Čtvrtek 23. ledna 2025 06:41
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding

Ranní videokomentář: Akcie pokračují v pozvolném růstu, dnes americké maloobchodní prodeje

12.08.2016 07:39  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové indexy v Evropě i v USA včera dokázaly růst, i když se i tentokrát jejich růst opíral spíše o klid a nízké objemy než o nové fundamenty. Nálada na trzích zůstává pozitivní a rizikovým investicím se stále daří. Dnešek přinese zajímavá data především z USA, ale ani tyto výsledky pravděpodobně celkově velmi příznivý sentiment na trzích nezmění a obchodování na většině aktiv by mělo probíhat v podobném duchu jako včera.

Dnešní fundamenty:

08:00 Tempo růstu německého HDP za 2Q (střední dopad)

10:00 Tempo růstu italského HDP za 2Q (malý dopad)

11:00 Tempo růstu HDP eurozóny za 2Q (malý dopad)

14:30 Americké maloobchodní prodeje (střední dopad)

14:30 Americký PPI (malý dopad)

16:00 Index spotřebitelské důvěry v USA (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní videokomentář: Akcie i měny čekají na nové impulsy, dnes britský HDP
    Akciové trhy zahájily nový týden v klidu a na nízkých objemech, když si většina indexů své pozice drží a pokračuje v bočním trendu. Dnešní seance přinesla ráno zasedání centrální banky Austrálie, která dokázala pomoci AUD, když zveřejnila optimistický komentář, díky němuž výrazně klesla pravděpodobnost, že v příštím roce sníží úrokové sazby. O sazbách rozhodovala také Bank of Japan, jejíž měnová politika ani komentář se však výrazněji nemění. Co se nově příchozích fundamentů týká, za pozornost budou dnes stát hlavně výsledky PMI/ISM a kanadské HDP.
  • Ranní videokomentář: Akcie i měny čekají na nové impulsy, dnes britský HDP
    Akciové indexy si své pozice i včera dokázaly podržet a podobně na tom byla také většina měnových párů. Trh čeká na nové impulsy, které by jej vykolejily z rovnováhy, ale pouze nové makro k tomu zdá se zatím nestačí. Dnešek by mohl být zajímavý hlavně pro britskou libru, na kterou čekají dopoledne předběžné výsledky HDP za 3Q, a minimálně z krátkodobého hlediska může stát za pozornost i dopad amerických nových objednávek na kurz amerického dolaru.
  • Ranní videokomentář: Akcie i měny přešlapují na místě, ropa je kvůli Saúdské Arábii nad 64 USD
    Včerejší seance proběhla na většině finančních aktiv v klidu a v docela tradičním pondělním duchu. Fundamentů bylo zveřejněno málo, takže si většina měn a ostatních finančních aktiv své ceny pouze podržela. Výjimkou byly drahé kovy, které zlikvidovaly své páteční ztráty, a ropa, která se díky politickému zemětřesní v Saúdské Arábii vyhoupla až nad hranici 64 dolarů za barel (brent). Dnešek by na trzích měl být podobný a znovu bez velkých výkyvů. Žádné důležité makro nečekáme, takže s větší volatilitou nepočítáme. Asijská seance zatím přinesla jen zasedání australské centrální banky, která ponechala sazby beze změny a moc nakonec nezměnila ani na svém doprovodném komentáři.
  • Ranní videokomentář: Akcie i měny zatím stabilní, dnes zasedá Fed
    Včera obchodníci na většině trhů pokračovali spíše ve vyčkávání na důležitější fundamenty, které přinese až dnešní seance. Akciové indexy si tak své vysoké ocenění opět udržely, zatímco na devizovém trhu většina měnových párů zakončila seanci s mírnou změnou proti včerejšímu close. Výjimkou byly AUD a NZD, které pokračovaly v likvidaci dřívějších ztrát a zpevňovaly proti všem hlavním světovým měnám. Dnešek bude především o Spojených státech a o dolaru. Zveřejněna totiž bude americká inflace a večer nás čeká zasedání Fedu, který by měl už potřetí v tomto roce zvýšit úrokové sazby.
  • Ranní videokomentář: Akcie konečně zahájily korekci lednových zisků, silnější je také US dolar
    Minulý týden přinesl na akciové trhy konečně tolik potřebnou korekci. Pod tlakem byly indexy v Evropě i v USA a katalyzátorem výprodejů se, vedle překoupenosti akcií, ukázal být hlavně prudký růst dluhopisových výnosů, které vystoupaly v pátek v případě amerických desetiletých splatností až nad 2,8 %. Mírnou korekcí svých ztrát si naopak prošel americký dolar, který reagoval pozitivně na překvapivě dobrá data z trhu práce, což naopak dostalo pod tlak drahé kovy, které díky silnému dolaru začaly odevzdávat své dřívější zisky. Nový týden bude hlavně o centrálních bankách, když se o sazbách bude rozhodovat v Austrálii, Británii a na Novém Zélandu.
  • Ranní videokomentář: Akcie mírně v zelených číslech, libra postupně zpevňuje
    Finanční trhy dál přešlapují na místě a spíše vyčkávají na klíčový fundament tohoto týdne, kterým bude v pátek odpoledne projev šéfky amerického Fedu Janet Yellenové. Včerejší seance se proto opět nesla v poklidném duchu a na nízkých objemech, což částečně hrálo do karet evropským akciím, které zlikvidovaly své mírné ztráty ze začátku týdne. Dnešek bude bez významných dat a za pozornost budou stát pouze výsledky z amerického trhu s bydlením. Obchodování se pravděpodobně ponese ve velmi podobném duchu jako včera, což by mělo pomáhat především netrendovým strategiím a obchodníkům zaměřujícím se na technickou analýzu.
  • Ranní videokomentář: Akcie navyšují své zisky, vyšší sazby je zatím netrápí
    Americký dolar pokračuje v trendu nastoleném středečním zasedáním Fedu, díky čemuž se včera na páru s eurem dostal až na nejsilnější úrovně od roku 2003. Výhled pro dolar tak zůstává pozitivní, i když by jej v delším horizontu mohla do značné míry komplikovat skutečnost, že už poaradoxně nemůže být o mnoho lepší. Nejenom Fed, ale i trh totiž čeká, že by americké sazby měly růst příští rok třikrát a stačí jen malá komplikace na světových trzích nebo v americké ekonomice, aby se tato velmi ambiciozní očekávání rychle rozplynula. Dnešek bude na data podstatně chudší než předchozí dvě seance a ze zajímavých výsledků nabídne jen data z amerického trhu s bydlením.
  • Ranní videokomentář: Akcie navzdory americké politice stále v naprostém klidu, stabilní je zatím také většina měn
    Ani včerejší seance na trhy větší volatilitu nepřinesla a většina finančních aktiv zůstává i nadále v klidu. Trhy momentálně žijí situací v USA, kde hrozí zablokování vlády v případě, že dnes Senátem neprojde návrh rozpočtového provizoria. I navzdory této možnosti ale trhy zdá se zůstávají klidné, což potvrzuje i stále relativně nízká úroveň implikované volatility, která v případě amerického VIXu vyrostla jen mírně nad hranici 12b. Ze zajímavého makra dnes čekáme hlavně na dopolední data z Británie.
  • Ranní videokomentář: Akcie pokračují na nízkých objemech v bočním trendu, dnes evropská inflace
    Ani včerejší seance na finanční trhy větší volatilitu nepřinesla a většina měn i akciových indexů si svou cenu dokázala držet. Z makra zaujaly pouze slabší výsledky americké spotřebitelské důvěry a určitou pozornost na sebe navázaly také informace o tom, že by ECB příští týden mohla přijít s o něco více vyváženým doprovodným komentářem, než měla dosud ve zvyku. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů především evropskou inflaci, která by měla zpomalit z 1,9 % na 1,5 %. Ani od dnešní seance ale žádné zásadní změny neočekáváme a i nadále počítáme s tím, že se tento týden povleče dál na trzích v pomalém tempu a na podprůměrných objemech, což by mělo svědčit hlavně traderům obchodujícím v pásmu a podle technické analýzy.
  • Ranní videokomentář: Akcie pokračují na růstové vlně, daří se i americkému dolaru
    Minulý týden pomohl znovu akciím, ale také americkému dolaru, který dokázal zpevňovat na většině měnových párů, když se mohl opírat o projevy několika představitelů americké centrální banky, kteří začali se signalizací březnového růstu úrokových sazeb. Šance na jejich zvýšení je nyní na 96 % a fundament na dolaru tak dál zůstává velmi silný, když je Fed zatím stále jedinou u hlavních centrálních bank, která otevřeně signalizuje záměr zvyšovat úrokové sazby. Nový týden by měl začít na trzích v klidu a na nízké volatilitě, když dnešní seance nabídne jen méně významné fundamenty.
  • Ranní videokomentář: Akcie pokračují v pozvolném růstu, dolar zůstává v okolí 1,04 EURUSD
    Včerejší seance se na trzích nesla opět v klidném a už trochu svátečním režimu. Většina finančních aktiv si tak svou cenu podržela, k čemuž rozhodně přispěla i absence důležitých fundamentů, na které byl tentokrát ekonomický kalendář velmi chudý. Dnešek by na tom neměl být jinak. Ze zajímavých dat se dočkáme pouze výsledků z amerického trhu s bydlením, jejichž dopad na celkový tržní sentiment bude ale pravděpodobně spíše zanedbatelný.
  • Ranní videokomentář: Akcie rostou, ale volatilita zatím neklesá. Dnes americká inflace
    Včerejší seance se na trzích nesla znovu v optimistickém duchu, díky čemuž se indexy v Evropě i v USA dostaly do zelených čísel. Úroveň rizikových přirážek ale navzdory růstu akcií neklesla, takže býci na akciových trzích ještě vyhráno zdaleka nemají a další vlna výprodejů může přijít prakticky kdykoliv. Trhy dál trápí především politická témata, ke kterým by se dnes mohla přidat také inflace, a to zejména v případě, že by rostla výrazně nad očekáváním. Inflace ale bude důležitá hlavně pro dolar, který tento týden zatím slábne na většině měnových párů.
  • Ranní videokomentář: Akcie se konečně probraly, daří se i libře
    Akciové trhy včera konečně prolomily boční trend a vydaly se vzhůru. V případě amerických indexů jsme se dočkali navýšení historického maxima a například index Dow Jones poprvé v historii prolomil hranici 20 tis. bodů. Růst indexů přišel tak trochu jako blesk z čistého nebe, když se fundamentální situace na trzích ani po včerejšku nijak zásadně nemění. Daří se také britské libře, která výrazně navyšuje své zisky z minulého týdne, a to bez ohledu na brexit, který je pro obchodníky na librových párech permanentním rizikem. Dnešek nabídne hlavně výsledky britského HDP.
  • Ranní videokomentář: Akcie se vracejí do zelených čísel, dnes britský maloobchod a kanadská inflace
    Včerejší seance pomohla akciovým trhům opět do zelených čísel, díky čemuž dál klesala také implikovaná volatilita a celkové napětí, které se na na trzích nahromadilo začátkem tohoto týdne. Na trhy se pomalu vrací dobrá nálada, k čemuž rozhodně přispívá i skutečnost, že ze světa dál přicházejí solidní ekonomická data, která potvrzují, že si americká i evropská ekonomika procházejí uspokojivým růstem, i když možná již celkový sentiment není tak příznivý jako v minulých měsících a boom po amerických prezidentských volbách pozvolna polevuje. Dnešek přinese ze zajímavých výsledků hlavně evropské PMI a kanadskou inflaci.
  • Ranní videokomentář: Akcie si své pozice drží, dnes Německý IFO a spotřebitelská důvěra z USA
    Začátek týdne proběhl na finančních trzích v klidu a na nízké volatilitě. Nálada na trzích zůstává pozitivní a většina akciových indexů si své pozice drží. DAX se dokonce krátce vyhoupl až na letošní maxima nad hranicí 10 800 euro, i když v průběhu odpoledne poté část svých zisků odevzdal. Dnešek bude na data opět spíše chudší a mezi nejzajímavější výsledky se zařadí pouze německý index IFO a americká spotřebitelská důvěra.
  • Ranní videokomentář: Akcie si své vysocké ceny stále drží, dolar začíná slábnout
    Máme za sebou klidný týden, který pomohl hlavně akciím. Ty se drží na vysokých, nebo častokrát i rekordně vysokých úrovních, k čemuž přispívá hlavně nízká úroveň implikované volatility a skutečnost, že po amerických volbách z trhů prozatím zmizela veškerá zjevná rizika. Nový týden bude na důležité fundamenty mnohem zajímavější než týden minulý. Čekají nás totiž výsledky z amerického trhu práce, nebo zasedání OPEC, které je v posledních dnech hlavním motorem veškerého dění na ropě. Zajímavé bude také sledovat situaci na dolaru, který se vůči euru v minulém týdnu přiblížil až k silnému supportu na úrovni minima z minulého roku a který se během dnešní seance dostává po delší době znovu pod prodejní tlak.
  • Ranní videokomentář: Akcie srazily trumpovy cla, spread Brent – WTI vystoupal nejvýše od roku 2015
    Včerejší seance se nesla v poklidném duchu až do odpoledne, kdy americký prezident Donald Trump oznámil uvalení cel na dovoz oceli a hliníku z Evropské unie, Kanady a Mexika. Dotčené ekonomiky vzápětí slíbily protiopatření. Akciové trhy začaly s růstem rizikové averze okamžitě klesat. Výrazný zásah dostal německý DAX, ale ztrácela také Wall Street. Po zásahu americké administrativy posiloval americký dolar, ale jeho síla stačila většinou pouze na zmírnění ztrát, kterými trpěl od počátku seance. Na ropě se včera projevila výrazná volatilita v souvislosti se zveřejněním zásob v USA. Cenový rozdíl mezi severomořským Brentem a texaskou ropou WTI přesáhl až 11 dolarů a dostal se tak nejvýše od počátku roku 2015.
  • Ranní videokomentář: Akcie stále čekají na nové impulsy, dnes americká inflace a maloobchodní prodeje
    Máme za sebou zasedání Bank of England, které dostalo libru pod prodejní tlak, i když v delším horizontu nevyznělo zase až tak negativně. Banka však spoléhá ve svém výhledu na hladký brexit, o čemž řada obchodníků není přesvědčena, což vede ke spekulacím, že svůj výhled nakonec bude muset upravit a o něco zhoršit. Nálada na trzích ale jinak zůstává pozitivní, a to i přesto, že akciové indexy včera v Evropě i v USA zahájily opatrnou korekci. Ztráty však byly malé a například implikovaná volatilita zůstává na většině aktiv i nadále extrémně nízká. Dnešek bude hlavně o amerických datech, když se dočkáme výsledků inflace a maloobchodních prodejů.
  • Ranní videokomentář: Akcie své ceny drží, dolar je naopak po minulém týdnu silnější na většině měnových párů
    Minulý týden na sentimentu na akciových trzích až tolik nezměnil a většina indexů si své pozice dokázala bez problémů podržet. Na devizovém trhu se pak dařilo hlavně dolaru, kterému nijak neuškodily ani zdánlivě slabší výsledky z amerického trhu práce, které ale v pátek jen kompenzovaly velmi dobré výsledky, které z trhu práce přicházely v průběhu ledna a února. Nálada na trzích tak zůstává i začátkem tohoto týdne velmi klidná a stabilní a s žádnou výraznější změnou nepočítáme ani v průběhu dnešní seance.
  • Ranní videokomentář: Akcie včerejší korekci zvládly, dolar ale stále mírně ztrácí
    Včerejší seance se nesla v poměrně nervózním duchu. Nakonec ale dopadla dobře, když akciové indexy velkou část svých prvotních ztrát dokázaly zlikvidovat. Americký S&P 500 navzdory špatnému startu do nového týdne tedy ztratil jen desetinu procenta a výrazným zklidněním si ještě během pondělní seance prošla také volatilita, která se po prvotním růstu rychle vrátila zpět. Dnešek by měl být na trzích klidnější, což signalizují také asijské burzy a evropské futures. Z nových dat pak za pozornost budou stát hlavně výsledky americké spotřebitelské důvěry.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank