Neděle 20. dubna 2025 23:34
reklama
Purple webinář celní války
reklama
Purple webinář celní války
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
InstaForex

Vystoupení z EU

img

Rozbřesk: Prezident Zeman úspěšně zaintervenoval na forwardovém trhu s korunou

21.03.2017 Kdo umí, ten umí. Prezident Miloš Zeman znovu ukázal, že je to on, kdo na rozdíl od centrálních bankéřů z ČNB umí slovně intervenovat na trhu s korunou. Se spotovým kurzem EUR/CZK se českému prezidentovi samozřejmě pohnout nepodařilo, nicméně dopad jeho slov o tom, že exit ČNB z intervencí proběhne možná dříve, než se nadějeme, byl zřetelně viditelný na forwardovém trhu.
img

Kondice britského trhu práce se dál zlepšuje. Nižší tempo růstu mezd ale libře příliš nepomáhá

15.03.2017 Z Británie dnes přišly čerstvé výsledky z pracovního trhu a první dojmy jsou tak trochu smíšené. Kondice pracovního trhu je stále velmi dobrá. Míra nezaměstnanosti dokonce klesla o další desetinu na 4,7 %, což byl lepší výsledek než s čím počítal většinový konsenzus, který čekal výsledek beze změny. Nezaměstnanost je tak nejnižší od konce roku 2005. Po velmi silném lednovém reportu, kdy klesl počet žadatelů o podporu o skokových 42 tis. osob, navíc dopadla dobře i data za minulý měsíc, když klesl počet žadatelů o podporu o dalších 11 tis. Trh počítal s přírůstkem o 3,2 tis., takže další milé překvapení. Hůře si ale vede ukazatel, který je pro libru a její další vývoj paradoxně nejzajímavější. Na mysli máme mzdy, které rostly meziročně v Británii o 2,3 %, což je výrazné zpomalení proti minulému měsíci, kdy se zvyšovaly o 2,6 %. Dnešní výsledek navíc podstřelil většinový konsenzu, který počítal s růstem mezd o 2,4 %. Ještě hůře si přitom vedly mzdy po započtení bonusů, když v tomto případě zpomalil jejich růst z 2,6% až na 2,2 %.
img

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 1,5 procenta

03.03.2017 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když od minulého pátku index PX stoupl o 1,5 procenta na 974,2 bodu. Největší růst zaznamenaly akcie mediální společnosti CME, nejhůře se vedlo cenným papírům výrobce nápojů Stock Spirits, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie oslabily o procento.
img

Více než polovina účastnických fondů loni překonala inflaci

22.02.2017  Více než polovina z 27 účastnických fondů dokázala v roce 2016 díky vývoji akciových trhů svou výkonností překonat inflaci. Naopak šest účastnických fondů skončilo v záporných hodnotách. Od počátku doplňkového penzijního spoření jsou výsledky všech fondů v kladných číslech. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy Swiss Life Select. Doplňkové penzijní spoření, které penzijní připojištění od roku 2013 nahradilo, má 537.000 lidí.
img

Šance na růst britských sazeb pomalu rostou. Obchodníci na libře ale řeší především brexit

01.02.2017 Pár slov k britské měně. Libře se letos zatím daří mírně růst, i když je situace na librových párech i nadále docela nervózní. Nervozita samozřejmě pramení z brexitu a jeho dopadu na britskou ekonomiku a dá se očekávat, že toto téma do ceny britské měny v dalších měsících ještě výrazně promluví. Jakékoli komentáře k vyjednávací strategii ze strany britských a evropských politiků proto zůstanou fundamentem číslo jedna, což potvrdil i minulý měsíc, kdy libra reagovala prudkým růstem na jinak docela nevinný projev britské premiérky, která představila několik bodů, které bude považovat při vyjednávání o vystoupení z EU za své priority.
img

Britské HDP nepřekvapilo, libra od minulého týdne zpevnila o 5,5 % a blíží se k resistenci

26.01.2017 Británie dnes zveřejnila výsledky HDP za 4Q a velké překvapení se tentokrát nekoná. Britská ekonomika rostla v minulém čtvrtletí podle předběžných odhadů o 0,6%, což bylo jen desetinu nad většinovým konsenzem. O desetinu pak dokázal překonat většinový konsenzus také meziroční růst, který zůstává beze změny na 2,2 %.
img

Rozbřesk: Rozpory v ECB euru příliš nepomohou

25.01.2017  Minulý týden šéf ECB Mario Draghi řekl, že v jeho týmu panuje shoda na pokračování “tisku peněz? (politiky QE). Zdá se, že tento týden je vše trochu jinak. Členka výkonného výboru ECB Sabine Lautenschlaegerová řekla, že je na čase začít přemýšlet o ukončení těchto politik. Ukazuje se tak, že německý souhlas s lednovým rozhodnutím ECB není zdaleka tak silný, jak minulý týden Mario Draghi naznačoval.
img

Ranní videokomentář: AUD pod tlakem kvůli nižší inflaci, dnes německý IFO

25.01.2017 Včerejší seance přinesla rozhodnutí britského nejvyššího soudu, podle kterého bude muset britské vládě schválit její vyjednávací strategii pro vystoupení z EU parlament. Libra reagovala trochu zvláštně, když začala slábnout, ale své ztráty zlikvidovala a seanci uzavřela téměř beze změny. Dnešní ráno se naopak nevydařilo AUD, který ztrácí po zveřejnění výsledků inflace, která rostla pomaleji než trh původně očekával. Nálada na trzích zůstává i nadále stabilizovaná a trhy dál vyčkávají na impuls, který by stojaté vody především na akciových trzích dokázal trochu více rozbouřit. Dnešek tento impuls pravděpodobně opět nenabídne, když se ze zajímavých výsledků dočkáme pouze německého indexu IFO.
img

Rozbřesk: Trump začal úřadovat zostra. Jeho ministr financí opět intervenuje proti dolaru

24.01.2017 Nový americký prezident začal úřadovat pěkně zostra. Oficiálně vypověděl obchodní smlouvu TPP a pozval si na kobereček šéfy velkých amerických nadnárodních firem. V Bílém domě pak generálním ředitelům vysvětlil, že pokud budou vyvážet pracovní místa z USA, aby v zahraničí s pomocí svého know-how smontovali zboží, které zpátky dovezou do USA, a pak je prodali svým propuštěným spoluobčanům, tak jejich firmy čeká nemalá dovozní daň. Na oplátku bylo kapitánům amerického průmyslu přislíbeno, že je nový prezident zbaví zbytečné regulace (dokonce padlo i konkrétní číslo - 75 %) a budou plošně sníženy daně.
img

Fundamentální analýza: PMI potvrdí dobrý vstup eurozóny do nového roku

24.01.2017 Americká data dnes přinesou mírné zklamání, když by prodeje stávajících nemovitostí měly mírně klesnout ze svého dlouhodobého maxima. Naopak velmi dobrá čísla bychom měli zaznamenat z eurozóny, kde si PMI do nového roku převádějí své velmi slušné hodnoty z roku 2016. V Evropě se navíc dočkáme dvou důležitých soudních rozhodnutí. Ve Velké Británii vrchní soud rozhodne, jestli vláda skutečně musí s parlamentem konzultovat spuštění článku 50. V Itálii ústavní soud vydá stanovisko k platnosti nového volebního zákona.
img

Rozbřesk – I přes spokojenost OPECu a spol. je na posouzení dodržování dohody producentů brzy

23.01.2017 Máme za sebou první schůzku komise, jež by měla dohlížet na dodržování loňských dohod producentů ropy na omezení její těžby. Zástupci pěti států v čele s předsedajícím Katarem se shodli na tom, že vše prozatím probíhá podle plánu.
img

Rozbřesk - Český absurdistán: výnos dvouletého dluhopisu -1 %, inflace +2 %

10.01.2017 Včera se obchodoval dvouletý český vládní dluhopis s výnosem nižším než mínus 1 %. Český krátkodobý vládní dluh je tak prakticky nejníže úročeným dluhem na světě, když jediní, kdo nám aktuálně konkurují, jsou jenom Švýcaři.
img

VIDEO: Analytický výhled na rok 2017

09.01.2017 Nemáme křišťálovou kouli, ale dokážeme identifikovat příležitosti a jsme si vědomi rizik, které by mohly přinést následující měsíce na finančních trzích. Podívejte se na analytický výhled na rok 2017, který pro vás připravil Jaroslav Brychta.
img

Český akciový index PX letos klesl o čtyři procenta

30.12.2016  České akcie letos klesly podle indexu PX o zhruba čtyři procenta, index končil rok na 918 bodech. Vyplývá to z výsledků burzy. Mezi nejziskovější patřily akcie Moneta Money Bank a Unipetrolu. Naopak akcie Kofoly přišly o čtvrtinu hodnoty, VIG o 17 procent. Loni ztratily akcie podle PX jedno procento, předloni téměř pět procent.
img

Rozbřesk – Tržní a kreditní riziko klesá. Co je v roce 2017 rozhýbe: politika nebo ekonomika?

20.12.2016 Ač to v některých západoevropských městech nemusí z venku tak vypadat, z kapitálových burz jakoby se veškeré obavy vytrácely. Takzvaný index strachu, za který je označována implikovaná volatilita hlavních akciových indexů, jako je americký S&P 500 či německý DAX, spadl na úroveň letošních minim, přičemž kreditní rizikové prémie se rovněž utahují. Svět globálních finančních trhů jakoby se vůbec nebál toho, co přijde v roce 2017.
img

Výrobní sektor eurozóny je na tom nejlépe od začátku roku 2014

01.12.2016 Markit dnes zveřejnil finální listopadové výsledky PMI pro evropský výrobní sektor a potvrdil, že se kondice evropské ekonomiky i nadále zlepšuje. Kompozitní index PMI vystoupal v listopadu na 53,7b., když mu v růstu pomáhá hlavně velmi dobrá kondice výrobního sektoru ve středu a na severu Evropy, kde tamní průmysl těží jak z oživení světové ekonomiky, tak z levnějšího eura, které od začátku minulého měsíce ztratilo na páru s dolarem více než pět a půl procenta.
img

ECB asi otevře ČNB dveře k ukončení intervencí později

21.11.2016 Zdá se, že poslední slušná čísla z ekonomiky nejsou pro ECB stále dost dobrá. Poslední série výroků centrálních bankéřů (Mario Draghi, Vitor Constancio) ukazuje, že ECB pravděpodobně z řady důvodů zůstane v prosinci opatrná a natáhne svoji politiku tisku peněz.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 21.11.2016

21.11.2016 Údaje zveřejněné tento týden potvrdí dobrý výhled pro hlavní ekonomiky v posledním čtvrtletí letošního roku. Navíc budou zveřejněny struktury HDP v Německu a ve Velké Británii. Dozvíme se tedy, proč německá ekonomika nečekaně zpomalila, zatímco britská si udržela velmi slušnou růstovou dynamiku. Česká ekonomická důvěra by měla zůstat silná a i data z Polska budou naladěna spíše na optimistickou notu.
img

Ranní videokomentář: Konečně dobré zprávy pro libru. Dnes pozor na výsledky NFP

04.11.2016 Včerejší seance byla hlavně o libře. Té výrazně pomohlo rozhodnutí britského nejvyššího soudu, podle něhož musí britská premiérka požádat o souhlas k aktivaci článku 50 o vystoupení z EU parlament. Libře ale dokázalo pomoci i zasedání Bank of England, která dala jasně najevo, že se další snižování úrokových sazeb v dohledné době konat nebude, a to nejen díky dobré kondici britské ekonomiky, ale i díky inflačním rizikům, které představuje prudké oslabení libry. Dnešek bude hlavně o datech z USA, když budou zveřejněny výsledky z amerického trhu práce s potenciálně významným dopadem na dolar a na ostatní finanční aktiva.
img

Britský nejvyšší soud udělal britské premiérce čáru přes rozpočet. Libra přidává další procento

03.11.2016 Dobré zprávy pro libru. Britský nejvyšší soud dnes rozhodl o tom, že britská premiérka musí před aktivací článku 50 o vystoupení z EU požádat o souhlas parlament. Libra se krátce po zveřejnění tohoto rozhodnutí dostala až nad 1,2440 GBPUSD a přidává dnes další procento.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 3.11.2016

03.11.2016 Dění na finančním trhu bude dnes opanováno zasedáním centrální banky Velké Británie (BoE). Ta by ovšem dnes k dalšímu plánovanému snížení úrokových sazeb ještě neměla přistoupit, protože data o britské ekonomice jsou pozitivní. Česká národní banka dnes také bude diskutovat o měnové politice. Očekáváme, že by v diskuzi mohly padnout zmínky o případném ukončení kurzového závazku, které naše nové Ekonomické výhledy vidí na 2Q 17.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 27.10.2016

27.10.2016 První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky. Měnová zásoba v eurozóně roste a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech zřejmě vykáží slabý výsledek. Další posilování dolaru si tak i dnes dá ještě oddych.
gbpusd-04102016-7.png

Forex: GBP/USD klesl na minimum za 31 let

04.10.2016 Britská libra se dnes v obavě z případných negativních dopadů vystoupení Británie z Evropské unie propadla k dolaru...
img

Šance na snižován sazeb v Británii klesají, britská ekonomika je na tom překvapivě dobře

04.10.2016 Ještě jedna poznámka k libře, která je momentálně na trzích tou nejvíce skloňovanou měnou. Přestože se dostala na páru s dolarem na nejnižší úrovně od roku 1985 a přestože v posledních čtyřech týdnech prakticky nepřetržitě slábne, její postupné slábnutí je doprovázeno jevem, který bychom u takto klesající měny většinou nečekali. Společně s klesající librou totiž klesá také pravděpodobnost snižování britských úrokových saze. Šance že Bank of England do konce roku sníží sazby pod hranici 0,25 % je nyní pouhých 19 %, což je nejméně od června, kdy výrazně stoupla díky výsledku britského referenda.
gbp-usd-brexit.png

Britská libra v obavách z brexitu klesla na minimum za 31 let

04.10.2016 Britská libra se dnes v obavě z možných dopadů vystoupení Británie z Evropské unie propadla vůči americkému dolaru na nové minimum za 31 let. Sestoupila tak pod úroveň, na niž klesla po červnovém referendu, ve kterém se britští voliči vyslovili pro odchod z evropského bloku.
eurusd-04102016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.10.2016

04.10.2016 Americké akcie zahájily čtvrté čtvrtletí mírným poklesem, za kterým stály zejména finanční společnosti...
gbpusd-03102016-6.png

Forex: Libra po slovech Mayové klesá

03.10.2016 Britská libra na forexových trzích výrazně oslabuje a k americkému dolaru sestoupila až na tříměsíční minimum...
img

Libra je na slovo brexit stále alergická

03.10.2016 Britská libra dnes ukazuje, jak citlivá je a pravděpodobně ještě bude na slovo brexit. Ještě před otevřením Evropy na trhy přilétla informace o vyjádřené britské premiérky Theresy May, podle které by britská vláda mohla aktivovat článek 50 už příští březen. Libra na její slova reagovala rychlým pádem zpět pod 1,29 GBPUSD.
img

Hořká pilulka pro libru: Británie aktivuje proces vystoupení z EU do března 2017

03.10.2016 Theresa Mayová, nová britská premiérka, konečně načrtla trhům cestovní mapu k brexitu. Vyšla tak do velké míry vstříc tlaku evropských politiků, kteří chtěli, aby Británie co nejdříve vyložila na stůl karty a začala jednat. Theresa Mayová chce tedy nakonec jednat až překvapivě rychle. Článek 50 (startující oficiální 2leté jednání o brexitu) chce aktivovat nejpozději do března 2017 a vystoupit z Unie pak logicky plánuje v roce 2019. Navíc se zdá, že startovací pozicí ve vyjednáváních bude tzv. “tvrdý brexit? - prioritou Mayové podle posledních slov bude převzít plnou kontrolu nad migrační politikou a tím pádem pravděpodobně do velké míry obětovat dnešní volný přístup na jednotný evropský trh. I když ve hře je velice mnoho neznámých a pozice se mohou během jednání měnit, scénáře rychlého “tvrdého brexitu? se řada britských podniků obává. I když se podnikatelské nálady v Británii po prvotním šoku z výsledku referenda rychle oklepaly (tento týden dostaneme první zářijové odhady), může je rychlý start tvrdých jednání o brexitu (uprostřed francouzské předvolební kampaně) zase pokazit. To bezesporu nejsou nijak příznivé zprávy pro libru.
img

Goldman Sachs počítá s dalším oslabováním libry. Targety jsou zhruba 8 % pod aktuální cenou

01.09.2016 Silvia Ardagna z londýnské Goldman Sachs včera zveřejnila zajímavou analýzu na libru, která podle nás rozhodně stojí za zmínku. Má totiž zajímavý point, který by obchodníci na libře rozhodně měli mít někde vzadu v hlavě jako potenciální riziko. Podle Ardagnové by se totiž libra mohla dostat znovu do problémů poté, co Británie aktivuje článek 50 a oficiálně požádá o vystoupení z eurozóny. Na páru s dolarem proto do budoucna čeká korekci až na 1,20 GBPUSD a vůči euru oslabení na 0,90 EURGBP.
TOP5-15082016-LV-11.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.08.2016 Burzy v Rakousku, Itálii, Polsku, Rumunsku a ve Francii dnes z důvodu státního svátku zůstávají uzavřené...
Zdenek-Prochazka-CSOB2.png

Rozhovor s ředitelem tradingu ČSOB

15.08.2016 Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře další rozhovor s bankovním traderem. Na dotazy tentokrát odpovídal ředitel útvaru Operací na devizových a úrokových trzích banky ČSOB Zdeněk Procházka. Námi položené dotazy směřovaly mimo jiné k tématu nedávného britského referenda o setrvání země v Evropské unii, ale i k pozorně sledovanému tématu měnových intervencí České národní banky. Samozřejmě nechybí ani některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
britanie 08012014.png

Británie po brexitu nahradí dotace z EU

14.08.2016 Británie svým zemědělcům, vědcům, regionům a dalším příjemcům evropských fondů po odchodu...
britanie 08012014.png

HDP Británie zrychlil růst na 0,6 procenta

27.07.2016 Tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) Británie ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 0,6 procenta z 0,4...
img

Co přinese rozhodnutí Fed a klíčový earnings týden?

25.07.2016 Následující týden bude ve znamení bohatého makroekonomického programu v čele s rozhodnutí Fed a akcioví investoři získají příležitosti na obchodování earnings.
britska libra 17022014.jpg

Británie se zabývá obchodem s Čínou

25.07.2016 Britský ministr financí Philip Hammond začal jednat s Čínou o uzavření dohody o volném obchodu. Velkým...
financni-centrum.jpg

Finanční domy láká po brexitu i Nizozemsko

22.07.2016 Amsterodam se rozhodl zvolit poněkud odlišný postup než jiná evropská města, která se snaží po...
francie 08012014.png

Hollande chce co nejdřív jednat o brexitu, bojí se dopadu na trhy

22.07.2016 Francouzský prezident Fran„ois Hollande žádá Británii, aby co nejrychleji zahájila jednání o svém...
EU staty.jpg

Německý vicekancléř chce zeštíhlit EK

03.07.2016 Německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel se včera v souvislosti s důsledky brexitu vyslovil...
img

Akcie na pražské burze se vrátily k růstu, index stoupl o 0,6 pct

01.07.2016 Akcie na pražské burze se v uplynulém týdnu vrátily k růstu. Od minulého pátku stoupl index PX o 0,6 procenta na 824,4 bodu. Ještě v pondělí se index propadl na více než sedmileté minimum. Nejhlubší pokles zaznamenaly akcie pojišťovací skupiny VIG, nejvíce se naopak dařilo cenným papírům banky Moneta, vyplývá z výsledků pražské burzy. Předchozí týden akcie oslabily o více než procento.
GBPUSD-H1-01072016.PNG

Týden po brexitu – návrat k normálu

01.07.2016 Dnes to je teprve týden od hlasování o brexitu a trhy již vypadají dostatečně vybouřené. Americké i evropské...
1031545422.jpg

Brexit zasáhne růst globální ekonomiky

30.06.2016 Nejistota kolem chystaného vystoupení Británie z Evropské unie zbrzdí v krátkodobém výhledu hospodářský růst Británie i zbytku Evropy a zasáhne i globální ekonomiku. Počítá s tím Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Technická analýza - Libra se po propadech mírně nadechuje, avšak riziko dalšího oslabení je značné

29.06.2016 GBPUSD: Měnový pár se pohybuje pod týdenním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Akt...
img

Technická analýza - Německý index i na pozadí nepřehledných zpráv z Evropy roste o 2 %

28.06.2016  Německý index se v průběhu pátečního obchodování v návaznosti na výsledek britského referenda svezl o více než 1 100 bodů níže. Tyto ztráty byly umocněny také tím, že předchozích 7 dní index zakončil v zeleném teritoriu (tedy mimo středy, kdy jeho hodnota zůstala téměř nezměněna) a optimismus investorů jej v předvečer klíčového hlasování na ostrovech vynesl opět k hodnotám 10 330 bodů.
img

Strach z Brexitu ovládá finanční trhy

28.06.2016 Americké burzy v pondělí opět klesaly na více než tříměsíční minimum v čele s finančními tituly poté, co rozhodnutí Velké Británie ukončit své členství v Evropské unii poškodilo důvěru investorů a podnítilo masivní výprodeje na akciových trzích. Americký akciový index S&P v pátek zaznamenal největší výprodej za 10 měsíců a spadl pro letošní rok do záporu. Index Dow Jones klesl o 3,4 procenta na 17 400,75 bodu, index S&P 500 spadl o 3,6 procenta na 2 037,41 bodu a technologický Nasdaq odepsal 4,1 procenta a zavřel na úrovni 4 707,98 bodu. Pondělní akciová seance se řadí podle objemů obchodů mezi největší za posledních 5 let.
img

Akcie v EU kvůli brexitu klesají, španělské po volbách zpevňují

27.06.2016  Evropské akcie zahájily týden poklesem, za kterým nadále stojí nervozita po hlasování o vystoupení Británie z Evropské unie. Ztrácejí hlavně akcie bank a touroperátorů. Výrazně ale zpevňují akcie ve Španělsku, kterým k růstu pomáhá výsledek parlamentních voleb.
brexit.jpg

Odklad jednání o brexitu prý poškodí trhy

27.06.2016 Pokud bude Británie se začátkem jednání o odchodu země z Evropské unie čekat do října, kdy plánuje odstoupit premiér...
london2.jpg

Britské hospodářství prý brexit zvládne

27.06.2016 Odchod Spojeného království z Evropské unie nepochybně dopadne na hospodářství země, ekonomika Británie...
Brexit-poll-668624.jpg

Člen ECB: Jednání o brexitu musí být rychlá

26.06.2016 Jednání o odchodu Británie z Evropské unie musejí být rychlá, aby se co nejvíce omezila nejistota. Francouzské rozhlasové stanici France Inter to včera řekl člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) François Villeroy de Galhau. Podle něj brexit představuje velké riziko pro londýnské finanční středisko City, protože může kvůli ztrátě přístupu na evropský trh přijít o tamní sídla světových bank.
britanie premier.jpg

Cameron se vzdá premiérského křesla

24.06.2016 Británie potřebuje po rozhodnutí voličů o vystoupení z Evropské unie nové vedení, řekl dnes premiér David...
img

Komentář k výsledkům britského referenda o vystoupení z EU

24.06.2016 Komentář k výsledkům britského referenda o vystoupení z EU. Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.
img

Obchodujeme DAX 24.6.

24.06.2016 Evropa už není to co byla včera Britové si odhlasovali vystoupení z EU. Volatilita na trzích zůstane nadprůměrná a veškerý fundament bude mít zvýšený dopad. Jak jsem včera již psal v očekávání bylo odraz od horní TL a očekávána cesta k vyplnění gapu na hodnotě 9711,6, včera tato hodnota vypadala jako nereálný kurz a BREXIT poslal kurz ještě o 500 pips níž. Předpokládáme, že bude docházet k částečným korekcím.
img

Obchodujeme DAX 23.6.

23.06.2016 Německý index DAX vyplnil celou cílovou zónu a došel až na dotek k hlavní horní TL, která je v okolí kursu 10400. Předpokládáme, že tato TL odolá a DAX se bude pohybovat do strany a mírně vyklesávat. Od předběžných výsledků britského referenda o vystoupení z EU nás dělí cca 15 hodin a na trzích jde o vyčkávací taktiku. Z technického hlediska by Dax mohl začít klesat k pátečním closse na kurs 9711,6 kde máme otevřený gap, ale pohyb k tomuto kursu může nastat až po zveřejnění oficiálních výsledků zítra ráno.
img

Ropa před Yellenovou slábne

21.06.2016 Aktuální vývoj: Srpnový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování klesá na 49,1 USD/barel, blízko půlročního maxima. Trh v posledních dnech vymezuje konsolidační teritorium před referendem Velké Británie o setrvání země v EU. Případný odchod z unie by pravděpodobně vedl k růstu nejistoty a tím jednak k útlumu ekonomické aktivity a poptávky po ropě a taktéž k růstu dolaru. Oba aspekty by pro ropu byly nepříznivé. Pokles ropy v posledních hodinách též souvisí se zatím nepotvrzeným příměřím mezi militanty a vládou v Nigérii.
img

Velká Británie rozhoduje o setrvání v EU, volatilita na trzích narůstá

20.06.2016 Tento týden nás čeká zejména referendum o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Referendum se bude konat ve čtvrtek 23. června. Výsledek bude velmi směrodatný pro celkovou náladu na trzích, přičemž vystoupení Velké Británie z EUR by pravděpodobně mělo za následek značný nárůst nejistoty.
img

Brexit jako startér evropské nákazy?

20.06.2016 Začíná týden, ve kterém je na stole řada důležitých událostí, ale lví díl pozornosti přitáhne pouze jedna - čtvrteční britské referendum o setrvání v Unii. Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují, že sice tábor za setrvání v EU lehce posílil, rozdíly ale zůstávají velice malé. Odchod Británie z EU přes poslední zisky libry (za dva dny přes 2,5 %) tak zdaleka není mimo hru. Co by to následně znamenalo pro ekonomiku EU a eurozóny?
EURUSDH1-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (20.6.2016)

20.06.2016 V minulém týdnu jsem nezveřejňoval žádné své obchodní nastavení, jelikož jsem nechtěl obchodovat během zasedání Fedu. Ani tento týden...
brent-17062016-7.png

Světové ceny ropy dnes výrazně oživily

17.06.2016 Světové ceny ropy dnes výrazně oživily a zaznamenaly první vzestup po šesti dnech poklesu. Obchodování ale...
britanie 08012014-2.png

Brexit může poškodit světovou ekonomiku

16.06.2016 Jestliže se britští občané v nadcházejícím referendu rozhodnou pro brexit, tedy vystoupení Británie z...
britanie 08012014-2.png

Británie by prý v případě brexitu musela zvýšit daně

15.06.2016 Pokud Británie vystoupí z Evropské unie, bude muset vláda v Londýně zvýšit daně a naopak snížit státní výdaje...
eurusd-15062016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.6.2016

15.06.2016 Americké akcie včera oslabily čtvrtý den za sebou a připojily se k propadům akciových burz jinde ve světě...
britanie 08012014-2.png

Podíl EU na obchodování Británie klesl

13.06.2016 Evropská unie je jako celek zdaleka největším obchodním partnerem Británie. Podíl EU na celkovém...
brexit-12062016.jpg

Brexit by posílil korunu k libře a oslabil akcie

12.06.2016 Rozhodnutí Britů o vystoupení z EU by zatřáslo finančními trhy a znamenalo oslabení libry vůči dalším měnám včetně koruny. Shodli se na tom oslovení analytici. České akcie by zřejmě reagovaly poklesem. Největší problém by nastal při další nejednotnosti EU, jež by podle nich mohla vyústit v propad trhů, včetně českých akcií, a kurzu koruny k hlavním světovým měnám. Referendum o takzvaném brexitu se uskuteční 23. června.
britanie 08012014-2.png

Velké firmy v Británii nechtějí brexit

10.06.2016 Velké společnosti působící v Británii, domácí i zahraniční, mají přirozený zájem na udržení Británie v Evropské unii a některé z nich se v minulých měsících výslovně vyjádřily proti jejímu vystoupení. V případě takového rozhodnutí v nadcházejícím referendu se obávají vyšších evropských cel na dovoz zboží, dlouhého období nejistoty a celkového zvýšení obchodních nákladů. V Británii působí bezpočet zahraničních společností z Evropy a dalších oblastí světa.
britska libra 17022014.jpg

Průmyslová výroba v Británii prudce rostla

08.06.2016 Průmyslová výroba v Británii v dubnu stoupla o dvě procenta. Její růst tak výrazně zrychlil z březnových...
britanie premier.jpg

Cameron poprvé obhajoval setrvání v EU ve větší televizní debatě

03.06.2016 Britský premiér David Cameron včera opakoval přesvědčení, že přistěhovalci z ostatních zemí Evropské unie...
img

Strach z Brexitu v květnu znovu zesílil. Obchodníci na GBP jsou před červnovým referendem stále hodně nervózní

17.05.2016 Rychlý update k britské libře a brexitu. Přestože šance na vystoupení Británie z eurozóny podle posledních průzkumů zů...
img

Bank of England hrozila recesí v případě Brexitu a snížila prognózy ekonomického růstu

12.05.2016 Dnešní zasedání Bank of England bylo v mnohém specifické. Zápis ze zasedání, inflační report i tiskovou konferenci guv...
img

Strach z Brexitu polevuje, libra prolomila březnové maximum

26.04.2016 Jeden rychlý update k britské libře. Přestože je britská měna v posledních dnech celkem nenápadná a udržuje si nízký p...
britanie 08012014.png

Brexit podpořilo 250 předních byznysmenů

27.03.2016 Zhruba 250 čelných představitelů byznysu podpořilo kampaň za vystoupení Británie z Evropské unie. Uvedla...
img

Útoky v Belgii trhy vylekaly jen krátkodobě, GBP ale výrazně ztrácí

22.03.2016 Úterní obchodování se zatím nese na finančních trzích v duchu jediného tématu, kterým je bohužel teroristický útok v B...
img

Brexit opět hýbe librou, šance na pokles sazeb BoE roste

15.03.2016 Dnešní situace na britské měně je opět vyhrocená. Pár GBP/USD ztrácí až 160 pips na 1,4146 po zveřejnění nového průzku...
fitch agentura.jpg

Fitch: Odchod Británie rating EU nepoškodí

04.03.2016 Mezinárodní ratingová agentura Fitch dnes potvrdila Evropské unii nejvyšší úvěrovou známku AAA. Případné...
g20 summit.jpg

G20: Brexit by byl šokem pro ekonomiku

28.02.2016 Ministři financí skupiny největších světových ekonomik G20 varovali, že vystoupení Británie z Evropské unie...
britanie 08012014.png

Velké britské korporace varují před brexitem

23.02.2016 Šéfové více než třetiny největších britských společností dnes varovali před odchodem Británie z Evropské...
img

Ranní komentář: Strach z brexitu poslal libru zpět pod 1,43 GBPUSD

22.02.2016 Minulý týden přinesl na finanční trhy stabilizaci, když se akciovým indexům v Evropě i v USA podařilo růst ve většině ...
img

Jaký další vývoj lze čekat na britské libře?

20.01.2016 Vývoj britské měny patří mezi největší překvapení uplynulých týdnů. Klesá už od poloviny prosince a během této doby už...
euro cas.jpg

Řecko stále může obnovit jednání s věřiteli

28.06.2015 Dveře pro jednání s Řeckem stále zůstávají otevřené a Řecko může kdykoliv obnovit jednání se svými věřiteli o...
Lagardeova.jpg

Řecké referendum prý nebude platné

28.06.2015 Řecké referendum o novém záchranném plánu navrhovaném věřiteli bude neplatné poté, co v úterý vyprší...
img

RANNÍ ZPRÁVY: DOLAR ZŮSTÁVÁ SILNÝ, OBAVY KOLEM EURA

26.05.2015 Americký dolar se vyšplhal na 2měsíční maxima vůči Japonskému jenu a zůstalo stabilní vůči ostatním měnám. Index cen spotřebitelů...
img

FX Update 20.05 - V Asii pokračuje výprodej carry trade obchodů

20.05.2010 Mlýn spekulací ohledně EUR mlel včera přesčas. Jednotná měna byla během obchodování na asijských trzích stlačena...
Související klíčová slova: Bankéř | Index evropských bank | Indexy PMI | Člen ECB | Tempo růstu | Odvětví | HSBC | J&T | LYNX | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | Obchodní komora | Řecké referendum | Kč/EUR | SP500 | EUR | Sjednané smlouvy | Zkušenosti | Akciové trhy | Australská centrální banka | Platina | Odchod Británie z Evropské unie | Obchodník | Zpravodajský server | Long pozice | Měnový pár EUR/CZK | Řecko | Pegas Nonwovens | Obchodování EUR/CZK | Analytický tým | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Libra vůči dolaru | Akcie britských bank | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Investiční banky | Asijské akcie | Britská libra | Aktiva | PLN | Citigroup | Michala Moravcová | GBPJPY | Investing | Futures kontrakt | Evropská komise | Index strachu | WTO | Člen rady guvernérů | Snížení úrokové sazby | Zasedání ECB | Nifty 50 | Index PX | Analýzy | Dovoz aut | Financial Times | Pravděpodobnost | Šéf Fedu Jerome Powell | Mezinárodní ratingová agentura | Měnový pár EUR/HUF | Forwardový kurz | Agentura AFP | Lagardeová | Ethereum | Deflace | Expanze | Důležité fundamenty | Ekonomika Británie | Akcie roku 2019 | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Dlouhodobé pozice | Jaroslav Brychta | Všeobecné volby | Saúdská Arábie | Online zprávy | Elliott | Strach | Bankovní rada ČNB | Německý DAX | Obsah dohody | Nezaměstnanost | Labouristé | Finanční centrum | Vystoupení Británie z Evropské unie | Cena zlata | Bankéři | Akcie dnes | Reserve Bank of Australia | Burza | Širší index S&P 500 | Americký akciový index | Obavy z ekonomických dopadů | Akcie Moneta Money Bank | Tržní volatilita | David Marek | Parlament dnes | Brexit | Předseda Evropské komise | EURCHF | ČSOB | Analytický tým FXstreet.cz | Nejistoty na finančních trzích | Výsledek britských voleb | Zlato a stříbro | VIG | Volby | Vývoj na trzích | Regionální měny | Americký prezident | Klouzavé průměry | Roadshow Bernstein Bank | Česká měna | Osobní finance | Britové | Nový obchodní režim | Snížení úrokových sazeb | Vysoké riziko | Londýnská City | CZK | Podnikání | Čínský trh | Investiční roadshow | EIA | Země EU | Dolarový index | Důsledek referenda | GER30 | Vývoj měnového páru | NZD/USD | Gap | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inflace | Druhé odložení Brexitu | Růst nezaměstnanosti | Brexitová dohoda | Index pojišťovacích firem STOXX Europe 600 | Pozitivní sentiment | Dividendy | Philip Morris | Obchodní seance | Lídři EU | Podnikatelská důvěra | xStation | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Purple Trading Štěpán Hájek | Výhled | Vývoj ceny ropy Brent | BP | HUF | Průmysl | Volby do parlamentu | Uvolnění měnové politiky | Evropská měna | Dow Jonesův index | Centrální banky | Zpráva | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Momentum | Zvyšování sazeb | Chytrý Honza | Dobré výsledky | Irsko | Technický pohled a výhled | Kč/USD | Vít Hradil | Ratingová agentura | Komoditní měny | První odložení Brexitu | Zveřejněná data | Covid | Dolary | Globální ekonomiky | Dividendová akcie | Nabídka | Panevropské indexy | Timeframe | Výzkumy | Skotsko | Investiční příležitosti 2020 | Světové ceny ropy | Praní špinavých peněz | Vyjednávání o vystoupení | Fio | Futures | Kurz české měny | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | Deloitte | CL | Odhodlání | The Sunday Times | Úroková sazba v USA | Donald Trump | Čínský jüan | PLN/EUR | Volatilita | Český akciový index PX | Maďarsko | Rezignace Theresy Mayové | Brexit bez dohody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmyslová produkce | Economist | Bernstein Bank | Státní dluh | Makroekonomická data | Dow Jones | Airbus | Peníze | Michael Gove | Turecko | CySEC | Brent | Globtrex.com | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Snižování sazeb | Futures na DAX | Flat | Evropské burzy | Palladium | Vývoj libry | Index cen domů | Ukončení obchodní války | Obchodování s cennými papíry | Theresa Mayová | Odchod z EU | Zvýšení sazeb | Boom | Členské státy EU | Cena Brentu | Podnikatelské investice | Obchodní týden | Vývoj ceny ropy WTI | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Politická nejistota | Saxo | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Vanad | CZK/EUR | Růst | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | IOT | MiFID II | Nový typ koronaviru | Fundamentální analýza | Článek 50 | Jednání FOMC | Včerejší obchodování | Co je to Brexit? | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Akcie v EU | Plánování | Kč/GBP | Swiss | RBS | Britská centrální banka | Obchodníci | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Volby v Británii | Pochybnosti | Implikovaná volatilita | Štěpán Hájek | Patrik Mackových | Izrael | Moody's | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Selský rozum | IHS Markit | Nordea | Technologické akcie | Ropný trh | Volatility | Třetí odložení Brexitu | Vyzkoušet si trading | Long | Zpomalení ekonomiky | Finanční společnosti | Nízká likvidita | Lira | Hang Seng | Koruna | Technical analysis | Národní ekonomická rada vlády | AUD | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | S&P500 | FTSEurofirst 300 | The Independent | Opatření | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Lukáš Kovanda | Makroekonomické události | Zkušenost | Czech Fund | Akcie Royal Bank of Scotland | EMU | Riziková averze | Britské hospodářství | Kontraindikátor SSI | Pavel Drahotský | Představitelé Fedu | Index | Prezident Trump | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Vice | Období nejistoty | Obchodní války | Sell | Volby ve Španělsku | MMF | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Podnikatelé | Eura | Brexit referendum | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Americká centrální banka | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Ropa Brent | Posílení | Devalvace | Daně z příjmů | Fundamentální pohled | Agentura Reuters | Společnosti | Událost na finančních trzích | Blue chip | Chris Svorcik | EP | S&P | Unie | Výnosové křivky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Riziko brexitu | Roman Koděra | Obchodní investice | Domácnosti | Britský premiér | Zahraniční firmy | IEA | Anglie | Neue Osnabrücker Zeitung | EUR/GBP | Deficit | Index Stoxx 600 | G7 | Řízení rizika | Internet of Things (IoT) | Budoucnost | Tržní sentiment | Virus | Vývoj na komoditních trzích | Analytika | Kurz koruny | Negativní dopad | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Obchodování na české koruně | Prodej akcií | Česká koruna | Devizové trhy | TLTRO | Brokers | Margin | Polská průmyslová produkce | MIFID | Akciový index | Polský zlotý | Ekonomický poradce | Ceny zemního plynu | Švýcarská centrální banka | Devizové intervence | Další růst | Ifo | Akcie v západní Evropě | Futures kontrakty | Inside | Statistiky ECB | Ruské těžařské společnosti | Index nákupních manažerů | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Ripple | Analytik TopForex | Bitcoin | Dluhopis | Poptávka | Obchodní výsledky | ISM index | Šíření viru | Analytik Raiffeisenbank | Snižování úrokových sazeb | Odpor | JPMorgan Chase | Ministr zahraničí | Marketingová komunikace | Emise virtuálních měn | Nastavení měnové politiky | Obchodovat | Americké indexy | Golden Gate CZ | Norsko | Finance | Německý index DAX | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Prezident Donald Trump | Index PMI | Analytici | Problémy | EURGBP | Stříbro | Video | Finanční středisko City | Členské státy | Finanční instituce | Internet of Things | Technický pohled | Ropa | Monetární politika | Pierre Moscovici | ETF | Výnos u desetiletých dluhopisů | Deutsche Bank | Firma | Akcie na pražské burze | Bonmoty Miloše Zemana | Investiční banka Goldman Sachs | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Janet Yellen | Günther Oettinger | Byznys | Londýnské finanční středisko City | Rolls-Royce | Evropský parlament | Komerční banka | FTSEurofirst | Ekonomové | Raiffeisenbank Vít Hradil | USA | | Spojené státy | NZDUSD | Globální finanční krize | Propad koruny | Ex-dividend | Růst HDP | Pandemie | Evropská rada | Jak obchodovat | Úrokové sazby | Oslabování libry | Kurz libry | Zvyšování úrokových sazeb | Článek 50 Lisabonské smlouvy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Magnát | Vývoj nezaměstnanosti | Kurz dolarů | Režim devizových intervencí | Burze | UK Global Tariff (UKGT) | Vývoj | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Inside Bar | Americké burzy | Obchodní dohody | Akcie mediální skupiny CME | Válka mezi USA a Čínou | Summit EU | Úroková sazba | Kapitálový/finanční trh | Blue chip akcie | Michal Brožka | Výnosy | Investiční poradenství | Akcie Stock | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Americké akcie | Celní režim | Volatilní | EUR/USD | Sídla světových bank | Intervence | Sky News | Světové obchodní organizace | USD GBP | Dnešní zprávy | Podnikání na kapitálovém trhu | Prodloužení přechodného období | Spotřebitelská důvěra | Míra inflace v ČR | Koruna oslabuje | Další vývoj | G20 | Výzkumná společnost | Finanční služby | Jeremy Corbyn | Investiční doporučení | S&P/ASX 200 | Finanční domy | Ceny nemovitostí | Fiskální politika | Vysoká rizika | IBEX | Dohoda o přechodném období | Trading | Spojené státy a Čína | Bernstein | Odhad HDP | Index Russell | Highsky.cz | Ekonomický sentiment | Obchodování pro klienty | CNY | Centrální bankéři | KOSPI | Jak se stát lepším investorem | Pád Kábulu | Výsledek referenda | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Británie | Předseda Evropské rady | Světové trhy | Volby Velké Británie | Status bezpečného přístavu | Prezidentské volby | Světové měny | Propad ceny | Apreciace dolaru | Platební bilance | Prezident ECB | Zemědělství | Luis De Guindos | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Posilování koruny | Ford Motor | Sazby | Akcie Kofoly | Hlavní ekonom | Patria | Obsah článku 50 | Zasedání OPECu | České koruny | Výzkumná společnost Markit | Komise v přenesené pravomoci | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Agentura Moody's | Ekonomické oživení | Obchodní dohoda | Průzkum | Firmy | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Panika | Zajištění | Obchodní režim | Víkendové parlamentní volby | Cena ropy brent | Euro dnes | Money management | Nový celní režim | HDP Británie | Obchodník s cennými papíry | Jak k Brexitu došlo? | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Vliv na investice | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Automobilový průmysl | Akcie bank | Trhy | Automobilka BMW | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | FTSE | Vysokofrekvenční obchodování | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Oscilátor | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Černá středa | ISM | Lehman moment | Obchodujeme | Fitch | Vládní intervence | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Úvěrový rating | Ministr obchodu | Zasedání centrální banky | Penzijní společnosti | Investment Banking | Mnoho ziskových obchodů | Růst ekonomiky | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Ekonomický indikátor | Low | Maroš Šefčovič | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | RBNZ | Komodity | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | Mzdy | Poradenství | Aktivace článku 50 | Breaking news | Nestlé | CAD | Severní Irsko | Ceny zemního plynu v USA | UK Global Tariff | Kurz britské libry | Kurzotvorná informace | Investiční aktivity | Banka Goldman Sachs | Akcionáři | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Velké firmy | Evropské trhy | Pioneer Investments | Sázet | Zahraniční obchod | Wells Fargo | Dluhové krize | EUR/HUF | Conseq | FXstreet | Velké riziko | Reporty | Referendum 2016 | Globalizace | Obchod | Purple Trading | Pips | Prodeje existujících domů | Tradeři | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | AUD/USD | UKGT | EK | Zahraniční forex | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | JPY | Credit Suisse | Citi | Pokles výnosů | Swiss Life | RSI | Bank of America | Semináře | Transakce | USDX | Finanční trh | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Risk | Inovace | CZK/USD | Ceny | Financování | Akcie Credit Suisse | Recese | Pokles | Virtuální měny | FactSet | LPL Financial | FTSE 100 | Raiffeisenbank | Bundesbank | Centrální banka | BBC | WTI | Surová ropa | Obchodování v New Yorku | Státy EU | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Vyplnění GAPU | USD/EUR | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Ceny zlata | Worldometers | Výnos | České akcie | eBook | IHNED | ČEZ | Frank | CFD | Benchmark | Ekonomická krize | Zdravý rozum | Trinity Bank | Rozhovor | MNB | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Podkladové aktivum | Historická maxima | Posílení koruny | Stoxx Europe 600 | David Cameron | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Channel | Inflační cíl | VIX | Výběr zisků | BOSSA | Biliony dolarů | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Obchodní deník | Bez rizika | Zisk | Devalvace měny | ČNB | Bank of England | EURUSD | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Wolfgang Schäuble | The Guardian | Obchodování | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Prezident | Růst inflace | Patrie | Prémie | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Eurodolar | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Britská měna | Obchodování se CFD | Snížení daní | Index CPI | xStation5 | Finančnictví | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Inflace v říjnu | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Začínající trader | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Konsensus | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Resistance | Globtrex | HDP | Devizový trh | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Euro | Klid | JP Morgan | Westpac | Obchodní bilance | Výprodej | JPMorgan | Premiér Boris Johnson | ČTK | Lehman Brothers | Investiční tipy | Jamie Dimon | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní nastavení | Dnešní události | Japonský jen | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Ekonomické nerovnosti | Fundamentální výhled | Měnové podmínky | NERV | Nový Zéland | Pražská burza | Podniky | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | City | Český HDP | AAA | Motivace | Vývoj ceny | Dodavatelské řetězce | Index cen | Převis | ADP report | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Jednání o brexitu | USDJPY | Price Action | Flash Crash | Index PPI | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Ekonomický výzkum | Prognózy | SSI | Kurz | Daně | DXY | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Americká automobilka | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Bankovní rada | Investice | Evropské banky | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Členství v EU | Berenberg | Ranní nadhoz | Komunikace | Indie | Bod | HighSky Brokers | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Fondy | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Michel Barnier | Oslabení dolaru | J&T Banka | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Prodej EUR | Roklen | Měny | Bankovní domy | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Krize v Řecku | YouGov | Ekonomický institut | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Vanadiové akcie | České firmy | Unicredit | GBPUSD | Partneři | Mark Carney | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Praha | Neúspěch | Britská vláda | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | Odložení brexitu | Trendový indikátor | COVID-19 | Ranní zpráva | Volatilita na forexu | Brusel | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Nejlepší vanadiové akcie | Nikkei | Růst britské ekonomiky | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Investiční | Nálada | Britské banky | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Znárodnění | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | Evropská unie | Britský ministr financí | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Míra | Korekce | DMA | Spekulant | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | High | Měnové otázky | Guvernér banky | OECD | CHF | Ekonomická důvěra | HDP USA | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Turecký prezident | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | QE | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Japonský premiér | Cena | Maloobchodní prodeje | Německo | Makroekonomické ukazatele | Apple | Komodita | Snížení sazeb | Close | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Sázkové kanceláře | Ekonomická data | Drahé kovy | Maďarská měna | Bookmakeři | Analytik J&T Banky | Co bude | DAX | Erste | Ekonomická rizika | Forexu | Kurzy měn | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Geopolitika | SEC | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | LTRO | Tightening | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Banky | BlackRock | Daňové změny | Kotace | Investiční společnosti | Fundamenty | Černá labuť | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Intervenovat | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Peter Siks | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Americké zásoby ropy | Příprava | Creditas | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Petr Kellner | Cenné papíry | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Support | Hold | FX | Vývoj ceny zlata | Poslanci | Inflační tlaky | Europoslanci | Soud | Investiční banka | Spokojenost | Okénko finančního trhu | Tržní očekávání | OPEC | Řetězce | Fio banka | Sentiment | SNB | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | IHS | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Program nákupů dluhopisů | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Saxo Bank | Zpravodajství | Velké banky | Nařízení | Ropy | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Předseda | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Jádrový index | Obchodní vztahy | USD | Vývoj dolarového indexu | Emoce | Legislativa | Libra k dolaru | Investing.com | Index britských akcií FTSE 100 | BMW | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Earnings | CZ | Propad | Bankovnictví | HighSky | ANO | Britské libry | Likérka Stock | Objemy obchodů | Dogecoin | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Investiční kovy | Kanada | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Apreciace | Německý Ifo index | Čeští investoři | Makroekonomický kalendář | Investment | Zahraniční investice | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Blue chips | Makro | Evropská centrální banka | Statut | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Těžaři | Hospodářská krize | Forward | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Konec kurzového závazku | Rozkolísanost trhu | Parita | Swiss Life Select | Pákistán | Payrolls | ROCE | Spekulace | Lot | Referendum | Wales | Konzervativci | Precedens | EU | Bankovní sektor | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Televize Sky News | ASX 200 | Sterling | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | MIC | PMI ve službách | Roadshow | Teroristický útok | Bezpečné měny | Akciový trh | Setrvání Británie v EU | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Větší pozice | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Výstavba větrných farem
Vystavení riziku
Vystavit platební kartu
Vystoupení Británie z Evropské unie
Vystoupení Francie
Vystoupení Francie z NATO
Vystoupení Německa z EU
Vystoupení představitelů amerického Fedu
Vystoupení šéfa Fedu
Vystoupení šéfa Fedu Powella

Následující klíčová slova

Vystoupí USA z NATO?
Výstraha od Goldman Sachs
Vystřízlivění spekulantů
Výstupní body
Výstupní obchodní příkaz
Výstupní poplatky
Výstupní příkazy
Výstupní srážka
Výstupní strategie
Výstup USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít