Pondělí 04. listopadu 2024 20:22
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Nastroje

Nervozita je zpět. Zlato se vrací nad 1 240 dolarů, německé výnosy nejníže od loňského dubna

24.02.2016 15:34  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Na evropské akciové trhy se dnes znovu vrací výprodej. Evropské indexy od rána výrazně ztrácí a většina z nich klesá o více než dvě procenta. Středeční seanci přitom zahájila většina indexů jen mírně pod včerejším close a jejich plynulý výprodej v průběhu dnes tak nasvědčuje tomu, že je růst averze k riziku znovu spíše důsledkem celkově negativního sentimentu, který na trzích převládá od začátku letošního roku. Německý DAX se po vzoru předchozích korekcí vrací zpět hlouběji do klesajícího trendového kanálu, ve kterém se drží již od loňského listopadu. Tahounem výprodejů v Německu jsou pak znovu banky, společně s automobilovým sektorem.

Untitled

Z důležitých fundamentů nás dnes zaujalo následující:

  • Italské průmyslové prodeje v prosinci klesaly o 1,6 % m/m a 3 % y/y. Jedná se o nejhorší meziroční výsledek od roku 2013 a další důkaz problémů, se kterými se začíná potýkat evropská ekonomika.
  • Za ECB dnes promluvil šéf německé Bundesbanky Jens Weidmann, který nabídl poměrně vyvážený komentář, když varoval před nízkou inflací, která by podle něj mohla klesnout zpět pod 0 % a zároveň upozornil, že počítá i nadále se solidním růstem německé ekonomiky. Jen doplníme, že si vzhledem ke slabým německý výsledkům z posledních několika týdnů tím druhým bodem nejsme zdaleka tolik jistí.
  • Brazílie se dnes dočkala dalšího snížení ratingu, který tentokrát na junk srazila také ratingová agentura Moody?s. Země má tedy ode dneška podle všech tří předních ratingových agentur dluhopisy s ratingem mimo investiční stupeň.

Více zajímavých fundamentů středeční seance zatím bohužel nepřinesla a i americká seance bude na zajímavé momenty pravděpodobně velmi chudá. Obchodníkům to však zjevně nevadí, když dnešní obchodování probíhá u většiny aktiv na solidních objemech. Růst averze k riziku přitom není vidět pouze na akciích, ale i na ostatních aktivech, které tradičně slouží jako bezpečné přístavy. Například výnosy z dluhopisů bezpečných zemí dál pozvolna klesají, díky čemuž se německé 10yr sazby dostaly až zpět na 0,14 %, kde se naposledy pohybovaly téměř přesně před rokem.

Untitled1

Velmi slušnou seanci ale za sebou mají dnes zatím i drahé kovy. Cena zlata a stříbra roste o procento a půl a v případě zlata se výrazně přibližuje únorovému high, když se znovu vyhoupla přes hranici 1 240 dolarů za unci.

Untitled2

Drahé kovy jsou dnes ale jedinou významnější komoditou, která svou pozici dokázala vylepšit. Průmyslové komodity, ze strachu před dalším zpomalováním světové ekonomiky, znovu ztrácí a například cena ropy WTI klesá o tři procent až pod 31 dolarů za barel.

Untitled4

Na devizovém trhu je pak seance o poznání klidnější, i když i zde najdeme měny se zvýšenou volatilitou, mezi které v posledních dnech patří především britská libra. Ta včera prolomila důležitý support v okolí 1,40 GBPUSD, dostala se až na sedmileté minimum a ve svém pádu pokračuje také během dnešní seance, kdy krátce klesla až pod 1,39 GBPUSD. Tématem výprodejů zůstává Brexit, ale značnou vinu nese na jejím pádu také americký dolar, který v minulých dnech dokázal výrazně zpevnit také na páru s eurem.

Untitled3

Dnešek přinese z USA výsledky prodejů nových domů (16:00) a americké zásoby ropy (16:30). Zveřejněná data pravděpodobně ale větší dopad na trhy mít nebudou a americká seance tak bude i nadále především v režii celkového sentimentu, který v poslední době preferuje především bezpečí před rizikem.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Nepříznivé bleskové průzkumy tlačí na euro
    Objevuje se stále více náznaků, že naděje na uzavření obchodní dohody mezi Čínou a Spojenými státy jsou přehnané. Trh však zůstává maximálně klidný, a to i po poměrně nejisté asijské sezóně. Tento týden můžeme čekat další kroky Fedu týkající se likvidity i další události, které budou držet pozornost upřenou na americký dolar. Euro je mezitím pod tlakem kvůli bleskovým průzkumům zářijového PMI.
  • Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou
    V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
  • Nepýtať sa, zavierať, utekať
    Trh máme poriadne rozbúrený, ale známky paniky nevidíme. Len sa dejú pohyby úplne iným smerom, ako by sa dalo očakávať...
  • Nerovnováhy v eurozóne ostávajú
    FED dodáva do Európy doláreEurópske banky posledn&ea...
  • Nerozhodné akcie a klesající dluhopisy. Nové zprávy nejsou motivací
    Dluhopisy dnes dopoledne pokračují v ústupu při nárůstu výnosů v USA či jádru eurozóny o 1 až 3 bazické body. Výraznější růst výnosů pak sledujeme u státních dluhopisů na periferii. Akcie v Evropě se ani dnes nedokáží shodnout na jasném směru a změny hlavních indexů jsou blízké nule.
  • Nerozhodné obchodování pokračuje, na programu velké techy i realitní data
    Kalendář firemních výsledků houstne jmény ze sektoru běžné spotřeby, ale také velkými techy, jako jsou Alphabet a Microsoft. Před zveřejněním čísel zůstávají akciové trhy opatrné a pokračuje smíšené obchodování. Na hlavních index převažuje červená, ale změny nejsou velké, a to i v případě amerických futures.
  • Nerozhodný závěr týdne vychází lépe dluhopisům
    Hlavní akciové trhy si na konci týdne nevybraly jasný směr, když chybějí dostatečně silné impulsy, které by jim ho ukázaly. Evropské akcie se tak nacházejí stále v záporu (DAX -0,6 pct), zatímco americké ve většině rostou (S&P500 +0,2 pct). Nejvíce sledovaný Nasdaq osciluje kolem nulové změny a momentálně se nachází těsně v záporu.
  • NERV dnes odmítl ekonomický lockdown, firmy a podniky opatření důsledně dodržují a představují v souhrnu i důležitou platformu pro testování
    Většina členů Národní ekonomické rady vlády (NERV) na dnešním večerním jednání s vládními představiteli v čele s premiérem Andrejem Babišem odmítla zpřísnění ekonomického lockdownu. Neztotožňuje se s myšlenkou dalšího omezení nyní běžících provozů a výrobních podniků. Podniky a firmy podle převažujícího názoru členů NERV dodržují protipandemická opatření důsledněji, než je tomu mnohde mimo ně. NERV neodmítá zpřísnění v sociální oblasti, která však tedy nemají mít nepříznivý dopad ekonomický. Podniky a firmy totiž nejen značně přispívají k celkovému ekonomickému výkonu země, ale rovněž představují fungující platformu pro provádění rychlotestů, čímž doplňují roli státu v procesu testování.
  • Nervousness Is Increasing In The Markets
    Yesterday, the main stock indices of the United States showed positive dynamics and finished the trading session with ...
  • Nervozita doléhá na středoevropské měny, švýcarský frank po zásahu centrální banky oslabuje
    Negativní sentiment pokračoval i dnes a plně se projevil na devizových trzích. Obavy z dluhov...
  • Nervozita kolem osudu britské premiérky drží libru pod tlakem, ztrácejí také evropské akcie
    Pondělní seance na trzích probíhá zatím docela nervózně, což lze vidět hlavně na vývoji evropských indexů, Ty dnes navázaly na korekci z minulého týdne a pokračují v pozvolném pádu, když většina z nich ztrácí okolo jednoho procenta. Německý DAX už se dokonce dostal pod hranici 13 tis. euro a dál postupně odevzdává zisky, které nabral koncem minulého měsíce. I přes korekci se ale fundament ani dnes nijak výrazně nemění a pondělní výprodej považujeme opět za spíše technickou záležitost. O tom by měla napovídat i skutečnost, že indexy ztrácejí v plynulém klesajícím trendu prakticky od začátku obchodování v Evropě.
  • Nervozita na hlavních trzích stoupá, koruna i pražská burza však rostou
    Z více či méně negativního vývoje evropských akcií si odpoledne vzalo případ i zámoří, přičemž pokles zdejších hlavních indexů činí 0,3-0,5 procenta. Na trhy nadále působí nejistota před dalším důležitým hlasováním o brexitu a smíšené firemní výsledky. Dluhopisy jsou na tom smíšeně, přičemž v USA výnosy nepatrně klesají a v Evropě převažuje růst.
  • Nervozita na trzích ráno polevuje, což měnám v regionu pomáhá ke korekci
    Tento týden začal ve značně negativním duchu kvůli ukrajinské krizi. Dnes ale tlak polevuje, když Rusko stahuje své je...
  • Nervozita na trzích stoupa.
    Včera, klíčový akciové indexy USA prokázali pozitivní dynamiku a uzavřeli obchodní seanci s růstem, poprvé za několik ...
  • Nervozita na Wall Street, banky v suterénu
    Americké akciové indexy před zítřejšími inflačními daty prochází volatilní seancí s rychlými pohyby. Aktuálně vykazují smíšenou bilanci, když do zisku se probojoval technologický Nasdaq (+0,3 %), širší index přidává necelých 0,1 %, zatímco tradiční index Dow Jones ztrácí více než 0,5 %.
  • Nervozita pokračuje, nepomohly výsledky ani Fed
    Začátek evropského obchodování je znovu negativní a obavy spojené s koronavirem a vakcínou jsou pouze jedním z nepříznivých vlivů. Včerejší Fed nepřekvapil tím, že nechal nastavení politiky i svůj holubičí postoj beze změny. Na jednu stranu mohlo trhy potěšit, že podpora bude pokračovat i přes očekávané zvedání inflace. Na stranu druhou ovšem nepotěší prohlášení, že oživení po pandemii podle Fedu ztrácí tempo. Informace ze zasedání tedy náladu nezvedly.
  • Nervozita pomáhá dluhopisům a doléhá na akcie. Ropa z ní překvapivě netěží
    Akciové trhy obrátily dolů. Evropa po dopolední nerozhodnosti nabrala ztráty, aby se je aktuálně snažila trochu zmenšit. Klíčové indexy až na výjimky ztrácejí kolem procenta. Amerika otevřela směrem dolů, přičemž S&P 500 je dole o 1,1 pct.
  • Nervozita před Fedem poslala Wall Street dolů
    Americké akciové trhy se včera po pondělním krátkém pozitivním nadechnutí opět vrátily k negativní náladě. Na trhu nadále panují obavy z toho, jak Fed přistoupí k nastavení své měnové politiky. Hlavní indexy na Wall Street při vysoké volatilitě nakonec odepsaly přibližně 1 % a index S&P 500 se tak opět přiblížil na dohled svému dvouměsíčnímu minimu. Automobilka Ford Motor varovala, že její výsledky za 3Q budou negativně ovlivněny vyššími náklady a růstem nedokončené výroby v souvislosti s nedostatkem výrobních dílů. Akcie Ford se tak propadly o více než 11 %. Analytici Bank of America začali s pokrýváním titulu Etsy na doporučení „neutrální“ s cílovou cenou na úrovni 120 USD. Akcie Etsy na tento report reagovaly propadem o více než 6 %.
  • Nervozita před Fedem roste a stoupající výnosy doléhají na Nasdaq
    Dokáže Fed představit novou, o dost optimističtější prognózu, a zároveň přesvědčit o tom, že se inflace zvedne jen přechodně a nebude třeba urychlovat zpřísnění politiky? Dnešní vývoj na finančních trzích naznačuje, že tomu investoři spíš nevěří. Výnosy amerických dluhopisů míří nahoru a 10Y splatnost je o 6 bazických bodů výš na 1,68 pct.
  • Nervozita před Fedem stoupá, dolar ustupuje. Italská aktiva však těší nové zprávy
    Poté, co akcie na Wall Street včera neudržely slušné zisky z úvodu, zůstává Evropa ráno hodně opatrná. Hlavní indexy se drží jen těsně v plusu a změny dluhopisových výnosů jádrových zemí vykazují pouze malé změny.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new