Středa 04. prosince 2024 09:39
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
CapXmaster srovnani

Investiční výzkum

img

Strach dluhopisů z rozpočtových plánů Donalda Trumpa roste

11.11.2016 Výprodeje na dluhopisových trzích pokračují. To ústřední, co si zatím trhy berou z Trumpova překvapivého vítězství, je totiž rozpočtová expanze. Je to to hlavní, co Donald Trump vypíchl ve svém projevu po volbách, nejčastěji o ní mluví i jeho poradci a je to asi jedno z mála témat, které dnes dokáže rozdělenou Ameriku alespoň trochu spojit - má podporu i mezi demokraty.
img

Strach z Trumpa rychle vyprchal, prozatím

10.11.2016 Strach z Donalda Trumpa na trzích nevydržel dlouho, tedy alespoň prozatím? Napětí zklidnil sám nový kormidelník největší světové ekonomiky Donald Trump. V prvním projevu po volbách působil velice umírněně a nezmínil ani jeden z řady kontroverzních předvolebních návrhů (zeď s Mexikem, vypovězení NAFTY). V krátkém vystoupení zdůraznil, že chce zemi spojovat, ne rozdělovat (zatím zdá se ne moc úspěšně), a soustředil se především na domácí ekonomiku a na nutnost podpořit ji fiskální injekcí - vyššími investicemi vlády a nižšími korporátními daněmi. To se trhům zatím líbí.
img

Americké volby zastínily rychlý růst mezd

07.11.2016  Americké volby hrají na trzích hlavní roli a bylo to vidět i v páteční reakci na jinak velice dobrá čísla z amerického trhu práce. Nečekané bylo zejména výrazné zrychlení dynamiky amerických mezd, které v říjnu rostly meziročně o 2,8 % (nejrychleji za více než 7 let). Za normálních podmínek by to byl poměrně jednoznačný signál pro zisky dolaru a úprk z bezpečných dluhopisů. Tentokrát ovšem ne. Trhy dál žijí americkými volbami, kde řada hráčů vidí ve vítězství Donalda Trumpa podobné riziko jako například v brexitu. Dolar se proto na nic nezmohl, akcie slábly a naopak dluhopisy posilovaly.
img

Brexit - ještě komplikovanější, než jsme si mysleli

04.11.2016 Rozhodnutí britského soudu o tom, že referendum o brexitu potřebuje ještě posvětit v parlamentu, vyvolalo na trzích radost a pomohlo libře do blízkosti měsíčních maxim. Zdá se však, že víc než jasno přináší soudní verdikt zatím hlavně novou nejistotu.
img

Fed čeká na volby, dnes je na programu ČNB a Bank of England

03.11.2016 Americká centrální banka se v předvolební vřavě neodvážila učinit sebemenší překvapivý úkrok stranou a ponechala úrokové sazby beze změny, přičemž doprovodný komentář doznal jen kosmetických změn. Nejviditelnější, avšak rovněž očekávanou změnou je fakt, že pro zvýšení úroků zvedli ruku tentokrát jen dva členové FOMC, zatímco před tím to byli tři centrální bankéři.
img

Jak moc jestřábí signál vyšle Fed při rostoucím předvolebním napětí?

02.11.2016 Pohled na prudce oslabující mexické peso, které se stalo synonymem tržního strachu z prezidentování Donalda Trumpa, potvrzuje, že téma amerických voleb se rozehrálo opět naplno. Nejen, že tak zastiňuje další důležitá data jako například včerejší index ISM, ale dokonce vrhá stín i na právě probíhající zasedání Fedu. Za jiných okolností by totiž jednání FOMC bylo co do důležitosti jasně nejtěžším kalibrem, neboť zvýšení úrokových sazeb se blíží.
img

Evropské HDP slušně roste a pozornost se tak stáčí do USA

01.11.2016 Včerejší odpolední čísla ukázala, že eurozóna pokračuje dál ve svižném růstu. První odhad HDP za třetí kvartál ukazuje, že eurozóna podobně jako ve druhém čtvrtletí rostla tempem 0,3 % mezikvartálně a 1,6 % meziročně. I když není ještě k dispozici detailní struktura HDP, je zřejmé, že v pozadí je i nadále dobrý výkon trhu práce, respektive spotřeba domácností.
img

Evropa čeká na HDP a inflaci, Amerika na Fed a volby

31.10.2016 Na globálních trzích tento týden nejprve přitáhnou pozornost čísla z eurozóny. Dnes čekáme, že HDP za třetí kvartál skončí relativně slušným výsledkem - eurozóna by měla dál růst tempem 0,3 % mezikvartálně a meziročně jen kosmeticky zpomalit na 1,5 %. To by se mělo Evropské centrální bance líbit. A podobně tomu bude i s prvním odhadem inflace za říjen - počítáme s nárůstem na 0,6 %. To by měla být nejvyšší hodnota od dubna 2014, kdy právě pod vlivem rostoucí inflace zažily velice nepříjemné výprodeje eurové dluhopisy. V tuto chvíli budou trhy primárně čekat na to, zda dobrá čísla nakonec povedou ECB k oznámení ústupu od politiky QE. I když čísla tento týden budou dobrá, nebudou natolik silná, aby dala jednoznačný signál ohledně prosincového zasedání ECB. Škraloupem na jinak dobrém výsledku zůstane podle nás přetrvávající nízká jádrová inflace.
img

Neochota Iráku omezit produkci posílá ceny ropy k 50 USD/barel

27.10.2016 Cena ropy Brent se včera poprvé od začátku října ponořila pod 50 USD/barel. Hlavním důvodem patrně je, že plánovaná dohoda OPECu na omezení produkce ropy, ke které má dojít ve Vídni na konci listopadu, dostala tento týden povážlivé trhliny. Druhý největší producent ropy v rámci kartelu - Irák - se proti zářijové dohodě vcelku explicitně vymezil. Nejen, že se nechce podílet na omezení produkce ropy, ale dokonce má v plánu její navyšování (prý potřebuje prostředky na boj s Islámským státem).
img

Zpráva o stavu konjuktury: Po brexitu a předvolební nejistotě ani památky

25.10.2016 Týden do zasedání Fedu a dva týdny před americkými volbami to nevypadá s konjunkturou na obou stranách Atlantiku špatně. Alespoň touto řečí hovoří poslední údaje o podnikatelských náladách zveřejněné v posledních dnech v USA a eurozóně.
img

Němci mají strach z čínských investic

24.10.2016 Německo se chce začít aktivněji bránit čínským investicím, nebo lépe řečeno akvizicím - převzetím zaběhlých dobře fungujících podniků. Čínské investice v Německu sice vzhledem k HDP zatím nejsou nijak omračující (podobně jako v Česku činí méně než 1 % HDP), ale zaznamenávají v posledním roce nebezpečně rychlý růst (oproti roku 2015 narostly na osminásobek). Přísnější kontrolu přílivu čínských investic chce prosadit německý vicekancléř Sigmar Gabriel, který chce hledat celoevropské řešení. Čeho se Berlín bojí?
img

Konec intervencí záleží i na prosincovém rozhodnutí ECB...

21.10.2016  Mario Draghi si včera na tiskové konferenci nechal všechny možnosti otevřené. ECB nehlasovala ani o natažení ani o útlumu politiky QE (kvantitativního uvolňování). Trhy ale mezi řádky četly spíše lehce holubičí signál. Jednak díky tomu, že Mario Draghi de facto vyloučil možnost úplného ukončení QE ze dne na den. S tím sice na trhu prakticky nikdo nepočítal, ale ECB zatím “natvrdo? tuto variantu nevyloučila. Za druhé, přestože je spokojen s odolností ekonomiky eurozóny, ECB vnímá rizika současné prognózy vychýlená směrem dolů - k nižší inflaci a růstu.
img

Kdo je mocnější tržním hráčem: ECB nebo ratingové agentury?

20.10.2016  Jsou mezi námi ekonomové, kteří mají skutečně velkou moc. Patří k nim v tuto chvíli dva analytici kanadské ratingové agentury DBRS, kteří na začátku října přistáli v Lisabonu, aby provedli revizi portugalského ratingu. DBRS je relativně málo známou ratingovou agenturou. Patří ale ke čtveřici (spolu s Fitch, Moody?s a S&P), podle které se řídí Evropská centrální banka (ECB). Ta nakupuje dluhopisy (v rámci politiky QE) a akceptuje dluhopisy jako kolaterál (při dolévání likvidity), pouze když je alespoň jedna z ratingových agentur hodnotí investičním stupněm.
img

Blíží se období ještě aktivnější hospodářské politiky?

19.10.2016 Jednou z hlavních možností, jak se centrální bankéři snaží veřejnosti zprostředkovat myšlenky, jež se jim honí hlavou, jsou projevy na různých konferencích. To jsou zpravidla velmi bedlivě sledované události, neboť celkem často zazní i informace, kterými se snaží ovlivnit tržní očekávání ohledně nastavení měnové politiky v blízké budoucnosti. V poslední době je však z projevů představitelů hlavních centrálních bank v čele s Fedem cítit i jakési volání po změně v uvažování ekonomů. To vyplývá mimo jiné i z toho, že míra inflace v USA zůstává navzdory super uvolněným měnovým podmínkám (v historickém kontextu) a značnému oživení na trhu práce až nečekaně nízká (a hlavně se výrazněji nezvyšuje). Čerstvou připomínkou tohoto fenoménu budiž například včera zveřejněný zářijový pokles americké jádrové inflace.
img

Pojištění proti ukončení intervencí ČNB a silnější koruně zdražuje

18.10.2016 Kurzové zajištění proti ukončení devizových intervencí ČNB, jež braní koruně v posílení, je každým dnem dražší a dražší. Čeští vývozci, kteří nevystihli optimální prázdninovou dobu k tomu, aby se si ještě za levno zajistili kurz, si tak možná lámou hlavu co s tím a jaká budoucnost kurzu EUR/CZK, resp. exit ČNB z kurzového závazku, který trval tři roky, může vlastně v praxi vypadat. My jsme se pokusili nad budoucností koruny a politiky ČNB zamyslet ve včera vydané analýze (http://bit.ly/2djSmAe - je pro klienty pod heslem: forex2014), z níž se možná hodí vytáhnout několik bodů, které jsme opentlili o několik aktuálních dodatků (viz poznámky v závorkách)?
img

Janet Yellenová chce ekonomiku mírně “přehřát??

17.10.2016 Šéfka Fedu Janet Yellenová v pátek hovořila o tom, že je zapotřebí po hlubší krizi let 2008/2009 ekonomiku rozehřát, dříve než ji Fed začne znovu výrazněji chladit. Hlavně proto, aby se struktura ekonomiky vrátila do žádoucího normálu - tedy, aby například znovu vzrostly žádoucí výdaje na výzkum a vývoj nebo vzrostla participace na pracovním trhu (ochota pracovat nebo hledat si aktivně zaměstnání). S řadou závěrů se dá souhlasit, jen je třeba si uvědomit, že Spojené státy jsou již mimo recesi poměrně dlouhou dobu (přes 6 let).
img

Jak Evropa odolává nárůstu politické nejistoty?

14.10.2016  Globální politická nejistota podle studie ekonomů z Univerzity v Chicagu v posledních pěti letech vzrostla a je vyšší než v krizových letech 2008/2009. Steven Davis a jeho kolegové z Chicaga daly dohromady index globální politické nejistoty, který měří frekvenci negativních novinových zpráv ve vazbě na hospodářskou politiku v 16 největších světových ekonomikách. Souhrnný index (vážený HDP) vzrostl výrazně kvůli souběhu řady negativních faktorů - evropská migrační krize, brexit, nárůst podpory radikální pravice napříč EU, politická polarize v USA a výměna politické garnitury v Číně, která se možná v brzké době bude znovu opakovat. Politická nejistota nejen podle výzkumu ekonomů z Chicaga může ohrožovat hospodářský růst - vést “vystrašené? podniky a domácnosti k odkládání investic a spotřeby. Může ale nemusí, jak ukazuje například dosavadní zkušenost eurozóny z roku 2016. Přes výraznou kumulaci politických rizik (brexit, migrační krize) zatím není vidět, že by byl výrazně ohrožen hospodářský růst - podniky nijak zásadně neodkládají investice. Proč?
img

Číně znovu dochází dech - vývozy i dovozy prudce padají?

13.10.2016 Velice špatné výsledky hlásí čínský zahraniční obchod za měsíc září. Zdá se, jako by měl pokus o stabilizaci druhé největší světové ekonomiky opět velice krátký život. Vývozy propadly o výrazných 10 % a to především kvůli evropskému trhu. Ještě o něco znepokojivější je vývoj dovozů, které nehledě na vládní stimuly v září meziročně poklesly o necelá 2 %. Slabé dovozy ukazují na slábnoucí domácí poptávku. Zvláště znepokojivý je pokles dovozů některých důležitých komodit jako měď nebo železná ruda, které ukazují na slábnoucí investice.
img

Forex: Britská libra a mexické peso jako rukojmí politických spekulací

12.10.2016 Co má společného britská libra a mexické peso? Obě měny mají politický problém, který je při slabších fundamentech tlačí do kouta. V prvním případě je to brexit a v druhém je to Donald Trump.
img

Ruský prezident Putin se přidal k volání po dražší ropě

11.10.2016 Cena ropy Brent včera vystoupala na svá letošní maxima nad 53 USD/barel. Ta se přitom nachází takřka o 100 % výše, než lednové dno (27,10 USD/barel). Za růstem stojí komentáře ruského prezidenta Putina, který se připojil k výzvě “ke zmrazení či dokonce omezení? produkce ropy.
img

Hillary versus Donald - sázky na růst sazeb v tvrdé předvolební kampani klesají

10.10.2016  Čísla z amerického trhu práce neskončila daleko od odhadu trhů. Rozhodně však nedokázala překvapit tak pozitivně, aby zamíchala současnými sázkami trhů na růst sazeb v USA. Šance na růst sazeb v prosinci zůstávají těsně nad 60 % a po posledních číslech investoři možná ještě o něco méně věří růstu sazeb v listopadu. K tomu pravděpodobně přispívá větší vyostřenost předvolební kampaně. Donald Trump po poslední sérii výroků ztrácí podporu uvnitř republikánské strany a i proto byla včerejší druhá televizní debata s Hillary Clintonovou plná relativně ostrých osobních střetů.
img

Masivní výprodej libry pokračuje. V Asii byl pár GBP/USD dole o 6 % za dvě minuty

07.10.2016 Libra zůstává pod masivním tlakem. Zprávy o tom, že francouzský prezident a především německá kancléřka zpřísňují svou pozici vůči Británii, sebraly libře veškerou chuť k životu. K prudkému šestiprocentnímu propadu zdá se v hubenějším asijském obchodování přispěly automatické algoritmické obchodní systémy. Francouzský prezident a německá kancléřka se vzájemně shodli, že pokud si Británie (na základě posledních výroků Theresy Mayové) zvolí tvrdý brexit, nedá se jednoduše nic dělat? Bez volného pohybu osob, ale nejde čerpat výhody z přístupu na jednotný evropský trh se zbožím, službami a s kapitálem. Angela Merkelová také jasně říká, že vyjednávání nezačnou dříve, než bude aktivován článek 50 (Theresa Mayová slíbila do března 2017). Tvrdé vyjednávací pozice pravděpodobně povedou k tomu, že vyjednání celého systému nových obchodních dohod s EU zabere nějaký čas a v přechodném období mezi brexitem (asi polovina roku 2019) a novou obchodní dohodou se budou řídit obchodní vztahy pravidly WTO.
img

Dluhopisy pod plnou kontrolou centrálních bank

06.10.2016  Dluhopisy se dostávají pod tlak. Německý desetiletý dluhopis od začátku týdne ztratil víc než 1,5 % a podobně špatně si vede i jeho americký protějšek. Dluhopisy přitom v posledních týdnech vydržely bez mrknutí oka koukat na sílící akcie, dražší ropu a nárůst inflace v eurozóně na letošní maxima. Změnilo se jediné. Zprávy z ECB naznačují, že centrální bankéři v eurozóně aktivně přemýšlí nad tím, jak ukončit politiku QE (skupování aktiv, především dluhopisů z trhu). Poslední dny tak jenom potvrzují, do jaké míry jsou dnes skutečně centrální banky zásadním hybatelem trhů. Nejde ani tolik o to, jak moc jde nahoru inflace a cena ropy, ale spíše o to, jak si to přeloží ECB a zda bude uvažovat o tom, že změní měsíční nákupy dluhopisů z trhu (dnes 80 miliard euro/měsíc).
img

ECB vypustila pokusný balónek o útlumu QE, který může doletět na české území

05.10.2016 ECB vypustila pokusný balónek, který je sakramentsky důležitým signálem pro ČNB a vlastně vůbec všechny, kdo uvažují o tom, co bude se zafixovanou českou korunou příští rok. Podle agentury Bloomberg by mělo od jara docházet k postupnému utlumování měnové expanze, tak jak to před dvěma lety spustil. Konkrétně nekonkrétní “zdroje? z útrob ECB mluví o tom, že panuje shoda o útlumu nákupů dluhopisů o 10 mld. eur měsíčně. Připomeňme, že dnes ECB nakupuje do své bilance dluhopisy za 80 mld. měsíčně. Neboli pokud by “zdroje? měly pravdu a s útlumem se začalo v dubnu 2017, tak se s touto expanzivní politikou může skončit krásně do konce příštího roku.
img

Český průmysl údajně potřebuje vyšší “dovozy? cizinců, ty ale opět rostou

04.10.2016  Česká ekonomika trpí nedostatkem levné kvalifikované síly, který je třeba co nejrychleji vyřešit “dovozem? Ukrajinců. Toť výstupy debaty kapitánů průmyslu na strojírenském veletrhu v Brně. Přesněji řečeno podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy je zapotřebí “dovézt? nějakých 140 tisíc technicky kvalifikovaných pracovníků, přičemž premiér Sobotka získávání pracovníků ze zemí nám kulturně blízkých údajně podporuje.
img

Hořká pilulka pro libru: Británie aktivuje proces vystoupení z EU do března 2017

03.10.2016 Theresa Mayová, nová britská premiérka, konečně načrtla trhům cestovní mapu k brexitu. Vyšla tak do velké míry vstříc tlaku evropských politiků, kteří chtěli, aby Británie co nejdříve vyložila na stůl karty a začala jednat. Theresa Mayová chce tedy nakonec jednat až překvapivě rychle. Článek 50 (startující oficiální 2leté jednání o brexitu) chce aktivovat nejpozději do března 2017 a vystoupit z Unie pak logicky plánuje v roce 2019. Navíc se zdá, že startovací pozicí ve vyjednáváních bude tzv. “tvrdý brexit? - prioritou Mayové podle posledních slov bude převzít plnou kontrolu nad migrační politikou a tím pádem pravděpodobně do velké míry obětovat dnešní volný přístup na jednotný evropský trh. I když ve hře je velice mnoho neznámých a pozice se mohou během jednání měnit, scénáře rychlého “tvrdého brexitu? se řada britských podniků obává. I když se podnikatelské nálady v Británii po prvotním šoku z výsledku referenda rychle oklepaly (tento týden dostaneme první zářijové odhady), může je rychlý start tvrdých jednání o brexitu (uprostřed francouzské předvolební kampaně) zase pokazit. To bezesporu nejsou nijak příznivé zprávy pro libru.
img

ČNB natahuje pevný závazek, zůstává ve vleku ECB

30.09.2016 Česká národní banka posunula tvrdý závazek intervenovat proti koruně o jeden kvartál. Garantuje tedy trhům, že nevypne intervence dřív než po konci března 2017. Rizika prognózy jsou ale vyrovnaná a ČNB proto nevidí důvod k tomu oddalovat ukončení intervence někdy “okolo poloviny roku 2017?. Náš hlavní scénář - opuštění intervencí ve třetím kvartále - je tak stále nejpravděpodobnější. Domácí ekonomice v tuto chvíli věříme a hlavním důvodem k dalšímu oddálení exitu by mohly být externí faktory - konkrétně ECB, pokud by se rozhodla dál natahovat tisk peněz (politiku QE).
img

Schyluje se k návratu OPECu?

29.09.2016 Zástupci producentů ropy sdružení v OPECu se v Alžíru dohodli na koordinovaném omezení produkce. Podle dosud známých informací by mělo jít o snížení produkce o cca 250-750 tisíc barelů denně. Prozatím sice šlo jen o neformální jednání či konzultace (jak uvedl saúdskoarabský ministr pro ropu al-Falih), nicméně i tak je na trzích jejich dopad více než patrný. Cena ropy Brent po nečekaných zprávách vzrostla včera odpoledne asi o 7,5 % a dostala se do blízkosti 49 USD/barel.
img

Prezidentská debata v USA naznačila kultivaci rétoriky na obou stranách

27.09.2016 První ostře sledovanou debatu prezidentských kandidátů v USA máme za sebou. Kdo byl podle trhů vítěz? Soudě podle reakce mexického pesa, které po debatě posílilo o 2 %, to vypadá na Hillary Clintonovou. Ale raději si počkejme na dnešní otevření amerických trhů, které jsou přece jenom směrodatnější než ty asijské.
img

Mario Draghi startuje politické turné, ropa sleduje schůzku v Alžíru

26.09.2016 Šéf ECB Mario Draghi vyráží tento týden na politické turné. Navštíví Brusel a Berlín. V pondělí ho budou zpovídat poslanci v Evropském parlamentu a ve středu poslanci Bundestagu (zde neveřejně). Cíl se zdá být podle posledních výroků přicházejících z ECB jasný. Mario Draghi je přesvědčen, že centrální bankéři toho již o moc víc pro návrat inflace k cíli udělat nemohou. Opakuje proto čím dál hlasitěji, že míč je na straně národních vlád.
img

Averze k riziku klesá, delší výnosy však překvapivě také

23.09.2016 Tento týden zatím pro trhy znamená vítanou úlevu. Americký Fed přes veškerou jestřábí rétoriku z posledních týdnů zůstává opatrný. Akcie tedy rostou (v USA od začátku týdne o 2 %) a klesá tržní napětí - index strachu VIX spadl za poslední dva dny velice prudce do blízkosti letošních minim.
img

Fed neriskoval a úroky nezvýšil - utažení kohoutku do konce roku je ale ve hře

22.09.2016 Americká centrální banka nezariskovala a raději vyšla vstříc očekáváním trhů a ponechala úrokové sazby beze změny. Na druhou stranu však Fed v úterý v noci vyslal do světa také jestřábí signály, které je třeba brát pro následující týdny v úvahu. Mezi ty patří jednak fakt, že tři z deseti členů vedení Fedu zvedli ruku pro zvýšení úroků a jednak výrok v komentáři FOMC o přibližně vyrovnaných makroekonomických rizicích. Připomeňme, že tato fráze se objevila v komentáři FOMC již před zvýšením úroků na konci minulého roku. Kromě toho pak sama šéfka Fedu Janet Yellenová vyzdvihla, že drtivá většina členů vedení americké centrální banky stále počítá s jedním zvýšením úroků do konce tohoto roku a ona se s tímto názorem ztotožňuje.
img

Fed úroky večer nezmění, ale hlasování členů FOMC naznačí co bude dál?

21.09.2016 Dnes po ránu Bank of Japan překvapila trhy. Nesnížila hlouběji do záporu depozitní sazbu a ani nezměnila politiku kvantitativního uvolňování (chce i nadále ročně tisknout 80 bilionů yenů). Oznámila ale, že hlavním cílem se v tuto chvíli stává výnosová křivka - centrální banka se rozhodla cílovat desetiletý výnos, který chce udržovat poblíž nuly. Pro část trhu to bylo překvapivé a yen v reakci na oznámení na frontě s dolarem ztratil zhruba procento.
img

Forint díky fundamentům sílí a maďarské dluhopisy jsou díky chytré politice MNB dražší

20.09.2016 Maďarský forint včera vyšplhal na půlroční maxima a nechybělo málo a dostal se na nejsilnější hodnoty za poslední dva roky. Pachatelem silného forintu nejsou tentokrát nic jiného než zlepšující se makro-fundamenty maďarské ekonomiky, které v pátek ocenila agentura S&P tím, že Maďarsku zvedla rating. Pozitivní zprávy tohoto typu však nemusí končit, neboť 4. listopadu by nad maďarským ratingem měla vynést ortel také agentura Moody?s, a protože jako jediná drží rating nesmyslně ve spekulativním stupni, tak se vláda v Budapešti možná dočká dalšího vylepšení hodnocení schopnosti splácet dluhy.
img

Trh vyhlíží Fed, ale v závětří číhá Bank of Japan

19.09.2016 Vrcholem tohoto týdne bude nepochybně vyhlížené zasedání Fedu, avšak potenciálně neméně důležitou událostí bude také zasedání Bank of Japan. Tato centrální banka patří spolu s Fedem, ECB a částečně i Bank of England mezi nejdůležitější instituce ovlivňující ceny na globálních trzích. Výsledek jednání Bank of Japan (BOJ) přitom bude tentokrát atraktivní hned ze dvou důvodů: zaprvé BOJ sama avizovala, že svoji politiku bude revidovat a za druhé výstupy z jejího zasedání trhy pocítí ještě před tím, než skončí jednání FOMC a šéfka Fedu Yellenová předstoupí ve středu večer před novináře.
img

Český dluh v rukou zahraničních hráčů roste

16.09.2016 Zdá se, že poslední várka dat z USA rozhodla. Po vystoupení centrální bankéřky Brainardové z FOMC z počátku týdne a včerejším slabém průmyslu i maloobchodu již nevěříme, že se Fed rozhoupe ke zvýšení sazeb již příští týden, ale spíš si počká na prosinec. Je zajímavé, že změny sázek na zářijový růst sazeb nijak výrazně nezahýbou dvouletými americkými sazbami, které odrážejí střednědobé sázky na utahování měnové politiky.
img

Blíží se konec “zlatých časů? německého bundu?

15.09.2016 Dluhopisy upadly v posledním týdnu v nemilost. Německý bund za poslední týden ztratil skoro 2 % a jeho výnos se poprvé od června vyhoupl zpátky do kladných hodnot. Stává se z jednoho z nejvýnosnějších aktiv posledních let konečně “horký brambor?, kterého se investoři budou těžko zbavovat?
img

Šéf ČNB Rusnok říká, že na exit z intervencí to vypadá ve druhé polovině 2017

14.09.2016 Zdánlivě mrtvý trh s korunou žije a to hezky pod povrchem na straně forwardů EUR/CZK, které od konce prázdnin již nesedí pod intervenční hranicí 27,00, ale díky spekulacím se tlačí daleko níže. S blížícím se koncem roku narůstají úvahy, že centrální banka vypne intervenční režim překvapivě brzo - tedy v horizontu týdnů či měsíců po Novém roce. K takovému scénáři jsme byli poměrně skeptičtí a včerejší výroky samotného guvernéra ČNB Rusnoka nám dávají za pravdu, resp. jdou ještě o něco dále.
img

Poslední holubičí intervence Fedu napovídá, že k růstu úroků v září nedojde

13.09.2016 Současný stav ekonomiky neposkytuje přesvědčivé důvody k preventivnímu utažení měnové politiky, říká na poslední chvíli před zářijovým zasedáním Fedu členka jeho úzkého vedení L. Brainardová. A má recht, dodává nobelista a hlavní obhájce současné hospodářské politiky americké vlády Paul Krugman v liberálně-levicovém New York Times. To vše jen pár hodin poté co si republikánský kandidát Donald Trump kopne do Fedu, když řekne, že dělá to, co chce (prezident) Obama. Tedy jestli se americká centrální banka nechtěla stát součástí předvolební kampaně v USA, tak se jí to zjevně nepovedlo.
img

Fed a ECB spouští studenou sprchu

12.09.2016 Konec uplynulého týdne přinesl na trhy rychlou změnu počasí. Jako kdyby se investoři chtěli všeho zbavit. Akcie v USA propadly o 2,5 %, ropa o 4 % a výnosy dluhopisů vzrostly v USA i v Německu přibližně o 8 bps. Výnos německého desetiletého bundu se tak poprvé od července dostal do kladných vod. Co se vlastně stalo?
img

ECB zvyšuje pravděpodobnost ukončení intervencí ČNB

09.09.2016  Evropská centrální banka naplnila naše očekávání a rozhodla se v září s měnovou politikou nehýbat. Zásadní zprávou pro český trh je, že ECB dál počítá s ukončením QE (přímého tisku peněz) v březnu 2017. Mario Draghi dokonce vyloučil, že by se o natažení QE centrální bankéři tentokrát vůbec bavili. To otevírá dveře také k ukončení intervencí v Česku v polovině příštího roku.
img

Co dnes čekat od ECB?

08.09.2016 Dnešní den patří ECB. Značná část trhu počítá s tím, že centrální bankéři natáhnou politiku kvantitativního uvolňování (QE) za horizont března 2017. My jsme opatrnější a v hlavním scénáři (pravděpodobnost 60 %) předpokládáme, že ECB dnes trhy zklame a ponechá měnovou politiku bez výraznějších změn.
img

Firmy v USA před volbami ztrácejí optimismus, Fed však hovoří o růstu úroků dál

07.09.2016 Americké firmy - jedno zda z průmyslu či z oblasti služeb - jakoby ztrácely dobrou náladu. Alespoň touto řečí hovoří velmi důležité indexy podnikatelských po zkratkou ISM.
img

Trh s ropou vstřebává další slovní intervence producentů

06.09.2016 Ceny ropy zažily včera pořádnou jízdu. Společné prohlášení “ministrů pro ropu? z Ruska a Saúdské Arábie (SA) o spolupráci při stabilizaci trhu s ropou, k němuž došlo na pozadí konference zemí G20, poslalo ceny ropy nejprve prudce vzhůru (asi o 6 %). Následně však cena ropy poklesla takřka ke “startovacím úrovním? (asi 47 USD/barel).
img

ECB může tento týden trhy zklamat

05.09.2016 Zatímco uplynulý týden patřil číslům z amerického trhu práce, která nechávají ve hře zářijový růst sazeb Fedu, tento týden bude ve znamení ECB. Značná část trhu počítá s tím, že Evropská centrální banka se může odhodlat natáhnout politiku kvantitativního uvolňování (QE) za horizont března 2017. My zatím dál spíše věříme tomu, že zářijové zasedání žádnou výraznější změnu v nastavení měnové politiky nepřinese. Proč?
img

Srpnová data z amerického trhu práce jako brána pro zářijový růst sazeb Fedu

02.09.2016 Už už to vypadalo, že misky makroekonomických vah se začínají přiklánět růstu amerických sazeb na zářijovém zasedání Fedu. Včera ale dorazilo jedno velmi slabé a navíc i velmi důležité číslo. Byl jím předstihový index podnikatelské nálady v americkém průmyslu - ten nejenže propadl pod kritickou hodnotu 50ti bodů, jež odděluje expanzi od kontrakce, ale navíc se i zhoršil v důležitých dílčích složkách jako jsou nové objednávky či zaměstnanost.
img

Co čekat od ECB po nízké inflaci?

01.09.2016 První odhad inflace v eurozóně týden před zářijovým zasedáním moc radosti centrálním bankéřům ve Frankfurtu nepřinesl. Zůstal na nízkých 0,2 % (meziroční růst) a zaostal jak za naším, tak tržním očekáváním. Inflaci sice pomalu začíná tlačit vzhůru odeznívání nízkých cen ropy (které by ji ke konci roku mohlo pomoci nad 1 %). Bohužel ale v srpnu znovu poklesla jádrová inflace - očištěná právě o ceny pohonných hmot, energií a potravin (na 0,8 %). Ta je přitom barometrem klíčových inflačních tlaků z reálné ekonomiky. Co v tomto světle čekat na zářijovém zasedání?
img

Proč dolar zaostává za výkony z roku 2015?

31.08.2016 Americký dolar dál pomalu zpevňuje. Těžko se ale ubránit dojmu, že oproti konci roku 2015 (kdy se čekalo na první růst sazeb Fedu) nepředvádí žádné zázraky. Vyšší sázky na růst amerických sazeb v tomto roce po vystoupeních Yellenové a Fischera ho zatím nepouštějí ani do blízkosti 1,1000 EUR/USD a oproti úrovním z konce roku 2015 je dolar o více než 5 % slabší. Proč?
img

Čína zatím odolává vidině vyšších amerických sazeb

30.08.2016 Provádět nezávislou měnovou politiku v dnešním globalizovaném světě je velice těžké. Jak trefně ukazuje francouzská ekonomka Helene Reyová (http://bit.ly/2bWsf0F), pokud necháte přes hranice volně proudit kapitál, máte velice malou kontrolu nad domácími finančními podmínkami. Přebíráte měnové podmínky největších měnových oblastí, zejména dolaru, popřípadě eura. Politika Fedu tak neurčuje měnové podmínky pouze v USA, ale je hlavním hybatelem globálních měnových podmínek - dostupnosti peněz od Pekingu přes Ankaru po Rio De Janeiro. Zdražující dolar je proto teoreticky rizikem pro řadu ekonomik, které mají ve skříních skryté kostlivce v podobě rychle narostlého dluhu. Na prvním místě je to Čína, která v lednu po prvním zvýšení amerických sazeb (v tomto cyklu) ztratila na akciových trzích přes 30 %.
img

Jak pravděpodobný je zářijový růst sazeb?

29.08.2016 Janet Yellenová v Jackson Hole nenechala nikoho na pochybách. Zářijový růst sazeb je velice vážně ve hře. Podle jejích slov se přes pomalejší růst ekonomiky stále vylepšuje trh práce, a to je hlavní argument pro další růst sazeb. V podobném duchu se v uplynulých týdnech vyjádřili i její nejbližší spolupracovníci uvnitř Fedu - Wiliams ze San Francisca i Dudley z New Yorku. V pátek navíc vyslal jestřábí signál i druhý muž Fedu - viceprezident Stanley Fischer. V rozhovoru pro stanici CNBC připustil, že sazby mohou růst již v září a mohou klidně do konce tohoto roku vzrůst vícekrát. Vše záleží jen na příchozích datech?
img

Začne dnes v 16:00 Yellenová dláždit cestu pro další zvýšení sazeb Fedu?

26.08.2016 Začne dnes šéfka Fedu J. Yellenová dláždit cestu k zářijovému zvýšení úroků v USA? Po pravdě řečeno, přeložený název její přednášky v Jackson Hole - “Měnově-politický vercajk Fedu? - tomu moc nenapovídá. Takže odpoledne přibližně ve čtyři hodiny se dozvíme víc.
img

Ifo se po brexitu znovu vzpamatuje

25.08.2016 Po včerejší nadílce ukazatelů PMI dnes přichází na řadu neméně sledovaný číslo za Německo, a sice Ifo. Vzhledem k tomu, jak je populární a jak dobře dokáže indikovat směr německé ekonomiky, je velmi pravděpodobné, že jeho výsledek neunikne pozornosti ani finančních trhů. Ty si v poslední době už zvykly na panující pozitivní očekávání a případná horší čísla „připisují“ na list argumentů, proč by měla ECB prodloužit svoje velkorysé QE a dále tak prodlužovat období záporných výnosů u kvalitních dluhopisů. Sem se dá zařadit indikované snižování cen výrobců v eurozóně vyplývající z PMI, nicméně dnešní Ifo by vzhledem k očekávanému slušnému výsledku mělo vyznívat přesně opačně. Červencové Ifo sice až tak neoslnilo, ale přesto jeho úroveň byla poměrně silná, a to jak z pohledu aktuálního hodnocení situace firem, tak jejich dalšího očekávání. Minulé zklamání šlo navíc připsat i v té době aktuálním obavám z brexitu, které se, jak se zdá z dalších měkkých a dokonce i prvních tvrdých dat, jaksi nematerializuje. A nakonec vlastně ani v samotné Británii. Realita prozatím naplňuje očekávání těch, kteří přicházeli s po-brexitovými tragickými scénáři, a tak i Ifo by se mohlo z prvního drobného „šoku“ otřepat. Zvlášť, když německým firmám rostou zakázky, narážejí na své výrobní kapacity a potýkají se s nedostatkem zaměstnanců. Ifo by tedy mělo spíše potěšit a tak trochu i pomoci euru, což nejspíše zase nepotěší ECB, která by asi raději viděla euro slabší.
img

Optimismus mezi evropskými firmami opět narůstá

24.08.2016 Nejnovější zprávy o náladách mezi firmami v eurozóně potvrzují, že strach z rizik a nejistot z dalšího vývoje evropské a světové ekonomiky vzal prozatím za své. Index nákupních manažerů za eurozónu dopadl veskrze příznivě, i když za celkovými výsledky se vždy dá najít nějaké to ale. Začněme ale popořádku. Brexit evropské firmy neděsí a ty se tak dívají na další vývoj vcelku optimisticky. Zvláště tedy ve službách, kde nyní silně roste poptávka, zatímco v průmyslu naopak zpomaluje, nicméně i PMI za průmysl zůstává stále relativně vysoko nad padesátkou a ukazuje, že boom průmyslu pokračuje, i když s menší intenzitou než doposud. A nyní jsou na řadě zmíněná ale.
img

Euro dále zatlačuje strach z italského referenda a hospodářských dopadů brexitu

23.08.2016 Euro si v poslední době vůbec nevede špatně a například proti dolaru se šplhá na předbrexitové úrovně. Co je za tím?
img

Rétorika Fedu dále přitvrzuje, trh vyhlíží páteční vystoupení Janet Yellenové

22.08.2016 Rétorika Fedu dále přitvrzuje, jakoby ani nebyly v USA volby za rohem. O víkendu to byl druhý muž americké centrální banky Stanley Fischer, který vyslal celkově již čtvrté jestřábí varování během uplynulého týdne. Po této dělostřelecké přípravě trhy ještě více upřou pozornost k pátečnímu vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové na každoročním sletu centrální bankéřů v americkém Jackson Hole.
img

Přeceňují trhy ECB?

19.08.2016 ECB má podle zápisu z červencového zasedání hned několik důvodů ke spokojenosti a teoreticky by tak v září nemusela spěchat s novým uvolňováním měnových kohoutů.
img

Superrozpolcený Fed drží naděje na růst sazeb v tomto roce?

18.08.2016 Zdá se, že americký Fed už dlouho nebyl tak názorově rozpolcený. Podle zápisu z posledního zasedání v něm existují alespoň tři různé názorové skupiny. První si myslí, že s dalším růstem sazeb je lepší počkat na silnější výkon ekonomiky a inflační tlaky. Bojí se, že vyšší sazby v tuto chvíli ohrozí relativně slabou investiční aktivitu. Druhá je naopak přesvědčená o tom, že pravý okamžik na zvyšování sazeb již nastal - nezaměstnanost poklesla pod svoji přirozenou míru, inflace tedy může překvapit rychlejším nástupem a pro ekonomiku je proto lepší sazby začít zvyšovat hned a postupně. Zvlášť když se ukazuje, že americký výhled se po brexitu nijak zásadně nemění. A třetí skupina je někde mezi tím. Věří, že čas na růst sazeb může v nejbližší době dozrát, ale takticky chce raději počkat na další silnější čísla.
img

Fed straší s růstem sazeb, co by to znamenalo pro ECB a ČNB?

17.08.2016 Americký Fed včera zastavil rozběhlou párty na trzích a připomněl, komu investoři do velké míry vděčí za dobré výkony akcií. Centrálním bankám a předpokladu, že peníze zůstanou ve vyspělých ekonomikách super-levné nebo budou v některých případech ještě levnější. Tento předpoklad včera znejistěl vlivný šéf newyorského Fedu William Dudley, který jinak vystupuje převážně jako holubice. V televizním rozhovoru znovu vrátil do hry možný růst sazeb v Americe již na zářijovém zasedání. S tím dnes trhy prakticky nepočítají - dávají mu pravděpodobnost pouhých 20 %. Co by takový nečekaný krok znamenal pro ECB potažmo pro Českou národní banku (ČNB)?
img

Konjunktura ve střední Evropě zůstává slušná a ČR se trendu nijak nevymyká

16.08.2016 Růstová data napříč střední Evropou reprezentovaná výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrzují, že regionální ekonomiky se nacházejí v dobré kondici, přičemž strašák jménem brexit se v tvrdých datech u nás a v okolních zemích prozatím nijak neprojevil.
img

Trojlístek amerických akciových indexů poprvé od roku 1999 společně zdolal nová maxima

12.08.2016 Americké akciové trhy včera zdolaly nová maxima. Navíc poprvé od roku 1999 se to trojici hlavních indexů (Dow Jones, S&P 500, NASDAQ) povedlo naráz. Přitom jako by v současné letní pohodě nepřicházely nijak zásadní informace. Investoři ale pravděpodobně přehodnocují některá z dosavadních rizik. Ať už je to slabá Čína, problémy emerging markets, post-brexitová politická nákaza nebo potíže italských bank platí jedno - rizika dál zůstávají na stole, ale investoři je nevnímají jako bezprostřední hrozbu. Pozornost se tak stáčí zpět k známé skutečnosti - akcie sice vypadají v historickém porovnání draze, ale je to nic proti dluhopisům, které jsou díky politikám centrálních bank super-drahé.
img

Idylka pro ruský rubl možná skončí - ozývá se Krym a ropě se příliš nedaří

11.08.2016  Nebýt nešťastného začátku roku, který odnesly téměř všechny emerging markets, zažívá ruský rubl letos až nečekaně klidné období. Idylka však nemusí trvat věčně. Na vině mohou být jak ceny ropy, tak opět politika s odstínem ukrajinsko-ruského konfliktu.
img

Výnosy španělských a italských dluhopisů atakují historická minima

10.08.2016 Evropské akcie dál rostou. Pro eurové investory je přes řadu rizik jednoduše těžké akciový trh opustit primárně proto, že výnosy “bezpečných? dluhopisů jsou dál nebezpečně nízko. Přes opatrný návrat inflace v eurozóně do kladných vod se výnos německého desetiletého dluhopisu dál pohybuje okolo -0,10 %.
img

Roční výročí čínské devalvace se blíží a jüan si dál vesele slábne

09.08.2016 Pozítří tomu bude přesně rok, kdy Čína šokovala globální finanční trhy a nečekaně devalvovala svoji měnu. Jüan sice 11. srpna 2015 oslabil jen o méně než 2 %, avšak viděno z perspektivy ročního výročí devalvace jsou jeho kumulativní ztráty viditelně vyšší.
img

Silná čísla z trhu práce zamotají Fedu hlavu, pozornost se upíná k Jackson Hole

08.08.2016 Silná čísla z amerického trhu práce vrací do hry růst úrokových sazeb v USA v tomto roce a dokonce možná již v září. I když největší světová ekonomika rostla v druhém kvartále pomalu (1 % mezikvartálně anualizovaně), trh práce jede dál naplno. V červenci vzniklo 255 tisíc nových pracovních míst a mzdy rostly nejrychleji od roku 2009 (2,6 % meziročně). Řada členů vedení Fedu proto může před zářijovým zasedáním stále zvažovat další zvýšení úrokových sazeb, byť podle trhů je tato šance stále velmi nízká. Trhem implikovaná pravděpodobnost zářijového růstu Fed sazeb i po silných číslech nepřesáhla v pátek 18 %. Proč trhy nemají zatím chuť vsadit si na vyšší sazby?
img

Dlouho očekávané stres-testy evropských bank konečně uzřely světlo světa

01.08.2016 V pátek v deset hodin večer EBA zveřejnila tolik očekávanou zprávu o stres-testech vybraných velkých evropských bank. Trhy tak po dvou letech dostaly do rukou další ekonomické cvičení, které mělo odpovědět na to, co se stane s velkými bankami v Evropě poté, co se ekonomika Unie propadne do recese a propadne se trh akcií i nemovitostí. Do jisté míry je to obdoba cvičení, které pravidelně provádí i ČNB, ovšem s tím rozdílem, že stres-test pořádaný v ČR vychází z mnohem méně příznivých parametrů. Stačí si srovnat rozdíl mezi hloubkou propadu HDP, inflace, akciového a realitního trhu. Evropský test tedy nebyl až tak dramatický, jak se občas ozývá. Druhý fakt, který výsledky testů řekněme relativizuje, jsou použité kladné úrokové sazby. Nyní, kdy HDP eurozóny slušně roste a ECB stále zalévá trh novými eury a sráží tak mj. výnosy státních dluhopisů, by v negativním scénáři sazby po celé křivce navzdory skutečné deflaci měly vzrůst. Jistě, averze k riziku by se změnila, ale nevyvolal by takový scénář ještě větší poptávku po méně rizikových aktivech, jako jsou státní dluhopisy? No třeba ne? A aby obrázek o vypovídající schopnosti nejnovějších testů byl úplný, můžeme snad doplnit, že se cvičení neúčastnily portugalské a řecké banky a také, že oproti roku 2014 se testů zúčastnila méně než polovina bank.
img

Trhy vyhlíží HDP v eurozóně i v USA a zátěžové testy italských bank

29.07.2016 Dnes čekáme silnější čísla z USA a na druhé straně Atlantiku o něco slabší hospodářské výsledky eurozóny. Navíc EU dnes zveřejní zátěžové testy velkých evropských bank, které mají potenciál znovu uvést do varu především italský a portugalský bankovní sektor. Celkově by tak z konce týdne mohl těžit spíše americký dolar, který se může pokusit otočit lehkou defenzivu nastartovanou posledním zasedáním Fedu.
img

Fed si večer pootevře komunikační vrata k zářijovému zvýšení úroků

27.07.2016 Už dlouho se Fed nemohl přát hezčí počasí na signalizaci zvýšení úroků - posuďte sami: míra nezaměstnaností pod 5 %, akcie na historických maximech, ceny nemovitostí čtvrtým rokem rostou a jádrová inflace kotví na dostřel 2% cíle. Přepíše tedy za této konstelace dnes vedení americké centrální banky (FOMC) své hodnocení americké ekonomiky takovým způsobem, že bude prakticky všem jasné, že se příště - tedy 21. září - dočkáme dalšího zvýšení oficiálních úrokových sazeb o 25 bazických bodů? Tak čitelný Fed večer asi nebude. Mezi řádky by nicméně mělo být zřejmé, že FOMC otevírá komunikační vrata k tomu, aby úroky v září mohly být bez velkého překvapení zvýšeny. Tedy samozřejmě pokud bude Fed chtít, resp. data a vnější okolí mu to dovolí.
img

Trhy začínají sázet na podzimní růst sazeb Fedu

26.07.2016 Trhy nastartovaly poklidně týden, ve kterém nás čeká nejprve zasedání Fedu a na konci zátěžové testy evropských bank. Plíživě však narůstají sázky na podzimní růst amerických úrokových sazeb. A mohou podle nás narůstat i nadále. První post-brexitová čísla totiž ukazují, že přes nárůst nejistoty má referendum negativní dopad zatím pouze na Británii. Nákaza v kontinentální Evropě je minimální a to je dobrá zpráva i pro americkou ekonomiku. Ta navíc podle dostupných čísel v druhém kvartále zrychlila a poroste podle našeho odhadu v druhém kvartále asi o 3 %.
img

Eurozóna se po Brexitu drží dobře, co přinesou bankovní testy?

25.07.2016 Británie podle prvních post-brexitových čísel krvácí - nálada mezi podniky v sektoru služeb je nejnižší od roku 2009 a nové objednávky i výroba zaznamenaly historicky vůbec nejprudší propad. Eurozóna naopak odolává překvapivě dobře - podnikatelská nálada se zhoršila v červenci jen kosmeticky a ve dvou největších ekonomikách se dokonce sentiment vylepšil. Otázka je, zda nám podobný obrázek vydrží i v nadcházejících měsících?
img

ECB si počká na první post-Brexitová čísla

21.07.2016 Co dnes čekat od ECB? Zatím pravděpodobně žádnou revoluci, ale vzkaz by měl být jednoznačně holubičí a centrální bankéři mohou řinčet zbraněmi. Proč ECB v tuto chvíli zůstane stát na místě? Je jasné, že Brexit bude mít na ekonomiku eurozóny negativní dopad, ale nikdo v tuto chvíli neví jak velký. Sama ECB očekává spíše mírnější nákazu z Brexitu - do půl procentního bodu kumulativně v následujících třech letech. My si v tomto ohledu dokážeme představit i negativnější scénáře. Zatím ale nejsou k dispozici žádná významnější post-Brexitová čísla kromě spotřebitelské důvěry (ta v Británii zaznamenala nejhlubší propad za posledních 21 let, ale v eurozóně ale přes pokles zůstává relativně vysoko).
img

Turecké riziko by časem měly zastínit znovu italské banky

19.07.2016 V pondělí se snesla na hlavu tureckého prezidenta Erdogana vlna kritiky za zneužití potlačeného puče ke koncentraci moci a k vyřizování účtů se starými nepřáteli. Trhy ale jednají cynicky a spíše ocenily rychlé zažehnání nového zdroje geopolitické nestability. I když se Turecko dál zjevně odklání od Evropské unie a západu, investoři to zatím nečtou jako zásadní hrozbu pro ostatní evropské ekonomiky.
img

Bude dnes Bank of England preventivně hasit Brexit snížením úroků?

14.07.2016 Kvartální výsledková sezóna ještě ani pořádně nezačala a akciové trhy stále rostou jako z vody. Pro akcie Brexit jako kdyby neexistoval a klíčové indexy (včetně emerging markets) dokonce ignorují, že se ropě příliš nedaří. Averze k riziku tedy klesá, ale s ní překvapivě nejde ruku v ruce pokles zájmu o bezpečná aktiva v čele s vládními dluhopisy.
img

Nová britská premiérka uzavírá kauzu Brexit, na řadě jsou zisky firem?

12.07.2016 A je po Brexitu. Tedy ještě úplně ne - chce to ještě, aby libra smazala své ztráty, a pak opravdu můžeme konstatovat, že britské referendum již trhy opravdu nebere. Hitem bude zase něco jiného - třeba začínající výsledková sezóna firem.
img

Americká makro data a italské banky by měly zastínit vyčpělé téma Brexit

04.07.2016 Zatímco v předvečer okurkové sezóny finanční média stále nechtějí opustit atraktivní téma Brexitu, tak globální trhy se již dívají dále. Kauza sporu o rekapitalizaci italských bank a americká data z trhu práce mohou být tím, co Brexit konečně vytlačí z výsluní.
img

Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají

01.07.2016 ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
img

Brexit: Trhy se oklepaly z paniky, začíná vyčkávání

30.06.2016 Po prvotním šoku z Brexitu napětí z trhů opadává. Akcie šly včera v Americe i v Evropě opět vzhůru a v Británii dokonce zcela smazaly post-brexitové ztráty. Na druhou stranu britským akciím do velké míry pomáhá libra, která je na frontě s eurem stále o zhruba deset procent slabší. Na devizových trzích navíc dál přetrvává silná poptávka po “bezpečném? yenu a výnosy německého desetiletého dluhopisu zůstávají v předtuše agresivnější ECB v záporu. Jak tedy číst současnou situaci na trzích?
img

Černé pondělí pro Anglii: vypadla na euru s Islandem a ještě přišla o rating AAA

28.06.2016 Agentury S&P a Fitch jakoby tušily, jak bídný výkon podá Anglie v osmifinále s Islandem a ještě před včerejším zápasem jí snížily exkluzivní rating AAA. Škarohlídi pak věští, že angličtí fanoušci sepisují na Facebooku petice za opakování nepovedeného zápasu.
img

Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit: Co čekat v den D

23.06.2016 Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají. Britské akcie za poslední týden přidaly přes 5 % a libra je na frontě s eurem nejsilnější od začátku měsíce a s dolarem od začátku roku.
img

Brexit jako startér evropské nákazy?

20.06.2016 Začíná týden, ve kterém je na stole řada důležitých událostí, ale lví díl pozornosti přitáhne pouze jedna - čtvrteční britské referendum o setrvání v Unii. Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují, že sice tábor za setrvání v EU lehce posílil, rozdíly ale zůstávají velice malé. Odchod Británie z EU přes poslední zisky libry (za dva dny přes 2,5 %) tak zdaleka není mimo hru. Co by to následně znamenalo pro ekonomiku EU a eurozóny?
img

Delikátní rozhodování Fedu o trhem zpochybňované trajektorii růstu úrokových sazeb

15.06.2016 V historickém okamžiku, kdy se výnos německého desetiletého dluhopisu alias Bundu dostal poprvé pod nulu, se schází vedení americké centrální banky k jednání, jak usměrnit plánované utahovaní měnové politiky v USA.
img

Evropské trhy čeká na konci června politická detektivka

10.06.2016 Konec června bude v Evropské unii připomínat politickou detektivku. A trhy by to měly čím dál více brát v potaz. Za necelých čtrnáct dní nás čeká hlasování o Brexitu a pokud zůstanou průzkumy tak vyrovnané jako dnes nebo zastánci odchodu Británie z EU ještě posílí, tržní napětí pravděpodobně vzroste. I když libra již od začátku roku ztratila skoro 7 %, na ostatních trzích napětí zatím tolik cítit není. Implikovaná volatilita na britském nebo německém akciovém trhu zůstává oproti úrovním z počátku roku relativně nízká.
img

Oslavme spolu s ČNB návrat mzdové Phillipsovy křivky do české ekonomiky!

07.06.2016 Podobně jako třeba v Maďarsku, tak i česká ekonomika se konečně po dvou recesích dostala do pozitivní spirály, kdy rychlejší růst mezd podporuje vyšší soukromou spotřebu a naopak. Alespoň tímto jazykem promluvila včerejší tvrdá data o růstu mezd a maloobchodních tržbách.
img

G7 se neshodne, zda je třeba podpořit světovou ekonomiku

27.05.2016 Setkání lídrů zemí G7 potvrdilo rozdílný pohled na světovou ekonomiku z Japonska na straně jedné a z Evropy a z USA na straně druhé. Zatímco evropská ekonomika na začátku roku rostla překvapivě svižně, Japonsko stagnuje a snaží...
img

Čínský masakr pokračuje, juan krvácí

07.01.2016 Čína zažila nejkratší obchodní den v celé 25-ti leté historii svého akciového trhu. Po 14 minutách a 17 sekundách bleskového akciového masakru byly trhy znovu zavřeny. Výprodeje podruhé v tomto týdnu aktivovaly nově zavedené pravidlo pro zastavení obchodování. Co si z toho vzít pro následující dny a týdny?
img

Čína se snaží mírnit akciovou nervozitu

05.01.2016 V pondělí zažily americké akciové trhy nejhorší novoroční start od roku 2008. I když důvodů bylo na první pohled více - napětí na Blízkém východě, slabá nálada v americkém průmyslu - zásadní byl bezesporu jeden - neřízený pondělní výprodej čínských akcií. Pro další vývoj na trzích tedy bude důležitý další vývoj v Číně. Co čekat?
img

Týden ovládnou americká data ISM a payrolls

04.01.2016 Čínské akciové trhy vstupují do nového roku masivním výprodejem - po pádu o 7 % došlo k přerušení obchodování. To není pro rozvíjející se...
img

Rok 2015 byl pro českou ekonomiku výborný

31.12.2015 Česká ekonomika zažila výborný rok, a to zcela nečekaně. Růst za uplynulých dvanáct měsíců bude činit více než čtyři procenta...
img

Jaké jsou nejúspěšnější vánoční dárky

30.12.2015 Máme za sebou Vánoce - křesťanské svátky, které jsou nejen v našich zeměpisných šířkách spojené s dáváním dárků. Američtí ekonomové...
img

Mezníky roku 2016? Nahlédněme do kalendáře Fedu a ČNB?

29.12.2015 Čas mezi svátky, resp. těch pár dní, co zbývá do konce roku, přímo vybízí k tomu, aby se hodily do placu pokud možno ty nejzajímavější...
img

Slabé měny již nedokáží zázraky

28.12.2015 Rok 2015 byl opět rokem soubojů o slabé měny. Odvážný krok směrem k vyšším sazbám v USA ostatní centrální banky zatím neopětovaly...
img

Co znamená konec “Ladovské zimy? pro ekonomiku?

23.12.2015 Bývaly časy, kdy našinec touto dobou řešil otázku, zdali Vánoce budou na sněhu či na blátě. Zdá se však, že globální oteplování toto zajímavé...
img

Čína rozhodla o strategii na příští rok, žádná velká fiskální injekce nás nečeká

22.12.2015 Ropa stále hledá dno. V pondělí spadla její cena na nová jedenáctiletá minima. Strach z růstu amerických sazeb, nových dodávek ropy...
img

Rozdrobené povolební Španělsko

21.12.2015 Ve Španělsku nastanou těžší časy. Parlamentní volby sice přinesly poměrně jasné vítězství vládnoucím lidovcům (zisky dokonce předčily očekávání)...
img

Bank of Japan jde proti proudu a zvyšuje objemy nakupovaných aktiv (QE)

18.12.2015 Americký krok směrem k dražším penězům zůstává zatím mezi velkými hráči (z vyspělých ekonomik) výjimkou. ECB již dříve v prosinci rozhodla naopak o lehkém natažení měnové expanze a ještě agresivněji se vůči Fedu vymezila Bank of Japan. Ta trhy překvapila ohlášením agresivnějšího tisku peněz. Jednak se rozhodla, že bude nakupovat do bilance delší dluhopisy (7-12 let) a srazí tak výrazněji dolů právě delší sazby. Současně připraví nový program na skupování akcií, resp. akciových fondů obchodovaných na burze (ETF) v objemu 300 mld. JPY. Japonská centrální banka si navíc chce vybírat takové akcie, které aktivně investují do lidí a kapitálu. To zní zajímavě. Při pohledu na tyto závazky se ale člověk neubrání otázce, zda je primárním cílem takovéto politiky stále inflace?
img

Rozbřesk – Síla Fedu se probouzí a zvyšuje úroky! Aneb na co se zaměřit v zasedání FOMC?

16.12.2015 Síla Fedu se po dlouhých devíti letech probouzí. Zvýšení hlavních úrokových sazeb (tedy repo a reverzní repo sazby) o 25 bazických bodů...
img

Rozbřesk – Fed tento týden po devíti a půl letech zvedne oficiální sazby

14.12.2015 Tento týden se schyluje k historické události. Poprvé po devíti a půl letech si americký Fed vyzkouší, jaké to je zdražovat peníze. To pro trhy sice samo o sobě nebude velké překvapení - zvýšení sazeb o 25 bps čeká naprostá většina trhu. Zásadní bude doprovodná komunikace - výhled na sazby v příštím roce (tzv. Dot plot) a tisková konference šéfky Fedu Janet Yellenové. Celkově sázíme na to, že se Fed bude snažit udělat vše pro to, aby trhy spíše zklidnil a krátké americké výnosy zastavily svůj nárůst a dolar neměl moc důvodů bezprostředně po zasedání dál posilovat. Zda se to povede, zůstává otevřenou otázkou. Čekají na to nejen americké trhy, ale především řada rozvíjejících se trhů. Ty kvůli nervozitě před blížícím se Fedem a padajícím cenám ropy zažívají nepříjemné výprodeje - brazilský real, jihoafrický rand nebo turecká lira se staly otloukánky minulého týdne a v posledních dnech ztrácely 2-4 %. Dobře se nedýchá ani našim sousedům v regionu - maďarský forint a polský zlotý ztratily v uplynulém týdnu přes procento. Jen koruna, jako by se jí nic z toho netýkalo, pozvolna pluje v těsné blízkosti 27,00 EUR/CZK.
img

Rozbřesk – Odpočítávání před Fedem pokračuje

11.12.2015 Pokračuje odpočítávání před prosincovým zasedáním Fedu. A málokdo je na pochybách, že americká centrální banka po historicky dlouhé...
img

Rozbřesk – Čínský jüan atakuje čtyřletá minima?

10.12.2015 Čínský jüan je dál pod tlakem a atakuje čtyřletá minima. Čínská centrální banka nechává od léta poprvé měnu opět svému osudu. Tentokrát...
img

Nemějte strach z dokonalosti, stejně jí nikdy nedosáhnete

29.01.2014 Běžný investiční výzkum se jen těžko vyrovná se současnými makroekonomickými tématy. Většinou totiž bývá založen na předpovědích Fedu, Evropské...
img

13.9. Přichází Čína (znovu) na pomoc periferii Evropy?

13.09.2011 Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo BankNejedná se o nezávislý invest...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Obchodní systémy | George Soros | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Apreciace | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Bund | Béžová kniha | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Dluhopis | ECB | ECU | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Forward | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Holubice | IPO | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | Makro data | Obchodní příkazy | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Parita | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Příkaz Stop | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spot | Statut | Sterling | Stop-Loss | Swap | Take Profit | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trailing stop loss | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Recesia | IEA | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Deutsche Bank | Zprávy z trhů | Regulace | Financování | CZK/EUR | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | EURPLN | Aktivum | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Vystavení riziku | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Čínské investice | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dnešní události | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURIBOR | Euro posiluje | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fondy | Forex market | Forexu | Frank | GDP | Graf | Guvernér ČNB | HDP USA | Hospodářské noviny | Index PMI | Instrumenty | Investiční | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Komoditní | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz libry | Kurzy | Kurzy EUR | Kurzy koruny | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s dluhopisy | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Trailing Stop | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | WebTrader | Bohatý | Paul Krugman | Commission | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Know-how | 1 milion | Burze | Currency | Aramco | Unicredit | Sky News | Jackson Hole | Bankovní sektor | Baker Hughes | ActivTrades | TLTRO | Washington Post | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Mobile trader | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Londýnská City | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Dividendová sezóna | Finanční stabilita | Rada ČNB | Sentiment trhu | Podnikatelé | Zkušení investoři | Bezpečnější měny | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Hillary Clintonová | Polská ekonomika | Volby v USA | Politické napětí | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Swapy | Referendum | City | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Volumes | Apreciace dolaru | Německý ústavní soud | Cena Brentu | Prezident ECB | Americké firmy | Setrvání Británie v EU | Firmy | Aktuální vývoj | Den D | Britské akcie | Economist | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Forwardy | Britská centrální banka | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Pokles libry | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Nervozita | Globální finanční trhy | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropné společnosti | Status bezpečného přístavu | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Teroristický útok | Regulace finančního sektoru | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Vývoj likvidity | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Bankéř | Výnosy bezpečných dluhopisů | Britská vláda | Americké akciové trhy | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Obchodní proces | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Inflace v Německu | Migrační krize | Zisky firem | Velké zisky | Světové trhy | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Německé dluhopisy | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | SIRIX | SIRIX WebTrader | Morningstar | Flash Crash | Forexový broker | ex | Oslabování měny | Konec intervencí ČNB | Forwardový kurz | Spotový kurz | Spotový kurz koruny | Bonmoty Miloše Zemana | Sázkaři | Zahraniční forex | Coverdeal Holdings Limited | Rovnovážný kurz | Masivní výprodeje | Inflace v eurozóně | Forint | I-Trader | Cyprus Securities and Exchange Commission | Růst úrokových sazeb | Web Trader | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Inflační očekávání | Pokles kurzu | Prodej ropy | Snížení úroků | Silný dolar | CFD na akcie | Očekávání trhu | Dot plot | Ziskové výsledky | Vyšší úrokové sazby | Čistý zisk | Bílý dům | Obchod | Vyšší riziko | BAT | Bilance | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | České dluhopisy | Předpovědi | Historické události | Německá obchodní bilance | Nálada | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | RBA | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Meziroční růst | SEC | Rozhodování | CoverdealFX | Coverdeal Holdings | Sirix Mobile Trader | Platforma CoverdealFX | Výkyvy | Historická zkušenost | Index ISM | Další růst | Růst | Potenciál | Platební neschopnosti | Schodek | Údaje | Obchodní návyky | PMI ve službách | Kanadská obchodní bilance | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Expanze | Bezpečnost | Členské země | ONE | JDE | Nejlepší strategie | Rostoucí šance | Šance | Ceny | Kolísání cen | Kanadská ekonomika | Jan Čermák | Vítězství Donalda Trumpa | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Částečný úvazek | Francouzský dluh | Příkaz stop-loss | Stop-Loss příkazy | Příkaz Take-Profit | Take-Profit příkazy | Plány | Cíle | Prodej | Ziskový potenciál | Společnosti | Opatření | Týdenní výhled | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | TIM | | Cena aktiva | Miliardy USD | Významné úrovně | Uzavření transakce | Scope Ratings | Le Penová | Marine Le Penová | Oblasti supportu | Jan Bureš | Scope | Varování | Investiční cíl | Závazek | Nezávislost | Vice | Progresivní trailing stop | Zaručený stop-loss | Použití garantovaného stopu | Používání příkazů stop-loss | Nevýhody používání příkazů stop-loss | Výhody používání příkazů stop-loss | Co je to příkaz stop-loss | Zprávy o měnové politice | Rizikové prémie | Vítězství | Francouzské dluhopisy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Investiční účely
Investiční účet
Investiční událost
Investiční události
Investiční úřad
Investiční večer
Investiční výdaje
Investiční výhled
Investiční výhled na rok 2024
Investiční výhody

Následující klíčová slova

Investiční vzplanutí
Investiční web
Investičníweb.cz
Investiční weby
Investiční workshopy
Investiční záměr
Investiční záměry
Investiční zaměření
Investiční zisky
Investiční zkušenosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít