Úterý 21. ledna 2025 00:17
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
InstaForex
reklama
RebelsFunding

Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci, dnes americký maloobchod a průmyslová produkce

15.11.2019 07:39  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včera jsme se žádných větších změn na trzích nedočkali a většina aktiv si tak své pozice držela. Mírnou korekcí dřívějších zisků si prošel americký dolar a pod lehkým tlakem byla také ropa, které uškodily vyšší než očekávané výsledky amerických ropných zásob. Celkově je ale tento týden zatím bez důležitých fundamentů a podobně na tom pravděpodobně budeme i dnes, kdy nás ze zajímavého makra čekají snad pouze výsledky amerických maloobchodních prodejů.

Dnešní fundamenty:

  • 11:00 Finální výsledky CPI v eurozóně (malý dopad)
  • 14:30 Americké maloobchodní prodeje (střední dopad)
  • 15:15 Americká průmyslová produkce (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech dál pouze vyčkávají
    Včerejší seance přinesla z USA několik zajímavých výsledků, ale ani nově příchozí data na celkově klidném sentimentu na trzích příliš nezměnila. Dnešek by neměl být jiný. Trhy jsou ve vánočním režimu a objemy jsou hluboko pod průměrem z minulých měsíců (sotva poloviční), takže by se měla většina akciových trhů a měn držet i nadále v poměrně úzkém pásmu.
  • Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech korigují dřívější zisky
    Začátek týdne přinesl na akciové trhy korekci, která dostala americké a evropské burzy do červených čísel, když ztrácely více než půl procenta. Korekce přišla ale bez zjevných fundamentů a probíhala na nízkých objemech, takže šlo spíše jen o vybírání zisků před blížícím se koncem roku. I dnes by mělo být obchodování na trzích z hlediska objemů spíše utlumené a i když, díky poslednímu dni v roce, trhy mohou být volatilní, více se o skutečném rozpoložení investorů dozvíme pravděpodobně až za několik dnů, kdy se vše začne vracet do tradičního režimu.
  • Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech mírně korigují
    Úterní seance se na trzích nesla v lehce nervózním duchu. Akciové indexy nakonec seanci zakončily v červených číslech, i když obchodování probíhalo na výrazně podprůměrných objemech a bylo spíše chudší na nové fundamenty. Trhy ale dál znervózňuje hlavně situace okolo koronaviru a rizik spojených s možným opětovným uzavíráním jednotlivých ekonomik.
  • Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech opět přešlapují na místě
    Máme za sebou další klidnou seanci, během které americké indexy oscilovaly v úzkém bočním trendu a na výrazně podprůměrných objemech. Z nových fundamentů zaujal snad jenom zápis z posledního zasedání americké centrální banky (vice ve videu), i když i jeho dopad na finanční trhy byl včera naprosto minimální.
  • Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech pouze vyčkávají, dnes americké nové objednávky
    Situace na většině finančních trhů se ani po včerejšku nemění. Objemy naopak ještě více klesly a většina finančních aktiv si tak pouze v bočním trendu drží své ceny z minulého týdne. Dnešek přinese poslední zajímavá data tohoto týdne, když budou zveřejněny americké nové objednávky. Dopad na finanční trhy by měl být ale i tak mírný.
  • Ranní komentář: Trhy navzdory vyšším výnosům stabilní. Výplach na kryptu a důležitý týden před námi
    Minulý týden přinesl další pád implikované volatility, která se propadla na nejnižší úrovně od začátku covidu. Nálada na trzích je stabilizovaná a investoři vyčkávají na nové fundamenty, které by trhy výrazněji rozpohybovaly. Dočkají se už v následujících dnech, které mj. přinesou výsledky americké inflace, nebo zasedání Fedu a ECB.
  • Ranní komentář: Trhy nervózní díky šíření delta varianty, ztrácejí hlavně cyklické sektory
    Akciové trhy za sebou mají nepříjemný výprodej. V USA se index S&P500 v jednu chvíli propadal o 1.6 %, aby nakonec včerejší seanci uzavřel se ztrátou 0.86 %. Více než dvě procenta pak ztratily některé evropské indexy. Na vině je zdá se vyšší valuace akcií, v kombinaci se strachem investorů z dalšího šíření delta varianty covidu, která nutí vlády zavádět nová omezení.
  • Ranní komentář: Trhy "opět" nabudil pozitivní průběh komunikace USA s Čínou, nejsilnější byla v minulém týdnu libra
    Máme za sebou týden plný výrazných pohybů na finančních trzích. Hlavním faktorem nebyly klasické fundamenty, ale jak už jsme si za poslední dobu zvykli, trhy nejvíce vnímaly nejistotu okolo obchodního napětí mezi USA a Čínou a také horší ekonomický vývoj v některých významných ekonomikách (Německo, Čína). Velmi se skloňovala inverzní křivka výnosů z amerických (ale také třeba německých) dluhopisů. Pokud se v minulosti dostal výnos dvouletého amerického bondu nad desetiletý, často následovala recese a s tím spojené propady na finančních trzích. Obchodníci se bojí, že tomu bude tak i tentokrát.
  • Ranní komentář: Trhy podepřelo očekávání monetárních a fiskálních stimulů, ty dnes budou řešit lídři G7
    Včerejší seance přinesla prudkou korekci výprodejů z minulého týdne, která pomohla jen v Americe tamním indexům růst o přibližně 5 %. Náladu na trzích zlepšily spekulace o koordinované monetární a fiskální pomoci, kterou by mohli připravit politici a centrální bankéři v boji s následky koronaviru. Nálada na trzích i dnes ráno zatím zůstává stabilizovaná, i když rizika jsou stále vysoká. USA už hlásí 100 nakažených a 6 obětí a je velmi pravděpodobné, že v nadcházejících dnech zejména počty nakažených dál prudce porostou.
  • Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci a vyčkávají, dnes výsledky PMI z Evropy a USA
    Ani včerejší seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Nově příchozí makro z USA za sebou hlubší stopu nezanechalo a nijak výrazně se nemění ani aktuální situace v oblasti dalších jednání mezi USA a Čínou. Indexy si tak své vysoké ocenění drží a včera si prošly jen mírnou korekcí. Své dřívější zisky pak vůči euru, britské libře, nebo kanadskému dolaru částečně likvidoval americký dolar.
  • Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci, meme akcie mezitím znovu prudce rostou
    Včerejší seance přinesla na finanční trhy jen mírné změny. V Evropě indexy stagnovaly a v USA rostly jen nepatrně, když si S&P500 připsal 0.19 % a Nasdaq 0.59 %. Americké desetileté výnosy se dostaly pod hranici 1.6 %, což zdá se začíná opět pomáhat hlavně silně spekulativním akciím, jako jsou AMC a GME, které za posledních několik seancí vystoupaly o desítky procent.
  • Ranní komentář: Trhy po minulém týdnu v dobrém rozpoložení, dnes nové makro z Británie
    Máme za sebou týden, který pomohl zlepšit náladu na trzích, když přinesl informaci o opětovném zahájení jednání mezi USA a Čínou a přinesl také porážku Borise Johnsona v parlamentu, který výrazně zkomplikoval jeho plán na tvrdý brexit. Minulý týden tak svědčil hlavně britské libře a rizikovějším aktivům, zatímco pod tlakem byly hlavně bezpečné přístavy. Například americké indexy jsou proto, navzdory všem komplikacím, sále na dosah historického maxima, když jim vydatně pomáhá stále velmi nízká úroveň dluhopisových výnosů a její prudký pád z minulých měsíců.
  • Ranní komentář: Trhy po svátcích bez výraznější změny, dnes promluví o měnové politice Janet Yellenová
    Velikonoční svátky přinesly podle očekávání na těch trzích, na kterých se během včerejší seance obchodovalo, jen velmi...
  • Ranní komentář: Trhy pozitivně naladěny, po výsledkové sezóně tématem zůstávají sazby a ekonomika
    Akciové trhy za sebou mají klidný týden a přestože například S&P 500 týden uzavřel v červených číslech, ztráty nebyly nijak vysoké. Nálada zůstává tedy stabilizovaná, a to navzdory vysokým výnosům a rostoucímu konsenzu ohledně nutnosti dalšího utahování měnové politiky napříč centrálními bankami. Inflace je stále vysoká a její návrat na nízké úrovně zatím není garantován.
  • Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, dnes zasedá Fed
    Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Akciové indexy přešlapovaly na místě, když je výše nepustily hlavě ztráty na technologických akciích. Dnes ráno ale futures na americké indexy pro změnu opět rostou a přidávají více než procento.
  • Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, libra po zasedání BoE pod mírným tlakem
    Čtvrteční seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Obchodování probíhalo v klidu a na nižších objemech, i když trhy dál neví jak se postavit k rostoucímu počtu nakažených ve světě a v některých amerických státech. Pokračuje tak vyčkávání na současných zvýšených valuacích.
  • Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě a čekají na centrální banky, dnes německý ZEW
    Pondělní seance byla bez důležitých fundamentů, takže si většina finančních aktiv své pozice podržela. Indexy na nízkých objemech mírně ztrácely, zatímco na FX lehce korigoval své vysoké páteční zisky americký dolar. Většina obchodníků ale s většími pozicemi pravděpodobně vyčkává na to, co přinese hlavně středeční a čtvrteční seance.
  • Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě, ropa pokračuje v korekci
    Akciové trhy včera mírně klesaly, i když si i nadále bez větších obtíží udržují své vysoké valuace. Nálada na trzích je stabilizovaná a investoři spíše jen vyčkávají na nové zprávy, které by sentiment dokázaly výrazněji rozvlnit. Výsledky společnosti Target obchodníkům včera znovu připomněly, že je jedním z největších rizik pro americké společnosti možný tlak na snižování ziskových marží. Výrazné korekce se pak také dočkaly akcie společnosti Visa, které začaly klesat kvůli prohlášení Amazonu, který od nového roku přestane přijímat kreditní karty Visa vydané v Británii.
  • Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě, světové prodeje EV/PHEV a propouštění v Metě
    Včerejší seance přinesla výsledky amerického PPI, jejichž dopad na ty byl ale minimální. Dnešek může být ale zajímavější, protože se dočkáme výsledků americké inflace a k tomu nás čeká série výsledků amerických bank v čele s JP Morgan.
  • Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě, výsledky Disney a Ferrari
    Americké indexy si včera své valuace podržely a zakončily seanci bez větších změn. Z jednotlivých titulů stály za pozornost hlavně akcie společnosti Disney, které se propadly po výsledcích o téměř deset procent. Dnes budou čísla za 1Q reportoval společnosti Uber, Airbnb, ARM, Robinhood, nebo Shopify.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new