Pondělí 23. prosince 2024 01:43
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Pravidla obchodního systému

img

Klíčové události 27. září: fundamentální analýza pro začátečníky

27.09.2023 Ve středu nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. V Německu, Evropské unii a Spojeném království nejsou naplánovány žádné významné události. Spojené státy zveřejní zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, která je důležitá, protože tato kategorie zboží je drahá a má velkou váhu ve výdajích domácností, takže odráží aktuální tendenci lidí spořit, resp. utrácet. Růst tohoto ukazatele je vnímán jako dobrý pro ekonomiku. Potřebujeme ale opravdu reakci na tuto zprávu? Euro i libra pokračují v poklesu téměř každý den. Dolar v tuto chvíli očividně nepotřebuje makroekonomickou podporu a je nepravděpodobné, že by jediná zpráva mohla jeho růst zastavit.
img

Čemu věnovat pozornost 26. září? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

26.09.2023 V úterý nás nečekají prakticky žádné makroekonomické události. Kalendáře událostí pro Spojené království, EU a Německo jsou 100% prázdné. Za pozornost stojí jen zpráva o prodeji nových domů v USA, která má jen velmi malou šanci vyvolat reakci trhu. Dnes nás tedy čeká téměř prázdný den, ale včera evropská měna ukázala, že je připravena obchodovat se i bez silného makroekonomického pozadí. Je to ale náhoda, takže dnes očekáváme u obou párů nízkou volatilitu.
img

Klíčové události 22. září: fundamentální analýza pro začátečníky

22.09.2023 V pátek nás čeká poměrně mnoho makroekonomických událostí. Ne všechny budou mít potenciál ovlivnit pohyb páru, ale bude jich poměrně hodně, takže některé mohou mít značný význam. Spojené království začne zprávou o maloobchodních tržbách za srpen. Není to nutně klíčová zpráva, ale určitou reakci trhu by vyvolat mohla. Dále obchodníci mohou čekat PMI ve službách a ve výrobě pro Německo, Evropskou unii a Spojené království. Tyto zprávy dokážou vyvolat silnou reakci jen v případě, že se jejich údaje výrazně odchýlí od prognóz. Navíc v kontextu dalšího zpřísňování měnové politiky v posledním roce lze nejspíš očekávat pokles obchodní aktivity. Spojené státy také zveřejní PMI, nicméně v tomto případě jsou důležitější indexy ISM, které budou zveřejněny později. Nakonec nás čeká několik zpráv, ale jen málo z nich má zvláštní význam.
img

Klíčové události 21. září: fundamentální analýza pro začátečníky

21.09.2023 Ve čtvrtek nás čeká poměrně málo makroekonomických událostí, ale to neznamená, že nebudou významné. Trh se zaměří na mítink Bank of England a Federálního rezervního systému. Zasedání americké centrální banky se konalo včera večer, ale vliv může mít v průběhu celého dne. Proto je dobře, že nemáme téměř žádné ekonomické zprávy – nebudou totiž obchodníky rušit ani mást. Dolar celkem logicky stoupal. A ne na základě výsledků zasedání Fedu, jako spíš celkově. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro a libra jsou překoupené, a teď očekáváme růst dolaru prakticky na jakémkoli fundamentálním pozadí. A přesně to se děje. Aby americká měna znovu posílila, Fed ani nemusel zvyšovat úrokové sazby nebo slibovat jejich budoucí zvyšování.
img

Klíčové události 20. září: fundamentální analýza pro začátečníky

20.09.2023 Ve středu nás nečeká mnoho makroekonomických událostí, ale některé zprávy stojí za pozornost. Hlavní zprávou na programu je dnes zpráva o inflaci ve Spojeném království. Jak jsme už uvedli, význam inflace pro trh se pomalu vytrácí, protože všechny tři centrální banky se blíží ke konci cyklů zpřísňování. Proto fakt, jestli inflace klesá nebo roste a rychle nebo pomalu, není tak důležitý jako dřív. Přesto by bylo nesprávné tuto zprávu klasifikovat jako sekundární, takže by měla stačit na vyvolání určité reakce trhu.
img

Klíčové události 19. září: fundamentální analýza pro začátečníky

19.09.2023 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová a alespoň nějaký význam má ještě méně z těchto událostí. Pozornost můžeme věnovat druhému hodnocení srpnové zprávy o inflaci v eurozóně. Druhé hodnocení se ale málokdy odchýlí od prvního a metrika inflace nemá v současnosti takovou váhu jako dřív. Dřív byla základním kamenem každého zasedání centrální banky. Pokud inflace rostla nebo klesala příliš pomalu, ukazovala tím na razantnější a dlouhodobější zpřísňování měnové politiky, což měnu podporovalo. ECB s Christine Lagardeovou a Luisem de Guindosem v čele dnes trhům jasně sděluje, že zvyšování sazeb buď skončilo, nebo je možná na obzoru už jen jedno. Bez ohledu na údaje o inflaci tedy trh nevidí žádné "jestřábí" signály ze strany ECB, ani žádný podstatný důvod k nákupu eura.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 15. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

15.09.2023 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude významná. Zmíníme jen americké zprávy o průmyslové výrobě a spotřebitelském sentimentu. Obě jsou druhořadé a reakci trhu mohou vyvolat jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Zdá se, jako bychom ty nejzajímavější události v tomto týdnu už měli a viděli. Trh nám například ukázal, že už dávno zakomponoval do cen všechna budoucí zvýšení sazeb Evropské centrální banky. Proto je momentálně připraven prodávat euro a libru, což odpovídá našemu očekávání.
img

Klíčové události 14. září: fundamentální analýza pro začátečníky

14.09.2023 Čtvrtek nabídne vyvážený soubor makroekonomických událostí. Hlavním bodem bude zasedání Evropské centrální banky, konkrétně případné úpravy hlavní úrokové sazby. Názory na tuto událost se různí. Přibližně polovina odborníků předpokládá zvýšení sazby o 0,25 %, které by bylo vnímáno jako "jestřábí" krok. Druhá polovina předpokládá, že sazba zůstane beze změny, což by bylo vnímáno jako "holubičí" postoj. V prvním případě bychom mohli být svědky růstu eura a v druhém případě svědky poklesu. Začínajícím obchodníkům ale důrazně doporučujeme nepokoušet se předjímat zítřejší rozhodnutí ECB a pohyb měnového páru.Spojené státy zveřejní tři sekundární zprávy: maloobchodní tržby, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a index cen výrobců. Trh je může všechny přehlédnout, zvlášť pokud budou údaje v nich obsažené úzce korespondovat s prognózami. Německo ani Spojené království neplánují na čtvrtek žádné významné zprávy.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 13. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

13.09.2023 Ve středu nás čeká víc makroekonomických událostí než v pondělí a úterý. Začněme těmi méně významnými. EU zveřejní údaje o průmyslové výrobě. Nejedná se o nejdůležitější zprávu a reakce trhu na ni bude nejspíš slabá, nebo dokonce žádná. Velká Británie zveřejní zprávy o HDP a průmyslové výrobě. I ty ale považujeme za druhořadé. Obchodníky mnohem víc zajímají čtvrtletní než měsíční údaje o hospodářském růstu. Co se týká zprávy o průmyslové výrobě, ani ta není zdaleka nejdůležitější.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 11. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

11.09.2023 V pondělí nás nečekají žádné makroekonomické události. Tento týden jednoduše nejsou významné faktory, na které by trh mohl reagovat. Na tento týden je ale naplánováno zasedání Evropské centrální banky a na další týden zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Trh by proto mohl začít tyto události předvídat na základě vlastních očekávání. Je ale velmi těžké říct, kdy přesně s tím začne. Domníváme se, že v pondělí ne. Pondělí představí nejspíš neměnný a fádní trh.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. září. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

08.09.2023 Do čtvrtečního večera pár GBP/USD pokračoval v poklesu. Volatilita byla téměř beze změny, přičemž ve srovnání s eurem bylo ještě méně zpráv a událostí, které by mohly ovlivnit pohyb páru během dne. Obchodníci se v podstatě mohli zaměřit pouze na zprávu o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ta vyšla nad odhady, i když ne tak, aby podnítila růst dolaru o 50–60 pipů. Navíc dnes vystoupil Patrick Harker z Fedu, ale intradenní pohyb naznačuje, že žádné významné informace sděleny nebyly.
img

Důležité události 8. září: Fundamentální analýza pro začátečníky

08.09.2023 V pátek je v kalendáři málo makroekonomických událostí a žádné významné zprávy, které by stály za pozornost. Jedinou zprávou je německý index spotřebitelských cen, u kterého se ale jedná o druhé hodnocení za srpen. Jak účastníci trhu vědí, první výsledky obvykle přitáhnou lví podíl pozornosti. Sekundární odhady se výjimečně odchýlí od prvních výsledků. V důsledku toho se v reakci na tyto údaje neočekává žádný významný pohyb na trhu. Volatilita na hlavních párech může zůstat utlumená, ale medvědí trend na obou párech přetrvává.
img

Čemu věnovat pozornost 7. září? Fundamentální analýza událostí pro začátečníky

07.09.2023 Ve čtvrtek nás čeká velmi málo makroekonomických událostí. Hned ráno byla zveřejněna zpráva o průmyslové výrobě v Německu, která – v souladu s očekáváním – nesplnila prognózy. Euro i britská libra ale už zahájily den poklesem a není pravděpodobné, že by to tak bylo jen kvůli slabé průmyslové výrobě v Německu. Jak jsme už několikrát zmínili, oba páry se v současnosti přiklánějí k sestupnému trendu, takže mohou pokračovat v pohybu dolů bez ohledu na fundamenty a makroekonomiku.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 6. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

06.09.2023 Ve středu nás nečekají téměř žádné ekonomické události, je mezi nimi jen jedna důležitá zpráva. Domníváme se, že není zvláštní důvod věnovat pozornost indexům PMI ve stavebnictví z Německa, Evropské unie a Spojeného království. Zpráva o maloobchodních tržbách v EU je poměrně důležitá, ale jen výjimečně vyvolává reakci trhu. "Béžová kniha" ve Spojených státech je jen souhrnem ekonomických přehledů, které jen zřídka obsahují významné informace. Index podnikatelské aktivity S&P pro americký sektor služeb zveřejní druhou, konečnou hodnotu, která je objektivně méně významná než první. Měli byste se zaměřit jen na index ISM ve Spojených státech. Ten ale vyvolá reakci, pokud se jeho hodnoty výrazně odchýlí od prognóz.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 31. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

31.08.2023 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí. Začněme těmi nejdůležitějšími, zvlášť proto, že jich není mnoho. Index spotřebitelských cen v Evropské unii za srpen. Netřeba připomínat, jak důležitý momentálně tento indikátor inflace je. Ačkoli Evropská centrální banka v cyklu utahování měnové politiky sebevědomě směřuje k pauze, nic nezaručuje, že se pro ni na příštím zasedání definitivně rozhodne. Měkký pokles nebo absence inflace vyprovokují centrální banku k agresivnějšímu a vyššímu zvyšování sazeb. Nebo v to trh přinejmenším bude věřit. Mírný pokles inflace v EU (5,2 a více procent v srpnu) může euro podpořit, zatímco prudší pokles (5,0 a méně procent) vyvolá jeho propad.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 30. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

30.08.2023 Na středu je naplánováno zveřejnění několika zajímavých zpráv v USA, EU a Velké Británii. Německo zveřejní předběžnou výši inflace za srpen. Připomínáme, že srpen ještě neskončil, ale první odhad má pro trh vždy velký význam. Pokud uvidíme odchylku od předpokládané hodnoty 6 %, pak by zpráva mohla pohnout trhem. Spojené království a Evropská unie zveřejní jen sekundární údaje, ale USA čekají významné události.
img

Čemu věnovat pozornost 29. srpna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

29.08.2023 V úterý je pro Spojené státy, Evropskou unii a Velkou Británii naplánována jen jedna zpráva. Spojené státy zveřejní zprávu o volných pracovních místech JOLTs, která přímo souvisí s mírou nezaměstnanosti. Pokud počet volných pracovních míst klesne, mohla by stoupnout nezaměstnanost, což by mohlo způsobit pokles dolaru. Stojí za zmínku, že zpráva o nezaměstnanosti bude zveřejněna v pátek. V posledních měsících hodnota JOLTs klesá, ale z našeho pohledu nijak dramaticky. Počet volných pracovních míst v USA zůstává vysoký a žádné problémy se zaměstnaností nejsou. Proto dnes neočekáváme prudký pokles tohoto údaje ani nepředpokládáme výrazný propad amerického dolaru. Pravděpodobně dojde k mírnému růstu páru, který by měl být považován za korekci.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 25. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

25.08.2023 V pátek má být zveřejněno jen málo ekonomických zpráv a žádná z nich nebude důležitá. Německo zveřejní závěrečné hodnocení své zprávy o HDP. Předpokládá se výsledek 0 %, což nikoho nepřekvapí ani nevyvolá reakci trhu, protože lidé už si dávno zvykli, že evropská ekonomika balancuje na hraně recese, ale zatím do ní nespadla. Pokud se nedočkáme výrazné odchylky od hodnoty 0 %, nečekáme žádnou reakci. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Platí pro něj totéž – pokud nedojde k výrazné odchylce od prognózy (71,2), nemá smysl očekávat reakci trhu. Čekají nás ale důležité fundamentální události...
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 24. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

24.08.2023 Ve čtvrtek nejsou ve Velké Británii, Evropské unii ani Německu v plánu žádné významné zprávy. Spojené státy zveřejní zprávy o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti jsou poměrně slabý ukazatel jednoduše proto, že jsou zveřejňovány jednou týdně a odchylky od prognóz jsou vzácné. Protože nejsou odchylky, není ani reakce trhu. Důležitější jsou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které odrážejí změnu objemu nákupu drahého zboží, jako jsou automobily, nemovitosti nebo velké spotřebiče. Platí ale totéž – je důležité, aby se výsledky odchylovaly od prognóz. Pokud to tak není, není ani reakce. Pokud to tak je, pak můžeme očekávat silnou reakci trhu.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 23. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

23.08.2023 Ve středu budou zveřejněny předběžné hodnoty indexů PMI z EU, Německa, Spojeného království a USA za srpen. Jelikož euro má stále tendenci klesat a libra se pohybuje v bočním kanálu, tyto PMI nejspíš výrazně nezmění sentiment na trhu. Nemají zásadní význam a jejich hodnoty se často téměř úplně shodují s prognózami, což samo o sobě nenaznačuje silnou reakci trhu. Ve středu ale bude zveřejněno až osm PMI, takže některé by se mohly od prognóz odchýlit a vyvolat výraznější pohyb. Ale opakujeme, vše bude záviset na skutečných hodnotách ukazatelů.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 22. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

22.08.2023 V úterý nebudou zveřejněny žádné ekonomické zprávy v Německu, Evropské unii, Spojených státech, ani ve Spojeném království. Po "nudném pondělí" nás tedy s největší pravděpodobností čeká "nudné úterý". Alespoň takto to momentálně vypadá. Pár EUR/USD se snažil stoupat v rámci korekce a pár GBP/USD zůstává v bočním kanálu. Toť vše. Nečekáme žádné výrazné změny cen, které by současný technický obrázek ovlivnily.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 3. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

03.08.2023 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí, všechny ale budou ve stínu zasedání Bank of England, čemuž se budeme věnovat níže. Evropská unie zveřejní červencový index PMI ve službách. Půjde nicméně o druhé, závěrečné hodnocení, které se obvykle neliší od prvního. Proto na tuto zprávu neočekáváme výrazné reakce. Spojené království také zveřejní finální odhad svého PMI ve službách. Spojené státy zveřejní podobný index. ale k němu zveřejní ještě i index podnikatelské aktivity ISM, který je důležitější. Index ISM může mít reálný dopad na pohyb obou párů, ale bude velmi obtížné určit, zda trh reaguje na zasedání BoE, nebo na index ISM.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 20. července? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

20.07.2023 Z dnešních fundamentálních událostí nestojí za zmínku naprosto nic. Federální rezervní systém i Evropská centrální banka vstoupily před dalšími zasedáními, která se budou konat příští týden, do období informačního embarga. To znamená, že členové měnových výborů mají zakázáno komentovat měnovou politiku. Až do zasedání centrálních bank proto nebudou vystupovat s projevy ani prohlášeními. Čtvrtek by mohl být vcelku klidný, i když se libra samozřejmě může pokusit prodloužit pokles.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 14. července? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

14.07.2023 V pátek odlehčený ekonomický kalendář, přesněji řečeno jediná ekonomická zpráva na den. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Jde o zprávu vcelku druhořadého významu, která dokáže vyvolat reakci trhu, jen pokud se nejnovější čísla výrazně odchýlí od prognózy. Jakou reakci bychom ale měli očekávat teď, když oba páry neúprosně rostou? Pokud bude hodnota kladná, dolar znovu stoupne o 20 bodů a obnoví pokles. Pokud bude záporná, co na tom, když už dolar stejně padá do propasti?
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 13. července? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

13.07.2023 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, většinou ale nepříliš důležitých. EU zveřejní zprávu o průmyslové produkci, která jen sotva vyvolá reakci trhu, i kdyby jen středně silnou. Spojené státy zveřejní údaje o indexu cen výrobců a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Index cen výrobců je doprovodnou zprávou inflace, takže jeho výraznější pokles může vyvolat pokles dolaru. Ne ale tak silný jako ve středu. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky od prognózované hodnoty.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 29. června? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

29.06.2023 Ve čtvrtek lze vyzdvihnout tři ekonomické zprávy. Německo zveřejní zprávu o inflaci za červen (předběžný odhad), která je často nejdůležitější, protože může trh překvapit odchylkou od prognózované hodnoty. Navíc se očekává růst inflace z 6,1 % na 6,3–6,4 %. To už je znepokojivé, zvlášť proto, že ECB svou klíčovou sazbu dál zvyšuje.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 27. června? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

28.06.2023 Na středu není v plánu zveřejnění žádných důležitých ekonomických zpráv. Dokonce ani druhořadých. Čeká nás ale několik důležitých fundamentálních událostí, které vyžadují plnou pozornost. Euro se v úterý pohybovalo výhradně následkem projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, takže nadcházející projevy bychom neměli ignorovat, ale spíš na ně pamatovat kvůli načasování a potenciálnímu vlivu na příslušné měnové páry.
img

Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

22.06.2023 Svědectví Jeromea Powella v Kongresu bylo první událostí tohoto týdne, která na trhu vyvolala rozruch – konkrétně výrazné pohyby eura. Katalyzátorem pro libru šterlinků byla kromě toho i zpráva o inflaci ve Spojeném království. Před těmito událostmi trh obchodoval v téměř plochém režimu při mírné volatilitě. Ve čtvrtek čeká libru mnoho velmi důležitých, fundamentálních událostí, ale euro a dolar čeká jen jedna makroekonomická zpráva: týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tato zpráva má druhořadý význam. Ačkoli odráží stav trhu práce, její údaje se jen zřídka liší od prognóz, takže trh na ni reaguje obvykle jen mírně. Pokud se ale dnes takové odchylky dočkáme, pak by páry EUR/USD i GBP/USD mohly vykázat pohyb o 30–40 pipů. Libra dnes nicméně bude citlivá na zasedání Bank of England.
img

Jak 19. června obchodovat pár GBP/USD. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.06.2023 Pár GBP/USD v pátek prodloužil vzestupný pohyb, byť bez zvláštních důvodů. Britská měna ale v průběhu celého minulého týdne neměla žádné fundamenty, kvůli kterým by stoupala každý den. Zajímavé je, že tento týden se bude konat politické zasedání Bank of England. Trh může předem zpracovat svá jestřábí očekávání, ale musíme znovu konstatovat, že: libra šterlinků roste příliš často a příliš silně a koriguje velmi slabě. Je zajímavé, že v posledních 10 měsících získala 2 500 pipů.
img

Fundamentální analýza pro začátečníky na 14. června 2023

14.06.2023 Ve středu bude zveřejněno mnoho makroekonomických zpráv. Eurozóna zveřejnění statistiky průmyslové výroby za duben, které vyjdou pravděpodobně hůř, než se očekávalo. Spojené království zveřejní údaje o HDP a průmyslové výrobě. HDP jen stěží přitáhne pozornost trhu, protože půjde o měsíční zprávu. Průmyslová výroba by mohla vyvolat silnou reakci trhu. Jelikož Spojené království zveřejní mnoho údajů, mohly by společně ovlivňovat britskou libru.
img

Fundamentální analýza pro začátečníky 9. června 2023

09.06.2023 Makroekonomický kalendář bude v pátek prázdný. Obchodníci tak nebudou mít během dne nic, na co by mohli upnout pozornost. Jedna událost na dnešek v plánu je, ale trh ovlivní jen stěží. Pár EUR/USD se obchoduje v postranním kanálu, konkrétně ve vymezeném cenovém kanálu. Odraz od úrovně 1,0792 může vyvolat strmější pokles, než byl ten včerejší, aniž by k tomu byl důvod. Pár GBP/USD poslední dobou stoupá, ale chaoticky a nelogicky.
img

Na co si dát 12. dubna pozor? Přehled fundamentálních událostí.

12.04.2023 Ve středu se ve světě odehraje několik makroekonomických událostí. Nás zajímá především Evropská unie a Spojené státy americké. Evropská unie nezveřejní žádné zprávy. Na druhou stranu USA vydá důležitou inflační zprávu za březen, která je také extrémně rozporuplná. Rozpor spočívá v tom, že hlavní ukazatel klesá již 8 nebo 9 měsíců v řadě, a nikdo nepochybuje, že nová zpráva ukáže další zpomalení. Na druhou stranu jádrová inflace posledních 5 měsíců klesala, ale pak by mohla vykázat růst. Jaký je mezi těmito ukazateli rozdíl a v čem je háček?
img

Jak 15. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché rady pro začátečníky.

15.06.2022 Pár GBP/USD v úterý dál téměř lavinovitě klesal. Už druhý den po sobě libra vzhledem k naprosto katastrofálním statistikám z Velké Británie padá. Zde je potřeba jedno důležité upřesnění. Například v úterý se libra propadla o 130 bodů, a to bez započtení večerního růstu.
img

Jak 15. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché rady pro začátečníky.

15.06.2022 Měnový pár EUR/USD se v úterý po třídenním propadu, který vypadá spíš jako kolaps, pokusil zahájit vzestupnou korekci. Předtím, než na své cestě dosáhl první úrovně, to ale euro vzdalo a stáhlo se z ní. Hovoříme o úrovni 1,0465.
C:\fakepath\forex-fxstreet.jpg

Jak se připravit na kariéru intradenního tradera?

31.01.2020 Pokud vám učarovaly finanční trhy, jejich možnosti a perspektiva, jistě jste si alespoň jednou zkusili v hlavě představit, jaké by to bylo, kdyby se z vás jednoho dne stal trader na plný úvazek. Jaká zákoutí taková kariéra skrývá a jaká specifika obnáší kariéra intradenního tradera? Na to se pokusím odpovědět v následujícím článku.
jforexPlatform.gif

JForex a Dukascopy

21.03.2011 O této obchodní platformě můžeme bez nadsázky říct, že ve všech ohledech překonává již dobře známý MetaTrader, a to jak z uživatelské stránky, tak i v mnoha dalších důležitých aspektech kvalitní obchodní platformy.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Peníze | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Programování | Měnová politika | Německo | Take-Profit | Býčí trh | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Obchodování na burze | Spready | Kapitál | Sazby | AOS | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bod | Broker | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Channel | Close | Konsolidace | Dlouhá pozice | Dollar | Downtrend | ECB | Easing | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fair Value | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Fundamentální zprávy | Grafy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | JForex | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | MACD | Obchodní příkazy | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platforma | Pozice | Příkaz | Příkaz Stop | Rally | Resistance | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Stop-Loss | Support | Take Profit | Time frame | Trader | Trading | Trend | Trendline | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Časový rámec | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | GBP | Obchodování | Evropská ekonomika | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Obchodní instrumenty | Britská měna | Break-Even | Kurz dolaru | Panika | Optimismus | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodní transakce | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Dukascopy | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | Index | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Break Even | Britské libry | Brokeři | Cena | Cena amerického dolaru | Ceny dolaru | Diskuzní fórum | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Index PMI | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Kurz dolarů | Libra | Libra šterlinků | Makroekonomický kalendář | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | MQL | Nákup dolaru | Nákup eura | Nemovitosti | Obchodní platformy | Pips | Pokles eura | Prezidentské volby | Prodej dolaru | Prognóza | Rates | Signály | Směnný kurz dolaru | Trh | Tržní zprávy | US dollar | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | BreakEven | ZEW | Buy | Christine Lagarde | Obchodní den | ROCE | Sell | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | Tržní sentiment | Federální rezervní systém | Session | Volby | Rozhovor | Burze | Currency | Jackson Hole | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Úspěch | Pohyby eura | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Fundamentální informace | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Obchodní signály | Evropské trhy | Svatý grál | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Lídři | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Britská centrální banka | Forexoví obchodníci | Pokles libry | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Představitelé centrální banky | S&P | Guvernér | Makroekonomické analýzy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Americké indexy | Evropský trh | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Odhady trhu | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zprávy a události | Snížení úrokových sazeb | Rozhodnutí Bank of England | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Ekonomické údaje | Oslabování eura | Indexy PMI | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Makroekonomické zprávy | Jerome Powell | Nejlepší tradeři | Projev Jeroma Powella | Inflace v eurozóně | Obchodní analýza | Šéf Fedu | Americké volby | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Růst amerického dolaru | Obchodní signál | Aktivita na trhu | Index spotřebitelské důvěry | Zpřísňování měnové politiky | Revenge trading | Růst dolaru | Otevřené obchody | Lukáš Adámek | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Intradenní trading | Zvýšení sazeb | Obchodování GBP | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Technická situace | Obchodní aktivity | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Medvědí výhled | Pokles dolaru | Ziskové obchody | Pokles cen | Vliv na obchodování | Zprávy z Německa | Investiční kapitál | ISM index | Růst mezd | Očekávání trhu | Dot plot | Finanční situace | Pohyb měnových párů | Programovací jazyk | Obchodování EUR/USD | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Stav trhu práce | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Rozhodnutí americké centrální banky | HDP v USA | Reálný trading | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Histogram | Inflace v říjnu | Obchodní nástroje | Inflace v Británii | Německá průmyslová výroba | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Luis De Guindos | Hlavní události | Technické analýzy | Studie | Bilance | Co bude | ECB Luis De Guindos | Lagardeová | Nadhodnocení | Vyhlídky | Trendová linie | Kalendář událostí | Americká data | Oblast supportu | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Nastavení mysli | Na burze | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Výrazný pokles | Váš trading | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Hlavní trend | Viceprezident ECB | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Problémy | Britové | Zasedání FOMC | Prognózy | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Nálada | Prohlášení | HDP Německa | Míra | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Andrew Bailey | Předsevzetí | Americký index | Pozitivní zpráva | Obchodní podmínky | Klesající trend | Inovace | Evropská inflace | Finální odhad | Budoucnost | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Druhy inflace | Ukazatele | Solidní výsledky | Cyklus růstu | Denní volatilita | Prezidentka Christine Lagardeová | Údaje o HDP | Pozitivní zprávy | Prezident | Trhy | Změny cen | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Růst inflace | Vstupy | Zpomalení růstu | Trader na plný úvazek | Uspět v tradingu | Tvrdá práce | Kariéra intradenního tradera | Trading na reálném účtu | Reálné peníze | Vstupní signály | Moudro | Traderské moudro | Trading z pomsty | Přístup k disciplíně | Komfortní prostředí | Ziskový výsledek | Volné peníze | Zvolený kapitál | Pravděpodobnost ztráty | Trading reálného účtu | Konzistentní zisky | Akceptovat ztráty | Přijmout ztrátu | Výčitky | Pochybnosti | Úspěšný intradenní trading | Cenné lekce | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Dovednosti | Osobní rozvoj | Obchody | Hlavní úrokové sazby | Americký ISM | PMI pro sektor | Sazby beze změny | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Falešný signál | Medvědi | Americká inflace | Britské měny | Indexy aktivity | Pokračování poklesu | PMI ze sektoru služeb | Údaje z USA | Panika na trzích | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Vývoj | Mzda | Výkyvy | Současná cena | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Americká seance | Euro roste | Zrychlení inflace | Inflace v EU | Odhad inflace | Viceprezident | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Kroky centrálních bank | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Další růst | Růst | Signál | Index spotřebitelské nálady | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Vlna poklesu | Ekonomiky | Obchodovat na základě technické analýzy | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Ztrátové obchody | Výroba v Německu | Opětovný pokles | Hlavní měnové páry | Celková inflace | Statistiky | Trade | Vstoupit do obchodu | Jak trh reaguje | PMI ve službách | Posílení | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Aktivní obchodování | ISM pro sektor služeb | Federal Reserve | Euro klesá | PMI pro sektor služeb | Průmysl v Německu | Dosáhnout zisku | Zveřejněné údaje | Oblasti rezistence | Sektor služeb | Spekulovat | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | JDE | Unie | Průraz | Chování trhu | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Banky v eurozóně | Zpomalení inflace | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Signál k prodeji | Jasný signál | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Šance | Ceny | Kolaps | Trendové pohyby | Reálná hodnota | Korekční fáze | Mírná korekce | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Obnovení růstu | Philip Lane | Významné události | Inflace v červenci | Zprávy z USA | Obchodní hodiny | Podhodnocený | Konzistentní obchodování | Výrobní sektor | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Měnová politika Evropské centrální banky | Odborníci | Signál ke vstupu | Prezidentské volby v USA | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Zápis z posledního zasedání Fedu | Americké měny | První obchodní den | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | Číst grafy | Odhad amerického HDP | Výše mezd | Proražení | Lael Brainardová | PMI ve výrobě | DOT | Počet pracovních míst | Evropské centrální banky | Stop-Loss příkazy | Situace na trhu | Nákupní obchod | Intradenní pohyby | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | HAS | Trendové linie | Růstový trend | FOMC minutes | Manufacturing PMI | Falešné signály | Více obchodů | Pohyb trhu | Výrazný pohyb | Silný růst | Výrazný růst | Zpravodajské události | ISM ve službách | Uzavřít všechny pozice | Sell pozice | Otevření buy | Objednávky | Události tohoto týdne | Cenové úrovně | Hlavní indikátor | API | Oslabení | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Dolar dnes | Vliv na trh | Významné zprávy | Trh dnes | Počet nezaměstnaných | Technologie | Obchodníci dnes | Odraz ceny | Pohyb dolaru | Výroční zprávy | Evropská unie dnes | Americký trh | Současný trend | Odvětví | Načasování | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Chování | Ovlivňování | Projekce | Důležité zprávy | První odhad | Rozbor | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Inflace ve Velké Británii | Opatření | Rychlý růst | ANO | Dnešní volatilita | TIPS | Výsledek zasedání Fedu | Pokračování trendu | Posilování amerického dolaru | Inflace v září | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Podmínky na trhu | MAST | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | TIM | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | | Postranní pohyb | Rozšíření | Joachim Nagel | Základní sazba | Celkový sentiment | Jestřábí komentáře | Analýza páru EUR/USD | Cenová akce | Index PCE | Cenový index | Směr trhu | Gala | Pokles inflace | Nečekaná zpráva | Celkový trend | Technické korekce | Strategie pro obchodování | Správa | Vzestupný trend | Analýza transakcí | Volatilní vývoj | Korekční pohyb | Nákupní aktivita | Rozhodování o obchodování | Konsolidace ceny | Huw Pill | Obchodování v trendu | Indexy S&P | Christopher Waller | Šéfové | Mimořádné zasedání | Obchodní instrument | Kroky Fedu | Zpráva o inflaci | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Pohyby ceny | Thomas Barkin | Makroekonomické prostředí | Powell dnes | Velký zisk | EU a USA | Zveřejnění zpráv | Obraty | Odrazy | Mary Dalyová | Patrick Harker | Novinky | Pokles inflace v USA | CZ | Důvody k nákupu | Stav trhů | Jasný směr | Holubičí rétorika | Index cen výrobců | FED sazby | Inflace v Evropě | Vyjádření představitelů | Právo | Nejdůležitější události | Další posilování | Výprodeje | Psychologický faktor | OCI | Pokračující pokles | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Nové obchody | Příležitosti k prodeji | Nové signály | Raphael Bostic | Java | Zajímavé pohyby | Zprávy o trhu | Klidné období | Dobré obchodní signály | Tržní signály | Silný základ | JOLTS | Technické faktory | Nerozhodnost | Graf páru | Graf páru GBP/USD | Inflace ve Spojeném království | Přesnost | Cenový index výdajů | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Michelle Bowmanová | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Silná data | Směřování | Levels | Situace v USA | Holubičí postoj | Tržní pohyby | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Graf měnového páru | Projekce Fedu | Signál k nákupu | Kupující | Nadšení | Struktura | Růst libry | Co bude dál? | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Zpráva o vývoji inflace | Zpráva o vývoji inflace v USA | Nové údaje | Oznámení výsledků | Příležitost k prodeji | Obchodování GBP/USD | Rok 2024 | Měnové politiky v USA | Uvolňování měnové politiky v USA | Makroekonomické faktory | Ekonomická zpráva | Výsledek zasedání | Trades | Platformy | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Možnost obchodovat | Vstup do trhu | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Analýza fundamentálních událostí | Vstup na trh | Plán obchodování | Plán obchodování EUR/USD | EUR/USD a GBP/USD | Nákupy | Prodeje | Nečekané pohyby | Dobrý nápad | Nakupovat | Nápad | Výborné vyhlídky | Jestřábí postoj | Rýže | Významné tržní pohyby | Prodejní pozice | Nákupní pozice | Technické signály | Breakthrough | Tvůrci trhu | Vlády | Pohyb cen | Plán obchodování pro EUR/USD | Obchodování pro EUR/USD | Efektivní řízení | Oznámení | Reakce trhů | Emoce na trhu | Zvýšené volatility | Zprávy o nezaměstnanosti | Hlavní pravidla | Důležitá zpráva | Vítězství | Trendový pohyb | Pozitiva | Účastníci trhu | Výrazné pohyby | Žádné výrazné pohyby | Vstoupit do trhu | ISM ve službách v USA | Spojené království | Jestřábí rétorika | Body | Americká zpráva | Americký dolar včera | Dolar včera | Chaos | Kamala Harris | Harris | Kamala | Zprávy o inflaci | Obchodování v pátek | Včerejší zpráva | Tempo snižování sazeb | Impulzivní pohyby | Michigan | Fundamentální události
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Pravidla formace
Pravidla hry
Pravidla konzistence
Pravidla managementu
Pravidla MiFID
Pravidla money managementu
Pravidla Money-Managementu
Pravidla na vstup do obchodu
Pravidla navyšování účtu
Pravidla obchodního plánu

Následující klíčová slova

Pravidla obchodní strategie
Pravidla obchodování
Pravidla obchodování Alligator
Pravidla obchodování strategie
Pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku
Pravidla o rozpočtech
Pravidla pro čínské firmy
Pravidla pro firmy
Pravidla pro hypotéky
Pravidla pro kryptoměny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít