Sobota 01. června 2024 21:21
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Ekonomický vývoj

C:\fakepath\Ukrajina-hrivna.png

MMF přezkoumá vývoj ukrajinské ekonomiky

17.05.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) zahájí v nadcházejících týdnech novou misi na Ukrajině, kde bude posuzovat plnění podmínek úvěrového programu 15,6 miliardy USD (354,6 miliardy Kč) a nejnovější vývoj a výkon ekonomiky země zasažené už déle než dva roky trvající ruskou ozbrojenou agresí. Řekla to podle agentury Reuters na včerejší tiskové konferenci mluvčí MMF Julie Kozacková.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
img

Makroekonomická prognóza: Konec půstu – vstříc růstu

24.04.2024 První měsíce letošního roku potvrzují oživování domácí poptávky. Na spotřebitelském sentimentu se pozitivně podepsal návrat inflace ke dvouprocentnímu cíli centrální banky, což společně s nadále napjatým trhem práce pomohlo k obnovení růstu reálných mezd. V solidní dynamice pokračuje investiční aktivita a čisté exporty profitují z hladšího fungování globálních dodavatelských a výrobních řetězců, což je vidět zejména na produkci automobilového průmyslu. ČNB bude pokračovat v opatrném snižování úrokových sazeb. Reálné úrokové sazby zůstávají restriktivní, inflace se tak letos bude pohybovat kolem dvou procent, příští rok může být ale v průměru pod touto hodnotou.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

MF zlepšilo výhled ekonomiky, čeká růst HDP 1,4 procenta

10.04.2024 Ministerstvo financí zlepšilo odhad vývoje ekonomiky v letošním roce. Hrubý domácí produkt (HDP) podle něj vzroste o 1,4 procenta a průměrná inflace dosáhne 2,7 procenta. Uvádí to nová makroekonomická predikce, kterou dnes představil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). V lednové predikci ministerstvo očekávalo hospodářský růst 1,2 procenta a inflaci 3,1 procenta.
img

Forex: Prostor pro vyšší volatilitu koruny

08.04.2024 Česká koruna se v průběhu zkráceného povelikonočního týdne pohybovala ve velmi úzkém koridoru okolo úrovně 25,30 EUR/CZK. Nic na tom nezměnil ani úvodní odhad březnové inflace v Německu, kde podle metodiky Eurostatu meziroční inflace spadla výrazněji (2,3 %), než očekával trh (2,4 %). Tento výsledek se promítl i do předběžného odhadu pro celou eurozónu, kde rovněž inflace klesala rychleji (2,4 %), než byla predikce trhu (2,5 %). Příznivý inflační vývoj v kombinaci s nevalným výkonem ekonomiky eurozóny vytváří tlak na bankovní radu ECB, aby urychleně začala s cyklem snižování úrokových sazeb. Nicméně na základě rétoriky jednotlivých členů bankovní rady trh nepočítá s možností uvolňování měnové politiky již na dubnovém zasedání, a proto koruna zůstala rezistentní.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
img

ČNB volí cestu opatrnosti, sazby snížila o 50bb

20.03.2024 V souladu s naší prognózou i mediánovým odhadem analytiků poklesly úrokové sazby po dnešním zasedání ČNB o 50bb a základní úroková sazba se tak dostala na 5,75 %, což představuje nejnižší úroveň od května 2022. Pro rozhodnutí hlasovalo 5 ze 7 členů bankovní rady, zbylé dva hlasy patřily snížení sazeb o 75bb. Lze očekávat, že snižování bude v obdobném tempu pokračovat i na následujících zasedáních, pro květnové zasedání předběžně očekáváme další snížení o 50bb.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed a ČNB

18.03.2024 V kalendáři na následující dny je nachystaná opět zajímavá série ekonomických dat, zdaleka nejdůležitější ale bude středa, během které zasedá jak Česká národní banka, tak americký Fed. Zatímco u americké centrální banky je o rozhodnutí jasno a zásadní bude především nová prognóza spolu s výhledem na další vývoj sazeb, u ČNB se bude rozhodovat o intenzitě snižování. Pokles inflace k 2% cíli spolu s neutěšivým ekonomickým vývojem otevírá prostor pro další akceleraci tempa, komentáře členů bankovní rady ale naznačují spíše opakované snížení o 50bb.
C:\fakepath\zlato-11032024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Za rekordem zlata stojí i Česko. Centrální banka ho kupuje po tunách

11.03.2024 Investoři do zlata se konečně dočkali – drahý kov je po letech znovu na all-time high. Růstu zlata, který je tradičně silný v časech nestability a nejistoty, přitom paradoxně pomáhají samotné státy. Centrální banky totiž zlato skupují po tunách. A premiantem je i Česko.
C:\fakepath\EU3.jpg

EU prý pomohla postkomunistickým státům s transformací

10.03.2024 Postkomunistickým zemím, které do Evropské unie vstoupily v roce 2004, pomohl se složitou hospodářskou a společenskou transformací výhled na unijní členství. V rozhovoru s ČTK to prohlásil šéf Institutu pro evropská studia na Univerzitě Brémy Arndt Wonka, podle kterého je otázkou, jakým směrem by se vývoj v těchto státech vydal bez unijní perspektivy a bez následného začlenění do EU. Řekl také, že Evropská unie může být rozhodně ráda, že se k ní před dvaceti lety Česká republika spolu s devíti dalšími převážně středoevropskými a východoevropskými státy připojila. Stejně tak spokojené mohou být podle něj i tyto země, kterým plynou z členství jasné výhody.
img

Ranní okénko - V Česku i USA dnes vyjdou data o nezaměstnanosti

08.03.2024 Dnešek patří číslům ohledně nezaměstnanosti, kdy za několik málo minut dorazí statistika z Česka, pro globální trhy ale bude podstatně zajímavější v odpoledních hodinách vydaný obdobný údaj z USA. Americké výsledky totiž mohou v případě výraznějšího překvapení změnit očekávání trhu ohledně dalšího postupu Fedu, což by dopadlo i na vývoj na finančním trhu. V současné chvíli se investoři přiklánějí k variantě, že první snížení sazeb doručí americká centrální banka až na červnovém zasedání. Silnější výsledek na trhu práce by mohl vést k posunu sázek do druhé poloviny roku, naopak slabší hodnoty mohou oživit květnové sázky. Zatímco na dluhopisovém trhu bude reakce patrně přímočará, na akciových trzích nemusí být případný lepší výsledek vnímán negativně, tak jako v předcházejících měsících, kdy silný trh práce sice může znamenat pozdější snižování sazeb, na druhou stranu je nutnou prerekvizitou pro pokračující silnou spotřebu u amerických domácností.
C:\fakepath\indexy-06032024.jpg

Mistrovství v obchodování akciových indexů: Klíčové strategie a přístupy

07.03.2024 Při pohledu na mozaiku finančních trhů by mohly akciové indexy zaujmout zvláštní místo. Nejen že odrážejí zdraví ekonomiky a sílu podnikatelského ducha, ale také nabízejí unikátní příležitosti pro tradery. V dnešní době, kdy se trhy neustále vyvíjejí a přizpůsobují novým výzvám, se obchodování akciových indexů jeví jako klíčová dovednost pro každého tradera, nehledě na jeho obchodní styl.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
img

ČNB sází na rychlý pokles inflace, sazby snížila o 50bb

08.02.2024 Bankovní rada ČNB na dnešním měnově-politickém zasedání rozhodla o snížení sazeb, a to hned o 50bb. Základní úroková sazba tak poklesla na 6,25 %. Pro snížení hlasovalo 6 ze 7 členů, zbývající hlas byl pro ještě razantnější snížení o 75bb. Důvodem pro rychlejší snížení sazeb, než očekávala naše i tržní prognóza, je zejména vysoká míra jistoty v bankovní radě ohledně lednové inflace. Ta by podle guvernéra ČNB Aleše Michla měla zamířit ke 3 %.
img

Graf dne - AUDUSD (06.02.2024)

06.02.2024 Na svém dnešním zasedání RBA ponechala hotovostní sazbu na úrovni 4,35 % a úrokovou sazbu pro zůstatky na devizových účtech na úrovni 4,25 %, čímž uznala, že inflace sice mírní, ale zůstává na vysoké úrovni 4,1 %. Hospodářský výhled je nejistý, přičemž k této nejistotě přispívají různé globální i domácí faktory včetně situace v Číně, na Ukrajině a na Blízkém východě. RBA se nadále zaměřuje především na návrat inflace do cílového pásma 2-3 % a nevylučuje možnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, přičemž zdůrazňuje, že je odhodlána v zájmu dosažení tohoto cíle pozorně sledovat globální a domácí ekonomický vývoj.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 6. února

06.02.2024 Pokles výdajů domácností sice zmírňuje inflaci, ale mohl by poškodit ekonomiku. Méně aktivní růst mezd také výrazněji ovlivní budoucí výdaje domácností a ještě víc zpomalí ekonomický vývoj. Japonský jen v páru s dolarem zareagoval na zprávy poklesem, ale nedokázal překonat roční maximum. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři se dnes bude nejspíš dál obchodovat v horizontálním kanálu.
img

Začátek roku s deficitním hospodařením

01.02.2024 Za první měsíc roku 2024 dosáhl státní rozpočet deficitu 26,0 mld. Kč a lze očekávat, že v záporných číslech hospodaření státu zůstane i po zbytek celého letošního roku. S výjimkou roku 2022 startoval státní rozpočet vždy v červených číslech a letošní vývoj tak není příliš překvapivý.
C:\fakepath\makro-31012024-1.png

Makroekonomické faktory - úrokové sazby (3. díl)

31.01.2024 Článek zaměřený na jednoduché pochopení podstaty úrokových sazeb. Dozvíte se, jaké typy úrokových sazeb známe, jaký mají vliv na ekonomiku a na nás samotné. Projdeme si několik příkladů z minulosti, a nakonec si stručně projdeme některé faktory, které úrokové sazby ovlivňují.
img

ECB sníží sazby poprvé v září

24.01.2024 Evropská centrální banka ponechá tento týden nastavení úrokových sazeb beze změny. Pozornost bude směřovat na ekonomický vývoj v letošním roce, na přetřes může přijít velikost bilanční sumy centrální banky. Pro další nastavení měnové politiky bude klíčový mzdový vývoj, jehož výsledky za první čtvrtletí letošního roku se dozvíme v květnu. Domníváme, že centrální banka si bude chtít být skutečně jistá, že se inflace udržitelně blíží k jejímu 2% cíli.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB sníží sazby poprvé v září

22.01.2024 Americká ekonomika vzrostla podle našeho odhadu v závěrečném čtvrtletí loňského roku o necelá dvě procenta mezikvartálně anualizovaně. V eurozóně bude klíčovou událostí zasedání Evropské centrální banky. Ta se očekávání ohledně prvního snížení úroků zatím snažila spíše mírnit. Naše prognóza počítá s prvním uvolněním měnových podmínek v září letošního roku. Datům budou tento týden dominovat předstihové indikátory. Zatímco indexy PMI by se měly v eurozóně dále mírně zlepšovat, a to jak v průmyslu, tak i ve službách, německý IFO index čeká ve složce očekávání zřejmě mírné zhoršení. S jakou náladou vstoupily do letošního roku české domácnosti a podnikatelé, by měl ukázat ve středu zveřejněný konjunkturální průzkum.
C:\fakepath\trader-15012024-49-zm.jpg

PwC: Optimismus mezi šéfy podniků se ve světě za poslední rok zdvojnásobil

15.01.2024 Podíl generálních ředitelů světových firem, kteří letos věří ve zlepšení růstu globální ekonomiky, se za poslední rok více než zdvojnásobil a dostal se na 38 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti PwC, do kterého se loni na podzim zapojilo 4702 šéfů ze 105 zemí světa. O rok dříve zlepšení očekávalo 18 procent dotázaných ředitelů. PwC výsledky průzkumu poskytla ČTK. Šéfové českých firem z celosvětových dat příliš nevybočují.
img

Povede zdražení námořní dopravy k nové „inflační“ vlně?

09.01.2024 Začátek nového roku je opět ve znamení geopolitického napětí na Blízkém východě. Největší světová námořní skupina Mediterranean Shipping Company (MSC) již oznámila, že kvůli zvýšené hrozbě útoků odklání své lodě od Rudého moře. Rozhodnutí přichází po útocích Íránem podporovaných húthijských povstalců v Jemenu. Jejich cílem jsou prý lodě směřující do Izraele. Tento neblahý vývoj může mít významný dopad na světovou ekonomiku nejen prostřednictvím cen ropy. Pokud by ale např. došlo k narušení Hormuzského průlivu na více než měsíc, ceny by u této komodity vzrostly podle analýzy investiční banky Goldman Sachs až o 20 %. Nicméně jak jsem psal, nejde jen o ceny „černého zlata“.
C:\fakepath\trader-17112023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2023 1) Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
C:\fakepath\euro krize graf.JPG

Studie: Evropská střední třída zaznamenala zhoršení životního standardu

17.11.2023 Evropská střední třída zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení životního standardu a obává se, že tento trend bude v dalších letech pokračovat. Za největší rizika pro ekonomický vývoj v Evropské unii považuje válečné konflikty a vysokou inflaci. Vyplývá to ze studie Centra pro evropská studia Wilfrieda Martense, jejíž závěry včera v Praze představila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Studie ukázala, že zhoršení osobního životního standardu zaznamenalo v posledních dvou letech 51 procent příslušníků střední třídy v Evropské unii, naopak o zlepšení ve stejném období mluví 16 procent.
img

BREAKING: Německý index ZEW naznačuje oživení ekonomiky

14.11.2023 ZEW Index naznačuje, že německý ekonomický vývoj možná dosáhl svého nejnižšího bodu a začíná se zotavovat. Centrum pro evropský ekonomický výzkum (ZEW) poznamenává, že existují zvýšená ekonomická očekávání, zejména v německém průmyslovém sektoru, který je nyní vnímán s výrazně optimističtějším výhledem.
img

ČNB nemění sazby, pro stabilitu hlasovalo 5 ze 7 členů

02.11.2023 Bankovní rada ČNB na dnešním měnově-politickém zasedání rozhodla o stabilitě sazeb a nepotvrdil se tak náš odhad, který v souladu s mediánem trhu očekával pokles sazeb o 25bb. Pro snížení se našly pouze 2 hlasy, zbylých 5 členů hlasovalo pro zachování základní sazby na 7 %. Zveřejněna byla zároveň nová prognóza, která počítá s výrazně slabším ekonomickým růstem v příštím roce, ale i s vyšší inflací. Koruna po zasedání posiluje k 24,50 EUR/CZK.
C:\fakepath\trader-02102023-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.10.2023 1) Akcie ve světě letos přes zářijový propad zpevňují, S&P 500 o 12 procent. Přestože světové akcie postihl v září tradiční pokles, od začátku je většina akciových trhů v plusu. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce září připsal přes 12 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite 27,3 procenta. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o 8,3 procenta, vyplývá ze statistik společnosti Portu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Zamrazilová: Měnová politika byla slabší, než by si centrální banky přály

02.10.2023 Ekonomický vývoj v Česku a na Slovensku naznačuje, že měnová politika možná byla v současné inflační epizodě slabší, než by si centrální banky přály. Na Česko-Slovenském ekonomickém fóru v Praze to dnes řekla viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová. Poukázala přitom na podobnou výši inflace v obou zemích, přestože měly odlišnou měnovou politiku, když Slovensko je na rozdíl od Česka členem eurozóny.
img

NAPŘÍČ TRHY

02.10.2023 Výkon české ekonomiky byl nakonec v druhém kvartále revidován dolů (0 % mezikvartálně a -0,6 % meziročně) a čísla za třetí kvartál zatím nevypadají už vůbec povzbudivě. Lehce byl sice revidován vzhůru první kvartál, ale celkový obrázek české ekonomiky není v tuto chvíli zrovna povzbudivý – zdá se, že po “nadechnutí” na začátku roku jako by přicházel opět “útlum”.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, sazby nezvýší, ale naznačí další směr

20.09.2023 Dnes je o hlavní ekonomické události jasno. Ve 20:00 vydá americká centrální banka rozhodnutí o další výši sazeb a zároveň zveřejní novou prognózu. Ta bude pro řadu aktérů na trhu důležitější než samotné rozhodnutí, jelikož většina indicií míří ve směru, že alespoň na dnešním zasedání ke zvýšení sazeb nedojde. V posledních měsících sice přírůstky cenové hladiny byly vyšší, než se očekávalo, dáno je to ale zejména nákladovým šokem v podobě rychle rostoucí ceny ropy. Ropa typu Brent se aktuálně obchoduje za 95$ za barel, což představuje nárůst o téměř 15 % za poslední měsíc a cena je tak na úrovních z konce roku 2022.
img

Graf dne - EURUSD (14.09.2023)

14.09.2023 Dnešní rozhodnutí ECB, které bude oznámeno ve 14:15 SEČ, bude v centru pozornosti světových trhů a má velkou šanci zvýšit volatilitu na EURUSD. Navíc jak zvýšení sazeb, tak i zvýšení úrokových sazeb bude pro trhy určitým překvapením, které nejsou rozhodnuty na základě prognózy konečného rozhodnutí Christine Lagardeové. V základním scénáři bude ECB držet sazby beze změny na úrovni 4,25 %. Volatilita může být ještě větší po souběžných makrodatech ze Spojených států, zveřejněných ve 14:30 SEČ, mezi nimiž se dozvíme maloobchodní tržby, inflaci PPI a týdenní změnu počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které mohou vnést více světla do stavu trhu práce v zámoří. Zdá se, že ponechání sazeb beze změny může udržet EURUSD v klesajícím kanálu a bude jakýmsi zhmotněním spekulací o zastavení cyklu ECB kvůli slábnoucí ekonomice eurozóny, pro kterou bylo předchozích 9 zvýšení sazeb v řadě šokovou terapií (s dosud neznámými dopady).
img

Vývoj trhů v prvním pololetí indikuje dlouhodobý růst, potvrzují to i výsledky Portu portfolií

29.08.2023 Finanční trhy v prvním i druhém kvartále letošního roku podávaly slušné výkony. Po letech pandemie, energetické krizi a navzdory probíhající válce nabírají na síle, což se odráží i na výkonnosti investičních produktů. Investiční online platforma Portu dokázala v prvním pololetí doručit výnosy v rozmezí 3-11 % na různých úrovních rizikovosti portfolií. Za poledních 12 měsíců nabídlo uživatelům řadu novinek od investic do kryptoměn přes investice do vybraných akciových titulů až po Odpovědná portfolia. Portu již podruhé v řadě obhájilo titul v kategorii Fintech v soutěži Zlatá koruna. Na přelomu roku chystá spustit Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který je daňově zvýhodněnou alternativou spořicích produktů pro zajištění na důchod.
img

Ranní okénko - Německo zůstává pod tlakem, na rychlé oživení to nevypadá

25.08.2023 Závěr týdne přinese německý Ifo index, který je považován za jeden z nejpřesnějších ukazatelů dalšího ekonomického vývoje u našeho západního souseda. Ostře sledována je zejména složka budoucích očekávání, která by měla podle mediánu trhu setrvat na červencových hodnotách v blízkosti 83,6 bodu. Na první pohled abstraktní číslo je hluboko pod dlouhodobým průměrem. Po sérii zlepšení se do Německa vrací vlna pesimismu a index budoucího výhledu od letošního dubna nepřetržitě klesá.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Bankovní asociace letos čeká růst HDP 0,1 procenta, příští rok 2,3 procenta

10.08.2023 Nová prognóza České bankovní asociace pro letošní rok předpokládá jen velmi mírný růst tuzemské ekonomiky o 0,1 procenta. Proti květnové prognóze se odhad nepatrně zhoršil a vrátil se zpět na odhad z kraje letošního roku. Inflaci pro letošní rok stále čeká 11 procent a v jeho závěru kolem osmi procent. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy, kterou dnes novinářům představila Česká bankovní asociace (ČBA).
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu nečekaně zlepšila

07.08.2023 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu nečekaně zlepšila. Předtím se tři měsíce po sobě snižovala. Vyplývá to ze zprávy výzkumné společnosti Sentix. Analytici čekali čtvrtý pokles indexu v řadě. Podle Sentixu ale nejsou patrné známky, že obrat ve vývoji bude trvalý.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika Evropské unie po růstu o 0,2 procenta opět stagnuje

31.07.2023 Ekonomika Evropské unie zůstala ve druhém čtvrtletí letošního roku oproti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených dat beze změny. Meziročně se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,5 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V prvním čtvrtletí stoupl HDP v EU o 0,2 procenta.
img

Ozvěny trhu: Katastrofické scénáře se nekonají, světovou ekonomiku recesní past mine

13.07.2023 Máme za sebou první polovinu letošního roku. Z makro pohledu vstupovala globální ekonomika do roku 2023 s velkými obavami. Konec loňského a začátek letošního roku byly totiž v mnoha ekonomikách doprovázeny nejenom výrazným zpomalením hospodářského růstu, ale v některých případech i ekonomickým poklesem. A není divu. Energetický šok z loňského léta si začal vybírat svou daň. Dramatický nárůst inflace znamenal propad reálných příjmů domácností prakticky všude na světě a spolu s utlumenou investiční aktivitou a přetrvávajícími problémy v dodavatelských výrobních řetězcích to pro globální ekonomický vývoj představovalo nebezpečný koktejl.
img

AUD po rozhodnutí RBA klesá 🔎

04.07.2023 RBA se rozhodla zachovat stávající úrokové sazby (OCR) na úrovni 4,10 % vzhledem k převládající nejistotě v ekonomickém výhledu a potřebě vyhodnotit dopady předchozích zvýšení úrokových sazeb. Zaměřuje se na dosažení udržitelné rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou a zároveň vyhodnocuje dopady předchozích úprav sazeb. Inflace zůstává prioritou a RBA pozorně sleduje náklady práce a postupy při stanovování cen, aby mohla situaci účinně řídit.
C:\fakepath\pre.jpg

PRE vyplatí akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, stejně jako loni

23.06.2023 Společnost Pražská energetika (PRE) vyplatí letos svým akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, tedy na stejné úrovni jako loni. Firma tak mezi akcionáře rozdělí přes 1,7 miliardy Kč. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Udělala také několik změn ve správních orgánech firmy, novými členy představenstva se stali David Vodrážka a Jaromír Beránek.
img

Ranní shrnutí (19.06.2023)

19.06.2023 V první obchodní seanci nového týdne se indexy z asijsko-pacifické oblasti obchodovaly níže. Nikkei klesl o 1,2 %, Kospi se obchodoval o 0,9 % níže, Nifty 50 klesl o 0,2 % a indexy z Číny se obchodovaly až o 1,6 % níže. Australský index S&P/ASX 200 si vedl lépe a posílil o 0,6 %.
img

Inflace v Česku se už příští rok propadne jen na 1 %, prognózuje druhá největší švýcarská banka. Pětikoalici by to mohlo vyhrát volby

13.06.2023 Ekonomický vývoj ve světě chystá Fialově vládě hezký dárek, který jí zřejmě zásadně pomůže vyhrát další sněmovní volby: inflace už v příštím roce dramaticky klesne.
img

Ranní okénko - Pátek přinese uklidnění před nabitým příštím týdnem

09.06.2023 Dnešek je jediným dnem tohoto týdne bez významnějších ekonomických dat přicházejících z Česka, zásadnější čísla ale nedorazí ani z USA a eurozóny. Tržní aktéři tak dostanou chvilku oddychu před nabitým příštím týdnem, ve kterém nás čeká zasedání ECB a Fedu, nebo také výsledek americké a české inflace. Z pohledu centrálních bank jako nejpravděpodobnější scénář pro příští týden vidíme stabilitu sazeb u americké centrální banky a 25bb hike u ECB. U inflace čekáme v případě Česka pokles meziroční míry na 10,9 % z 12,7 % naměřených v dubnu. U USA tržní medián předpokládá pokles meziroční inflace na 4,1 % z 4,9 % v dubnu.
img

Podíl nezaměstnaných v květnu znovu poklesl

08.06.2023 V souladu s našim i tržním očekáváním poklesl v květnu podíl nezaměstnaných na 3,5 %, z dubnových 3,6 %. Za poklesem opět stály zejména sezónní vlivy, které by ale v následujících měsících měly hrát menší roli a během letních měsíců naopak vést k mírnému zvyšování. I výsledek zaokrouhlený na 2 desetinná místa (3,45) napovídá, že situace na trhu práce zůstává velmi napjatá a varovné signály přicházející ze strany některých předstihových ukazatelů se ani nadále příliš neodráží v reálných výsledcích.
img

Bilance zahraničního obchodu opět v plusu

09.05.2023 Bilance zahraničního obchodu se zbožím dosáhla v březnu přebytku 15,9 mld. Kč, čímž se v souladu s očekáváním udržela velmi blízko únorového výsledku (14,9 mld. Kč).
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rozhodnutí ČNB neměnit úrokové sazby není podle analytiků překvapivé

03.05.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) o ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech podle analytiků není překvapivé, a to i přes zvýšená proinflační rizika, na něž ukazuje vývoj ekonomiky. Analytici ale očekávají, že se tato rizika projeví pomalejším snižováním sazeb v závěru roku, než dosud trh předpokládal.
img

V březnu podíl nezaměstnaných poklesl na 3,7 %

12.04.2023 V souladu s naší prognózou poklesl v březnu podíl nezaměstnaných z únorových 3,9 % na 3,7 %. Trh očekával pomalejší ústup nezaměstnanosti a medián odpovídal 3,8 %. Loni v březnu dosahoval podíl nezaměstnaných 3,4 %, v roce 2021 pak 4,2 %. Stejně jako v únoru docházelo během března k růstu počtu volných pracovních míst a k úbytku uchazečů o zaměstnání. Pokles podílu nezaměstnaných lze přisuzovat zejména sezónním vlivům, kdy na jaře tradičně roste zájem zaměstnavatelů o pracovní sílu vykonávající sezónní práce.
C:\fakepath\Michl.jpg

Michl vede ČNB od loňského července, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i Babiše

13.03.2023 Vizitka guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla (45), který podle včerejšího oznámení získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné:
img

Cena zlata je 10 procent pod inflací. Jak zjistit jeho reálnou hodnotu?

02.03.2023 Zájem střadatelů investovat do drahých kovů se za poslední dva roky ztrojnásobil. Do zlata investuje až 10 procent populace. I do budoucna považují ekonomové zlato za jedno z nejbezpečnějších úložišť peněz.
img

Forex: Sentiment se zlepšuje na obou březích Atlantiku

21.02.2023 Předběžné únorové statistiky PMI v průmyslu a ve službách ve velkých evropských zemí i v eurozóně jako celku ukážou na pokračující zlepšování nálady, zejména ve světle klesajících cen energetických komodit na burzách. Stejný závěr by měl přinést i německý ZEW index očekávání investorů. Vše by mělo podpořit globální náladu na trzích.
img

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací

13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Kanadská centrální banka dává pauzu: Budou ji další centrální banky tento týden následovat?

08.02.2023 V lednu zasedala Kanadská centrální banka a rozhodla o zvýšení své hlavní úrokové sazby o 25 bazických bodů, což je nejmenší zvýšení od března. Co je ještě důležitější, rozhodla se stisknout tlačítko „pauza“ v cyklu zvyšování sazeb. Její guvernér Tiff Macklem vysvětlil: "Po dnešním mírným navýšením očekáváme zastavení zvyšování sazeb, budeme vyhodnocovat dopady již provedeného výrazného zpřísnění měnové politiky.“
img

Těsně před volbami se prudce zlepšila spotřebitelská nálada Čechů, prakticky nejvýrazněji v historii. To pomůže Pavlovi k pravděpodobnému vítězství

24.01.2023 Spotřebitelská nálada Čechů se těsně před prvním kolem prezidentské volby prudce zlepšila. Příslušný ukazatel poskočil o 7,4 bodu, což je druhý nejvyšší meziměsíční nárůst v celé historii sledování od roku 2003. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Sběr dat probíhal převážně v první polovině ledna 2023, před prvním kolem prezidentské volby.
img

Jsou americké akciové trhy konečně atraktivně naceněné?

19.01.2023 „I přes současný propad na akciových trzích se americké akcie v agregátu jeví spíše dražší, máme zde situaci opačnou, než na jakou jsme byli zvyklí, kdy defenzivní tituly jsou naceněny štědřeji, než tituly růstové a technologické,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ranní okénko - Fed vyzněl pro změnu holubičím tónem, vpředhledící ukazatele hlásí nadále (mělčí) recesi

24.11.2022 Po včerejších PMI dnešek pokračuje zveřejněním německého Ifo indexu, který je obvykle dobrým indikátorem budoucího vývoje tamní ekonomiky. Aktualizace očekávání se dočkáme také v tuzemsku – statistický úřad vydá listopadový konjunkturální průzkum. ECB zveřejní zápisky z posledního jednání. Obchodování dnes bude patrně klidnější a v nižších objemech, jelikož v USA jsou trhy na Den díkuvzdání uzavřeny.
img

Inflace překvapila prudkým poklesem, vliv hrají vládní opatření

10.11.2022 Říjnová čísla o inflaci potvrdila nástřel Ministerstva Financí v rámci listopadové makroekonomické predikce a vlivem vládních opatření došlo k výraznému poklesu. Meziměsíčně cenová hladina klesala poprvé od konce roku 2020, a to hned o 1,4 %. Meziroční dynamika tak poklesla o téměř 3 procentní body na 15,1 % z 18 % zveřejněných v září. S tlumícím vlivem vládních opatření jsme v prognóze počítali, a proto byl náš odhad nižší než tržní, překvapením je ale finální síla dopadu. Bez zahrnutí úsporného tarifu a odpuštění poplatku na podporu obnovitelných zdrojů energie by meziroční míra inflace zrychlila do oblasti okolo 18,5 %.
img

Po třech přírůstcích se nezaměstnanost zastavila na 3,5 %

08.11.2022 V souladu s naším i tržním očekáváním se v říjnu zastavil růst podílu nezaměstnaných osob a ten tak dosáhl 3,5 %. Dále pokračuje úbytek volných pracovních míst, mírně ale poklesl i počet uchazečů. Pozitivně působily zejména sezónní vlivy, kdy historicky v říjnu a listopadu je nezaměstnanost spíše nižší, v zimních měsících naopak lze očekávat navázání na růst z posledních měsíců. Vzhledem ke zhoršujícím se podmínkám v české ekonomice ale sezónní vlivy nedokázaly nezaměstnanost snížit, a i v rámci stagnace tak lze vypozorovat, že dochází k postupnému ochlazování na trhu práce. Zatímco listopadový výsledek očekáváme podobný dnešnímu, od prosince bude podle našeho střednědobého výhledu nezaměstnanost mířit k úrovni 4 %. I tak český trh práce zůstává jeden z nejsilnějších v rámci EU.
img

Forex: Koruna silnější, zásadní může být inflace

07.11.2022 V uplynulém týdnu zasedala ČNB, ale i Fed, na trh se také dostala čísla ohledně vývoje českého HDP ve třetím čtvrtletí letošního roku. Zasedání České národní banky žádné výraznější překvapení nepřineslo a bankovní rada znovu v poměru 5-2 odhlasovala stabilitu sazeb. To i navzdory faktu, že nová podzimní prognóza volala po hiku o zhruba 100bb. Podle guvernéra Aleše Michla upřednostnila rada stabilní podmínky pro ekonomiku. Nic se nemění ani na dosavadním režimu intervencí.
img

Ranní okénko - Bude dnešních 75bb Fedu posledních?

02.11.2022 Fed dnes s největší pravděpodobností zvýší úrokové sazby o 75bb, čímž se posunou do rozmezí 3,75-4,00 %. Tím ale Fed není u konce. Vysoká a neústupná inflace a odolnost trhu práce jsou argumenty pro pokračování ve zvyšování sazeb. Pokud Fed historie něco učí, tak to, že existuje riziko v předčasném otočení kormidla holubičím směrem.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Růst ekonomiky EU i eurozóny ve třetím čtvrtletí zpomalil na 0,2 procenta

31.10.2022 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí stoupla proti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených údajů o 0,2 procenta. Je to výrazné zpomalení proti druhému čtvrtletí, kdy ekonomika rostla o 0,7 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V meziročním srovnání pak hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,4 procenta, zatímco ve druhém čtvrtletí se zvýšil o 4,3 procenta.
img

USD/CAD: v předvečer zasedání Bank of Canada

25.10.2022 V dnešním ekonomickém kalendáři není mnoho důležitých makrostatistik. I když stále stojí za pozornost zveřejnění údajů s indexy cen nemovitostí ve Spojených státech, které jsou tak či onak indikátory inflace, a zveřejnění zprávy Conference Board s údaji o míře důvěry amerických spotřebitelů. Tento ukazatel je hlavním ukazatelem spotřebitelských výdajů, které tvoří většinu celkové ekonomické aktivity. Očekává se pokles ukazatele ze 108,0 v září na 105,9 v říjnu, což samo o sobě není pro USD příliš pozitivní.
img

Ranní okénko - Špatný výhled pro Německo

18.10.2022 Zatímco český ekonomický kalendář je stejně jako ve zbytku týdne prázdný, od sousedů z Německa dorazí průzkum ZEW. V rámci evropských předstihových ukazatelů půjde o první více sledovaný index reflektující říjnovou situaci. Vyhlídky analytiků ale příliš optimistické nejsou a jak u složky hodnotící aktuální situaci, tak u složky budoucích očekávání předpokládají další pokles. Ten by měl jít na vrub zejména obavám ohledně dodávek plynu a z toho celkově plynoucí zimní energetické krize. V USA pak vyjdou čísla z průmyslu, kdy v září by produkce podle odhadů měla velmi mírně růst po poklesu v srpnu. Včera v Česku překvapila silnější dynamika cen výrobců, kdy namísto očekávaného mírného meziměsíčního poklesu se dostavil další více jak procentní růst. Ten plynul zejména z cen energií.
img

Forex: Inflační tlaky mohou ovlivňovat i korunu

17.10.2022 V minulém týdnu překvapila vyšší dynamikou spotřebitelská inflace a hned začátkem tohoto týdne přišlo podobné překvapení i ze strany inflace ve výrobě. Ústup cenových tlaků není přímočarý, jak někteří aktéři na trhu po nižších srpnových hodnotách možná doufali, a lze očekávat rozkolísané výsledky i v rámci dalších měsíčních statistik. Postupně tak dochází i k přeceňování očekávání ohledně dalšího postupu ČNB. Za pozornost stojí například vývoj na FRA sazbách pro horizont 3-6 měsíců, kde za poslední měsíc došlo k nárůstu zhruba o 25bb. V praxi si tento vývoj lze přeložit tak, že trh zcela odmazal spekulaci, že by na jaře mohly sazby klesat, a dokonce výše implikuje i částečnou možnost letošního „emergency hiku“. Ten ostatně v poněkud nestandardní podobě na konci minulého týdne předvedla maďarská centrální banka - navzdory tomu, že v září označila cyklus zvyšování sazeb za ukončený. Forint díky tomu posílil proti euru zhruba o 3 %. Podobná spekulace ohledně možné české cesty tak zabraňovala během uplynulého týdne výraznějšímu oslabení koruny, a to navzdory rekordně vysokému srpnovému deficitu běžného účtu platební bilance (-80,6 mld. Kč), který se propadl především zásluhou odlivu dividend do zahraničí.
img

Cena bitcoinu se drží na 19 000 USD i přes divoký výkyv uprostřed týdne

17.10.2022 Cena bitcoinu se, i přes divoký výkyv uprostřed minulého týdne, drží stabilně nad 19 000USD. Největší světové kryptoaktivum se minulý týden začalo obchodovat kolem 19 250 USD a uprostřed týdne se pohybovalo těsně pod hranicí 19 000 USD.
img

Forex: Koruna bude vyhlížet zářijovou inflaci

10.10.2022 Koruna v minulém týdnu vykázala minimální volatilitu a druhý říjnový týden tak startuje v okolí 24,5 EUR/CZK. Zde se nachází po „zásahu“ ČNB z předminulého týdne, kdy se centrální banka připomněla a znovu vstoupila na trh. To ostatně naznačují předběžná čísla z dekádní bilance. Vzhledem k tomu, že se vztahují ke konci měsíce, kdy další transakce v bankovním sektoru vstupují méně předvídatelně do jednotlivých položek, je složité tipovat konkrétnější objem využitých rezerv. Podle našich odhadů ČNB na konci září využila zhruba 2-3 miliardy EUR k tomu, aby kurz dostala pryč od hranice 24,7 EUR/CZK, kde již v minulosti byla dříve aktivní. Síla „zákroku“ byla relativně srovnatelná se srpnem, kde oficiální data potvrdila, že ČNB využila v rámci uzavřených spotových operací 2,37 mld EUR. Pro dokreslení: v září celkový objem devizových rezerv poklesl pod 140 mld. EUR.
img

Ranní okénko - Hrozba recese v eurozóně se prohlubuje

27.09.2022 Dnešní kalendář evropské trhy významnějším způsobem nerozpohybuje a ty tak jen těžko budou hledat impuls pro oživení ztraceného optimismu. Předsváteční úterek dostane do pomalejšího tempa i český trh a jediná zajímavější data tak budou zveřejňována v USA.
img

Forex: Evropské měny znovu pod tlakem

26.09.2022 Po krátkém období klidu se evropské měny včetně koruny opět dostávají pod tlak. Euro se propadlo pod 0,9700 EUR/USD, koruna zamířila zpět ke svému stropu z posledních měsíců (aktuálně 24,65 EUR/CZK) a oslabovaly i měny v CEE regionu. Kromě již déle trvajících obav ohledně ekonomického vývoje v Evropě trh reagoval i na více jestřábí vyznění středečního zasedání Fedu.
img

Co sledovat příští týden? (23.09.2022)

23.09.2022 Maraton rozhodnutí centrálních bank je u konce. Silné signály pokračujícího zpřísňování měnové politiky ve vyspělých zemích tento týden vyvíjejí tlak na riziková aktiva a investoři se budou těšit na pozitivní ekonomický vývoj. Investoři budou také pozorně sledovat JPY po intervenci BoJ tento týden. V nadcházejícím týdnu věnujte zvláštní pozornost ZLATU, US500 a USD/JPY.
img

Ranní okénko - EUR/USD pod paritou do konce roku

23.09.2022 Pro ekonomiku Německa, eurozóny a USA dnes vyjdou PMI indikátory. Kromě hodnocení aktuální situace výsledky nastíní vývoj ekonomiky po zbytek roku. Investorům tak poskytnou příležitost k zaktualizování svých očekávání ohledně pravděpodobnosti recese i její hloubky. Bank of England (BoE) v souladu s očekáváními analytiků se včera rozhodla pro zvýšení sazeb o dalších 50bb, čímž posunula aktuální sazbu na 2,25 %. Nicméně finanční trhy zčásti pracovaly s variantou zvýšení o 75bb. V ještě agresivnějším přístupu BoE brání slabá ekonomika, která je dle analýzy centrální banky již v recesi. Dolar se nadále drží při síle, i když během včerejšího obchodování oslaboval. Poslední vývoj nás přiměl ke změně prognózy měnového páru EUR/USD. Počítáme s eurem pod paritou vůči dolaru až do konce letošního roku.
img

Pražská burza dnes po čtyřech předchozích ztrátách mírně posílila

06.09.2022 Pražská burza po čtyřech dnech ztrát v řadě mírně posílila, index PX stoupl o 0,1 procenta na 1137,91 bodu. Z předních emisí si polepšily energetická společnost ČEZ, pojišťovna VIG a Erste Bank, naopak Komerční banka a Moneta Money Bank oslabily. Vyplývá to z údajů na webu burzy. V pondělí pražská burza uzavřela na nejnižší úrovni od loňského 20. května.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 2,8 procenta

26.08.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o 2,8 procenta na 1187,4 bodu. Největší růst zaznamenaly akcie zbrojovky Colt CZG, největší pokles postihl opět cenné papíry bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu akcie na pražské burze klesly o 3,2 procenta.
img

Co dnes očekávat od Fedu?❓

27.07.2022 FOMC oznámí rozhodnutí dnes ve 20:00. Jestřábí překvapení od běžně holubičí ECB ukázalo, že centrální banky opravdu nežertují se snahou porazit inflaci. Dočkáme se však dnes večer podobně jestřábího překvapení Fedu? Nebo zůstane americká centrální banka ve svých starých kolejích i navzdory zhoršující se makroekonomické situaci?
C:\fakepath\trader-08072022-29-zm.jpg

Bitcoin zpevňuje, kryptoměna vykazuje nejvýraznější týdenní růst od října

08.07.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes zpevňuje a za celý týden vykazuje cenový nárůst o více než 13 procent, což je nejlepší týdenní výsledek od října loňského roku. K růstu přispívá opětovná chuť investorů na globálních trzích nakupovat rizikovější aktiva, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\cnb-30062022-6-zm.jpg

Michl je v radě ČNB od roku 2018, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i pro Babiše

30.06.2022 Vzdělání: vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE; 2002, Ing.), kde v roce 2020 získal i titul Ph.D. v oboru finance; v roce 2005 absolvoval vzdělávací program Teorie her a psychologie rozhodování na letní univerzitě London School of Economics and Political Science, v roce 2009 absolvoval kurs řízení investičního portfolia na Wharton ve Filadelfii.
C:\fakepath\trader-30060222.jpg

Dno všude

28.06.2022 Tento rok je to na trzích opět horská dráha, ale jak jsme minulý rok vyjeli nahoru, tak letos máme velký pád pokud vezmu akciový trh. Bohužel můj kapitál tento trend kopíruje a jak se spekuluje jestli akciové trhy našly své dno, tak můj účet své dno našel.
img

Forex: Další skokový růst sazeb ČNB, nejméně o 100 bb

20.06.2022 V české ekonomice nadále přetrvávají silné a plošné tlaky na růst cen. Inflace se pohybuje vysoce nad prognózou centrální banky. Podle nás navíc dále zrychlí k 18 %, zatímco ČNB čekala její vrchol poblíž 15 %. Úrokové sazby jsou nižší, než by bylo podle prognózy ČNB žádoucí a koruna slabší. Centrální banka se tedy nachází za křivkou a čekáme tak skokové zvýšení repo sazby o 100 bb na 6,75 %, rizika jsou však podle nás vychýlena ve směru ještě výraznějšího růstu. Finanční trh již plně ve svých cenách zahrnuje vzestup o 150 bb. Vývoj měnové politiky po červencové změně ve složení bankovní rady zůstává nadále velmi nejistý.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Index ČSOB: Investiční nálada firem a podnikatelů v Česku se zhoršila

01.06.2022 Investiční nálada firem a podnikatelů v Česku se zhoršila. Podniky vlivem zdražování a konfliktu na Ukrajině zpomalují investiční aktivitu a tlumí plány na rozšiřování činnosti. Pokud už firmy a podnikatelé peníze vynakládají, tak zejména do inovací a energetických úspor. Vyplývá to z výsledků ČSOB Indexu očekávání firem, které odpovídaly na přelomu dubna a května. Zástupci banky je představili na dnešní tiskové konferenci.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 3,6 procenta

20.05.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne posílily. Index PX stoupl o 3,6 procenta na 1343,7 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry antivirové firmy Avast. Největší růst naopak zaznamenaly akcie společnosti Pilulka Lékárny. V předchozím týdnu akcie na pražské burze ztratily 0,6 procenta.
C:\fakepath\michl2.jpeg

Michl je v radě ČNB od roku 2018, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i pro Babiše

11.05.2022 Vzdělání: vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE; 2002, Ing.), kde v roce 2020 získal i titul Ph.D. v oboru finance; v roce 2005 absolvoval vzdělávací program Teorie her a psychologie rozhodování na letní univerzitě London School of Economics and Political Science, v roce 2009 absolvoval kurs řízení investičního portfolia na Wharton ve Filadelfii.
img

Ranní okénko - Český průmysl a zahraniční obchod - první data z reálné ekonomiky od vypuknutí války

09.05.2022 Týden odstartují data z české ekonomiky. Březnový výsledek průmyslu a zahraničního obchodu budou první data z reálné ekonomiky zahrnující dopad války na Ukrajině. Duo doplní míra nezaměstnanosti za duben. Zítra následuje inflace, která o den později vyjde i v USA.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Dnešní zvýšení sazeb ČNB na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením

05.05.2022 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) zvýšit sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením, shodli se analytici oslovení ČTK. Zásadní otázkou je podle nich nyní to, zda úroky ČNB čeká ještě další viditelnější růst, nebo je repo sazba již blízko svého vrcholu. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Ekonomové spíše očekávali růst sazeb jen o 0,5 procentního bodu.
img

České sazby se možná blíží k vrcholu

03.05.2022 Máme před sebou další zasedání České národní banky. „Očekáváme mírnější růst úrokových sazeb, a to o půl procenta. Hlavním důvodem je změna názorů v jestřábí pětici členů rady. Tomu napovídají především vyjádření Mory a Niedetzkého. Podle druhého jmenovaného už úrokové sazby proti inflaci působí a je třeba být jen trpělivý a půjde, v případě změny úrokové politiky, spíše už jen o mírné ladění.
img

Češi za čtvrtletí zobchodovali kryptoměny za miliardu

14.04.2022 V prvním čtvrtletí letošního roku investoři v Česku zobchodovali kryptoměny za zhruba 1,1 miliardy korun. To je zhruba o polovinu méně než ve stejném období loni během takzvané bitcoinové horečky. Největší objem obchodů i nadále připadá na bitcoin a ethereum, říká ředitel a zakladatel české společnosti Bit.plus Martin Stránský.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami do března klesl meziročně o polovinu na 1,1 mld. Kč

14.04.2022 Češi v prvním čtvrtletí letošního roku zobchodovali kryptoměny zhruba za 1,1 miliardy korun. Je to asi o polovinu méně než ve stejném období loni během takzvané bitcoinové horečky. Největší objem obchodů i nadále připadá na bitcoin a ethereum. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\inflace-04042022-1.jpg

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?

04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
img

Forex: Čekáme, že úrokové sazby ČNB ještě mírně porostou

31.03.2022 Česká národní banka na dnešním zasedání rozhodla o zvýšení hlavní úrokové sazby o 50 bb na úroveň 5,0 %. To bylo blízko tržního očekávání a tržní reakce byla relativně střídmá. Guvernér na tiskové konferenci jasně vyzdvihl pro-inflační rizika. Do určité míry bude ČNB odhlížet od prvotních cenových dopadů spojených s válkou. Domníváme se proto i nadále, že úrokové sazby ČNB budou ještě mírně zvýšeny na 5,5 % na květnovém zasedání. Devizové intervence čekáme jen v případě výraznějších výkyvů kurzu koruny.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na pět procent, je nejvyšší od r. 2001

31.03.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Zároveň dnes šlo o páté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.
img

Turbulentní časy přinášejí chaos do finančního plánování. Firmy musejí revidovat investice a hledat nové příležitosti

30.03.2022 Válečný konflikt na Ukrajině vrhnul světové trhy do dalšího období nejistoty a znemožnil firmám dlouhodobější plánování. Dříve vypracované rozpočtové plány musejí jít často stranou. Místo toho přechází řada firem k reaktivnímu způsobu řízení, u něhož se snaží s maximální flexibilitou zohledňovat aktuální vývoj. V krizové situaci se finanční manažeři musejí zaměřit na revizi nákladů a investic.
img

Ranní okénko - Americký Fed dnes odstartuje cyklus zvyšování úrokových sazeb

16.03.2022 Dnes ráno ČSÚ zveřejní údaje platební bilance za leden. Trh počítá se 7 mld. Kč (-18,3 mld. předtím). Do kladných hodnot mělo bilanci napomoci kladné saldo zahraničního obchodu. Koruna na tento údaj tradičně reagovat nebude. Hlavní dnešní událostí je zasedání amerického Fedu, které přinese dlouho očekávané první zvýšení úrokových sazeb a také představení nové makroekonomické prognózy. Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný.
C:\fakepath\trader-02032022-32-zm.jpg

Powell v březnu navrhne zvýšení úrokové sazby v USA o 0,25 pct.

02.03.2022 Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell počítá s tím, že banka ještě tento měsíc zvedne poprvé od vypuknutí koronavirové pandemie základní úrokovou sazbu. A to navzdory válce na Ukrajině. Zvýšení úrokové sazby na příštím zasedání Fedu za dva týdny je podle něj adekvátní vzhledem k vysoké inflaci a extrémně silnému trhu práce.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v únoru klesl o 100 milionů na 300 milionů Kč

02.03.2022 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru proti předchozímu měsíci klesl o zhruba 100 milionů na 300 milionů Kč. Za první dva měsíce letošního roku se objem obchodů s kryptoměnami meziročně snížil o čtvrtinu na 700 milionů korun. Dominantní zůstává bitcoin s nadpolovičním podílem na objemu obchodů. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
img

Ranní okénko - Jestřábi v ECB varují před riziky inflace

21.01.2022 Dnes bude zveřejněn výsledek lednové spotřebitelské důvěry v eurozóně. Čeká se pouze mírné zhoršení. Zápis z posledního zasedání ECB potvrdil odhodlanost bankovní rady držet úrokové sazby na dně, ukázal ale na rostoucí nesoulad uvnitř ECB. Týdenní data z amerického trhu práce dopadla hůře než se čekalo vlivem omikronu. Koruna je na EUR/CZK 24,32, což je o 0,7% silnější než na začátku týdne. Tento týden se ji dařilo lépe než zlotému a forintu.
img

Forex: Omikron udržuje na trzích nervozitu

20.12.2021 Zvýšené obavy o budoucí ekonomický vývoj v souvislosti s rychle se šířící variantou omikron se dnes odrazily ve výprodejích na akciových trzích. V důsledku masivního nárůstu počtu nových případů se začínají některé evropské státy přiklánět ke zpřísňování protiepidemických opatření. Evropská akciová seance se tak dnes nesla v červených číslech a ztráty po otevření zaznamenaly i akciové trhy v USA.
img

Forex: Úrokové sazby míří na 4 %

16.12.2021 Centrální banka na následujícím prosincovém zasedání naváže na předchozí svižné zvyšování úrokových sazeb a k jejich současné úrovni podle nás připočte dalších 75 bb. Repo sazba by se tak měla dostat na 3,5 %. Rizika této prognózy vnímáme jako vyrovnaná. Cyklus současného utahování měnové politiky by měl podle nás skončit v únoru příštího roku, kdy by repo sazba měla dosáhnout vrcholu ve výši 4 %.
img

Forex: Maďarská centrální banka bude pokračovat se zvyšováním úrokových sazeb

14.12.2021 Centrální banka v Maďarsku podle nás na dnešním zasedání opět zvýší základní úrokovou sazbu, a to o 30 bb na 2,4 %. Podobně jako v ostatních zemích je i zde důvodem více než sedmiprocentní inflace. Průmyslová produkce v eurozóně v říjnu pravděpodobně zaznamenala dílčí oživení, zejména díky růstu v Německu. V USA budou zveřejněny ceny průmyslových výrobců za listopad, jejichž meziroční růst by se měl dostat nad 9 %. Schodek tuzemského běžného účtu by se měl prohloubit na 16,80 mld. CZK.
img

Forex: Svižný růst sazeb ČNB bude podle Mory v prosinci pokračovat

13.12.2021 Viceguvernér ČNB Marek Mora v rozhovoru pro Reuters uvedl, že by centrální banka měla i na svém prosincovém zasedání výrazněji zvýšit úrokové sazby, neboť se stále potýká s vysokou inflací. Sám se bude rozhodovat mezi zvýšením o 50 a 75 bazických bodů.
img

Swingový výhled 50. týden

10.12.2021 I když je Omikron novým zdrojem nejistoty, tak podle posledních zpráv se zdá, že by neměl mít devastující vliv na ekonomiku. A na toto reagují akciové indexy, které v minulém týdnu kompenzovaly předešlé ztráty. Index strachu VIX poklesl k hodnotě 20 a SP 500 se přiblížil k historickému vrcholu. Silný je nadále americký dolar, který podporují dobrá data z americké ekonomiky.
img

Čo stojí za rastom indexu VIX a aký vývoj môžeme očakávať?

02.12.2021 VIX je sám o sebe relatívne zložitý nástroj a je potrebné si uvedomiť, že ide o index implikovanej volatility, ktorý vychádza z amerického indexu S&P 500. Inak povedané, čím väčší sa očakáva pohyb na akciových indexoch v dohľadnej dobe, tým je VIX vyššie a opačne. Koncom minulého týždňa vystrašil investorov nový variant Covidu Omikrom a prvé informácie hovorili o tom, že bude zrejme nebezpečnejší a infekčnejší, ako predchádzajúce varianty, čo spôsobilo veľkú mieru neistoty a obavy o ekonomický vývoj najbližších mesiacov. Neistotu finančné trhy nemajú v obľube a k tomu sa ešte momentálne nachádzajú na vysokých úrovniach, takže každý náznak problému sa hneď premietne do poklesu ceny akcií a tým pádom aj do rastu indexu VIX.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021

09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
img

Ranní okénko - Fed pravděpodobně oznámí snižování nákupu aktiv a ČNB dodá další hike

01.11.2021 Údaje o HDP ze závěru minulého týdne byly ohlédnutím zpět do třetího kvartálu, ve kterém zůstaneme i tento týden, kdy dorazí měsíční data z reálné ekonomiky za září. V tuzemsku vyjde maloobchod, v Německu se k němu přidá i průmysl. Aktuálnější informace přinese PMI ze zpracovatelského sektoru za měsíc říjen. Pozornost investorů upoutají především centrální banky. Ve středu zasedá Fed. Ve čtvrtek je na řadě ČNB. Ta navíc představí novou makroekonomickou prognózu, ve které téměř jistě navýší odhad inflace a sníží predikovaný růst HDP.
C:\fakepath\trader-25102021-32-zm.png

Forex: Koruna je k dolaru nejslabší od dubna a k euru od července

25.10.2021 Česká měna se dnes propadla na nejslabší úroveň k dolaru od začátku letošního dubna a k euru zhruba od poloviny července. K 17:00 oslabila koruna oproti předchozímu závěru k euru o pět haléřů na 25,73 EUR/CZK a k dolaru o 13 haléřů na 22,16 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Faktory ovlivňující úrokové sazby | Plavba s proudem | Korekce v trendu | Rizika intervencí | Odhad vývoje ekonomiky | Aktualizovaný výhled | Hospodářská situace | Zprávy a analýzy | Růst v eurozóně | Makroekonomické predikce | Hlava a ramena | Německá míra nezaměstnanosti | Dohoda RCEP | Jak fungují akcie | Celkový výkon ekonomiky | Investiční teorie | Uvolněné měnové politiky | Index ČSOB | Odborníci na finanční trh | Hodnota společnosti | Směnný kurz | Finanční zpravodajství | Dlouhé pozice | Klíčový prvek | FFR | Likvidní měny | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Geopolitické konflikty | Ozvěny trhu | Války | Rozvoj měst | Vývoj | IGLN.UK | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Češi | ETF na DAX | Data z trhu práce | Průměrná míra nezaměstnanosti | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Panevropský index | Evropský komisař pro hospodářství | Odchod Británie z Evropské unie | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Globální růst | Paul Romer | Mark Mobius | Jana Steckerová | DPH | General Dynamics | EUR | Vývoz z Japonska | Kryptoaktiva | P/E poměr | Spotřebitelské výdaje | Záznam ČNB | Zhodnocení akcií | Paul Krugman | Úroveň inovací | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Pokračování růstu | Investiční rizika | Hospodářská zvířata | Přemýšlení | Lars Feld | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Člen bankovní rady Aleš Michl | Dnešní obchodování | XOM | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Rio Tinto (RIO.UK) | Stavební produkce | CBDC | Take Profit | Česká vláda | PEPP | Vývoj ceny zlata | Naučte se investovat | Varianta omikron | Texas | Akcie firmy | Očekávání | Volatilní | Korelace | Evropské centrální banky | Současný propad | Růst platů | Poslanci | Analýza | Nikl | Swiss Life | Akcie společnosti Pilulka | L.F. Investment | Madeleine Albright | Vliv technologií a digitální éry | Výpadek příjmů | Pozitivní signál | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Fungování ČNB | Veřejné finance | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Oživení ekonomiky | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | Kakao - Vývoj ceny | Philip Morris ČR | iShares | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Výkonný ředitel | Potenciál | MACD | Support | Návrat inflace | Signály pro potenciální obrat cen | Zajistit se na stáří | Nízké sazby | Finanční produkty | Strategie pro obchodování akciových indexů | Podnikatelské aktivity | ServiceNow | Lednová inflace | Index aktivity | Delivery Hero | Potenciální obrat cen | Náklady na financování | Chování | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Globální konkurence | ADP report | Zahraniční obchod ČR | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | The Moscow Times | Snížení poptávky | Ceny kakaa | CAD | E.ON | Ministr financí | Nejistý ekonomický vývoj | Experti | Trendy na trhu | Klíčové strategie a přístupy | Výkonná rada MMF | Raiffeisenbank | Identifikace potenciálních obratů trendu | Nezávislost | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Bloomberg Markets | Nákupy aktiv | Dopad na existující odvětví | Dění na trzích | Pokrok ve vývoji | Měsíční předpovědi | Důvěra v ekonomiku | Mocenské struktury | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Index Nikkei | Český statistický úřad | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Historie obchodování | Recese v eurozóně | Kurz eura k dolaru | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | PMI z Německa | Grafické formace | Cena bitcoinu | Finanční páka | Obchodování na burzách | Skladování fyzických komodit | Americký akciový trh | Rezistence | Price Action | Akcie společnosti | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Pojišťovací skupiny | Aktuální vývoj | Benchmark | Facebook | Barometry trhů | Politická a geopolitická nestabilita | Jordánsko | Lagardeová | AEX | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Finanční krize 2008 a S&P 500 | Výnos | Poškodit ekonomiku | Sázka na pokles ceny | Soukromá spotřeba | Starší populace | IHNED | Výraznější impuls | Delta | Vývoj na trzích | SMA | Potenciální obraty trendu | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | LYNX Trading | Dosažení úspěchu | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Vývoj ceny sóji | Rozhodnutí o sazbách | Mezinárodní konkurenceschopnost | Reddit | Ministři financí Evropské unie | Zkrocení inflace | Šéfové | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Zápis z jednání ČNB | Graf EURUSD | Nejrychlejší růst ekonomiky | Exchange | Investiční portfolio | Milton Friedman | Identifikace růstových odvětví | Styl obchodování | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Kontrariánství | Daytrading | Commodities | Inflace a deflace | Podstupování rizika | Burzovní obchody | Kryptoměna Bitcoin | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Posílení | Ferrari | Společnost SAB | Finanční ředitelé | Budoucí trendy | AI | ETFS Natural Gas | Nákupní příležitosti | Zdeněk Tůma | Propad cen | Akciové investování | Barrick Gold (GOLD.US) | Migrace a mezinárodní pracovní síla | AUDUSD | Praxe | Nasdaq100 | Daimler | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | JPY | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | Výrobní sektor | P/E | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Ekonomiky v eurozóně | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | Svaz průmyslu | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Ceny sóji | Dovednosti a vzdělání | Projekce | Markus Braun | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Federální rezervní systém (FED) | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Vývoj měnové politiky | Omezení výplaty dividend | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Francie | ČNB Eva Zamrazilová | Měnověpolitické zasedání Fedu | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Český trh práce | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Certifikáty | Tipy pro obchodování indexů | Prognóza | Obchodní politika | FTSE 100 | Služby | Přehled o aktuálním trendu | Zisky bank | Americké ekonomiky | ALUMINIUM | Společnost Sentix | Měnová politika Fedu | Pařížská dohoda | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Strategie Trend Swing | Downside | Palladium | Americký Fed | Bayer | Medvědí signál | Globální hospodářský růst | Záchranný fond | Prodeje aut | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Ropa WTI | Bohumil Trampota | FinTech | Potenciální ztráty | Standard & Poor's 500 | Vysoká úroveň inovací | Měny v regionu | Kč/USD | Finanční ztráty | Bankovní rada ČNB | Bohuslav Čížek | Qualcomm | Akcie a trhy | Nastavení indikátoru | Vakcinace | Technická analýza | Představitelé ČNB | Vývoj dolarového indexu | Moving Average (klouzavé průměry) | Bankovní domy | Na burze | Brexit | ZEW index | Plány | Prodávat akcie | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Energetické akcie | Odražení ode dna | Pařížská dohoda o klimatu | Americká média | Valná hromada | Bankovní skupiny | Viceguvernér ČNB | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Inflace v České republice | Ceny elektřiny | Komoditní trh | JDE | Čínská poptávka po ropě | Strategie pro obchodování s komoditami | Too Big to Fail | Broker | Tvorba pracovních míst | Maďarsko | Vývoj ceny palladia | EURUSD | Cash flow | Proražení | Cenový skok | Více peněz | Kreativita | Posílení koruny | Čekající příkazy | Velikost pozic | Henkel | Sociální sítě | ČSOB | Export | Změna klimatu | ČNB Markéta Fišerová | Americký index S&P 500 | Spekulovat | Podmínky na trhu | Béžová kniha | Cenové tlaky | CFD na komodity | Obchodování na komoditním trhu | Korunový trh | London Interbank Offered Rate | 4GLD.DE | Podpůrné programy | ING Jakub Seidler | Využití dlouhodobých trendů | Držení pozice | Výsledek inflace | CATTLE | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Středoevropské měny | Patria Online | Šok | Vít Hradil | NFP | IOGP.UK | Ceny ve výrobě | Obchodní tipy | Úroková sazba | Avast | Obchodní platformy Metatrader | Evropská inflace | Next Finance | Akcie Avastu | Sazby hypoték | Zavedení eura | Nasdaq Composite | Výkon | Manažeři | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Regulace | Unie | Dovoz | OXY.US | Admirals | Zprávy o trhu | Bridgewater | FME | Noviny | Měnový fond | Nikkei | NextEra | BHP Billiton (BHP.US) | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Americký prezident | Nemovitostní fondy | CISCO | Výše dividendy | Tovární objednávky | Růst Německa | Data z amerického trhu práce | Hrozba recese v eurozóně | UniCredit Bank | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | České hospodářství | iShares Physical Gold | Kapitál | MT5 Supreme Edition | Válka na Ukrajině | Krátká pozice | Investing.com | Rostoucí ceny energií | Data z tuzemské ekonomiky | P.A. | Čtvrtletní výsledky | Fintech společnosti | Steven Mnuchin | Ztracený kapitál | Sell Limit | Zvýšení sazeb | Eurex | GBP/USD | Pokles ceny akcií | Vládní výdaje | Akcie Google | Investovat | Dovednosti | Společnost SAB Finance | Trh s komoditami | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Munich Re | Mario Draghi | Jak vydělat na poklesu | Investice do solární energie | Šíření nemoci | Caterpillar | MT5 | Co to je burza | Nejistota na trzích | Christine Lagardeová | Západní sankce | Tiff Macklem | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Tržní pohyby | Coca-Cola | Obchodní platforma | Směnné kurzy měn | Pro tradery | Vyšší úrokové sazby | Investování u XTB | 1 milion | Slickcharts | Stratégové | Fincentrum | Euro Stoxx 50 | Marek Mora | Statistický úřad Eurostat | Zlepšení sentimentu | Globální ekonomiky | Portfolio | Světová finanční krize | Tržní reakce | Zpřísňování měnové politiky | Světový obchod | Nejznámější kryptoměna | Richard Bechník | Bundesbanka | Průmyslové objednávky | Exxon Mobil (XOM.US) | Finanční instituce | Double top/bottom | Univerzální strategie | Trend following | Prezident | EUR/CZK | Americký index | Ekonomický optimismus | Euforie | CAC 40 | Volatility | FANG | Makrodata | Ekonomický balíček | Index výroby | Investoři | Obchodní deník | Fungování | Sója | Covid-19 pandemie | Nastavení úrokových sazeb | Petr Pavel | Nejistoty | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | Supporty a rezistence | Ceny zinku | Možnost obchodovat | Krize 2008 | Cenné papíry antivirové firmy Avast | Obchodní dohoda | Společnost Google | Přidaná hodnota | Jak se stát lepším investorem | Prezident ECB | Nové mutace | Obchodní napětí | Pesimismus | Druhy akcií | Společnost Wirecard | Ocel | Inflace | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Signál na podporu ekonomiky | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Vývoj průmyslu | Výkonnost fondů | Tržní podíl | Směnné kurzy | Ekonom ING | Dlouhodobí investoři | Globální akciové trhy | Moderna | Nabídka | Vývoj ceny cukru | Ministr financí Steven Mnuchin | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Bank of England | Airbnb | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | Co je to CFD? | Zdravotní péče | Vývoj sazeb | Komodita | Vývoj ceny pšenice | VIG | Výkon společností | Vývoj ceny kakaa | Xetra | AT&T | Zápis z posledního zasedání | US500 | Kurz eura vůči dolaru | Investiční riziko | BP | RWE | Typ tradingu a investice | Lepší výkonnost | Treasury Yields | Nižší poptávka | Obchodní plán | Cestovní ruch | Robert Gilpin | Kč/EUR | Psychika | EUR/PLN | Odhad analytiků | Nízké sazby ČNB | Zpráva | Analýzy | Vliv na ekonomiku | Ekonomické dopady | Prémie | Česká měna | Americký S&P 500 | Představitelé Fedu | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Performance | Rozpočtová politika | Statistiky z trhu práce | Colt CZ | Snížit riziko | Zasedání Evropské centrální banky | Migrace | Invesco | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Důvěra domácností | Hlavní události | Patria | HDP Německa | KoroNERV-20 | Finanční krize 2008 | Trojúhelník | Hrubý domácí produkt (HDP) | Kukuřice - Vývoj ceny | Short selling | Management | Bloomberg | Úrok | Renaissance Technologies | Evropské ekonomiky | Vedoucí představitelé | Americké HDP | Agentura Reuters | Půjčka | GBP | Obchodní ředitel | Potenciální rizika | Nová prognóza | Zhoršování situace | Dlouhodobé investování | Posilování eura | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Josef Tošovský | Obchodní týden | Vztahy velmocí | Nové příležitosti | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Konflikty | Pokles cen komodit | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Rozhodnutí centrálních bank | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | Finanční ředitel | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Pandemie COVID | Prezidentka ECB | Hlavní akciové indexy | Americké prezidentské volby | Příjmy a výdaje | Defenzivní příkazy | Vzdělání | Majitel | Evropská data | Zprávy | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Potenciální zisky | Legislativa | BREAKING | Svátek v USA | Pákový efekt | Vliv na ceny | SPX | Tisková konference ECB | Aktuální obchodní příležitosti | Vývoj ceny bitcoinu | Rozdílové smlouvy (CFD) | Ceny stříbra | Kryptoaktivum | Evropské trhy | Meta | Reálné mzdy | Britský ministr financí | RCEP | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Jak na to | Průmyslové komodity | Dow Jones index | České koruny | S&P Case-Shiller index | Evropské akcie | Účetní závěrky | Alena Schillerová | Ceny ropy | ZEW | UBS | Energetická bezpečnost | České firmy | Fenomén | Finanční nástroje | MDAX | Ceny Bitcoinu | Silné cenové tlaky | Silný růst | Komodity na trading platformě | Peter Lynch | Největší švýcarská banka | Eurostat | iFX | Exxon Mobil | Covid | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Bydlení | Deflace | Monitorování | Investiční aktivita | Tržní podmínky | CZ | Danuše Nerudová | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Růst inflace | Turecká lira | Asijská seance | Energetická závislost | Cílování inflace | Udržitelnost | Natural Gas | Snižování cen | Angela Merkelová | Vhodné akcie | Occidental Petroleum | PwC | Míra | Analýza trhů | EURCZK | Vlajka NATO | West Texas Intermediate | Program nákupu aktiv | Praha | Depozitní sazby | Raketové útoky | Inteligentní investor | Jsou komodity dobrou investicí? | Hospodaření státu | Tržní úrokové sazby | 3M | Převodník měn | Opatření proti koronaviru | Intervence ČNB | Oživování ekonomiky | Dnešní data | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Vývoj ukrajinské ekonomiky | Analýza transakcí | Odhady trhu | Odhad inflace | Firmy | Vláda USA | Kevin Tran Nguyen | Australský dolar | DIA.US | Akciový index PX | Obchodovat | Páka | Proč zvolit právě akciové indexy? | Day trader | François Villeroy de Galhau | Zpřesněný odhad | Koruna | E15 | Výrazný pokles | Finanční služby | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Aktuální ceny akcií | Nástroj | Trans-Pacifik | Výsledky | Vyšší poptávka | HUF | Ekonomické oživení | Zápis ze zasedání Fedu | Pokles HDP | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Epidemické situace | Včerejší obchodování | Dluhopisové fondy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Britský finanční regulátor | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Tržní ceny | Supreme Edition | Oldřich Dědek | COCOA | Obavy z dopadů koronavirové krize | Shell | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Konec roku | Waste Management | Využívání S/R zón | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Ekonomický propad | Hypotéza | TIM | Propad | Údaje | Trendovat směrem nahoru | Fundamentální analýza | Dopady koronaviru | Broker Consulting Index | Day trading | Asociace | Silný dolar | Vakcína | Retracement | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Hodnota měny | Regional Comprehensive Economic Partnership | Cenový index PCE | Český index nákupních manažerů | Barrick Gold | Obchodní války | Síly trendu | Oslabení měny | Lubor Lacina | Hypoteční trh | Fiskální odpovědnost | Očekávání analytiků | OPEC+ | Ropa WTI - Vývoj ceny | Pandemie nemoci COVID-19 | RBI | Potenciální obraty | Videokonference | Vratislav Jůza | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | BHS | Snižování sazeb | Podíl nezaměstnaných | Účely swingového obchodování | Objem | Makroekonomický výhled | Tempo růstu spotřebitelských cen | Návrat poptávky | Propad exportu | Reddit WallStreetBets | Obavy z recese | Posilování české koruny | Sázka | Federální rezervní systém | Bob Moritz | Britské libry | Obchodování s akciemi | Cenový šok | Týden na finančních trzích | Moving Average Convergence Divergence | Den díkůvzdání | Deprese | Index hypotéčních úvěrů | Pojišťovny | WHEAT | Vale | Podnikatelská nálada | Náklady na těžbu | Index S&P 500 | Ceny bavlny | Graf | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | MT4 Supreme Edition | Trendová čára | Ekonomická situace | Swingový výhled | NGAS | Regulátor | Shortovat | Praktické tipy pro obchodování | Státní rozpočet | Počet bankrotů | Klíčový kontext | Ceny cukru | Zpráva o měnové politice | Hrubý domácí produkt | Nejlepší akcie | Průmyslová výroba | Důvěra investorů v ekonomiku | Šéf centrální banky | Důchod | Technické ukazatele | Pfizer | Distribuce | Case-Shiller | Ukončení intervencí | Akcie 2021 | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Svíčkové grafy | Covestro | Studie | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Bitcoin dnes | Eurodolar | Cena plynu | Velké peníze | Deficit | Globální dění | S&P 500 Index | Zveřejněná data | Bit.plus | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Environmentální udržitelnost | Reakce trhu | Patria Finance Tomáš Vlk | FRA | Stavebnictví | London School of Economics | Ústup inflace | Evropský statistický úřad Eurostat | Cenová hladina | Zinek - Vývoj ceny | Booking Holdings | Kompletní průvodce | Institut Ifo | Fibonacci retracement | Hypotéky | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | OECD | Současná situace | Lukáš Kovanda | Zaknihované akcie | Aktuální hodnoty měny | Růst eura | High | Rostoucí trend | Finanční krize | Zasedání Bank of Canada | CVS | Evropa | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Změny na trhu | Platina - Vývoj ceny platiny | Salutem | Jackson Hole | Pokles ceny | Tvrdý brexit | Obchodování a investování | Index spotřebitelské důvěry | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Ceny ropy WTI | Jednání FOMC | Turecká centrální banka | Tomáš Vahalík | CFD kontrakt | Johnson & Johnson | Třetí vlna | Investice do nemovitostí | KB | Bezpečné útočiště | Poptávka a nabídka úvěrů | Česká koruna | Ropa Brent - Vývoj ceny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Maloobchod | Optimistická očekávání | Německý PMI | Stimulační program | SARS-CoV-2 | GameStop (GME) | Investiční společnost | G10 | Trump | Směnný kurz eura | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | Medvědi | Měnový trh | XOP | Kurzarbeit | Ekonomická důvěra | Prohloubení schodku | CHF | ex | Běžný účet | Technické analýzy | Vstupy | Obchodní strategie | Nárůst HDP | GBPUSD | Odvětví v ekonomice | Akcie Komerční banky | Warranty | Nejprudší pokles | Rakousko | Technologické a demografické změny | Stříbro | USDCAD | Snížení daní | Zvýšení sazeb ČNB | Instituce | COPPER | Obchodování se CFD | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Přehled o dění na světových burzách | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Jan Dvořák | Index AEX | PELTRO | LNG | Býčí signál | Mutace viru | Dobrá data | Důvěra spotřebitelů | Guvernér ČNB Rusnok | Penále | IGLN | Americké akcie | Silná ekonomika | Pozornost | Julie Kozacková | Czech Fund | MetaTrader | Ex-dividend | Obchodní rozhovory | Volby v USA | Medián | Iberdrola | Pozitivní vliv | Bohemia Energy | Vývoj měnového páru USD/JPY | CFTA | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Nákupy akcií | Náklady spojené se skladováním | Rosněfť | Moore Czech Republic | FinTech akcie 2021 | Natland | CVS Health | Výsledky HDP | S&P 500 | Zvýšená volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Obchodní a mezinárodní dohody | Nikolaj Patrušev | Téma inflace | Disney | Trh | Komise | University of Michigan | Volná pracovní místa | Války na Ukrajině | Erste Bank | ProCent | Výkyvy | Měď - Vývoj ceny mědi | Výrazný růst | Ceny zboží | Fed | Zahraniční obchod | Dnešní zasedání Fedu | PLATINUM | Korekce | Globální problémy | Miroslav Singer | Tržní prostředí | Spotřebitelská důvěra v USA | iShares Physical Silver | Zastavení ekonomické aktivity | Investiční produkt | Velké banky | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Výplaty dividendy | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Boháč | Zveřejnění výsledků | Investování a obchodování | Nejistota | Tržní výhled | Obchodování akciových indexů | Konkurenceschopnost | Estee Lauder | Světová banka (SB) | Dopad na trhy | GME | Růst tržeb | Ochlazování inflace | Globální recese | CME | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Klienti brokerů | Yahoo | NFP data | ANO | VOW3 | Náklady na půjčky | Světová banka | Rating | Dezinflace | V4 | Ebury | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | Riziková aktiva | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Dopad na cenu | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Vládní dluhopisy | Rozložení investic | Riksbank | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Repo operace | Šíření nového koronaviru | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Shortování | Akcenta | Bit.plus Martin Stránský | Sell | Vývoj úrokových sazeb | Bavlna | Propouštění zaměstnanců | Mistrovství | Federální rezervní banka | Finanční rezervy | Long pozice | iOS | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Obchodování akcií | Řízení rizika | LYNX webinář | Markéta Šichtařová | Devizové intervence | Exxon | Nvidia | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Prosperity | Index Nasdaq | Tomáš Kudla | Uzavření pozice | Kurzový vývoj | Unce zlata | Německý Ifo index | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Pokles úrokových sazeb | Ropa typu Brent | Skladování komodit | 3M PRIBOR | Tržní odhad | Trendové linie | Vlajka | Tomáš Kadeřávek | Další růst | Výpadky | Objem obchodů | Dopady pandemie na ekonomiku | Rizika Over-The-Counter trhů | Podpůrná opatření | Nifty 50 | Zemní plyn - Vývoj ceny | Gazprom | Obratové body | Centrální banka | Likvidita trhu | CL | Deutsche Börse | Meta Platforms Inc | Životní prostředí | EU | Společnost Deutsche Börse | Obchodní spory | Tržní situace | Investice do akcií | Opatření | QE | Vládní pomoc | Odhad vývoje HDP | Využití krátkodobých výkyvů | LYNX | Donald Trump | Podnikatelé | Bublina a NASDAQ | Energetický sektor | Představitelé centrální banky | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Energetická společnost ČEZ | Pohyb kapitálu | Kurz české měny | Centrum | ING | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Společenská odpovědnost | Grafy | Index DAX 30 | Mezinárodní spolupráce | Souvislost s inflací | Obchodní rozhodnutí | Apple | Sledování trendových linií | Obchodování a investování do akcií | Spoluzakladatel | Sazby pro refinancování | Společnost XTB | Březnová inflace | Akcie ve Spojených státech | Erste Group | Ceny komodit | Lukáš Raška | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Michael Porter | Nejistý ekonomický vývoj v USA | EUR/HUF | Měnová politika ČNB | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Mluvčí | Škoda | Úspory | Konjunkturální průzkum | CZK | PEPSICO | Kov | Reuters | Index nákupních manažerů | Týdenní Forex kalendář | Unilever | ETC | VaR | Inovační potenciál | CVX.US | Řízení investičního portfolia | Chevron | Ceny zemního plynu | Obchodník s kryptoměnami | Tempo zlepšování ekonomiky | Státní dluhopisy | Guvernér Michl | Potvrzení trendu | Americký dolar | Index US500 | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Obraty | Euro vůči dolaru | Rada MMF | Výrobní aktivita | Politické a legislativní faktory | Situace | Výstupy | Testovací účet | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Defenzivní tituly | Evropská unie (EU) | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Předseda | Moneta | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Český hrubý domácí produkt | Investování do různých komodit | Finanční systém | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Maďarská ekonomika | Deutsche Boerse | Americký trh | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Negativní dopad | J&T | Evropská střední třída | Míra inflace v Evropské unii | Rok 2024 | Guvernér Fedu | NGAS.UK | Americký investor | Vypuknutí pandemie | DPA | Evropská unie | Sentiment spotřebitelů | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Boeing | HDP v USA | Ekonomické vztahy | Ekonomiky | Průměrné mzdy v ČR | Intradenní obchodování | Google | Internet of Things (IoT) | Rozložit riziko | Floating | Záporné sazby | Rychlý růst | Tržby | US100 | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Makro | Poptávka a nabídka | GameStop | Dobrá nálada | Nejrychlejší růst ekonomiky v historii | TOP 09 | Platební bilance | Stagnace | CFD | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Centrální banky | Velikost pozice | SMA 100 | Zásoby hotovosti | Dopad na ekonomiku | Cena akcie | Změny životního stylu | Snížení sazeb | DOT | Použití technických indikátorů | IPO kalendář | CME Group | Důvěra v průmyslu | Analýza trhu | Zvýšení základní sazby | Louvre Accord | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Nákup akcií | Financovat | Příprava | Odvětví vzdělávání | ICOM.UK | Ztráta | Řecko | Prodej na krátko | Dividenda | Aktuální cena | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Krátkodobé tržní pohyby | Nikl - Vývoj ceny | Dlouhodobé obchody | Pandemie nemoci | Výběr brokera | Nejlepší investice | Koruna dnes | Outstanding shares | Neustálé vzdělávání | Obchodováním s futures kontrakty | Nový rekord | Rozvoj vašich dovedností | Rizika | Zakázky německého průmyslu | Brokerské společnosti | Úroky | Vyplácet dividendy | Kurzy | Americký průmysl | Pepa Zeman | CVX | Viceguvernérka ČNB | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Portu | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Fond | Napětí na finančních trzích | Předstihové ukazatele | AIGI | Dlouhodobý support | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Silný trh | Air | Oslabení kurzu koruny | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | Objem zakázek | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ekonomické údaje | Roční maximum | Antivirus | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | TABAK | Ceny palladia | Konsensus | S&P500 | Největší pády | Čínská ekonomika | Patterny | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Vládní politika | Energetická krize | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Oslabení kurzu | Rychlost zotavení | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Směřování trhů | Prime Rate | Ranní zpráva | Tipy pro obchodování | Benchmarky | Pokles | Finance | Investice a financování | Risk Management | Rozvolnění protipandemických opatření | Růst cen nemovitostí | Margin | Globální inflace | Kurz české koruny | Nižší ceny ropy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodní pozice | Velikonoce | Vývoj akciového indexu | Prezidentské volby v USA | Take-Profit | Ochranné příkazy | Štěpení akcií | Nálada v USA | Největší rizika | Americké společnosti | Finančnictví | Conseq | Potenciální zisk | Portu Crypto | Jan Vejmělek | Hedge | Mzdy v ČR | Utahování měnových podmínek | Zinek | Poplatek | Rabobank | Správci kapitálu | 4GLD | Euro STOXX | Mercedes | Tržní očekávání | Situace na trhu | Silnější kurz | Americká ekonomika | Stabilita sazeb | Obchodník | Swingové obchodování | Dluhopisy | Množství peněz | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | NATGAS | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Data z reálné ekonomiky | Bezpečnostní situace | GATT | Adaptace | Růst ceny | Tempo poklesu | Anglogold Ashanti (AU.US) | Investor | OTC obchodování | BHS Timur Barotov | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Index cen | Obchodování indexů | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Investment Management | Pivot | Coinbase | Kryptoměna | Měnověpolitické zasedání | FOREX | Posilování kurzu koruny | Epidemiologické situace | České HDP | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Vyjádření Trinity Bank | Bristol-Myers | Statistici | Výzkum a vývoj | Intervence na forexu | Dopad na hospodářství | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Newmont | Joe Biden | Růst světové ekonomiky | Vývoj ceny ropy WTI | Dohoda o klimatu | Prodávající | Zisky | Nálada spotřebitelů | BNP Paribas | Historické rekordy | Financial Conduct Authority | EURIBOR | Důležité aspekty růstových odvětví | Doporučení | Globální ekonomika | Organizace spojených národů | Obchodujeme | ACEA | Swap | Dovoz čínského zboží | Miliardy eur | Opce na DAX | ECN | Inflace v ČR | Poptávka | Investování a obchodování na komoditním trhu | Velké riziko | Cisco Systems | Anglogold Ashanti | Delta Air Lines | Shortování akcií | Obchodníci | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Otevírání ekonomiky | IPO Instacart | Nasdaq v USA | Hang Seng | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Breakout | Akcie Pilulky | Očekávaná recese | Komoditní akcie | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Technologicky zaměření tradeři | Růst cen | Historické pohyby | Ekonomika sdílení | Historické momenty | Kryštof Míšek | Radomír Lapčík | Zdravotní pojištění | Růst HDP | Cenový pohyb | RSI | Ropný šok | Asset management | Repo sazby | Stochastic oscillator | IFO index | Financování | Zvýšení inflace | Index S&P 500 ve srovnání | Analytik J&T Banky | BioNTech | ČSÚ | PwC ČR | Zasedání RBA | IoT | Historická minima | Index NFIB | GMT | Head and Shoulders | All-time high | Analyzovat jednotlivé akcie | Ekonomický novinář | Americké akciové trhy | Occidental | Americká lehká ropa | Swiss Life Select | Opční prémium | NZD | Pokles ekonomiky | Jak fungují úrokové sazby? | Možnost diverzifikace | Nárůst výnosů | Růst úroků | Cenové formace | Robert Solow | XOP.US | Republikáni | EBITDA | USDJPY | Sentiment v Německu | Long / Short | Kalendář událostí | Uzavření trhů | Reporty | Investiční poradenství | Růstové tendence | Koncentrace | GfK | Úrokový diferenciál | Martin Luňáček | Akciové fondy | Použití oscilátorů | Majors | Klouzavý průměr | Vyšší daně | Evropské země | Světové události | Průměrná mzda | Philadelphia Fed index | DNO | Malé podniky | Pokles podnikatelské aktivity | Dnešní čísla | Jitan Solanki | Výrobní aktivity | Sázka na pokles | Sledování vzorů svíček | Gamble | Charlie Munger | Výkyvy v cenách | Tatry Mountain Resorts | Hospodářský růst | Ceny ropy WTI a zlata | Prezident Fedu | Šíření koronaviru | Kurz měny | Růst ekonomiky | Odhodlání | HAS | Costco | Analytik Portu | Kapitálové trhy | Akcie Gamestop | Podnikání | P/E Ratio | WTI | Hrozba recese | Bod | Aktéři mezinárodních vztahů | Miliardy korun | Podnikání na kapitálovém trhu | Vliv mezinárodních vztahů | Shares | Zisk společnosti | Změny klimatu | Silnější koruna | RBNZ | PRIBOR | Spekulace | Diverzifikace portfolia | Obchodování dnes | Data PMI | Únorová inflace | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | Americká měna | Projevy centrálních bankéřů | Pracovní síla | Problémy | Android | Saúdská Arábie | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Akcie na jméno | Know-how | Ziskovost | Bankéři | Firma | Týdenní tržní výhled | Měny regionu | Cena ropy | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Nižší výdaje | Trading Central | Drobní investoři | Marže | Sazby pro spotřebitelské úvěry | Účet platební bilance | DAWN | Domácí měna | Německá ekonomika | NEM.US | Plánování vstupů | Inflace v listopadu | Fed pivot | Lot | Předběžné výsledky | Averze vůči riziku | Paolo Gentiloni | Ether | Pojišťovna VIG | Vliv na rozvoj měst | Vstup do obchodu | Omikron | Erste | Recenze | Tempo poklesu vývozu | Struktura | Technologický vývoj | CFD obchodníci | Ropa | Zkušenosti | ALV | Zasedání měnového výboru | Kanadský dolar | Signály | Přizpůsobovat se | Golden Cross | Velké zásoby hotovosti | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Raiffeisenbank a.s. | Společnosti z technologického sektoru | Ministři financí eurozóny | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | IHS Markit | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Čínská měna | Poskytovatelé úvěrů | TTIP | Stoxx 600 | Vývoj měn | Růst průmyslu | Čínský index | SAP | Diverzifikovat | SWIFT | Spolkový statistický úřad | FX | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Konjukturální průzkum | Plánování vstupů a výstupů | Ben Bernanke | Rozhodování | About You | Technologický Nasdaq | Obrat cen | Investice státu | Vývoj ceny niklu | Kurz | Market | Ekonomka | Demo účet | EMA | Unicredit | Realizovat zisk | Double top | Hliník | Fibonacciho retracement | Rozkolísaný | UST | Dolar | Reserve Bank of New Zealand | Debata | Merck | Zbrojovky | Ceny pšenice | Kurzy měn | BH Securities | Akcie na pražské burze | Zlato - Vývoj ceny zlata | AU.US | Hodnoty měny | Euro | Oracle | Profit-Target | Byznys | Makroekonomické faktory | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Uplatnění technické analýzy | Cykly | Bezpečné dluhopisy | Datový kalendář | Obchodováním s futures | Mnoho ziskových obchodů | Deficit státního rozpočtu | Obchodování s nástroji CFD | Kukuřice | Investujte | Klid | Akciový trh | Lukáš Vokel | Vzdělávací článek | Pravidelný příjem | Měď | Vyšetřování | Proinflační | Lockdowny | Akcie Netflix | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | Spolupráce s akademickým sektorem | AUD | AIGI.UK | Contract | Pilulka Lékárny | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Commodity | RBA Philip Lowe | Breakout Trader | Poskytování hypoték | Vzrušení | Obchod | Dodávky ropy | Predikce | Zdanění | Index euro | Fibo | Akcie bankovní skupiny Erste | Bank of Canada | Úřad práce | Zahraniční kapitál | Citigroup | Obchodní aktivita | Inovace | Rada ČNB | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Politika centrálních bank a geopolitika | Globální finanční krize | Pandemická situace | Ruská agrese | Inflační cíle | Devizový kurz | Purple Trading | 2008 a S&P 500 | Valné shromáždění | Spojené státy | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Organizace spojených národů (OSN) | Uvolňování opatření proti koronaviru | Konsensus trhu | Nárůst nezaměstnanosti | xStation 5 | CIND.UK | Stagflační trend | Market Maker | Intermediate | Investoři a obchodníci | Koordinové intervence | Komodity na trading | Hodnota indexu | Zaměstnanost a ekonomika | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Philip Lowe | Portfolia | Fresenius Medical | Transakční náklady | Růst důvěry | Další kryptoměny | MarketResearch.com | Conseq Investment Management | Rekordní propad | Platforma | Hlášení úrokové sazby | Koronavirové krize | Anticyklické akcie | Výplaty dividend bank | Quant | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Ceny většiny komodit | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Ekonomický poradce | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Soubor pravidel | SEC | Recese | Index strachu | Akcenta Miroslav Novák | ASX 200 | Merkelová | IMF | Mzdový růst | Správná diverzifikace | ASML | Prodeje existujících domů | Záloha | Německý ZEW index | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Stimul | Růst globální ekonomiky | Jaké komodity obchodovat? | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Společnost IHS Markit | Burzovní indexy | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Výkon široké škály společností | Zbohatnutí | Dopad na ekonomiku a finanční systém | Zlepšování ekonomiky | Přehřátí ekonomiky | Investiční nemovitosti | Denní graf | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Schodek | Ekonomický výzkum | František Táborský | Silný support | Realitní společnosti | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ekonomický vývoj v USA | Velké investiční fondy | Změna politiky | Balance | Momentum indikátory | Kurz eura | Eva Čerešňáková | Inflace v Evropské unii | Cap | Bankovní sektor | | Růst ekonomické nerovnosti | Ekonomické analýzy | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Chování ceny | Ceny energií | Cena Brentu | Makléřské firmy | Fresenius SE | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Jak začít s komodity? | Obrat trendu | Zeměpis | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Avalanche | Brent (OIL) | Trailing Stop | Obchodní náklady | Analytik Komerční banky | NEST | Celkový výkon | Short pozice | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Zlepšování ekonomiky USA | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Pochopení trhu | Horší ekonomické časy | Svíčkové formace | Technologický sektor | OSN | Soud | Společnost ČEZ | David Procházka | Výkon amerického dolaru | Booking | Plánování | Blockchain | Výprodej | Sell Stop | PMI indexy | Události ve světě | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Strach z druhé vlny koronaviru | Unikátní příležitosti pro tradery | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Členské země | Oslabení | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Ekonomika Evropské unie | Politické události | Dow Jones Industrial | OXY | Růst eurozóny | Ceny platiny | Akcie na burze | FIXINDEX | Centrální depozitář | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Přebytek obchodu | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | CNN | Stop Out | Ekonomický výhled | Hospodářský cyklus | Prognóza České bankovní asociace | Snížení emisí | Nařízení | Kontrola inflace | Prohlášení | Ruský Gazprom | Inflace v Německu | Americký Senát | Komerční banka | Úsilí | KOSPI | Fed index | REIT | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | COTTON | Hurikány | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Česká národní banka (ČNB) | Úrokové diferenciály | Průmysl | Očekávané výsledky | Forex obchodování | Japonský akciový index Nikkei | Bridgewater Associates | Energetické krize | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Bankovnictví | USD index | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Specifický typ tradingu | Bonusy | Continental | Pohonné hmoty | Divergence | Biliony | Trend is your friend | Zdražování energií | ETF | Pravidelné výplaty | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Martin Gürtler | Zhoršení výhledu | Nasdaq-100 (US100) | Moneta Money Bank | Ministerstvo financí | Humana | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomické výhledy | Objednávky | Tomáš Holub | Long | WHO | Rally | Výrobní aktivita v ČR | Bankovní rada | Recese v USA | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Výrazný propad | Střední třída | Zasedání České národní banky | SARS | Nálady na trhu | Členství v EU | LEANHOGS | Dlouhodobý úspěch | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Komisař pro hospodářství | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Základní úroková sazba | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Cenový strop | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Kultura | Intuice | Smíšené fondy | Kmenové akcie | Zvyšování úrokových sazeb | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Okénko trhu | Volume | GBPJPY | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Masivní propady | Indikátory | Portfolio manažeři | První odhad | Ceny ropy Brent | Investování do akcií | Pokles cen | Obchodní příkazy | Helena Horská | Obchodování s komoditami | Relative Strength Index (RSI) | Automatic Data Processing | Akcie Nvidia | Technologický index | Sankce | Veřejný dluh | Změny ceny | SP500 | Sledování nejvlivnějších společností | Začít obchodovat | Peněžní trh | Finanční regulátor | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Počet akcií | Akcie Tesly | Producenti ropy | Contracts for difference | Economic | Ministryně financí | Kdo to řídí | Index technologického trhu Nasdaq | PPF | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Brazílie | Swingový obchodník | Ekonom Komerční banky | Sentix | Politika centrálních bank | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Indexy PMI | WTI Crude Oil | Pochybnosti | Index akcií | Intradenní trader | Danske Bank | Síla měn | Slovensko | BNY Mellon | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Trh s kryptoměnami | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Prodeje automobilů | Majetek | Ekonomika eurozóny | Sucha | Vývoj ceny hliníku | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Přírodní katastrofy | Řetězce | Zotavení | Zákaznická podpora | Období nejistoty | Sentiment | Federal Funds Rate | Kurzové riziko | Zlato - Vývoj ceny | Trendový kanál | Breaking | Investiční fondy | Silná konkurence | Růst úrokových sazeb | Nadnárodní korporace | Největší pokles | Politika | Konkurence | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Příliv investorů | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Obranné příkazy | Investiční ředitel | Indikátor MACD | Švédský finanční regulátor | Spoření na důchod | Yahoo Finance | MAM | FinTech akcie | Centrální banky USA | ECOFIN | BHP | SAB Finance | Kreativita a inovace | Deutsche Telekom | Nike | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Další vývoj | Vlastní akcie | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | BASF | Investování do nemovitostí | Japonský akciový index | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Typ tradingu | Co je IPO? | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Obchodní přístupy | Americký ministr financí | Zdraví ekonomiky | Žádosti o podporu | ISLN | Nálada | Indie | Letectví | J&T Banka | Nákupy | Burza dnes | Měnové páry | Cíle | Technologické akcie | Měnové politiky | Vliv na trh | Chevron (CVX.US) | Hlavní rizika | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Martin Stránský | Sentiment v USA | Ekonomika | Živobytí | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Prognóza Ministerstva financí | WTO | Vyzkoušet si trading | Federal Funds Target Range | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Obchodování se zemědělskými komoditami | Výhled | Poptávka po dolaru | Kurzotvorná informace | Auta | Americký akciový index | Úlevy pro banky | Komerční banky | Růst cen výrobců | Hospodářské noviny | Timur Barotov | Americký trh práce | Obchodní účet | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Hospodářský růst Německa | Zlevnění potravin | Euro vůči americkému dolaru | Reálný obchodní účet | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Scalping | Sentix index | Tradeři | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | Možnosti investování do komodit | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | ČNB dnes | Co jsou to úrokové sazby? | Ekonomické trendy | Začínající investoři | Zlaté rezervy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Globální finanční trhy | Freeport McMoran | Největší ekonomika | Tomáš Vlk | Aktuální rezistence | Zvýšení produktivity | Konsolidace | Fondy | Dlouhodobý trend | Walt Disney | Epidemie nemoci | Komoditní trhy | Situace v Číně | Historické pohyby cen | ČEZ | Cenové hladiny | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | Renminbi | Financial Times | Svaz průmyslu a dopravy | PMI za leden | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Ekonomické časy | USD za barel | Nikkei 225 | Politická rozhodnutí | Spread | Iniciativa | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Analýza poptávky na trhu | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Riziko korekce | Swing | GS | Saldo zahraničního obchodu | Rizika a výzvy | Krize | Gideon Capital Management | Fresenius | Investing | Akcie mediální skupiny CME | Klíčové faktory | EURCHF | CoinGecko | OSN a WTO | Objem obchodů s kryptoměnami | Interní informace | Míra inflace v eurozóně | Guvernér ČNB | Pokles poptávky | Index strachu VIX | CEO | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Pozitivní očekávání | Akcie ve světě | ZINC | Slabší kurz | Prezidentské volby | Investice společnosti | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity - časté otázky | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Vývoj ceny ropy | Trend Swing | Prodeje | Graf indexu | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Devizové rezervy | Burza | Oživení globální ekonomiky | Semináře | Ekonomický kalendář | Objem obchodování | Dotcom | Guvernér Rusnok | Buy | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Klouzavé průměry | RBA | Reinvestice | OIL.WTI | Zákaz výplaty dividend | Obchodování s CFD | Australská centrální banka (RBA) | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | FAST | Zmírnění obav | Nabídka a poptávka | Měny | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sezónnost | Růst cen potravin | Reposazba | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Jednotlivé akcie | Energie | Podkladové aktivum | Zpravodajství | ETF WTI Crude Oil | Schodek rozpočtu | Mezinárodní obchod | Michal Brožka | Nejbližší rezistence | Wood & Company | DE30 | USDX | EUR/CHF | Fed dnes | Cenový pokles | 4fin | Cykličnost | Dividendy | Měna | Jasný signál | Dodávky plynu | Údaje o HDP | Finanční sektor | Úrokové sazby | Sazby | Negativní důsledky koronaviru | David Marek | Vývoj ceny bavlny | Pohled na trh | Historie | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Technické úrovně na DAXU | Thomson Reuters | Zlotý | USD | Spotřebitelská poptávka | Banky | Jednání ČNB | Sója - Vývoj ceny sóji | Jak funguje burza | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Kurz koruny vůči euru | Infineon | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Federal Funds Rate (FFR) | Likvidní | Regionální měny | Překoupené oblasti | Eni | Investoři na akciovém trhu | Nové prognózy | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Akcie ČEZ | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nízké obchodní náklady | Člen bankovní rady | Platformy | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Káva - Vývoj ceny kávy | Ceny výrobců | Akcionář | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Miliardy USD | Poradce | Západní ekonomiky | Trailing stop loss | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Initial Public Offering | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Centrální depozitář cenných papírů | COP21 | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Pracovní síly | Vyšší úroveň | ISLN.UK | Předstihové indikátory | Domácí měny | Britská vláda | České sazby | ADP | Hodnota zlata | Repo sazba | Povětrnostní podmínky | Short squeeze | Úbytek | Ravi Menon | Ministryně financí Alena Schillerová | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Sociální média | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Řízení rizik | Singapur | Míra úspor | SICAV | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Výdaje | SXEPEX.UK | Ekonomický dopad | Ztráty | Společnost | Italská ekonomika | Časové období | Úvěrová aktivita | Důchody | Premiér Boris Johnson | Stav trhu práce | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Jak vydělat na poklesu komodit? | Měnový výbor | Obchodujte | Milan Vaníček | Dynamika mezd | Colt | Zvýšení volatility | Cukr - Vývoj ceny | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Radomír Jáč | Obchodovat mikroloty | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Německé akcie | Ukrajinská ekonomika | Lehman Brothers | Velké peníze na komoditách | ASX | Výkon německé ekonomiky | ETF Industrial Metals | Munger | Rozšíření | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | Příliv investic | D1 | Země OPEC | On Balance Volume | Akcie Amazon | Rishi Sunak | Bezpečný dolar | Kanadská centrální banka | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Sója - Vývoj ceny | Prodat dluhopisy | Investujte na Forexu | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Komodity | Očekávaný zisk | Posilování USD | Ceny stavebních prací | Poptávka po akciích | Ceny pohonných hmot | VIX | Filip Kalčák | Růst | Ceny surovin | Česká národní banka | Případové studie | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Pohyby cen | SOYBEAN | Centrální bankéři | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | ČTK | Propad ceny | Proti trendu | Emitent | Zajištění | CzechTrade | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | Snížení inflace | Třetí vlna covidu | America first | EU a OSN | Růst průmyslové výroby | Index | Komoditní | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Lockdown | Propad cen nemovitostí | Wirecard | Cenový index | Obchodujeme komodity | MiFID II | Fundament | Eva Zamrazilová | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | 1D | Cílová úroková sazba | Thermo Fisher | Česká inflace | Výsledková sezóna | Význam vzdělávání | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Engulfing | ISM index | Valuace | Automotive | Akcie na doručitele | Uptrendovat | Dubnová inflace | AUD/USD | Zasedání bankovní rady | Komise v přenesené pravomoci | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Bilance | Uvolnění limitů | Klíčová dovednost | Dominik Moser | Trading | Americká vláda | Obchodní platforma MetaTrader | Budoucnost mezinárodních vztahů | Mapa k pokladu | Federal Discount Rate | Antivirové firmy | Daně z příjmů právnických osob | CEE | Inflační doložka | Deficit hospodaření státu | Meziroční inflace | Nastavený risk management | Investiční doporučení | Znovuotevření čínské ekonomiky | Dlouhodobé trendy | Coffee | Dynamický daytrading | Pracovní trh | Predikce možných tržních pohybů | Pokračování stávajícího pohybu | HDP (Hrubý domácí produkt) | Úrokové sazby ČNB | Investice firem | Globální výzvy | Nakupovat | Digitální éry | FOMC | Vyšší ceny ropy | IOGP | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Negativní účinky | Analytické nástroje | Čerpání evropských peněz | Munich | Omezené dodávky | Ruská vláda | Švédská Riksbank | Generali Investments CEE | Nejvíce zlata | Investování | Nevládní organizace | AEX index | Hospodářský pokles | Celkový stav ekonomiky | Brent | Úrokové výnosy | Bloky | Take-Profit úrovně | Míra inflace v USA | Norská koruna | Nálada v české ekonomice | Status investice | Společnost S&P Global | Předstihové indexy | Doporučený zdroj | Americké vlády | Světové hospodářské krize | SAB Finance a.s. | Zvýšení sazeb v eurozóně | Měnový pár | Americký trh nemovitostí | Cestování | Split | Očekávaný růst | Člen bankovní rady České národní banky | Míra růstu mezd | Analytička | Pracovní místa | Buy Limit | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Doji | Použití klouzavých průměrů | Německé maloobchodní tržby | Výplaty dividend | Evropské PMI | WallStreetBets | Poptávka po ropě | Nižší úrokové sazby | Americká sněmovna reprezentantů | Biotechnologie | Vývoj ceny zemního plynu | Měnový forward | Vlajka OSN | Swapy | Investiční nálada | Ovlivňování | Obchodování na forexu | Guvernér | Český akciový index | Obchodování na burze | Société Générale | Politická situace | Klíčové strategie | Diverzifikace osobních financí | Progres | Kurz EUR | OD7F.DE | CFD na DAX | Mzda | Akciové indexy | Data o HDP | Guru | Nigérie | Výjimečná situace | Ceny kávy | Ukázka obchodování | NERV | Banka | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Krátký prodej | Potenciální obrat | Trans-Pacifik (TPP) | Akciový index S&P 500 | Tesla | Onemocnění COVID-19 | LIBOR | Omezení dividend | Úspěšné obchodování akciových indexů | Americké centrální banky | Ekonomický magazín | Rostoucí ceny ropy | Bankovní asociace | Rychlý růst zaměstnanosti | Finanční pomoc | FTSE | Vývoj měnového páru | Britské banky | Sentiment investorů | Praktické tipy pro obchodování indexů | Komoditní fondy | Průzkum | Historický vrchol | Cenový vývoj | BP (BP.UK) | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Analytik J&T | Solární energie | Death cross | MF | Obchodní partnerství | Data z průmyslu | Panevropský index STOXX 600 | Snižování nákupu aktiv | Sledování makroekonomických ukazatelů | Futures kontrakty | Vývoj trhu | Hlavní ekonom ING | Investiční horizont | Ruské společnosti | Kurz EUR/USD | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Ripple | Instrumenty | Druhy dluhopisů | S&P Global | Admiral Markets | NICKEL | Pražská burza | Současné globální výzvy | Lawrence Summers | ECB | Prognózy ČNB | Reálný účet | Vyhlídky | NATO | Úvěrové aktivity | Omezení výplaty dividend bank | Logo IMF | Investiční apetit | Objem stimulů | Přeprodané podmínky | Energetická skupina | SWDA | Obnovitelné zdroje energie | Analýzy akciových indexů | Obchodovat s akciemi | Důvěra investorů | Index ASX | Cena zlata dnes | Co je intervence | Cenový graf | Sazby ČNB | Cukr | Zdroje energie | Předpověď | Index podílových fondů | Omezení pohybu | HDP eurozóny | Očkování | Lukáš Lipovský | xStation | S&P/ASX 200 | Trigger | Politika centrální banky | Očekávání investorů | Problémy české ekonomiky | Celkový výkon indexu | Americká centrální banka | RIO.UK | Alibaba | Obraty trendu | Krize 2008 a S&P 500 | Over-The-Counter | Nomura | Kurz koruny k euru | Spoření | Bitcoin | Forwardové sazby | Dopady koronavirové krize | Vydělat peníze | Jak fungují růstová odvětví | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Svět komodit | Ropa Brent | Růst sazeb ČNB | Španělsko | PwC Bob Moritz | Kakao | Otočení trendu | Poptávka po úvěrech | Trendové indikátory | Futures na americké indexy | Německý akciový index | Energetická skupina PRE | Hospodaření | Visa | Ekonom UniCredit Bank | Oslabení koruny | Short | Česká bankovní asociace (ČBA) | Přehled | Měsíční data | Podpora | Zhoršení nálady | Kulturní výměna | Růst spotřebitelských cen | Futures | EUR Index | Plyn | Intradenní obchody | Ekonomické události | Kontext | Objemové indikátory | Proinflační faktory | Inflace v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Typy úrokových sazeb | Dohoda o klimatu (COP21) | Boris Johnson | Nemovitosti | Obchodování na akciových indexech | Výhled pro rok 2021 | Vývoj kurzu koruny | FCX.US | Prodej akcií | Target | Indikace | CERGE-EI | FXstreet.cz | Čínská poptávka | Data z americké ekonomiky | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Obnovitelné zdroje | Moving Average | Segment trhu | Dění na Ukrajině | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Drahý kov | Americká data | Vyplácení dividend | Zajištění na důchod | Japonský export | Akciový index Nasdaq | Růst výnosů | Znalost | Wells Fargo | Koruny vůči euru | Budoucí vývoj | Intraday | xStation5 | Klesající trend | Ropa Brent (OIL) | Generali Investments | Index spotřebitelských cen | Vonovia | Ministři financí | Fundovaný účet | Walmart | Bankovky | L.F. Investment Limited | Index CPI | Měď - Vývoj ceny | Prognóza ČNB | Střední hodnota | Aleš Michl | Průmysl v eurozóně | Swing Trading | Investiční nástroje | Zvýšení mezd | XOM.US | Starteepo | Výkon společnosti | Range | Zrušení superhrubé mzdy | Strategie a přístupy | Koronavirus | Australský index ASX | Profesionální obchodník | Procter & Gamble | MT4 | Thermo Fisher Scientific | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Julius Bär | Škály společností | Broker Consulting | PMI indikátor | Konsolidované účetní závěrky | Aspekty růstových odvětví | Silný propad | Měny&Sazby | Káva - Vývoj ceny | Červnová inflace | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Makroekonomický kalendář | Snižování inflace | Nejvýraznější pokles | Devizové trhy | Solidní růst | Vliv technologií | EU a USA | Logo WTO | Výkyvy kurzu koruny | Rozhodnutí ČNB | Burze | Sociální a kulturní vliv | Akcie na evropských trzích | Ostatní investice | Fluktuace | Mezinárodní faktory | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Čeští investoři | Česká republika | ČR | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Snížení úroků | Dolar k japonskému jenu | Vice | Znehodnocení koruny | Složitější řízení | MJ | Zamyšlení | Jiří Tyleček | Rozpočet | Identifikace potenciálních obratů | Statistika | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Statistický úřad | Směřování | NAFTA | Opce | Portugalsko | Forex kalendář | Partnerství | Vyšší ceny | Aukce | Analytici | Ruský plyn | Tomáš Nidetzký | USD/CZK | Zadlužení | Joseph Schumpeter | Benjamin Graham | Next Finance Markéta Šichtařová | Kazachstán | Organizace Severoatlantické smlouvy | Naše prognóza | Dot-com | Ceny zemního plynu v USA | Globální akcie | Globální ekonomické problémy | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | JCPOA | MarketResearch | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Růst akciového trhu | Výnosová křivka v USA | Zemědělství | Výzvy a rizika | Úvod do mezinárodních vztahů | Situace na trhu práce | Mistrovství v obchodování akciových indexů | Prime | opPORTUnity | Vývoj ceny kukuřice | Ekonomická situace v eurozóně | Nesoulad | Zavření Číny | DSTI | Luboš Růžička | Beiersdorf | Demografické změny | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Nižší růst | Prognózy inflace | Dobré zprávy | Kurz koruny | Stop-Loss a Take-Profit | Maloobchodní prodeje | Důvěra v eurozóně | Budoucí potenciál | Portfólia | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Manažer fondu | Ceny kukuřice | Přehled o dění | Měsíční report | Česká ekonomika | Konsenzus | Jednání ECB | Nové zakázky | Roční výnos | Vzdělávací webináře | Kulturní vliv | Blue chips | Co bude | Očekávání trhu | Životní náklady | Pokračování rally | Maďarský forint | Úvěrový program | Analytik Trinity Bank | Drahé kovy | Litecoin | Silné korelace | Indikátor | Charakteristiky růstových odvětví | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Royal Dutch Shell | Zdroj příjmů | Velké objemy | Sazba ČNB | Zvýšení cenové hladiny | CNBC | Počet zákazníků | Mezinárodní pracovní síla | OD7F | Voda | Větší pozice | Ztráty zaměstnání | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Prognóza MMF | Aktivum | Setkání centrálních bankéřů | Eurozóna | Japonská centrální banka | Poplatky za obchodování | Optimismus mezi šéfy podniků | Forward | Intervenovat na devizovém trhu | Vládní koalice | Analýza a strategie | Měnové podmínky | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Regulace a legislativa | Marketingová komunikace | Investiční rozhodnutí | Fitch | Aliance | Tradeování intervencí | DIA | Spready | Pšenice | ISM | Finanční prostředky | Bilance běžného účtu | Dceřiné společnosti | Medvědí trendy | Psychologie | Domácnosti | Čísla o inflaci | CARA | Světová obchodní organizace (WTO) | Chorvatsko | Vývoj inflace | Důsledky koronaviru | Tečkový graf | Co jsou to akciové indexy? | Dluhopisový trh | Sněmovní volby | Riziko | Signály pro potenciální obrat | Euro Interbank Offered Rate | Tržní směřování | Dostupná data | Zpřísňováním měnové politiky | Nalezení obchodního stylu | Pozice ČNB | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Investiční rozpočet | Tuzemská inflace | Mluvčí MMF | Ceny hliníku | Freeport McMoran (FCX.US) | Vznikající obchodní strategie | Sektor služeb | Bankovní rada České národní banky | Měnová politika | Krypto | Zastavení výroby | Ceny v průmyslu | Závislost | Miroslav Novák | EK | Internetová horečka | Meta Platforms | Supporty | Vývoj ceny mědi | Pozornost trhu | Inflace spotřebitelských cen | Řídit riziko | Epidemie nemoci covid-19 | TLTRO | Vývoj ceny zinku | Ekonomický cyklus | Významné události | Dynamické portfolio | Technologické inovace | Markit | Solana | XTB | XTB Research | Státy a jejich zájmy | Katastrofické scénáře | Řízení kapitálu | Vývoj ceny | Pavel Sobíšek | Restrikce | Optimismus | Americké ceny výrobců | Vývoj ceny kávy | Likvidita | Mediterranean Shipping Company | Roman Pilíšek | Hlavní ekonom | Poslanecká sněmovna | Jak nakupovat akcie | Oživení ekonomik | Discount Rate | Načasování | Linde | Risk | Webináře | Dnešní ekonomický kalendář | Investování do komodit | Maďarská centrální banka | Vnitřní hodnota | Dlouhodobý investor | Cenové dno | Sillicon Valley | Turecké liry | Zasedání amerického Fedu | Růst trhu v roce 2020 | Analytika | Valná hromada SAB Finance | Amartya Sen | Etherea | Inflační očekávání | Tržby maloobchodníků | Katastrofy | Etoro | Vývoj DAXu | Forexu | Sazby beze změny | Investiční produkty | Pandemie | Emise | Miliardy | Čína | Trader | DAX | Odpovědnost ČNB | Spekulace na pokles | Paradox | Stanovené Stop-Loss | Dow Jones | UCITS ETF | Ocenění | Demografické trendy | Devizový trh | Měkká síla a kulturní výměna | Instrumentové riziko | Vysoká rizika | Pacifik | Historie obchodování akciových indexů | Rostoucí úrokové sazby | Globální dostupnost | Počasí | Růst české ekonomiky | Soběstačnost | Stříbro - Vývoj ceny | Členové bankovní rady ČNB | Rezervy | Německý index DAX | Platina | MIFID | Deutsche Bank | Intervence centrální banky | Prohloubení deficitu | Posilování franku | Zlepšování sentimentu | Vysoká likvidita | Investoři do zlata | Změny na trhu práce | Akcie na majitele | UCITS | Rozvolnění restrikcí | Dnešní datový kalendář | Ekonomové | Deutche Wohnen | Akciový index Nikkei | Zavedení dovozních cel | Analytik XTB | Virtuální portfolio | Ceny niklu | Americké trhy | Oslabování koruny | GSK | CZK/USD | Nabídka ropy | Analytik | Index PMI | Co ovlivňuje ceny komodit? | Strategie obchodování | Mzdová dynamika | Motivace | Akcie TMR | Ekonomické krize | Obnovení dodávek | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | CoinDesk | Nové peníze | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Buy Stop | Bankrot | Broker Consulting Index podílových fondů | Tim Draper | Americký HDP | Předkrizové úrovně | Propad průmyslu | Oscilátory | Zpomalení růstu | Ranní okénko | Index S&P/ASX 200 | Intervenovat | Hospodářský výhled | Ekonomické prognózy | Nákup zlata | Daňový balíček | Ukrajinská agentura | Poskytování úvěrů | Tým FXstreet.cz | Poptávky po ropě | Stagflace | Správa | Nový Zéland | Zeměpis a geopolitika | Výsledky hospodaření | Výnosy | Vyšší inflace | Nastavení měnové politiky | Wall Street | Index euro stoxx 50 | Řízení portfolia | Dotcom bublina | Salutem Fund | Pozice | Ticker | MIC | CNY | Platina - Vývoj ceny | HDP v EU | Index PCE | Typy komodit | Epidemie koronaviru | Zpracovatelský průmysl | Výhody | Index DAX | Americká seance | Rostoucí mzdy | WP | Práce | Ruská ekonomika | Počet obchodů | Korporace | Nastavení indikátorů | West Texas Intermediate (WTI) | Geopolitické události | Depozitář | Vodítka k rozhodování | Ekonomická recese | CAR | Nominální růst | G7 | Ivan Pilný | Životní styl | Cukr - Vývoj ceny cukru | Deloitte | Jak obchodovat | Emise dluhopisů | Vývoj ceny platiny | Vlády | David Vagenknecht | Biden | Budoucnost | Aktuální situace | Výhledy | Intradenní obchodník | Šíření koronavirové nákazy | Úspěch | NASDAQ 100 | Historické výkony | Hodnotové investování | Dánsko | Mluvčí ČNB | Druhá vlna | Průmysl a zahraniční obchod | Hlavní ekonomické události | Potenciální obrat trendu | Ceny mědi | Japonský jen | Znovuotevření Číny | Kurz eura a dolaru | Pšenice - Vývoj ceny | Šance | Ekonomický růst | Long Term | Rozhodnutí bankovní rady | Johannes Zügel | Jakub Matis | Český akciový index PX | Růst průměrné mzdy | DAX 30 | Politici | Markéta Fišerová | Australský index | Průmyslové účely | Potenciál zisku | Ekologie | Kotace | Jerome Powell | Stoupající sentiment | Zlepšení nálady | Fibonacci | Odvětví | Investiční instrumenty | Poradenství | Výhled pro Německo | Banky v eurozóně | Trhy v USA | Finanční situace | Průmysl a stavebnictví | Emitenti | Bilance zahraničního obchodu | Tržní cena | MTU Aero Engines AG | Individuální trader | Celková inflace | Dna | Známý americký investor | Obnovení růstu | Rostoucí ceny komodit | FOMO | iShares Commodity Diversified Swap | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Základní sazba | Co to je dividenda | Postupné otevírání ekonomiky | Globalizace | Jaká rizika číhají na komodity? | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Přehled kurzů | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | USA | Globální ekonomický růst | Názory analytiků | Obchodní válka | Měnící se tržní prostředí | Koordinované intervence | Spravedlivé důchody | Správa otevřených pozic | Deutsche Post | Janet Yellen | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Zlato | Novo Nordisk | Průvodce komoditním trhem | Jak vydělat | Spread strategie | Průzkum ČSÚ | Asijské akciové trhy | Ekonomické prostředí | Příležitosti pro tradery | Riziko deflace | Daň z příjmu | USD/CAD | Mistrovství v obchodování | Dnešní události | Graf dne | Geopolitika | Investiční glosa | Philip Morris | Dotcom bublina a NASDAQ | Nasdaq | Jan Frait | Společná evropská měna | Ray Dalio | Index Nikkei 225 | Světová obchodní organizace | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Markéta Pekarová Adamová | Sledování intradenních trendů | Odhady analytiků | Objem zlatých rezerv | Index nových objednávek | Pohyby cen indexu S&P 500 | Měkká síla | Spekulanti | Inflace v USA | Strategický přístup | Řízení růstových odvětví | Hike | Mezinárodní vztahy | Skupina PRE | Domácí poptávka | Uvalení cel | Levnější půjčky | Kapitalový výnos | ECB Christine Lagardeová | Stochastic | CFD traděři | Německá inflace | Zlatá koruna | Nepředvídané události | Nejlepší způsob | Posílení ekonomiky | Index Nasdaq (US100) | Růstové sektory | Bezpečnost | Indikátor ekonomického sentimentu | CZG | Průlom | Aleš Sosnovský | Světové trhy | Investment | Holubičí Fed | SXEPEX | OSN a NATO | MTU Aero Engines | Obchodní styl | EU a NATO | Výplata dividendy | Next Finance Vladimír Pikora | Výraznější pokles | Využití krátkodobých výkyvů cen | IOT | Začínající obchodníci | CORN | Historie indexu DAX | Obchodní dohody | IMF a OSN | BlackRock | OTC | USD/JPY | Klesající inflace | Astrazeneca | Hypoteční krize | Investiční účet | Nasdaq (US100) | Výkon indexu | Záporné úrokové sazby | Šíření nákazy | Fio | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | TPP | Low | Zbyněk Stanjura | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Ekonomické aktivity | Podíl firem | Rychlost | Inflace v Kanadě | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Zhoršený sentiment | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | American Express | Akcie | Stimuly | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Chudoba | Holubice | Nabídka úvěrů | Admiral Markets Forex Kalendář | Cenový vývoj indexu | Ekonomické nerovnosti | Fundamenty | Vzdělávání a rozvoj | Evropský průmysl | Ukazatele | Netflix | Británie | Umělá inteligence | Obecné trendy | Vývoj jádrové inflace | CIND | Svíčkové formace a grafické formace | Aktivita obchodníků | Co jsou to akciové indexy | Trendové ukazatele | Stabilita | Vývoj technologií | CELO | Co je akcie | Vojtěch Benda | Cena zemního plynu | Dopady pandemie | City | Zlepšení | Budoucí úspěch | Tradingové přístupy | Zahraniční forex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ekonomický sentiment v eurozóně
Ekonomický šok
Ekonomický terorismus
Ekonomický útlum
Ekonomický útlum v USA
Ekonomický vliv
Ekonomický výhled
Ekonomický výhled pro rok 2022
Ekonomický výhled USA
Ekonomicky vyspělé země

Následující klíčová slova

Ekonomický vývoj v USA
Ekonomický výzkum
Ekonomický výzkum ČSOB
Ekonomičtí experti
Ekonomie
Ekonomie a globální bezpečnost
Ekonomie a obchod
Ekonom Ifo
Ekonom IHS
Ekonom IHS Markit
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít