Pátek 05. července 2024 18:20
reklama
FTMO král
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Dnešní fundamenty

img

Ranní komentář: Indexy zahájily nový kvartál korekcí, dnes americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti

02.04.2020 Začátek nového měsíce a nového kvartálu proběhl na finančních trzích nervózně. Akciové indexy byly znovu pod tlakem, když jen v USA klesly o více než 4 %. Dnes ráno se situace částečně stabilizuje a futures na americké indexy rostou. Nervozita je ale i nadále všudypřítomná a obavy z opětovného otestování březnových low jsou rozhodně přítomny. Obzvláště pak v situaci, kdy stále není jisté, jak velký a jak dlouhý bude dopad koronaviru na globální ekonomiku. Nervózní obchodování proto pravděpodobně bude pokračovat i dnes.
img

Ranní komentář: Trump zmínil možnost dalšího stimulačního balíčku, akcie znovu pod tlakem

01.04.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět ve spíše klidnější atmosféře. Akciové indexy se sice dostaly do zelených čísel, nakonec ale seanci uzavřely se ztrátou mírně pod dvěma procenty. Pod tlakem jsou přitom i dnes ráno, kdy futures indikují další přibližně dvouprocentní korekci. Riziko dalších výprodejů je i nadále velmi reálné, a to hlavně kvůli zhoršující se situaci v USA, kde včera rostl rekordním tempem jak počet nakažených, tak počet obětí koroaviru.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v růstu, rizikové přirážky ale zatím zůstávají vysoké

31.03.2020 Na akciovém trhu včera pokračovala postupná konsolidace a likvidace dřívějších vysokých ztrát. Jen v USA přidaly indexy okolo tří procent a z mírného růstu se mohli těšit také obchodníci v Evropě. Stabilizace je patrná i na většině ostatních aktiv, i když vysoká úroveň implikované volatility i nadále signalizuje, že se investoři obávají dalších výprodejů, které mohou udeřit prakticky kdykoliv.
img

Ranní komentář: Světová pandemie zůstává klíčovým rizikem, počet obětí po víkendu vzrostl na 34 tis.

30.03.2020 Minulý týden na trhy přinesl alespoň částečnou stabilitu, a to navzdory dalšímu rychlému šíření nákazy ve světě a především pak v USA. Trhy však uklidnily kroky americké centrální banky a také přijetí obřího fiskálního balíčku, který po schválení v Senátu a Sněmovně reprezentantů už také podepsal americký prezident.
img

Ranní komentář: USA mají nejvíce nakažených na světě, situace ve Španělsku a Itálii zůstává kritická

27.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly znovu růst a jen v USA přidaly více než 6 %. Postupná likvidace dřívějších ztrát tedy pokračuje, k čemuž vydatně pomáhá masivní rozvolňování měnové politiky ze strany americké centrální banky a obří fiskální balíček, který je v procesu schvalování ve Spojených státech. Pod mírný tlak se dostávají i bezpečné přístavy, jakými jsou na FX hlavně USD a JPY.
img

Ranní komentář: Americký Senát schválil fiskální balíček, dnes počty nových žádostí o podporu v USA

26.03.2020 Americký Senát včera schválil fiskální balíček, na podporu domácností a podniků s cenovkou ve výši 2 bln. dolarů. Vidina jeho schválení, společně s kroky americké centrální banky, v posledních dnech umožnily stabilizaci situace na akciových trzích, které i včera dokázaly růst a likvidovat tak alespoň část obřích ztrát z posledních několika týdnů. Sentiment na trzích ale zůstává i nadále velmi nervózní a nezlepší se do doby, než se podaří dostat pod kontrolu šíření nákazy koronaviru. Ta má na svědomí celosvětově už 21 tis. obětí, přičemž počty nakažených k dnešnímu ránu dosáhly 471 tis.
img

Ranní komentář: Bílý dům se s demokraty dohodl na fiskálním balíčku

25.03.2020 Akciové indexy za sebou mají historickou seanci. Americký Dow Jones vystoupal během jediného dne o 11,37 %, když těžil hlavně z očekáváné dohody nad fiskálním balíčkem v USA a z opatření, které v minulých dnech přijala americká centrální banka, které se podařilo stabilizovat situaci na trhu s korporátními dluhopisy.
img

Ranní komentář: Fed zavádí další mimořádná opatření, Itálie konečně vidí světlo na konci tunelu

24.03.2020 Včerejší seance přinesla další nová opatření americké centrální banky, která se snaží podepřít ekonomiku a firmy v boji ekonomickými dopady koronaviru. Fed oznámil, že společně s nákupy státních dluhopisů a rezidenčních hypoték začne nakupovat také komerční hypotéky, přičemž limit pro nákupy těchto aktiv nebyl stanoven. Americká centrální banka zároveň oznámila spuštění nástrojů na nákup ABS, nebo na pomoc s financováním velkých firem a dokonce i malých a středních podniků. Reaguje tak na rostoucí napětí na trhu s korporátními dluhopisy.
img

Ranní komentář: Demokraté zablokovali fiskální balíček, americké futures ráno znovu na spodních limitech

23.03.2020 Závěr týdne na finanční trhy přinesl další vlnu výprodejů, na kterou navázaly futures na americké a evropské indexy i v průběhu dnešního rána. Trhy dál děsí prudký růst nakažených koronavirem, který v řadě zemí vede k prudkému růstu počtu obětí. Kritická je situace i nadále hlavně v Itálii, Španělsku a v Íránu, přičemž velmi znepokojující je i dramatické zvýšení počtu nakažených v USA, kde je nakažených už 34 tis. Přibližně třetina je přitom z New Yorku.
img

Ranní komentář: Nervózní stabilizace na akciích. USA chtějí přimět Saudy ke zvýšení produkce

20.03.2020 Včerejší seance přinesla po delší době na akciové trhy trochu stability. Nálada ale zůstává i nadále extrémně nervózní a trhy mohou prakticky kdykoli explodovat jedním nebo druhým směrem.
img

Ranní komentář: ECB navýší nákupy dluhopisů o 750 mld. euro, trhy i nadále extrémně volatilní

19.03.2020 Včerejší seance přinesla další vlnu výprodejů, která se tentokrát nevyhnula ani dluhopisovému trhu. Na tom jsme byli svědky výrazného růstu výnosů, a to především v Evropě. Kombinace pokračujících výprodejů a paniky kolem dalšího šíření koronaviru, včera přiměla ECB k pohotovostnímu zasedání, na kterém rozhodla o dalším agresivním uvolnění měnové politiky. Navýšila totiž nákupy dluhopisů v rámci QE o 750 mld. euro a do nákupů zahrnula i krátkodobé nezajištěné půjčky pro evropské korporace.
img

Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila

18.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.
img

Ranní komentář: S&P500 dosedá na klíčový support, VIX zakončil seanci na historickém maximu

17.03.2020 Akciové trhy za sebou mají druhý nejhorší výprodej od černého pondělí 1987. Včera se indexy v USA propadly o 12 %, díky čemuž se S&P 500 dostává na dosah důležitého supportu na úrovni minim z roku 2018.
img

Ranní komentář: Fed snížil sazby na 0 % a navýšil nákupy dluhopisů . Burzy po pátečním rally znovu ztrácejí

16.03.2020 Americká centrální banka včera hodinu před otevřením trhů vystřelila z měnověpolitické bazuky, když oznámila snížení úrokových sazeb o 100bp. na 0 % a navýšení kvantitativního uvolňování o 700 mld. dolarů. Fed tak dělá i nadále vše proto, aby mírnil dopady šíření koronaviru na americkou ekonomiku, když zvýší svou bilanci až na 5 bilionů dolarů, což je o 500 mld. více, než jaká byla její maximální úroveň z let 2014 -2018.
img

Ranní komentář: Po včerejším výplachu korekce na trzích pokračuje, S&P500 v medvědím trhu

12.03.2020 Akciové indexy za sebou mají další těžkou seanci, během které jen v USA ztrácely více než 4 %. Díky výprodeji se tak dostávají 20 % pod úroveň historického maxima a oficiálně vstupují do medvědího trhu. Ten se přitom dnes ráno ještě prohlubuje, což indikuje vývoj na futures, které v USA signalizují ztrátu ve výši 4 %. K negativní náladě pomohl i projev amerického prezidenta, který znovu postrádal jakékoli užitečné informace a řadu nepřesností, které bylo nezbytné následně uvádět na pravou míru.
img

Ranní komentář: Akcie ráno zpět v červených číslech, trh dál čeká na informace k fiskálnímu balíčku z USA

11.03.2020 Akciové trhy si včera sice prošly výrazným růstem, dnes ráno ale opět korigují, když jen v USA ztrácejí futures na tamní indexy okolo 2,5 %. Nálada na trzích se zhoršila díky dalším zprávám o šíření koronaviru, kterým se nakazilo ve světě už 119 tis. osob. Sentimentu pak ale nepomohlo ani neurčité vyjádření amerického prezidenta, který zatím jasně nespecifikoval, jak konkrétně vláda hodlá v boji s koronavirem podpořit domácí ekonomiku. Itálie mezitím zveřejnila informaci, že by její fiskální balíček mohl dosahovat úrovně až 18 mld. a o nových stimulačních opatřeních začínají mluvit i ostatní země v Evropě.
img

Ranní komentář: Itálie už má 9 tis. nakažených, trhy po včerejším kolapsu ráno rostou

10.03.2020 Máme za sebou extrémně volatilní seanci, která dostala akciové trhy pod největší tlak od finanční krize. Jen v USA ztrácely indexy více než 7 % a podobným kolapsem si prošly také indexy v Evropě. Vůbec nejhůře pak z hlavních trhů dopadl akciový index v Itálii, který odevzdal během jediného dne více než 10 %. Korekce na akciovém trhu byla doprovázena implozí dluhopisových výnosů, které si v jednu chvíli u desetiletých splatností v USA sáhly až na 0,30 %.
img

Ranní komentář: Kolaps cen ropy a další šíření koronaviru dostává akciové do panického režimu

09.03.2020 Finanční trhy jsou dnes ráno v plném panickém režimu. Cena ropy se propadla ráno o téměř 30 % poté, co Saudové zareagovali na neúspěšné jednání s Ruskem dramatickým snížením cen ropy pro své odběratele, kterým signalizují začátek stejné cenové války, jako byla ta, která v roce 2016 dostala cenu ropy pod hranici 30 USD za barel.
img

Ranní komentář: Výprodej na trzích pokračuje, desetileté americké výnosy klesly na 0,8 %

06.03.2020 Akciové trhy za sebou mají další nervózní seanci poté, co na trhy začalo znovu negativně doléhat téma koronaviru. Po prudkém růstu počtu nakažených v Itálii a Jižní Koreji nyní obchodníci zaměřují pozornost na vývoj situace v USA, kde Kalifornie vyhlásila pohotovostní režim a kde růst počtu nakažených začíná zrychlovat. Aktuálně dosahuje 233 osob ze kterých už 8 nemoci podlehlo.
img

Ranní komentář: Americké indexy mají za sebou další silnou seanci, nervozita ale ani zdaleka nemizí

05.03.2020 Volatiltia na akciových trzích zůstává i nadále vysoká. Včera indexy dokázaly jen v USA růst o více než 4 %, když jim vedle nižšího ocenění pomohly i výsledky demokratických primárek a skutečnost, že se Joe Biden dostal před Bernieho Sanderse v celkovém počtu delegátů. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná i dnes, i když téma koronaviru a jeho další šíření může prakticky kdykoliv sentiment znovu změnit výrazně k horšímu.
img

Ranní komentář: Úspěch Joe Bidena v úterních primárkách pomáhá akciím vrátit se do zelených čísel

04.03.2020 Včerejší seance přinesla mimořádné snížení úrokových sazeb v USA, kde tamní centrální banka rozhodla o snížení sazeb o 50bp. na 1,25 %. Důvodem jsou nová rizika pro americkou ekonomiku, která jsou spojena s šířením koronaviru. Zatímco v pondělní akcie díky výhledu pro snížení sazeb rostly, včera po jejich snížení začaly ztrácet a úterní seanci nakonec uzavřely níže o více než dvě procenta.
img

Ranní komentář: Trhy podepřelo očekávání monetárních a fiskálních stimulů, ty dnes budou řešit lídři G7

03.03.2020 Včerejší seance přinesla prudkou korekci výprodejů z minulého týdne, která pomohla jen v Americe tamním indexům růst o přibližně 5 %. Náladu na trzích zlepšily spekulace o koordinované monetární a fiskální pomoci, kterou by mohli připravit politici a centrální bankéři v boji s následky koronaviru. Nálada na trzích i dnes ráno zatím zůstává stabilizovaná, i když rizika jsou stále vysoká. USA už hlásí 100 nakažených a 6 obětí a je velmi pravděpodobné, že v nadcházejících dnech zejména počty nakažených dál prudce porostou.
img

Ranní komentář: Trhy korigují část ztrát z minulého týdne, koronavirus ale dál tématem číslo jedna

02.03.2020 Minulý týden přinesl na finanční trhy masivní výprodeje, které dostaly jen v USA akciové indexy níže o 12 %. Příčinou výprodejů bylo šíření koronaviru, které výrazně zrychlilo v ostatních zemích a začalo zvyšovat obavy z celkového dopadu na světovou ekonomiku. Páteční seance přinesla spekulace o možné reakci centrálních bank, které by mohly přispěchat se snížením úrokových sazeb, což sentiment částečně uklidnilo. Pozitivní sentiment se pak na trzích drží také dnes ráno, i když je otázkou jak dlouho vydrží v situaci, kdy se nákaza začíná šířit i ve Spojených státech, které už mají svou první oběť.
img

Ranní komentář: Trhy začínají panikařit. S&P500 tento týden klesá už 10,8 %

28.02.2020 Akciové trhy za sebou mají nejhorší den od roku 2011, když se jen v USA propadl index S&P500 o 4,4 %. Výprodej na trzích přitom pokračuje i dnes ráno a hluboko v červených číslech jsou futures jak na americké (-1,5 %), tak především na evropské akciové indexy (-4 %). Nálada na trzích zůstává silně nervózní, přičemž na vině je samozřejmě další šíření koronaviru. Californie včera uvedla, že monitoruje 8 400 lidí, kteří se vrátili z Asie. V Jižní Koreji mezitím počet nakažených dál prudce roste a už se přehoupl přes hranici 2 000. Epicentrem nákazy v Evropě pak zůstává Itálie, odkud se koronavirus šíří i do dalších zemí a kde již počet nakažených dosahuje 650 osob.
img

Ranní komentář: Počet nových případů koronaviru rostl ve světě poprvé rychleji než v Číně, korekce na trzích pokračuje

27.02.2020 Po včerejší krátké stabilizaci se dnes akciové trhy dostávají znovu pod prodejní tlak. Futures v USA klesají o procento a půl a v Evropě indikují ztráty dokonce přes dvě procenta. Nervozita roste znovu hlavně kvůli koronaviru, kterým se během včerejška nakazilo poprvé více lidí ve zbytku světa než v Číně. Americké úřady mezitím oznámily, že identifikovaly první případ koronaviru, u kterého nejsou schopny dohledat původce nákazy.
img

Ranní komentář: S&P500 za dva dny -6,2 %. AUD a NZD navzdory korekci překvapivě stabilní

26.02.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. Sentiment je díky koronaviru velmi nervózní a nijak mu nepomohlo ani včerejší prohlášení amerického Úřadu pro kontrolu a prevenci nemocí, který varoval Američany před rizikem šíření nákazy také na území Spojených států. Americké indexy tak včera odepsaly další 3 % a i když dnes ráno podle futures rostou, riziko další korekce zůstává i nadále ve hře.
img

Ranní komentář: Po včerejším výplachu dnes akcie znovu v zelených číslech, nervozita ale nemizí

25.02.2020 Téma koronaviru včera naplno dolehlo na finanční trhy a především pak na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv. Indexy v USA ztrácely více než 3 %, zatímco v Evropě některé burzy klesly dokonce o 5 %. Dnes ráno se situace na trzích stabilizuje a futures na akciové indexy rostou. Téma koronaviru ale zůstává dominantní a může ceny rizikových aktiv dostat znovu prakticky kdykoliv pod silný prodejní tlak. V hledáčku obchodníků je nyní především vývoj situace v Itálii a v Jižní Koreji, kde počet nakažených osob rychle narůstá. Určitý pozitivní (prozatímní?) dopad na trhy má pak včerejší vyjádření Mezinárodní zdravotnické organizace, která celou situaci zatím odmítla označit za pandemii.
img

Ranní komentář: Koronavirus se šíří i v dalších zemích, strach z nákazy se přelévá na akciové trhy

24.02.2020 Šíření koronaviru v Jižní Koreji, Íránu a v Itálii je aktuálně klíčovým tématem na finančních trzích, které už v ranních hodinách dostává riziková aktiva pod značný prodejní tlak. Futures na evropské indexy jsou výrazně v červených číslech a podobně jsou na tom také futures na indexy v USA, kde S&P500 signalizuje korekci o 1,5 %. Zlato a další bezpečné přístavy mezitím rostou.
img

Ranní komentář: Na trhy se vrací risk-off sentiment, zlato a dluhopisy rostou

21.02.2020 Téma dalšího šíření koronaviru na trhu dál postupně zvyšuje risk-off sentiment. Včera se akciové indexy dostaly pod prodejní tlak a korekcí si procházejí také dnes. Americké desetileté výnosy se mezitím propadly pod 1,5 % a zvýšená poptávka panuje také na drahých kovech, které pokračují ve svém růstu. Náladě na trzích nepomáhají hlavně zprávy o šíření koronaviru v Jižní Koreji, kde vzrostl počet nakažených proti včerejšku o 52 na 156. Co více, k dispozici jsou také předběžná data o automobilových prodejích v Číně, které se měly v první polovině února propadnout o 92 %.
img

Ranní komentář: JPY doplácí na obavy z recese, náladu na trzích dál určuje hlavně situace v Číně

20.02.2020 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly mírně navyšovat své dřívější zisky. Pozitivní zprávou je především klesající dynamika počtu nových nakažených v Číně, která je však i nadále podkopávaná změnami metodiky, které tentokrát přispěly k výraznému snížení nových případů v nejvíce zasažené provincii Hubei.
img

Ranní komentář: Čína možná přijde s dalšími ekonomickými stimuly, indexy dnes lehce v plusu

19.02.2020 Včerejší seance se nesla opět v mírně negativním duchu poté, co společnost Apple oznámila, že kvůli koronaviru nebude schopna dodržet svůj výhled na 1Q letošního roku. Na trhy se tak vrátil risk-off sentiment, který dostal pod tlak i ostatní riziková aktiva, zatímco výrazného růstu se dočkaly hlavně drahé kovy v čele se zlatem, které se vyhouplo přes hranici 1 600 dolarů za unci. Dnešek je na trzích o něco klidnější díky informacím z Číny, kde se začíná mluvit o dalších monetárních a fiskálních stimulech, které by podepřely zpomalující ekonomiku a společnosti, na které má koronavirus největší dopad (aerolinky).
img

Ranní komentář: Apple kvůli koronaviru nedodrží svůj výhled na toto čtvrtletí

18.02.2020 Začátek týdne na trzích proběhl běz větších výkyvů a finanční aktiva si tak svou cenu podržela. Mohla za to hlavně absence důležitějších fundamentů, která souvisela se svátkem a uzavřenými trhy v USA.
img

Ranní komentář: Libra silnější na většině párů, euro zůstává pod tlakem

14.02.2020 Po včerejší změně čínské metodiky mapování počtu nakažených osob koronavirem se situace na trzích začala znovu stabilizovat. Americké indexy velkou část odpoledních ztrát dokázaly večer umazat a i když uzavřely v červených číslech, zůstávají i nadále těsně na dosah historického maxima. Nálada na trzích je tak stále pozitivní, i když díky nové metodice v noci ze včerejška na dnešek přibylo více než 4 tis. nových nakažených a jejich celkový počet už dosahuje 64 438.
img

Ranní komentář: Počty nakažených koronavirem v Číně po změně metodiky vzrostly nad 60 tis.

13.02.2020 Máme za sebou úspěšnou seanci, která pomohla akciím a rizikovým aktivům růst. Dnešní ráno však situaci komplikuje poté,co Čína v noci ze včerejška na dnešek změnila metodiku podle které vyhodnocuje počty obětí a nakažených koronavirem, což vedlo k výraznému růstu zejména u počtu nakažených, který nyní dosahuje více než 60 tis. osob. Indexy tak dnes ráno zůstávají mírně pod tlakem a téma koronaviru bude na trzích i dnes pravděpodobně dominantní. Z tradičního makra pozor pouze na výsledky americké inflace.
img

Ranní komentář: Optimismus na trzích zatím nepolevuje, šíření koronaviru možná zpomaluje

12.02.2020 Situace na akciových trzích zůstává stabilizovaná, k čemuž pomáhají dnes ráno i zprávy z Číny, kde možná podle posledních dat začíná lehce zvolňovat tempo šíření koronaviru. Přes noc jsme se dočkali zveřejnění výsledků demokratických primárek v americkém státě New Hamphsire, kde těsně zvítězil Bernie Sanders a za pozornost stálo i zasedání novozélandské centrální banky která ponechala sazby beze změny a signalizovala, že se na jejich snižování zatím nechystá. To pomohlo NZD, který je dnes nejsilnější z koše hlavních světových měn.
img

Ranní komentář: Počet obětí koronaviru se v Číně přehoupl přes tisícovku. Dnes projev šéfa Fedu Powella

11.02.2020 Akciové trhy zahájily týden na pozitivní vlně a v pozvolném růstu pokračují také během dnešní seance. Nic na tom nemění ani zprávy o dalším šíření koronaviru, který infikoval v Číně už více než 42 tis. a usmrtil více než 1 tis. osob. Obavy z dopadu na globální ekonomiku jsou stále poměrně mírné a ocenění akcií to reflektuje, i když cena komodit v čele s ropou zůstává i nadále hluboko pod úrovněmi, kterých dosahovaly v minulém měsíci.
img

Ranní komentář: Americké indexy bez ohledu na rizika navyšují maxima

07.02.2020 Také včera dokázaly akciové indexy na celém světě růst a například v USA postupně navyšovaly svá historická maxima. Hrozba dalšího šíření koronaviru se tak do ocenění rizikových aktiv zatím výrazněji nepromítá, i když její dopad na ceny průmyslových kovů a ropy je i nadále zřetelný.
img

Ranní komentář: Čína snižuje cla na část amerického dovozu, trhy znovu rostou

06.02.2020 Nálada na finančních trzích zůstává pozitivní a například v USA si indexy začínají znovu pohrávat s historickým maximem. Téma koronaviru sice zůstává dominantní, včera ale náladu zlepšily zatím nepotvrzené informace o tom, že vědci na jedné z čínských univerzit údajně našli účinnou látku na boj s koronavirem. Mezinárodní zdravotnická organizace ale následně uvedla, že zatím žádný lék k dispozici není.
img

Ranní komentář: Strach z koronaviru polevuje, Čína jej ale stále nemá pod kontrolou

05.02.2020 Nálada na finančních trzích včera byla pozitivní a pomohla akciím v Evropě i v USA k postupné likvidaci dřívějších zisků. Na trzích zdá se sílí přesvědčení, že dopad koronaviru na světovou ekonomiku nakonec nebude tak velký, a to i když pokračuje postupný nárůst počtu obětí a nakažených v Číně, která zatím situaci nemá plně pod kontrolou. Návrat risk-on sentimentu včera pomohl hlavně rizikovým aktivům, zatímco pod tlakem byly bezpečné přístavy, jako JPY nebo zlato.
img

Ranní komentář: Asijské indexy likvidují včerejší ztráty, drží se i další riziková aktiva

04.02.2020 Akciové indexy v Evropě i v USA včera dokázaly růst a na včerejší růst zdá se navazují také dnes. Nálada na trzích je navzdory zhoršující se situaci v Číně stabilizovaná, i když další vlna výprodejů může riziková aktiva zasáhnout prakticky kdykoliv. Stabilní je zatím dění také na FX, kde se včera pod větší tlak dostala jen britská libra, které uškodily komentáře Borise Johnsona. Ten ve svém projevu uvedl, že Británie nehodlá navázat na dodržování unijních pravidel týkajících se hospodářské soutěže, ekologie, sociálního zabezpečení nebo subvencí.
img

Ranní komentář: Čínské burzy po týdnu prázdnin prudce klesly, PBoC zasahuje a pumpuje na trhy likviditu

03.02.2020 Šíření koronaviru zůstává i nadále dominantním tématem na finančních trzích. Čínské burzy dnes po týdnu znovu otevřely a po prvotním 9% kolapsu aktuálně ztrácejí kolem 7 %. Situace na amerických a evropských futures je ale o něco optimističtější, když indexy likvidují část vysokých ztrát, které nabraly během páteční seance. K tomu do jisté míry pomáhají i zprávy z Číny, kde tamní centrální banka začala na mezibankovní trh pumpovat likviditu prostřednictvím repo operací v objemu 21 mld. dolarů, přičemž zároveň snížila sazby pro tyto operace o 10 bazických bodů.
img

Ranní komentář: Indexy stále nervózní, ale pozice drží. Pomáhá výsledková sezóna

31.01.2020 Americké akcie sice včerejší seanci zahájily korekcí, díky večernímu obchodování se ale dokázaly dostat do zelených čísel a na jejich večerní růst dnes pozitivně ráno reaguje také Asie a futures na indexy v Evropě. Zatímco koronavirus zůstává klíčovou hrozbou, ostatní fundamenty jsou velmi dobré. Makro signalizuje pokračující zotavení světové ekonomiky a výsledková sezóna nabízí jedno překonání konsenzu za druhým, když naposledy včera rostly akcie Amazonu po zveřejnění výsledků v after-market hodinách o více než 9 %.
img

Ranní komentář: Fed s dalším krokem zatím vyčkává, dnes zasedá Bank of England

30.01.2020 Včerejší zasedání americké centrální banky žádné větší změny na finanční trhy nepřineslo. Fed zveřejnil v podstatě stejný doprovodný komentář jako na prosincovém zasedání, a to pouze se dvěma změnami, které se nesly v lehce holubičím duchu. Právě díky tomu dolar reagoval nakonec mírným oslabením, i když celkový pohyb na většině měnových párů byl jen velmi omezený.
img

Ranní komentář: Počet obětí koronaviru v Číně nadále narůstá, dnes zasedá Fed

29.01.2020 Včerejší seance přinesla částečnou korekci dřívějšího výprodeje, i když zprávy ohledně dalšího šíření koronaviru jsou i nadále bez známky jakékoli změny k lepšímu. Počet mrtvých v Číně již dosahuje 132 a počet nakažených je vyšší, než byl v případě šíření SARS. Trhy sice v dalším výprodeji prozatím nepokračují, prohloubení korekce je v aktuálním klima ale rozhodně stále na spadnutí.
img

Ranní komentář: Akcie ráno korigují část včerejších ztrát, strach z koronaviru ale nemizí

28.01.2020 Strach z šíření koronaviru a jeho dopadu na světovou ekonomiku včera znovu poslal indexy po celém světě do červených čísel, když jev v Evropě ztrácely více než 2 %, zatímco v USA jsme se poprvé po více než 70 seancích dočkali větší než 1% korekce. Koronavirus, který má na svědomí už 100 obětí, tak zůstává hlavním tématem a dokud v této oblasti nezačnou přicházet dobré zprávy, nervozita z trhu jen tak nezmizí.
img

Ranní komentář: Čínský koronavirus sráží cenu akcií i ropy, trhy zůstávají v risk-off režimu

27.01.2020 Postupné šíření koronaviru, který má na svědomí v Číně už 80 mrtvých a téměř 2 800 nakažených, zůstává dominantním tématem i dnes ráno. Akciové indexy zahájily týden značným výprodejem, když jen v Japonsku klesl Nikkei o více než 2 %, zatímco futures na americké a evropské indexy ztrácejí více než procento.
img

Ranní komentář: Čína zavádí omezení pro cestování i v dalších městech, trhy zatím stabilní

24.01.2020 Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která podle očekávání ponechala sazby beze změny. Prezidentka Lagardová pak na tiskové konferenci dala jasně najevo, že ač se ekonomická situace začíná postupně zlepšovat, banka si chce vzít dostatečně dlouhý čas na rozmyšlenou, takže se v blízké době další změny v měnové politice očekávat nedají. Na to reagovalo euro mírným oslabením, i když na páru s dolarem dál zůstává v konsolidačním pásmu, ve kterém je uvězněno od loňského října.
img

Ranní komentář: Asijské indexy znovu výrazně ztrácejí, dnes zasedá ECB

23.01.2020 Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů, které po delší době rozvlnily také devizový trh. Libra reagovala až překvapivě silně na lepší výsledky indexu průmyslových objednávek, zatímco CAD začal ztrácet v reakci na zasedání Bank of Canada, která si stále nechává otevřená dvířka pro případné snížení úrokových sazeb. Dnes ráno jsme se pak dočkali výrazné reakce také na AUD, kterému pomohly výsledky z trhu práce, které opět mírně zmírnily šance na další snižování úrokových sazeb.
img

Ranní komentář: Po včerejší korekci indexy ráno znovu rostou, dnes důležité makro z Kanady

22.01.2020 Včerejší seance na akciové trhy přinesla zvýšenou nervozitu, když se na trzích začalo mluvit o rizicích spojených se šířením čínského plicního viru, který se už dostal i za hranice Číny. Ta dnes oznámila, že ve snaze o jeho zastavení, začne s celonárodním screeningem, což dnes ráno pomohlo náladu na trzích stabilizovat. Akcie následně začaly znovu růst.
img

Ranní komentář: Akcie ráno korigují část svých zisků, zpevňuje také JPY

21.01.2020 Včerejší seance na trhy kvůli svátku v USA žádné větší změny nepřinesla, avšak dnešní ráno je již o poznání aktivnější. Akciové indexy zahájily úterní seanci technickou korekcí, přičemž mezi mediálně nejčastěji zmiňovanými důvody této korekce jsou hlavně obavy z nového plicního viru, který se aktuálně začíná šířit Čínou. Zda jsou tyto obavy skutečně opravdovým důvodem výprodejů sice nevíme, je však zjevné, že čas pro alespoň technickou korekci dozrál a ta proto není až tak překvapivá. Obzvláště vzhledem k téměř nepřetržitému růstu indexů z posledních několika týdnů. Otázkou je nyní především to, jak hluboká tato korekce může být. O tom napoví více jak nově příchozí makro, tak americká výsledková sezóna.
img

Ranní komentář: Růst na amerických indexech zatím k nezastavení, čeká nás důležitý týden

20.01.2020 Minulý týden se na finančních trzích vydařil a akciové indexy pokračovaly v solidním růstu, když jen v USA přidaly okolo 2 %. Pozitivnímu sentimentu pomáhá hlavně kombinace uvolněné měnové politiky, lepšího makra a částečná eliminace politických rizik, v čele se stabilizací vztahů mezi USA a Čínou.
img

Ranní komentář: Pozitivní makro z USA a Číny přiživuje dobrou náladu na trzích

17.01.2020 Včerejší seance přinesla další dobré zprávy z USA, kde příjemně překvapily výsledky maloobchodních prodejů a filadelfského Fed indexu. Tato dobrá čísla následně dnes ráno doplnily výsledky z Číny, které rovněž příjemně překvapily, a to hlavně v případě tamní průmyslové produkce. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní a akciové indexy pokračují v navyšovaných svých už tak vysokých pozic, zatímco většina měn dál konsoliduje.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v pozvoleném růstu, na FX si většina měn své pozice drží

16.01.2020 Máme za sebou další klidnou seanci, během které americký index Dow Jones překonal historickou metu, když poprvé uzavřel nad hranicí 29 tis. dolarů. Americké indexy tak v pohodě dál navyšují svá maxima a pozitivní nálada panuje i na ostatních akciových trzích. Na FX si většina měn své pozice drží a vyčkává na další tvrdá data, která by více napověděla o tom, zda skutečně pokračuje postupné oživování růstu světové ekonomiky.
img

Ranní komentář: USA do listopadových voleb další cla na Čínu snižovat nebudou

15.01.2020 Po včerejší klidné seanci se dnes na finanční trhy vrací lehká nejistota. Pomáhají k tomu zprávy o tom, že americká cla na Čínu zůstanou v současné podobě i po podpisu první fáze obchodní dohody, a to minimálně až do listopadových prezidentských voleb v USA. Až po nich se pak bude rozhodovat o jejich případném snížení, které bude vázáno na to, jak Čína plní podmínky první fáze obchodní dohody. Indexy dnes lehce ztrácejí, i když jsou ztráty zatím relativně malé.
img

Ranní komentář: Čínský zahraniční obchod příjemně překvapil, dnes americká inflace

14.01.2020 Risk-on sentiment na finančních trzích dál žene akciové indexy na nová historická maxima. Ty k tomu mají ale dobrý důvod, když jsou podpírány uvolněnou měnovou politikou, ale i pozitivními zprávami z celého světa. Trhy vyčkávají na podpis americko-čínské obchodní dohody, zatímco lepšící se vztahy mezi oběma zeměmi přiměly USA vymazat Čínu ze seznamu měnových manipulátorů. Čína pak dnes ráno příjemně překvapila lepšími výsledky zahraničního obchodu, které dál podpírají názor, že se ekonomická situaci v čínské ale i ve světové ekonomice začíná postupně stabilizovat.
img

Ranní komentář: DAX na dosah historického maxima, dnes výsledky NFP

10.01.2020 Na finančních trzích dál převládá risk-on momentum, které pomáhá hlavně akciím, které v USA dál navyšují historická maxima. K těm se ale pomalu začíná blížit například i německý DAX, jenž je na dosah ceny 13 600 euro, která může obchodníkům posloužit nyní jako zajímavá resistence. Pokles averze k riziku naopak dál drží pod tlakem hlavně bezpečné přístavy, takže v korekci dřívějších zisků pokračují drahé kovy a japonský jen.
img

Ranní komentář: Nervozita na trzích polevuje, brent zpět pod 66 USD

09.01.2020 Riziková aktiva se včera dočkala dalšího růstu, zatímco bezpečné přístavy, v čele s JPY a drahými kovy, ztrácely. Může za to hlavně zmírnění napětí ve vztazích mezi USA a Íránem, a to navzdory íránskému útoku na americké základny, který se ukázal být nakonec ale docela neškodný. Americký prezident sice naznačil, že na Írán čekají další sankce, další vojenské akce ale neoznámil, což pomohlo k celkovému zklidnění na finančních trzích. Výrazně na to reagovala také cena ropy, která se vrátila zpět pod 66 dolarů za barel (Brent).
img

Ranní komentář: Írán zaútočil na americké základny v Iráku, trhy se po prvotním šoku uklidňují

08.01.2020 Írán v noci ze včerejška na dnešek vystřelil několik raket na dvě americké základny v Iráku a výrazně tím zvýšil nervozitu na trzích. Ta se však brzy ráno začala zmírňovat poté, co íránský ministr zahraničí uvedl, že se jednalo o nutnou sebeobranu a další útoky země nechystá, zatímco americký prezident uvedl na twitteru, že je zatím vše v pořádku a že se dnes k celé situaci vyjádří v projevu.
img

Ranní komentář: Akciové indexy navzdory politickým rizikům znovu rostou, dnes americký ISM

07.01.2020 Přestože se pondělní seance ráno nesla znovu v nervózním duchu, indexy se nakonec dokázaly zvednout a v USA zakončily seanci v zelených číslech. To vše navzdory nervozitě z další eskalace napětí mezi USA a Íránem. Trhy zůstávají pozitivně naladěny i dnes, k čemuž do značné míry pomáhá kombinace uvolněné měnové politiky a vidina zrychlení růstu světové ekonomiky, kterou poslední dobou podpírají i nově příchozí ekonomická data. Včera příjemně překvapily výsledky evropského PMI a dnes jsme zvědaví na to, zda dobré zprávy přinese i americký ISM.
img

Ranní komentář: Brent na 70 USD, daří se i drahým kovům

06.01.2020 Americká vojenská akce, která vedla minulý týden k zabití významného iránského velitele, spustila na trzích vlnu uzavírání rizikovějších pozic. Ta pomohla hlavně bezpečným přístavům v čele s drahými kovy. Značného růstu se ale dočkala také ropa, která se v případě severomořského brentu vyhoupla až nad hranici 70 dolarů za barel. Negativní sentiment na trzích přitom převládá i během začátku nového týdne, pro který bude téma americko-iránských vztahů pravděpodobně klíčové.
img

Ranní komentář: Akcie znovu klesají, ropa roste. USA raketovým útokem zabily iránského velitele

03.01.2020 Včerejší seanci výrazně pomohly zprávy z Číny, kde tamní centrální banka snížila komerčním bankám povinné minimální rezervy, což pomohlo akciím nejen v Číně, ale i v Evropě a v USA. Včerejší pozitivní momentum je ale po dnešním ránu pryč, když trhy zasáhly zprávy o americkém leteckém náletu v Iráku, který zabil vysoce postaveného íránského velitele. To znovu zvyšuje obavy z další eskalace americko-íránského konfliktu, což dnes výrazně pomohlo cenám ropy, zatímco akcie a ostatní riziková aktiva ztrácejí.
img

Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech korigují dřívější zisky

31.12.2019 Začátek týdne přinesl na akciové trhy korekci, která dostala americké a evropské burzy do červených čísel, když ztrácely více než půl procenta. Korekce přišla ale bez zjevných fundamentů a probíhala na nízkých objemech, takže šlo spíše jen o vybírání zisků před blížícím se koncem roku. I dnes by mělo být obchodování na trzích z hlediska objemů spíše utlumené a i když, díky poslednímu dni v roce, trhy mohou být volatilní, více se o skutečném rozpoložení investorů dozvíme pravděpodobně až za několik dnů, kdy se vše začne vracet do tradičního režimu.
img

Ranní komentář: Eurodolar na nízkých objemech zpět na 1,12 EURUSD

30.12.2019 Minulý týden na finanční trhy přinesl nízké objemy a mírnou volatilitu, díky čemuž si většina akciových indexů své vysoké zisky bez problémů podržela. Za pozornost tak stála hlavně situace na FX, kde na nízkých objemech a bez jednoznačného fundamentu začal oslabovat americký dolar, který se na páru s eurem dostal až na úrovně v okolí 1,12 EURUSD. Nový týden bude na fundamenty opět spíše chudší a také bude přerušen středečními oslavami nového roku. Čekáme proto pět spíše klidnější obchodování, i když už koncem týdne by se díky novému makru mohlo vše začít vracet do starých kolejí.
img

Ranní komentář: Riziková aktiva pokračují v růstu, daří se i drahým kovům

27.12.2019 Máme za sebou podle očekávání klidný týden, který ale pomohl akciím k dalšímu solidnímu růstu. Včera přidal americký S&P 500 půl procenta a znovu tak navýšil své historické maximum. Pomohl k tomu jak celkově pozitivní sentiment na trzích, tak skutečnost, že index rostl na výrazně podprůměrných objemech. Růstem si v minulých dnech prošly i rizikovější měny jako je AUD a NZD a trochu překvapivě i drahé kovy, v čele se zlatem, které se přehouplo přes hranici 1 500 dolarů. Dnešek je na trzích bez důležitějšího makra, takže s klidným průběhem obchodování počítáme i na závěr tohoto týdne.
img

Ranní komentář: Americké indexy zůstávají na rekordech, trhy čeká klidný týden

23.12.2019 Akciové indexy minulý týden zakončily na nových historických maximech a vše zatím nasvědčuje tomu, že si své zisky do konce roku udrží. Čeká nás totiž tradičně velmi klidné vánoční obchodování, které se většinou nese na podprůměrných objemech a velmi nízké volatilitě.
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují historická maxima, GBP dál mírně ztrácí

20.12.2019 Včerejší seance proběhla v pozitivním duchu, když americké indexy dokázaly znovu navýšit svá historická maxima a například index S&P 500 se přehoupl už přes hranici 3 200 dolarů. Ze zajímavých fundamentů jsme se včera dočkali hlavně zasedání Bank of England, která ale nakonec nijak nepřekvapila a sazby ponechala beze změny. Svým neutrálním komentářem pak část trhu zklamala, čímž dostala libru pod mírný prodejní tlak.
img

Ústavní žaloba na Trumpa putuje do Senátu, trhy zůstávají klidné

19.12.2019 V americké Sněmovně reprezentantů včera odstartoval proces odvolání amerického prezidenta. Jeho obžaloba nakonec byla schválena a nyní putuje do Senátu, kde bude ale velmi pravděpodobně smetena ze stolu. Senát totiž, na rozdíl od Sněmovny reprezentantů, kontrolují republikáni, kteří včerejší návrh nepodpořili ani jediným hlasem. Trhy proto navzdory včerejším událostem zůstávají klidné a své pozice drží.
img

Ranní komentář: Libra odevzdává zisky z minulého týdne, dnes britská a kanadská inflace

18.12.2019 Máme za sebou další klidnou seanci, během které si indexy své vysoké ocenění znovu do značné míry podržely. Zvýšené volatility jsme se nedočkali ani na FX, kde byla jedinou výjimkou britská libra, která pokračovala v korekci zisků z konce minulého týdne.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v růstu, risk-on sentiment zatím přetrvává

17.12.2019 Situace na trzích se po divokém konci minulého týdne začala trochu uklidňovat. I nadále však převládá risk-on sentiment, což bylo včera patrné skrze pokračující růst akcií a ostatních rizikových aktiv. Britské volby a dohoda mezi USA a Čínou z obchodníků sejmuly značnou část nervozity, což může udržovat pozitivní náladu na finančních trzích po zbytek tohoto roku, kdy nás navíc, kvůli svátkům, čeká období nižších objemů a méně fundamentů.
img

Ranní komentář: Johnson získal většinu v parlamentu, Trump souhlasí s návrhem obchodní dohody s Čínou

13.12.2019 Britské parlamentní volby jsou za námi a Boris Johnson získal pohodlnou většinu v parlamentu. Schválení dohody o brexitu tak zdá se nic nebrání a Británie příští rok skutečně vystoupí z EU. Odchod však bude spořádaný a pravděpodobně bez větších následků pro ekonomiku Británie a eurozóny, na což dnes pozitivně reagují jak britská libra, tak evropská měna, které posilují na páru s dolarem.
img

Ranní komentář: Fed chce v příštím roce vyčkávat, dnes zasedá ECB

12.12.2019 Včera jsme se dočkali zasedání americké centrální banky, která ponechala sazby beze změny a naplnila tak většinový konsenzus. V následném doprovodném komentáři a na tiskové konferenci Jerome Powella, však bylo jasně naznačeno, že je banka se snižováním sazeb prozatím hotova a že je s aktuálním nastavením měnové politiky spokojená. Se změnou sazeb pak počítá až v roce 2021, kdy očekává jejich opětovný růst.
img

Ranní komentář: Indexy i měny zatím zůstávají v klidu, dnes zasedá Fed

11.12.2019 Včerejší seance se na většině finančních aktiv nesla v poklidném duchu, když trh vyčkával především na to, co přinese středeční a čtvrteční obchodování. Dnešek bude z hlediska fundamentů velmi zajímavý hlavně pro americký dolar, když nás odpoledne čekají výsledky americké inflace a večer pak zasedání americké centrální banky. Ta by měla ponechat sazby beze změny, takže dění na dolaru bude čistě v režii doprovodného komentáře a výhledu Fedu pro další vývoj úrokových sazeb.
img

Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě a čekají na centrální banky, dnes německý ZEW

10.12.2019 Pondělní seance byla bez důležitých fundamentů, takže si většina finančních aktiv své pozice podržela. Indexy na nízkých objemech mírně ztrácely, zatímco na FX lehce korigoval své vysoké páteční zisky americký dolar. Většina obchodníků ale s většími pozicemi pravděpodobně vyčkává na to, co přinese hlavně středeční a čtvrteční seance.
img

Ranní komentář: Americké makro pomohlo dolaru i rizikovým aktivům, čeká nás důležitý týden

09.12.2019 Závěr minulého týdne se na finančních trzích vydařil, když náladě výrazně pomohly výsledky z amerického trhu práce, které překonaly konsenzus o více než 80 tis. pracovních míst. Lepší makro pomohlo nejen akciím, ale i dolaru, který vůči euru výrazně zpevňoval.
img

Ranní komentář: Trhy zůstávají stabilní, OPEC možná znovu sníží produkci

06.12.2019 Včerejší seance se na akciových trzích i na forexu nesla v poklidném duchu. Indexy i většina měn si své pozice držely, když obchodníci vyčkávali na jakékoli další informace týkající se obchodních jednání mezi USA a Čínou. Pozornost si včera získalo zasedání OPEC, které bude pokračovat i dnes. Podle posledních zpráv, ale existuje principiální shoda na tom, že by kartel mohl snížit produkci o dalších 500 tis. barelů, i když zatím nejsou stanoveny přesné kvóty pro jednotlivé státy.
img

Ranní komentář: Indexy se vracejí k růstu, libra prolomila důležitou resistenci 1,30 GBPUSD

05.12.2019 Včera se na finanční trhy konečně znovu vrátila dobrá nálada. Hodně tomu pomohl článek agentury Bloomberg, podle které jednání mezi Čínou a USA mohou vést k podpisu dohody ještě do 15. prosince, a to bez ohledu na nedávné vyjádření Donalda Trumpa. Co více, zdroje, které Bloomberg nejmenoval uvedly, že americké zákony na podporu Hong Kongu a muslimských menšin na průběh jednání žádný větší dopad nemají.
img

Ranní komentář: Napětí mezi USA a Čínou žene výše ceny bezpečných přístavů

04.12.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v korekci, když dál rostlo napětí mezi USA a Čínou. Americký prezident včera uvedl, že dohoda s Čínou může být podepsána až v roce 2020, což by teoreticky znamenalo, že by nová americká cla mohla vstoupit v polovině tohoto měsíce v platnost. Americká Sněmovna reprezentantů pak mezitím schválila zákon na podporu muslimských menšin v Číně, což zřejmě vyprovokuje reakci ze strany Číny a ještě více zkomplikuje případné obchodní jednání.
img

Ranní komentář: Akcie korigují dřívější zisky, ztrácí také USD

03.12.2019 Včerejší seance přinesla na finanční trhy návrat risk-off sentimentu. Pomohly k tomu hlavně zprávy o tom, že USA zavádí nová cla na zboží z Francie a že Čína již brzy zveřejní seznam „nespolehlivých entit“, který by mohl vést k sankcím na některé americké společnosti v reakci na americkou podporu Hong Kongu. Indexy v Evropě i v USA se tak dostaly výrazně do červených čísel a pod značným tlakem byl po delší době také americký dolar, který slábnul na většině měnových párů.
img

Ranní komentář: Ropa znovu výrazně klesla, trh se bojí výstupu zasedání OPEC

02.12.2019 Závěr minulého týdne se na akciových trzích nesl v poklidném duchu, a to hlavně díky nízkým objemům, které na burzách panovaly kvůli Černému pátku. Akcie sice zamířily do červených čísel, korekce ale proběhla na výrazně podprůměrných objemech a dnes ráno už futures na indexy signalizují opětovný růst. K tomu mj. pomáhají i lepší data z Číny, kde dnes překvapily výsledky PMI.
img

Ranní komentář: Trhy díky svátku v USA na nízkých objemech stagnují

29.11.2019 Včerejší seance na trhy žádné větší změny nepřinesla. V USA se kvůli oslavám Dne díkůvzdání neobchodovalo, takže byly objemy na ostatních otevřených trzích hluboce podprůměrné. Něco podobného nás přitom pravděpodobně čeká také dnes, kdy budou trhy v USA otevřeny jen polovinu obchodní seance (Black Friday).
img

Ranní komentář: Trump podepsal zákon na podporu Hong Kongu, indexy mírně ztrácí

28.11.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu, který se dnes mírně komplikuje poté, co americký prezident podepsal zákon na podporu Hong Kongu. Čína sice varovala před tím, že toto rozhodnutí zkomplikuje spolupráci v „důležitých oblastech“, trh ale i tak věří, že to výrazněji negativní dopad na obchodní dohodu mít nebude a proto jsou dnešní ztráty na futures v Evropě a v USA poměrně malé.
img

Ranní komentář: Jednání s Čínou vstupují podle Trumpa do finální fáze

27.11.2019 Akciové trhy v Evropě i v USA si své vysoké ocenění dál drží a stabilní byla seance také na většině měnových párů. Z nového makra překvapily jen o něco horší výsledky richmondského Fed indexu a americké spotřebitelské důvěry, i když celkový dopad na trhy byl minimální. Naopak náladu pomohlo zlepšit vyjádření amerického prezidenta, který uvedl, že je jednání s Čínou ve své finální fázi.
img

Ranní komentář: Další nová maxima na amerických indexech, USA a Čína znovu o něco blíže dohodě

26.11.2019 Nový týden na trzích začal pozitivně, když akciové indexy v Evropě i v USA zamířily znovu do zelených čísel. Zisky tentokrát byly docela vysoké, k čemuž přispěly také informace o telefonátu mezi americkými a čínskými představiteli, kteří se shodli na tom, že byl dosažen konsenzus na řádném odstranění sporných otázek, což zdá se otevírá prostor k budoucímu podpisu první fáze obchodní dohody. Růstu se tak včera s akciemi dočkala i ostatní riziková aktiva, zatímco pod tlakem byly drahé kovy a japonský jen.
img

Ranní komentář: Čína zvýší tresty za porušování práv duševního vlastnictví, indexy mírně rostou

25.11.2019 Minulý týden na finanční trhy větší změny nepřinesl. Akciové indexy mírně ztrácely, i když si dál drží své vysoké ocenění a řada z nich zůstává na dosah historického maxima. Na FX se dařilo hlavně dolaru, který dál těží z postupného zmírňování výhledu pro další snižování amerických úrokových sazeb.
img

Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci a vyčkávají, dnes výsledky PMI z Evropy a USA

22.11.2019 Ani včerejší seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Nově příchozí makro z USA za sebou hlubší stopu nezanechalo a nijak výrazně se nemění ani aktuální situace v oblasti dalších jednání mezi USA a Čínou. Indexy si tak své vysoké ocenění drží a včera si prošly jen mírnou korekcí. Své dřívější zisky pak vůči euru, britské libře, nebo kanadskému dolaru částečně likvidoval americký dolar.
img

Ranní komentář: Akcie mírně ztrácí kvůli dění okolo Číny, na FX pokračuje konsolidace

21.11.2019 Akciové trhy včera zaznamenaly mírnou korekci, ke které přispěly informace o tom, že by americký prezident měl podepsat v Senátu schválený zákon na podporu Hong Kongu. To pravděpodobně vyvolá odvetná opatření ze strany Číny. Ta by se však nutně nemusela týkat obchodních jednání, což včera naznačil i čínský hlavní vyjednavač, který uvedl, že je ohledně dosažení dohody stále opatrně optimistický. Indexy tak sice včera ztrácely, i tak si ale svá vysoká ocenění zatím drží.
img

Ranní komentář: Brent zpět pod hranicí 60 USD, ztrácí také CAD

20.11.2019 Včerejší seance přinesla korekci na ropě, která přišla poté, co se objevily informace, že se Rusko nebude podílet na dalším případném snížení ropné produkce, o kterém se bude rozhodovat příští měsíc na zasedání OPEC. Pád cen ropy následně dostal pod tlak také některé na ropu navázané měny, jako například CAD, který slábnul na většině měnových párů.
img

Ranní komentář: Indexy a měny stabilní, obchodníci čekají na nové info ohledně jednání mezi USA a Čínou

19.11.2019 Začátek týdne na finanční trhy žádné větší změny nepřinesl. Indexy si své vysoké ocenění podržely a podobně na tom byla také většina ostatních finančních aktiv. Pod mírným tlakem byl americký dolar, který navázal na korekci z konce minulého týdne, což pomohlo k mírnému růstu také cenám drahých kovů. Obchodníci ale spíše jen přešlapují na místě a čekají na další informace týkající se případného podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou. To bude klíčovým tématem také dnes, kdy nás z Evropy a USA opět čeká jen minimum tradičních makrodat.
img

Ranní komentář: Euro po odražení se od supportu pokračuje v korekci dřívějších ztrát

18.11.2019 Minulý týden se na finančních trzích nesl opět v pozitivním duchu a v dobré náladě, která pomohla americkým indexům navýšit historická maxima a evropským se pak k těmto maximům znovu trochu více přiblížit. Nálada zůstává stabilizovaná i začátkem tohoto týdne, který bude jinak na nově příchozí makro (hlavně v první polovině týdne) velmi chudý. V centru dění proto zůstanou i nadále politická témata, v čele s jednáním mezi USA a Čínou, které se snaží uzavřít první fázi obchodní dohody.
img

Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci, dnes americký maloobchod a průmyslová produkce

15.11.2019 Včera jsme se žádných větších změn na trzích nedočkali a většina aktiv si tak své pozice držela. Mírnou korekcí dřívějších zisků si prošel americký dolar a pod lehkým tlakem byla také ropa, které uškodily vyšší než očekávané výsledky amerických ropných zásob. Celkově je ale tento týden zatím bez důležitých fundamentů a podobně na tom pravděpodobně budeme i dnes, kdy nás ze zajímavého makra čekají snad pouze výsledky amerických maloobchodních prodejů.
img

Ranní komentář: Sázky na snižování sazeb v USA klesají, těží z toho hlavně dolar

14.11.2019 Včerejší seance přinesla další opatrný růst amerického dolaru, který dál těží z vyšších výnosů a postupného snižování sázek na další snižování amerických úrokových sazeb. To včera podepřel svým komentářem i šéf americké centrální banky Powell, který uvedl, že Fed zatím nemá v úmyslu s úrokovými sazbami pohybovat jakýmkoli směrem.
img

Ranní komentář: Dolar umazal ztráty z minulého týdne, pomohly rostoucí výnosy

06.11.2019 Včerejší seance na akciové trhy žádné větší změny nepřinesla. Díky růstu amerických výnosů jsme se však dočkali zpevnění na americkém dolaru, který tak definitivně zlikvidoval ztráty, které nabral po zasedání Fedu z minulé středy. Silnější dolar a vyšší výnosy se pak negativně projevily hlavně na ocenění drahých kovů, které se dostaly pod značný prodejní tlak.
img

Ranní komentář: Růst na indexech pokračuje, začíná se dařit i dolaru

05.11.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v růstu, přičemž v Evropě tentokrát rostly indexy více než v USA. Náladě na trzích pomáhají i nadále zprávy o možnosti podpisu první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by podle agentury Bloomberg navíc mohla přinést odstranění cel na zboží z Číny v objemu 112 mld. dolarů. Že je podpis blízko pak včera potvrdil i americký prezident Donald Trump, takže se zatím trhy vezou na vlně křehkého optimismu, který ale může být kdykoliv znovu narušen.
img

Ranní komentář: Americký trh práce příjemně překvapil, indexy v USA drží na maximech

04.11.2019 Minulý týden se na akciových trzích vydařil. Platilo to hlavně o trzích v USA, kde tamní indexy, i s přispěním výsledkové sezóny, dokázaly navyšovat historická maxima. Nálada na trzích tak zatím zůstává pozitivní a určitě k ní závěrem týdne přispěla i solidní data z amerického trhu práce. Příznivý sentiment se pak na trzích drží také začátkem tohoto týdne, který zahájily futures na indexy v Evropě i v USA opětovným růstem.
img

Ranní komentář: Podpis druhé fáze obchodní dohody stále spíše nepravděpodobný, dnes NFP a ISM

01.11.2019 Včerejší seance dostala akcie a ostatní riziková aktiva pod mírný tlak, zatímco se dařilo bezpečným přístavům v čele s drahými kovy a japonským jenem. Ke změně sentimentu přispělo horší makro z USA, společně se zprávami, podle kterých Čína nehodlá ustupovat Spojeným státům v klíčových otázkách druhé fáze obchodní dohody. Korekce na akciích však byla spíše mírná a například americký S&P500 zůstává i nadále nadosah historického maxima.
img

Ranní komentář: Fed si chce dát po včerejším snížení sazeb pauzu, dolar přesto slabší

31.10.2019 Americká centrální banka včera podle očekávání snížila úrokové sazby o 25bp. a v doprovodném komentáři i tiskové konferenci následně naznačila, že si s dalším snižováním dává prozatím pauzu. Fed je tak s aktuálním nastavením měnové politiky spokojený a nehodlá na ní nic měnit. To však neznamená, že se měnit do budoucna nebude. Fed si je vědom rizik a jak následně uvedl Jerome Powell na tiskové konferenci, šance na snížení sazeb je stále vyšší, než šance na jejich zvýšení. Tato slova dolar dostala pod tlak a ten včera nakonec oslabil na většině měnových párů.
img

Ranní komentář: Británii čekají v prosinci nové volby, Fed má dnes znovu snížit úrokové sazby

30.10.2019 Návrh Borise Johnsona na přesunutí voleb na 12. prosinec včera konečně získal podporu parlamentu, což znamená, že to budou právě volby, které skrze budoucí složení parlamentu budou rozhodovat o tom, jak bude ve finále probíhat případné vystupování Británie z Evropské unie. Tvrdý brexit je ale podle všeho prozatím zažehnán, takže libra zůstává na páru s dolarem v klidu a i včera pokračovala v bočním trendu v okolí 1,2850 GBPUSD.
img

Ranní komentář: Americké akcie na historickém maximu, zlato a bondy ztrácejí

29.10.2019 Začátek týdne se na akciových trzích vydařil, a to dokonce tak, že americký S&P500 vystoupal na nová historická maxima. Pomohl mu k tomu tentokrát i komentář amerického prezidenta, který uvedl, že by podpis první fáze dohody s Čínou mohl přijít dříve, než se původně čekalo. Přestože neuvedl přesný termín, náladu na trzích svými komentáři dokázal zvednout. Chuť investorů nakupovat rizikovější aktiva pak byla vidět i na cenách bezpečných přístavů, které naopak začaly ztrácet. Platilo to jak pro drahé kovy, tak pro dluhopisové výnosy, které u amerických 10letých splatností zamířily dokonce zpět nad 1,8 %.
img

Ranní komentář: EUR mírně pod tlakem, většinu říjnových zisků si ale dál drží

25.10.2019 Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která podle očekávání na úrokových sazbách nic nezměnila a ani v doprovodném komentáři se od očekávání výrazněji neodchýlila. Euro sice na pár poznámek o slabší ekonomické aktivitě nakonec reagovalo oslabením, korekce byla ale poměrně mírná a na páru s dolarem si své zisky z dřívějška dál úspěšně udržuje.
img

Ranní komentář: Akciové trhy i většina měn zatím stabilní, dnes zasedání ECB

24.10.2019 Nálada na trzích zůstává i po včerejšku stabilní, když trh stále čeká na nové fundamenty, které by ocenění akcií a měn dokázaly výrazněji rozpohybovat. Včerejší seance přinesla z nového makra jen o něco lepší výsledky amerických ropných zásob a trh se tak zaměřil hlavně na pokračující výsledkovou sezónu, která zatím v USA probíhá mírně nad očekávání. Důležitými tématy pak zůstávají hlavně politická rizika, v čele s Británií, kde se dál řeší hlavně možnost vyhlášení předčasných voleb.
Související klíčová slova: ADP report z kanadského trhu práce | Brazilský real | Britské maloobchodní tržby | Akcie Meta Platforms | Uvolněné měnové politiky | Omicron varianty | PPI v USA | ABT | Zásoby zemního plynu | Výplach | Index nálady investorů | Americký ADP report z pracovního trhu | Klid před bouří | Cap | Rekordní růst v počtu nakažených | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Války | Americký ADP | Fiskální politika | Vývoj | Data z trhu práce | Maloobchodní prodej v eurozóně | Australská centrální banka | Výsledky HDP eurozóny | Americké spotřebitelské úvěry | EUR | Spotřebitelské výdaje | Evropské maloobchodní prodeje | Nezaměstnanost v eurozóně | Kalifornie | Brokeři | Salesforce | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | PEPP | Texas | Finanční aktiva | Projev Trumpa | Pip | Dolar slábne | Očekávání | Korelace | Volatilní | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Zasedání ČNB | Britské parlamentní volby | Nervozita na finančních trzích | Trh práce | WeCHat | Varianta covidu | Aramco | Crypto | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Saldo běžného účtu | Průmyslové akcie | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Nízké sazby | Růst akciových indexů | Podnikatelské aktivity | Výnosy na dluhopisech | ADP report | Růst amerického dolaru | Akcie SAP | Ifo | Lék remdesivir | Webinář | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | EURUSD | Nižší sazby | Bitcoiny | Evropské měny | Inflační očekávání | FTSE MIB | Dění na trzích | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Korekce na Amazonu | Obchodní seance | Impuls | Jednání mezi USA a Čínou | EUR/USD | General Electric | Richmondský Fed index | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | PMI z Německa | Cena bitcoinu | Projev šéfky ECB Lagardové | Price Action | Akcie společnosti | ETH | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Výnos | Nákupy státních dluhopisů | Brent | Asijské akcie | Delta | Vývoj na trzích | Šéf Fedu | Statistiky z pracovního trhu | Mike Pompeo | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Index DOW | Import | Akcie Facebooku | Americké makro | Cena Brentu | Investiční strategie | Počty obětí koronaviru | Zasedání centrálních bank | Commodities | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Americká nezaměstnanost | MiFID II | AUDUSD | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hurikán Ida | Zasedání Bank of England | Sentiment na trhu | JPY | NFP | Odhad HDP | Investovat | Projekce | Suezský průplav | Výrobní sektor | Béžová kniha | Obavy z inflace | Revize evropského HDP | Medvědí trh | Bezpečné přístavy | Měnová politika Fedu | Makro | Běžný účet platební bilance | Počet obětí koronaviru | Americký Fed | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Dopady obchodní války | Zájem obchodníků | Sentix index nálady investorů | Zasedání FOMC | Lockheed Martin | Úspěšné IPO | S&P CS index cen nemovitostí | Brexit | ZEW index | Evropské burzy | Moderna | Pozornost investorů | Burzy | Resistence | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Cestování | Týden na finančních trzích | Odliv kapitálu | Implikované volatility | Evropská obchodní bilance | Snižování cen | Posílení koruny | USD | Důvěra investorů | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Export | Příjmy a výdaje domácností | Německé HDP | NFLX | Technická analýza | Obchodníci dnes | Rekordní rozpočet | Rozhodnutí ECB o sazbách | Americká ropa WTI | Qualcomm | Southwest Airlines | Cena americké ropy | Plány | Nová varianta covidu | Riziková averze | Senátní volby | Evropská inflace | ByteDance | Kanadské maloobchodní prodeje | Trh s ropou | Prudké pohyby | Regulace | Tweet Donalda Trumpa | Hertz | ISM pro sektor služeb | Tovární objednávky | Mimořádný rollover | UniCredit Bank | Spekulovat | Sociální sítě | Zhoršování situace | Janet Yellenová | Komoditní sektor | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Covid | Akciové trhy v Evropě | Rekordní nárůst | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Caterpillar | Obchodování na finančních trzích | Penzijní fondy | Nikkei | Růst cen ropy | 1 milion | Politická situace | Komoditní | Index cen domů v USA | Evropské trhy | Projev šéfky ECB | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Ropné zásoby | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Akciové indexy | Makrodata | Investoři | Počet nakažených ve světě | Kolaps na ropě | Výnosy z amerických dluhopisů | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Německá průmyslová produkce | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Počty obětí koronaviru v USA | Kanadský CPI | Statistiky z německého trhu práce | Americké ceny dováženého zboží | Vyšší úrokové sazby | Společnost XTB | Nálada na trzích | Dovoz ropy | Zisk | Platby v kryptoměnách | Mezibankovní trh | Zasedání OPECu | Bank of England | Airbnb | Lepší výsledky | Cena Etherea | Den díkůvzdání | Britský premiér | NAHB | Volatilita na trzích | Pojišťovny | Bidenův Jobs Plan | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Odložení brexitu | BABA | Mimořádná opatření | Britské akcie | Německá spotřebitelská důvěra | Stavební povolenky v USA | Asijské burzy | Nemovitosti | Makrokalendář | Vítězství Bidena | Ropné společnosti | Volatilita na trzích mírně klesá | Cestovní kanceláře | Směřování trhů | Analýzy | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Světové burzy | Americký S&P 500 | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | Zasedání Evropské centrální banky | IEA | Meme akcie | Demokraté | Pandemie v Evropě | Německý DAX | Easing | HPI a C-S index | Španělský CPI | TRY | Evropské ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Americké HDP | Agentura Reuters | Zpráva | P/E | Cestovní ruch | Bohatý | Sazby beze změny | Tempo růstu CPI v USA | USDMXN | Růst cen domů | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Růstové akcie | Futures | Tencent | Trump dnes | Emoce | Dluhopisové výnosy | S&P | iPhone | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Rizikovější měny | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Tisková konference ECB | Meta | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Covidová pravidla | Průmyslové komodity | ZEW | USDA | Obchodní týden | TSMC | Dobré výsledky | Zasedání OPEC | Centrální banky | Japonská vláda | ATH | Americké statistiky z pracovního trhu | Air Bank | Zprávy | Dluhopisy | Deflace | Růst amerických výnosů | Dolary | FB | Akcie v Asii | BREAKING | Zemědělské komodity | Růst inflace | Americké trhy | Výroční zpráva | Turecká lira | Asijská seance | Podpora | Čína | Averze k riziku | Treasuries | Americký maloobchod | Ceny ropy | Akcie v Evropě | Euro klesá | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | 3M | Silný růst | Devizové trhy | Tempo růstu PPI | Odhad inflace | Firmy | NATO | Cena ropy brent | MIFID | Index cen domů | Enormní zájem | Míra | Obchodování na trzích | Turbulence na trzích | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Zápis ze zasedání Fedu | Hong Kong | Tapering | GME | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Špatné výsledky | TIM | Kurz dolaru | Vakcína | Australský dolar | Koruna | Komoditní měny | Zasedání RBNZ | OPEC+ | Francie | Onemocnění | Dopady koronaviru | Propad | Obavy z recese | Halifax | Výkonnost | HDP eurozóny | EU summit | Stimulační opatření | Růst na amerických indexech | Výsledky společnosti | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Alibaba | Chuck Schumer | mmBtu | Strach z druhé vlny | Hlavní indexy | Pfizer/BioNTech | Videokonference | Demokraté a Republikáni | AMC | NEST | Maloobchodní tržby | Pfizer | Case-Shiller | Britské libry | Sázka | Velmi bohatý | Britská obchodní bilance | Dolar | Průmyslová produkce USA | Graf | Kolaps | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Ropa Brent | Ceny domů | FTC | Výnosové křivky | Hypotéky | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Energetický sektor | Německý Ifo index | OPEC | Short | Ropná společnost | Snížení sazeb | Lék od Mercku | Bitcoin dnes | Masivní výprodeje | Parlamentní volby | Johnson & Johnson | Eurodolar | Kartel OPEC | Úspory | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Index volatility | Pomoc lidem | X-Trade | Barel WTI | PYPL | Silnější dolar | Euroskupina | Dobrá čísla | Mexiko | High | Finanční krize | Ekonomická situace | Euro dnes | Sójové boby | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Volatilita je nízká | Americká data | Stříbro | Dobré zprávy | USDCAD | Nově zahájené stavby domů | Guvernér banky | Opatření vlád | Korporátní výsledky | Zpomalování světové ekonomiky | James Bullard | Turecko | Bank of Japan | Vlna koronaviru | Fáze obchodní dohody | Americké objednávky | Index Nikkei | Americké CPI | G10 | High Yield | LNG | Brokers | JNJ | Libra vůči dolaru | Světová pandemie | Americké akcie | Nový šéf Fedu | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Ceny zemního plynu | BBC | Index nákupních manažerů | Peloton | Britská měna | Běžný účet | Kongres | Domácnosti | Analytici | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Růst výnosů | Mario Draghi | Trh | Forex maraton | Komise | USO | Volby v USA | Kanadská měna | Korekce na dolaru | Americký dolar | Těžba ropy | Výrazný růst | Ripple | Fed | Situace | Zahraniční obchod | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | Indexy v Asii | Příliv kapitálu | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Španělská ekonomika | Stavební povolenky | Jednání OPEC | Pražské burzy | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Kasina | Dopad na trhy | S&P 500 | Vysoké ztráty | Snižování úrokových sazeb | Akciové indexy v USA | Volby v Británii | Kanada | Stagnace | JDE | Posílení dolaru | Americké zásoby ropy | Volatility | Zemní plyn | Anthony Fauci | Data z pracovního trhu | Rating | Americký ADP report | SNB | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Dopad na cenu | Italské maloobchodní prodeje | Tržby | Data z USA | Nejistota | Snižovat riziko | Daňové úlevy | Repo operace | HDP v eurozóně | Korekce na čínských akciích | Sell | CL | Pohyby na finančních trzích | Kurz dolarů | Silnější euro | Důvěra | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Mexické peso | ADP report zaměstnanosti | Rizikovější aktiva | Výprodej na kryptu | Konsolidace na indexech | Pokles úrokových sazeb | Vývoj úrokových sazeb | Eurozóna | Výpadky | Range | Japonsko | Běžný účet eurozóny | TLTRO | Akcie v USA | Centrální banka | Akciové futures | Inflace v Británii | Exxon | Ekonomická realita | Tržní sentiment | QE | Kurzový závazek | MJ | Donald Trump | Jádrová inflace | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Společnosti | Tisková konference Christine Lagardové | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Zprávy o vakcíně | Americká průmyslová produkce | Výsledky bank | Korekce na trzích | Ceny nemovitostí v Británii | API | Nízká volatilita | Dopad na sentiment | Reuters | Růst HDP | Chevron | Hedžové fondy | Dnešní zprávy | ISM | ADP report z pracovního trhu | Příjmy a výdaje amerických domácností | Finanční trhy dnes | Utahování měnové politiky | Obavy z brexitu | Výsledky CPI | Výrobní aktivity | Obchodníci | Debata | Boeing | Obchodní bilance eurozóny | Dow Jones a S&P 500 | Americké stavební povolenky | HDP v USA | Ekonomiky | Bernie Sanders | Rychlý růst | Online prostředí | Fundamenty | Fiskální stimul | Evropské banky | Apple | Libra | GameStop | Bidenův plán | Nová data | Open | Evropská unie | EURGBP | Dnešní výsledky | Financovat | Řecko | Platební bilance | Jednání o brexitu | Americký index S&P 500 | EU summit ke koronaviru | Nový rekord | Úroky | Banka | Cena | Cena drahých kovů | Investiční banky | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Rozpočet | FTSE | S&P500 | Prodeje domů | EBay | Obavy z dalšího šíření covidu | Setkání centrálních bankéřů | Ceny | Technologie | Opce | Energetická krize | ČNB | Šíření viru | Růst v počtu nakažených | Pokles | Ceny komodit | Statistiky ze Španělského trhu práce | Americký tech | Výběr zisků | Nvidia | XTB Akademie | Ceny dováženého zboží v USA | Dolarové páry | Americké společnosti | Švýcarská centrální banka | Prohlášení | Americký trh | Světové měny | Štěpán Hájek | Zpomalení globální ekonomiky | Americká ekonomika | Situace na ropě | Americké rozjednané prodeje domů | Centrální bankéři | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Růst mezd | Regulátoři | ISM indexy | CPI index | Remdesivir | Evropská centrální banka | Index cen | Čínská vláda | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Moneta | Mutace koronaviru | Statut | Rizika | ECB | Close | Market Barometr | Úrokové sazby | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Žádosti o podporu v USA | Americké produkce | Momentum | Pozitivní sentiment | Marketingová komunikace | Řecké akcie | Pšenice | Fond | Finanční prostředky | Zisky | Webináře | Low | Konsensus | Conference Board | Konsenzus | Historické rekordy | Vývoj inflace | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | Summit G20 | Vývoj HDP | Benchmarky | Ministr zahraničí | Putinovo vyjádření | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Situace na trhu práce | Vysoké valuace | Cena zlata | Otevírání ekonomik | Flash Crash | Breakout | Zlepšení nálady | Rusko-ukrajinský konflikt | Trh práce v USA | Růst cen | Bull | Spekulace na růst | Drahé kovy | Vyšší sazby | Měnová politika | Francouzský prezident | Pád cen | IFO index | Dnes na trzích | Financování | CPI v Británii | Nastavení měnové politiky | Zasedání RBA | Fitch | Historická minima | Otevírání ekonomiky | Finance | Stres | Guvernér | Růst světové ekonomiky | Republikáni | USDJPY | Zprávy z USA | Poptávka | Americké banky | Tisková konference šéfa Fedu | Politické napětí | Obchodování na akciových trzích | Investor | Obchodovat | Korekce na akciích | NY FED | Pokles akcií | Hospodářský růst | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Technologický Nasdaq | WTI | FinTech | Bod | Počasí | Reporty | RBNZ | GfK | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Pfizer a BioNTech | Růst akcií | Americká měna | Investiční výdaje | Tweet | Saúdská Arábie | Christine Lagardová | Ziskovost | Bankéři | Revize výhledu | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Korekce na kryptu | Běžný účet platební bilance USA | Marže | Valuace akcií | Účet platební bilance | Akcie bank | ROCE | Počty nových žádostí o podporu v USA | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Tisková konference Fedu | Projevy centrálních bankéřů | Alphabet | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Delta Airlines | Signály | Vysoké zisky | Lira | Devizový trh | Načasování | Boeing Co. | Výrazný růst cen ropy | Výsledky NFP | Americké státy | USA a Čína | Investiční doporučení | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Francouzská obchodní bilance | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | FX | Index PMI | Ekonom | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | XTB | Deutsche Bank | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Americký PMI | Používání kryptoměn | Unicredit | Restrikce | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Rozjednané prodeje domů v USA | Holubice | Úspěšný týden | Vyšší ceny ropy | Kukuřice | Důležité fundamenty | Růst v počtu nakažených v USA | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Britské referendum | Statistiky ECB | Empire State Index | Počty žadatelů o podporu v USA | Peněžní zásoba v Británii | Odložení voleb | Risk | Zavření škol | Citigroup | Softbank | Index VIX | Korekce ztrát | Poskytování hypoték | JP Morgan | Obchod | Zpomalení růstu | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Majors | Ranní komentář | Rozhodnutí Bank of England | EU | Výprodej akcií v Číně | Zasedání ECB | Gamble | Portfolia | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Inflace v Německu | Index výrobní aktivity | Počty nových případů | Theresa May | Americké ceny | Recese | Nový lék | Index strachu | Švýcarský frank | Bank of Canada | Německý ZEW index | NY Fed index | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | USD/CAD | Tempo růstu HDP v USA | VET | Akcie Applu | Pozitivní sentiment na trzích | Jerome Powell | Eskalace konfliktu | Burzovní indexy | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Koronavirové pandemie | Italské HDP | Ropa roste | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Frank | Prudký propad | Chop | Negativní nálada | David Cameron | Pips | Americké ceny nemovitostí | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Nikkei225 | Silné euro | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Japonský jen | Index důvěry | Japonský premiér | Další kryptoměny | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Technologický sektor | Eskalace napětí | Obří stimul | Projev šéfa Fedu | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Vlna výprodejů | Bondy | Zásoby ropy | Výsledky ISM | Americké volby | Ceny plynu | Páteční NFP | Světové ekonomiky | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Střední podniky | Rollover | Akcie energetických společností | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | United Airlines | Trhy v USA | Ekonomický výhled | Finanční situace | Nařízení | XTB makroekonomický kalendář | Americká cla | Ropné akcie | RISK-ON | Fundamentální základ | Negativní zprávy | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Bankovní sektor | Fed index | Covid akcie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | M2 | Německý index IFO | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Fixing | Průmysl | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Tempo růstu | Odkup akcií | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Milánský FTSE MIB | Saúdové | Ceny drahých kovů | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | Odliv zahraničního kapitálu | Šéfka Fedu | Kurz amerického dolaru | Akcie aerolinek | Long | Rally | Bankovní rada | Růstové tituly | Macron | Klíčový support | Pandemie | SARS | Komise v přenesené pravomoci | Klid | Osobní příjmy | Aktiva | Začátek výsledkové sezóny | PDD | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | AUDNZD | Discovery | FOMC | Výnosy z dluhopisů | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Zdanění | TikTok | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Cena stříbra | SP500 | Povídání o trzích | Začít obchodovat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Čínské akcie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | | Nervozita z trhů | Index výrobní aktivity v New Yorku | Členské země | Hlavní měnové páry | Pandemická situace | Sentiment | Letecká společnost | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Zápis ze zasedání FOMC | Riziková aktiva | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Spread Brent WTI | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Obavy z omicronu | Tažení proti Číně | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Další vývoj | Členové bankovní rady | Napětí kolem Ukrajiny | Nálada | Indie | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Intel | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Ekonomika | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická data | Historická maxima | Dohoda o brexitu | Růst na indexech | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Ceny zlata | Výhled | Analytické fórum | Futures na indexy | Volume | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Strach z koronaviru | Americký trh práce | Summit EU | Ethereum | Akciový trh | Zápis Fedu | Filadelfský Fed | Bilance Fedu | Poradenství | Ekologie | Vysoké ocenění | Počty nakažených | Sentix index | Ceny dováženého zboží | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Optimismus na trzích | X-Trade Brokers | Nový lék od Mercku | Šance | Fondy | Konsolidace | Bílý dům | Komoditní trhy | AAPL | Austrálie | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | Theresa Mayová | Nevada | New York | MSFT | UAL | Analytik finančních trhů | Procter & Gamble | Krize | Pád akcií | Rizikový apetit | Německé tovární objednávky | Obchodní dohody | Situace na trzích | IBEX | EURCHF | G20 | Slabá čísla | CEO | Oslabení dolaru | Společnost Moderna | Objednávky | Prezidentské volby | Země eurozóny | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Poradci | Sazby | Americké výnosy | Mezibankovní | Měny emerging markets | Cíle | Akcie stabilní | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Apple | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Žádosti o podporu | Rozhovor | Americká obchdoní bilance | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Obchodní jednání | Trh s kryptoměnami | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Americký ISM pro sektor služeb | MasterCard | Zaměstnanost | Maloobchodní prodej | Nová historická maxima | Energie | Rozjednané prodeje domů | Trade Brokers | USDX | Inaugurace | Měna | The Wall Street Journal | Trading | Finanční sektor | Teroristický útok | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Burzovní index | Karanténní opatření | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Výnosy | Miliardy dolarů | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Jednání zemí G20 | Risk On | Trade | Velkoobchodní tržby | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Bloky | Sentiment na trzích | EIA | Partneři | IPO | Rusko | Podnikání na kapitálovém trhu | Signál | Írán | Zdražování | Flash news | Výsledkové sezóny | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | CPI v USA | Short squeeze | Joe Biden | Ropy | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Pracovní síly | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Americký trh s bydlením | Společnost | Sázky | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Valuace na akciích | BlackRock | Utažení měnové politiky | Světové indexy | Vysoká volatilita | Cena akcií | Target | Mark Carney | Špatná data | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | DAX 30 | Americká spotřebitelská důvěra | Buy | Eura | Tisková konference | Ztráty | Inflační cíl | Nizozemsko | Americké výsledky z pracovního trhu | Bankovní systém | Alipay | Letecký průmysl | Kryptoburza | Gap | Stabilizace na akciích | VIX | Růst | Cena BTC | Dopad na finanční trhy | Spotová volatilita | Příjmy | Komodity | Hospodářské výsledky | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Inflace v Číně | CNY | Stabilita | BOSSA | Americký ISM | Americké statistiky | Index | Wall Street Journal | PCE index | Počet obětí koronaviru v USA | Výsledek referenda | Dow Jones | Lockdown | Hlavní americké indexy | Fundament | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Valuace | Futures na americké indexy | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Americké příjmy | Dluhopis | Vladimir Putin | PPF | Šíření nákazy | XTB Market Barometr | Počty žadatelů o podporu | Saudi Aramco | Druhá vlna | Opatření ECB | Globální měny | Americké ropné zásoby | Statistiky z britského trhu práce | Akcie | Italský PMI | CPI v Kanadě | Nervozita na trzích | CAD | Nálada na finančních trzích | Béžová kniha americké centrální banky | Slabé makro | Astrazeneca | US dolar | Esther Gore | Omezení americké produkce | Komentář amerického prezidenta | Analýza | Napětí mezi USA a Čínou | Program nákupů dluhopisů | Americké vlády | US výnosy | Kurz JPY | Průmyslové kovy | Britské maloobchodní prodeje | Stimul | Ekonomický růst | Sektor služeb | Kanadská obchodní bilance | Španělsko | Cena zemního plynu | Jestřáb | Průmyslové společnosti | Očekávaný růst | Nové žádosti o podporu v USA | Risk-off sentiment | Postupné otevírání ekonomiky | Fiskální balíček | Zvýšená nervozita | Futures v Evropě | Posílení | Otevírání americké ekonomiky | Bydlení | Vakcinace | Panama papers | Vývoj dolarového indexu | Včerejší seance | Dollar Index | Riziko | Rozhodnutí americké centrální banky | Peněžní statistiky ECB | Akcie amerických bank | Rekordní růst | Žádosti o podporu z USA | PMI pro sektor | Trpělivost | NFP report | Varianty covidu v USA | Španělské CPI | Zásoby zemního plynu v USA | Ceny energií v Evropě | Akciový index S&P 500 | Americký index | Tisková konference Bank of Canada | After-market | Hertz Global | CPI ve Španělsku | Hlavní ekonom | Minuta s XTB | Praní špinavých peněz | Obchodní dohoda | Zasedání britské centrální banky | Visa | Americké centrální banky | Solidní výsledky | Ministr financí | Bloomberg | Omicron | NY Empire state index | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Black Friday | S&P Case-Shiller index | Kanadská data z pracovního trhu | Předpověď | Ruské akcie | Varianty covidu | Obchodní války | Peněžní statistiky | Technologické společnosti | Crypto trading | Situace okolo koronaviru | Snižování sazeb | Revize amerického HDP | Cena komodit | Guvernéři centrálních bank | Tempo růstu CPI | Hospodaření | Odchod z EU | Tempo růstu PPI v USA | Výnosová křivka v USA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německý PMI | Boris Johnson | Zhoršování pandemické situace | Prezident Trump | Akciový index | Přehled | Dnešek na trzích | Desetileté výnosy v USA | Lael Brainardová | Reopening akcie | Projev Trumpa k Číně | Další pokles | Analytik | Online webináře | Nově zahájené stavby domů v USA | Novozélandský dolar | Flash news webinář | Pandemická situace v USA | Německá obchodní bilance | xStation5 | Německo | Dobrá nálada | MT4 | Disney | Ceny kukuřice | Maloobchodní prodeje | Walmart | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fiskální stimul v USA | Hlavní burzovní indexy | Aktivum | Americké akciové trhy | Risk-on sentiment | Státní dluhopisy | Italská průmyslová produkce | Výhled dolaru | Výsledky americké banky | Výprodej na dolaru | Vysoká inflace | Čínský koronavirus | Pozice | Veřejný sektor | Americké desetileté výnosy | Sektor technologií | CPI v eurozóně | Obchody | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Šíření koronaviru | Krypto | Dluhopisový trh | Turecká vláda | EUR/GBP | Investiční rozhodnutí | Index amerického dolaru | WHO | Šéfka ECB | Německý ústavní soud | Snižování ropné produkce | BIS | Americké investiční banky | Situace v Británii | Čínské fondy | SQ | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | ViacomCBS | Výprodej na akciovém trhu | AUD/USD | Akcie GME | Británie | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Frankfurtský DAX | Tesla | Biden | Růst poptávky po ropě | GM | Banky | Intervenovat | Bilance | CPI v Itálii | Expirace | Evropská průmyslová produkce | HDP v Kanadě | Čínské vlády | Doporučení | Nákup dluhopisů | Sílící euro | Emerging markets | Evropské země | Akcie v Číně | Měnový pár | Americká obchodní bilance | Ocenění | Video | Spotový VIX | Celková inflace | Index spotřebitelských cen | Americké prodeje domů | Opatření | Kanadský PMI | Pandemická situace v Británii | Výhled centrální banky | Kontrakt | Retail | USA | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Pád cen ropy | Názory analytiků | Philip Morris | Těžba ropy v USA | Nasdaq | Americké zásoby zemního plynu | Zákon o národní bezpečnosti | Španělské statistiky z pracovního trhu | Evropská spotřebitelská důvěra | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Vyšší inflace | Práce | FOREX | Francouzská průmyslová produkce | DoorDash | JD | AMZN | Průlom | Index DAX | Američtí senátoři | HDP report | Britské volby | Cestovní omezení | Novozélandská centrální banka | Kanadská data | Ropný kartel | Globální obchod | Spojené státy | Janet Yellen | Volatilní obchodování | Jobs Plan | Zprávy o vakcínách | Kryptoměny | Evropské akciové trhy | Situace na trhu | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Uvolnit měnovou politiku | G7 | Volby | Zlepšení | Španělský PMI | Američtí zákonodárci | Čínské firmy | Tempo růstu HDP | Zlato | Americká vláda | USD/JPY | Koronavirus | Čínské burzy | Maloobchodní tržby v eurozóně | Norská koruna | NZD | Obchodování na devizových trzích | Podniky | Vyšetřování | Inflace v USA | Netflix | Politici | Opatření americké centrální banky | Očkování | Ceny domů v USA | Obchodování na forexu | Instrumenty | Bankrot | Meta Platforms | Makro z USA | Amazon | Americké tovární objednávky | Produkce ropy | Wall Street | Klidné obchodování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Dnešní aukce
Dnešní aukce státních dluhopisů
Dnešní cena ropy
Dnešní cena zlata
Dnešní čísla
Dnešní data
Dnešní datový kalendář
Dnešní ekonomický kalendář
Dnešní euro
Dnešní finanční trhy

Následující klíčová slova

Dnešní globální kalendář
Dnešní HDP
Dnešní kalendář
Dnešní krok Fedu
Dnešní kurz
Dnešní kurz ČNB
Dnešní kurz dolaru
Dnešní kurz eura
Dnešní kurz eura ČNB
Dnešní kurz euro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
24option
GO Markets
GKFX
reklama
Fintokei Payout
Potvrďte prosím... Zavřít