Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V dnešním článku se podíváme na dva obchody, které bych rád držel delší dobu, protože jsem je otevíral na základě technické analýzy z denního časového rámce. V článku si popíšeme jak obchodní myšlenku jednotlivých vstupů, tak i očekávané cílové hodnoty. Pojďme tedy na to.
NZD/CAD – M30
Ještě včera tento obchod vypadal velmi slibně. Trh totiž agresivně zamítl vyšší hodnoty a to pomocí technické formace dvojitý vrchol, která velmi často predikuje dlouhodobější cenové pohyby. V noci ovšem došlo k zamítnutí nižších hodnot a trh stejně agresivně začal posilovat. V době psaní článku trh testuje rezistenci, na které jsem vstupoval do krátké pozice, takže očekávám odraz a snad i pokračování down trendu.
NZD/CAD – H1
Tento obchod má poměrně volný prostor na nižších hodnotách, kde nejsou žádné zásadní supporty. Nachází se zde pouze větší množství pivotových low, což je technický prvek, který obvykle funguje pro trh jako magnet, jenž bývá vyplňován pomocí volatilního cenového pohybu. Pokud by se trh na současné rezistenci otočil opět do klesajícího trendu, nabídne to možnost si ještě přihodit nějaký objem do trhu na technické korekci. Uvidíme, jak se celá situace vyvine a co vše trh dovolí.
EUR/AUD – D1
Také mám otevřený ještě jeden obchod ve směru short, do kterého jsem vstupoval rovněž na základě denního grafu. Tento měnový pár se dlouhodobě nachází v klesajícím trendu s tím, že pomocí volatilní svíce prorazil swingové low. Po průrazu následoval pullback na tuto rezistenci, kde jsem vstoupil do krátké pozice. I zde trh nabízí poměrně velký prostor pro realizování zisku. Ideální cílová cena by se pak nacházela v konsolidaci na samotném swingovém low okolo hodnoty 1,6000.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz