Sobota 18. ledna 2025 11:51
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
Purple ebook česká koruna

Ekonomický kalendář: PMI/ISM a ADP reporty dnes v centru dění

03.04.2019 08:27  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Shrnutí:

  • Finální PMI z eurozóny a PMI z Británie
  • Americký ADP report nabídne první čísla z trhu práce před zveřejněním NFP
  • Americké zásoby ropy a ISM pro sektor služeb

10:30 - Britský PMI pro sektor služeb:

PMI ve výrobě vypadal poměrně dobře, i když zlepšení ve výrobním PMI mělo na svědomí hlavně zvyšování zásob. Konsenzus před zveřejněním dnešního reportu očekává za březen výsledek 50,9b., což je mírná korekce z únorových 51,3b. Sektor služeb je nejdůležitějším sektorem britské ekonomiky, takže na něj bude upřena značná pozornost. Pozor také na podobná data, která budou dopoledne přicházet i z eurozóny.

14:15 - ADP report z pracovního trhu:

Trh práce je jednoznačně nejsilnější částí americké ekonomiky. Fed v poslední době naznačil, že je ochoten tolerovat vyšší tempo růstu mezd a tak bude zajímavé sledovat, jak vyšší mzdy na trh práce zapůsobí. Nutno podotknout, že dobrá kondice pracovního trhu zůstává i nadále klíčovou podmínkou pro to, aby bylo další zvyšování sazeb do budoucna i nadále a stole. Konsenzus čeká za březen výsledek 175 tis. nových pracovních míst.

16:00 - ISM pro sektor služeb:

ISM ve výrobě vypadal pozitivně a pokud lepší čísla potvrdí také služby, může to znamenat, že to nejhorší z nedávného zpomalování má již americká ekonomika za sebou. Tento dojem již potvrdily dnes zveřejněné výsledky z Číny a dnešní čísla z USA mohou všeobecný optimismus na trzích ještě více utvrdit. Konsenzus čeká v březnu výsledek 58b., což je mírný pád z únorových 59,7b.

16:30 - DoE zveřejní report o ropných zásobách:

Ceny ropy pokračují v postupném růstu. API report ze včerejška ale až tolik optimistický nebyl, když naznačil překvapivý růst ropných zásob. Trh mezitím očekává od DoE reportu pokles zásob ropy o 1,1 mil. a benzínu o 1,6 mil. barelů.

Projevy centrálních bankéřů:

  • 14:30 - Fed / Bostic, George, Barkin
  • 23:00 - Fed / Kashkari

EURCAD se před DoE reportem pohybuje v okolí důležitého supportu. Zdroj: xStation5

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ekonomický kalendář: O sazbách rozhoduje Česká národní banka (sledujte komentář!) a Bank of England
    Evropské trhy otevřely výrazně do pozitivního teritoria. Včerejší zasedání FOMC, přesněji řečeno Powellovy komentáře během tiskové konference, vyvolaly rally na amerických indexech a na trzích zavládl optimismus. Po pozitivním openu se však nálada začala brzy horšit. Německý index DAX se krátce před 10. hodinou obchodoval v blízkosti úrovně 14 230 bodů.
  • Ekonomický kalendář: O sazbách rozhoduje ECB a USA zveřejňují inflaci
    Obchodování v Evropě začalo dnes smíšeně. Zatímco západoevropské indexy se ponořily do červených čísel, tak východní část kontinentu včetně Prahy vykazuje zisky. Indexy včera výrazně rostly po vyjádření ukrajinského prezidenta Zelenského o tom, že počítá s kompromisy, ke kterým však musí přistoupit také Rusko.
  • Ekonomický kalendář: Pár projevů centrálních bankéřů
    10:30 - Britský PMI pro sektor stavebnictví: Britský PMI pro výrobní sektor zklamal a tak by trh měl být připraven na další zklamání také ve stavebnictví. Přestože jsou oba indexy méně důležité v porovnání se službami, jejích zhoršení může napovídat o blížících se problémech pro britskou ekonomiku. Trh čeká výsledek 49,2b. oproti květnovým 48.6b.
  • Ekonomický kalendář: Páteční NFP report přivítá investory naplno v roce 2019
    Většina trhů se dnes představí pouze ve zkráceném obchodování, pokud tedy dnes vůbec otevřely (DAX30 zůstává zavřený). Zítřejší den pak přinese uzávěru naprosté většiny důležitých akciových trhů. Dalo by se tak očekávat, že tento týden by mohl proběhnout v klidu, nicméně páteční makrodata by mohla přinést alespoň trochu vzrušení. Fundamentem číslo jedna jsou statistiky z amerického trhu práce NFP. Dočkáme se také dat z trhu s ropou, které jsou tentokrát posunuty až na pátek. A v Evropě bude zveřejněn Index spotřebitelských cen.
  • Ekonomický kalendář: Páteční seanci dominuje výsledková sezóna
    Nálada na finančních trzích se zlepšuje s tím, jak čím dál více zemí plánuje opět otevírat své ekonomiky. Obchodníci vkládají naději do společnosti Gilead Science (GILD.US), která by mohla být na dobré cestě ve výrobě vakcíny proti COVID-19. Trhy naopak ignorují tragická data HDP z Číny. Evropské indexy otevřely páteční seanci prudkým růstem. DAX se krátce po otevření pohyboval nad úrovní 10 600 bodů. Dnes nejsou na programu důležitá zveřejnění makrodat, takže největšími "market movers" by mohly být hospodářské výsledky amerických společností. Nás bude nejvíce zajímat Procter & Gamble a Schlumberger, americká ropná servisní společnost, která bude reportovat své výsledky před otevřením trhů a mohla by poskytnout důležité informace týkající se situace v ropném sektoru.
  • Ekonomický kalendář: Pauza v energetické krizi podporuje trhy v růstu
    Trhy vnímají uklidnění situace na trhu energetických komodit a pozitivní posun v řešení dluhového stropu v USA a rostou. Po Asii se dobrá nálada dostala také do Evropy. Pokles rizikové averze je vidět také na forexu. Švýcarský frank a japonský jen patří dnes patří mezi nejméně výkonné měny.
  • Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA a Michiganský index v centru pozornosti
    Trhy dnes očekávají klíčové údaje o inflaci PCE v USA a údaje o spotřebitelském sentimentu v Michiganu poté, co Fed na začátku týdne zaujal jestřábí postoj ke snížení úrokových sazeb o 2025. Očekává se, že index cen PCE, Fedem preferovaný ukazatel inflace, vykáže mírný nárůst na 2,5 % ročně, zatímco jádrový PCE by měl vzrůst na 2,9 %. Další pohled na cenové tlaky a chování spotřebitelů v Evropě poskytnou údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a německém indexu cen výrobců.
  • Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA, měsíční údaje o HDP z Kanady
    Evropské indexy zahájily dnešní obchodování s malými změnami, německý DAX se obchoduje a francouzský CAC40 se při zahájení seance obchoduje beze změny. Obchodníci by měli mít na paměti, že podmínky likvidity dnes mohou být řidší, protože se jedná o poslední předvánoční obchodní seanci. Některé trhy jsou již zavřené, zatímco některé - jako například britské akcie - ukončí obchodování dříve než obvykle.
  • Ekonomický kalendář: Pfizer a Peloton zveřejňují výsledky
    Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria po nevýrazné asijské seanci. Z pohledu makrodat nečekáme zásadní vstupy. Odpoledne jsou na programu data z USA a Kanady, jejich dopad na trhy by však neměl být výrazný. Večer jsou na programu statistiky zásob ropy v USA z pera API. Pokračuje také výsledková sezóna v USA. Dnes se mimo jiné dočkáme reportů společností Pfizer (PFE.US) a Peloton (PTON.US). Sentiment by se tak měl nést v duchu geopolitických rizik a novinových titulků.
  • Ekonomický kalendář: PMI den!
    Futures na evropské indexy dnes ukazují na vyšší otevření peněžní seance na starém kontinentu. Ropa a další průmyslové komodity se kvůli posilování amerického dolaru obchodují mírně níže. Dnes se na JPY odehrálo mnoho akce, protože další intervence vyvolala masivní propad USDJPY. Většina propadu však již byla obnovena.
  • Ekonomický kalendář: PMI revize a výsledky Pfizeru
    Evropské akciové trhy otevřely s mírnou ztrátou po negativní asijské seanci. V červených číslech se krátce po otevření ocitla také většina evropských indexů. Mezi nejvíce ztrátové měny dnes patří AUD. RBA na dnešním zasedání odstranila cílování výnosu z desetiletého dluhopisu s expirací v roce 2024 na 0,1 %. Drahé kovy se obchodují smíšeně, naopak průmyslové kovy a energetické suroviny rostou.
  • Ekonomický kalendář: PMI v čele pozornosti spolu s daty z maloobchodu (22.11.2024)
    Trhy se soustředí na pátek plný ekonomických zpráv, kdy rychlé údaje PMI v Evropě a USA poskytnou nový pohled na ekonomickou dynamiku. Maloobchodní tržby ve Spojeném království a údaje o německém HDP udávají tón v úvodu obchodování, zatímco spotřebitelský sentiment v americkém Michiganu bude pozorně sledován z hlediska inflačních očekávání. Aktivní zůstávají centrální bankéři, když je naplánováno vystoupení prezidentky ECB Lagardeové a několika členů bankovní rady, zatímco týden uzavře Bowman z Fedu. Trhy zpracovávají dříve zveřejněné údaje o japonském indexu spotřebitelských cen, podle nichž jádrová inflace v říjnu dosáhla 2,3 % meziročně.
  • Ekonomický kalendář: PMI ve službách a ADP v centru pozornosti!
    Futures ukazují na nižší otevření dnešní seance v Evropě, což je přímé pokračování poklesů zaznamenaných během včerejší seance na Wall Street. Poklesy jsou zde z velké části způsobeny situací na trhu dluhových cenných papírů, zejména rostoucími výnosy amerických desetiletých dluhopisů.
  • Ekonomický kalendář: PMI ve službách z eurozóny, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA
    Slabost čínských indexů se dnes v Evropě promítla do averze k riziku a australská centrální banka RBA naznačila, že budoucnost čínské ekonomiky zůstává nejistá. Dnešní seance na straně makrodat proběhne ve znamení údajů o inflaci v sektoru služeb. Dozvíme se klíčové indexy PMI sektoru služeb, a to z největších evropských ekonomik. Dříve zveřejněné údaje PMI sektoru služeb z Číny se ukázaly být slabší, než se předpokládalo, a z Japonska přišly beze změny.
  • Ekonomický kalendář: PMI za srpen v centru pozornosti
    Futures trhy dnes pokračovaly k nižšímu otevření evropské seance. EURUSD se nadále obchoduje na 20letém minimu pod psychologickou hranicí 1,00. Velkou událostí dne je zveřejnění bleskových PMI indexů za srpen z Evropy a Spojených států. Jak už to u PMI bývá, očekává se, že evropské verze budou mít větší dopad na trhy. Všimněte si, že špatné hodnoty mohou posílit další pokles EURUSD pod úrovně parity. Očekává se, že indexy zpracovatelského průmyslu z hlavních zemí eurozóny budou dále klesat do oblasti korekce, přičemž se očekává také zhoršení situace v sektoru služeb.
  • Ekonomický kalendář: PMI z Evropy
    Očekává se, že evropské akciové indexy zahájí dnešní obchodování výše po klidné asijské seanci, protože trhy v Austrálii, Novém Zélandu, Číně a Japonsku byly uzavřeny. Svátek dnes oslaví také obchodníci z USA, Velké Británie a Kanady. Zavřeno bude také několik dalších trhů, podmínky likvidity se proto ztenčí (podrobněji níže). Ekonomický kalendář je spíše lehký. Evropské výrobní PMI za prosinec budou zveřejněny v průběhu dne, nicméně údaje z hlavních ekonomik – Německa a Francie budou revize a neměly by mít zásadní dopad na trhy. Věci budou zajímavější později v průběhu týdne se zprávou NFP, zápisem ze zasedání FOMC, PMI výroby a služeb ISM a Jolts Job Openings. V Evropě budou zveřějněna data inflace za prosinec pro eurozónu, Německo, Francii a Švýcarsko.
  • Ekonomický kalendář: PMI z Evropy, rozhodnutí CBRT a Riksbank o sazbách
    Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy blue chips otevřou beze změny. Stalo se tak po neradostné asijsko-pacifické seanci, během níž se indexy z tohoto regionu snažily najít společný směr. Japonský svátek negativně ovlivnil podmínky likvidity a neočekává se, že by se situace výrazně zlepšila, když jsou dnes americké trhy zavřené kvůli Dni díkůvzdání. Seznam změn obchodních hodin v důsledku amerického svátku naleznete níže.
  • Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem bude diskuzní panel čelních představitelů centrálních bank
    Evropské akciové indexy otevřely do červených čísel. Ztráty německého DAXu 30 nebo francouzského indexu CAC40 se brzy začaly blížit jednomu procentu. Rally okolo vakcíny a amerických prezidentských voleb zpomalila. Makrokalendář dnes nabídne několik zajímavých událostí včetně průmyslové produkce v EU a CPI inflace z USA. Pod drobnohledem bude panel centrálních bankéřů na fóru ECB, kterého by se měli zúčastnit čelní představitelé Fedu, ECB a BoE. Centrální bankéři by mohli nastínit, zda se díky úspěšné experimentální vakcíně proti koronaviru změnit výhled měnové politiky.
  • Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem bude inflace z Německa
    Evropské indexy otevřely mírně do plusových hodnot. Akcie se během asijské seance obchodovaly smíšeně, přičemž likvidita byla slabší kvůli absenci obchodníků z Japonska a Nového Zélandu. Obchodované rozpětí na devizovém trhu bylo rovněž úzké. Před zahájením evropské seance se však dolar znovu začal prosazovat a drahé kovy v reakci snížily své růsty.
  • Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem bude ISM výrobní index z USA
    Akcie během asijské seance rostly a do černých čísel otevřela také Evropa, nálada však není po pátečním výprodeji nejlepší. Jak to tak v pondělí často bývá, tak nejsou na programu důležitá makrodata. Odpoledne se dočkáme výsledků indexů ISM a brzy dopoledne jsou na programu výsledky indexů PMI (většinou však pouze revizí). V Německu, ve Francii a některých dalších evropských státech je dnes státní svátek, takže likvidita na trzích bude nižší a cashová seance na DAXu dnes neproběhne (na instrumentu DE30 se však obchoduje).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding