Analýza EUR/USD

Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls
08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.

Výhled pro EUR/USD na 4. dubna. Trh se vrací do starých kolejí
04.04.2024 Ve středu pár EUR/USD již druhý den po sobě vykazoval kladné obchody. Zatímco růst eura z předchozího dne vyvolal otázky, které mohly být způsobeny technickou korekcí, pár pokračoval v korekci směrem vzhůru, přestože makroekonomické pozadí naznačovalo opak. Začněme zprávou o inflaci v eurozóně, která se ukázala být slabší, než se předpokládalo. Slabá inflace znamená jediné: Evropská centrální banka se ještě více přiblížila snížení sazeb v červnu, nebo možná dokonce v dubnu. To je samozřejmě pro euro medvědí faktor, ale trh to ignoroval.

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne
02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.

Co nás ještě čeká do konce týdne?
28.03.2024 Pondělí, úterý a středa nám utkvěly v paměti jen díky pár událostem. Ačkoli, abych byl přesnější, tyto dny nestály za zapamatování kvůli ničemu konkrétnímu, ale mohly by stát. Projevy Christine Lagarde a Philipa Lanea nepřinesly žádné nové informace. Projevy Madise Müllera a Piera Cipolloneho pouze potvrdily záměr Evropské centrální banky zahájit proces snižování sazeb v dohledné době, konkrétně v červnu. Na základě toho nemělo zpravodajské pozadí na vývoj eura vliv. Účastníci trhu v první polovině týdne mírně tlačili nástroj vzhůru, což je typická korekční vlna v rámci vlny většího rozsahu.

Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami
27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.

Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí
26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.

Přehled dnešních ekonomických událostí
22.03.2024 Ve čtvrtek proběhlo ve Spojených státech, EU a Velké Británii mnoho důležitých událostí. Bylo by vhodné začít středečním večerem, kdy skončilo druhé zasedání FOMC. Podle mého názoru zůstala politika Federálního rezervního systému beze změny, což však neznamená plošné oslabení dolaru. Ve čtvrtek byly oznámeny výsledky zasedání Bank of England a asi hlavní událostí bylo vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho, že v blízké budoucnosti dojde ke snížení sazeb. Na základě těchto dvou událostí lze předpokládat, že poptávka po americké měně bude vůči euru a libře nadále růst.

Výhled pro EUR/USD na 21. března. Euro si i nadále z obchodníků utahuje Analýza EUR/USD, graf 5M
21.03.2024 EUR/USD si ve středu udržel klesající trend, ale pár opět vykazoval velmi slabou volatilitu a pohyb. Pohyby po výsledcích zasedání Federálního rezervního systému nebudeme brát v úvahu. Trh obchodoval impulzivně a bude trvat nějaký čas, než se uklidní. Pohyby po zasedání Fedu bychom v celkové technické analýze ani neměli uvažovat, protože se často vymykají celkovému obrazu. Proto analýzu zasedání Fedu provedeme až dnes večer.

Výhled pro EUR/USD na 13. března. Další superzábavný den
13.03.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý prodloužil slabou medvědí korekci. Očekávali jsme, že zpráva o inflaci v USA vyvolá na trhu emoce. Dolar vzrostl, ale jeho síla byla překvapivá. Americký dolar posílil o výrazných 20 pipsů poté, co vyšlo najevo, že americká inflace nadále stagnuje. Index spotřebitelských cen na konci února meziročně vzrostl na 3,2 %. Jak jsme již několikrát zmínili, pravděpodobnost ještě pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému se nadále zvyšuje. Spolu s tím by měl růst i americký dolar, pokud se trh nevrátí ke svým starým zvykům nakupovat dolar bez pádných důvodů.

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste
08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil
23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.

Výhled pro EUR/USD na 16. února. Dolar náhle ustupuje
16.02.2024 EUR/USD ve čtvrtek provedl korekci směrem vzhůru a ke konci dne překonal kritickou hranici. Klesající trend v tuto chvíli zůstává zachován, ale pár často koriguje směrem vzhůru, takže prolomení linie Kijun-sen není signálem, který by ukazoval na začátek obratu býčího trendu. Včera měl trh dobrý důvod zbavit se dolaru (nebo vybrat zisky z krátkých pozic). Dvě z amerických zpráv se ukázaly být výrazně slabší, než se předpokládalo. Maloobchodní tržby se v lednu snížily o 0,8 %, zatímco prognózy předpovídaly maximálně pokles o 0,1 %, a průmyslová výroba klesla o 0,1 %, zatímco obchodníci očekávali její růst o 0,3–0,5 %.

Výhled pro EUR/USD na 13. února. Euro nadále roste pomalým tempem
13.02.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve skutečnosti je volatilita nejen nízká, ale dokonce extrémně nízká. Celkově měnový pár nyní nevykazuje žádné pohyby. A pokud nedochází k žádným pohybům, nelze očekávat dobré obchodní signály a vysoké zisky. Proto musíme vydržet a v budoucnu budou signály a pohyby lepší.

Technická analýza EUR/USD na 12. února 2024
12.02.2024 Dnešní makroekonomický kalendář postrádá klíčové zprávy, které by mohly globálními trhy výrazně zamíchat. Futures kontrakty naznačují v úvodu evropské seance minimální volatilitu, přičemž většina instrumentů vykazuje změny v úzkém rozpětí 0,10 %. Pozornost bude upřena na projevy centrálních bankéřů ECB a Fedu a po skončení seance na výsledkové zprávy několika amerických společností.

Vlnová analýza EUR/USD na 12. února: Co můžeme očekávat od nového obchodního týdne?
12.02.2024 Ze střednědobého pohledu se na měnovém páru EUR/USD vytváří prodloužená korekce (B), která má podobu dvojité klikaté vlny W-X-Y. Dílčí vlny W a X jsou již zcela dokončeny, zatímco poslední aktivní vlna Y se stále vyvíjí.

Technická analýza EUR/USD pro 12.–17. února
12.02.2024 Měnový pár EUR/USD může tento týden pokračovat v růstu z úrovně 1,0784 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) na úroveň 38,2% retracementu 1,0875 (žlutá přerušovaná čára). Po otestování této úrovně se pár může vrátit směrem dolů.

Výhled pro EUR/USD na 12. února. Euro provádí korekci směrem nahoru
12.02.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Korekční fáze trvá již čtyři dny po sobě, i když předtím cena klesala jen něco málo přes den. Volatilita zůstává velmi nízká, což lze částečně vysvětlit slabým fundamentálním a makroekonomickým pozadím minulého týdne. Je však důležité si uvědomit, že trh se pohybuje a obchoduje nejen tehdy, když se objeví významné zprávy a reportáže. Tento týden se odehraje několik důležitých událostí, které by mohly přimět obchodníky k větší aktivitě.

Technická analýza EUR/USD na 9. února 2024
09.02.2024 Dnešní asijská obchodní seance zaznamenala omezenou volatilitu na trzích APAC, která byla způsobena oslavami lunárního nového roku. Navzdory pozastavenému obchodování v Číně byly mírné růsty zaznamenány v Austrálii, Japonsku a Koreji. Evropské futures naznačily stabilní začátek, přičemž pozornost se soustředila na údaje o CPI z Německa, poznatky z kanadského trhu práce a Nagelův projev v ECB.

Denní tradingová analýza EUR/USD
01.12.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 30minutovém grafu v klesajícím trendu již několik hodin. Vytvořila se formace Engulfing (pohlcení) a cena by mohla klesat. Blížící se fundamentální zprávy by neměly tento časový rámec ovlivnit. Někteří obchodníci by mohli v pátek uzavírat pozice, což by mohlo dostat cenu dále pod tlak.

Denní tradingová analýza GBP/JPY
01.12.2023 GBP/JPY: Tento měnový pár je na 15minutovém grafu v klesajícím trendu již několik hodin. Vytvořila se formace kladivo a cena by mohla klesat. Blížící se fundamentální zprávy by neměly tento časový rámec ovlivnit. Někteří obchodníci by mohli v pátek uzavírat pozice, což by mohlo dostat cenu dále pod tlak.

Forex: Technická analýza EUR/USD
30.11.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu absence růstu po proražení nad hladinu 61,8 % Fibonacciho retracementu je varováním pro kupce. Oscilátory jsou v pozitivní zóně. RSI korigoval překoupení, což naznačuje možné nákupy při poklesu. Cena by mohla najít support kolem 1,0900 a po jeho prolomení bychom mohli otestovat hladinu 50 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0860. Prolomení pod tuto hladinu by mohlo vyvolat otestování oblasti 1,0770 – 1,0765, což je konfluenční oblast složená z klouzavého průměru SMA 100 a hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu. Na druhé straně kupci zřejmě počkají na růst nad důležitou psychologickou hladinu 1,1000. Po překonání této oblasti bychom mohli růst k hladině 1,1065, pak k hladině 1,1100. Její proražení by mohlo vyvolat růst k oblasti 1,1150.

Forex: Technická analýza EUR/USD
29.11.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu proražení nad hladinu 61,8 % Fibonacciho retracementu bylo signálem pro kupce a potvrzuje býčí výhled. RSI je mírně překoupený a vybízí k vyčkání na korekci nebo alespoň konsolidaci před uvažováním o long pozici. Pokles by mohl najít support kolem hladiny 61,8 % Fibonacciho retracementu u 1,0960. Následuje hladina 1,0925 či hladina 1,0900 a po jejich prolomení bychom mohli otestovat hladinu 50 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0860. Prolomení pod tuto hladinu by mohlo vyvolat otestování oblasti 1,0770 – 1,0765, což je konfluenční oblast složená z klouzavého průměru SMA 100 a hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast maxim 1,1015. Po překonání této oblasti bychom mohli růst k hladině 1,1065, pak k hladině 1,1100. Její proražení by mohlo vyvolat růst k oblasti 1,1150.

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/CHF
21.11.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v rostoucím klínu. Cena vytvořila rostoucí klín. Pokles k hladině 1,0950 by mohl vyvolat otestování hladiny 1,0880. Mohlo by ale dojít také k falešnému proražení. Růst nad 1,0956 by vyvolal pokračování rostoucího trendu. Dokud jsme nad hladinou 1,0820, mohli bychom hledat long příležitosti.

Forex: Technická analýza EUR/USD
17.11.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu nad klouzavými průměry. SMA 100 a SMA 200 míří do strany kolem 1,0790 – 1,0800, SMA 20 roste daleko pod nimi. Technické indikátory jsou u překoupené oblasti, ale nemají jasný směr. Na 4hodinovém grafu je nastavení býčí. Technické indikátory korigovaly, ale opět začínají růst, což značí rostoucí zájem kupců. SMA 20 roste pod aktuální hladinou a nad rostoucími SMA 100 i SMA 200. Po překonání rezistence 1,0890 bychom mohli dále růst.

Forex: Technická analýza EUR/USD
16.11.2023 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu konsoliduje kolem 1,0840. Očekávání je býčí. Jsme nad klouzavými průměry SMA 100 a SMA 200, SMA 20 roste pod nimi. Technické indikátory jsou u překoupené oblasti a nenaznačují vyčerpání kupců. Na 4hodinovém grafu je nastavení býčí. Technické indikátory korigovaly, ale jsou v pozitivní zóně. SMA 20 roste daleko pod aktuální hladinou, SMA 100 i SMA 200 začínají růst pod ním. Po překonání předchozích maxim bychom mohli růst k důležité psychologické hladině 1,1000.

Denní tradingová analýza EUR/USD, AUD/USD a USD/CHF
15.11.2023 USD/CHF: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím trendu. Cena našla support na 0,8880 a mohli bychom se zde odrazit. Jeho prolomení by otevřelo cestu k hladině 0,8850. Pouze jasné proražení nad 0,8960 by přerušilo medvědí trend. Dokud jsme pod hladinou 0,8960, mohli bychom hledat short příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
13.11.2023 USD/JPY: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendu, krátkodobě jsme v rostoucím trendu. Cena se blíží k silné rezistenci na 152,00. Nyní bychom mohli korigovat a pak opět růst. Dokud jsme nad hladinou 150,80, mohli bychom hledat long příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, AUD/USD a USD/CHF
09.11.2023 USD/CHF: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém pohybu do strany, krátkodobě jsme v rostoucím trendovém kanálu. Cena vytvořila rostoucí kanál. Nyní bychom mohli obchodovat do strany s mírnou převahou kupců s cílem na 0,9040. Dokud jsme nad hladinou 0,8980, mohli bychom hledat long příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
07.11.2023 USD/JPY: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendu, krátkodobě jsme v rostoucím trendu. Cena čelí silné rezistenci na 151,50 a býčí momentum zesláblo. Nyní bychom mohli korigovat pod trendovou čáru k hladině 150,00 a pak opět růst. Dokud jsme nad hladinou 149,60, mohli bychom hledat long příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
01.11.2023 USD/JPY: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendu, krátkodobě jsme v rostoucím trojúhelníku. Cena překonala hladinu 150,60 a dále rostla. Vytvořil se rostoucí trojúhelník, který by se mohl prorazit vzhůru. Je ale možná i korekce k hladině 151,20. Dokud jsme nad hladinou 150,00, mohli bychom hledat long příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, USD/JPY a GBP/JPY
26.10.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím klínu. Cena se odrazila od 1,0530 a mohli bychom překonat hladinu 1,0550, což by otevřelo cestu k hladině 1,0600. Možné je i falešné proražení. Prolomení pod 1,0530 by mohlo znamenat další pokles. Dokud jsme nad hladinou 1,0530, mohli bychom hledat long příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD a USD/JPY
20.10.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v rostoucím trendovém kanálu. Cena klesla z hladiny 1,0600, ale medvědí impulz zeslábl. Nyní bychom mohli opět otestovat hladinu 1,0600 a její prolomení by otevřelo cestu k hladině 1,0620. Dokud jsme nad hladinou 1,0530, mohli bychom hledat long příležitosti.

Analýza EUR/USD na 19. 10. 2023 – test úrovně supportu
19.10.2023 EUR/USD se obchoduje v bočním trendu za 1,0540, ale našel jsem test klíčového krátkodobého supportu na 1,0530. Existuje šance na odmítnutí nebo průlom.

Denní tradingová analýza EUR/USD, USD/JPY a GBP/JPY
16.10.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím trendovém kanálu. Cena čelí silné rezistenci na 1,0535. I přes býčí trend bychom mohli oslabit k hladině 1,0505 a pak opět růst. Dokud jsme nad hladinou 1,0500, mohli bychom hledat long příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, USD/JPY a GBP/JPY
03.10.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím klínu. Cena se odrazila od supportu 1,0460, býčí impulz se zdá být silný. Před dalším oslabením bychom mohli růst k hladině 1,0520. Dokud jsme pod hladinou 1,0600, mohli bychom hledat short příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, USD/JPY a GBP/JPY
27.09.2023 GBP/JPY: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím trojúhelníku. Cena zřejmě vytvořila býčí formaci dvojité dno. Nyní bychom mohli otestovat hladinu 180,50 a pak bychom mohli posílit k hladině 181,90, kde by mohl stoupnout prodejní tlak. Dokud jsme pod hladinou 182,50, mohli bychom hledat short příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, USD/JPY a GBP/JPY
21.09.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím trojúhelníku. Cena se odrazila od hladiny 1,0620 a pokračuje v růstu a býčí impulz je silný. Nyní bychom mohli otestovat hladinu 1,0700, kde by mohl stoupnout prodejní tlak. Dokud jsme pod hladinou 1,0700, mohli bychom hledat short příležitosti.

Forex: Technická analýza EUR/USD
15.09.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu bylo prolomení pod klouzavý průměr SMA 200 signálem pro prodejce. Oscilátory jsou hluboko v negativní zóně, ale nejsou zdaleka přeprodané, což podporuje negativní výhled. Oslabení pod oblast minim 1,0635 – 1,0630 by potvrdilo medvědí výhled a mohlo by dojít k otestování hladiny 1,0600. Prolomení pod hladinu 1,0600 by mohlo vyvolat pokračování poklesu a otestování supportu na 1,0525. Dále bychom mohli pokračovat k otestování důležité psychologické hladiny 1,0500 či k hladině 1,0480 (roční minima). Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 1,0685. Následuje hladina 1,0700 a po jejím překonání oblast 1,0765 – 1,0770. Následuje hladina 1,0800 a důležitý klouzavý průměr SMA 200 kolem 1,0820 – 1,0825. Jeho proražení by mohlo vyvolat růst k oblasti okolo 1,0900. Tato hladina koresponduje s SMA 100 a mohla by zabránit růstu. Její proražení by znamenalo, že se již vytvořilo dno a nastavení by se změnilo na býčí.

Forex: Technická analýza EUR/USD
13.09.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu je prolomení pod klouzavý průměr SMA 200 potvrzením medvědího očekávání. Oscilátory jsou hluboko v negativní zóně, ale nejsou zdaleka přeprodané. Další pokles by mohl najít support kolem 1,0700, následuje hladina 1,0685. Další oslabení by mohlo vyvolat otestování hladiny 1,0635 a hladiny 1,0600. Prolomení pod hladinu 1,0600 by bylo signálem pro prodejce a mohli bychom otestovat support na 1,0525. Dále bychom mohli pokračovat k otestování důležité psychologické hladiny 1,0500 či k hladině 1,0480 (roční minima). Na druhé straně nejbližší rezistence je hladina 1,0770. Následuje rezistence 1,0800 a pak oblast 1,0820 – 1,0825 (SMA 200). Jeho proražení by mohlo vyvolat růst k oblasti okolo 1,0900. Tato hladina koresponduje s SMA 100 a její překonání by znamenalo, že jsme již vytvořili dno a nastavení by se změnilo na býčí.

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a GBP/JPY
11.09.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém pohybu do strany, krátkodobě jsme v rostoucím klínu. Cena prorazila dlouhodobou klesající trendovou čáru a rostla k hladině 1,0750. Nyní bychom mohli korigovat k hladině 1,0710 a pak opět růst. Dokud jsme nad hladinou 1,0700, mohli bychom hledat long příležitosti.

Forex: Technická analýza EUR/USD
11.09.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu bylo prolomení pod klouzavý průměr SMA 200 signálem pro prodejce. Oscilátory jsou v negativní zóně, ale nejsou zdaleka přeprodané. Cesta nejmenšího odporu je směrem dolů. Jakýkoliv růst by mohl být short příležitostí a měl by být omezen oblastí 1,0770 – 1,0775. Následuje rezistence 1,0800 a pak oblast 1,0820 – 1,0825 (SMA 200). Jeho proražení by mohlo vyvolat růst k SMA 100 okolo 1,0900 – 1,0910. Na druhé straně nejbližší support je hladina 1,0685 a pak minima u 1,0635. Jeho prolomení vedoucí k oslabení pod hladinu 1,0600 by bylo signálem pro prodejce a mohli bychom otestovat support na 1,0525. Dále bychom mohli pokračovat k otestování důležité psychologické hladiny 1,0500 či k hladině 1,0480 (roční minima).

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a GBP/JPY
05.09.2023 GBP/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím trendovém kanálu. Cena klesla pod 1,2600. Medvědí impulz je silný a mohli bychom oslabit pod 1,2550 a otestovat spodní linii kanálu u 1,2480. Dokud jsme pod hladinou 1,2640, mohli bychom hledat short příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, EUR/JPY a USD/CHF
24.08.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím trendu. Cena klesla z 1,0880, ale zůstala nad důležitou hladinou 1,0845. Nyní bychom mohli opět růst k hladině 1,0880 a pak oslabit. Dokud jsme pod hladinou 1,0930, mohli bychom hledat short příležitosti.

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/CHF
16.08.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím klínu, krátkodobě jsme v symetrickém trojúhelníku. Cena se odrazila od 1,0881, ale klesající trendová čára brání růstu. Nyní bychom mohli obchodovat do strany s mírnou převahou kupců s cílem na 1,0960. Dokud jsme pod hladinou 1,0957, mohli bychom hledat short příležitosti.

Analýza EUR/USD na 11. 8. 2023 - Potenciál dalšího poklesu
11.08.2023 Pár EUR/USD se dnes ráno obchodoval směrem vzhůru, ale našel jsem potenciální tvořící se pattern medvědí vlajky, což je dobré znamení pro pokračování poklesu.

Analýza EUR/USD na 9. 8. 2023. Trhy očekávají údaje o inflaci v USA.
09.08.2023 V úterý se pár EUR/USD vrátil pod úroveň klouzavého průměru, i když je ještě příliš brzy myslet si, že pár obnovil sestupný trend. Tento týden je jednoznačný z hlediska významných fundamentálních a makroekonomických událostí, což naznačuje pomalé pohyby trhu a stagnaci obchodování. Ve střednědobém horizontu by měl sestup eura pokračovat, ale to neznamená, že bude klesat každý den. Trh se může zastavit na dny nebo dokonce týdny. I indikátor CCI se zatím drží kolem nulové úrovně, což signalizuje rovnováhu v dynamice trhu.

Technická analýza EUR/USD na 21. 6. 2023
21.06.2023 Pár EUR/USD se dostal vysoko na úroveň 1,0971, takže býci mají stále kontrolu nad trhem a poté nastal pullback. Průlom ceny pod 50 MA nastal okolo úrovně 1,0917 a nyní se býci snaží znovu obnovit pohyb směrem nahoru. Další cíl pro býky je na úrovni 1,1007 a intradenní technický support se nachází na 1,0917 a 1,0905. Dynamika ustupuje z extrémně překoupených úrovní a směřuje k neutrální úrovni 50 na indikátoru RSI (14). Počítejte s tím, že medvědi budou bránit zónu nabídky mezi úrovněmi 1,1006 - 1,0999.

Forex: Technická analýza EUR/USD
06.06.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu je cena v pásmu již asi dva týdny, což tvoří formaci obdélník. Vzhledem k poklesu z ročních maxim a prolomení pod klouzavý průměr SMA 100 by to mohla být medvědí pokračovací formace. Oscilátory jsou v negativní zóně. Prodejci ale vyčkají na jasné prolomení pod 1,0700 před uvažováním o short pozicích. Následuje support minima minulého týdne u 1,0635 a po jeho prolomení bychom mohli otestovat hladinu 1,0600. Dále bychom mohli oslabit k supportu 1,0540 – 1,0535 či k důležité psychologické hladině 1,0500. Na druhé straně růst by narazil na rezistenci kolem 1,0760 – 1,0770 a měl by být omezen hladinou 1,0800. Ta koresponduje s SMA 100 a jeho proražení by přerušilo medvědí výhled a mohli bychom růst. Mohli bychom posílit k oblasti 1,0855 – 1,0860 či k hladině 1,0900.

Forex: Technická analýza EUR/USD
31.05.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu bylo prolomení hladiny 61,8 % Fibonacciho retracementu signálem pro prodejce. Toto spolu s oscilátory v negativním nastavení naznačuje další pokles. Případné prolomení minima u 1,0675 – 1,0670 by potvrdilo medvědí výhled a mohli bychom klesat k hladině 1,0600. Dále bychom mohli oslabit k supportu 1,0570 – 1,0565 či k minimu těsně u hladiny 1,0500. Na druhé straně nejbližší rezistence je hladina 61,8 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0735 – 1,0740. Její proražení by mohlo vyvolat růst ke konfluenční oblasti 1,0800 složené z hladiny 50 % Fibonacciho retracementu a z klouzavého průměru SMA 100. To bude důležitá oblast a její proražení by naznačilo, že pokles je u konce a nastavení by se změnilo na býčí.

Forex: Technická analýza EUR/USD
19.05.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu prolomení pod klouzavý průměr SMA 100 by mohlo být signálem pro prodejce. Tato oblast kolem 1,0800 koresponduje s hladinou 50 % Fibonacciho retracementu a bude důležitá. Oscilátory zdaleka nejsou přeprodané a posilují negativní výhled. Další pokles by mohl najít support kolem hladiny 61,8 % Fibonacciho retracementu okolo 1,0730 – 1,0725. Jeho prolomení by potvrdilo medvědí výhled a mohli bychom prolomit hladinu 1,0700 a otestovat support 1,0675 – 1,0670. Dále bychom mohli oslabit k hladině 1,0635 či k úrovni 1,0600. Na druhé straně nejbližší rezistence je konfluenční oblast 1,0800. Po jejím překonání bychom mohli otestovat hladinu 38,2 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0865 – 1,0870. Další růst a proražení nad 1,0900 by naznačil, že pokles je u konce a mohli bychom změnit nastavení na býčí.

Forex: Technická analýza EUR/USD
09.05.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu opakované zastavení růstu pod hladinou 1,1100 naznačuje vyčerpání kupců. Až prolomení pod support 1,0940 by potvrdilo, že krátkodobě jsme vytvořili vrchol a mohli bychom oslabit pod hladinu 1,0900 a otestovat klouzavý průměr SMA 50 okolo 1,0850. Jeho prolomení by změnilo nastavení na medvědí a mohli bychom dále klesat. Na druhé straně proražení nad důležitou psychologickou hladinou 1,1000 by narazilo na rezistenci 1,1050. Další růst by mohl přilákat prodejce kolem 1,1100 a to by mělo zabránit dalšímu posílení. Proražení této oblasti by bylo signálem pro kupce a mohli bychom otestovat oblast 1,1135 – 1,1140 a pak hladinu 1,1200. Dále bychom mohli posílit k oblasti 1,1265 – 1,1270.

Forex: Technická analýza EUR/USD
21.04.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu nyní vše naznačuje nerozhodnost traderů. Držíme se ale nad klouzavým průměrem SMA 100, což dává naději na převahu kupcům. Růst je omezen těsně pod důležitou psychologickou hladinou 1,1000. Případné prolomení nad tuto hladinu by mohlo vyvolat otestování ročních maxim 1,1075 a pak hladiny 1,1100. Dále bychom mohli růst k hladině 1,1140, k hladině 1,1200 či k oblasti 1,1225 – 1,1230. Na druhé straně nejbližší support je oblast 1,0915 – 1,0910 a ta by měla bránit poklesu. Případné prolomení pod 1,0900 by mohlo vyvolat oslabení a otestování SMA 200 kolem 1,0820 – 1,0815. Ovšem jakýkoliv pokles by měl zůstat long příležitostí a poklesu by měla zabránit hladina supportu 1,0750. Prolomení této oblasti by přerušilo býčí výhled a nastavení by se změnilo na medvědí.

Forex: Technická analýza EUR/USD
18.04.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu cena klesla pod hladinu 23,6 % Fibonacciho retracementu. Případné prolomení pod hladinu 1,0900 by mohlo vyvolat oslabení k hladině 38,2 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0850. Dále bychom mohli oslabit k hladině 1,0800 (hladina 50 % Fibonacciho retracementu). Další pokles by byl signálem pro prodejce a mohli bychom klesat. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 1,0970 – 1,0975 a pak důležitá psychologická hladina 1,1000. Po jejich proražení bychom mohli otestovat maxima u 1,1075, následuje hladina 1,1100. Další růst by mohl vyvolat otestování rezistence 1,1160 – 1,1170.

Forex: Technická analýza EUR/USD
17.04.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu by prolomení pod minima 1,0960 – 1,0950 mohlo najít support kolem 1,0920 – 1,0915. Následuje hladina 1,0900 a pak bychom mohli dále korigovat k hladině supportu 1,0850. Dále bychom mohli oslabit pod hladinu 1,0800 a otestovat klouzavý průměr SMA 50 kolem 1,0745. Na druhé straně proražení nad důležitou psychologickou hladinu 1,1000 by mohlo vyvolat otestování hladiny 1,1040 a pak maxim u 1,1075. Další růst by byl signálem pro kupce a mohli bychom překonat hladinu 1,1100 a otestovat oblast rezistence 1,1160 – 1,1170.

Forex: Technická analýza EUR/USD
13.04.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu by růst narazil na rezistenci kolem 1,1030 – 1,1035 (roční maxima). Její překonání by mohlo aktivovat kupce a mohli bychom růst. Oscilátory jsou v pozitivní zóně a zdaleka nejsou překoupené, takže bychom mohli otestovat hladinu 1,1100. Růst by pak mohl pokračovat k hladině 1,1170. Na druhé straně nejbližší support je kolem 1,0960 – 1,0950. Při dalším poklesu by mohlo dojít k nákupům kolem hladiny 1,0900. Oslabení by měla zabránit oblast 1,0850 – 1,0830, což bude také důležitá oblast. Její prolomení by mohlo vyvolat pokles k hladině 1,0800 a dále ke klouzavému průměru SMA 50 okolo 1,0735 či k SMA 100 kolem 1,0700.

Forex: Technická analýza EUR/USD
10.04.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu je nejbližším supportem minimum po NFP reportu kolem 1,0875, poklesu zřejmě zabrání pak oblast 1,0850 – 1,0845. Další pokles by mohl přilákat kupce kolem hladiny 1,0800. Další support je klouzavý průměr SMA 50 kolem 1,0730, což bude důležitá oblast a její prolomení by mohlo vyvolat oslabení. Pak bychom mohli prolomit pod hladinu 1,0700 a otestovat SMA 100 okolo 1,0665. Na druhé straně překonání oblasti 1,0920 – 1,0925 by mohlo vyvolat otestování rezistence 1,0950. Při dalším růstu by mohlo dojít k otestování důležité psychologické hladiny 1,1000 a otestování oblasti maxim 1,1030 – 1,1035.

Forex: Technická analýza EUR/USD
05.04.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu překonání oblasti 1,0925 – 1,0930 přidává na důležitosti býčímu očekávání. Oscilátory jsou v pozitivní zóně, ale nejsou zdaleka překoupené. To tedy také podporuje očekávání růstu. Překonání důležité psychologické hladiny 1,1000 a otestování oblasti maxim 1,1030 – 1,1035 je nyní celkem pravděpodobné. Na druhé straně nejbližší support je oblast 1,0930 – 1,0925 a pak hladina 1,0900. Při dalším poklesu by se mohli objevit kupci kolem 1,0840 a pokles by měl být omezen hladinou 1,0800. Další support je klouzavý průměr SMA 50 kolem 1,0735. Toto bude důležitá oblast a její prolomení by mohlo vyvolat pokles. Pak bychom mohli oslabit pod hladinu 1,0700 a otestovat SMA 100 okolo 1,0665.

Forex: Technická analýza EUR/USD
24.03.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu překonání klouzavého průměru SMA 50 a následný růst naznačuje převahu kupců. Oscilátory jsou v pozitivní zóně, ale nejsou zdaleka překoupené. Před uvažováním o long pozici si počkejme na proražení hladiny 1,0850. Její překonání by mohlo vyvolat růst k hladině 1,0900, dále k hladině 1,0930. Dále bychom mohli posílit k důležité psychologické hladině 1,1000 a k oblasti maxim 1,1030 – 1,1035. Na druhé straně případný pokles by mohl najít support pod hladinou 1,0800. Při dalším poklesu bychom mohli oslabit k SMA 50 u 1,0730 – 1,0725. Následuje hladina 1,0700 a oblast kolem 1,0680 – 1,0675. Po jejím prolomení bychom mohli otestovat SMA 100 kolem 1,0600, což bude důležitá oblast. Prolomení těchto oblastí by přerušilo býčí výhled a změnilo by to nastavení na medvědí a mohli bychom dále oslabovat.

Forex: Technická analýza EUR/USD
22.03.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu si cena dala přestávku v růstu kolem hladiny 50 % Fibonacciho retracementu. Nevydařené prolomení pod klouzavý průměr SMA 100 a současný růst naznačují další možné posílení. Oscilátory také začínají růst. Překonání oblasti 1,0790 – 1,0800 by mohlo vyvolat otestování rezistence 1,0830 (hladina 61,8 % Fibonacciho retracementu). Její překonání by mohlo vyvolat růst k hladině 1,0900, dále k oblasti 1,0925 – 1,0930. Dále bychom mohli posílit k důležité psychologické hladině 1,1000 a k oblasti maxim 1,1030 – 1,1035. Na druhé straně nejbližší support je SMA 50 okolo 1,0730. Dále pak hladina 1,0700 blízko hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu. Další pokles by mohl najít support kolem 1,0680 – 1,0675 a pak bychom mohli oslabit k hladině 23,6 % Fibonacciho retracementu u 1,0630. Další pokles by mohl otestovat hladinu 1,0600 a SMA 100 kolem 1,0585. Prolomení těchto oblastí by přerušilo býčí výhled a změnilo by to nastavení na medvědí a mohli bychom dále oslabovat.

Forex: Technická analýza EUR/USD
16.03.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu silný pokles a neschopnost navázat růstem na překonání klouzavého průměru SMA 50 by mohlo být signálem pro prodejce. Cena našla support pod SMA 100. Před uvažováním o short pozicích bychom měli vyčkat na prolomení minima kolem 1,0515. Pak bychom mohli klesnout k oblasti supportu 1,0460 – 1,0455 (hladina 38,2 % Fibonacciho retracementu). Její prolomení by mohlo vyvolat pokles k hladině 1,0400 a pak pod hladinu 1,0300 či k hladině 50 % Fibonacciho retracementu. Na druhé straně překonání hladiny 1,0600 by mohlo narazit na rezistenci kolem 1,0675 – 1,0680 (hladina 23,6 % Fibonacciho retracementu) či SMA 50 okolo 1,0725. Následují maxima u 1,0750 a jejich překonání by přerušilo medvědí výhled a mohli bychom růst k hladině 1,0800. Pak bychom mohli otestovat oblast 1,0860 – 1,0865, pak hladinu 1,0900 či oblast 1,0925 – 1,0930.

Forex: Technická analýza EUR/USD
10.03.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu odraz od klouzavého průměru SMA 100 dává naději kupcům. Růst by pak narazil na oblast rezistence kolem 1,0665 – 1,0675. Další růst by vyvolal otestování hladiny 1,0700, následuje SMA 50 okolo 1,0720. Překonání této oblasti by mohlo vyvolat růst k hladině 1,0800. Na druhé straně nejbližší support je konfluenční oblast, složená z klouzavého průměru SMA 100 a oblasti supportu 1,0530 – 1,0525. Prolomení této oblasti by mohlo vyvolat oslabení a mohli bychom prolomit pod důležitou psychologickou hladinu 1,0500 a otestovat roční minima u 1,0480. Dále bychom mohli klesnout k supportu 1,0425 a pak k hladině 1,0400.

Forex: Technická analýza EUR/USD
07.03.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu proražení nad 1,0645 – 1,0650 naznačuje převahu kupců. Oscilátory se dostaly do pozitivní zóny, což podporuje býčí výhled. Růst by mohl narazit na rezistenci hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu u 1,0725, další rezistence je hladina 1,0760 a pak hladina 50 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0785, poté hladina 1,0800. Překonání této oblasti by přerušilo medvědí výhled a mohli bychom posílit k hladině 1,0840 (hladina 61,8 % Fibonacciho retracementu). Dále bychom mohli růst k hladině 1,0900 a oblasti 1,0920 – 1,0930. Na druhé straně nejbližší support je proražená konfluenční oblast, složená z klouzavého průměru SMA 100 a z hladiny 23,6 % Fibonacciho retracementu. Další pokles by mohl najít support kolem 1,0600 a pak u oblasti 1,0575 – 1,0570. Následuje oblast 1,0535 – 1,0530. Další pokles by mohl vyvolat oslabení pod důležitou psychologickou hladinu 1,0500 (koresponduje s SMA 100). Prolomení pod roční minima u 1,0480 by bylo signálem pro prodejce a mohli bychom dále oslabovat.

Forex: Technická analýza EUR/USD
02.03.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu cena stoupla nad hladinu 23,6 % Fibonacciho retracementu, ale nedokázala na růst navázat a překonat klouzavý průměr SMA 100. Aby bylo zřejmé, že korekce z mnohaměsíčních maxim je u konce, bude potřeba překonat hladinu 1,0690. Pak bychom mohli překonat hladinu 38,2 % Fibonacciho retracementu u 1,0725 a otestovat hladinu 50 % Fibonacciho retracementu pod úrovní 1,0800. Překonání této oblasti by přerušilo medvědí výhled. Na druhé straně nejbližší support je hladina 1,0600, dále oblast 1,0575 – 1,0570. Následuje oblast 1,0535 – 1,0530. Další pokles by mohl vyvolat oslabení pod důležitou psychologickou hladinu 1,0500 a otestovat roční minima u 1,0480, kde je SMA 100. Prolomení této oblasti by bylo signálem pro prodejce a mohli bychom dále oslabovat.

Forex: Technická analýza EUR/USD
27.02.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu byl pokles pod support 1,0675 – 1,0670 signálem pro prodejce. Je to oblast konfluence spodní linie rostoucího trendového kanálu, klouzavého průměru SMA 50 a hladiny 23,6 % Fibonacciho retracementu. Oscilátory jsou v negativní zóně, ale nejsou přeprodané. Tohle vše podporuje další pokles a možné otestování důležité psychologické hladiny 1,0500 a pak supportu 1,0450 – 1,0445, což je u SMA 100 a u hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu. Prolomení tohoto supportu by otevřelo cestu pro další pokles. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 1,0600. Jakýkoliv růst by mohl být short příležitostí a měl by zůstat omezen oblastí 1,0675 – 1,0680. Proražení této oblasti by mohlo vyvolat překonání hladiny 1,0700 a otestování oblasti 1,0770 – 1,0780. Následuje hladina 1,0800 a její překonání by přerušilo medvědí výhled a mohli bychom dále růst.

Technická analýza EUR/USD na 24. února 2023
24.02.2023 Pár EUR/USD čelil rezistenci na úrovni 1,0577, zatímco menší rezistence je na úrovni 1,0577. Support se nachází na úrovních 1,0537 a 1,0500. Pivot point byl již nastaven na úroveň 1,0577. Neméně důležité je, že pár EUR/USD se stále pohybuje okolo klíčové úrovně 1,0577, což v tuto chvíli představuje denní pivot v časovém rámci H1.

Forex: Technická analýza EUR/USD
06.02.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu by případný pokles mohl najít support u spodní linie rostoucího trendového kanálu kolem 1,0725. Následuje hladina 1,0700 a klouzavý průměr SMA 50 u 1,0680. Jeho prolomení by bylo signálem pro prodejce a mohli bychom dále klesat a oslabit pod hladinu 1,0600 a otestovat oblast 1,0550. Případně bychom mohli otestovat důležitou psychologickou hladinu 1,0500 či minima u 1,0480. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 1,0855 – 1,0860 a po jejím překonání bychom mohli otestovat hladinu 1,0900. Další růst by přerušil medvědí výhled a mohli bychom otestovat důležitou psychologickou hladinu 1,1000 s menší překážkou okolo 1,0975 – 1,0980.

Forex: Technická analýza EUR/USD
27.01.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 1hodinového grafu je nyní supportem klouzavý průměr SMA 200 okolo 1,0850. Po jeho prolomení bychom mohli oslabit k hladině 1,0800, následuje oblast supportu 1,0780 – 1,0775. Prolomení této oblasti by mohlo vyvolat pokles a otestování hladiny 1,0700. Na druhé straně nejbližší rezistence je hladina 1,0900, následují maxima kolem 1,0925. Proražení maxim z dubna 2022 u 1,0935 by bylo signálem pro kupce a mohli bychom otestovat důležitou psychologickou hladinu 1,1000. Pak bychom mohli růst k oblasti rezistence 1,1070 a k hladině 1,1100.

Forex: Technická analýza EUR/USD
26.01.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 1hodinového grafu kupci zřejmě počkají na proražení maxim u 1,0935. Pak bychom mohli otestovat důležitou psychologickou hladinu 1,1000. Růst by pak mohl pokračovat k hladině 1,1070 a 1,1100. Na druhé straně při poklesu bychom mohli najít support okolo klouzavého průměru SMA 200 kolem 1,0850 – 1,0855. Následuje oblast supportu 1,0780 – 1,0775. Prolomení této oblasti by mohlo vyvolat otestování hladiny 1,0700. Její prolomení by přerušilo býčí výhled a nastavení by se změnilo na medvědí.

Forex: Technická analýza EUR/USD
24.01.2023 EUR/USD: Z technického hlediska 1hodinového grafu býčí momentum nad 1,0900 zřejmě zastaví rezistence 1,0925. Případný růst nad maxima 1,0935 by mohl vyvolat otestování důležité psychologické hladiny 1,1000. Na druhé straně při poklesu bychom mohli najít support kolem klouzavého průměru SMA 200 kolem 1,0830 – 1,0825. Následuje hladina 1,0800. Její prolomení by mohlo vyvolat pokles pod 1,0765 a otestování supportu u 1,0700. Jeho prolomení by přerušilo býčí výhled a nastavení by se změnilo na medvědí.

Forex: Technická analýza EUR/USD
16.01.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu proražení oblasti 1,0730 – 1,0740 bylo signálem pro kupce. Býčí výhled podporuje i tzv. zlaté překřížení (situace, kdy SMA 50 překříží SMA 200). Překoupený oscilátor RSI brání dalšímu rychlému růstu. Očekávání je ale býčí a mohli bychom otestovat hladinu 1,0900. Dále bychom mohli růst k hladině 1,0935. Na druhé straně nejbližší support je hladina 1,0800. Další pokles by mohl přilákat kupce kolem proražené rezistence (nyní support) 1,0740 – 1,0730. Jeho prolomení by mohlo vyvolat pokles a mohli bychom prolomit hladinu 1,0700 a otestovat oblast supportu 1,0650 – 1,0645. Prolomení této oblasti by mohlo vyvolat otestování hladiny 1,0600 a pak SMA 50 okolo důležité psychologické hladiny 1,0500.

Analýza EUR/USD na 29. prosince 2022 – Klíčová zóna rezistence je testována na 1,0640
29.12.2022 V případě testu a odmítnutí zóny klíčové rezistence na 1,0638 sledujte prodejní příležitosti směrem k zóně supportu na 1,0610. V případě prolomení směrem nahoru a udržení nad zónou rezistence sledujte příležitosti k nákupu s cílem nahoru na 1,0655.

Forex: Technická analýza EUR/USD
19.12.2022 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu obchodujeme v rostoucím trendovém kanálu. To značí jasný krátkodobý trend. Oscilátory z denního grafu ztrácí býčí momentum. To společně s nevydařeným setrváním nad hladinou 1,0700 by mohlo být signálem vyčerpání kupců. Před uvažováním o short pozici si počkejme na prolomení supportu kanálu kolem 1,0575. Pak bychom mohli otestovat důležitou psychologickou hladinu 1,0500. Poté bychom mohli klesnout k hladině 1,0400 a k důležitému klouzavého průměru SMA 200 okolo 1,0345 – 1,0340. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 1,0645 – 1,0650, dále hladina 1,0680. Následuje hladina 1,0700 a po jejím překonání úroveň maxim u 1,0735. To koresponduje s horní linií kanálu a po jeho překonání bychom mohli dále růst.

Forex: Technická analýza EUR/USD
30.11.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu pokles z oblasti 1,0500 vytváří medvědí formaci dvojitý vrchol. Navíc opakovaně nevydařené překonání klouzavého průměru SMA 200 by mohlo být známkou vyčerpání kupců. Zároveň absence většího poklesu je varováním před neuváženými short pozicemi. Růst by narazil na rezistenci kolem 1,0400, po jejím překonání bychom mohli růst k oblasti 1,0480 – 1,0500. Překonání této oblasti by mohlo otevřít cestu pro posílení. Pak bychom mohli růst k oblasti 1,0570 – 1,0575 a pak k hladině 1,0600. Na druhé straně nejbližší support je hladina 1,0300. Další pokles by mohl přilákat kupce a mohl by zůstat omezen oblastí supportu 1,0225 – 1,0220, což bude důležitá oblast. Prolomení pod 1,0200 by mohlo vyvolat otestování SMA 100 kolem 1,0140.

Forex: Technická analýza EUR/USD
28.11.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu pozitivní technické indikátory a absence prodejního tlaku naznačují, že cena nemusí být zdaleka na vrcholu. Případný pokles by přilákal kupce kolem 1,0325 a měl by být omezen hladinou 1,0300. Další support jsou minima z minulého týdne kolem 1,0240 – 1,0220. Prolomení této oblasti by mohlo vyvolat pokles a otestování hladiny 1,0200 a pak případně klouzavého průměru SMA 100 kolem 1,0130. Na druhé straně si kupci před uvažováním o long pozici zřejmě počkají na proražení důležitého klouzavého průměru SMA 200 kolem 1,0380. Následuje rezistence hladiny 1,0400 a maxima minulého týdne okolo 1,0445 – 1,0450, poté měsíční maximum 1,0480. Případný růst nad důležitou psychologickou hladinu 1,0500 by byl signálem pro kupce a mohli bychom pokračovat v růstu z více než dvacetiletých minim.

Forex: Technická analýza EUR/USD
21.11.2022 EUR/USD: Z technického hlediska 1hodinového grafu by případné prolomení klouzavého průměru SMA 200 (1,0270) otevřelo cestu k poklesu k hladině 1,0200. Další oslabení by mohlo vyvolat otestování oblasti 1,0160 – 1,0155 a pak hladiny 1,0100. Prolomení těchto oblastí by mohlo vyvolat otestování hladiny parity. Na druhé straně případný růst nad 1,0300 by narazil na rezistenci u SMA 100 okolo 1,0335. Její prolomení by mohlo vyvolat otestování hladiny 1,0400, následuje důležitý SMA 200 kolem 1,0420 – 1,0425. Jeho prolomení by přerušilo medvědí výhled. Pak bychom mohli otestovat maxima u 1,0480 a důležitou psychologickou hladinu 1,0500.

Forex: Technická analýza EUR/USD
16.11.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu nevydařené překonání klouzavého průměru SMA 200 je varováním pro kupce. Při případném prolomení pod 1,0300 by bylo zřejmé, že růst je u konce a mohli bychom opět klesat. Prolomení pod oblast 1,0280 – 1,0270 by změnilo nastavení na medvědí a mohli bychom otestovat hladinu 1,0200. Pokles by mohl pokračovat k oblasti 1,0100 – 1,0090 u SMA 100. Na druhé straně nejbližší rezistence je kolem 1,0400. Následuje oblast 1,0420 (SMA 200). Následuje maximum u 1,0480 a pak důležitá psychologická hladina 1,0500. Prolomení těchto úrovní by mohlo vyvolat růst k oblasti 1,0575 – 1,0580. Případné proražení nad 1,0600 by bylo signálem pro kupce a mohli bychom dále posilovat.

Forex: Technická analýza EUR/USD
11.11.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu se nepodařilo překonat důležitou rezistenci rostoucího trendového kanálu. Před uvažováním o long pozici si počkejme na proražení hladiny 1,0200. Pak bychom mohli otestovat oblast 1,0255 – 1,0260 a hladinu 1,0300. Další rezistence je kolem 1,0325 – 1,0330. Další oblast jsou srpnová maxima kolem 1,0365 – 1,0370. Na druhé straně nejbližší support je kolem 1,0120. Následuje oblast 1,0100 a klouzavý průměr SMA 100 kolem 1,0075. Prolomení těchto úrovní by mohlo vyvolat pokles a otestování úrovně parity. Poté bychom mohli otestovat hladinu minim 0,9935 a prolomení této oblasti by mohlo změnit nastavení na medvědí.

Forex: Technická analýza EUR/USD
31.10.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu se odraz dolů od klouzavého průměru SMA 100 po zasedání ECB zastavil u proražené klesající trendové čáry, která je nyní supportem u 0,9925 – 0,9920. To bude důležitá oblast a po jejím prolomení bychom mohli otestovat oblast supportu 0,9860 – 0,9855. Jeho prolomení by přerušilo býčí výhled a mohli bychom otestovat hladinu 0,9800 a pak support kolem 0,9750. Na druhé straně nejbližší rezistence je důležitá psychologická hladina 1,0000. Její překonání by mohlo vyvolat otestování SMA 100 okolo 1,0075. Následuje hladina 1,0100 a po jejím prolomení bychom mohli dále růst. Poté bychom mohli otestovat hladinu 1,0200 s menší překážkou kolem 1,0155.

Forex: Technická analýza EUR/USD
17.10.2022 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu je nejbližší rezistence na 0,9775, dále pak je oblast 0,9800 – 0,9810. Další rezistence je kolem 0,9830 a její překonání by mohlo vyvolat růst k hladině 0,9900. Další posílení by mohlo vyvolat pokračování růstu, ale výraznějšímu posílení by měla bránit hladina parity. To bude velmi důležitá oblast a po jejím překonání by bylo zřejmě, že jsme vytvořili dno. Na druhé straně nejbližší support je hladina 0,9700 a pak minima u 0,9630. Následuje hladina 0,9600 a po jejím prolomení bychom mohli klesnout k dlouholetým minimům u 0,9535.

Trhová analýza EUR/USD, CAD/JPY a GBP/JPY
02.10.2022 Forex trh bol minulý týždeň veľmi volatilný a vytvoril veľa obchodných príležitostí. Pozrime sa na 3 menové páry a ich potenciálne pohyby v najbližom období.

Analýza EUR/USD na 15. září. EU hledá způsoby, jak snížit ceny energií
15.09.2022 Dobré odpoledne, vážení obchodníci! Ve středu pár EUR/USD provedl dva odrazy z 0,9963, Fibo korekce na úrovni 323,6 %. Růst byl však spíše mírný. Kotace klesly na úroveň 0,9963. Pokud uzavřou pod touto úrovní, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu na 0,9900 a 0,9782. Euro by mohlo začít znovu růst, pokud vzroste na 1,0080. Vzhledem k událostem posledních týdnů předpokládám, že euro bude pravděpodobně klesat. Hlavním důvodem není to, že by americká inflace zpomalila méně, než se očekávalo, a Fed by mohl zvýšit úrokovou sazbu o 0,75 %. Medvědi mohou znovu získat převahu, protože evropská ekonomika může v blízké budoucnosti čelit recesi. Dalo by se říci, že americká ekonomika již do recese sklouzla. Na Forexu však obchodníci věnují více pozornosti pohybům měn než ekonomickým podmínkám zemí, kde jsou emitovány.

Forex: Technická analýza EUR/USD
12.09.2022 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu se rezistence hladiny 50 % Fibonacciho retracementu u 1,0110 – 1,0115 zdá být důležitá. Koresponduje s klouzavým průměrem SMA 200. Jeho proražení by mohlo vyvolat otestování hladiny 61,8 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0175. Následuje hladina 1,0200 a po jejím překonání by se mohli aktivovat kupci a mohli bychom růst k oblasti 1,0265 – 1,0275. Na druhé straně nejbližší support je hladina 38,2 % Fibonacciho retracementu (1,0060 – 1,0055). Jakýkoliv pokles by mohl být long příležitostí a měl by zůstat omezen hladinou parity. Ta je blízko hladiny 23,6 % Fibonacciho retracementu, což bude důležitá oblast. Její prolomení by mohlo vyvolat pokles k hladině 0,9930 a také 0,9900. Pak bychom mohli dále klesat k dlouhodobým minimům u 0,9865.

Forex: Technická analýza EUR/USD
09.09.2022 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu překonání hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu již zřejmě zahájilo další fázi růstu. Další posílení by narazilo na rezistenci hladiny 50 % Fibonacciho retracementu u 1,0115. Další růst by mohl vyvolat otestování hladiny 61,8 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0175. Následuje hladina 1,0200 a po jejím překonání bychom mohli růst k oblasti 1,0265 – 1,0275. Na druhé straně pokles pod hladinu 38,2 % Fibonacciho retracementu (1,0050) by mohl být long příležitostí a měl by zůstat omezen hladinou parity. Ta je blízko hladiny 23,6 % Fibonacciho retracementu, což bude důležitá oblast. Její prolomení by mohlo vyvolat pokles k hladině 0,9930 a také 0,9900. Pak bychom mohli dále klesat k dlouhodobým minimům u 0,9865 a prolomení této oblasti by mohlo aktivovat prodejce a vyvolat další oslabování.

Forex: Technická analýza EUR/USD
05.09.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu jsme u supportu klesající trendové čáry. Její prolomení by bylo signálem pro prodejce a mohli bychom klesat. Pak bychom mohli otestovat oblast 0,9850 – 0,9845 a poté případně hladinu 0,9800. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 0,9930 – 0,9935. Další růst by patrně byl zastaven kolem úrovně parity. Její proražení by mohlo vyvolat růst k oblasti 1,0050 – 1,0055 a pak případně k hladině 1,0100. Další posílení by naznačilo, že alespoň krátkodobě jsme viděli dno a mohli bychom růst k oblasti 1,0150 – 1,0155, hladině 1,0200 a případně k rezistenci 1,0260 – 1,0270.

Forex: Technická analýza EUR/USD a zlata
01.09.2022 Zlato (XAU/USD): Tato komodita je na 1hodinovém grafu v krátkodobém i dlouhodobém klesajícím trendu. Cena našla support kolem 1700, ale odraz od této hladiny je pouze malý. Nejbližší rezistence je na 1710, kde se zřejmě opět objeví prodejci. Dokud jsme pod hladinou 1715, mohli bychom hledat short příležitosti.

Forex: Technická analýza EUR/USD a zlata
30.08.2022 Zlato (XAU/USD): Tato komodita je na 1hodinovém grafu v krátkodobém i dlouhodobém klesajícím trendu. Včera cena našla support kolem 1720, ale klesající trendová čára zabránila růstu. Nyní bychom mohli konsolidovat kolem 1730 nebo korigovat k hladině 1740. Hlavní trend je ale klesající. Dokud jsme pod hladinou 1740, mohli bychom hledat short příležitosti.

Forex: Technická analýza EUR/USD
29.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár se na denním grafu obchoduje těsně nad hladinou parity a ztratil medvědí momentum. Již čtvrtý den jsme bez velké změny, cena je pod klouzavými průměry, které klesají. Technické indikátory míří mírně vzhůru v negativní zóně, což značí spíše korekci, než další růst. Na 4hodinovém grafu je býčí momentum větší. Technické indikátory míří vzhůru v pozitivní zóně. Jsme nad neutrálním SMA 20 a dlouhá zelená svíčka naznačuje sílu kupců. SMA 100 i SMA 200 ovšem míří dolů nad aktuální hladinou, SMA 100 kříží SMA 200 dolů.

Forex: Technická analýza EUR/USD a zlata
25.08.2022 Zlato (XAU/USD): Tato komodita je na 1hodinovém grafu v krátkodobém i dlouhodobém rostoucím trendu. Cena prorazila nad klesající trendový kanál a silné rezistence jsou nyní na 1760 a 1764. Nyní by mohla nastat korekce k rostoucí trendové čáře. Hlavní trend je ale rostoucí. Dokud jsme nad hladinou 1750, mohli bychom hledat long příležitosti.

Forex: Technická analýza EUR/USD
24.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár se na denním grafu pohybuje kolem 0,9920 a mohl by dále klesat na nová minima po včerejší korekci. Momentový indikátor míří dolů v negativní zóně, RSI je neutrální až lehce medvědí. Klouzavý průměr SMA 20 míří dolů pod SMA 100 i SMA 200 a asi 200 pipů nad aktuální hladinou. Na 4hodinovém grafu klesající SMA 20 poskytuje intradenní rezistenci a naznačuje trvalý zájem prodejců. SMA 100 i SMA 200 jsou daleko nad aktuální hladinou a začínají klesat a potvrzují sílu prodejců. Technické indikátory jsou v negativní zóně a nemají jasný směr. Po prolomení supportu 0,9880 bychom mohli výrazněji klesnout.

Forex: Technická analýza EUR/USD
23.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu stále v medvědím očekávání i přes předchozí silný pokles. Jsme asi 200 pipů pod mírně klesajícím klouzavým průměrem SMA 20, SMA 100 i SMA 200 klesají daleko nad ním. Technické indikátory ztratily medvědí momentum u přeprodané zóny. Na 4hodinovém grafu je vidět krátkodobé vyčerpání prodejců. Technické indikátory jsou v negativní zóně a nemají jasný směr. SMA 20 prudce klesá pod SMA 100 i SMA 200 a daleko nad aktuální hladinou. Před korekcí bychom mohli ještě dále klesat a vytvářet nová minima.

Forex: Technická analýza EUR/USD
22.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu již blízko více než 20letého minima 0,9951. Očekávání je medvědí, jsme dále pod klouzavým průměrem SMA 20, který klesá pod SMA 100 i SMA 200. Technické indikátory jsou v negativní zóně a míří dolů, nenaznačují vyčerpání prodejců. Na 4hodinovém grafu jsme v medvědím očekávání. Technické indikátory jsou silně přeprodané, přesto naznačují setrvalý zájem prodejců. SMA 20 klesá pod SMA 100 i SMA 200. Dokud jsme pod 1,0105, tak je převaha prodejců jasná. Mohli bychom otestovat zmíněné minimum nebo ho dokonce i prolomit.

Forex: Technická analýza EUR/USD
18.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu bez velkých změn. Jsme pod hladinou 38,2 % Fibonacciho retracementu (1,0205), což je nejbližší rezistence. Cena je na podobné úrovni již třetí den kolem 1,0160. Neutrální klouzavý průměr SMA 20 koresponduje s Fibonacciho rezistencí. Technické indikátory jsou neutrální až lehce medvědí v negativní zóně. Pro potvrzení poklesu bychom museli oslabit pod hladinu 23,6 % Fibonacciho retracementu (1,0105). Na 4hodinovém grafu se setkáváme s prodejci kolem klesajícího SMA 200. SMA 20 klesá těsně pod SMA 100 i SMA 200. Technické indikátory nemají jasný směr a naznačují možnost poklesu.

Forex: Technická analýza EUR/USD
15.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu klesá druhý den v řadě a z technického hlediska bychom mohli ještě prolomit níž. Momentový indikátor je neutrální, ale RSI klesá. Cena kříží neutrální klouzavý průměr SMA 20 dolů, SMA 100 i SMA 200 míří dolů daleko nad aktuální hladinou. Na 4hodinovém grafu jsme v medvědím nastavení. Technické indikátory klesají v negativní oblasti. Jsme pod všemi klouzavými průměry. SMA 100 i SMA 200 jsou neutrální a konvergují u 1,0210. Po prolomení pod 1,0150 bychom mohli dále klesat.

Forex: Technická analýza EUR/USD
11.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár by na denním grafu mohl dále růst, zvláště po překonání hladiny 61,8 % Fibonacciho retracementu (1,0360). Klouzavý průměr SMA 20 prudce roste pod aktuální hladinou a koresponduje s hladinou 38,2 % Fibonacciho retracementu u 1,0205. Technické indikátory míří vzhůru v pozitivní zóně. Na 4hodinovém grafu jsme v býčím očekávání, ale momentum je omezené. Jsme nad všemi klouzavými průměry, SMA 20 roste nad SMA 100 i SMA 200, což značí rostoucí zájem kupců. Technické indikátory konsolidují v překoupené zóně.

Forex: Technická analýza EUR/USD
09.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu překonal hladinu 38,2 % Fibonacciho retracementu (1,0205) a je napůl cesty k další Fibonacciho hladině u 1,0280. Tato oblast brání růstu od poloviny července. Technické nastavení je býčí, kupci se objevují kolem mírně rostoucího klouzavého průměru SMA 20. Technické indikátory se odrazily od neutrální linie vzhůru. Na 4hodinovém grafu jsme v neutrálním nastavení. Technické indikátory jsou v neutrální zóně a míří do strany. SMA 20 a SMA 100 jsou u zmíněného Fibonacciho supportu. Klesající SMA 200 brání růstu.

Forex: Technická analýza EUR/USD
08.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu pod hladinou 38,2 % Fibonacciho retracementu (1,0205). Nastavení je neutrální až lehce medvědí. Cena nachází support u do strany mířícího klouzavého průměru SMA 20. Momentový indikátor míří do negativní zóny, RSI konsoliduje. Na 4hodinovém grafu jsme v neutrálním nastavení. Jsme mírně nad konvergujícími SMA 20 a SMA 100 a pod mírně klesajícím SMA 200. Technické indikátory jsou v neutrální zóně a nemají jasný směr. Kupci se objevují kolem 1,0150 a po prolomení této oblasti bychom mohli dále oslabit.

Forex: Technická analýza EUR/USD
25.07.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu se růst z minim u 0,9950 zastavil u rezistence klesajícího trendového kanálu. Tato oblast kolem 1,0230 bude důležitá. Další rezistence je maximum po rozhodnutí ECB 1,0275 – 1,0280 a pak hladina 1,0300. Proražení této oblasti by bylo signálem pro kupce a mohli bychom dále růst. Mohli bychom tedy otestovat hladinu 1,0400. Na druhé straně nejbližší support je páteční minimum u 1,0130 a pak hladina 1,0100. Jeho prolomení by mohlo znamenat, že korekce je u konce a přerušilo by to býčí výhled. Oslabení by tedy mohlo vyvolat pokles pod hladinu 1,0100 a otestování úrovně parity. Dále bychom mohli otestovat minima u 0,9950.

Forex: Technická analýza EUR/USD
18.07.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu se pokles zastavil u spodní linie klesajícího trendového kanálu. Cena ovšem po odrazu nepřekonala rezistenci 1,0120 – 1,0125, po jejímž překonání bychom mohli růst k hladině 1,0200. Jakýkoliv růst ale může být short příležitostí a měl by být omezen oblastí 1,0275. To je horní linie kanálu a bude to důležitá oblast. Proražení této oblasti by změnilo nastavení na býčí a mohli bychom dále růst. Na druhé straně nejbližší support je důležitá psychologická hladina 1,0000. Její prolomení by mohlo vyvolat otestování mnohaletých minim u 0,9950 a případně spodní linie kanálu okolo 0,9920. Oslabení pod tuto oblast by bylo signálem pro prodejce a mohli bychom pokračovat v klesajícím trendu.

Forex: Technická analýza EUR/USD
30.05.2022 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu se cena již zřejmě usadila nad klouzavým průměrem SMA 50. Jasné překonání hladiny 50 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0770 – 1,0775 by bylo signálem pro kupce a mohli bychom růst. Pak bychom mohli překonat hladinu 1,0800 a otestovat oblast 1,0850 a hladinu 1,0880. Tato hladina koresponduje s hladinou 61,8 % Fibonacciho retracementu. Na druhé straně jakýkoliv pokles by mohl najít support okolo 1,0700. Dalšímu poklesu by měla zabránit hladina 38,2 % Fibonacciho retracementu u 1,0675 – 1,0670. Proražení těchto oblastí by mohlo vyvolat pokles k oblasti 1,0645 – 1,0640. Pak bychom mohli otestovat hladinu 23,6 % Fibonacciho retracementu kolem 1,0550 s menší překážkou kolem 1,0600.

Fed zvolil agresivnější politiku
07.04.2022 Zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu vedlo k prudkému nárůstu volatility na devizovém trhu a vážnějšímu poklesu na americkém akciovém trhu. Vzhledem k tomu, že očekávání se téměř shodovala s konečnými výsledky, tlak na euro i libru byl omezený. Silná přeprodaná pozice eura a těsná pozice kupujících libry okolo 1,3050 také omezily klesající potenciál obou měn.
Související klíčová slova:
Klesající klín | Fibo | Indexy PMI | Údaje z USA | Pokračování klesajícího trendu | Tempo růstu | Opačný trend | Formace dvojitý vrchol | Soustředění | Index výdajů na osobní spotřebu | Vládní dluhopisy | EUR | Zkušenosti | Akciové trhy | Prodeje dluhopisů | Zpracovatelský sektor | Long pozice | Ztráty peněz | Řecko | Cenový pohyb | Celkový zisk | XTB Portugalsko | Trend | Flexibilita | Pokles indexu | Americký dolarový index | Oznámení výsledků | Dobré obchodní signály | Výbor FOMC | Delegace | Statistiky | Budoucnost eura | Snížení úrokové sazby | Silný support | Boční kanál | Britská libra | Aktiva | Růst měnového páru EUR/USD | Index aktivity | Americká zpráva | Zvýšení sazeb Fedu | InstaForex Kurz | Analýza USD/JPY | Nálady na trhu | Line | Příležitosti k nákupu | Býčí vyhlídky | ISM ve službách | Zvýšení cel | Hospodářský růst v Německu | Obchodní systém | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Analýzy | Pravděpodobnost | Indexy S&P | Cenové stability | Chování trhu | Válka | Výsledkové zprávy | Lagardeová | Zprávy z USA | Formace Engulfing | Americká inflace | Údaje o maloobchodních tržbách | Vyčerpání kupců | Pokračování poklesu | Exchange | Výkyvy | Nová cla | Henrique Tomé | Krátkodobý rostoucí trend | Posilování dolaru | Makroekonomické zprávy | Graf EURUSD | Analýza USD | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Trendová čára | Krátkodobé očekávání | Cena zlata | Bankéři | Christine Lagarde | Trumpová | GBP/USD analýza | Býčí hráči | Hlavní události | Konec růstového trendu | Pokles dolaru | Reakce trhu na zprávu | Rostoucí inflace | Konfluenční oblast | Negativní výhled | Medvědí výhled | Oblast konfluence | FedWatch Tool | Těžký začátek | Proražení | Oznámení | Vývoj inflace v Eurozóně | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Profesionální obchodníci | Break-Even | Volby | Breakout | Americký prezident | Klouzavé průměry | Hospodářský růst v EU | Pohyby trhu | Sazby hypoték | Výrazný pohyb | Konfluenční oblasti | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Zvýšení úrokové sazby | Sentiment na trzích | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Rostoucí obavy | Klíčová rezistence | Vysoké riziko | Rubl | Zasedání FOMC | John Williams | Proti trendu | Růstový pohyb | Dolarový index | Zavírací cena | Technická analýza EUR/USD | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | Gap | Americký dolarový index (USDIDX) | Inflace | Santa rally | Zpráva Commitment of Traders | Obavy investorů | Zahájení klesajícího trendu | Vlnová analýza | Korekční pohyb | Představitelé ECB | Obchodní seance | Výrazný růst | False breakout | MFI | xStation | Graf | NFP report | Výhled | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Příkaz | Oslabování eura | Obchodní účet | Uvolnění měnové politiky | Evropská měna | Centrální banky | Zpráva | Momentum | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Celková inflace | Dobré výsledky | Trendový kanál | Krize v Německu | Formace kladivo | Analýza trendu | Sankce | Ichimoku Kinko Hyo | Covid | Ursula von der Leyen | Krátkodobé dno | Washington | USD/JPY analýza | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Počet pracovních míst | Výprodeje | Nezaměstnanost v USA | PMI pro sektor | Nástroje technické analýzy | Uptrend | Futures | Pohyb ceny | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Ekonomiky | Nejdůležitější události | Události v eurozóně | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Volatilita | Nákupní tlak | Technická analýza GBP/USD | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Možné scénáře | Prodej dolaru | Sazby v USA | Makroekonomická data | Dow Jones | Index podnikatelské aktivity | Bydlení | René Remšík | Zveřejněné údaje | Peníze | JPY USD | HDP Španělska | CySEC | Brent | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Očekávání | Rovnováha | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Flat | Ekonomika EU | Vybírání zisků | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Harris | Trendové čáry | Indikátor RSI | Míra nezaměstnanosti v EU | Guvernér BoE | Evropské měny | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Ekonomické ukazatele | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | InstaForex | Americké volby | Technický výhled trhu | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Klouzavý průměr SMA | Příležitosti | Euro roste | Snížit úrokové sazby | Neckline | Nové možnosti | MetaTrader | Fundamentální analýza | BreakEven | Vývoj eura | Objednávky | CHF EUR | Denní minima | Prognóza | L.F. Investment | Roční míra inflace | Trh práce | První obchodní den | Obchodníci | Veřejný dluh | Polovodiče | Kongres | SMA 100 | Hrozba | Růst amerického dolaru | BoE Andrew Bailey | Pochybnosti | Světová válka | Powellův projev | Býčí výhled | Patterny | Izrael | Intradenní obchodování | Úrokové sazby v USA | Spolupráce | Opatrný optimismus | Haresh Menghani | Obrat trendu | CME FedWatch | Důvody pro posílení | Volatility | Long | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Geopolitická rizika | Zasedání centrálních bank | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | AUD | Inflace v eurozóně | JOLTS | Zprávy a události | Zdravotní péče | Opatření | Růstové trendy | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Výsledky voleb | Trh | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Open | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Prvky technické analýzy | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Fáze konsolidace | Postranní trend | Vice | Prolomení pod support | Nejdůležitější ukazatele | Obchodní války | Sell | MMF | Zájem kupců | Obchodování na trhu | Eura | Nejistoty | Novozélandský dolar | Rovnováhy | Americká centrální banka | Společná měna | Hladina rezistence | Plán obchodování EUR/USD | Bílý dům | Vyčerpání prodejců | Posílení | Býčí nebo medvědí | Fair Value | GBP/JPY | Společnosti | Guvernér RBA | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zpráva pro dolar | Údaje o inflaci | S&P | Obchodní signál | Unie | Inflace ve Spojených státech | Psychologické hladiny | Maloobchodní tržby | Denní tradingová analýza | Kurz dolaru | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Prolomení oblasti | Fundamentální zprávy | Samou | Zájem prodejců | Ocel | Delaware | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Reakce trhů | Bollingerova pásma | Analýza hlavních měnových párů | Foreign Exchange | Vedoucí představitelé | Rekordní hodnoty | Moskva | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Ideální čas | Budoucnost | Pokles ceny | Rada guvernérů | Globální dodavatelské řetězce | Snížení poptávky | Inflace zpomaluje | KOL | Pozornost trhu | Negativní dopad | Tradingová analýza | Kompenzace | Eskalace | Fair Value Gapy | ECB sazby | Pozornost | Prudký propad | Začít obchodovat | Vývoj inflace | Klesající trend | První support | Slabé výsledky | Další růst | Oblast rezistence | Ifo | Stabilní růst | Linie neckline | Futures kontrakty | Zboží z Mexika | Oblasti rezistence | Index nákupních manažerů | Krátkodobý výhled | Americká měna | Hladiny rezistence | Bitcoin | Viceprezident | Úroveň rezistence | Pohyb trhu | Poptávka | Cla na dovoz | Zboží dlouhodobé spotřeby | Snižování úrokových sazeb | Nový týden | Odpor | Makroekonomická zpráva | Klesající trendová linie | Odvetná opatření | Očekávání trhu | Obchodovat | Americké indexy | Postřehy z obchodování | Největší ekonomika | Obchodní aktivita | Investiční cíle | Dluhopisy | Indikátor | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Long příležitosti | Trh práce v USA | UTC | Technické korekce | Problémy | Růst měnového páru | Cenový index | eXchange | Úsilí | Short příležitost | Kurz pro začátečníky | Ropa | Indikátor CCI | Klouzavý průměr | Povaha obchodování | Výrazné pohyby | Faktor Trump | Zasedání Bank of England | FXstreet.com | Short pozice | Barclays | Současný klesající trend | Současné ceny | Úrovně rezistence | Austan Goolsbee | SMA 200 | Pokračování trendu | Signál k nákupu | Zpomalení inflace | Ekonomové | USA | Globální inflace | 3М | Spojené státy | Asijská obchodní seance | Technická korekce | Pandemie | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Úrokové sazby | Směr trhu | Kalendář událostí | Současné rezistence | Kurz libry | ECB Christine Lagardeová | Důležitý support | Zvyšování úrokových sazeb | Konsolidace | Cenová akce | Fibonacci | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Vývoj | Dnešní údaje | Komplexní analýzy | Poptávka po dolaru | Úroková sazba | Plán obchodování | Časový rámec | Prohlášení | Denní volatilita | Výnosy | Investiční poradenství | Výdaje | CHF USD | Ekonom Evropské centrální banky | Riziko ztráty | EUR/USD | FAIR | OSN | Nová fáze | Konflikt na Ukrajině | LEN | Joe Biden | Šéfka ECB | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Finanční služby | Stabilní růstový trend | Objem obchodování | Aktuální situace | Obchodní příležitosti | Konfluenční support | Manufacturing | InstaForex Kurz pro začátečníky | Americké žádostí o podporu | Trading | Prolomení supportu | Ekonomická situace | Odhad HDP | Faktor Donalda Trumpa | Momentový indikátor | Dna | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Centrální bankéři | Poptávky po dolaru | Dosáhnout zisku | Americká administrativa | Vyšší časové rámce | Fair Value Gap | Vítězství | Británie | Zrychlení inflace v eurozóně | Sektor služeb | Nesoulad | ADP | Krátkodobá rezistence | Short příležitosti | Přeprodané zóny | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Tisková konference | Aktivity v USA | Růst mezd | Zemědělství | Supporty | Luis De Guindos | Snížení inflace | Technické indikátory | Třetí světová válka | Sazby | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Otevření obchodu | Zprávy o trhu | Kola kvantitativního uvolňování | Investovat | Naplnění prognózy | Otestování rezistence | Nerozhodnost | Regulátor | Celkový sentiment | Panika | Murray | Zajištění | Zájem investorů | Euro dnes | Money management | Současná hodnota | Commitments of Traders (COT) | Pokračování rostoucího trendu | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Účastníci trhu | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Heiken Ashi | Hry | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Oblasti konfluence | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Překoupení | Oscilátor | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Eskalace obchodní války | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Forex trh | Obchodujeme | Pivotní body | Kalendář ekonomických událostí | Velcí hráči | Prodávající | Konfluence | xStation 5 | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | JPY EUR | Vladimir Putin | Stabilita | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Obchodování páru EUR/USD | Přeprodané podmínky | CAD | Růst ekonomiky eurozóny | Sentiment trhu | Viceprezident ECB | Společnost | Ruský rubl | François Villeroy de Galhau | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Raphael Bostic | Politika centrální banky | Ztráta | Zastavení růstu | Nákupy dolaru | USDIDX | Situace na trhu práce | FXstreet | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Pips | Hlavní trend | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Valeria Bednarik | Prezident Federální rezervní banky | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | JPY | Open interest | Pivot | RSI | Bank of America | Údaje o HDP | Šok | Trend na trhu | Nástroj | GBP | Otevřít obchodní účet | NATO | Plyn | Mali | Karty | Německá ekonomika | Čína | Úrovně supportu | Ceny | Hrozba recese | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | COT report | Pivot Pointy | Války | Impuls | Nárůst nezaměstnanosti | Swingové maximum | Centrální banka | Předpovědi | Doporučení k obchodování | WTI | Stavební povolení | SMA | Největší ekonomika světa | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Zóny supportu | Webinář | Dobrá data | Současná cena | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stav trhů | Výnos | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | Robert Holzmann | Index Nasdaq | CFD | Dvojitý vrchol | Izraelská armáda | Sankce proti Rusku | Přístup k měnové politice | Aktuální rezistence | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Ceny energií | MetaTrader 5 | GBP/USD | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | Výběr zisků | Obratová formace | Oficiální údaje | Írán | Jestřábí postoj | Údaje o průmyslové výrobě | Vlna poklesu | Vyšší hodnoty | Zisk | Obchodníci dnes | Bank of England | EURUSD | Spekulovat | Překoupené oblasti | Analýza trendů | Dovoz | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Falešné proražení | Prezident | Jednotné měny | Výdaje na osobní spotřebu | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Měna | Management | Nasdaq | Trump | S/R zóna | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Kupující | Francie | Předpověď | Údaje | CAD/JPY | Eurodolar | Biden | Obchody | Profit Target | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Index CPI | Rostoucí klín | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | CARA | Merrill Lynch | GMT | Situace | Dolarový index (USDIDX) | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Tržby | Pozitivní výsledek | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Tržní fundamenty | Guvernér | Jasný směr | Peking | Světové události | Výrobní aktivity | HDP | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Falešný signál | Fibonacciho úrovně | Průměrná cena | Politici | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Contracts for difference | Stav trhu práce | Stimuly | Ztráty | Americký ISM | Analýza indikátorů | VIAC | Zprávy z Německa | Výhled trhů | Technický výhled | Philip Lane | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Prodejní pozice | Kupci | Société Générale | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Target | Základní úroková sazba | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Týdenní pivot | Zrychlení růstu | Asijské seance | ECB Luis De Guindos | Obchodní výhled | Býčí trend | Dodavatelské řetězce | Index cen | Obavy z inflace | Reuters | PEPP | Technické faktory | USDJPY | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Cenový kanál | Britská ekonomika | Prognózy | Kurz | Druhá největší ekonomika | SOK | Daně | DNO | DXY | Makrokalendář | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Uzavření gapu | Výsledky | Míra inflace | Silnější dolar | Rychlý růst | Nejlepší strategie | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Rally | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Komunikace | Pivoty | Bod | Rozsáhlé sankce | Value Gap | Zisky | Podnikatelské aktivity v USA | USD za barel | Kurz eura | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Ukazatel | Reinvestice | Dlouhá pozice | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | UST | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Nové žádosti o podporu | GBPUSD | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | Nervozita | Fundamentální data | 1 milion | Média | Engulfing | Medvědí scénář | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Důležitá data | Administrativa | COVID-19 | Cenové tlaky | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Obchodní dny | Konvergence | Signál k prodeji | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | ZEW | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Inflace v květnu | Admiral Markets | XAU/USD | Evropská unie | Rozvoj | Silný růst | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Míra | Vyšší mzdy | Korekce | Výrazný pokles | Riziko recese | OctaFX | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Hráči na trhu | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Krize | Rostoucí trend | Pivot Point | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Otočení trendu | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Cena | Maloobchodní prodeje | EU a USA | Příkaz stop-loss | Německo | Upozornění | Příkaz Stop | Komodita | Pohyb cen | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Tempo inflace | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Podhodnocený | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Denní graf | Impulzy | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Práce | Úspěch | Cíle | Kryptoměny | Banky | Buy | Býčí scénář | Vypuknutí pandemie | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Svíčková formace | Průlom | Instrumenty | Analýza | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Sazby Fedu | XTB | Program nákupu dluhopisů | Pozice | Pullback | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Svíčkové formace | Cenné papíry | Sestupný trend | Medvědí trh | Support | Důležité informace | Uznání nezávislosti | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Chuť riskovat | Vybrat zisk | Tržní očekávání | Oscilátor RSI | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Stop-Loss | Růst libry | Politická krize | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Program nákupů dluhopisů | Rostoucí výnosy | Vstupovat do obchodu | Politika Fedu | Ceny potravin | Rezistence | Index Dow Jones | Hladiny supportu | Jasné signály | Zpráva COT | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | Ichimoku | Obchodujte | Ropy | RBA | Struktura | Výrobní sektor | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Emoce | Nové příležitosti | USD EUR | PMI ze sektoru služeb | Inflace ve Spojeném království | D1 | Vyšší úrokové sazby | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Posilování eura | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Průraz | Tlak medvědů | Propad | Dezinflace | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | APAC | Markets | USD/CHF | Dezinflační proces | Oblast supportu | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Makroekonomický kalendář | Výhled pro EUR/USD | Investment | Technické patterny | Indexy | Break Even | Státní dluhopisy | Americký dolar | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Velikost pozice | MAAE | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Body | Index výdajů | Korekční fáze | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Vysoké zisky | Omikron | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Hodnota indexu | Úroveň supportu | Časové rámce | PMI ve službách | Spekulanti | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Investovat peníze | USD/JPY | Dvojité dno | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Obchodování na forexu | Zvýšený zájem | Stav americké ekonomiky | Cenový index výdajů | Významné události | Pohyb dolaru | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | COT | Lael Brainardová
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot