Americké zásoby ropy
Ranní komentář: SP500 zatím zůstává pod hranicí 2 900 USD, dnešek nabídne klíčové fundamenty
10.04.2019 Akcie v Evropě i v USA se včera dostaly pod mírný prodejní tlak, ke kterému pomohly hlavně komentáře amerických představitelů, kteří uvažují o zavedení nových cel na některé zboží z Evropy. Korekce na trzích ale byla prozatím relativně mírná a implikovaná volatilita příliš nevzrostla, když trhy dál čekají především na to, co udělá s tržním sentimentem hlavně dnešní seance. Ta bude na důležité fundamenty velmi bohatá, když nabídne zasedání ECB, americkou inflaci, nebo zápis z minulého zasedání americké centrální banky. Zvýšenou volatilitu tak můžeme čekat hlavně na EURUSD, ale dopad takto důležitých fundamentů samozřejmě mohou pocítit i ostatní trhy.
Ekonomický kalendář: PMI/ISM a ADP reporty dnes v centru dění
03.04.2019 PMI ve výrobě vypadal poměrně dobře, i když zlepšení ve výrobním PMI mělo na svědomí hlavně zvyšování zásob. Konsenzus před zveřejněním dnešního reportu očekává za březen výsledek 50,9b., což je mírná korekce z únorových 51,3b. Sektor služeb je nejdůležitějším sektorem britské ekonomiky, takže na něj bude upřena značná pozornost. Pozor také na podobná data, která budou dopoledne přicházet i z eurozóny.
Ranní komentář: RBNZ potopila novozélandský dolar, další pohyb sazeb bude směrem dolů
27.03.2019 Včerejší seance na finanční trhy přinesla mírné zklidnění a růst akciových indexů, který byl doprovázen pádem implikované volatility. Zisky na akciích ale byly malé a trhy tak dál čekají na trochu více informací ohledně dalšího zpomalování americké a hlavně evropské ekonomiky. Z nových fundamentů zaujala hlavně dnes ráno novozélandská centrální banka, která potopila NZD poté, co naznačila, že další pohyb sazeb bude pravděpodobně směrem dolů.
Ranní komentář: Trhy čekají na Fed a na jeho výhled pro další směřování sazeb
20.03.2019 Také včerejší seance se na akciových trzích nesla ve spíše vyčkávacím duchu. Většina indexů si své pozice podržela, a to snad jen s výjimkou německého DAXu, který rostl díky automobilkám o více než procento. Stabilní situace byla také na většině měnových párů, které stejně jako akcie vyčkávají na to, s čím dnes večer na svém zasedání přijde americký Fed. Ten bude rozhodovat o sazbách a společně s rozhodnutím zveřejní také výhled pro sazby, který by měl být, v porovnání s prosincovým výhledem, výrazně revidován. Pozor také na jakékoli zmínky o možném ukončení reverzního QE. Dnešní Fed má potenciál výrazně ovlivnit dění na většině finančních trhů, v čele s dolarem a americkými dluhopisy.
Ranní komentář: Libra navzdory včerejšímu neúspěšnému hlasování v parlamentu zatím drží
13.03.2019 Včerejší seance byla hlavně o Británii, kde tamní parlament opětovně odmítl plán Theresy Mayové na vystoupení země z EU. Dnes tak čeká parlament další hlasování o tvrdém brexitu a pokud se i to setká se zamítavým stanoviskem, bude se zítra hlasovat o tom, zda Británie požádá EU o dočasné pozastavení aktivace článku 50 a získání více času na vyjednávání. Libra včerejší seanci ustála bez větších komplikací, jelikož se podobný výstup očekával. Stabilní jen pak situace také na většině ostatních FX párů a také na akciích, které si své vyšší ocenění zatím stále udržují.
Kanadská centrálna banka ponechala úrokové sadzby na úrovni 1,75%
06.03.2019 Kanadská centrálna banka ponechala úrokové sadzby v súlade s očakávaniami na úrovni 1,75%. Zdá sa, že BOC udrží sadzby bez zmeny dlhšie ako sa pôvodne očakávalo. Hlavným dôvodom je výraznejšie oslabovanie hospodárskeho rastu, ako sa na poslednom zasadnutí (január) pôvodne očakávalo. Za slabší hospodársky rast sa podpísalo najmä spomaľovanie spotrebiteľských výdavkov a ochladzovanie na trhu nehnuteľností. Za spomaľovaním rastu môžu stáť aj nižšie ceny ropy na začiatku roka 2019.
Ranní komentář: Euro se vrací pod 1,13 EURUSD, dnes zasedá Bank of Canada
06.03.2019 Včerejší seance na akciových trzích větší stopu nezanechala a indexy v Evropě i v USA si tak své ceny dokázaly podržet. Na devizovém trhu byla situace zajímavější, když zde dokázal dolar znovu zpevňovat na většině měnových párů. K tomu pomohly překvapivě dobré výsledky ISM v sektoru služeb, který si i nadále prochází robustní expanzí. Dolar pak dnes ráno své zisky dokázal výrazněji navýšit ještě vůči AUD, který se dostal pod tlak po zveřejnění slabších výsledků HDP.
Ranní komentář: Powell s výhledem pro sazby moc nepohnul, dnes kanadská inflace
27.02.2019 Včerejší seance přinesla projev šéfa Fedu Powella, který před americkými Senátory zopakoval, že Fed zatím nehodlá s dalším zvyšováním sazeb nijak pospíchat. Důvodem jsou obavy ze zpomalování ekonomické aktivity a nedávná horší makrodata. Zároveň ale dodal, že kondice americké ekonomiky zůstane i nadále robustní.
Ranní komentář: AUD pod tlakem kvůli zprávám z Číny, dnes americké nové objednávky
21.02.2019 Včerejší seance se na akciových trzích opět nesla v opatrně optimistickém duchu, když přinesla mírný růst na akciové indexy v Evropě i v USA. Z tradičních fundamentů zaujal hlavně zápis z minulého zasedání Fedu, ze kterého vyplynulo, že Fed zaujal spíše holubičí pozice a s dalším utahováním měnové politiky nehodlá nijak pospíchat. Trh s podobným výstupem ale počítal a reakce na USD byla minimální.
Ranní komentář: Dolar slábne na většině měnových párů, NZD pomohlo zasedání RBNZ
13.02.2019 Včerejší seance se na trzích nesla v optimistickém duchu, když se výrazně dařilo hlavně akciím v USA, které rostly o procento a půl. Na pozitivním sentimentu rozhodně přidávají také informace z USA, kde americký prezident připustil možnost toho, že by prodloužil deadline pro dosažení obchodní dohody s Čínou, který je momentálně nastaven na 1. března. Pokles averze k riziku včera pomohl většině měn na páru s americkým dolarem a japonským jenem, které zůstávají pod mírným tlakem také dnes ráno. Dnešní ráno pak výrazně pomohlo NZD poté, co šéf RBNZ na tiskové konferenci uvedl, že pravděpodobnost snížení sazeb od minulého zasedání centrální banky nijak nevzrostla.
Ranní komentář: Guvernér RBA Lowe poslal AUDUSD pod 0,72. Kvůli brexitu zaostává také libra
06.02.2019 I dnes ráno je zatím v centru dění na FX hlavně AUD. Po včerejším zasedání australské centrální banky dnes ráno ještě promluvil její guvernér, který připustil, že díky rizikům pro světovou a australskou ekonomiku jsou nyní šance na snížení sazeb stejné, jako šance na jejich zvýšení. Trh sice s možností snížení sazeb počítal už dlouho, po dnešním projevu si je ale tímto krokem jistější než dříve a AUD se tak ráno dostal pod silný prodejní tlak.
Ranní komentář: Libra je nejsilnější od loňského listopadu, dnes zasedá ECB
24.01.2019 Včerejší seance byla na nově příchozí fundamenty opět spíše chudší a žádné větší změny tak na akciové trhy ani na FX nepřinesla. Indexy v USA mírně rostly a likvidovaly část úterních ztrát, zatímco v Evropě většina zůstala pod mírným prodejním tlakem. Stabilní byla i většina měn, pouze s výjimkou britské libry, které dál pomáhá vidina toho, že by Británie mohla dostat více času na vyjednávání s EU. Dnešek bude na fundamenty podstatně bohatší, přičemž velmi zajímavá bude čtvrteční seance hlavně pro euro. To čeká zveřejnění výsledků PMI a odpoledne pak hlavně zasedání ECB. Obchodníky na euru přitom bude zajímat především doprovodný komentář Maria Draghiho k situaci v evropské ekonomice a to, zda ECB jakkoli upraví svůj, nyní už spíše optimistický, výhled pro sazby.
Komodity: Cena ropy přidává dvě procenta
19.12.2018 Ceny ropy dnes přidávají kolem dvou procent, a zotavují se tak z jednoho z největších propadů posledních let. Podpořila je dnešní zpráva amerického vládního Úřadu pro energetické informace (EIA) o poklesu zásob suroviny v USA. Zpráva zároveň potlačila přetrvávající obavy, že zpomalení globální ekonomiky bude mít dopad na poptávku.
Přehled dne: Americká jádrová inflace zrychlila na 2,2%, indexy opět mírně zpevňují
12.12.2018 Pro změnu klidnější seance, kdy na devizových trzích koriguje své včerejší zisky americký dolar a dává tak prostor pro posílení ostatním měnám. Akciové trhy mírně rostou a opět je posilují pozitivní zprávy z Číny týkající se obchodního sporu s USA.
Ranní analýza: Dolaru pomohl růst amerických výnosů, dnes americká inflace
12.12.2018 Americký dolar včera díky růstu amerických výnosů z dluhopisů vystoupal velmi blízko letošním maximům. Akciové indexy k večeru smazaly odpolední ztráty podpořené pozitivní zprávou o vývoji obchodního sporu mezi USA a Čínou. Do zelených čísel se opět vrátila ropa.
Ranní komentář: Libra kvůli brexitu klesá až na 1,25 GBPUSD, dnes americká inflace
12.12.2018 Včerejší seance přinesla na akciové trhy zklidnění, díky kterému si americké indexy svou cenu podržely, zatímco indexy v Evropě dokázaly růst. Ke zlepšení nálady pomohly hlavně zprávy z Číny, která se chystá snížit cla na dovoz amerických automobilů, a dobrou zprávou byl i komentář amerického prezidenta, který naznačil, že je připraven intervenovat ve věci zatčení finanční ředitelky Huawei za účelem dosažení dohody s Čínou. Dnes pozor hlavně na výsledky americké inflace a tradičně i na dění v Británii, kde se začíná mluvit o možnosti vyvolání hlasování o nedůvěře v britskou premiérku.
Ranní komentář: Futures na US indexy signalizují další pád, dnes zasedá OPEC
06.12.2018 Včerejší seance přinesla na finanční trhy díky uzavřeným burzám v USA trochu potřebného zklidnění, ale už dnes ráno se nervozita na trhy začíná rychle vracet. Pomohly k tomu zprávy o tom, že v Kanadě na žádost USA zatkli CFO společnosti Huawei, což může opět nepříjemně zkomplikovat křehké vztahy mezi USA a Čínou, které jsou pro aktuální dění na finančních trzích klíčové. Futures na americké indexy dnes ráno ztrácí více než procento a s nimi se do červených čísel propadají také indexy v Asii. Dnešek bude opět hlavně o dění na akciovém trhu a makro tak velmi pravděpodobně půjde stranou. Pozor ale také na ropu, kterou čeká zasedání zemí OPEC.
Ranní komentář: Dolar zpevnil pod 1,13 EURUSD, dnes projev šéfa Fedu Powella
28.11.2018 Úterní obchodování na finanční trhy volatilitu nepřineslo a akcie i většina měn si tak svou cenu dokázala podržet. Mírného růstu se dočkal na FX opět hlavně americký dolar, který se na páru s eurem dostal zpět pod hranici 1 dolaru a 13 centů. Pod tlakem naopak zůstává JPY, který doplácí na postupné snižování averze k riziku a pozvolný růst světových akcií. Dnešek přinese zajímavé makro hlavně z USA, ale trh bude zvědav hlavně na večerní projev šéfa Fedu Powella a na to, co řekne k aktuální ekonomické situaci a k výhledu pro růst sazeb v USA.
Medvědi kontrolují trhy, výprodej technologických akcií pokračuje a situace na ropě je napjatá
21.11.2018 Nejistota se v tomto týdnu vrátila na finanční trhy. Zatím nejvíce dopadá na technologické akcie, ale ušetřeny nezůstávají ani ostatní sektory. Akciové indexy se tak rychle vracejí k říjnovým minimům. Rally po volbách do amerického Kongresu tak byla spíše krátkou epizodou, než že by se jednalo o počátky dalšího růstu. Přestože dnešní dopoledne přineslo do Evropy pozitivní korekci, tak evropské akcie se stále pohybují poblíž minim od počátku minulého roku. Trhy stále nejsou v klidu a další vlna výprodejů tak může být hned za rohem.
Ranní komentář: Akcie i ropa zůstávají pod silným tlakem, dnes americké nové objednávky
21.11.2018 Také včera pokračovala korekce na akciových trzích a i tentokrát ji do značné míry táhl výprodej na Applu. Americký index S&P500 už oproti zářijovým úrovním ztrácí 10 % a včera díky korekci dosedl na důležitý support, který jeho výprodej dokázal v minulém měsíci dočasně zastavit. Výrazného výprodeje jsme se včera ale dočkali hlavně na ropě, která dál doplácí na kombinaci obav z vysoké nabídky a klesající poptávky, které bude muset řešit OPEC na svém prosincovém zasedání. Dnešek přinese ze zajímavého makra jen americké nové objednávky, ale dění na trzích bude i nadále v režii aktuálně stále velmi nervózního sentimentu.
Ranní komentář: Akcie zůstávají pod mírným tlakem, nervozita ani po šesti týdnech zcela nemizí
15.11.2018 Včerejší seance byla na FX hlavně o libře, které se dočkala výrazné volatility poté, co britská premiérka získala pro návrh o brexitu podporu vládního kabinetu, zatímco se jí, alespoň podle vyjádření vlastních spolustraníků, začala vzdalovat klíčová podpora britského parlamentu. Za pozornost stály i komentáře šéfa Fedu Powella, který signalizoval prosincový růst sazeb, nebo informace o tom, že by snižovaní produkce OPECu a některých nečlenských zemí mohlo dosáhnout až 1 milionu barelů. I dnes se bude na FX řešit hlavně brexit, zatímco na akciových trzích hrají dál klíčovou roli vyšší rizikové přirážky a strach s dalších výprodejů. Ten by však mohly mírnit zprávy o tom, že Čína nabídla USA ústupky, které mohou pomoci k dosažení dohody o vzájemném obchodu.
Americké zásoby ropy opäť prudko vzrástli. Ropa však koriguje včerajšie straty
24.10.2018 Prudký rast zásob v USA pokračuje. V minulom týždni rástli štvrtý krát po sebe o viac ako 6 mil. barelov. Toto sa stalo po prvý krát v histórii štatistík od roku 1982. Zásoby sú najvyššie od júna a ich medziročný pokles spomalil na7,6%. Ešte pred mesiacom bol pritom na úrovni 15,9%. Americký ropný trh je teda aktuálne silno prezásobený.
Zásoby ropy v USA zaznamenali tretí prudký rast po sebe. Ropa padla pod 80 USD za barel
17.10.2018 Americké zásoby ropy opäť prudko rástli. Tentokrát o 6,5 mil. barelov (čakal sa rast o 1,6 mil.). Jedná sa o tretí týždňový rast o minimálne 6 mil. barelov po sebe. Naposledy sa to stalo začiatkom roka 2017. Za posledné tri týždne vzrástli zásoby o viac ako 20 mil. barelov (viac ako 5%). Trend medziročného poklesu zásob sa teda výrazne pribrzdil. Kým pred mesiacom klesali medziročne zásoby o takmer 16%, aktuálne to je o menej ako 9%. Americký trh s ropou je teda v posledných týždňoch v pomerne silnom prebytku.
Ranní komentář: Na trhy se vrací klid, dnes EU summit k brexitu a britská inflace
17.10.2018 Také včera pokračoval na finančních trzích postupný příliv kapitálu zpět do rizikovějších aktiv, což pomohlo hlavně akciím, které v USA rostly o více než 2 %. Nálada na trzích se tak, po divokém minulém týdnu, začíná znovu zlepšovat a velký podíl na tom má hlavně zastavení růstu dluhopisových výnosů. Dnešní price action na asijských burzách a evropských/amerických futures přitom naznačuje, že by pozitivní sentiment mohl i nadále vytrvat. V Bruselu začne summit o Brexitu a zvědaví budeme také na britskou inflaci, nebo na zápis z minulého zasedání Fedu.
Komodity: Cena ropy dnes mírně zlevňuje
16.10.2018 Ceny ropy dnes mírně klesají. Podíl na tom má očekávaný růst těžby a ropných zásob ve Spojených státech. Ztráty jsou ale jen mírné kvůli trvajícím obavám z poklesu íránských dodávek.
Fed zvedl úrokové sazby. Ropa na čtyřletých maximech
27.09.2018 Nejdůležitější zprávou proběhnutého týdne bylo zasedání Americké centrální banky (Fed) a jednání ohledně nastavení úrokových měr. Fed podle očekávání zvedl svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procenta, aktuální sazby na USD se tedy pohybují v rozpětí 2,00 – 2,25%. Podle vyjádření představitelů se Fed bude snažit navýšit sazby do konce roku 2018 ještě jednou, příští rok pak plánuje sazby zvednout třikrát.
Ranní komentář: AUD i NZD silnější díky australskému makru, trh čeká na večerní Fed
26.09.2018 Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a tak si akcie i většina měn své ceny mohly podržet. Už dnešní ráno, ale dokázalo rozpohybovat AUD a NZD, kterým pomohlo lepší makro z Austrálie v podobě indexu podnikové důvěry. Tím klíčovým dnes ale bude hlavně zasedání Fedu, který by měl ve 20 hod. zvýšit úrokové sazby. Samotné zvýšení sazeb se zdá být ale plně započteno v ceně a trh tak bude mnohem více zajímat tisková konference Jerome Powella a výhled Fedu pro další růst sazeb, které by podle většinového konsenzu trhu mohly růst letos v prosinci ještě jednou.
Ranní komentář: Pokračování obchodní války zatím trhy nechává klidné, dnes britská inflace
19.09.2018 Téma včerejší seance bylo již od rána jasné. Americká cla a následná čínská odpověď, byly dominantními událostmi, a to i díky absenci jakéhokoli dodatečného makra. Trhy se však s tímto dopředu dlouho avizovaným rizikem popasovaly bez větších problémů a nálada na většině finančních aktiv zůstala pozitivní. Akciové indexy dokonce dokázaly v duchu pravidla „buy the rumour, sell the news“ mírně růst, a to nejen v Evropě a v USA, ale i v Asii. Co se dnešní seance týká, ta přinesla již ráno zasedání Bank of Japan, která ale tradičně na měnové politice nic nezměnila. Z dalších fundamentů jsme pak velmi zvědavi především na výsledky britské inflace.
Ranní komentář: CAD začíná znovu zpevňovat, ropu žene výše strach z hurikánu Florence
12.09.2018 Včerejší seance větší změny na akciový trh nepřinesla a v klidu zůstává i nadále také většina hlavních světových měn. Výraznější volatility jsme se dočkali jen na kanadském dolaru, kterému pomohl komentář Trumpa, podle kterého vyjednávání mezi USA a Kanadou postupují dobře. Za pozornost pak stál také růst na ropě, jejíž cena roste ze strachu před hurikánem Florence, který se přibližuje k východnímu pobřeží USA a který dál nabírá na síle. Dnešek bude na důležité fundamenty znovu spíše chudší a trh se zaměří hlavně na politická rizika spojená s brexitem a americkými cly. Obchodníci pak dál vyčkávají hlavně na zítřejší seanci, která bude na důležité fundamenty podstatně bohatší.
Ranní komentář: Krypto zasáhla vlna výprodejů, dnes americký ADP a ISM
06.09.2018 Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu na libru, které pomohly zprávy o tom, že Německo ustoupilo z některých požadavků na Británii, což by mohlo pomoci uspíšit vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Libra na tuto zprávu reagovala zpevněním, i když část ze svých zisků nakonec začala znovu odevzdávat. Velmi aktivní pak bylo obchodování také na BTC a na kryptu, kde po několikadenním rally začala vlna výprodejů poté, co se objevil report, že banka Goldman Sachs nakonec nezprovozní vlastní crypto trading oddělení. Na ostatních trzích panoval spíše klid, i když hlavně evropské indexy byly opět pod mírným prodejním tlakem. Čtvrteční seance bude o americkém makru a o celkovém sentimentu, který díky dění na EM měnách zůstává i nadále napjatý.
Ranní komentář: Italské výnosy začínají znovu stoupat, euro zatím zůstává v klidu
29.08.2018 Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si tak svou cenu dokázala podržet. Nálada na trzích tedy zůstává i nadále pozitivní, i když třeba na italských bondech v těchto dnech začínáme opět sledovat nepříjemný růst dlouhodobých výnosů, který by mohl být pro euro a evropské trhy potenciálním rizikem. Trhy zatím ale zůstávají beze strachu a v klidu vyčkávají na nové impulsy. Dnes pozor hlavně na americké HDP.
Komodity: Ropa dnes přidává tři procenta
22.08.2018 Ropa přidává tři procenta kvůli nečekaně velkému propadu zásob ve Spojených státech a obavám z nižších dodávek z Íránu. Severomořská ropa Brent je nejvýše od 8. srpna.
Ranní komentář: S&P500 na dosah historického maxima, dnes zápis ze zasedání Fedu
22.08.2018 Včerejší seance přinesla na akciové indexy v Evropě i v USA mírné zisky, díky kterým se S&P 500 index dostal až na hranici silné resistence, která se nachází na úrovni jeho historického maxima. Nálada na trzích zůstává optimistická, což dokazuje hlavně nízká úroveň rizikových přirážek a nic na tom zatím nemění ani včerejší obvinění blízkých spolupracovníků amerického prezidenta Trumpa. Dnešní seance už bude na nově příchozí fundamenty o něco bohatší, přičemž tím nejzajímavějším by mělo být zveřejnění zápisu z minulého zasedání americké centrální banky.
Ranní videokomentář: Dolar na dosah 1,13 EURUSD, dnes britská inflace a americký maloobchod
15.08.2018 Včerejší seance se na akciových trzích nesla v poklidném duchu a klid tentokrát panoval i na ostře sledovaných měnách emerging markets (EM) ekonomik. Dolar ale po otevření americké seance začal na většině měnových párů znovu posilovat a pokud jeho další růst vydrží, mohl by dostat EM měny opět do značných problémů. I nadále proto pro finanční trhy představuje riziko, které je potřeba brát v potaz. Dnešek by tedy měl být na trzích znovu hlavně o dolaru, jehož další případný růst by dnes mohly podpořit například lepší než očekávané výsledky maloobchodních prodejů. Pozor pak také na libru, kterou dopoledne čekají statistiky britské inflace.
Ranní komentář: Konsolidace na FX zatím pokračuje, dnes výsledky z výrobního sektoru a večerní Fed
01.08.2018 Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů v čele s evropskou inflací, kanadským HDP a americkými statistikami spotřebitelské důvěry a výrobní aktivity. Nově příchozí data potvrzují, že jsou na tom ekonomiky na obou stranách Atlantiku velmi dobře a podpírají celkově pozitivní sentiment na finančních trzích, který v poslední době kazí čas od času hlavně politická rizika. Na FX ale větší stopu nezanechaly a většina měn dál čeká na zajímavější impulz, který by dění na FX dokázal znovu rozpohybovat. Toho bychom se mohli dočkat už dnes, kdy nás společně s dalším makrem čeká také zasedání americké centrální banky.
Ranní nadhoz finančních trhů 25.7.2018
25.07.2018 Koruna od včerejška posílila pod EUR/CZK 25,65. Vůči dolaru je kurz těsně pod 21,93. K posilování ji konečně postrčila série jestřábích vyjádření od členů bankovní rady, M. Hampla a V. Bendy, a od šéfa měnové sekce T. Holuba.
Ranní videokomentář: Nízká úroveň rizikových přirážek pomáhá akciím, měny dál vyčkávají
25.07.2018 Včerejší seance na většině trhů probíhala v klidném duchu a za pozornost tak stála hlavně situace na TRY, která znovu prudce slábla po rozhodnutí turecké CB nezvýšit úrokové sazby. Ostatní měny jsou stabilní a vyčkávají na důležitější fundamenty, z nichž ten v tomto týdnu nejzajímavější nás čeká už zítra, kdy bude o sazbách rozhodovat ECB. Akciové indexy včera na solidních objemech dokázaly růst a potvrzují tak, že se prozatím s politickými riziky vypořádaly. Je však otázkou jak dlouho tato dobrá nálada na trzích vydrží, jelikož například otázka dodatečných cel na Čínu ze strany USA stále ještě čeká na své zodpovězení. Dnes pozor na německý index IFO a případně odpoledne na americké zásoby ropy.
Okénko finančního trhu 18.7.2018
18.07.2018 Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes britská inflace
18.07.2018 Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v klidu a pozitivní náladě, díky které si většina indexů své pozice držela, nebo je jen mírně navyšovala. Trh se proto zaměřil hlavně na projev šéfa americké centrální banky, který dal jasně najevo, že Fed hodlá i nadále zvyšovat úrokové sazby kvůli solidní situaci na trhu práce, v americké ekonomice a mírně rostoucí inflaci. Dolar za sebou má tak další úspěšnou seanci, během které dokázal zpevňovat na většině měnových párů. Z konsolidačního pásma na EURUSD ale ani zdaleka nevystupuje. Dnes čekáme hlavně na britskou inflaci.
Ranní nadhoz finančních trhů 17.7.2018
17.07.2018 Běžný účet v květnu spadl do deficitu 2,2 mld. Kč kvůli obnovenému odlivu dividend. Odliv důchodů z přímých investic v květnu činil 26,5 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly17,2 mld. Kč Odliv dividend může být jedním z faktorů, který brzdí posilování koruny.
Ranní komentář: Trump chystá nová cla na Čínu v objemu 200 mld. dolarů. Na trhy se vrací nervozita
11.07.2018 Téma obchodní války se včera začalo znovu vracet na scénu poté, co USA zveřejnily seznam dováženého zboží z Číny v objemu 200 mld. dolarů, na které by mělo být uvaleno dodatečné clo. Čína dnes ráno odpověděla, že je tímto krokem šokována a že bude muset odpovědět dalšími protiopatřeními v případě, že USA cla skutečně schválí. Už včera večer se tak na trhy začala znovu vkrádat nervozita, která je jasně patrná i na dnešním ocenění futures na indexy, které se v celém světě znovu vrací do červených čísel. I dnes tak bude téma obchodní války klíčové napříč finančními trhy. Z dalších zajímavých fundamentů pak čekáme pouze na zasedání Bank of Canada a jeho dopad na CAD.
Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější
28.06.2018 Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.
Ranní videokomentář: Dolar znovu silnější na většině měnových párů, dnes zasedá RBNZ
27.06.2018 Včerejší seance se nesla v podstatně klidnějším duchu než začátek týdne, takže si většina finančních aktiv svou cenu dokázala podržet. Na FX jsme tentokrát byli svědky opětovného růstu amerického dolaru, který dokázal zlikvidovat své pondělní ztráty a znovu potvrdil, že jeho fundament zatím zůstává silný. To mimochodem dál doléhá hlavně na drahé kovy, které se i včera dostaly pod mírný prodejní tlak, díky kterému se cena zlata propadla pod 1 260 USD. Dnešek bude na zajímavé makro konečně trochu bohatší a za pozornost budou stát hlavně americké nové objednávky. Tématem číslo jedna ale dál zůstává především americká politika.
Ranní videokomentář: USD a JPY opět silnější na většině měnových párů, trhy zůstávají nervózní
20.06.2018 I včerejší seance se nesla v nervózním duchu, i když její závěr už byl klidnější a i dnešní ráno signalizuje, že by snad napětí kolem obchodní války mezi USA a Čínou mohlo začít ustupovat. Konflikt však není vyřešen a je proto pravděpodobné, že se toto téma na trhy dříve či později začne vracet. Na devizovém trhu se tak znovu dařilo hlavně bezpečným přístavům v čele s JPY a USD a pod tlakem naopak byly akcie na většině světových burzách. Dnešek přinese důležité hlasování v britském parlamentu (viz video) a také zajímavý diskusní panel ECB, na kterém se sejdou hned čtyři šéfové významných centrálních bank.
Ranní videokomentář: Trhy zatím zůstávají pozitivně naladěny, dnes zasedá Fed
13.06.2018 Včerejší seance byla hlavně o schůzce prezidentů USA a Severní Koreje, ale také o nově příchozím makru, v čele s výsledky z britského trhu práce a americké inflace. Nálada na trzích ale zůstala pozitivní a pod tlakem tak byly hlavně bezpečné přístavy v čele s japonským jenem, který znovu oslaboval na většině měnových párů. Dnešek bude hlavně o britské inflaci a o zasedání americké centrální banky, která by měla večer znovu zvýšit úrokové sazby. Pro EURUSD tak začíná dvoudenní důležité období (zítra zasedá ECB), které může rozhodnout o tom, zda se mu po výprodeji z minulých týdnů podaří větší část z těchto ztrát zlikvidovat nebo nikoliv.
Komodity: Ceny ropy stlačuje růst amerických zásob
06.06.2018 Ceny ropy stlačuje nečekaný nárůst jejích amerických zásob. Očekává se také, že hlavní producenti v čele se Saúdskou Arábií navýší těžbu v reakci na růst poptávky během letního vrcholu americké těžařské sezóny.
Ranní videokomentář: Euro i akcie získávají pevnější půdu pod nohama, dnes evropská inflace a kanadské HDP
31.05.2018 Včerejší seance na trhy přinesla částečné zklidnění napětí kolem situace v Itálii, ke kterému pomohlo i úspěšné upsání nových italských dluhopisů, které se podařilo prodat bez větších problémů. Pád italských výnosů měl pozitivní dopad nejen na evropskou měnu, ale také na akcie a ostatní riziková aktiva, která tak začala likvidovat část ze ztrát, které nabraly během prvních dvou dnů tohoto týdne. Dnešek by tak mohl být opět spíše o fundamentech, i když Itálie samozřejmě zůstane důležitým tématem i nadále. Z makra jsme zvědaví hlavně na výsledky evropské inflace a na kanadské HDP. CAD včera dostal velkou vzpruhu od Bank of Canada a další dobré zprávy by mu odpoledne rozhodně mohly výrazně pomoci.
Ranní videokomentář: JPY díky nervózní Asii začal znovu zpevňovat, dnes britská inflace
23.05.2018 Včerejší seance se na většině trhů nesla opět v klidném duchu, ale dnešní ráno už je o poznání nervóznější. Pod tlakem jsou zatím hlavně asijské indexy, což má příznivý dopad na JPY, který začíná znovu mírně zpevňovat a likviduje tak část vysokých ztrát, které na páru s dolarem nabral. Růst averze k riziku je ale spíše jen technického charakteru a zatím proto stojí na ne příliš silných základech. Dnešek bude velmi zajímavý hlavně pro libru. Ta čeká na výsledky CPI, který by v případě pozitivního překvapí mohl začít opět konečně zvedat šance na dřívější růst úrokových sazeb. Pokud však čísla znovu zklamou, nebudou to mít libroví býci jednoduché.
Ranní videokomentář: Brent se díky Trumpovi vyhoupl nad 76 USD, růstový trend na dolaru zatím drží
09.05.2018 Hlavní zprávou včerejší seance bylo rozhodnutí amerického prezidenta odstoupit od jaderné dohody s Íránem. Trhy na toto rozhodnutí reagovaly poměrně vlažně a zvýšené volatility jsme byli svědky hlavně na ropě, která nakonec včerejší seanci uzavřela růstem o více než jeden dolar. Co se devizového trhu týká, ten žije i nadále hlavně růstem amerického dolaru, který bez ohledu na Trumpovo rozhodnutí pokračoval také během včerejší seance. Dnešní obchodování přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání novozélandské centrální banky, která by ale měla sazby ponechat beze změny na 1,75 %.
Ranní komentář: Dolar prolomil hranici 1,20 EURUSD, dnes zasedá Fed
02.05.2018 Včerejší seance se na akciových trzích díky svátku v Evropě nesla v klidném duchu. Velmi rušno bylo ale znovu na devizovém trhu, kde pokračoval v růstu americký dolar, kterému se i tentokrát dařilo především na páru s eurem a britskou librou. Dolar tak po breakoutu z minulého týdne začíná pomalu útočit na svá letošní maxima a o tom, zda se na ně dostane ještě v tomto týdnu, může rozhodnout už dnešní seance. Ta totiž přinese zasedání americké centrální banky a i když od Fedu trh čeká zvýšení sazeb až na příštím zasedání, doprovodný komentář dnes může dolarové páry rozhodně výrazněji rozvlnit.
Ranní videokomentář: Americké indexy znovu v červených číslech, dolar si své zisky drží
25.04.2018 Včerejší seance přinesla zklidnění na devizový trh, kde se zastavil růst dolaru, ale také nervozitu na akcie, které se dostaly v USA opět do červených čísel. Korekce má možná co do činění právě se silným dolarem a růstem dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností přehouply přes hranici 3 %. Dnešní seance bude na makro velmi chudá, takže bude vše znovu hlavně o sentimentu na akciových trzích. Ten je ráno opět nervózní, což signalizují hlavně evropské futurtes, které reagují na včerejší close v USA.
Ropa je nejvýše od roku 2014
19.04.2018 Zastupitelé ropného kartelu OPEC a Ruska se mají sejít tento týden v Saudské Arábii. Zatímco ve světe rostou geopolitická rizika ohrožující dodávky ropy, které tlačí výše cenu ropu, OPEC a Rusko chtějí pokračovat v produkčních škrtech.
Ranní nadhoz finančních trhů 18.4.2018
18.04.2018 Průmyslová produkce v USA v březnu meziměsíčně vzrostla o 0,5 %. Odhad trhu byl překonán o 0,2 p.b. Únorová statistika byla revidována o desetinu procentního bodu dolů na 1,0 %. Vyšší než očekávaný nárůst byl pravděpodobně spojen s výraznými výkyvy počasí na americkém Severozápadě, které vedly k vyšší spotřebě energií.
XTB Market Barometr
11.04.2018 Dnes čekáme hlavně na americkou inflaci a také na zápis ze zasedání americké centrální banky. Na všech dolarových párech proto počítáme díky těmto fundamentům s nadprůměrnou volatilitou a v případě větší odchylky od konsenzu (zejména pozitivní odchylky), bychom se mohli dočkat i zajímavého trendového pohybu. Na pořadu dne jsou ale také data z Británie, nebo americké zásoby ropy, které by se mohly projevit na GBP a skrze větší volatilitu na ropě také na CAD. Čeká nás tedy na fundamenty asi nejzajímavější seance tohoto týdne.
Ranní videokomentář: Akcie rostou, ale volatilita zatím neklesá. Dnes americká inflace
11.04.2018 Včerejší seance se na trzích nesla znovu v optimistickém duchu, díky čemuž se indexy v Evropě i v USA dostaly do zelených čísel. Úroveň rizikových přirážek ale navzdory růstu akcií neklesla, takže býci na akciových trzích ještě vyhráno zdaleka nemají a další vlna výprodejů může přijít prakticky kdykoliv. Trhy dál trápí především politická témata, ke kterým by se dnes mohla přidat také inflace, a to zejména v případě, že by rostla výrazně nad očekáváním. Inflace ale bude důležitá hlavně pro dolar, který tento týden zatím slábne na většině měnových párů.
Ohlédnutí za prvním kvartálem roku 2018
10.04.2018 První kvartál roku 2018 přinesl mnoho zajímavých událostí, které se projevily i do vývoje finančních trhů. Co se týče globální ekonomiky jako takové, zásadní změny jsme se nedočkali, přičemž všechny instituce a centrální banky očekávají pokračování expanze. Podle jejich projekcí lze usuzovat, že by expanze měla pokračovat minimálně do konce příštího roku a s tím by měla klesat i nezaměstnanost.
Ranní nadhoz finančních trhů 28.3.2018
28.03.2018 Před zítřejším měnověpolitickém jednáním ČNB koruna mírně oslabuje na EUR/CZK 25,482. Vzhledem ke slabšímu výsledku inflace z února trh neočekává žádnou výrazně jestřábí rétoriku.
Ranní komentář: Technologický sektor znovu srazil americké akcie, trhy zůstávají nervózní
28.03.2018 Dění na akciových trzích poslední dobou připomíná jízdu na horské dráze a i včerejšek toho byl jasným důkazem. Po poměrně úspěšném začátku úterní seance se nakonec americké indexy propadly znovu hluboko do červených čísel, když je dolů znovu táhly hlavně akcie technologického sektoru. Nervozita na trzích tedy zůstává i nadále značná, což potvrzuje hlavně vyšší úroveň rizikových přirážek a implikované volatility. Dnešek je na trzích opět bez klíčových fundamentů, takže se bude i nadále vše točit okolo aktuálního sentimentu.
Ranní nadhoz finančních trhů 21.3.2018
21.03.2018 Dnes proběhne jednání měnověpolitické rady Fedu. Tým RBI i většina trhu očekává navýšení klíčové úrokové sazby do pásma 1,5 % - 1,75 %. Otázka je s jakou rétorikou centrální bankéři přijdou. My očekáváme příklon k o něco více jestřábí strategii, což by znamenalo celkem čtyři navýšení úrokových sazeb za rok 2018.
Ranní videokomentář: EURUSD po úspěšném začátku týdne zpět pod 1,23 EURUSD, dnes zasedá Fed
21.03.2018 Včerejší seance pomohla akciovým indexům dostat se znovu do zelených čísel, i když úroveň rizikových přirážek dál zůstala na zvýšených úrovních. Za pozornost stály z makra jen výsledky britské inflace, která zpomalila o něco více než se čekalo, na což britská měna reagovala oslabením. Dnešek bude hlavně o centrálních bankách, když budou o sazbách rozhodovat Fed a RBNZ. Důležité bude hlavně zasedání Fedu, který by měl zvýšit sazby a který nově pod vedením Jerome Powella nabídne také své čerstvé ekonomické projekce a výhled pro další vývoj úrokových sazeb.
Ranní komentář: Akcie po včerejšku znovu v červených číslech, ztrácí také USD
14.03.2018 Včerejší seance dostala pod tlak akciové indexy, které vylekaly další změny v Bílém domě, kde prezident Trump vyhodil svého ministra pro zahraniční otázky. Na FX pak byla tématem hlavně americká inflace, která dostala pod tlak americký dolar. Ten oslaboval na většině měnových párů s výjimkou kanadského dolaru, který doplatil na komentáře šéfa kanadské centrální banky Poloze. I dnes bude tématem číslo jedna na trzích hlavně politická situace v USA. Z tradičních fundamentů se pak přidají například americké maloobchodní prodeje, nebo výsledky amerických ropných zásob.
Ranní videokomentář: Strach z obchodní války dostává trhy znovu pod tlak, dnes zasedá Bank of Canada
07.03.2018 Včerejší seance přinesla dobré zprávy z Korejského poloostrova, které ale nakonec ve večerních hodinách přehlušily další zprávy z USA, kde kvůli rozhodnutí amerického prezidenta zavést cla na dovoz oceli a hliníku rezignoval jeho ekonomický poradce Gary Cohn. Téma obchodní války se tak včera večer začalo znovu vracet na trhy, díky čemuž se dnes ráno pohybují futures na americké i evropské indexy znovu v červených čísel, zatímco měny jako japonský jen znovu zpevňují. I dnešní seance zdá se bude hlavně o obchodní politice USA, i když se přidá i několik zajímavých fundamentů z makro kalendáře, v čele s odpoledním zasedáním Bank of Canada, která by měla ponechat sazby beze změny na 1,25 %.
Ranní videokomentář: Powell pomohl dolaru, ale dostal pod tlak akcie a bondy, dnes evropská inflace
28.02.2018 Včerejší seance byla hlavně o projevu nového šéfa Fedu Powella, který ve svém optimistickém výhledu pro ekonomiku i další růst sazeb pomohl hlavně americkému dolaru, zatímco dostal pod tlak ceny akcií a dluhopisů. Obchodníci na akciových trzích tak dál bedlivě sledují jakýkoli růst dluhopisových výnosů a i včera na něj reagovali výprodejem akcií, které se v USA propadly o více než procento. Powell bude před senátory mluvit ještě zítra, ale reakce a trzích na tento projev už pravděpodobně bude mírnější. Dnes čekáme hlavně na evropskou inflaci a na revizi amerického HDP za 4Q.
Ranní videokomentář: Nervozita na akciových trzích zatím neklesá
22.02.2018 Včerejší seance přinesla data z britského trhu práce a Evropské PMI jejichž dopad na GBP a EUR byl ale nakonec poměrně malý. Stejné pak platilo také o minutes ze zasedání Fedu, takže se po včerejšku celkový fundament na hlavních měnových párech nijak výrazněji nezměnil. Stabilní přitom zůstává situace také na akciových trzích, i když na těch stále platí, že úroveň rizikových přirážek zůstává vysoko nad tím, co bylo běžné během minulého roku. Dnes na trzích pozor hlavně na makro z Británie a Kanady.
Raiffeisenbank: Okénko trhu 15.2.2018
15.02.2018 Výnosy amerických desetiletých státních dluhopisů po včerejším zveřejnění americké lednové inflace dále rostou. Aktuálně se pohybují jen pár bodů pod symbolickou tříprocentní hranicí a zároveň jsou nejvyšší od ledna 2014. Přitom o této hranici se často mluví jako o bodu zlomu, kdy se výnosy amerických státních dluhopisů stanou atraktivnějšími než akcie, a zároveň bude pro americké společnosti stále nákladnější si půjčovat na kapitálovém trhu. Pravděpodobně tato hranice bude o něco výše, nicméně její dosažení je otázkou týdnů či dnů. Dalšímu růstu výnosů přidává expanzivní výhled federálního rozpočtu americké administrativy, který v očích investorů nebudí víru v zářnou budoucnost ekonomiky, nebo očekávané další zvyšování úrokových sazeb centrální bankou.
Ranní videokomentář: Dolar začíná znovu ztrácet, dnes americká inflace
14.02.2018 Včerejší seance na akciové trhy žádnou větší změnu nepřinesla, což je ale pro indexy dobrá zpráva, protože postupně získávají pevnější půdu pod nohama, zatímco volatilita a úroveň rizikových přirážek postupně klesá. Na devizovém trhu se dařilo hlavně rizikovějším měnám na páru s dolarem, i když za sebou má docela zajímavou seanci také JPY, který vůči dolaru prolamuje důležitý support na úrovni minima z loňského září. Dnes čekáme hlavně na americké makro v čele s výsledky inflace.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 7.2.2018
07.02.2018 Zaškobrtnutí amerických a asijských akciových indexů, které podle některých bylo způsobeno nervozitou z očekávaného utahování měnových podmínek. Jde o zdravou korekci vzhledem k nebývale dlouhému býčímu trendu S&P (zatímco průměrný P/E podíl dosáhl téměř 23) a podle slov některých klidnějších investorů jediné překvapení je, že vyšší volatilita nepřišla dříve. S&P dnes k ránu posílil o více než dvě procenta na 2695,26.
Ranní videokomentář: Trhy po pondělním výplachu zůstávají nervózní, dnes zasedá RBNZ
07.02.2018 Po pondělním výprodeje se včera situace na akciovém trhu začala pozvolna uklidňovat. Trhy jsou ale stále velmi nervózní a vytvoření bull trap a další vlny výprodejů rozhodně v této situaci nelze vylučovat. Korekce se však opírá především o vysoké ocenění akcií a nemá silný fundament, takže do dalších dnů počítáme s tím, že volatilita klesne a situace na trzích se postupně stabilizuje. Ani dnešek nebude o fundamentech a obchodníci budou veškerou pozornost věnovat dění na akciovém trhu. Ze zajímavých událostí proto podle nás stojí za zmínku jen večerní zasedání novozélandské centrální banky, která ale rozhodne o sazbách až po uzavření trhů v USA.
Ranní videokomentář: Technická korekce lednových zisků na indexech zatím pokračuje, dnes zasedá Fed
31.01.2018 Včerejší seance se nesla opět v nervózním duchu a indexy v Evropě i v USA se během ní dostaly pod prodejní tlak. I tentokrát ale platilo, že je výprodej spíše technického charakteru a bez zjevného fundamentu, když obchodníci začali vybírat vysoké zisky, které nashromáždili v průběhu velmi silného lednového růstu. Dnešní ráno přineslo projev Donalda Trumpa před americkým Kongresem a dopolední/odpolední seance bude na fundamenty tentokrát konečně bohatá. Čekáme přitom hlavně na výsledky evropské inflace a na večerní zasedání americké centrální banky.
Komodity: Cena ropy dnes rostla
25.01.2018 Růstu cen ropy dnes pomohl pokračující pokles amerických zásob, slabý dolar a nižší dodávky na trh ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Severomořská ropa Brent se přechodně vyšplhala přes hranici 71 dolarů na 71,28 amerického dolaru za barel. Byla tak nejvýše od prosince 2014.
XTB Market Barometr
24.01.2018 Dnes čekáme v tomto týdnu první zajímavé makro, a to hned z několika zemí. Na výsledky evropského PMI navážou už dopoledne výsledky britské inflace, odpoledne jsme zvědaví na americké zásoby ropy a ve večerních hodinách pak velký pozor na novozélandskou inflaci. Zejména GBP a NZD mohou být dnes volatilní, a to hlavně v případě větší odchylky od konsenzu. Na libře přitom trh budou zajímat především mzdy.
Ranní videokomentář: Euro zpět nad 1,23 EURUSD, dnes pozor na britský trh práce a NZD inflaci
24.01.2018 Včerejší seance přinesla opět minimum důležitých fundamentů, ale to nebránilo německému DAXu vyhoupnout se na nové historické maximum nad hranici 13 500 euro, díky čemuž konečně vystoupil ze čtyři měsíce trvajícího konsolidačního pásma. Růst DAXu byl o to zajímavější, že šel ruku v ruce se silnějším eurem, které se na páru s dolarem dostalo nad 1,23 EURUSD. Dnešní seance přinese první významnější makro tohoto týdne, a to zejména z Evropy, kde čekáme na výsledky evropského PMI a britských statistik z pracovního trhu. Pozor ale večer také na novozélandském dolaru, kde se dočkáme potenciálně velmi zajímavých výsledků inflace.
Ranní videokomentář: EURGBP se vrací na support z minulého týdne, většina ostatních měn své pozice drží
18.01.2018 Středeční seance pomohla akciovým indexům v USA navýšit své už tak vysoké pozice a dostat se na nové historické maximum, díky čemuž jen index SP500 roste už od začátku letošního roku o dalších 5 %. Nálada na trzích tedy zůstává optimistická, a to i navzdory mírnému růstu implikované volatility, která se v případě amerického VIXu vyhoupla zpět nad 12b. Na FX si většina měn své pozice drží, i když za sebou má docela příznivou seanci britská libra, které se dařilo především na páru s eurem. Dnes čekáme na několik spíše sekundárních fundamentů, z nichž nejzajímavějšími budou odpolední data z USA.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.1.2018
10.01.2018 Americké zásoby ropy minulý týden poklesly o 11,2 miliónu barelů podle odhadu API. Šlo by tak o nejvýraznější propad objemu zásob od září 2016. Výrazně by to překonalo odhad mediánu trhu, který pro dnešní statistiku zásob očekává propad jen 3,4 miliónu barelů. Cena ropy Brent včera večer narostla na 69,16 dolarů za barel.
Ranní videokomentář: Dolar pozvolna likviduje své dřívější ztráty, akcie se drží
10.01.2018 Ani včerejší seance na finanční trhy větší překvapení nepřinesla a většina akciových trhů si své vysoké ocenění dál bez větších komplikací udržela. Nálada na trzích je tedy i nadále dobrá a obchodníci stále spíše jen přešlapují na místě a čekají na tento týden jediné zajímavé makro, kterého se ale dočkají až v pátek. Na devizovém trhu mezitím v pozvolném růstu pokračuje hlavně americký dolar, který likviduje ztráty na páru s eurem, kde se po odražení od resistence na 1,21 EURUSD drží i nadále pod hranicí 1,20 EURUSD. Dnešek bude na data o něco málo bohatší než včerejšek, ale ani tentokrát od akcií a většiny měn výraznější pohyby nečekáme.
Americké zásoby ropy opäť prudko klesajú. Prispievajú tak k rastu ropy
05.01.2018 Aktuálny rastový trend na rope sa väčšinou pripisuje výpadkom ťažby, prípadne obavám o jej vývoj v rizikových regiónoch. Z môjho pohľadu to však úplne nesedí.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.1.2018
05.01.2018 Zápis z prosincového jednání Fedu nepřinesl nic překvapivého. Odhad růstu HDP pro tento rok byl revidován nahoru o 0,4 p.b. na 2,5 %, částečně i díky daňové reformě. Fed ale zastává názor, že dlouhodobý růst to neovlivní.
Raiffeisenbank: Okénko trhu 4.1.2018
04.01.2018 Cena ropy Brent dnes dopoledne překonala hranici 68 dolarů za barel. Dosahuje tak nejvyšších hodnot od konce roku 2014, kdy trhy zažily kolaps cen ropy o více než 50 %. Výrazný růst ceny ze včerejšího dne je kombinací dvou faktorů. Za prvé, Irán, třetí nejproduktivnější člen OPECu, se potýká s nečekaně velkou politickou nestabilitou. Za šest dnů protivládních protestů a provládní manifestací zahynulo již 21 lidí a jedná se tak o největší demonstrace od zpochybňovaných prezidentských voleb v roce 2009. Iránská Revoluční garda, po tvrdých zásazích ve třech provinciích, již včera oznámila úspěšné potlačení protestů. I přes nestabilní politickou situaci objem vývozů ropy nepoklesl, ale investory to přesto zatím neuklidnilo. Za druhé, přelom roku zaznamenal výrazný nárůst poptávky ze Spojených států. Podle předstihového průzkumu API poklesly americké zásoby ropy v posledním týdnu minulého roku o skoro 5 miliónu barelů, tedy o půl miliónu více než odhaduje medián trhu. Navíc nebývale silná sněhová bouře, která v současnosti zasahuje celé východní pobřeží Spojených států, způsobila nečekaně velký nárůst poptávky po energiích a palivech. Realizované míry objemu amerických zásob by měly být publikovány dnes večer, ale už teď lze očekávat, že pokles bude větší, než odhaduje trh. Z toho vyplývá, že by se cena ropy Brent mohla ještě udržet poblíž 68 dolarů.
Ranní videokomentář: Dolar likviduje dřívější ztráty, dnes britský PMI a americký ADP
04.01.2018 Včerejší seance byla na akciových trzích konečně růstová. Americké indexy díky tomu šplhají na extrémně nízké volatilitě na nová historická maxima a dařilo se také indexům v Evropě. Korekcí dřívějších ztrát si pak prochází dolar a velmi úspěšný začátek roku panuje na ropě, která roste na základě lepšícího se fundamentu, ale i kvůli nepokojům v Íránu. Dnešek by se na většině finančních aktiv podle nás měl nést v obdobném duchu jako včera, přičemž zdrojem větší volatility mohou být na FX hlavně data z Británie a USA.
Trhy dnes: Dolár je druhý deň pod tlakom
28.12.2017 Nízka likvidita už druhý deň po sebe nepraje americkému doláru. Dôvodom je už tradične neistota ohľadom budúcej politiky FEDu, ktorý čelí neistote ohľadom budúceho vývoja inflácie a navyše ho vo februári čaká zmena vedenia. Rast EURUSD sa zastavil pri úrovni 1,195, ktorá predstavuje krátkodobý support. Z USA však včera ani dnes žiadne nové správy nedorazili, jedná sa teda o ničím nepodložený sentiment. Najbližšie udalosti, ktoré môžu mať zásadnejší vplyv na kurz dolára budú až protokol zo zasadnutia FEDu (3.1.), inflácia (12.1.). Prípadne ešte prípadné verejné vystúpenie budúceho šéfa FEDu Powella. Dovtedy dolár nemá dôvod nabrať jednoznačný smer.
Ranní videokomentář: Trhy před blížícími se svátky zatím ve vyčkávacím režimu
20.12.2017 Včerejší seance přinesla zajímavé makro z Německa i z USA, ale dopad zveřejněných výsledků na trhy byl nakonec zanedbatelný. Nálada na trzích zůstává i nadále velmi klidná a obchodníci před blížícími se svátky do větších pozic nevstupují. Ani od dnešní seance žádné dramatické změny v ocenění finančních aktiv nečekáme a počítáme opět s obchodováním v bočním trendu. Zajímavé reakce bychom se mohli dočkat snad jen ve večerních hodinách na zveřejněné novozélandského HDP.
Ranní videokomentář: Akcie i měny zatím stabilní, dnes zasedá Fed
13.12.2017 Včera obchodníci na většině trhů pokračovali spíše ve vyčkávání na důležitější fundamenty, které přinese až dnešní seance. Akciové indexy si tak své vysoké ocenění opět udržely, zatímco na devizovém trhu většina měnových párů zakončila seanci s mírnou změnou proti včerejšímu close. Výjimkou byly AUD a NZD, které pokračovaly v likvidaci dřívějších ztrát a zpevňovaly proti všem hlavním světovým měnám. Dnešek bude především o Spojených státech a o dolaru. Zveřejněna totiž bude americká inflace a večer nás čeká zasedání Fedu, který by měl už potřetí v tomto roce zvýšit úrokové sazby.
Ranní videokomentář: Euro se drží nad 1,18 EURUSD, dnes pozor na zasedání Bank of Canada
06.12.2017 Máme za sebou klidnou seanci, která sice dostala akciové indexy mírně pod prodejní tlak, na celkově velmi klidné náladě na trzích ale vůbec nic nezměnila. Mírným zklamáním byly výsledky PMI/ISM z Británie a USA, ale i přes podstřelení konsenzu dál platí, že si sektory služeb v obou ekonomikách (hlavně v USA) prochází robustní expanzí. Společně s akciemi si tak své ceny podržela i většina měn, i když se například dnes ráno dostal pod tlak AUD, který doplatil na horší výsledky HDP. Dnes pozor hlavně na americký ADP report a také na rozhodování Bank of Canada o sazbách.
Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, libře pomohly dobré zprávy o dohodě s EU
29.11.2017 Včerejší seance se na akciových trzích vydařila, a to hlavně ve Spojených státech, kde indexy dokázaly růst až o procento. Americké indexy tak znovu navýšily svá historická maxima a od začátku roku už rostou o více než 17 %, když na trzích dál vládne dobrá nálada a extrémně nízká volatilita. Zajímavých pohybů jsme se ale dočkali i na některých měnách v čele s librou, které výrazně pomohly zprávy o tom, že Británie a EU našly společnou řeč ve vyjednávání o finančním vypořádání, které by nyní mohlo být konečně uzavřenou kapitolou. Dnešek přinese zajímavé makro z Evropy i z USA, ale trh bude pravděpodobně čekat hlavně na odpolední projev Janet Yellenové, která promluví před ekonomickým výborem amerického Kongresu.
Ranní komentář: Měny přešlapují na místě a čekají na nové impulsy, dnes zápis ze zasedání Fedu
22.11.2017 Včerejší seance pomohla akciovým indexům pokračovat v korekci dřívějších ztrát, zatímco na devizovém trhu si většina hlavních měnových párů svou cenu opět pouze udržovala. Nervozita z minulého týdne z akciových trhů pozvolna ustupuje a DAX se včera opět vyhoupl na dosah hranice 13 200 euro. Fundamentů je však minimum a většina obchodníků tak spíše jen trpělivě čeká na nové impulsy. Dnešek možná pár zajímavých momentů přinese, když se nejprve dočkáme z USA výsledků nových objednávek, na které ve 20 hod. naváže zveřejnění minutes z nedávného zasedání americké centrální banky. Ta by si měla připravit půdu pro prosincové zvýšení sazeb, které dnes většina investorů považuje za hotovou věc.
Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.11.2017
10.11.2017 Republikánští členové amerického senátu zveřejnili vlastní návrh daňové reformy. Oproti sněmovnímu návrhu se liší mimo jiné v načasování snížení korporátní daně, počtu jednotlivých daňových sazeb, zdanění příjmů ze zahraničí nebo dani z nemovitosti. I přes vnitropolitické neshody v rámci republikánské strany se její zástupci snaží přesvědčit veřejnost, že reforma bude schválena do konce roku. K tomu je tlačí i fakt, že v příštím roce v listopadu proběhnou volby do sněmovny a části senátu. Ačkoli se může zdát, že do té doby zbývá spousta času, předvolební kampaně začínají už za pár měsíců a republikánská strana po fiasku se zrušením Obamacare potřebuje nutně alespoň jedno velké legislativní vítězství. K tomu se přidává úterní porážka v guvernérských volbách ve státech Virginia a New Yersey a další předvolební průzkumy také nevyznívají pro republikány pozitivně. Reálně tak hrozí, že republikánská strana ztratí většinu v kongresu a podlomí už tak vratké nohy administrativy D. Trumpa. V reakci na zklamání ohledně pravděpodobného odložení daňové reformy americký dolar vůči euru od včerejška oslabuje a v současnosti se pohybuje na úrovni EUR/USD 1,165. Americké akciové indexy reagovaly poklesem. Dále tak pokračuje období, kdy americký dolar ovlivňuje spíše politický sentiment než makroekonomické fundamenty.
Ranní videokomentář: Euro zůstává pod 1,16 EURUSD, dnes zasedá RBNZ
08.11.2017 Ani včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Americké indexy si své vysoké ceny podržely, zatímco indexy v Evropě tentokrát mírně ztrácely. Rizikové přirážky jsou ale nízké a trhy zůstávají klidné, takže většina finančních aktiv nemá důvod k větší volatilitě. Stabilní včera byla seance také na devizovém trhu a žádné velké pohyby nečekáme na FX ani dnes. Důvodem je naprostá absence důležitých dat a nových fundamentů. Výjimkou by dnes mohl být snad jen NZD, který večer čeká zasedání RBNZ, která bude rozhodovat o sazbách.
Ranní videokomentář: EURUSD zatím stabilní pod resistencí 1,1660. Dnes zasedá Fed
01.11.2017 Včerejší seance přinesla několik zajímavých makrodat a zatímco na velmi dobrá americká data trh výrazněji nereagoval, reakce na kanadské HDP a novozélandské statistiky z pracovního trhu byla o poznání živější. Zatímco CAD svou šanci na korekci dřívějších ztrát nevyužil, NZD svou korekci včera večer zahájil, když se v reakci na velmi dobrá čísla odrazil od svého letošního minima, které v říjnu letos podruhé otestoval. Dnešní seance bude na trzích znovu zajímavá, protože nás vedle další série makra čeká večer také rozhodování Fedu o úrokových sazbách. Trh od amerčické centrální banky žádnou změnu v sazbách nečeká, ale Fed by si měl připravit půdu pro jejich zvyšování na příštím (prosincovém) zasedání.
Ranní videokomentář: Australská inflace nečekaně klesla, AUD pokračuje ve výprodeji
25.10.2017 Včerejší seance přinesla ze zajímavých fundamentů jen evropské PMI, které potvrdilo dobrou kondici výrobního sektoru a sektoru služeb v eurozóně. Reakce na euru však byla minimální. Dnešní ráno bylo z hlediska volatility na FX zajímavější, když jsme se dočkali zveřejnění australské inflace, jejíž zpomalení dostalo pod silný prodejní tlak australský dolar. Ten se propadl až pod svá minima ze začátku tohoto měsíce a minimálně z technického hlediska si otevřel prostor k dalšímu oslabování. Dnes pozor na britské výsledky HDP a na zasedání Bank of Canada, které může výrazně rozvlnit kanadský dolar.
Německý DAX navyšuje svá maxima, na pozitivní sentiment i dnes doplácejí hlavně bezpečné přístavy
18.10.2017 Po dvou nevýrazných dnech se evropské indexy nadechly k dalšímu růstu. Německý DAX se konečně přesvědčivě usadil nad hranicí 13 000 euro a přidává přibližně půl procenta. Podobně jsou na tom i ostatní evropské index s výjimkou španělského, na který doléhá i nadále situace v Katalánsku. Zobchodované objemy ale zůstávají nízké, takže je dnešní růst evropských indexů znovu jen součástí dlouhodobého trendu, který letos vydatně pomáhá všem rizikovým aktivům.
Ranní videokomentář: Libra kvůli brexitu zpět pod 1,32 GBPUSD. Dolar pokračuje v růstu i na páru s eurem
18.10.2017 Obchodování na akciových trzích v Evropě i v USA včera probíhalo v naprostém klidu a bez větší volatility. Indexy si své vysoké ocenění i nadále udržují a zajímavějších pohybů jsme tak byli opět svědky pouze na devizovém trhu. Včera to na FX schytala hlavně libra, která i navzdory rostoucí inflaci a solidnímu výhledu pro růst sazeb začala slábnout, když na ni znovu dolehlo téma brexitu a vyjednávání mezi Británií a EU, které uvízlo na mrtvém bodě. I dnes může být libra volatilní, protože nás z Británie čekají zajímavé statistiky z trhu práce. Pozor ale i na projev Maria Draghiho a výsledky z amerického trhu s bydlením.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 13.10.2017
13.10.2017 Dnes odpoledne bude zveřejněna statistika spotřebitelské inflace v USA za září, která podle odhadů trhu zrychlí na 0,6 % m/m a 2,3 % r/r. Nutno podotknout, že zářijová statistika bude ovlivněna hurikány, které výrazně ovlivnily ceny např. benzinu.
Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci nedávných zisků, akcie si rekordní ocenění bez problémů drží
12.10.2017 Evropské akciové indexy včera neuhnuly z bočního trendu a podobně na tom byly akcie také v USA, které dál zůstávají poblíž svých historických rekordů. Týden je na fundamenty zatím docela chudý, takže na akciových trzích panuje klid a dobrá nálada. Na devizovém trhu jsme pak svědky korekce zisků americké měny, která se na páru s eurem začíná přibližovat ke hranici 1,19 EURUSD. Dnešek přinese zejména projevy centrálních bankéřů (ECB, Fed), které by mohly zanechat stopu na EURUSD. Dál ale vyčkáváme hlavně na zítřejší data v čele s americkou inflací.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.10.2017
05.10.2017 Největší pozornost dnes bude mít zveřejněný záznam z jednání bankovní rady ECB ze začátku září. Po posledním měnověpolitickém jednání bankovní rady guvernér M. Draghi naznačil, že by v říjnu mohla ECB oznámit plán snižování tempa nákupů v rámci aktuálního programu kvantitativního uvolňování.
Ranní videokomentář: Yellenová zůstává na seznamu kandidátů na šéfa Fedu, USD mírně ztrácí
04.10.2017 Včerejší seance se na trzích nesla v klidném duchu a velkých změn jsme se na akciích ani na forexu nedočkali. V Německu byl totiž svátek a makrokalendář tentokrát žádné zajímavé makro z Evropy ani z USA nepřinesl. Dnešek by měl být ale podstatně zajímavější. Už ráno začal slábnou americký dolar poté, co se objevily zprávy, že je na seznamu kandidátů na šéfa Fedu stále také Janet Yellenová. Dopoledne pak přinese výsledky PMI pro sektor služeb v Evropě a v Británii a odpoledne čekáme ještě podobný indikátor (ISM) ze Spojených států. Pozor ale také na večerní seanci, která přinese projevy Maria Draghiho a Janet Yellenové.
Ranní videokomentář: Euro se propadlo pod 1,18 EURUSD, dnes zasedá RBNZ
27.09.2017 Včerejší seance přinesla důležitý breakout na eurodolaru, který se dostal pod hranici 1,18 EURUSD a vystoupil tak z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od konce minulého měsíce. Nic na tom nezměnil ani večerní projev Janet Yellenové, podle které ona i její kolegové trochu přecenili potenciál inflace a jejího návratu zpět k dvouprocentnímu cíli. Dolaru se dařilo i na ostatních měnových párech a v pozvolném růstu pokračuje také v průběhu dnešního rána. Středeční seance bude pravděpodobně opět především o americké měně, ale také o NZD, na který dnes čeká zasedání novozélandské centrální banky.
Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,20 EURUSD, dnes zasedá Fed
20.09.2017 Akciové indexy také včera pouze přešlapovaly na místě a držely se na nízkých objemech v bočním trendu. Trhy čekají na důležité fundamenty a dočkají se už dnes, kdy bude o sazbách rozhodovat americká centrální banka, která nabídne také nové ekonomické projekce a pravděpodobně i formální oznámení záměru začít s kvantitativním utahováním. Dolar tak před sebou má důležitou seanci a do večerního zasedání Fedu budou obchodníci na dolarových párech s větší aktivitou pravděpodobně vyčkávat. Zajímavá seance by dnes mohla ale čekat také na britskou libru, kterou mohou výrazně rozpohybovat dopolední statistiky maloobchodních prodejů.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 14.9.2017
14.09.2017 Americké zásoby ropy vzrostly za poslední týden o 5888 tisíc barelů, tedy o cca 1500 tis. barelů více, než čekal trh. Využití rafinérií v posledním týdnu pokleslo o další 2 % poté, co týden před tím s ohledem na hurikán Harvey kleslo o téměř 17 %. Trh očekával, že využití kapacit naopak vzroste o 3 %.
Ranní videokomentář: Libra prolomila srpnová maxima, dnes ji čekají důležitá data z trhu práce
13.09.2017 Také včerejší seance pomohla akciovým indexům růst, i když zisky tentokrát nebyly tak citelné, jako začátkem týdne. Z makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, která nečekaně rostla a pomohla libře vyhoupnout se na páru s dolarem až nad její srpnová maxima. Libra by přitom měla zůstat v hledáčku obchodníků také dnes, když ji v dopoledních hodinách čeká zveřejnění statistik z pracovního trhu v čele s novými výsledky růstu mezd, které napoví více o síle mzdové inflace.
Ranní komentář: Euro se drží kolem 1,19 EURUSD. Jeho další vývoj má dnes v rukou ECB
07.09.2017 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Bank of Canada, která překvapila zvýšením sazeb a pomohla kanadskému dolaru k výraznému zpevnění. Sazby v Kanadě tedy letos rostly už podruhé a kanadský dolar díky podpoře centrální banky zůstává dál ve velmi silném růstovém trendu. Dnešek přinese pro změnu zasedání ECB, která zveřejní čerstvé ekonomické projekce a možná naznačí i jakým směrem by se chtěla ubírat při ukončování kvantitativního uvolňování. ECB má ale na konec QE stále ještě několik měsíců čas a kvůli silné evropské měně pravděpodobně dnes nebude chtít být příliš konkrétní. I tak ale na eurových párech počítáme ve 14:30 s vysokou volatilitou a pohyby, které mohou udat směr euru na několik dnů dopředu.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Spready | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Forward | Futures | G10 | G7 | GAAP | High | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | MACD | MIFID | MT4 | Makro data | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | P/E | PEG | Parita | Parita kupní síly | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Rally | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Support | Termínový kontrakt | Ticker | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Rollover | Market Color | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | IEA | Vývoj dolaru | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Axiory Europe | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Conference Board index | CZK | DAX 30 | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURCAD | EURGBP | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Fondy | Forex.com | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei225 | Ocenění akcií | PayPal | PinBar | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Pšenice | Reuters | Risk Management | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SP500 | Surová ropa | Světové ceny ropy | Švýcarská banka | Tapering | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | XM | XTB makroekonomický kalendář | X-Trade | Země eurozóny | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | VTB Capital | ING | Benzín | Buffett | Buy | Ex-dividend | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | ISM indexy | Ministerstvo financí | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | Retail | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Investment | Asijské obchodování | Aramco | Markit | Raymond James | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Jefferies | Charles Schwab | Caprock Risk Management | Jackson Hole | Price Futures Group | Wells Fargo | Microsoft | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | ANZ | Baker Hughes | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | YouGov | NATO | Ole Hansen | ANZ Bank | PVM | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Online webináře | Flash news | Earnings | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Jádrový index | Agentura Reuters | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Contango | Referendum | City | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | IHS | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Halliburton | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | CySEC | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Ethereum | E*Trade | Tesla | Nízká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | FTSE MIB | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Institut API | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Dukascopy Bank | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Volatilita trhů | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | XTB Akademie | Flash news webinář | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Zobchodované objemy | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Raymond James Financial | IHS Markit | SaxoTraderGO | ex | Purple Trading | Rystad Energy | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | XTB Market Barometr | Market Barometr | Lipow Oil Associates | Bloomberg Commodity Index | Pohyby na finančních trzích | Anadarko Petroleum | Coinbase | Cena platiny | Trade Financial | Jerome Powell | MiFID II | Crown | ETH | Invesco | Crypto trading | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | CFG | Crypto | Krypto burza | Tržní očekávání | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Edison | Schwab | FAANG akcie | FAANG | Firma McDonald's | Akcie společnosti | CSI 300 | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Šéf Fedu | Graf indexu | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Tvrdý brexit | Výnosy z amerických dluhopisů | Daňové úlevy | Jiné měny | Politika Fedu | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Zpomalování světové ekonomiky | Čínské firmy | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Růst dolaru | Výsledky bank | Ropný kartel | Oživení trhu | Australské akcie | Vysoké zisky | Odložení brexitu | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Růst americké ekonomiky | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | Silnější euro | Akcie klesají | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Budoucnost ropy | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | XTB Research | Britský premiér | Situace na trzích | Volatilita na trzích mírně klesá | Obavy z recese | Americká cla | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Saudi Aramco | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Povídání o trzích | Poptávka po ropě | Finanční situace | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | RISK-ON | Nálada na finančních trzích | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Ceny benzínu | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Včerejší obchodování | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Vyšší riziko | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Pfizer | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Bývalý ministr financí | Bilance | Americký Senát | Negativní sentiment | Co bude | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Čínská armáda | Amazon | Implikované volatility | Vyhlídky | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | Americká data | Christine Lagardová | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Historické události | Gabriel Štefaňák | Zasedání RBA | Visa | Výrazný pokles | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Ropné zásoby ve Spojených státech | Ranní komentář | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Míra | Úroky | Německý PMI | Krátkodobá předpověď | Předpověď XAU/USD | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Fed index | xStation5 | FB | Disney | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Americké objednávky | Ztráta | BREAKING | Stratég | Akciové indexy v USA | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Investiční aktivita | Bernie Sanders | Eskalace konfliktu | Commodity index | Netflix | Evropská inflace | Ceny ropy dnes | Írán | Ministr zahraničí | Hýbat trhy | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Nový rekord | Vyšší inflace | Americké ministerstvo financí | Béžová kniha americké centrální banky | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | Situace okolo koronaviru | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Růst akciových indexů | Výdaje | Strach z koronaviru | Čínská vláda | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Zasedání RBNZ | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Střední podniky | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Snížení těžby | Michel Barnier | Americké tovární objednávky | Výsledky HDP | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoké ztráty | IBEX 35 | Akcie včera | Profitovat | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | Index výrobní aktivity | Americká seance | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | New York Times | Odhad inflace | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Kalifornie | Kongres | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Průmyslové komodity | Fundament | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Analýza ekonomického kalendáře | Dávky v nezaměstnanosti | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Poptávka po surovině | Americké příjmy | Americká spotřebitelská důvěra | Tempo růstu CPI | Rozjednané prodeje domů v USA | Šíření nákazy | Riziko inflace | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Organizace | Americké žádostí o podporu | Práce | Výraznější pokles | Organizace pro výživu a zemědělství | Údaje | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Cushing | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Tempo růstu CPI v USA | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | US Bancorp | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | AMC | Statistiky | Uzavření trhů | Americké makro | USD za barel | Propad ceny | Trade | S&P500 | Mimořádný rollover | Kontrakt na ropu Brent | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Joe Biden | Větší pokles | Americké státy | Data z trhu práce | 3M | Bitcoin dnes | ATH | Anthony Fauci | Mike Pompeo | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Dovoz | Vývoz | Výsledky NFP | Průmyslové kovy | Auta | Indexy v Asii | Vakcína | Sektor služeb | CL | Moderna | Fiskální stimul | Kupci | JDE | Španělské CPI | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Italské maloobchodní prodeje | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Francouzská obchodní bilance | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Vysoké valuace | Britská obchodní bilance | Oklahoma | Stimulační balík | Foxconn | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Sentiment na trhu | Covid | Americké prodeje domů | Sektor technologií | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Situace na trhu práce | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Větší pozice | Vysoké ocenění | Ocenění | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | NY Fed index | Index výrobní aktivity v New Yorku | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Evropská obchodní bilance | Statistiky z britského trhu práce | Americké stavební povolenky | Ceny | Výplach | Společnost XTB | Korekce na dolaru | Kanadský CPI | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Bjornar Tonhaugen | Španělské statistiky z pracovního trhu | Výprodej na dolaru | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Americké rozjednané prodeje domů | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Maloobchodní prodej v eurozóně | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Počty nakažených | Rystad | Zápis ze zasedání FOMC | The Times of Israel | Hurikán Laura | Výrobní sektor | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Stavební povolenky | Projev šéfa Fedu Powella | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Žádosti o podporu v USA | Biden | Zápis z posledního zasedání Fedu | Graf ropy WTI | Lockdown | Jens Klatt | CPI v USA | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Nařízení | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Grains Index | Bloomberg Grains Index | PFE | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | PFE.US | Pfizer a BioNTech | Inflace v Číně | Zprávy o vakcínách | Online investiční konference | Oživení poptávky po ropě | BNTX | BNTX.US | Ministerstvo energetiky | GME | GameStop | BIDU.US | BIDU | LEN | Trumpova vláda | Futures na ropu WTI | Růst průmyslové produkce | Pokles zásob | Počasí | Online prostředí | Zvýšení těžby | Tržby z prodeje | Nové restrikce | Akcie stabilní | MJ | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Eugen Weinberg | Situace na trhu | Etsy | ETSY.US | Petroleum Status Report | EIA Petroleum Status Report | Obavy o poptávku | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Kov | Obchodování s emisemi | FOMC minutes | WTI Crude Oil | Celosvětová poptávka | IPO Coinbase | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Dnešní videokomentář | Reopening akcie | Dnešek na trzích | ISM ve službách | AMD | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Graf indexu Nasdaq | Coinbase vstupuje na burzu | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Futures na americké indexy | Korekce na kryptu | Analytické fórum | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | PCE index | US výnosy | Plány | Cíle | Prodej | Etsy (ETSY.US) | Varianty koronaviru | Technologie | Očekávaná data | Včerejší seance | After-market | Rekord | Guidance | Projekce | VIAC | Trh práce v USA | Konsolidace na indexech | Zápis Fedu | Společnosti | Dna | The Times | Evergrande | Rychlý růst | mmBtu | Globální ekonomické aktivity | Putinovo vyjádření | Minulá výkonnost | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | American Petroleum Institute | Target | TJX | Družba | TIM | Omicron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | 3М | Obavy z omicronu | Covidová pravidla | Larry Summers | Vliv na ceny | Lucid Group | LCID | Lucid | Napětí na Ukrajině | Zvýšená nervozita | Nervozita z trhů | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Baidu (BIDU.US) | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Invaze | Andrew Lipow | Správa | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Pohyby na trhu | Velké pohyby na trhu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | Administrativa | Rafinerie | Válka | Závazek | Vice | Izraelská armáda | Services | Eskalace | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Unemployment Rate | Ceny ropy WTI | Prodeje | Gasoline | Oznámení | 256/2004 | Produkční škrty
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot