Sobota 23. listopadu 2024 09:11
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
eightcap trade smarter

Růst průmyslové výroby

C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst průmyslové výroby v EU v listopadu meziměsíčně zrychlil

13.01.2021 Růst průmyslové výroby v Evropské unii v listopadu meziměsíčně zrychlil na 2,3 z říjnových dvou procent. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V samotné eurozóně se výroba zvýšila o 2,5 procenta po říjnovém nárůstu o 2,3 procenta.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Průmyslová výroba si v listopadu udržela mírný meziroční růst, pokud celkový výsledek očistíme o vliv počtu pracovních dní. Pokračuje také růst nových zakázek a tržeb, listopadový růst byl nicméně slabší než v říjnu. Přesto ale lze konstatovat, že se tuzemskému průmyslu daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá přímý dopad na průmyslovou výrobu a také zahraniční obchod funguje v zásadě bez omezení. Pro domácí výrobce je důležité, že průmyslu se dobře daří napříč Evropou, zejména pak v Německu, s nímž je tuzemský průmysl úzce provázán.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Růst průmyslové produkce v Japonsku se v listopadu zastavil

28.12.2020 Růst průmyslové výroby v Japonsku se v listopadu po pěti měsících zastavil. Zahraniční poptávku po japonském zboží podkopává vzestup počtu případů nákazy novým koronavirem. Japonská vláda dnes oznámila, že produkce v listopadu stagnovala po čtyřprocentním nárůstu v předchozím měsíci. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že růst bude pokračovat. Jeho listopadové tempo odhadovali v průměru na 1,2 procenta.
C:\fakepath\eu.jpg

Meziměsíční růst průmyslové výroby v EU v říjnu výrazně zrychlil

14.12.2020 Meziměsíční růst průmyslové výroby v Evropské unii v říjnu zrychlil na 1,9 ze zářijových 0,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V samotné eurozóně se výroba zvýšila o 2,1 procenta po zářijovém růstu o 0,1 procenta.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.12.2020 Průmyslu se daří, neboť druhá vlna pandemie nevedla k přímým omezením ani ve výrobě, ani v zahraničním obchodu.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Růst průmyslové výroby v Německu v září zaostal za očekáváním

06.11.2020 Průmyslová výroba v Německu se v září meziměsíčně zvýšila o 1,6 procenta. Její růst byl ale výrazně pomalejší, než se předpokládalo, neboť ekonomickou aktivitu brzdí šíření koronaviru. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
img

Meziroční růst spotřebitelských cen přibrzdí pod 3 %

04.11.2020 Údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách za září ukáží slušný růst, který ještě nebude reflektovat blížící se epidemickou pohromu. Od České národní banky čekáme v listopadu vyčkávání a ponechání měnové politiky bez změny. Spotřebitelské ceny za říjen přibrzdil pokles cen energií a meziroční inflace tak pravděpodobně poprvé od dubna klesla pod 3 %.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna v úvodu týdne posilovala k euru i dolaru

02.11.2020 Koruna v úvodu nového týdne posilovala, vůči euru si dnes česká měna ve srovnání s pátečním závěrem polepšila o 20 haléřů na 27,08 Kč/EUR. K dolaru zpevnila o 14 haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,28 Kč/USD. Koruně pomohl růst akcií i zpráva, že aktivita českých průmyslových podniků v říjnu zrychlila na dvouleté maximum.
img

Aktivita ve výrobním sektoru v říjnu rostla

02.11.2020 Index nákupních manažerů v ČR v říjnu rostl na úroveň 51,9 bodů z předchozí úrovně 50,7 b. To bylo mírně nad očekáváním trhu. Na zlepšení poukazoval i vývoj obdobných indexů z eurozóny a Německa či zprávy o vývoji zakázek. My jsme nicméně s ohledem na prudké zhoršení epidemické situace již v říjnu čekali snížení aktivity. V sousedním Polsku index stagnoval na předchozí úrovni 50,8 bodu, když se čekal mírný růst.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Maloobchodní tržby v Číně poprvé od vypuknutí pandemie vzrostly

15.09.2020 Maloobchodní tržby v Číně v srpnu meziročně vzrostly o 0,5 procenta - zvýšily se přitom poprvé od vypuknutí pandemie. Minulý měsíc také nad očekávání zrychlila průmyslová výroba. Dnes zveřejněné údaje čínského statistického úřadu tak podle analytiků dokládají, že proces oživení ekonomiky v zemi nabírá po koronavirové krizi na síle.
C:\fakepath\euro4.jpg

Růst průmyslové výroby v EU i v eurozóně v červenci zpomalil

14.09.2020 Průmyslová výroba v Evropské unii i v eurozóně se v červenci proti předchozímu měsíci zvýšila o 4,1 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Produkce se tak už třetí měsíc za sebou zotavovala z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Zůstala však výrazně pod úrovní z loňského července a její růst prudce zpomalil i proti červnu, kdy v EU dosáhl 9,6 procenta a v eurozóně 9,5 procenta.
C:\\fakepath\\Německo.jpg

Růst průmyslové výroby v Německu v červenci prudce zpomalil

07.09.2020 Růst průmyslové výroby v Německu v červenci proti předchozímu měsíci zpomalil na 1,2 procenta z červnových 9,3 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Údaje signalizují, že nelze očekávat rychlý návrat produkce na úrovně z období před příchodem koronavirové krize.
img

Ranní nadhoz - Očekávaný růst průmyslové výroby v eurozóně

12.08.2020 Z Německa včera přišly další dobré zprávy, když tamní ZEW index očekávání namísto předpokládaného mírného poklesu poskočil vzhůru. Po červencových 59,3 bodech jsme se tak dočkali hodnoty 71,5, což je nejlepší skóre od roku 2004. Mezi německými investory tak evidentně zavládlo přesvědčení, že jejich zemi na půlročním horizontu čeká razantní ekonomické zotavení. Opačný průběh pak mělo zveřejnění druhé složky ZEW indexu, tedy hodnocení aktuální situace. Zde se namísto zlepšení dostavil další propad a index tak zůstává na bídných -81,3, tedy poblíž historického minima.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Růst průmyslové výroby v Německu v červnu zrychlil na 8,9 pct.

07.08.2020 Tempo růstu průmyslové výroby v Německu v červnu podle sezonně upravených údajů zrychlilo ve srovnání s předchozím měsícem na 8,9 procenta z květnových revidovaných 7,4 procenta. Meziročně se však výroba propadla o 11,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Průmysl a zahraniční obchod pozitivně překvapují

06.08.2020 Průmyslová výroba v červnu oživila citelně rychleji, než se čekalo. Ruku v ruce s tím se výrazně nad odhady zlepšila bilance zahraničního obchodu. Údaje podporují naši prognózu celoročního poklesu české ekonomiky o „pouhých“ 5 %. Stavebnictví naopak svůj pokles zatím prohlubuje.
img

Průmysl dohání předchozí propad

06.08.2020 Česká průmyslová výroba v červnu oproti květnu vzrostla o silných 13,4 %. Její meziroční pokles se tak snížil na 11,9 % po předchozím propadu o celou jednu čtvrtinu procenta. Bez vlivu započtení pracovních dnů se meziroční pokles zmírnil na 7,0 %, přičemž zde analytické odhady včetně našeho počítaly s poklesem kolem 12 %.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Výroba zpracovatelského průmyslu v Japonsku je nejníže od r. 2009

30.06.2020 Výroba japonského zpracovatelského průmyslu v květnu klesla nejníže od finanční krize v roce 2009, koronavirová pandemie totiž dál brzdila poptávku doma i v zahraničí. Míra nezaměstnanosti se pak dostala na maximum za tři roky a k dispozici je nejméně volných pracovních míst za pět let. Dnes zveřejnění údaje vlády ukazují, že třetí největší ekonomika světa se propadá hlouběji do recese.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst průmyslové výroby v eurozóně začátkem roku překonal odhady

12.03.2020 Průmyslová výroba v eurozóně se v lednu meziměsíčně zvýšila o 2,3 procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Údaje signalizují, že ekonomika eurozóny byla na cestě k oživení, než začala v únoru čelit negativním dopadům nového typu koronaviru.
img

Měsíční předpovědi: Ekonomika brzdí a inflace roste

31.01.2020 Odhadujeme další zpomalení ekonomiky na konci minulého roku způsobené zejména oslabeným průmyslem. Naopak inflace zrychluje a na začátku roku vyskočí v meziročním srovnání na 3,4 %. Česká národní banka bude pod vlivem zvýšené inflace silně uvažovat, zda přece jen úrokové sazby nezvýšit, nakonec ale převládnou hlasy pro jejich stabilitu.
C:\fakepath\rusko.jpg

Ruská měna i akcie po změně vlády výrazně zpevňují

17.01.2020 Ruský rubl dnes výrazně zpevňuje, v jednu chvíli přidával k dolaru více než půl procenta. Na rekord se pak vyšplhaly ruské akcie. Trh tím reaguje jednak na ohlášené změny v ruské vládě, jednak na solidní statistiku z Číny. Vzpruhu znamená pro ruské trhy i růst cen ropy, což je pro Rusko hlavní vývozní komodita, která značnou měrou přispívá i k plnění státní pokladny.
img

Český průmysl zůstává utlumen

09.12.2019 Průmyslová výroba v ČR v říjnu klesla meziměsíčně o 0,1 %. Na meziroční bázi se jedná o pokles o 0,4 %. Bez očištění o nevýhodu v podobě chybějícího jednoho pracovního dne činil meziroční pokles 3,0 %. To bylo v souladu s očekáváním trhu. My jsme s ohledem na vývoj předstihových indikátorů a vývoj zahraniční poptávky, čekali hlubší pokles. Nicméně průmyslová výroba zůstává v útlumu a pro nejbližší měsíce je pravděpodobný další pokles.
C:\fakepath\cina.jpg

Čína si znovu hraje s čísly

14.11.2019 Nové statistiky z Číny nepřinesly nikterak optimistický obrázek. Nadměrné kapacity i obchodní válka se Spojenými státy si stále více vybírají svou daň na druhé největší světové ekonomice. Dopad na komoditní trhy a australský dolar je proto negativní, protože Čína je největším světovým konzumentem většiny průmyslových surovin, jako je uhlí, železná ruda nebo měď.
usa 14122014.png

Průmyslová výroba v USA v srpnu klesla

15.09.2017 Průmyslová výroba ve Spojených státech v srpnu klesla o 0,9 procenta, což bylo nejvíce za osm let. Na vině je řádění hurikánu Harvey, kvůli němuž prudce klesla produkce ropy a zemního plynu a činnost byla nucena přerušit řada petrochemických závodů na pobřeží Mexického zálivu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila americká centrální banka (Fed).
cina a euro.png

Růst čínské ekonomiky je nejslabší za 6 let

15.04.2015 Hospodářský růst Číny v prvém čtvrtletí zpomalil na sedm procent, zatímco v posledních třech měsících loňského roku čínská ekonomika stoupla o 7,3 procenta. Čína je druhou největší ekonomikou světa, a tak slabší růst může mít dopady jak v Asii, tak ve zbytku světa.
Související klíčová slova: Střední Evropa | CFR | Růst v eurozóně | Produkce ve stavebnictví | Marlin | Zrušení cel | Oilprice.com | GFCF | Posílení dnes | Války | Vývoj | Češi | Kpler | Časové řady | US2000 | Jana Steckerová | DPH | EUR | Stavebnictví | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Index spotřebitelských cen | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Cena futures | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Take Profit | Klíčový ukazatel | Automobilový sektor | Snížení úroků v USA | Itálie | Stoxx | Stavební produkce | Epidemická situace | Texas | Finanční aktiva | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Jüan | Inflace v září | Nikl | L.F. Investment | Nový americký prezident | Jak to ovlivňuje forex | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Rizikovější investice | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Index USDIDX | CIC | Investice | Ekonomické zotavení | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Support | Lednová inflace | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Akcie společnosti Alibaba | Intervence | Výkon ekonomiky | E.ON | Produkce energie | Pokles cen energií | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Maloobchodní tržby v Číně | Měsíční předpovědi | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Chování | Český průmysl | Příliv zahraničního kapitálu | Geopolitické napětí | Patria | Akcie společnosti | Výpadky v zásobování | Rostoucí výnosy | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Výnos | Asijské akcie | Exchange | Delta | Apple | Německý exportní průmysl | Malta | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Růst sazeb | Módní společnosti | Index DOW | Import | Forexový trh | ČEZ | Commodities | Kontrakty | Dnes ČNB | Změny HDP | Odhad HDP | Nové statistiky z Číny | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | Investing | Nejvýraznější růst | Brent | Znehodnocení | Kontrakce | Peníze | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | Americká lehká ropa WTI | Strach | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Úřad Eurostat | Silný růst | Běžný účet platební bilance | FBI | Měny | Čínský statistický úřad dnes | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Tuzemská ekonomika | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Burza | Slabý trh | Dlouhodobý trend | ZEW index | CZK | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Nová prognóza | Burzy | USD/EUR | Hospodářské výsledky | EUR/PLN | Vývoj ceny ropy | Dolar dnes | Zhodnocení měny | Cena ropy brent | Proražení | Odliv kapitálu | Export | David Matulay | Hospodářský institut | Bond | Prodej automobilů | Ekonomické výhledy | Centrální banky USA (Fed) | Hrubý domácí produkt | Obchodní tipy | Ekonomická aktivita | Tichomoří | Tovární objednávky | Litva | Nižší úroky | Dnešní obchodování | Devizové rezervy České národní banky | GBP/USD | Americké tajné služby | GBP/EUR | Nárůst ceny | UniCredit Bank | Internetový gigant | Finanční trh | Dodávky čipů | EUR/CZK | Investing.com | Zájem o ropu | Makrodata | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | MOEX | Růst akciových trhů | Americké ekonomiky | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | MiFID II | Zisk | Odeznívání inflace | Nové mutace viru | Finanční rok | Thomas Gitzel | BP | Statistický úřad Eurostat | Významné změny | Údaje o průmyslové výrobě | Posílení | Zisky pro akcie | USD | Reálné ekonomiky | Kč/USD | Plnění objednávek | Vít Hradil | Nové mutace | Vývoj ceny ropy Brent | Makrokalendář | Plány | Růst v Číně | Kč/EUR | Funkční období | Klaus Wohlrabe | Výrazný zisk | Devalvace měny | Důvěra domácností | Analýzy | Evropské ekonomiky | Spotřebitelský sentiment | Pokles kurzu | Investovat | Důvěra v ČR | Cenové tlaky | Nikkei | Wienerberger | Patria Online | Tempo zdražování | Portugalsko | S&P | Analýza transakcí | Úroková sazba | Dovoz | Unie | Výzkumy | Vývoz do USA | Aktuální kurzy | Deflace | Ruský rubl | Komoditní | CFD (Rozdílové smlouvy) | Průmyslová výroba v Německu | Ekonomický kalendář | Přidaná hodnota | Narušení dodávek | Kevin Tran Nguyen | Nordea | ZEW | Příležitosti na komoditním trhu | Výsledky | Objem | Průměrné mzdy v ČR | Maloobchodní tržby v ČR | Ekonomický vývoj | Ekonomické oživení | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | HUF | Globální ekonomiky | Fundamentální analýza | Retracement | Lepší výsledky | TIM | Energie | Prezident | Eurostat | CAC 40 | OPEC+ | Zpráva | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | Podnikatelská nálada | Bloomberg | Hlavní analytik | IEA | Firmy | Šéf centrální banky | Čínské trhy | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady trhu | Data z průmyslu | Globální dění | Nástroj | Tencent | Janet Yellenová | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | United Airlines | Lukáš Kovanda | HUF/EUR | Globální obchod | OPEC | USD/PLN | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | GBP | Investice do nemovitostí | KB | Nabídka | Maloobchod | Měna | Optimistická očekávání | Centrální banky | Inflace v květnu | Nasdaq | Konkurenceschopnost Číny | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trump | Deficit | Silnější dolar | Zprávy | Obavy z recese | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vstupy | Dolary | Federální rezervní systém | BREAKING | Reálné mzdy | Averze k riziku | Pandemie nemoci COVID-19 | Bydlení | Index RTS | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Michal Brožka | Bank of Japan | Předstihové indikátory | Vyhlídky | Dopad pandemie | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Bit.plus | Ruské akcie | S&P/ASX 200 | Trh | Snížení těžby | Komise | Výrazný růst | Australský dolar | Korekce | Vývoz ropy | Pandemie koronaviru | Upozornění | LNG | Zpřesněný odhad | Růst průmyslové produkce v Japonsku | Money management | Výrazný pokles | Sazby ČNB | Největší ekonomika světa | Ekonom Ifo | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Globální finanční trhy | Index cen průmyslových výrobců | Americká centrální banka | Propad | Pokračující pokles | Finanční problémy | HDP eurozóny | Vysoké ceny energií | Koronavirová pandemie | Microsoft | Příležitosti | Ropa Brent | xStation | Průzkumy | Alibaba | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Long pozice | Pár EUR/USD | Automobilky | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Deficit nabídky | Meziroční růst HDP | Srovnávací základna | Odhad růstu HDP | Index spotřebitelské důvěry | Příjmy z ropy | Kurz koruny k euru | Obnovitelné zdroje energie | Futures | Donald Trump | Intervence ČNB | Druhá vlna | Výpadky | Objem obchodů | Americké měny | Výroba aut | Graf | Kontext | Akciové trhy v Číně | Centrální banka | Trumpova administrativa | Přehled | Fondy peněžního trhu | Plyn | Jádrová inflace | Devalvace | Eurodolar | Kovy | Zpomalení ekonomiky | Fed | Zveřejněná data | Zpracovatelský sektor | Evropský statistický úřad Eurostat | Institut Ifo | Růst dovozu | Čínská centrální banka (PBOC) | USD/CNH | Cena severomořské ropy | Další růst | Měsíční data | Vývoj tržeb | Běžný účet | Akciový index | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Zahraniční obchod | LBBW | Markets | Výrobní aktivita | Obchody | Finanční trhy dnes | Index Nikkei | Ekonomické ukazatele | Utahování měnové politiky | Pozornost | EURUSD | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Česká měna | Čínský statistický úřad | Oilprice | Rekordní růst | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Libra | Ztráty peněz | CFD | Růst ceny zlata | Klouzavý průměr | Řecko | Propad exportu | Rostoucí náklady | Investment | Výhled vývoje ekonomiky | S&P 500 | ING | Míra | Úroky | Refinitiv | Americký průmysl | MT4 | Vysoká nezaměstnanost | Očekávání analytiků | Ranní nadhoz | Silné oživení | Exportní průmysl | Mutace viru | ProCent | Předstihové ukazatele | Silný trh | Průmyslová výroba v ČR | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Forexové trhy | Čínská ekonomika | Termínované vklady | ECB | Ceny | CHF | Japonská vláda | Finální odhad | ČNB | Pokles | Prognóza ČNB | Surové ropy | Onemocnění | Budoucí vývoj | Ruský akciový index | Alibaba na burze v Hongkongu | Pokles cen ropy | PMI ve službách | Naše prognóza | Akcie ve Spojených státech | Tržní očekávání | ATH | Rumunsko | Měny&Sazby | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | COVID-19 | Ceny futures kontraktů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Tempo poklesu | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Daně | Pokles indexu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ekonomická důvěra | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Aktivity v Číně | Komodita | CHN.cash | Hizballáh | Prostor pro další růst | Intervence na devizovém trhu | Nejprudší pokles | Vývoj HDP | Podnikatelé | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Vice | Růst cen | Rozvolnění restrikcí | Závislosti na Číně | Repo sazby | ČSÚ | Severomořská ropa | Devizové trhy | Šíření viru | JDE | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Automobilový průmysl | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Atentát na Donalda Trumpa | Velké objemy | Index nákupních manažerů | Otevření obchodu | Opatření proti šíření koronaviru | Průměrná mzda | Cena | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | NY FED | Ochlazení zahraniční poptávky | Hospodářský růst | Americký dolar | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Trh práce v USA | Index MOEX | Šíření koronavirové nákazy | PMI ve výrobě | Evropské indexy | Domácnosti | Nákladová inflace | Cena ropy | HKComp | FTSE | Ekonomové | Inflace | Využití kapacit | Účet platební bilance | Situace | Twitter | Dolar k japonskému jenu | DeepL | Zkušenosti | Nové rekordy | Česká ekonomika | Spotřební daně | Nálada na trzích | Evropská centrální banka | USD/CZK | Nové zakázky | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Růst průmyslu | Vládní pomoc | Spolkový statistický úřad | Hospodářský institut Ifo | Růst mezd | Cíle | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Market | Nezaměstnanost mladých | 256/2004 | Unicredit | Pokles výnosů | Rozkolísaný | Tržby | Indikátory | Historie | Pandemie nemoci | Aktivum | Makroekonomické faktory | Prudký růst cen | Finance | Destatis | Investujte | Měď | Úspory | Proinflační | Konsensus | AUD | Ranní okénko | Binance | Commodity | Nižší produkce | Pozitivní výsledek | Vývoz z Německa | Investice do projektů | Analytici | Dobré zprávy | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Softbank | Vysoká inflace | Provozní zisk | Hospodářství | COMEX | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Intermediate | Nižší ceny | Credit Suisse | Poptávka | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Teplé počasí | Růst průmyslové výroby v USA | Miliardy eur | Recese | Sazby beze změny | Makro | FXstreet | Německý ZEW index | Obchodní smlouvy | CZK/EUR | Index Dow Jones | Společnost IHS Markit | Stavební povolení | Švýcarský parlament | Signály | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Produkce zemního plynu | František Táborský | Silný support | Miroslav Novák | ISM | Negativní nálada | Kurz eura | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Ztráty zaměstnání | Oscilátor Marlin | Americká centrální banka (Fed) | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Futures kontrakty | Ceny potravin | Průmyslová výroba v lednu | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Capital | Měnový kurz | Doporučení | Rizika | Eurozóna | Růst čínské ekonomiky | Analytik Komerční banky | Výhledy | Prezident Donald Trump | CySEC | Zvýšení produkce | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Výkon amerického dolaru | PMI indexy | Předpovědi | Údaje z Číny | Mince | Světové ekonomiky | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Druhé funkční období | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Antivirus | Ekonomické údaje | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | Objem objednávek | Nařízení | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Japonský index Nikkei 225 | Indexy | Vývoj inflace | Oživení poptávky | ROCE | Severomořská ropa Brent | Druhé prezidentství Donalda Trumpa | Gold | Průmysl a zahraniční obchod | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Oslabení kurzu | Lehká ropa WTI | Podnikání | Rozvolnění protipandemických opatření | Tempo růstu | Libye | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Globální trhy | Bankéři | Počasí | Centrální banky USA | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny v Česku | Vývoj průmyslové aktivity | Situace na trhu | Peněžní zásoby | Long | Bankovní rada | Větší pokles | Výrazný propad | Cena severomořské ropy Brent | Co bude | Fibonacciho retracement | Pokles inflace | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Yield | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Business | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Projevy centrálních bankéřů | Pokles cen | Prodej aut | LPR | Investments | Růst ceny | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | RBI | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Firma | Sentix | Trhy dnes | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Trinity | Špatné zprávy | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Ekonomika eurozóny | Načasování | Sentiment | Spekulace | Forexu | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Čínský jüan | PLN | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Německá ekonomika | Burza Binance | Dnešní seance | Forint | PLN/EUR | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Průzkum PMI | Indexy S&P | Richemont | Obnovení růstu | Očekávání trhu | Měnové politiky | Akciové indexy | Obchodní válka | Oxford Economics | Ekonomická data | Historická maxima | Situace v průmyslu | Obchodování s cizími měnami | Invaze | ANZ | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Euro | Spořící účty | Omezení těžby | Ceny zlata | Výhled | Index technologického trhu | Komerční banky | Průměrná nominální mzda | Spojené státy a Čína | Kurzy měn | Ethereum | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Růst akcií | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Ekonomika rozvojových zemí Asie | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Dobrý výsledek | Expanze | eBook | Turistický ruch | Růst cen energií | Prostor pro růst | Fondy | Odhad růstu ekonomiky | Výnosy státních dluhopisů | Komoditní trhy | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | DAX | Růst průmyslové produkce | USD za barel | Nikkei 225 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Čeští podnikatelé | Dodávky ropy | Ekonomika | NZD/CHF | EU | Zotavení ekonomiky | Problémy | Luxusní zboží | Zpomalení růstu | Celkový výsledek | Currencies | Pozitivní očekávání | Slabší kurz | Úvěrové ratingy | Prezidentské volby | Znehodnocení měny | Nezaměstnanost | Dolarový index | Lucembursko | Ropa | Rezervy | Trhy v Číně | Rozvoj | Dnes na světových trzích | Tempo růstu čínské ekonomiky | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Transakce | Znovusjednocení země | Sankce | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Výroba v Německu | Spotřeba domácností | Slabší dolar | Značný pokles | DE30 | USDX | Akcie aerolinek | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Oslabení eura | Uvolnění měnové politiky | Japonský index | M2 | Kypr | Thomson Reuters | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Akcenta Miroslav Novák | Politická stabilita | Nový trend | Obchod | Patria.cz | Globální finanční krize | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Pokles nezaměstnanosti | Vysoké riziko | Purple Trading | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Meziroční změny HDP | Oslabení | Obchodní bilance | Spojené státy | Signál | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zdražování | Komerční banka | xStation 5 | Kupní síla | ANZ Research | CPI v USA | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Inflace v Německu | Úspěšné obchodování | Akciové futures | Pohonné hmoty | CHNComp | Devizové rezervy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Produkce energií | Koruna posílila | Společnost | Ekonomická důvěra v ČR | ASX 200 | Nové prognózy | Dynamika mezd | Radomír Jáč | SEC | ASX | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Šéf amerického Fedu | Nálada | Forex obchodování | Míra nejistoty | Eura | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komentář Radomíra Jáče | Zpomalení v Číně | Organizace | Odpovědnost | Obchodní rozhodnutí | Ceny pohonných hmot | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Růst | | Příjmy | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Dna | Zajištění | Administrativa | Úspěch | Dopad vysokých cen energií | Pandemie | Nominální mzda | Investiční cíle | Index | Růst průmyslové výroby v Japonsku | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Úrokové sazby | Lockdown | Čínský trh | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Varovné signály | Zvyšování úrokových sazeb | Volby | Akcie | Květnový růst | Celkové investice | Slovensko | Japonský index Nikkei | Martin Gürtler | Zveřejněné údaje | Tradeři | Oslabení polského zlotého | Foreign Exchange | SCMP | Ceny ropy Brent | Stabilita | Americká seance | Výkyvy | Volatilní | Energetické úspory | Politici | Aktuální kurzy měn | HDP Německa | Banky | PMI index v dubnu | Německý průmysl | Vývoj čínských devizových rezerv | Farmacie | Český statistický úřad (ČSÚ) | Next Finance Vladimír Pikora | Analýza makroindikátorů | Podnikání na kapitálovém trhu | Výdaje | CNY | Tempo růstu průmyslové výroby | M1 | Poskytování likvidity | Sankce proti Íránu | Obchodování na forexových trzích | Oslabení dolaru | Měnové politiky v USA | Internetový gigant Yandex | Růst cen zemního plynu | Covid | Nová historická maxima | Omezené dodávky | Průmyslová výroba v USA | Prezidentství Donalda Trumpa | Hutnictví | Úrokové sazby ČNB | Analytický tým FXstreet.cz | Růst průmyslové výroby v Číně | Růst ceny ropy | Vysoké úroky | Poradenství | Shrnutí obchodování | GoPro | Volby v USA | L.F. Investment Limited | Šance | Aktivita ve výrobním sektoru | Prodeje aut | Růst výroby | Chemický průmysl | Vakcinace | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Technická analýza | Dánsko | Na burze | Agentura Reuters | Dnešní údaje | Významný dopad | Ekonomické aktivity | ČSOB | Dopady pandemie | Úrok | Výroba počítačů | Ekonomiky | Měnová politika | Průmyslová výroba v Evropské unii | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Rates | Obchodní plán | Evropa | Ifo Klaus Wohlrabe | Next Finance | Žádosti o podporu | Nálada v Evropě | Negativní dopad | Vklady | Americký prezident | Český PMI index | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Americký maloobchod | Refinanční sazba | Onemocnění COVID-19 | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | VP Bank | Očekávaný růst | Mzda | Začínající obchodníci | Marketingová komunikace | Aktuální situace | Produkce ropy | Předpověď | Repo sazba | Vývoz do Spojených států | NPR | Prohlášení | Potravinářský průmysl | CCI | Banka | West Texas Intermediate (WTI) | Oslabení měny | Futures na americké indexy | Likvidní | Krize | Fundamentální analýza forexu | Management | Prodeje | Statistiky z Číny | Zisk na akcii | InvestingFox | Ekonomika rozvojových zemí | High | Železná ruda | Epidemické situace | Druhé prezidentství | UBS | Údaje | Průmyslová výroba v EU | Světové trhy | Obchodování na trzích | Tesla | Dow Jones | Ekonomické uzavírky | NLI | Riziko recese | Konec roku | CAD | Short | Podíl nezaměstnaných | Tomáš Vlk | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Capital Markets | Odhad vývoje HDP | Evropský statistický úřad | Autoprůmysl | Silver | Rostoucí mzdy | Nemovitosti | Snížení úroků | Odhadovaná cena | Stříbro | Ceny ropy WTI | Spotové ceny | Práce | Zdroje energie | Výrobní aktivita v ČR | Odvětví | Zájem o dolar | Oscilátor | Vývoj trhu | Průmysl v eurozóně | Vyjádření ČNB | Cartier | Konsolidace | Podniky | Měnový pár | Kanada | Jakub Matis | Zvýšení mezd | Finanční ztráty | Akcie firem | Koruna posiluje | Volatility | Ceny v Česku | Rubl | Rozpočet | xStation5 | Ceny energetických komodit | Kolísání měny | Poptávky po ropě | Pracovní síly | Závazek | Nákupní signál | Směřování | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Koruna dnes | Inženýrské stavitelství | Německo | Riziko deflace | Uvolňování měnové politiky v USA | Investiční společnosti | Kontrakt | Odhady analytiků | USD/JPY | Bankovky | Objem zakázek | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Růst průmyslové výroby v Německu | Zrychlení růstu | Severomořský Brent | Čínský HDP | SWDA | Ekonomické prostředí | Směrnice | Šíření nákazy | Ztráty | Růst cen průmyslových výrobců | Německé průmyslové podniky | Japonský jen | Solidní růst | FXstreet.cz | Bilance | USDIDX | Banka UBS | Hlavní ekonom | Tempo růstu hrubého domácího produktu | NZD | EUR/GBP | Koš | Investování | Oslabování koruny | Pracovní den | Mzdy | HDP v eurozóně | Tržní situace | Zadlužení | Obchodníci | Růst čínského HDP | Euro vůči americkému dolaru | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Výdaje na osobní spotřebu | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Přitažlivost americké měny | Index technologického trhu Nasdaq | Oslabení kurzu koruny | Zakázky německého průmyslu | Situace na trhu práce | PMI indikátor | Čína | Koruna | Evropský průmysl | Generali Investments CEE | ČR | MIFID | Zasedání bankovní rady | Francine | Kompenzace | Překážky | Eurodolar dnes | UK100 | KOSPI | Guvernér | Platina | Objem zakázek v německém průmyslu | EURGBP | USA | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Pozitivní zpráva | Sazby | Short pozice | Výrobce aut | XTB | NERV | Analytický tým | Rostoucí úrokové sazby | Předkrizové úrovně | Největší pokles | Subdodávky | Čínské devizové rezervy | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | Nejnovější statistika | Burze | WU | Investovat peníze | Meziroční inflace | Tajné služby | Výkon | Riziko | Libyjská Národní ropná společnost | Domácí poptávka | Růst průmyslové výroby v EU | Ekonomický poradce | Pražská burza | Ceny platiny | Disney | Ruský akciový index MOEX | Zpřísňováním měnové politiky | Dodavatelské řetězce | Průmyslová výroba v září | Indonésie | Pokračování růstu | Další pokles | Emise | Vývoj ceny | Potenciál růstu | News | Sentiment v ekonomice | Tým FXstreet.cz | Více peněz | Prodej | Home Depot | Tržby maloobchodníků | Smíšený signál | Akciový index MOEX | Sezónní vlivy | Spekulovat | Index nákupních manažerů v ČR | Měnový pár USD/CNY | Údaje o vývoji HDP | Největší ekonomika | Průmyslová výroba | CISCO | Průmyslové objednávky | Investiční | Průzkum | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Výkonnost | Patria Finance Tomáš Vlk | Průmyslová výroba ČR | Přebytek obchodní bilance | Ústup inflace | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Vysoký veřejný dluh | Energetický sektor | Růst poptávky | Budoucnost | Zhoršení nálady | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rozhodování | Opatření | Nuance | Walmart | Index S&P 500 | Růst spotřebitelských cen | Analytik Commerzbank | Česká koruna | Obnovitelné zdroje | Propad průmyslu | Energetická náročnost | Mzdy v ČR | HDP | Český PMI index v dubnu | Zhoršení epidemické situace | Investování je rizikové | Maloobchodní tržby | CL | Trh s bydlením | Výroba automobilů | Zlato | PMI index | Kurzy | Americká ministryně financí | Ruská měna | Objednávky | Inflační očekávání | Zpracování kovů | Stavební výroba | Výroba zpracovatelského průmyslu | Index Nikkei 225 | Výrobní aktivity | Čínské vlády | Komise v přenesené pravomoci | Uhlí | PBOC | Růst ekonomiky | Index PMI | CZK/USD | Vyšší inflace | Růst průměrné mzdy | OilPrice | Komodity | Správa | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Hlavní refinanční sazba | Trhy | Kryptoměny | Investiční doporučení | Hospodářské statistiky | Průmyslové kovy | Koronavirus | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Centrální bankéři | Belgie | Zlepšení | Růst poptávky po ropě | ČTK | USD/CNY | Měnové podmínky | Statistika | Amazon | Česká průmyslová výroba | Španělsko | Výrobní inflace | Tržby společnosti | Jerome Powell | Británie | Vysoké úrokové sazby | CEE | Česká národní banka | Wall Street | Index DAX | Analytik | Markit | Analýza | ADB | Průmyslové podniky | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Růst poptávky
Růst poptávky po akciích ČEZ
Růst poptávky po oceli
Růst poptávky po ropě
Růst pražské burzy
Růst prodejů
Růst produktivity
Růst průměrné mzdy
Růst průmyslové produkce
Růst průmyslové produkce v Japonsku

Následující klíčová slova

Růst průmyslové výroby v Číně
Růst průmyslové výroby v EU
Růst průmyslové výroby v eurozóně
Růst průmyslové výroby v Japonsku
Růst průmyslové výroby v Německu
Růst průmyslové výroby v USA
Růst průmyslových cen
Růst průmyslových zakázek
Růst průmyslových zakázek v Německu
Růst průmyslu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít