Úterý 03. prosince 2024 19:16
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Dnešní fundamenty

img

Ranní videokomentář: Evropský summit pomohl euru zpět nad 1,16 EURUSD

29.06.2018 Dnešní ráno přineslo důležitou zprávu z Evropy, kde se na summitu EU podařilo najít společnou řeč politikům v otázkách dalšího postupu v rámci uprchlické krize. To v ranních hodinách výrazně pomohlo především evropské měně, která zpevnila zpět nad hranici 1,16 EURUSD a podle reakce na futures se jedná o úlevu také pro akciové indexy, které začaly růst. Páteční seance by se tak už jen z tohoto titulu mohla nést v o něco lepší atmosféře. Do té však budou promlouvat i nadále také nově příchozí data. Dnes jsme přitom zvědavi hlavně na evropskou inflaci a na výsledky kanadského HDP, které mohou shodně zanechat na domácích měnách značnou stopu.
img

Ranní komentář: EURUSD se přibližuje k důležitému supportu, dolaru se opět daří na většině měnových párů

28.06.2018 Máme za sebou další seanci, která byla především o americké politice. Tentokrát se trh zaměřil na Trumpovo rozhodnutí posílit pravomoc orgánu, který má v kompetenci případné omezování čínských investic v USA. Trump se tím snaží dál vyvíjet tlak na Čínu, aby zpřísnila svou laxní ochranu práv duševního vlastnictví. Akciové indexy včera zamířily opět do červených čísel, díky čemuž se úroveň implikované volatility na S&P500 vyhoupla už na dosah hranice 18b. V růstu naopak pokračuje americký dolar, který dokázal zpevňovat na většině měnových párů. I dnešek bude hlavně o politických rizicích, protože nově příchozího a důležitého makra nabídne ekonomický kalendář jen málo.
img

Ranní videokomentář: Dolar znovu silnější na většině měnových párů, dnes zasedá RBNZ

27.06.2018 Včerejší seance se nesla v podstatně klidnějším duchu než začátek týdne, takže si většina finančních aktiv svou cenu dokázala podržet. Na FX jsme tentokrát byli svědky opětovného růstu amerického dolaru, který dokázal zlikvidovat své pondělní ztráty a znovu potvrdil, že jeho fundament zatím zůstává silný. To mimochodem dál doléhá hlavně na drahé kovy, které se i včera dostaly pod mírný prodejní tlak, díky kterému se cena zlata propadla pod 1 260 USD. Dnešek bude na zajímavé makro konečně trochu bohatší a za pozornost budou stát hlavně americké nové objednávky. Tématem číslo jedna ale dál zůstává především americká politika.
img

Ranní videokomentář: Trhy pod tlakem obchodní války znovu ztrácí, VIX se vyhoupl nad 17b.

26.06.2018 Včerejší seance na trhy přinesla další výprodeje, které poslaly některé z indexů v Evropě i v USA dolů o více než dvě procenta. Téma výprodejů je přitom i nadále stejné a jsou jím obchodní vztahy mezi USA a Čínou/Evropou. Nervozita na trzích včera dokonce přispěla poprvé i k výraznějšímu růstu implikované volatility na amerických akciích, když se VIX vyhoupl až nad hranici 17b. Dnešek na trzích vypadá o něco klidněji, ale stejně jako včera se situace může kdykoli znovu změnit k horšímu.
img

Ranní videokomentář: Dolar si zatím většinu zisků drží, akcie zůstávají nervózní

25.06.2018 Máme za sebou nervózní týden, který dostal akciové indexy do červených čísel a na FX pomohl hlavně bezpečným přístavům v čele s JPY. Nálada na trzích je negativní hlavně kvůli obavám z obchodní války mezi USA a Čínou, která pravděpodobně zůstane významným tématem také v průběhu tohoto týdne. Ten přinese jen málo opravdu důležitých fundamentů, takže by se situace na většině trhů měla odvíjet především od politických rizik a jejich případné eskalace nebo zklidnění.
img

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila nervozita, dnes OPEC a data z Kanady

22.06.2018 Na finanční trhy se včera začala vracet nervozita, která tentokrát nesouvisela jen s obchodní válkou, ale také s děním v Itálii, které se již začalo podepisovat na ocenění italských dluhopisů. Indexy tak zamířily do červených čísel a ještě tak navýšily ztráty, které během tohoto týdne nabraly. Na devizové, trhu byl tentokrát pod tlakem americký dolar, který slábnul na většině měnových párů. Úspěšnou seanci za sebou má pak britská libra, které výrazně pomohlo zasedání Bank of England, které zvýšilo šance na srpnový růst úrokových sazeb. Dnes by mělo být tématem číslo jedna na trzích zasedání zemí kartelu OPEC. Pozor ale i na makro z Kanady, které může CAD výrazně rozpohybovat.
img

Ranní videokomentář: Dolar si své pozice dál na všech párech drží, dnes zasedá BoE

21.06.2018 Včerejší seance na finanční trhy přinesla opatrnou stabilizaci, ale i když akciové indexy dokázaly konečně mírně růst, obchodníci zatím rozhodně vyhráno nemají. Téma obchodní války je stále velmi živé a stačí jeden Trumpův tweet a nervozita na trzích je zpět. I dnešek proto bude o latentních politických rizicích, ke kterým se odpoledne přidá také jeden zajímavý fundament v podobě zasedání Bank of England. Od té se dnes růst sazeb nečeká, ale už na dalších zasedáních by banka sazby zvednout mohla. Libra tak bude velmi citlivě reagovat hlavně na doprovodný komentář a komentář k inflaci.
img

Ranní videokomentář: USD a JPY opět silnější na většině měnových párů, trhy zůstávají nervózní

20.06.2018 I včerejší seance se nesla v nervózním duchu, i když její závěr už byl klidnější a i dnešní ráno signalizuje, že by snad napětí kolem obchodní války mezi USA a Čínou mohlo začít ustupovat. Konflikt však není vyřešen a je proto pravděpodobné, že se toto téma na trhy dříve či později začne vracet. Na devizovém trhu se tak znovu dařilo hlavně bezpečným přístavům v čele s JPY a USD a pod tlakem naopak byly akcie na většině světových burzách. Dnešek přinese důležité hlasování v britském parlamentu (viz video) a také zajímavý diskusní panel ECB, na kterém se sejdou hned čtyři šéfové významných centrálních bank.
img

Ranní videokomentář: Strach z obchodní války dostává indexy znovu do červených čísel, na FX z toho těží hlavně JPY

19.06.2018 V novém týdnu se na finanční trhy začíná vracet nervozita, jejímž výhradním zdrojem je americký prezident Trump a jeho obchodní politika. Obchodní konflikt s Čínou, na kterou chce Trump uvalit dodatečná cla v objemu dalších až 200 mld. dolarů drží indexy v Asii pod silným tlakem, přičemž znovu ztrácí také futures na indexy v USA a v Evropě. To na FX pomáhá hlavně bezpečným přístavům jakým je JPY, který dnes od rána výrazně zpevňuje na všech měnových párech. Obchodní konflikt mezi USA a Čínou bude dominantním tématem také během dnešní seance, která je jinak na další data a fundamenty poměrně chudá.
img

Ranní videokomentář: Euro zůstává na dosah 1,16 EURUSD. Důležitý support zatím drží

18.06.2018 Máme za sebou velmi důležitý týden, který výrazně zamíchal kartami především na EURUSD, kde dolaru pomohlo zasedání Fedu, zatímco euru uškodilo zasedání ECB. Náladu na akciových trzích navíc mírně zkazila páteční seance, která přinesla další růst napětí do obchodních vztahů mezi USA a Čínou poté, co USA oznámily, že jsou připraveny uvalit cla v objemu 50 mld. USD na dovoz z Číny a dalších 100 mld. USD v případě, že na původní cla Čína odpoví uvalením cel vlastních. I tak ale úroveň rizikových přirážek zůstává nízká a do dalších dnů by se podle nás situace na trzích pravděpodobně měla zase uklidňovat. Nový týden je na data podstatně chudší než minulý, i když nabídne pár zajímavých fundamentů, jako například čtvrteční zasedání Bank of Englannd. Zvědavi jsme ale především na to, jak si EURUSD poradí se supportem, na který koncem minulého týdne začal opět dosedat.
img

Ranní videokomentář: EURUSD díky ECB zpět na dosah letošního minima

15.06.2018 Máme za sebou důležitou seanci, která přinesla zasedání ECB. Ta sice oznámila termín pro ukončení QE, zároveň ale naznačila, že hodlá ponechat sazby na současných úrovních až do příštího léta, což bylo zklamání, které potopilo evropskou měnu na páru s dolarem až zpět pod hranici 1,16 EURUSD. Kombinace středečního Fedu a čtvrteční ECB tak znovu výrazně pomáhá hlavně americkému dolaru, který je silný na všech měnových párech. Dnešek už tolik klíčových fundamentů nepřinese a pozitivní nálada na trzích by se mohla ze včerejška přenést také do dnešní seance. Na FX čekáme hlavně na to, jak EURUSD uzavře tento týden a zda se mu podaří dostat pod svá letošní minima.
img

Ranní videokomentář: Fundament na dolaru po včerejšku zůstává příznivý, trh ale čeká hlavně na ECB

14.06.2018 Včerejší seance přinesla hlavně zasedání Feud, který dokázal příjemně překvapit, když naznačil, že by letos mohl sazby...
img

Ranní videokomentář: Trhy zatím zůstávají pozitivně naladěny, dnes zasedá Fed

13.06.2018 Včerejší seance byla hlavně o schůzce prezidentů USA a Severní Koreje, ale také o nově příchozím makru, v čele s výsledky z britského trhu práce a americké inflace. Nálada na trzích ale zůstala pozitivní a pod tlakem tak byly hlavně bezpečné přístavy v čele s japonským jenem, který znovu oslaboval na většině měnových párů. Dnešek bude hlavně o britské inflaci a o zasedání americké centrální banky, která by měla večer znovu zvýšit úrokové sazby. Pro EURUSD tak začíná dvoudenní důležité období (zítra zasedá ECB), které může rozhodnout o tom, zda se mu po výprodeji z minulých týdnů podaří větší část z těchto ztrát zlikvidovat nebo nikoliv.
img

Ranní komentář: JPY pod tlakem kvůli klesající averzi k riziku na trzích, dnes americká inflace

12.06.2018 Včerejší seance přinesla na finanční trhy další uklidnění, ke kterému pomohlo vyjádření italského ministra financí, který podle svých slov chce i nadále zůstat v eurozóně. To výrazně pomohlo hlavně Italským akciím a dluhopisům a zmírnilo napětí na evropských akciových trzích. Z makra jsme se pak dočkali jen slabších výsledků britské průmyslové produkce a z politických témat se vše točilo kolem dnešního summitu amerického a severokorejského prezidenta v Singapuru, který podle vyjádření amerického prezidenta probíhá zatím nad míru dobře. Právě Singapurský summit dnes bude jedním z klíčových témat hlavně pro akciové trhy. Na FX pak bude dominantním tématem zveřejnění americké inflace, které nás čeká v odpoledních hodinách.
img

Ranní videokomentář: EURUSD vystoupal zpět na 1,18. Čeká jej velmi důležitý týden

11.06.2018 Minulý týden přinesl důležité změny hlavně na devizový trh, kde se dokázalo prodejnímu tlaku konečně vzepřít euro. Tomu pomohly komentáře představitelů ECB, kteří signalizovali, že jsou ochotni začít se bavit o ukončení kvantitativního uvolňování a zvyšování úrokových sazeb, kterého bychom se možná mohli dočkat už v první polovině příštího roku. Euro tak konečně získalo pevnější půdu pod nohama, i když vyhráno kvůli sérii slabších dat rozhodně stále ještě nemá. Nový týden bude pro dění na FX velmi důležitý, protože nás čeká americká inflace, zasedání Fedu a také zasedání ECB. Začne ale pozvolna a dnes budeme zvědaví pouze na výsledky britské průmyslové produkce.
img

Ranní videokomentář: Zvýšená riziková averze postihla akcie, euro ale navzdory makrodatům dále rostlo

08.06.2018 Finanční trhy šláply ve čtvrtek na brzdu a zpomalily svoji expanzi. Bezpečné přístavy povyrostly a riziková aktiva měla tendenci k poklesu. Důležité akciové indexyDAX 30 a S&P 500 skončily seanci lehce v červených číslech. Nadále se dařilo euru, a to i přes horší makrodata z eurozóny. Obchodníci spekulovali na brzké ukončení nákupu aktiv a také přesouvají očekávání na růst sazeb v eurozóně do první poloviny příštího roku. Slabé výkony naopak předvedly komoditní měny AUD, CAD a NZD. Ropa včera vystřelila vzhůru. Brent přidal 2,6 % kvůli obavám o produkci Venezuely.
img

Ranní videokomentář: Dařilo se rizikovým aktivům, eurodolar zastavila až hladina 1,18

07.06.2018 V průběhu včerejší seance opět převládl pozitivní sentiment na finančních trzích. Dařilo se rizikovým aktivům. Naopak bezpečné přístavy zůstaly na chvostu výkonnosti. Výrazně si polepšily americké akcie, když index S&P 500 navýšil nejlepší hodnoty od března a technologický Nasdaq vystoupal na nové rekordy. Na Forexu hrálo prim euro, a to hlavně díky zprávám z ECB o ukončování programu nákupu dluhopisů. Eurodolar zastavila až hladina 1,18. Nejsilnější měnou byl ale včera australský dolar, který profitoval z rychlého tempa ekonomiky. Naopak brazilský reál prohluboval svá dvouletá minima. Ropa na nečekaný nárůst zásob v USA reagovala pouze mírně a s koncem seance dokázala opět růst.
img

Ranní videokomentář: Euro nakoply zprávy o možném konci nákupů dluhopisů, ropa Brent se dostala na měsíční minima

06.06.2018 Máme za sebou nevýraznou seanci, která zpravidla nenabídla velké změny cen finančních aktiv. Na akciových indexech převažoval pokles, ale DAX 30 i S&P 500 zakončily seanci lehce v plusu. Zajímavá byla situace na euru po zveřejnění informace o tom, že by se už na červnovém zasedání ECB mohlo rozhodnout o termínu ukončování nákupů dluhopisů zemí eurozóny. Včera se opět dařilo libře, která byla nejsilnější z měn G10. Pád na patnáctiměsíční minima má za sebou mexické peso po zveřejnění recipročních cel na americké produkty. A nedařilo se ani ropě, které od dalších poklesů pomohla až úroveň 50 denního klouzavého průměru a také spekulace na růst zásob v USA. Dnešní seance je opět bez výrazných makrodat.
img

Ranní videokomentář: Index S&P 500 se dostal na tříměsíční maxima a Nasdaq dokonce pokořil historické rekordy

05.06.2018 Dobrá nálada se na finančních trzích udržela také na začátku nového týdne. Projevila se na poklesu volatility a naopak nárůstu akciových trhů. Dařilo se indexům v Evropě i na Wall Street. Index S&P 500 vystoupal nejvýše za poslední 3 měsíce a technologický Nasdaq dokonce poprvé od půlky března atakoval historická maxima. Na Forexu se s bídnými výkony potácely tradiční bezpečné přístavy japonského jenu a švýcarského franku. Naopak australský dolar předvedl nejvyšší růst z měn zemí G10. Navíc si na dolaru sáhl na měsíční maxima. Výrazný pokles má za sebou ropa. Rusko a Saúdská Arábie chtějí v následujících měsících navýšit těžbu a vyrovnat tak ztráty Venezuely a Nigérie, kde produkce v poslední době rychle klesá. Dnes nejsou na programu žádné skutečně důležité fundamenty, které by mohly změnit směřování finančních trhů.
img

Ranní videokomentář: Dobrá čísla z trhu práce v USA nakopla trhy, nejsilnější ale byla libra

04.06.2018 Konec minulého týdne se nesl v pozitivním duchu. Trhy ocenily dobré výsledky amerických fundamentů a také potvrzení schůzky Donalda Trumpa a Kim Čong Una v příštím týdnu. Zároveň se uklidňuje situace okolo Itálie. Dařilo se akciovým indexům. Celý minulý týden ovšem zakončil frankfurtský DAX v záporu. Americký dolar ani přes pozitivní fundamenty nebyl ochoten výrazněji posílit. Nejvíce se v pátek z hlavních světových měn dařilo libře, naopak nejslabší byl kanadský dolar. Závěr týdne nepřál ropě, která si ale stále udržuje výrazné rozdíly (okolo 11 dolarů) mezi hlavními benchmarky severomořským Brentem a texaským WTI. Tento týden nenabídne velké množství fundamentů. Pozornost obchodníků se začíná soustředit na schůzku FOMC v příštím týdnu.
img

Ranní videokomentář: Akcie srazily trumpovy cla, spread Brent – WTI vystoupal nejvýše od roku 2015

01.06.2018 Včerejší seance se nesla v poklidném duchu až do odpoledne, kdy americký prezident Donald Trump oznámil uvalení cel na dovoz oceli a hliníku z Evropské unie, Kanady a Mexika. Dotčené ekonomiky vzápětí slíbily protiopatření. Akciové trhy začaly s růstem rizikové averze okamžitě klesat. Výrazný zásah dostal německý DAX, ale ztrácela také Wall Street. Po zásahu americké administrativy posiloval americký dolar, ale jeho síla stačila většinou pouze na zmírnění ztrát, kterými trpěl od počátku seance. Na ropě se včera projevila výrazná volatilita v souvislosti se zveřejněním zásob v USA. Cenový rozdíl mezi severomořským Brentem a texaskou ropou WTI přesáhl až 11 dolarů a dostal se tak nejvýše od počátku roku 2015.
img

Ranní videokomentář: Euro i akcie získávají pevnější půdu pod nohama, dnes evropská inflace a kanadské HDP

31.05.2018 Včerejší seance na trhy přinesla částečné zklidnění napětí kolem situace v Itálii, ke kterému pomohlo i úspěšné upsání nových italských dluhopisů, které se podařilo prodat bez větších problémů. Pád italských výnosů měl pozitivní dopad nejen na evropskou měnu, ale také na akcie a ostatní riziková aktiva, která tak začala likvidovat část ze ztrát, které nabraly během prvních dvou dnů tohoto týdne. Dnešek by tak mohl být opět spíše o fundamentech, i když Itálie samozřejmě zůstane důležitým tématem i nadále. Z makra jsme zvědaví hlavně na výsledky evropské inflace a na kanadské HDP. CAD včera dostal velkou vzpruhu od Bank of Canada a další dobré zprávy by mu odpoledne rozhodně mohly výrazně pomoci.
img

Ranní videokomentář: Riziková averze z Evropy přeskočila také do USA, dnes zasedá Bank of Canada

30.05.2018 I včera bylo hlavní téma obchodní seance naprosto jasné, když jím byla politická situace v Itálii a její dopad na evropský trh s dluhopisy, kde se k výprodeji na italských bondech přidal také pád cen dluhopisů ve Španělsku, Portugalsku a Řecku. Napětí v Evropě se přitom včera začalo poprvé viditelněji šířit také do USA, kde akciové indexy rovněž zamířily do červených čísel, když jen S&P 500 klesal o více než procento. I dnes bude téma Itálie s největší pravděpodobností na trzích dominovat, i když do dalších dnů počítáme spíše s jeho ustupováním. Z tradičních fundamentů jsme pak zvědaví hlavně na odpolední zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: EURUSD na dosah zajímavého supportu, politická témata zatím dominují

29.05.2018 Máme za sebou klidnou seanci, která přinesla svátky v Británii a v USA a s nimi i spíše podprůměrné objemy na většinu trhů. Tématem číslo jedna tak byla především Itálie, kde se včera znovu dostaly pod tlak akciové indexy a která i nadále potápí evropskou měnu. Ta si sáhla na páru s dolarem až na 1,16 EURUSD a blíží se k zajímavému supportu na úrovni minima z loňského listopadu. Dnešek je už sice beze svátků, i tak je ale makrokalendář na zajímavé fundamenty chudý, takže se investoři zaměří opět spíše na politická než na ekonomická témata.
img

Ranní videokomentář: Evropské indexy zatím zůstávají nervózní, dolar si své zisky udržuje

28.05.2018 Máme za sebou poněkud nervózní týden, který ale tentokrát dostal pod tlak hlavně akciové indexy v Evropě. Těm uškodila řada menších rizik, v čele s politickou situací v Itálii. Pod tlak indexy dostal ale i výplach na turecké liře, nebo horší makro z Evropy, které potvrzuje její pozvolné zpomalování. Zajímavá byla ale situace také na ropě, která se dostala pod silný tlak v pátek poté, co vyšlo najevo, že Rusko s OPECem jednají o možném navýšení ropné produkce. Nový týden začne velmi pozvolna, když budou důležité fundamenty přicházet až v jeho druhé polovině. Dnešní seance by kvůli svátku v USA a Británii měla probíhat na podprůměrných objemech.
img

Ranní videokomentář: Trump zrušil summit se Severní Koreou a poslal akcie do červených čísel

25.05.2018 Včerejší seance přinesla opět mírný růst averze k riziku na trzích. K tomu tentokrát pro změnu přispěl americký prezident Trump, který v dopise severokorejskému prezidentu ukončil přípravy na singapurský summit, který se měl konat 12. července. Trhy Trumpovo rozhodnutí dostalo pod prodejní tlak, i když korekce nebyla nijak silná a jeho dopad pravděpodobně bude spíše omezený. Severní Korea navíc v odpovědi uvedla, že doufá v opětovné nastartování jednání, což signalizuje, že sumit mezi oběma prezidenty je i nadále možný. Dnešní seance bude opět o řadě malých rizik, které na trhy poslední dobou doléhají a ke kterým vedle Severní Koreje patří také například téma Turecka a Itálie. Z makra jsme zvědaví zejména na další výsledky z Británie.
img

Ranní videokomentář: Fed chce sazby zvyšovat už brzy, dolar zůstává na dosah 1,17 EURUSD

24.05.2018 Včerejší seance se nesla na akciových trzích v nervózním duchu a související risk-off efekt výrazně pomáhal hlavně bezpečným přístavům v čele s japonským jenem. Ten dokázal zpevnit na všech hlavních měnových párech, i když jeho zisky nestojí na zrovna pevných základech a mohou být rychle minulostí, pokud se na trhy vrátí opět klid a dobrá nálada. Dnešní seance bude na zajímavé data o něco chudší než včerejší a za pozornost budou stát hlavně britské maloobchodní prodeje. Libra má za sebou slabší seanci i kvůli včerejším horším výsledkům inflace a potřebuje proto dobrá čísla jako sůl.
img

Ranní videokomentář: JPY díky nervózní Asii začal znovu zpevňovat, dnes britská inflace

23.05.2018 Včerejší seance se na většině trhů nesla opět v klidném duchu, ale dnešní ráno už je o poznání nervóznější. Pod tlakem jsou zatím hlavně asijské indexy, což má příznivý dopad na JPY, který začíná znovu mírně zpevňovat a likviduje tak část vysokých ztrát, které na páru s dolarem nabral. Růst averze k riziku je ale spíše jen technického charakteru a zatím proto stojí na ne příliš silných základech. Dnešek bude velmi zajímavý hlavně pro libru. Ta čeká na výsledky CPI, který by v případě pozitivního překvapí mohl začít opět konečně zvedat šance na dřívější růst úrokových sazeb. Pokud však čísla znovu zklamou, nebudou to mít libroví býci jednoduché.
img

Ranní videokomentář: Euro zatím zůstává pod 1,18 EURUSD, trhy čekají na nový impuls

22.05.2018 Včerejší seance na trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si tak své ceny podržela. Z akcií se dařilo hlavně britskému FTSE100 a americkému Dow Jones indexu, které dokázaly shodně přidat více než procento. Nových fundamentů bylo tentokrát i díky svátkům v Evropě minimum a podobně tomu bude také dnes, kdy by se ale alespoň na trhy měly po svátečním pondělí začít znovu vracet větší objemy. Dál tak čekáme hlavně na druhou polovinu týdne, která bude na nové události podstatně zajímavější.
img

Ranní videokomentář: JPY doplácí na svůj statut bezpečného přístavu, USD naopak zůstává silný

21.05.2018 Máme za sebou týden, který se nesl v duchu pozitivní nálady a nízké úrovně rizikových přirážek. To pomohlo většině akciových indexů si své dosavadní zisky udržet, zatímco na FX pokračoval v opatrném růstu americký dolar. Tomu se dařilo znovu hlavně na páru s eurem, ale také vůči JPY, který nyní výrazně doplácí na svůj statut bezpečného přístavu. V klidu by měly vstoupit finanční trhy i do tohoto týdne, který navíc přinese o něco méně důležitých fundamentů. Zajímavým by tento týden mohl být ale hlavně pro libru, na kterou mj. čekají ve středu statistiky inflace.
img

Ranní vidokomentář: Dolar díky vyšším výnosům zůstává silný, akcie si své příznivé ceny zatím drží

17.05.2018 Včerejší seance přinesla další zisky americkému dolaru na páru s eurem, kde jsme se krátce dostali až pod hranici 1,18 EURUSD. Dolaru tak dál pomáhají hlavně rostoucí dluhopisové výnosy, zatímco euru mírně škodí hlavně politická situace v Itálii a formování tamní populistické vlády. Nálada na trzích ale zůstává relativně klidná, což potvrzuje jak nízká úroveň implikované volatility, tak opatrně rostoucí většina akciových indexů. Dnešek bude na nové fundamenty chudý a počítáme proto na většině finančních aktiv spíše s pokračováním včerejšího sentimentu. Pozor hlavně na další růst dluhopisových výnosů, který se zatím do ocenění akcií nepromítá, což ale nemusí být pravidlem i do dalších dnů.
img

Ranní videokomentář: Růst výnosů přinesl výrazné posílení dolaru a pokles akcií a zlata

16.05.2018 Včerejší seance přinesla některé významné fundamentální změny. Americké výnosy z dluhopisů výrazně rostly a posunuly dolar na nejvyšší hodnoty v tomto roce. Situaci pomohly pozitivní statistiky maloobchodních prodejů z USA. Pár EURUSD se přiblížil hladině 1,18 a na GBPUSD opět nevydržela hladina 1,35. Dolaru se dařilo také na japonské měně, když USDJPY překonal hladinu 110 jenů za dolaru a dostal se nejvýše od počátku února. Silný dolar odneslo také zlato, které propadlo pod hladinu 1300 dolarů za unci poprvé v tomto roce. Na akciových indexech převažoval negativní vývoj. Horší situace byla v USA, kde index S&P 500 klesl nejvíce za posledních 14 dní.
img

Ranní videokomentář: Ropa opět navýšila maxima, dolaru pomohl nárůst geopolitického napětí

15.05.2018 Máme za sebou ospalejší seanci bez zveřejnění důležitých makrodat. Akciové trhy předvedly velmi malé pohyby a udržely volatilitu poblíž nejnižších úrovní v tomto roce. Index S&P 500 potvrdil útěk z vlajkové formace a německý DAX má očividně respekt z třináctitisícové úrovně. Forex předvedl aktivnější seanci než akcie, když americký dolar zastavil počáteční vzestup rizikovějších měn. Pomohl mu nárůst geopolitického napětí a na jeho síle se také projevil kolaps argentinského pesa. Výrazný růstový impuls zaznamenala ropa, která opět navýšila rekordní úrovně od konce roku 2014. Brent zastavila až hladina 78,50 dolarů za barel. Ropě pomohl další nárůst napětí na Blízkém východě.
img

Ranní videokomentář: Akcie zatím na pozitivní vlně, USD díky vybírání zisků mírně ztrácí

14.05.2018 Máme za sebou zajímavý týden, který konečně dokázal pomoci americkému indexu S&P 500 vystoupit z konsolidačního pásma, ve kterém byl uvězněn od začátku letošního roku. K tomu přispěla hlavně pozitivní nálada na trzích, v kombinaci s výrazným snažením implikované volatility. Ta se začíná pomalu vracet na úrovně z minulého roku, což by do budoucna pro akcie mohl být částečně problém, protože rizik je na trhu v současnosti rozhodně výrazně více, než tomu bylo v minulém roce. Co se nového týdne týká, máme před sebou na fundamenty bohatý týden, který by mohl být zárukou zajímavých pohybů zejména na forexu. Na tom dolar začal pozvolna odevzdávat část svých dřívějších zisků, ale stačí pár lepších dat z USA a dolaroví býci mohou být rychle zpět.
img

Ranní videokomentář: Dolar začal s mírnou korekcí svých zisků, dnes kanadská čísla z trhu práce

11.05.2018 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Bank of England a o americké inflaci, což byly fundamenty, které britské libře a americkému dolaru tentokrát spíše mírně uškodily. Libra tak zůstává slabá, zatímco dolar se po delší době dostal pod prodejní tlak, který byl ale umocněn hlavně jeho začínající překoupeností. Nálada na akciových trzích jinak zůstává stabilní a opatrně pozitivní, což včera indexy potvrdily opětovným mírným růstem. Dnešek bude na fundamenty chudší a za pozornost budou stát především výsledky z kanadského trhu práce.
img

Ranní videokomentář: RBNZ býky na NZD nepotěšila, dnes zasedá Bank of England

10.05.2018 Včerejší seance přinesla hlavně zasedání RBNZ, která sice sazby ponechala beze změny, v doprovodném komentáři, ale býky na NZD příliš nepotěšila, když její guvernér naznačil, že je šance na budoucí růst sazeb stejně vysoká, jako šance na jejich snížení. NZD tak pokračuje v korekci a zůstává i nadále slabý. Dnes bude v centru dění pro změnu Bank of England, která společně k rozhodnutím o sazbách zveřejní také inflační report. Odpoledne ale pozor i na americkou inflaci, která by v případě dalšího přestřelení konsenzu mohla americkému dolaru vydatně pomoci.
img

Ranní videokomentář: Brent se díky Trumpovi vyhoupl nad 76 USD, růstový trend na dolaru zatím drží

09.05.2018 Hlavní zprávou včerejší seance bylo rozhodnutí amerického prezidenta odstoupit od jaderné dohody s Íránem. Trhy na toto rozhodnutí reagovaly poměrně vlažně a zvýšené volatility jsme byli svědky hlavně na ropě, která nakonec včerejší seanci uzavřela růstem o více než jeden dolar. Co se devizového trhu týká, ten žije i nadále hlavně růstem amerického dolaru, který bez ohledu na Trumpovo rozhodnutí pokračoval také během včerejší seance. Dnešní obchodování přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání novozélandské centrální banky, která by ale měla sazby ponechat beze změny na 1,75 %.
img

Ranní videokomentář: Nálada na trzích se opatrně zlepšuje, VIX se díky tomu vrací pod 15b.

07.05.2018 Máme za sebou další úspěšný týden pro americký dolar. Ten své pozice buď udržel, nebo je ještě mírně vylepšil, a to bez ohledu na o něco slabší výsledky z amerického trhu práce, které z USA přišly koncem minulého týdne. Nálada na trzích se navíc dál pozvolna zlepšuje, což potvrzuje hlavně úroveň implikované volatility, která se v případě VIX indexu vrátila pod hranici 15b. Trhy jsou tak viditelně klidnější, i když rizika, která je mohou dostat znovu pod prodejní tlak, stále existují. Jedním z nich je například diskuse nad uvalením cel na Evropu, která stále pokračuje ve Spojených státech. V novém týdnu čekáme hlavně na záplavu nového makra, v čele s výsledky americké inflace. Zajímavé ale bude také rozhodování o sazbách, které nás tentokrát čeká na Novém Zélandu a ve Velké Británii.
img

Ranní videokomentář: Euro poškodila pomalejší inflace, akcie mají za sebou seanci jako na houpačce

04.05.2018 Čtvrteční seance s sebou přinesla zpomalení inflace v eurozóně, která se dále vzdaluje od inflačního cíle ECB a reálně tak ohrožuje konec evropského kvantitativního uvolňování. Euru se však po slabších výkonech z posledních týdnech už na nižší hodnoty příliš nechtělo. Britské libře se podařilo zastavit masivní pád, který ji v posledních seancích ovládal. Pravděpodobně k tomu přispěla také blízkost důležitých supportů. Akciové trhy zaznamenaly v průběhu dne propad. Zatímco Wall Street se stihla z nejhorších poklesů dostat, indexy v Evropě skončily o poznání hůře a dnes by tak mohly mít tendenci tyto ztráty likvidovat.
img

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil, trh počítá s červnovým růstem sazeb a dolar zůstává silný

03.05.2018 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která utvrdila obchodníky v jejich názoru, že to bude až červnové zasedání, které přinese další zvýšení úrokových sazeb. Prostor k pozitivnímu překvapení byl včera malý, takže dopad zasedání byl spíše neutrální a Fed pomohl dolaru pouze k tomu, aby si své vysoké zisky z minulých týdnů dokázal dál bez větších problémů udržovat. Včerejší seance tak celkový fundament na trzích výrazněji nezměnila a podobně by na tom mohla být i seance dnešní, která přinese ze zajímavého makra jen evropskou inflaci a britské a americké statistiky ze sektoru služeb.
img

Ranní komentář: Dolar prolomil hranici 1,20 EURUSD, dnes zasedá Fed

02.05.2018 Včerejší seance se na akciových trzích díky svátku v Evropě nesla v klidném duchu. Velmi rušno bylo ale znovu na devizovém trhu, kde pokračoval v růstu americký dolar, kterému se i tentokrát dařilo především na páru s eurem a britskou librou. Dolar tak po breakoutu z minulého týdne začíná pomalu útočit na svá letošní maxima a o tom, zda se na ně dostane ještě v tomto týdnu, může rozhodnout už dnešní seance. Ta totiž přinese zasedání americké centrální banky a i když od Fedu trh čeká zvýšení sazeb až na příštím zasedání, doprovodný komentář dnes může dolarové páry rozhodně výrazněji rozvlnit.
img

Ranní videokomentář: Dolar má před sebou další důležitý týden, nervozita na akciích pozvolna klesá

30.04.2018 Máme za sebou pro americký dolar velmi úspěšný týden, který pomohl americké měně uniknout z konsolidačního pásma, ve kterém se držela od začátku letošního roku. Nic na tom nezměnily ani páteční výsledky HDP, které mírně zklamaly hlavně nižším než očekávaným růstem cenového indexu. I v tomto týdnu bude dění na trzích hlavně o dolaru. Čeká nás totiž série důležitých fundamentů, v čele se středečním zasedáním Fedu, který by měl vyslat jasný signál, že je připraven už na příštím zasedání znovu zvýšit úrokové sazby.
img

Ranní komentář: EURUSD se dostal na hranici 1,21. Dnes výsledky HDP z Británie a USA

27.04.2018 Včerejší zasedání ECB nakonec evropské měně k udržení důležitého supportu nepomohlo a tak jej prolomila, když se poprvé od začátku letošního roku dostala až pod hranici 1,21 EURUSD. Technická situace na EURUSD se pro euro velmi zkomplikovala a bude zajímavé sledovat, zda dolar svou šanci na zpevnění využije. Rozhodně by k tomu potřeboval, aby růst dluhopisových výnosů pokračoval, nebo aby z eurozóny dál přicházela série slabších fundamentů. Dnešní seance bude hlavně o makru, když přinese mj. výsledky britského a amerického HDP.
img

Ranní videokomentář: Dolar si své zisky na všech párech drží, dnes zasedá ECB

26.04.2018 Včerejší seance přinesla na americké akciové trhy zklidnění, díky kterému se indexy v USA znovu dostaly mírně do zelených čísel. Dění na indexech je ale v posledních dnech spíše vedlejší, když většina trhu dál sleduje především bondy a růst amerického dolaru, který se včera na páru s eurem dostal až na dosah klíčového supportu. Dnešek bude hlavně o euru a nepřímo také o dolaru, když nás v odpoledních hodinách čeká zasedání Evropské centrální banky. Ta bude rozhodovat o sazbách a trh čeká hlavně na to, jak se postaví k sérii slabších dat, která v poslední době z eurozóny přicházejí.
img

Ranní videokomentář: Americké indexy znovu v červených číslech, dolar si své zisky drží

25.04.2018 Včerejší seance přinesla zklidnění na devizový trh, kde se zastavil růst dolaru, ale také nervozitu na akcie, které se dostaly v USA opět do červených čísel. Korekce má možná co do činění právě se silným dolarem a růstem dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností přehouply přes hranici 3 %. Dnešní seance bude na makro velmi chudá, takže bude vše znovu hlavně o sentimentu na akciových trzích. Ten je ráno opět nervózní, což signalizují hlavně evropské futurtes, které reagují na včerejší close v USA.
img

Ranní komentář: EURUSD se blíží k důležitému supportu, dnes německý IFO

24.04.2018 Včerejší seance se nesla opět v duchu sílícího dolaru, který posiloval na všech měnových párech a dál tak těžil z výrazného nárůstu dluhopisových výnosů, kterého jsme v USA byli svědky v minulém týdnu. Fundamentálně se situace příliš nezměnila a i makro, které včera přišlo, více méně jen potvrdilo většinový konsenzus. Na akciích je situace stabilní, přičemž znovu mírně klesla úroveň implikované volatility, která signalizuje, že nervozita mezi obchodníky (ač stále zvýšená) pozvolna polevuje. Dnes čekáme hlavně na německý IFO a na americkou spotřebitelskou důvěru. Velkým tématem se může do dalších dnů stát postupné přibližování EURUSD ke spodní hraně letošního konsolidačního pásma.
img

Ranní komentář: Americké 10yr výnosy zpět na dosah 3 %. Dolaru jejich růst svědčí

23.04.2018 Minulý týden výrazně pomohl hlavně americkému dolaru, který i s přispěním vyšších dluhopisových výnosů rostl na páru s většinou světových měn. Pod tlakem byla naopak hlavně britská libra, které uškodila série ekonomických data a komentář šéfa Bank of England, jenž společně výrazně zmírnily optimismus ohledně termínu dalšího zvýšení britských úrokových sazeb. Co se akciového trhu týká, i když se konec týdne nevydařil, indexy dokázaly růst, a to i díky snížení rizikových přirážek. Nový týden bude na fundamenty bohatý a vedle zajímavého makra nabídne hlavně ve čtvrtek důležité zasedání Evropské centrální banky.
img

Ranní videokomentář: Libra dostala další zásah, pár EURCHF vystoupal nad legendární hladinu 1,20

20.04.2018 Po čtyřech růstových dnech se včera nedařilo akciím na Wall Street, kterou potrápily finanční výsledky některých firem. Na trhu rostou inflační očekávání spojené primárně s růstem cen komodit, a to včetně ropy, která opět vystoupala na tří a půl letá maxima. Další pokles se včera udál na libře. Tentokrát na tom měl hlavní zásluhu guvernér Mark Carney, který naznačil, že by sazby nemusely růst už na příštím, tedy květnovém, zasedání. Nedařilo se ani mexickému dolaru. Ten včera klesl na USDMXN nejprudčeji za poslední téměř rok. Hlavním faktorem poklesu byl průzkum nadcházejících prezidentských voleb, ve kterém vede trhy neoblíbený levicový kandidát. V neposlední řadě je třeba zmínit pár EURCHF, který překonal psychologickou úroveň 1,20. Ta fungovala do ledna 2015 jako hladina, kterou bránila švýcarská SNB kvůli nadměrnému posilování franku.
img

Ranní videokomentář: Trhy zapomněly na Sýrii. Libra uzavřela nejvýše od referenda o Brexitu

17.04.2018 Včerejší seance přinesla smíšené obchodování. Evropské indexy měly tendenci k poklesu, zatímco Wall Street se vezla na vlně úspěšné výsledkové sezóny. Dozvuky geopolitického napětí okolo situace v Sýrii byly utlumené, a to se v prvé řadě projevilo na korekci cen ropy. Důležitou roli hrál nový tweet Donalda Trumpa, který byl namířený proti podhodnocování měn Ruska a Číny a zároveň proti růstu sazeb v USA. To poškodilo americký dolar, který byl společně s novozélandským dolarem včera nejslabší. Naopak excelovala britská libra, která se dostala na nejvyšší hodnoty od referenda o Brexitu v červnu 2016. Za zmínku stojí také poslední vývoj na hliníku, který v posledních seancích extrémně roste kvůli americkým sankcím na ruský hliníkářský gigant Rusal.
img

Ranní videokomentář: Geopolitické riziko? Akcie rostly a bezpečné přístavy ztrácely pozice

16.04.2018 Máme za sebou náročný týden na trzích, který byly více než pravidelnými fundamenty ovlivňován příspěvky na twitteru amerického prezidenta. Zvýšené geopolitické riziko se však projevilo pouze okrajově. Energetický sektor byl hlavním tahounem na akciových trzích, které zakončily týden v zisku. Díky růstu cen komodit v čele s ropou byly komoditní měny v čele výkonnosti na Forexu. Naopak bezpečné přístavy typu japonského jenu nebo švýcarského franku klesaly. Ropa v minulém týdnu rostla o 8 % a zaznamenala tak nejvyšší přírůstek od července 2017. Vyšší volatilita by se měla přenést také do tohoto týdne. Kromě celé řádky důležitých fundamentů nás čekají dozvuky pátečního zásahu spojenců na území Sýrie. Američané už oznámili další ekonomické sankce na Rusko. Pravděpodobnost rychlé eskalace konfliktu v Sýrii ale zůstává nízká a stejně tak i šance na nějaké výrazné pohyby na finančních trzích.
img

Ranní videokomentář: Euro slabší na většině měnových párů, dnes americká spotřebitelská důvěra

13.04.2018 Včerejší seance přinesla na trhy zklidnění, které se tentokrát neprojevilo jen růstem akcií, ale konečně i mírným snížením implikované volatility, která se v případě VIX indexu dostala pod hranici 20b. Na FX se pod tlak dostala hlavně evropská měna, které částečně uškodilo i zveřejnění zápisu z minulého zasedání ECB. Na fundamenty byla ale včerejší seance chudá a jinak by tomu podle nás nemělo být ani dnes. Jediné trochu zajímavé makro totiž zveřejní až odpoledne Spojené státy, v podobě předběžného odhadu americké spotřebitelské důvěry.
img

Ranní videokomentář: EURUSD znovu uprostřed konsolidačního pásma, akcie mezitím zůstávají nervózní

12.04.2018 Včerejší seance na trhy přinesla zklidnění. Akciové indexy přestaly růst a část svých úterních zisků začaly odevzdávat, zatímco na FX se zastavilo oslabování americké měny, která ale propásla šanci na případné zpevnění poté, co americká inflace sice výrazně zrychlila, ale zároveň pouze naplnila většinový konsenzus. Nic se ale nezměnilo na úrovni rizikových přirážek. Ty i nadále zůstávají na výrazně zvýšených úrovních, což znamená, že podle obchodníků další vlna výprodejů může přijít prakticky kdykoliv. Dnešek bude na fundamenty chudší, takže klíčovým tématem na trzích budou témata politická (Čína, Rusko, Sýrie).
img

Ranní videokomentář: Akcie rostou, ale volatilita zatím neklesá. Dnes americká inflace

11.04.2018 Včerejší seance se na trzích nesla znovu v optimistickém duchu, díky čemuž se indexy v Evropě i v USA dostaly do zelených čísel. Úroveň rizikových přirážek ale navzdory růstu akcií neklesla, takže býci na akciových trzích ještě vyhráno zdaleka nemají a další vlna výprodejů může přijít prakticky kdykoliv. Trhy dál trápí především politická témata, ke kterým by se dnes mohla přidat také inflace, a to zejména v případě, že by rostla výrazně nad očekáváním. Inflace ale bude důležitá hlavně pro dolar, který tento týden zatím slábne na většině měnových párů.
img

Ranní videokomentář: Čínský prezident uklidnil finanční trhy, indexy znovu v zelených číslech

10.04.2018 Finanční trhy za sebou mají klidnou včerejší seanci a úspěšný start do dnešní seance, ke kterému pomohl ranní projev čínského prezidenta. Ten mluvil o tom, že je Čína připravena otevírat svá odvětví zahraničním investorům a že je také připravena klást větší důraz na ochranu duševního vlastnictví. Trhy jeho projev pochopily jako vstřícné gesto vůči USA, což dnes ráno přispělo k výraznému zklidnění na trzích a opětovnému růstu akcií a ostatních rizikových aktiv. Nálada se tak pozvolna zlepšuje, i když je nervozita stále jasně patrná. Dnešek bude na nové makro opět chudý a v centru dění by tak měla zůstat i nadále spíše politická témata.
img

Ranní videokomentář: Trhy zatím zůstávají nervózní, USD kvůli NFP mírně ztratil

09.04.2018 Máme za sebou nervózní, ale hlavně volatilní týden, který poznamenaly další obavy z obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Nálada na trzích nebyla dobrá, ale indexy celou situaci nakonec docela ustály, i když se ve většině případů dostaly znovu do červených čísel. Nový týden bude opět hlavně o politice, když nás tentokrát nových fundamentů čeká jen málo. Z makra budou důležité hlavně středeční výsledky americké inflace, které mohou udat tón obchodování na dolarových párech do zbytku tohoto týdne. Dnešek je ale bez důležitých dat, takže na většině trhů počítáme s klidným začátkem týdne.
img

Ranní videokomentář: Trump znovu vylekal akciové trhy, dnes data z amerického trhu práce

06.04.2018 Včerejší seance na trhy přinesla lepší náladu a růst akciových indexů, ale v noci ze včerejška na dnešek se Trump znovu rozpovídal o možnosti uvalení dalších cel na Čínu a dobrá nálada je rázem minulostí. Futures na indexy v Evropě i v USA jsou znovu v červených číslech a téma obchodních válek s námi i nadále zůstává. Dnes se navíc k tomuto staronovému tématu přidají také další, a to hlavně zveřejnění výsledků z kanadského a amerického trhu práce, společně s projevy guvernérů Bank of England a Fedu. Zejména na FX tedy může být o volatilitu postaráno.
img

Ranní videokomentář: Na trhy opět dolehly obavy z obchodní války, nálada se ale rychle stabilizovala

05.04.2018 Včerejší seance byla na trzích hodně nervózní, když trhy reagovaly negativně na americké zveřejnění seznamu položek Čínského dovozu, na které bude uvaleno clo. Nervozita byla patrná ale hlavně během dopoledne a s postupem času se situace dokázala stabilizovat, takže například v USA indexy nakonec zakončily obchodování v zelených číslech. Na to dnes ráno reagují také futures v Evropě a zatím se zdá, že by se čtvrteční obchodování mělo nést na trzích v podstatně klidnějším duchu. Z makra dnes čekáme hlavně na britské výsledky PMI. Na trzích počítáme spíše s klidnější seancí, když bude většina obchodníků pravděpodobně raději vyčkávat na mnohem důležitější zítřejší seanci.
img

Minuta s XTB

04.04.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o situaci okolo nových cel americké administrativy a výhled na dnešní fundamenty.
img

Ranní videokomentář: EURUSD se vrátil zpět do středu konsolidačního pásma, dnes kanadské HDP

29.03.2018 Včerejší seance přinesla na trhy konečně trochu zklidnění, díky kterému se stabilizovala situace na akciových indexech v Evropě i v USA. Na FX naopak pokračoval růst dolaru, který dál zpevňoval na většině měnových párů a například vůči euru se vrátil zpět do středu konsolidačního pásma, ve kterém se drží od začátku letošního roku. Ani dnešek nebude na důležité fundamenty bohatý, takže by postupné zklidňování nervozity na trzích mohlo pokračovat. Ze zajímavého makra čekáme hlavně na výsledky kanadského HDP a na výsledky amerických příjmů a výdajů.
img

Ranní komentář: Technologický sektor znovu srazil americké akcie, trhy zůstávají nervózní

28.03.2018 Dění na akciových trzích poslední dobou připomíná jízdu na horské dráze a i včerejšek toho byl jasným důkazem. Po poměrně úspěšném začátku úterní seance se nakonec americké indexy propadly znovu hluboko do červených čísel, když je dolů znovu táhly hlavně akcie technologického sektoru. Nervozita na trzích tedy zůstává i nadále značná, což potvrzuje hlavně vyšší úroveň rizikových přirážek a implikované volatility. Dnešek je na trzích opět bez klíčových fundamentů, takže se bude i nadále vše točit okolo aktuálního sentimentu.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,24 EURUSD, nervozita po výprodeji z konce týdne ustupuje

27.03.2018 Včerejší seance pomohla ke zklidnění nervozity na trzích a likvidaci značné části zisků, které americké indexy nabraly koncem minulého týdne po oznámení amerických cel na část dovozů z Číny. Úroveň rizikových přirážek ale navzdory včerejšímu optimismu zůstává vysoká, když se VIX drží i nadále nad hranicí 20b. Politika bude pravděpodobně klíčovým tématem také dnes, jelikož makrokalendář přinese spíše jen méně významné fundamenty. K tématu obchodních vztahů se přitom pravděpodobně přidá také téma Ruska a jeho případné reakce na to, že se včera Spojené státy přidaly k Evropě a vyloučily několik desítek ruských diplomatů v reakci na vraždu bývalého ruského agenta v Británii.
img

Ranní komentář: EURUSD pokračuje v konsolidaci, akcie naopak dál straší téma obchodních válek

26.03.2018 Minulý týden obchodníkům připomněl, že trhy nejsou zdaleka tak v pohodě, jako tomu bylo v průběhu celého minulého roku. Akcie se dostaly totiž znovu pod značný prodejní tlak, ke kterému tentokrát přispěly Spojené státy zavedením cel na Čínu, na což odpověděla Čína zavedením vlastních cel (v menším objemu) na Spojené státy. Obavy z obchodních válek tak dál drží riziková aktiva pod tlakem a například index S&P500 díky tomu v minulém týdnu klenul o téměř 6 %. Do nového týdne počítáme spíše se zklidněním situace, což signalizuje i dnešní ráno a růst futures na americké indexy. Úroveň rizikových přirážek ale podle nás zůstane i nadále na zvýšených úrovních.
img

Ranní komentář: USA uvalily clo na část čínského dovozu. Indexy zpět v červených číslech

23.03.2018 Včerejší seance dostala akciové indexy opět pod značný prodejní tlak, který mělo na svědomí oznámení uvalení amerických cel na dovoz z Číny v objemu až 50 mld. dolarů. Dnes ráno Čína odpověděla uvalením cel na zboží z USA v objemu 3 mld. dolarů a trhy samozřejmě panikaří, když se po včerejším dvouprocentním výprodeji propadají dnes některé asijské burzy o více než 4 %. Nálada na trzích zatím zůstává nervózní, což signalizují také futures na indexy v Evropě a v USA, které ráno ztrácely necelé procento. Téma obchodní války mezi USA a Čínou zůstane klíčové i během dnešní seance. Ze zajímavého makra se pak přidají hlavně výsledky z Kanady, která zveřejní únorovou inflaci.
img

Ranní komentář: USA uvalily clo na část čínského dovozu. Indexy zpět v červených číslech

23.03.2018 Včerejší seance dostala akciové indexy opět pod značný prodejní tlak, který mělo na svědomí oznámení uvalení americkýc...
img

Ranní komentář: Fed zlepšil ekonomický výhled, ale s výhledem pro růst sazeb v roce 2018 nepohnul

22.03.2018 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která nabídla poměrně příznivý výhled pro HDP i nezaměstnanost a dokonce zvýšila výhled pro růstu sazeb na roky 2019 a 2020. Výhled pro sazby na rok 2018 ale zůstal prakticky netknutý, což bylo pro obchodníky zklamání, díky kterému se dolar propadl na většině měnových párů. Celkově ale výstup ze zasedání Fedu nebyl podle nás pro dolar zase až tak špatný a na fundamentální situaci na dolarových párech nic výrazně nezhoršil. Dnes čekáme hlavně na makro z Evropy a také na zasedání Bank of England, která bude rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: EURUSD po úspěšném začátku týdne zpět pod 1,23 EURUSD, dnes zasedá Fed

21.03.2018 Včerejší seance pomohla akciovým indexům dostat se znovu do zelených čísel, i když úroveň rizikových přirážek dál zůstala na zvýšených úrovních. Za pozornost stály z makra jen výsledky britské inflace, která zpomalila o něco více než se čekalo, na což britská měna reagovala oslabením. Dnešek bude hlavně o centrálních bankách, když budou o sazbách rozhodovat Fed a RBNZ. Důležité bude hlavně zasedání Fedu, který by měl zvýšit sazby a který nově pod vedením Jerome Powella nabídne také své čerstvé ekonomické projekce a výhled pro další vývoj úrokových sazeb.
img

Ranní videokomentář: Indexy zasáhla další korekce, dnes britská inflace

20.03.2018 Začátek týdne se na trzích nesl v nervózním duchu, když se do červených čísel dostaly akcie v Evropě i v USA. Pod tlakem byl kvůli Facebooku přitom hlavně technologický sektor. Úroveň rizikových přirážek se tedy včera znovu zvedla, ale celkový fundament podle nás zůstává stabilní a bez výraznější změny. Počítáme proto s tím, že se situace na trzích začne dnes znovu stabilizovat a obchodníci budou čekat hlavně na zítřejší zasedání Fedu. Z dnešních fundamentů pak čekáme hlavně na britská data v podobě únorových výsledků inflace.
img

Ranní komentář: Dolaru se zatím daří, v novém týdnu čekáme hlavně na zasedání centrálních bank včetně Fedu

19.03.2018 Máme za sebou trochu nervózní týden, díky němuž se americké indexy dostaly znovu pod prodejní tlak. Ztráty však byly relativně mírné a na svědomí je měly hlavně politická témata. Ta budou na trzích rezonovat také v tomto týdnu, i když se tentokrát dočkáme i několika velmi zajímavých tradičních fundamentů z ekonomického kalendáře. Důležité přitom bude hlavně zasedání centrálních bank, když se bude o sazbách rozhodovat v USA, Británii a na Novém Zélandu. Dnešek je ale bez důležitých fundamentů a tak by měl nový týden začít spíše opatrně.
img

Ranní komentář: Dolar se vrací na dosah 1,23 EURUSD, dnes americká produkce a spotřebitelská důvěra

16.03.2018 Včerejší seance žádnou větší změnu fundamentu nepřinesla a dění na trzích tomu také odpovídalo. Akcie si své pozice podržely a za pozornost stál snad jen sílící dolar, kterému pomohly komentáře Larry Kudlowa, nového ekonomického poradce amerického prezidenta, který se vyslovil pro silný dolar. Dnes čekáme opět spíše jen na sekundární data, ze kterých budou nejzajímavější americké výsledky spotřebitelské důvěry a průmyslové produkce.
img

Ranní videokomentář: Trhy navzdory politickému napětí zatím v klidu, výprodej ale znovu dorazil na krypto

15.03.2018 Včerejší seance byla opět o politickém napětí, a to tentokrát nejen mezi USA a Čínou (cla), ale také mezi Ruskem a Británií, která včera rozhodla o vyhoštění 23 ruských diplomatů. Nálada na trzích je tak dál trochu nervózní, i když si obchodníci na podobné politické napětí zdá se už docela zvykli. I dnes bude politika tématem číslo jedna, jelikož bude ekonomický kalendář na tradiční makro docela chudý. Zajímavější než na tradičních aktivech je pak situace na Bitcoinu, který se kvůli rozhodnutí Googlu zakázat reklamy na krypto dostal už pod hranici 8 tis. dolarů.
img

Ranní komentář: Akcie po včerejšku znovu v červených číslech, ztrácí také USD

14.03.2018 Včerejší seance dostala pod tlak akciové indexy, které vylekaly další změny v Bílém domě, kde prezident Trump vyhodil svého ministra pro zahraniční otázky. Na FX pak byla tématem hlavně americká inflace, která dostala pod tlak americký dolar. Ten oslaboval na většině měnových párů s výjimkou kanadského dolaru, který doplatil na komentáře šéfa kanadské centrální banky Poloze. I dnes bude tématem číslo jedna na trzích hlavně politická situace v USA. Z tradičních fundamentů se pak přidají například americké maloobchodní prodeje, nebo výsledky amerických ropných zásob.
img

Ranní komentář: Na Wall Street se nedařilo průmyslu, dnes pozor na inflační data z USA

13.03.2018 Začátek nového týdne se na finančních trzích nesl v poklidném duchu. Akciové trhy vstřebávaly nárůsty z posledních seancích a výrazných pohybů jsme se nedočkali ani na Forexu. Navíc v pondělí nebyly na programu žádné výrazné fundamenty. Roli hrály politické vlivy, které pomohly hlavně libře a japonskému jenu. Nejslabší byl naopak kanadský dolar, který diskontoval výrazný nárůst z konce minulého týdne. Trhy se stále nese hrozba zamýšlených cel na ocel a hliník z pera trumpovy administrativy a jejich možné dopady, které včera postihly hlavně americké průmyslové firmy. Technologický Nasdaq ovšem dokázal navýšit historické rekordy. Dnes jsou na programu inflační data z USA a ve středu v nočních hodinách pozor na dopady zveřejnění standardní série makrodat z Číny (HDP, průmysl, maloobchod).
img

Ranní komentář: Americký trh práce pomohl Nasdaqu na nové rekordy

12.03.2018 Konec minulého týdne byl ve znamení pozitivní nálady, ke které výrazně přispěla data z amerického trhu práce. Ta ukázala únorový přírůstek přesahující 300 tisíc nových pracovních míst, což byl nejlepší výsledek od poloviny roku 2016. Náladu sice lehce zkazil pokles růstu mezd, ale i přesto vykázaly americké akcie výrazné nárůsty. Technologický index Nasdaq dokonce dosáhl na nové historické rekordy. Přestože také vzrostly sázky na růst sazeb v USA v tomto roce, tak americký dolar patřil ke slabším měnám. Nejsilnější byl naopak Kanaďan, kterému kromě domácích dat z trhu práce pomohly zvěsti o tom, že by se Kanady neměly týkat plánovaná cla na dovoz oceli a hliníku do USA. V pátek také výrazně zdražila ropa a to bez zásadních známých fundamentů. V tomto týdnu čekáme hlavně na zítřejší inflační data a středeční maloobchodní prodeje z USA.
img

Ranní komentář: Euro se vrací zpět na 1,23 EURUSD, dnes kanadská a americká data z trhu práce

09.03.2018 Včerejší seance přinesla zasedání ECB, které ale evropské měně nakonec pomoci nedokázalo, i když ECB udělala další mírně jestřábí krok, když ze svého komentáře odstranila větu o tom, že je připravena v případě potřeby navýšit program kvantitativního uvolňování. EURUSD ale i tak dál zůstává přibližně ve středu konsolidačního pásma, ve kterém se drží od začátku letošního roku, a o tom jakým směrem by se mohl v nadcházejících dnech vydat může rozhodnout už dnešní seance, která přinese důležité statistiky z amerického trhu práce. Nálada na trzích se jinak po včerejšku postupně uklidňuje a pravděpodobně k tomu pomůže i dnešní informace o tom, že americký prezident Trump souhlasil se schůzkou s prezidentem Severní Koreje, který dál signalizuje, že je připraven vzdát se severokorejského jaderného arsenálu.
img

Ranní videokomentář: Strach z obchodní války dostává trhy znovu pod tlak, dnes zasedá Bank of Canada

07.03.2018 Včerejší seance přinesla dobré zprávy z Korejského poloostrova, které ale nakonec ve večerních hodinách přehlušily další zprávy z USA, kde kvůli rozhodnutí amerického prezidenta zavést cla na dovoz oceli a hliníku rezignoval jeho ekonomický poradce Gary Cohn. Téma obchodní války se tak včera večer začalo znovu vracet na trhy, díky čemuž se dnes ráno pohybují futures na americké i evropské indexy znovu v červených čísel, zatímco měny jako japonský jen znovu zpevňují. I dnešní seance zdá se bude hlavně o obchodní politice USA, i když se přidá i několik zajímavých fundamentů z makro kalendáře, v čele s odpoledním zasedáním Bank of Canada, která by měla ponechat sazby beze změny na 1,25 %.
img

Ranní videokomentář: Australská CB dál vyčkává, indexy se včera vrátily do zelených čísel

06.03.2018 Včerejší seance přinesla na akciové trhy zklidnění, díky kterému se indexy v Evropě i v USA vrátily znovu do zelených čísel a začaly tak likvidovat ztráty z konce minulého týdne. Úroveň rizikových přirážek je ale i tak stále vysoká a šance na další korekci rozhodně zůstává značná. Včerejší seance byla hlavně o výsledcích PMI/ISM ze sektoru služeb a ta dnešní bude na důležité makro o poznání chudší. Trhy podle nás budou spíše vyčkávat na druhou polovinu týdne, která bude na nově příchozí fundamenty velmi bohatá a která může výrazně promluvit do ocenění akcií i jednotlivých měnových párů.
img

Ranní videokomentář: FX zatím v režii sentimentu na akciových trzích, dnes data ze sektoru služeb

05.03.2018 Minulý týden dostal akciové indexy znovu pod prodejní tlak, což na devizovém trhu pomohlo hlavně tradičním bezpečným přístavům (JPY), zatímco rizikovější měny začaly ztrácet. Nálada na trzích je tak i nadále nervózní, což potvrzuje stále zvýšená úroveň implikované volatility, která v případě amerického VIX indexu zůstává v okolí 20b. Dění na akciovém trhu tedy zůstává pro FX dál velmi důležité, ale už v tomto týdnu se přidají také velmi důležité fundamenty v čele s hned několikanásobným zasedáním centrálních bank a novým makrem. Dnes čekáme hlavně na výsledky britského PMI a amerického ISM pro sektor služeb.
img

Ranní videokomentář: Averze k riziku na trzích znovu stoupá, JPY silnější na většině FX párů

02.03.2018 Včerejší seance přinesla další vlnu nervozity a výprodejů na akciové trhy, což má částečně na svědomí také americký prezident Trump a jeho komentáře na téma zavedení cel vůči některým obchodním partnerům. Trhy jsou tak nervózní a rizikové přirážky koncem týdne znovu rostou. Na FX z toho těží hlavně japonský jen, který rostl na většině měnových párů. Dnes čekáme na projev britské premiérky Mayové a pozor také na kanadské výsledky HDP, na které má poslední dobou CAD tendenci velmi citlivě reagovat.
img

Ranní videokomentář: Powell pomohl dolaru, ale dostal pod tlak akcie a bondy, dnes evropská inflace

28.02.2018 Včerejší seance byla hlavně o projevu nového šéfa Fedu Powella, který ve svém optimistickém výhledu pro ekonomiku i další růst sazeb pomohl hlavně americkému dolaru, zatímco dostal pod tlak ceny akcií a dluhopisů. Obchodníci na akciových trzích tak dál bedlivě sledují jakýkoli růst dluhopisových výnosů a i včera na něj reagovali výprodejem akcií, které se v USA propadly o více než procento. Powell bude před senátory mluvit ještě zítra, ale reakce a trzích na tento projev už pravděpodobně bude mírnější. Dnes čekáme hlavně na evropskou inflaci a na revizi amerického HDP za 4Q.
img

Ranní komentář: Dolar zatím stabilní v okolí 1,23 EURUSD, dnes projev Jerome Powella

27.02.2018 Včerejší seance přinesla další pád volatiltiy a snížení rizikových přirážek, které se podepsalo na růstu cen akcií v Evropě a hlavně v USA. Fundamentů včera bylo zveřejněno jen minimum a za pozornost snad stál jen projev Maria Draghiho v Evropském parlamentu, který naznačil, že růst inflace může být, díky přebytečným volným kapacitám v Evropě, o něco pomalejší, než se banka původně domnívala. Dopad na EUR byl ale malý a evropská měna na páru s dolarem zůstává stabilní. Dnes do dění na trzích (a hlavně na USD) zasáhne nový šéf Fedu Powell, který promluví před americkými zákonodárci.
img

Ranní videokomentář: Euro zatím mírně nad 1,23 EURUSD, dnes projev Maria Draghiho

26.02.2018 Minulý týden na akciové trhy velké změny nepřinesl a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Na akciích jsme byli svědky jen mírného rustu, který byl díky páteční seanci doprovázen i lehkým snížením implikované volatility, ke kterému pomohl hlavně návrat 10yr dluhopisových výnosů zpět pod 2,9 %. Z makra pak zaujaly hlavně výsledky kanadské inflace, která překvapila vyšším než očekávaným růstem a společně s rostoucí cenou ropy nakonec pomohla kanadskému dolaru. Ani nový týden nebude na nová data nijak bohatý, ale jednoho velmi zajímavého fundamentu se přece jen dočkáme. Bude jím úterní a čtvrteční projev nového šéfa Fedu Powella, který bude mluvit před americkými politiky o ekonomické situaci a svém názoru na další vývoj měnové politiky v USA.
img

Ranní videokomentář: Akciové trhy dál přešlapují na místě, dnes kanadská inflace

23.02.2018 Finanční trhy za sebou mají další klidnou seanci, během které si většina akciových indexů své ceny podržela, zatímco úroveň rizikových přirážek mírně klesla. Z nových fundamentů zaujaly hlavně americké ropné zásoby, které dokázaly opět klesnout, což pomohlo cenám ropy růst. Dnes jsme zvědavi hlavně na výsledky z Kanady, kde bude zveřejněna lednová inflace, která může výrazně rozvlnit kanadský dolar. Na většině ostatních trhů by ale i dnes měla zůstat nálada stabilní, což signalizuje i začátek evropské seance, během které se futures na indexy držely v zelených číslech.
img

Ranní videokomentář: Nervozita na akciových trzích zatím neklesá

22.02.2018 Včerejší seance přinesla data z britského trhu práce a Evropské PMI jejichž dopad na GBP a EUR byl ale nakonec poměrně malý. Stejné pak platilo také o minutes ze zasedání Fedu, takže se po včerejšku celkový fundament na hlavních měnových párech nijak výrazněji nezměnil. Stabilní přitom zůstává situace také na akciových trzích, i když na těch stále platí, že úroveň rizikových přirážek zůstává vysoko nad tím, co bylo běžné během minulého roku. Dnes na trzích pozor hlavně na makro z Británie a Kanady.
img

Ranní videokomentář: Americké indexy znovu pod tlakem, dnes britský trh práce a zápis ze zasedání Fedu

21.02.2018 Včerejší seance na trhy přinesla mírnou korekci a americké indexy ji nakonec uzavřely v červených číslech. Přestože se situace na trzích oproti začátku měsíce viditelně zklidnila, trhy zůstávají stále nervózní a zjevně se dál obávají další vlny výprodejů. K obavám přitom pomáhá hlavně stále poměrně vysoké ocenění akcií, v kombinaci s vysokou úrovní dluhopisových výnosů, které včera v USA u 10yr splatností znovu testovaly hranici 2,90 %. Dnes bude trochu více o makru. Zvědaví jsme hlavně na výsledky z britského trhu práce. Pozor ale také na večerní minutes ze zasedání Fedu.
img

Ranní videokomentář: Trhy začaly týden opatrně, dnes německý ZEW

20.02.2018 Včerejší seance větší změny na trhy nepřinesla. V USA se kvůli svátku neobchodovalo, takže byly objemy na trzích spíše malé a většina indexů i měn si své ceny podržela. Dnes už sice americké burzy otevřou, přesto ani od dnešní seance žádné dramatické změny nečekáme. Ze zajímavého makra nás totiž čeká jen německý ZEW, takže počítáme s tím, že bude během úterní seance dál pozvolna klesat averze k riziku na trzích a že se obchodníci budou snažit navázat na relativně poklidný minulý týden.
img

Ranní videokomentář: Nálada na trzích se pozvolna zlepšuje, potrápit je ale mohou znovu vyšší výnosy

19.02.2018 Minulý týden pomohl akciovým indexům získat pevnější půdu pod nohama a pomohl také ke snížení implikované volatility, která se v případě amerického VIX indexu dostala pod 20b. Nálada na trzích se tak pozvolna stabilizuje, ale býci na akciích zatím nemají vyhráno, když musejí dál netrpělivě sledovat pokračující růst dluhopisových výnosů, který může být katalyzátorem dalších výprodejů. Začátek týdne by však podle futures na US indexy měl proběhnout opět spíše v klidném duchu, k čemuž by mohla napomoci dnes i absence významnějšího makra a svátek v USA.
img

Ranní videokomentář: Dolarový index prolomil únorová minima, dnes britský maloobchod

16.02.2018 Čtvrteční seance přinesla další růst akcií a další výplach na americkém dolaru, který se v případě dolarového indexu dokonce už dostal pod minima ze začátku února. Přestože se tedy fundament v USA nijak výrazně nezhoršuje a americké sazby dokonce rostou rychleji než evropské, dolar se navrací do klesajícího trendu z minulých měsíců a znovu slábne na většině měnových párů. I dnes zatím vypadají finanční trhy klidně, což by mohla být pro USD opět špatná zpráva. Z makra jsme zvědaví hlavně na britské maloobchodní prodeje a jejich dopad na libru.
img

Ranní videokomentář: Volatilita dál klesá, dolar mezitím znovu slabší na většině měnových párů

15.02.2018 I včera se dokázaly akciové indexy dostat do zelených čísel a i včera pokračoval ústup averze k riziku, který nejlépe demonstroval pád implikované volatility zpět pod hranici 20b. Nálada na trzích se tak dál pozvolna zlepšuje, na což doplácí hlavně americký dolar, který znovu oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dolaru přitom nepomohly ani lepší výsledky inflace, která v jádrové podobě zůstala na 1,8 %. Dnes čekáme hlavně na americké makro, i když dopad na FX bude mít i nadále (prostřednictvím dolaru) zejména dění na akciovém trhu.
img

Ranní videokomentář: Dolar začíná znovu ztrácet, dnes americká inflace

14.02.2018 Včerejší seance na akciové trhy žádnou větší změnu nepřinesla, což je ale pro indexy dobrá zpráva, protože postupně získávají pevnější půdu pod nohama, zatímco volatilita a úroveň rizikových přirážek postupně klesá. Na devizovém trhu se dařilo hlavně rizikovějším měnám na páru s dolarem, i když za sebou má docela zajímavou seanci také JPY, který vůči dolaru prolamuje důležitý support na úrovni minima z loňského září. Dnes čekáme hlavně na americké makro v čele s výsledky inflace.
img

Ranní videokomentář: Akciové indexy rostly, ropě se naopak korekce nepovedla

13.02.2018 Počátek nového týdne se na trzích nesl v pozitivním duchu. Akcie pokračovaly v korekci výprodejů z minulého týdne. Index S&P 500 se rychle navrací na hodnoty z počátku roku. Evropské indexy mají hendicap v podobě vyšších úrovní eura. Přes pozitivní výsledky zůstává nadále zvýšená implikovaná volatilita, takže výprodeje by ještě nemusely být uzavřenou kapitolou. Dění na forexu bylo poklidné. Americký dolar patřil mezi slabší měny, ale nijak zvlášť se nedařilo ani euru nebo libře. Eurodolar zastavila v růstu úroveň 1,23 EURUSD, zatímco pár GBPUSD se odmítal odpoutat od hladiny 1,38. Ropa se v průběhu dne snažila o korekci prudkých výprodejů, ale síla k významnějšímu růstu ji nakonec chyběla. Benchmark WTI neúspěšně bojoval o úroveň 60 dolarů. Dnešek by mohl přinést o něco živější obchodování. Na forexu by měla být aktivní libra.
img

Ranní videokomentář: Po divokém týdnu trhy zůstávají nervózní, silnější je na FX hlavně USD a JPY

12.02.2018 Závěr minulého týdne nakonec proběhl relativně klidu, když páteční seanci americké indexy zakončily s více než jednoprocentním ziskem. Nálada na trzích je ale po divokém minulém týdnu stále nervózní a bude velmi zajímavé sledovat, zda se situace začne pozvolna uklidňovat. Pondělí zatím naznačuje, že by tomu tak být mohlo, jelikož se v zelených číslech drží jak futures na indexy v Evropě, tak futures na indexy v USA. Dnešek bude tedy opět hlavně o akciích a o úrovních rizikových přirážek, které jsou po minulém týdnu vysoko nad tím, co bylo běžné v minulém roce. Na makro je dnešní kalendář chudý, ale týden pár zajímavých momentů (jako např. britský a americký CPI) rozhodně přinese.
img

Ranní videokomentář: Akciové trhy zasáhla další vlna výprodejů

09.02.2018 Včerejší seance přinesla na akciové trhy druhou vlnu výprodejů, díky které americké indexy dokonce prolomily své pondělní low. Konsolidace a mírný růst indexů z minulých dvou obchodních seancí se tak ukázala být pastí pro býky, kteří nyní budou mít mnohem méně důvěry v nákupy dalších výprodejů. Přesto, stejně jako v pondělí, platí, že je aktuální korekce hlavně technickou záležitostí, která se spíše než o fundament opírá o velkou překoupenost akcií. I dnes bude dění na akciovém trhu jednoznačným tématem číslo jedna. Z makra se k němu přidá jen pár zajímavých dat z Británie, nebo kanadské statistiky z pracovního trhu.
img

Ranní videokomentář: Dolar dál těží z nervozity na trzích, dnes zasedá Bank of England

08.02.2018 Postupné zklidňování situace na nervózních trzích pokračovalo také včera, kdy indexy dál hledaly pevnější půdu pod nohama i navzdory stále výrazně zvýšené implikované volatilitě. Objemy na burzách zůstávají vysoké, ale protože byly pondělní výprodeje čistě technickou záležitostí, předpokládáme, že se bude nálada na trzích v průběhu dalších dnů dál pozvolna zlepšovat. Trend ze začátku týdne naopak pokračuje zatím na forexu, kde se i nadále daří americké měně, která zpevňuje na většině měnových párů. Dnes čekáme hlavně na fundamenty z Británie, kde bude Bank of England rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: Trhy po pondělním výplachu zůstávají nervózní, dnes zasedá RBNZ

07.02.2018 Po pondělním výprodeje se včera situace na akciovém trhu začala pozvolna uklidňovat. Trhy jsou ale stále velmi nervózní a vytvoření bull trap a další vlny výprodejů rozhodně v této situaci nelze vylučovat. Korekce se však opírá především o vysoké ocenění akcií a nemá silný fundament, takže do dalších dnů počítáme s tím, že volatilita klesne a situace na trzích se postupně stabilizuje. Ani dnešek nebude o fundamentech a obchodníci budou veškerou pozornost věnovat dění na akciovém trhu. Ze zajímavých událostí proto podle nás stojí za zmínku jen večerní zasedání novozélandské centrální banky, která ale rozhodne o sazbách až po uzavření trhů v USA.
img

Ranní videokomentář: S&P500 ztratil za dva dny 6 %. Lednové zisky jsou minulostí a na trzích vládne strach z dalších výprodejů

06.02.2018 Akciové trhy za sebou mají jeden z nejhorších dnů za poslední dva roky, když včera americké indexy navázaly na výprodej z konce minulého týdne a klesaly o více než 4 %, aby tak během dvou obchodních seancí kompletně vymazaly extrémně vysoké zisky, které nabraly během minulého měsíce. Výplach na světových akciích včera přispěl k výraznému zvýšení implikované volatility a naopak pomohl cenám bezpečných přístavů v čele s japonským jenem a americkým dolarem. I přes svou mohutnost zatím výprodej z posledních dnů má charakteristiky spíše technické korekce, která se více než o nové fundamenty opírá o vysoký růst akcií z minulého roku a hlavně z minulého měsíce. Dnes jdou všechny fundamenty na trzích stranou a klíčovou otázkou zůstává nyní to, zda se trh začne zklidňovat, nebo korekce bude i nadále pokračovat.
img

Ranní videokomentář: Akcie konečně zahájily korekci lednových zisků, silnější je také US dolar

05.02.2018 Minulý týden přinesl na akciové trhy konečně tolik potřebnou korekci. Pod tlakem byly indexy v Evropě i v USA a katalyzátorem výprodejů se, vedle překoupenosti akcií, ukázal být hlavně prudký růst dluhopisových výnosů, které vystoupaly v pátek v případě amerických desetiletých splatností až nad 2,8 %. Mírnou korekcí svých ztrát si naopak prošel americký dolar, který reagoval pozitivně na překvapivě dobrá data z trhu práce, což naopak dostalo pod tlak drahé kovy, které díky silnému dolaru začaly odevzdávat své dřívější zisky. Nový týden bude hlavně o centrálních bankách, když se o sazbách bude rozhodovat v Austrálii, Británii a na Novém Zélandu.
img

Ranní komentář: Euro zpět nad 1,25 EURUSD, dnes americká data z trhu práce

02.02.2018 Včerejší seance přinesla další výrazný růst amerických dluhopisových výnosů a poněkud paradoxní pád amerického dolaru, který se na páru s eurem znovu dostal nad hranici 1,25 EURUSD. Nálada na trzích se začíná mírně uklidňovat, i když to neplatí o akciích v Evropě, které zůstávají i nadále pod tlakem. Dnešek přinese z fundamentů především odpolední výsledky z amerického trhu práce, které mohou výrazně rozvlnit americký dolar. Musí ale nabídnout větší odchylku od konsenzu, a to především v případě výsledků mezd.
img

Ranní videokomentář: Fed si připravil půdu pro březnový růst sazeb, dolar ale zůstává slabý

01.02.2018 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která si podle očekávání připravila půdu pro březnové zvýšení úrokových sazeb, kterému dnes trh přičítá už více než 95% pravděpodobnost. Dopad zasedání Fedu na dolarové páry byl ale malý a například na páru s eurem dolar zůstává dál nad 1,24 EURUSD. Situace se ale konečně stabilizovala na akciových trzích, kde indexy nepokračovaly v korekci a dál si tak drží většinu zisků, které během minulého měsíce nabraly (hlavně US indexy). Dnešní seance bude na data spíše chudší a čekáme tedy především na výsledky z britského a amerického výrobního sektoru.
img

Ranní videokomentář: Technická korekce lednových zisků na indexech zatím pokračuje, dnes zasedá Fed

31.01.2018 Včerejší seance se nesla opět v nervózním duchu a indexy v Evropě i v USA se během ní dostaly pod prodejní tlak. I tentokrát ale platilo, že je výprodej spíše technického charakteru a bez zjevného fundamentu, když obchodníci začali vybírat vysoké zisky, které nashromáždili v průběhu velmi silného lednového růstu. Dnešní ráno přineslo projev Donalda Trumpa před americkým Kongresem a dopolední/odpolední seance bude na fundamenty tentokrát konečně bohatá. Čekáme přitom hlavně na výsledky evropské inflace a na večerní zasedání americké centrální banky.
img

Ranní videokomentář: VIX na dosah 14b., dnes evropské HDP a projev Carneyho

30.01.2018 Začátek týdne proběhl na trzích v relativním klidu, když obchodníci spíše jen vyčkávali na důležitější fundamenty, které nás čekají až v polovině týdne. Indexy tak mírně korigovaly vysoké zisky z minulých dnů, zatímco si naopak korekcí nedávných ztrát procházel na většině měnových párů dolar. Jeho zpevnění dostalo pod tlak hlavně komodity v čele s drahými kovy a ropou, které ztrácejí také v průběhu dnešního rána. Úterní seance bude na data o něco bohatší, když přinese například výsledky evropského HDP, nebo americké spotřebitelské důvěry. Počítáme proto s o něco aktivnějším obchodováním, i když dál platí, že bude větší část trhu spíše čekat na středeční projev Donalda Trumpa a zasedání Fedu.
Související klíčová slova: ADP report z kanadského trhu práce | Desetileté výnosy v USA | Akcie Meta Platforms | Uvolněné měnové politiky | Pandemická situace v Británii | Kanadský PMI | PPI v USA | Zásoby zemního plynu | Omicron varianty | Výplach | Klid před bouří | Rekordní růst v počtu nakažených | Cap | Světové akcie | Války | Globální měny | Americký ADP | XTB Market Barometr | ABT | Výnosová křivka v USA | Vývoj | Online webináře | Data z trhu práce | Maloobchodní prodej v eurozóně | Australská centrální banka | Korekce na trzích | EUR | Spotřebitelské výdaje | Americké spotřebitelské úvěry | Nezaměstnanost v eurozóně | Evropské maloobchodní prodeje | Index nálady investorů | Kalifornie | Brokeři | Salesforce | Automobilový sektor | Výsledky HDP eurozóny | Itálie | PEPP | Texas | Finanční aktiva | Pip | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Americká obchodní bilance | Italský PMI | Zasedání ČNB | Cena bitcoinu | Trh práce | CPI v Británii | WeCHat | Crypto | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Online prostředí | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Saldo běžného účtu | Průmyslové akcie | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Výnosy na dluhopisech | SQ | ADP report | Růst amerického dolaru | Jednání mezi USA a Čínou | Ifo | Webinář | PMI z Německa | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Nižší sazby | Zhoršování pandemické situace | Bitcoiny | Evropské měny | FTSE MIB | Dění na trzích | Společnost Apple | Britské maloobchodní prodeje | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | General Electric | Markets | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Projekce | Komentář amerického prezidenta | Akcie SAP | Dopad na sentiment | Obchodování na forexu | Price Action | Akcie společnosti | ETH | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Výnos | Odliv kapitálu | Asijské akcie | Nákupy státních dluhopisů | Goldman Sachs | Delta | Vývoj na trzích | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Výnosová křivka | Index DOW | Import | Miliardy dolarů | Akcie Facebooku | Jeden dolar | Počty obětí koronaviru | Commodities | Summit EU | Růst akciových indexů | Výhled dolaru | Sentix index nálady investorů | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Cena Etherea | Vakcíny proti koronaviru | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | IPO | Odhad HDP | Brent | CEO | Suezský průplav | US výnosy | Stimul | Partneři | Plány | Obavy z inflace | Rozhovor | Letecký průmysl | Medvědí trh | MiFID II | Cena americké ropy | Dnešní obchodování | Futures v Evropě | Italská průmyslová produkce | Měnová politika Fedu | Průmyslová produkce USA | Běžný účet platební bilance | Měny | Kanadská obchodní bilance | Export | Americký Fed | Rekordní rozpočet | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Negativní sentiment | Komoditní | Americká nezaměstnanost | USD | ZEW index | Žádosti o podporu z USA | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Obchodní bilance eurozóny | Implikované volatility | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | Příjmy a výdaje domácností | Posílení koruny | NFLX | Hurikán Ida | Southwest Airlines | Agentura Fitch | Turecká lira | Nervozita | Riziková averze | Nervozita na finančních trzích | Evropská inflace | ByteDance | Trh s ropou | Regulace | BABA | Boeing | Apple | ISM pro sektor služeb | Hertz | Vybírání zisků | Revize evropského HDP | Tovární objednávky | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Měnový pár EUR/USD | UniCredit Bank | HDP eurozóny | Posílení | Evropa | Inflační cíl | 1 milion | Mezibankovní | Zasedání Fedu | Makrodata | Hospodářské výsledky | Odložení brexitu | Investoři | Těžba ropy v USA | Zasedání OPEC | Kryptoburza Coinbase | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Německá průmyslová produkce | AMD | Nejistoty | CPI v Itálii | Americké ekonomiky | Výnosy z amerických dluhopisů | Americké ceny dováženého zboží | Globální obchod | Ceny energií v Evropě | Příjmy a výdaje amerických domácností | Airbnb | Stavební povolenky v USA | Zápis z posledního zasedání | Globální ekonomiky | Bidenův Jobs Plan | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Britské libry | Asijské burzy | Německé HDP | Makrokalendář | Americká ropa WTI | Vývoj dolarového indexu | Směřování trhů | Včerejší seance | Qualcomm | Americký S&P 500 | CPI ve Španělsku | Zisk | AT&T | Světové burzy | Německý DAX | Cestování | Obchodníci dnes | Bank of England | Trade Brokers | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Bohatý | Kanadský CPI | Tweet Donalda Trumpa | Americké statistiky z pracovního trhu | Asijská seance | Trump dnes | Americké investiční banky | Béžová kniha | Rizikové měny | Energie | Emoce | Sektor technologií | Demokraté | Svátek v USA | Komoditní sektor | S&P | Dluhopisové výnosy | Mezibankovní trh | Akciové trhy v Evropě | Nákupy dluhopisů | NFP | Růstové akcie | Koruna | Průmyslové komodity | Flash news | Inflace v eurozóně | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Zasedání Evropské centrální banky | Covidová pravidla | Deflace | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Zemědělské komodity | Meta | Výplach na kryptu | Politická situace | Zvýšená nervozita | Korekce na Amazonu | Investovat | Penzijní fondy | Zpomalování světové ekonomiky | NFP report | Dobrá nálada | S&P Case-Shiller index | Nové zprávy | Napětí mezi USA a Čínou | Zasedání RBNZ | Strach z koronaviru | Cena drahých kovů | Stimulační opatření | Veřejný sektor | Index cen domů | ZEW | Tisková konference ECB | Výsledky | Dolar roste | Turecká vláda | Sazby | Zasedání OPECu | Evropská obchodní bilance | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | Minulá výkonnost | Analytik | Ropné zásoby | Bank of America | Ekonomický kalendář | Dovoz ropy | Výroční zpráva | Lepší výsledky | Americký index | Akciové tituly | Bernie Sanders | TIM | Akciový index S&P 500 | Prezident | OPEC+ | Růst inflace | Stavebnictví | Ropné společnosti | Pohyby na finančních trzích | Britské akcie | Guvernér banky | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Cestovní kanceláře | Tržní kapitalizace | Enormní zájem | Předpověď | Přehled | Globální akciové indexy | Firmy | Odhad inflace | Demokraté a Republikáni | Easing | AMC | Pfizer | Case-Shiller | Velmi bohatý | Finance | Hertz Global | Světová pandemie | Zpráva | P/E | Kolaps | Nástroj | Silný růst | Dění na finančních trzích | Tencent | Hypotéky | Janet Yellenová | United Airlines | Britská obchodní bilance | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Technologické společnosti | Ropný kartel | OPEC | Ropná společnost | Zhoršování situace | Bloomberg | Masivní výprodeje | Johnson & Johnson | USDA | GBP | Nabídka | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Měna | Centrální banky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Obchodní týden | Zpomalení inflace | Trump | Dopad na finanční trhy | Dobré výsledky | Turecko | Silnější dolar | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Senátní volby | Státní dluhopisy | Dolary | FB | BREAKING | HDP v Kanadě | TSMC | Evropské trhy | GBPUSD | Averze k riziku | Treasuries | Futures | USDCAD | Opatření vlád | Korporátní výsledky | Bydlení | Ceny ropy | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké objednávky | Hlavní indexy | Americké CPI | Libra vůči dolaru | Americké akcie | Mexiko | Cena ropy brent | BBC | Dnešní výsledky | Peloton | Britská měna | Kongres | Akcie Amazonu | Bidenův plán | Evropská ekonomika | Ceny domů | Platby v bitcoinech | Tempo růstu HDP v USA | Chuck Schumer | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Euro dnes | Index cen domů v USA | Tapering | Trh | Reakce trhu | Empire State Index | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Komise | Kanadská měna | Růst na amerických indexech | Výrazný růst | Španělský CPI | Australský dolar | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | Indexy v Asii | Spotřebitelská důvěra v USA | LNG | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Dopad na trhy | Akcie | Francie | Volby v Británii | Plyn | Den díkůvzdání | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Americké zásoby ropy | Dopady koronaviru | Anthony Fauci | Pomoc lidem | Revize amerického HDP | Rating | Americký ADP report | SNB | Microsoft | Dopad na cenu | Ekonomická realita | Exxon Mobil | Daňové úlevy | Alibaba | Americká měna | Šíření viru | Vývoj úrokových sazeb | Videokonference | Kurz dolarů | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Data z USA | Sázka | Rizikovější aktiva | Investiční rozhodnutí | Výprodej na kryptu | Downtrend | Výsledky společnosti | Měnová politika | Výpadky | Nový rekord | Graf | Běžný účet eurozóny | Centrální banka | Guvernéři centrálních bank | FTC | Ceny komodit | Běžný účet | Pokles úrokových sazeb | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Devalvace | Zpomalení ekonomiky | Fed | Bilance | Americká centrální banka | Tempo růstu CPI v USA | Spekulace na růst | Ceny nemovitostí v Británii | API | Další růst | Index Nikkei | Odchod z EU | Nízká volatilita | Forex maraton | Vyšší inflace | Reuters | Francouzský prezident | Brexit | Chevron | Donald Trump | Americké prodeje domů | Volatilita na trzích | Dolarové páry | Analýzy | Finanční trhy dnes | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | Asijské indexy | Snižování ropné produkce | EURUSD | Akcie v USA | Rekordní růst | Dow Jones a S&P 500 | Americké stavební povolenky | High Yield | AMZN | Španělské statistiky z pracovního trhu | Data z amerického trhu práce | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | G10 | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Evropské banky | Sazby beze změny | Německý PMI | Libra | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | Zasedání Bank of Canada | 3M | Open | Evropská měna | Obavy z dalšího šíření covidu | Financovat | Akciový index | Řecko | Jednání o brexitu | Philip Morris | Nervozita na trzích | Míra | Úroky | Makroekonomický kalendář | HDP v USA | Korekce na dolaru | Očekávání analytiků | Investiční banky | Obchody | Uzavření trhů | Žádosti o podporu v USA | Prohlášení | Měnový trh | Dluhopisy | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Japonsko | S&P500 | EBay | Ceny | Technologie | Energetická krize | Japonská vláda | Jobs Plan | ČNB | Evropská unie | Těžba ropy | Parlamentní volby | MT4 | Zahraniční obchod | Pokles | James Bullard | Platební bilance | Zprávy o vakcíně | Spot | Výběr zisků | Onemocnění | Pozornost | Příliv kapitálu | Stavební povolenky | Americké společnosti | Ceny zemního plynu | Kasina | Omicron | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Lék od Mercku | ATH | Data z pracovního trhu | Uvolnit měnovou politiku | Podpora | Situace na ropě | XTB Akademie | COVID-19 | PYPL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Společnost XTB | Regulátoři | Remdesivir | Index cen | Čínská vláda | Daně | ECB | Nejistota | Lídři | Zásoby ropy v USA | Zlepšení nálady | Akcie společnosti Nvidia | Pozitivní sentiment | Napětí na Ukrajině | Sektor služeb | ADP report zaměstnanosti | Range | Zisky | Pandemická situace v USA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Prezident Trump | Sell | Korekce na čínských akciích | Americká data | Nvidia | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | Summit G20 | EU summit | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Podniky | Růst světové ekonomiky | Devizové trhy | Vysoké valuace | Cena zlata | Marže | Rozjednané prodeje domů v USA | Flash Crash | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Kurzový závazek | Momentum | Referendum | Exxon | Inflace v Británii | Dnes na trzích | MJ | Financování | Zasedání RBA | Jednání OPEC | Index DAX | JDE | Stres | Zasedání americké centrální banky | Obchodní válka | Růst na indexech | USDJPY | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Společnosti | Fitch | Wells Fargo | PBOC | Ripple | GME | Velké banky | Indikátory | Názory analytiků | Italské maloobchodní prodeje | QE | Obchodování na akciových trzích | Cena | Akciové indexy v USA | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NY FED | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | Ekonomika | WTI | FinTech | Akcie energetických společností | Mexické peso | Bod | RBNZ | Index nákupních manažerů | Konsolidace na indexech | Čína | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Pfizer a BioNTech | EU | Republikáni | Evropské indexy | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | Americké státy | Domácnosti | Evropská průmyslová produkce | Španělsko | Cena ropy | FTSE | Americký tech | Úrokový diferenciál | Inflace | X-Trade | Tržní sentiment | Valuace akcií | Účet platební bilance | Situace | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Historické rekordy | Projevy centrálních bankéřů | Twitter | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Alphabet | Americká průmyslová produkce | ROCE | Nálada na trzích | Koronavirus | Lira | Boeing Co. | Esther Gore | Výrazný růst cen ropy | Výsledky bank | Statistiky | Peněžní zásoba | Americké akciové trhy | DoorDash | Francouzská obchodní bilance | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Ministr zahraničí | FX | Optimismus | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | ISM indexy | Statistiky ze Španělského trhu práce | Stagnace | Kurz | Market | Americký PMI | Výsledky ISM | IFO index | Používání kryptoměn | Unicredit | Silnější euro | Růst mezd | Google | Close | Bilance Fedu | Tržby | Evropská spotřebitelská důvěra | Ceny dováženého zboží v USA | Optimismus na trzích | Řecké akcie | Nastavení měnové politiky | Aktivum | Úspěšný týden | Revize výhledu | Důležité fundamenty | Růst v počtu nakažených v USA | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Rozvíjející se trhy | Trh práce v USA | Nově zahájené stavby domů v USA | AUD | Americké produkce | Historická minima | Odliv zahraničního kapitálu | Světové měny | Analytici | Dobré zprávy | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Softbank | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Conference Board | Pád cen | Konsensus | Americké rozjednané prodeje domů | Vyšší sazby | Růst cen domů | Snižování úrokových sazeb | Volatilita na trzích mírně klesá | Technologický index | Výprodej akcií v Číně | Zasedání ECB | Portfolia | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Poptávka | Index výrobní aktivity | Theresa May | Americké ceny | Recese | Nový lék | Index strachu | Bank of Canada | Makro | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Coinbase | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Otevírání ekonomik | Burzovní indexy | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Koronavirové pandemie | Italské HDP | Americké státní dluhopisy | Příjmy a výdaje | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Frank | Prudký propad | Měnové páry | Počty nových žádostí o podporu v USA | Guvernér | Mutace koronaviru | ISM | Negativní nálada | David Cameron | Bull | Ziskovost | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Nikkei225 | Expirace | Konsenzus | Ceny kukuřice | Turbulence na trzích | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Index důvěry | Webináře | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Pracovní síly | Technologický sektor | Teroristický útok | Obří stimul | Projev šéfa Fedu | Cena elektřiny | Vlna výprodejů | Bondy | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Majors | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles akcií | TLTRO | Rollover | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Slabá čísla | Signály | Nařízení | XTB makroekonomický kalendář | Ropné akcie | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Covid akcie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Riziková aktiva | Tweet | Německý index IFO | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Pšenice | Průmysl | Analytické fórum | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Dluhopisový trh | Podnikání | Tempo růstu | GfK | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Intel | Gamble | Divergence | Počasí | Bankéři | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Milánský FTSE MIB | Saúdové | Ceny drahých kovů | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Kurz amerického dolaru | Investiční výdaje | Long | Rally | Bankovní rada | Americké banky | Růstové tituly | Macron | Klíčový support | SARS | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Politici | Sentix index | PDD | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Discovery | Výnosy z dluhopisů | Zápis ze zasedání FOMC | Business | MIFID | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | TikTok | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | SP500 | Povídání o trzích | Začít obchodovat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | CPI index | Čínské akcie | Vysoké zisky | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Merck | MasterCard | Nervozita z trhů | Air Bank | FOREX | Načasování | Americký index S&P 500 | USD/JPY | Sentiment | Běžný účet platební bilance USA | Spekulace | Forexu | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Globální finanční trhy | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Spread Brent WTI | Komunikace | Celková inflace | Akcie Applu | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Politické napětí | Tažení proti Číně | Deutsche Bank | Konsolidace | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | Ekonom | Otevírání ekonomiky | Flash news webinář | Členové bankovní rady | Napětí kolem Ukrajiny | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | Poskytování hypoték | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Výprodej na dolaru | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Maloobchodní prodej | Dohoda o brexitu | Janet Yellen | Fiskální balíček | Commerzbank | Varianty koronaviru | Euro | Ceny zlata | Výhled | Poradci | Fiskální politika | Devizový trh | Technologický Nasdaq | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Ethereum | Zápis Fedu | Filadelfský Fed | Debata | Vysoké ocenění | Obchodní dohody | Úspěch | Počty nakažených | Ceny dováženého zboží | Růst akcií | Zvyšování úrokových sazeb | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | X-Trade Brokers | Nový lék od Mercku | Růst v počtu nakažených | Fondy | Bílý dům | Komoditní trhy | Austrálie | Kukuřice | DAX | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Reserve Bank of New Zealand | Klid | Risk | USD za barel | Počet nakažených | Odložení voleb | Tempo růstu HDP | Spread | Ropa roste | Theresa Mayová | Nevada | New York | Yield | MSFT | UAL | Video | Pád akcií | Velkoobchodní tržby | VET | Zdanění | Německé tovární objednávky | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Eskalace napětí | Santa Claus Rally | EURCHF | G20 | Cíle | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Ceny domů v USA | Rozhodnutí Bank of England | Akcie v Číně | Prezidentské volby | Dollar | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Americké výnosy | USA a Čína | Ropa | Měny emerging markets | Americká inflace | Výdaje | Americká obchdoní bilance | Dolar | Facebook | Obchodní jednání | Sankce | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Rozjednané prodeje domů | NZDUSD | Slabší dolar | Americký ISM pro sektor služeb | USDX | Inaugurace | Akcie aerolinek | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Světové indexy | Uvolnění měnové politiky | Situace na trhu s ropou | Peněžní zásoba v Británii | Burzovní index | Karanténní opatření | M2 | Zavření škol | RBA | Hlavní americké indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Risk On | JP Morgan | Korekce ztrát | Sentiment na trzích | Obchod | EIA | NEST | Rusko | Futures na indexy | Spojené státy | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | Retail | Výsledkové sezóny | Pips | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | FOMC | CPI v USA | Short squeeze | Počty nových případů | Akcie GME | Ropy | Nové žádosti o podporu | Akciové futures | Makroekonomická data | ViacomCBS | Druhá vlna pandemie | Společnost | Dnešní zprávy | Barel WTI | Sázky | Ocenění akcií | Nové prognózy | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Cena akcií | Silné euro | Inflace v Německu | Mark Carney | Špatná data | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Další kryptoměny | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Střední podniky | Americká spotřebitelská důvěra | Eura | Tisková konference | HDP report | Nizozemsko | Americké výsledky z pracovního trhu | Bankovní systém | Kryptoburza | Gap | VIX | Valuace na akciích | BlackRock | Sankce na Rusko | Banky | Růst | Akciový trh | | AAPL | Příjmy | JD | Finanční situace | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Fundamentální základ | Inflace v Číně | Šéfka Fedu | Obchodní bilance | Pandemie | Index | Wall Street Journal | PCE index | Počet obětí koronaviru v USA | Výsledek referenda | Bankovní sektor | Lockdown | Negativní zprávy | Volume | Cena stříbra | Fundament | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Měnový pár | Chop | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Valuace | Čínské fondy | Americký ADP report z pracovního trhu | Americké statistiky | Letecká společnost | Šíření nákazy | Bloky | Situace v Británii | Slabé makro | Béžová kniha americké centrální banky | Zákon o národní bezpečnosti | Jerome Powell | CPI v Kanadě | Poradenství | Výkyvy | Volatilní | GameStop | Investiční strategie | Dow Jones | Repo operace | Dolar slábne | Očekávaný růst | Vyšetřování | Makro z USA | CNY | Program nákupů dluhopisů | Jestřáb | Bankrot | Portugalsko | Meta Platforms | Benchmark | Kurz JPY | Situace na trhu práce | Projev Trumpa k Číně | Banka | Volatilní obchodování | Americké ceny nemovitostí | Postupné otevírání ekonomiky | Oslabení dolaru | Crypto trading | Hedžové fondy | Pád cen ropy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Korekce na kryptu | Covid | Nová historická maxima | Dopady obchodní války | Americké makro | Produkce ropy | Dnešek na trzích | Low | Společnost Moderna | Hospodaření | Astrazeneca | Počty žadatelů o podporu | Lék remdesivir | Výsledky americké banky | Vladimir Putin | Výrobní sektor | PPF | Akcie bank | S&P CS index cen nemovitostí | Akcie společnosti Apple | Otevírání americké ekonomiky | Vlna koronaviru | Dollar Index | Platby v kryptoměnách | Trhy | Vakcinace | Týden na finančních trzích | Snižovat riziko | Technická analýza | Spotová volatilita | Panama papers | Agentura Reuters | Minuta s XTB | Zasedání centrální banky | Cestovní ruch | Resistence | Emerging markets | Volby v USA | Zásoby zemního plynu v USA | Počet nakažených ve světě | Akcie stabilní | Rozhodnutí americké centrální banky | Obchodování na devizových trzích | Procter & Gamble | Ekonomiky | Meme akcie | Zasedání FOMC | S&P 500 | Zápis ze zasedání Fedu | Americké tovární objednávky | Futures na americké indexy | Index spotřebitelských cen | Kolaps na ropě | Vyšší ceny ropy | NAHB | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Vyšší úrokové sazby | Americký maloobchod | Počty obětí koronaviru v USA | Ministr financí | Britský premiér | After-market | Německá spotřebitelská důvěra | NZD | Obchodní dohoda | Komoditní měny | TRY | Dobrá čísla | PMI pro sektor | mmBtu | Kurz dolaru | Moderna | HPI a C-S index | Ekonomický růst | Mimořádný rollover | Situace okolo koronaviru | Krize | Kanadská data z pracovního trhu | Halifax | Kvantitativní uvolňování | Market Barometr | Výnosy z desetiletých dluhopisů | High | Vítězství Bidena | Negativní dopad | NATO | Americký trh | Tempo růstu PPI v USA | Euro klesá | Sójové boby | Korekce na akciích | Obchodníci | Obchodování na trzích | Ztráty | Důvěra investorů | Risk-off sentiment | Snižování cen | Ruské akcie | Španělská ekonomika | Short | Snižování sazeb | Průmyslové kovy | Nově zahájené stavby domů | Brokers | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Projev šéfky ECB | Stříbro | Visa | Dopady pandemie | Target | Cena BTC | Průmyslové společnosti | Alipay | Zprávy o vakcínách | USDMXN | Marketingová komunikace | Varianty covidu v USA | Christine Lagardová | Německý ústavní soud | Fixing | Americké ropné zásoby | Nový šéf Fedu | Britské maloobchodní tržby | Benchmarky | Hlavní ekonom | JNJ | Pandemická situace | Tesla | Volatility | Aramco | Rozpočet | xStation5 | Kanada | Varianty covidu | Maloobchodní prodeje | Páteční NFP | Projev šéfky ECB Lagardové | Strach z druhé vlny | NY Empire state index | Tempo růstu CPI | Německo | Klidné obchodování | Druhá vlna | Americké trhy | Americký trh s bydlením | Buy | Země eurozóny | Norská koruna | Špatné výsledky | Lael Brainardová | Španělské CPI | Instrumenty | Peněžní statistiky ECB | EU summit ke koronaviru | Kontrakt | Žádosti o podporu | Nová varianta covidu | Volby | Cestovní omezení | Američtí zákonodárci | Obavy z brexitu | Američtí senátoři | EUR/GBP | Index výrobní aktivity v New Yorku | Evropské země | Mzdy | WHO | Biden | Šíření koronaviru | Německá obchodní bilance | Rizikový apetit | Risk-on sentiment | Americké zásoby zemního plynu | Pozice | Americké příjmy | Podnikání na kapitálovém trhu | Projev Trumpa | Šéfka ECB | Zlepšení | Úrokové sazby | Stabilizace na akciích | Riziko | Volatilita je nízká | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Fiskální stimul v USA | Mimořádná opatření | EURGBP | Setkání centrálních bankéřů | Statut | USA | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Cena zemního plynu | Black Friday | IEA | Holubice | Výhled centrální banky | Intervenovat | Saudi Aramco | Tempo růstu PPI | HDP v eurozóně | US dolar | Peněžní statistiky | Pandemie v Evropě | Richmondský Fed index | Sílící euro | Ocenění | Indikátor | Výnosy dluhopisů | NY Fed index | Opatření ECB | Vyšší výnosy | Analytik finančních trhů | Solidní výsledky | Americký ministr financí | Další pokles | Inflace v USA | Statistiky z britského trhu práce | Omezení americké produkce | Praní špinavých peněz | Trpělivost | Britské parlamentní volby | Statistiky z pracovního trhu | Opatření americké centrální banky | Mike Pompeo | Prodeje domů v USA | Prudké pohyby | Varianta covidu | Akcie amerických bank | Fintech společnosti | Úspěšné IPO | Caterpillar | Práce | Centrální bankéři | Rekordní nárůst | Sociální sítě | Joe Biden | Nálada na finančních trzích | Americký ISM | Počet obětí koronaviru | iPhone | BOSSA | Americké centrální banky | Kanadské maloobchodní prodeje | Spekulovat | Britské volby | Pojišťovny | Hong Kong | Euroskupina | Tisková konference Bank of Canada | Investiční | Průzkum | Bitcoin dnes | Bitcoin | Růst amerických výnosů | Výkonnost | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | Trade | Cena komodit | Energetický sektor | Francouzská průmyslová produkce | RISK-ON | Růst poptávky | Opce | Frankfurtský DAX | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Eskalace konfliktu | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | USO | Ekonomická situace | Nové žádosti o podporu v USA | Prodeje domů | Reopening akcie | Krypto | Štěpán Hájek | HDP | Ekologie | Hlavní burzovní indexy | Počty žadatelů o podporu v USA | Restrikce | Maloobchodní tržby | Americké desetileté výnosy | Putinovo vyjádření | CL | Delta Airlines | Čínský koronavirus | Statistiky z německého trhu práce | Fond | Zlato | Brazilský real | Komise v přenesené pravomoci | Amazon | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní komentář | Šance | Akcie Meta | Členské země | DAX 30 | Inflační očekávání | G7 | Evropské akciové trhy | Tisková konference Fedu | USD/CAD | XTB | Výrobní aktivity | Výsledky NFP | Stabilita | Španělský PMI | Růst ekonomiky | Index PMI | BIS | Americká cla | Pfizer/BioNTech | Čínské vlády | Komodity | Odkup akcií | Statistiky ECB | Miliardy | Kanadská data | Netflix | Kryptoměny | Čínské burzy | Objednávky | Trhy v USA | Očkování | GM | ADP report z pracovního trhu | Trh s kryptoměnami | Zasedání britské centrální banky | Tisková konference šéfa Fedu | Britské referendum | Index amerického dolaru | CAD | Výnosy | Novozélandská centrální banka | Implikovaná volatilita | Dluhopis | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Americké akciové indexy | Jednání zemí G20 | PMI pro sektor služeb | IBEX | Produktivita práce | AUD/USD | Disney | Investor | Výsledky CPI | Analýza | Nákup dluhopisů | Hlavní měnové páry | Čínské firmy | Pozitivní sentiment na trzích | Americká vláda | Investiční doporučení | Americké vlády | Obavy z omicronu | Japonský jen | Výprodej na akciovém trhu | Trading | Spotový VIX | Fundamenty | Wall Street | Británie | Růst poptávky po ropě | CPI v eurozóně | Průlom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dnešní aukce
Dnešní aukce státních dluhopisů
Dnešní cena ropy
Dnešní cena zlata
Dnešní čísla
Dnešní data
Dnešní datový kalendář
Dnešní ekonomický kalendář
Dnešní euro
Dnešní finanční trhy

Následující klíčová slova

Dnešní globální kalendář
Dnešní HDP
Dnešní kalendář
Dnešní krok Fedu
Dnešní kurz
Dnešní kurz ČNB
Dnešní kurz dolaru
Dnešní kurz eura
Dnešní kurz eura ČNB
Dnešní kurz euro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
DeGiro
AETOS
FBS
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít