném duchu a bez velkých výkyvů. Většina akciových indexů se držela na svých otevíracích cenách a podobná situace panovala také na forexu. Pod výraznější tlak se ale dostala ropa, která po výrazném růstu z minulých týdnů zdá se začíná své vysoké zisky konečně korigovat. Dnešek přinese ze zajímavých dat pouze evropské PMI a statistiky z amerického trhu s bydlením, což jsou výsledky, které by toho na celkově klidném sentimentu příliš změnit neměly.

Ranní videokomentář: Evropské akcie korigují dřívější zisky, stříbro pod 19 USD
22.08.2016 Minulý týden přinesl zajímavá data a v porovnání s předcházejícími týdny i zvýšenou volatilitu na některé měnové páry a na většinu evropských akciových indexů. Celkový fundament se však nijak výrazně nezměnil. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a obchodníci příliš důvodu k obavám prozatím nemají. Dnešek bude téměř bez dat a pondělní seance by se proto měla nést ve velmi klidném režimu. Týden nás však čeká zajímavý, a to hlavně díky velmi očekávanému pátečnímu vystoupení Janet Yellenové v Jackson Hole, kde od ní trh čeká signalizaci zvyšování úrokových sazeb.

Ranní videokomentář: USD opět nejslabší měnou, Brent prorazil hladinu 51 dolarů za barel
19.08.2016 Čtvrteční seance přinesla další uklidnění na finanční trhy. Mírně rostla Wall Street a evropské indexy přerušily poklesy. Akciím se dařilo na pozadí klesajícího amerického dolaru. Ten dokázala nejvíce zužitkovat libra. Pár GBP/USD se vyšvihl nad hladinu 1,3150. Naopak japonský jen své zisky nenavýšil. Pár USD/CAD rostl už devátou seanci v řadě – nejdéle od roku 2011. Hlavním důvodem je excelentní růst cen ropy, který pokračoval i včera.

Ranní videokomentář: Zápis ze zasedání Fedu uškodil dolaru, USD/JPY znovu pod 100
18.08.2016 Finanční trhy mají za sebou podstatný nárůst volatility, ale večerní zápis ze zasedání Fedu jí poslal zpět k dlouhodobým minimům. Klání vyhrály holubice. Pravděpodobnost růstu sazeb v USA do konce roku klesla pod 50 %. Evropské akcie utrpěly ztráty, ale Wall Street už stihla zakončit v lehce pozitivním duchu. Fed se odrazil v negativním vývoji na USD v závěru seance. Pár USD/JPY klesl opět pod 100, eurodolar naopak vystoupal nad 1,13. GBP/USD držela technická úroveň 1,30. Data z australského trhu práce se na „ozzy“ dolaru projevila pozitivně. Zveřejnění zásob ropy znamenalo další pozitivní impuls pro tuto komoditu. Brent opět bojuje s hladinou 50 dolarů za barel.

Ranní videokomentář: Trhy zůstávají v klidu a čekají na nové podněty, dnes britská a americká inflace
16.08.2016 Včerejší seance byla téměř bez dat a na hluboce podprůměrných objemech, díky čemuž si většina finančních aktiv svou cenu podržela, zatímco akcie nepatrně rostly a například americký S&P500 znovu navýšil svá historická maxima. Dnešní ráno znovu pomohlo japonskému jenu, který dokázal bez zjevných příčin krátce po otevření asijských burz zpevnit až pod 101 USDJPY. Úterní seance bude na data podstatně bohatší a mezi nejzajímavější výsledky se zařadí výsledky z Británie a z USA.

Ranní videokomentář: Evropské akcie pokračují v růstu, DAX navyšuje letošní maxima
15.08.2016 Koncem minulého týdne dokázaly stojaté vody na trzích krátce rozvlnit slabší výsledky amerických maloobchodních prodejů, které dostaly na některých měnových párech americký dolar pod prodejní tlak. Nálada na trzích však zůstává klidná a akcie pozvolna pokračují v růstu, což platí hlavně o indexech v Evropě. Nový týden bude na data bohatší, i když dnes začne kvůli svátkům v některých evropských zemích pozvolna a pravděpodobně opět ve velmi poklidném duchu.

Ranní videokomentář: Akcie pokračují v pozvolném růstu, dnes americké maloobchodní prodeje
12.08.2016 Akciové indexy v Evropě i v USA včera dokázaly růst, i když se i tentokrát jejich růst opíral spíše o klid a nízké objemy než o nové fundamenty. Nálada na trzích zůstává pozitivní a rizikovým investicím se stále daří. Dnešek přinese zajímavá data především z USA, ale ani tyto výsledky pravděpodobně celkově velmi příznivý sentiment na trzích nezmění a obchodování na většině aktiv by mělo probíhat v podobném duchu jako včera.

Ranní videokomentář: RBNZ snížila úrokové sazby, k oslabení NZD to ale nestačí
11.08.2016 Středeční seance opět nijak výrazně nevybočovala z režimu posledních dnů, když obchodování na akciovém trhu probíhalo na nízkých objemech a k dispozici bylo jen málo významných fundamentů. Jedním z těch zajímavých bylo zasedání novozélandské centrální banky, která podle očekávání snížila úrokové sazby. Medvědi na NZD však doufali v poněkud agresivnější doprovodný komentář, kterého se ale nedočkali, díky čemuž NZD na její rozhodnutí paradoxně reagoval zpevněním. Dnešek bude opět bez klíčových fundamentů, díky čemuž by obchodování na trzích mělo i nadále probíhat spíše v poklidném duchu.

Ranní videokomentář: Dolar likviduje zisky z minulého pátku a pomáhá drahým kovům. Dnes zasedá RBNZ
10.08.2016 Včerejší seance probíhala na většině finančních trhů v klidu a na nízkých objemech, díky čemuž se dařilo hlavně akciím a rizikovým aktivům. Pod tlakem byl zejména americký dolar, který slábne také během dnešního rána, což hraje do karet hlavně obchodníkům na zlatě a na stříbře, jejichž ceny dokázaly zlikvidovat část ztrát z konce minulého týdne. Dnešek bude na data opět chudý a nejdůležitějším fundamentem bude až večerní zasedání novozélandské centrální banky, která by měla snížit sazby o dalších 25bp. na 2 %.

Ranní videokomentář: Trhy v naprostém klidu přešlapují na místě, dnes britská průmyslová produkce
09.08.2016 Ekonomický kalendář byl včera bez klíčových fundamentů a většina finančních aktiv včera jen vstřebávala páteční výsledky z amerického trhu práce, které zvýšily šance na růst amerických úrokových sazeb. Nálada na trzích zůstává pozitivní, což potvrzuje jak nízká úroveň implikované volatility, tak vysoké oceněné (především amerických) akciových indexů. Dnešek přinesl brzy ráno výsledky čínské inflace, která ale potvrdila většinový konsenzus. Evropská a americká seance je na důležité fundamenty poměrně chudá, díky čemuž lze i nadále očekávat spíše klidné obchodování v líném bočním trendu.

Ranní videokomentář: Trh práce v USA pomohl akciím i dolaru, Kanaďan naopak zkolaboval
08.08.2016 Páteční seance byla jednoznačně o datech NFP z amerického trhu práce. Přírůstek 255 tisíc nových pracovních míst naladil obchodníky pozitivně na americkém dolaru. Ten se stal nejsilnější měnou z G10. Naopak kanadský dolar v reakci na domácí trh práce propadl. Dobrá čísla přilákala akciové býky. Index S&P vystoupal na rekordy, solidní reakce však byla také na evropských indexech. Na prudké posílení US dolaru reagovaly negativně drahé kovy. Stříbro padlo o 3,5 % a dostalo se zpět pod 20 dolarů za unci.

Ranní videokomentář: BoE schválila stimul, report RBA poslal AUD/USD na třítýdenní maxima
05.08.2016 Čtvrteční seance byla hlavně o Bank of England, která snížila sazby a zavedla další opatření na podporu ekonomiky. Celkový dopad do bilance BoE by měl dosáhnout 170 miliard liber. Libra v reakci propadla, naopak akcie z nové bazuky profitovaly. Guvernér Mark Carney se vymezil vůči některým nástrojům měnové politiky. Na druhou stranu naznačil další pravděpodobný pokles sazeb do konce roku. Dramatický růst má za sebou ropa, která se zbavuje medvědích pozic. Brent dobyl zpět hladinu 44 dolarů za barel. Australan dnes vystoupal na 3 týdenní maxima 0,7650 AUD/USD po pozitivním reportu RBA.

Ranní videokomentář: Ropa vystřelila vzhůru po zveřejnění zásob, dnes je na programu zasedání Bank of England
04.08.2016 Jeden z nejvyšších pohybů předvedla včera ropa, která po zveřejnění zásob ropy a ropných produktů vystřelila vzhůru. I dnes ráno se Brent držel nad 43 dolary a WTI nad 41 dolary za barel. Zajímavý je v těchto dnech také vývoj na obilovinách, které narážejí na dlouhodobá minima. Na Forexu předvedly CAD a NOK pozitivní vývoj v reakci na růst cen ropy. Pár GBP/USD se pohyboval nad 1,33 a vyčkával dnešní zasedání BoE. V průběhu značné části seance klesal Novozélanďan. Downtrend začal negativní reakcí na data z pracovního trhu. Akciové indexy toho mnoho neukázaly, ale indexům DAXu i S&P 500 se podařilo mírně růst. Pomohl lepší vývoj ve finančním sektoru a pozitivní reakce energetického sektoru na růst cen ropy. Ta se projevila hlavně v průběhu americké seance.

Ranní videokomentář: Evropu stáhly banky, AUD i JPY skokově posílily
03.08.2016 Úterní seance byla ve znamení poklesu evropského bankovnictví. Po pátečních zátěžových testech, které ovšem dopadly vcelku pozitivně, se důvěra investorů v bankovní sektor snížila. Nejpostiženější byly italské banky, ale například také německá Commerzbank padla na historická minima. Dařilo se naopak japonskému jenu, který vnímá nechuť vlády i centrální banky k pořádnému stimulu. Pár USD/JPY klesl na třítýdenní minima 100,67. Překvapil Australan, který po snížení sazeb rostl až o 150 pips. Obchodníci snížili pravděpodobnost dalšího poklesu úroků v tomto roce. Tématem obchodníků zůstala ropa, která má za sebou nepovedenou korekci a návrat ke 42 dolarům za barel (Brent). Naopak stabilní růst předvádí zlato. Dostalo se na vzdálenost 9 dolarů k dvouletým maximům, na které kov dosáhl v první polovině července.

Ranní videokomentář: Australská centrální banka snížila sazby na rekordních 1,5 %
02.08.2016 Australská centrální banka snížila dnes ráno sazby dle většinového očekávání o 25 bps na rekordních 1,5 %. Pár AUD/USD klesl až lehce pod úroveň supportu na 0,75. Rychle ovšem začal své ztráty likvidovat a hodinu a půl po zveřejnění fundamentu je kompletně zlikvidoval. Během pondělní seance se podařilo americkému dolaru korigovat část ztrát ze sklonku minulého týdne. Kanadský dolar tlačila níže cena ropy. Americký benchmark WTI klesl pod 40 dolarů za unci poprvé od dubna. Libře nepomohlo zveřejnění dat z výrobního sektoru. Americké akcie mírně klesly, a to hlavně kvůli energetickému sektoru. V Evropě nakonec převážil pokles akcií finančního sektoru. V Itálii propadla po zátěžových testech Unicredit Bank o téměř desetinu.

Ranní videokomentář: Americké HDP zklamalo, dolar pokračoval v pádu
01.08.2016 Nízký růst americké ekonomiky zaskočil trhy na sklonku týdne a sázky na růst úrokových sazeb v USA opět klesly. US dolar byl opět nejslabší měnou, naopak posiloval JPY a přes pokles cen ropy také CAD. Pád Brentu se zastavil až na supportu 42,50 USD/bbl. Akciovým trhům pomohla korporátní data, závěr S&P 500 byl opět na hraně historického rekordu. Výsledky zátěžových testů evropských bank zanechaly pozitivní dojem.

Ranní videokomentář: BoJ zklamala trhy a JPY posílil. Stále se nedaří ropě
29.07.2016 Bank of Japan zklamala trhy. Na zasedání přišla pouze s kosmetickými změnami dosavadního stimulu. Úrokové sazby i program nákupů aktiv zůstaly nezměněny. Pár USD/JPY reagoval oslabením pod 103. Na Fx se projevovaly dozvuky středečního Fedu – americký dolar korigoval. Nedařilo se také GBP. Z klesající americké měny těžily drahé kovy, naopak ropa zůstává pod tlakem. Evropské akcie konsolidovaly, DAX ztratil 0,4 % a neudržel 10 300 bodů. Wall Street se obchodovala na hraně historického rekordu.

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil a vyčkává, dolar přesto mírně oslabil
28.07.2016 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která ponechala sazby beze změny a jen mírně upravila svůj doprovodný komentář, který byl směrem k aktuální situaci v americké ekonomice o něco více pozitivní než na červnovém zasedání. Trh ale čekal více a dolar v reakci na doprovodný komentář mírně oslabil, i když se celková fundamentální situace na dolarových párech příliš nezměnila. Fed tady i nadále vyčkává a více o dalším vývoji sazeb napoví až na svém zářijovém zasedání. Dnešek bude na data poněkud chudší a za pozornost budou stát hlavně výsledky z pracovního trhu v Evropě a Spojených státech.

Ranní videokomentář: Trhy čekají na Fed, JPY o své včerejší zisky rychle přišel
27.07.2016 Včerejší seance probíhala na většině finančních trhů opět ve velmi poklidném duchu, když obchodníci vyčkávali především na dnešek, který přinese zasedání americké centrální banky. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a zajímavějších pohybů jsme se dočkali pouze na JPY, který včera nejprve výrazně zpevnil, aby dnes ráno začal znovu slábnout, když japonský premiér naznačil, že by nakonec fiskální balíček na podporu ekonomiky mohl být mnohem větší, než s čím trh dosud počítal. Dnešek je hlavně o Fedu, k jehož zasedání a potenciálnímu dopadu na trhy jsme pro vás připravili flash news webinář, na který je možno registrovat se na našich stránkách v sekci XTB Akademie. Začínáme v 15:30.

Ranní videokomentář: Akciové trhy přešlapují na místě, JPY začíná znovu zpevňovat
26.07.2016 Začátek týdne proběhl na finančních trzích bez větších problémů a na nízkých objemech, když kvůli absenci dat a nových fundamentů obchodníci spíše vyčkávali na to, co přinesou nadcházející dny, které vedle zajímavého makra nabídnou také zasedání Fedu a Bank of Japan. Dnes ráno se zatím daří japonskému jenu, kterému pomohly komentáře japonského ministra financí, jenž nechává stimulativní opatření na japonské centrální bance. Úterní seance nabídne z důležitých dat hlavně výsledky z USA, kde bude zveřejněna spotřebitelská důvěra a statistiky o prodejích nových domů.

Ranní videokomentář: Trhy zůstávají v naprostém klidu, dnes německý IFO
25.07.2016 Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu a na nízké volatilitě, díky čemž většina akciových indexů dokázala mírně růst. Na devizovém trhu má za sebou solidní výsledky hlavně americký dolar, který zpevňoval na většině měnových párů, a to především díky rostoucím spekulacím na případné utažení měnové politiky a zvýšení úrokových sazeb americké centrální banky. Nový týden bude právě o Fedu, který bude o sazbách rozhodovat ve středu večer. Dnešek nabídne ze zajímavých dat německý index IFO, který napoví více o dopadu brexitu na německé firmy.

Ranní videokomentář: Euro stabilní nad 1,1 EURUSD, dnes výsledky evropského PMI
22.07.2016 Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která se ale rozhodla vyčkávat až na své příští zasedání, kdy bude mít pro další rozhodování k dispozici čerstvé ekonomické analýzy. Reakce trhů na ECB tak byla spíše vlažná a celkový fundament se na euru ani na akciích po včerejšku nemění. Nálada na trzích zůstává klidná a nic na tom pravděpodobně nezmění ani dnešní seance, která nabídne sérii výsledků PMI z Evropy a zajímavé kanadské statistiky.

Ranní videokomentář: Trhy dál ve velké pohodě, dnes zasedá ECB
21.07.2016 Na finančních trzích pokračuje velmi klidné a pozitivní obchodování, díky němuž včera americký index S&P500 znovu navýšil svá historická maxima, zatímco v Evropě dokázaly růst akciové indexy o více než procento. Včera libře částečně pomohla stabilní data z pracovního trhu a dnes by ji, v případě silných výsledků, mohly pomoci také výsledky maloobchodních prodejů. Vedle britských dat nás čeká i zasedání ECB, ve kterém centrální banka nabídne svůj pohled na aktuální vývoj ekonomické situace a velmi pravděpodobně promluví i o případném dopadu brexitu na evropskou ekonomiku.

Ranní videokomentář: Růst amerických sazeb začíná být znovu téma, dnes data z britského trhu práce
20.07.2016 Také včera pokračovalo obchodování na finančních trzích spíše ve vyčkávacím režimu. Akciové indexy si své pozice pohodlně drží, zatímco na devizovém trhu získával pevnější půdu pod nohama americký dolar, který zpevňoval na většině hlavních měnových párů. Nově zveřejněná data včera do obchodování znovu příliš nezasáhla, což se ale dnes může změnit, jelikož budou zveřejněny velmi důležité výsledky z britského trhu práce, které mohou hodně promluvit do toho, zda na srpnovém zasedání Bank of England sníží nebo nesníží úrokové sazby. Středeční dopoledne proto bude velmi zajímavé především pro obchodníky na britské libře.

Ranní videokomentář: Trhy přešlapují na místě a čekají na nový impuls
19.07.2016 Začátek týdne se na trzích nesl v překvapivě klidném duchu a na velmi nízkých objemech. Turecká krize se včera týkala pouze tureckých finančních aktiv a na západní trhy se ani náznakem nepřelila. Obchodování probíhalo včera na výrazně podprůměrných objemech a implikovaná volatilita zůstává v USA stále na nejnižších úrovních za poslední více než rok. Dnešní seance přinese ze zajímavých dat hlavně britskou inflaci a německý ZEW. Trhy jsou během dnešního rána velmi klidné a v klidném duchu a bez větší volatility by se mohla nést i celá úterní seance.

Ranní videokomentář: Na trzích zatím vládne optimismus, nový týden bude o britských datech a ECB
18.07.2016 Minulý týden se na finančních trzích nesl ve výrazně pozitivním duchu, když se americké akciové indexy dostaly na nová historická maxima a prudkého růstu se dočkaly také indexy v Evropě a v USA. Volatilita na většině finančních aktiv je dnes mimořádně nízká, což znamená, že trh do nadcházejících dnů před sebou nevidí téměř žádná další rizika. V novém týdnu se obchodníci zaměří především na data z Británie, která mohou více napovědět o tom, zda Bank of England přistoupí v srpnu ke snížení úrokových sazeb. Za pozornost pak bude stát také čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Dnešek je na data chudý a obchodování se pravděpodobně ponese v klidném duchu a na nízkých objemech.

Ranní videokomentář: Silné růstové momentum na trzích nepolevuje, dnes série dat z USA
15.07.2016 Akciové trhy také včera pokračovaly v silném růstu, díky čemuž již za posledních pět seancí vystoupaly v Evropě výše o šest až devět procent. Nálada na trzích je tak i nadále velmi dobrá a nijak ji nezkazila včera ani Bank of England, která překvapila trhy, když ponechala britské úrokové sazby beze změny na 0,5 %. Svým rozhodnutím naopak velmi pomohla britské libře, která se na páru s dolarem dnes vrací nad 1,34 GBPUSD. Dnešek přinesl v ranních hodinách dobré zprávy z Číny (průmyslová produkce, maloobchodní prodeje) a odpoledne nabídne sérii důležitých dat z USA.

Dnešní videokomentář: Trhy pokračují v konsolidaci, zatímco ropa znovu ztrácí. Dnes zasedá Bank of England
14.07.2016 Po silném růstu ze začátku týdne si včera většina akciových indexů udělala pauzu a držela se v bočním trendu poblíž úrovní, na kterých do včerejší obchodní seance vstupovala. Z důležitých fundamentů jsme se dočkali pouze zasedání Bank of Canada, která ponechala sazby beze změny na 0,5 % a svým opatrným komentářem nakonec kanadskému dolaru dokázala mírně pomoci. Dnes nás čeká především zasedání Bank of England, od které větší část trhu očekává snížení sazeb o čtvrt procenta na 0,25 %. Konsenzus však není jednoznačný a ať už tedy BoE udělá cokoliv, lze na libře ve 13: 00 počítat se zvýšenou volatilitou.

Ranní videokomentář: Trhy jsou znovu beze strachu, dnes zasedá Bank of Canada
13.07.2016 Akciové trhy včera navázaly na pondělní seanci a pokračovaly v růstu. Americký S&P 500 se již přehoupl nad hranici 2 150 dolarů a německý DAX včera poprvé od britského referenda znovu atakoval hranici 10 000 euro. Nálada na trzích zůstává klidná a optimistická, o čemž svědí i nízká úroveň implikované volatility a růst dluhopisových výnosů, který začíná dostávat pod tlak zejména cenu zlata. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání kanadské centrální banky, která bude rozhodovat o úrokových sazbách. Ty by měla znovu ponechat beze změny na 0,5 % a trh tak bude zajímat především doprovodný komentář k jejímu rozhodnutí.

Ranní videokomentář: Libra reaguje na zklidnění politické situace v zemi, americké akcie na nových maximech
12.07.2016 Včerejší seance pomohla americkému akciovému indexu S&P500 po roce znovu překonat historické maximum a velmi slušný start do nového týdne za sebou mají indexy také v Evropě a v Asii. K pozitivnímu sentimentu pomáhaly jak výsledky japonských voleb, tak zprávy z Británie, kde se pravděpodobně již brzy stane šéfkou konzervativců a novou britskou premiérkou Theresa May, což uzavře kapitolu za nejistotou z dopadů politického zemětřesení, které v zemi vyvolalo nedávné hlasování o vystoupení Británie z EU. Dnešní seance bude na data opět spíše chudší, a proto počítáme s klidným obchodováním, během něhož budou obchodníci spíše vyčkávat na důležitější fundamenty, které začnou přicházet až teprve od zítřka.

Ranní videokomentář: Americká data dolaru nepomohla, JPY pod tlakem kvůli japonským volbám
11.07.2016 Závěr minulého týdne se nesl v duchu zveřejnění červnových výsledků z amerického trhu práce, které výrazně překonaly většinový konsenzus a kompenzovaly tak velmi slabé výsledky z května. Lepší data nejprve sice americké měně pomohla k růstu, dolar si však zisky udržet nedokázal a páteční seanci uzavřel na hlavních měnových párech bez výraznější změny. Dnes ráno se pak pod tlak dostal JPY, kterému uškodil výsledek víkendových voleb do horní komory parlamentu, jež přesvědčivě vyhrála strana současného premiéra Shinza Abeho. O toho nyní trh čeká další fiskální a monetární stimuly, které by mohly JPY dostat znovu pod prodejní tlak. Nový týden bude na data bohatý, i když se těch nejzajímavějších fundamentů dočkáme až v jeho druhé polovině.

Ranní videokomentář: Ropa po zveřejnění amerických zásob prudce klesla, dnes americké NFP
08.07.2016 Akciové trhy si po dvou nervózních seancích prošly stabilizací a zejména indexy v Evropě začaly znovu mírně růst. Zatímco volatilita na akciovém trhu a na většině měn klesla, pod silný tlak se tentokrát dostala cena ropy, která se včera po zveřejnění amerických ropných zásob propadla o téměř pět procent. Dnešní seance bude především o novém makru, když budou zveřejněny výsledky z amerického trhu práce. Ty v květnu výrazně podstřelily většinový konsenzus a obchodníci jsou velmi zvědaví na to, jak se americkému trhu dařilo v červnu. Dočkáme-li se dalšího zklamání, termín růstu sazeb v USA se může ještě více vzdálit.

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila averze k riziku, těží z ní hlavně bezpečné přístavy
07.07.2016 Finanční trhy se v minulých dvou dnech dostaly znovu pod tlak, i když se výprodeje týkaly především Evropy. K růstu averze k riziku tentokrát pomohlo i vyjádření ECB, která varovala před situací v italském bankovním sektoru, kde je úroveň problematických úvěrů proti zbytku eurozóny i nadále vysoce nadprůměrná, což platí především pro třetí největší italskou banku Monte de Paschi di Siena. Růst averze k riziku naopak výrazně pomáhá klasickým bezpečným přístavům, jakými jsou například dluhopisy, na měnovém trhu pak měny USD a JPY a na komoditách především drahým kovům v čele se zlatem. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně britskou průmyslovou produkci a americký ADP report z pracovního trhu. I přes zvýšenou nervozitu se celkový fundament od začátku týdne příliš nezměnil a dnešní ráno zatím signalizuje, že by se situace na trzích měla znovu spíše stabilizovat.

Ranní videokomentář: Americké akcie zpět na dosah historických rekordů, na trhy se vrací dobrá nálada
04.07.2016 Minulý týden se nesl na finančních trzích v duchu stabilizace. Ta byla patrná na většině finančních aktiv a hlavně pak na akciích, které například v USA již kompletně zlikvidovaly ztráty, které nabraly po britském referendu. Volatilita se vrací do normálu a trhy se v tomto týdnu začnou zaměřovat na tradičnější témata, jakými je makro a měnová politika. V tomto ohledu nás budou nejvíce zajímat výsledky z amerického trhu práce a zasedání centrální banky Austrálie, které v následujících dnech doplní ještě řada dat z Evropy i z USA. Dnešek bude ale na makro klidnější. V USA je svátek a za pozornost tak bude stát pouze britský PMI.

Ranní videokomentář: Trhy pokračují v korekci dřívějších ztrát, britský FTSE100 nejvýše od loňského srpna
01.07.2016 Akciové trhy včera pokračovaly v postupném růstu, i když zisky, které si připisovaly, tentokrát již ve většině případů nebyly tak vysoké, jako v předcházejících dvou dnech. Včera na sebe pozornost strhnul hlavně šéf Bank of England Mark Carney, který naznačil, že by banka mohla do budoucna činit opatření, která budou tlumit dopady brexitu, na což reagovala libra v odpoledních hodinách výrazným oslabením. Dnešek nabídne hlavně výsledky z výrobního sektoru v Británii (PMI) a odpoledne pak budou zveřejněna podobná data (ISM) také z USA.

Ranní videokomentář: DAX se vrací nad 9 600 euro, drahým kovům pomáhá pokračující pád výnosů
30.06.2016 Světové akcie včera pokračovaly v korekci ztrát z konce minulého týdne a především indexy v Evropě za sebou mají další úspěšnou seanci. Nálada na trzích se i nadále stabilizuje a volatilita již klesla téměř k úrovním, které dosahovala před britským referendem. Bude-li klid na trzích pokračovat (což očekáváme), růst akcií by měl být do nadcházejících dnů mnohem pozvolnější, což naznačuje i pohled na americké futures, které dnes ráno jen udržují svou cenu v okolí úrovní, na kterých včerejší seanci uzavřely. Dnešek je opět bez klíčových dat a za pozornost budou stát pouze výsledky evropské inflace, nebo chicagský PMI.

Ranní videokomentář: Trhy získávají pevnější půdu pod nohama, volatilita klesá
29.06.2016 Finanční trhy si během včerejší seance začaly procházet stabilizací, díky čemuž se akciové indexy v Evropě i v USA dostaly konečně znovu do zelených čísel, zatímco implikovaná volatilita na většině finančních aktiv výrazně klesla. Celý týden je na nové makro poměrně chudý, díky čemuž se budou obchodníci věnovat i dnes a v nadcházejících dnech Británii a procesu jejího vystupování z EU. To bude hlavní téma také dnes, kdy pokračuje evropský summit v Bruselu. To podstatné již ale od evropských politiků zaznělo včera, díky čemuž by stabilizace na trzích mohla pokračovat také v průběhu dnešní seance.

Ranní videokomentář: Trhy stále velmi nervózní, situace se však postupně stabilizuje
28.06.2016 Výsledek britského referenda zůstává i v novém týdnu na finančních trzích tématem číslo jedna, což platí především pro akciové trhy, které se včera znovu výrazně propadly. Situace se však pozvolna stabilizuje a futures na americké i evropské indexy dnes ráno konečně znovu rostou. Téma brexitu na trzích bude pravděpodobně ještě nějakou dobu rezonovat, což platí také o dnešní seanci, která přinese summit zemí EU. Pozor bychom si dnes měli dát proto především na vyjádření evropských politiků, jejichž dopad na finanční trhy dnes stále ještě může být citelný.
Související klíčová slova:
Americké stavební povolenky | EUR | Snižování cen | Tempo růstu | Akcie včera | Jackson Hole | Sílící euro | AMC | Americké dluhopisy | Klidné obchodování | PPI v USA | Fiskální stimul | Růst v počtu nakažených v USA | Australská centrální banka | Vysoké valuace | Pip | Cap | Světové akcie | Rekordní růst v počtu nakažených | Akciové trhy | Alphabet | Výnosová křivka v USA | Valuace na akciích | Lockheed Martin | Americké příjmy | Pfizer | Omezení americké produkce | Řecko | Kanadský PMI | Výhled centrální banky | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Zpomalení globální ekonomiky | Tažení proti Číně | Výsledky NFP | Libra vůči dolaru | BTC | Výrobní PMI | Růst průmyslové produkce | Mezinárodní měnový fond | Macron | Očekávané výsledky | Statistiky | Šéf Fedu Powell | Investiční banky | Korelace | Projev šéfky ECB Lagardové | Německá průmyslová produkce | Asijské akcie | Britská libra | Aktiva | SP500 | Citigroup | ADP report z kanadského trhu práce | Jednání OPEC+ | Americké produkce | Americké zásoby zemního plynu | Index strachu | Kolaps | Peloton | Zasedání ECB | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Desetileté výnosy v USA | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Situace v Británii | CPI v Kanadě | Španělský PMI | PDD | Svátek v USA | Akcie amerických bank | Snížení produkce | Zprávy z USA | Dění na trzích | Korekce na kryptu | Americká inflace | Ethereum | Růst sazeb | Deflace | Měny emerging markets | Rostoucí ceny | Americká obchodní bilance | Důležité fundamenty | Německý DAX | Cena pšenice | Výkyvy | Platby v bitcoinech | Kurz JPY | Saúdská Arábie | Směřování měnové politiky | Nevada | Goldman Sachs | NY Empire state index | UAL | Nová data | Finanční trhy dnes | ViacomCBS | PMI z Německa | Strach | Zasedání Evropské centrální banky | Nezaměstnanost | Reserve Bank of Australia | Varianty covidu | Sankce | Akcie dnes | Peněžní statistiky ECB | Britské maloobchodní tržby | Fiskální stimul v USA | Cena zlata | Americké ceny dováženého zboží | Příjmy a výdaje amerických domácností | Ceny dováženého zboží | Béžová kniha americké centrální banky | Situace okolo koronaviru | Americké ministerstvo financí | Počty obětí koronaviru | Úspěšný týden | Nová varianta covidu | Slabé makro | EURCHF | Růst zaměstnanosti | Americký akciový index | Výnosy z amerických dluhopisů | Vývoj inflace | Online webináře | Kryptoburza | Thomas Jordan | Výsledkové sezóny | Brexit | Varianta covidu | Akcie SAP | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Karanténní opatření | Zlato a stříbro | Ekonomické analýzy | Lék remdesivir | Volby | Příjmy a výdaje domácností | Breakout | Americký prezident | Revize evropského HDP | Řecké akcie | Vývoj na trzích | S&P CS index cen nemovitostí | Amazon | Růst cen | Sentiment na trzích | Situace na trhu s ropou | Nizozemsko | New York | Kryptoburza Coinbase | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Americká obchdoní bilance | Zápis ze zasedání Fedu | Sentix index nálady investorů | Výhled | Výprodej na kryptu | Výhled dolaru | Nová historická maxima | Otevírání americké ekonomiky | Výrazný růst | Politická situace | Dopady obchodní války | Inflace | Zasedání FOMC | Podnikání | Zápis Fedu | Průmyslové akcie | EIA | Dolarový index | FB | Výsledková sezóna v USA | Rozhodnutí ECB o sazbách | Výprodej akcií v Číně | Gap | Risk On | Výsledky americké banky | Statistiky z britského trhu práce | Evropská měna | Italská průmyslová produkce | Stabilizace na akciích | Index nálady investorů | HPI a C-S index | Mezibankovní trh | Pozitivní sentiment | Americké výnosy | Breaking | Globální ekonomiky | Philip Morris | Americký ADP report z pracovního trhu | Klid před bouří | Obchodní seance | Maloobchod | AUDNZD | US výnosy | Index volatility VIX | Graf | Utahování měnové politiky | Zákon o národní bezpečnosti | CPI v Británii | Boeing Co. | Tweet Donalda Trumpa | Risk-on sentiment | Američtí senátoři | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Německá spotřebitelská důvěra | Používání kryptoměn | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Vakcinace | Počet obětí koronaviru | Rekordní rozpočet | Očekávání analytiků | Centrální banky | Francouzská obchodní bilance | Zpráva | Momentum | Úspěšné IPO | Crypto trading | Zvyšování sazeb | Celková inflace | Projev šéfa Fedu | Trpělivost | Dobré výsledky | Dolar slábne | Britské akcie | Moderna | Statistiky z pracovního trhu | Dnešek na trzích | Komoditní měny | Covid | Risk-off | Mike Pompeo | Globální obchod | Futures | Ceny elektřiny | Dolary | Dovoz ropy | Světové burzy | Panama papers | Situace na ropě | Hedžové fondy | Kanadská obchodní bilance | Nabídka | Data z USA | CPI v Itálii | Zprávy o vakcínách | Štěpán Hájek | PMI pro sektor | Počty nových žádostí o podporu v USA | Praní špinavých peněz | Lepší výsledky | Statistiky ECB | Stavební povolenky v USA | USO | Ropné akcie | Postupné otevírání ekonomiky | Hurikán Ida | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Reakce trhu | Ekonomiky | CL | Odhodlání | Donald Trump | Tisková konference Bank of Canada | Kanadské maloobchodní prodeje | Země OPEC | TSMC | Spread Brent WTI | Volatilita | Členové bankovní rady | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Průmyslová produkce | Maloobchodní prodej v eurozóně | Zaměstnanost | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Commodities | Dow Jones | Obchodní války | Bydlení | Japonská vláda | Americké spotřebitelské úvěry | Výplach na kryptu | Alibaba | Turecko | Sociální sítě | Brent | Britské parlamentní volby | Komoditní sektor | Politika | Exxon Mobil | Objednávky | Stimul | Očekávání | Daňové úlevy | Snižování sazeb | Obří stimul | Měď | Evropské burzy | NFLX | Milánský FTSE MIB | Index cen domů | Vybírání zisků | Americké statistiky z pracovního trhu | Theresa Mayová | Vyšší výnosy | Odchod z EU | Sentix index | Americké státy | Zvýšení sazeb | Pandemická situace v Británii | Výnosové křivky | Asijské indexy | Výnosy na dluhopisech | Minuta s XTB | Cena Brentu | Bitcoin Cash | Americký S&P 500 | Obchodní týden | Online prostředí | Počet obětí koronaviru v USA | Italské HDP | Evropské měny | Financovat | Dopad na cenu | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | P/E | Situace na trzích | Janet Yellenová | ISM pro sektor služeb | Růst | XTB makroekonomický kalendář | Americký index | Americké HDP | Itálie | Výpadky | Americké výsledky z pracovního trhu | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Chuck Schumer | Nový rekord | Sentiment na trhu | Výnosová křivka | Stavební povolenky | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Crypto | US Bancorp | Dnešní seance | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Volby v Británii | Kongres | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Růst amerického dolaru | Projev Trumpa | Implikovaná volatilita | CPI ve Španělsku | Izrael | Velká Británie | Růst akcií | Evropské ekonomiky | Britské volby | Technologické akcie | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Tempo růstu HDP v USA | Covidová pravidla | Long | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Evergrande | Vysoké ocenění | Běžný účet eurozóny | Lira | Prezident Trump | Nový lék od Mercku | Koruna | Americká spotřebitelská důvěra | Zasedání centrálních bank | Senátní volby | Strach z druhé vlny | AUD | Inflace v eurozóně | Caterpillar | S&P500 | Čínský koronavirus | XTB Market Barometr | Opatření | Meziroční růst | EBay | Treasuries | Tapering | Další růst | Výsledky voleb | Trh | Nervozita z trhů | Index výrobní aktivity | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Americká nezaměstnanost | Bidenův plán | Cestovní ruch | Riziková averze | Počasí | Dollar Index | Open | Zvýšená nervozita | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ceny plynu | Snižovat riziko | Nálada na akciových trzích | Index | S&P Case-Shiller index | Komentář amerického prezidenta | Cena stříbra | Výsledky CPI | Dolar roste | Odliv zahraničního kapitálu | Sell | MMF | Obchodní bilance eurozóny | Parlamentní volby | GME | Eura | Penzijní fondy | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Komise | HDP v Kanadě | Nejistoty | Novozélandský dolar | Pandemická situace v USA | Americká centrální banka | Tržní kapitalizace | Videokonference | Bílý dům | USDMXN | Ropa Brent | FinTech | Posílení | Devalvace | Agentura Reuters | Společnosti | Obavy z brexitu | Bull | Společnost Moderna | Negativní dopad | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | G7 | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Akciové trhy v Evropě | Richmondský Fed index | XTB Akademie | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Kanadská data z pracovního trhu | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Kurz dolaru | Akciové indexy | Výrazné ztráty | Vysoká inflace | Evropská obchodní bilance | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Desetileté výnosy | Bernie Sanders | Domácnosti | Britský premiér | Americké státní dluhopisy | Wall Street Journal | IEA | High Yield | Revize amerického HDP | EUR/GBP | Ropný kartel | Frankfurtský DAX | Korekce na trzích | BREAKING | Varianty koronaviru | Ceny domů | Tempo růstu CPI | Tržní sentiment | Futures v Evropě | Rozjednané prodeje domů v USA | Republikáni | Kartel OPEC | Globální měny | Case-Shiller | Poskytování hypoték | Ceny dováženého zboží v USA | Americké ropné zásoby | Slabá čísla | Ceny energií v Evropě | Automobilový sektor | G10 | Devizové trhy | TLTRO | Brokers | Vlna koronaviru | Španělské statistiky z pracovního trhu | Moneta | Twitter | Tempo růstu PPI v USA | MIFID | Akciový index | Pozornost | Prudký propad | Americké desetileté výnosy | Konsolidace na indexech | Cena drahých kovů | Opatření ECB | Začít obchodovat | Švýcarská centrální banka | Korekce ztrát | Range | Akciové indexy v USA | Ifo | Index cen domů v USA | Energetický sektor | Conference Board | Volatilita je nízká | IBEX | Index nákupních manažerů | EURGBP | Index PMI | Světová pandemie | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Cena komodit | Španělský CPI | Webináře | Coinbase | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Gamble | Poptávka | Vítězství Bidena | Americké rozjednané prodeje domů | Výsledky HDP eurozóny | Silnější euro | Ceny zemního plynu | Šíření viru | Čínské fondy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Tempo růstu CPI v USA | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | Snižování úrokových sazeb | Růst na amerických indexech | Nový šéf Fedu | Video | Korekce na akciích | Uzavření trhů | Ministr zahraničí | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Nastavení měnové politiky | Tovární objednávky | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Christine Lagardová | Obchodníci | Nákupy státních dluhopisů | Finance | Odložení voleb | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Růst akciových indexů | Prezident Donald Trump | Evropská průmyslová produkce | Analytici | Trh práce v USA | Americká průmyslová produkce | Problémy | Stres | Stříbro | Průmyslová produkce USA | Volatilita na trzích mírně klesá | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vyšší sazby | Kanadský dolar | USA a Čína | Ropa | Sektor služeb | Bankéři | Pfizer/BioNTech | Short squeeze | ETF | Deutsche Bank | Běžný účet platební bilance USA | Průmyslové komodity | Nálada na trzích | Zasedání Bank of England | Janet Yellen | NY Fed index | Další kryptoměny | Nově zahájené stavby domů v USA | WeCHat | Politické napětí | Majors | Akcie GME | Výsledky amerických společností | Zavření škol | Makroekonomická data | Italský PMI | Joe Biden | Cena zemního plynu | Zpomalení inflace | Index výrobní aktivity v New Yorku | Bitcoiny | Prohlášení | Začátek výsledkové sezóny | Bank of Canada | USA | 3М | Italské maloobchodní prodeje | Spojené státy | NZDUSD | Putinovo vyjádření | Zpomalení světové ekonomiky | BIS | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Růst HDP | Pandemie | Britské maloobchodní prodeje | Alipay | Úrokové sazby | Fixing | Zvyšování úrokových sazeb | Napětí mezi USA a Íránem | Sázka | Odkup akcií | Ropná společnost | Britská obchodní bilance | Konsolidace | Kanadská měna | Lék od Mercku | Fáze obchodní dohody | Index volatility | Summit EU | Empire State Index | Qualcomm | Boeing | Ceny nemovitostí v Británii | Americká data | Kurz dolarů | PPF | Trade Brokers | Vývoj | Finanční aktiva | Výnosy | Reopening akcie | Americké burzy | Americký ISM pro sektor služeb | Trading | Obchodní dohody | Povídání o trzích | Kalifornie | Technologický index | Demokraté a Republikáni | Evropské maloobchodní prodeje | Počty obětí koronaviru v USA | Ceny domů v USA | TikTok | Agentura Fitch | Výdaje | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | RISK-ON | Dnešní zasedání Fedu | Akcie Applu | Růst americké ekonomiky | Americký trh s bydlením | Covid akcie | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Opatření americké centrální banky | EUR/USD | Nízké sazby | Šíření nákazy | Intervence | Trh s kryptoměnami | Dnešní zprávy | Šéfka ECB | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | Další vývoj | Francouzská průmyslová produkce | Výprodej na akciovém trhu | Měnové politiky | G20 | Investiční doporučení | CSI 300 | Onemocnění | Akcie Amazonu | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Ekologie | Hlavní měnové páry | EU summit ke koronaviru | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Koronavirus | Americké žádostí o podporu | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomická situace | Odhad HDP | Implikované volatility | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CNY | Centrální bankéři | Dluhopis | Kanadská data | Filadelfský Fed index | Obchodní jednání | Esther Gore | Makro z USA | Británie | Růst poptávky po ropě | JD | Čínské indexy | Výsledek referenda | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Růstové tituly | Burzovní index | Korekce na dolaru | Americké statistiky | Letecká společnost | Odliv kapitálu | Výsledky ISM | Žádosti o podporu v USA | Miliardy dolarů | Nervozita na finančních trzích | ADP | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Druhá vlna pandemie | Ruské akcie | Německá obchodní bilance | Futures na americké indexy | Obavy z omicronu | Americké ceny nemovitostí | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Spotový VIX | Prezidentské volby | Světové měny | Dopady pandemie | Tisková konference | Těžba ropy v USA | Bankovní systém | Platební bilance | Růst mezd | Kasina | Futures na indexy | Tempo růstu PPI | Spotová volatilita | Akcie stabilní | Bidenův Jobs Plan | Nákupy dluhopisů | Sazby | Zasedání britské centrální banky | Hlavní ekonom | Zasedání OPECu | Americký index S&P 500 | Guidance | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Žádosti o podporu z USA | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Španělské CPI | Ekonomické oživení | Tisková konference Christine Lagardové | Obchodní dohoda | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Santa Claus Rally | Mimořádný rollover | Hertz Global | Jednání OPEC | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Market Barometr | Růst cen ropy | Opatření vlád | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Cena ropy brent | Euro dnes | Aramco | Zasedání Bank of Canada | Dopad na finanční trhy | Hlavní burzovní indexy | Pomoc lidem | Snižování ropné produkce | Výsledky společnosti | Fed | Varianty covidu v USA | Euroskupina | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nově zahájené stavby domů | Air Bank | Zpomalování světové ekonomiky | Vyšetřování | Obavy z dalšího šíření covidu | Delta Airlines | JNJ | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Technologický Nasdaq | Jobs Plan | Nové žádosti o podporu v USA | Akcie bank | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Trade | EU summit | Akcie v USA | Akcie společnosti Nvidia | Projev šéfky ECB | Emerging markets | Kurzový závazek | Projev Trumpa k Číně | Walmart | Flash news | FTSE | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Statistiky z německého trhu práce | Rizika | Počty žadatelů o podporu | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Zvýšení volatility | Páteční NFP | Fitch | Pšenice | Peněžní statistiky | Americké banky | Dluhopisový trh | Kanadský CPI | Výprodej na dolaru | Úspory | Turecká vláda | Pandemie v Evropě | Fundamentální základ | Otevírání ekonomiky | Zasedání centrální banky | Riziková aktiva | Počty žadatelů o podporu v USA | Růst ekonomiky | Růst v počtu nakažených | Čínské burzy | ADP report z pracovního trhu | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Růst na indexech | Americké akciové indexy | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Low | Stabilita | Španělsko | Zhoršování pandemické situace | Ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Nálada na finančních trzích | Akcie Meta | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Pád cen ropy | CAD | Rozjednané prodeje domů | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Korekce na Amazonu | Společnost | Tisková konference ECB | Evropské trhy | Obchodování na trzích | Hospodaření | Dnešní výsledky | Korekce na čínských akciích | Zahraniční obchod | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Statistiky ze Španělského trhu práce | Americký tech | Situace na trhu práce | Flash news webinář | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Turbulence na trzích | Reserve Bank of New Zealand | Peněžní zásoba v Británii | Kukuřice | Obchod | Pips | Negativní zprávy | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Jednání zemí G20 | Velkoobchodní tržby | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Risk-off sentiment | Riziko | Průmyslové společnosti | Analytik | ATH | Benchmarky | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Rollover | Citi | SARS | Bank of America | USDX | Projev šéfa Fedu Powella | Meta | Turecká lira | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Plyn | Veřejný sektor | ISM indexy | Čína | Pokles akcií | Risk | Akcie aerolinek | Ceny | ETH | Financování | Akcie Meta Platforms | Recese | Nový lék | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Německý ZEW index | Velmi bohatý | Americké CPI | Dow Jones a S&P 500 | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Data z trhu práce | Buy the dip | Korporátní výsledky | Centrální banka | BBC | Softbank | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Fed index | Divergence | GameStop | Evropské centrální banky | Libra | Burzovní indexy | Trump dnes | Rozvolnění | SQ | Dopad na trhy | Sentix | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Tržní výhled | USDCAD | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Commerzbank | Americký ADP report | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Filadelfský Fed | Počty nakažených | Zasedání RBA | Prodeje domů v USA | X-Trade Brokers | Index DOW | Trhy dnes | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | Benchmark | Discovery | CEO | Rozhovor | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Historická maxima | Posílení koruny | David Cameron | Ceny akcií | Ceny energií | Fintech společnosti | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | VIX | Mezibankovní | Výběr zisků | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Akcie společnosti Apple | BOSSA | Írán | Německé HDP | Akciové trhy v USA | Zisk | AT&T | Zásoby zemního plynu v USA | Cena Etherea | Obchodníci dnes | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | PCE index | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Rizikové měny | Sektor technologií | Rizikovější měny | Rating | Obchodování | Nové prognózy | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Týden na finančních trzích | Easing | TRY | Statistiky z trhu práce | Evropa | Měna | Indexy v Asii | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Akcie Facebooku | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Anthony Fauci | Technologické společnosti | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | PYPL | Finanční krize | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Forex maraton | Španělská ekonomika | xStation5 | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Valuace akcií | Visa | X-Trade | Aktivum | Společnost XTB | Dohoda o brexitu | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Google | Stagnace | Tržby | Konsensus | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Expirace | Americké akciové trhy | GfK | Ranní komentář | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Tweet | HDP | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Klid | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Eskalace napětí | Pandemická situace | Ropa roste | Politici | USD/CAD | ABT | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Optimismus na trzích | Trhy v USA | Členské země | Výprodej | Měnové páry | HDP report | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Analytik finančních trhů | AMZN | Letecký průmysl | Retail | Světové indexy | Ztráty | Americký ISM | Brazilský real | Pozitivní sentiment na trzích | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | FOMC | US dolar | Ekonomická realita | Akcie | Norská koruna | Obchodování na devizových trzích | Nervozita na trzích | Target | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | Black Friday | Index cen | Světová ekonomika | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Reuters | OPEC+ | PEPP | Jednání o brexitu | Americké ceny | USDJPY | Index VIX | Price Action | Flash Crash | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Výplach | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Airbnb | Kurz | Daně | Negativní nálada | Makrokalendář | Asijské burzy | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | AMD | Daňové ráje | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Světové ekonomiky | Výsledky | Aerolinky | Saúdové | Silnější dolar | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní rada | ByteDance | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Americké futures | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | SAP | MSFT | Důvěra | Pád akcií | WHO | Oslabení dolaru | Výrazný růst cen ropy | Suezský průplav | Běžný účet platební bilance | Slabší dolar | Měny | Dollar | Inaugurace | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Americké makro | Americké prodeje domů | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Export | Rusko | Signál | Nové žádosti o podporu | Unicredit | GBPUSD | Partneři | Mark Carney | Špatná data | UniCredit Bank | Nervozita | 1 milion | Výsledky HDP | Inflace v Číně | Negativní sentiment | Fundament | Valuace | Výsledková sezóna | BABA | Technická analýza | Americké maloobchodní prodeje | Plány | Resistence | Odložení brexitu | COVID-19 | Béžová kniha | Dluhopisové výnosy | NFP | Rekordní nárůst | Hypotéky | Rekordní růst | Nikkei | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | After-market | Energie | NAHB | Investiční | Nálada | Enormní zájem | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Zobchodované objemy | Zasedání Fedu | Bloomberg | Zhoršování situace | Guvernér centrální banky | Akcie v Asii | Evropská unie | Halifax | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | NY FED | Americký PMI | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Hong Kong | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | LNG | Špatné výsledky | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Downtrend | Index S&P 500 | FTC | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Stavebnictví | Krize | High | Sójové boby | Guvernér banky | Napětí kolem Ukrajiny | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Index Nikkei | Zprávy o vakcíně | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | James Bullard | Těžba ropy | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Volby v USA | Vysoké ztráty | Nikkei225 | S&P 500 | JDE | Podpora | QE | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Japonský premiér | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Německo | Prodeje domů | MJ | Výsledky bank | Apple | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Dolarové páry | Evropské indexy | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Close | Ceny kukuřice | Finanční prostředky | Ekonomická data | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Spekulace na růst | Drahé kovy | Pád cen | Názory analytiků | Tisková konference Fedu | Úrokový diferenciál | Co bude | DAX | Data z pracovního trhu | Fiskální balíček | Forexu | Merck | Debata | Akcie společnosti | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Počty nových případů | Inflace v Německu | Barel WTI | Střední podniky | Volume | Indikátory | Sankce na Rusko | Akciové futures | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Chop | Intel | Britské referendum | Cíle | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Maloobchodní prodej | Banky | BlackRock | Buy | DAX 30 | Produktivita práce | Americká vláda | Šance | Omicron varianty | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Tisková konference šéfa Fedu | GM | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Intervenovat | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Pozice | Southwest Airlines | Portfolia | Americké zásoby ropy | Zájem obchodníků | Saldo běžného účtu | Chevron | Švýcarský frank | Americký ADP | Market | Technologický sektor | Theresa May | Lídři | Medvědí trh | Vývoj HDP | Support | General Electric | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Brokeři | FX | Rozvíjející se trhy | Texas | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Kurz amerického dolaru | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | OPEC | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Americké objednávky | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Rostoucí výnosy | Politika Fedu | Čínská vláda | Jeden dolar | AUDUSD | Index Dow Jones | ZEW index | Projekce | Komoditní trh | Klíčový support | Vakcíny proti koronaviru | Velké banky | Akcie Nvidia | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Hertz | Výrobní sektor | IPO | Meme akcie | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Vývoj dolarového indexu | Volatilita na trzích | Cena americké ropy | Cestování | Počet nakažených ve světě | Rozhodnutí americké centrální banky | Emoce | Zvýšení daní | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Kolaps na ropě | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Platby v kryptoměnách | Výroční zpráva | 3M | Cestovní kanceláře | Odhad inflace | Tencent | iPhone | USDA | Cena ropy | Obavy z recese | Americký maloobchod | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Australský dolar | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Britské libry | Guvernéři centrálních bank | Bitcoin dnes | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | Repo operace | Kanada | CPI v USA | Nejistota | HDP v eurozóně | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Statut | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Měnová politika | Růst cen domů | CPI index | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Krypto | Evropské země | Revize výhledu | VET | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Americká cla | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Silné euro | Poradci | Analytické fórum | MasterCard | Teroristický útok | Globální finanční trhy | Cestovní omezení | Poptávky po ropě | DoorDash | PMI pro sektor služeb | Pracovní síly | Akciový trh | Rizikový apetit | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | NZD | Jestřáb | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Průmyslové kovy | Cena BTC | Další pokles | Lael Brainardová | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot