Čtvrtek 21. listopadu 2024 13:19
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Nastroje

Jihokorejský KOSPI

img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

25.06.2024 V asijsko-pacifickém regionu obchoduje smíšeně. Dle agentury Bloomberg, část hodnotových titulů pomáhá vyvážit pokles v technologickém sektoru.
img

Asijsko-pacifický region poklesl třetí den po sobě, oslabovaly zejména technologické tituly

24.06.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci oslabily, taženy dolů byly především technologickým sektorem a rizikově averzním sentimentem před inflačními daty (PCE) tento týden ve Spojených státech. K největším poklesům došlo u akcií TSMC, Tencent a SK Hynix. Výjimkou z regionálního trendu bylo Japonsko, kde nedávný pokles jenu podpořil exportéry.
img

Asijské akcie dnes oslabily

21.06.2024 Asijský region pokračoval ve včerejších poklesech v čele s akciemi v Hong Kongu. Technologická rally vykazovala známky únavy, obavy o čínskou ekonomiku přetrvávají.
img

Asijsko-pacifický region dnes v poklesu

20.06.2024 Asijské akcie po předchozí růstové rally v uplynulé seanci poklesly. Největší ztráty zaznamenávaly čínské a japonské tituly, zejména pak akcie TSMC, Toyota a Alibaba. V případě Číny se jednalo o druhé oslabení v řadě, Japonsko kopírovalo vývoj v Evropě. Naopak se dařilo dividendovým titulům v Hong Kongu na pozadí očekávaného zmírnění daňového zatížení dividendových výplat.
img

Asijské akcie obnovily včerejší růst poté, co se Nvidia stala nejhodnotnější společností

19.06.2024 V dnešní obchodní seanci asijské akcie rostly po rekordním uzavření na Wall Street. Korejský index Kospi dosáhl maxima od roku 2022. Významně se rovněž dařilo indexům v Japonsku a Číně. Z jednotlivých titulů nejvíce připisoval TSMC, Tencent a Samsung.
img

Asijské indexy rostly po obnově japonských titulů

18.06.2024 Nejvíce dnes indexy poháněly akcie výrobců čipů, konkrétně TSMC po zvýšení cílových cen u několika makléřských domů. Také si pak Samsung s SK Hynix polepšily díky stálé poptávce po čipech v souvislosti s umělou inteligencí. Z konkrétních regionů se pak dařilo Taiwanu a Jižní Koreji. Australské akcie bez větších pohybů poté, co tamní národní banka ponechala klíčové úrokové sazby beze změn na 12letém maximu (4,35 %).
img

Asie obchodovala smíšeně, japonské akcie podpořil slabší jen po zasedání Bank of Japan

14.06.2024 Asijské akcie v pátek převážně ztrácely, tažené hongkongským trhem. Japonské akcie naopak rostly na pozadí oslabujícího jenu po zasedání Bank of Japan, na kterém centrální banka ponechala sazby dle očekávání beze změny v pásmu 0,0-0,1 % a odložila rozhodnutí ohledně nákupů dluhopisů až na příští zasedání.
img

Technologie v asijsko-pacifickém regionu navázaly na včerejší růst v USA

13.06.2024 Dnes se v asijsko-pacifickém regionu dařilo jihokorejským akciím. Navzdory dobrému sentimentu v technologickém sektoru díky vykázané slabší inflaci v USA a potažmo mírnější monetární politice Fedu se do červených čísel dostal japonský Nikkei 225. Z titulů se dařilo například Samsungu nebo TSMC, Toyota odepisovala.
img

Asie ve smíšených číslech, výrobní ceny v Číně nadále klesají

12.06.2024 Asijsko-pacifický region i dnes vykazuje smíšená čísla, přičemž v zelených číslech se pohybují pouze trhy v kontinentální Číně a Jižní Koreji. Největší pokles zaznamenává Hong Kong a Tokio. Mezi tahouny poklesu patří například Alibaba či Toyota.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

11.06.2024 Asijsko-pacfický region se v průběhu úterní seance obchoduje smíšeně. Pokles je především tažen čínskými a australskými společnostnostmi, například BHP Group (-1,84 %) a AIA Group (-1,54 %). Naopak růst záznamenávají indexy v Japonsku a Austrálii. Seanci v Číně negativně ovlivnila data cestovního ruchu během festivalu dračích lodí, které poukazují na stále slabou spotřebitelskou poptávku.
img

Asijsko-pacifický region ve smíšených číslech, dařilo se jihokorejským akciím

07.06.2024 Asijské akcie se obchodovaly smíšeně a mají nakročeno k nejlepšímu týdnu za poslední měsíc. Rally jihokorejských akcií zmírnila ztráty na většině ostatních trhů.
img

Japonské tituly odepisovaly, vývoj HDP v Jižní Koreji a Austrálii

05.06.2024 V dnešní obchodní seanci se nedařilo japonským akciím. Naopak pokles kompenzovaly tituly v Hong Kongu a Jižní Koreji. Nejvíce se nedařilo společnostem Toyota a Hitachi, rostly akcie společností Samsung a Tencent.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

04.06.2024 V asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchoduje smíšeně. Růst si připisuje hongkongský index Hang Seng a na kladné nule se rovněž obchoduje čínský index Shanghai Composite. Ostatní regiony odepisují. Dle agentury Bloomberg seanci negativně ovlivnily včerejší slabší průmyslová data ze Spojených států, které naznačují slabší výkonost největší ekonomiky světa.
img

Technologické tituly hnaly asijsko-pacifický region vzhůru, Hang Seng +2,09 %

03.06.2024 Asijské indexy v pondělní obchodní seanci rostly především díky technologickému sektoru. Mezi tahouny patří Tencent a TSMC.
img

Asijsko-pacifický region v zeleném, v Číně byly reportovány slabší hodnoty indexu PMI

31.05.2024 Asijsko-pacifický region ukončil třídenní ztrátovou sérii a zakončuje týdenní obchodování v zeleném. Seanci ovlivnily reportovaná makroekonomická data. V Číně byl zveřejněn index PMI v průmyslu a mimo něj. Průmyslový index PMI dosáhl v dubnu 49,5 b. při očekávání 50,5 b. Neprůmyslový index činí 51,1 b. při očekávání 51,5 b. V reakci na tento report se zvýšilo očekávání dalších vládních stimulů ze strany vlády. V Japonsku byla reportována průmyslová produkce, která v dubnu dle předběžných dat meziměsíčně poklesla o 0,1 % při očekávání růstu o 1,5 %. Naopak japonské maloobchodní tržby překonaly očekávání, kdy v dubnu meziročně vzrostly o 2,4 % při očekávání 1,7 %. Trhy dnes budou s napětím čekat na dnešní inflaci v eurozóně.
img

Asijsko-pacifický region odepisuje

30.05.2024 Asijsko-pacifický region zrcadlí středeční seanci ve Spojených státech, kdy index S&P500 včera odepsal 0,74 %. Korejský trh byl tažen směrem dolů především společností Samsung (-1,99 %), kdy akcie stále korigují po zprávách o první stávce zaměstnanců v historii společnosti. V Japonsku trh dle agentury Bloomberg reaguje na růst výnosů u státních dluhopisů. Japonský yen deprecioval na úroveň blízké předchozí intervence CB Japonska.
img

Asijské trhy mírně odepisovaly ve výhledu světových inflačních dat

28.05.2024 Asijské indexy uzavřely v záporných číslech. Nejvíce se dařilo titulům v Hong Kongu, a naopak indexy v Japonsku poklesly. Dařilo se rovněž čínským výrobcům čipů poté, co hlavní státní banky uvedly, že mají v plánu investovat 15,7 mld. USD do největšího investičního fondu pro lokální průmysl.
img

Růst asijských titulů obnovil technologický sektor

27.05.2024 Asijské tituly obnovily růstovou seanci po minulém ztrátovém týdnu. Nejvíce rostl technologický sektor, v něm konkrétně akcie TSMC a MediaTek.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, odepisují čínské technologie

23.05.2024 V asijsko-pacifickém regionu se dnes obchoduje smíšeně. Seanci ovlivnily výsledky společnosti Nvidia, jež překonaly očekávání analytiků. Tituly z polovodičového segmentu dnes reagují růstem, konkrétně TSMC posiluje o 1,27 %, SK Hynix roste o 0,86 %. Opačným směrem se dnes vydaly čínské technologické tituly, dle agentury Bloomberg jsou důvodem rostoucí obavy ze sílící cenové války na místním trhu s AI. Alibaba na Hongkongu odepisuje 4,88 %, Tencent o 0,94 %. Korejský index Kospi vymazal dnešní ztráty a obchoduje se v mírně zeleném, a to po ponechání základní úrokové sazby na 3,5 % a prohlášení guvernéra místní centrální banky, že růst úrokových sazeb je limitován.
img

Asijské akcie klesaly

21.05.2024 Asijské tituly přerušily sedmidenní růst. Index nejvíce táhly dolů akcie Tencent a AIA. Ztráty mírně vyrovnaly japonské tituly po pozitivních výsledcích tamních pojišťoven. Hong Kongský index odepisoval po výsledcích pod očekávání automobilky Li Auto.
img

Ranní shrnutí (26.04.2024)

26.04.2024 Sentiment na Wall Street se zlepšil poté, co společnosti Microsoft a Alphabet zveřejnily vyšší než očekávané zisky a dosáhly dobrých výsledků v oblasti cloudových služeb a umělé inteligence. Obě společnosti dnes v předobchodní fázi posílily o 5 %, resp. 13 %.
img

Ranní shrnutí – (17.04.2024)

17.04.2024 Asijsko-pacifické indexy po včerejším poklesu na Wall Street většinou ztrácely. Výnosy dvouletých amerických státních dluhopisů vzrostly na 5 % v návaznosti na komentáře předsedy Fedu Powella, který sdělil, že nedávné údaje ukázaly, že pokrok ve snižování inflace v USA se vytratil.
img

Ranní shrnutí (12.04.2024)

12.04.2024 Včerejší seance na Wall Street se nesla ve znamení velkých technologických společností, které přispěly k růstu indexu Nasdaq 100 o 1,65 %, přičemž akcie cyklických odvětví nadále oslabovaly.
img

Ranní shrnutí (03.04.2024)

03.04.2024 Po včerejší slabé seanci na Wall Street, během níž Dow Jones ztratil 1 % a akcie Tesly se po slabých údajích o výrobě a dodávkách propadly o více než 5 %, byla i nálada v asijské seanci špatná.
img

Ranní shrnutí (18.01.2024)

18.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zažívají smíšenou seanci. Čínské indexy se mírně odrážejí od nedávných hlubších ztrát a posilují o 0,50-0,60 %. Japonský Nikkei 225 se obchoduje bez větších změn, jihokorejský Kospi roste o 0,40 % a australský S&P ASX 200 klesá o 0,15 %.
img

Ranní shrnutí (17.01.2024)

17.01.2024 Velmi očekávaná série makročtení z čínské ekonomiky opět zaostala za očekáváním, což vedlo k silnému výprodeji na čínské burze. V důsledku toho dnes index Hang Seng ztratil téměř 3,8 % a přiblížil se k úrovním blízkým minimům z listopadu 2022.
img

Ranní shrnutí (14.11.2023)

14.11.2023 Akciové indexy asijského a tichomořského regionu: Výkonnost je smíšená. V první části dne nejvíce rostl jihokorejský KOSPI - o 1,25 %, následovaný japonským Nikkei 225 - o 0,35 %. Mezitím australský index S&P ASX 2000 ztrácí 0,15 %, Nifty 50 klesá o 0,45 % a čínské indexy klesají v rozmezí 0,05-0,30 %.
img

Bitcoin a Ether rostou; Deutsche Bank bude poskytovat služby úschovy kryptoměn

15.09.2023 Bitcoin v pátek ráno v Asii vzrostl a obchoduje se nad 26 500 USD. Ether se rovněž posunul výše a překonal hranici 1 600 USD. Všech ostatních 10 nejprodávanějších nestablecoinových tokenů posílilo.
img

Ranní shrnutí (14.09.2023)

14.09.2023 Včerejší seance skončila na Wall Street mírnými zisky, přičemž ve druhé polovině probíhala silnější nabídka. Nasdaq si připsal 0,38 %, S&P 500 0,12 % a Dow Jones ztratil 0,2 %.
img

Bitcoin se po pádu pod 26 000 dolarů zotavuje, jelikož bublina nadšení z ETF praskla

22.08.2023 Bitcoin se v úterý ráno v Asii stabilizoval poté, co v noci klesl pod klíčovou hladinu podpory 26 000 USD. Ether se také ponořil, ale udržel se na hranici 1 600 USD.
img

Ranní shnutí (25.04.2023)

25.04.2023 Akcie v Japonsku otevřely výše díky optimismu okolo firemních zisků, zatímco jihokorejský KOSPI klesl téměř o -1,5 %. Futures na akcie v Hongkongu klesají. Finanční trhy v Austrálii a na Novém Zélandu jsou v úterý kvůli svátku zavřené.
img

Asijský akciový trh zaznamenal zisky až 1,7 %

02.11.2022 Asijský akciový trh posílil až o 1,7 %. Čínský Shanghai Composite vzrostl o 0,88 % a Shenzhen Composite o 1,17 %. Index Hang Seng a australský S&P/ASX 200 posílily o 1,72 % a 0,19 %. Jihokorejský KOSPI klesl o 0,05 % a japonský Nikkei 225 ztratil 0,15 %.
img

Ranní shrnutí (22.08.2022)

22.08.2022 Akcie v Asii se na začátku nového týdne obchodují smíšeně – čínské akcie po snížení sazeb PBoC rostou, zatímco indexy z jiných částí asijsko-pacifické oblasti klesají. Jihokorejský Kospi je jedním z nejhorších - ztrácí 1,2%.
img

Většina asijsko-pacifických trhů utrpěla ztráty

24.05.2022 Hlavní indexy asijsko-pacifického regionu utrpěly ztráty, přičemž jejich průměrný pokles činil 1 % nebo více. Dvěma indexům se však podařilo růst: australské akcie S&P/ASX 200 přidaly 0,16 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 0,6 %. Čínský Shanghai Composite ztratil 1,1 %, zatímco menší Shenzhen Composite Index ztratil 1,86 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng klesl o 1,44 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,04 %.
img

Asijský akciový trh vykazuje výrazný růst

30.03.2022 V průběhu středečního obchodování zaznamenal asijský akciový trh výrazný růst. Téměř všechny indexy posílily o více než 1 % kromě japonského Nikkei 225, který zaznamenal pokles o 1,44 %. Ostatní asijsko-pacifické indexy stabilně rostou: Shanghai Composite vzrostl o 1,29 %, Shenzhen Composite přidal 1,66 %, index Hang Seng vzrostl o 1,09 %. Australský S&P/ASX 200 a jihokorejský KOSPI získaly o něco méně než ostatní, když rostly o 0,62 % a 0,32 %.
img

Asijsko-pacifické akcie se obchodují převážně nahoru

29.03.2022 Asijsko-pacifické akcie se dnes obchodovaly většinou nahoru: index Hang Seng si připsal 0,45 %, japonský Nikkei 225 stoupl o 0,67 %, australský S&P/ASX 200 vzrostl o 0,81 % a jihokorejský KOSPI získal 0,18 %. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite mezitím klesly o 0,43 %, resp. 0,7 %.
img

Hlavní asijské akciové indexy klesají

11.03.2022 Hlavní asijské indexy klesly podobně jako hlavní americké indexy. Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 2,16 % a 2,36 %, zatímco hongkongský index Hang Seng se snížil o 3,4 %. Tokijský index Nikkei 225 ztratil 2,37 %, jihokorejský KOSPI klesl o 1,05 % a australský S&P/ASX 200 se propadl o 0,8 %.
img

Hlavní asijské akciové indexy klesly

09.03.2022 Hlavní asijské akciové indexy ve středu klesly. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 2 % a 1,76 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng ztratil 2,4 %. Japonský a australský indikátor si zároveň připsaly 0,7 % a 1,16 %. Dnes je korejská burza zavřená. Včera vzrostl jihokorejský KOSPI.
img

Asijské akcie v pátek klesly

04.03.2022 Asijské akcie v pátek klesly, čínské Shanghai Composite a Shenzhen Composite ztratily 0,66 % a 0,83 % a hongkongský index Hang Seng klesl o 2,51 %. Japonský Nikkei 225 se propadl o 2,42 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,3 % a australský S&P/ASX 200 klesl o 0,83 %.
img

Asijské akciové trhy padají kvůli vysoké inflaci

21.01.2022 Asijské akciové indexy během dnešní seance klesly. Shanghai Composite ztratil 0,84 %, Shenzhen Composite klesl o 1,19 % a index Hang Seng klesl o 0,64 %. Jihokorejský KOSPI a japonský Nikkei 225 klesly o 1,38 %.
img

Asijské akciové indexy v úterním obchodování většinou klesají

18.01.2022 Asijské akciové indexy v úterním obchodování většinou klesaly kvůli negativním očekáváním ekonomického růstu a inflace. Index Shanghai Composite vzrostl o 0,64 %, zatímco index Shenzhen Composite klesl o 0,13 %. Hongkongský index Hang Seng ztratil 0,45 % a jihokorejský KOSPI si připsal 0,94 %. Australský index S&P/ASX 200 klesl o 0,14 % a tokijský index Nikkei 225 klesl o 0,62 %.
img

Hlavní asijsko-pacifické ukazatele nevykazují žádné změny

15.12.2021 Hlavní asijsko-pacifické ukazatele nevykazují během dnešního obchodování žádné významné změny. Shanghai Composite si připsal 0,07 %, zatímco index Hang Seng klesl o 0,04 %. Jihokorejský KOSPI také mírně klesl o 0,2 %, australský S&P/ASX 200 ztratil 0,57 % a japonský Nikkei 225 mírně vzrostl o 0,4 %.
img

Asijské trhy obchodují kvůli šíření omikronu smíšeně

06.12.2021 Asijsko-pacifické trhy dnes obchodovaly smíšeně uprostřed šíření nového kmene covidu-19 omikronu. Čínský Shanghai Composite vzrostl 0,37 %, Shenzhen Composite ztratil 0,08 % a index Hang Seng klesl o 1,2 %. Jihokorejský KOSPI mírně vzrostl o 0,03 %. Index S&P/ASX 200 klesl zanedbatelně o 0,02 %.
img

Asijské ukazatele následují ty americké a klesají

19.11.2021 Asijsko-pacifické ukazatele následují ty americké a klesají. Shanghai Composite se propadl o 0,13 %, Shenzhen Composite o 0,18 % a Hang Seng o 1,44 %. Jihokorejský KOSPI klesl o 0,18 % a japonský Nikkei 225 o 0,74 %, kdežto australský S&P/ASX 200 0,19 % získal.
img

Ranní shrnutí (08.11.2021)

08.11.2021 S&P 500 a Dow Jones futures jsou dnes ráno oproti pátečnímu závěru bez výrazných změn. Futures na Nasdaq mírně klesají v reakci na tweety Elona Muska.
C:\fakepath\top-24092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.09.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes poměrně výrazně ztrácely. S výjimkou Austrálie si všechny hlavní indexy připsaly ztrátu přes jedno procento, jihokorejský Kospi ztratil přes dvě procenta.
C:\fakepath\top-08072020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.07.2020 1) Asijsko-pacifický region na pozadí nejistoty ohledně vývoje pandemie a rychlosti ekonomického oživení uprostřed týdne převážně oslaboval, výjimku tvořily čínský Shanghai Composite, který vzrostl o 1,13 %, a hongkongský Hang Seng, jenž si připsal 0,59 %. Naopak výrazněji odepisovaly japonský Nikkei 225 (-0,78 %) a australský S&P/ASX 200 (-1,54 %). Slaběji pak jihokorejský Kospi (-0,24 %).
C:\fakepath\top-07072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.07.2020 1) Asijské trhy po silném vstupu do nového týdne oslabovaly. Indexy rostly šestý den po sobě pouze v Číně. Jihokorejský Kospi skončil v záporném poli, přestože Samsung předvedl lepší zisk oproti očekávání. Jeho akcie ale oslabily. Australská centrální banka dnes ponechala sazby beze změny na 0,25 %.
img

Další vlna koronaviru zřejmě na obzoru. Zasadí poslední úder globální ekonomice?

26.06.2020 Po tom, co svět doufal, že se situace kolem koronaviru postupně uklidňuje, státy začaly otevírat své ekonomiky a řešit dopady restrikcí k zabránění šíření pandemie. A není jich málo, některé podniky se dostaly do insolvencí, jiné zkrachovaly a bankrot dalších je možná jen otázkou času. Nezaměstnaných přibývá jako hub po dešti a centrální banky ve velkém řeší pobídky na podporu ekonomik. Jak však ukazují poslední dny, zdá se, že čeho se vlády a mnozí investoři obávali, se stává skutečností. Druhá vlna pandemie již pravděpodobně klepe na dveře. Počet nakažených po uvolnění opatření totiž stoupá rychleji a Peking hlásí nové ohnisko nákazy.
C:\fakepath\top-17062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne zcela nenásledoval úterní růstovou seanci na Wall Street a obchodoval se smíšeně. Zatímco hongkongský Hang Seng, jihokorejský Kospi či australský S&P/ASX 200 posílily, čínský Shangai Composite uzavřel na červené nule. Výrazněji pak oslabil japonský Nikkei, a to na pozadí příchozích dat o tamním exportu, který v květnu v meziročním vyjádření poklesl o 28,3 %. Jedná se o výrazně větší pokles objemu vývozu oproti konsensuálnímu analytickému odhadu, jenž byl posazen na 17,9% pokles. Import poklesl o 26,2 %.
img

Rychlé shrnutí

28.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. S&P500 rostl o 1.47 %, Nasdaq přidal 1.11 % a Dow Jones 1.51 %.
img

Asijské trhy jako na houpačce

10.01.2020 Po víkendových amerických leteckých útocích v Iráku a Sýrii se pozornost investorů během pondělního obchodování soustředila především na bezpečný přístav v podobě drahých kovů, zatímco v důsledku stoupajícího geopolitického napětí asijské trhy ztrácely. V úterý se sice situace mírně uklidnila a obchodní den zakončili v zelených číslech, ale krátce na to následoval útok Iránu na síly pod vedením USA v Iráku. Díky tomu napětí způsobené zabitím íránského generála Kásima Sulejmáního opět eskalovalo a poslalo hlavní asijské akciové indexy zpátky do červených čísel.
img

Může pokračovat KOSPI v růstu i slabému makru navzdory?

25.10.2019 Jihokorejský akciový index KOSPI často hodně ovlivňují hlavně domácí makroekonomická data, což je načný rozdíl v porovnání s ostatními indexy, jako například v USA. Od zahájení globálního ekonomického zpomalení, tak KOSPI umazal značnou část dřívějších zisků z let 2016 a 2017. Přestože se tvrdá data zatím výrazněji nezlepšují, měkká data jsou na tom v posledních dvou měsíícch o něco lépe. Především pak spotřebitelský sentiment, který se zlepšil v říjnu už druhým měsícem v řadě. Za zmínku stojí hlavně korelace KOPSI a spotřebitelského sentimentu, který fungovala jak směrem dolů, tak v posledních měsících směrem nahoru. Bude-li se situace v Jiřžní Koreji i nadále zlepšovat, otevře se jihokorejskému indexu solidní prostor k dalšímu růstu a likvidaci dřívějších ztrát.
img

Akciové trhy opět pod tlakem

30.09.2019 Americký index S&P 500 završil uplynulý týden dalšími ztrátami. V pátek ztratil půl procenta a v celém týdnu tak celkově spadl o 1,1 %. Týden byl opět plný politických témat zejména s ohledem na obchodní válku mezi USA a Čínou. Dalším čerstvým zářezem je, že americká administrativa zvažuje, jakým způsobem ovlivnit kapitálové toky do Číny. Diskutovanými opatřeními je například delisting čínských akcií na amerických burzách nebo omezení expozice amerických subjektů na čínském trhu prostřednictvím vládních penzijních fondů. To je v kontrastu s tím, že Čína naopak postupně odstraňuje limity pro zahraniční investice na svých trzích. To opětovně přilévá olej do ohně.
img

Akciové trhy opět v hlubokém mínusu

26.08.2019 Zdá se, že na uzavření obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Mezitím se americká a čínská administrativa předhání v tom, na co a v jaké výši uvalí cla na dovozy zboží svého konkurenta. To přináší obrovskou nejistotu na trzích, což vede k výrazným výprodejům a hlubokým ztrátám akciových titulů. Páteční seanci americký průmyslový index Dow Jones uzavřel o 2,4 %, S&P 500 přišel o 2,6 % a technologický Nasdaq oslabil o tři procenta. Čína totiž oznámila plán uvalit ve dvou vlnách nové tarify v rozmezí 5 až 15 % na americké zboží v hodnotě 75 mld. USD. První s účinností od 1. září a druhá od 15. prosince. Jednou z dotčených komodit je americká ropa, na kterou připadá 10% clo. Donald Trump místo toho, aby se snažil situaci uklidnit, přilil na schůzce G7 olej do ohně, když zalitoval, že měl cla na čínské zboží uvalit ještě vyšší. Zároveň oznámil plán na další rozšíření cel na dovozy čínského zboží.
img

Akciové trhy se bojí inverzní výnosové křivky

29.05.2019 Po pondělní pauze se včera ke svým monitorům vrátili američtí obchodníci. Den volna jim ale na optimismu zřejmě příliš nepřidal, když během včerejšího obchodování výrazně převažovaly prodejní příkazy. Všechny hlavní indexy uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq přišel o 0,4 %, S&P 500 spadl o 0,8 % a průmyslový Dow Jones oslabil o 0,9 %. V sektorovém členění byly výjimkou pouze komunikace, které si udržely mírné zisky na úrovni 0,1 %. Na jedné straně mohla být přetrvávající nervozita ohledně jednání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou, na straně druhé se však objevil staronový faktor inverzní dluhopisové křivky, když rozdíl mezi 3měsíční sazbou a 10letým výnosem propadnul na nejnižší úroveň od března. Inverzní křivka byla v minulosti předzvěstí několika následných recesí.
img

Čína slíbila další fiskální expanzi, čínské akcie rostly

05.03.2019 Americký akciový index S&P 500 v úvodní hodině včerejšího obchodování navyšoval svoje zisky z předchozího týdne a rostl o půl procenta, nicméně je nakonec neudržel a pondělní seanci uzavřel o 0,4 % níže. Ztráty přitom v jednu chvíli dosahovaly až 1,3 %. Nejhůře se dařilo farmaceutickým společnostem, jejichž akcie přišly o 1,3 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Asijsko-pacifický index MSCI prodlužuje šňůru měsíčních zisků

31.10.2017 Americký index S&P 500 včera umazal část svých zisků z předchozího týdne, když klesnul o 0,3 %. Na vině byli především telekomunikační operátoři (-1,4 %), farmaceutické společnosti (-1,1 %) a maloobchodní řetězce (-0,9 %), jejichž akcie kompenzovaly rostoucí zisky informačních technologií (+0,4 %) a realitních developerů (+0,6 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Obchodní aktivita na počátku týdne podprůměrná

10.10.2017 Za velmi klidného obchodování americký index S&P 500 odevzdal 0,2 % a dále ustoupil od svého rekordního maxima. Nejvíce se na tomto vývoji podílely farmaceutické společnosti, jejichž akcie ztratily dvě třetiny procenta. Mezi propadlíky však skončily i akcie průmyslových podniků nebo finančních domů. Naproti tomu hlubším poklesům bránily energetické a technologické tituly, které zakončily se čtvrtprocentním ziskem. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem byl o téměř pětinu nižší, než činí průměr za posledních 30 dní.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Další odpálená severokorejská raketa akciové trhy již tolik nevyděsila

15.09.2017 Americké akcie zakončily čtvrteční seanci remízou. Širší index S&P 500 odepsal jednu desetinu procenta a industriální Dow Jones si dvě připsal. Propady ostatních sektorů se snažily zvrátit energetické tituly, které díky ropě nad 50 USD za barel posilovaly o 0,4 %. Dařilo se i utilitám a průmyslovým podnikům se zisky 0,9 a 0,6 %. Naopak slabší výsledky softwarového gigantu Oracle poslaly technologický sektor do 0,4% ztráty.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Apple dnes představí nový iPhone, desetiletý motor svého úspěchu

12.09.2017 Snížení odhadu škod slábnoucího hurikánu Irma a zklidnění severokorejské krize poslalo v pondělí americké akcie k novým historickým rekordům. Všechny tři hlavní indexy posílily něco přes jedno procento. Index S&P 500 přidal nejvíce od dubna a poprvé v tomto měsíci překročil historické maximum. Dow Jones pokořil hranici 22000 bodů. Nejlépe se dařilo finančním institucím a technologickým titulům. Jejich akcie si připsaly 1,7 a 1,5 %. Pojišťovny posilovaly napříč kontinenty, když odhady škod hurikánu Irma klesly z 200 na 50 mld. USD.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Hurikány historicky na akciové trhy výrazný vliv neměly, pojišťovny budou zasaženy

11.09.2017 Americké akcie zakončily pátek i celý týden mírnými ztrátami. Nejlépe se s týdnem, který načala atomovým testem Severní Korea a zakončil příchod hurikánu Irma, vyrovnal index S&P 500. V pátek akcie v indexu oslabily o jednu desetinu procenta a za celý týden odepsaly něco málo přes půl. Industriální Dow Jones a technologický Nasdaq ztratily přes 1 %. V pátek se nedařilo technologickým titulům a energetickým společnostem. Naopak finanční instituce získaly zpět část svých předchozích ztrát.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Severní Korea opět děsí akciové trhy

04.09.2017 Americké akcie v pátek i přes nepříliš povzbudivá data z trhu práce posilovaly. Americké firmy v srpnu vytvořily 156 tisíc nových pracovních míst, což bylo pod očekáváním trhu. Investoři však za slabšími daty viděli možné oddálení zvyšování sazeb centrální bankou a tak si akciové indexy za oceánem připsaly pár desetin procenta. Nejlépe se v pátek dařilo automobilkám, které si připsaly 2 %, když očekávaná potřeba vyměnit statisíce aut zničených hurikánem Harvey vlila čerstvou krev do žil především výrobcům a prodejcům osobních automobilů. Dařilo se i energetickým společnostem a bankám, jejichž akcie přidaly těsně pod jedno procento. Propadlíkem pátečního obchodování byly utility s mírnou ztrátou tří desetin procenta.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Výsledky Erste Bank v Q2 překonaly očekávání trhu

04.08.2017 Americké akcie zakončily čtvrteční obchodování smíšeně. Další politická eskapáda v Bílém domě poslala před koncem obchodování index S&P 500 do rudých hlubin. Solidní firemní výsledky nakonec většinu ztrát umazaly a tak index zakončil jen s 0,2% ztrátou. Nejhůře se včera dařilo technologickým a energetickým společnostem. Technologický index Nasdaq odepsal téměř půl procenta. Industriálně zaměřený Dow Jones jako jediný ze tří hlavních amerických indexů včera mírně posiloval o 0,1 % a dostal se tak na další historické maximum.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Předstihové ukazatele dnes potvrdí pokračování hospodářského růstu v Evropě

01.08.2017 Americké akcie zahájily nový týden bez výrazných změn. Zisky bank, mediálních společností a energetických titulů vymazaly ztráty technologických společností, když Amazon a Facebook oslabily o 3,2 % a 1,9 %. Technologický index Nasdaq tak odepsal 0,4 % a index S&P 500 0,1 %. Průmyslový Dow Jones si připsal 0,3% zisk a zakončil na novém historickém maximu. Další směr akciových trhů za oceánem a nejen tam budou tento týden moci ovlivnit svými výsledky Apple, Tesla and Berkshire Hathaway.
img

Britské rozhodnutí o odchodu z EU otřáslo světovými finančními trhy – jedeme dál

24.06.2016 Světové finanční trhy se v průběhu pátečních ranních hodin otřásly poté, co výsledky referenda potvrdily touhu Br...
img

Obavy z výsledku britského referenda slábnou - víkend naznačil možný obrat

20.06.2016 Pozornost globálních investorů se od minulého týdne upírá ke čtvrtečnímu referendu v Británii. Víkendové průzkumy naznačily možný názorový obrat doposud nerozhodnutých 10% britských voličů. Obavy z negativního výsledku referenda slábnou. Ve vleku víkendových událostí posilují v průběhu pondělní seance jak americké, tak asijské akciové tituly. Britská libra posílila vůči dolaru o 1,5% na 1,46 a euro posílilo na 1,1367. Zářijový futures na E-mini S&P 500 přidával 1,18%, mini Dow Jones 1,12% a e-mini Nasdaq 100 1,21%. Japonský Nikkei 225 posiloval v pondělním obchodování o 2,5%, jihokorejský Kospi o 1,5% a hongkongský Hang Seng o 1%.
img

Růst akcií v Japonsku vytáhl vzhůru zbytek asijského akciového sektoru

10.05.2016 Asijské akcie, tažené vzhůru prudkým posilováním akciových titulů v Japonsku souvisejícím se slábnoucí domácí měnou, zaznamenaly v průběhu úterního obchodování růst. Regionální hlavní index vymazal prvotní pokles a poprvé v tomto měsíci zacílil na růst. Poté, co v minulých šesti obchodních seancích ztratil celkově 3,6%, přidával v průběhu úterý v 12:10 hongkongského času MSCI Asia Pacific Index 0,7% na 127,35 bodů.
img

RANNÍ ZPRÁVY: TRH SE ZKLIDŇUJE

27.08.2015 Futures dodávky zlata pro prosinec se pohybovaly na divizi Comex New Yorské burzy na ceně 1123 USD za trojskou unci. Zlato se propadlo...
USDINR D1 05092013.png

Indická centrální banka slíbila reformy

05.09.2013 Indické akciové trhy dnes výrazně vzrostly a pomohly asijským akciím k růstu na nejvyšší úroveň za tři týdny. Indické akcie tak reagovaly na vyjádření nového šéfa indické centrální banky, který představil opatření na podporu zpomalující domácí ekonomiky. Indie je třetí největší asijskou ekonomikou po Číně a Japonsku. Prochází ale nejhorší hospodářskou krizí za dvacet let. Indická rupie od května k dolaru ztratila pětinu hodnoty.
img

EURO/USD poskočilo na svoje 11-měsíční maximum

28.01.2013 Pár EURUSD dosáhl své nejvyšší úrovně za posledních 11 měsíců během významných naznáků o znovuzapomenutí...
img

Asie po devíti dnech růstu obchodovala smíšeně

22.06.2010 Asijské burzy dnes obchodovaly smíšeně. Japonský Nikkei zakončil o 1,22 % níže na 10112,89 bod...
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | Čína a USA | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie Nintenda | Etheru | Akcie Sony | Susannah Streeterová | Jack Ablin | Neel Kashkari | Cap | Akciové indexy v Asii | Výnosy dluhopisů | Polovodičové společnosti | Války | Lithium | Vývoj | Foxconn | Data z trhu práce | Australská centrální banka | InstaForex | EUR | Indická ekonomika | Bundesbank | Olga Švepešová | Společnost Fedex | Itálie | Analytici Bank of America | Obchodní deficit | Texas | Tencent Holdings | Očekávání | Korelace | Otevřené pozice | Russell 2000 (US2000) | Nezaměstnanost v lednu | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Jan Tománek | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Pro investory | US100 (Nasdaq 100) | Uvolnění podmínek | Cantor Fitzgerald | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Swiss | Investice | US Bancorp | Potenciál | Akcie Mitsubishi | Akvizice | Japonské akcie | Manipulace s trhem | Prognózy | Britská libra | Intervence | Broadcom | Futures kontrakt | Bitcoiny | Centrální banka Japonska | Maloobchodní tržby v Číně | Zpráva z akciového trhu | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Výkonný ředitel | Japonské maloobchodní tržby | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Chování | Akcie společnosti | ETH | Dánové | CSI 300 | Rostoucí výnosy | Asijská seance | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Asijské akcie | Meituan | Goldman Sachs | Likvidita na trhu | Módní společnosti | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | Import | ČEZ | Zisky na Wall Street | Nikkei | Směřování měnové politiky | Kontrakty | INR | Nákupní příležitosti | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Americký akciový trh | Platební neschopnosti | Sentiment na trhu | JPY | Investing | Krátkodobé výnosy | SoftBank Group | Casino | Shanghai Composite Index | Brent | CEO | Stimul | Peníze | Americké centrální banky | Strach | Russell 2000 | Ukazatel | Coinmarketcap | Baidu | Obavy z inflace | Pondělní obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Hongkongský Hang Seng | Projekce | USD/INR | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | Americký Fed | Americký výrobce čipů | Investiční strategie | Geely | Micron | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | Index NSE | Hang Seng China Enterprises | Dolar dnes | FTX | Export | Akcie Alibaba Group | AI | Ekonom společnosti | Trh s ropou | Regulace | Bridgewater | Hongkong | Tichomoří | Dnešní obchodování | Ceny Bitcoinu | IPO | Hospodářské výsledky | Xiaomi | Širší index Topix | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Růstový směr | Výhled Číny | Šíření nemoci | Marek Mora | FedEx | Obchodování na Wall Street | Banka JPMorgan | Makrodata | Investoři | Americké ekonomiky | Nejistoty | Situace kolem koronaviru | MiFID II | Negativní sentiment | Finanční ústavy | Index PPI | Severní Korea | Kapitál | FedWatch | Index KOSPI | AVGO.US | Kontrakty na ropu | Ministr hospodářství | Commonwealth Bank | Nižší daně | Posílení | Obchodní dny | USD | Vývoj sazeb | Boeing | Oslabení trhu | Růst v Číně | Finanční instituce | Včerejší seance | Plány | Jakub Němec | Akcie společnosti Tesla | Viceguvernér ČNB | Zisk | Nejvýkonnější akcie | Jestřábí komentáře | Čínské stimuly | Migrace | Eurostat | BP | Akcie a dluhopisy | Pozorování | Karel Nedvěd | LG Energy Solution | DJI | Bohatý | Swapy | Jak na to | Švýcarská banka | CZK | Širší index S&P 500 | Magnificent Seven | NFP | Investovat | Huawei | Shenzhen Composite | S&P | Trhy s kryptoměnami | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Rating USA | Dovoz | Unie | Automobilka Tesla | Technologické tituly | Deflace | Zemědělské komodity | Zahraniční investoři | Další vlna koronaviru | Berkshire Hathaway | Sentiment na Wall Street | Raketové útoky | Charu Chanana | Prezident | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Investing.com | Zprávy | Dnešní data | Index cen domů | Výsledky | Finanční služby | Statistický úřad Eurostat | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Cena ropy WTI | Bank of America | CME FedWatch | EOS | Celkový objem obchodů | Asie | Americký index | TIM | Fiskální rok | OPEC+ | Růst inflace | Sensex | US500 | Kurz jenu | Objem | Dobré výsledky | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Cenné papíry a burzy | Bankovní holdingy | Globální akciové indexy | Devizový trh | Regulátor | Firmy | Dlouhodobý výhled | WHEAT | Agentura Bloomberg | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Rio Tinto | Ratingová agentura | Významné zisky | Russell Price | Recese ve Spojených státech | Tencent | Rok 2024 | Ceny ropy | Nasdaq | Nadšení | Přijetí | Deficit | Zasedání Fedu | Jackson Hole | OPEC | Vedoucí představitelé | Bloomberg | Vývoj v Evropě | Nabídka | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | China Evergrande | S&P Global | Centrální banky | Nomura Holdings | Index výrobních cen | CME FedWatch Tool | Rostoucí obavy | Trump | Dnešní růst | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Čínské trhy | PMI ve výrobě | Společnost Nvidia | Federální rezervní systém | TSMC | Evropské trhy | Digitální měny | Odhady trhu | Korporátní výsledky | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké CPI | Apple | Ropa Brent | Evropský statistický úřad Eurostat | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Vyhlídky | Cena ropy brent | Kongres | Futures na evropské indexy | Ameriprise Financial | Index cen výrobců | Hong Kong | Evropská ekonomika | Komise pro cenné papíry a burzy | Reakce trhu | Trh | Tým InstaForex | Komise | Války na Ukrajině | Erste Bank | Výrazný růst | Korekce | Indexy v Asii | Výrazný pokles | AVGO | Průzkumy | Videokonference | Francie | Dopad na trhy | Americký výrobce | S&P/ASX 200 | CNOOC | Yahoo | Propad | Posílení dolaru | Hlavní měny | Indická rupie (INR) | Období nejistoty | Stimulační opatření | Olga Švepešová Blaťáková | HDP eurozóny | Akcie Morgan Stanley | Rating | Australské akcie | Microsoft | Příležitosti | xStation | Alibaba | Japonský index | Hlavní indický burzovní index NSE | Daňové úlevy | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Změny cen | Demokratické strany | Toyota Motor | Sázka | Automobilky | Pomoc Ukrajině | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Futures na DAX | Donald Trump | Výsledky společnosti | Vývoz do Číny | Objem obchodů | Graf | Nifty 50 | Ekonomové | Didi | EU50 | Akciový index | Centrální banka | Hráči na trhu | Přehled | Plyn | Jádrová inflace | Kovy | Hospodaření | Zveřejněná data | Bank of China | Fed | Americká centrální banka | Japonský HDP | Růst spotřebitelských cen | US2000 | Ether | Spoluzakladatel | Geely Automobile Holdings | G10 | Měnové báze | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | Investment | Markets | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Pozornost | Firma | VIG | EURUSD | J&T | Míra inflace v Evropské unii | S&P 500 | Futures na ropu WTI | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Zemní plyn | Evropské banky | Libra | Americký dolar | Rekordní minima | Snížení sazeb | Nová data | Indické akcie | Harrisová | WTI a Brent | Zvýšení cel | Příprava | Philip Morris | Samsung Electronics | Normalizace měnové politiky | Hurikán Irma | Míra | Alibaba Group | Daniel Beneš | MT4 | Očekávání analytiků | Nomura | Investiční banky | Jihokorejský HDP | Budoucí vývoj | Dogecoin | Růst japonských akcií | Sumitomo | Akcie dnes | IG Markets | Izrael | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Klesající trend | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | ČNB | Pokles | Spot | E-mini | Carry trade | Bancorp | Asijské indexy | Americké společnosti | Kryptoměna | Akcie Tencent | Index CHNComp | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Měnová báze | Velké korporace | Broadcom (AVGO.US) | Americká ekonomika | Podpora | Nejistota | Portfolio manažer | Doporučení | Invest | Tokio | COVID-19 | Čínský Shanghai Composite Index | Pokles ceny | Společnost XTB | Tisková zpráva | Index cen | Čínská vláda | Ziskové akcie | Daně | Trh práce v USA | Pozitivní sentiment | Centrum | Zisky | CHN.cash | Snižování inflace | Vlny koronaviru | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | BNP Paribas | Globální ekonomika | E-commerce | Michael Brown | Nvidia | Banka HSBC | Dobré společnosti | Japonský export | BHP Group | Výnos desetiletých dluhopisů | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Toyota | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Tim Cook | Vice | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | Hongkongský index Hang Seng | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | Asset management | Výdaje | Dnes na trzích | Financování | Akcie čínské společnosti | Finanční společnosti | Technologický gigant | Finance | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | USDJPY | Šíření nemoci COVID-19 | Společnosti | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Alibaba Group Holding | Partnerství | Tokyo Shoko Reserch | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zvýšení inflace | DNO | Cena | Futures na akcie | CME | Hospodářský růst | Odhodlání | WTI | Philip Lane | Bod | Kryptotrhy | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Společnost TSMC | NetEase | Historické maximum | RBNZ | Americké úrokové sazby | Paládium | Cena ropy dnes | Spekulace | Nejziskovější | Nord Stream | Evropské indexy | Správy majetku | Soukromé společnosti | OCI | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Inflace | Tržby | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Ranní zpráva z akciového trhu | Situace | Elliott | Zlato a stříbro | Polygon | Německý Ifo index | Alphabet | Obchodování na zámořských trzích | US100 | Produkce v Číně | Sektor zdravotnictví | Rafinérie | IHS Markit | Statistiky | Vybírat zisky | Čínský index | FX | Index tokijské burzy | Aukce | Růst mezd | Sazby beze změny | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | Nezaměstnanost mladých | ISM | 256/2004 | Stagnace | CME Group | Vládní koalice | Propad akcií | Nižší ceny ropy | Prezidentské volby v USA | Investujte | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | AUD | Analytici | NATGAS | Elektromobily | JD.com | Softbank | Indexy v Číně | Hospodářství | Indická centrální banka | FedWatch společnosti CME | Nízká likvidita | Vývoj na akciových trzích | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Epidemiologické situace | BlackRock | Jádrový CPI | Intermediate | BNB Chain | Jefferies | Zasedání ECB | Credit Suisse | Poptávka | Vývoz | Moody's | Miliardy eur | Recese | KakaoBank | HSI | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | Výrobní ceny v Číně | Nissan Motor | AIA | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Hargreaves Lansdown | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Pokles cen akcií | Signály | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Prime | Japonský Nikkei 225 | Kapitálové výdaje | Financování války | Čínské indexy | Nikkei225 | Honeywell | Ceny energií | Americké indexy | Futures kontrakty | Pšenice | Solana | Index důvěry | Capital | Japonský premiér | Rizika | Hodnota akcií | Prezident Donald Trump | Intervenovat na devizovém trhu | Saxo | Technologický sektor | IG | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Shanghai Composite | Projev šéfa Fedu | Hang Seng | China Mobile | Předpovědi | Americké volby | ROCE | Trend | Pokles sazeb | Oslabení japonského jenu | Dow Jones Industrial | Meziroční inflace v září | Míra inflace | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | Biotechnologické společnosti | EBITDA | Nařízení | Japonský index Nikkei 225 | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Mizuho | Výrobní PMI | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Body | Bridgewater Associates | Napjatá situace | Podnikání | Evergrande Group | Trumpovo vítězství | Čínský export | Biliony | Divergence | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | DE40 | Reporty | Rally | AMGN | Bankovní rada | Větší pokles | Růstové tituly | DAX | Payrolls | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | PDD | Širší index | Vakcíny proti COVID-19 | NVAX | Indexy na Wall Street | Švýcarská banka UBS | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Uvolněná měnová politika | Indikátor | Hlavní americké indexy | Pokles cen | Růst ceny | Čínská centrální banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | Cena benzínu | FedWatch Tool | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Akcie Tesly | TRX | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Akcie bank | Sentix | Trhy dnes | Technology | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Futures na ropu | Reálné příjmy | Stratég | Tweety | ISM ve službách | Fio banka | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Růst úrokových sazeb | Zasedání centrální banky | Politika | CoinShares | Kapitalizace | Inflace v Austrálii | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Investiční ředitel | Dnešní seance | Americké futures | Novavax | Yahoo Finance | BHP | Deutsche Bank | Poplatky | Výprodej | Akcie společnosti Nvidia | Evergrande | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Optimismus | Indexy S&P | Tlak na akcie | Optimismus investorů | Týdenní pokles | Indie | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Dovozní ceny | Akciové indexy | Oxford Economics | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Výrobní index PMI | Janet Yellen | Litecoin | Varianty koronaviru | Nákup nemovitostí | Dolar | Ceny zlata | Výhled | Eskalace napětí | Prodejní cena | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Národní bezpečnost | Ethereum | Magnificent | Propouštění | Index Hang Seng | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Pákistán | Data o inflaci | Fondy | Komise pro cenné papíry | Tony Sycamore | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Pracovní trh | Futures na americké akciové indexy | Bernstein | Akcie ropných společností | Vývoj cenové hladiny | Ekonomika | Westpac | Obchodní bilance | EU | Problémy | Zpomalení růstu | Akcie v Japonsku | Zpětný odkup akcií | Světový trh s ropou | Exotické měny | G20 | Participace | NFT | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Výnosy na amerických dluhopisech | Dialog | Ropa | JAP225 | Rezervy | Rozvoj | Makroekonomická data | OIL.WTI | xStation 5 | Nálada na trhu | Transakce | Indická rupie | Volatility trhu | Ropa WTI a Brent | FAST | M2 | Snížení úrokových sazeb | Commonwealth Bank of Australia | Export v červenci | Hry | Zaměstnanost | Černé zlato | Bankovní sektor | Japonský ministr financí | Výprodeje | Index MSCI | Výzkumné společnosti | DE30 | Dodávky plynu | Finanční sektor | Burzovní index | MSCI | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční ředitel společnosti | RBA | Pevninská Čína | Báze | Velké ekonomiky | | Dlužníci | Index S&P/ASX 200 | Optimismus na trhu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Oslabení | Světová zdravotnická organizace | Daně z kapitálových výnosů | Platformy | Asijské akcie dnes | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Nejlepší výsledky | Spojené státy | Očekávání úrokové sazby | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Development | Investiční ředitelka | Ředitelka | Inflace v Evropské unii | Komerční banka | ADP | MATIC | PMI ve službách | Projev šéfa Fedu Powella | Trhy | CPI v USA | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | CHNComp | Druhá vlna pandemie | JD | Žádosti o podporu | Tržní kapitalizace kryptoměn | Rafinerie | Společnost | Sázky | ASX 200 | Futures na americké akcie | Ocenění akcií | Futures na indexy | Thomas Barkin | Negativní výhled | Vysoká volatilita | SEC | Úvěrový rating | Cena akcií | Pepperstone | ASX | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Umělé inteligence | Eura | Japonská ekonomika | Bankovní systém | Organizace | Odpovědnost | Úrokové swapy | Růst | Výdaje japonských domácností | Index Dow Jones Industrial | Nákup nemovitosti | Energetické komodity | Příjmy | Finanční situace | Investujte zodpovědně | VMware | Zajištění | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | Pandemie | JPMorgan | Repo sazba | Overweight | Index | Lockdown | Akcie Alibaba | Token | Čínský trh | Analytik finančních trhů | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Varovné signály | Politici | Volby | Panasonic | Růst čínských akcií | Inflační data | Polkadot | Japonský index Nikkei | Cíle | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Experimentální lék | Trumpova cla | Wilson | Novinky | Nissan | Výkyvy | Volatilní | Mizuho Securities | Čínský Shanghai Composite | Země používající euro | Akcie vzrostly | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Financování války na Ukrajině | Moncler | Hospodářství EU | Prognózy Wall Street | TRON | Prodeje | Futures na Wall Street | Pozitivní momentum | Vyšší cla | Dow Jones | Americké firmy | Aleš Mendl | Komentář k trhům | Olívia Lacenová | Benchmark | DAO | Šance | Podnikání na kapitálovém trhu | Čistý dluh | Británie | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Fio | Výrobní ceny | Odvětví | Akcie Rio Tinto | Kuaishou | Druhá vlna | Dna | Investiční společnosti | Ceny v Japonsku | Burberry | Poradenství | Marek Chudoba | Volby v USA | Měnový pár | Kyle Rodda | Bankrot | Vlna koronaviru | Cenové války | Benchmarky | Abbot Laboratories | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Mark Cuban | Konflikt na Blízkém východě | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Zastavení činnosti | Futures na americké indexy | Zisk na akcii | Pozitivní signál | Úrok | Ekonomiky | VoxEU | Měnová politika | Trump trade | Zasedání FOMC | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Obchodování s dluhopisy | Hyundai | Zasedání Bank of Japan | Největší ztráty | Negativní dopad | Měnové politiky v USA | Americký prezident | Prohlášení | Hong Kong Exchanges & Clearing | Inflace CPI v USA | Britský premiér | Banka | Symposium centrálních bankéřů | Marketingová komunikace | Předpověď | mmBtu | Daily Mail | Société Générale | Ekonomický růst | Krize | Automobilka | Tweety Elona Muska | Asociace | Počet zaměstnaných | Management | Vyšetřování | Největší ekonomiky | UBS | Výsledky společnosti Nvidia | Údaje | Index CSI 300 | Financial | U.S. Steel | Michal Bárta | Japonský akciový trh | Růst bitcoinu | Zvolení Donalda Trumpa | Snižování sazeb | Růst Bitcoinů | Sands China | TOPIX | Nemovitosti | Sony Corp. | Stříbro | Visa | Práce | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | DAX (DE30) | Nízká likvidita na trhu | Asijské akciové trhy | Čínský vicepremiér | Podniky | Prezident Biden | Liou Che | Burza v Šanghaji | Hospodářské politiky | Jane Street | Aramco | Kanada | Očkování | Data ze Spojených států | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Skepse | Indický index | Volatility | Ekonomické podmínky | Jihokorejský Kospi | Ministr financí | SK Hynix | Čínské exporty | Index Nasdaq Composite | Ztráta | xStation5 | Růst akcií Nvidia | Poptávky po ropě | Pozitivní vliv | Směřování | Odhady analytiků | Tobiáš Kohout | Inflace v eurozóně | Německo | Uvolňování měnové politiky v USA | Kia | Biden | Mitsubishi | Daň z příjmu | Měnový výbor | NASDAQ 100 | Clearing | Zrychlení růstu | Britské společnosti | Akciový trh | Směrnice | Výsledky hospodaření | Viceprezident | Ztráty | Eskalace | Japonský jen | Nestabilní situace | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Makléřské společnosti | Banka UBS | NZD | Euro vůči americkému dolaru | Komunistické strany | Výroba v Číně | Investování | XRP | Splácení dluhu | Hongkongské akcie | Mzdy | Čínské investice | WHO | HangSeng | Australský S&P/ASX | Zadlužení | Obchodníci | Zahraniční investice | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Světové akciové trhy | CryptoQuant | Denní propad | Dluhopisy | Politická opatření | Platební bilance | Investiční produkty | Účastníci trhu | Chudoba | Finanční investice | Psychologické úrovně | Rekordní pokles | Čína | Koruna | Trade | ČR | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | MIFID | Čínský index CHNComp | Burzovně obchodovaný fond | UK100 | KOSPI | Zasedání centrálních bank | Akcie TSMC | Guvernér | Platina | Mega Cap | Umělá inteligence | Korporace | FOMO | USA | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | JPMorgan Chase | Sazby | Li Auto | XTB | SPOT | Průmyslová výroba v Číně | Čínské centrální banky | MSCI Asia Pacific | Index Topix | Největší pokles | Riziko | Seven & i Holdings | Průmyslový index Dow Jones | Kontrakt | Miliardy dolarů | SPX | Hlavní ekonom | Ocenění | Burze | Meziroční inflace | Saudi Aramco | Premiér Boris Johnson | Japonská burza | NewYorská burza | Hyundai Motor | Stimuly | Denní graf | Vyšší výnosy | XTB Research | Akcie BHP | Akcie výrobců čipů | Indonésie | Jihokorejská centrální banka | Čínský HDP | Travelers | Intervenovat | Ameriprise | US30 | Christopher Rupkey | Intradenní pokles | Vzácné kovy | Prodej | Nervozita | Britský akciový index FTSE 100 | Japonská centrální banka | Investiční | Hynix | Snížení daní | Oznámení | Bitcoin dnes | Průmyslová výroba | PetroChina | Včerejší obchodování | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Kuaishou Technology | Výkonnost | Signály Fedu | Přebytek obchodní bilance | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Blackwell | Americká banka | Celkový sentiment | Rozhodování | Index CPI | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Ekonomická situace | Sony | Futures kontrakty na ropu | Uzavření trhů | Krypto | Zlato | HDP | Investování je rizikové | Infrastrukturní zákon | Restrikce | Maloobchodní tržby | Likvidita | CL | Rakuten | PBOC | TopForex | Hlavní akciové indexy | TSLA | Fond | Blue chips | Inflace CPI | Dow Jones Industrial Average | Filip Horečka | Vývoj na světových trzích | Sanford C. Bernstein | Restriktivní politika | Americká ministryně financí | Restrukturalizace | Realitní sektor | Měkké přistání | Dezinflační trend | Inflační očekávání | Počet bankrotů | Joe Biden | G7 | Výrobce čipů Micron | Index Nikkei 225 | Westpac Banking | Čínské vlády | Fundamenty | Rolls-Royce | Omikron | Japonský Nikkei | Index PMI | Jihokorejský won | Komodity | Trh s kryptoměnami | Plyn (NATGAS) | Odkup akcií | Firemní výsledky | Miliardy | Výnosy | Nespokojenost | Index FTSE 100 | Maloobchodní tržby v USA | Spekulace na snížení sazeb | Vlády | Caixin | Kryptoměny | Investiční doporučení | Vedlejší účinky | Vítězství | Průmyslové kovy | Capital.com | Robotaxi | Zlepšení | Index amerického dolaru | Nonfarm Payrolls | ČTK | Výsledky Nvidie | Americké akciové indexy | Výhled měnové politiky | Amazon | Tržby společnosti | Jerome Powell | Česká národní banka | Wall Street | Vítězství Donalda Trumpa | Ohio | Základní úroková sazba | Úřady | Markit | Ceny mědi | Australský index | Cardano | Americké vlády | BNB | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Jihokorejská společnost
Jihokorejská vláda
Jihokorejské akcie
Jihokorejské burzy
Jihokorejské firmy
Jihokorejské platidlo
Jihokorejské společnosti
Jihokorejský HDP
Jihokorejský hrubý domácí produkt
Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP)

Následující klíčová slova

Jihokorejský výrobce baterií
Jihokorejský výrobce elektroniky
Jihokorejský won
Jihokorejský won (KRW)
Jihomoravské firmy
Jihomořská bublina
Jihosúdánská libra
Jihozápadní dřevařská
Jiji Press
Jim Burkhard
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Dukascopy
FX Global
FXDD
reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít