Hospodářský institut

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu kvůli inflaci klesla
16.08.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v srpnu mírně klesla. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady na srpen klesl proti červenci o 1,5 bodu na minus 55,3 bodu. Na vině jsou obavy z rostoucích životních nákladů, které se mohou negativně promítnout do soukromé spotřeby. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že se hodnota indexu v porovnání s červencem nezmění.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.07.2022 1) Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červenci klesla více, než se čekalo
12.07.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červenci výrazně snížila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady v červenci klesl oproti červnu o 25,8 bodu na minus 53,8 bodu. Na vině je energetická krize a výhled na růst úrokových sazeb.

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu stoupla, rizika nezmizela
14.06.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu druhý měsíc za sebou zvýšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady v červnu vystoupil na minus 28 bodů z minus 34,3 bodu v předchozím měsíci. Před invazí ruských vojsk na Ukrajinu byla ale vysoko v kladných hodnotách.

Ifo: Německý průmysl má rekordní množství nevyřízených objednávek
16.05.2022 Německý průmysl má kvůli problémům s dodávkami rekordní množství nevyřízených zakázek. Stav za duben stačí na další 4,5 měsíce, zjistil ve své analýze hospodářský institut Ifo. V dlouholetém průměru mívá průmysl objednávky jen na 2,9 měsíce dopředu.

Ifo: Německým firmám se jen s obtížemi daří nahrazovat dovoz z Ruska a Ukrajiny
03.05.2022 Německým průmyslovým a velkoobchodním firmám se jen s problémy daří nahrazovat dovoz zboží z Ruska a Ukrajiny. Některé označují přechod na nové dodavatele kvůli válce na Ukrajině za obtížný až nemožný. Vyplývá to z průzkumu, který na svém webu dnes zveřejnil hospodářský institut Ifo.

GfK: Spotřebitelská nálada v Německu se kvůli koronaviru a inflaci dál zhoršuje
21.12.2021 Spotřebitelská nálada v Německu se kvůli nové vlně koronaviru a vysoké inflaci dál zhoršuje. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil norimberský výzkumný institut GfK. Index spotřebitelské nálady pro leden klesl na minus 6,8 bodu z revidovaných minus 1,8 bodu v předchozím měsíci. Dostal se tak na nejnižší úroveň od června.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.12.2021 1) Průmyslová výroba v Evropské unii i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu. V EU stoupla o 1,2 procenta po zářijovém půlprocentním poklesu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Meziroční růst průmyslové produkce v EU v říjnu nicméně zpomalil na 3,6 procenta ze zářijových 4,8 procenta. Česká republika patřila mezi členské země EU s nejvýraznějším meziročním poklesem výroby.

Institut Ifo výrazně zhoršil odhad růstu německé ekonomiky pro příští rok
14.12.2021 Mnichovský hospodářský institut Ifo dnes snížil odhad růstu německé ekonomiky pro příští rok na 3,7 procenta z dříve předpokládaných 5,1 procenta. Letošní růst nadále odhaduje na 2,5 procenta, zatímco odhad růstu pro rok 2023 zvýšil na 2,9 procenta z dříve očekávaných 1,5 procenta.

Průmyslovou výrobu v Německu utlumily přerušené dodavatelské řetězce
07.10.2021 Průmyslovou výrobu v Německu v srpnu utlumily přerušené dodavatelské řetězce. Ve srovnání s červencem výroba klesla o čtyři procenta, což je výrazně více, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Zvláště trpí automobilový sektor.

Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo
26.04.2021 Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Vedle třetí vlny pandemie brání zotavení ekonomiky i globální nedostatek čipů. Index podnikatelské nálady tak v dubnu vystoupil pouze na 96,8 bodu z březnové hodnoty 96,6 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali vzestup na 97,8 bodu.

Průmyslová výroba v Německu po sedmiměsíčním růstu stagnovala
08.02.2021 Průmyslová výroba v Německu v prosinci po sedmiměsíčním růstu stagnovala. Protikoronavirová opatření doma i ve světě totiž zbrzdila exportně orientovaný výrobní sektor, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Ten zároveň upravil směrem nahoru údaj za listopad, růst po revizi tak činil 1,5 procenta. Výsledek za prosinec ale zaostal za odhady.

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci nečekaně zlepšila
18.12.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci po dvou měsících nečekaně zlepšila. Nezabránila tomu ani přísnější protikoronavirová opatření zaváděná kvůli druhé vlně pandemie. Firmy jsou spokojenější s aktuální situací a méně skepticky hledí i do budoucna. Informoval o tom dnes hospodářský institut Ifo. Jeho index podnikatelské nálady vystoupil na 92,1 z listopadových 90,9 bodu.

Podnikatelská nálada v Německu druhý měsíc za sebou klesla
24.11.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu již druhý měsíc za sebou zhoršila. Informoval o tom dnes hospodářský institut Ifo. Jeho index podnikatelské nálady klesl na 90,7 z říjnových 92,5 bodu. Částečná uzávěra zavedená kvůli druhé vlně pandemie covidu-19 negativně ovlivňuje výhled. Německo má největší ekonomiku v Evropě.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes v minusu. Japonská centrální banka (Bank of Japan) potvrdila základní úrokovou sazbu na -0,1 % a data z Austrálie ukázala na překvapivý pokles tamní nezaměstnanosti.

Institut IfW zlepšil odhad vývoje letošního německého HDP
17.09.2020 Ekonomický propad Německa kvůli koronavirové krizi v letošním roce dosáhne 5,5 procenta HDP. V dnes zveřejněné zpřesněné prognóze s tím počítá hospodářský institut IfW, který ještě v létě pro letošní rok odhadoval výsledek o 1,3 procentního bodu horší. V příštím roce ale IfW očekává horší výsledek, místo předpovídaného růstu 6,3 procenta HDP nyní udává hodnotu 4,8 procenta.

Berlín: Práce na jednotě Německa nekončí, zemi se ale daří
16.09.2020 Ani 30 let po znovusjednocení Německa není země tam, kde by chtěla být, východu se ale hospodářsky daří a překonává i řadu regionů ve Francii, Polsku nebo České republice. K vládní výroční zprávě o stavu německé jednoty to dnes prohlásil vládní zmocněnec pro nové spolkové země Marco Wanderwitz. Za rostoucí problém východu Německa označil pravicový extremismus, který vláda podle něj nebrala dost vážně.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.08.2020 1) Asijsko-pacifické trhy zakončily dnešní seanci smíšeně, stejně jako ve středu burzy v USA. Zajímavá čísla přišla z Austrálie, kde míra nezaměstnanosti dosáhla 22letého maxima (7,5 %). Investoři nadále sledují dění související s šířením onemocnění covid-19 a vývojem vakcíny proti koronaviru

Ifo: Německé firmy čekají, že se k normálu vrátí až za 11 měsíců
13.08.2020 Německé firmy v průměru očekávají, že se jejich podnikání nevrátí k normálu dříve než za 11 měsíců. Ve svém červencovém průzkumu to zjistil německý hospodářský institut Ifo. Obzvlášť nepříznivě dopadla koronavirová krize na podniky ve službách, které doufají v návrat normálních časů až za 11,7 měsíce, uvedl dnes institut.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.7.2020)
13.07.2020 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu podle mého komentáře, takže nedošlo k žádnému obchodu na tomto trhu. Byl to tedy opět týden bez obchodu na mé obchodní strategii.

Pětina německých firem se cítí ohrožená koronavirovou krizí
06.07.2020 Pětina německých firem se cítí existenčně ohrožená koronavirovou krizí. Vyplývá to z červnového průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil hospodářský institut Ifo. V ohrožení se cítí hlavně poskytovatelé služeb, v anketě se tak ohodnotilo 27 procent oslovených firem v odvětví. V obchodu to bylo 18 procent, v průmyslu 17 a ve stavebnictví jen dvě procenta.

Ifo: Německá ekonomika se zcela zotaví ke konci příštího roku
01.07.2020 Německá ekonomika se z krize způsobené šířením koronaviru postupně dostane, ovšem na loňskou úroveň se vrátí až ke konci příštího roku. Předpověděl to dnes německý hospodářský institut Ifo. V letošním třetím čtvrtletí se podle jeho odhadů hrubý domácí produkt (HDP) Německa zvýší o 6,9 procenta, ve čtvrtém o 3,8 procenta.

DIHK: Otvírání hranic v EU je jako další záchranný balíček
15.06.2020 Otevírání vnitřních hranic Evropské unie může mít stejný účinek jako druhý záchranný balíček. Může poskytnout potřebný impuls a povzbudit i globální ekonomiku, domnívá se Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Aby se německé hospodářství dostalo znovu do chodu, je důležité obnovit mezinárodní obchod, který zajistí prosperitu a pracovní místa.

Německá vláda v reakci na koronavirus odsouhlasila snížení DPH
12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent. Napsala to agentura Reuters, podle které kabinet kancléřky Angely Merkelové odsouhlasil rodičům jednorázovou dávku 300 eur (8000 korun) na každé dítě. Tato opatření jsou součástí rozsáhlého krizového balíku, kterým chce Německo podpořit hospodářství trpící dopady pandemie nemoci covid-19.

Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 pct
11.06.2020 Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 procenta. Oživení z nejhorší hospodářské krize od druhé světové války ale bude v příštím roce jen pozvolné a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší jen asi o tři procenta. Odhaduje to přední německý hospodářský institut DIW. Údaje ale platí jen za předpokladu, že se epidemii způsobenou šířením koronaviru podaří dostat pod kontrolu.

Nezaměstnanost v Německu v květnu stoupla na 6,1 procenta
03.06.2020 Počet nezaměstnaných v Německu v květnu v důsledku koronavirové krize stoupl o dalších 169.000 na 2,81 milionu. Nezaměstnanost se tak zvýšila o 0,3 procentního bodu na 6,1 procenta. Informoval o tom dnes německý úřad práce.

Na kurzarbeit pracuje v Německu rekordních 7,3 milionu lidí, uvádí Ifo
02.06.2020 V režimu kurzarbeit pracovalo v Německu v květnu rekordních 7,3 milionu lidí a koronavirová krize zasáhla téměř všechna odvětví ekonomiky. Dnes to uvedl hospodářský institut Ifo. V období finanční krize v květnu 2009 jich bylo jen necelých 1,5 milionu. "To číslo ještě nikdy nebylo tak vysoké," řekl Sebastian Link, který se v Ifo zaměřuje na pracovní trh.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
28.05.2020 1) Ekonomická aktivita ve Spojených státech v dubnu a květnu v důsledku koronavirové krize prudce klesala. Vyplývá to podle agentury AP z pravidelné zprávy o hospodářském vývoji zvané Béžová kniha, kterou včera zveřejnila americká centrální banka (Fed).

Ifo: Německá ekonomika letos klesne kvůli pandemii o 6,6 procenta
28.05.2020 Německá ekonomika letos klesne kvůli dopadům pandemie patrně o 6,6 procenta, zatímco v roce 2021 vzroste o 10,2 procenta. Uvedl to dnes vlivný hospodářský institut Ifo. Firmy v průměru očekávají, že jejich provoz se po přísných karanténních opatřeních ve druhém čtvrtletí vrátí do normálu za devět měsíců. Podle tohoto scénáře největší evropská ekonomika ve druhém kvartálu klesne o 12,4 procenta.

Ifo zhoršil výhled německé ekonomiky
19.06.2018 Německý institut Ifo dnes snížil odhad růstu německé ekonomiky pro letošní i příští rok na 1,8 procenta. V předchozí prognóze předpokládal, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se letos zvýší o 2,6 procenta a napřesrok o 2,1 procenta. Zhoršení výhledu institut zdůvodnil slabým začátkem letošního roku a zvýšenými riziky.

Institut DIW zhoršil výhled růstu ekonomiky
13.06.2018 Německý hospodářský institut DIW zhoršil svůj výhled růstu vývoje německé ekonomiky pro letošní rok o půl procentního bodu na 1,9 procenta. Příští rok má hrubý domácí produkt (HDP) stoupnout o 1,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než DIW doposud předpokládal. Důvodem ke zhoršení odhadu je nečekaně slabý začátek letošního roku a rizika ze zahraničí, jako jsou obavy z nové italské vlády a obchodní konflikt se Spojenými státy.
Související klíčová slova:
Bruno Le Maire | Situace v eurozóně | Tempo růstu | Valdis Dombrovskis | Dopady inflace | Výzkumný institut | Německý kancléř Olaf Scholz | J&T | Hospodářská rizika | Obchodní komora | EUR | Činitelé Fedu | Akciové trhy | Alphabet | Akcie společnosti Sarepta | Australská centrální banka | Zpřísnění sankcí | Koronavirové krize | Společnost BHP | Stabilní úrokové sazby | Německé výrobní podniky | Spolkový statistický úřad | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Zpravodajský server | Veřejné finance | Mince | Plynárenská společnost | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Trend | Bank of Japan | Moldavsko | Německý ministr financí | Bruegel | Ruská společnost | Strana Zelených | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Přerušení dodávek zemního plynu | Investing | Statistiky | Úřad práce | Svaz německého průmyslu (BDI) | Agentura S&P | Americký prezident Donald Trump | Ranní zpráva pro tradery | Výhled růstu HDP | Energetika | Širší index | Širší index S&P 500 | Ministerstvo práce | Zvýšení cel | Závislost na Číně | Administrativa amerického prezidenta | Asijské měny | Hospodářský růst v Německu | Člen rady guvernérů | Pojišťovna | Obchodní systém | ČNB Petra Krmelová | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Dovoz aut | Financial Times | Pravděpodobnost | Agentura AFP | Válka | Inflace v Německu v prosinci | Ruská společnost Gazprom | Snížení produkce | Expanze | Clo na dovoz | Dovoz z Číny | Rok 2025 | Depozitní sazba | Posilování dolaru | Směřování měnové politiky | Goldman Sachs | Sarepta Therapeutics | Institut IfW | Index ekonomické nálady | Strach | Odvětví vyspělých technologií | Aktuální výhled | Růst průmyslové produkce | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Reserve Bank of Australia | Index spotřebitelské nálady | Sankce | Zástupci zemí | Eric Schweitzer | Rekordní zisk | Ekonomika Německa | Cena zlata | Zisk z obchodování | Podnikatelská důvěra v Německu | Produkce v průmyslu | Gallium | Christine Lagarde | Burza | Sarepta | Koncern Volkswagen | ZEW Achim Wambach | Inflace v Japonsku | Americký akciový index | Americké kryptoměnové burzy | Základní úrokové sazby | Ekonomika Evropské unie | Nikki Haleyová | Thomas Jordan | Dopad na ekonomiku | Oznámení | Poslanci Spolkového sněmu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tiskové agentury | Dolar dnes | Energetická skupina ČEZ | Volby | Medicare | Breakout | Francouzské energetické společnosti | Výhled ratingu | Americký prezident | Výhled ekonomiky | Regionální měny | Title Transfer Facility | Česká měna | TASS | Amazon | Růst cen | Obnova ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Bayer | Výhled | Otvírání hranic | BHP | Nová historická maxima | Institut IW | Rubl | Prognos | Výkon | CZK | Inflace | Práce v Německu | Podnikání | Čínský trh | Silné oživení | EIA | Země EU | Dolarový index | Grok | Nord Stream | Ekonomiky v eurozóně | Největší ekonomika v Evropě | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Digitální měna | Italská centrální banka | Investice do infrastruktury | Evropská měna | Zmírnění inflace | Institut Prognos | Bankovní rada České národní banky | Letošní rozpočet | Thomas Gitzel | Maloobchod | Yettel Hungary | Podnikatelská důvěra | Oživování německé ekonomiky | Velkoobchodní cena plynu | Graf | Inflace v Maďarsku | Rozpočtové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | ČSÚ | Britská média | Vývoj ceny ropy Brent | Pandemie covidu-19 | Průmysl | Společnost Photon Energy | Stávka | PPF Telecom | Dow Jonesův index | Poradenská společnost | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Německá průmyslová a obchodní komora | Zvyšování sazeb | Vládní koalice | Německý export | Růst německé ekonomiky | Neckarwestheim | Burzovní statistiky | Čeští dolaroví milionáři | Německý hospodářský institut DIW | Míra úspor | Kryptoměnové burzy | Covid | Ceny elektřiny | Ingalls & Snyder | Globální ekonomiky | Nabídka | Timeframe | Zlepšení ekonomických vyhlídek | Výzkumy | Handelsblatt | Úřad Eurostat | ČEZ Trade | Výsledky průzkumu | Poplatek | Energie z jádra | Financial Times (FT) | Title Transfer Facility (TTF) | Parlamentní volby v Německu | Lepší výsledky | DIHK Eric Schweitzer | Dnes ČNB | Finanční ředitel ČEZ | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | Nejdůležitější události | Snižování úroků | Odhodlání | Důvěra spotřebitelů | Magyar Telekom | Donald Trump | Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) | Čínský jüan | Šéf americké diplomacie | Hospodářské záležitosti | Telekom | Volatilita | Maďarsko | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Německé investice | Vysoké ceny energií | Úřad pro ochranu osobních údajů | Průmyslová produkce | Economist | Zaměstnanost | HDP Číny | Výhled pro Německo | Japonská vláda | Makléřská společnost | Peníze | Zveřejněné údaje | Výrobní index | Brent | Prudký pokles | Politika | Závislost německé ekonomiky | Internet věcí (IoT) | Akcie Heineken | Jüan | Očekávání | Snižování sazeb | Ministr hospodářství | Ruth Brandová | Aktivita v americkém sektoru služeb | Hospodářské svazy | Hluboké recese | Období finanční krize | Úvěrová pojišťovna | Yettel | Emise oxidu uhličitého | Výrobní podniky | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | IHS Markit | Úspěšnost strategie | Majetek | Polská centrální banka (NBP) | Export z Německa | Zvýšení cel na dovoz | Měnový fond | e-HKD | List The Wall Street Journal | Makroekonomické prostředí | Jana Steckerová | Kolo jednání | Růst | Celosvětový hrubý domácí produkt | AFP | Příležitosti | Investiční skupiny | Grok 3 | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | IOT | HKD | Program kvantitativního uvolňování | Akcie firmy | UBS Group | Objednávky | Německé firmy | Nálada v Evropě | Počet lidí bez práce | Bilion | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Prognóza | Cena bitcoinu dnes | Místopředseda Evropské komise | Informované zdroje | Obligace | Prezident institutu | Roční míra inflace | Trh práce | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Akvizice | Nové technologie | HPS Investment Partners | Pochybnosti | Brian Armstrong | Největší problém | Superpočítač | Měna euro | Hospodářské recese | Výzkumné společnosti | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Objem obchodů | Koronavirová krize | Velká Británie | Kamala Harrisová | Příjmy z turistiky | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Cena bitcoinu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Long | Hospodářské krize | Zvolený americký prezident | Lira | Institut DIW | Banka Morgan Stanley | Koruna | Digitální měna e-HKD | Zasedání centrálních bank | Společnost Aricoma | Šíření nového koronaviru | Thyssenkrupp | Jiří Kovařík | Inflace v eurozóně | Oslabování koruny | Akciový index Hang Seng | Achim Wambach | Pražská burza cenných papírů | Opatření | Meziroční růst | Přímé zahraniční investice Německa | Sázky na pokles | Drahé energie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Dopady války na Ukrajině | Otvírání hranic v EU | Centrální banky světa | Friedrich Merz | Výroba v Německu | Počasí | Základní potraviny | Pandemie koronaviru | EIU | Tomáš Havránek | Index | Siegfried Russwurm | Studie | Vice | Nezaměstnanost v Německu | EUR/MWh | Akcie výrobce | Breakout strategie | MMF | Obchodování s Čínou | Parlamentní volby | Skupování aktiv | Eura | Komise | Nejistoty | Trh se soukromými úvěry | Americká centrální banka | Kapitál | Výhled růstu německé ekonomiky | Zvýšení dluhového stropu | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Britská premiérka Liz Trussová | Akcie výrobce elektromobilů Tesla | Agentura Reuters | Chemický průmysl | Podmínky na trhu | Nová německá vláda | Společnosti | Výzkumný ústav | Týdenní shrnutí | Majitel | Ministerstvo obchodu | Negativní dopad | G7 | S&P | Hospodářský vývoj v Německu | Akciové trhy v Evropě | Dceřiné společnosti | Unie | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Sázky | Růst Německa | Čínský prezident | Narušení dodávek | Akcie ve Spojených státech včera | Vysoká inflace | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Energetická skupina | Wall Street Journal | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Společnost TPA | IEA | Delaware | CoinDesk | Asie | Martin Novák | Rekordní hodnoty | Migrace | Deficit | Koaliční vláda | Invaze | Míra inflace v Maďarsku | Uvalení amerických cel | Akční plán | Objem transakcí na trhu | Akcie Humana | Aktivita v podnikatelském sektoru | Budoucnost | Index londýnské burzy | Rada guvernérů | Republikáni | Pokračující pokles | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Kakao | Index Hang Seng | CEF | Hlavní ekonomka | Neckarwestheim 2 | OpenAI | Kielský institut pro světové hospodářství | Moldovagaz | Automobilový sektor | Hospodářská politika | Kaiko | Německý hospodářský institut | Vlna koronaviru | Hang Seng | Marcel Fratzscher | Růst cen v Německu | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Vodafone | Švýcarská centrální banka | Statistiky burz | Závislost | Demografické změny | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Fed dnes | SYRI | Akcie ve Spojených státech | Bohatství | KKCG | Ifo | VP Bank | Pandemie covidu | Náklady | Úvěrové podmínky | Index frankfurtské burzy | Statistický úřad | Hospodářská odvětví | Coinbase | Přímé zahraniční investice | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Cena plynu | Poptávka | Cla na dovoz | Zboží dlouhodobé spotřeby | Research | Závazek | Vysoké inflace | Největší evropská ekonomika | Ekonomický institut Ifo | Burzovně obchodované fondy | Patria Online | Link | Nastavení měnové politiky | Turistika | Obchodovat | Největší ekonomika | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Finance | Economist Intelligence Unit (EIU) | Economist Intelligence Unit | Hospodářské otázky | Indikátor | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Cena kakaa | Prezident Donald Trump | Odhad letošního růstu HDP | Index PMI | Americká Komise pro cenné papíry | Akcie společnosti Sarepta Therapeutics | Analytici | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Peter Altmaier | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Výkon světové ekonomiky | Harrisová | Cenový index | Výhled německé ekonomiky | Členské státy | Finanční instituce | Více riskovat | Obchod s komoditami | Ropa | Národohospodářství | Investoři i analytici | ETF | Deutsche Bank | Větší pokles | Akcie Adani | Firma | Gazprom Export | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Pokles nezaměstnanosti | Cenový index PCE | Neofacto | Politické napětí | Coinbase a Binance | Kielský institut | Česká národní banka (ČNB) | Banky v Hongkongu | Statistici | UBS | Ekonomové | Aricoma | Dolaroví milionáři | Bank of Canada | USA | 3М | Spojené státy | Problémy německého průmyslu | Index londýnské burzy FTSE | Německý automobilový průmysl | CDU/CSU | Marc Schattenberg | Růst HDP | Peter Leibinger | Pandemie | Ocelářství | Národní bezpečnost | Úrokové sazby | Akciový index DAX | Zvyšování úrokových sazeb | Helena Horská | Ropná společnost | DIW Marcel Fratzscher | Obrat k čistým energiím | MF | Počet nezaměstnaných | Společnost DNO | Inflace v Evropské unii | Automobilový koncern | Měna e-HKD | Ministerstvo hospodářství | Burze | PPF | Výrobce elektromobilů Tesla | Vývoj | Dnešní údaje | Výnosy | Výkon ekonomiky | Velké technologické firmy | IW | Obchodní dohody | Úroková sazba | Jaderná elektrárna | Hospodářský institut IW | Kalifornie | Prohlášení | Podnikatelská nálada | Německé hospodářství | Rolf Bürkl | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Výdaje | Zasedání Rady guvernérů | Nový americký prezident | Akcie třiceti předních amerických podniků | Germanium | Růst americké ekonomiky | Plynovod Nord Stream 2 | Investice v Číně | Podíl firem | Členské země EU | EUR/USD | TPA | Německé společnosti | Varování | Joe Biden | Prezident institutu ZEW | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Akcie výrobce elektromobilů | Měnové politiky | Zbyněk Stanjura | G20 | Plánované obchody pro EUR/USD | Odvětví | Onemocnění | Aktuální situace | Trading | Menšinový podíl | Hrubý domácí produkt země | Měnový výbor | Koronavirus | Příjmy z ropy | Cíl Evropské centrální banky | Stefan Kooths | Investice Německa v Číně | Ekonomická situace | Ekonomický sentiment | Dna | HPS Investment | SECO | Důvěra v německou ekonomiku | Sektor služeb | Velký zmatek | Strategie Ondřeje Hartmana | Británie | Snížení úroků | Vítězství | Dovoz do USA | Coinbase Brian Armstrong | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Ifo Clemens Fuest | Americká Komise pro cenné papíry (SEC) | Miliardy dolarů | ADP | AI | Burza cenných papírů | Daimler | Sociální demokraté (SPD) | Prezidentské volby | Adani Green | Miliardy korun | Dopady pandemie | Tisková konference | Růst mezd | Sazby | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Obchodní pozice | Invaze ruských vojsk | Průmyslové podniky | Růst průmyslové výroby | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Ruská ekonomika | Převzetí firmy | Isar | Zvýšení produkce | Německé investice v Číně | Míra nezaměstnanosti v Británii | Oživení německé ekonomiky | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Mezinárodní agentura pro energii | Ether | Spotřebitelská nálada v Německu | Program skupování aktiv | Berlín | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Konzervativní unie | Ruské společnosti | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | US Medicare | Budoucí vývoj | HDP Německa | Nákupy plynu | Reálné mzdy | Zájem investorů | Partnerství | Bit.plus | Euro dnes | Aramco | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Provozní zisk | Ekonomický propad | Státní svátek | Ekonomický propad Německa | Očekávání firem | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Měnící se podmínky na trhu | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Dílčí index | Petra Krmelová | Společnost Meta | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Společnost BlackRock | Těžařská společnost | Energetická společnost ČEZ | FTSE | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Ekonomická nálada | Kancléř Olaf Scholz | Cena etheru | Úspory | Předkrizové úrovně | Energetické společnosti | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | EdF | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Cena kávy | Ondřej Hartman | Volby v Německu | Daně z kapitálových zisků | Tesla | Dovoz z Ruska | ONE | Britská premiérka | Miliardář | Maroš Šefčovič | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | RBNZ | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | Odhady analytiků | Termínový kontrakt | Aktuální Price Action | Prezident Ifo | Rozjednané prodeje domů | Investiční aktivity | Na burze | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | Ruský rubl | Zadlužování | Akcie Adani Green | IWH | Ekonom Ifo | Isar 2 | Zahraniční obchod | Obchodní modely | Dluhové krize | Investice Německa | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Prodeje existujících domů | Silná konkurence | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Volkswagen | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Pracovní trh | Nejnovější statistika | Přímé investice | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Binance | Bank of America | Transakce | USDX | Šok | Finanční trh | Meta | Internet věcí | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | NATO | Plyn | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Capital | Analytik GfK | Platidlo | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | Německý ZEW index | FTSE 100 | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Bundesbank | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Jedno euro | WTI | USD/RUB | Objem objednávek | Stavební povolení | Státy EU | Tim Ghriskey | Praxe | Instituty | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Odborníci | Cena severomořské ropy | Průmyslový sektor | Celní politiky | Výsledek voleb | Klima | Instituce | Forint | Opatření v Číně | Morgan Stanley | Liz Trussová | Milionáři | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | Robert Holzmann | ČEZ | Německé ekonomiky | ERM | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Humana | Azure | LBBW | Hospodářský propad | Spotřeba domácností | Nové sankce | MNB | Zhoršení výhledu | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Historická maxima | Miliardy USD | Míra inflace v Británii | Forex trader | Švýcarské banky | Ceny energií | S/R zóny | Energetická krize | Zotavení ekonomiky | RUB | Výhled růstu globální ekonomiky | Írán | Vyhlídky eurozóny | Pracovní místa | Zisk | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Oživení hospodářství | Obchodované fondy | Demokraté | Christian Lindner | Nord Stream 2 | Finanční ředitel | Hospodářské dopady | Dovoz | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Obchodování | Daimler Truck | Úroky | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Jednotná evropská měna | Ředitel ČEZ | Odhad analytiků | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Údaje | Krize v eurozóně | Automobilky | Důvěra investorů v ekonomiku | List Financial Times | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Spolková vláda | Obchody | Technologické firmy | Index CPI | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Akciový index Nasdaq | Finančnictví | Zpráva pro tradery | RBC | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Hospodářský institut Ifo | Japonská centrální banka | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Unijní diplomacie | ERM II | FOREX | Růst světové ekonomiky | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Dovoz čínského zboží | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Peking | GfK | Výrobní aktivity | HDP | Důvěra v Německu | Hospodářské vyhlídky | Zvýšení dovozních cel | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Zpomalení růstu | Pandemická situace | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nedostatek zakázek | Podíl Číny | Vyšší inflace | Členské země | Výhled na letošní rok | IfW | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | TotalEnergies | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Česká národní banka | Obchodní nastavení | Mluvčí ČNB | Japonský jen | Čínské firmy | Akcie | Největší švýcarské banky | NERV | Société Générale | Pražská burza | Sociální demokraté | Podniky | Institut ZEW | Zrychlení růstu | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | SPD | Švýcarská vláda | Index cen | Světová ekonomika | Češi | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Hospodářská situace | Globální ekonomika | IoT | Price Action | Etheru | Vývoj ekonomiky | Prostor k růstu | Technologie | Exekuce | Prognózy | Kurz | DNO | SOK | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Superúterý | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Dopady koronavirové pandemie | Druhá vlna koronaviru | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Potenciál | Česká měna dnes | Špatné zprávy | Sýrie | Konkurence | Pokles inflace | GfK Rolf Bürkl | Německý průmysl | Photon Energy | Lehká ropa WTI | Bod | Americký soud | Hospodářská recese | Levice | Ekonomická aktivita | Zisky | Soukromá spotřeba | Růst ekonomiky v Německu | Zpřesněné údaje | Regulace | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Oslabení dolaru | Situace v Číně | ODS | DIHK | Ukazatel | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Heineken | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Politico | Ekonomický institut | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Komise pro cenné papíry (SEC) | České firmy | Kofola | Devizové rezervy České národní banky | Institut GfK | Odkupy akcií | Záchranný balíček | Burzy v USA | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Pro tradery | Praha | Média | Air | Rozšíření | Skupiny PPF | Plány | Administrativa | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Státní výdaje | Analytik Tim Ghriskey | Americké společnosti | Průmyslová výroba v Německu | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | Německé vládní strany | Úrokový výnos | ZEW | Advokátní kancelář | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Bloomberg | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Kurzarbeit | Ústavní soud | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | LNG | Tržní ceny | Předčasné parlamentní volby | NET4GAS | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | OECD | Obnovitelné zdroje | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Německý HDP | Půlení bitcoinu | Inflace v Británii | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Prezident Joe Biden | MT4 | Skupina ČEZ | Cena | Antony Blinken | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Snížení sazeb | Prime | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Partners | Prudký růst cen | Raiffeisenbank Helena Horská | Ekonomická data | BDI | Premiérka Liz Trussová | Výhledy | DAX | Podnik | Server CNBC | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Ekonomika | WEF | Plánované obchody | Inflace v Německu | Strategické partnerství | Geopolitika | Profesor ekonomie | SEC | Střední podniky | Míra nejistoty | Oslabení | Energetické krize | Práce | Protikoronavirová opatření | Ceny kávy | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Pokles německé ekonomiky | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Buy | Produktivita práce | Vlády | Americká vláda | Rychlost | xAI | Maloobchodní tržby v eurozóně | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Ministr financí | Měnové politiky v USA | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Pozice | Vítězství nad inflací | Současná situace | Objem transakcí | Demokratické strany | Příprava | TTF | Binance.US | Chevron | Platební neschopnosti | Akcie Morgan Stanley | Robert Habeck | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Eurokomisař | Německé vlády | Americká lehká ropa WTI | Obchodní deficit | Finanční ústav | Poslanci | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Soud | Londýnské burzy | Služby | Výsledek prezidentských voleb | Německý automobilový koncern | OPEC | Plynovod Nord Stream | Společnost Saudi Aramco | Řetězce | Sentiment | SNB | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | IHS | Technologický gigant | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Míra inflace v Evropské unii | Obchodní spor | Německé automobilky | Force | Prodejní cena | Odměny | Růst hrubého domácího produktu | Slabá poptávka | Čínská vláda | Jeden dolar | Ceny potravin | Výrobní index PMI | ZEW index | Adani | Stav hospodářství | Vakcíny proti koronaviru | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | RBA | Hodnocení současné situace | Výrobní sektor | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | DIW | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Kamala | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Kabinet | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Copilot | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Provozní výnosy | Cestovní kanceláře | Tržní podíl | Odhad inflace | Co se děje na finančních trzích | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | Kupní síla | CZ | EDF | Pokles HDP | Propad | Znovuzvolení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vedení firmy | Hospodářské oživení | Finanční rok | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Provozní zisk před odpisy | Spotřebitelské ceny v Británii | Růst spotřebitelských cen v Německu | Time-Frame | Francouzská vláda | Oblasti umělé inteligence (AI) | Nejistota | Dnes ČTK | Akcie na evropských trzích | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Opce | Investment | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Telecom | Výkon německé ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Institut | NBP | Opatření vlády | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Inflační očekávání | Německé podniky | Jaderné elektrárny | Počet lidí bez práce v Německu | ROCE | Spekulace | Americká cla | Clemens Fuest | Mnichovský ekonomický institut | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Hizballáh | Zemní plyn (LNG) | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Materiály | Plynárenské společnosti | Správce aktiv | BHP Group | Prodeje | Výhled domácí ekonomiky | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Největší kryptoměny | Agentura TASS | Vyšší cla | Předsedkyně Evropské komise | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Společnost Gazprom | Banka | Saudi Aramco | Tchaj-wan | Markit | Podnikatelské klima | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Hospodářský výhled | Strukturální problémy | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot