Sobota 23. listopadu 2024 11:03
reklama
SAB Finance
reklama
SAB Finance
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Investingfox Nastroje

Ranní videokomentář: Dobrá čísla z trhu práce v USA nakopla trhy, nejsilnější ale byla libra

04.06.2018 07:51  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Konec minulého týdne se nesl v pozitivním duchu. Trhy ocenily dobré výsledky amerických fundamentů a také potvrzení schůzky Donalda Trumpa a Kim Čong Una v příštím týdnu. Zároveň se uklidňuje situace okolo Itálie. Dařilo se akciovým indexům. Celý minulý týden ovšem zakončil frankfurtský DAX v záporu. Americký dolar ani přes pozitivní fundamenty nebyl ochoten výrazněji posílit. Nejvíce se v pátek z hlavních světových měn dařilo libře, naopak nejslabší byl kanadský dolar. Závěr týdne nepřál ropě, která si ale stále udržuje výrazné rozdíly (okolo 11 dolarů) mezi hlavními benchmarky severomořským Brentem a texaským WTI. Tento týden nenabídne velké množství fundamentů. Pozornost obchodníků se začíná soustředit na schůzku FOMC v příštím týdnu.

Dnešní fundamenty:

  • 09:00 Zveřejnění statistik inflace v Turecku (velký dopad)
  • 10:30 Index nákupních manažerů ve stavebnictví Velké Británie (střední dopad)
  • 16:00 Tovární objednávky v USA (nízký dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní videokomentář: DAX se vrací nad 9 600 euro, drahým kovům pomáhá pokračující pád výnosů
    Světové akcie včera pokračovaly v korekci ztrát z konce minulého týdne a především indexy v Evropě za sebou mají další úspěšnou seanci. Nálada na trzích se i nadále stabilizuje a volatilita již klesla téměř k úrovním, které dosahovala před britským referendem. Bude-li klid na trzích pokračovat (což očekáváme), růst akcií by měl být do nadcházejících dnů mnohem pozvolnější, což naznačuje i pohled na americké futures, které dnes ráno jen udržují svou cenu v okolí úrovní, na kterých včerejší seanci uzavřely. Dnešek je opět bez klíčových dat a za pozornost budou stát pouze výsledky evropské inflace, nebo chicagský PMI.
  • Ranní videokomentář: DAX se vrátil nad 12 tis. bodů, dnes evropské PMI a americké objednávky
    Včerejší seance pomohla především evropským akciím, které už do značné míry zlikvidovaly ztráty, které nabraly začátkem tohoto týdne. Například německý DAX rostl o více než procento a vrátil se zpět nad hranici 12 tis. bodů. Stabilizací si prochází také trh s dluhopisy, kde včera přestaly klesat dluhopisové výnosy, což pomohlo uklidnit také situaci na většině měnových párů. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a trhy jsou dál bez známky zjevných rizik. Nic by se na tom nemělo změnit ani dnes, kdy se dočkáme několika zajímavých výsledků z Evropy (PMI) a nových objednávek z USA.
  • Ranní videokomentář: DAX zpět na dosah 13 tis. euro, dnes důležité makro z Kanady
    Ani včerejší seance akciové indexy a měnové páry nijak nerozvlnila a většina finančních aktiv pokračuje v líném obchodování v úzkém bočním trendu. Za pozornost stála snad jen reakce na NZD a jeho posílení po zveřejnění výsledků HDP, které přineslo především příznivou revizi výsledků za předchozí čtvrtletí. Celkově jsou ale finanční trhy v naprostém klidu a díky nízké úrovni rizikových přirážek i téměř beze strachu. Na tom by se nemělo nic změnit ani během dnešní seance. Pozor by si měli dát ale obchodníci s pozicemi na CAD, který dnes může být v odpoledních hodinách kvůli nově zveřejněnému makru velmi volatilní.
  • Ranní videokomentář: DAX zpět nad 10 600 euro, nálada na trzích se výrazně zlepšila
    Včerejší seance přispěla na finančních trzích k výraznému zklidnění. Akciové trhy v Evropě reagovaly na středeční Fed silným růstem a vrátily se zpět na úrovně, kolem kterých se pohybovaly začátkem tohoto měsíce. Stejné platilo také pro ceny dluhopisů a vše bylo doprovázeno také značným snížením implikované volatility. Trhy tak zdá se našly svou ztracenou rovnováhu. Dnešek by již mohl být o poznání klidnější. Prostor k dalšímu růstu cen rizikových aktiv je totiž malý a páteční seance nebude nijak zvlášť bohatá, ani co se významných fundamentů týká.
  • Ranní videokomentář: DAX zpět nad 12 500 euro, dnes německý ZEW a americký trh s bydlením
    Máme za sebou docela typický začátek týdne. Akciové indexy rostly znovu o pár desetin procenta na nízkých objemech a zatímco v USA indexy znovu navyšují svá maxima,v Evropě se konečně blíží úrovním z poloviny letošního roku. Na fundamenty byla včerejší seance docela chudá a za pozornost tak stál jen projev Marka Carneyho z BoE, který sice mluvil hlavně o negativních dopadech brexitu, zároveň ale nezapomněl připomenout, že se čas na zvýšení sazeb v Británii možná skutečně přibližuje. Dnešní seance bude na data bohatší a zvědavi budeme hlavně na německý ZEW a americká data z trhu s bydlením. To hlavní (Fed) nás ale čeká až zítra, takže budou dnes obchodníci pravděpodobně opět s většími pozicemi spíše vyčkávat.
  • Ranní videokomentář: DAX zpět nad 13 tis. euro, dnes americká a kanadská data z trhu práce
    Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci a na nízké volatilitě pokračují i nadále v růstu. Zatímco americké indexy navyšují svá historická maxima, německý DAX se vrátil nad hranici 13 tis. euro a kompletně tak zlikvidoval ztráty, které nabral koncem minulého roku. Ani tentokrát přitom k žádné větší změně fundamentu nedošlo a investoři dál na nové podněty spíše jen neúspěšně čekají. Dnes by se jich mohli dočkat alespoň na devizovém trhu, kde by mohly euro rozvlnit výsledky inflace a dolar pak důležité statistiky z pracovního trhu.
  • Ranní videokomentář: DAX zpět nad 13 tis. euro, dnes výsledky PMI/ISM ve službách
    Včerejší seance přinesla výrazný růst indexů v Evropě a na devizový trh pak docela volatiliní seanci na libře. Ta nejprve rostla v očekávání dohody nad irskými hranicemi, aby nakonec díky komplikacím na poslední chvíli (a finálnímu krachu dohody) o své zisky znovu rychle přišla. Téma irské hranice tak dál zůstává hlavní brzdou pokračování jednání o vystoupení Británie z EU, i když se zdá, že se obě strany k dohodě přes všechny komplikace postupně přibližují. Dnešní ráno přineslo zasedání RBA, která ponechala sazby podle očekávání znovu beze změny na 1,5 %. Z dalších fundamentů pak dnes pozor hlavně na výsledky PMI/ISM pro sektor služeb z Británie a USA.
  • Ranní videokomentář: DAX zpět na 13 000 euro, po nervózním týdnu by mohlo přijít zklidnění
    Minulý týden se hlavně na evropských akciích nesl v poněkud nervózním duchu, i když i tentokrát byly ztráty spíše jen technického charakteru. Celkový fundament se na trzích ani po minulém týdnu nijak výrazně nemění, což platí i pro FX, kde byl pod mírným tlakem dolar a hlavně komoditní měny. Akcie již kompletně odevzdaly zisky z konce minulého měsíce, takže počítáme s tím, že se situace na burzách v tomto týdnu začne znovu spíše zklidňovat. Stabilní by měla být také situace na FX, i když by nás nepřekvapilo, kdyby zejména USD začal likvidovat část ztrát z minulého týdne. Dnešní seance bude bez důležitých dat a zvědavi jsme tak pouze na projev šéfa ECB Draghiho v Evropském parlamentu.
  • Ranní videokomentář: Devizovým trhem hýbou spekulace na růst sazeb. Doplácí na ně USD a JPY
    Včerejší seance byla opět hlavně o centrálních bankéřích, kteří se sešli v diskusním panelu na portugalském bankovním fóru. Evropská měna si své úterní zisky dokázala udržet i přesto, že včera zástupci ECB naznačovali, že trh z Draghiho komentáře vyčetl více, než v něm ve skutečnosti bylo. Růstu se naopak dočkala libra a kanadský dolar, které reagovaly na mírně optimistické komentáře Marka Carneyho a Stephena Poloze. Devizový trh tak tento týden zatím žije spekulacemi na růst úrokových sazeb, které mají viditelný dopad také na trhu s dluhopisy. Dnes již žádné projevy centrálních bankéřů nečekáme, takže by se situace na trzích mohla začít spíše uklidňovat. Pozor ale na výsledky evropské inflace, které by v případě větší odchylky mohly evropskou měnu ještě docela rozvlnit.
  • Ranní videokomentář: Dluhopisové výnosy se stabilizují a společně s nimi i EURUSD
    Situace na akciových trzích se po včerejšku nemění. Indexy zakončily včerejší seanci téměř beze změny, přestože obchodování tentokrát probíhalo na docela slušných objemech. Nově příchozího makra je ale stále velmi málo, i když i to málo co přichází dál signalizuje, že se situace ve světové ekonomice viditelně zlepšuje. Dnešek by se měl nést v podobném duchu jako předchozí seance, i když bychom se přeci jen tentokrát mohli dočkat několika zajímavých momentů. Za pozornost přitom budou stát hlavně data z Británie a potenciálně zajímavý může být i večerní projev Donalda Trumpa.
  • Ranní videokomentář: Dobrá data zatím euru nepomáhají, M. Carney pomohl zklidnit nervózní libru
    Včerejší seance přinesla další překvapivě dobré zprávy z Evropy, kde se výrazného zlepšení dočkal německý index IFO. Ani v tomto případě však evropská měna na nově zveřejněná data nereagovala a své pozice si pouze drží. Pod silný tlak se včera krátce dostala britská libra, která prolomila trojúhelníkovou formaci, v rámci které se držela v posledních dvou týdnech. Své ztráty však dokázala z větší části zlikvidovat poté, co v odpoledních hodinách promluvil šéf Bank of England Mark Carney. Dnešek nabídne ze zajímavých dat hlavně výsledky z USA. Ani v tomto případě by však nové makro hlubší stopu na trzích zanechat nemělo.
  • Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů nemizí, akcie si své vysoké ceny drží
    Máme za sebou další klidný týden, během kterého si akciové indexy i měny své ceny pouze podržely a pokračovaly v bočním trendu. Většina finančních aktiv zdá se našla svou rovnováhu a bude velmi obtížné je z ní v nadcházejících dnech vykolejit. I tento týden totiž přinese spíše jen sekundární data, jejichž dopad na finanční trhy bude pravděpodobně jen krátkodobý. Do této kategorie spadají například i dnešní výsledky německého indexu IFO, nebo americké nové objednávky.
  • Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů nemizí, dnes zápis z březnového zasedání Fedu
    Akciové indexy v Evropě i v USA si svou cenu bez problémů dokázaly podržet také včera a obchodníci dál vyčkávají na zajímavější impulsy, které by přispěly k narušení aktuální rovnováhy. Pokusit by se o to mohl dnes například ve večerních hodinách zveřejněný zápis z posledního zasedání americké centrální banky, které minulý měsíc odstartovalo pád amerických výnosů a zrychlilo výprodej na americkém dolaru. Zpozornět by pak měli ale také obchodníci na ropě, které dnes čeká zveřejnění amerických ropných zásob, na které je ropa poslední dobou velmi citlivá.
  • Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů nemizí. Dolar zatím stále pod mírným tlakem
    Máme za sebou velmi zajímavý týden, který byl především o centrálních bankách. Zatímco Fed dolaru spíše uškodil, libra se vyvezla na zasedání Bank of England a má za sebou velmi silný týden. Dnešek by měl na trzích probíhat v klidu a na nízké volatilitě a budou to opět až další dny, které přinesou na trhy zajímavé fundamenty. Volatilita však pravděpodobně i v nadcházejících dnech bude spíše jen průměrná a trhy by měly být i dál téměř beze strachu. Jediným větším rizikem zůstávají hlavně dubnové volby ve Francii, kterých se ale obchodníci po volbách v Nizozemsku z minulého týdne nyní bojí přeci jen o něco méně.
  • Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů zatím nemizí, dnes zasedá Fed
    Po nervózním začátku týdne se včera situace na evropských akciích začala uklidňovat, když indexy dokázaly znovu pozvolna růst. Úterní obchodování přineslo několik zajímavých dat v čele s výsledky britské inflace, která překvapila nečekaným růstem o 2,9 %. Libra své pondělní ztráty nakonec dokázala zlikvidovat, i když korekci těchto ztrát zahájila už před zveřejněním inflace. Na svůj intenzivní růst ze začátku týdne naopak navázal CAD, který už překonal svá maxima z poloviny letošního dubna. Dnešek bude hlavně o Spojených státech, které nabídnou jak nové makro, tak velmi důležité zasedání Fedu, který by měl dnes znovu zvýšit úrokové sazby.
  • Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů zatím nemizí, doplácí na to hlavně bezpečné přístavy
    Máme za sebou zajímavý týden, který pomohl hlavně americkému dolaru. Ten rostl na většině měnových párů, když se například na páru s eurem dostal až zpět na dosah hranice 1,17 EURUSD. Dolar si tak své pozice vůči euru drží a zůstává celkově silný, když mu dál pomáhá hlavně vidina dalšího zvyšování úrokových sazeb. Co se akciových trh týká, na těch jsme svědky pozitivního sentimentu, který se promítl nejen do růstu cen akcií, ale také do výrazného snížení implikované volatility a rizikových přirážek, což odnesly hlavně bezpečné přístavy v čele s JPY a drahými kovy. Nový týden bude na fundamenty mimořádně důležitý, když nás čeká ve dvou dnech zasedání Fedu, ECB a BoE.
  • Ranní videokomentář: Dolar dál pozvolna zpevňuje, dnes americký ADP report
    Evropské akcie včera dokázaly zlikvidovat své dřívější ztráty a například německý DAX rostl o více než procento, díky čemuž se znovu vrátil nad hranici 10 600 euro. Nálada na trzích tedy zůstává i nadále pozitivní a nic na tom pravděpodobně nezmění ani dnešní seance. Ta přinese především z USA výsledky ADP reportu z pracovního trhu, které mohou více napovědět o tom, jak by mohly v pátek dopadnout velmi očekávané výsledky změny zaměstnanosti v nezemědělských sektorech americké ekonomiky (NFP).
  • Ranní videokomentář: Dolar dál těží z nervozity na trzích, dnes zasedá Bank of England
    Postupné zklidňování situace na nervózních trzích pokračovalo také včera, kdy indexy dál hledaly pevnější půdu pod nohama i navzdory stále výrazně zvýšené implikované volatilitě. Objemy na burzách zůstávají vysoké, ale protože byly pondělní výprodeje čistě technickou záležitostí, předpokládáme, že se bude nálada na trzích v průběhu dalších dnů dál pozvolna zlepšovat. Trend ze začátku týdne naopak pokračuje zatím na forexu, kde se i nadále daří americké měně, která zpevňuje na většině měnových párů. Dnes čekáme hlavně na fundamenty z Británie, kde bude Bank of England rozhodovat o sazbách.
  • Ranní videokomentář: Dolar díky Číně slabší na většině měnových párů, dnes evropské PMI
    Včerejší seance přinesla dobré zprávy z Číny, kde se centrální banka rozhodla, že nebude používat slabší čínskou měnu jako nástroj obchodní války s USA. To pomohlo nejen CNY, ale také ostatním měnám na páru s dolarem a částečně i akciovým trhům. Nálada na trzích je tak relativně stabilní, i když politická rizika zatím ani zdaleka nemizí. I dnes ale počítáme spíše s klidnějším průběhem obchodování, a to hlavně kvůli oslavám Dne nezávislosti v USA, které by měly být příslibem celosvětově nízkého volume na trzích.
  • Ranní videokomentář: Dolar díky makru silnější na většině párů, na akciích se drží mírná nervozita
    Závěr minulého týdne přinesl velmi zajímavé výsledky z amerického trhu práce, které díky nečekaně silnému růstu mezd pomohly americké měně zpevnit na většině měnových párů. Mzdy v USA nyní rostou meziročně nejrychleji od roku 2009, což může být dobrý argument pro americkou centrální banku, aby pokračovala v utahování měnové politiky, díky kterému fundament na dolaru zůstane pravděpodobně i nadále silný. Nový týden bude na fundamenty bohatší a bude velmi zajímavý hlavně pro FX, protože nás čeká zasedání ECB, BoE, nebo také výsledky americké inflace. Trhy pak dál bude zajímat dění na emerging markets měnách a hlavně to, zda americká administrativa oznámí nová cla na Čínu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
CMC Markets
ACM
reklama
Purple ebook obchodování ropy