Multi-Asset obchodování
Podpora Marine Le Penové sílí, ale cesta do Elysejského paláce je ještě dlouhá
02.03.2017 Nadcházející prezidentské volby ve Francii vyvolávají u investorů po celém světě bolest hlavy. Všichni se obávají nepříjemného překvapení podobného výsledkům posledních amerických voleb, tedy zvolení populistického politika do čela páté nejsilnější ekonomiky světa. A Marine Le Penová má skutečně velkou podporu. V posledních týdnech využila skandálu „Penelopegate“ a hněvu obyvatel nejhorších francouzských předměstí a posílila své postavení.
Trumpovo zpomalení obchodu podporuje zlato, ropa dosáhla nového rekordu
28.02.2017 Hedgeové fondy si po posledních rekordních úrovních udržují v komoditách téměř nezměněnou úroveň. S výjimkou ICE Brent a topných olejů – údaje zveřejněné v pondělí ve 12,00 GMT – se hrubé dlouhé pozice 23 sledovaných futures snížily o 1 % na 1,84 milionu lotů futures a opcí.
Kvůli politické nejistotě čelí euro problémům
23.02.2017 Nejnovější průzkum týkající se francouzských prezidentských voleb uvádí ještě vyšší procentuální náskok Le Penové a spready německých dluhopisů vůči francouzským tento vývoj kopírují: desetileté státní dluhopisy jsou stále blízko 80 b.p. Tím vzniká další tlak na euro, který by mohl pokračovat minimálně do výsledků dubnových voleb – za poslední rok jsme si však už díky vítězství Trumpa a brexitu zvykli, že průzkumům nemůžeme věřit.
Makro Digest: Americký dolar – připravit, pozor, start
20.02.2017 Trumpův souboj mezi snahou udržet setrvačnost růstu a regresí k „Trumpovi-kandidátovi“ ukazuje na omezený dosah a výkon jeho vlády.
Politická nejistota podporuje pokulhávající zlato
16.02.2017 Ačkoli oživení zlata, které vidíme od poloviny prosince, je dále podporováno politickou nejistotou, setkává se jeho vývoj s výraznějším odporem. Výnosy dluhopisů a silný dolar jsou na vzestupu a téměř každý den slyšíme o nových maximech dosažených na akciových trzích.
Steenovy zápisky: Když změna není změnou
13.02.2017 Prezident Trump zůstává velkou neznámou i pro ty, kdo se s ním setkali; jeho povaha je v nejlepším případě nepředvídatelná a v nejhorším patologická. Přesto mi jeho schopnost „dostat věci do pohybu“ imponuje. Díky tomu dokázal přesvědčit řadu investorů, které mám v úctě, aby uvěřili jeho koncepci „zvířecího ducha“, tedy koncepci zavedené ekonomem Adamem Smithem v jeho myšlence ekonomiky laissez-faire. (To byl samozřejmě jediný ekonomický model před Marxovou definicí kapitalismu a komunismu.)
FX Aktualita: Silná libra je přesvědčivá, dolar nadále zpevňuje
09.02.2017 Kurz GBP/USD včera poklesl pod klíčovou taktickou hranici podpory kolem 1,2400-25, avšak rychle nalezl podporu, když představitelka Bank of England Kristin Forbesová dala najevo obavy z inflace a podpořila možný růst sazeb. Je zajímavé, že měna našla tak silnou podporu i přesto, že britské úrokové sazby na zprávu sotva zareagovaly.
Le Penová vítězí nad Fillonem
07.02.2017 Francouzské prezidentské volby vypadají stále více jako estráda. Kampaň Francoise Fillona je díky skandálu kolem možného „fiktivního“ zaměstnání jeho manželky (což je, nutno říct, stará francouzská tradice) zcela paralyzovaná.
Plánuje Trump oslabení dolaru?
02.02.2017 Riziko toho, že americký prezident Trump bude usilovat o politiku slabého dolaru, neustále roste. Tento krok by, koneckonců, dával smysl pro jeho „program“, protože export je nezbytný nejen pro růst, ale pojí se také s potřebami vysoce zadlužených rozvíjejících se trhů. Oslabení dolaru by pro ně znamenalo ulehčení břemena od rostoucích (zejména v dolarech vyjádřených) kapitálových nákladů na úrocích.
Amerika na prvním místě, protekcionismus na prvním místě
31.01.2017 Do teď byl nejviditelnějším výsledkem Trumpova vítězství nárůst úrokových sazeb (od 8. listopadu je to o 50 bazických bodů na amerických desetiletých dluhopisech). Investoři už předpokládají, že Trumpova ekonomická politika bude inflační. Klid na trhu je ale neopodstatněný vzhledem k protekcionistické politice, kterou prezidentův nástupní projev jen potvrdil („Musíme ochránit naše hranice před nebezpečím ostatních zemí, které přebírají naši výrobu, kradou naše firmy a ničí naše pracovní místa. Nakupujte americké výrobky a najímejte Američany.“)
Společnost V Technology útočí na monopol Samsungu OLED
26.01.2017 Displeje OLED představují příští generaci obrazovek pro televize, tablety, chytré telefony a počítačové monitory. Trh nyní kontroluje společnost Samsung s odhadovaným podílem ve výši 98 %, ale velcí výrobci chytrých telefonů v Číně se tento podíl snaží aktivně snížit. To by znamenalo změnu na obrovském trhu ovládaném jednou firmou.
Riskantní horská dráha
23.01.2017 Forexoví obchodníci mají pro nadcházející rok dlouhý seznam naléhavých témat – od intenzivních spekulací o tom, jak bude vypadat politika USA za Donalda Trumpa, až po existenční otázky EU v kalendáři plném významných událostí.
Hledání nové rovnováhy
20.01.2017 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank
V roce 2016 se komodity přehouply zpátky do výnosů, a aby tento ...
Po projevu britské premiérky libra povyskočila
18.01.2017 Tak jsme shlédli projev britské premiérky Theresy Mayové k brexitu. Jak jsme předpokládali, před ním jsme viděli výrazné oslabení libry. V podstatě bez ohledu na to, co premiérka řekla – hlavně proto, že si nemyslím, že by vůbec mohla čímkoli překvapit – došlo po projevu k částečné úlevě v obchodování libry. Ve chvíli, kdy toto čtete, už se vše mohlo opět změnit, ale prozatím vypadala reakce takto. Tak tedy jen stručný seznam toho, o čem premiérka mluvila: důraz je samozřejmě na jasný odchod z EU, jasný odchod z jednotného trhu. Premiérka doufá, že dosáhne dohody o volném obchodu, ale Británie v žádném případě nestojí o nějaké částečné členství v EU, jde o jasný brexit.
Výhled Saxo Bank na Q1: Zase znovu sedmdesátá léta minulého století
17.01.2017 Klíčovou otázkou pro rok 2017 bude směr vývoje amerického dolaru. Měna, která během uplynulého roku posílila o 20 %, spustí nějakou reakci. Lze očekávat, že nastupující vláda Donalda Trumpa opustí víc než dvacetileté dogma, v němž se tvrdilo, že silný dolar je v zájmu Spojených států.
Výhled Saxo Bank na Q1: Nepřipravená Velká Británie
13.01.2017 Začátek roku 2017 bude zpestřený politickými riziky, včetně německých prezidentských voleb a parlamentních voleb v Nizozemsku. Největší hrozbu nám však představí Británie a její Brexit.
Macro Digest: Sbohem pane prezidente – #SaxoStrats
12.01.2017 Závěrečný projev prezidenta Baracka Obamy byl klasickou ukázkou jeho přístupu – skvělý, ale „nic moc nového“. Nyní se přesuňme na tiskovou konferenci nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa (17:00 středoevropského času), kde vzhledem k novým obviněním z propojení s Ruskem můžeme očekávat zajímavé informace.
FX Aktuality: USD musí zvýšit otáčky
05.01.2017 Slibný rozjezd úrokových sazeb se po jejich posledním zvýšení v návaznosti na jednání FOMC 14. prosince výrazně zpomalil. Zpětně se tedy může zdát, že trhy s dluhopisy viděly v jednání model „prodejme šeptandu, kupujme skutečnost“, což vedlo ke značné konsolidaci, která korespondovala s odmlkou v oživení dolaru.
Expozice fondů se začátkem roku 2017 kloní spíše k energetice
02.01.2017 V průběhu posledních prosincových dní se hedgeové fondy odvracely od kovů a zemědělských futures směrem k energetice. Všech pět energetických futures zaznamenalo dlouhé čisté pozice minimálně na ročním maximu, zatímco pokračoval exodus z kovů, zejména zlata. Kombinovaná expozice klíčových plodin byla mělká a dlouhé pozice sektoru sojových bobů vyvažovaly krátké pozice pšenice a kukuřice.
Rok 2017: jedna dobrá a dvě špatné zprávy pro světovou ekonomiku
02.01.2017 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži
„V životě existují dva druhy ...
Dlouhé zlaté pozice se před koncem roku propadají
21.12.2016 Šest týdnů nepřerušovaného prodeje od amerických prezidentských voleb a stále to nevypadá, že by se pokles zlata měl zastavit. Investoři prchají před futures i ETF a obligace se snaží zotavit, zatímco dolar míří stále výš.
Je růst indexu S&P 500 neudržitelný?
20.12.2016 Minulý pátek uzavřel jeden z hlavních akciových indexů, S&P 500, na 2258,07, tedy jen o 0,6 % pod svým dosavadním maximem. To naznačuje, že americké akcie opět vstupují do dalšího teritoria.
Na ropném trhu vládne býčí nálada
16.12.2016 Pozitivní sentiment, který se zabydlel na trhu s ropou po překvapivé dohodě zemí států OPEC, dostal tento víkend další významnou podporu. Bylo jí rozhodnutí dalších zemí, které nejsou členy ropného kartelu, připojit se k plánu omezovat těžbu.
Holubičí ECB drtí euro
12.12.2016 Jednání Evropské centrální banky zastihlo trhy nepřipravené, protože očekávání se přikláněla spíše k jestřábímu trendu s jasným předpokladem snižování kvantitativního uvolňování. Trh zpočátku vnímal příslib březnového snížení nákupů z 80 mld. euro měsíčně na 60 mld. euro měsíčně jako známku jestřábího vývoje, avšak množství holubičích detailů jakékoli náznaky jestřábího přístupu zcela udolalo.
Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017
07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
Ropa nadále sází na další úpravy pozic
06.12.2016 Ropný trh i nadále stoupá v reakci na dohodu Opecu a zemí mimo Opec o snížení produkce z minulého týdne. Kombinace trhu, který se do rovnováhy vrátil dřív, než se čekalo, a lepších technických vyhlídek, způsobila, že poptávka roste i čtvrtý den.
Jak si povedou klíčové měnové páry v roce 2017?
01.12.2016 Autor: John J. Hardy, vedoucí oddělení forexu, Saxo Bank
EUR/USD
Kurz 1,00 EUR/USD pravděpodobně začátk...
Saxo Bank rozšiřuje obchodování s opcemi díky novému kombinovanému obchodnímu příkazu
01.12.2016 Online investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes oznámil představení nového nástroje – kombinovaného obchodního příkazu – pro všechny klienty obchodující s opčními kontrakty.
Globální vyhlídky: Trumpovo vítězství neznamená zásadní průlom
29.11.2016 Otázka, která nyní zaměstnává většinu investorů, je, zda vítězství Donalda Trumpa představuje z hlediska finančních trhů skutečný průlom. Zatím je odpověď NE. Nikdo nedokáže říct, jaká přesně opatření nově zvolený prezident zavede ve chvíli, kdy nastoupí do úřadu, dokonce ani on sám ne.
Zahýbe italské referendum trhy?
23.11.2016 Pokud Matteo Renzi nezvítězí, mohla by se v Itálii politická nestabilita opět stát „novým standardem“, a to v dosud nejhorší dobu. Problém nesplácených úvěrů v italském bankovním sektoru dosud nebyl vyřešen a zdá se stále pravděpodobnější, že země nedosáhne svých růstových a deficitových cílů pro rok 2016 ani 2017.
Steenovy zápisky: Útěk z bezduchého stroje – #SaxoStrats
14.11.2016 Snad za to mohla drobná chyba v plánování, ale najednou jsem zjistil, že výsledky amerických prezidentských voleb sleduji z moskevského hotelu Radisson Ukraine – což je jedno z mých nejoblíbenějších míst v ruském hlavním městě.
Co se dělo se zlatem po Trumpově vítězství
11.11.2016 Po překvapivém vítězství Donalda Trumpa zažilo zlato ve středu bláznivý den. Před ohlášením výsledků se předpokládalo, že Trumpovo vítězství bude mít na zlato pozitivní dopad, protože takové vítězství by znamenalo zvýšení nejistoty. Stejně jako při neočekávaném výsledku červnového Brexitu i nyní začalo zlato s přicházejícími výsledky z jednotlivých států růst, zatímco dolar i akcie klesaly.
Jak americké volby ovlivní akciové trhy?
04.11.2016 Co můžeme říct o akciích v souvislosti s americkými volbami? Předpovědět, co se stane, je velmi snadné, stejně jako obtížné. Pokud se na chvíli zastavíme a podíváme se na nejrůznější výzkumy, je jasné, že neexistuje významná statistika, která by nám řekla, co se stane s americkým akciovým trhem v návaznosti na to, kdo vyhraje prezidentské volby. Důležitější však je, že ať už bude Kongres jednotný nebo rozdělený, nemá to žádný statistický význam. Takže o co tu vlastně jde?
Americké volby: 10 možných scénářů v případě Trumpova vítězství
31.10.2016 Co kdyby Donald Trump zvítězil? Co když se mu opravdu povede to, co by před 18 měsíci nikdo nepředpovídal? Trump nepochybně doufá v dobrý výsledek. Pojďme se podívat na 10 možných situací, které by po Trumpově vítězství mohly nastat.
Velký posun od kovů k energiím pokračuje
25.10.2016 Hedgeové fondy minulý týden zvýšily býčí sázky na komodity na tříměsíční maximum. Přetrvávající poptávka po energetických futures, zejména zemním plynu, a výrazné krytí krátkých pozic obilí více než vyvažuje všeobecný odprodej kovů, hlavně mědi HG.
ECB nikam nepospíchá, ekonomika však stagnuje
21.10.2016 Od včerejšího jednání ECB se nedalo očekávat nic zvláštního. Centrální banka s opatřeními nespěchá už proto, že v nadcházejících měsících se může vzhledem k rostoucím globálním cenám komodit mírně zvyšovat inflace.
Dluhopisy rozvíjejících se trhů představují příležitost pro investory
17.10.2016 Všechny třídy dluhopisů si do této chvíle roku 2016 vedly skvěle. Kvantitativní uvolňování a nízká inflace byly hlavní hybnou silou, ale svou roli sehrála i revaluace dluhopisů rozvíjejících se trhů, které ve 3. čtvrtletí dle našeho očekávání překonaly dluhopisy rozvinutých trhů.
Problémy Samsungu by se mohly opakovat
14.10.2016 Pro obchodníka není nic lepšího než prudký pokles a výhodná koupě bývalého miláčka trhu, jaký právě teď zasáhl společnost Samsung – ten by mohl vzbudit zájem řady rebelů na trhu. Dle mého názoru by však bylo lepší takovému pokušení nepodlehnout.
Rostoucí dolar prozatím zpomalil ropný večírek
12.10.2016 Od okamžiku, kdy se OPEC dohodl na snížení produkce, oživila ropa o více než 15 %. Nejnovější oživení – díky ruskému prezidentu Putinovi, který souhlasil, že se Rusko ke zmrazení produkce přidá – dostalo ropu Brent na roční maximum. Ačkoli dohoda není ani zdaleka finální, trh posiluje na vlně pozitivního vnímání a technických signálů k nákupu.
Býčí maraton pokračuje
11.10.2016 Býčí trh trvající již 91 měsíců je téměř jako parazit – a stále se ho nějak nemůžeme zbavit. Ať na něj házíme cokoliv (Brexit, zpomalení v Číně, záporné sazby, bankovní krize v Evropě, krize rozvíjejících se trhů, nízké ceny ropy, geopolitické konflikty?), stále neúnavně přináší nová historická maxima. Mimořádně zajímavé listopadové prezidentské volby ve Spojených státech jsou za dveřmi, podobně jako pravděpodobné zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu, a globální akciové trhy vstupují na další neznámé bitevní pole.
Jaké komodity se vyplatí sledovat do konce roku?
07.10.2016 Komodity stále směřují v celoroční bilanci k zeleným číslům, což by bylo poprvé od roku 2010, ale určité obavy zůstávají. Zejména surová ropa a zlato čelí různým rizikovým událostem, které by mohly před začátkem roku 2017 poslat ceny dolů.
Měnová politika musí být doplněna fiskální stimulací vlád
04.10.2016 Během uplynulých 3 měsíců zdůraznili představitelé několika světových centrálních bank, že měnová politika může sice koupit čas, ale jsou potřeba i další kroky. Ve svém předchozím čtvrtletním bulletinu demonstrovala Bank of England, že peněžní multiplikátor, který ospravedlňuje intervenci centrálních bank, nefunguje. Za těchto okolností jsou na tahu vlády. V prostředí dramatických změn požadovaly všechny mezinárodní organizace, zejména Mezinárodní měnový fond a země G20, zvýšení veřejných výdajů, které by pomohly přiblížit ekonomický růst na úroveň před začátkem krize. Není pochyb o tom, že v tomto čtvrtletí bude téma vládních výdajů zaměstnávat investory po celém světě.
OPEC snižuje produkci, dostaví se výsledky?
30.09.2016 Intenzivní strategie pump-and-dump („těžit a prodat“), kterou Saúdská Arábie představila v listopadu 2014, byla odvolána poté, co se členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) setkali v Alžíru a rozhodli snížit produkci ropy až o 700 000 barelů za den. Přesné rozvržení bude dohodnuto na příštím setkání zástupců OPEC, jež se bude konat 30. listopadu.
Důležitý týden pro finanční trhy
21.09.2016 Ve středu ohlásí svá další politická rozhodnutí jak Bank of Japan, tak i americký výbor FOMC. V poslední době byly trhy nestabilní, protože centrální banky vysílají signály, že jsou stále nespokojeni s tím, čeho mohou dosáhnout s prostředky, které mají k dispozici, tedy s kvantitativním uvolňováním a s nulovými a negativními úrokovými sazbami.
Zprávy z Opec a IEA naznačují pokračování nízkých cen ropy
13.09.2016 Opec a Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v uplynulých 24 hodinách vydaly své měsíční zprávy. Shodují se, že přebytek nabídky zřejmě potrvá i v roce 2017, a to díky kombinaci odolné produkce zemí mimo Opec a zpomalení růstu poptávky. Díky tomu zřejmě ropný trh setrvá déle v rozmezí a šance na růst bude omezená.
Saxo Bank nabídne jako první zcela digitální obchodování s dluhopisy
12.09.2016 Investiční a obchodní specialista Saxo Bank přináší na bankovní trh zcela revoluční řešení v obchodování s firemními a státními dluhopisy. Klienti Saxo Bank tak získají přímý přístup k více jak 5 000 investičních vládních a firemních dluhopisů a dluhopisů s vysokým výnosem z celého světa a ve dvaceti různých měnách. Nástroj bude k dispozici od října na víceúčelové obchodní platformě SaxoTraderGo.
Káva se připravuje na protiúder, signály jsou stále výraznější
08.09.2016 Poté, co se káva Arabica za posledních 18 měsíců konsolidovala, začíná nyní opět vykazovat známky života. Měsíční graf níže ukazuje, jak křivka vývoje Arabicy vytvořila v tomto období půlkruh.
Saxo Bank zahajuje spolupráci s Morningstar
06.09.2016 Investiční a obchodní specialista Saxo Bank a společnost Morningstar Investment Management Europe Ltd (investiční skupina Morningstar, Inc.) dnes oznámily zahájení spolupráce, která rozšíří nabídku investičních strategií pro klienty Saxo Bank.
Cena zlata by se mohla dostat až k 1250 dolarům za unci. Klíčovým hybatelem je dolar
05.09.2016 Před pátečním zveřejněním americké zprávy o zaměstnanosti bylo zlato pod značným tlakem. Sledovali jsme, jak se cena vrátila zpět ke klíčové oblasti podpory mezi 1 300 – 1 310 USD/unce. Pokud se v tuto chvíli podíváme, co vlastně zlatem hýbe, je to v podstatě vše jen o dolaru. Když se podíváme na sílu dolaru v posledním týdnu, v podstatě koresponduje s oslabením zlata, a protože cena zlata v eurech se víceméně neměnila, naznačuje to, že klíčovým hybatelem zlata je v tuto chvíli dolar. Ten je tedy klíčem k budoucnosti nebo alespoň k nejbližším vyhlídkám pro zlato. A páteční zpráva o zaměstnanosti je pro něj klíčová.
Po fúzi se SolarCity může Tesla ztratit na své hodnotě
02.09.2016 S rychle se blížící fúzí mezi společnostmi Tesla a SolarCity aktualizovala Tesla své návody pro kapitálové sazby pro své akcionáře. Ve formuláři S-4 pro burzu navíc uvádí, že fúze je urychleně nezbytná vzhledem k tomu, že SolarCity velice rychle přichází o kapitál.
Saxo podporuje svou nabídku CFD pomocí nižších marží
01.09.2016 Nová nabídka Intraday Margins klientům nabízí flexibilitu během obchodovacích hodin, kdy je nejsilnější likvidita podkladových futures a peněžních trhů, zatímco nová nabídka spreadů snižuje náklady na obchodování až o 30 % pro sledování nejoblíbenějších indexů.
Ropní medvědi prchají dosud nevídaným tempem
30.08.2016 V týdnu ukončeném 23. srpna pomohla rostoucí poptávka po energetických futures spustit 27% nárůst celkové komoditní expozice hedgeových fondů. Ostatní žádané komodity zahrnují sójové boby, ropu, cukr, kakao a zlato.
Dnešní projev Janet Yellenové provází velká očekávání
26.08.2016 Před včerejším zahájením konference Fedu v Jackson Hole se hlavní měny pohybovaly v poměrně těsných rozmezích. S napětím se očekává projev guvernérky Fedu Yellenové. Zdá se, že trhy věří, že projev přinese nějakou změnu, ale nejde jen o mnoho povyku pro nic? Myslím, že je vysoká pravděpodobnost, že se toho od Fedu v krátkodobém horizontu moc nedočkáme. Pokud trh od Yellenové očekává, že potvrdí pravděpodobnost dalšího zvýšení sazeb, obávám se, že se dočkáme trpkého zklamání. A i kdyby to potvrdila, nepředpokládám, že uvidíme nějaké velké reakce trhu.
Degraduje guvernérka Yellenová Fed?
24.08.2016 Dlouhodobá snaha médií odhadnout pravděpodobnost a načasování dalšího zvýšení sazeb ze strany Fedu už nikoho nebaví, protože se změnila v pouhou otázku, zda Fed v nejbližší době zvýší sazby alespoň jednou, nebo vůbec. Pouze výsledek brexitu a následné oslabení libry ukazuje, že hlavní směnný kurz stále žije.
Zvyšte své investiční úspěchy: obchodujte v párech
22.08.2016 Pro investory by se dvojka mohla stát kouzelným číslem, pokud se rozhodnou pustit do párování. Tato technika nabízí jak možnost hedgeování, tak i schopnost vytvářet zisk bez ohledu na výkyvy trhu. Kupříkladu Apple a Samsung by mohly představovat zajímavý pár vzhledem k tomu, že Apple ztrácí na síle.
Centrální banky hrají nebezpečnou hru
18.08.2016 Světové trhy během léta výrazně posílily díky příznivým krokům centrálních bank v čele s Bank of England, která zahájila nové kolo kvantitativního uvolňování s cílem absorbovat šok po výsledku referenda o brexitu. Výsledek volby nedokázal zničit důvěru v britský státní dluh a britské akcie i globální trhy si s úlevou vydechly. Na druhé straně Atlantiku se zdá, že největší světová centrální banka, americký Fed, se vzhledem k neslaným, nemastným údajům o americké ekonomice drží zpět a neplánuje další zvyšování úrokových sazeb. Pokud jde o ECB, ta hlasitě oznámila nadcházející přehodnocení své politiky na svém jednání 8. září, což zvýšilo očekávání dalšího možného uvolňování.
Kukuřice zažívá na trzích oživení i přes prognózu rekordní sklizně
16.08.2016 Před asi největší letošní zprávou o sklizni obchodovaly trhy s kukuřicí minulý týden potichu. Zpráva World Agriculture Supply and Demand Estimate report (WASDE) amerického ministerstva zemědělství zveřejněná 12. srpna byla v této sezóně první, která zahrnovala nejen informace o počasí, ale i údaje o jarní úrodě získané díky průzkumům.
Co přinese podzim na finanční trhy:
10.08.2016 V období mezi 26. zářím a 8. listopadem se v Evropě a ve Spojených státech budou konat šestery klíčové volby a referenda. V USA změří v prezidentských volbách své síly Hillary Clintonová a Donald Trump. Prezidenstké volby čekají i Rakousko. Minimálně jedny volby budou v Španělsku. Italské referendum může vyústit až v rezignaci ministerského předsedy Mattea Renziho. Referendum o migračních kvótách v Maďarsku by mohlo potvrdit nezadržitelný nárůst populismu v Evropě, což by byl pouhých několik měsíců po Brexitu další nezdar Evropské unie. Podle Christophera Dembika, vedoucího oddělení makroanalýz Saxo Bank, právě akumulace politických rizik ve velmi krátkém časovém období by mohla mít negativní dopad na finanční trhy. Od září už investoři nebudou mít čas si vydechnout. Politická rizika jsou na předním místě agendy.
Kritický týden otestuje potenciál pro oživení dolaru
28.07.2016 Americký dolar uzavřel minulý týden v silném tónu a kurz EURUSD se konečně dostal na denní uzavření pod úrovní 1,1000. Hlavním hnacím motorem je tento týden očekávání, že se Fed projeví v poněkud ostřejším tónu, a podpoří tak pravděpodobnost zářijového nebo prosincového zvýšení úrokových sazeb, pokud bude americká ekonomika i nadále posilovat.
Saxo Bank: Nejobchodovanější firmy v ČR pocházejí z USA
26.07.2016 V červnu byly mezi českými investory nejoblíbenějšími akciové CFD amerických firem, a to zejména Cypress Semicond či Biomarin Pharma. Z českých firem se jednalo o ČEZ. Výsledek lze přičítat i obavám z výsledku referenda o brexitu, kdy se celý měsíc nesl ve znamení nestability na většině velkých akciových trhů.
Pokémánie vyvolala nadhodnocení Nintenda
22.07.2016 Akcie Nintenda jsou mezi investory a tradery stejně populární, jako je hra samotná mezi fanoušky pokémonů. 110% růst a vysoká nestabilita způsobily, že akcie jsou pro obchodníky zajímavé, a Nintendo v minulém týdnu překonalo Apple a Facebook jako nejobchodovanější akcie na platformě SaxoTraderGO.
Nemyslitelné se stalo skutečností – stříbro posílilo o více než 40 %
19.07.2016 Každoroční Šokující předpovědi Saxo Bank zahrnují nepravděpodobné, ale možná jen podceňované události, které by mohly mít významný dopad na svět financí. Jedním z nejdiskutovanějších příspěvků byla předpověď Ole Hansena, hlavního komoditního stratéga Saxo Bank, že na trhu stříbra dojde k oživení a růstu o 33 %. Jsme teprve v polovině roku 2016 a neuvěřitelná předpověď Ole Hansena se naplnila. Od prosince 2015, kdy vznikla, vzrostla cena stříbra o téměř 47 %.
Budou obyvatelům Japonska padat peníze z helikoptéry?
14.07.2016 Japonské volby do Horní sněmovny, které proběhly tento víkend, znamenaly výrazné vítězství provládní koalice. Díky tomu získal japonský premiér Šinzo Abé dvoutřetinovou většinu potřebnou pro jeho největší politickou ambici: reformu japonské pacifistické ústavy. I když je možné, že to bude mít závažné geopolitické dopady, finanční trhy se spíše věnovaly tomu, jak silná podpora Abého vlády i přes pokulhávající ekonomiku a nová deflační rizika může naznačovat možnost nových ekonomických politických opatření.
Výhled Saxo Bank pro třetí čtvrtletí: růst české ekonomiky zpomalí
12.07.2016 Nastalo léto plné zvratů. V Evropě vládne nejistota, Británie je na odchodu z EU a dluhový cyklus dosáhl svého vrcholu. Česká ekonomika díky svému silnému provázání s evropským průmyslem zpomalí. Nezanedbatelný vliv by mohla mít i migrační krize. Vstup do eurozóny by v současné chvíli mohl ČR poškodit. Investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes zveřejnil výhled na 3. čtvrtletí roku 2016 pro finanční trhy.
Brexit by mohl zrychlit proces nezbytných reforem v UK
07.07.2016 Píšu tento záznam z Jižní Afriky, která je asi vůbec nejdál od Evropy a věčných řečí o brexitu, jak je to jen možné. I tady je však těžké vyhnout se zmatkům a věčné „potřeby“ investorů a médií zjistit, co bude dál.
Scénář finanční krize z roku 2008 je vyloučený
01.07.2016 Začátkem týdne došlo na finančních trzích k prudkému poklesu a zdá se, že paniku už máme za námi. Rychlá a efektivní intervence několika centrálních bank, zejména Bank of England a Swiss National Bank, trhy stabilizovala.
Z nejistoty kolem brexitu může nejvíce těžit americký dolar
30.06.2016 Zatímco se v novinových článcích objevují názory, že britské referendum nemusí doopravdy skončit brexitem, události v Bruselu nabraly reálnou podobu. Odstupující britský premiér David Cameron prohlásil, že není cesty zpět, a německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že „není čas na zbožná přání, je čas uvědomit si skutečnost“.
Brexit byl jen zahřívacím kolem před dalšími zvraty na globálních trzích
27.06.2016 Velká Británie se jasně vyslovila pro odchod z EU, což přineslo trhům šok, který byl ještě zvýrazněn předchozím očekáváním, že volba dopadne ve prospěch setrvání v Unii. Výsledné zemětřesení kurzu libry ihned překonalo i tu nejhorší fázi globální finanční krize v roce 1992, kdy o Černé středě libra vypadla z Evropského mechanismu směnných kurzů (ERM).
S blížícím se brexitem budou měnové výkyvy přibývat
22.06.2016 Jízda na horské dráze předznamenávající britské referendum nabízí v posledních týdnech divoké zatáčky a obraty vyvolané dvěma obřími posuny v předpokládaném hlasování. Posledním z nich byl jasný příklon k setrvání v důsledku tragické vraždy poslankyně Jo Coxové, zastánkyně členství v EU. V několika posledních týdnech se libra propadla o 10 % vůči bezpečnému japonskému jenu, avšak v pondělí ráno se proti čtvrtečnímu minimu zvedla o téměř 5 %.
Zlato by po Brexitu mohlo dosáhnout až 1.400 USD za unci
20.06.2016 Drahé kovy značně těží z tržní nejistoty panující před referendem, které se bude ve Spojeném království konat 23. června. V průběhu května se zlato i stříbro po velmi silném nástupu počátkem roku 2016 opět propadlo na své ceně. Oslabení poháněl posílený dolar spolu s pokusem šéfky amerického Fedu Janet Yellenové a jejích kolegů z federální komise pro otevřený trh znovu nastolit důraznější jestřábí postoj k rychlosti a frekvenci budoucího růstu sazeb.
Brexit a prezidentské volby v USA – řada nezodpovězených otázek pro obchodníky s měnami
15.06.2016 Do britského referenda o EU, které nás čeká 23. června, zbývá jen několik málo dní. Poslední průzkumy naznačují příklon k odmítnutí EU. Nejdramatičtější výsledek předpovídá v pátečním průzkumu ORB. S desetibodovým náskokem se obyvatelé Velké Británie rozhodnou pro odchod z EU. Trh obchodující s kurzem libry je za současné situace nefunkční, na trhu opcí s datem splatnosti po referendu v podstatě neexistuje likvidita. Nestabilita malého objemu opcí, které se ještě obchodují, vyskočila na úroveň, jakou jsme nezažili ani v nejčernějších chvílích globální finanční krize.
Cena kávy stoupá, zejména pokud sladíte
13.06.2016 V posledních měsících výrazně posilovaly měkké komodity, což kromě kávy a cukru zahrnuje také kakao, bavlnu a obilí. Z obilnin posílily zejména sójové boby, a to o třetinu, cukr vede s 29% nárůstem mezi měkkými komoditami.
Kdy nás dolar překvapí?
08.06.2016 Nejzajímavější článek, který jsem zaznamenal po páteční katastrofální americké zprávě o nezaměstnanosti, byl od Lisy Abramowiczové z Bloombergu, která napsala, že pokud jde o směřování americké ekonomiky, „Fed neví o nic víc než vy“ (bloomberg). Poukazovat na předchozí nepřesné ekonomické předpovědi Fedu je až příliš snadné, ale tentokrát má Fed skutečně máslo na hlavě vzhledem k nedávnému pokusu o dvě až tři zvýšení úrokových sazeb ještě během letošního roku, ačkoli trh skutečně váhal, zda dojde alespoň k jednomu. Díky těmto jasným náznakům se trh v posledních týdnech rozhodl posunout dolar přece jen výš s nadějí, že pozitivní údaje v další zprávě přesvědčí Fed, aby na červnovém nebo červencovém jednání FOMC učinil další krok.
Po zveřejnění dat o nezaměstnanosti v USA nabírá zlato na síle
07.06.2016 Jedním z trhů, které díky překvapivé páteční zprávě o nezaměstnanosti nejvíce získaly, je zlato, které zaznamenalo další nárůst. Dosáhlo tak první důležité technické hranice na 1 240 USD/unci. Přes noc se na asijských trzích zlato dostalo dokonce až k 1 250 USD/unci, což znamená 50% návrat zpět od masivního květnového odprodeje. Nyní lze očekávat konsolidaci. Dolar oslabil, a to zlato podporuje. Navíc se opět odsunulo datum předpokládaného zvýšení úrokových sazeb v USA. Tento vývoj nahrává investorům do zlata.
Dnešní jednání OPEC ve Vídni pravděpodobně nepřinese žádné novinky
02.06.2016 Vzhledem k tomu, že jde o první jednání, kde bude přítomen nový saúdskoarabský ministr pro energetiku Chálid al-Falih, je zde vysoké očekávání, že se OPEC bude snažit vystupovat jednotně. Předchozí jednání OPEC a dubnové jednání v Doha skončila neúspěchem a odhalila neshody zejména mezi Iránem a Saudskou Arábií.
Test odolnosti dolaru
31.05.2016 Tento týden bude kritický pro otestování odolnosti posledního oživení dolaru – rétorika Fedu vytvořila v poslední době jasný základ pro letní zvýšení sazeb buď na jednání FOMC v červnu nebo v červenci. Informace o možných dvou nebo dokonce třech zvýšeních sazeb v letošním roce byla jednoznačně koordinovaná a měla za cíl zvýšit očekávání trhu. Fed potřebuje možnost pohybovat sazbami, aniž by trh nepříjemně překvapil náhlým jestřábím postojem. Usoudil, že je lepší trhy na možné zvýšení sazeb pomalu připravit a poté daný potenciál propojit s kvalitou vstupních dat. Z důvodu závislosti na datech, vyvolají klíčové americké zprávy z tohoto týdne krátkodobou nestabilitu. Trh přesunul své sázky na červen, červenec nebo září (pokud v průběhu tohoto týdne přejdou americká ekonomická data do vyšších otáček, může dojít k zvýšení v červnu i září).
Rétorika Fedu posiluje americký dolar, další oslabení je však na obzoru
26.05.2016 Americký dolar se nedávno opět zotavil, což podnítilo zejména defilé mluvčích amerického Federálního rezervního systému (FED) z minulého týdne, kteří varovali trh, že se nechal příliš ukolébat vyhlídkami na další zvyšování federálních úrokových sazeb. Šlo zjevně o předem domluvenou akci. Dva regionální prezidenti FEDu zmínili výhled na dvě až tři zvýšení úrokových sazeb do konce roku, zatímco trh v poslední době stěží, byť i jen plně ocenil náklady na jejich jediné zvýšení. Nejostřejší komentář pak zazněl od vlivného prezidenta newyorské pobočky FEDu Williama Dudleyho, který jasně uvedl, že pokud budou ukazatele nadále směřovat k zotavení americké ekonomiky, FED bude preferovat ?letní? zvýšení úrokových sazeb.
Brexit je jen zástěrkou maskující nevyhnutelnou recesi Velké Británie
24.05.2016 Blížící se volby o Brexitu jsou celkem ironické, protože Británie do Evropské unie vlastně nikdy pořádně nevstoupila. Jako dítě sedmdesátých a osmdesátých let si jasně vybavuji, jak paní Thatcherová bojovala s EU o každou píď. Přesvědčila ji, aby se smířila s její verzí unie, aspoň po finanční stránce.
Vztah Polska s EU se přiostřuje
19.05.2016 Konzervativní revoluce zahájená stranou Právo a Spravedlnost vedla k nárůstu politických rizik, které způsobily propad zlotého. Status zlotého jako bezpečného přístavu je pro investory už jen dávnou vzpomínkou. Od dubna je zloty měnou s nejhorší výkonností z rozvíjejících se trhů a vůči euru oslabil o 5,4 %. V dohledné době nevidím naději na zastavení poklesu polského zlotého. Tři rizika by mohla kurz EURPLN dotlačit výš na úroveň 4,45.
Dohoda o řešení uprchlické krize mezi EU a Tureckem v ohrožení
10.05.2016 Autor: Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank
Dohoda uzavřená 18. března mezi Tureckem a EU o řešení uprchlické krize...
Více než polovina příjmů od soukromých klientů Saxo Bank přichází přes novou platformu SaxoTraderGO
05.05.2016 Po roce od uvedení platformy SaxoTraderGO na trh, pochází více než 55 % celkových příjmů Saxo Bank od soukromých klientů z transakcí prováděných prostřednictvím této platformy. SaxoTraderGO se stala nejpopulárnější platformou Saxo Bank ve všech klientských segmentech. Platforma funguje v 28 světových jazycích.
Čínský státní dluh dosahuje 350 % k HDP, jüan navzdory intervencím vůči dolaru posiluje
04.05.2016 Jednání Bank of Japan minulý týden vyvolalo na trzích otřes. Nejen, že japonská centrální banka nezvýšila nákup aktiv, jak se předpokládalo, ale navíc...
Zlato se díky oslabující makroekonomice vrací na výsluní
03.02.2016 Neustálé výkyvy na akciových a ropných trzích na počátku roku 2016 pomohly zotavení zlata. S potížemi bojující americký sektor ropy a zemního plynu významnou měrou přispěl ke zpomalení amerického růstu v posledním čtvrtletí roku 2015 a nyní způsobil tichý posun v názorech rozhodujících činitelů Fedu na to, jak agresivně má Fed postupovat při dalším zvyšování sazeb.
Volby v Řecku: plebiscit pro? nebo proti Tsiprasovi
17.09.2015 Volby do řeckého zákonodárného sboru, které se mají konat 20. září, jsou symbolické hned dvěma věcmi. Od listopadu 1920 to bude vůbec poprvé, kdy nebude kandidovat člen rodiny Papandreu. Strana Kinima (Hnutí), v jejímž čele stojí Jorgos Papandreu, se rozhodla nekandidovat poté, co v lednových volbách získala jen 2,5 % hlasů. To je jasná známka, že řecká politická elita potřebuje obnovit.
Čtyři důvody, proč by měl Fed v září zvýšit sazby
09.09.2015 Nikdo nemůže tvrdit, že se americká ekonomika dokázala navrátit do stavu před rokem 2007. Tlak na mzdy, podíl pracovní síly, který ve srovnání s předkrizovým stavem poklesl o 440 bazických bodů, a slabší ekonomický růst než během poslední fáze zotavení, kdy USA dokázaly dosáhnout růstu HDP o 4 %, možná dokonce i 5 % – to vše potvrzuje, že nynější americká ekonomika je slabší a mnohem křehčí. Jak ukazuje
i prognóza slabšího růstu HDP (2 % v letech 2015-2025 ve srovnání se 3 % v období 2000-2007), Spojené státy vstupují do období určité ekonomické stagnace. Není to jen důsledek zničených výrobních kapacit v návaznosti na ekonomickou krizi v roce 2007. Jde o celosvětový fenomén. Odráží stárnutí populace, zpomalení produktivity i strukturální změny, které ovlivňují ekonomiku („uberizace“ trhu práce, robotizace průmyslových odvětví, všudypřítomné avšak nijak přelomové inovace). Monetární politika se s takovou situací dokáže vyrovnat. Dosáhla svých hranic a nyní je na čase, aby žezlo převzala rozpočtová politika.
Trhy ve znamení umírněné zprávy komise Fedu
21.08.2015 Americká ropa WTI prudce spadla a má problém dostat se zpět na nohy. Klesla o víc než pět procent až na úroveň 40,87 dolaru za barel. Důvodem byla ve středu zveřejněná americká data, která ukázala nečekaný nárůst zásob. To v kombinaci se slabší poptávkou rafinérií poslalo ropu WTI na nejnižší úroveň za posledních více než šest let.
FX Aktuality: Čína devalvuje juan – dolar povyskočil
11.08.2015 Včera americký dolar výrazně oslabil poté, co místopředseda Fedu Stanley Fischer a prezident atlantské pobočky Fedu Dennis Lockhart nedokázali sdělit nic alespoň trochu nového nebo jestřábího.
Obchodování s CFD postavenými na indexech: co se obchoduje nejčastěji?
03.08.2015 Obchodování s CFD představuje jeden z nejrychleji rostoucích typů investic. Mnoho obchodníků nyní vnímá výhody toho, že mohou získat pozici na trhu a obchodovat při aktuálních tržních cenách bez nutnosti vlastnit podkladové aktivum. Avšak s více než 20 akciovými indexy, ze kterých je možné si vybírat, investoři často nevědí, co zvolit. Podívejme se tedy na to, které akciové indexy jsou obchodovány nejčastěji.
V příštích měsících lze očekávat paritu EURUSD
16.07.2015 Dohoda o finanční pomoci Řecku by měla rozpoutat novou vlnu prodeje EURUSD. Zatím poslední epizoda řeckého dramatu s sebou přinesla opatrné uzavírání krátkých pozic v eurech, nyní však můžeme znovu čekat nadšený prodej eura a díky neustálým injekcím likvidity od velmi vstřícné ECB se bude pozornost přesouvat zpět na rozpory v politice centrální banky a těžkopádnou cestu amerického Fedu k prvnímu zvýšení sazeb. Pokud mezitím americká ekonomika pojede dostatečným tempem, lze očekávat zvýšení sazeb na prosincovém, či snad již na říjnovém zasedání FOMC. Pro americký dolar může být potenciálním přínosem také dohoda politických stran o zdanění zahraničních zisků amerických korporací, která přinese návrat finančních toků ze zahraničí. Kombinace slabého eura a ožívajícího amerického dolaru může v následujících čtyřech až šesti měsících postupně způsobit dosažení parity EURUSD a další zvyšování kurzu dolaru.
Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou
08.07.2015 Určitě nejsem jediný, kdo je ve spojitosti s Řeckem už otrávený různými časovými osami, potenciálními výsledky, nejhoršími scénáři a Evropou, která je zcela řízena politiky (nikoliv byznysem nebo lidmi).
Nové vedení forexového oddělení posílí odbornost Saxo Bank v měnové oblasti
11.06.2015 Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.
Související klíčová slova:
Mark-to-Market | Výnosy z nemovitostí | Návratnost investice | Nevýhody algoritmického přístupu | Výbor FOMC | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Lithium | Vývoj | Sell in May and go away | Obchodní platformy | Globální růst | CHF kurz | EUR | Základy algoritmického obchodování | Surová ropa | Trading Group | Itálie | Stoxx | Obchodní deficit | Prodejní opce | Finanční aktiva | Pip | Očekávání | Korelace | Jüan | Skandinávské měny | AUD/NZD | EUR/JPY | Pro investory | Venezuela | EURJPY | Příležitost k nákupu | Trh práce | Přesnost | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Potenciál | Support | Akvizice | Danske Bank | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Manipulace s trhem | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Diverzifikace | Rekord | Skupina Saxo Bank | Stop-Loss | Vývoj kurzu USD | PDVSA | Creditas | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | General Electric | Investopedia | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Dow Jones Newswire | Švédská koruna | ETH | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | Trh s dluhopisy | Cenné papíry | Výnos | Asijské akcie | Ropné zásoby | Exchange | Obligace | Goldman Sachs | Tisk peněz | State Street Global Markets | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Vzdělávání | Komoditní sektor | Forexový trh | Měnový pár USD/JPY | Akcie Facebooku | Státní dluh | ČEZ | Přebytek ropy | Devalvace čínského jüanu | Turecká měna | Propad cen | Investiční horizont | Online obchodování | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | JPY | AUDUSD | Contract for Difference | Čistý příjem | Brent | CEO | Peníze | Strach | Ukazatel | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Baidu | Rozhovor | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Plaza Accord | Měny | Investiční strategie | Downside | Zpravodajství | Palladium | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Dividendy | Burza | CAD kurz | Obchodní transakce | Oslabení jüanu | Rosněfť | Pozornost investorů | Burzy | MSCI World Energy | Investiční příležitost | Cash flow | Státní ropná společnost | Export | Nikkei | Hyperinflace | Kapitálové strategie | Bernie Sanders | Price-to-Earnings | Ekonomická aktivita | Regulace | Fungování | Partneři | IPO | Cenné kovy | Hospodářské výsledky | Kurz USDCAD | Daňové škrty | Tržní trendy | Roční růst | Mezibankovní | Kapitálový trh | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Bezpečné přístavy | Take-Profit příkazy | Měnový pár EUR/USD | Amerika na prvním místě | Inflační cíl | Nominální hodnota | Price-to-Earnings Ratio | Trend following | Americká ropa WTI | Caterpillar | Světový obchod | Investoři | Bank of England | High-frequency trading | Devalvace měny | Nejistoty | Prezident ECB | Kapitál | XAU/XAG | Globální akciové trhy | Německý export | Finanční instituce | Hugo | Posílení | USD | Komodita | Trh s nemovitostmi | Zisk | Obavy z brexitu | Německý DAX | Eurostat | Morningstar | Patria | Analýzy | Roboti | Potenciální rizika | TPG Capital | Hlavní události | Jednotná evropská měna | Swapy | Britské akcie | Akcionáři | Investovat | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Legislativa | Význam na moderních finančních trzích | Trpělivost | UBS Global Proprietary Trading Group | Deflace | Politická situace | Zemědělské komodity | Zahraniční investoři | Investiční banka | Ruský rubl | Komoditní | Výroční zpráva | Berkshire Hathaway | Rizika a výzvy | Prezident | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Vzdělání | Myšlení | Zprávy | TradingFloor.com | Nordea | Dluhopisy s vysokým výnosem | Čínské zboží | Statistická arbitráž | Výsledky | Obchodní platforma | Finanční služby | Globální ekonomiky | Euro Stoxx 50 | Inflační tlaky | Průzkum | Portfolio | Monitorování | Cena ropy WTI | Bank of America | Fundamentální analýza | TIM | Energie | Silný dolar | Fiskální rok | P/E | Commodity futures trading | Ropné společnosti | Druhy akcií | Dobré výsledky | Tržní kapitalizace | Tržní rizika | Obchodování a investice | Tržní podíl | IEA | Barack Obama | Firmy | Investiční riziko | Australský dolar | Ole Hansen | Typy algoritmického obchodování | SaxoBank | Investice do technologií | EUR/AUD | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Commodity Futures Trading Commission | Polsko | Válka | Prémie | Představitelé Fedu | Měna | Platební neschopnost | Real-time | Janet Yellenová | Ceny ropy | Nasdaq | Deficit | Tržní podmínky | Jackson Hole | OPEC | Ropná společnost | Bloomberg | Jednání FOMC | GBP | Nabídka | Cenný papír | Centrální banky | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Makroekonomický vývoj | Silnější dolar | Dolary | Federální rezervní systém | Evropské trhy | Averze k riziku | GBPUSD | Byty | Christopher Dembik | Agentura Bloomberg | Digitální měny | USDCAD | Odhady trhu | Americký dolarový index | Evropské akcie | Bank of Japan | Saxo PrivatBank | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Apple | Ropa Brent | Earnings | Americké akcie | Vyhlídky | Cena ropy brent | Analýza sentimentu | Zlatý standard | Vybrané měny | Obchodníci s ropou | Index Nikkei | Trh | Komise | Kurz EUR/USD | Iron Condor | Makroekonomie | Algo | Korekce | Investiční zprávy | Výrazný pokles | Měnové obchody | Akciové portfolio | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Makroekonomika EU | Sázení | Francie | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Propad | Posílení dolaru | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | Firemní investice | Stimulační opatření | Rating | Politická rizika | Agentura S&P | SNB | Likvidní | Microsoft | Příležitosti | Alibaba | Vládní dluhopisy | Commission | Demokratické strany | Hrubý domácí produkt | Sázka | Kurz dolarů | Odchod z EU | Programování | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Britské libry | Zahraniční obchod | Devalvace | Rizikovější aktiva | Poměr P/E | Makroekonomika | Donald Trump | Evropská banka | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Graf | Pokles eura | Akciový index | Centrální banka | Přehled | Výnosové křivky | Výsledky hospodaření společností | Hospodaření | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Manuální obchodování | Turecká centrální banka | Obchodní přístup | Měnový trh | SaxoTraderGO | G10 | Krize eurozóny | Nízká volatilita | Centrála Saxo Bank | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | USDMXN | Hospodářský růst Evropské unie | Hillary Clintonová | Brexit | Kompozitní index | Investment | Směnný kurz | Markets | Výrobní aktivita | Obchody | Měny zemí | ING | Take-Profit | Utahování měnové politiky | Pozornost | Nevýhody a rizika | Firma | EURUSD | Další rozvoj | Traders | S&P 500 | Politická krize | Nižší růst | Vstup na burzu | Příkaz | High Yield | Krátká pozice | Algo obchodování | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Zemní plyn | Předseda | Evropské banky | Libra | Americký dolar | Opatření centrálních bank | Opční strategie | CFD | Volby v Řecku | Evropská měna | Události roku | Financovat | Čínské měny | Řecko | BRICS | Finanční instrumenty | Hurikán Irma | Míra | Ministři financí | Hedgeové fondy | Ropné futures | Slabé měny | Úroky | Plodiny | Finančnictví | Jednání ECB | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Investiční banky | Tržní kapitalizace bitcoinu | Finanční rizika | Makroekonomické údaje | AUD/JPY | Ceny akcií | Japonsko | Forexové trhy | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Angela Merkelová | CHF | ČNB | Evropská unie | Krátkodobé investice | Spot | Surové ropy | Carry trade | Tržní ceny | Americké společnosti | DOT | EUR/NOK | Vývoj dolaru | Americká ekonomika | Podpora | Nejistota | Obchodník | Vývoj zlata | Doporučení | Economic | Finanční krize | ROE | Index cen | EURSEK | Daně | Portugalsko | Kurzy EUR | Globální finanční trhy | Portfólia | Investment Management | OECD | SaxoStrats | Historická data | Řecká krize | Zisky | Range | EUR/USD a GBP/USD | BNP Paribas | Prezident Trump | Nevýhody | ROE (Return on Equity) | Sell | Americká data | Globální ekonomika | Měnový koš | Růst EBITDA | Ceny komodit | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurzový závazek | Ratingové agentury | Cena zlata | Rychlost a přesnost | Fundamentální ukazatele | Tim Cook | Nákladová efektivita | Vice | Riksbank | Risk | Momentum | RSI | Nejsilnější ekonomiky světa | MSCI World | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Financování | EURNOK | Finanční společnosti | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Stres | Automobilový průmysl | Margin | Hotovost | USDJPY | Back office | Globální poptávka | Přístup k investování | Společnosti | Systém obchodování | Wells Fargo | Průměrná hodnota | Jedno euro | QE | Cena | Snížení cen ropy | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Pohyb cen | Odhodlání | Dealer | Tomáš Daňhel | FinTech | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | Přenos | Shares | Obchodování s Čínou | RBNZ | Spekulace | EMU | Saúdská Arábie | Novozélandský dolar | Sázet | FTSE | LES | Cena ropy | Intraday | Inflace | Tržby | Značné riziko | Marže | Slabé euro | Situace | Zlato a stříbro | Ekonomie | Bill Gates | Twitter | Kurz USD | Struktura | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Lira | INSEE | Obchodní příkaz | Peněžní zásoba | Náklady na obchodování | Světová ekonomika | Arbitráž | FX | Global Markets | Ben Bernanke | RUB | Finanční systém | Krize eura | Kurz | Market | Komplexnost | Evropská centrální banka | Nadbytek ropy | ISM | Unicredit | Realizovat zisk | Silnější euro | Stagnace | Pokles výnosů | Close | Rozkolísaný | Status bezpečného přístavu | Grafy | Obchodování ropy | Inovace | Býčí vyhlídky | Aktivum | Ekonomický kolaps | Makroekonomické faktory | Investiční plány | Trumpova vláda | Conference Board | Nižší ceny ropy | Zvýšení volatility | Měď | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | AUD | Bod zlomu | Contract | Investiční poptávka | Commodity | Analytici | Splatnost | Prima | Zahraniční kapitál | Citigroup | Ekonomické výsledky | Propad cen komodit | Mario Draghi | Index VIX | Hospodářství | Euro STOXX | EV | Počítačové algoritmy | Equity | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Implementace | Akcie Apple | Multi-asset | BlackRock | Jefferies | Forexoví obchodníci | Alokace | Fundamentální analýza akciových trhů | Portfolia | Převis | Poptávka | Expert | Vývoz | Mark Zuckerberg | Světové finanční krize | Recese | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | Švýcarský frank | RBOB | Capital Partners | EFSI | Britská ekonomika | Implikovaná volatilita | Pokles cen akcií | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Prime | Frank | Ministři | ERM | Kurz eura | David Cameron | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Patria Finance | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Býčí trh | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Investiční příležitosti | Index euro stoxx 50 | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Hodnota akcií | USDCHF | Rostoucí inflace | Saxo | Technologický sektor | OSN | Komunita | Globální trhy | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Blockchain | Agentura Fitch | Předpovědi | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Stop-Loss a Take-Profit | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Investování na globálních finančních trzích | Trend | Obchodovat | Obilniny | Časový rámec | SaxoTraderPRO | Míra inflace | Výpočet marže | Fundamentální data | Ekonomické údaje | Ekonomové | MMF | CNN | Vitali Butbaev | EBITDA | Finanční ukazatele | Dividend Yield | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Dluhopisový trh | Vývoj ropy | Makroekonomické strategie | Podnikání | Monetární politika | Tempo růstu | Bankovnictví | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Moneta Money Bank | Německý index DAX | Kapitalizace bitcoinu | Bankéři | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Komoditní index | DAX | Členství v EU | Co bude | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Obchodníci s měnami | Fundamentální analýzy | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Yield | AUDNZD | Renminbi | P/E Ratio | Výnosy z dluhopisů | Business | Facebook | Drahé kovy | Indikátor | Barclays | Pokles cen | Obchodní příkazy | Tržní události | Čínská centrální banka | Měnové kurzy | Ekonomické vyhlídky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Index euro | Akcie Tesly | Čínské akcie | Euro | Akcie bank | Sentix | Snížení cen | Erste | Obchodování s opcemi | Protekcionismus | Stratég | Dodávky ropy | FOREX | Automatizace | Americký index S&P 500 | Sentiment | Forexu | Investiční fondy | EUR/SEK | Politika | Konkurence | Commodity futures | Čínský jüan | Kapitalizace | Zdanění | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Backwardation | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Tier 1 | Deutsche Bank | Poplatky | Výprodej | Velká Británie | Výnosy amerických dluhopisů | Citibank | Ekonom | Optimismus | Výhody a nevýhody | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | SaxoTrader | Trader | Indie | Akcie evropských bank | LTC | Měnové politiky | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Jak obchodovat | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | WTO | Reserve Bank of New Zealand | SYRIZA | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Parita | Fitch rating | Ceny zlata | Výhled | FOMC | Kukuřice | Regulační rizika | Deriváty | Ethereum | EuroStoxx50 | Bankovní krize | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Klid | Výhody a nevýhody | Makroekonomické analýzy | Investiční obchodování | Fondy | Komise pro cenné papíry | Údaje o americké ekonomice | UniCredit SpA | Situace v Číně | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Financial Times | Spread | Schodek | Theresa Mayová | Peněžní trhy | New York | BinckBank | Finanční údaje | Video | Spready | Price-to-earnings ratio | Optimalizace | Ekonomika | Obchodní bilance | EU | Energetické společnosti | Jednotná měna | EURCHF | G20 | Algoritmy | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Transakční náklady | Dolarový index | Helicopter money | Inflace v Německu | Ropa | Měnové páry | Dluhopis | Rozvoj | Makroekonomická data | Cenová bublina | Derivát | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Švýcarské banky | Stratég Saxo Bank | M2 | Snížení úrokových sazeb | Desetileté dluhopisy | Zaměstnanost | Glencore | Irsko | Černé zlato | Podkladové aktivum | Bankovní sektor | Index MSCI | NZDUSD | Na volné noze | CFA | Politické riziko | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Ichimoku | Futures trading | MSCI | Patria Direct | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Kupní opce | Měnový stratég | 3М | JP Morgan | Obchod | Globální poptávka po ropě | Algoritmické obchodování | Oslabení | Earnings per Share | Čínská měna | Pravděpodobnost recese | Nižší kurz | Globální finanční krize | EIA | Bezpečné měny | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | ROIC | Akcionář | Zkušenost s obchodováním | Forex Exchange | Poradce | Hodnota bitcoinu | Spojené státy | Zkušenost | Signál | Ekonomický výhled | ING Bank | Kurz libry | Politici | Měny rozvíjejících se trhů | State Street | Britská vláda | EPS | Cena stříbra | Komerční banka | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Platforma | Výnosnost | Členové OPEC | Return on Equity | Úspěch | Geopolitická nejistota | Sázky | Forbes | Index MSCI World | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Firemní dluhopisy | Generální ředitel | Úvěrový rating | Kurz britské libry | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Volatilita | Země OPEC | Ropný trh | Nálada | Slovník pojmů | Indikátory | Eura | Obchodování v Saxo Bank | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | Riziková aktiva | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Obilí | VIX | Růst | Výhled pro zlato | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Finanční situace | Politické události | Zajištění | Tesla Motors | Propad cen ropy | Tradeři | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Tightening | Akcie Alibaba | Bohatství | BCH | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Volby | Prostředí finančních trhů | Kim Fournais | EUR/CHF | Japonský index Nikkei | Instrumenty | Bezpečnost | Německé banky | Akademie věd | Odhady růstu | Foreign Exchange | EPS (Earnings Per Share) | Výkyvy | Úvěr | Jacob Pouncey | Volatilní | Retail | Banky | Saxo Trader | TF1 | CNY | Investice v Číně | Dow Jones | Automatizace obchodování | Americké firmy | Globální akcie | Kurz JPY | Jak algoritmy interpretují základní data | Měnové trhy | Sankce proti Íránu | Rychlost | Složitost a obtížnost | Migrační krize | Oslabení dolaru | Čistý dluh | Měnové riziko | Británie | Návratnost | Playtech | Odvětví | Návratnost investic | Rozpočtový deficit | Kurz GBP | Kurz NZD | Rakousko | FX Update | Tržní riziko | Maďarsko | Kurz EURSEK | Řízení rizik | NZD/USD | Volby v USA | Carry obchody | Měnový pár | Dánsko | Cílová cena | Co je opce | Bankrot | Forward | VaR | Technická analýza | Agentura Reuters | Akcie | Významný dopad | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Evropa | Roman Koděra | White Label | Tesla | Obchodování s dluhopisy | Investiční specialista | Stabilita | Negativní dopad | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Vlastní měny | EURPLN | Bank of Canada | Digitální přístup k investování | Banka | Hlavní ekonom Saxo Bank | Komoditní měny | Ekonomický cyklus | EURNZD | Produkce ropy | FX spot | TRY | Předpověď | Nový Zéland | Kurz dolaru | Co je diverzifikace | Société Générale | Ekonomický růst | Dopad brexitu | Krize | Zajišťovací obchody | Hodnota firmy | Management | Průlom | Pákový efekt | ATM | Kvantitativní uvolňování | Panika | CNBC | Nová Čína | High | UBS | NATO | Údaje | Slabý dolar | Analytický tým | Finanční nástroje | Důležitá historická data | Saxo Privatbank | Výhody | Vývoj eura | Konec roku | Saxo Bank v Praze | CAD | Short | P/E ratio (Price-to-Earnings Ratio) | Beta | Vývoj cen komodit | Snižování sazeb | Jak algoritmické obchodování funguje | Macquarie | UBS Global | Geopolitické události | Investiční společnost | Nemovitosti | Stříbro | Frustrace | Prodej eura | Cukr | Diverzifikace portfolia | Konsolidace | Aramco | Kanada | Jakub Matis | Portfolio management | Volatility | Ministr financí | Lehman Brothers | Rubl | Američtí politici | Klíčová rizika | Poptávky po ropě | Pavel Drahotský | City | Analýza akciových trhů | Švédsko | Pracovní síly | High-frequency trading (HFT) | AUD/USD | Volkswagen | SaxoSelect | Linie podpory | Německo | USD/JPY | Phillipsova křivka | Země G7 | Akciový trh | FX futures | Výsledky hospodaření | Ztráty | Vrtulníkové peníze | Japonský jen | Vincent Germyns | Index relativní síly | Země G20 | Regulační změny | Kurzy USD | Crédit Agricole | NZD | EUR/GBP | Koš | Investování | XRP | Splácení dluhu | Akumulace | Mzdy | HDP v eurozóně | Zadlužení | Obchodníci | Standardní odchylky | Zkušení investoři | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Setkání G20 | Konzistence | Market making | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Platební bilance | Dot-com | Kurz kanadského dolaru | Měny rozvíjejících se zemí | GER30 | Čína | Koruna | Currency | Norská koruna | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Kapitálové trhy | Guvernér | Platina | Globalizace | Zvýšení likvidity | EURGBP | Co je akcie | John Hardy | Rezistence | Dividend yield | Ministr zahraničí | USA | Velká korekce | Kanadský dolar | Sazby | Bankovní vzdělání | Newsweek | Index Topix | Riziko | Kritický týden | Dluhové krize | Kontrakt | Miliardy dolarů | Peter Garnry | SPX | Diamanty | Poptávka po ropě | Hlavní ekonom | AAA | Vývoj mezd | Burze | Manažeři fondů | Výkon | Petrodolar | Fúze | CBOT | NewYorská burza | Světové centrální banky | Transparentnost a odpovědnost | Kurz EURUSD | Data a analýza | HFT | Vývoj ceny | Intervenovat | Emise | Kvantitativní utahování | Co je CFD | Zdroj příjmů | Řízení portfolia | Prodej | Nervozita | Trojúhelníkové formace | Japonská centrální banka | Euforie | Bez rizika | Investiční | Snížení daní | Produktivita práce | Poměr zlata a stříbra | Britské banky | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Politické napětí | Energetický sektor | Růst poptávky | Budoucnost | Steen Jakobsen | Partners | Výkyvy cen | Rozhodování | Obchodní války | Investiční kovy | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Referendum | Ekonomická situace | Závislost | Česká koruna | William Hill | Využití algoritmického obchodování | Zlato | HDP | Proprietary Trading | Maloobchodní tržby | Formace Hammer | Likvidita | PBOC | Investiční rozhodnutí | Zprávy a události | Fond | Fintech specialista | Podnik | Kurzy | Oddělení forexu | Korporátní dluhopisy | G7 | Sociální trading | USD/CAD | Fundamenty | Růst ekonomiky | Polská měna | BIS | Britské referendum | Analýza | Údaje o nezaměstnanosti | Výhody algoritmického přístupu | Německé státní dluhopisy | Komodity | Program OMT | Krypto aktiva | Forexové obchody | Výnosy | Put | Zahraniční měny | Average True Range | Mezinárodní obchod | Kryptoměny | EuroCOIN | Investiční doporučení | Akciové CFD | Zadluženost | AUD kurz | Cena kávy | Strategie komodit | Průmyslové kovy | Poptávka po ETF | Kurz EUR | Saxo Bank Group | Centrální bankéři | Investiční skupina | Belgie | Trumponomika | Investor | Index amerického dolaru | Abenomika | USD/CNY | Sentiment trhu | Americká vláda | Kodak | Španělsko | Emerging markets | Měny zemí G-10 | Wall Street | Principy multi-asset obchodování | Germany 30 | Vítězství Donalda Trumpa | Alokace aktiv | Změny úrokových sazeb | Zůstatek na účtu | Index DAX | Denní obchodování | Markit | Nákup dluhopisů | Silnější americký dolar
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot