Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V tomto článku se podíváme na jeden z mých swingových obchodů, který vycházel z obchodní přípravy na denním grafu. U těchto levelů obvykle očekávám delší dobu držení, nicméně zde nebyly splněny podmínky řízení, takže jsem jej raději ukončil daleko dříve. Pojďme se na celou situaci podívat.
EUR/USD – D1
Obchodní příprava pro swingový trading obvykle vyplývá z H4 nebo D1 cenových grafů. Konkrétně u tohoto levelu jsem supportní zónu identifikoval pomocí denního grafu. Jedná se o silný support, který nabízí možnost obchodovat jak spodní hranu gapu, tak například i samotný objem v oblasti POC.
Někdy v mých levelech počítám také s možným výběrem likvidity pod swingovým low, nebo nad swingovým high, každopádně tento support byl dostatečně robustní, takže jsem k tomuto ředění rizika nemusel sáhnout.
Trh reagoval přímo na první vstupní úroveň, tedy hranu nákupního gapu, od které se odrazil. Bohužel místo nákupního momenta, které by pomohlo instrumentu k růstu, se trh uchýlil do konsolidační fáze. Osobně mám raději, když trh na level vykáže reakci ihned s tím, že ke konsolidaci dojde až na vyšších hodnotách, protože se pak mnohem lépe pracuje se SL a někdy lze i do trhu přihodit menší objem. Nic z toho se ovšem tady nestalo.
EUR/AUD – H1
Samotná reakce na první vstup byla učebnicová. Trh okamžitě vykázal růst s korekční aktivitou a následným průrazem na vyšší hodnoty. Aby bylo možné mluvit o agresivním momentu, tak by trh musel prorazit hodnotu nejbližší rezistence z vyšších časových rámců, což se nestalo. Trh místo průrazu začal na levelu konsolidovat, takže jsem zde vybral zisk a nechal tento měnový pár pokračovat dále už bez mé účasti.
Rozhodnutí to bylo správné i při současném zpětném pohledu, protože trh vyšší hodnoty prozatím příliš nevytvořil a stále se nachází v konsolidačním pohybu. V tomto případě by mohl být obchod i na mnohem delší dobu, jelikož trh stále může jít na nižší hodnoty testovat POC. Z tohoto obchodu tedy beru zisk, nicméně obchod nebyl realizován podle původní myšlenky.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz