Cena Brentu

Komodity: Ropa zdražuje kvůli omezování těžby, panují však obavy o poptávku
22.06.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli omezování dodávek suroviny na trh. Výraznějšímu zdražování nicméně brání obavy, že globální růst počtu případů nákazy koronavirem by mohl narušit oživení poptávky po ropě, napsala agentura Reuters.

Rozbřesk: Co dále čekat na ropném trhu?
12.06.2020 Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.

Ceny ropy po výstupu na tříměsíční maxima klesly
09.06.2020 Ceny ropy se včera vyšplhaly až na tříměsíční maxima. Těžily z víkendového oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby i ze zprávy o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Později však ceny zamířily dolů, protože Saúdská Arábie ohlásila konec dobrovolného omezování dodávek ropy na trh.

Ropa je po dohodě o snížení těžby nejdražší za tři měsíce
08.06.2020 Ceny ropy zahájily nový týden růstem. Podpořilo je zejména víkendové oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby, ale také zpráva o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Ropa je tak nejdražší za tři měsíce.

Co bylo, co bude... na finančních trzích
08.06.2020 Máme za sebou pozitivní týden na finančních trzích. Akciové trhy rostly nejvíce za poslední 3 týdny a některé akciové indexy už kompletně vymazaly ztráty způsobené pandemií koronaviru. Akciový index Nasdaq dokonce vystoupal na nové historické rekordy. Český akciový index PX přidal dokonce 10 %. Obchodníci sázejí na rychlé hospodářské oživení ve tvaru “V”. Výrazného překvapení jsme se v pátek dočkali z amerického trhu práce. Místo výrazného zhoršení přišel pokles nezaměstnanosti na 13,3 % a v americké ekonomice přibylo více než 2,5 mil. pracovních míst (místo poklesu o 7,5 mil.). Analytici se spletli nejvíce v historii! Hojně se však spekuluje o tom, že skutečný stav trhu práce se stal objetí statistických metod používaných Bureau of Labor Statistics, která data připravuje.

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?
06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?

Graf dne: Cena ropy pokračuje v masivním růstu
05.05.2020 Ropa na začátku nového měsíce pokračuje v růstu. Cena severomořského Brentu dnes překonala úroveň 30 dolarů za barel poprvé od poloviny dubna. Futures rostou už pátou seanci v řadě a pokud dnes ropa uzavře seanci v zisku, bude se jednat o nejdelší růst za posledních 9 měsíců. Cena texaského benchmarku WTI se od poloviny minulého týdne, kdy se pohybovala v blízkosti 10 dolarů za barel, téměř zdvojnásobila. Ropě pomáhá důvěra ve snižování přebytku nabídky nad poptávkou na trhu. Postupné uvolňování opatření proti koronaviru ve světě zvyšuje poptávku po palivech. Na straně nabídky je důležitým faktorem dohoda zemí OPEC+ o omezení produkce, která začala platit od začátku měsíce. Důležitým indikátorem uklidňujícího se trhu je klesající contango mezi nejbližšími ropnými kontrakty. Dnes se dostalo na měsíční minimum.

Cena ropy Brent klesla pod 16 dolarů, nejníže od roku 1999
22.04.2020 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu, dolů je i nadále tlačí zejména negativní dopad koronavirové krize na poptávku po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent se v jednu chvíli propadla pod 16 dolarů za barel, nejníže od června 1999.

Ropa udržuje napětí na trzích. Kolaps nebyl jen o květnovém kontraktu
21.04.2020 Na finančních trzích ani dnes není moc veselo a přispívá k tomu vývoj obchodování s ropou. Svět oblétla zpráva, že se cena květnového kontraktu dostala hluboko do záporu, jenže problém evidentně není pouze krátkodobý přetlak dodávek. Také následující červnový kontrakt na WTI je dnes pod výrazným tlakem a hluboko propadá také cena Brentu, který by díky širším možnostem dodání měl být odolnější proti plnícím se kapacitám zásobníků.

Ceny ropy díky novým opatřením Fedu na podporu ekonomiky rostou
24.03.2020 Ceny ropy dnes rostou. Náladu na trhu zlepšily další kroky centrální banky USA (Fed) na podporu ekonomiky a rostoucí naděje, že Spojené státy brzy budou mít koronavirový balíček na podporu ekonomiky ve výši dvou bilionů USD (více než 51 bilionů korun).

Ceny ropy se po třídenním poklesu prudce zvýšily
20.03.2020 Po třídenním poklesu, za kterým stály dopady koronaviru na ekonomiku i boj o tržní podíl mezi Saúdskou Arábií a Ruskem, se včera ceny ropy prudce zvyšovaly. Americká ropa zdražila o více než 35 procent, a smazala tak část ztrát z uplynulých dnů, napsala agentura Reuters. Analytici však očekávají obnovení poklesu cen kvůli negativnímu vlivu koronaviru na poptávku.

Ceny ropy se po třídenním poklesu zvyšují
19.03.2020 Po třídenním poklesu, za kterým stály dopady koronaviru na ekonomiku i boj o tržní podíl mezi Saúdskou Arábií a Ruskem, se dnes ceny ropy zvyšují. Severomořský Brent si kolem 16:35 SEČ připisoval 4,2 procenta na 25,92 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst dokonce o 10,3 procenta na 22,46 dolaru za barel.

Ceny ropy se kvůli cenové válce propadly nejvíce od roku 1991
10.03.2020 Ceny ropy včera na světových trzích prudce klesaly a uzavřely s největší ztrátou od války v Perském zálivu v roce 1991. Ceny se ocitly ve volném pádu, když Saúdská Arábie de facto vyhlásila cenovou válku Rusku a firmám, které těží ropu z břidlic v USA. Rijád tím reaguje na krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců ve Vídni.

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku
09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.

Reuters: OPEC dohodl snížení těžby, musí ale souhlasit Rusko
05.03.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes dohodla na snížení těžby o 1,5 milionu barelů denně. Uvedly to zdroje agentury Reuters. Snížení v tak velkém rozsahu je ale podle nich podmíněno souhlasem Ruska. Dohodnutá redukce se týká skupiny OPEC+, která zahrnuje nejen členské země kartelu, ale i jejich spojence, právě i včetně Ruska. Rozhodující jednání se čeká v pátek.

Rozbřesk: Trhy se bojí nových cel, koruna ale přilepena na 25,50 k euru
21.11.2019 Na akciových trzích se pomalu ale jistě kazí dobré počasí. Narůstají obavy z krachu obchodních jednání mezi USA a Čínou - a byly to právě sázky na úspěšné dotažení fáze jedna obchodní dohody, které pomáhaly v posledních týdnech rizikovým aktivům dál vzhůru. Včera ovšem agentura Reuters přinesla zprávy, že první fáze dohody nemusí být do konce roku hotova. A je otázka, jak se při neústupnosti Číňanů zachová po vypršení prosincového ultimáta Donald Trump. Investoři se budou bát, aby 15.12. Donald Trump nespustil novou vlnu cel zasahujících hračky, chytré telefony a elektroniku a tím nezasadil ránu americkému spotřebiteli.

Komodity: Ceny ropy se po překvapivém poklesu zásob v USA zvyšují
24.10.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují a severomořský Brent se dostal nad 61 dolarů za barel. Přispívá k tomu překvapivý pokles zásob suroviny ve Spojených státech a výhled na další kroky, k nimž by mohla sáhnout Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci s cílem podpořit ceny.

Ranní komentář: Brent zpět pod 65 USD, indexy přešlapují na místě. Dnes zasedá Fed
18.09.2019 Situace na ropě se po včerejšku začala částečně stabilizovat poté, co saudská ropná společnost Aramco oznámila, že obnovila zhruba 40 % z celkového výpadku a dalších 40 % by mohla obnovit do konce tohoto měsíce. Ropa tak včera znovu klesla, když se cena brentu propadla až pod 65 dolarů za barel.

Ranní komentář: Zápis Fedu žádný rychlý pokles sazeb nezaručil, dopoledne pozor na PMI z Evropy
22.08.2019 Finanční trhy mají za sebou po úterní pauze opět pozitivní seanci. Dočkali jsme se globálního růstu akciových trhů v čele s Evropou. Německý DAX přidal 1,3 % na 11802 bodů. Nejrychleji ovšem rostl hlavní italský index (+1,77%), a to hlavně díky dobrým šancím na rychlé řešení politické krize. Wall Street tentokrát mírně zaostala. Index S&P 500 přidal 0,82 % na 2924 bodů. Naopak asijská seance už tolik optimismu nezaznamenala. Futures na evropské a americké indexy se krátce před osmou hodinou ranní pohybovaly v negativním teritoriu.

Komodity: Ceny ropy navzdory přechodnému nárůstu opět klesají
06.08.2019 Ceny ropy se dnes navzdory přechodnému nárůstu opět snižují. Severomořská ropa Brent krátce před 19:00 SELČ ztrácela půl procenta na 59,51 dolaru za barel. Držela se však nad téměř sedmiměsíčním minimem 59,07 USD, na které sestoupila v noci na dnešek.

Komodity: Ropa kvůli vyhlídkám na nižší úroky v USA dál zdražuje
30.07.2019 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli očekávání, že americká centrální banka (Fed) ve středu přikročí k prvnímu snížení svých úrokových sazeb za více než deset let. Tento krok by podpořil ekonomiku Spojených států, které jsou největším spotřebitelem ropy na světě.

Rozbřesk: Co dnes čekat od ECB, kdy Draghi sníží sazby hlouběji do záporu?
25.07.2019 Evropská centrální banka dnes pravděpodobně udělá vše pro to, aby vyslala jasný holubičí signál a na trzích nedošlo k utažení finančních podmínek (růstu výnosů, posílení eura a pádu akcií). Poslední čísla totiž potvrzují další viditelné ochlazování Německa i celého euroklubu. Co tedy dnes můžeme od ECB čekat?

Cena ropy propadá, flirtuje s medvědím trhem
03.06.2019 Cena ropy dnes prohlubuje propady předchozích seancí. Hlavním důvodem poklesu zůstává strach z obchodních válek, které by mohly vést ke zpomalení globální ekonomiky.

Akciové trhy sledují s napětím vývoj okolo americko-čínských obchodních vztahů
20.05.2019 Obchodní napětí mezi USA a Čínou je hlavním důvodem ústupu akciových indexů ze svých letošních maxim. V minulém týdnu pomohly zprávy o odložení zavedení cel na dovoz evropských automobilů do Číny. Dnes jsme však opět svědky vyhrocení situace. Podle aktuálních zpráv nebude dále společnost Google poskytovat aktualizace operačního systému Android společnosti Huawei, která je druhým největším výrobcem smartphonů na světě. A na nové telefony poskytne pouze okleštěnou verzi. Dá se očekávat, že Čína přijde s protiopatřením, které bude znamenat další vyhrocení obchodní války. Například se spekuluje o omezení nákupů letadel Boeing. Evropské indexy se dnes obchodují ve výrazných ztrátách. Index DE30 (DAX) se už přiblížil úrovni 12 tisíc bodů.

Komodity: Ropa kvůli obchodnímu napětí zlevňuje
13.05.2019 Ceny ropy zahájily týden růstem, později ale začaly klesat. Dolů je tlačí obavy z negativního dopadu obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou na růst světové ekonomiky. Severomořská ropa Brent se tak na krátkou dobu vrátila pod hranici 70 dolarů za barel.

Ceny ropy umazaly počáteční dnešní ztráty
06.05.2019 Ceny ropy během dnešního obchodování sestoupily až na zhruba měsíční minima kvůli růstu obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Severomořská ropa Brent se propadla až na 68,79 dolaru za barel, nejníže od 2. dubna, později však většinu ztrát smazala.

Komodity: Ropa překonala hranici 75 USD
25.04.2019 Cena severomořské ropy Brent dnes dopoledne překonala hranici 75 dolarů za barel, což se stalo letos poprvé. Za tímto růstem stojí především znečištění ruské ropy, jejíž odběr zastavují evropské státy. Dalším důvodem je zpřísnění sankcí Spojených států vůči Íránu.

Komodity: Ropa Brent stoupla na letošní maximum
17.04.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, podpořily je zejména údaje o stabilním růstu čínské ekonomiky a o nečekaném poklesu zásob suroviny v USA. To podle analytiků signalizuje silnou poptávku v čase, kdy dodávky na trh zůstávají omezené. Severomořská ropa Brent se v průběhu dne dostala nad hranici 72 dolarů, a dosáhla tak svého letošního maxima.

Komodity: Ropa Brent se drží nad 71 USD
16.04.2019 Cena severomořské ropy Brent se dnes drží nad 71 dolary za barel. Přispívají k tomu obavy o dodávky, za kterými stojí pokles vývozu z Venezuely a z Íránu, stejně jako boje v Libyi. Investoři teď čekají na údaje o vývoji zásob suroviny ve Spojených státech za uplynulý týden.

Rozbřesk: Rekordní investice v české ekonomice
03.04.2019 Určitě by bylo zajímavé věnovat se dynamice přípravy na brexit, avšak vzhledem k tomu, že kromě aktuálního avíza další žádosti o prodloužení doby odchodu Británie z Unie s otevřením všech dřívějších možností včetně ne-brexitu se nic nového vlastně neodehrálo, věnujme pozornost spíše zprávám z tuzemské ekonomiky. A tou hlavní bylo včera další zpřesnění odhadu HDP za poslední kvartál roku a zveřejnění podrobností o chování jednotlivých sektorů v našem hospodářství.

Ropa koriguje po nejvyšším jednodenním vzestupu od roku 2016
27.12.2018 Cena ropy včera výrazně vzrostla ruku v ruce s akciovými trhy. Vzestupy se udály na nevýrazných svátečních objemech. Severomořský Brent i texaský benchmark WTI vzrostly o více než 7 %. To znamenalo nejvyšší jednodenní růst od roku 2016. Nicméně dnes růst na ropě nepokračuje. Jsme dosud svědky poklesu o přibližně 1,5 %. Cena Brentu se aktuálně pohybuje lehce pod úrovní 54 dolarů za barel a cena WTI se obchoduje okolo 45,50 USD/bbl.

Ceny ropy tlačí dolů pokračující oslabování akcií
10.12.2018 Ceny ropy dnes klesají po výrazném nárůstu v závěru minulého týdne, za kterým stála dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců na snížení těžby. Ropný trh dnes reaguje mimo jiné na pokračující pokles na globálních akciových burzách.

Ceny ropy po úterním propadu výrazně rostou
21.11.2018 Ceny ropy po úterním propadu zamířily vzhůru. Severomořská ropa Brent si kolem 17:30 SEČ připisovala 2,7 procenta na 64,22 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o téměř čtyři procenta na 55,55 dolaru za barel.

Komodity: Ceny ropy se dnes prudce snižují
20.11.2018 Ceny ropy se dnes prudce snižují po předchozích čtyřech nárůstech za sebou. Za jejich poklesem stojí obavy investorů ze stoupajících dodávek suroviny na trh i ze zpomalení růstu světové ekonomiky. Ke zlevňování ropy přispívá rovněž propad na globálních akciových trzích.

Komodity: Cena Brentu klesla pod 70 dolarů
09.11.2018 Ceny ropy se v závěru týdne dál snižují a dostaly se na několikaměsíční minima. Přispěla k tomu vyšší nabídka suroviny na globálním trhu a také obavy investorů z dopadů slabšího ekonomického růstu a z obchodních sporů na poptávku.

Komodity: Ceny ropy se dnes na trzích snížily
08.11.2018 Ceny ropy se dnes navzdory přechodnému růstu snižují. Pozornost investorů se totiž zaměřila na dodávky suroviny na trh, které se zvyšují rychleji, než mnozí očekávali. Severomořská ropa Brent krátce před 17:10 SEČ vykazovala pokles o 0,7 procenta na 71,55 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela o 0,9 procenta na 61,12 dolaru za barel.

Tlak na ceny ropy sa stupňuje, ovplyvňujú ich sankcie aj „saudská kríza“
26.10.2018 Počas uplynulej stredy zamierili ceny ropy nahor a vyzeralo to, že sa konečne zotavujú z dvojmesačného minima. Ich rast podporoval blížiaci sa termín sankcií USA voči Iránu, ktoré nadobudnú platnosť 4. novembra. Nakoniec uzavreli s miernym poklesom, ktorý pokračoval aj počas štvrtkového obchodného dňa. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent pohybovala okolo hranice 75 USD za barel. Na rovnakej úrovni sa naposledy obchodovala koncom augusta 2018. Americká ľahká ropa WTI dosiahla hranicu okolo 66 USD za barel.

Ropa kvůli signálům vyšší poptávky z Číny zdražuje
19.10.2018 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují v reakci na signály růstu poptávky v Číně, která je druhým největším spotřebitelem ropy na světě. Cenu podpořily také zprávy, že ropnému kartelu OPEC a jeho spojencům se nedaří zvýšit těžbu na dohodnutou úroveň. Za celý týden by však měly ceny již druhý týden za sebou vykázat pokles, a to kvůli růstu zásob v USA a obavám ze zpomalení růstu globální ekonomiky vlivem obchodní války.

Komodity: Ceny ropy dnes mírně míří vzhůru
12.10.2018 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují po čtvrtečním výrazném propadu. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:05 SELČ vykazovala nárůst o 0,2 procenta na 80,43 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 0,4 procenta na 71,27 dolaru za barel.

Komodity: Ropa kvůli obavám o dodávky zdražuje
01.10.2018 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, vzhůru je tlačí obavy z nedostatečných dodávek suroviny v důsledku amerických sankcí vůči Íránu. Cena severomořské ropy Brent tak poprvé za téměř čtyři roky překonala 84 dolarů za barel.

Rozbřesk: Itálie straší trhy trojnásobným deficitem rozpočtu
01.10.2018 Italská vláda představila v hrubých obrysech své první představy o rozpočtu na příští rok. A není to pěkné čtení. Italský desetiletý výnos vyskočil v reakci jako bodnutý včelou k 3,26 % a i když se později trochu uklidnil, vstup do nového týdne pravděpodobně bude velice nervózní.

Rozbřesk: Německé firmy ani spotřebitelé neztrácejí optimismus
25.09.2018 To nejzajímavější pro finanční trhy přijde na řadu až zítra, nicméně ani včerejšek nebyl na události tak úplně chudý. Předně se měly trhy možnost seznámit s tím, jak dopadl tolik sledovaný index Ifo za září, a to tím spíše, když v předchozím měsíci pozitivně překvapil. Zářijové výsledky byly nicméně o něco málo slabší, avšak toto lehké zhoršení nemá zatím smysl příliš přeceňovat. Mírně se sice snížilo jak hodnocení současné situace tamních podniků, tak jejich očekávání do budoucna, ale nešlo o žádné drama, spíše jen o korekci minulého velmi pozitivního výsledku. Nakonec i pohled na detailnější výsledky ukazuje, že firmy v průmyslu, stavebnictví i v obchodu hledí do budoucna optimisticky a předpokládají další růst jejich produkce, respektive tržeb. Ono zhoršení celkového čísla tak jde na vrub jen o něco méně optimistického hodnocení dosavadního výkonu německého průmyslu a slabším vyhlídkám podniků ve službách.

Komodity: Ceny ropy dnes posilují
04.09.2018 Ceny ropy se dnes zvyšují, jedním z důvodů je nutnost evakuace dvou ropných plošin v Mexickém zálivu kvůli blížícímu se hurikánu. Část ropné infrastruktury Spojených států se totiž nachází v pravděpodobné dráze přírodního živlu.

Ropa kvůli zásobám v USA a sankcím vůči Íránu zdražuje
30.08.2018 Ceny ropy dnes navázaly na středeční růst. Jedním z hlavních důvodů jsou zprávy o prudkém poklesu dodávek suroviny z Íránu a Venezuely a také o propadu zásob ropy ve Spojených státech. Kolem 19:55 SELČ cena severomořské ropy Brent vykazovala růst o půl procenta na 77,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu přidávala o 0,4 procenta na 69,81 dolaru za barel.

Komodity: Ropa dnes přidává tři procenta
22.08.2018 Ropa přidává tři procenta kvůli nečekaně velkému propadu zásob ve Spojených státech a obavám z nižších dodávek z Íránu. Severomořská ropa Brent je nejvýše od 8. srpna.

Ropa Brent se drží nad hranicí 72 dolarů za barel
20.08.2018 Ceny ropy dnes rostou především kvůli obavám z očekávaného snížení íránských dodávek způsobeného americkými sankcemi. Severomořská ropa Brent zastavila třítýdenní pokles a drží se nad hranicí 72 dolarů za barel.

Komodity: Cena ropy Brent směřuje k týdennímu zisku
27.07.2018 Ceny ropy se dnes pohybují bez jasného směru. Severomořské ropě Brent nahrává uvolnění obchodního napětí a oznámené omezení dodávek ze Saúdské Arábie, za celý týden by tak mohla vykázat poprvé po měsíci zisk. Naopak americká lehká ropa WTI směřuje ke čtvrtému týdennímu poklesu.

Komodity: Ceny ropy dnes pokračovaly v poklesu
17.07.2018 Ceny ropy dnes pokračovaly v poklesu. Zmírnily se totiž obavy z narušení dodávek a trhy se také zaměřují na růst těžby a případné škody, které by globálnímu růstu mohl přinést obchodní spor mezi USA a Čínou. Severomořská ropa Brent odpoledne ztráty smazala.

Okénko finančního trhu 18.6.2018
18.06.2018 Ceny průmyslových výrobců v květnu meziměsíčně vzrostly o 1,0 %. Jedná se o nejrychlejší meziměsíční růst od roku 2013. Hlavní vliv na to měly vyšší ceny koksu a ropných výrobků, nebo také chemických látek a obecných kovů. Meziročně ceny narostly o 1,5 % a výrazně tak překonaly očekávání trhu. Ve srovnání s loňským květnem nejvíce vzrostla cena ropy, ceny ostatních komodit na světových trzích jsou naopak celkem nízké. Ve zbytku roku očekáváme, že růst cen průmyslových výrobců bude zrychlovat kvůli nízké srovnávací základně a růstu cen materiálů. To by mělo, spolu s růstem mezd, vytvořit silnější tlak na spotřebitelskou inflaci.

Komodity: Cena ropy dnes výrazně stoupá
30.05.2018 Ceny ropy dnes zamířily vzhůru, podporuje je předpokládaný pokles zásob suroviny ve Spojených státech. Cena severomořské ropy Brent krátce po 17:10 SELČ vykazovala nárůst o 1,4 procenta na 76,45 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala zhruba procento na 67,40 dolaru za barel.

Komodity: Cena ropy dnes výrazně roste
09.05.2018 Ceny ropy dnes výrazně rostou v reakci na rozhodnutí Spojených států odstoupit od mezinárodní jaderné dohody s Íránem. Cena severomořské ropy Brent tak přesáhla hranici 77 dolarů za barel a je tak nejvýše od roku 2014.

Rozbřesk: Prognóza ČNB: Ještě rychleji a s ještě nižší inflací
04.05.2018 Případné pomalejší posilování koruny může vytvořit prostor pro rychlejší růst úrokových sazeb. A ještě pro úplnost…, pokud jej nevykompenzuje nějaký jiný faktor srážející inflaci dále pod cíl či prognózu. Asi takto se dá zjednodušeně shrnout poselství z květnového zasedání bankovní rady, od kterého se nečekalo žádné překvapující rozhodnutí, ale především postoj ČNB k aktuálnímu vývoji kurzu koruny.

Komodity: Cena ropy Brent dnes oslabuje
25.04.2018 Ceny ropy se dnes pohybují bez jasného směru - zatímco severomořský Brent oslabuje, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pokračuje v růstu. Vliv na tvorbu cen má zejména zpráva o nečekaném růstu zásob suroviny v USA, po které ceny zamířily dolů. WTI ale ztráty smazala.

Komodity: Cena ropy Brent stoupla nad 75 USD za barel
24.04.2018 Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování poprvé od roku 2014 překonala hranici 75 dolarů za barel. Vystoupila až na 75,27 USD, později se však vrátila zpět pod 75 USD. Růst cen podporuje dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžařských států o omezení dodávek na trh, dále silná poptávka a také vyhlídky na obnovení amerických sankcí vůči Íránu.

Okénko trhu 19.4.2018
19.04.2018 Japonský premiér Šinzó Abe ukončil svůj mítink s americkým prezidentem D. Trumpem na Floridě neúspěšně. Přestože na první pohled si oba lídři států rozuměli, obchodní jednání za zavřenými dveřmi nepřinesla žádné výsledky. Americký prezident odmítl udělit Japonsku výjimku na nová cla na dovoz hliníku a ocel a japonský premiér odmítl navrhnutá jednání o nové bilaterální smlouvě o volném obchodu. Šinzó Abe namísto toho silně apeloval na amerického prezidenta, aby znovu zvážil přistoupení k Transpacifickému partnerství, jinými slovy multilaterální obchodní smlouvě s jedenácti státy podél Tichého oceánu. To ale americký prezident znovu odmítl.

Ranní nadhoz finančních trhů 18.4.2018
18.04.2018 Průmyslová produkce v USA v březnu meziměsíčně vzrostla o 0,5 %. Odhad trhu byl překonán o 0,2 p.b. Únorová statistika byla revidována o desetinu procentního bodu dolů na 1,0 %. Vyšší než očekávaný nárůst byl pravděpodobně spojen s výraznými výkyvy počasí na americkém Severozápadě, které vedly k vyšší spotřebě energií.

Rozbřesk: Růst napětí na Blízkém východě žene ceny ropy vzhůru
12.04.2018 Růst cen bytů v ČR v závěru loňského roku mírně zpomalil, přesto byly nemovitosti podle Eurostatu meziročně dražší v průměru o 8,4 % a jejich ceny se tak dostaly na novou rekordní úroveň. Oproti maximu dosaženému v minulém cyklu v roce 2008 jsou jejich ceny vyšší skoro o pětinu. Pro zajímavost, nejlevnější byly v roce 2012, kdy se jejich ceny nacházely oproti současnosti o 28 % níže.

Komodity: Cena ropy dál narůstá
10.04.2018 Ropa dnes na světových trzích výrazně zdražuje, severomořský Brent vystoupil nad 70 dolarů za barel. Ceny ropy tlačí vzhůru hlavně víra investorů v utlumení obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou.

Komodity: Cena ropy dnes stoupla
23.03.2018 Cena severomořské ropy Brent se poprvé od konce ledna vrátila nad hranici 70 dolarů za barel. Ke zdražování ropy přispěla Saúdská Arábie, která se vyslovila pro delší omezování dodávek suroviny na trh.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.2.2018
12.02.2018 Cena ropy Brent v pátek na okamžik spadla pod 62 dolarů za barel. Zakončila tak nejhorší týden trhu s ropou za více než dva roky. Stojí za tím pád poptávky spojený se sezónní údržbou amerických rafinérií. Dnešek sice přinesl určité posílení na 63,63 dolarů, ale za pádem ceny ropy stojí důležitější faktory, které budou cenu ovlivňovat i v příštích měsících. Produkce břidlicové ropy z USA roste nebývalým tempem a jen za poslední týden dosáhla více než 10,2 miliónu barelů denně. Spojené státy tak mají nakročeno stát se největším producentem ropy na světě (před Saudskou Arábií i Ruskem), měřeno podle denní produkce. Růst cen ropy z druhé poloviny minulého roku navnadil americké těžební společnosti k intenzivnějším investicím do nových ropných plošin. Efektivnější těžba a volnější regulační prostředí také umožnily mnoha americkým břidlicovým těžištím generovat zisk, i pokud cena ropy spadne na 50 dolarů. Usilovné snahy OPECu držet produkci nízko, aby ceny ropy začaly stoupat, tak nebudou mít letos velký dopad. Naopak tím ropný kartel riskuje posílení tržního podílu Spojených států. Vzhledem k fiskální nejistotě v Saudské Arábii i Rusku, ale OPEC ani nemá na výběr. Růst nabídky USA tak bude hlavním fenoménem trhu s ropou v letošním roce. Podle odhadu týmu RBI se bude cena Brentu na konci toho kvartálu pohybovat poblíž 66 dolarů, v příštím kvartálu pak nadále klesne na 63 dolarů za barel.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 7.2.2018
07.02.2018 Zaškobrtnutí amerických a asijských akciových indexů, které podle některých bylo způsobeno nervozitou z očekávaného utahování měnových podmínek. Jde o zdravou korekci vzhledem k nebývale dlouhému býčímu trendu S&P (zatímco průměrný P/E podíl dosáhl téměř 23) a podle slov některých klidnějších investorů jediné překvapení je, že vyšší volatilita nepřišla dříve. S&P dnes k ránu posílil o více než dvě procenta na 2695,26.

Komodity: Cena ropy zahájila nový týden poklesem
05.02.2018 Ceny ropy zahájily týden dalším poklesem, dolů je tlačí mimo jiné rostoucí těžba ve Spojených státech a silný dolar. Cena severomořské ropy Brent tak během dneška sestoupila až na měsíční minimum 67,51 dolaru za barel, napsala agentura Reuters.

Rozbřesk: ČNB počítá s ještě silnější korunou
02.02.2018 ČNB pokračuje v tažení za vyššími (normálními) úrokovými sazbami, a proto včera bankovní rada v souladu s očekáváním trhu znovu zvýšila hlavní úrokovou sazbu centrální banky na 0,75 %. Tedy na úroveň, kde byla naposledy v roce 2012. Vzhledem k tomu, že se centrální bankéři na tento krok trh připravovali s dostatečným předstihem, nešlo o žádné překvapení. Ale ani tak nebyl včerejšek prostý jakýchkoliv novinek. Tou největší bylo asi opětovné zveřejňování prognózy devizového kurzu, který ČNB naposledy publikovala v roce 2013 ještě před zavedením kurzového závazku. Aktuálně z tohoto výhledu vyplývá, že centrální banka ve svých úvahách počítá s ještě silnější korunou, než je tomu nyní. Dokonce by se kurz koruny měl už ve druhém čtvrtletí nacházet pod hranicí 25 EUR/CZK a postupně posilovat na pro letošek závěrečných 24,60 EUR/CZK. To se české měně asi moc líbilo, protože ještě do večera posílila pod úroveň 25,20.

Komodity: Cena ropy zamířila vzhůru
01.02.2018 Ceny ropy dnes posilují díky nejnovějšímu průzkumu, který ukázal, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) plní dohodnuté limity těžby. Údaje o těžbě kartelu zatlačily do pozadí i zprávu o dalším růstu těžby v USA, která poprvé od roku 1970 překonala deset milionů barelů denně.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 31.1.2018
31.01.2018 Dnes vyjde lednová statistika míry nezaměstnanosti v Německu. Podle mediánu trhu i našeho odhadu by měla poklesnout o desetinu procentního bodu na 5,4 %. Celkový počet nezaměstnaných by podle mediánu trhu měl poklesnout o 17 tisíc.

Komodity: Ropa Brent klesla pod 70 dolarů za barel
29.01.2018 Ceny ropy zahájily týden poklesem a severomořský Brent se vrátil pod hranici 70 dolarů za barel. Rostoucí těžba ve Spojených státech totiž podkopává snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Ruska omezit dodávky suroviny na trh, a přispět tím k růstu cen.

Cena ropy prolomila hranici 70 dolarů za barel
16.01.2018 Cenu ropy pohání vzhůru zprávy o poklesu zásob i těžby z USA a dohoda ropného kartelu. Cena ropy Brent je na nejvyšší úrovni od 4. prosince 2014. V současné době opět cena pod uvedenou úroveň klesla.

Rozbřesk: Globální ekonomika se synchronizovaně přehřívá, úroky přesto zůstávají nízko
04.01.2018 Globální ekonomika vstoupila do nového roku podle prvních indicií velmi úspěšně. Svědčí o tom především indexy podnikatelských nálad (PMI či ISM) zveřejněné v prvních dnech roku. Ty se dále vylepšují nejen v USA či eurozóně, ale třeba také u nás či našich sousedů v Polsku.

Komodity: Ceny ropy atakují dvouletá maxima
22.11.2017 Ceny ropy na světovém trhu dnes vystoupily nad dvouletá maxima, později ale část zisků ztratily v reakci na zprávu úřadu EIA o poklesu zásob ropy v USA, který byl ale podstatně nižší než předchozí data institutu API. Krátce po 19:30 severomořská ropa Brent přidávala 0,75 procenta na 63,04 dolaru za barel a americká lehká ropa WTI zdražila o 1,94 procenta na 57,99 dolaru a stále se tak pohybuje na nejvyšší úrovni za dva roky.

Komodity: Ropa Brent je vysoko nad 62 dolary za barel
21.11.2017 Ceny ropy se dnes zvyšují, severomořský Brent je tak už vysoko nad 62 dolary za barel. K jejich růstu přispívá očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se příští týden dohodne na prodloužení dohody o omezování těžby. Ve výraznějším růstu cen brání vyšší produkce suroviny ve Spojených státech.

Rozbřesk: Vlna optimismu ve firmách v eurozóně i v ČR neopadá
25.10.2017 Ještě před tím, než dnes bude zveřejněn populární německý ukazatel nálady Ifo, stojí za to podívat se na včerejší předběžné výsledky indexů nákupních manažerů (PMI) v eurozóně. Celkové indexy dopadly o něco hůře než minule, ale stále se nacházejí na velmi vysokých úrovních. Proto jejich dvouměsíční minima není třeba nijak přeceňovat. A to zvlášť, když PMI v průmyslu dosáhl díky rychlému růstu nových zakázek nejvyšší hodnoty za posledních více než šest a půl roku.

Rozbřesk: ECB si na sebe šije bič, koruna zkouší rozšiřovat zisky
19.10.2017 Zbývá týden do klíčového říjnového zasedání ECB, na kterém centrální bankéři odhalí plán ústupu z měnové expanze v příštím roce. Podle posledních slov Maria Draghiho zatím nepůjde o žádnou revoluci a je pravděpodobné, že útlum politiky QE se natáhne až do druhé poloviny příštího roku, zatímco první růst úrokových sazeb zůstane i po říjnovém setkání ECB v nedohlednu. Trhy jsou na něco takového v zásadě připraveny - implikovaná pravděpodobnost, že se sazby v eurozóně posunou ze záporu do konce roku 2018, je v tuto chvíli 0 %.

Rozbřesk: Co žene korunu vpřed?
05.10.2017 Česká koruna se natrvalo usadila pod 26,00 EUR/CZK a zdá se, že se v nejbližších seancích bude pokoušet své zisky rozšiřovat. A to nehledě na výraznou překoupenost koruny, která se v nejbližších týdnech může ještě zvýšit. Hlavní důvod dobré nálady na koruně? Nepovažujeme za něj ani tak vyšší sázky na růst oficiálních sazeb ČNB, ale spíše sbližování mezi oficiálními a tržními sazbami.

Ceny ropy sestoupily z dvouletého maxima
26.09.2017 Ceny ropy na světovém trhu dnes odpoledne zamířily dolů. Investoři totiž vybírají zisky, které jim přinesl předchozí výstup severomořské ropy Brent na více než dvouleté maximum. Za tímto nárůstem stála především hrozba Turecka, že zavře ropovod z iráckého Kurdistánu.

Rozbřesk: Růst amerických úrokových sazeb konečně probudilo dolar
21.09.2017 Vpravdě historické zasedání americké centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o zatím bezprecedentní řízené kontrakci bilance Fedu, překvapilo až nečekanou spokojeností s americkou ekonomikou. Ta v součtu mohla signalizovat jediné - další zvýšení úroků v USA je na cestě. Nestane-li se v americké či globální ekonomice v následujících týdnech něco zlého, tak Fed týden po Mikuláši zvýší úroky o dalších 25 bazických bodů.

Ropa Brent je o 6 dolárov drahšia ako WTI. Vytvára sa príležitosť pre arbitráž.
13.09.2017 V posledných týždňoch sa deje na ropnom trhu veľmi zaujímavá vec – spread (prirážka) medzi severomorskou ropou Brent a americkou WTI sa prudko rozťahuje. Aktuálne ja na úrovni 6 dolárov za barel a je vysoko nad predošlou najvyššou úrovňou od uvoľnenia limitu na americké exporty ropy WTI v decembri 2015, ktorý pomohol stlačiť spread na minimálne úrovne

Rozbřesk: Návrat Řecka na trh dluhopisů jako důkaz uvolněných finančních podmínek
26.07.2017 Řecká ekonomika se jako bájný pták Fénix zvedá z popela a euro s ní. Včera totiž nedávno zbankrotovaný řecký stát upsal poprvé za poslední tři roky na trhu dluhopisy a nadšení z tohoto počinu oslavil eurodolar dotykem hranice 1,17.

Ropa kvůli poklesu zásob v USA zdražuje
19.07.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu, podpořila je zpráva o překvapivě výrazném poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent se blíží hranici 50 dolarů za barel.

Ceny ropy pokračují v růstu, pomáhá jim slabý dolar
30.06.2017 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, a to už sedmým dnem v řadě. Pomáhá jim k tomu hlavně slabý dolar. První pololetí ale bylo nejztrátovější od roku 1998, severomořský Brent odepsal kolem 16 procent.

Rozbřesk: Brent pod 45 dolary, koruna odpočívá a Česko je stále víc zemí aut
22.06.2017 Růst české ekonomiky je i nadále úzce spojený s průmyslem, tedy především s tím největším – automobilovým. A jeho dosavadní výsledky jsou impresivní. Podle posledních údajů SAP se produkce osobních aut a LUV za prvních pět měsíců zvýšila o více než 5 % na téměř 625 tisíc, což mimochodem znamená, že se dále zvyšuje zastoupení automobilek a jejich dodavatelů na produkci celého průmyslu, exportu a vlastně i HDP, který závisí na jejich výkonu už téměř z deseti procent.

Rozbřesk: Na trhu s ropou zavládli medvědi
21.06.2017 Jeden z trhů, na kterých ještě panuje volatilita, tuto svou vlastnost včera opět demonstroval. Řeč je o ropě a o tom, že její cena se včera dostala o více než 20 % pod svá letošní maxima.

Komodity: Ceny ropy klesly na sedmiměsíční minima
20.06.2017 Ceny ropy se dnes propadly na sedmiměsíční minima a severomořský Brent se ocitl pod hranicí 46 dolarů za barel. Dolů je tlačí zprávy o růstu produkce v některých významných těžařských zemích, což podkopová snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) odstranit nadbytek suroviny na trhu.

Rozbřesk: Výsledek francouzských voleb lehce svědčí euru, Macronův velký test přijde ale už v září?
19.06.2017 Nový francouzský prezident Emmanuel Macron dostal v parlamentních volbách silný mandát k reformám. Z 577 křesel v národním shromáždění získala jeho strana En Marche dohromady s centristickou Modem 350 míst - pohodlnou většinu. První velký test jeho schopností reformovat Francii přijde relativně brzy. Macron by rád chtěl již v průběhu září prosadit klíčovou reformu pracovního trhu. Hlavní změnou má být decentralizace pracovních vztahů.

Rozbřesk: Rozhodnutí Fedu se může podepsat na koruně. Důležitější bude ale postoj ECB
15.06.2017 Americká centrální banka se nezalekla aktuálně slabých dat a provedla možná nejrestriktivnější krok v tomto hospodářském cyklu. Fed nejenže zvýšil oficiální úrokové sazby o 25 bazických bodů, ale navíc velmi přesně nalinkoval proces smrskávání své bilance. Ten má být zahájen v druhé polovině roku, přičemž ačkoliv redukce objemu nakoupených dluhopisů má být zpočátku relativně malá (“jen? 10 miliard měsíčně), tak v kombinaci s vyššími úrokovými sazbami půjde o dodatečný restriktivní krok, jenž bude na trzích cítit.

Ceny ropy zahájily týden oživením z propadů
12.06.2017 Světové ceny ropy zahájily nový týden oživením ze série ztrát a severomořská ropa Brent se přiblížila zpět hranici 50 dolarů za barel. Podle analytiků jde ale jen o technickou reakci na propad z minulého týdne a nynější růst bude zřejmě jen dočasný. V dalším nárůstu cen by podle expertů mělo bránit pokračující zvyšování těžby v USA.

Rozbřesk: Strach z předčasných voleb živí napětí na italských trzích
06.06.2017 Ve stínu britské politiky opět pomalu přituhuje i na italské politické scéně. Tři největší politické strany se dohodly na reformě volebního systému pro dolní komoru parlamentu. Má jít o čistě proporční systém, kde bude hranice pro vstup stanovena na 5 procentech. Dnes jde zákon do parlamentu. Dohoda na volebním zákoně přitom byla jednou z podmínek, které si stanovil prezident Sergio Mattarella pro vypsání předčasných voleb. Italské trhy však z takového scénáře zjevně dvakrát nadšené nejsou - rozpětí mezi italskými a německými desetiletými dluhopisy se vyšplhalo do blízkosti 2 procentních bodů. Proč?

Rozbřesk: ČNB nemusí nikam pospíchat
05.06.2017 V pátek statistický úřad potvrdil, že česká ekonomika byla v úvodu roku ve velmi dobré kondici. HDP i po zpřesnění skutečně vzrostl o téměř tři procenta a zasloužila se o to spotřeba domácností spolu s exportem na jedné straně a zpracovatelský především automobilový průmysl na straně druhé. Dokonce se zablýskalo na lepší časy u investic a to jak soukromých, tak i veřejných. Výsledky dopadly nad očekávání dobře i z pohledu centrální banky, která byla podobně jako my méně optimistická, pokud jde o první čtvrtletí roku.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.5.2017
30.05.2017 Německá spotřebitelská inflace v květnu zpomalila na 1,5 % r/r z dubnového tempa 2,0 % r/r. To odpovídá poklesu o 0,2 % oproti předchozímu měsíci. Trh čekal o desetinku vyšší tempa. Zpomalení čekáme v květnu také u české inflace, nicméně pořád by se měla udržet těsně nad 2,0 % r/r. Údaje o české inflaci budou zveřejněny na konci příštího týdne. Dnes byly zveřejněné také indikátory důvěry za celou eurozónu. Celková ekonomická důvěra v květnu mírně klesla z téměř 10letého maxima, i když se čekal její nepatrný nárůst. Snížil se indikátor podnikatelského prostředí a důvěry v sektoru služeb. Naopak důvěra v průmyslu se nepatrně zvýšila a dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2011.

Rozbřesk: OPEC prodlužuje dohodu na omezení produkce ropy, cena však klesla
26.05.2017 Ačkoliv schůzka OPECu a ostatních producentů nepřinesla výraznější překvapení oproti tomu, co bylo naznačeno v předstihu, tak se po ní cena ropy propadla asi o 5 %.

Rozbřesk: ECB nejspíše nepřekvapí ani v červnu
19.05.2017 Zatímco Evropská centrální banka se snaží nevyvolat v podstatě žádná očekávání ohledně změny nastavení své měnové politiky – ať už jde o sazby nebo korekci kvantitativního uvolňování – trh s napětím očekává, zda se od červnového zasedání ECB přece jen nedočká alespoň nějaké drobné změny v rétorice, která by naznačila budoucí zpřísnění politiky ECB. Naproti tomu ČNB docela hovoří o brzkém zvyšování úrokových sazeb; sice podmíněně, ale přece jen je o něm slyšet.

Rozbřesk: Podle Fedu je zpomalení jen přechodnou záležitostí
04.05.2017 Americká centrální banka vidí současné zpomalení pouze jako přechodnou záležitost. To je hlavní vzkaz ze včerejšího zasedání Fedu, které tentokrát přineslo jen málo nového.

Komodity: Ropa dnes dál zlevňuje
25.04.2017 Ceny ropy na světových trzích dál klesají, za posledních sedm dní už pošesté. Dolů je tlačí hlavně pochybnosti, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude schopna zajistit snížení zásob suroviny.

Komodity: Ceny ropy dnes dál vzrostly
10.04.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes dál vzrostly, severomořská ropa Brent se pohybuje v blízkosti měsíčního maxima mírně nad 56 dolary. Ropný trh podporuje další uzavření velkého ropného pole v Libyi, napětí kolem Sýrie a signály, že dohoda o globálním omezení těžby v rámci kartelu OPEC vede ke snižování globálního přebytku zásob.

Ceny ropy na světových trzích dnes posílily
20.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes posílily a severomořská ropa Brent vystoupila na týdenní maximum k 56 dolarům. Ropný trh podporují předpovědi silného poklesu zásob na americkém trhu.

OPEC zvýšil ťažbu ropy aj v októbri, od plánovaných kvót sa vzdialil ešte viac.
15.11.2016 Krajiny OPECu nenechávajú nič na náhodu a pre prípad, že by sa nedohodli na nových kvótach, ďalej navyšujú ťažbu. Odhady pre október hovoria o náraste o 170 tis. barelov denne (Bloomberg) až po 235 tis. (OPEC). V oboch prípadoch sa jedná o nové historické maximum. Najväčšími navyšovateľmi ťažby boli Nigéria a Líbya, ktorým sa darí po ústupe nepokojov (v Líbyi sa bavíme len o miernom) obnovovať niektoré kapacity. Výrazný pokles bol zaznamenaný v Angole, jedná sa však len o dočasnú záležitosť spôsobenú údržbárskymi prácami na významnom ropnom poli Dalia.

Komodity: Světové ceny ropy výrazně klesají
31.10.2016 Ceny ropy dnes výrazně klesají, odpoledne ztráty dosahovaly asi tří procent. Hlavním důvodem jsou obavy, zda členové...

Cena ropy Brent klesla pod 50 USD
28.10.2016 Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel. Ceny ropy...

Komodity: Ceny ropy výrazně zpevňují
05.10.2016 Světové ceny ropy dnes pokračují v růstu, odpoledne přidávaly více než dvě procenta a pohybovaly se kolem nejvyšších...

Ropa Brent je na čtyřměsíčním maximu
04.10.2016 Světové ceny ropy dnes pokračují v růstu, k němuž jim pomáhá lepší důvěra investorů v dohodu o zmrazení těžby...

Ropa Brent se drží nad 50 dolary za barel
03.10.2016 Světové ceny ropy se po silném růstu v uplynulým týdnu stabilizovaly, severomořská ropa Brent se dnes drží nad...
Související klíčová slova:
Bruno Le Maire | Tempo růstu | Kolaps cen ropy | Nejistoty na finančních trzích | Meta Trader | Evropská komise | Banka JPMorgan | Joe Biden | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Forex jobs | Oživení cen | Čínský průmysl | Údaje o ekonomice | Čtvrtletní pokles | Overbalance | Index CSI300 | Australská centrální banka | Zkušenosti | Energetické firmy | Konsorcium | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Koronavirové krize | Poradenská společnost | PLN | Geopolitické riziko | Spolkový statistický úřad | Rolování | Again Capital LLC | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Obchodník | EUR | Řecko | Pokles sazeb | Index aktivity | Trend | Bank of Japan | Petromatrix | Momentum | Citi Research | Eurostoxx 50 | Dow Jones Industrial | Meta Trader 4 | Mezinárodní měnový fond | Rostoucí akcie | Přerušení dodávek zemního plynu | Statistiky | Patria Finance | Nadprodukce | Indikátor Williams %R | Trumpová | Investiční banky | Oživení poptávky | Izraelský premiér | Long pozice | Britská libra | Aktiva | Sankce na ruskou ropu | Dlouhodobý úspěch | Citigroup | Bezpečné útočiště | Neočekávané události | Kurzy euro | Měnové zasedání | Deflace | BrokerJet | WTO | Sektor informačních technologií | Amazon | Organizace zemí vyvážejících ropu | Zvýšení cel | Náklady na půjčky | Akcie vzrostly | Americké dluhopisy | Situace na Ukrajině | Unce zlata | Premiér Benjamin Netanjahu | Ukrajinský prezident | Vliv na trh | Energetika | Zasedání ECB | Investment Management | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Index PX | Futures kontrakt | Asijské trhy | Financial Times | Pravděpodobnost | Alexandr Novak | London Capital Group | CHNComp | Bidenova administrativa | Ethereum | Snížení produkce | Americký prezident | Lagardeová | No deposit bonus forex | Zápis Fedu | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Americká inflace | Malé zisky | Expanze | Exchange | Německý DAX | Pokles akcií Tesly | Giovanni Staunovo | Přísná opatření | Výkyvy | Brent (OIL) | Administrativa prezidenta | Důsledky konfliktu | Propad cen | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Silný kurz dolaru | Goldman Sachs | PHLX | OCBC | Schůzka skupiny OPEC | Ruské ministerstvo financí | Investing | Elliott | Směrnice | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Strach | Světové trhy | Ekonomika Spojených států | EUR/PLN | Data z Německa | Klouzavé průměry | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Velké ekonomiky | Nezaměstnanost | Vicepremiér | SoftBank Group | Hospodářský růst eurozóny | Sankce | RDDT | Inflace | Aktuální ceny | GBP/CHF | Zvýšení účinnosti | Tropická bouře | Cristobal | Údaje o americké ekonomice | Burza | Candlestick chart | Příjmy ruského rozpočtu | Vývoj cen pohonných hmot | Švýcarská banka UBS | Hlavní události | Český akciový index | New.brokerjet.cz | Základní úrokové sazby | Růst cen | Výsledkové sezóny | Gold | Britové | Proražení | Brexit | Institut API | Oznámení | Jeffrey Halley | Hrozba globální recese | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Philip Morris | Černé pondělí | Propad cen ropy | Stimulace hospodářského růstu | Dolar dnes | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Banka Morgan Stanley | Politické důsledky | Cena pohonných hmot | Komisařka pro energetiku | EURRUB | ČSOB Finanční trhy | No deposit bonus forex cz | Světový trh s ropou | Nejlevnější platba do zahraničí | Backwardation | Cena zlata | Neziskové organizace | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Výhled | Novozélandský dolar | Vysoké riziko | Zasedání Evropské centrální banky | Zápis ze zasedání Fedu | Čínské oživení | Rubl | Výkon | CZK | Vývoj ceny ropy WTI | Rizika na Blízkém východě | EIA | Dolarový index | Spotřební daně | Reakce trhu | Nord Stream | Nové stavby a stavební povolení | Komoditní výhled | Vývoj měnového páru | Šíření nového koronaviru | Nižší ceny | Nákup EUR Česká spořitelna | Gap | Aktuální ceny ropy | Výsledkový týden | Evropská měna | Investment management | Dovoz ropy | Wood Mackenzie | Capital Markets | Pozitivní sentiment | Volatility | Lipow Oil Associates | Rate Of Change | Alternativní zdroje | Rafinerie | Obchodní seance | Boom | Severomořský Brent | Graf | Měny v Evropě | Vanda Insights | RBN Energy | Těžba ropy z břidlic | Oslabování akcií | Williams %R | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Gazprom Něfť | Světové burzy | Válka | Geopolitická situace | Globální obchod | Nabídka | Ropný institut | Sílící koruna | CMC Markets | Vývoj ceny ropy Brent | Míra alokace | Rovnováha na trhu | Práce přes internet | Uvolnění měnové politiky | BP | HUF | Ruská ekonomika | Upgrade | Průmysl | Pohonné hmoty v Česku | Zpomalení globální ekonomiky | Donald Trump | Vakcinace | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Zisky akciových indexů | Zvyšování sazeb | Nový týden | Suroviny | Bouře Cristobal | Analytik finančního ústavu | Trpělivost | Islámský stát | Dobré výsledky | Indonéská rupie | Wall Street Journal | WSJ | Denní minima | Alibaba | Rystad | OCBC Howie Lee | Velká Británie měna | Opatření | EURCZK | Rozhodnutí centrálních bank | Komoditní měny | xStation | Rovnováha | Marketiva | Coca-Cola | PVM Tamas Varga | Obchodování s termínovými kontrakty | Covid | Futures | Česká měna | Dolary | Vyšší poptávka | Washington | Těžební kapacity | Stephen Brennock | Oanda | Ropný institut API | Tamás Varga | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Dodávky ropy | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Zlevňování ropy | Býčí signál | Globální ekonomiky | Světové ceny ropy | Nominální úrok | Trading | Odhodlání | CISCO | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | EGL | Julius Bär | Hurikán Ida | Polská centrální banka | Numismatika | Nárůst poptávky | Ekonomiky | Poptávka po ropě v Číně | CL | Země OPEC | PLN/EUR | Volatilita | Obchodní války | Český akciový index PX | Opatření proti koronaviru | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmyslová produkce | Investiční firmy | Oslabení jüanu | Bydlení | PVM Oil Associates | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Peníze | Narušení dodávek ropy | Závislost na ruských fosilních palivech | Vývoz ropy | Výrobní index | Turecko | CySEC | Brent | Pozornost trhu | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Natland | Prudký pokles | Politika | Zahraniční FX | HUF/EUR | Stimul | Odhad cen | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Očekávání | Norská koruna kurz | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Cena ropy graf | Největší švýcarská banka | Futures na DAX | Nákup EUR | Měď | Louise Dicksonová | Palladium | Vybírání zisků | Carsten Fritsch | Investiční centrum | Posílení eura | Nejlepší směnárna | Cena Brentu (OIL) | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Konflikt na Blízkém východě | D.R. Horton | ETF fondy | Rychlé zisky | IHS Markit | Základní sazby | Měnový fond | Financovat | Sentiment investorů | Zdražovat | Zásoby ropy | Americké volby | Příměří v Pásmu Gazy | Kurz eurodolaru | P/E | Politická nejistota | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | John Kilduff | CZK/EUR | Růst | Evropská komisařka pro energetiku | Příležitosti | Bílý dům | Zvýšení cel na dovoz | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Vitol Group | Americká lehká ropa | Futures na Nasdaq | MiFID II | MetaTrader | Libye | Aker BP | Národní měny | Jednání FOMC | Vivek Dhar | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Prognóza | Zoom Video | Pohonné hmoty | Vývoj cen ropy | Zasedání vlády | Obchod bez povinnosti | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Ekonomické vyhlídky | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Dnešní seance | Očkování proti covidu-19 | Aktuální kurzy měn | Vysoká inflace | Hrozba | Vakcína proti covidu-19 | Zájem o akcie | Pochybnosti | Nejlepší kurz eura | Hlavní ekonom | Exxon Mobil | Surové ropy | Hospodářské recese | Izrael | Czech Fund | Objem obchodů | Velká Británie | Těžba v USA | Snížit emise | Americká centrální banka | Technologické akcie | Realitní trhy | Krátkodobý vývoj | Ropný trh | Globální poptávka | Norsko - burza | Ministr energetiky | Long | Dovozní clo | Kontrakty | Hospodářské krize | Bankovní prázdniny | Ropné společnosti | Činitelé Fedu | Finanční společnosti | Lira | Úrokové sazby | Kadri Simsonová | Ropa Brent | Prezident Trump | Čínský index CHNComp | Nigérie | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Spotřeba ropy | AUD | Conference Board | Akcie Fidelity National Information | Těžba břidličných producentů ropy | JOLTS | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Oslabování koruny | Uzavření trhů | Kontrakt na WTI | Dobré zprávy z USA | S&P500 | Nové sankce vůči Rusku | Meziroční růst | EBay | BIC | Tapering | Investujte zodpovědně | Fundamentální pohled | Nastavení měnové politiky | Trh | Barel ropy | SAE | Lukáš Kovanda | Švédská centrální banka | Utility | Americké dolary | Řetězec restaurací | MSCI | Ropné trhy | EMU | Cestovní ruch | Zdroje energie | Riziková averze | Počasí | Chladné počasí | Pozitivní zpráva | Ruský prezident | Open | Představitelé Fedu | Evropští ministři | Snižování cen | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Index | Komoditní index | Opatření proti šíření koronaviru | Fáze konsolidace | Vice | Alternativní zdroje energie | Monex | Zpomalení v Číně | MMF | Eura | Údaje o inflaci | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Dodávky plynovodem | Rijád | Agentura Reuters | Strop na ruskou ropu | GBP/JPY | Podmínky na trhu | Spojené arabské emiráty (SAE) | Skupina OPEC+ | Společnosti | Put (short) | Úvěrové krize | Popírání | Ministerstvo obchodu | Negativní dopad | Ministerstvo práce | Phillip Futures | Americké investiční banky | S&P | Zásoby suroviny | Hamás | Americké ministerstvo obchodu | Polský zlotý | Slabý kurz dolaru | Unie | Omezení dodávek | Volodymyr Zelenskyj | Důvěra investorů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytický tým | Nvidia (NVDA) | Moody's | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Ropné zásoby | Vývoz do Asie | Ekonomický kalendář | Letecká doprava | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Fundamentální zprávy | Odvetná opatření | Obchodní napětí | Úroda | IEA | Ekonomický vývoj | Schůzka skupiny OPEC+ | Měkké komodity | Reakce trhů | Suvro Sarkar | Obchodní aktivita | Kartel OPEC | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | NAFTA | Deficit | Psychologie online | Index Stoxx 600 | Invaze | Konzultační společnosti | Krátkodobý výhled | Společnost Transněfť | ABN AMRO Bank | Budoucnost | Termínové kontrakty | Pokles ceny | Cukr | Pokračující pokles | G7 | Zpravodajské služby | Snižování úrokových sazeb | Členské státy | Americká banka | Analytika | Index Hang Seng | Kurz koruny | Nejlepší kurzy | Analytik Commerzbank | OpenAI | Nizozemí - burza | RIC | Akciový index PX | Eskalace | BNP Paribas | Silnější kurz dolaru | Česká koruna | G10 | Tyche Capital Advisors | Úřad pro energetické informace (EIA) | Nord Stream 1 | Produktivita a náklady práce | Benzín | MIFID | Purple Trading Petr Lajsek | Ole Hansen | Akciový index | Hang Seng | Íránský útok | Návrat Řecka na trh dluhopisů | Pozornost | Akcie Coca-Cola | Prudký propad | Makroekonomická data | Index Nasdaq Composite | Globální finanční krize | Nákup akcií | Úsilí | Poptávka | Energetický sektor | Závislost | Psychologie myšlení | Futures kontrakty | Maloobchodní tržby | Uzavření Hormuzského průlivu | Dluhopisy | Indikátor | Nejlepší úrokové sazby | Dow Jones Industrial Average | Londýn - ICE | Ceny ropy v dolarech | Platina | Nárůst výnosů | Odpor | Podnikání | Náklady | Cena ropy dnes | Index nákupních manažerů | Ministr zahraničí | Vývoj výstavby nových bytů | Cena ruské ropy | Ripple | Americká měna | Další růst | Statistický úřad | Nové zdroje | Colonial Pipeline | Patterson | Bitcoin | Shanghai Composite | Mitsubishi | Nejlepší kurzy euro | Kov | Ritterbusch and Associates | Řetězec | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Směr trhu | Obchodní výsledky | Embargo EU | Saxo | Cla na dovoz | Šíření viru | Akcie Apple | Moskva | Unijní země | Index CHNComp | Nákup eura v Komerční bance | Obchodovat | Intervence centrální banky | Závazek | Video | Marketingová komunikace | Tony Sycamore | Technologický index Nasdaq | Zpomalení hospodářského růstu | Analytici finančního ústavu | Očekávání trhu | Patria Online | Růst eurozóny | Japonský index | Tovární objednávky | Jefferies Bache | Snižování rizika | Americké indexy | Historická minima | Obchodníci | Úroveň rezistence | Norbert Rücker | Norsko | Finance | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Skupina OPEC | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Analytici | Aktivity v Číně | Aukce | Mitsubishi UFJ Research | The Times of Israel | Problémy | Cena ruské ropy Urals | Global Risk Management | Index PMI | Stres | Stříbro | Abdalazíz bin Salmán | Cena ropy historie | Pandemie | ANZ | Kanadský dolar | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Nasdaq (US100) | Ropa | Bankéři | Prodej zlata | ETF | Členské státy IEA | Snížení úrokové sazby | Deutsche Bank | Kapitálové trhy | Klouzavý průměr | Price Volume Trend | Pohonné hmoty v ČR | Firma | Omezení těžby | Nesoulad | Růst akcií | Barclays | ECB Christine Lagardeová | Janet Yellen | Americká centrální banka FED | Prohlášení | Červnový kontrakt | Obchodníci s ropou | 3М | Saúdskoarabský ministr energetiky | Výhled 2025 | Politické napětí | West Texas Intermediate (WTI) | SMA 200 | Ceny benzínu | Pandemie covidu-19 | Ropné království | OPEC Mohammed Barkindo | UBS | Ekonomové | Depozitní sazby | Zemědělství | USA | Nataxis | Spojené státy | NZDUSD | Růst HDP | Volby | Celosvětová poptávka po ropě | Objednávky | Zlatý kov | Nálada na trhu | Konec války na Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ayers Alliance | Výnosy | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Propad těžby | Ropná společnost | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Reuters analytik | American Petroleum Institute | Obchodní dohody | Kurz dolarů | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Příznivé údaje | Price Rate of Change | Ekologie | JBC Energy | Euro posiluje | Pomerančový džus | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Transněfť | Neutral (Hold) | Andy Lipow | ZM.US | Technologický index | Německé hospodářství | Ministři energetiky | Pákový efekt (leverage) | Býčí divergence | Výsledkové zprávy | Podnikání na kapitálovém trhu | Ropná zařízení | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | New York - Nymex | Emirates NBD | Akcie Fidelity National Information Services | Rostoucí ceny ropy | Overnight | Úrokové sazby ve Spojených státech | Dnešní zprávy | Forex cz | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | Spotřebitelská důvěra | Velvyslanec SAE | Rostoucí úrokové sazby | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | West Texas Intermediate | Měnové politiky | G20 | Růst poptávky po ropě | Odvětví | S&P/ASX 200 | Řecká ekonomika | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Německo - burza | Obavy z globální recese | Koronavirus | Psychologie emoce | Dopady koronaviru na ekonomiku | Rozhodnutí o sazbách | Británie | Příjmy z ropy | Obavy o globální ekonomický růst | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Poradce Bílého domu | Francouzský ministr financí | Dna | Hongkongský index Hang Seng | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Dluhopis | Americká administrativa | Howie Lee | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Národní banka | BrokerJet.cz | Price Futures | Cena zemního plynu | Dividendová sezóna | Christopher Waller | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Neuronové sítě | AI | Futures na americké indexy | Zmírnění obav | Maersk | Nejlepší dividendové akcie | Sucden Financial | ICAP | Sankce vůči Rusku | Těžba ropy v USA | Tisková konference | Poměr cen | Platební bilance | Prezident ECB | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | GBP/EUR | PMI ve výrobě | Nákup akcií ČEZ | Patria | České koruny | Švýcarská banka | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Mezinárodní agentura pro energii | Výhled poptávky po ropě | Nejlepší kurzy britské libry | Regulátor | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Ropné cenové války | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Profil aukce | Stratég Saxo Bank | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Rivkin Securities | Zájem investorů | Cena ropy brent | Partnerství | Phillips 66 | Euro dnes | Dovoz oceli | Aramco | Ekonomické podmínky | Ruská ropa | Helen Givenová | Indexy v Číně | Dlouhodobé investice | VFC | Globální ceny | Investování | Zvyšování dodávek | Distribuce | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Dnešní fundamenty | Alfa Bank | Forwardy | Genscape | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Dovoz ruské ropy | Odhad cen ropy | Trhy | Akcie v USA | No deposit bonus | Emerging markets | Jiří Tyleček | Americký ropný institut | Akcie Fidelity | FTSE | Janis Varufakis | Stavitel domů | Akcie Visa | Rizika | Žlutý kov | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Kurs koruny | Fond | Riziková prémie | Nákup eura bez poplatku | Cena benzínu | Nejlevnější euro | ISM | Nadbytek ropy | Globální trhy | The Information | Pesimistické scénáře | Fitch | Pšenice | Americké banky | Ropa a Plyn | Nákup eura | Ropné velmoci | Asijská rozvojová banka | The Times | Japonský Nikkei | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Kontrakty na sójové boby | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Klíčové faktory | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Cena kávy | Mohammed Barkindo | Vladimir Putin | Tesla | ZM | XTB Research | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | National Australia Bank (NAB) | Inflace v USA | Komodity | Vandana Hariová | Nálada na finančních trzích | NWR OKD | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Ruský rozpočet | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Termínový kontrakt | Macquarie Capital | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Evropské trhy | Sázet | Posilování české koruny | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | Norsko měna | Proražená rezistence | FXstreet | Progresivní investor | Reporty | Světová poptávka po ropě | Tradition Energy | Projevy centrálních bankéřů | Nabídka ropy | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | DBS Bank | Pips | Bilance Fedu | NWR akcie | Ceny ropy Brent | Cena ropných benchmarků | Kurz koruny vůči euru | Ruská měna | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Benchmarky | SPX500 | JPY | Credit Suisse | Axios | Open interest | Prohlášení Fedu | Citi | Šéf společnosti | Bank of America | Cenový strop | Transakce | Šok | Urals | Meta | Turecká lira | Nástroj | GBP | Nadšení | Plyn | Pokles cen ropy | Index tokijské burzy | Čína | Capital | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | CZK/USD | Omezení dodávek ropy | Ceny | Tržní pohyby | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Aker | Realitní trh | FTSE 100 | Goldenburg Group | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Břidlicové ropy | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Softbank | Největší světová ekonomika | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Warren Patterson | Digitální reklamy | SMA | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Divergence | Uvolněné měnové | MACD | EUR/JPY | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Odborníci | Cena severomořské ropy | Dopad na trhy | USD/EUR | Webinář | Stratég | Tržní výhled | Současná cena | Propuštění | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Blue-chip | Commerzbank | Náklady na financování | Stav trhů | Worldometers | Výnos | Index DOW | Producenti ropy | ČEZ | Index Nasdaq | Benchmark | Again Capital | CEO | 256/2004 | Trinity Bank | Izraelská armáda | Nové sankce | Slabší kurz | Přebytek ropy | Austrálie | Minulá výkonnost | Snap | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Singapur | David Cameron | Švýcarské banky | Ceny energií | Utažení měnové politiky | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Očekávaný zisk | VIX | Problémy s likviditou | Index Dow Jones Industrial | Akcie Tesla | RUB | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Očkování proti covidu | Káva | Část zisků | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | World Gold Council | Nejprudší jednodenní pokles | EURUSD | PVM | Spekulovat | Swapy | Sektor technologií | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Hospodářské dopady | ExxonMobil | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Prezidentské kampaně | Pozitivní zprávy | Ruské banky | Obchodování | Obchodování ropy | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Ropovod | Obavy trhu | Cena mědi | Týden na finančních trzích | TRY | Francouzský ministr | Prémie | Oslabování dolaru | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | Ceny ropy | Mutace delta | Zprávy z trhů | Francie | Předpověď | Zelenskyj | GBP/NZD | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Sberbank | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Britská měna | Běžný účet | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Akciový index Nasdaq | Craig Erlam | Natixis | Zvýšení těžby | Futures kontrakty na ropu | PRIBOR | RBC | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Ropa typu Brent | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Arbitráž | Visa | Price Futures Group | Aktivum | Společnost XTB | Propad akcií | Merrill Lynch | GMT | U.S. Bank | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Rozvojová banka | Konsensus | Obchod s ropou | Ruský útok | Euro STOXX | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Peking | Ruský vicepremiér | Ranní komentář | Aliance | Pokles zásob | Spready | Trh s bydlením | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | Eskalace napětí | Pandemická situace | Průměrná cena | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Výprodej | Členové OPEC | AAPL | Signály z Fedu | JPMorgan | Salmán | AMZN | Akumulace | Zdraví | ČTK | Stav trhu práce | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Zásobníky | VIAC | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Japonský jen | FOMC | Akcie | Norská koruna | Ruský útok na Ukrajinu | Kupci | Nižší úrokové sazby | NERV | Société Générale | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Zoom Video Communications | Napětí na trzích | Makléř | Vývoj ceny | Ekonomické nejistoty | Světová ekonomika | Vitol | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Libra šterlinků | Index VIX | Bankovní společnost | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Koronakrize | Rystad Energy | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Commonwealth Bank | RBC Capital | Makrokalendář | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Barack Obama | Zvýšení těžby ropy | Pozornost investorů | Veřejné služby | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Sázkaři | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Saúdové | Silnější dolar | Bankovní rada | Investice | Čínský index | Business | Pro investory | Fidelity | Varianta omikron | Potenciál | Obchodování v Asii | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Sýrie | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Údaje z Číny | Zisky | Makroekonomický vývoj | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Kontrakce | Situace v Číně | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Exotické měny | Měny | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Unicredit | GBPUSD | Postoj investorů | PinBar | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Johan Sverdrup | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | 1 milion | Services | London metal exchange | Česká spořitelna | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Rozšíření | Paládium | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Administrativa | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Béžová kniha | Cena ropy WTI | Dodávky na trh | NFP | Nikkei | Short selling | Spekulativní investoři | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Myšlení | ZEW | TIM | Energie | Objem | Monex USA | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Pákový efekt | Ceny stříbra | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Obchodovanie | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Rosněfť | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Premiér Benjamin | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Televize CNBC | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | Sójové boby | OECD | Íránská ropa | CHF | Měnový trh | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie Alphabetu | Akcie firem | Těžba ropy | Volby v USA | AUD/CAD | Drawdown | National Australia Bank | S&P 500 | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | Ministři financí | Julius Baer | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Snížení těžby ropy | Japonský premiér | Cena | CMG | Tim Cook | Vystoupení z EU | Vlny koronaviru | NYMEX | Německo | Útok na Ukrajinu | Makroekonomické ukazatele | Psychologie trhu | Krach | CNN | Apple | Michael Brown | Zadlužení | Pepperstone | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Americký trh | Snížení sazeb | Nižší růst | Close | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Ekonomické údaje | Ropná pole | Risk Management | Největší americká banka | Ekonomická data | Přehled kurzů | Silnější kurz | Drahé kovy | FIS | Jefferies | PSX | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Problémy v bankovním sektoru | Ukončení konfliktu | EMA | Forexu | Kurzy měn | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Geopolitika | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Schodek | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Benjamin Netanjahu | Centrální banky USA | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Těžba ropy v Rusku | Vlády | Americká vláda | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Šance | Tržby společnosti | Paralýza | Fundamenty | Bankrot | Poptávka po ropě | Správa | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Analýza | KO | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | Irák | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Uzavření dohody | Kvantitativní utahování | Analytici banky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Barel ruské ropy | Čínská ekonomika | Americké zásoby ropy | Spotová cena zlata | Dodávky suroviny | Demokratické strany | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Silná poptávka | Slabší koruna | Technologický sektor | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Evropská komisařka | Zdražování ropy | Support | General Electric | Accenture | Hold | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | FX | Rozvíjející se trhy | Texas | Trumpova cla | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Družba | Kurz amerického dolaru | Investiční banka | Fidelity National Information Services | Služby | Vzestup ceny | Ruský výraz pro peníze | Návrat inflace | OPEC | Energy Aspects | Úroková sazba Fedu | Řetězce | Sentiment | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Evropský index | Bohatý | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Největší pokles | Obchodní bariéry | IHS | Technologický gigant | Politická krize | Akcenta | Program nákupů dluhopisů | Finanční zprávy | Výkonný ředitel | Nákupní příležitosti | Embargo | Slabá poptávka | Polsko | Reddit | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Rezistence | SEB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | ZEW index | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Výhled poptávky | Nařízení | Zdražování | Ropy | ABN Amro | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | USD | Cestování | O2 | Contango | Emoce | Zvýšení daní | PayPal | PMI ze sektoru služeb | Investing.com | Firemní zisky | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Tržní podíl | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Dupont | Poptávka v Číně | CZ | Australský dolar | Akcie bankovních společností | Propad | Dopady koronaviru | GBP/AUD | Růst spotřebitelských cen v USA | Britské libry | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Markets | Oslabování amerického dolaru | Tempo očkování | Dividendové akcie | Kanada | Nejistota | HDP v eurozóně | DBS | Světová poptávka | Nvidia | Investment | Tamas Varga | ING | MetaTrader 4 | Swap | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | NBP | SPAD | Těžaři | Forward | Měnová politika | Alokace | Doporučení | Směnárna | Soběstačnost | Politické otřesy | Payrolls | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | Analytické společnosti | Referendum | RBC Capital Markets | GOOGL | A/S Global Risk Management | Hizballáh | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | ASX 200 | Černé zlato | Firemní dluhopisy | Společná evropská měna | Bank of America Merrill Lynch | Caixin | Materiály | PMI ve službách | Poptávky po ropě | Nejistoty na trzích | Prodeje | Devizy | Akciový trh | Velká očekávání | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Investor | USD/JPY | Put | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Markit | Významné události | Banka UBS | Graf dne | Makléřské společnosti | Baker Hughes | Průmyslové kovy | CNBC | SPX | Statistika | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot