Sobota 23. listopadu 2024 22:13
reklama
SAB Finance
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Ranní videokomentář: Brent i WTI zpět nad 50 dolary, dnes data z výrobního sektoru

01.12.2016 07:40  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včerejší seance přinesla dohodu zemí OPEC na zavedení nových těžebních kvót a tedy i na snížení ropné produkce, která by měla klesat o 1,2 mil. barelů až na 32,5 mil. K OPECu by se navíc mělo přidat také Rusko, takže na včerejší zprávy reagovala ropa výrazným růstem, když přidala více než devět procent. OPEC je tedy odhodlán začít bojovat s vysokými světovými zásobami ropy a ta na jeho rozhodnutí reagovala růstem o více než 9 %, díky kterému se americká WTI vyhoupla znovu nad hranici 50 dolarů za barel. Dnešní seance bude hlavně o datech z výrobního sektoru, které během dopoledne zveřejní země eurozóny a Británie a odpoledne pak také Spojené státy.

Dnešní fundamenty:

  • 09:15 Španělský PMI pro výrobní sektor (malý dopad)
  • 09:45 Italský PMI pro výrobní sektor (malý dopad)
  • 10:30 Britský PMI pro výrobní sektor (střední dopad)
  • 14:30 Počty žadatelů o podporu v USA (malý dopad)
  • 16:00 Americký ISM pro výrobní sektor (střední dopad)
  • 16:00 Americké výdaje ve stavebnictví (malý dopad)
  • 16:30 Americké zásoby ropy (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy včera začaly znovu ztrácet, dnes evropská inflace
    Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu nákupů, která byla citelná především v Evropě. Evropské indexy ale dopolední zisky nakonec udržet nedokázaly a díky odpolední korekci o ně ve většině případů přišly. Nálada na trzích ale zůstává pozitivní, což dokazuje i včerejší odliv kapitálu z bezpečných přístavů, který dostal pod prodejní tlak hlavně JPY a drahé kovy. Volatilní seancí si ale prošla také ropa, které nakonec nedokázala pomoci ani skutečnost, že se OPEC dohodl na prodloužení těžebních kvót až do konce roku 2018. Dnes čekáme na výsledky evropské inflace, která může zajímavě rozvlnit hlavně eurové páry.
  • Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy znovu rostou. Dnešní kalendář je nabitý zajímavými fundamenty
    Včerejší seance přinesla výsledky britské inflace a hodně se mluvilo také o vztazích mezi USA a Ruskem, které se po Syrském chemickém útoku začaly částečně zhoršovat. Politika bude jedním z hlavních témat i dnes, když trhy čekají na komentáře Donalda Trumpa na Fox News, kde by se americký prezident měl vyjádřit nejen k situaci v Sýrii a Severní Koreji, ale také k reformě amerického zdravotnictví. Za pozornost dnes ale budou stát i výsledky z britského trhu práce, nebo zasedání kanadské centrální banky, takže bychom se dnes díky plnému ekonomickému kalendáři mohli dočkat docela zajímavé a volatilní obchodní seance.
  • Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy zůstávají pod tlakem, dnes zápis ze zasedání Fedu
    Postupné zklidňování napětí z minulého týdne na finančních trzích pokračovalo také včera, když volatilita znovu klesla, zatímco indexy si své ceny dokázaly udržet nebo dokonce znovu mírně rostly. Z nového makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, které dostaly pod tlak britskou libru a za pozornost stály také nečekaně dobrá data z USA v podobě maloobchodních tržeb a NY indexu výrobní aktivity. Dnešek bude na data opět docela zajímavý. Pozor hlavně na britské statistiky z trhu práce a večer na zveřejnění zápisu z nedávného zasedání americké centrální banky.
  • Ranní videokomentář: Bitcoin se vrací zpět na dosah 10 tis. USD, dnes zasedá Bank of Canada
    Včerejší seance větší změny na akciový trh ani na FX nepřinesla a většina finančních aktiv si tak svou cenu opět podržela. Z makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, která mírně zklamala, i když i v jejím případě byla reakce na trzích spíše jen malá a libra nakonec včerejší seanci uzavřela s minimální změnou na většině měnových párů. Zajímavější je situace ve světě kryptoměn, které si včera prošly poměrně intenzivním výprodejem, díky kterému se cena Bitcoinu přiblížila až ke hranici 10 tis. dolarů. Investoři tedy pokračují ve výběrech zisků z minulého roku, které nyní posílají cenu Bitcoinu stále teprve ale jen na jeho šestitýdenní minima.
  • Ranní videokomentář: Bitcoin se vzpamatoval z propadu, ropa vystřelila na dvou a půl letá maxima
    Letošní Vánoce na finančních trzích zatím nejsou tak poklidné, jak mnozí obchodníci očekávali. V poslední předvánoční seanci vygradoval propad Bitcoinu. Ten už ale od počátku týdne dokázal mnoho z těchto ztrát zkorigovat. Zatímco evropské indexy začínají obchodování až dnes, Wall Street už včera předvedla lehce negativní seanci. Index S&P 500 ale nakonec udržel hladinu 2680 bodů. Na forexu jsou znát snížené objemy. Volatilita byla během včerejší seance nízká a trendové pohyby byly spíše výjimkou. Eurodolar se dnes ráno obchodoval na úrovni 1,1880 EURUSD. Naopak silný pohyb předvedla ropa po výbuchu ropovodu v Libyi. Brent vystoupal až na úroveň 66,50 USD/bbl, což znamenalo dvou a půl letá maxima.
  • Ranní videokomentář: Bitcoin vystoupal za 24h o 1 000 dolarů, dnes americká inflace
    Bitcoin se znovu probudil. Po prolomení resistence v okolí 4 900 dolarů začal včera prudce stoupat, aby se dnes ráno dostal krátce až na cenu 5 840 dolarů. Navazuje tak na svůj silný růstový trend, i když stále čelí poměrně závažnému riziku listopadového hard forku, který je letos pro jeho cenu pravděpodobně největším rizikem. Co se tradičních finančních aktiv týká, akcie si své vysoké ceny drží a na FX byla včera volatilní především libra, která dál doplácí na téma brexitu. Své odpolední ztráty však nakonec dokázala zlikvidovat a dál zůstává nad hranicí 1,32 GBPUSD. Dnes pozor hlavně na výsledky americké inflace, které mají potenciál výrazně rozvlnit všechny dolarové páry.
  • Ranní videokomentář: Bitcoin zpět v okolí 6 000 dolarů, libra ztrácí kvůli politickému napětí v Británii
    Máme za sebou klidný týden, který přinesl jen minimum důležitých fundamentů a s ním i malé změny na devizový trh. Většina měn si tak své ceny dokázala udržet a vyčkávala na důležitější fundamenty, které nás čekají už v tomto týdnu. Víkend byl zajímavý hlavně na kryptoměnách, kde docházelo k odlivu kapitálu z Bitcoinu do Bitcoin Cash, který krátce poslal cenu BTC až pod hranici 6 tis. dolarů. Dnešní ráno se pak nevydařilo libře, která doplatila na zprávy o tom, že by britská premiérka mohla čelit hlasování o nedůvěře.
  • Ranní videokomentář: BoE pomohla libře, ta ale ztráty z minulého týdne i tak dál drží
    Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která ponechala sazby podle očekávání beze změny, ale i tak překvapila, když tři z osmi členů MPC hlasovali pro okamžité zvýšení sazeb. Na vině je vyšší inflace, která nečekaně vystoupala až na 2,9 %. Libra díky tomu včera dokázala zpevnit, i když si stále drží většinu ztrát, které nabrala od zveřejnění výsledků parlamentních voleb. Dnešní ráno pak přineslo zasedání Ban of Japan, která pokračuje ve výrazně uvolněné měnové politice a která dál drží japonský jen pod tlakem. Páteční seance už ale bude na data chudší a její průběh by měl být spíše klidnější.
  • Ranní videokomentář: BoE schválila stimul, report RBA poslal AUD/USD na třítýdenní maxima
    Čtvrteční seance byla hlavně o Bank of England, která snížila sazby a zavedla další opatření na podporu ekonomiky. Celkový dopad do bilance BoE by měl dosáhnout 170 miliard liber. Libra v reakci propadla, naopak akcie z nové bazuky profitovaly. Guvernér Mark Carney se vymezil vůči některým nástrojům měnové politiky. Na druhou stranu naznačil další pravděpodobný pokles sazeb do konce roku. Dramatický růst má za sebou ropa, která se zbavuje medvědích pozic. Brent dobyl zpět hladinu 44 dolarů za barel. Australan dnes vystoupal na 3 týdenní maxima 0,7650 AUD/USD po pozitivním reportu RBA.
  • Ranní videokomentář: BoJ zklamala trhy a JPY posílil. Stále se nedaří ropě
    Bank of Japan zklamala trhy. Na zasedání přišla pouze s kosmetickými změnami dosavadního stimulu. Úrokové sazby i program nákupů aktiv zůstaly nezměněny. Pár USD/JPY reagoval oslabením pod 103. Na Fx se projevovaly dozvuky středečního Fedu – americký dolar korigoval. Nedařilo se také GBP. Z klesající americké měny těžily drahé kovy, naopak ropa zůstává pod tlakem. Evropské akcie konsolidovaly, DAX ztratil 0,4 % a neudržel 10 300 bodů. Wall Street se obchodovala na hraně historického rekordu.
  • Ranní videokomentář: Brent se díky Trumpovi vyhoupl nad 76 USD, růstový trend na dolaru zatím drží
    Hlavní zprávou včerejší seance bylo rozhodnutí amerického prezidenta odstoupit od jaderné dohody s Íránem. Trhy na toto rozhodnutí reagovaly poměrně vlažně a zvýšené volatility jsme byli svědky hlavně na ropě, která nakonec včerejší seanci uzavřela růstem o více než jeden dolar. Co se devizového trhu týká, ten žije i nadále hlavně růstem amerického dolaru, který bez ohledu na Trumpovo rozhodnutí pokračoval také během včerejší seance. Dnešní obchodování přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání novozélandské centrální banky, která by ale měla sazby ponechat beze změny na 1,75 %.
  • Ranní videokomentář: Brent zpět pod 75 dolary za barel, dnes americká inflace
    Včerejší seance se na trzích nesla v nervózním duchu, a to zejména kvůli opětovnému obnovení strachu z dalšího prohlub...
  • Ranní videokomentář: Brexit drtí finanční trhy, libra klesla nejvíce v historii
    Brexit zůstává hlavním tématem dění na finančních trzích. Britská měna je nadále pod tlakem, pár GBP/USD zpět pod 1,34. Situace nepřeje ani euru a rizikovějším měnám. Naopak na výsledcích referenda profitují americký dolar a japonský jen.
  • Ranní videokomentář: Britové řekli ANO vystoupení země z EU
    V Británii je sečtena naprostá většina hlasů a podle předběžných výsledků Britové rozhodli většinou 51,7 % o tom, že chtějí vystoupit z Evropské unie. Britská měna reaguje na rozhodnutí pádem o více než 11 % a pod silným tlakem jsou ráno také akciové trhy, když například futures na britský akciový index FTSE100 ztrácí více než 8 %. Na brexitu zatím nejvíce „vydělaly“ bezpečné přístavy, jako je zlato, americký dolar, nebo japonský jen, který se na páru s dolarem krátce dostal pod úroveň 100 USDJPY, což vyvolalo obavy z intervence Bank of Japan. Dnešek bude především o brexitu. Trhy čekají na vystoupení Davida Camerona, komentář šéfa Bank of England a na reakce evropských politiků.
  • Ranní videokomentář: CAD a EUR pod tlakem, dnes výsledky evropského PMI
    Minulý týden přinesl hlavně zasedání Bank of Canada a ECB a byly to právě kanadský dolar a euro, které si z hlavních světových měn vedly na páru s americkým dolarem nejhůře. Situace na trzích ale jinak zůstává stabilní a většina akciových indexů minulý týden dokázala zakončit v zelených číslech, díky čemuž se implikovaná volatilita na amerických akciích (VIX) dokázala vrátit zpět na dosah 13b. Dnes nás ze zajímavých dat čekají především výsledky evropského PMI, které budou přicházet v průběhu dopolední seance.
  • Ranní videokomentář: CAD je po včerejšku nejsilnější od poloviny dubna, dnes britská inflace
    Včerejší seance dostala pod tlak evropské indexy, které bez zjevného fundamentu klesaly o více než procento. Americké indexy si ale své pozice udržely a situace na trzích zůstává i nadále stabilizovaná. Zajímavé věci se ale děly na devizovém trhu. Na svůj páteční výprodej včera navázala britská libra, která zůstává po volbách pod prodejním tlakem. Výrazného růstu se naopak dočkal CAD, kterému pomohl komentář viceguvernérky Bank of Canada Carolyn Wilkins na adresu kanadské ekonomiky. Dnešek přinese konečně i několik zajímavých dat, když se dočkáme hlavně britské inflace a německého ZEW indexu.
  • Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB
    Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.
  • Ranní videokomentář: CAD pozvolna likviduje ztráty z konce října, dnes britská průmyslová produkce
    Ani včerejší seance nepřinesla žádné nové fundamenty a důležité makro a většina měn si tak své pozice i nadále udržovala. Výjimkou byl kanadský dolar, který i s pomocí dražší ropy dokázal navázat na dřívější zisky a pokračoval v likvidaci ztrát ze začátku tohoto měsíce. Pod tlakem se pak ocitly hlavně akciové indexy, které v Evropě i v USA zahájily mírnou technickou korekci. Dnešní seance bude na data opět chudá a volatilita by měla být na většině trhů i díky svátku v USA nízká.
  • Ranní videokomentář: CAD zlikvidoval ztráty ze začátku týdne, dnes kanadská inflace
    I včera pokračovalo velmi poklidné obchodování na většině finančních aktiv. Akcie si své ceny drží a v bočním trendu probíhá obchodování na téměř všech hlavních měnových párech. Malou výjimkou byl CAD, kterému včera výrazně pomohly nově příchozí výsledky kanadských maloobchodních prodejů. Kanadská měna může být přitom velmi volatilní také dnes, jelikož z Kanady přijdou velmi důležité statistiky inflace.
  • Ranní videokomentář: Cena ropy prudce klesá, dnes data z amerického trhu práce
    Včerejší seance přinesla hlavně výprodej na ropě, který se přenesl i do dnešního rána. Ceny ropy jsou pod výrazným tlakem, protože na ně začíná ve větší míře doléhat hlavně rostoucí americká produkce a skutečnost, že se ani po snížení produkce OPEC zatím nedaří téměř vůbec snižovat vysoké světové zásoby. Na devizovém trhu se naopak dařilo euru, které navyšuje své pozice na páru s dolarem, zatímco pod silným tlakem i nadále zůstávají hlavně komoditní měny. Dnešek přinese ze zajímavých dat především výsledky z amerického trhu práce.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje