Vážení čtenáři a kolegové tradeři, rád bych se s vámi v seriálu „praktické okénko“ podělil o své realizované obchody, o svůj pohled na finanční trhy, o money-management a přípravu obchodních úrovní.
Budu moc rád, když mé obchody někoho inspirují nebo mu vnuknou zcela novou obchodní myšlenku, která mu schází do celkové mozaiky pochopení fungování finančních trhů.
Rovněž můžeme vést produktivní a smysluplnou diskusi, která pomůže vyšperkovat naše obchodní strategie a jako komunita si tímto způsobem budeme moci ulehčit obchodování na finančních trzích.
Tedy dejme se do toho!
AUD/JPY – H4
Při realizaci obchodních úrovní využívám dvojitý vstup. První část obchodní pozice otevírám před S/R zónou (vypozoroval jsem, že většinu ziskových obchodů trh k S/R zónám nedotáhne, takto mám šanci alespoň na malý profit) a druhou část obchodní pozice umisťuji na hodnotu POC nebo Volume (kdo prosím netuší o čem je řeč, počkejte na další díly tohoto seriálu, vysvětlíme si ;)) S/R zóny.
Hodnoty profit targetu (PT) určuji podle Fibonacciho Retracementu, který „natáhnu“ právě na S/R zónu. (Tímto postupem predikuji budoucí rotační cykly trhu, tedy budoucí úrovně, kde očekávám tvorbu nové S/R zóny). Částečný výstup realizuji na úrovni 161,8% fibo., celou pozici obvykle ukončuji na hodnotě 261,8% fibo.
Stop-loss (SL) umisťuji v dostatečné vzdálenosti od S/R zóny. (Trh velmi rád testuje High nebo Low těchto zón, proto nedává smysl umisťovat SL těsně pod/nad ně.)
Následující praktická ukázka se týká především řízení obchodní pozice. Na měnovém páru AUD/JPY jsem spekuloval na long směr. Trh rotoval těsně nad úrovní prvního vstupu do pozice (očekával jsem, že by mohli nabrat „lehkým dotykem“ a jít pro zisk), následně došlo k testu likvidity uvnitř S/R zóny, poté k testu Low a až tam nastala nákupní reakce.
Obchod jsem záměrně vyfotil v okamžiku ukončení obou pozic, aby bylo jasné, že když existuje obchodní plán tak je potřeba jej dodržet bez ohledu na „přání“, že si odnesu nějaký zisk.
Nakonec byl tento obchod za „nula“, ale i to je mnohem víc než ztráta.
USD/CHF – H1
Tato short obchodní příležitost je ukázkou toho, o čem jsem psal výše, že trh ziskové S/R zóny nedotahuje. Tento téměř přesný vstup před S/R zónou mi zajistil alespoň částečný výdělek, protože na profitu skončila pouze první část obchodní pozice, druhá (umístěná na POC) realizována nebyla.
Děkuji za přečtení a přeji mnoho ziskových obchodů.
Martin Klass