Trh s futures
GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 6. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nedopadlo to podle jejich představ
06.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2782 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vedly k nákupnímu signálu, ale po pohybu vzhůru o 12 bodů tlak na libru klesl. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 6. června (analýza dopoledních obchodů). Euro před zasedáním ECB ztrácí býčí momentum.
06.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0873 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě poskytly euru vynikající nákupní signál, ale po 10bodovém růstu se obchodování vrátilo do oblasti 1,0873. Proto jsem se rozhodl trh opustit a počkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 5. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se po zveřejnění údajů o indexu PMI vrátilo k poklesu
05.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom pochopili, co se tam stalo. Navzdory slabým údajům z eurozóny a poklesu páru jsme se k otestování úrovně 1,0861 nedostali. Nízká volatilita před důležitými statistikami z USA a zítřejším zasedáním ECB se zdá být oprávněná. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. června (analýza dopoledních obchodů). Prodejcům se podařilo ubránit kurz 1,2779, ale co dál?
05.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2779 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě přinesly signál k prodeji, ale po poklesu o 12 bodů tlak na libru polevil. Dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,2779, lze očekávat, že signál bude fungovat, ale vše bude záviset na údajích z USA. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 4. června (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry nedokázali nic nabídnout.
04.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2776 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Objevil se pokles do oblasti 1,2776, ale nikdy ne falešný průraz směrem dolů, což neumožnilo vstup na trh. Naprostá absence býků na této úrovni byla překvapivá, což vedlo k mírné revizi technického obrazu na odpoledne.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 4. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se postupně vrací
04.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0883 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Proražení a reverzní test této oblasti byly signálem k prodeji, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o 10 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
Zpráva CFTC: dolar zůstává pod tlakem
04.06.2024 Čistá long pozice na dolaru se ve sledovaném týdnu snížila o 3,8 miliard dolarů na 14,8 miliard dolarů a zaznamenala tak pátý týden poklesu v řadě. Medvědí tendence zůstává zachována a trend výprodeje nevykazuje známky zpomalení.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 30. května (analýza dopoledních obchodů). Libra se mírně zotavila.
31.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz kolem úrovně 1,2714 přinesly signál k prodeji libry a v době psaní článku vyústily v pokles o pouhých 10 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance 30. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se mírně zotavilo
30.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0803 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale ne k falešnému proražení, takže zde nebyl jasný signál ke vstupu. Proto byl technický obrázek pro druhou polovinu dne revidován.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. května (analýza dopoledních obchodů). Libra pokračuje v korekci.
30.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2761 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz směrem dolů v oblasti 1,2761 vedly k prodejnímu signálu pro libru, což v době psaní článku vyústilo v pokles o více než 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 29. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu
29.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0842 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k poklesu, ale ten nedokázal vytvořit falešné proražení, takže nebylo možné získat jasný signál ke vstupu do trhu. V tomto ohledu byl technický obrázek odpoledne revidován.
GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 28. května (analýza dopoledního obchodování). Libra dosáhla nového měsíčního maxima
29.05.2024 Ve své včerejší dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2756 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. K poklesu došlo, ale nikdy nedošlo k jeho otestování a vytvoření falešného breakoutu tamtéž. Z toho důvodu jsem nezaznamenal žádné vhodné body pro vstup do trhu. Odpoledne byl technický obrázek výrazně revidován.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 28. května (analýza dopoledních obchodů)
29.05.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0867 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu přinesly signál k nákupu eura, který v době psaní článku vedl k růstu páru o pouhých 13 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. května (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla úrovně 1,2756.
28.05.2024 V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2756 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Růst a falešný průraz tam daly signál k prodeji, ale nikdy nedošlo k normálnímu pohybu směrem dolů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě zrevidovat.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 27. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se snaží pokračovat v růstu
27.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení tam vyvolaly signál k prodeji eura, který v době psaní tohoto článku zapříčinil pouze 10bodový pokles páru. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 23. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0819
24.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0819 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly nákupní signál, což vedlo k růstu páru o více než 30 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstal nezměněn, protože na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 23. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci narazili na rezistenci 1,2760.
24.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2730 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji, což vyústilo v pokles páru o téměř 30 bodů, ale na aktualizaci klíčového supportu 1,2700 už nedošlo. Pár se dál obchodoval v rámci bočního kanálu, takže bylo třeba revidovat technický obrázek na druhou polovinu dne.¨
GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760
23.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2722 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného prolomení nám poskytly signál k nákupu. Jak však můžete vidět v grafu, k výraznějšímu pohybu vzhůru ještě nedošlo. Po zotavení o 15 bodů se na pár vrátil tlak, což je špatný signál pro kupující libry. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se zvýšil
23.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0845 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení zde dalo signál k nákupu, který však nikdy nedosáhl růstu, což vedlo ke ztrátám. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci se zaměřují na hladinu 1,2722.
21.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2720 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji. Jak ale v grafu vidíte, k výraznějšímu poklesu zatím nedošlo, i když šance jsou poměrně dobré. Z technického hlediska jsem nezměnil nic.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 21. května (analýza dopoledního obchodování). Euro dosáhlo úrovně 1,0870
21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0869 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Pojďme se podívat na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k růstu k této úrovni, ale nikdy se zde nevytvořilo falešné proražení. Je zřejmé, že na základě této úrovně zatím není možné vstoupit do prodejních pozic, takže se celé vyústění odkládá na odpoledne. Zároveň jsem nerevidoval technický obrázek.
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. května (analýza dopoledních obchodů). Euro zůstává nad úrovní 1,0866.
21.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0866 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. K poklesu k dané úrovni došlo, ale nikdy nebyla otestována a vytvořil se na ní falešný průraz. Proto nebylo možné získat vhodné vstupní body na trh. Jelikož jsme stále obchodovali uvnitř kanálu, bylo potřeba ještě revidovat technický obrázek pro druhou polovinu dne.
GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. května (analýza dopoledního obchodování)
21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2698 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vytvořily signál k nákupu, ale v první polovině dne nedošlo k výraznějšímu pohybu vzhůru. To vedlo k revizi technického obrazu a strategie pro americkou seanci.
GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)
17.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)
17.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem vyzdvihl úroveň 1,0879 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni nám poskytly vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, které navázaly na včerejší trend. Jak však můžete vidět v grafu, očekávaný prudký růst eura se nedostavil. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
Jenu dosáhl svého
17.05.2024 Do třetice všeho dobrého. Intervenovala Bank of Japan na forexovém trhu potřetí za posledního dva a půl týdne, nebo byl prudký pokles páru USD/JPY výhradně důsledkem zpomalující inflace v USA? Ať to bylo jakkoli, pokles jistě zvedl náladu vládě i centrální bance. Jejich boj proti spekulantům bude brzy úspěšný, podobně jako v roce 2022. Tehdy poskytla potřebnou úlevu neochota Federálního rezervního systému zvyšovat sazbu federálních fondů tak agresivně, jak investoři očekávali. Letos v květnu se na trhy vrací naděje na snížení sazeb.
Dolar klesá
16.05.2024 Americká ekonomika se podle očekávání ochlazuje a s ní klesá i zájem investorů o dolar. Americká výjimečnost, kdy Spojené státy v tempu růstu výrazně překonávaly ostatní hlavní světové ekonomiky, je minulostí, což vedlo k rally na měnovém páru EUR/USD. Není jasné, co býky nadchlo více: zda údaje o inflaci odpovídající prognózám, nebo neuspokojivá zpráva o maloobchodních tržbách.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.
14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 14. května (analýza dopoledního obchodování). Euru se po zveřejnění německých údajů podařilo vrátit k růstu
14.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0778 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo: pokles a vytvoření falešného proražení poskytlo vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, což mělo za následek růst páru o více než 20 bodů, což představuje velkou část celkové dnešní volatilitě na trhu. Vzhledem k tomu, že se nadále obchodovalo v rámci bočního kanálu, technický obrázek nebyl ve druhé polovině dne revidován.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. května (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává pod úrovní 1,2540.
14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2538 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Došlo k růstu, ale k testu a falešnému průrazu nám několik bodů chybělo, takže jsme z této úrovně nemohli získat vstupní bod na prodej. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
EUR/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 9. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0726
10.05.2024 Ve své čtvrteční dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0726 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení v oblasti 1,0726 poskytly vynikající příležitost pro vstup do dlouhých pozic. Růst však činil pouze asi 13 bodů, což svědčí o pokračující nízké tržní volatilitě na pozadí absence důležitých fundamentálních statistik. V odpoledních hodinách nedošlo k žádné úpravě technického obrazu.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.
10.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance 3. května (analýza dopoledního obchodování). Klíčovým momentem týdne budou data z USA
03.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0751 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu.Pojďme se podívat na 5minutový graf a analyzovat, co se tam stalo. K růstu došlo, ale vzhledem k nízké volatilitě jsme se k otestování tohoto rozpětí zatím nedostali. V důsledku toho bylo třeba ještě dosáhnout vhodných vstupních bodů do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě revidovat.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 2. května (analýza dopoledních obchodů). Libra byla zatlačena pod úroveň 1,2521.
02.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2521 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu umožnil nákupní signál a vedl k růstu páru o více než 20 bodů. Po nějaké době ale přišel průraz a reverzní test tohoto pásma zespodu nahoru, což umožnilo vstup na short pozice. V době psaní článku činil pokles jen asi 15 bodů, ne víc. Technický obraz byl ve druhé polovině dne úplně přehodnocen.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 2. května (analýza dopoledního obchodování). Euro nakoupeno kolem 1,0700
02.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0700 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu vedly k vytvoření signálu k nákupu eura, ale k výraznému růstu páru nedošlo. Technický obrázek je třeba pro druhou polovinu dne ještě revidovat.
Zpráva CFTC: důvěra v dolar roste
30.04.2024 Čistá long pozice na dolaru vzrostla ve sledovaném týdnu o 7,2 miliard na 32,6 miliard. Spekulativní investoři aktivně nakupují dolar, protože čím dál víc věří, že americká měna v nadcházejících týdnech posílí.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. dubna (analýza dopoledních obchodů). Euro stále vězí v bočním kanálu.
29.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Pokles a falešný průraz přinesly signál k nákupu eura, ale pár nevykázal výrazný růst. Obchodoval se dál kolem úrovně 1,0714, takže jsem se rozhodl trh opustit a počkat na nové signály. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Dolar je připraven na údaje o HDP.
26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0726 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Analýza grafu 5M nám ukáže, co se stalo. Růst a falešný průraz přinesly signál k prodeji eura, který vedl k poklesu páru o 15 bodů a byl koncem všeho. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra dál oživovala.
26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2478 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Úroveň 1,2478 byla proražena, ale k retestu směrem dolů jsme se už nedostali, takže jsem zůstal bez signálů pro vstup. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně upraven.
Dolar: nebylo by štěstí, ale pomohlo by neštěstí
26.04.2024 "Kupujte na základě fámy a prodávejte na základě faktu." Hospodářský růst USA zaostal za očekáváním, přesto byli investoři natolik přesvědčeni o jeho zpomalení, že od začátku týdne až do 26. dubna americký dolar prodávali. Jakmile vyšlo najevo, že HDP vzrostl o 1,6 %, a nikoli o očekávaných 2,5 %, jak předpovídali experti agentury Bloomberg, nastal čas vybírat zisky. V důsledku toho se měnovému páru EUR/USD nepodařilo udržet nad hranicí 1,07.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 24. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra si uchovává naději
24.04.2024 V ranní prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2423 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem úrovně 1,2423 přinesly signál k nákupu libry v rámci pokračování včerejšího býčího trendu. Jak ale vidíte v grafu, výrazný růst páru se nedostavil. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 22. dubna (analýza ranních obchodů). Euro se bude dál obchodovat v rámci kanálu
23.04.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0645 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Došlo k poklesu, ale k falešnému průrazu ne, protože pár tuto úroveň o pár bodů neotestoval. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
GBP/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 22. dubna (analýza dopoledních transakcí). Libra pokračuje v poklesu
23.04.2024 Ve své ranní předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2340 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. K proražení úrovně 1,2340 došlo bez reverzního testu, takže jsem zde během poklesu páru nemohl získat vhodný vstupní bod do krátkých pozic. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
Dokáže se euro zachránit?
18.04.2024 Euru si dokázalo najít záchytný bod díky pozitivním makro datům z Německa, pochybnostem představitelů Evropské centrální banky o uvolnění měnové politiky a faktu, že hlavní banky revidují své prognózy týkající se rozsahu cyklu snižování sazeb ECB. Významnou roli v odrazu páru EUR/USD sehrálo také zavírání spekulativních short pozic před projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové.
Bude euro riskovat?
18.04.2024 MMF zvyšuje prognózu HDP americké ekonomiky pro rok 2024 o výrazných 0,6 procentního bodu na 2,7 %. Goldman Sachs zdůrazňuje, že USA jsou jedinou zemí skupiny G10, ve které inflace zrychluje, což naznačuje potenciál pro další růst USD. Americká výjimečnost spolu se záměrem Federálního rezervního systému udržet úrokovou sazbu federálních fondů na úrovni 5,5 % déle, než se očekávalo, vytváří silný základ pro pohyb EUR/USD směrem dolů. Při sebemenší zámince však býci naznačí připravenost bojovat.
Euro se vrátí k paritě
15.04.2024 Od 1,20 k paritě. Euro po působivém růstu o 5,6 % ze čtvrtého čtvrtletí zahájilo rok 2024 od úrovně 1,10 USD. Mezi býky páru EUR/USD panovala euforie související s očekáváním 6–7 snížení sazeb Federálního rezervního systému. Věřilo se, že ECB bude následovat Fed, takže americký dolar je extrémně zranitelný. Experti z agentury Bloomberg stanovili konsenzuální odhad pro hlavní měnový pár do konce prosince na úroveň 1,15, ale mnozí věřili, že pár dosáhne úrovně 1,20. Uplynuly jen tři měsíce a situace se úplně obrátila.
ECB hodila euru záchranné lano
12.04.2024 Evropská centrální banka (ECB) se na pátém zasedání Rady guvernérů v řadě rozhodla nekopat do klesajícího eura a ponechala depozitní sazbu na úrovni 4 %. Finanční trhy to nepřekvapilo, protože předchozího dne předpovídal začátek cyklu uvolňování měnové politiky na duben jen jeden z 62 expertů agentury Bloomberg. Býci páru EUR/USD ve výsledku popadli dech a po debaklu v kontextu silných březnových statistik o inflaci v USA se trochu vzpamatovali.
Dojde ke korekci zlata?
11.04.2024 Pokud všichni prodávají, někdo nakupuje. Odliv kapitálu ze zlatých ETF na pozadí silného dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů nabírá na síle. Drahý kov však neunavuje přepisování historických maxim a od poloviny února vzrostl o 18 %. Je tedy zřejmé, že se kupující najdou. Vysoká poptávka centrálních bank, Číny a investorů zajišťujících se proti geopolitickým a politickým rizikům položila základ rychlé rally XAU/USD v roce 2024.
Dolar vynesl trumfy, teď je řada na euru
09.04.2024 Přetahovaná. Právě té se účastní holubice a jestřábi v ECB. Právě té se účastní pár EUR/USD. Na straně amerického dolaru stojí menší počet očekávaných snížení sazeb federálních fondů v roce 2024, než investoři předpokládali, silnější ekonomika USA a riziko návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Na straně eura stojí globální ekonomické oživení a velká ochota riskovat. V důsledku toho je hlavní měnový pár stlačen v pásmu 1,05–1,10 a těžko říct, jestli se z něho v blízké době vymaní.
Bitcoin v síti Fedu
05.04.2024 Nic není věčné. Zájem o specializované burzovně obchodované fondy s bitcoinem jako podkladovým aktivem postupně opadá, což spolu s pochybnostmi investorů, že halving i nadále povede k růstu BTC/USD, vede k uzavírání spekulativních dlouhých pozic. Nárůst objemu obchodů na spotových a futures trzích s kryptoměnami na rekordní hodnotu 9,1 bil. USD však naznačuje zapojení investorů do tohoto procesu. Podle společnosti CCData vzrostl spotový obchod s digitálními aktivy za rok o 108 % a dosáhl 2,94 bil. dolarů, což je nejvíce od května 2021.
Pár EUR/USD tři dny po sobě stabilně stoupal
05.04.2024 Evropská centrální banka (ECB) možná předběhne Federální rezervní systém a uvolní měnovou politiku jako první, ale dění v USA nemůže neovlivňovat eurozónu. Všechny verdikty Fedu se okamžitě promítají do finančních trhů, měnových kurzů, úrokových sazeb, podmínek financování, zahraničního obchodu a dalších ukazatelů. Působí jako gravitace a ovlivňují celou globální ekonomiku. Neutrální rétorika předsedy Fedu Jeroma Powella proto podpořila kotace páru EUR/USD i v době ekonomické slabosti eurozóny a zvěstí o tom, že sazby na vklady budou sníženy už v dubnu.
Zlato se nově třpytí
03.04.2024 Nálety Izraele na Sýrii vyhnaly ceny zlata na nové rekordní maximum. Stříbro dosáhlo nejvyšší úrovně od března 2022 a stejně jako tehdy, i tentokrát sehrála svou roli geopolitika. Ozbrojené konflikty na Ukrajině a na Blízkém východě a nedůvěra ve fiat měny dál slouží drahým kovům jako podpora, i když jejich rally může na pozadí posilujícího dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů působit překvapivě.
EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 3. dubna. Euro se obchoduje směrem nahoru
03.04.2024 Včera se vytvořil jen jeden signál pro vstup na trh. Navrhuji podívat se na graf 5M a zjistit, co se stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0744 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a falešný průraz této úrovně po údajích z eurozóny vytvořily prodejní signál, ale pár neklesl, takže jsem se rozhodl trh opustit. Falešný průraz poblíž 1,0752 vytvořil odpoledne prodejní signál, ale medvědi nic nenabídli, takže výsledkem byla ztráta.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů). Libra se snaží projevit růst.
27.03.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2623 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu tam vedly k prodejnímu signálu, ale pokles nenastal. Po krátké době býci dosáhli průrazu dolů a reverzního testu úrovně 1,2623, což je přinutilo opustit short pozice a otevřít long pozice. V době psaní článku jsem ještě nezaznamenal prudký růst. Odpoledne se technický obraz nezměnil.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů)
27.03.2024 V ranní prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem dělat obchodní rozhodnutí na jejím základě. Podívejme se na 5minutový graf a rozeberme, co se v něm stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu vedly k prodejnímu signálu, ale jak vidíme v grafu, vzhledem k nízké volatilitě nedošlo k výraznému poklesu, což se očekávalo. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 27. března. Euro nesplnilo výzvu
27.03.2024 Včera byl vygenerován pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se na něm stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pár EUR/USD opravdu klesl, ale žádný falešný průraz se tam nevytvořil. Z tohoto důvodu se nevytvořily žádné vhodné body ke vstupu na trh. Odpolední růst k oblasti 1,0867 nám umožnil vstoupit na trh s short pozicemi. V důsledku toho měnový pár klesl o 30 pipů.
Jen podepsal kapitulaci
19.03.2024 Všechno jednou skončí. Experiment centrálních bank se zápornými sazbami je u konce. Bank of Japan byla poslední bankou, která se jich vzdala. Na svém březnovém zasedání zvýšila jednodenní sazbu z -0,1 % na 0 %, oznámila ukončení kontroly výnosové křivky a v rámci programu kvantitativního uvolňování přestala nakupovat burzovně obchodované fondy. Tyto události však byly do značné míry započítány do kotací USD/JPY, což v kombinaci se signály o zachování ultra uvolněné měnové politiky tlačilo kotace páru nad 150.
GBP/USD: obchodní plán na evropskou seanci 4. března. Kupci libry přebírají vedení.
04.03.2024 V pátek bylo vygenerováno několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2612 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Měnový pár opravdu klesl, ale na test ani falešný průraz nikdy nedošlo. Nebylo možné najít vhodné body pro vstup na trh. Falešný průraz úrovně 1,2612 odpoledne vygeneroval signál k nákupu libry. Měnový pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o 30 pipů. Prodejci ubránili hladinu 1,2649 a umožnili nám tak zachytit vhodný vstupní bod k prodeji. Po sestupné korekci o 15 pipů se ale poptávka po libře vrátila.
EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 4. března. Euro je připraveno pokračovat v růstu.
04.03.2024 V pátek byl vygenerován jen jeden signál ke vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0797 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pár EUR/USD totiž klesl k oblasti 1,0797, ale žádný falešný průraz ani test této úrovně jsem nezaznamenal. V první polovině dne se proto neobjevily žádné signály ke vstupu na trh. Průraz a reverzní test úrovně 1,0829 odpoledne vytvořily buy signál, ale euro vzrostlo jen o zhruba 17 pipů, protože volatilita na konci dne a týdne výrazně klesla.
COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa
01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
USD/JPY: obchodní plán na evropskou seanci 1. března. Obchodníci nakupují USD při každém poklesu
01.03.2024 Včera bylo vygenerováno několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost hladině 149,71 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pokles a falešný průraz úrovně 149,71 přinesly vynikající buy signál, který vedl k růstu páru o 40 pipů. Odpolední prodej při falešném průrazu úrovně 150,10 vedl k poklesu páru na úroveň 149,71. Snaha býků ubránit tuto úroveň nepřinesla očekávaný výsledek, ale long pozice po falešném průrazu v oblasti 149,27 se velmi hodily a umožnily býkům získat z trhu dalších asi 80 pipů.
GBP/USD: obchodní plán na 1. března. GBP se opět dostává pod prodejní tlak
01.03.2024 Pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2671 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a vytvoření falešného průrazu zde vytvořily vynikající vstupní bod k prodeji libry. Instrument se v důsledku toho propadl o více než 25 pipů. Nákupní aktivita v oblasti 1,2644 při falešném průrazu vedla odpoledne k růstu zpět k úrovni 1,2671. Prodejci se ale nechtěli vzdát. Medvědi nakonec dali signál k otevření short pozic, což znamenalo další výprodej libry šterlinků.
Dynamika páru EUR/USD závisí na rychlosti uvolňování měnové politiky Fedu
28.02.2024 Obvyklá praxe amerického Fedu zahrnuje postupné zvyšování úrokových sazeb, kterým se Fed snaží trochu zmírnit ekonomickou aktivitu, což se často přirovnává k eskalátoru. Naopak při konfrontaci s ekonomickou recesí, která vyžaduje pohotový zásah, Fed rychle sazby snižuje, což lze přirovnat k rychlé cestě eskalátoru směrem dolů. Očekávaný scénář na období 2024–2025 ale předpokládá nekonvenční přístup s nejistými změnami úrokových sazeb. Ať by se výpůjční náklady zvyšovaly postupně, nebo ne, tato nevyzpytatelnost by byla vítanou zprávou pro medvědy páru EUR/USD.
Vzestupný trend na páru USD/JPY skončil
27.02.2024 Někdy nemusíte čekat na signály z Ameriky, aby se vám všechno obrátilo vzhůru nohama,. Zveřejnění silnějších údajů o inflaci v Japonsku umožnilo medvědům páru USD/JPY převzít iniciativu. Pár je připraven klesnout pod psychologicky významnou úroveň 150, protože hedgeové fondy uvolňují své maximální čisté shorty proti jenu od poloviny roku 2022.
Ekonomický kalendář: Prodej nových domů v USA a index dallaského Fedu v centru pozornosti trhu
26.02.2024 Dnešní seance na světových trzích nebude probíhat v očekávání zveřejnění makrodat, protože kalendář na dnešek je velmi chudý. Trh však zároveň otevírá týden s vědomím, že nás v nadcházejících dnech čeká řada důležitých zveřejnění z USA, Číny a Evropy. Mezi nimi bude PCE inflace z USA, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, údaje o soukromé spotřebě a údaje o průmyslových PMI z americké, evropské a čínské ekonomiky.
EUR/USD: Situace kolem eura se vyvíjí příznivě
23.02.2024 Není nic lepšího než záblesky naděje. Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na 8měsíční maximum díky vystoupení sektoru služeb z půlročního poklesu se stal pro fanoušky EUR/USD skutečným zábleskem naděje. Poprvé za poslední tři týdny se hlavní měnový pár vyšplhal nad hranici 1,088 tak rychle, že býkům doslova vyrazil dech.
Zlato obnovilo svůj trend
21.02.2024 Pokračování zlaté rally vyvolalo nebývale velkorysou aukci ze strany velkých bank, které zlepšily své prognózy pro XAU/USD. S dosud nejvíce býčím odhadem přišla Bank of America, která předpokládá, že drahý kov dosáhne do konce roku 2024 hodnoty 2 400 USD za unci. Nové vyjádření Citi o hranici 3 000 USD dráždí naši představivost. Citi však také uvedla, že takovou prognózu nepovažuje za základní scénář.
Zlato spadlo do propasti
14.02.2024 Vítr změn. Zlato sestoupilo z nebes na zem kvůli obavám, že by Federální rezervní systém v roce 2024 nemusel přistoupit ke snižování sazeb. Šance na rychlé zahájení procesu uvolňování měnové politiky se totiž až příliš rychle snižují, a cena zlata tak výrazně klesá. Pokud na začátku roku trh s futures očekával, že v březnu dojde k 6 nebo 7 aktům měnové expanze, pak tato očekávání po zveřejnění údajů o americké inflaci za leden klesla na 4–5 aktů se začátkem v červnu. Není tedy divu, že byl drahý kov byl nucen dát se z bitevního pole na ústup.
Údaje o inflaci v USA vyvolaly silnou dolarovou rally. Přehled USD, NZD, AUD
14.02.2024 V úterý se pozornost soustředila na údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) za leden, a ty se skutečně ukázaly jako překvapivé. Inflace v lednu klesla na 3,1 % z prosincových 3,4 % (prognóza 3,1 %), zatímco jádrová inflace zůstala beze změny na úrovni 3,9 % (prognóza 3,7 %). Stojí za zmínku, že Federální rezervní systém jádrovou inflaci pečlivě sleduje, a skutečnost, že přestala klesat, trhy vnímaly jako jasný jestřábí signál, který poslal kurz USD a výnosy dluhopisů výše.
EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 12. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro se postupně zotavuje
12.02.2024 Minulý pátek se objevil pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0787 a doporučil jsem na jejím základě rozhodovat o vstupu do trhu. Pár rostl, ale kvůli nízké volatilitě, která se pohybovala jen kolem 20 pipsů, nebyla úroveň 1,0787 otestována. V souladu s tím pár nevytvořil žádné relevantní vstupní signály. Odpoledne došlo k falešnému proražení úrovně 1,0788 a prodejní signál nepřinesl očekávaný zisk kvůli nízké volatilitě.
Bude euru hozeno záchranné lano?
09.02.2024 Pokles výnosů státních dluhopisů díky úspěšným aukcím tříletých a desetiletých cenných papírů a pokračující rally amerických akciových indexů – to vše vytvořilo pro býky na EUR/USD příznivé prostředí, kterého se snažili využít. Bohužel se hlavnímu měnovému páru nepodařilo prorazit nad úroveň 1,078.
Plán obchodování GBP/USD na evropské seanci dne 7. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Libra se silně odrazila ode dna
07.02.2024 Měnový pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se nyní na 5minutový graf a pokusme se zjistit, co se vlastně stalo. Ve své ranní předpovědi jsem poukázal na úroveň 1,2558 a plánoval jsem, že o vstupu na trh budu rozhodovat právě odtud. Růst a falešný breaktou úrovně 1,2558 vygenerovaly prodejní signál, který poslal pár o více než 25 pipsů dolů. Odpoledne proražení a opětovné otestování úrovně 1,2558 vygenerovalo nákupní signál, což umožnilo páru zotavit se na 1,2581. Prodej z tohoto lokálního maxima nakonec nevyšel.
EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 5. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro má nové problémy
05.02.2024 Minulý pátek měnový pár EUR/USD vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0893 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Růst a falešné proražení úrovně 1,0893 vygenerovaly prodejní signál, ale po poklesu o 13 pipsů se tlak na pár snížil. Odpoledne euro kleslo o více než 80 pipsů, zatímco proražení a opětovné otestování úrovně 1,0810 vytvořilo další prodejní signál, protože medvědí trh pokračoval v postupu a stáhl z trhu asi 30 pipsů.
EUR/USD: Trhy nevylučují monetární expanzi v březnu, což vyvolává naději na konsolidaci
02.02.2024 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell uvedl, že březnové snížení sazeb není výchozím scénářem pro centrální banku. Pokles amerických akciových indexů a pokles EUR/USD pod úroveň 1,08 jak se zdá dokazují, že investoři vzali tuto zprávu vážně. Nicméně pravděpodobnost březnového snížení sazeb klesla na pouhých 33 %, poté se ukazatel zvýšil na 37 %. Trh s futures se nevzdává myšlenky zahájení měnové expanze během prvního jarního měsíce. Tato okolnost umožňuje hlavnímu měnovému páru udržet tendenci konsolidace.
USD/JPY: plán obchodování na americké obchodní seanci na 1. února. Zprávy COT (analýza včerejších obchodů). Dolar není připraven obnovit růst
01.02.2024 Ve své ranní předpovědi jsem poukázal na úroveň 147,04 a plánoval jsem učinit obchodní rozhodnutí na jejím základě. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Růst a vytvoření falešného breakoutu kolem úrovně 147,04 vedly k výbornému prodejnímu bodu pro dolar, což mělo za následek pokles o více než 40 bodů. V druhé polovině dne je třeba technický obrázek ještě revidovat.
GBP/USD: plán obchodování pro americkou obchodní seanci na 1. února (analýza ranních obchodů). Libra před rozhodnutím Bank of England dále klesá
01.02.2024 Ve své ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2659 a plánoval jsem na jejím základě přijímat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Breakout a opětovné otestování tohoto rozmezí, ke kterému se pár třikrát pokusil přiblížit, to vše vedlo k prodejnímu signálu s pohybem směrem dolů k úrovni 1,2627. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
EUR/USD: plán obchodování pro evropskou obchodní seanci na 1. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Tvrdý postoj Fedu obnovil poptávku po dolaru
01.02.2024 Včera se na páru vytvořilo několik signálů pro vstup. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0812 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Pokles a falešný breakout úrovně 1,0812 vytvořily nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 30 pipsů. Odpoledne falešný breakout úrovně 1,0885 vytvořil prodejní signál, který poslal pár dolů o více než 40 pipsů.
Bitcoin nárůst na 28 400 dolarů vyvolá flush krypto futures ve výši 110 milionů dolarů
03.10.2023 Údaje ukazují, že rally Bitcoinu nad úroveň 28 400 dolarů vyvolala likvidaci 110 milionů dolarů na trhu s kryptoměnovými futures.
Trhy očekávají, že Bank of England bude i nadále jestřábí. Přehled EUR, GBP, USD
21.06.2023 Nejnovější zpráva CFTC ukázala, že investoři pokračují ve snižování své celkové čisté pozice v amerických dolarech již čtvrtý týden v řadě. Snížení dosáhlo během vykazovaného týdne 1,9 miliardy USD, přičemž krátká pozice činila 6,4 miliardy USD, což je nejnižší hodnota za 11 týdnů.
Dolar si chce koupit čas
14.06.2023 Pokud někdo doufal, že zpráva s daty o květnové inflaci v USA pomůže Jeromu Powellovi sjednotit rozdělený Federální výbor pro volný trh, byl zklamán. Zpomalení růstu spotřebitelských cen na 4 % je silným argumentem pro pauzu v procesu zpřísňování měnové politiky Fedu. Jádrová inflace na úrovni 5,3 % zároveň naznačuje, že práce centrální banky zdaleka nekončí. Není divu, že pár EUR/USD zareagoval na tuto důležitou událost z ekonomického kalendáře nervózně.
Ekonomický kalendář: Inflace v eurozóně, výsledky Morgan Stanley a Tesly
19.04.2023 Trh s futures ukazuje na mírně nižší otevření evropské hotovostní seance. Náladu v Evropě dopoledne zkazil údaj o britské inflaci, který překvapil vyšší než očekávanou celkovou hodnotou indexu spotřebitelských cen. Jádrový indexe spotřebitelských cen byl v souladu s očekáváním. Vysoká inflace ve Spojeném království dále utvrdila peněžní trh v názoru, že další zvýšení sazeb ze strany BoE je nezbytné, což naznačil i sám ministr financí Hunt.
GBP/USD: Plán na evropskou seanci 5. dubna. COT report (analýza včerejších obchodů). Libra dál stabilně roste.
05.04.2023 Včera jsme obdrželi několik signálů ke vstupu. Podívejme se na graf M5 a rozeberme, k čemu došlo. V ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2443 a doporučil jsem rozhodovat se o vstupu na trh s ohledem na ni. Růst a falešný průraz této úrovně vygenerovaly prodejní signál, který bohužel vyústil ve ztráty. Po průrazu úrovně 1,2443 nebylo možné vstupovat na long pozice, protože daná úroveň nebyla retestována. Ve druhé polovině dne poskytl libře šterlinků bod vstupu na sell pozice jen falešný průraz poměrně významné rezistence 1,2505. Skončil poklesem o více než 40 pipů.
Americký pre-market 4. 4. 2023: Rally akciového trhu pokračuje
04.04.2023 V úterý futures na americké akciové indexy prudce vzrostly uprostřed klesajících inflačních očekávání a znamení, že centrální banky mohou zastavit zpřísňování měnové politiky. Futures na index S&P 500 zaznamenaly nárůst o 0,5 %, zatímco futures na Nasdaq 100 vzrostly o více než 0,7 %. Evropské akciové trhy dosáhly nových měsíčních maxim, tažených rostoucími bankovními a průmyslovými akciemi.
GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci 4. dubna 2023. COT report. Přehled včerejšího obchodování. Pár GBP/USD se vrací na měsíční maxima.
04.04.2023 Včera jsme obdrželi jediný signál ke vstupu. Podívejme se na graf M5, abychom pochopili, co se stalo. V předchozím přehledu jsem zvažoval vstup na trh na úrovni 1,2303. Cena tuto hranici prorazila, ale žádný retest nenásledoval. Na long pozice jsem tedy nevstupoval. Falešný průraz úrovně 1,2393 po prudkém růstu páru GBP/USD během severoamerické seance vygeneroval něco, co vypadalo jako pěkný sell signál. Nakonec jsem ale utrpěl ztráty, protože nenásledoval pokles.
GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci 24. března. COT report. Libra nedokáže po zasedání BoE růst.
24.03.2023 Včera se objevilo několik vynikajících vstupních bodů. Pohledem na pětiminutový graf zjistíme, k čemu vlastně došlo. V ranním článku jsem vás upozornil na úroveň 1,2330 a doporučil jsem rozhodovat se s ohledem na ni. Pohyb nahoru a falešný průraz této úrovně přinesly ráno sell signál, po kterém se libra šterlinků propadla o více než 50 pipů. Odpoledne po rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách pár GBP/USD znovu stoupal a pak znovu falešně prorazil úroveň 1,2330. Vytvořil nové vstupní body na short pozice při pohybu o 50 pipů ve směru dolů. Long pozice na úrovni 1,2279 vyvolaly růst zhruba o 30 pipů.
GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci 23. března. COT report. Libra se po zasedání Bank of England chystá růst.
23.03.2023 Včera se objevilo několik vynikajících vstupních bodů. Pohledem na pětiminutový graf zjistíme, k čemu vlastně došlo. Předtím jsem vás žádal, abyste se při rozhodování o vstupu na trh soustředili na úroveň 1,2232. K průrazu došlo bez zpětného testu, takže se neobjevil žádný buy signál. Falešný průraz a long pozice na úrovni 1,2278 nepřinesly kýžený výsledek. Průraz dolů a opětovný test úrovně 1,2278 přinesly sell signál, po kterém se libra propadla o více než 40 pipů. Ke konci dne, když Federální rezervní systém zveřejnil své rozhodnutí, vygeneroval průraz úrovně 1,2329 další sell signál. Libra se propadla zhruba o 50 pipů.
GBP/USD: Obchodní plán pro evropskou seanci na 22. března. COT report. GBP se usazuje na měsíčních maximech.
22.03.2023 Včera se objevilo několik vynikajících vstupních bodů. Pohledem na pětiminutový graf zjistíme, k čemu vlastně došlo. V ranním článku jsem vás upozornil na úroveň 1,2227 a doporučil jsem rozhodovat se se zřetelem na ni. Pokles a falešný průraz této úrovně přinesly buy signál. Pár vzrostl o více než 35 pipů. Odpolední průraz a opětovný test úrovně 1,2227 přinesly sell signál, po kterém se libra propadla o více než 45 bodů. Odpolední průraz a opětovný test úrovně 1,2227 směrem nahoru poskytly vstupní body na short pozice. Libra šterlinků se propadla o více než 45 bodů.
EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 8. března. COT report. Euro dosáhlo nového měsíčního minima
08.03.2023 Obchodníci včera dostali několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. V minulosti jsem vás žádal, abyste se při rozhodování o době vstupu na trh soustředili na úroveň 1,0690. Růst a falešný průraz této úrovně přinesly signál k prodeji. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Průraz a usazení pod úrovní 1,0667 vygenerovaly v druhé části dne další signál k prodeji, což vyvolalo pokles o 60 pipů. Býkům se nepodařilo ubránit úroveň 1,0595 a její průraz a test směrem nahoru přinesly další short signál, který aktivoval pokles o 50 pipů.
Pár EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 3. března. COT report. Euro po údajích o PMI oživí
03.03.2023 Včera jsme zaznamenali několik vstupních bodů. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, co se vlastně stalo. V ranním článku jsem vás upozornil na úroveň 1,0628 a doporučil jsem rozhodovat se s ohledem na ni. Pokles a falešný průraz této úrovně přinesly buy signál v rámci uptrendu. Tlak na pár nicméně po růstu o 15 pipů zesílil. Odpoledne obchodníci otevřeli long pozice na úrovni 1,0605. Museli však zavřít příkazy stop loss, protože pár výš nevystoupal. Průraz a retest úrovně 1,0605 směrem dolů v polovině americké seance vyslaly sell signál. Pohyb dolů činil přibližně 30 pipů.
Pár EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 24. února. COT report. Euro po zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC klesá
24.02.2023 Obchodníci včera dostali několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Předtím jsem vás žádal, abyste věnovali pozornost úrovni 1,0615 a pak se rozhodli, kdy vstoupit na trh. Pár tuto úroveň překonal, ale neotestoval ji směrem dolů. Obchodníci následně nezískali vstupní bod. V druhé části dne se pár několikrát neúspěšně pokusil o návrat k úrovni 1,0615, což vyústilo ve falešný průraz a kvalitní short signál. To pak vedlo k výprodeji a poklesu k úrovni supportu 1,0576 a umožnilo investorům získat 30 pipů.
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 16. února (analýza dopoledních obchodů)
16.02.2023 Při tvorbě ranní prognózy jsem se soustředil na úroveň 1,2033 a na jejím základě jsem navrhl obchodní aktivitu. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Po mírném poklesu hodnoty libry na pozadí absence statistik a v souladu se včerejším trendem se na úrovni 1,2033 objevil falešný průraz, který nabídl vynikající příležitost k nákupu. To vše vyústilo v růst zhruba o 40 bodů. Z technického hlediska nedošlo v druhé polovině dne k žádným změnám.
Konec éry drahého plynu?
08.02.2023 Ještě před několika měsíci média doporučovala nakoupit teplé svetry na nadcházející zimu kvůli extrémním cenám energií a plynu. Zima s cenou plynu 300 eur za megawatthodinu by nebyla levná a nejspíš ani teplá. Tyto obavy však již dávno pominuly a nyní si klademe otázku: Je to konec éry extrémně drahého plynu a vysokých účtů za energie? Je to naopak začátek větších problémů, kterým čelí Evropa a další země závislé na plynu?
Euro požaduje vánoční dárky
26.12.2022 Kdo je silnější, Federální rezervní systém, nebo Santa Claus? Na americkém akciovém trhu se od 60. let 20. století v 75 % případů objevila vánoční rally, ať Fed uplatňoval jakoukoli politiku – stimulační, nebo restriktivní. Pět dní před koncem roku zvedalo index S&P 500 od roku 1969 v průměru o 1,3 %. Pokud Santa dokazoval svou moc nad trhem, vzrostl široký akciový index v roce po prosinci o 10,9 %. Pokud ne, byl jeho úspěch mnohem skromnější: 4,1 %. Očekávaná vánoční rally a jestřábí rétorika představitelů Evropské centrální banky umožnily býkům páru EUR/USD odrazit protiútok na supportu 1,0575.
Ekonomický kalendář: Díkůvzdání v USA, zápis z ECB
24.11.2022 Trh s futures ukazuje na mírně vyšší otevření hlavních evropských indexů. Americké indexy včera posílily díky poněkud holubičímu zápisu z FOMC, ale v žádný větší a dlouhodobější pohyb se to nepromítlo, alespoň zatím ne. Indexy z asijsko-pacifického regionu se dnes také obchodovaly výše, ale akcie z druhé největší světové ekonomiky zaostávaly poté, co Čína oznámila nový rekord v počtu nových oficiálních případů Covid. AUD a JPY jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco CAD a USD nejvíce zaostávají.
Ekonomický kalendář: ECB minutes, revize amerického HDP
25.08.2022 Trh s futures naznačuje, že Evropa dnes otevře výše. Futures Daxu se obchodují vzhledem ke včerejší zavírací ceně o více než 100 bodů výše. Euro zachytilo poptávku, čímž se na páru s dolarem dostalo nad 1,00. Jinde se ropa obchoduje mírně níže, zatímco drahé kovy těží z oslabení dolaru.
Globální akciové indexy podpořilo oživení cen ropy
05.07.2022 Index evropských akciových trhů vzrostl o 0,8 %, zatímco britský index FTSE vzrostl o více než 1 %, a to díky podpoře ze strany rostoucích akcií ropných a plynárenských společností.
Swingový výhled 4. týden 2022
28.01.2022 Výprodej na akciových indexech pokračoval i v minulém týdnu. NASDAQ je již více než 17 % pod vrcholem a SP 500 ztrácí na svůj vrchol 11 %. Euro prorazilo silný support a nedařilo se ani zlatu, které se vrátilo pod 1 800 USD za unci zlata. Posílil naopak americký dolar, který se dostal na nejvyšší hodnoty od července 2021. Důvodem k tomuto vývoji bylo zasedání amerického Fedu a rostoucí napětí ohledně Ukrajiny.
Představitelé Fedu zpřísňují rétoriku, zatímco se americký dolar chystá dále posilovat
13.01.2022 Lael Brainardová, která zvažuje svou kandidaturu na post místopředsedkyně Fedu, ve svém projevu před bankovním výborem Senátu uvedla následující: "Nejdůležitějším úkolem, který stojí před americkou centrální bankou, je přivést inflaci zpět na cílovou úroveň 2 %." Brainardová vidí cíl Fedu v omezení inflace a zároveň v podpoře hospodářského oživení.
Paralyzovaný dolar dává euru falešné naděje
12.01.2022 Euru se nepodařilo vymanit z rozpětí, ačkoli důvodů k pohybu na trhu bylo dost. Měnový pár EUR/USD stál příliš dlouho na jednom místě a vzhledem k tomu, že novoroční svátky jsou za námi a před námi je mnoho zajímavých událostí, dlouho očekávaný průlom se blíží. Otázkou je kdy a jakým směrem.
Fed se stává jestřábím a signalizuje rychlejší zvyšování sazeb, ECB výhled pravděpodobně nezmění
07.01.2022 Názory centrálních bank se mění – mění se preference investorů. Jestliže dříve se členové FOMC dělili na ty, kteří chtějí sazby zvyšovat, a na ty, kteří se domnívají, že je třeba je udržet na stejné úrovni, nyní je situace jiná.
Související klíčová slova:
Další snižování sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Problémy Evropy | Zásoby zemního plynu | Nárůst objemů | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Války | ABT | Vývoj | Bilance Fedu | Pravděpodobné výsledky | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Údaje z USA | Globální dluhopisový index | InstaForex | US2000 | Ceny plynu TTF | Prohlášení Fedu | EUR | FDA | Hlavní trendy | Bundesbank | Outperform | Take Profit | Kalifornie | Brokeři | Oživení cen | Falešný průraz | Analýza COT | Jestřáb | Itálie | Stoxx | Texas | Očekávání | Korelace | Slabé makro | Otevřené pozice | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Uvolněné měnové | Projekce | Společnost Hindenburg | Pro investory | Výsledek prezidentských voleb | Vybrat zisk | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | PMI v eurozóně | Evropská komise | Zpráva CFTC | Analytické články | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Přesnost | Odliv kapitálu | Potenciál | MACD | Support | Podnikatelské aktivity | Danske Bank | MiFID II | Frankfurt | Růst amerického dolaru | Miliony dolarů | Ifo | Příležitost k prodeji | Invaze na Ukrajinu | Chování | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Nižší sazby | Experti | Diverzifikace | LSEG | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Stop-Loss | Evropský index | Býčí výhled | Evropské měny | Hnojiva | Dění na trzích | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Tisková konference šéfa Fedu | Open Interest | Vstup do trhu | Forexový trh | Jak bude reagovat trh? | SOK | Spotový trh | COT report | Akcie společnosti | CSI 300 | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Krátké (short) pozice | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Poškodit ekonomiku | Japonské vlády | Rostoucí šance | Medvědí výhled | Exchange | Maržové požadavky | Goldman Sachs | Delta | Makroekonomické údaje | TNOTE | Miliardy dolarů | SMA | Vzdělávání | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Měnový pár USD/JPY | Podniky | Šéfové | Výnosová křivka | Index DOW | Ukazatel | Zvýšení sazeb Fedu | Růst akciových indexů | Dedolarizace | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Nákupní příležitosti | Sazby beze změny | Praxe | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Snižování úrokových sazeb v USA | Šéf nizozemské centrální banky | Index Russell | CAD | Brent | Kontrakce | Peníze | Kurz GBP | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Americká ropa | Kroky Bank of England | Medvědí trh | Prognóza | Služby | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Rovnováhy | Hlavní události tohoto týdne | Posílení | Stop-Loss příkazy | Inflace ve Španělsku | Měny | Saxo Bank | Nové signály | Vhodné podmínky | Palladium | Oslabení jüanu | USD | Zasedání Fedu | Euro dolů | Pozornost investorů | Burzy | Výprodeje akcií | Proražení | Rozpočtový deficit | Dluhopisový index | Zastavení poklesu | Stavebnictví | AI | Pokles nákladů | Sell pozice | Komoditní | Trh s ropou | Reálné ekonomiky | Prognózy banky | Začátek nového trendu | ISM pro sektor služeb | Zvyšování sazeb Fedu | Tovární objednávky | Objemy prodeje | Reálné hodnoty | Zvýšení sazeb | FedWatch | Dvojitý vrchol | Vybírání zisků | GBP/USD | Dovozní cla | Měnový pár EUR/USD | Unie | 1 milion | Pro tradery | Velké instituce | Fáze trhu | Oficiální údaje | Drahý plyn | Investoři | Vývoz LNG | Poptávka centrálních bank | AMD | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Index PPI | Jádrový index | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Jestřábí postoj | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Kapitál | Falešné proražení | Globální ekonomiky | Sestupný trend | Včerejší seance | Co bude dál? | Banka Goldman Sachs | Logistické problémy | TTF | Jestřábí komentáře | Zisk | Pokles k supportu | Formace Pin Bar | Bank of England | Evropské ekonomiky | Inside Bar | Pozorování | Patria | Trades | Čekající příkazy | Konflikty | Hlavní události | CZK | Energie | WIG20 | Obavy z americké recese | Komoditní sektor | Volatilita na forexu | Rozhodnutí centrálních bank | S&P | Brusel | Myšlení | NFP | Úroková sazba | Zprávy o trhu | Nerozhodnost | Zvýšení daní | HDP Německa | Zasedání Evropské centrální banky | Tim Hortons | Dovoz | Silná data | JOLTS | Deflace | Nikkei | Meta | Zahraniční investoři | Doji | Inflace zpomaluje | 21. století | Spekulativní investoři | Pozitivní zprávy | Politici | Praha | Signál k prodeji | Představitelé Fedu | Sazby v USA | Býčí sentiment | Pokles ceny akcií | Narušení dodávek | Nordea | Stimulační opatření | Očekávání úrokových sazeb | ZEW | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Výsledky | Dolar roste | Události tohoto týdne | Začátek pandemie | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | ProCent | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | Ekonomický kalendář | Morgan Stanley (MS.US) | Zvyšování daní | Dovoz ropy | Americký index | TIM | CFRA Research | Prezident | Pesimismus | Silný dolar | OPEC+ | Kryptoměna | Růst inflace | Bed Bath & Beyond | Commodity futures trading | Kurz jenu | Objem | Plánování | Klima | Inverze výnosové křivky | Boj s inflací | Test rezistence | Předpověď | Swingový výhled | Přehled | Ochota riskovat | Regulátor | Růst cen v eurozóně | Globální akciové indexy | Dlouhodobý výhled | Firmy | Digitální zlato | Zvýšení dluhového stropu | WHEAT | Revize amerického HDP | US500 | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Studie | Shortovat | Zpráva | Polsko | Nástroj | Reakce trhů | Asijské seance | Změny na trhu | Viceguvernérka | Jackson Hole | Technologické společnosti | OPEC | Korekční pohyb | Dlouhé (long) pozice | Jednání FOMC | Bloomberg | Prodejní aktivity | USDA | GBP | Nabídka | Open interest | Olej | Rekordní hodnoty | Měna | S&P Global | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | Inflace v květnu | Nasdaq | Mnozí investoři | Zpomalení inflace | Rostoucí obavy | Trump | Zpomalení ekonomického růstu | Německé ceny | Deficit | Prezidentka ECB | Index Dow Jones Industrial Average | Příznivé údaje | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Nadšení | Vstupy | Federální rezervní systém | Společnost Nvidia | Množství peněz | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Vládní dluh | Bank of Japan | Hlavní indexy | Guvernér BOJ | Podnikatelská důvěra | Jestřábí rétorika | Býčí signál | Sazby | Cena ropy brent | Silná ekonomika | Vyhlídky | CZ | Dění v USA | Pokles bitcoinu | Index cen výrobců | Průraz | Joachim Nagel | Projev Jeroma Powella | Las Vegas | Fáze trhů | Reakce trhu | Trh | Snížení těžby | Komise | Oblast supportu | Inflace ve Spojených státech | Kurz EUR/USD | Volby | Výrazný růst | Australský dolar | PLATINUM | Korekce | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Futures na americké akciové indexy | BBBY.US | LNG | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | Zveřejnění výsledků | BKR.US | Globální recese | Francie | Plyn | Tým InstaForex | Evropský plyn | Nerozhodnost trhu | Cena akcií společnosti | Posílení dolaru | Propad | Předčasné volby | Apollo | Rating | Očekávání investorů | SNB | Příležitosti | xStation | Asie | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Commission | Shortování | Změny cen | Správci aktiv | Vývoj úrokových sazeb | Trendové linie | Long pozice | Ropa Brent | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | ANO | Nový premiér | Velký hráč | Data z USA | Kyber | Pár EUR/USD | Downtrend | CFTC | Graf | Nový rekord | CFRA | CTA | FIAT | Nákup libry | Pokles eura | FRS | Ekonomiky eurozóny | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Futures | Významné zprávy | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Býčí trend | Zvýšení úrokových sazeb | Jádrová inflace | Výnosové křivky | Zpráva o inflaci | Kovy | Andrew Bailey | Plán obchodování | Zpomalení ekonomiky | Graf páru | Hospodaření | Fed | Cykly | Investiční společnosti | Růstový potenciál | Americká centrální banka | Akcie společnosti Nvidia | Ekonomika | Úroveň supportu | Farmaceutické firmy | Další růst | Index Nikkei | Nízká volatilita | Dot-com | Reuters | Páka | LBBW | Donald Trump | Kompozitní index | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Analýzy | Rolování | Rekordní maximum | Libra šterlinků | Katastrofa | Pohyby kurzu | Počet pracovních míst | Agentura Bloomberg | EURUSD | Velký pohyb | Traders | COCOA | Commodity index | Obchodování GBP | Identifikace trendu | Další rozvoj | Starbucks | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Index Nasdaq Composite | Obchodování | Odpovědnost | G10 | Kakao | Předseda | Zpomalující inflace | Libra | Zrychlení růstu | Nová data | Open | Akciový index | Cenové akce | Evropská měna | Medián | Velcí spekulanti | Zvýšení cel | Indikátor | Analýza trhu | Financovat | Příprava | Jak obchodovat jako velcí hráči? | Finanční instrumenty | Normalizace měnové politiky | Růst eura | Kotace BTC | ING | Celkový trend | Míra | TIPS | Hedgeové fondy | Makroekonomický kalendář | HDP v USA | Plodiny | Obchody | Vice | Chování obchodníků | Měnový trh | Silný trh | Dluhopisy | Panika | Káva | Hindenburg | Růst amerického HDP | Amundi | Ceny akcií | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Jak obchodovat | Záporné ceny | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | CHF | Japonská vláda | Evropská unie | TSLA.US | Intradenní obchodník | MT4 | Situace ve Spojených státech | Zahraniční obchod | Pokles | Snížení těžby ropy | Global Advisors | Výběr zisků | Globální inflace | Blesk | Carry trade | Pozornost | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Budoucí vývoj | Rostoucí úrokové sazby | Znalost | Ceny v eurozóně | Vývoj dolaru | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Podpora | Obchodník | Identifikovat trendy | Invest | PVM | Tokio | COVID-19 | Akcie | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Regulátoři | Index cen | Ukazatel inflace | Daně | ECB | Nejistota | Lídři | Pivot | Pokles indexu | Ekonomické faktory | CBOE | Sektor služeb | Centrum | Zisky | Snižování inflace | BNP Paribas | Drahý kov | Sell | Americká data | Nvidia | Banka HSBC | Obavy z recese v USA | Platforma xStation 5 | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst výnosů | Cena zlata | HSBC | Pullback | Státní dluhopisy | CBRT | Organizace zemí vyvážejících ropu | Breakout | Příležitost ke vstupu | Prodejní příležitost | Růst cen | Riksbank | Momentum | BTC/USD | MSCI World | Covidová opatření | Financování | Zájem o akcie | JDE | ROCE | Zasedání americké centrální banky | Hospodářský růst USA | Evropská centrální banka | Prodávající | CARA | Švýcarská národní banka | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | USB.US | Wells Fargo | Ukazatel volatility | Atentát na Donalda Trumpa | Ceny zboží | Měkké komodity | Výdaje | Indikátory | Velké banky | Lokální lockdowny | Vyšší ceny | ICE | Analýza dat | QE | MDAX | DNO | Cena | Bollinger Bands | Pokles trhů | COIN | Oil inventories | CME | Hospodářský růst | FTSE 250 | Americký dolar | US100 | Spojené království | WTI | Otevřená pozice | Bod | Prodej dolaru | Kov | RBNZ | Čína | Reserve Bank of Australia | BNP | PMI ve výrobě | Nord Stream | Evropské indexy | Peter Kažimír | OCI | Domácnosti | Cena ropy | FTSE | Inflace | Tržní sentiment | Situace | Projevy centrálních bankéřů | Statistické údaje | Euro vůči dolaru | Kurz USD | Krach | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nejnovější zpráva | Počet žádostí o podporu | PCE inflace | Ekonomové | Super Micro Computer | DOT | Jednání ECB | Statistiky | Interpretace | Americké akciové trhy | Dealer | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Asijské země | Aukce | Optimismus | Cíle | Výhled pro EUR/USD | Stagnace | Kurz | S&P/Case-Shiller | Market | IFO index | 256/2004 | Realizovat zisk | Největší rizika | Růst mezd | Pokles výnosů | Příležitosti k prodeji | CME Group | Tržby | Vzestupný trend | BBBY | Institucionální investoři | Starmer | Strategie obchodování | Významné úrovně | Oblasti rezistence | Býčí vyhlídky | Aktivum | Abbott Laboratories | U.S. Bancorp | Největší světoví producenti | Výsledky Morgan Stanley | Sazby ECB | Boční trend | Investujte | Slabý americký dolar | Měď | Úspory | Energetické krize | Proinflační | Zpráva Commitment of Traders | Ruský plyn | Finance | Vysoká poptávka | AUD | Bancorp | Inside | Commodity | Vysoké ceny | SPAD | Prognózy inflace | Analytici | NATGAS | Dobré zprávy | Měnové intervence | Citigroup | Vysoká inflace | Index výdajů na osobní spotřebu | Konsensus | Odhady ekonomů | Zvýšení inflace | Moody's Analytics | Největší světoví producenti kávy | Zpomalování inflace | Stoxx 600 | Hang Seng | Burzovní cena | Zpráva CoT | Burzovně obchodované fondy | LPL Financial | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Commitments of Traders (COT) | Jádrový CPI | Akcioví investoři | Klaas Knot | Intermediate | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Forexoví obchodníci | Zasedání ECB | Americký regulátor | Poptávka | Podpora ekonomiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Ukazatele | Nižší ceny ropy | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Moody's | Miliardy eur | Recese | Úspěch | Christopher Waller | Bank of Canada | Prezidentské volby v USA | Kazuo Ueda | Makro | Globální indexy | Švýcarský frank | FXstreet | Čisté krátké pozice | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Růstový trend | Americké státní dluhopisy | Prime | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Daiwa Securities | Slušné zisky | Frank | Retailoví obchodníci | Guvernér | ISM | Kurz eura | Rostoucí společnosti | Centrální banka USA | Čínské indexy | Konsenzus | Indexy PMI | Ceny energií | Doporučení | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Ceny potravin | Futures kontrakty | Solana | Býčí trh | Rizika | Eurozóna | Kiwi | Výhledy | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Signál ke vstupu | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Fair Value | Výrazný pohyb | Henry Hub | Saxo | Sell Stop | Předpovědi | Údaje z Číny | Mince | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Rostoucí ceny | Obchodovat | Trend | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Las Vegas Sands | Vstup na trh | Kroky Fedu | TLTRO | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Large speculators | Náklady na úvěry | Signály | Baker Hughes | ChainLink | Nařízení | Býčí Pin Bar | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | PMI ve službách | Mizuho | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Měnový pár | Výrobní PMI | Gold | Zvyšování úrokových sazeb | Průmysl | Body | Dluhopisový trh | Podnikání | Tempo růstu | Nárůst long pozic | Libye | De-dolarizace | USD index | Americké dluhopisy | Biliony | Divergence | Počasí | Nejvyšší růst | ETF | Zdraví | Nákupní pozice | Akciové trhy | Intel | Myšlenka | Saúdové | Situace na trhu | Růst HDP | Reporty | Obchodní aktivity | Spojení | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | EUR/MWh | Větší pokles | Vývoj trhu | Recese v USA | Co bude | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Chesapeake | Růst zaměstnanosti | Výnosy z dluhopisů | Holubičí postoj | Business | MIFID | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Pokles cen | Riziková aktiva | Obchodování s komoditami | Růst ceny | Čínská centrální banka | EMA | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Klouzavý průměr | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Vysoké zisky | Reverzní formace | Payrolls | Futures na ropu | Sentix | Pochybnosti | Stratég | Signál k nákupu | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Forexu | Akcie v Číně | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Politika | Pozornost trhu | Commodity futures | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Německá ekonomika | Stop-Lossy | Dnešní seance | Deutsche Bank | Euro vůči americkému dolaru | Konsolidace | Výprodej | Velká Británie | Růst libry | Zahraniční politika | Další vývoj | Ekonom | Fed funds | Energetické společnosti | Indexy S&P | Úrokový výnos | 1D | Rozpočtový deficit USA | Futures na americké indexy | Obnovení růstu | Geopolitická rizika | Indie | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Akciové indexy | První zvýšení sazeb | Světové poptávky | Cizí měny | Historická maxima | Ekonomická data | Dobrá zpráva | Janet Yellen | Invaze | Wharton School | Euro | Ministr energetiky | Investiční manažer | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Osobní výdaje | Pokračující růst | Worldometers | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Finanční podmínky | Vývoj ceny kávy | Indexy nákupních manažerů | SWIFT | Nákupní aktivita | Růst akcií | Nákup eura | Politika Fedu | Obchodní podmínky | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | ANZ | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | Oživení cen ropy | Expanze | Zpomalení hospodářského růstu | General Motors | Fondy | Cenový index výdajů | Kukuřice | Německé ekonomiky | DAX | Reserve Bank of New Zealand | Klid | Americká výnosová křivka | USD za barel | Nikkei 225 | Burze | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | Společnost Intel | Výnosy státních dluhopisů | Riziko korekce | Inflace ve Velké Británii | Ekonomické prognózy | Bernstein | Podhodnocený | Americké statistiky | Zasedání Rady guvernérů | Německé tovární objednávky | Problémy | Zpomalení růstu | Prezidentství Donalda Trumpa | G20 | Pokles poptávky | Rozhodnutí Bank of England | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Obchodní aktivita | Navýšení | Ropa | Ceny aktiv | Rezervy | Nárůst volatility | Americká inflace | Rozvoj | Obchodování s komoditními futures | Klouzavé průměry | Rychlost | Bloomberg Commodity Index | OIL.WTI | Dlouhá pozice | Globální investoři | Transakce | Dolar | Hodinový graf | Růst podnikatelské aktivity | Hladiny supportu | Pin Bar | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Moving Average | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Důležité zprávy | Výprodeje | Index MSCI | Slabší dolar | Nákup EUR | Inflace v březnu | Značný pokles | Zpráva COT | Federální rezervní banky | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Index podnikatelské aktivity | RBA | Spotřebitelská poptávka | Statistiky z eurozóny | Rizikový sentiment | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Rozhodnutí centrální banky | Christine Lagarde | JP Morgan | Bollingerova pásma | Výnosy desetiletých dluhopisů | Carry trades | Náklady na obsluhu dluhu | Celý svět | Obchod | LPL | Pravděpodobnost recese | Úroveň rezistence | Globální finanční krize | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Miliardy USD | Fiat měny | Úrovně rezistence | Ole Hansen | Oslabení | Spojené státy | Evropské méně | Signál | Írán | State Street | Britská vláda | ADP | Biliony dolarů | xStation 5 | Úbytek | Short signál | Ropy | Rozdílové smlouvy | Stimuly | Platforma | Sazby Fedu | NFIB | Obiloviny | Tempo snižování sazeb | Společnost | Šance na větší pokles | Časové období | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Dynamika mezd | Obchodované fondy | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | Cena akcií | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Tržní ocenění | Volatilita trhů | Rozšíření | Geopolitika | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | Příliv investic | D1 | COTTON | Zpomalování americké ekonomiky | Americké ministerstvo financí | Nálada | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Organizace | Očekávaný zisk | Obchodní rozhodnutí | Austan Goolsbee | CBI | Gap | Banky | Obchodníci s cennými papíry | Růst | Index Dow Jones Industrial | Pimco | 3М | Příjmy | Stratég Saxo Bank | SOYBEAN | Kmen koronaviru | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Větší korekce | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Obchodní bilance | Pandemie | Index | Indikátor MACD | Schodek | ECB Christine Lagardeová | Lockdown | Cenový index | Sebevědomí | Token | Mimoburzovní | Výsledková sezóna | Světové produkce | Politické nepokoje | Dánsko | Index Fedu | Japonský index Nikkei | Zveřejněné údaje | CORN | Bilance | Akcie General Motors | Regulační orgány | Růst ceny kávy | Investiční strategie | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Údaje o inflaci | Visual Capitalist | Hlavní ekonom | Rozhodování o obchodování | Plány | Analytický tým | S&P 500 | Aktuální kurz | Dow Jones | Futures na Wall Street | Okénko trhu | Šílenství | Širší trh | Americké centrální banky | Ekonomický vývoj | Obchodování GBP/USD | Praktické využití | Odraz mrtvé kočky | Snížení nákladů | Index USD | Údaje o průmyslové výrobě | Počet nezaměstnaných v Německu | Slabý trh | Oslabení dolaru | Ruský ministr energetiky | Covid | Šok | Výraznější pokles | Nordea Markets | Analytický tým FXstreet.cz | Index Russell 2000 | Obchodníci | Nepřízeň počasí | Výrobní sektor | Fáze konsolidace | Akcie bank | Hodnocení ekonomiky | NZD/USD | Volby v USA | State Street Global Advisors | Dobrá čísla | Holubičí rétorika | Konference v Jackson Hole | Úvěry a půjčky | Technické ukazatele | Bias | Benchmarky | Technická analýza | Graf EUR/USD | Christine Lagardeová | Rostoucí trend | Vyrovnat ztráty | Konflikt na Blízkém východě | Spekulativní pozice | Blue chip | HDP USA | Pozitivní signál | Ekonomiky | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Trump trade | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | Raiffeisenbank a.s. | John Williams | Opatrné jednání | Rekordní maxima | Bloomberg Economics | Cílové ceny | Největší ztráty | Účastníci trhu | NAHB | Posilování amerického dolaru | Proražení rezistence | Edukační a analytické články | Vklady | Pokles libry | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Potenciální obrat | Britský premiér | Zdravotní péče | NZD | Komoditní měny | Podnikatelská aktivita v eurozóně | PMI pro sektor | Směnné kurzy | Prohlášení politiků | Commitment of Traders | Platforma xStation | Analýza páru EUR/USD | WGC | Ekonomický růst | Agentura Moody's | Krize | Podnikatelská aktivita | XAU/USD | Pandemie COVID | Pokračování trendu | Posílení libry | Trh v rovnováze | Ministr financí | Buy | Nové údaje | Americký trh | Údaje | Marketingová komunikace | Euro klesá | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Tesla | Důvěra investorů | Suroviny | Hry | Kupující | Těžba z břidlic | Financial | Riziko recese | Výhody | Short | Eskalace | Mario Centeno | Snižování sazeb | Nemovitosti | Seance v USA | Stříbro | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Velcí hráči | LVS | Americká měna | Coinglass | XTB | Kanada | Překážky | Německé volby | Podniky v eurozóně | Zvýšení mezd | Rozhodnutí australské centrální banky | Finanční ztráty | Volatility | Ekonomické podmínky | Producenti kávy | Prodeje | Britský trh práce | Ztráta | Rozpočet | Medvědí fáze | xStation5 | Globální ekonomický růst | Zlepšení | Philip Lane | Snížení úrokové sazby | Pozitivní vliv | Švédsko | Směřování | Šance | Instrument | Historie | Žádosti o podporu | Německo | Slabší akcie | Krach na akciovém trhu | Špatné výsledky | NASDAQ 100 | Bilance zahraničního obchodu | Silný základ | Koš | Směrnice | Ztráty | COT (Commitment of Traders) | Stav nouze | FXstreet.cz | Nejnovější údaje | Odhad amerického HDP | Nový býčí trh | Raketový růst ceny | AUD/USD | Vyšší ceny ropy | Inflace v eurozóně | Zemědělství | MWh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Investování | Riziko | Ozbrojené konflikty | Rizikový apetit | Akumulace | Mzdy | Obchod s Ruskem | Trumpova protekcionistická politika | Index spotřebitelských cen | Nákupní signál | Technický výhled | LVS.US | Pozice | Dna | Oživení německé ekonomiky | Podnikání na kapitálovém trhu | Nárůst objemu obchodů | Americký výrobní sektor | Holubice | Americká zpráva | Úrokové sazby | Instrumenty | Hladiny rezistence | Rozpočtové deficity | Halving | Ministerstvo financí | FOMC | Americké trhy | Banka | Americká seance | Rezistence | Akciový trh | VOLX | USA | Směr trhu | Mário Centeno | Prohlášení | Britské libry | KOSPI | Sol | Průraz supportu | Úrokové sazby ve Spojených státech | Nejbližší rezistence | Crédit Agricole | Konec medvědího trhu | Vstupní signály | Ocenění | Velký problém | Výkon | Ceny kávy | Coffee | Eskalace konfliktu | IBM.US | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Štěstí | Poptávka po riziku | Lael Brainardová | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | Rizikový faktor | Dodavatelské řetězce | Abbott Laboratories (ABT.US) | Dlouhodobá prognóza | Slabý brazilský real | Pokračování růstu | Další pokles | Objem kontraktů | Vývoj ceny | Inflace v USA | World Markets | Trpělivost | Standardní odchylky | Intervenovat | Prodeje domů v USA | ECB minutes | Index výdajů | Koruna | US30 | Práce | Investiční doporučení | Americký akciový trh | Depozitní sazby | Konvergence | Země G7 | Prodej | Rok 2024 | Euforie | Výhled pro GBP/USD | Spekulovat | Ekonomika USA | Statistika | Průmyslová výroba | Uptrend | Markets | Graf páru GBP/USD | Investiční | Index Stoxx 600 | Průzkum | Berlín | Možné scénáře | Hranice kanálu | GM | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Spotřebitelské ceny | Implikovaná volatilita | Cena dnes | Kotace | Nejbližší support | West Texas Intermediate | Inflace ve službách | Zájem investorů | Trade | BOJ Kazuo Ueda | Růst poptávky | Budoucnost | Rozhodování | Absence kupců | Opatření | Návrat poptávky | EU | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Americký dolar vůči japonskému jenu | Ekonomické zprávy | Česká koruna | Stimulační program | Závislost | MS.US | Dynamika HDP | Prodeje domů | Krypto | Aktivita v sektoru služeb | HDP | Investování je rizikové | Restrikce | Maloobchodní tržby | Derivátové trhy | Depozitní sazby ECB | CL | Britský regulátor | Investiční rozhodnutí | Zásobníky | Výhled trhů | TSLA | Zlato | Brazilský real | Komise v přenesené pravomoci | Dow Jones Industrial Average | Uzavření trhů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Poradenství | Short pozice | Spekulanti | Měkké přistání | Gasoline inventories | Trading | Objednávky | Inflační očekávání | G7 | Evropské akciové trhy | Odvětví | Výrobní aktivity | Kupci | Nejhorší výsledek | Omikron | Chuť k riziku | Index PMI | Raketový růst | Vánoční rally | Prodejní pozice | Důležitý support | Komentáře Fedu | Údaje o nezaměstnanosti | Oslabování libry | Komodity | Denní graf | Miliardy | Výnosy | Poptávka po americkém dolaru | Různé skupiny obchodníků | Vyšší inflace | Tomáš Raputa | Nesoulad | Světové akciové indexy | Prodejní signál | Hindenburg Research | Trhy | Vlády | Kryptoměny | Společnost Hindenburg Research | Obchodní hodiny | Vítězství | Ekonomické indikátory | Index amerického dolaru | Jádrová inflace v eurozóně | Richmond | Kurz EUR | Správce aktiv | Abbott | Objem obchodování | Robusta | PMI pro sektor služeb | Skupiny obchodníků | Americké akciové indexy | COT | Dýchání | Británie | Produktivita práce | Wall Street | Vítězství Donalda Trumpa | Emini | Změny úrokových sazeb | Protiinflační dluhopisy | Nový kmen koronaviru | Tým FXstreet.cz | Průlom | USD/JPY | Japonský jen | Nebezpečí | Analýza | Prezident Federální rezervní banky | Prodej eura | Nakupovat | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Koronavirus | Medvědí trend | Technologické odvětví | Nonfarm Payrolls | Index DAX | Počet nezaměstnaných
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot