Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes se podíváme pouze na jeden měnový pár, na kterém jsem ovšem provedl dva obchody. Jeden byl v rámci long spekulace na supportní zónu, zatímco druhý byla short spekulace založená na výběru likvidity v oblasti pivotových low. Jelikož byly oba obchody naprosto odlišné, tak bylo zapotřebí sáhnout u každého z nich ke zcela odlišnému řízení.
EUR/AUD - H1
V rámci tohoto obchodu jsem u EUR/AUD spekuloval na odraz nejprve od prvního supportu, který byl tvořen proraženou pivotovou high. Druhý vstup do obchodu se odehrál také na této technické formaci, která však byla ještě podpořena volume z krátké tržní konsolidace. Jak je na obrázku vidět, trh na první level vůbec nereagoval a až na levelu druhém došlo k zastavení pádu.
Vzhledem k tomu, že se exekuce těchto obchodních příkazů uskutečnila v odpoledních hodinách, tak se dalo předpokládat, že trh již žádnou výraznou nákupní aktivitu nepředvede. Proto jsem obchod podržel přes noc. Cílem bylo využít nákupní choutky obchodníků při londýnské seanci, což se nestalo. Vzhledem k tomu, že trh nevykázal žádnou nákupní aktivitu, nemělo dále smysl marně doufat a tak jsme obchod ukončil za nulu. Nakonec se toto rozhodnutí ukázalo jako velmi dobré.
EUR/AUD - M30
Měnové trhy jsou někdy volatilní a velmi rády mění svojí strukturu. Proto by měl mít Fx obchodník v rukávu více obchodních technik, které může v případě potřeby na trhy nasadit. Zajímavou technikou je obchodování pivotových high a low. Trh totiž mívá tendenci tyto shluky cenových výběžků vyplňovat.
Kumulace pivotových high jsem tedy využil k umístění short obchodních příkazů. Trh nákupním pohybem aktivoval všechny tři příkazy a následně vyrazil směrem na jih, kde se jeho pád zpomalil až na úrovni supportní zóny, kde jsem vybíral zisk. Tento druh obchodů je velmi jednoduchý na přípravu a nejspíše i snazší na řízení.
Děkuji za přečtení.
Martin Klass