Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V tomto článku se podíváme na jeden z mých obchodů, který jsem realizoval proti silnému down trendu. Kontextově se jednalo o rizikovější obchod, nicméně supportní úroveň, na které jsem spekuloval na růst měnového páru, byla poměrně silná. Jakou situaci jsem obchodoval a jak to celé dopadlo? Na to se podíváme právě nyní.
EUR/NZD – H4
Support, který jsem v tomto případě obchodoval, byl tvořený výraznou změnou nabídky a poptávky a to na H4 časovém rámci. Tato agresivní změna tržního sentimentu byla následně trhem proražena, což predikovalo budoucí tržní reakci, protože z proražené rezistence se vzápětí stává support. Predikovaná reakce na level skutečně přišla. Vzhledem ke kontextu trhu, který dlouhodobě klesal, bylo potřeba sáhnout k agresivnímu řízení obchodu a brzkému výběru zisků. To se nakonec i povedlo.
EUR/NZD – M15
Jak je již mým zvykem, i do tohoto obchodu jsem vstupoval prostřednictvím dvou obchodních příkazů. Tímto stylem (ředěním) se snažím získat v trhu kurzovou výhodu. Trh nakonec reagoval až na hodnotu druhého vstupu. Od této menší supportní zóny se pak trh odrazil a začal růst. Vzhledem k tomu, že jsem věděl, že obchod musí být agresivně řízený, utahoval jsem SL pod vytvořeným swingovým low v okamžiku, kdy trh urazil cca 50 % k mému profitu. Hodnotu profit targetu jsem měl nastavenou na nejbližší rezistenci právě kvůli výraznému down trendu, kde jsem také z obchodu se ziskem vystoupil.
V této ukázce není až tak důležitá technika, jako spíše plánování obchodu. Dopředu bylo totiž jasné, že bude potřeba jak obchod agresivně řídit, tak i poté vystoupit na nejbližší rezistenci. Bylo tedy nutné odhodit jakoukoliv naději na ziskový home run, protože probíhající tržní sentiment ji zcela pohřbil.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass