Pondělí 23. prosince 2024 11:59
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox 16 let
reklama
eightcap forex

Americké zásoby ropy

img

Ranní videokomentář: Téma Severní Koreje rychle odeznívá, akcie znovu rostou, VIX zpět pod 12b.

30.08.2017 Včerejšek znovu potvrdil, že je téma Severní Koreje spíše jen dočasnou záležitostí bez dlouhodobějšího dopadu. Trhy se dnes vrací do normálu, což platí také o volatilitě, která je v případě VIXu zpět pod 12b. Dnešek by se měl na trzích nést opět spíše v pozitivním duchu, přičemž zároveň budou obchodníci vyčkávat na nové makro v čele s americkými výsledky HDP.
brent-22082017.png

Ceny ropy dnes po zprávách o snižování zásob rostou

22.08.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes v reakci na náznaky o postupném snižování především amerických zásob rostou. Čeká se na další zprávy o stavu ropných zásob ve Spojených státech.
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy zůstávají pod tlakem, dnes zápis ze zasedání Fedu

16.08.2017 Postupné zklidňování napětí z minulého týdne na finančních trzích pokračovalo také včera, když volatilita znovu klesla, zatímco indexy si své ceny dokázaly udržet nebo dokonce znovu mírně rostly. Z nového makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, které dostaly pod tlak britskou libru a za pozornost stály také nečekaně dobrá data z USA v podobě maloobchodních tržeb a NY indexu výrobní aktivity. Dnešek bude na data opět docela zajímavý. Pozor hlavně na britské statistiky z trhu práce a večer na zveřejnění zápisu z nedávného zasedání americké centrální banky.
img

Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes zasedá RBNZ

09.08.2017 Včerejší seance přinesla nové a většinou ne příliš důležité statistiky z amerického trhu práce a docela překvapivou reakci na dolaru, který po jejich zveřejnění začal výrazně zpevňovat na většině hlavních měnových párů. Zatím je sice brzy mluvit o tom, že americká měna zahajuje korekci, technicky vzato ale situace na dolarových párech začíná pro dolarové býky konečně po dlouhé době vypadat trochu lépe a bude velmi zajímavé sledovat, jak do všeho promluví v pátek americké výsledky inflace. Dnešek bude na data opět spíše chudý a zvědaví budeme hlavně ve večerních hodinách na zasedání novozélandské centrální banky (RBNZ), která bude rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: NZD pod tlakem po zveřejnění dat z trhu práce, evropské akcie znovu rostou

02.08.2017 Včerejší seance konečně pomohla evropským akciím dostat se do zelených čísel, když například německý DAX rostl o více než procento a vrátil se nad hranici 12 200 euro. Na trzích tak zůstává i nadále pozitivní nálada a minimální rizikové přirážky, což je patrné především z úrovně implikované volatility, která je dál velmi nízká jak na amerických, tak na evropských akciových trzích. Své pozice si drží také většina měnových párů s výjimkou NZDUSD, kde se dnes NZD dostal pod prodejní tlak po zveřejnění statistik z novozélandského trhu práce. Dnes pozor na výsledky amerického ADP reportu z pracovního trhu, který napoví více o tom, jak by v pátek mohly dopadnout výsledky NFP.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 26.7.2017

26.07.2017 Dnes se dozvíme výsledky jednání členů Fedu. Trh odhaduje, že k zvýšení úrokových sazeb nedojde. Hodnocení celkové makroekonomické situace se taktéž moc lišit nebude. Náš tým ve Vídni počítá s „hikem“ na konci tohoto roku. Ani podrobnosti ohledně snižování bilance americké centrální banky nelze očekávat.
img

Ranní videokomentář: Výnosy v Evropě i v USA znovu rostou, dnes zasedá Fed

26.07.2017 Včerejší seance přinesla velké změny hlavně na trh s dluhopisy, když jen v Německu rostly desetileté výnosy o šest a v USA dokonce téměř o deset bazických bodů. Dopad vyšších výnosů se ale nakonec na devizovém trhu až tak neprojevil a například EURUSD včerejší seanci uzavřel téměř beze změny. Větších pohybů jsme se nakonec dočkali na AUD, který dnes ráno dostaly pod tlak výsledky inflace, nebo na ropě, která se v případě severomořského brentu znovu vyhoupla přes hranici 50 dolarů za barel. Dnešek bude hlavně o Fedu, který ve 20 hod. zveřejní svůj verdikt o sazbách a doprovodný komentář k tomuto rozhodnutí.
img

Ranní videokomentář: Trhy navzdory politickým otřesům v USA zatím v klidu, euro se drží nad 1,15 EURUSD

19.07.2017 Včerejší seance dostala pod tlak hlavně britskou libru, která doplatila na slabší výsledky inflace. Ztrácel ale také americký dolar, který poznamenalo rozplynutí šancí, že se republikánům podaří schválit reformu zdravotnictví. Nálada na akciových trzích byla ze začátku dne nervózní, ale v průběhu odpolední seance se dokázala stabilizovat a americké indexy si nakonec své pozice bez problémů udržely. Dnešek bude na důležité fundamenty podstatně chudší, když nás čeká jen několik málo dat z USA. Pozor také na libře na případné komentáře vyjednavačů o brexitu, kteří se sešli už začátkem týdne a kteří v těchto dnech připravují podklady pro blížící se setkání lídrů EU a Británie.
brent-14072017.png

Ceny ropy se dnes pohybovaly oběma směry

14.07.2017 Ceny ropy se během dne pohybovaly oběma směry. Protichůdně působily zprávy o silnější poptávce, stále vysokých zásobách a obavy o ekonomický růst.
img

Ranní videokomentář: Draghi včera zamával nejen s eurem, dnes opět pozor na centrální bankéře

28.06.2017 Včerejší seance přinesla projev šéfa Evropské centrální banky Draghiho, který trochu nečekaně rozvlnil euro, dluhopisové trhy a nepřímo také akcie. Přestože podle nás komentář Draghiho až tolik jestřábí nebyl a byl spíše vyvážený, obchodníci si jej vyložili jako signál blížícího se utahování měnové politiky a pustili se do nákupů evropské měny a výprodejů dluhopisů, který pomohl dostat výnosy v některých evropských zemích u desetiletých splatností dokonce o více než 10bp výše. Dnešek bude opět hlavně o centrálních bankéřích, když se v jedné panelové diskusi v Portugalsku potkají guvernéři Bank of England, Bank of Japan, Bank of Canada a také ECB.
img

Ranní komentář: AUD silnější díky lepším výsledkům HDP. Daří se i NZD a JPY

07.06.2017 Včerejší seance dostala pod tlak hlavně německý DAX, který ztrácel více než procento, což jej ale stále posunulo pouze na úrovně z konce minulého týdne. Nálada na ostatních trzích jinak zůstává i přes mírné ztráty pozitivní a obchodníci dál spíše vyčkávají na klíčovou zítřejší seanci. Dnešní ráno přineslo lepší než očekávané výsledky australského HDP, které pomohly AUD navázat na dřívější růst. V růstu přitom pokračovaly i ostatní měny, které poslední dobou slušně trendují, jako NZD a JPY. Středeční seance bude na data spíše chudá a většina finančních aktiv by si své pozice měla bez větších obtíží držet i nadále.
img

Ranní komentář: Euro zůstává na 1,12 EURUSD, dnes pozor na PMI/ISM indexy z Evropy a USA

01.06.2017 Včera se na akciové trhy vrátily objemy, ale ani ty nepomohly k tomu, aby vyvedly akciové indexy z úzkého bočního trendu, ve kterém se drží už od minulého týdne. Obchodníci se do nákupů drahých akcií nechtějí pouštět a protože chybí také jasné argumenty ke korekci, většina světových indexů dál pouze přešlapuje na místě a čeká na nové impulsy. Co se devizového trhu týká, za pozornost stálo hlavně euro, které včera dokázalo růst i bez ohledu na slabší výsledky inflace a své pozice nad 1,12 EURUSD si tak i nadále bezpečně udržuje. Dnešek bude na data konečně bohatý, když se dočkáme série výsledků PMI z Evropy a amerického ADP reportu z pracovního trhu.
img

Americké zásoby ropy klesají sedm týdnů v řadě. Mohou za to ale hlavně sezónní vlivy

25.05.2017 Dnes je to na trzích hodně o ropě a o zasedání OPEC. Ropa je volatilní už od samého rána, když reagovala na komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle které větší snižování produkce nad rámec dřívější dohody zatím nejsou zapotřebí. OPECu se ale věnovat nechci. Chtěl bych upozornit na jednu zajímavost z USA. Spojené státy včera zveřejnily zásoby ropy, které se propadly o hodně slušných 4,4 mil. barelů, zatímco trh čekal pád pouze o 2,4 mil. Americké zásoby ropy byly začátkem dubna nejvyšší v historii a konečně se od této úrovně začínají vzdalovat.
brent-24052017.png

Ropa čeká na výsledek jednání OPEC

24.05.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes zůstávají téměř beze změn. Trhy čekají, zda se na čtvrteční schůzce Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ve Vídni dohodne prodloužení smlouvy o omezení těžby. Americké zásoby ropy se podle dnešní zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) snížily více, než čekali analytici, na trhu je ale stále dost suroviny na to, aby mařila snahu OPEC o zvýšení cen.
img

Ranní komentář: Euro zpět pod 1,12 EURUSD. Dnes zasedá Bank of Canada

24.05.2017 Včerejší seance pomohla akciovým indexům k pozvolnému růstu a další likvidaci ztrát z minulého týdne. Dařilo se po delší době také dolaru, který začal likvidovat své ztráty na většině měnových párů včetně EURUSD, kde rostl i navzdory sérii velmi dobrých dat z eurozóny. Objemy na trzích byly ale i včera spíše podprůměrné a obchodníci tak stále čekají na nový impuls, který by vyvedl trhy znovu z rovnováhy. Dnešek by takový impuls nabídnout neměl, i když nás čeká pár zajímavých fundamentů z Kanady a z USA.
img

Ranní videokomentář: Euro poprvé od listopadu na 1,11 EURUSD, dnes statistiky z britského trhu práce

17.05.2017 Včerejší seance se nesla opět především v duchu slábnoucího dolaru a i když dolar začal slábnou v situaci, kdy byly dluhopisové výnosy opět stabilní, nakonec se k němu částečně přidaly i americké výnosy, které se u desetiletých splatností vrátily pod hranici 2,30 %. Šance na růst amerických sazeb ale zatím zůstávají vysoké a v případě dvojitého zvýšení sazeb dokonce stále rostou, takže navzdory jednoznačnému trendu na EURUSD zatím o celkovém fundamentu na tomto trendu nejsme zcela přesvědčeni. Dnešek přinese zajímavá data především z Británie, kde budou zveřejněny statistiky z pracovního trhu.
img

Evropské indexy pokračují v konsolidaci, komoditní měny naopak konečně zpevňují

10.05.2017 Finanční trhy jsou dnes opět bez významných fundamentů a obchodovávání na trzích tomu zatím jednoznačně odpovídá. Jediná zajímavější událost dnešní seance přišla z Nizozemska, kde si tamní parlament pozval šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ten mluvil o měnové politice a vyslal další jasný signál, že i když banka vnímá zlepšující se ekonomickou situaci v eurozóně, její práce na podpoře evropské ekonomiky zatím není u konce. Čas na signalizaci utahování měnové politiky zatím tedy nenastal a euroví býci si na jestřábí signál pravděpodobně budou muset ještě nějakou dobu počkat. Projev Draghiho se jinak nesl v podobném duchu jako na nedávné tiskové konferenci ECB, takže jsme se výraznější reakce na evropské měně zatím nedočkali a euro zůstává mírně pod hranicí 1,09 EURUSD pod kterou se propadlo v průběhu včerejší obchodní seance.
img

Ranní videokomentář: Euro zpět pod 1,09 EURUSD, dnes zasedá RBNZ

10.05.2017 Úterní seance toho na trzích příliš nezměnila. Akciové indexy si své pozice držely, nebo je mírně navyšovaly a na devizovém trhu dál pokračoval výprodej zejména na japonském jenu a australském dolaru. Trhy čekají na nové fundamenty, které by dodaly obchodování nový stimul, ale ani dnes se příliš důležitých zpráv pravděpodobně nedočkají. Zvědaví proto budeme pouze na zasedání centrální banky Nového Zélandu, která bude rozhodovat ve večerních hodinách o sazbách. Ty by sice měly zůstat beze změny, doprovodný komentář, zveřejněný k samotnému rozhodnutí, by mohl ale NZD docela výrazně rozpohybovat.
ropa-brent-03052017.png

Světové ceny ropy dnes dále klesají

03.05.2017 Světové ceny ropy dnes dále klesají. Dolů je tlačí zpráva americké vlády, podle níž se americké zásoby ropy snížily méně, než se očekávalo.
img

Ranní videokomentář: Euro zpět nad 1,09 EURUSD. Dobrá nálada na trzích zatím nepolevuje

26.04.2017 Akciové trhy si včera své vysoké zisky ze začátku týdne dokázaly udržet a dařilo se tentokrát také euru, které se znovu vrátilo nad hranici 1,09 EURUSD. Optimismus, který na trzích zavládl po zveřejnění výsledků prvního kola francouzských voleb, tak zatím nepolevuje a není k tomu ani žádný důvod, jelikož byly včera zveřejněny nové odhady výsledku druhého kola, podle kterých si Macron před Le Penovou drží náskok převyšující 20 %. Trhy tak v klidu vyčkávají hlavně na zítřejší zasedání ECB a ani dnešní seance by na celkově pozitivním sentimentu nic měnit neměla.
brent-20042017.png

Ceny ropy dnes zůstaly bez větších odchylek

20.04.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes zůstávaly bez větších odchylek. Situaci ovlivňovaly protichůdné zprávy jednak o rostoucí americké produkci a jednak o pravděpodobném prodloužení omezení těžby ze strany členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
img

Ranní videokomentář: Libra silnější kvůli předčasným volbám, pod silným tlakem naopak zůstává AUD

19.04.2017 Včerejší seance přinesla velmi zajímavé pohyby jak na akciový, tak na devizový trh. Na akciové trhy se vrátila nervozita a indexy zamířily do červených čísel. Implikovaná volatilita však znovu mírně klesla, což je pro další vývoj na akciích rozhodně pozitivní zprávou. Na FX jsme se dočkali výrazných pohybů na libře, která trochu zvláštním způsobem reagovala na překvapivé prohlášení britské premiérky, která chce začátkem června předčasné volby. Dolar mezitím zůstává pod tlakem na páru s eurem, když mu výrazně škodí klesající dluhopisové výnosy v USA, ale vůbec nejhůře si včera vedl na FX AUD, který dál doplácel na pád cen železné rudy. Dnešek bude na trzích bez klíčových dat, ale vzhledem k vysoké aktivitě ze včerejška na trzích mohou včerejší události rezonovat i nadále.
img

Akciové trhy zůstávají v klidu, nervozita (VIX) přesto dál mírně narůstá

12.04.2017 Tématem středeční seance je opět především politika a rusko-americké vztahy. Americký ministr zahraničí se dnes v Moskvě setkal se svým ruským protějškem a pole posledních informací by se dnes měl potkat také s ruským prezidentem Putinem. Ten včera uvedl že jsou vztahy mezi oběma zeměmi nejhorší od Studené války a nijak idylická nebyla ani vzájemní schůzka mezi oběma ministry zahraničí, kteří se rozcházejí v názorech na řešení konfliktu v Sýrii. Akciové trhy ale zdá se na dnešní události příliš nereagují a zůstávají v klidu.
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy znovu rostou. Dnešní kalendář je nabitý zajímavými fundamenty

12.04.2017 Včerejší seance přinesla výsledky britské inflace a hodně se mluvilo také o vztazích mezi USA a Ruskem, které se po Syrském chemickém útoku začaly částečně zhoršovat. Politika bude jedním z hlavních témat i dnes, když trhy čekají na komentáře Donalda Trumpa na Fox News, kde by se americký prezident měl vyjádřit nejen k situaci v Sýrii a Severní Koreji, ale také k reformě amerického zdravotnictví. Za pozornost dnes ale budou stát i výsledky z britského trhu práce, nebo zasedání kanadské centrální banky, takže bychom se dnes díky plnému ekonomickému kalendáři mohli dočkat docela zajímavé a volatilní obchodní seance.
img

Libra silnější kvůli sektoru služeb. Díky klidu na trzích naopak ztrácí tradiční bezpečné přístavy

05.04.2017 Ani dnešek zatím stojaté vody na akciových trzích příliš nerozvlnil a obchodníci na hlavních světových burzách znovu pouze přešlapují na místě. Evropské indexy dnes svou cenu znovu pouze udržují a ke zvýšené aktivitě je nevybídlo ani čerstvé makro, které přišlo z Evropy a z USA. Německý DAX proto zůstává v okolí 12 250 euro a dál se drží na dohled historického maxima, které vytvořil v roce 2015.
img

XTB Market Barometr

05.04.2017 Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.
img

Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů nemizí, dnes zápis z březnového zasedání Fedu

05.04.2017 Akciové indexy v Evropě i v USA si svou cenu bez problémů dokázaly podržet také včera a obchodníci dál vyčkávají na zajímavější impulsy, které by přispěly k narušení aktuální rovnováhy. Pokusit by se o to mohl dnes například ve večerních hodinách zveřejněný zápis z posledního zasedání americké centrální banky, které minulý měsíc odstartovalo pád amerických výnosů a zrychlilo výprodej na americkém dolaru. Zpozornět by pak měli ale také obchodníci na ropě, které dnes čeká zveřejnění amerických ropných zásob, na které je ropa poslední dobou velmi citlivá.
img

Ranní videokomentář: Medvědi na akciovém trhu znovu v defenzivě. Dolaru se konečně začíná dařit

29.03.2017 Včerejší seance přinesla velmi dobré výsledky americké spotřebitelské důvěry, která rostla na nejvyšší úroveň od roku 2000, což pomohlo především akciovým trhům v Evropě i v USA k dalšímu růstu. Americké indexy rostly o 0,7 % a například německý DAX přidal více než procento. Tendence ke korekci, kterých jsme byli svědky začátkem týdne, se tak zdají být prozatím zažehnány. Dnešní seance přinese hlavně americké zásoby ropy a také britskou aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy, čímž by měla oficiálně začít jednání o vystoupení Británie z Evropské unie.
brent-22032017-10.png

Ropa je na téměř čtyřměsíčním minimu

22.03.2017 Ceny ropy na světových trzích se dnes dostaly na svá téměř čtyřměsíční minima, ropa Brent krátce klesla i pod 50 dolarů za barel. Trhy znervózňuje další nárůst amerických ropných zásob. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) plánuje prodloužit omezení těžby a chce, aby se na něm podílely i země mimo kartel.
img

Ranní videokomentář: Dolar si své pozice stále drží. Dnes zasedá Fed, trhy čekají zvýšení sazeb

15.03.2017 Včerejší seance situaci na trzích nijak výrazně nezměnila a obchodníci dál spíše jen vyčkávali na to, co přinese dnešek. Středa je totiž pro další vývoj na trzích klíčová, jelikož se vedle několika zajímavých makrodat z Británie a USA dočkáme také zasedání americké centrální banky, která by dnes měla znovu zvýšit úrokové sazby. Protože ale se zvýšením sazeb trh počítá, bude důležitý především doprovodný komentář a nové projekce, které by měly signalizovat jak velká je ochota Fedu ke zvyšování sazeb i do nadcházejících měsíců. Dnešek přinese ale také nizozemské parlamentní volby a trh bude zvědavý především na to, kolik procent hlasů získá strana Geerta Wilderse.
img

Ropa klesá díky likvidaci dlouhých pozic u komodit

10.03.2017 Ve středu se surová ropa připojila na rozšiřující se seznam komodit, které zaznamenávají pokles, a na trhu nadále přetrvává nervozita před zasedáním americké centrální banky Fedu, jež se odehraje příští týden. Obecně se očekává, že až se Federální výbor pro volný trh 15. března sejde, provede navýšení o dalších 25 bazických bodů. To v kombinaci se silnými americkými hodnotami podnítilo širší vzchopení dolaru a výnosy z amerických dluhopisů nadále výrazně stoupají – výnosy z amerických desetiletých vládních dluhopisů nyní směřují k maximu z 15. prosince ve výši 2,64 %.
brent-08032017.png

Komodity: Ceny ropy dnes prudce klesly

08.03.2017 Ceny ropy se dnes propadly zhruba o tři procenta. Dolů je tlačí nečekaně prudký růst zásob ve Spojených státech, který podkopává snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o zvýšení cen prostřednictvím omezení těžby. Cena severomořské ropy Brent sestoupila pod 55 dolarů za barel a dostala se nejníže od 20. ledna.
img

Ranní videokomentář: Dolar stabilní na většině měnových párů, dnes ADP report z USA

08.03.2017 Úterní seance se na trzích nesla opět v klidném duchu a žádné velké změny ve fundamentální nebo technické situaci nepřinesla. Americký dolar zůstává silný a stabilní je situace také na akciových trzích, i když jsme včera byli svědky na většině evropských i amerických indexů mírné korekce. Dnešek nabídne hlavně výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, který by mohl leccos napovědět o tom, jak v pátek dopadnou oficiální vládní statistiky (NFP).
img

Ranní videokomentář: Trhy zůstávají klidné i po Trumpově projevu, dnes zasedá Bank of Canada

01.03.2017 Akciové indexy si včera v Evropě i v USA své vysoké ceny držely, a to z části i díky další sérii velmi dobrých dat z USA, které zveřejnily výsledky HDP, PMI a spotřebitelské důvěry. Trh ale čekal především na dnešní ráno, které přineslo projev Donalda Trumpa v Kongresu. Trump mluvil o imigraci, reformě zdravotnictví, navýšení rozpočtu ministerstva obrany a také o plánech investovat do infrastruktury až jeden bilion dolarů. Jeho projev lze hodnotit jako neutrální pro dolar a lehce pozitivní pro akcie, díky čemuž se situace na trzích ani po dnešku pravděpodobně nijak výrazně nezmění a optimismus obchodníkům vydrží.
img

Ranní videokomentář: Americké sazby by podle Fedu mohly růst už poměrně brzy

23.02.2017 Včerejší seance přinesla zápis ze zasedání americké centrální banky, ze kterého vyplynulo, že by Fed mohl začít se zvyšováním sazeb už poměrně brzy. Jedním z důvodů by přitom mohla být i fiskální politika nové americké administrativy, která by měla být více expanzivní, než za prezidenta Obamy. Dolar v reakci na zveřejnění minutes ale přesto oslabil a trh si stále není jistý tím, zda sazby porostou už na březnovém zasedání, když je šance na jejich růst podle úrokových futures zatím stále jen něco kolem 36 %.
brent-15022017.png

Ceny ropy v reakci na zvýšení zásob klesly

15.02.2017 Ceny ropy dnes v reakci na zveřejnění zprávy amerického Úřadu pro energetické informace (EIA) o nečekaně velkém nárůstu amerických zásob této suroviny klesly. Růst amerických zásob hatí snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o zvýšení ceny prostřednictvím omezení těžby.
img

Jádrová inflace v USA vystoupala na 2,3 %. Dolar díky ní pokračuje v růstu a rostou i americké výnosy

15.02.2017 Odpolední seance je zatím především o amerických datech. Americký makrokalendář je na data poměrně bohatý a nově příchozí makro bylo dnes další dobrou zprávou především pro dolarové býky. Za pozornost přitom stály hlavně výsledky lednové inflace, která rostla meziročně z 2,1 % na 2,5 %, což je nejvyšší tempo růstu od roku 2012. Ještě zajímavější je ale růst jádrové inflace, která se v minulém měsíci dostala na 2,3 %, přestože trh počítal s jejím mírným zpomalením na 2,1 %. Spojené státy navíc zveřejnily také překvapivě dobré výsledky maloobchodních prodejů a nad očekávání dobře si vedl i newyorský empire state index výrobní aktivity. Dolar tak dokázal navázat na svůj včerejší růst a dál pokračuje v likvidaci ztrát, které nabral během minulého měsíce.
img

Ranní videokomentář: Fundament na dolaru zůstává silný, dnes pozor na data z USA a Británie

15.02.2017 Včerejší seance byla hlavně o projevu Janet Yellenové v americkém Senátu. Ta si ponechala dvířka k trojnásobnému zvýšení amerických sazeb během letošního roku stále pootevřená, i když změna v celkovém tržním konsenzu nebyla až tak velká. Pravděpodobnost březnového růstu sazeb po včerejšku vzrostla z 30 na 34 procent, což ale stačilo k tomu, aby se solidního růstu dočkaly jak americké výnosy, tak americký dolar, který zpevňoval na všech hlavních měnových párech. Včerejšek pak byl důležitý také pro britskou libru, která začala ztrácet po zveřejnění výsledků inflace, která rostla pouze na 1,8 %. Dnešek bude opět hlavně o Británii a USA, když se z obou zemí dočkáme několika potenciálně velmi důležitých fundamentů.
img

Ranní videokomentář: Dolar navázal na svůj růst ze začátku týdne, dnes zasedá RBNZ

08.02.2017 Včerejší seance na finanční trhy velké změny nepřinesla. Akciové indexy si své pozice podržely a stejné platilo i o většině měnových párů. Pár výjimek se ale přeci jen našlo, když se druhým dnem v řadě dařilo americkému dolaru, který své zisky dokázal výrazně navýšit například na páru s eurem, nebo vůči kanadskému dolaru. Dnešek bude na data opět spíše chudý a za pozornost budou stát jen americké zásoby ropy, na které ve večerních hodinách naváže ještě zasedání centrální banky Nového Zélandu.
img

Ranní komentář: EURUSD zpět na dosah 1,08. Dnes pozor na zasedání americké centrální banky

01.02.2017 Včerejší seance dostala pod tlak americkou měnu, které uškodily komentáře Donalda Trumpa a jeho poradců na adresu některých světových měn (CNY, JPY, EUR), které americká administrativa považuje za příliš podhodnocené. EURUSD se tak vrátil na dosah 1,08 a pokračuje v růstovém trendu, který zahájil začátkem minulého měsíce. Dnešní seance bude hlavně o Fedu, který bude rozhodovat o sazbách tradičně ve 20 hod. Fed sice nezveřejní ekonomické projekce a nečeká nás tentokrát ani tisková konference Janet Yellenové, i tak bude ale trh slovo od slova analyzovat doprovodný komentář americké centrální banky a zejména jakékoli zmínky na adresu inflace a ekonomického růstu.
img

Ranní videokomentář: Akcie se konečně probraly, daří se i libře

26.01.2017 Akciové trhy včera konečně prolomily boční trend a vydaly se vzhůru. V případě amerických indexů jsme se dočkali navýšení historického maxima a například index Dow Jones poprvé v historii prolomil hranici 20 tis. bodů. Růst indexů přišel tak trochu jako blesk z čistého nebe, když se fundamentální situace na trzích ani po včerejšku nijak zásadně nemění. Daří se také britské libře, která výrazně navyšuje své zisky z minulého týdne, a to bez ohledu na brexit, který je pro obchodníky na librových párech permanentním rizikem. Dnešek nabídne hlavně výsledky britského HDP.
img

Ranní videokomentář: AUD pod tlakem kvůli nižší inflaci, dnes německý IFO

25.01.2017 Včerejší seance přinesla rozhodnutí britského nejvyššího soudu, podle kterého bude muset britské vládě schválit její vyjednávací strategii pro vystoupení z EU parlament. Libra reagovala trochu zvláštně, když začala slábnout, ale své ztráty zlikvidovala a seanci uzavřela téměř beze změny. Dnešní ráno se naopak nevydařilo AUD, který ztrácí po zveřejnění výsledků inflace, která rostla pomaleji než trh původně očekával. Nálada na trzích zůstává i nadále stabilizovaná a trhy dál vyčkávají na impuls, který by stojaté vody především na akciových trzích dokázal trochu více rozbouřit. Dnešek tento impuls pravděpodobně opět nenabídne, když se ze zajímavých výsledků dočkáme pouze německého indexu IFO.
img

Ranní videokomentář: Bank of Canada vrátila USDCAD nad 1,32. Dnes pozor na ECB

19.01.2017 Včerejší seance přinesla zasedání kanadské centrální banky, která dostala CAD pod prodejní tlak, a také projev šéfky Fedu Janet Yellenové, která svými slovy naopak USD dokázala pomoci. Americký dolar je po včerejšku silnější na většině měnových párů a dolaroví býci potvrzují, že zatím nemají důvodů ustupovat ze svých pozic, když se výhled pro americkou ekonomiku zlepšuje i nadále společně s výhledem pro ekonomiku světovou. Dnešek bude na fundamenty opět velmi bohatý, přičemž za pozornost bude stát hlavně zasedání ECB a komentáře Maria Draghiho na téma rostoucí evropské inflace. K výstupu ze zasedání ECB máme dnes tradičně připraven webinář, který začíná v 15:15. Registrace je možná na našich stránkách v sekci online webináře.
img

Ranní videokomentář: Dluhopisové výnosy se stabilizují a společně s nimi i EURUSD

11.01.2017 Situace na akciových trzích se po včerejšku nemění. Indexy zakončily včerejší seanci téměř beze změny, přestože obchodování tentokrát probíhalo na docela slušných objemech. Nově příchozího makra je ale stále velmi málo, i když i to málo co přichází dál signalizuje, že se situace ve světové ekonomice viditelně zlepšuje. Dnešek by se měl nést v podobném duchu jako předchozí seance, i když bychom se přeci jen tentokrát mohli dočkat několika zajímavých momentů. Za pozornost přitom budou stát hlavně data z Británie a potenciálně zajímavý může být i večerní projev Donalda Trumpa.
img

Ranní videokomentář: Fed si s Trumpem neví rady a vyčkává

05.01.2017 Včerejší seance přinesla zápis z prosincového zasedání americké centrální banky. Ta signalizuje značnou míru nejistoty ohledně inflačního výhledu, která je způsobena zvolením Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Fed tak pravděpodobně zaujme vyčkávací pozici a jeho další kroky budou záviset nejen na bezprostřední kondici americké ekonomiky, ale i na politických opatřeních, které začnou v dalších měsících z Washingtonu přicházet. Dolar reagoval na zveřejnění zápisu vlažně, ale nakonec navázal na své ztráty ze začátku včerejší seance a pod tlakem zůstává také během dnešního rána.
img

Ranní videokomentář: Japonský jen zpět pod 117 USDJPY. Akcie na nízkých objemech mírné ztrácí

29.12.2016 Včerejší seance na finanční trhy konečně přinesla alespoň mírnou volatilitu. Akciové indexy začaly ztrácet a mírného růstu se dočkala americká měna a zejména japonský jen, který se na páru s dolarem vrátil pod hranici 117 USDJPY. Obchodníci na většině aktiv ale i nadále vyčkávají, což naznačují i stále velmi nízké objemy na všech akciových trzích. Dnešek bude na data opět chudý a za pozornost budou stát pouze peněžní statistiky z dílny Evropské centrální banky a americké zásoby ropy.
img

Ranní videokomentář: Akcie dál rostou, Fed by měl dnes po roce znovu zvýšit úrokové sazby

14.12.2016 Na trzích se drží pozitivní nálada díky které akciové indexy v Evropě i v USA dokážou růst i navzdory absenci důležitých fundamentů. Dnešek ale po dvou dnech první významný fundament konečně přinese, když bude o úrokových sazbách rozhodovat večer americká centrální banka. Trhy nic jiného než růst sazeb nečekají a tak bude klíčový hlavně doprovodný komentář a následná tisková konference Janet Yellenové, která by mohla udat směr dalšímu vývoji měnové politiky a tedy i americkému dolaru.
img

DAX konečně prolomil konsolidační pásmo a je na dosah hranice 11 tis. bodů

07.12.2016 Situace na akciovém trhu v Evropě se nám začíná docela zajímavě zamotávat. Po včerejším „úletu“ italských akcií, které vystoupaly o 4 % a definitivně ze sebe setřásly strach z dopadu italského referenda, se dnes utrhnul německý DAX, který dokázal konečně vystoupat z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od letošního srpna.
img

Ranní videokomentář: Evropské indexy pokračují v růstu, dalších rizik je do konce roku jako šafránu

07.12.2016 Strach z důsledků italského referenda se definitivně rozplynul, což včera dokázal hlavně italský akciový index, který vystoupal o více než 4 %. Trhy před sebou do konce roku mají nyní jen málo rizik a přestože nás čeká stále ještě jedno zasedání ECB a Fedu, důvodů k většímu výprodeji nad rámec technické korekce bude v nadcházejících týdnech pravděpodobně jako šafránu. Dnešní seance přinesla ráno nečekaně slabé výsledky HDP z Austrálie, které mělo okamžitý (negativní) dopad na australský dolar. Z dalších fundamentů dnes bude stát za pozornost hlavně rozhodování Bank of Canada o sazbách a americké zásoby ropy.
img

Ranní videokomentář: Brent i WTI zpět nad 50 dolary, dnes data z výrobního sektoru

01.12.2016 Včerejší seance přinesla dohodu zemí OPEC na zavedení nových těžebních kvót a tedy i na snížení ropné produkce, která by měla klesat o 1,2 mil. barelů až na 32,5 mil. K OPECu by se navíc mělo přidat také Rusko, takže na včerejší zprávy reagovala ropa výrazným růstem, když přidala více než devět procent. OPEC je tedy odhodlán začít bojovat s vysokými světovými zásobami ropy a ta na jeho rozhodnutí reagovala růstem o více než 9 %, díky kterému se americká WTI vyhoupla znovu nad hranici 50 dolarů za barel. Dnešní seance bude hlavně o datech z výrobního sektoru, které během dopoledne zveřejní země eurozóny a Británie a odpoledne pak také Spojené státy.
img

Ranní videokomentář: Šance na prosincový růst amerických sazeb se přehouply přes 90 %

16.11.2016 Americký dolar zůstává silný a drží si své pozice na většině měnových párů, k čemuž pomáhá hlavně sílící spekulace na to, že Fed v prosinci zvýší úrokové sazby. Šance na jejich růst nyní dosahuje více než 90 %, a to zejména díky optimismu, který po volbách trochu překvapivě zavládl na většině finančních trhů. Fed má proto od trhu zelenou a dolar si tak pohodlně může držet své pozice na většině měnových párů. Dnešek přinese zajímavá data hlavně z Británie, kde budou zveřejněny důležité statistiky z pracovního trhu. Finanční trhy zůstávají optimisticky naladěny a obchodování na akciích by se mohlo nést i nadále v podobném duchu, jako první dva dny tohoto týdne.
img

Trump má vítězství na dosah. Akciové trhy reagují pádem

09.11.2016 Po brexitu jsme se letos dočkali dalšího překvapení. Donald Trump se podle výsledků dnešního rána s největší pravděpodobností stane prezidentem Spojených států, což nad ránem vylekalo finanční trhy, které se dostávají pod silný prodejní tlak. Futures na americké indexy ztrácí okolo čtyř procent a o více než procento se na páru s eurem propadá také americký dolar. Daří se naopak bezpečným přístavům, jako jsou japonský jen, zlato, nebo dluhopisy. Volby budou na finančních trzích rezonovat také během dnešní seance a i když jsou trhy nervózní, do dalších dnů počítáme s tím, že se situace začne spíše stabilizovat.
img

Měny v historickém kontextu – centrální banky vyčkávají, tento týden bude hlavně o amerických volbách

07.11.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
img

Ranní videokomentář: Akciové trhy před dnešním Fedem pod tlakem. Euro zpět nad 1,10 EURUSD

02.11.2016 Akciové trhy se včera po delší době dostaly pod prodejní tlak, když se například německý DAX propadl o více než procento. Korekce je však zatím spíše technického charakteru a bez jasného fundamentu, který by ji způsobil. Obchodníci si tak spíše jen připravují portfolia na dnešní zasedání Fedu, kde by měla americká centrální banka vyslat do světa jasný signál, že je připravena na prosincové zvýšení úrokových sazeb. Nejen dolar se proto ve večerních hodinách dočká zvýšené volatility.
img

DAX pokračuje v korekci dřívějších zisků, ropa ztrácí kvůli komentářům z Ruska

26.10.2016 Evropské burzy navazují na včerejší seanci a pokračují v mírné korekci. Německý DAX ztrácí devět desetin procenta a zdá se, že se skutečně dokázal odrazit od resistence 10 800 euro, kterou testoval hned několikrát v průběhu předchozích dvou seancí. Resistence tedy drží a na celkovém bočním trendu, ve kterém se hlavní německý index drží již od letošního srpna, se ani tentokrát nic nemění.
img

Ranní videokomentář: Dobrá data zatím euru nepomáhají, M. Carney pomohl zklidnit nervózní libru

26.10.2016 Včerejší seance přinesla další překvapivě dobré zprávy z Evropy, kde se výrazného zlepšení dočkal německý index IFO. Ani v tomto případě však evropská měna na nově zveřejněná data nereagovala a své pozice si pouze drží. Pod silný tlak se včera krátce dostala britská libra, která prolomila trojúhelníkovou formaci, v rámci které se držela v posledních dvou týdnech. Své ztráty však dokázala z větší části zlikvidovat poté, co v odpoledních hodinách promluvil šéf Bank of England Mark Carney. Dnešek nabídne ze zajímavých dat hlavně výsledky z USA. Ani v tomto případě by však nové makro hlubší stopu na trzích zanechat nemělo.
img

Evropské akcie si pozice drží, JPY silnější na všech hlavních párech

19.10.2016 Po včerejším růstu si dnes akciové indexy v Evropě své pozice pouze udržují. Většina indexů se od ranních hodin drží na dosah včerejšího close a v rámci intradenního šumu pokračuje na nízkých objemech v bočním trendu. Nic na tom nezměnila ani série dat z Číny, Evropy a z USA. Německý DAX se drží pohodlně nad hranicí 10 600 euro a zůstává nadále „uvězněn“ v boční trendu, ve kterém se pohybuje od začátku letošního srpna.
img

Ranní videokomentář: Libra získává pevnější půdu pod nohama, dnes zasedá Bank of Canada

19.10.2016 Včerejší seance přinesla výsledky inflace z Británie a ze Spojených států a především britská data obchodníky utvrdila v tom, že Bank of England pravděpodobně s dalším uvolňováním měnové politiky nikam pospíchat nebude. Britská inflace totiž meziročně zrychlila z 0,6 % na 1 %. Dnešek bude také hlavně o Británii, když budou zveřejněny britské počty žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Za pozornost ale bude stát ale i zasedání kanadské centrální banky. Ta bude rozhodovat o sazbách, které by podle tržního konsenzu měly zůstat i nadále beze změny na 0,5 %.
img

Trhy dnes: Akcie strácajú zhruba percento, ropu stiahol nadol rast zásob

13.10.2016 Dnes sme na akciách svedkami menšieho výplachu. Stojí za ním silné medziročné zrýchlenie poklesu čínskych exportov na -10%, čo je najrýchlejšie tempo poklesu od februára. Ako sme písali v komentári k týmto exportom, tak nie je veľa dôvodov pre obavy, oveľa dôležitejšie sú čínskej importy, ktoré dopadli v pohode, keď klesli len o 1,9%. Nervózne trhy sa však toho chytili a hlavné indexy strácajú podvečer zhruba percento:
img

Obrázky dňa: Americké zásoby ropy podstreľujú prognózy najsilnejšie v histórii

10.10.2016 Zásoby ropy v USA v posledných týždňoch prudko podstreľujú očakávania. Päťtýždňový kĺzavý priemer odchýlky zásob od prognóz je s odstupom najnegatívnejší od roku 2004, odkedy sa meria trhový konsenzus pre zásoby v USA. Aj to stojí za rastom cien ropy z posledných týždňov, nielen OPEC (@LoganMohtashami):
img

Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes ADP a ISM report

05.10.2016 Také včerejší seance byla hlavně o libře. Ta až překvapivě snadno prolomila svá červencová minima a dostala se na páru s dolarem na nejnižší úrovně od roku 1985. Ani tentokrát ji přitom nepomohla další velmi dobrá data, která přišla pro změnu ze sektoru stavebnictví. Za opačný konec provazu naopak tahá poslední dobou americký dolar, který včera dokázal zpevnit na většině měnových párů, když mu vydatně pomáhají spekulace, že by americké sazby mohly začít růst ještě v průběhu tohoto roku. Ty dnes ráno přiživil ve svém projevu také člen FOMC Charles Evans, podle kterého by dokonce mohly růst už na listopadovém zasedání.
img

Ranní videokomentář: Bank of Japan dostala JPY pod tlak, dnes zasedá Fed

21.09.2016 Včerejší seance sice akciovým trhům příliš nepomohla, zajímavého růstu se ale dočkaly ceny dluhopisů, díky čemuž dluhopisové výnosy dál mohou pozvolna klesat ze zvýšených úrovní, na které se dostaly začátkem tohoto měsíce. Z nových fundamentů pak dnes ráno stála za pozornost hlavně Bank of Japan, která opět trochu šalamounsky modifikovala svou měnovou politiku, čímž mírně uškodila japonské měně, zatímco pomohla japonským akciím. Téma dnešní seance je jasné. Je jím zasedání americké centrální banky, která nabídne společně s rozhodnutím o sazbách také nové ekonomické projekce a tiskovou konferenci Janet Yellenové.
img

Ranní videokomentář: Evropské výnosy pokračují v růstu, dnes data z britského trhu práce

14.09.2016 Po úspěšném startu do včerejší seance se včera nakonec akciové indexy v Evropě i v USA znovu propadly do červených čísel. Trhy tak zůstávají nervózní, i když se fundament od minulého týdne vlastně ani příliš nezměnil. Problematickou se zdá být tak hlavně situace na dluhopisovém trhu v Evropě, kde včera v postupném růstu pokračovaly dluhopisové výnosy, jejichž růst dostává pod tlak nejen akcie, ale také drahé kovy. Dnešek přinese z důležitých fundamentů především britské výsledky z pracovního trhu. Ty mají tradičně potenciál rozpohybovat kurz britské měny, která včera díky slabším výsledkům inflace a nepříznivé technické situaci opět ztrácela.
img

Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB

08.09.2016 Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.
img

Ranní videokomentář: Dolar dál pozvolna zpevňuje, dnes americký ADP report

31.08.2016 Evropské akcie včera dokázaly zlikvidovat své dřívější ztráty a například německý DAX rostl o více než procento, díky čemuž se znovu vrátil nad hranici 10 600 euro. Nálada na trzích tedy zůstává i nadále pozitivní a nic na tom pravděpodobně nezmění ani dnešní seance. Ta přinese především z USA výsledky ADP reportu z pracovního trhu, které mohou více napovědět o tom, jak by mohly v pátek dopadnout velmi očekávané výsledky změny zaměstnanosti v nezemědělských sektorech americké ekonomiky (NFP).
img

Ranní videokomentář: RBNZ snížila úrokové sazby, k oslabení NZD to ale nestačí

11.08.2016 Středeční seance opět nijak výrazně nevybočovala z režimu posledních dnů, když obchodování na akciovém trhu probíhalo na nízkých objemech a k dispozici bylo jen málo významných fundamentů. Jedním z těch zajímavých bylo zasedání novozélandské centrální banky, která podle očekávání snížila úrokové sazby. Medvědi na NZD však doufali v poněkud agresivnější doprovodný komentář, kterého se ale nedočkali, díky čemuž NZD na její rozhodnutí paradoxně reagoval zpevněním. Dnešek bude opět bez klíčových fundamentů, díky čemuž by obchodování na trzích mělo i nadále probíhat spíše v poklidném duchu.
img

Ranní videokomentář: Dolar likviduje zisky z minulého pátku a pomáhá drahým kovům. Dnes zasedá RBNZ

10.08.2016 Včerejší seance probíhala na většině finančních trhů v klidu a na nízkých objemech, díky čemuž se dařilo hlavně akciím a rizikovým aktivům. Pod tlakem byl zejména americký dolar, který slábne také během dnešního rána, což hraje do karet hlavně obchodníkům na zlatě a na stříbře, jejichž ceny dokázaly zlikvidovat část ztrát z konce minulého týdne. Dnešek bude na data opět chudý a nejdůležitějším fundamentem bude až večerní zasedání novozélandské centrální banky, která by měla snížit sazby o dalších 25bp. na 2 %.
img

Ranní videokomentář: Trhy čekají na Fed, JPY o své včerejší zisky rychle přišel

27.07.2016 Včerejší seance probíhala na většině finančních trhů opět ve velmi poklidném duchu, když obchodníci vyčkávali především na dnešek, který přinese zasedání americké centrální banky. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a zajímavějších pohybů jsme se dočkali pouze na JPY, který včera nejprve výrazně zpevnil, aby dnes ráno začal znovu slábnout, když japonský premiér naznačil, že by nakonec fiskální balíček na podporu ekonomiky mohl být mnohem větší, než s čím trh dosud počítal. Dnešek je hlavně o Fedu, k jehož zasedání a potenciálnímu dopadu na trhy jsme pro vás připravili flash news webinář, na který je možno registrovat se na našich stránkách v sekci XTB Akademie. Začínáme v 15:30.
img

Ranní videokomentář: Růst amerických sazeb začíná být znovu téma, dnes data z britského trhu práce

20.07.2016 Také včera pokračovalo obchodování na finančních trzích spíše ve vyčkávacím režimu. Akciové indexy si své pozice pohodlně drží, zatímco na devizovém trhu získával pevnější půdu pod nohama americký dolar, který zpevňoval na většině hlavních měnových párů. Nově zveřejněná data včera do obchodování znovu příliš nezasáhla, což se ale dnes může změnit, jelikož budou zveřejněny velmi důležité výsledky z britského trhu práce, které mohou hodně promluvit do toho, zda na srpnovém zasedání Bank of England sníží nebo nesníží úrokové sazby. Středeční dopoledne proto bude velmi zajímavé především pro obchodníky na britské libře.
img

Ranní videokomentář: Trhy jsou znovu beze strachu, dnes zasedá Bank of Canada

13.07.2016 Akciové trhy včera navázaly na pondělní seanci a pokračovaly v růstu. Americký S&P 500 se již přehoupl nad hranici 2 150 dolarů a německý DAX včera poprvé od britského referenda znovu atakoval hranici 10 000 euro. Nálada na trzích zůstává klidná a optimistická, o čemž svědí i nízká úroveň implikované volatility a růst dluhopisových výnosů, který začíná dostávat pod tlak zejména cenu zlata. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání kanadské centrální banky, která bude rozhodovat o úrokových sazbách. Ty by měla znovu ponechat beze změny na 0,5 % a trh tak bude zajímat především doprovodný komentář k jejímu rozhodnutí.
img

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila averze k riziku, těží z ní hlavně bezpečné přístavy

07.07.2016 Finanční trhy se v minulých dvou dnech dostaly znovu pod tlak, i když se výprodeje týkaly především Evropy. K růstu averze k riziku tentokrát pomohlo i vyjádření ECB, která varovala před situací v italském bankovním sektoru, kde je úroveň problematických úvěrů proti zbytku eurozóny i nadále vysoce nadprůměrná, což platí především pro třetí největší italskou banku Monte de Paschi di Siena. Růst averze k riziku naopak výrazně pomáhá klasickým bezpečným přístavům, jakými jsou například dluhopisy, na měnovém trhu pak měny USD a JPY a na komoditách především drahým kovům v čele se zlatem. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně britskou průmyslovou produkci a americký ADP report z pracovního trhu. I přes zvýšenou nervozitu se celkový fundament od začátku týdne příliš nezměnil a dnešní ráno zatím signalizuje, že by se situace na trzích měla znovu spíše stabilizovat.
img

Ranní videokomentář: Trhy získávají pevnější půdu pod nohama, volatilita klesá

29.06.2016 Finanční trhy si během včerejší seance začaly procházet stabilizací, díky čemuž se akciové indexy v Evropě i v USA dostaly konečně znovu do zelených čísel, zatímco implikovaná volatilita na většině finančních aktiv výrazně klesla. Celý týden je na nové makro poměrně chudý, díky čemuž se budou obchodníci věnovat i dnes a v nadcházejících dnech Británii a procesu jejího vystupování z EU. To bude hlavní téma také dnes, kdy pokračuje evropský summit v Bruselu. To podstatné již ale od evropských politiků zaznělo včera, díky čemuž by stabilizace na trzích mohla pokračovat také v průběhu dnešní seance.
img

Ranní videokomentář: Nervózní trhy znovu mírně rostou, obchodníci ale stále ve vyčkávacím režimu

22.06.2016 Po velmi dobrém startu do nového týdne včera na trzích zavládl klid a většina finančních aktiv si svou cenu pouze podržela. Trhy zůstávají ve vyčkávacím režimu, a i když nervozita kolem brexitu částečně polevila, obchodníci pravděpodobně nebudou chtít vstupovat do větších pozic před zveřejněním výsledků čtvrtečního referenda. I od dnešní seance proto čekáme spíše klidné obchodování v bočním trendu.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací na 1,12 EURUSD, dnes zasedá Fed

15.06.2016 Evropské akciové trhy se včera dostaly do červených čísel a trhy zůstávají i nadále viditelně nervózní. To potvrzuje nejen situace na akciovém, ale i na dluhopisovém trhu, kde výrazně klesají výnosy dluhopisů „bezpečných“ zemí jakou je například Německo, jehož desetileté výnosy včera poprvé v historii klesly do záporných hodnot. Obchodníci dnes čekají především na zasedání americké centrální banky. To má potenciál výrazně změnit situaci na dolarových párech a drahých kovech a může mít citelný dopad také na celkový sentiment na akciových trzích.
img

Ranní videokomentář: Euro zpět nad 1,12 EURUSD, dnes zasedá ECB

02.06.2016 Evropské akciové trhy se během včerejší seance dostaly opět do červených čísel, zatímco americké akcie si svou cenu dokázaly podržet. Středeční seance přinesla několik zajímavých fundamentů v čele s výsledky PMI/ISM z výrobního sektoru v Evropě a v USA, které potvrzují, že si většina zemí prochází i nadále stabilizací a solidním růstem. Na devizovém trhu se dařilo hlavně japonskému jenu, kterému pomohly čerstvé zprávy o tom, že se japonská vláda rozhodla odložit další zvyšování daně z přidané hodnoty. Dnešek bude hlavně o ECB, která bude odpoledne rozhodovat o sazbách. Za pozornost ale budou stát i výsledky z amerického trhu práce, v podobě květnového ADP reportu.
img

Ranní videokomentář: DAX se vrací nad 10 000 euro, dnes zasedá Bank of Canada

25.05.2016 Akciové indexy se včera konečně probraly z několikadenní letargie a dokázaly výrazněji růst, když většina evropských i...
img

Libra silnější díky novému průzkumu YouGov, evropské akcie zůstávají v klidu

18.05.2016 I ve středu zatím na evropských akciových trzích panuje klid. Akciové indexy sice mírně ztrácí, od začátku obchodní se...
img

Ranní videokomentář: Akciové trhy pokračují v konsolidaci, dnes data z britského trhu práce a zápis Fedu

18.05.2016 Finanční trhy za sebou mají další klidnou seanci, která celkový fundament změnila jen minimálně. Za pozornost stály hlavně výsledky inflace, která nečekaně klesla v Británii, zatímco v USA dokázala naplnit většinový konsenzus. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně výsledky z britského trhu práce, kde bude zveřejněna změna v počtu žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Za pozornost ale bude stát i večerní seance, která z USA nabídne zápis z posledního zasedání americké centrální banky. Dopad zveřejnění zápisu na dolar však pravděpodobně bude spíše jen mírný, když Fed na tomto zasedání své stanovisko nijak výrazně nezměnil.
img

Market Color, aneb co se děje na finančním trhu, analýza ropy

12.05.2016 Japonský jen (JPY) se dostal dnes ráno opět pro prodejní tlak, když Takatoshi Ito, přední akademik a blízký poradce guvernéra centrální banky Kurody, uvedl, že japonská centrální banka (BoJ) pravděpodobně zvýší měnové stimuly v červnu nebo v červenci. Díky těmto slovům dolar po včerejším výprodeji opět získal půdu pod nohama.
img

Ranní videokomentář: Volatilita (VIX) zpět pod 14b. Akcie dál pozvolna rostou

11.05.2016 Včerejší obchodní seance byla bez významných fundamentů a obchodování na většině trhů probíhalo v klidu a dobré náladě...
img

Ranní videokomentář: Trhy se po nervózních dvou týdnech uklidňují, volatilita (VIX) zpět pod 14b.

11.05.2016 Včerejší obchodní seance byla bez významných fundamentů a obchodování na většině trhů probíhalo v klidu a dobré náladě...
img

Ranní komentář: Akciové trhy v pokračují v konsolidaci, dnes zasedá Fed

27.04.2016 Včerejší seance přinesla slabší data z USA, která přispěla k oslabení americké měny na většině měnových párů. Nálada n...
img

Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v růstu, dnes zasedá Bank of Canada

13.04.2016 Obchodování na finančních trzích pokračovalo také včera v klidném duchu, když se dařilo především akciím a ostatním ri...
img

Ranní komentář: DAX má za sebou nejhorší den za šest týdnů, dnes zápis ze zasedání Fedu

06.04.2016 Evropské akciové indexy si včera prošly silnou korekcí, která byla ale spíše jen technického charakteru, když ji do zn...
img

Ranní komentář: Yellenová potvrdila, že sazby porostou jen pozvolna, dolar pod tlakem na všech párech

30.03.2016 Včerejší seance byla o jediném fundamentu, a to o projevu Janet Yellenové, která mluvila o ekonomické situaci a měnové...
img

Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci dřívějších ztrát, dnes americké nové objednávky

24.03.2016 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět ve velmi poklidném duchu, když si většina akciových indexů své pozi...
img

Nervozita je zpět. Zlato se vrací nad 1 240 dolarů, německé výnosy nejníže od loňského dubna

24.02.2016 Na evropské akciové trhy se dnes znovu vrací výprodej. Evropské indexy od rána výrazně ztrácí a většina z nich klesá o...
img

Komoditní měny dál získávají pevnější půdu pod nohama, zatímco USD slábne na všech párech

03.02.2016 Po včerejším výprodeji se dnes situace na akciovém trhu částečně zklidňuje. Obchodování však probíhá opět na zvýšených...
img

Evropská centrální banka naznačila, že má v zásobě arsenál. Akcie i ropa posilují. Analýza GBP/USD – blíží se konec poklesu?

22.01.2016 Rada guvernérů ECB včera rozhodla o ponechání úrokových sazeb beze změny. Hlavní úroková sazba zůstala na úrovni 0,05 procenta a depozitní...
brent-13012016-6.png

Cena ropy Brent po datech z USA klesla

13.01.2016 Cena severomořské ropy Brent přišla o počáteční dnešní zisky a zamířila dolů. Americká lehká ropa ale po úterním...
img

Trhy dnes: Vianočná korelácia ropy a akcií pokračuje, dnes je rastový deň

29.12.2015 Počas vianočných sviatkov vznikla na trhoch bizarná korelácia. Ropa sa hýbe spolu s akciami. Vysvetlenie nás nenapadá ...
brent-18112015-5.png

Světové ceny ropy dnes opět klesaly

18.11.2015 Světové ceny ropy dnes opět klesaly. Během dne ztrácely až jedno procento. Americká lehká ropa spadla poprvé...
img

Dolar koriguje včerejší ztráty, DAX zpátky nad 10 000b.

15.10.2015 Evropské indexy se po dvou nervózních dnech vrací do zelených čísel. DAX se znovu vyhoupl nad hranici 10 000 euro a té...
img

Akcie i měny přešlapují na místě a vyčkávají na ECB a NFP

02.09.2015 Po včerejším pádu se dnes akciové indexy opět stabilizují. Volatilita tak částečně polevila, ale napětí na trzích zůst...
img

Dolar zlikvidoval více než polovinu z nedávných ztrát, nálada na trzích se vrací k normálu

27.08.2015 Po středečním pádu se dnes Evropa vrací do zelených čísel. K růstu ji ale nepomohla dnešní, nýbrž včerejší seance, a k...
brent-26082015-5.png

Světové ceny ropy zamířily dolů

26.08.2015 Světové ceny ropy v dnešním proměnlivém obchodování zamířily dolů, a smazaly tak dřívější zisky. Trhy reagují...
img

Evropské indexy zpátky v zelených číslech, dolar silnější na všech párech

01.07.2015 Evropské indexy dnes pohodlně likvidují včerejší ztráty a s nimi i část pondělního výprodeje. Řecko samozřejmě zůstává...
img

Jednání o záchraně Řecka se znovu komplikují, akcie znovu ztrácí

24.06.2015 Nebylo by to vyjednávání o pomoci Řecku, aby šlo vše plynule a podle plánu. Dnes dopoledne se situace opět zkomplikova...
brent-03062014-5.png

Ceny ropy po zprávě o zásobách klesají

03.06.2015 Světové ceny ropy dnes klesají, například barel severomořské ropy Brent ztrácí téměř dvě procenta. Trhy tak...
img

AUDUSD na cestě k silnému supportu, evropské indexy mírně ztrácí

28.05.2015 Čtvrteční seance se zatím na evropském akciovém trhu nese v klidném duchu, přestože začala v Asii velkým třeskem, když...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Spready | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Forward | Futures | G10 | G7 | GAAP | High | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | MACD | MIFID | MT4 | Makro data | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | P/E | PEG | Parita | Parita kupní síly | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Rally | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Support | Termínový kontrakt | Ticker | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Rollover | Market Color | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | IEA | Vývoj dolaru | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Axiory Europe | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Conference Board index | CZK | DAX 30 | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURCAD | EURGBP | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Fondy | Forex.com | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei225 | Ocenění akcií | PayPal | PinBar | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Pšenice | Reuters | Risk Management | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SP500 | Surová ropa | Světové ceny ropy | Švýcarská banka | Tapering | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | XM | XTB makroekonomický kalendář | X-Trade | Země eurozóny | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | VTB Capital | ING | Benzín | Buffett | Buy | Ex-dividend | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | ISM indexy | Ministerstvo financí | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | Retail | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Investment | Asijské obchodování | Aramco | Markit | Raymond James | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Jefferies | Charles Schwab | Caprock Risk Management | Jackson Hole | Price Futures Group | Wells Fargo | Microsoft | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | ANZ | Baker Hughes | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | YouGov | NATO | Ole Hansen | ANZ Bank | PVM | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Online webináře | Flash news | Earnings | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Jádrový index | Agentura Reuters | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Contango | Referendum | City | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | IHS | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Halliburton | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | CySEC | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Ethereum | E*Trade | Tesla | Nízká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | FTSE MIB | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Institut API | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Dukascopy Bank | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Volatilita trhů | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | XTB Akademie | Flash news webinář | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Zobchodované objemy | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Raymond James Financial | IHS Markit | SaxoTraderGO | ex | Purple Trading | Rystad Energy | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | XTB Market Barometr | Market Barometr | Lipow Oil Associates | Bloomberg Commodity Index | Pohyby na finančních trzích | Anadarko Petroleum | Coinbase | Cena platiny | Trade Financial | Jerome Powell | MiFID II | Crown | ETH | Invesco | Crypto trading | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | CFG | Crypto | Krypto burza | Tržní očekávání | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Edison | Schwab | FAANG akcie | FAANG | Firma McDonald's | Akcie společnosti | CSI 300 | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Šéf Fedu | Graf indexu | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Tvrdý brexit | Výnosy z amerických dluhopisů | Daňové úlevy | Jiné měny | Politika Fedu | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Zpomalování světové ekonomiky | Čínské firmy | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Růst dolaru | Výsledky bank | Ropný kartel | Oživení trhu | Australské akcie | Vysoké zisky | Odložení brexitu | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Růst americké ekonomiky | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | Silnější euro | Akcie klesají | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Budoucnost ropy | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | XTB Research | Britský premiér | Situace na trzích | Volatilita na trzích mírně klesá | Obavy z recese | Americká cla | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Saudi Aramco | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Povídání o trzích | Poptávka po ropě | Finanční situace | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | RISK-ON | Nálada na finančních trzích | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Ceny benzínu | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Včerejší obchodování | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Vyšší riziko | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Pfizer | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Bývalý ministr financí | Bilance | Americký Senát | Negativní sentiment | Co bude | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Čínská armáda | Amazon | Implikované volatility | Vyhlídky | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | Americká data | Christine Lagardová | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Historické události | Gabriel Štefaňák | Zasedání RBA | Visa | Výrazný pokles | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Ropné zásoby ve Spojených státech | Ranní komentář | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Míra | Úroky | Německý PMI | Krátkodobá předpověď | Předpověď XAU/USD | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Fed index | xStation5 | FB | Disney | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Americké objednávky | Ztráta | BREAKING | Stratég | Akciové indexy v USA | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Investiční aktivita | Bernie Sanders | Eskalace konfliktu | Commodity index | Netflix | Evropská inflace | Ceny ropy dnes | Írán | Ministr zahraničí | Hýbat trhy | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Nový rekord | Vyšší inflace | Americké ministerstvo financí | Béžová kniha americké centrální banky | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | Situace okolo koronaviru | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Růst akciových indexů | Výdaje | Strach z koronaviru | Čínská vláda | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Zasedání RBNZ | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Střední podniky | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Snížení těžby | Michel Barnier | Americké tovární objednávky | Výsledky HDP | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoké ztráty | IBEX 35 | Akcie včera | Profitovat | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | Index výrobní aktivity | Americká seance | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | New York Times | Odhad inflace | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Kalifornie | Kongres | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Průmyslové komodity | Fundament | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Analýza ekonomického kalendáře | Dávky v nezaměstnanosti | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Poptávka po surovině | Americké příjmy | Americká spotřebitelská důvěra | Tempo růstu CPI | Rozjednané prodeje domů v USA | Šíření nákazy | Riziko inflace | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Organizace | Americké žádostí o podporu | Práce | Výraznější pokles | Organizace pro výživu a zemědělství | Údaje | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Cushing | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Tempo růstu CPI v USA | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | US Bancorp | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | AMC | Statistiky | Uzavření trhů | Americké makro | USD za barel | Propad ceny | Trade | S&P500 | Mimořádný rollover | Kontrakt na ropu Brent | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Joe Biden | Větší pokles | Americké státy | Data z trhu práce | 3M | Bitcoin dnes | ATH | Anthony Fauci | Mike Pompeo | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Dovoz | Vývoz | Výsledky NFP | Průmyslové kovy | Auta | Indexy v Asii | Vakcína | Sektor služeb | CL | Moderna | Fiskální stimul | Kupci | JDE | Španělské CPI | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Italské maloobchodní prodeje | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Francouzská obchodní bilance | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Vysoké valuace | Britská obchodní bilance | Oklahoma | Stimulační balík | Foxconn | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Sentiment na trhu | Covid | Americké prodeje domů | Sektor technologií | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Situace na trhu práce | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Větší pozice | Vysoké ocenění | Ocenění | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | NY Fed index | Index výrobní aktivity v New Yorku | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Evropská obchodní bilance | Statistiky z britského trhu práce | Americké stavební povolenky | Ceny | Výplach | Společnost XTB | Korekce na dolaru | Kanadský CPI | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Bjornar Tonhaugen | Španělské statistiky z pracovního trhu | Výprodej na dolaru | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Americké rozjednané prodeje domů | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Maloobchodní prodej v eurozóně | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Počty nakažených | Rystad | Zápis ze zasedání FOMC | The Times of Israel | Hurikán Laura | Výrobní sektor | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Stavební povolenky | Projev šéfa Fedu Powella | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Žádosti o podporu v USA | Biden | Zápis z posledního zasedání Fedu | Graf ropy WTI | Lockdown | Jens Klatt | CPI v USA | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Nařízení | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Grains Index | Bloomberg Grains Index | PFE | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | PFE.US | Pfizer a BioNTech | Inflace v Číně | Zprávy o vakcínách | Online investiční konference | Oživení poptávky po ropě | BNTX | BNTX.US | Ministerstvo energetiky | GME | GameStop | BIDU.US | BIDU | LEN | Trumpova vláda | Futures na ropu WTI | Růst průmyslové produkce | Pokles zásob | Počasí | Online prostředí | Zvýšení těžby | Tržby z prodeje | Nové restrikce | Akcie stabilní | MJ | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Eugen Weinberg | Situace na trhu | Etsy | ETSY.US | Petroleum Status Report | EIA Petroleum Status Report | Obavy o poptávku | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Kov | Obchodování s emisemi | FOMC minutes | WTI Crude Oil | Celosvětová poptávka | IPO Coinbase | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Dnešní videokomentář | Reopening akcie | Dnešek na trzích | ISM ve službách | AMD | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Graf indexu Nasdaq | Coinbase vstupuje na burzu | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Futures na americké indexy | Korekce na kryptu | Analytické fórum | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | PCE index | US výnosy | Plány | Cíle | Prodej | Etsy (ETSY.US) | Varianty koronaviru | Technologie | Očekávaná data | Včerejší seance | After-market | Rekord | Guidance | Projekce | VIAC | Trh práce v USA | Konsolidace na indexech | Zápis Fedu | Společnosti | Dna | The Times | Evergrande | Rychlý růst | mmBtu | Globální ekonomické aktivity | Putinovo vyjádření | Minulá výkonnost | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | American Petroleum Institute | Target | TJX | Družba | TIM | Omicron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | | Obavy z omicronu | Covidová pravidla | Larry Summers | Vliv na ceny | Lucid Group | LCID | Lucid | Napětí na Ukrajině | Zvýšená nervozita | Nervozita z trhů | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Baidu (BIDU.US) | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Invaze | Andrew Lipow | Správa | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Pohyby na trhu | Velké pohyby na trhu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | Administrativa | Rafinerie | Válka | Závazek | Vice | Izraelská armáda | Services | Eskalace | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Unemployment Rate | Ceny ropy WTI | Prodeje | Gasoline | Oznámení | 256/2004 | Produkční škrty
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Americké velkoobchodní tržby
Americké vládní dluhopisy
Americké vlády
Americké vojenské síly
Americké vojenské síly v Iráku
Americké volby
Americké volby a burza
Americké výnosy
Americké výrobky
Americké výsledky z pracovního trhu

Následující klíčová slova

Americké zásoby zemního plynu
Americké zbrojovky
Americké žádostí o podporu
Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Americké 10leté vládní dluhopisy
Americko-čínské napětí
Americko-čínské vztahy
Americký ADP
Americký ADP report
Americký ADP report z pracovního trhu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít