Středa 08. ledna 2025 08:49
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna

Ranní komentář k EUR/USD

18.12.2012 10:03  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Evropa

Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi, včera během svého proslovu před Evropským parlamentem zdůraznil, že v příštím roce by měla evropská ekonomika pokračovat v zotavování a inflace by měla navázat na sestupný trend. Míra inflace klesla už na 2,2 procenta z 2,5 procent v listopadu a dosáhla tak dvouletého minima. ECB na začátku měsíce vydala předpověď, ve které predikuje 17 zemím Evropské unie letošní ekonomickou kontrakci 0,5 procenta a v roce 2013 kontrakci 0,3 procenta. ECB se bude snažit maximálně pomoc evropské ekonomice, aby reálné výsledky byly lepší než předpoveď.  Draghi se nechystá měnit rekordně nízké úrokové sazby z 0,75 procent, přestože většina politiků byla nakloněna dalšímu snižování sazeb. Draghi dále poznamenal, že budoucí posílení pravomocí ECB nebude mít žádný vliv na hlavní úkol zajištění cenové stability. ECB v pozici supervizora bychom se měli dočkat v roce 2014

 

Fiskální útes

Americký prezident Barack Obama a šéf republikánů John Boehner se včera sešli v Bílém domě, aby diskutovali o rozpočtu. Přes půl hodiny trvající schůzka podle všeho napomohla k vyřešení problému. "Přibližujeme se k řešení," přiznal jeden z demokratů, který si přál zůstat v anonymitě. Přesto však zůstávají mezi demokraty a republikány témata, která budou potřebovat trochu více času. Boehner včera ustoupil ze svých požadavků a přistoupil na zvýšení daní nejbohatším Američanům. Na oplátku, ale požaduje upravit výdajové položky, které srdnatě brání právě Obama. Boehner souhlasil se zvýšením daní těm, kteří ročně vydělají více než 1 milion dolarů, zatímco Barack Obama chce, aby se zvyšovali daně Američanům, kteří vydělají více než 250 000 dolarů. Republikáni požadují významné výdajové škrty, jako protiplnění za zvýšení daňových sazeb. Demokraté však stále odmítají odstoupit od programů jako je Medicare. Obama se dnes chystá hovořit s republikány o navýšení rozpočtového stropu, což pravděpodobné oslabí jeho pozici.
Na grafu eurodolaru se včera, ani během dnešní asijské seance nic významného nedělo, cena dále konsolidovala v úzkém pásmu. Dnes se rozhodne o tom, zda se euro udrží v růstovém kanále a bude i na dále silnější než dolar. V případě proražení trendové čáry by cena mohla dojít zpět k supportu 1,3125.


 

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Ranní komentář: Johnson pohrozil předčasnými volbami, libra své pozice zatím drží
      Klíčovým tématem včerejší seance byl opět brexit. Přestože se britskému premiérovi podařilo prosadit návrh prováděcího zákona o brexitové dohodě, poslanci následně nepodpořili harmonogram schvalování, který vláda naplánovala, a to hlavně proto, že jim dával na celé schvalování příliš málo času. Brexit do konce října se tak pravděpodobně nestihne, na což již Jonson reagoval tím, že v případě, že EU vyhoví žádosti o prodloužení brexitu, vyvolá v zemi předčasné volby. Situace se tak znovu komplikuje, což ale libra nese poměrně dobře, jelikož šance na tvrdý brexit ani po včerejšku nijak výrazně nevzrostly a naděje na finální dohodu v nějaké formě stále žije.
    • Ranní komentář: Johnson získal většinu v parlamentu, Trump souhlasí s návrhem obchodní dohody s Čínou
      Britské parlamentní volby jsou za námi a Boris Johnson získal pohodlnou většinu v parlamentu. Schválení dohody o brexitu tak zdá se nic nebrání a Británie příští rok skutečně vystoupí z EU. Odchod však bude spořádaný a pravděpodobně bez větších následků pro ekonomiku Británie a eurozóny, na což dnes pozitivně reagují jak britská libra, tak evropská měna, které posilují na páru s dolarem.
    • Ranní komentář: JP Morgan převezme First Republic, SoFi po výsledcích -12 %
      Včera jsme se dočkali oznámení o převzetí First Republic FDIC, která banku následně prodala JP Morgan. Ta převezme téměř všechna aktiva banky a k tomu dostane od FDCI financování v objemu 50 mld. dolarů. Dopad celé situace na finanční trhy byl ale omezený, jelikož jsou obchodníci i nadále toho názoru, že se jedná o spíše ojedinělou záležitost a poslední z dozvuků bankovní krize po pádu SVB. Sentiment na trzích zůstává pozitivní a valuace jsou stále relativně zvýšené. Obzvlášť zohledníme-li potenciální rizika plynoucí z vysokých sazeb a zpomalení americké ekonomiky. Nový týden bude opět hlavně o korporátních datech. Nabídne ale také zasedání Fedu a ECB, nebo čísla z amerického trhu práce.
    • Ranní komentář: JPY doplácí na obavy z recese, náladu na trzích dál určuje hlavně situace v Číně
      Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly mírně navyšovat své dřívější zisky. Pozitivní zprávou je především klesající dynamika počtu nových nakažených v Číně, která je však i nadále podkopávaná změnami metodiky, které tentokrát přispěly k výraznému snížení nových případů v nejvíce zasažené provincii Hubei.
    • Ranní komentář: JPY i drahé kovy pod tlakem, akcie dál čekají na nové impulsy
      Ani včerejší seance na finanční trhy větší změny nepřinesla. Ztrácely hlavně JPY a drahé kovy, které doplácejí na pád rizikových přirážek a na svůj statut bezpečného přístavu. Většina aktiv tak zdá se nalezla svou rovnovážnou cenu a investoři proto vyčkávají na nové podněty, které by jejich ocenění dokázaly znovu výrazněji rozpohybovat. Ani dnešní seance takovéto podněty ale pravděpodobně nepřinese, když nabídne ze zajímavého makra jen americkou spotřebitelskou důvěru. Konsolidace v pásmu by proto mohla i dnes ve většině případů převládat.
    • Ranní komentář: JPY pod tlakem kvůli klesající averzi k riziku na trzích, dnes americká inflace
      Včerejší seance přinesla na finanční trhy další uklidnění, ke kterému pomohlo vyjádření italského ministra financí, který podle svých slov chce i nadále zůstat v eurozóně. To výrazně pomohlo hlavně Italským akciím a dluhopisům a zmírnilo napětí na evropských akciových trzích. Z makra jsme se pak dočkali jen slabších výsledků britské průmyslové produkce a z politických témat se vše točilo kolem dnešního summitu amerického a severokorejského prezidenta v Singapuru, který podle vyjádření amerického prezidenta probíhá zatím nad míru dobře. Právě Singapurský summit dnes bude jedním z klíčových témat hlavně pro akciové trhy. Na FX pak bude dominantním tématem zveřejnění americké inflace, které nás čeká v odpoledních hodinách.
    • Ranní komentář: JPY zatím hlavní obětí klesajících rizikových přirážek, dnes britské HDP a data z průmyslu
      Včerejší seance se na trzích opět nesla ve spíše optimistické atmosféře, která pomohla akciím v Evropě i v USA pokračovat v pozvolném růstu. Úroveň rizikových přirážek díky tomu dál výrazně klesá, na což na FX doplácí hlavně JPY, který oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dnešek by mohl vypadat podobně, což signalizují už i futures na americké i evropské indexy. Ze zajímavých fundamentů jsme zvědavi hlavně na výsledky z Británie a na jejich dopad na libru, která po včerejší rezignaci dvou ministrů zůstává docela volatilní a zatím hledá svou ztracenou rovnováhu.
    • Ranní komentář: Kashkari a Bostic se ke snižování sazeb moc nemají, akcie stále přešlapují na místě
      Další klidný den na akciových trzích. Nálada zůstává stabilizovaná, volatilita nízká a investoři čekají na fundament, který by stojaté vody na trzích trochu rozvlnil. Včera jsme se dočkali několika komentářů lidí z Fedu a podle jejich vyjádření Fed o snižování sazeb zatím neuvažuje.
    • Ranní komentář k EUR/USD
      Představitelé zemí Evropské unie pokračují na dvoudenním summitu v Bruselu. Předmětem diskusí zůstávají témata o ...
    • Ranní komentář k EUR/USD
      Eurodolar v pátek dosáhl svého 6měsíčního maxima a vytvořil nové high na ceně 1,3172. Dolar ztratil díky zprávám ...
    • Ranní komentář k EUR/USD a Kypru
      Kypr se v noci dokázal dohodnout s mezinárodními věřiteli a politikům se povedlo zachránit zemi před bankrotem. D...
    • Ranní komentář k EUR/USD a situaci na trzích
      Americká centrální banka (Fed) včera zveřejnila svoji Béžovou knihu, která informuje o stavu tamní ekonomiky. Ame...
    • Ranní komentář: Klesající výnosy akciím pomáhají. Nevadí ani horší makro a tlak na marže firem
      Akciové trhy včera mírně rostly a S&P500 se opět vrátil nad hranici 4 100 dolarů. K pozitivní náladě pomáhá hlavně pokračující pád výnosů a nic na ní nemění ani horší makro a ne zrovna optimistický výhled pro vývoj ziskovosti amerických společností. Dnes je Velký pátek a v Evropě jsou trhy uzavřeny, takže na trzích s vyšší aktivitou počítat nemůžeme. Situace se ale může změnit odpoledne, kdy přijdou na řadu potenciálně velmi důležité výsledky z amerického trhu práce.
    • Ranní komentář: Klesající výnosy opět pomohly akciím, Bayer včera -17 %, ještě k Open AI
      Akciové trhy včera opět rostly. Nejvíce se dařilo technologiím, kterým pomáhá pokračující pád výnosů na delším konci výnosové křivky. Ten dostává pod tlak naopak americký dolar, který včera znovu slábl na většině měnových párech. Nálada na trzích zůstává pozitivní a zdá se, že prozatím jsme bez větších rizik. Dnes pozor hlavně na výsledky společnosti Nvidia, která svá čísla zveřejní ale až po uzavření amerických burz.
    • Ranní komentář: Klidné trhy čekají na nový impuls
      Minulý týden na trhy velké změny nepřinesl, i když byl jeho konec poměrně volatilitní pro EURUSD a pro některé z dalších dolarových párů. Dolar se sice dostal pod prodejní tlak, svou vysokou cenu si ale na většině měnových párů drží, když mu pomáhá hlavně silný fundament a očekávání dalšího růstu úrokových sazeb, které by podle názoru trhu i Fedu samotného měly stoupnout letos hned třikrát. Nový týden by měl začít v klidném duchu. Ekonomický kalendář je na data velmi chudý, ale v dalších dnech by se obchodování mělo vrátit do starých kolejí, když nás čeká řada zajímavých fundamentů, jako minutes z prosincového zasedání Fedu, nebo výsledky z amerického trhu práce.
    • Ranní komentář: Klidný konec týdne na většině trhů, covid v Číně a další snižování sazeb v Turecku
      Včerejší seance mnoho nových fundamentů nepřinesla. V USA se neobchodovalo kvůli svátku a objemy v Evropě byly hluboko pod průměrem. Americké výnosy pokračují v mírném snižování, což dál pomáhá udržovat docela pozitivní náladu na finančních trzích. Rizikem do nejbližších dnů naopak zůstává situace v Číně a možnosti dalších lockdownů.
    • Ranní komentář: Klidný start do nového týdne, Citi chce propouštět a konec WeWork
      Začátek týdne na trhy výraznější změny nepřinesl a akciové indexy si své pozice podržely. Mírného růstu se dočkaly výnosy, které se ale i tak nacházejí pod úrovněmi z minulého týdne. Jejich růst pomohl americkému dolaru, který zpevňoval na většině měnových párů. Dnešek přinesl zasedání australské centrální banky, která podle očekávání zvedla úrokové sazby. Odpoledne pozor například na výsledky společnosti Uber. Večer pak svá čísla budou reportovat ještě Rivian, Occidental Petroleum, nebo Upstart.
    • Ranní komentář: Klidný začátek týdne, růst 3M, výsledky BYD, monetizace Google Maps
      Akciové trhy vstoupily do nového týdnu pozitivně, i když na výrazně podprůměrných objemech. Včerejší seance mnoho nových fundamentů nepřinesla. Dnešek by už ale měl být o něco zajímavější. Dočkáme se například výsledků z amerického trhu s bydlením, americké spotřebitelské důvěry, nebo čísel z tamního trhu práce. Stabilní situace je po včerejšku také na trhu s dluhopisy a i na FX, kde se dolaru daří držet zisky z posledních několika týdnů.
    • Ranní komentář k měnovému páru EUR/USD a ekonomickému dění v Evropě a USA
      Boj o americký rozpočet pokračuje Americký kongres není stále schopen se dohodnout na rozpočtovýc...
    • Ranní komentář: Kolaps cen ropy a další šíření koronaviru dostává akciové do panického režimu
      Finanční trhy jsou dnes ráno v plném panickém režimu. Cena ropy se propadla ráno o téměř 30 % poté, co Saudové zareagovali na neúspěšné jednání s Ruskem dramatickým snížením cen ropy pro své odběratele, kterým signalizují začátek stejné cenové války, jako byla ta, která v roce 2016 dostala cenu ropy pod hranici 30 USD za barel.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    Forex brokeři
    reklama
    Swissquote Bank