Akciový výhled
Akciový výhled: Stabilní futures
21.06.2024 Futures na závěr týdne naznačují stabilní otevření pro akciové trhy, jak v Evropě, tak v zámoří. Na Wall Street jsme sice včera viděli pokles indexu SP500 (-0,25% na 5473 bodů), ale vývoj byl smíšený ve smyslu náznaku „zdravější“ rotace. Přepálené akcie gigantu NVDA registrovaly po delší době propad (-3,5%), zatímco některé akcie se „zkoušely“ kupovat. Uvidíme tedy, zda potenciálně lokální vrchol u NVDA bude znamenat příliv peněz do jiných titulů nebo budou trhy klesat celkově.
Akciový výhled: Futures mírně rostou
20.06.2024 Evropské akcie by měly ve čtvrtek ráno otvírat dle indikací futures lehce růstově (+0,2%). Včera nakonec zisky většinou neudržely, např. německý DAX ztratil -0,3%. Jak jsme předpokládali, investoři se kvůli politické nejistotě rychle do pozic zpět nevracejí. Po dni volna se k obchodování vrátí Wall Street, zámořské futures aktuálně přidávají +0,3%. Doufejme, že se taky zvýší celkově aktivita na trzích.
Akciový výhled: Čeká nás zřejmě klidnější den, v USA svátek
19.06.2024 Ve středu ráno čeká evropské akcie dle indikací futures lehce růstové otevření (+0,2%). A vzhledem k svátku v USA to vypadá na velmi klidný den. Okolní trhy mají po propadech z minulého týdne za sebou dva růsty, s návratem do pozic však investoři vzhledem k nejisté politické situaci ve Francii příliš nespěchají. V zámoří sledujeme stále stejnou „písničku“, když růst se v podstatě soustředí na horečku kolem AI, společnost NVDA včera dokonce v tržní kapitalizaci překonala MSFT a stala se nejhodnotnější firmou světa.
Akciový výhled: Evropa v úterý ráno v kladných číslech
18.06.2024 Evropské akcie začnou úterní obchodování dle indikací futures v kladném teritoriu kolem +0,5%. Stabilizaci po propadech jsme viděli již včera, některé sektory (včetně bank) registrovaly v pondělí mírné zisky. Na Wall Street se dařilo především velkým společnostem (TSLA, Apple) kam zřejmě zamířila hotovost investorů kvůli politické nejistotě ve Francii.
Akciový výhled: Evropa se po propadech bude snažit konsolidovat
17.06.2024 Evropské akcie se po výprodejích z minulého týdne (indexy ztrácely -3% až -5%)budou v úvodu pondělního obchodování snažit růst. Dle indikací futures do -0,5%. Investoři reagovali především na předčasné volby ve Francii, které mají potenciál přivést fiskální politiku Francie do kolize s EU. Představitelka krajní pravice Le Penová se o víkendu snažila trhy uklidnit, že neznají detailněji jejich ekonomický program.
Akciový výhled: Evropa v pátek ráno v kladných číslech
14.06.2024 Po včerejším výprodeji (např. DAX -2%) by měly dle indikací futures otvírat evropské akcie v pátek ráno růstem kolem +0,4%. Po víkendových volbách a politickém „chaosu“ ve Francii je zatím pokles akcií v Evropě tento týden největší od října loňského roku (přes -2%). Ve čtvrtek se nedařilo bankám, sektor ztratil přes -2%, když k francouzským titulům se přidaly i ostatní. Kromě Deutsche Bank, která si tento týden odepsala přes -5%, se tento vývoj včera dotkl Erste. Její akcie v Praze propadly pod 1090 Kč (-1,5%), ale ve Vídni pokles akceleroval až na 1075 Kč. Na Komerční bance byl vývoj klidnější, akcie se ke konci dne obchodovaly u 766 Kč (-0,6%).
Akciový výhled: I přes růst na Wall Street otevře Evropa spíše mírně dolů
13.06.2024 Po včerejším růstu (především ve druhé části dne) budou ve čtvrtek ráno otvírat evropské akcie v záporu kolem -0,3%. Ve středu investoři ostře sledovali 2 události, zatímco americká inflace v květnu zpomalila o něco více, než se čekalo (+3,3% vs. 3,4% oček.), FED večer zněl o něco více jestřábím tónem než by si trhy přály. Centrální banka uvítala zlepšující se čísla ohledně inflace, stále však vidí spíše jedno snížení sazeb v letošním roce.
Akciový výhled: Evropa zkusí otevřít růstem
12.06.2024 Evropské akcie mají za sebou tři poklesy v řadě, ani včerejší silnější otevření nakonec nevedlo k růstu. V čele poklesu byl bankovní sektor, francouzské banky si výrazně odepsaly druhým dnem v řadě (např. Societe Generale -12% tento týden). To vše po výsledku víkendových voleb a současné nejistotě kolem francouzských předčasných voleb. To sebou zvedlo výnosy dluhopisů (tzn. pokles jejich cen) i na ostatních evropských trzích.
Akciový výhled: Evropa se v úvodu pokusí mírně růst
11.06.2024 Po pondělním propadu se evropské akcie budou v úterý ráno snažit otevřít lehce v kladném teritoriu (+0,2% dle futures). Včera jsme viděli pokles tažený francouzskými akciemi (banky v čele se Societe Generale -7%) v reakci na výsledky voleb a oznámením prezidenta Macrona vypsat volby předčasné. Německý DAX největší denní ztráty kolem -1% nakonec snížil na -0,3%. Wall Street v pondělí následně posílila, index SP500 přidal +0,3% na 5360 bodů.
Akciový výhled: Evropa otevře v záporném teritoriu
10.06.2024 Evropské akcie budou v pondělí ráno dle indikací futures otvírat v záporném teritoriu kolem -0,5%. Kromě doznívání pátečního silného reportu z amerického trhu práce (pomalejší snižování sazeb) investoři sledují výsledky víkendových voleb v Evropě. Hlasy pro krajní pravici a předčasné volby zřejmě způsobí vyšší volatilitu hlavně u francouzských akcií.
Akciový výhled: Investoři budou vyčkávat na odpolední data z amerického trhu práce
07.06.2024 Zámořské indexy zakončily včerejší seanci smíšeně s malými změnami oproti středečnímu závěru. Zatímco index DJIA registroval mírný zisk, tak S&P a Nasdaq nepatrně ztratily. Na trhu byla vidět nižší aktivita a opatrnost před dnešními klíčovými daty z amerického trhu práce. Investoři budou sledovat, zda se potvrdí určité ochlazení na pracovním trhu, což by mohlo přimět Fed ke snížení sazeb již na podzim.
Akciový výhled: Evropa naváže na růst Wall Street
06.06.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek otvírat dle indikací futures v kladných číslech kolem +0,4%. Wall Street včera uzavřela 25. rekordem v tomto roce, index SP500 uzavřel zpět nad 5300 body (+1,2% na 5354 bodech). Růst byl tažen zatím nezadržitelnou společností NVDA, která je nyní 2. nejhodnotnější firmou světa s tržní kapitalizací nad 3 bil. USD. Po 5. v řadě rostly také americké dluhopisy, po největší rally od prosince tak jejich výnosy klesly pod 4,30% na 10-leté maturitě.
Akciový výhled: Evropa začne růstově
05.06.2024 Evropské akcie budou ve středu ráno otvírat v kladném teritoriu kolem +0,5% dle indikací futures. V kladných číslech se včera nakonec obchodovala také Wall Street (index SP500 +0,15% na 5291 bodů). Pomohl slabší trh práce, ceny dluhopisů rostly v zámoří 4krát v řadě, výnosy 10-letého klesly z úrovní nad 4,50% směrem k 4,32%. Asie se obchodovala smíšeně, rostly čínské akcie (+0,5%). V Praze index PX v úterý propadl nejvíce za poslední měsíc -1% na 1537 bodů. Pod tlakem byly banky, Komerční banka si odepsala -2,3% na 755 Kč, Erste v Praze uhájila 1100 Kč (-2%), ale ve Vídni titul uzavřel ještě níže na 1088 Kč. Zítra bude v Evropě sledované zasedání ECB, očekáváme snížení sazeb -0,25%. Akcie ČEZ si i přes pokles komodit obchodují v pásmu kolem 945 Kč. Investoři nyní očekávají, zdali stát potvrdí v příštích dnech výši oznámeného návrhu 52 Kč dividendy. Dnes by se domácí trh mohl konsolidovat, návrat kupců by mohla registrovat Komerční banka.
Akciový výhled: Evropa lehce dolů, Kofola s výsledky
04.06.2024 Evropské akcie budou dle indikací futures po včerejším růstu (např. DAX +0,6%) otvírat mírným poklesem kolem -0,2%. V zámoří jsme včera sledovali lehký růst (SP500 +0,1%), po slabší tovární aktivitě rostly dluhopisy (tedy pokles jejich výnosů). Očekávání ohledně snížení sazeb v USA je nyní nastaveno na 50% šanci již během září. Ze zajímavých pohybů lze zmínit propad cen ropy na 73,30 u WTI. V Asii jsme viděli smíšený vývoj, zatímco dolů zamířilo Japonsko (-0,2%), lehce rostly čínské akcie v Hong Kongu (+0,4%). Pražská burza vstoupila do nového měsíce obchodováním na červené nule. V záporu byly domácí banky (KB +Moneta), Erste ještě mírně rostla na 1126 Kč (+0,8%). ČEZ zastavila meta 950 Kč (-0,2%). Po zavření trhu reportovala Kofola, provozní čísla byla nepatrně nad odhady trhu. Po předchozím růstu akcií nečekáme větší reakci, titul v pondělí uzavřel na 298 Kč.
Akciový výhled: Evropa začne růstově
03.06.2024 Po silném pátečním závěru na Wall Street (SP500 +0,8% na 5277 bodů) se pozitivní sentiment přelil také do Asie. V čele růstu byly akcie v Hong Kongu (+2%). Investoři si „oddechli“ po pátečních datech z USA, kdy zejména výdaje na spotřebu zaznamenaly nejmenší nárůst v roce. První obchodní den v novém měsíci by dle indikací futures měla začít růstově také Evropa (+1%). Zde bude stěžejní událostí čtvrteční zasedání ECB, která by měla podle našeho názoru snížit úrokovou sazbu -0,25%. Citlivěji by v dalších dnech mohly reagovat zejména bankovní akcie. V Praze očekáváme v pondělí určitou korekci „živějšího“ závěru na Monetě, jejíž akcie poskočily v aukci na 99,60 Kč (+2,5%). Erste se nad 1120 Kč již zřejmě příliš chtít nebude. ČEZ v minulém týdnu oslabil pouze jednou, akcie uzavíraly na 948,50 Kč (+1%). Cena povolenek se usazuje mezi 75-76 Euro a je nejvýše od začátku roku.
Akciový výhled: Klidnější otevření
31.05.2024 V pátek ráno čeká evropské akcie zřejmě nevýrazné otevření, alespoň to indikují futures. Wall Street včera ztratila, index SP500 oslabil -0,6% na 5235 bodů, když v čele poklesu tentokrát stály technologie. Asii se přes noc podařilo přerušit ztrátovou sérii, dařilo se Japonsku (+1,2%), i přes slabší makrodata se v kladném teritoriu udržela také Čína. Sledované výnosy dluhopisů včera ustoupily z květnových maxim, americká 10-tka se obchoduje u 4,55%. Další pohyb se může odvíjet od dnešních odpoledních makrodat z USA (PCE) či dopolední evropské inflace CPI. D. Trump byl uznán vinným ve všech bodech obžaloby z falšování finančních záznamů. Uvidíme, jestli to může mít vliv na posun preferencí před volbami a následně u amerických voleb. Pražská burza ve čtvrtek stagnovala, index PX uzavřel na 1540 bodech. Při klidném vývoji si z bank nejlépe vedle Moneta (+1,2%), naopak prodejní převaha byla na Komerční bance (-0,3%). ČEZu se podařilo posunout k 940 Kč (+0,5%). Dnes čekáme celkově opět klidnější vývoj s možným růstem aktivity ve druhé části dne.
Akciový výhled: Evropa zatím (opět) dolů, přijde postupná stabilizace?
30.05.2024 Po dvou ztrátových dnech (např. včera DAX -1,1%) to zatím v Evropě vypadá na další pokles. Dle indikací futures otevřeme v záporu kolem -0,4%. Sentiment se přelije z Asie, kde index MSCI Asia oslaboval třetím dnem v řadě, nedařilo se např. akciím v Hong Kongu (-1,2%). Za výprodeji stojí mj. pokles dluhopisů, který tak zvedl jejich výnosy, sledovaná americká 10-tka se tento týden zvedla zpět k 4,60%.
Akciový výhled: Otevření Evropy v mírném záporu
29.05.2024 Wall Street při včerejším obchodování ještě uzavřela na červené nule, ale náznak zvýšené volatility byl k vidění po slabší aukci amerických 2 a 5–letých dluhopisů. Nyní zámořské futures ztrácí -0,4%, výnosy dluhopisů se zvedly ze 4,46% na 4,56% u 10-letého dluhopisu. To vytvořilo tlak na riziková aktiva, Asie přes noc ztrácela druhým dnem, nedařilo se Hong Kongu (-1,6%). Evropské akcie by mohly otvírat se ztrátami kolem -0,2%. Vzhledem ke zmíněné nervozitě kolem vývoje inflace (trh sází pouze na jedno snížení sazeb v USA letos) budou investoři dnes sledovat inflační data z Německa. Pražská burza v úterý uzavřela na 1543 bodech (-0,3%) u indexu PX. V závěru byla pod tlakem Komerční banka (-1%), jež uzavřela na 777 Kč. Naopak Erste se mírně zvedala (+0,5%), stabilně u 936,5 Kč se vyvíjel ČEZ. Dnes čekáme celkově mírně ztrátovou tendenci na domácím trhu.
Akciový výhled: K obchodování se připojí Wall Street, futures mírně kladné
28.05.2024 Evropské akcie budou dle očekávání futures začínat úterní obchodní den s malými zisky. Budou tak následovat Asii, kde index MSCI Asia Pacific lehce přidával podruhé v řadě. Po dni volna se k obchodování připojí také Wall Street, zámořské futures přidávají +0,15%. Investoři se v dalších dnech budou soustředit na inflační data z Evropy a v pátek se zveřejní americké PCE. V této souvislosti je vidět oslabující USD třetím dnem v řadě, tedy panují určité naději, že inflace by mohla ustupovat. V Praze se včera obchodovaly „vídeňské“ tituly Erste a VIG na burze bez nároku na dividendu, byl tedy vidět technický pokles akcií. Erste si odepsala -50 CZK a VIG -9 CZK. Představenstvo Kofola navrhlo včera večer výplatu dividendy 13,5 CZK, což je podle našeho čekávání. Rozhodný den pro výplatu byl stanoven na 9. července. Dnes čekáme rovněž klidnější rozjezd domácího trhu.
Akciový výhled: Pozvolný start v Evropě, v US se neobchoduje
27.05.2024 Evropa se probudí do nového obchodního týdne v neutrálních hodnotách, když dle futures kontraktů oscilujeme kolem nuly. V asijsko-pacifickém regionu se obchodovalo na vlně pozitivního sentimentu založeného na potenciálních vyhlídkách cutů hlavní sazby v Americe, dosud se hovořilo spíše o tom, že by Fed ponechal sazby na stávajících úrovních. O další rétorice napoví americká makro data v tomto týdnu, dnes kvůli svátku v US však čekejme jejich absenci a nižší obchodní objemy napříč trhy. Sentiment podpořila také čísla o ziskovosti čínských průmyslových firem, indikující účinnost dřívějších vládních investic do domácích průmyslových podniků. Svou pozornost tedy alespoň dnes můžeme přesunout na dění v Evropě, i zde však čekejme pomalejší rozjezd a obchodování spíše na vlně sentimentu. Na titulech kotovaných na pražské burze, konkrétně Erste a VIG, čekejme technický pokles o výši dividendy, tedy první den, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu. Na parketu pražské burzy se v závěru minulého týdne spíše umazávaly zisky, akcie Komerční banky během poslední seance odskočily od technického dna a zakončily při 786 Kč, ČEZ pohledem technického analytika otestoval v závěru minulého týdne 200denní klouzavý průměr a v dnešním úvodu zahájí obchodování nad 930 Kč.
Akciový výhled: Evropa otevře v záporu po poklesu na Wall Street
24.05.2024 Globální akcie mají nakročeno poprvé v týdenním kontextu v květnu oslabit. Wall Street včera ztratila podruhé v řadě, když slušná ekonomická aktivita posunula očekávání trhu ohledně snížení sazeb v USA z listopadu na prosinec. Index SP500 ve čtvrtek ztratil -0,7% na 5268 bodů. Evropské akcie tak v pátek ráno dle indikací futures otevřou v záporu kolem -0,5%. Asii vedl dolů Hong Kong (-1,5%). V Praze se dnes na burze obchodují naposledy s nárokem na dividendu „vídeňské“ tituly Erste (2,70 Euro) a VIG (1,40 Euro). Akcie Erste se v posledních dnech obchodovaly mezi 1160-1170 Kč. Dnes by domácí trh mohl spíše oslabit vzhledem k zahraničnímu sentimentu.
Akciový výhled: COLT CZ zaostal za odhady
23.05.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek ráno otvírat v kladném teritoriu kolem +0,3% dle indikací futures. Ty zámořské aktuálně přidávají +0,5%. Sentiment podpořily včera večer po zavření trhu výsledky společnosti NVDA, která překonala odhady trhu a navíc oznámila split svých akcií 10:1. V Asii se dařilo Japonsku (+1,2%), brzdou byly naopak čínské akcie a propad byl k vidění v Hong Kongu (-1,5%). Kromě výsledků NVDA stojí za zmínku zveřejněné zápisky ze zasedání FEDU, kde byla patrná nejistota jeho členů ohledně hodnocení inflace (indexy v reakci včera ztrácely). V Praze dnes zveřejnila výsledky hospodaření společnost COLT CZ. Oproti odhadům trhu však zaostala, čistý zisk dosáhl 360 mil. Kč (odhad 404 mil.) a EBITDA 488 mil. Kč (vs. 604 mil. Kč). Po nedávném růstu akcií by tak mohl být na COLTu prostor pro vybírání zisků.
Akciový výhled: Trhy zatím v úzkém pásmu
22.05.2024 Akciové trhy se v posledních dnech obchodují ve velmi úzkém pásmu. Je to tím, že investoři vyčkávají na další impulsy. Evropa bude ve středu ráno otvírat s nepatrně prorůstovou tendencí. Asie se přes noc obchodovala smíšeně, ztrácelo Japonsko (-0,7%) a mírně posiloval Hong Kong (+0,2%). V zámoří v úterý index SP500 přidal +0,2% na 5321 bodů. Dnes bude reportovat výsledky obr a současně dítě umělé inteligence NVDA a všichni budou zvědaví, zdali firma naplní očekávání.
Akciový výhled: ČEZ podle očekávání s návrhem 52 Kč dividendy
21.05.2024 Po nepatrně růstovém vstupu evropských indexů do nového týdne nyní futures pro změnu indikují lehce ztrátový začátek (-0,2%). Na Wall Street jsme v pondělí viděli pomalejší rozjezd, index SP500 uzavřel kladnou nulou na 5308 bodech. Investoři vyhlížejí další katalyzátory, těmi mohou být (pro sentiment na technologiích) zítřejší výsledky NVDA či zápisky ze zasedání FEDu.
Akciový výhled: Mírně rostoucí futures
20.05.2024 Evropské akcie resp. indexy budou dle futures otvírat v lehce růstovém módu (+0,3% dle indikací futures). Akcie v Asii rostly po 7. V řadě, index MSCI Asia přidal +0,4%, v čele růstu bylo tentokrát Japonsko (+0,7%). Za zmínku stojí růst cen některých komodit, ceny mědi jsou na historických maximech a poprvé překonaly metu 11000 USD. Roste také zlato (+0,8%) na 2435 USD. Lze tak čekat pozitivní reakci těžařských firem. V pátek nakonec zakončila Wall Street nepatrným růstem, index SP500 uzavíral na 5303 bodech (+0,12%). Tento týden budeme ve středu sledovat zápisky ze zasedání FEDu. Naposledy s nárokem na dividendu budou tento týden k mání akcie Erste. Index PX v Praze v pátek přidal +0,3% na 1561 bodů. Nejvíce se dařilo zmíněné Erste (+2,1%), jež tak uzavřela na 1163 Kč. Ve Vídni dokonce růst pokračoval na 1171 bodů. Pohyb byl celkem překvapivý, evropský bankovní sektor tolik neposiloval. Od úrovní nad 920 Kč se k 914 Kč vracel ČEZ. Dnes čekáme pomalejší rozjezd na domácím trhu.
Akciový výhled: Evropa v problémech a francouzské polovodičové překvapení
05.06.2023 V květnu hospodářský růst Evropy výrazně zpomalil, což nadělalo další vrásky na čele ekonomům, kteří se již dřív obávali, že nás čeká pokles světové ekonomiky. Odvětví kybernetické bezpečnosti si vedlo velmi dobře a společnost Crowdstrike navýšila odhadované tržby i zisky za poslední fiskální rok. Navzdory letošnímu 35% nárůstu tržeb ale investoři poslali její akcie o 7 % níž. V závěru se pak podíváme na výsledky očekávané v příštím týdnu a zaměříme se zejména na menší francouzskou polovodičovou firmu Soitec.
Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma
12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
Série investičních a tradingových streamů je v plném proudu. Zjistěte, jaký je výhled pro akcie, komodity a mnoho dalších aktiv!
23.01.2023 Začátek roku přinesl svěží vítr na finanční trhy. Můžeme ale opravdu očekávat výrazné změny, nebo se jedná jen o další rally medvědího trhu a po chvíli euforie budeme pokračovat do těžké recese? Pro zodpovězení těchto otázek připravilo XTB celou sérii živých vysílání, kdy každý jednotlivý stream je zaměřen na specifický instrument.
Čeká nás delší období inflace, shodli se odborníci na konferenci XTB
30.11.2022 Hlavním tématem příštího roku budou pro investory vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Období vysoké inflace přitom může i přes snahu centrálních bank trvat kvůli rostoucím výdajům států delší dobu. Shodli se na tom účastníci online investiční konference společnosti XTB, která se uskutečnila v sobotu 26. listopadu. Zároveň ale podle řady z nich není nutné z pohledu investora příliš řešit, zda nastane ekonomická recese. Správný investiční horizont by měl být totiž dlouhodobý, navíc recese přináší dobré příležitosti k nákupu akcií.
Globální akciový výhled – Býci by se měli mít i nadále na pozoru
23.11.2022 Nejširší globální akciový index MSCI All Country World poklesl ze svého historického maxima ze dne 16. listopadu 2021 ke dnešku již o 20 %. Mnoho akciových býků se proto v tuto chvíli domnívá, že je nyní vhodný okamžik k větším akciovým nákupům. Já nicméně zůstávám spíše opatrný a vůbec bych se nedivil, pokud by v následujících měsících globální akciové trhy i nadále klesaly. Další pokles by se klidně mohl opět pohybovat kolem 15-20 %, takže celkový pokles globálních akciových trhů z historického maxima by mohl dosáhnout až 40 %. Tento svůj spíše negativní aktuální globální akciový výhled opírám o několik nepříznivých fundamentálních faktorů.
S&P 500 je poblíž rekordních cen
04.01.2022 Americké akcie mířily v pondělí vzhůru a obchodovaly se poblíž historických maxim. Naopak státní dluhopisy se pohybovaly dolů, protože obchodníci se připravovali na začátek potenciálně volatilního roku a na tři očekávaná zvýšení sazeb ze strany Fedu.
Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání
20.12.2021 Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?
25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
Investiční výhled Michala Stupavského
18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
Burzovní grafy: Býci posunuli americký akciový trh na dohled rekordů
15.09.2019 Americký akciový index S&P 500 za týden posílil o 0,96 %, je poblíž historických maxim a opakovaně uzavřel nad 3 000.
Akciový výhled: Globální akcie vykazují největší odklon od roku 2007
09.07.2019 Společnost dosáhla zásadního bodu zlomu na několika frontách, což bude mít zásadní dopad na globální akcie i investory. Dosáhli jsme konce globalizace, jak ji známe od počátku osmdesátých let minulého století. Životní prostředí, nerovnost, úvěry a globální nabídkové řetězce vykazují obrovskou nerovnováhu.
Akciový výhled: Chystá se pořádná bouře, která zvedne vlnu inflace
04.07.2019 Centrální banky na hrozící zpomalení ekonomiky a obchodní válku reagují tím, že panicky snižují úrokové sazby a signalizují nové extrémní uvolňování. Politici se mezitím začínají klonit k myšlence „moderní monetární teorie“. Náš model naznačuje, že ve třetím čtvrtletí čeká nejnižší bod ekonomického cyklu Čínu. Pro Spojené státy, Velkou Británii a Evropu to pak bude první až druhé čtvrtletí. Navíc bychom mohli začít směřovat k masivnímu opakování globální krize.
Akciový výhled: Proč zůstávají evropské akcie pozadu?
16.04.2019 Evropské akcie se globálně opožďují, mají slabé výnosy a nízké zhodnocení. Zároveň se jejich ceny drží výrazně pod cenami amerických titulů. A protože se připravujeme, že brzy skončí období konvergence a rostoucí globalizace, Evropa asi zůstane ještě více pozadu. Co s tím mohou politici dělat?
Letošní akciové poklesy má na svědomí nárůst rizikové averze
13.12.2018 Globálním akciovým trhům se v letošním roce příliš nedaří. Globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku přibližně v 6% mínusu. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu celé světové ekonomiky, obchodní válka mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky (přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou), zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem a korespondující zpřísňování měnových podmínek amerického dolaru, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží
26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
Související klíčová slova:
FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Brexit | Čína | Japonsko | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | HDP | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Apple | Evropské akcie | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | Buy and hold | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Grafy | High | Index PX | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Kotace | Koš | Kurz | MMF | Makléř | Makro data | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Obchodník | Open | P/E | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Split | Spread | Stagflace | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Komoditní trhy | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Credit Suisse | Japonská měna | Obchodovat | Akcie ČEZ | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Výrobní náklady | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Riziková averze | Index strachu | BTC | Burzy | Rozvíjející se trhy | Ceny akcií | Obchodníci | EURCZK | EPS | EuroCOIN | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Volatilní | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie KB | Akcie Kofola | Akcie Komerční banky | Akcie obchodování | Akcie Philip Morris | Akcie Tesla | Akcie VIG | Analytika | Banka | Fio banka | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | DJIA | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Expirace | Fio | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Management | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Odkup akcií | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Pšenice | Risk Off | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Trh | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Rozkolísanost trhu | ZEW | Buffett | Put | Báze | Buy | Cílová cena | Čistá úroková marže | Diskont | Dluhopisový index | EBITDA | EV | Hold | Indie | Měď | Obchodní den | Prospekt | Provozní marže | REIT | ROCE | Sell | Tier 1 | CTA | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | Světové ekonomiky | Burzovní grafy | Volby | Frustrace | Burza dnes | Burze | Investment | National Securities | Unicredit | Jackson Hole | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Nordea | Technické indikátory | Reporty | Finanční trhy dnes | Snižování sazeb | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Moneta Money Bank | Volby v USA | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Akcie bank | Západoevropské akcie | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Realitní trh | Velké banky | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Kryptoměny | Závěrečná aukce | Citi | S&P | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Akcionáři | Výnosy amerických dluhopisů | Šéf společnosti | Tesla | Vysoká volatilita | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Globální krize | Západoevropské trhy | Mzdy | Aktivní investování | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Západoevropské burzy | Světové trhy | Index amerických akcií | Výnosy | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Měnové krize | Kapitálové strategie | Alphabet | Japonský Nikkei | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Mercedes | Finlord | J.P. Morgan | Bankovní index | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Ceny pšenice | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index Topix | Růst bitcoinu | NEST | Lithium | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Akciové valuace | Index Russell 2000 | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Očekávání investorů | Boris Tomčiak | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Globální růst | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Šéf Fedu | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Úrokový výnos | Výsledky firem | Americké volby | Analytické služby | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Růst zisků | Německé akcie | Michal Stupavský | Ceny zemního plynu | Výsledky ČEZu | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Zpětný odkup akcií | Obchodní aktivity | Akcie klesají | Stav americké ekonomiky | NVDA | Americké společnosti | Snížení sazeb | Doporučení Saxo Bank | Akcie a ETF | Komoditní výhled | NASDAQ 100 | Nordea Bank | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Obavy z recese | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | KB | Depozitní sazby | Očekávání trhu | Výše dividendy | Úpis akcií | Data z Německa | ESG | Makroekonomický výhled | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Oslabování japonského jenu | TOPIX | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Deficit | Peter Garnry | Objem | Data z USA | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Standardní odchylky | Recese světové ekonomiky | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Inflace v USA | ČSÚ | Firma | Zasedání ČNB | CPI v eurozóně | BAT | Růst cen | Index DOW | Hospodářský růst Evropy | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Erste Group | Vývoj trhu | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | INTC | Americká data | Na burze dnes | Dluhopisoví investoři | Technické rezistence | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Na burze | Vyšší poptávka | Dnešní data | Impuls | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Americká cla na čínské zboží | Ceteris paribus | Problémy | Růstový impuls | Ekonomická recese | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Philip Morris ČR | Výsledek voleb | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Zavedení cel | Míra | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | FedEx | Akcie FedEx | AAPL | Ministr hospodářství | Dot-com | Dovozní cla | Stratég | Hlavní akciové indexy | Josef Dudek | Peking | Americký index | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Akcie Philip Morris ČR | Akciový býčí trh | Objem objednávek | Návratnost | Miliardy eur | Írán | Návrat výnosů | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | ASML | Nový rekord | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Smíšené výsledky | SAP | Valuace akcií | Obchodování na Wall Street | Situace na Blízkém východě | Dobrá čísla | Velké firmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Krach | Francouzský prezident | Ropná pole | Trump | Čínské indexy | Prezident | Google | Samsung | Trhy | Pražské burzy | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Většinový podíl | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Vysoká inflace | Boeing | Úsilí | BABA | Obchody | Výdaje | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Adidas | Amerika na prvním místě | Americké ekonomiky | Medvědi | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | XTB Live Trading | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Představitelé Číny | Šéfka ECB | Americký Fed | Jižní Korea | Vývoj | Nižší sazby | Výkyvy | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | Restrikce | Akcie včera | Profitovat | Tencent | MSCI China | Další vývoj | Stimuly | Největší propad | Třída aktiv | Špatné výsledky | Krátkodobé dluhopisy | Asijská seance | Propad na Wall Street | Stimul | Odhad inflace | Index NASDAQ 100 | Wall Street index | Politbyro | Automobilka | Žádosti o podporu | Pokles cen komodit | Fed včera | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Salmán | MF | Škoda | Komerční banky | Futures v Evropě | Hotovost | Prodejní tlak | Další růst | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Německé CPI | Izrael | Ekonomiky | VW | Globální dluhopisový index | Války | CECEEUR | Poradce | Sláva | Práce | Údaje | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Německé automobilky | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Maloobchodní tržby v USA | EP | Chuť riskovat | Uzavření trhů | Indikace | Odhady škod | Trade | S&P500 | Rizikový apetit | Debata | Evropské indexy | Posílení | Podpůrná opatření | Očekávané výsledky | Pokles světové ekonomiky | Růst výnosů | Soud | Bankovní akcie | MSCI World | Zadlužení | Bezpečnost | Macy’s | Auta | Indexy v Asii | JD.com | Spekulovat | Návrh dividendy | Růst Bitcoinů | Renault | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Argentina | Investment management | JDE | Index akcií | ČR | Výrobce aut | Automobilka Renault | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Prodej podílů | Vedení společnosti | Tchaj-wan | Americké CPI | Inflace v květnu | Vysoké valuace | Pevninská Čína | Nestlé | Členové Fedu | Stimulační balík | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Covid | Představenstvo | Výrobci aut | Ziskové marže | Den nezávislosti | Reshoring | Červnová inflace | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Růst tržeb | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Ředitel XTB | MSCI Asia Pacific | Důvěra | Indonésie | Politické události | Zvýšené napětí | Lepší výsledky | Zápis ze zasedání FOMC | Sell the news | Finlord Boris Tomčiak | Zvýšení daní | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | Prezidentské volby v USA | TSLA | Nvidia | Inditex | Projev šéfa Fedu Powella | Elektromobily | Micron | Biden | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | PredictIt | Pokles průmyslové výroby | Antimonopolní úřad | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | JPM | GS | Zvolení Trumpa | Pokles indexu | První obchodní den | Moneta | Technologické tituly | Zveřejnění výsledků | Výsledky voleb | Inflace v Číně | PDD | Online investiční konference | GameStop | Futures na DAX | Continental | Data o vývoji HDP | Emise akcií | Počasí | Růst ceny | DOT | Počet pracovních míst | JD | MJ | Akcie MONETA | Colt | WFC | Negativní vývoj | Rozhodnutí vlády | Výprodeje dluhopisů | Záchranný plán | Fidelity | Zámořské indexy | Ceny železné rudy | Čínské akcie dnes | Hodnotové akcie | Výhled Saxo Bank | EDF | Data o inflaci | AMD | Bohemian Empire | Očekávané zhodnocení | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Cena povolenek | Francouzská společnost | Těžaři | Oslabení | DocuSign | Plány | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | CrowdStrike | Vyšší úroveň | Představenstvo ČEZ | Výhled na letošní rok | Technologie | TSMC | Zvýšení produkce | AI | Odvětví | Načasování | Boom | Rekord | Úrokové výnosy | Objem vkladů | Chování | Růst aktivity | Logistika | Základní sazby | Index Russell | Očekávaná inflace | Indexy v Číně | Salman Ahmed | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | China Evergrande | ANO | Energetika | High-yield | Čínský index | Vyšší hodnoty | Ceny kovů | BNP | Směřování FEDu | Automotive | Crest Communications | Pozornost | Poptávka po čipech | Meta | Francouzské akcie | Evergrande Group | Společnost | Výsledky společnosti | Poradce XTB | Obchodní ředitel | Target | Celoroční výhled | Ross Stores | Lockdowny | TIM | Akcie Meta | Změny klimatu | Carry trade obchody | 3М | Vietnam | Rotace | Čipové společnosti | Počet nových míst | Úpis nových akcií | Akciový výhled 2022 | Růst japonských akcií | Celkový sentiment | China Evergrande Group | Miliardy USD | Cílové ceny | Hry | Instituce | Spotřební zboží | Nový týden | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Konflikt na Ukrajině | Politický tlak | Logistické firmy | Raiffeisen | Invaze | Ukončení války | Řetězce | Akcie kybernetické bezpečnosti | Zrychlený úpis | Le Penová | Colt CZ | Inflační data | Akcie MSFT | Výhled pro akcie | Automobilka Stellantis | Rizikovost | Volatilní vývoj | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Riziko stagflace | Nejhodnotnější firmy světa | GEVORKYAN | Realitní sektor | Akcie Fedex | EdF | Akcie TSMC | Obrat v sentimentu | Německé ekonomiky | Období propadů | Společnost GEVORKYAN | Bolest | Akcie INTC | Marine Le Pen | Rozhodný den | KARO Leather | Nový premiér | Růst ropy | Administrativa | Inflační report | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Společnost TSMC | Výrobci čipů | Obchodní řetězce | CZ | Polovodiče | Pověst | David Monoszon | HSI | Varování | Ciena | Růstové vyhlídky | Mimořádné dividendy | Zisky společnosti | Růstový potenciál | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Otevření Číny | Výprodeje | FDIC | Vliv počasí | Globalizace | Výhled pro rok 2023 | Vyšší náklady | Nákup nemovitosti | Výhled EBITDA | Akcie NVDA | Výhled pro rok | SVB Financial | SVB | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Vklady | Válka | Špatná makroekonomická data | Spojení | Asie | Slabší makrodata | Klesající inflace | JOLTS | Sentiment v sektoru | Velké technologické společnosti | Partnerství | BYD | Rychlost | Snižování sazeb v USA | Vice | Výsledky WalMartu | Čipové firmy | Výhledy | Směřování | Akcie společnosti Micron | Největší ekonomiky | Futures na evropské indexy | Čínské politbyro | Výrobce aut BYD | Nákup nemovitostí | News | Krátkodobé zisky | Obchodní dny | 200denní klouzavý průměr | Uklidnění situace | Japonský trh | Pohyby japonské měny | Výhled měnové politiky | Posílení japonského jenu | Oznámení výsledků | Výhled pro rok 2024 | Rok 2024 | Snižování úrokových sazeb v USA | Měkké přistání | Utility | Japonský index | Magnificent 7 | Magnificent | Barometr | Klíčové události | Růstové momentum | Společnost Colt | Společnost Colt CZ | Výkon | Zisky a ztráty | Prodeje | Růst akcie | Inflační data v USA | Kontext | Lepší výkonnost | Vlády | Karty | Směřování ekonomiky | Oznámení | Zvýšené volatility | Investoři dnes | Nejvíce volatilní | Vítězství | Úřady | Inflace CPI | Vyšší cla | Pavel Hadroušek | Fio banka, a.s. | Martin Singer | Šílenství | Malá volatilita | Růst a investice | Předčasné volby | Body | Velké společnosti | Harris | Temu | CBK | Akcie Moneta | Zavření trhu | David Brzek | Tempo snižování sazeb | Rok 2025 | AI čipy | US volby
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot