Čtvrtek 21. listopadu 2024 15:41
reklama
Purple trading AI
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Investingfox Partner

Ranní komentář: JPY doplácí na obavy z recese, náladu na trzích dál určuje hlavně situace v Číně

20.02.2020 07:49  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly mírně navyšovat své dřívější zisky. Pozitivní zprávou je především klesající dynamika počtu nových nakažených v Číně, která je však i nadále podkopávaná změnami metodiky, které tentokrát přispěly k výraznému snížení nových případů v nejvíce zasažené provincii Hubei.

Na FX mezitím včera začal výrazně zaostávat JPY, který doplácí na zpomalování japonské ekonomiky a na obavy z jejího návratu do recese. Ty přiživují hlavně poslední data v čele s kolapsem strojních objednávek, které meziměsíčně klesly o více než 12 %.

Dnešek přinese hlavně britské maloobchodní prodeje a filadelfský Fed index. Více než nové makro ale bude trhy i nadále zajímat vývoj situace v Číně a dopad koronaviru na tamní ekonomickou aktivitu.

Dnešní fundamenty:

  • 10:30 Britské maloobchodní prodeje (střední dopad)
  • 13:30 Zápis ze zasedání ECB (střední dopad)
  • 14:30 Filadelfský Fed index (střední dopad)
  • 14:30 Americké nové žádosti o podporu (malý dopad)
  • 17:00 Americké zásoby ropy (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Italské výnosy začínají znovu stoupat, euro zatím zůstává v klidu
    Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si tak svou cenu dokázala podržet. Nálada na trzích tedy zůstává i nadále pozitivní, i když třeba na italských bondech v těchto dnech začínáme opět sledovat nepříjemný růst dlouhodobých výnosů, který by mohl být pro euro a evropské trhy potenciálním rizikem. Trhy zatím ale zůstávají beze strachu a v klidu vyčkávají na nové impulsy. Dnes pozor hlavně na americké HDP.
  • Ranní komentář: Janet Yellen přiblížila růst sazeb, americký dolar už přidává 10. seanci v řadě
    Projev guvernérky Fedu Janet Yellen v Kongresu opět přiblížil růst sazeb ve Spojených státech. Dojít by k němu mělo „relativně brzy“. Pravděpodobnost růstu na prosincovém zasedání trh dnes ohodnocuje na 96 %. S výhledem na vyšší sazby roste americký dolar. Dnes na Dollar Indexu přidává 10. seanci v řadě a navyšuje třináctiletá maxima. Eurodolar se brzy ráno dostal už pod 1,06. K poklesu pomohl také zápis z posledního zasedání ECB. Pár USD/JPY překonal hladinu 110 jenů za dolar. Americké akcie skončily včerejší seanci těsně pod úrovní historického rekordu. K dobrému výkonu pomohly pozitivní výsledky amerických makrodat. Komodity se jen obtížně perou se sílící americkým dolarem. Ropa koriguje zisky a zlato začíná bojovat o úroveň 1200 dolarů za unci. Dnes pozor na projevy členů měnových rad ECB a Fedu.
  • Ranní komentář: Jednání mezi USA a Čínou pomohla akciím, dolar přesto slabší navzdory vyšším výnosům
    Závěr týdne přinesl dobré zprávy v podobě částečné dohody mezi USA a Čínou a příslibu dalších jednání. USA nebudou navyšovat cla, která měla vstoupit v platnost už tento týden, zatímco Čína začne s okamžitou platností s nákupy zemědělských produktů ze Spojených států. To se již skutečně stalo, takže dohoda zdá se platí. Je však poměrně nedostatečná a jednání budou pokračovat i nadále, když zatím stále platí také to, že chtějí USA zavádět nová cla už v polovině prosince a navíc vůbec zatím nebyla řeč o snižování cel dosavadních.
  • Ranní komentář: Jednání s Čínou vstupují podle Trumpa do finální fáze
    Akciové trhy v Evropě i v USA si své vysoké ocenění dál drží a stabilní byla seance také na většině měnových párů. Z nového makra překvapily jen o něco horší výsledky richmondského Fed indexu a americké spotřebitelské důvěry, i když celkový dopad na trhy byl minimální. Naopak náladu pomohlo zlepšit vyjádření amerického prezidenta, který uvedl, že je jednání s Čínou ve své finální fázi.
  • Ranní komentář: Jefferies vyhlíží recesi, Tesla á nového CFO, problémy v Číně, výsledky TSN, PLTR a PARA
    Americké indexy včera mírně rostly, zatímco Evropa si ocenění na nízkých objemech držela. Včera mluvilo několik lidí z Fedu, kteří naznačili, že by měnová politika měla zůstat i nadále restriktivní. Dočkali jsme se také několika korporátních výsledků, když svá čísla zveřejnily firmy jako Tyson Foods, Palantir, nebo Paramount.
  • Ranní komentář: Jízda na horské dráze pokračuje, výnosy ale i po včerejšku zůstávají nízké
    Akciové trhy za sebou mají velmi úspěšnou seanci, které pomohly zprávy o tom, že USA pozdrží zavedení 10 % cel na část čínského importu až do poloviny letošního prosince. USA tak po nečekaném zavedení cel dělají malý krok zpátky, což v kombinaci s prohlášením čínských představitelů, kteří v září hodlají pokračovat v jednání, dodává obchodníkům znovu trochu důvěry, že se celý spor podaří v budoucnu uspokojivým způsobem vyřešit. Pozitivně na včerejší oznámení reagovaly hlavně akcie, zatímco pod silným tlakem byly drahé kovy a japonský jen. Za zmínku ale stojí také minimální reakce na výnosech, které si své velmi nízké úrovně i po včerejšku drží, což brzdí dolar ve výraznějším zpevňování.
  • Ranní komentář: Johnson má dohodu s EU, teď ji musí prosadit doma. Libra po včerejšku vyčkává
    Včerejší seance situaci na akciových trzích výrazněji nezměnila a indexy v Evropě i v USA si dál své vysoké ocenění bez větších problémů podržely. Obchodníci se i tentokrát soustředili hlavně na politická témata v čele s brexitem, když se podařilo najít dohodu mezi Británií a EU na odchodu z Evropské unie. Ta se však ani trochu nelíbí Severnímu Irsku, což je klíčový koaliční partner Borise Johnsona a tak zatím není vůbec jisté, že se dohodu podaří v sobotu protlačit britským parlamentem.
  • Ranní komentář: Johnson pohrozil předčasnými volbami, libra své pozice zatím drží
    Klíčovým tématem včerejší seance byl opět brexit. Přestože se britskému premiérovi podařilo prosadit návrh prováděcího zákona o brexitové dohodě, poslanci následně nepodpořili harmonogram schvalování, který vláda naplánovala, a to hlavně proto, že jim dával na celé schvalování příliš málo času. Brexit do konce října se tak pravděpodobně nestihne, na což již Jonson reagoval tím, že v případě, že EU vyhoví žádosti o prodloužení brexitu, vyvolá v zemi předčasné volby. Situace se tak znovu komplikuje, což ale libra nese poměrně dobře, jelikož šance na tvrdý brexit ani po včerejšku nijak výrazně nevzrostly a naděje na finální dohodu v nějaké formě stále žije.
  • Ranní komentář: Johnson získal většinu v parlamentu, Trump souhlasí s návrhem obchodní dohody s Čínou
    Britské parlamentní volby jsou za námi a Boris Johnson získal pohodlnou většinu v parlamentu. Schválení dohody o brexitu tak zdá se nic nebrání a Británie příští rok skutečně vystoupí z EU. Odchod však bude spořádaný a pravděpodobně bez větších následků pro ekonomiku Británie a eurozóny, na což dnes pozitivně reagují jak britská libra, tak evropská měna, které posilují na páru s dolarem.
  • Ranní komentář: JP Morgan převezme First Republic, SoFi po výsledcích -12 %
    Včera jsme se dočkali oznámení o převzetí First Republic FDIC, která banku následně prodala JP Morgan. Ta převezme téměř všechna aktiva banky a k tomu dostane od FDCI financování v objemu 50 mld. dolarů. Dopad celé situace na finanční trhy byl ale omezený, jelikož jsou obchodníci i nadále toho názoru, že se jedná o spíše ojedinělou záležitost a poslední z dozvuků bankovní krize po pádu SVB. Sentiment na trzích zůstává pozitivní a valuace jsou stále relativně zvýšené. Obzvlášť zohledníme-li potenciální rizika plynoucí z vysokých sazeb a zpomalení americké ekonomiky. Nový týden bude opět hlavně o korporátních datech. Nabídne ale také zasedání Fedu a ECB, nebo čísla z amerického trhu práce.
  • Ranní komentář: JPY i drahé kovy pod tlakem, akcie dál čekají na nové impulsy
    Ani včerejší seance na finanční trhy větší změny nepřinesla. Ztrácely hlavně JPY a drahé kovy, které doplácejí na pád rizikových přirážek a na svůj statut bezpečného přístavu. Většina aktiv tak zdá se nalezla svou rovnovážnou cenu a investoři proto vyčkávají na nové podněty, které by jejich ocenění dokázaly znovu výrazněji rozpohybovat. Ani dnešní seance takovéto podněty ale pravděpodobně nepřinese, když nabídne ze zajímavého makra jen americkou spotřebitelskou důvěru. Konsolidace v pásmu by proto mohla i dnes ve většině případů převládat.
  • Ranní komentář: JPY pod tlakem kvůli klesající averzi k riziku na trzích, dnes americká inflace
    Včerejší seance přinesla na finanční trhy další uklidnění, ke kterému pomohlo vyjádření italského ministra financí, který podle svých slov chce i nadále zůstat v eurozóně. To výrazně pomohlo hlavně Italským akciím a dluhopisům a zmírnilo napětí na evropských akciových trzích. Z makra jsme se pak dočkali jen slabších výsledků britské průmyslové produkce a z politických témat se vše točilo kolem dnešního summitu amerického a severokorejského prezidenta v Singapuru, který podle vyjádření amerického prezidenta probíhá zatím nad míru dobře. Právě Singapurský summit dnes bude jedním z klíčových témat hlavně pro akciové trhy. Na FX pak bude dominantním tématem zveřejnění americké inflace, které nás čeká v odpoledních hodinách.
  • Ranní komentář: JPY zatím hlavní obětí klesajících rizikových přirážek, dnes britské HDP a data z průmyslu
    Včerejší seance se na trzích opět nesla ve spíše optimistické atmosféře, která pomohla akciím v Evropě i v USA pokračovat v pozvolném růstu. Úroveň rizikových přirážek díky tomu dál výrazně klesá, na což na FX doplácí hlavně JPY, který oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dnešek by mohl vypadat podobně, což signalizují už i futures na americké i evropské indexy. Ze zajímavých fundamentů jsme zvědavi hlavně na výsledky z Británie a na jejich dopad na libru, která po včerejší rezignaci dvou ministrů zůstává docela volatilní a zatím hledá svou ztracenou rovnováhu.
  • Ranní komentář: Kashkari a Bostic se ke snižování sazeb moc nemají, akcie stále přešlapují na místě
    Další klidný den na akciových trzích. Nálada zůstává stabilizovaná, volatilita nízká a investoři čekají na fundament, který by stojaté vody na trzích trochu rozvlnil. Včera jsme se dočkali několika komentářů lidí z Fedu a podle jejich vyjádření Fed o snižování sazeb zatím neuvažuje.
  • Ranní komentář k EUR/USD
    Představitelé zemí Evropské unie pokračují na dvoudenním summitu v Bruselu. Předmětem diskusí zůstávají témata o ...
  • Ranní komentář k EUR/USD
    Evropa - Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi, včera během svého proslovu před Evropským parlame...
  • Ranní komentář k EUR/USD
    Eurodolar v pátek dosáhl svého 6měsíčního maxima a vytvořil nové high na ceně 1,3172. Dolar ztratil díky zprávám ...
  • Ranní komentář k EUR/USD a Kypru
    Kypr se v noci dokázal dohodnout s mezinárodními věřiteli a politikům se povedlo zachránit zemi před bankrotem. D...
  • Ranní komentář k EUR/USD a situaci na trzích
    Americká centrální banka (Fed) včera zveřejnila svoji Béžovou knihu, která informuje o stavu tamní ekonomiky. Ame...
  • Ranní komentář: Klesající výnosy akciím pomáhají. Nevadí ani horší makro a tlak na marže firem
    Akciové trhy včera mírně rostly a S&P500 se opět vrátil nad hranici 4 100 dolarů. K pozitivní náladě pomáhá hlavně pokračující pád výnosů a nic na ní nemění ani horší makro a ne zrovna optimistický výhled pro vývoj ziskovosti amerických společností. Dnes je Velký pátek a v Evropě jsou trhy uzavřeny, takže na trzích s vyšší aktivitou počítat nemůžeme. Situace se ale může změnit odpoledne, kdy přijdou na řadu potenciálně velmi důležité výsledky z amerického trhu práce.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank