Čtvrtek 21. listopadu 2024 15:35
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple trading AI
reklama
Investingfox Poplatky
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Ranní komentář: Pokračování obchodní války zatím trhy nechává klidné, dnes britská inflace

19.09.2018 07:40  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Téma včerejší seance bylo již od rána jasné. Americká cla a následná čínská odpověď, byly dominantními událostmi, a to i díky absenci jakéhokoli dodatečného makra. Trhy se však s tímto dopředu dlouho avizovaným rizikem popasovaly bez větších problémů a nálada na většině finančních aktiv zůstala pozitivní. Akciové indexy dokonce dokázaly v duchu pravidla „buy the rumour, sell the news“ mírně růst, a to nejen v Evropě a v USA, ale i v Asii. Co se dnešní seance týká, ta přinesla již ráno zasedání Bank of Japan, která ale tradičně na měnové politice nic nezměnila. Z dalších fundamentů jsme pak velmi zvědavi především na výsledky britské inflace.

Dnešní fundamenty:

  • 10:30 Tempo růstu CPI v Británii (střední dopad)
  • 14:30 Počty nově zahájených staveb domů v USA (malý dopad)
  • 14:30 Počty nových stavebních povolenek v USA (malý dopad)
  • 16:30 Americké zásoby ropy (malý dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Počty nakažených v některých amerických státech dál výrazně narůstají
    Středeční seance proběhla na trzích bez větších cenových výkyvů. Většina indexů is své ceny podržela, přičemž obchodování na amerických burzách probíhalo na výrazně podprůměrných objemech. Trhy dál vstřebávají zprávy z některých amerických států, kde pokračuje v rychlém růstu počet nových případů nakažených osob koronavirem, zatímco na celonárodní bázi tato čísla prozatím zůstávají relativně stabilizovaná. Negativní zprávy tohoto typu přitom vyvažují informace o pokračujícím otevírání americké ekonomiky, takže si akcie i další riziková aktiva své zvýšené ceny udržují.
  • Ranní komentář: Počty nových případů v Texasu a Kalifornii rekordně rostly, trhy přesto v klidu
    Nový týden začal na finančních trzích v klidu a bez větších výkyvů. Zatímco evropské indexy mírně ztrácely, Amerika rostla, když ji táhnul nahoru především technologický sektor. Z nového makra jsme se dočkali jen výsledku prodejů domů v USA, které opět zklamaly, když se propadly v minulém měsíci o necelých 10 %. Na devizovém trhu mezitím korigoval své dřívější zisky americký dolar, zatímco v růstu pokračovala ropa a drahé kovy.
  • Ranní komentář: Počty obětí koronaviru v USA znovu narůstají
    Akciové trhy v Evropě a v USA zamířily do červených čísel, když náladě mezi investory uškodily rostoucí obavy z dopadů druhé vlny pandemie v USA. Spojené státy včera registrovaly další prudký nárůst v počtu nakažených a zvýšená čísla v počtu obětí, k jejichž růstu včera přispěl hlavně rekordní nárůst na Floridě.
  • Ranní komentář: Podivný růst na růstovkách a kryptu, zbytek trhu stabilní navzdory sazbám
    Akciové trhy včera dokázaly růst navzdory pokračujícímu růstu dluhopisových výnosů. Nejzajímavější na včerejší seanci byl ale prudký růst tradičně rizikových aktiv, jako jsou menší a často ztrátové technologické a růstové akcie, nad kterými trh zlomil hůl minulém roce. Sentiment na těchto akcích se výrazně otáčí a řada z nich včera rostla o několik desítek procent. Výrazně se dařilo včera také kryptoměnám a například Bitcoin je po včerejšku nejsilnější od poloviny minulého roku.
  • Ranní komentář: Po divokém týdnu trhy zůstávají nervózní, Softbank a identifikována jako velký hráč na technologiích
    Máme za sebou divoký týden, během jehož druhé poloviny začaly prudce klesat hlavně technologické akcie. Jejich výprodej dostal pod tlak americké indexy v čele s Nasdaqem, který jen ve čtvrtek odepsal více než 5 % ze své hodnoty. Valuace ale i navzdory této korekci zůstávají zvýšené a bude zajímavé sledovat, zda investoři na korekci z minulého týdne budou ochotni navázat.
  • Ranní komentář: Podle Powella porostou sazby o 50bp. i na dalších dvou zasedání Fedu, výnosy přesto klesly
    Akciové trhy se včera dokázaly mírně nadechnout a stabilizovat. Stabilizace pokračuje také během dnešního rána, kdy se futures na americké i evropské indexy dostaly do zelených čísel. K uklidnění možná částečně přispívá pád dluhopisových výnosů, i když ten paradoxně do značné míry souvisí s obavami ze stagflace.
  • Ranní komentář: Podle Powella už inflace není transitory, bondy zůstávají v klidu
    Včera se na finanční trhy znovu vrátily obavy z omicron varianty covidu, které už v brzkých ranních hodinách dostaly akciové indexy a futures na indexy pod prodejní tlak. Daleko nejzajímavějším fundamentem ale nakonec byl projev šéfa Fedu Powella, který uvedl, že by se pro inflaci už nemělo používat pojmenování přechodná a zároveň naznačil, že by se Fed měl zamyslet nad agresivnějším snižováním tempa nákupů dluhopisů (taperingem).
  • Ranní komentář: Podle Trumpa může za krach dohody Čína, dnes začnou další jednání mezi USA a Čínou
    Obchodování na finančních trzích je aktuálně zcela v režii dalšího vývoje v oblasti americko-čínských obchodních vztahů a ani včerejšek nebyl výjimkou. Trhy si sice ve většině případů své pozice podržely, nálada na trzích ale zůstává nervózní. To potvrzuje i dnešní ráno, kdy indexy začaly mírně ztrácet po vyjádření amerického prezidenta, podle kterého to byla právě Čína, která může za krach jednání. Dnes se ve Washingtonu setkají američtí a čínští vyjednavači a výstup z jejich schůzky, která se protáhne až do pátku, bude pro finanční trhy klíčový.
  • Ranní komentář: Podle Walmartu se inflace stále drží, tech sektor mírně pod tlakem před výsledky Nvidie
    Včerejší výsledky Walmatu pomohly nejen společnosti samotné, ale také celému sektoru Consumer Staples, který jako jediný v indexu S&P 500 rostl. Naopak, akcie v technologickém sektoru, zejména Nvidie, se včera ocitly pod tlakem a klesaly o více než 4 %. Nvidia dnes po uzavření burz reportuje výsledky a trhy jsou před jejich zveřejněním citelně nervózní.
  • Ranní komentář: Podpis druhé fáze obchodní dohody stále spíše nepravděpodobný, dnes NFP a ISM
    Včerejší seance dostala akcie a ostatní riziková aktiva pod mírný tlak, zatímco se dařilo bezpečným přístavům v čele s drahými kovy a japonským jenem. Ke změně sentimentu přispělo horší makro z USA, společně se zprávami, podle kterých Čína nehodlá ustupovat Spojeným státům v klíčových otázkách druhé fáze obchodní dohody. Korekce na akciích však byla spíše mírná a například americký S&P500 zůstává i nadále nadosah historického maxima.
  • Ranní komentář: Pokračuje pád Boeingu, výsledky bank, streamery a televizní ceny Emmy
    Akciové indexy včera mírně klesaly. Ke korekci částečně přispěl růst výnosů, které se u desetiletých splátek v USA vrátily nad hranici 4 %. Jejich růst následně podpořil také dolar, který posiloval většinu měnových párů. Na akciovém trhu je nadále pod významným tlakem společnost Boeing, jejíž akcie od začátku roku ztratily již 22 %. Dnes si dejte pozor na výsledky amerických maloobchodních prodejů.
  • Ranní komentář: Po pátečním výplachu indexy zahajují týden v zelených číslech
    Závěr minulého týdne na finanční trhy přinesl výraznou korekci. K té přispěly obavy z nové varianty covidu, kvůli které začaly některé státy zavádět nová cestovní omezení. Pod silný tlak se dostaly především akcie aerolinek a provozovatelé výletních lodí, ale společně s nimi výrazně ztrácely akcie napříč všemi sektory. Výrazného růstu se naopak dočkali výrobci vakcín.
  • Ranní komentář: Po USA rostou sazby i v Evropě a trhy z jejich růstu nadšené nejsou, dnes výsledky PMI
    Včera ke zvýšení sazeb přistoupily také centrální banky v Británii, Švýcarsku a eurozóně, které shodně zvedly sazby o 50bp. Trh se zvýšením sazeb počítal, jestřábí rétorika, zejména od Lagardové z ECB, ale nakonec byla trochu překvapující a indexy zamířily výrazně do červených číslech. Společně s jejich pádem padaly také ceny dluhopisů v Evropě.
  • Ranní komentář: Po včerejší korekci indexy ráno znovu rostou, dnes důležité makro z Kanady
    Včerejší seance na akciové trhy přinesla zvýšenou nervozitu, když se na trzích začalo mluvit o rizicích spojených se šířením čínského plicního viru, který se už dostal i za hranice Číny. Ta dnes oznámila, že ve snaze o jeho zastavení, začne s celonárodním screeningem, což dnes ráno pomohlo náladu na trzích stabilizovat. Akcie následně začaly znovu růst.
  • Ranní komentář: Po včerejším výplachu dnes akcie znovu v zelených číslech, nervozita ale nemizí
    Téma koronaviru včera naplno dolehlo na finanční trhy a především pak na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv. Indexy v USA ztrácely více než 3 %, zatímco v Evropě některé burzy klesly dokonce o 5 %. Dnes ráno se situace na trzích stabilizuje a futures na akciové indexy rostou. Téma koronaviru ale zůstává dominantní a může ceny rizikových aktiv dostat znovu prakticky kdykoliv pod silný prodejní tlak. V hledáčku obchodníků je nyní především vývoj situace v Itálii a v Jižní Koreji, kde počet nakažených osob rychle narůstá. Určitý pozitivní (prozatímní?) dopad na trhy má pak včerejší vyjádření Mezinárodní zdravotnické organizace, která celou situaci zatím odmítla označit za pandemii.
  • Ranní komentář: Po včerejším výplachu korekce na trzích pokračuje, S&P500 v medvědím trhu
    Akciové indexy za sebou mají další těžkou seanci, během které jen v USA ztrácely více než 4 %. Díky výprodeji se tak dostávají 20 % pod úroveň historického maxima a oficiálně vstupují do medvědího trhu. Ten se přitom dnes ráno ještě prohlubuje, což indikuje vývoj na futures, které v USA signalizují ztrátu ve výši 4 %. K negativní náladě pomohl i projev amerického prezidenta, který znovu postrádal jakékoli užitečné informace a řadu nepřesností, které bylo nezbytné následně uvádět na pravou míru.
  • Ranní komentář: Powell dal povel a akcie i bondy rostou
    Akciové trhy i dluhopisy si včera prošly výrazným růstovým rally. K tomu přispěl projev J. Powella, který potvrdil, že pravděpodobně už v prosinci začne Fed s pomalejším utahováním měnové politiky. Americké indexy reagovaly prudkým růstem a například Nasdaq včera přidal více než 4 %. Výnosy z desetiletých dluhopisů se dostaly na 3.6 % a americký dolar ztrácel na většině měnových párů.
  • Ranní komentář: Powell i Lagardová s inflací stále nejsou spokojeni. Čína chce, aby akcie rostly
    Centrální bankéři minulý týden v Jackson Hole vítězství nad inflací ani zdaleka nevyhlásili. Powell i Lagardová jsou tak stále ochotni se zvyšováním sazeb pokračovat v případě, že to bude ještě nezbytné. Výnosy, které v minulých týdnech prudce rostly, proto zůstávají na zvýšených úrovních i v tomto týdnu. Své vysoké valuace si ale do značné míry stále drží akcie, i když ani ty se v posledních týdnech nevyhnuly korekci. Nový týden přinese několik zajímavých makro dat, v čele s výsledky z amerického trhu práce. Tématem dál zůstává ale také Čína a snaha tamních politiků a regulátorů zmírnit dopady zpomalující ekonomiky.
  • Ranní komentář: Powell mírní obavy z inflace, ta začne v březnu citelně zrychlovat
    Akciové trhy včera pokračovaly v konsolidaci a výraznější zisky ani ztráty si tentokrát nepřipsaly. V USA stál za pozornost především sektor polovodičů, kdy si výrazným růstem prošly akcie Nvidia, zatímco pod tlakem se nacházel Intel i AMD. K rozdílnému vývoji pomohly zprávy o tom, že Nvidia začne s výrobou mikroprocesorů pro datová centra, které mají být výkonnější než současné procesory dodávané Intelem a AMD.
  • Ranní komentář: Powell nominován na další čtyři roky do čela Fedu. Dolar navyšuje zisky, zlato padá
    Šéf americké centrální banky Jerome Powell včera dostal od amerického prezidenta pověření na další čtyři roky do čela americké centrální banky. Trhy reagovaly na zprávu spíše negativně, vzhledem k tomu, že je Powell vnímán jako jestřáb v porovnání s Lael Brainardovou, která byla potenciálním protikandidátem. Výnosy tak během včerejší seance zamířily výše, zatímco akcie klesaly. Pod tlak se přitom dostaly hlavně růstové tituly a Nasdaq, který včera odepsal — %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster