Vítám vás u dalšího Praktického okénka. V tomto díle si připomene jeden z mých velmi oblíbených patternů, který využívá metodu Fibonacciho projekcí, pro určení jak vstupní ceny, tak ceny výstupní. Ve druhé ukázce se podíváme trochu do historie, abychom si připomněli, že trhy jsou cyklické a nabízejí neustále velmi podobné obchodní příležitosti.
AUD/CHF – M30
Při přípravě obchodní pozice, pro obdobné obchody, v trhu vyhledávám postranní pohyb (konsolidaci na High nebo Low) ideálně u trendové čáry. Následně na tento postranní pohyb použiji nástroj Fibonacciho projekce, který mi vykreslí budoucí cenové úrovně, na kterých očekávám, že trh bude provádět konsolidaci, nebo že dojde k obratu.
Vstup do trhu umisťuji obvykle (pokud struktura trhu nenabídne jiný vstup) na úrovni 23,6 % Fiba. Výstup z obchodu obvykle plánuji na jedné z Fibo úrovní v kombinaci s Price Action a S/R zónami. Stop loss obvykle umisťuji nad High/Low postranního pohybu ve kterém došlo k exekuci.
AUD/CHF – H4
Na tomto měnovém páru jsem realizoval již druhý short obchod a stále se jedná o ty samé tržní principy. Identifikace trendu, poté vyhledání ideální cenové úrovně pro vstup do obchodu pomocí PA nebo Volume a následná exekuce s kvalitním řízením peněz.
Na obrázku níže lze pozorovat výsledek dvou rozdílných obchodů. První využívá historických úrovní, druhý obchod vyplívá ze současné tržní situace. I když oba obchody vznikly na základě jiné obchodní myšlenky, stále spadají do oněch tří základních principů: identifikace trendu, nalezení vhodné cenové úrovně a exekuce s řízením peněz.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass