Pondělí 07. dubna 2025 20:39
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Ben Laidler

img

Komentář Bena Laidlera ke změnám v indexu FTSE 100

28.11.2022 Poskytovatel globálních indexů FTSE Russell ve středu oznámí konečné změny ve svých indexech FTSE 100 s large-cap a FTSE 250 s mid-cap. Mezi ty, kteří jsou navrženi na zařazení do indexu FTSE 100 - nejvýkonnějšího hlavního trhu v letošním roce - patří i glasgowská průmyslová společnost Weir Group, jejíž akcie od poslední revize v srpnu vzrostly o více než 20 %, což zvýšilo její tržní hodnotu na 4,7 miliardy liber. Společnost těží ze svého přeorientování na těžební průmysl a její nedávno vykázané tržby meziročně vzrostly o 22 %.
img

Kryptoinvestoři prokázali odolnost vůči letošním výprodejům

25.11.2022 KRYPTOMĚNY: Bitcoin se v letošní ‚‚kryptozimě‘‘ dostal na nová minima kvůli nedávnému bankrotu FTX a nejistota zůstává vysoká. Pozitivním překvapením však byla absence širšího dopadu. Ceny kryptoměn se zmírnily, nikoliv zhroutily, zatímco korelace s ostatními aktivy odpadly. Maloobchodní vlastnictví, přijetí institucionálními investory a základní měřítka užitečnosti blockchainu byly vůči letošnímu výprodeji odolné.
img

Asie zůstává oporou růstu, zatímco zbytek světa se potácí na hranici recese

24.11.2022 VÝHLED: Přestože výhled trhu na rok 2023 je v některých ohledech pozitivní, rizika jsou vysoká. Nižší inflace a konec zvyšování úrokových sazeb by měly přinést tolik potřebnou úlevu v ocenění, stejně jako slabší růst HDP výrazněji nahlodává zisky. Nejnovější prognózy HDP (viz graf) upozorňují na příležitost v Asii a na rozvíjejících se trzích v příštím roce, zejména pokud dolar dosáhl svého vrcholu, ale také na rizika zpomalení v atraktivně oceňované Evropě, která ohrožují její současné fiskální a devizové rezervy. Obrovskou divokou kartou jsou ceny energií, a to jak pro inflaci, tak pro stále klíčový spotřebitelský výhled.
img

Pokles reálných mezd a životní úrovně připravuje půdu na zimu plnou nespokojenosti

23.11.2022 „NESPOKOJENOST: Velkou Británii čeká „zima plná nespokojenosti“, protože reálné mzdy klesají nejrychlejším tempem v historii a prognózy předpovídají největší pokles životní úrovně od počátku záznamů. To je příčinou nárůstu stávek a přerušení práce. Stávkují zaměstnanci pošt, železnic, telekomunikací a univerzit a hrozí i zaměstnanci ve zdravotnictví. V čele tohoto trendu stojí Velká Británie, ale je patrný i v celosvětovém měřítku - v USA se stávky množí, přičemž nejnovější hrozba přichází od železničářů, kteří ovládají 40 % kapacity nákladní dopravy. Francouzští zaměstnanci v letecké dopravě, energetice a veřejných službách vedou k nárůstu stávek v celé Evropě.
img

Recese řízená technologiemi je nepravděpodobná, zaměstnává příliš málo lidí

22.11.2022 PROPOUŠTĚNÍ: Počet propuštěných zaměstnanců v technologickém sektoru, od Amazonu po Twitter, se celosvětově zvýšil na 135 000 v 850 společnostech a investoři se obávají recese způsobené bílými límečky. To je nepravděpodobné. Sektor zaměstnává příliš málo lidí, stále najímá a propouštění je jeho vlastním idiosynkratickým motorem. Technologický sektor zažívá dvojí úder: normalizující se postpandemický růst a prudce nižší ocenění způsobené výnosy dluhopisů. Technický sektor tvoří více než třetinu indexu S&P 500, ale pouze 3 % pracovní síly v USA, což je další výrazná připomínka toho, že akciové trhy nejsou ekonomikou.
img

Globální obchodní tlaky, ale i světlé stránky

18.11.2022 TLAK: Objem světového obchodu je pod tlakem. Hospodářský růst se zpomaluje, poptávka se přeorientovává ze zboží na služby a obchodní bariéry se zvyšují. To kompenzuje rozplétání dodavatelských řetězců. WTO vidí, že objem světového obchodu letos zpomalí na 3,5 % z loňských 9,1 % a výhled na rok 2023 snížila na 1 % - zpomalení může přijít brzy. Přední společnost v kontejnerové dopravě Maersk vidí „temná mračna na obzoru“ a doručovatelský gigant FedEx předpovídá „celosvětovou recesi“. Otevřené ekonomiky zaměřené na zboží, jako je Německo, by trpěly oproti „uzavřenějším“ zemím nebo zemím zaměřeným na služby od USA a Číny po Španělsko a Itálii.
img

Zlepšení ekonomického sentimentu v Německu pomáhá všem

15.11.2022 „Nálada německých investorů překvapivě vzrostla na nejlepší úroveň za posledních pět měsíců, což dává určitou naději, že výhled největší evropské ekonomiky se může zlepšit.
img

Sezónnost by letos mohla být silným protivětrem

11.11.2022 RALLY: V současné době se nacházíme v páté více než 5% rally na medvědím trhu během tohoto poklesu. Podporují to fundamenty, od zisků přes výhled Fedu až po inflaci, včetně kalendáře. Listopad a prosinec mají obvykle nejlepší sezónnost v roce a tento výhled na repozici na rok dopředu se zdá být silný. Pololetní volby v USA přinesly zablokování Kongresu, vykazovaná inflace nyní následuje předstihové ukazatele směrem dolů a můžeme předpokládat až 10 medvědích rally před dalším býčím trhem. K tomu je zapotřebí, aby inflace byla mnohem nižší a abychom se přiblížili snížení sazeb ze strany Fedu, ale změnilo se toho dost na to, aby to znamenalo, že dno trhu je nyní na místě a je velmi dobře investovatelné.
img

Letošní Singles' Day je velkou zkouškou pro čínskou ekonomiku

10.11.2022 ZRAK SE UPÍRÁ: na Čínský Singles' Day 11.11, který se blíží. To, co začalo jako malá akce proti Valentýnu, se rozrostlo v největší nákupní akci na světě a s výdaji přes 130 miliard dolarů je nyní mnohonásobně větší než jakýkoli americký ekvivalent. Letošní rok je nastaven na zpomalení výdajů a bude zkouškou na mnoha frontách, od pomalého dohánění zaostávajícího čínského spotřebitele, přes to, jak vysoká může být propustnost online výdajů, až po to, jak se bude dařit čínským technologickým gigantům a akciovému trhu, které se potýkají s problémy. Souvisí to také s debatou o možném postupném uvolňování jedinečné čínské strategie nulového covidu.
img

Test vánočních výdajů spotřebitelů

08.11.2022 TEST: Vstupujeme do nejsilnějšího období spotřebitelských výdajů v roce a pro maloobchodníky do nejziskovějšího období, ale tento rok je velkou zkouškou. Spotřebitelé utrácejí pandemické úspory, inflace je vysoká a změnila růst reálných mezd v záporný, zatímco akciový trh a efekty bohatství v oblasti bydlení se propadly. Jedinou velkou podporou je generačně nízká nezaměstnanost. Pravděpodobným výsledkem je snížení odhadovaného růstu výdajů oproti loňskému roku téměř o polovinu, ale stále na zdravou úroveň. Spotřebitelé pohánějí 70 % americké ekonomiky a jsou největší kotvou globálního růstu. Diskreční akcie patří v letošním roce k nejslabším.
img

COP27 je na dně, ale není mimo hru

04.11.2022 KLIMA: 27. dvoutýdenní konference OSN o klimatu začíná 6. listopadu v Egyptě s drobným očekáváním. Politici se potýkají s velkými rozptylujícími faktory, jako je válka na Ukrajině, obavy o energetickou bezpečnost, geopolitické napětí a oslabující ekonomiky. Letošní rok se zaměří spíše na urychlení implementace, než na nové velké závazky a nedávné extrémní počasí a hostitelství Afriky udá změnu tónu směrem k adaptaci na klimatickou změnu stejně jako k jejímu zmírňování. Změna klimatu však stále stoupá v zájmu veřejnosti a investice do obnovitelných zdrojů energie zaznamenávají silný růst.
img

Anatomie dominance dolaru

02.11.2022 „ZDE ZŮSTANEME: Rally amerického dolaru se po letošním 19% nárůstu dostala z bodu varu, i když z hlediska výkonnosti hlavních aktiv stále zaostává už jen za ropou. Zelenou bankovku dostaly do pozadí naděje na blížící se zpomalení zvyšování sazeb Fedu a nejnovější medvědí rally na akciových trzích. Dolar je drahý a převážná část jeho lepší výkonnosti je již ve zpětném zrcátku, ale zůstává dobře podporován, protože úrokové diferenciály zůstanou široké a globální rizika nezmizí ze dne na den. To je recept na určitou úlevu, od komodit po EM, ale ne na zvrat. Nejnovější hloubkový ponor do světových měn od centrální banky BIS jasně ukazuje dominanci amerického dolaru.
img

Investoři ztrácejí chuť na veganské akcie. Zpracovatelé masa se vracejí na trh, zatímco akcie rostlinných výrobků se propadly

31.10.2022 Investoři v posledních 12 měsících ztratili zájem o takzvané „veganské akcie“, zatímco akciím tradičních výrobců masa se dařilo mnohem lépe.
img

Zklamání z údajů o inflaci v USA naznačuje, že globální trh s dluhopisy bude ještě pokračovat

13.10.2022 „Dnešní údaje o inflaci v USA budou pro vystresované trhy velkým zklamáním a stvrzením postoje Federálního rezervního systému ke zvyšování úrokových sazeb před jeho zasedáním 2. listopadu.
img

Zpráva o inflaci v USA je další velkou zkouškou pro nervózní trhy

11.10.2022 INFLACE: Čtvrteční zpráva o inflaci v USA je další velkou zkouškou pro nervózní trhy a Fed, který je závislý na datech. Celková inflace dosáhla v červnu vrcholu ve výši 9,1 %, ale její pokles je pomalý, přičemž jádrová inflace se opět pohybuje v blízkosti vysokých hodnot. Tyto údaje jsou však zaměřené zpětně. Všechny ukazatele orientované do budoucna (viz níže) ukazují výrazné zmírnění cenových tlaků, a to je pro trhy klíčové. Vysoká inflace byla v nedávné minulosti hnacím motorem nejagresivnějšího cyklu zvyšování sazeb Fedu, drtila ocenění akcií a podněcovala riziko recese a zisků. Bez ohledu na čtvrteční údaje o inflaci by měly poskytnout útěchu, že inflace dosáhla svého vrcholu a vrchol cyklu zvyšování sazeb Fedu je na obzoru.
img

Smíšené zprávy na trhu s komoditami

06.10.2022 ZPRÁVY: Komoditní trhy se celý letošní rok pohybovaly jako na horské dráze. Rozsáhlý komoditní index agentury Bloomberg klesl ze svého červnového maxima o 15 %, přesto je se 17% nárůstem zdaleka nejvýkonnější třídou aktiv v tomto roce.
img

Reakce na současné dění kolem Twitteru

05.10.2022 ‚‚Elon Musk prý překvapivě změnil kurz a je nyní připraven pokračovat v původním nákupu společnosti Twitter, sociálního média, za 44 miliard dolarů. Tento obrat může být odrazem zdánlivě velkých šancí na zvrácení sporné dohody u soudu.
img

„Úroveň nejistoty“ celosvětově stoupá

29.09.2022 STRACH: Nejistota na trhu je vysoká, ale jak moc? Geopolitické obavy se po prudkém nárůstu v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu zmírnily (viz graf), ale nahradily je větší, pevnější a globálnější nejistoty v oblasti hospodářské politiky. Úrokové sazby a výnosy dluhopisů prudce rostou, obavy z recese jsou na vysoké úrovni a americký dolar řádí vůči světovým měnám. Jedná se o druhou nejvyšší úroveň ekonomické nejistoty za posledních 25 let a může se zdát, že jde o "nový normál".
img

„Růstový plán“ se velkolepě zvrtl a spotřebitelům přinesl další bolesti s hypotékami a cenami benzínu

26.09.2022 „Růstový plán britské vlády, oznámený v pátek, velkolepě narazil na již tak nervózní měnové a dluhopisové trhy. Podpora energetických účtů a snížení daní pomůže mnohým, protože ekonomika balancuje na hraně recese, ale propad trhů dnes mnoha spotřebitelům zvyšuje značné náklady a úřadu zbývají jen omezené možnosti řešení.
img

Proč je současná „cyklická“ recese to nejlepší, v co můžeme doufat

23.09.2022 RECESE: Rizika recese v USA rostla ještě před posledním zasedáním FOMC a ukazatele "dot plot" ji učinili téměř nevyhnutelnou. Indikátor pravděpodobnosti recese NY Fedu je na úrovni 25 %, zatímco výnosová křivka 10-2 roky je již dva měsíce inverzní. Po po sobě jdoucích poklesech v 1. a 2. čtvrtletí uzavírá zápornou hodnotu také HDP NOWCast atlantského Fedu za 3. čtvrtletí. Všechny recese však nejsou stejné. Čelíme „cyklickému“ poklesu, který je obvykle nejkratší a nejméně škodlivou odrůdou tohoto vzácného druhu. Bude bolestivý, ale stále se do něj dá investovat, a my vidíme postupné oživení trhu ve tvaru písmene „U“.
img

Sjezd Komunistické strany Číny se koná v klíčovém období pro národ

20.09.2022 KONGRES: Sjezd komunistické strany, který se koná každých pět let, začíná 16. října. Dvacátý sjezd má prezidentu Siovi zajistit bezprecedentní třetí funkční období a poskytnout jeho straně platformu pro vytyčení budoucích politických plánů. Sjezd se koná v klíčové době, kdy je ohroženo oživení čínské ekonomiky, panuje vysoké geopolitické napětí a Spojené státy a Evropa se propadají do recese. Poslední kongres vedl k opatřením na snížení rizik v ekonomice, zpomalení růstu a přijetí „společné prosperity“. To byla pro mnohé tvrdá pilulka a nyní se doufá v prorůstový příklon politiky, který by stabilizoval výhled a podpořil ostatní od Evropy po Japonsko.
img

Největším pivovarům se letos podařilo úspěšně proplout zrádnými akciovými trhy

15.09.2022 Největším světovým pivovarům se letos podařilo úspěšně proplout jak zrádnými akciovými trhy, tak i spotřebiteli, které se více zajímají o vlastní náklady.
img

Špatné počasí bude mít i nadále velký dopad na kapitálové trhy

13.09.2022 POČASÍ: Meteorologové budou mít i nadále velký vliv na kapitálové trhy, neboť podle předpovědi se na severní polokouli již potřetí v řadě objeví meteorologický jev La Niña. Jednalo by se o rekordní "trojí výskyt" v řadě a hrozí tak ještě větší narušení celosvětového zásobování zemědělskými produkty. Vysoké ceny komodit jsou výzvou pro nižší inflaci a spotřebitele na rozvíjejících se trzích, ale pro některé, od firem dodávajících hnojiva až po akcie zemědělských zařízení, jsou pozitivní. Stejně tak se po nejklidnějším začátku za poslední desetiletí pravděpodobně zrychlí sezóna hurikánů v Atlantiku, což představuje hrozbu pro napjaté trhy s americkými rafinovanými ropnými produkty, jako je například benzin. Vyšší ceny by mohly pomoci rafineriím, ale poškodit spotřebitele.
img

Evropská centrální banka se připojuje ke klubu bojovníků proti inflaci

08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) již podruhé zvýšila úrokové sazby a zrychlila tak na agresivní tempo 0,75 %, které zaznamenávají ostatní centrální banky. Je to poprvé po deseti letech, kdy se depozitní sazba v eurozóně dostala nad nulu, a dvě desetiletí, kdy v regionu došlo k tak výraznému zvýšení.
img

Politické zkoušky v Evropě

08.09.2022 ÚLEVA?: Už tak významný měsíc pro evropskou politiku se právě stal ještě důležitějším: starý kontinent přivítal novou konzervativní premiérku Spojeného království, tento víkend také proběhly velmi těsné volby ve Švédsku a 25. září se konají volby v Itálii. Když k tomu přidáme energetickou krizi a krizi životních nákladů, která vrcholí po zastavení Nord Streamu, a nemáme k dispozici žádné dobré politické vyhlídky, mohou být nadcházející plány velkých výdajů úlevou pro některé trhy čelící silným tlakům. Mechanicky to sníží inflaci, zabrání hluboké recesi a pravděpodobně jsme už viděli vrchol cen plynu v EU.
img

Apple v čele s novými produkty a možná i vyššími cenami

07.09.2022 Dnes v 10 hodin dopoledne se v Kalifornii uskuteční Apple event s názvem „Far Out“, která je jak pro spotřebitele, tak i pro technologický průmysl a investory velkou událostí.
img

Pasivní rostoucí síla 06/09/2022

06.09.2022 INDEXY: Září a březen jsou klíčové měsíce pro změny v největších světových akciových indexech. Tyto rebalance nabývají na významu s obrovským růstem odvětví pasivních fondů obchodovaných na burze (ETF), které je sledují. Částka spravovaná ETF se od roku 2018 zdvojnásobila a nyní se celosvětově blíží více než 9 bilionům dolarů, což je ve skutečnosti mnohem více, protože mnoho „aktivních“ fondů je úzce sleduje.
img

Vliv společnosti Apple

02.09.2022 APPLE: Apple (AAPL) je největší veřejně obchodovanou akcií na světě. Jeho tržní kapitalizace ve výši 2,5 bilionu dolarů je o 300 miliard dolarů vyšší než tržní kapitalizace společnosti Saudi Aramco (SAOC). Samotný rozdíl se rovná tržní hodnotě společnosti Chevron (CVX) nebo Home Depot (HD). Apple má v indexu S&P 500 7% váhu. Obecněji řečeno, deset nejvýznamnějších akcií v indexu S&P 500 představuje 28 % indexu, což je jedna z nejvyšších úrovní koncentrace vůbec. Díky tomu je třeba příští týden sledovat událost týkající se nových produktů společnosti Apple a jejího rozsáhlého globálního dodavatelského řetězce. Přesto to nejsou největší akcie, které vedou trh. To je vítané pro šíři trhu, diverzifikaci a klíčovou podporu.
img

Záchrana evropské zimy

01.09.2022 NATGAS: Poté, co Rusko snížilo dodávky zemního plynu o 40 % evropské potřeby, vzrostly ceny zemního plynu v Evropě na dvanáctinásobek loňské ceny. Nord Stream I nyní čeká kompletní třídenní "údržbová" odstávka, která téměř zaručuje dvojcifernou inflaci a recesi ve Spojeném království a Evropě ještě v tomto roce. Úřady na to reagují výraznou finanční podporou, omezením cen plynu, příděly a mimořádnými daněmi uvalenými na společnosti. Místní ceny zemního plynu zůstanou vysoko nad dlouhodobými průměry, ale přesto by mohly prudce klesnout z nedávných maxim. Zásoby plynu jsou nadprůměrné, poptávka klesá a předpovídá se mírná zima. To bude mít široký dopad na trh, od systému obchodování s uhlíkem až po ceny zemního plynu v USA.
img

Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘

01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
img

Globální sucho dělá z vody ‚‚modré zlato‘‘

31.08.2022 SUCHO: Téměř 60 % území USA je nyní postiženo suchem, což je nejvíce za posledních deset let a dvojnásobek průměru. Třetina země se potýká se závažným, výjimečným nebo extrémním suchem (viz graf). Podobně 64 % Spojeného království a Evropy je pod výstrahou nebo varováním před suchem a Čína zažívá nejhorší vlnu veder a sucha za posledních šest desetiletí. Investiční dopady jsou zde rozsáhlé, od krátkodobého růstu cen potravin až po dlouhodobější zaměření na ceny a využívání vody. Odhaduje se, že méně než 0,5 % světové vody tvoří sladká voda, a proto ji někteří nazývají ‚‚modrým zlatem‘‘.
img

Zajištění trhů s korporátními dluhopisy

24.08.2022 ZPRÁVY: Americké dluhopisové trhy vysílají rozporuplné signály o tom, zda se blíží recese. V současné době se výnosy desetiletých státních dluhopisů snaží dostat na 3 % a výnosová křivka 10 let - 2 roky je inverzní. Obrovské množství společností vystavených dluhopisovému trhu by však mělo být v pořádku. Spready podnikových dluhopisů investičního stupně (VCIT) i rizikovějších neinvestičních dluhopisů (JNK) se chovají dobře a jsou zlomkem předchozích krizí (viz graf).
img

Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, stagflace a recese, Evropa uvízla mezi ekonomickou propastí a slepým bodem

19.08.2022 V CENTRU BOUŘE: Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, sucho, stagflace, recese. Evropa se ocitla mezi ekonomickým propastí a slepým bodem. Energetická krize je neřešitelná, ještě letos uvrhne kontinent do recese a její dopady se protáhnou až do roku 2023. Euro nese hlavní tíhu této investiční bouře, zatímco akcie jsou odolnější. Zisky rostou z nízkého základu a ocenění je již nyní levné. Slabší euro, stále nízké úrokové sazby a rostoucí fiskální výdaje jsou důležitou podporou.
img

Chcete své portfolio ochránit před recesí? Tohle jsou americké akcie, které v nedávné době překonaly výkonnost trhů v období poklesu

17.08.2022 Trhy se zotavily, ale riziko recese v ekonomikách po celém světě zůstává vysoké. Sociální investiční síť eToro zveřejňuje seznam amerických akcií, které během předchozích poklesů překonaly výkonnost trhu a daří se jim i nadále.
img

Konzumenti kávy udržují pevnou pozici

17.08.2022 KÁVA: Ceny kávy arabika se drží blízko desetiletého maxima, protože spotřebitelé se odmítají vzdát ranní kávy navzdory finanční tísni. To omezilo trh s kávou, protože nižší výnosy v Brazílii snížily nabídku a výhled zásob, což vedlo k prudkému nárůstu ceny arabiky oproti zrnům robusty (viz graf), což vedlo k většímu míchání a přispělo to k omezení cen. Vysoké ceny kávových bobů přispěly k trendu snižování cen u spotřebitelů a tlaku na ziskové marže velkých uživatelů od Starbucks po Nestlé. Podobně jako index Big Mac ukazuje Latte index Švýcarsko s nejdražším latté na světě a Turecko s nejlevnějším.
img

Rostoucí ‚‚paradox produktivity‘‘

16.08.2022 RŮST: Hospodářskému růstu škodí nízká produktivita. Tento ‚‚paradox produktivity‘‘ je sice tajemný, ale zásadní pojem a dochází k němu navzdory rozmachu technologií a efektivitě, kterou s sebou přinesly.
img

Vychutnejte si vrchol inflace

11.08.2022 VRCHOL: Po sérii záporných zpráv o měsíční inflaci v USA přišlo další překvapení, které bylo pozitivní napříč všemi ukazateli a potvrzuje rally z červnových minim. Nyní vrcholící inflace, odolné podniky a spotřebitelé, a také stále zhoršený sentiment investorů nadále podporuje trhy. To jim pomáhá přizpůsobit se jakýmkoliv nepříznivým zprávám, přestože na cestě k inflaci se budou vyskytovat různé překážky. Silně zatížená "sticky" inflace stále roste (viz graf), protože jsou vysoké ceny práce a bydlení. Investoři však spatřili vrchol inflační hory.
img

Burgernomika nám dává mnoho podnětů k zamyšlení

09.08.2022 ‚‚Big Mac index je užitečnou zkratkou pro měnové ocenění a má dobré výsledky. Vytvořil ho časopis The Economist v roce 1986 jako odlehčený způsob porovnávání ocenění měn a jeho teorie (Purchasing Power Parity) říká, že směnné kurzy by se měly dlouhodobě vyrovnávat, takže podobné zboží má mít podobné ceny.
img

Demografie formuje světové ekonomiky a investiční trendy zítřka

05.08.2022 Říká se, že „demografie je osud“, a to je pro investory stále důležitější a předvídatelnější faktor. Nejnovější prognózy vývoje světové populace ukazují dramatické změny, a to pouze v příštích několika letech. Při ekonomickém růstu, který v podstatě představuje pouze počet obyvatel plus produktivita na osobu, jde o důležitou věc.
img

Spotřebitelé prozatím nepociťují plný přínos nižších cen ropy

04.08.2022 „Protože se zhoršily vyhlídky poptávky v souvislosti s rostoucími obavami z recese a větší nabídkou na trhu ze strany OPEC a prodeje ropných rezerv v USA ceny ropy Brent klesly z nedávných maximálních hodnot 120 USD. To přispívá ke zmírnění obav z inflace, nicméně překážky v rafinaci brání tomu, aby se tato výhoda plně přenesla na spotřebitele, což tlumí její dopad.
img

Nedávné oživení trhu díky výsledkům za 2. čtvrtletí, které se ukázaly být o něco lepší, než se původně očekávalo

02.08.2022 „Nedávné oživení trhu bylo z velké části způsobeno úlevou investorů z výsledků za druhé čtvrtletí, které se ukázaly být o něco lepší, než se očekávalo. Vzhledem k propadu ocenění byly zisky hlavním základem trhu. Největší společnosti opět dokazují, že jsou schopny proplout toxickým koktejlem zpomalujícího se růstu a rostoucích nákladových tlaků. To však nemůže trvat věčně. Růst zisků pomalu polevuje a trhy se ocitají v závodě mezi vrcholící inflací a nižšími zisky podniků.
img

Evropská centrální banka se rozhodla pro šok v podobě navýšení o 0,5 %

21.07.2022 "Evropská centrální banka (ECB) při svém prvním zvýšení od roku 2011 zvýšila úrokové sazby o 0,50 %, což je více než se očekávalo. Zároveň oznámila plány na omezení rostoucích nákladů na financování vlád, což je krok, kterému dodaly na naléhavosti současné politické nepokoje v Itálii.
img

Drobní investoři opouštějí farmaceutické akcie kvůli Twitteru, potvrzují data eToro

15.07.2022 Drobní investoři zřejmě ztrácejí trpělivost s akciemi farmaceutických společností, ukazují to nejnovější čtvrtletní statistiky o akciích ze sociální investiční sítě eToro.
img

Začátek důležité výsledkové sezóny

14.07.2022 „Globální výsledková sezóna za druhé čtvrtletí dnes neoficiálně začíná bankou JP Morgan a dalšími americkými bankami. V současné době je to důležitější než kdy jindy. Pokračující odolné zisky společností by do značné míry zmírnily prudce rostoucí obavy z recese a uklidnily nervózní investory.
img

Denní makroekonomické postřehy: Energetická noční můra Evropy se prohlubuje 14/07/2022

14.07.2022 KRIZE: Ceny zemního plynu v Evropě a ve Velké Británii opět prudce vzrostly, což potvrzuje nejhorší obavy tohoto regionu v oblasti energetiky. To zvyšuje rizika inflace a recese a vede k oslabení měny. Bezprostřední příčinou jsou škrty v plynovodu Nord stream, který zásobuje velkou část evropských potřeb. Ten je až do 21. července uzavřen kvůli údržbě a panují obavy, že by nemusel být znovu otevřen. Německo přešlo na druhý stupeň svého plánu nouzového zásobování plynem, což je pouze o stupeň níže před přídělovým systémem.
img

Denní makro postřehy: Závod mezi inflací a recesí 13/07/2022

13.07.2022 INFLACE: Vysoká a přetrvávající inflace ve Spojených státech a v Evropě vede centrální banky k jestřábímu postoji. Ty na inflační hrozbu přišly pozdě, a proto zvyšují úrokové sazby až do tohoto ekonomického zpomalení. Čím déle to bude trvat, tím pravděpodobnější bude recese. Současné rezervy odolných spotřebitelů a podniků nejsou nepřekonatelné. Dnešní červnová zpráva o inflaci v USA je klíčová. Obavy panují z nového vrcholu inflace na vysoké úrovni 8,8 %, zejména po páteční silné zprávě o zaměstnanosti.
img

eToro, Ben Laidler: Komentář k oslabování eura a potenciální paritě s americkým dolarem

12.07.2022 „Parita EUR/USD je největší hranicí na světových devizových trzích a nebyla překonána již 20 let. Šance jsou však nyní stále více v neprospěch eura, protože se zhoršují jeho relativní fundamenty a jeho ocenění není v žádném případě levné.
img

Čeští drobní investoři jsou odolní, 93 % z nich drží investice nebo nakupuje při poklesu

11.07.2022 PRAHA – Drobní investoři po celém světě zůstávají navzdory výprodejům na akciových trzích a obavám z recese odolní a devět z deseti (92 %) si buď ponechává investice, nebo nakupuje při poklesu, vyplývá z nejnovějšího čtvrtletního průzkumu „Retail Investor Beat“, kterého se účastní 10 000 drobných investorů ze 14 zemí, a kteçý provádí sociální investiční síť eToro.
img

Trhy přivítaly rezignaci Borise Johnsona

07.07.2022 „Investoři pokrčili rameny nad rezignací britského premiéra, čímž naznačili jeho význam pro trhy. Libra dnes posílila, index FTSE 100 vzrostl a index FTSE 250, který je více zaměřen na domácí trhy, vede.
img

ECB riskuje finanční nestabilitu univerzálním zvýšením úrokových sazeb

29.06.2022 „ECB se sice chystá zvýšit úrokové sazby, ale čelí mnohem větším rizikům než Fed, z nichž nejzávažnější je tzv. roztříštěnost. Zvýšením sazeb v boji proti 8% inflaci by ECB mohla ve skutečnosti způsobit další finanční nestabilitu, zejména pokud jde o náklady na vládní půjčky. Důvodem je její univerzální přístup k úrokovým sazbám, který je nucena uplatňovat, přestože situace se velmi liší podle toho, v jaké zemi EU se nacházíte.
img

Denní makroekonomické postřehy: Rostoucí pracovní nepokoje, protože mzdy stále zaostávají 28/06/2022

28.06.2022 MZDY: Po celostátních stávkách na železnici čeká Spojené království „nespokojené léto“. Situaci zhoršuje růst mezd, který výrazně zaostává za 9% inflací. Spojené království je sice globálním ukázkovým případem „stagflace“, ale USA a kontinent nejsou daleko za ním. Počet rozsáhlých stávek práce v USA vzrostl o 30 % oproti loňskému roku. Tato nespokojenost je však stále jen malým zlomkem nespokojenosti ze 70. let (viz graf) a pravděpodobně bude mít kratší trvání. Centrální banky jsou na koni, dlouhodobá inflační očekávání jsou dobře ukotvena, trhy práce se ochlazují. Pracovní síla se však změnila, což žene kupředu investiční příležitosti.
img

Orientace v rostoucích rizicích recese

28.06.2022 Ben Laidler, globální tržní stratég společnosti eToro, komentuje: „Rizika recese na trzích prudce rostou, protože centrální banky upřednostňují zamezení inflace před vším ostatním. Rizika se zvýšila po Powellově výpovědi v Kongresu a špatných globálních údajích o PMI. Výsledkem je, že trhy zaznamenaly největší výprodej od krachu spojeného s Covidem v roce 2020, protože agresivní centrální banky zvyšují rizika recese, aby zpomalily inflaci.
img

Denní makro postřehy: ‘Kryptokapitulace’ v kontextu 22/06/2022

22.06.2022 KAPITULACE: 30% propad cen kryptoměn z minulého týdne může být katarzí. Byla to „dokonalá bouře“ - zaprvé zvýšené korelace s prudkými výprodeji akcií a VIXu, zadruhé rány, které se způsobily samy, když se Celsius zastavil po kolapsu TerraUSD a Luny, a zatřetí rozšíření „smyčky zkázy“ – likvidací s pákovým efektem, výzev k úhradě marží a propouštění od Coinbase (COIN) po BlockFi. Takové výprodeje nejsou bezprecedentní a přicházejí na pozadí pokračující adopce, což vytváří příležitosti pro odvážné. Chytrá portfolia od @CryptoPortfolio po @DeFiPortfolio.
img

Daně z prudce rostoucích cen benzínu 15/06/2022

15.06.2022 Benzín: Ceny benzínu celosvětově prudce rostou kvůli nahromaděné poptávce po cestování a omezením při rafinaci. To komplikuje život spotřebitelům, centrálním bankéřům i politikům. Je to daň ze spotřeby, odvádí výdaje z jiných oblastí a zvyšuje inflaci. Ceny benzínu předstihly růst ropy vzhledem k nedostatku rafinérských kapacit a kontrole vývozu ze strany Číny. Tato situace se může zhoršit vzhledem k předpovědím nadprůměrné hurikánové sezóny v USA a polovině rafinérské kapacity USA na pobřeží Mexického zálivu. Vítězi, alespoň prozatím, jsou rafinerie ropy od Marathonu (MPC) po Valero (VLO).
img

Denní makro postřehy: Historie říká, že medvědí trhy ještě potrvají 14/06/2022

14.06.2022 MEDVĚDÍ TRH: Index S&P 500 včera uzavřel v medvědím teritoriu, za celý rok poklesl o více než 20 % a historie nám říká, že je před námi ještě dlouhá cesta. Rizika recese se zvyšují a mohly by vést k poklesu tohoto trhu o dalších 20 %. Průměrný medvědí trh indexu S&P 500, kterých je málo, totiž trvá 19 měsíců a ceny na něm klesají o 38 %. Tento trvá pouze pět měsíců a poklesl o 21 %. Investujeme, abychom se postupně zotavili ve tvaru písmene U, ale jsme připraveni v defenzivě, abychom zvládli rostoucí rizika.
img

Denní makro postřehy: Využití robotů k překonání inflace 10/06/2022

10.06.2022 NÁTLAKY: Nedostatek pracovníků a rostoucí mzdy podporují strukturální růst automatizace a robotizace, které zvyšují produktivitu. To je hlavní hnací silou silných investičních výdajů společností, zejména v souvislosti s tím, že offshoring je nyní obtížnější, protože se snaží bránit vysoké ziskové marže. Například instalace průmyslových robotů se za posledních deset let ztrojnásobily, v loňském roce vzrostly o 27 % a v USA v prvním čtvrtletí letošního roku o 28 %. Průmysl automatizace, robotiky a umělé inteligence je dalším segmentem, který vidí světlou stránku současných makrotlaků, jako jsou obnovitelné zdroje energie a elektromobily, a to navzdory propadu ocenění technologií.
img

Denní makro postřehy: ECB mezi kamenem a nožem 08/06/2022

08.06.2022 VYSOKÉ ÚROVNĚ: Evropská centrální banka (ECB) je blízko k tomu, aby poprvé po deseti letech zvýšila úrokové sazby, protože čelí výraznému rozporu mezi 8% inflací a sazbami -0,5 %. To je rizikovější, než se zdá, a pravděpodobně to znamená zmírnění růstu sazeb, než se dosud očekávalo. 1) Evropa je blíže recesi než většina ostatních, 2) inflace na straně nabídky je obtížněji řešitelná, 3) rozvaha ECB v hodnotě 9,3 bilionu USD je větší a rovná se 66 % HDP a 4) riziko roztříštěnosti je vysoké, neboť úrovně státního dluhu a výnosů dluhopisů se značně liší.
img

Denní makro postřehy: Mezera mezi elektromobily 03/06/2022

03.06.2022 RŮST: Podle údajů IEA vzrostl v 1. čtvrtletí celosvětový prodej elektromobilů (EV) o 75 %, čímž celosvětový vozový park dosáhl 18,5 milionu, a to díky politické podpoře dotací a mandátů a opatřením průmyslu v oblasti nových modelů a delších dojezdů. Čína dominuje, loni prodala 3,3 milionu vozů, zatímco Evropa 2,3 milionu a USA pouze 0,6 milionu.
img

Denní makro postřehy: Hrozba cen energií 01/06/2022

01.06.2022 HROZBA: Ropa Brent se vrátila nad 115 USD za barel, OPEC+ bude udržovat omezené dodávky, ruské sankce se rozšířily a obavy z růstu v Číně se zmírnily. Futures kontrakty jsou výrazným příkladem inverzní situace, tzv. backwardation. Mezitím rostou obavy z prudkého nárůstu cen benzinu v USA směrem k 6 dolarům za galon v důsledku chronicky nízkých rafinérských kapacit a zásob v USA v době, kdy začíná letní „řidičská sezóna“. To představuje hrozbu pro rychlý pokles inflace, odolnost téměř rekordních ziskových marží podniků, ale také pozitivum pro energetické akcie (XLE).
img

Denní makroekonomické postřehy: Fed nenechá trhy příliš růst 31/05/2022

31.05.2022 Co na to Fed: Nemyslíme si, že „Fed put“, tedy opatření k omezení poklesu akciových trhů, dnes nebo na těchto úrovních existuje. Zpřísnění finančních podmínek dělá velkou část práce Fedu, snižuje inflační očekávání a snižuje případný rozsah tohoto cyklu zvyšování. Velká akciová rally to riskuje, a to v době, kdy inflace dosahuje svého vrcholu, ale prudce neklesá. Vidíme, že Fed vysílá signály, aby zadržel pokračující prudkou rally, a akciový odraz ve tvaru písmene U, nikoli V. Úvěrové, nikoli akciové trhy jsou ty, které je třeba sledovat ohledně „putu“. Investujte, ale zůstaňte defenzivní.
img

Denní makroekonomické postřehy: Příležitost pro “severský model” 26/05/2022

26.05.2022 IDEA: Skandinávské akciové trhy dlouhodobě dosahují lepších výsledků (viz graf), přičemž v posledních 15 letech byl severský trh sedmkrát nejvíce výkonný ze všech vyspělých zemí světa. Vedou si tak vysoko nad očekávání, neboť tvoří pouhá 2 % světového HDP a tržní kapitalizace a 0,3 % populace.
img

Denní makro postřehy: Dopady špatné situace v oblasti bydlení 25/05/2022

25.05.2022 TRHLINY: Podle našeho indexu „mizérie“ bydlení v USA (viz graf) je bydlení v USA nejméně dostupné za posledních čtyřicet let. Index kombinuje 20% nárůst průměrných cen nemovitostí s více než desetiletou fixní úrokovou sazbou hypoték na 30 let přesahující 5 %.
img

Denní makro postřehy: Strach z cen potravin 24/05/2022

24.05.2022 OBAVY: Strach z nedostatku potravin je velký, pšenice tvoří 20 % všech kalorií na světě a její ceny letos vzrostly o 40 % (WEAT). Mnozí považují šok z cen potravin za významnější než prudký nárůst cen ropy, který živí globální inflaci a rizika na rozvíjejících se trzích. Poslední číslo časopisu Economist neslo název „nadcházející potravinová katastrofa“ a guvernér Bank of England označuje situaci za "apokalyptickou". To nám připomíná neuctivý kontrariánský ukazatel „obálky časopisu“. Protože náš „snídaňový“ index cen komodit se v poslední době zmírnil (viz graf) a zaostává za širším indexem spolu se zemědělskými výrobci. Vidíme „vysoké ceny na delší dobu“ u komodit, ale trhy možná cítí agrární vrchol.
img

Denní makro postřehy: Realita v oblasti obnovitelných zdrojů 20/05/2022

20.05.2022 DLOUHÁ CESTA: Akcie v oblasti obnovitelných zdrojů energie se dočkaly krátkého pozitivního efektu v důsledku ukrajinské krize, protože rostoucí cena ropy podněcuje přechod na obnovitelné zdroje a přeorientování se na energetickou bezpečnost. Nicméně celý sektor, počínaje globálním ETF zaměřujícímu se na čistou energii ICLN a konče chytrým portfoliem @RenewableEnergy, své zisky navrátil, protože akcie fosilních paliv vyrazily do čela (viz graf). Realita v oblasti obnovitelných zdrojů je ovlivněna rostoucími náklady, pomalu se vyvíjejícími předpisy a tlakem na ocenění výnosů dluhopisů. Jde sice o zklamání, ale podpora investorů a dlouhodobé uplatnění je zřejmé a ocenění je nyní na úrovni 4x Cena/Tržby NASDAQ.
img

Denní makroekonomické postřehy: Největší letní cestovní horečka v našem životě 18/05/2022

19.05.2022 OBNOVA: Cestování po celém světě se znovu rozvíjí díky nahromaděné poptávce, nižšímu počtu případů nákazy a omezení, a je tak relativním útočištěm během současné volatility na trhu. To může být hnacím motorem největšího cestovatelského léta našeho života, kterému vévodí hlavně mezinárodní cestování, přičemž k domácímu cestování se vrací jen zlomek. Volný čas tvoří čtyři pětiny výdajů na cestování a cestovní ruch, což je více než 10 % světového HDP. To je vzpruhou pro velké ekonomiky od Španělska po Řecko (viz graf) a akcie od JETS po @TravelKit. Pro mnoho menších zemí, od Malediv po Macau, je to existenční záležitost s více než 50 % HDP.
img

Denní makro postřehy: Změna je jediná konstanta 18/05/2022

18.05.2022 FACEBOOK: Dnes je tomu 10 let, co byla společnost Meta (FB) veřejně uvedena na burzu jako Facebook v rámci třetího největšího IPO v historii USA. Desetinásobný cenový nárůst z 38 amerických dolarů při IPO ji vynesl na nejvyšší tržní kapitalizaci v roce 2021, která přesáhla 1 bilion dolarů. Od té doby však cena klesla na polovinu a její ocenění 16x P/E je pod průměrem indexu S&P 500. To je jasná připomínka neustálé kreativní destrukce i mezi největšími akciemi, přičemž životnost akcií v indexu S&P 500 prudce klesla (viz graf) a ropné akcie se nyní opět staly největšími na světě.
img

Denní makro postřehy: Dosáhly výnosy dluhopisů vrcholu? 17/05/2022

17.05.2022 NIŽŠÍ VÝNOSY DLUHOPISŮ: Ceny amerických desetiletých dluhopisů prudce klesly a výnosy se letos zdvojnásobily na 3 %. To vedlo k podprůměrnému ocenění akcií a ke korekci. Náš aktualizovaný poměr mědi a zlata ukazuje, že výnosy dluhopisů možná přestřelily (viz graf). To podporuje náš „méně špatný“ pohled na vrchol inflace a obavy z úrokových sazeb.
img

Denní makroekonomické postřehy: Společnosti nedostaly memorandum 13/05/2022

13.05.2022 KDO MÁ PRAVDU: Finanční podmínky se zpřísňují, ocenění akcií klesá a trhy se blíží „medvědímu“ teritoriu -20 %. IPO se propadly a zaměřily se pouze na hodnotové akcie. Přesto manažeři nedostali zprávu o krizi. Zisky a kapitálové výdaje rostou dvouciferným tempem a společnosti napínají peněžní toky a rozvahy na akvizice. Fúze a akvizice jsou odolné a zaměřují se na technologické tituly. Posiluje to korekci vedenou oceněním, přičemž fundamenty jsou stále bezpečné a manageři sebevědomí.
img

Vítězové a poražení z Elonova váhání

13.05.2022 „Akcie Twitteru (TWTR) se propadly, když vzrostly obavy, že by Elon Musk mohl vycouvat z převzetí Twitteru, když byl vnímán jako zachránce dlouho se trápící společnosti sociálních médií, za jejíž akcie nabízel prémiovou cenu 54,2 USD/akcii. Tato nabídka ocenila Twitter na 44 miliard dolarů i přesto, že ocenění technologického sektoru se letos propadlo.
img

Denní makroekonomické postřehy: Bitcoin se ocitl v dvojitém výprodeji 12/05/2022

12.05.2022 NENÍ KAM SE SCHOVAT: Všechny třídy aktiv, kromě komodit, se ocitly v prudkém výprodeji. Nechuť k riziku vzrostla, když Fed urychlil svůj obrat v oblasti úrokových sazeb založený na inflaci a zpřísnil finanční podmínky. Pád Bitcoinu (BTC) začal dříve (před půl rokem), byl hlubší (-60 % z 69 000 USD), výrazně jej zhoršila současná nákaza z rozvolnění pevného kurzu UST stablecoinů, ale je také nejméně překvapivý (10. „krach“ desetiletí). Maloobchodní vlastnictví kryptoměn je velmi vysoké a odolné.
img

Denní makro postřehy: Začátek úlevy od inflace 11/05/2022

11.05.2022 ÚLEVA: Dnešní květnová zpráva o inflaci v USA by mohla být klíčovým bodem zlomu, kdy meziroční míra inflace dosáhne vrcholu a prudce zpomalí. Normalizace směrem k 2% inflačnímu cíli Fedu bude dlouhou cestou. Vidíme však prostor pro určitou úlevu od nemilosrdného dopadu „neřesti“ Fedu, stále vyšších výnosů dluhopisů a rizika recese, na velmi vystresované akciové trhy.
img

Denní makroekonomické postřehy: Útočiště „šťastné země“ 10/05/2022

10.05.2022 HODNOTA: Osmý největší akciový trh na světě (AUS200) byl letos jako jeden z mála v zelených číslech spolu s mnoha dalšími komoditními a zapomenutými hodnotovými trhy, jako je Velká Británie, Kanada nebo Brazílie. „Šťastnému“ postavení Austrálie jako bezpečnému přístavu přispěla silná dávka finančních akcií, a to po 1/3 trhu, a malá expozice vůči nejhůře výkonnému technologickému sektoru.
img

Denní makro postřehy: Stávka ropných investic 05/05/2022

05.05.2022 VYSOKÉ CENY: V současné době existuje řada faktorů, kvůli kterým se ropa pohybuje kolem 110 dolarů za barel. Spojené státy a jejich spojenci agresivně prodávají ropu ze svých strategických rezerv, zatímco poptávka ze strany největšího dovozce Číny se ochlazuje, protože lockdowny v rámci její politiky nulového covidu se začínají projevovat. Dodávky jsou mezitím ohroženy ruským embargem a vlastními sankcemi ze strany klientů a v širším měřítku i omezením dodávek ze strany OPEC.
img

eToro spouští LuxuryBrands, smart portfolio zahrnující nejopulentnější firmy světa

03.05.2022 Sociální investiční síť eToro dnes oznámila spuštění LuxuryBrands, nejnovějšího přírůstku do své sady tematických chytrých portfolií, která investorům nabízí dlouhodobou expozici v odvětví luxusního zboží.
img

Denní makro postřehy: Poučení z výsledkové sezóny 03/05/2022

03.05.2022 POLOČAS: Zisky USA překonaly poločas a Evropa je rychle dohání. Dramat u jednotlivých společností bylo více, než bychom si přáli, zejména "velké technologické" zklamání ze strany Netflixu (NFLX) a Amazonu (AMZN), a ani teflonem potažený Apple (AAPL) nebyl imunní vůči problémům s dodavatelským řetězcem. Nervozita je zřejmá ze silně asymetrických reakcí na nesplněná očekávání (-3 %) oproti překonání trhu (+0,5 %).
img

Denní makro postřehy: Berkshire je lídrem hodnotového odrazu 27/04/2022

27.04.2022 MOJO: V sobotu bude Berkshire Hathaway (BRK.B), největší americká netechnologická společnost, poprvé od roku 2019 pořádat své výroční setkání „karneval kapitalismu“ v přímém přenosu z Omahy. Bude to již 62. rok, co Warren Buffett zastává funkci generálního ředitele, a bude zde po boku svého partnera Charlieho Mungera a příštího generálního ředitele Grega Abela.
img

eToro uvádí na trh BatteryTech, chytré portfolio podporuje transformaci mobility a energetiky

27.04.2022 Sociální investiční síť eToro oznamuje spuštění BatteryTech, nejnovějšího přírůstku do své sady tematických chytrých portfolií, která investorům nabízí dlouhodobou expozici v rychle rostoucím odvětví výroby baterií.
img

Denní makro postřehy: Pohled na „alternativní“ aktiva 21/04/2022

21.04.2022 „ALT. AKTIVA“: Investoři hledají větší diverzifikaci, protože akcie i dluhopisy jsou slabší a vyšší inflace je trvalejší. Nejvýkonnější třídou aktiv byly v loňském roce nemovitosti (REITs). V letošním roce byly zatím zdaleka nejlepší komodity.
img

Tesla opět vyvrací názory skeptiků

21.04.2022 Tesla, nejhodnotnější automobilová společnost na světě, opět vyvrací názory skeptiků, když rostoucí ceny vyrovnaly tlak na náklady a zajistily vyšší než očekávaný zisk za první čtvrtletí roku 2022. To po nedávném rozptýlení v podobě nabídky zakladatele Elona Muska na Twitteru znovu zaměří pozornost na zrychlující se globální přechod na elektromobily (EV).
img

Nabídka Elona Muska na koupi Twitteru - komentář Bena Laidlera

14.04.2022 Zakladatel společností Tesla a SpaceX Elon Musk nabídl, že koupí celý Twitter (TWTR) za 41 miliard dolarů, a to jen dva týdny poté, co koupil 9% podíl a stal se tak největším akcionářem této mikroblogovací sociální sítě.
img

Denní makro postřehy: Odolnost tematického investování 14/04/2022

14.04.2022 PRÁVĚ ZAČÍNÁME: Sekulární růstové „tematické“ investování, na rozdíl od investování do tradičních sektorů a zeměpisných oblastí, zůstává populární i přes prudkou korekci akcií disruptivních technologických společností a růstové investování v posledních čtvrtletích, kdy prudce vzrostly výnosy dluhopisů. Příliv investic však pokračoval, veden mladšími investory a investorkami a s rozšířením zájmu i mimo „tech“.
img

eToro reakce na prohlášení Elona Muska

11.04.2022 „Zakladatel společnosti Tesla Elon Musk opět naznačil, že největší světový výrobce elektromobilů bude možná muset sám těžit klíčový materiál pro baterie, lithium, aby zajistil svůj dodavatelský řetězec a zvládl prudce rostoucí náklady. To se snáze řekne, než udělá, ale odráží to obavy, že nekontrolovaný růst cen baterií zpomalí přechod na elektromobily.
Související klíčová slova: Bitcoinové futures | Cybertruck | Objem peněz | Tempo růstu | Twitter (TWTR) | Čínské technologické firmy | CFR | HSBC | Jackson Hole | Soustředění | Western Digital | Výhody diverzifikace | Druhá největší světová ekonomika | Ceny plynu v Evropě | Burgernomika | Zkušenosti | Cap | Akciové trhy | Alphabet | Globální problémy s bydlením | Ark | Vaxart | Pfizer | Strategie ETF | Backwardation | Biopaliva | Refinitiv | Silicon Valley Bank | EUR | Podíl na trhu | Nákupy přes internet | Rostoucí úrokové sazby | Řecko | Mince | BatteryTech | Kapitálové trhy | Micron Technology | Společnost Nestlé | Siemens Energy | Trend | Inflační čísla | Hlavní akcionář | Propad cen | Macau | BTC | Pokles indexu | Nikl | Ross Stores | Virgin Galactic Holdings Inc | Hnojiva | Statistiky | Veganské akcie | Energetika | Korelace | US WILSHIRE SMALL CAP | Valíd | Aston Martin Lagonda | Výhled růstu HDP | Balenciaga | Britská libra | Aktiva | Citigroup | ABP | Reality | Fondy obchodované na burze | WTO | Spojení | Zvýšení sazeb Fedu | Local bounti | Americké dluhopisy | Srbsko | Zásoby plynu | Unce zlata | Letecké společnosti | COSEASH | Poplatky | Diverzifikace | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Desetileté výnosy v USA | Albemarle | Analýzy | Dlouhodobá předpověď | Pravděpodobnost | Podnikání | Indexy S&P | Berkshire Hathaway | Světový den | Lowe's Companies | Fedex Corporation | Hormel | Palo Alto | Rostoucí ceny | Americká inflace | Údaje o maloobchodních tržbách | HONG KONG HSENG | Růst sazeb | Deflace | Akcie Tesly | Pokles indexu S&P 500 | Celsius | Německý DAX | eToro Royal Index | Výkyvy | Ceny kryptoměn | Cenové výkyvy | ESTALSE | ATXINDX | Pandemie COVID-19 | Převzetí Twitteru | Všeobecné volby | Kweichow Moutai | MSUKRN$ | Strach | Glencore | Geopolitické napětí | Medvědí rally | Snížení emisí | Velké ekonomiky | Uvedení na burzu | Nezaměstnanost | Moët Hennessy Louis Vuitton | Depozitní sazba | Spuštění ChatGPT | CYMAP | PFE | Sankce | Labouristé | Celková inflace | Smartphony | Large-cap | Mladší investoři | Extrémní počasí | BAML | Ceny dováženého zboží | Americké ministerstvo financí | Burza | Coinbase (COIN) | StoneCo | Quadruple witching | Realitní služby | Rostoucí inflace | Amazon | Náklady na zajištění | Základní úrokové sazby | Altria | ASX200I | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Obchodování s emisemi (ETS) | Platforma pro obchodování | Výkonnost indexu | Zakladatel etherea | Globální výhled | Philip Morris | STOXX50 | Poměr zlata a stříbra | Dovozní cla | Investiční příležitost | Zahraniční akcie | FTSE100 | Eurovision Stock Contest | Měnová politika Evropské centrální banky | Investiční zaměření | Inflace | Sazby hypoték | Ferrari | Britové | Hospodářství Velké Británie | Přijetí | Nizozemsko | Snížení úrokových sazeb | Vývoz LNG | Bayer | Výhled | Vysoké riziko | BHP | Kapitálové zisky | Kávová zrna | CZK | SPAIN IBEX | Šance na zisk | Kurz EUR/USD | Dolarový index | POLWIGI | FB | Nord Stream | Opatření | Hershey | Santa rally | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Pilgrims Pride | Výnosy desetiletých dluhopisů | Dell Technologies | Investiční platforma | Růst nezaměstnanosti | Uber | Problémy s bydlením | Dividendy | Volatility | RMB | Activision Blizzard | Prima | Ropná krize | Cena akcií společnosti Apple | Rafinerie | GDR | Boom | Maloobchod | Konopí | Další regulace | Investiční síť | Graf | Bed Bath & Beyond | Ceny uhlíku | Reálné výnosy | Nabídka | Oslabování eura | Největší propady | BP | Bankrot FTX | Průmysl | Výhledy růstu | LuxuryBrands | YTD | Momentum | NH Foods | RIGSEIN | Tyson Foods | Prosincová sezónnost | Centrální banky | Zpráva | Warrant | Vstoupit na burzu | Ziskové marže | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Trpělivost | Dobré výsledky | Britské akcie | Irsko | Úrovně cyklů | Ekonomické zpomalení | Cannabis ETF | Španělé | Coca-Cola | Směnné kurzy | Covid | Cartier | Futures | Výprodeje na akciovém trhu | Ceny elektřiny | NHS | Zájem o dluhopisy | Adobe Systems | Strojové učení | Digitální platby | Spotřebitelské inflace | Výprodeje | Parita EUR/USD | Poplatek | Světové ceny ropy | LNVILSE | Diskont | Bilion | Odhodlání | CISCO | Hermes International SCA | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | eMarketer | GERMAN DAX | Ropné akcie | UK FTSE 250 | Ekonomiky | Snížení nákladů | SWISS SMI | Manchester United | BRF | TSMC | Volatilita | Morningstar | O’Reilly Automotive | Vysoké ceny energií | Komoditní akcie | Alleghany | Prodej elektromobilů | Anheuser-Busch inBev | Economist | Zaměstnanost | Na volné noze | FRANCE CAC-40 | Sazby v USA | Státní dluh | Smart portfolio | Bydlení | Ekonomické ukazatele | Rekordní minimum | Peníze | Defenzivní akcie | Alibaba | Turecko | Sociální sítě | Brent | Ipsos | Akcie a dluhopisy | Prudký pokles | Politika | Booking | Vedení společnosti | Očekávání | Společnost Alphabet | Trh s akciemi | Snižování sazeb | Premier League | Měď | NFLX | Palladium | Ministerstvo spravedlnosti | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Chuť investovat | Robusta | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Investujeme | Výnosové křivky | SpaceX | Aston Martin | Dánská společnost | Emise oxidu uhličitého | Války na Ukrajině | Financovat | Automobil | Sentiment investorů | Blockchain | Microsoft (MSFT) | ETFGI | P/E | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Online nakupování | Růst | Pomalé oživení | NIO Inc | Příležitosti | Atlantský Fed | Itálie | Trh dluhopisů | Výpadky | Snížit úrokové sazby | Vanguard | Postavení na trhu | Upgrade | Drobní investoři | Světové finanční krize | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Prognóza | Výnosová křivka | Ingredion | Prodávat akcie | SCA | Nálada investorů | Hodnota transakcí | Gucci | Trh práce | Změny cen | Swiss | Crypto | Mercedes | Polovodiče | Kongres | CBOE | Vysoká inflace | AWS | Akvizice | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Zájem o akcie | Pochybnosti | US S&P 500 | Micron | Hyundai | First Republic Bank | Hospodářské recese | Index piva | Sell | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Bull | Růst akcií | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Ghana | Mappin & Webb | Americká centrální banka | Technologické akcie | Farmaceutické firmy | Dollar Tree | Long | Chování | Kontrakty | Virgin Galactic | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Zadlužení země | Správci aktiv | ETS | Zaměření investorů | Geopolitická rizika | AUD | Plynovody | Retail Investor | Dřevo | Průzkum společnosti | Sociální investiční síť | BX | Předpověď počasí | Palantir Technologies Inc. | S&P500 | Zdravotní péče | Meziroční růst | SolarEdge Technologies | Trh s dluhopisy | Autozone | Proroctví | Baidu | Poptávka po kovech | Trh | Sezónnost | Francouzský CAC 40 | Akcie Netflixu | Zkušenost | Bankovní úvěry | MSCI | Cestovní ruch | Počasí | Retailoví investoři | PLUG | Znovuotevření Číny | Trh s kávou | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Snižování cen | Dot plot | Index | Akcie BHP | Studie | ITALY FTSE MIB | Vice | Sam Altman | Akciová rally | Investiční trendy | Cena stříbra | MMF | Čínský akciový trh | Výrobní ceny | Eura | Nejistoty | PEPSICO | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Ropa Brent | Diverzifikovaná portfolia | Nový rekord | Posílení | Warner Bros | Liberty Media Corp | Výše nájemného | E-commerce | Ekonomika Evropské unie | Minerva | Společnosti | Alstom | Rekordní ceny | Údaje o inflaci | Majitel | Blue chip | Rada guvernérů | S&P | Regulátoři | Covidové krize | Big Tech | Virgin Galactic Holdings | CSCO | Herní průmysl | Unie | Den Země | Inflace ve Spojených státech | Hang Seng | Devizové trhy | Narušení dodávek | OpenAI Sam Altman | Sektor služeb | FTSE 250 | CZPXIDX | Komoditní index | Shell | Tržní podmínky | Střadatelé | Desetileté výnosy | Domácnosti | Pevný kurz | Newell Brands Inc | Pacifik | Americké státní dluhopisy | Nejopulentnější firmy | Úroda | IEA | Siemens Gamesa | Obchodní aktivita | EUR/GBP | Asie | Marathon | Deficit | Pandemie COVID | Index FTSE MIB | Společnost Arm | COP27 | Sloučení Etherea | RMBETRL | Ceny Bitcoinu | Zpráva o inflaci | eToro Index piva | Řízení rizika | Počet investorů | Implikovaná volatilita | Budoucnost | Předsudky | Pokles ceny | Cukr | Polovodičové společnosti | Republikáni | Investiční téma | Sands China | Kakao | Occidental | Společný podnik | Japonská Softbank | ARKK | Král Karel | OpenAI | ISEQUIT | BKNG | Automobilový sektor | BNP Paribas | H&R Block | Twitter | Benzín | Akciový index | Pozornost | Tata Motors | Uzavírání obchodů | Výnosy dvouletých dluhopisů | ELF Beauty | Vodafone | Elektromobily | Energetický sektor | Závislost | Hodnotové akcie | Úsilí | Solární energie | Americké úrokové sazby | Meziroční míra inflace | Snižování úrokových sazeb | Maloobchodní tržby | Bohatství | Inflace cen | SWEDOMX | Offshore | C3.ai | Futures kontrakty | | Počet drobných investorů | Rumunsko | RRR | ERA | Úvěrové podmínky | Hermes International | German DAX | Ark Innovation | Chytrá portfolia | Vysoká volatilita | Coinbase | Akcie technologických firem | Globální finanční krize | Swedish Match | Bitcoin | Dluhopisy | Indikátor | Pokles prodeje | Upstart Holdings | Poptávka | Vitalik Buterin | Nio | Liberty Media | Řetězec | Evropské společnosti | Ceny zemního plynu | Financial stability board | JPM | Livent | Podílové fondy | Správce fondu | Hladomor | Emise dluhopisů | Množství peněz | Uzavření trhů | Zpomalení hospodářského růstu | Cíl růstu HDP | Očekávání trhu | Korporátní dluhopisy | Americké indexy | Digitální zlato | Vývoz komodit | Home Depot (HD) | Válka na Ukrajině | Norsko | Finance | Investiční cíle | Silicon Valley | Společnost Adidas | Blizzard | Sapporo | Platformy | Odkup akcií | Koncentrace | Trh práce v USA | AUSTRALIA ASX200 | Dividendový výnos | Problémy | Cenový index | Watches of Switzerland Group PLC | Index PMI | Stříbro | Bublina na trhu | Vyplácení dividend | Pandemie | Richemont GDR | GameStop Corp | USA a Čína | Pokles cen | Ropa | Samsung | State Street | Zvyšování sazeb Fedu | Akcie čínské společnosti | ETF | Klouzavý průměr | Rekordní deficit | Firma | Společnost MicroStrategy | Byznys | Oatly | Olaplex Holdings | Úrokové sazby | SLOETOP | Futures na bitcoin | | BIS | Organizovanost | Ceny benzínu | Pokračování trendu | British American Tobacco | Platforma | KOREA KOSPI | Transakční náklady | Farmacie | Indexy PMI | UBS | Zemědělská půda | Cena akcií společnosti Tesla | Consumer Discretionary | Prohlášení | Sebevědomí | USA | Softwarové firmy | Globální inflace | Atlanta Braves | Akcie Adidas | Wegovy | Spojené státy | Mánie | Poskytování úvěrů | Výkon dolaru | Prazdroj | Německý automobilový průmysl | HTZ | Růst HDP | Volby | Mastercard (MA) | Rusko a Ukrajina | Ceny zemního plynu v Evropě | Zvyšování úrokových sazeb | Ropná společnost | Dnešní údaje | Oslabení akcií | Burze | ZEN | Index volatility | Kryptoinvestoři | Reuters analytik | Big Mac index | Qualcomm | Boeing | Orpea | Historie | Vývoj | Finanční aktiva | Výnosy | Cyklické akcie | DAXINDX | Nesoulad | Úroková sazba | Kalifornie | CANADA TSX | IBEX | GRAGENL | Změny klimatu | Držení akcií v České republice | Očekávání zisku | ARM Holdings | Americká firma | Konkurenceschopnost | Výdaje | Facebook | Americké akcie | Dow Jones | Starbucks Corporation | Estée Lauder | Durace | Volatilní | Šíření nákazy | FOMO | EUR/USD | Evropské ceny uhlíku | OSN | Giorgia Meloniová | Intervence | Akcie Walt Disney | LEN | Belgie | Hindenburg Research | Sanofi | AWK | Finanční zdraví | Držení akcií | FTSE Russell | Carnival | Watches of Switzerland | Recese v USA | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Odvětví | Osobní počítače | Euro vůči americkému dolaru | Maruti Suzuki | 10 akcií | Automobilové značky | Ceny nemovitostí | Obavy z globální recese | Výkyvy počasí | Aston Martin Lagonda Global Holdings plc | Zvedání úrokových sazeb | Pád bitcoinu | Znovuotevření ekonomiky | Akcie společnosti AT&T | Společnost Philip Morris | LVMH | Vertex Pharms | ETF Ark Innovation | Hennessy | Palantir | Royal Index | National Beverage | Růstový potenciál | Dna | Dollar General | Umělá inteligence | CNY | KOSPI | Británie | Společnost Starbucks | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | AXP | Tržní cena | Abbot Laboratories | JD | WH Group | Investiční strategie | Nejopulentnější firmy světa | Částečný úvazek | Nová britská premiérka | Apple (AAPL) | Zemědělství | Miliardy dolarů | ADP | AI | Geico | Zmírnění obav | Maersk | 2U | Platforma eToro | Obilí | Propad ceny | US NASDAQ COMPOSITE | Platformy pro obchodování | Růst mezd | Royal Mail | Propad kryptoměn | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Společnost Nvidia | Sazby | Manažeři | Inflace v České republice | Royal Warrant | Průmyslové podniky | HEXINDX | OSLOASH | The Economist | Tattooed chef | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | First Solar | Tesla Elon Musk | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Ether | Hotovost | MSSERBL | Associated British Foods plc | Průzkum | Firmy | MRNA | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Soupeření | Index výrobních cen | Reálné mzdy | Zajištění | Gaotu Techedu | Výrobce léků | Zájem investorů | Propad trhů | Vyšší ceny | Euro dnes | Aramco | Bitcoin (BTC) | Zlaté ETF | Oslabení měny | Aktivisté | Shepherd Neame Ltd | The Royal Warrant | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Hospodaření firem | Distribuce | Fed | Magnificent | Globální rizika | Vyšetřování | Euro k dolaru | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Hry | Novo Nordisk | Akcie bank | COIN | Společnost Meta | Trhy | Trade | Společnost BlackRock | Paypal Holdings | Rada pro finanční stabilitu | Walmart | Akcie Twitteru | FTSE | SQM | Vyšší riziko | Rizika | Chytré portfolio | Vánoce | Portugalsko | Fond | ISM | Úrokové diferenciály | Akcie Occidental Petroleum | Burberry Group plc | Forward P/E | Globální trhy | Pšenice | Americké banky | Akcie rostlinných výrobků | Úspory | JD.com | Celsius Holdings | Pokles cen akcií | Dánsko | MIB | Prodávající | Rostoucí mzdy | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Zahraniční měny | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Ceny kávových bobů | Britský FTSE | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | Orsted | Nárůst ceny akcií | BASF | IBEX35I | Fiskars Oyj Abp | Sucha | Ministerstvo financí | Bilance | Zpracovatelé masa | ICEXALL | Americký kongres | Tesla | Společnost eToro | Britská premiérka | Li Auto | Chat GPT | Španělsko | SWISSMI | Saint Laurent | Ekonomický růst | Frasers Group PLC | IWC | Dominance bitcoinu | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Sorrento Therapeutics | Royal Caribbean | Nestlé | NLALSHR | CAD | CTCROBE | Ceny zemního plynu v USA | Královský index | Rebalancování indexů | Lowe’s Companies | HDP EU | Acorn | Peněžní trh | Na burze | Akcionáři | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Advanced Micro Devices | JAPAN NIKKEI 225 | FRCAC40 | UK FTSE 100 | Vysoký výnos | Květnová inflace | Hospodaření | Ztráta | Estee Lauder | Velké americké banky | BGBEL20 | Dluhové krize | Hewlett Packard | SolarEdge | Masné akcie | Institucionální investoři | POPSIGN | Sunrun | Globalizace | Inflační očekávání trhu | Kukuřice | Obchod | Akcie energetických společností | Hrubá marže | IPO společnosti | Silná konkurence | Ceny ropy Brent | Volkswagen | MSCI All Country World | Index relativní síly | MALTAIX | Marfrig | Pokles reálných mezd | Internetové obchody | Astrazeneca | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Spotové ceny | Nájemné | JPY | Credit Suisse | Adidas | Citi | Pokles výnosů | Ekosystém | DLTR | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Lowe's | Šok | Meta | Internet věcí | Portfolio | Nástroj | GBP | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | BioNTech | Čínský růst | Čína | Inovace | STAR | Ceny | T-Mobile | Siemens | ETH | Financování | Akcie Credit Suisse | FCF | Hrozba recese | Recese | Global Markets | Pokles | Kompozitní index | Repsol | FTSE 100 | IDEA | Mondelez | Hubnutí | Války | Impuls | Ukrajina | Fúze a akvizice | Proinflační | Velký propad | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Rekordní rok | Předpovědi | DPH | Softbank | ABNB | Novo | OXY | Největší světová ekonomika | VW | WTI | Prosus | Salesforce | Blízký východ | Divergence | GameStop | Evropské centrální banky | Libra | Společnost Equinor | Rozvolnění | USD/EUR | Klima | Stratég | Broadcom | Současná cena | Instituce | Biotechnologické společnosti | Obchodní domy | Obchodování s opcemi | Ceny zlata | Plodiny | EV | Náklady na financování | Oživení akcií | Výnos | Visa (V) | Výnosy z dluhopisů | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Frank | Kapitálové výdaje | Philips | Akcie ropných společností | Zpětný odkup akcií | Metaverse | Azure | Roční výkonnost | Těžař | Discovery | Provozní náklady | Rozhovor | Které akcie | Dlouhodobý trend | Austrálie | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Hasbro | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Společnost Siemens | Tržní riziko | Rebalance | CO2 | Vietnam | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Zvyšování daní | Cena akcií | Energetická krize | ASX | Oživení trhu | Inflační cíl | Očekávaný zisk | VIX | Pravděpodobnost recese | Malta | Růst akciových trhů | Zasedání MMF | McKinsey | Akcionář | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Káva | Shopify | TerraUSD | Akcie společnosti Tesla | Aktuální informace | Funkční období | AT&T | Zisk | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Demokraté | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Vklady | Progres | Obchodování | Merge | Pokles ceny akcií | Býčí sentiment | XYL | TGT | Daňový poplatník | Zlepšení sentimentu | Výběr akcií | Anglo American | Zemědělské půdy | Sebenaplňující se proroctví | Stellantis | Prémie | Cena akcií Tesly | iPhone 15 | Evropa | Měna | Nasdaq | Tiffany | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | Údaje | Krize v eurozóně | Technologické společnosti | Automobilky | ARK Innovation | Pojišťovny | Inflace v Evropě | Výkonnost indexů | Moët | Booking Holdings | PYPL | Finanční krize | Obchody | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | Electronic Arts | Marriott | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Platforms | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Visa | Grafy | Aktivum | Behaviorální | Lego | Merrill Lynch | Chorvatsko | BNP | Dobré zprávy | Situace | Nové zakázky | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Časový horizont | Intel (INTC) | Konsensus | Největší rizika | Dekret | Dluhy | Verbální intervence | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Cenový propad | Guvernér | Finanční podniky | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Dividenda | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Technology | Warner Bros Discovery | Načasování | Hlavní akciový index | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Investiční platforma eToro | Rozhodování | Dolar | Euro | Obchodování s emisemi | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Etoro | Úrovně podpory | MATIC | Průměrná cena | Politici | Hlavní americké indexy | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Ekonomické zprávy | Společnost Hindenburg Research | AAPL | CAR | Baterie | AMZN | ČTK | Investiční fond | Nvidia Corporation | KPMG | Retail | Vyšší úroveň | Ztráty | Dekarbonizace | Zásobníky | ASEAN | Česká inflace | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Coffee | FOMC | Ekonomická realita | Přísná měnová politika | Omezené dodávky | Akcie | Jestřábí ECB | Nižší úrokové sazby | 5G | Návratnost | Target | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Louis Vuitton | Koš | Nejprodávanější | Farmaceutické akcie | AAA | Dodavatelské řetězce | Domácí akcie | Inflační šok | VanEck | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Alternativní investice | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Obilí z Ukrajiny | Index VIX | Etheru | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | CATL | Airbnb | Kurz | Daně | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | DXY | Růst zisků | Globální růst | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Obrovské zisky | Streamování videa | Pracovní místa v USA | Atlantik | Konkurenti | Energetická společnost | Úspěchy | Nejlidnatější země světa | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | MAN | Aerolinky | Uživatelé eToro | Ukrajinské krize | Silnější dolar | Uber Technologies | Investice | CBDC | Technologie společnosti | Podíl Ruska | Evropské banky | Microsoft | Pro investory | Big Mac | Britské společnosti | Plug Power | Potenciál | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Big tech | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | BYD | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | COPPER | Indie | Bod | Vnímání | Výkonnost indexu S&P 500 | Index volatility CBOE | Zisky | Soukromá spotřeba | Regulace | Zaměstnanci | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Důvěra | Luxusní zboží | WHO | Krátkodobé výnosy | CAC 40 | Suezský průplav | Nikola | Americký akciový trh | Ukazatel | Reinvestice | Slabší dolar | Amgen | Evropské firmy | Měny | Dollar | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Standard Oil | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | UST | Export | Rusko | Kering | Úbytek | Organizace | Nervozita | Brands | Ceny surovin | Praha | Velikonoce | Fundament | Média | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Lednový efekt | Rozšíření | Špatné počasí | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Zájem institucí | Avis | DOGE | TXN | COVID-19 | Cenové tlaky | Silný trh | Příliv investic | Devizové rezervy | Hypotéky | Kryptoaktivum | Vývoz do USA | Nikkei | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Elon Musk | Akcie Microsoftu | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Sloučení | Příjmy | Otevření Číny | Investiční riziko | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | ADR | Třída aktiv | Ceny stříbra | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Společnost Siemens Energy | Míra | Equinor | Komoditní trhy | Hong Kong | Růst poptávky | LNG | Výrazný pokles | Tržní ceny | Letní měsíce | Americký výrobce | Riziko recese | Očekávání investorů | Výkonnost | Dash | Aktivita investorů | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Carry trade | Cena akcií firmy | Index S&P 500 | Riskování | Stavebnictví | Krize | CVS | Beta | Sójové boby | Rezervy bank | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Nízká nezaměstnanost | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | AppHarvest | Těžba ropy | Zakladatel | Příliv kapitálu | Půlení bitcoinu | Nakoupit akcie | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Globální problémy | QE | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Světová banka | Cena | Luxusní značky | MicroStrategy | Plzeňský Prazdroj | Německo | Krach | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | KKR | Americký trh | Arm | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Slabší euro | Partners | Drahé kovy | BDI | Etherea | Richemont | Výhledy | Úrokový diferenciál | Akciové fondy | Medvědi | DAX | Atlanta Braves Holdings | Ekonomická rizika | Podnik | Valné hromady | Hliník | Merck | Gigafactory | Akcie společnosti | DG | Kypr | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Slabé euro | Míra nejistoty | Verizon | Oslabení | Tesla Motors | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Ceny kávy | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Odhady růstu | Likvidní | Holding | Banky | BlackRock | Francouzské akcie | Daňové změny | Zisky společnosti | Automotive | FDX | XPeng | Retail Investor Beat | Express | INTC | Kotace | Rychlost | Šance | Mattel | Investiční platformy | Altria Group | Fundamenty | Zkušení investoři | Bankrot | PMI v eurozóně | Aktivita obchodníků | Netflix | TWTR | GM | EQT | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | KO | Kurz EUR | Zlepšení | Vyšší ceny ropy | Dot-com | Meta Platforms | Index amerických akcií | Bavlna | Tržní kapitalizace společnosti | Lithium | Zastavení poklesu | Čínské akcie | SPGI | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | ChatGPT | Holdingová společnost | Xiaomi | Teplé počasí | Inflace v EU | TTF | Chevron | Foxconn | Market | Technologický sektor | Henry Hub | Las Vegas | Stoxx | Lídři | Fisker | Medvědí trh | Hlavní trendy | General Electric | Dluhový strop | Farmaceutické společnosti | McDonald's | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Obchodní aktivity | Energetické trhy | Služby | Meta Platforms Inc | Volný čas | Staking | CVS Health | Litva | Spotřební zboží | OPEC | Magnificent 7 | Společnost Saudi Aramco | Řetězce | Sentiment | SNB | NYSE | Dění na trhu | Investoři | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Největší pokles | Pokles zisku | Occidental Petroleum | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Vzdělávání | FSB | Indexy nákupních manažerů | General Electric (GE) | Polsko | Meituan | Reddit | Coinbase Global | Ceny potravin | Nikkei 225 | Auta | Adani | Beyond Meat | Oživení čínské ekonomiky | Manuál | Akcie Nvidia | Emise uhlíku | Rostoucí náklady | Výrobce baterií | Zdražování | Ropy | RBA | Adyen | Hertz | Výrobní sektor | IPO | STT | Ocenění akcií | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Oracle | Počet uživatelů | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | USD | WallStreetBets | Vývoj dolarového indexu | Růst v Číně | Energetické akcie | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Cestování | Pivovar | Emoce | Legislativa | Technologické tituly | PayPal | Copilot | Dluhopisy s vysokým výnosem | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Americké ministerstvo spravedlnosti | BMW | Dluhopisové fondy | Nízké úrokové sazby | Tencent | iPhone | Cena ropy | Nízké poplatky | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Island | Americké ministerstvo | Vysoké ceny ropy | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | Zlomový okamžik | Objemy obchodů | Hospodářské oživení | Americká společnost | Hindenburg | Nemovitosti | Emise CO2 | Upstart | Markets | MiCA | Další rozvoj | Kanada | Nejistota | HDP v eurozóně | Akcie technologických společností | Royal Caribbean Cruises | CVX | Ekonomie | Marriott International | Čeští investoři | Activision | Opce | Nvidia | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Barbie | Zamyšlení | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Voda | Splatnost | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Odraz ceny | Meme mince | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Parita | Krypto | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Paradox | Vysoké zisky | Vývoj indexu S&P 500 | Enphase Energy | Palantir Technologies | Cykly | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | ARM | Sterling | REIT | PMI ve službách | AVAX | MasterCard | Globální trh | SVB | Správce aktiv | Hermes | Prodeje | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Fúze | Akciový trh | Největší kryptoměny | Uhlí | Investor | Šperky | Put | Doba splatnosti | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Obchodování na burze | Obchodování Futures | Saudi Aramco | Banka | Ceny lithia | Vlastnictví | Situace na americkém trhu práce | Američané | Český investor | Průmyslové kovy | Globální akcie | Konkurent | GICS | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Indonésie | Disney | Ocenění | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | FOREX

Předchozí klíčová slova

Benchmark S&P 500
Benchmarky
Benin
Benito Mussolini
Benjamin Franklin
Benjamin Gehrs
Benjamin Graham
Benjamin Krieger
Benjamin Larochaix
Benjamin Netanjahu

Následující klíčová slova

Ben Luckock
Benn Eifert
Bennpipsfx
Ben Powell
Bentley
Bentley Flying Spur
BEN.US
Ben Usinger
Benxy
Benxy (Zonky)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GO Markets
Tickmill
UFX
reklama
XTB Online trading konference
Potvrďte prosím... Zavřít