Neděle 09. června 2024 04:07
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO král

Ekonomické dopady

img

Poznatky ze schůzky FOMC: Proč může inflační riziko podrazit Fedu nohy

09.05.2024 I když se Federální rezervy snažily vyslat vyrovnané poselství, oznámily, že v červnu začne zpomalení kvantitativního zpřísňování (Quantitative Tightening, QT), a bezprostřední snižování základní sazby označily za nepravděpodobné, trh vnímá jejich tón celkově jako holubičí. Příčinou je rozhodnutí snížit měsíční limit QT ze 30 miliard USD, navrhovaných některými politickými činiteli, na 25 miliard USD.
C:\fakepath\Izrael-centralni banka.png

Izraelská centrální banka varuje před dopady rostoucích armádních výdajů na ekonomiku

01.04.2024 Guvernér izraelské centrální banky Amir Jaron včera varoval, že rostoucí vojenské výdaje představují riziko pro domácí ekonomiku. Vyzval vládu k zodpovědné rozpočtové politice, která by růst vojenských výdajů kompenzovala úsporami v jiných oblastech. Informovaly o tom agentury Bloomberg a Reuters.
C:\fakepath\trader-28032024-40-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.03.2024 1) Zakladatel zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Sam Bankman-Fried si dnes u soudu na newyorském Manhattanu vyslechne výši trestu v případě mnohamiliardové zpronevěry. Za mřížemi by v krajním případě mohl strávit příštích 50 let. Porota Bankmana-Frieda už loni v listopadu uznala vinným ze zpronevěry, kterou úřady označily za jeden z největších podvodů v americké historii. V tuto chvíli je podle médií jasné, že Bankman-Fried, který se proti rozsudku odvolává, půjde do vězení. O tom na jak dlouho, však rozhodne soudce Lewis Kaplan.
C:\fakepath\Baltimore-most.png

Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší ekonomiku bude zanedbatelný

28.03.2024 Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší americké hospodářství bude pravděpodobně minimální, i když může mít silný vliv na ekonomiku lokální. Uvedl to americký týdeník Barron's. Podobně analytici banky JPMorgan se domnívají, že ekonomické dopady budou spíš mírné, a to včetně dopadu na ceny aut.
img

2024 je rokem voleb, co to znamená pro akcie?

12.03.2024 „Rok 2024 je význačný tím, že se letos bude konat rekordní počet politických voleb, což má významný dopad na finanční trhy a ekonomický růst. 2024 je rokem voleb, a to je pozitivní pro akciové trhy, říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
C:\fakepath\trader-27112023-37-zm.jpg

Izraelská centrální banka kvůli konfliktu s Hamásem snížila hospodářský výhled

27.11.2023 Izraelská centrální banka v důsledku ozbrojeného konfliktu s palestinským hnutím Hamás zhoršila výhled domácí ekonomiky na letošní i příští rok. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě. Banka nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Izraele se letos i příští rok zvýší o dvě procenta. V prognóze z minulého měsíce počítala s růstem o 2,3 procenta tento rok a o 2,8 procenta příští rok.
img

ČNB nemění sazby, pro stabilitu hlasovalo 5 ze 7 členů

02.11.2023 Bankovní rada ČNB na dnešním měnově-politickém zasedání rozhodla o stabilitě sazeb a nepotvrdil se tak náš odhad, který v souladu s mediánem trhu očekával pokles sazeb o 25bb. Pro snížení se našly pouze 2 hlasy, zbylých 5 členů hlasovalo pro zachování základní sazby na 7 %. Zveřejněna byla zároveň nová prognóza, která počítá s výrazně slabším ekonomickým růstem v příštím roce, ale i s vyšší inflací. Koruna po zasedání posiluje k 24,50 EUR/CZK.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Konflikt na Blízkém východě může oslabit korunu a zdražit ropu

09.10.2023 Ekonomické dopady konfliktu na Blízkém východě mohou pocítit i Češi, zejména oslabením kurzu české měny a zdražením pohonných hmot. Uvedli to ekonomové, které ČTK oslovila. Dopad na českou ekonomiku bude podle nich záviset především na dalším vývoji konfliktu.
img

Fixní výnos: Zvyšovat či nezvyšovat? Toť otázka

01.08.2023 Centrální banky si uvědomují, že více než rok trvající agresivní měnová politika nemusela k boji s inflací stačit. Finanční podmínky zůstávají uvolněné, vlády nadále provádějí expanzivní fiskální politiku a ekonomika nezpomaluje očekávaným tempem. Čeká nás další zpřísňování, které bude ve třetím čtvrtletí roku nadále vést k hlubší inverzi výnosových křivek. Další zvyšování úrokových sazeb by však nemuselo fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto musí tvůrci měnové politiky zvážit aktivní rozpouštění bilancí centrálních bank s cílem zvýšit výnosy v dlouhé části výnosové křivky. S blížícím se koncem cyklu zvyšování výnosů budou trhy podnikových a státních dluhopisů poskytovat lákavé příležitosti v přední části výnosové křivky.
img

Český trh fúzí a akvizic po útlumu opět nabírá dech, investory po období krizí zajímá odolnost firem

27.07.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Czech Republic se v průběhu tohoto roku opět začíná zvyšovat aktivita na poli fúzí a akvizic. Následkem pandemie a války na Ukrajině je však patrná větší rozvážnost investorů. Ti kladou zvýšený důraz na odolnost firem vůči otřesům, jako byla právě nemoc Covid-19 či ekonomické dopady agrese na Ukrajině.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Moody's varovala před dopady současného vývoje v Izraeli na ekonomiku

25.07.2023 Pondělní schválení klíčové části kontroverzní justiční reformy izraelským parlamentem naznačuje, že politické napětí v zemi bude pokračovat a pravděpodobně bude mít negativní dopady na izraelskou ekonomiku i bezpečnostní situaci. Ve své dnešní zprávě to uvedla ratingová agentura Moody's Investors Service. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a ministr financí Bezalel Smotrič se sice snažili obavy z nepříznivých hospodářských důsledků rozptýlit, investoři však pokračovali ve výprodeji izraelských aktiv, například akcií a dluhopisů.
img

Zápis z jednání Fedu

29.05.2023 Podle toho, co jsme viděli v zápisu, se zdá, že Fed je stále připraven pokračovat ve zvyšování sazeb. Trhy to však nemusí ovlivnit. Pokud vůbec něco, investoři by mohli vnímat nesoulad mezi představiteli Fedu jako známku toho, že se blíží konec zvyšování sazeb. Vše záleží na tom, co uvidíme z inflace v nadcházejících měsících.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Forex: Fed doručil další zvýšení úrokových sazeb o 25 bb

23.03.2023 Navzdory rozjitřené situaci v americkém bankovním sektoru rozhodli američtí centrální bankéři o dalším zvýšení dolarových úrokových sazeb o 25 bb, tedy ve stejném rozsahu jako na únorovém zasedání. Samotná makroekonomická data toto rozhodnutí podporují. Dnes bychom se měli dozvědět další robustní číslo z amerického trhu práce v podobě opětovně nízkých týdenních statistik o počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti. U tamních předstihových regionálních indikátorů aktivity trh ale očekává pokles.
img

Bitcoin „vstává z popela“. Prožívá svůj nejlepší týden za poslední více než dva roky, protože americká centrální banka musí opět „pumpovat dolary“, aby nepokrachovaly další banky

17.03.2023 Bitcoin „vstává z popela“. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa dnes překonala psychologickou hranici 27 tisíc dolarů. Poprvé od poloviny loňského června. Navíc má našlápnuto mít vůbec nejúspěšnější týden za poslední více než dva roky. Jeho zhodnocení od pondělí tohoto týdne činí zhruba 25 procent.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Inflace v prosinci byla pod odhadem ČNB kvůli regulaci cen energií

11.01.2023 Inflace v prosinci byla o 3,3 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) ve své podzimní prognóze. Rozdíl způsobily zejména regulované ceny energií, bez započítání takzvaného úsporného tarifu by byla inflace 19,3 procenta, nikoli 15,8 procenta, jak dnes vykázal Český statistický úřad (ČSÚ), upozornil ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Výrazně pomaleji, než centrální banka očekávala, rostly v prosinci ceny pohonných hmot. Rychlejší bylo naopak zdražování potravin.
img

Předpověď vývoje kurzu amerického dolaru

16.12.2022 „Z dlouhodobého pohledu očekáváme výrazný pokles kurzu americké měny k hodnotám okolo 21 korun za dolar. Tohoto cílového stavu by mělo být dosaženo v důsledku rozvolnění měnové politiky a zvyšování objemu likvidity v americké ekonomice, ke kterému dojde po porážce vysoké inflace,“ říká analytik BHS Barotov Timur.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Listopadová inflace byla pod odhadem ČNB, hlavně kvůli regulaci cen energií

12.12.2022 Listopadová inflace byla o 2,6 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) ve své podzimní prognóze. Rozdíl způsobily zejména vládní regulace cen energií, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Rychleji, než centrální banka očekávala, rostly zejména ceny potravin. Naopak pomalejší bylo zdražování pohonných hmot. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) inflace v listopadu vzrostla na 16,2 procenta z říjnových 15,1 procenta.
img

Vejce patří k rekordmanům letošního zdražování, aktuálně zdražují o více než 70 %. Obchodní řetězce si totiž „mastí kapsu“, cena na pultech roste dramaticky rychleji než cena zemědělců

12.12.2022 V takřka celonárodní „detektivku“ se mění odhalování příčiny drahých vajec, která zajímá jak veřejnost, tak média. Podle dnešních čísel ČSÚ vejce meziročně zdražují skoro o 72 procent a řadí se tak k rekordmanům letošního zdražování. Přitom příčina je stále stejná jako na jaře. Je jí zejména obchodní politika prodejců, v čele s těmi největšími – řetězci.
img

Záhada drahých vajec objasněna. Obchodní řetězce si „mastí kapsu“, cena na pultech roste dramaticky rychleji než cena zemědělců

10.12.2022 V takřka celonárodní „detektivku“ se mění odhalování příčiny drahých vajec, která zajímá jak veřejnost, tak média. Přitom příčina je stále stejná jako na jaře. Je jí zejména obchodní politika prodejců, v čele s těmi největšími – řetězci.
img

Česku podle Nomury hrozí měnová krize podobně jako Turecku, jež má inflaci skoro 90 %. Jak se to přihodilo?

29.11.2022 Turecko je momentálně pro svět odstrašujícím příkladem nehodným následování, alespoň tedy co se jeho boje s inflací týče. Vážná měnová krize se tam vznáší ve vzduchu. Podle některých expertů však pravděpodobnost měnové krize v Česku je srovnatelná jako právě v Turecku. Šokující. Co za tím vězí?
img

Jak Češi čelí rapidní inflaci a jak by ji čelit měli? S investicemi do akcií či nemovitostí se zatím ještě vyplatí počkat, hitem ale může být zemědělská půda

13.11.2022 Češi si po dlouhých letech, kdy nechávali peníze ležet na účtech, důkladněji rozmýšlejí, jak s nimi naloží. Ta předchozí léta byla příznačná velice nízkou inflací, takže lidé sice lamentovali nad vlastně nulovými úroky, ale zároveň věděli, že inflace je také skoro nulová. Nula od nuly pojde.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Říjnová inflace byla pod odhadem ČNB, hlavně kvůli omezení cen energií

10.11.2022 Říjnová inflace byla o 2,3 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) ve své podzimní prognóze. Odchylku způsobila vládní opatření na omezení cen energií, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Rychleji, než centrální banka očekávala, rostly ceny potravin. Vyšší byla i jádrová inflace. Podle Českého statistického úřadu klesla říjnová inflace na 15,1 procenta ze zářijových 18 procent.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norská centrální banka znovu zvýšila základní úrok, ten je nejvýše od roku 2009

03.11.2022 Norská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 2,50 procenta. Je to v souladu s jejími prognózami, ale méně, než čekali analytici. Banka, která tak bojuje proti vysoké inflaci, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Základní úrok je v této skandinávské zemi teď nejvýše od roku 2009.
C:\fakepath\eu.jpg

Evropský parlament projedná sociální a ekonomické dopady války na Ukrajině

18.10.2022 Europoslanci se dnes v druhý den plenárního zasedání Evropského parlamentu (EP) zaměří na sociální a ekonomické důsledky války na Ukrajině. Diskutovat budou mimo jiné o tom, jak zmírnit krizi rostoucích životních nákladů či o dopadech, jaké má ruská invaze na Ukrajinu na migraci do EU. Jednání pléna se zúčastní i ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.
img

Hrozící stávka a nová data na programu. Dopoledne je zatím opatrné

15.09.2022 Nové informace, které dnes chodí, nebo jsou na programu, se znovu dotýkají citlivého tématu inflace. V USA vyjdou maloobchodní tržby, které odrážejí platby spotřebitelů za zboží a měly by stagnovat až mírně klesnout. To znamená, že se od reálné poptávky čeká drobný pokles, neboť ceny v srpnu nepatrně stouply. Trhy by asi v současné situaci uvítaly spíše silnější než slabší data o maloobchodu, ovšem na druhou stranu stále platí, že příliš silná poptávka jakožto zdroj inflace znamená argument pro agresivní měnovou politiku.
img

Německo čeká recese kvůli dopadům změny klimatu

31.08.2022 Extrémně nízká hladina vody v německém Rýnu, která téměř zastavila hlavní trasu nákladní dopravy, by mohla snížit růst německého HDP a přispět k recesi. Hospodářské škody v Německu přicházejí v době, kdy se snižuje prognóza růstu v Číně v důsledku faktorů, jako jsou extrémní vedra způsobující uzavření továren a nízké výnosy plodin v Evropě způsobené suchem, které jsou příčinou "heatflation". Zatímco se však Evropa potýká s nejhorším suchem za posledních 500 let, německá vláda posiluje opatření na snížení emisí.
img

ČEZ příští rok vyplatí rekordní dividendu, stát se může těšit až na 36 miliard. Ziskovost ČEZ však ve druhém čtvrtletí zaostala za očekáváním

09.08.2022 Energetická společnost ČEZ vykázala ve druhém letošním čtvrtletí provozní zisk před opisy (EBITDA) ve výši 15,6 miliardy korun. Tento údaj zaostává za odhady všech analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Podle jejich předpokladu měl ČEZ mít hrubý zisk před odpisy ve výši takřka 19 miliard korun. Hrubý zisk ČEZ tedy zaostal o zhruba 3,4 miliardy korun za expertním očekáváním. Za odhady většiny analytiků pak zaostal čistý zisk společnosti, jenž ve druhém čtvrtletí dosáhl 6,9 miliardy korun.
C:\fakepath\g7.png

G7 zkoumá možnosti, jak zabránit Rusku profitovat z vysokých cen energií

02.08.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7 zkoumá všechny možnosti, jak zabránit Rusku profitovat z vysokých cen energií. Zvažovaná opatření zahrnují mimo jiné blokování dopravy ruské ropy, pokud bude nakoupena za vyšší než stanovenou cenu. Uvedli to dnes ministři zahraničí G7 v prohlášení, které zveřejnila Británie.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Šéfka MMF varovala, že výpadky v dodávkách plynu do Evropy mohou způsobit recesi

13.07.2022 Další výpadky v dodávkách zemního plynu do Evropy by mohly uvrhnout řadu zemí do hospodářské recese. V příspěvku na blogu Mezinárodního měnového fondu (MMF) to dnes uvedla šéfka této organizace Kristalina Georgievová. Zopakovala přitom, že fond tento měsíc přikročí k dalšímu zhoršení výhledu světové ekonomiky.
C:\fakepath\trader-04072022-40-zm.jpg

Forex: Dolar při nízkém objemu obchodů mírně posiluje ke koši měn

04.07.2022 Obchodování na devizovém trhu je dnes kvůli svátku ve Spojených státech klidné a kurzy se pohybují kolem závěrů z konce minulého týdne. Výrazněji oslabuje japonský jen, a to kvůli zlepšení nálady na trhu, která mírně zvýšila zájem o rizikovější investice. Nejprve pomohl také euru k ziskům vůči dolaru, později však euro většinu zisků smazalo.
img

Fidelity International: Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska

25.05.2022 Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem. Některé si ale uvědomují, že ač se to může zdát jednoduché, ďábel je v detailu.
img

Nálada Čechů ohledně ekonomiky padá nejníže za deset let. Drtí je strach z inflace a pasivita Fialovy vlády, které tak zvoní „alarm“

24.05.2022 Nálada lidí v České republice padá, co se ekonomické situace týče, nejníže za posledních deset let. Podle dnes zveřejněných závěrů pravidelného, každoměsíčního šetření Českého statistického úřadu se totiž důvěra českých spotřebitelů v ekonomiku propadla nejníže od května 2012. A to ji další, zřejmě i citelný pád ještě čeká. Češi už totiž pociťují neblahé dopady růstu cen na svoji finanční situaci. Zároveň se den po dni stupňuje jejich rozhořčení, že vláda s kritickou situací nic moc nedělá. Pro kabinet premiéra Petra Fialy jsou tedy dnešní čísla opravdu „alarmem“.
img

Rozbřesk: Čínský boj s COVIDem nekončí

17.05.2022 Zatímco v Česku a obecněji v Evropě se COVID dostává na okraj zorného pole, tak poslední čísla z Číny ukazují, že ekonomické dopady pandemie stále nelze zanedbávat. Obzvláště v případě, že se týkají právě tak významné ekonomiky, jakou právě ta čínská je.
img

Čínský boj s COVIDem nekončí

17.05.2022 Zatímco v Česku a obecněji v Evropě se COVID dostává na okraj zorného pole, tak poslední čísla z Číny ukazují, že ekonomické dopady pandemie stále nelze zanedbávat. Obzvláště v případě, že se týkají právě tak významné ekonomiky, jakou právě ta čínská je. Politika nulové tolerance COVIDu, která se v praxi projevuje tvrdými opatřeními v případě, že se nákaza jen trochu rozběhne, má zřetelné dopady napříč všemi oblastmi hospodářského života.
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

EU schválila Německu pomoc za 11 miliard eur určenou firmám zasaženým sankcemi

04.05.2022 Evropská komise (EK) schválila Německu pomoc v objemu 11 miliard eur (zhruba 271 miliard Kč) určenou firmám, na které doléhají protiruské sankce. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě. Podobnou pomoc už navrhly i další vlády. Podle německého plánu mohou firmy získat půjčky kryté státní zárukou až do 90 procent výše úvěru nebo získat půjčky s nižším úročením na pokrytí svých investičních potřeb a jako provozní kapitál.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Letošní rozpočet Německa počítá s růstem deficitu až na 138,9 miliardy eur

27.04.2022 Německo bude v letošním roce hospodařit s rozpočtovým schodkem 138,9 miliardy eur (3,4 bilionu Kč). Po dnešním jednání spolkové vlády to oznámilo německé ministerstvo financí. Kabinetu kancléře Olafa Scholze dnes ministr financí Christian Lindner předložil návrh rozpočtového dodatku, který původně plánovaný deficit 99,7 miliardy eur (2,43 bilionu Kč) zvyšuje o 39,2 miliardy eur (962,6 miliardy Kč). Důvodem růstu zadlužení jsou hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu.
img

Ranní okénko - Fed vysílá jestřábí signály, to prospívá dolaru

22.04.2022 V závěru týdne dorazí dubnové PMI indexy z Evropy i USA. Blíží se také francouzské prezidentské volby – vítěze budeme znát v neděli. Marine Le Pen tak už nezbývá moc času uzavřít náskok současného francouzského prezidenta Macrona, na který ukazují poslední průzkumy. Z pohledu finančních trhů by vítězství Macrona mělo uklidňující efekt.
img

Náklady na výrobu stoupají

20.04.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v březnu meziměsíčně zdražily 4,2 % po předchozích 2,2 %. Meziročně se jejich dynamika vyhoupla na 24,7 % z 21,3 %. Ještě silnější nárůst zaznamenaly ceny německých výrobců (+4,9 % m/m a 30,9 % r/r). V obou případech bylo meziměsíční zdražení výrazně nad mediánem odhadů. V případě německých výrobních cen se oproti únoru počítalo s nárůstem o 2,7 %, cen tuzemských výrobců o 1,9 %. Pozadu zůstal i náš odhad o 3,6 %.
img

Průměrná úroková sazba hypotéky v březnu vzrostla na 4,30 %. Meziročně se více než zdvojnásobila

11.04.2022 Sazby hypotečních úvěrů po únorovém překročení čtyřprocentní hranice dál stoupají. Podle aktuálních výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, který odráží průměrnou úrokovou sazbu u reálně zprostředkovaných hypoték, se průměrná sazba v březnu zvedla o 0,15 procentního bodu na 4,30 %. Oproti březnu minulého roku je tak více než dvojnásobná.
img

ČNB řešila hlavně ekonomické dopady ukrajinské války

08.04.2022 Bankovní rada ČNB na svém posledním zasedání minulý čtvrtek diskutovala zejména ekonomické dopady války na Ukrajině. Ty podle centrálních bankéřů povedou k dalšímu urychlení inflace a vyžádají si další utažení měnové politiky. K tomu nakonec ČNB na posledním zasedání přistoupila, když zvýšila úrokové sazby o půl procentního bodu. Ta základní se již dostala na pět procent, což je nejvyšší úroveň za poslední dvě dekády.
img

Ranní okénko - EU zvažuje přitvrzení sankcí vůči Rusku

05.04.2022 USA se tento týden proti Rusku chystá uvalit další sankce a tlak na jejich zpřísnění panuje i v Evropě. Ceny komodit jsou znovu pod tlakem. Dolar během včerejška posílil vůči euru z 1,1000 na 1,0900. Zátěží bylo zvažování sankcí ze strany EU a silnější než očekávaný propad Sentix indexu. Koruna byla stabilní a pohybovala se mezi 24,35 – 24,32 EUR/CZK.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zápis z jednání Fedu naznačí, jak bude centrální banka redukovat bilanční sumu

04.04.2022 Tento týden odstartuje zasedání Euroskupiny. Ta bude řešit dopady války na Ukrajině i situaci na trhu nemovitostí. Jaké plány má Fed s obří bilanční sumou, to by měl naznačit zápis z jeho posledního zasedání, který bude zveřejněn ve středu. Z amerických dat stojí za zmínku ISM index z oblasti služeb, který si v březnu zřejmě polepšil. Německá průmyslová výrobce a tovární objednávky naopak nepotěší únorovým meziměsíčním poklesem.
img

ČNB zvýšila úrok nejvýše za posledních více než dvacet let. Přesto se Češi musí připravit na ničivou „válečnou inflaci“

31.03.2022 Česká národní banka dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na úroveň rovných pěti procent. Základní sazba tak bude s účinností od zítřka nejvyšší od konce listopadu roku 2001.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

UNCTAD: Růst světové ekonomiky letos kvůli ruské invazi zpomalí na 2,5 procenta

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude brzdou světové ekonomiky, ohroženy budou zejména rozvojové země. Tempo růstu světového hospodářství letos patrně zpomalí na 2,5 procenta z loňských 5,6 procenta, napsala v dnešní zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská vláda chce od léta snížit daň z příjmu fyzických osob na 12 procent

24.03.2022 Polsko chce od 1. července snížit daň z příjmu fyzických osob ze 17 na 12 procent. Změna by se měla dotknout důchodců nebo lidí pracujících na plný úvazek, uvedla dnes agentura PAP. Návrh vypracovalo ministerstvo financí, které tak reaguje na ekonomické dopady války na Ukrajině. Roční náklady na chystané daňové změny se odhadují na 15 miliard zlotých (bezmála 78 miliard Kč).
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
C:\fakepath\eurusd-09032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.3.2022

09.03.2022 Americké akcie včera nakonec oslabily. Seance byla velmi rozkolísaná, protože investoři hodnotili rychlý vývoj kolem krize na Ukrajině. Spojené státy včera kvůli invazi Ruska na Ukrajinu zakázaly dovoz ruské ropy a dalších energií.
C:\fakepath\trader-08032022-26-zm.jpeg

Forex: Euro dnes posiluje díky očekávání, že eurozóna zvýší fiskální výdaje

08.03.2022 Euro dnes oživuje z 22měsíčního minima vůči americkému dolaru, na které se propadlo v předchozí seanci. Evropskou měnu podpořilo očekávání, že eurozóna zvýší fiskální výdaje, aby vykompenzovala ekonomické dopady rusko-ukrajinského konfliktu. Ten výrazně zvýšil ceny energií a dalších komodit.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka schválila půjčky a granty Ukrajině za 723 milionu dolarů

08.03.2022 Světová banka (SB) uvedla, že její výkonná rada v pondělí schválila balíček půjček a grantů ve výši 723 milionů dolarů (asi 17,15 miliardy Kč) Ukrajině, která potřebuje podpořit státní rozpočet v době, kdy země bojuje s ruskou invazí, napsala agentura Reuters.
img

Forex: Euro marně hledá dno

07.03.2022 Euro ztrácí půdu pod nohama a jen málo to souvisí s aktuálními makroekonomickými fundamenty. Nejenže se eurodolar propadl pod hladinu 1,0900, ale v paritě se super-bezpečným švýcarským frankem se společná evropská měna ocitla pod paritou. Samozřejmě, že v pozadí všeho je ruská invaze a s ní související ekonomické dopady, které navazují nejen na lidský, ale i firemní exodus z Ukrajiny, resp. z Ruska. Navíc ve hře je aktuálně i embargo na nákup ropy z Ruska, což, pokud by se do něj zapojila EU, by asymetricky postihlo ekonomiku unie daleko více než USA.
img

Rozbřesk: Ruský ropný šok poslal Brent ke 140 dolarům za barel

07.03.2022 Ropa v pozadí ruské invaze na Ukrajinu dál letí vzhůru - její cena na konci týdne (Brent) vyskočila až na 139 USD za barel. Nejen ceny ropy, ale i energií a některých potravin lámou na globálních trzích mnohaleté rekordy, a s tím se budou posouvat vzhůru i naše odhady inflace minimálně pro první polovinu roku. Cena ropy Brent od začátku února zdražila skoro o 100 % a je nejvýše od roku 2008. Ceny u českých čerpacích stanic proto asi dál poletí vzhůru a nebude velkým překvapením, pokud v tomto týdnu v průměru prolomí 45 korun za litr.
img

Apokalypsa dnešních dnů: Hrozba druhého Černobylu prudce zvýšila cenu zlata

04.03.2022 Dnes ráno po ruském útoku začala hořet Záporožská jaderná elektrárna, která je největší v Evropě. Strach dosáhl vrcholu, což způsobilo, že cena zlata opět prudce vzrostla.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Krize na Ukrajině: Do jakých akcií investovat?

28.02.2022 Invaze ruských vojsk na Ukrajinu pokračuje již pátým dnem. Přestože se dnes uskuteční jednání mezi ruskou a ukrajinskou delegací, nikdo nedokáže odhadnout, jakého výsledku bude dosaženo. Rusko se také ocitá čím dál tím více v mezinárodní izolaci a dopadají na něj četné sankce.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Opatrný optimismus ze zahraničí a domácí inflační smršť

14.02.2022 Maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA za leden by mohly naznačit, že dochází ke zlepšování situace v dodavatelských řetězcích. HDP a průmyslová produkce eurozóny z konce roku potvrdí zpomalení růstu dané horší pandemickou situací, rostoucími cenami energií a problémy se subdodávkami. Výhled pro letošní rok však zůstává pozitivní, což by se mělo odrazit na mírném zlepšení spotřebitelské důvěry. Zajímavé bude v tomto týdnu rovněž sledovat komunikaci představitelů ECB ohledně dalšího směřování měnové politiky a stranou pozornosti rozhodně nezůstane ani rusko-ukrajinský konflikt. Z domácího pohledu však bude klíčovou událostí jednoznačně lednová inflace, která je spojena s mimořádnou nejistotou.
img

Forex: Poslední data z ekonomiky před čtvrtečním zasedáním ČNB

01.02.2022 Dnes bude zveřejněn první odhad růstu tuzemského HDP v Q4 21. Česká ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku podle našeho odhadu pokračovala v solidní dynamice, a to navzdory další pandemické vlně a přetrvávajícím problémům na nabídkové straně. Pozvolný ústup problémů v dodavatelských řetězcích by dnes mohl naznačit tuzemský průmyslový PMI za leden. Americký ISM index ze zpracovatelského průmyslu by pak měl potvrdit svižný růst ekonomiky USA na začátku letošního roku.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indická vláda čeká výrazné zrychlení růstu ekonomiky, odhad je 9,2 procenta

31.01.2022 Indie bude po loňském poklesu, nejhorším za 40 let, letos jednou z nejrychleji rostoucích velkých ekonomik. Tvrdí to indická vláda, která za finanční rok do 31. března ve svém výhledu očekává růst o 9,2 procenta. V předchozím finančním roce tato třetí největší asijská ekonomika o 7,3 procenta klesla, uvedla dnes agentura AP.
img

Forex: Covid a energie opět podlamují spotřebitelskou důvěru v eurozóně

21.01.2022 Obáváme se, že lednová důvěra spotřebitelů v eurozóně doplatí na výrazně zhoršenou pandemickou situaci a drahé účty za energie. Z regionu budou i námi pozorně sledovaná polská data o vývoji tamního průmyslu v závěru loňského roku. Mají potenciál naznačit, jak se dařilo tomu českému.
img

Čo bolo, čo bude...

17.01.2022 Zvýšená inflácia čím ďalej, tým viac negatívne vplýva na spotrebiteľov, čo v konečnom dôsledku prispieva k destabilizácii ekonomiky. Problém nie je len na strane ponuky, a teda, že globálna ekonomika čelí v mnohých sektoroch nedostatkom (najviac sa to týka energetického sektora), ale prudký nárast cien vedie k znižovaniu životnej úrovne vo svete, nakoľko ľudia si nemôžu dovoliť za súčasných cenových podmienok financovať rovnaký blahobyt, aký dokázali v období zníženej inflácie, teda pred pandémiou.
img

Invesco Investment Outlook 2022: Normálnější růst i inflace, vyšší volatilita v roce plném změn

13.01.2022 Po dvou letech mimořádných kroků fiskální a měnové politiky, které vyvolala pandemie, očekávají investiční stratégové společnosti Invesco, že rok 2022 bude rokem změn. Politiky a ekonomiky se budou přibližovat normálnějšímu stavu. Uprostřed pokračujících narušení dodavatelského řetězce a nárůstu poptávky se výhled na rok 2022 soustředí také na otázku inflace a na to, jak na ni mohou trhy a tvůrci politik reagovat.
img

Ropa letos citelně zdražuje, pohonné hmoty v ČR podraží též. V Evropě poptávku po ropě zvyšuje i záměrné omezování dodávek plynu, z něhož Rusko nově viní Mezinárodní agentura pro energetiku

13.01.2022 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu nepatrně klesly. Benzín zlevnil o jediný haléř na 35,98 koruny za litr, nafta pak o tři haléře na 34,93 koruny za litr. Tím však končí zlevňování uplynulých několika týdnů, které nastalo po takřka celoročním loňském cenovém růstu a jeho kulminaci ve druhé polovině listopadu 2021. V příštích týdnech je třeba počítat s růstem cen pohonných hmot. Důvodem je citelný vzestup cen ropy na světových trzích, jehož efekt nedokáže potlačit ani znatelně posilující koruna. Cena ropy Brent dnes stoupla nad úroveň 85 dolarů za barel, a to poprvé od 10. listopadu 2021.
C:\fakepath\trader-11012022-32-zm.PNG

Komodity: Ropa výrazně zdražuje kvůli omezeným dodávkám a optimismu ohledně poptávky

11.01.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Vzhůru je tlačí omezené dodávky suroviny na trh a naděje, že šíření nové koronavirové varianty omikron nenaruší oživování světové poptávky po ropě. Cena severomořské ropy Brent kolem 18:00 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 3,2 procenta na 83,47 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,6 procenta a prodávala se za 81,05 dolaru za barel.
img

Inflační tlak ve Francii polevuje, ECB slibuje rychlé vítězství

06.01.2022 Francois Villeroy de Galhau, současný člen Rady guvernérů Evropské centrální banky, vyjádřil překvapení nad silným nárůstem inflace v eurozóně a slíbil, že ceny se již blíží svému vrcholu.
C:\fakepath\london6.jpg

Britští zaměstnavatelé v listopadu vytvořili rekordní počet nových míst

14.12.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce října snížila na 4,2 procenta ze 4,3 procenta ve třech měsících do konce září. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Uvedl rovněž, že počet zaměstnanců na výplatních páskách se v listopadu meziměsíčně zvýšil o rekordních 257.000.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu v září vystoupila na 4,1 procenta, je nejvyšší za 28 let

30.09.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v září zrychlil na 4,1 procenta ze srpnové hodnoty 3,4 procenta. Znamená to nejvyšší inflaci za posledních 28 let. V předběžné zprávě harmonizované s metodikou výpočtu v Evropské unii to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Za vyšší mírou inflace je řada důvodů - od nízkých cen v roce 2020 až po ekonomické dopady pandemie nemoci covid-19. Hospodářská omezení vedla k výpadkům ve výrobě a k narušení dodavatelských řetězců.
C:\fakepath\f-27082021-lv.gif

Fed by podle svého šéfa mohl již letos zahájit zpřísňování měnové politiky

27.08.2021 Americká centrální banka (Fed) by mohla již v letošním roce zahájit zpřísňování své měnové politiky, její hlavní úroková sazba však ještě delší dobu zůstane na současné úrovni. Uvedl to dnes šéf Fedu Jerome Powell. Jeho slova podle agentury AP naznačují, že centrální banka zřejmě ve čtvrtém čtvrtletí oznámí snížení tempa nákupů cenných papírů ze současných 120 miliard dolarů (zhruba 2,6 bilionu Kč) měsíčně.
img

Rozbřesk: Proč se (ne)bát Delta varianty?

04.08.2021 Zatímco výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrdily svižné tempo oživení v hlavních ekonomikách, vývoj ve zbytku tohoto roku zůstává zatížen nemalou mírou nejistoty. Ta souvisí především s rychlým šířením Delta varianty koronaviru, jež je výrazně nakažlivější než předchozí mutace alfa. Z globálního pohledu se již Delta stala dominantní variantou, přičemž právě její agresivní šíření v Asii, Americe i Evropě má za následek opětovný růst nových případů, který odstartovaly třetí globální vlnu pandemie.
img

Kolik nás stojí antivaxeři?

29.07.2021 Média, sociální sítě, diskuze mezi známými či rodinou vedou často k výměně názorů ohledně očkování proti Covid-19. Lidé se začali rozdělovat na očkované a neočkované, na „normální“ a antivaxery. Diskutuje se o zdraví, vedlejších účincích, svobodné vůli a neočkovaní jedinci se začínají identifikovat jako utlačováni, zatímco nenávistné protesty upírají pozornost na výhody pro očkovaných. Opravdu jsou však očkováni lidé zvýhodňováni? A co ekonomické dopady? Kolik nás ještě bude negativní postoj odpůrců očkování? Jak tito lidé vlastně ovlivňují trhy?
C:\fakepath\dolary.jpg

Hodnota majetku domácností v USA v 1. čtvrtletí vystoupila na nový rekord

11.06.2021 Čistá hodnota majetku domácností ve Spojených státech se v prvním čtvrtletí zvýšila o pět bilionů dolarů, tedy o téměř čtyři procenta, na rekordních 136,9 bilionu dolarů (2,85 biliardy Kč). Vyplývá to ze včerejší zprávy americké centrální banky (Fed). K růstu podle agentury Reuters přispěla rozsáhlá stimulační opatření, kterými vláda reagovala na negativní ekonomické dopady pandemie covidu-19.
img

Průmysl letos roste nejrapidněji v historii ČR od roku 1993, v dubnu o 55 procent. Za krizi typu „V“ ale platíme enormním zadlužením

07.06.2021 Průmyslová výroba v ČR v dubnu rostla meziročně tempem 55,1 procenta. To je její nejvýraznější meziroční růst za celé období od vzniku České republiky v roce 1993. Jde o více než dvojnásobný růst v porovnání s dosavadním rekordem, dosaženým v červenci 1996, kdy průmysl meziročně přidal 24,5 procenta.
img

Česká ekonomika letos jede lépe, než se čekalo. Neskolil ji ani celosvětový výpadek v dodávkách čipů

30.04.2021 V letošním prvním čtvrtletí se tuzemské ekonomice dařilo nad očekávání dobře. Hrubý domácí produkt České republiky klesl meziročně reálně o 2,1 procenta, ačkoli se obecně čekal spíše propad o přibližně tři procenta. Důvodem poklesu je to, že letošní první tři měsíce roku byly dopady pandemie poznamenány zcela, zatímco období ledna až března roku loňského v zásadě jen ze zhruba jedné šestiny. Zmíněný údaj za letošním první kvartál je předběžný a vzhledem k velké míře nejistoty, dané pandemickou situací, se může ještě výrazněji, než je běžné, měnit oběma směry v rámci dalších jeho zpřesnění ze strany ČSÚ. Tudíž je třeba jej brát s větší než obvyklou rezervou. I tak však ale ukazuje na příznivější než předpokládaný vývoj.
img

Ozvěny trhu: Trochu jiná recese

08.04.2021 Statistici minulý týden potvrdili, že česká ekonomika zaznamenala v loňském roce pokles o 5,6 %. Z číselného pohledu se jednalo o hlubší recesi než v roce 2009, kdy se tuzemské hospodářství propadlo o 4,7 %. Globální ekonomika vloni klesla o 3,3 %, tedy výrazně hlouběji než v roce 2009, kdy to bylo minimálních -0,1 %.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky

21.03.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky. Ohledně budoucího vývoje však panuje mimořádně silná nejistota, hospodářské oživení by mohly podkopat či zbrzdit nové mutace koronaviru. Včera to řekl Geoffrey Okamoto, první náměstek výkonné ředitelky MMF Kristaliny Georgievové.
C:\fakepath\francie.jpg

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií

04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EK zachová uvolnění rozpočtových pravidel i v roce 2022

03.03.2021 Evropská unie by měla zachovat současné uvolnění rozpočtových a dluhových pravidel i v příštím roce. S ohledem na současné ekonomické dopady koronavirové pandemie to dnes navrhla Evropská komise (EK). K předkrizovým pravidlům rozpočtové odpovědnosti by se podle dnešních doporučení unijní exekutivy měly země vrátit od roku 2023.
C:\fakepath\euro zone.jpg

IHS: Eurozóna je téměř jistě v recesi, aktivita dál klesá

03.03.2021 Ekonomika eurozóny je teď kvůli přísnějším protipandemickým opatřením téměř jistě v takzvané dvojité recesi, ukázal průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Její index podnikatelské aktivity za únor se sice podle konečné zprávy zvýšil, dál však zůstává pod hranicí 50 bodů, která je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. Postupující očkování proti covidu-19 ale dává naději na zlepšení.
C:\fakepath\euro3.png

Komise zhoršila letošní odhad růstu ekonomiky EU na 3,7 procenta

11.02.2021 Ekonomika Evropské unie letos kvůli přetrvávajícím koronavirovým omezením poroste pomaleji, než se dosud očekávalo. Podle dnešní makroekonomické předpovědi Evropské komise (EK) vzroste hrubý domácí produkt (HDP) o 3,7 procenta, zatímco listopadový odhad počítal s růstem o 4,1 procenta.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Institut NIESR výrazně zhoršil výhled britské ekonomiky

09.02.2021 Britská ekonomika letos vzroste pouze o 3,4 procenta po téměř desetiprocentním propadu v loňském roce. Předpověděl to včera britský Národní institut pro ekonomický a sociální výzkum (NIESR). Výrazně tak zhoršil svou předchozí prognózu, podle které měl letošní růst dosáhnout 5,9 procenta. Zároveň vyzval britského ministra financí Rishiho Sunaka k dalším stimulačním opatřením.
img

Ozvěny trhu: Nakonec může být letos i lépe

18.01.2021 Zhruba před rokem začaly agentury přinášet první případy šíření nového typu koronaviru mezi obyvateli čínské provincie Wu-chan. Globální ekonomika žila tématy jako byly brexit či obchodní války rozpoutané americkým prezidentem D. Trumpem. Po necelých pár týdnech ale již začaly finanční trhy bystřit nebezpečí vyplývající z šíření viru, které nakonec dosáhlo velikosti pandemie a mělo opravdu devastující účinky na globální ekonomiku. Rok 2020 tak bude z hospodářského pohledu jednoznačně spojen s globální recesí způsobenou primárně neekonomickým faktorem.
img

Ozvěny trhu: Před trhy stojí další výzvy

14.01.2021 Máme za sebou téměř dva pracovní týdny roku 2021 a na finančních trzích se žádná katastrofa kvůli přechodu ze starého do nového roku nekonala. Naopak nálada na trzích byla v prvních pracovních dnech optimistická. Toho, čeho se bát, přitom nebylo v Evropě s koncem roku zrovna málo.
C:\fakepath\cr-07012021-lv.gif

Hodnota trhu s kryptoměnami překonala bilion dolarů

07.01.2021 Celková hodnota trhu s kryptoměnami dnes poprvé překročila hranici jednoho bilionu dolarů (21,3 bilionu Kč). Informoval o tom server CNBC. Cena nejznámější kryptoměny bitcoin přitom vystoupila na další rekord, podle specializovaného webu CoinDesk se dostala až na 37.739,08 dolaru (přes 800.000 Kč).
C:\fakepath\volby-usa.jpg

Ještě jedny americké volby

04.01.2021 Jestli jste měli pocit, že po listopadovém vítězství Joe Bidena nebudou americké volby pro další 4 roky v pozornosti investorů, tak tento týden vás možná vyvede z omylu. Nepůjde sice přímo o Bílý dům, ale voliči rozhodnou o tom, jaká politická elita v Senátu bude v následujících letech schvalovat daňové zákony nebo potvrzovat jmenování centrálních bankéřů. A to už je pro finanční trhy slušné sousto.
img

Pohonné hmoty nepřestávají zdražovat, nafta je nejdražší od začátku září. Zdražuje je vyhlídka plošného očkování, zůstávají ale levnější než na Slovensku

17.12.2020 Cena ropy na světových trzích dnes ráno středoevropského času vystoupala na své devítiměsíční maximum. Ropa typu Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, vzrostla na úroveň více než 51,50 dolaru za barel. Čeští řidiči tak musí počítat závěrem roku počítat s pokračováním zdražování jak benzínu, tak nafty.
img

Bitcoin poprvé v historii stojí více než 20 tisíc dolarů. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

16.12.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord a také poprvé v historii překonala psychologickou cenovou hranici 20 tisíc dolarů za kus. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin překonal tuto hranici dnes odpoledne středoevropského času, krátce před 14:45.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny zpomalil

01.12.2020 Růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny v listopadu zpomalil, protože obnovená opatření proti šíření koronaviru zasáhla poptávku. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit. Údaje nicméně podle firmy signalizují, že dopad pandemie covidu-19 na ekonomiku eurozóny bude ve čtvrtém čtvrtletí mírnější než ve druhém kvartálu.
img

Bitcoin právě překonal historický cenový rekord, prodává se i za více než 19 850 dolarů za kus. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

30.11.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord z konce roku 2017. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin stál dnes odpoledne středoevropského času více než 19 850 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činil 19 665,39 dolaru.
img

Bitcoin má našlápnuto k překonání historického cenového rekordu, padnout může už dnes odpoledne. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

24.11.2020 Cena bitcoinu dnes vzrostla až o 860 dolarů za kus, tedy od historického cenového rekordu jej dělilo necelých 400 dolarů. Podle údajů serveru Coindesk stál dnes před půl třetí středoevropského času jeden bitcoin více než 19 271 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činí 19 665,39 dolaru.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin po téměř třech letech překročil hranici 19.000 dolarů

24.11.2020 Cena kybernetické měny bitcoin dnes poprvé po téměř třech letech překonala hranici 19.000 dolarů (420.300 Kč). Je tak blízko svého rekordu, který činí 19.666 dolarů. Od začátku letošního roku si nejznámější kryptoměna připsala zhruba 160 procent, z toho jen za tento měsíc už zpevnila téměř o 40 procent, uvedla agentura Reuters.
img

Pandemie na sebe znovu upozornila a srazila sentiment na trzích

19.11.2020 Dění na hlavních finančních trzích se dál odvíjí od toho, jak sentiment investorů ovlivňují zprávy o vakcíně a průběhu pandemie. Tentokrát mají navrch obavy, které zřejmě nezvýšila ani tak stále horší data o nákaze v USA, jako spíše důkaz, že současná vlna může mít opravdu hmatatelné ekonomické dopady. Varování opět přišlo z New Yorku, který přistoupil k zavření škol. Opatření se však už přitvrzují i jinde. Navíc moc nepomohlo ani varování Nvidie, že prodeje čipů pro datová centra v aktuálním kvartálu mírně klesají.
img

Bitcoin už prolomil hranici 17 tisíc dolarů, stoupá k novému historickému rekordu – naposledy byl takto drahý počátkem ledna 2018. Svět se bojí inflace a zadlužování vlád, což bitcoinu nahrává

17.11.2020 Nejrozšířenější světová kryptoměna bitcoin dnes odpoledne středoevropského času, krátce před jednou hodinou, prolomila cenovou úroveň 17 tisíc dolarů za jeden kus. Celková tržní kapitalizace této kryptoměny tak nyní činí bezmála 316 miliard dolarů.
img

Světový dluh vykazuje v historicky rekordní míře záporný výnos. Investoři se proto obávají vzedmutí inflace, což pomáhá bitcoinu k cenovému růstu až takřka na rekord

16.11.2020 Celkový celosvětový objem dluhu, který vykazuje záporný výnos, se právě teď nachází nejvýše v historii. Vyplývá to z ukazatele Global Negative-Yielding Debt Index, který sestavují společnosti Bloomberg a Barclays (viz graf níže).
img

OMEZOVÁNÍ ŠEDÉ EKONOMIKY: BERME KORONAVIROVOU KRIZI JAKO PŘÍLEŽITOST

15.11.2020 Pandemie covid-19 má hluboký dopad na státy po celém světě, přičemž různé země jsou zasaženy různými způsoby. I z toho důvodu je pro mě cennou zkušeností být součástí týmu Rozvojového programu OSN, globální organizace, která je v současné době do značné míry zodpovědná za řešení socioekonomické krize spojené s nemocí covid-19.
C:\fakepath\e-11112020-lv.gif

ECB varovala před přílišným optimismem ohledně vakcíny

11.11.2020 Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová dnes varovala před nadměrným optimismem ohledně příznivých ekonomických dopadů vakcíny proti covidu-19. Uvedla rovněž, že ECB se při přípravě nového balíku opatření na podporu ekonomiky zaměří na nákupy dluhopisů a levné úvěry pro banky.
C:\fakepath\euro.jpg

Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy

22.10.2020 Více než polovina malých a středních podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost McKinsey. Průzkum se konal v srpnu, tedy ještě před nynějším vzestupem počtu nových případů nákazy koronavirem, který nutí evropské vlády zavádět nová restriktivní opatření.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,7 procenta

09.10.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne po delší době posílily, index PX stoupl o 1,7 procenta na 872,5 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst v minulém týdnu zaznamenaly akcie mediální skupiny CME, naopak největší pokles postihl akcie výrobce cigaret Philip Morris. Předchozí týden akcie klesly o téměř procento.
img

Forex: Ode dneška v tuzemsku nastupují výraznější restriktivní opatření

09.10.2020 Včerejším oznámením vlády platí ode dneška, respektive od pondělí další restriktivní opatření s cílem omezit šíření pandemie koronaviru. Česko se drží na špici žebříčku s nejhorší epidemickou situací. Lokální ekonomický kalendář je prázdný a ani ten světový toho pro závěr týdne mnoho nenabízí. Z Evropy se pozornost zaměří na francouzskou průmyslovou výrobu za srpen.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Hospodářský deník | Cap | Hospodářská situace | Růst v eurozóně | Marshallův plán | Hlava a ramena | Zpravodajský server | Výnosy dluhopisů | Bezpečné přístavy | Koronavirové mutace delta | Dlouhé pozice | Americký státní dluh | Nejlepší strategie | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Údaje z USA | Války | Lithium | Vývoj | Guvernérka ruské centrální banky | Češi | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Allianz | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Nákup ropy | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Koronavirové ohrožení | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Investiční stratégové | Fiskální impuls | CrowdStrike Holdings | Americký dolar vůči japonskému jenu | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Předpověď vývoje kurzu | David Malpass | Analýza Bitcoinu | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Člen bankovní rady Aleš Michl | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | XOM | Daň z nabytí nemovitosti | Itálie | Obchodování v New Yorku | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Šíření nemoci COVID-19 | Dolary | Epidemická situace | Britští zaměstnavatelé | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Finanční injekce | Exchange Bank of Canada | Aktuální kurzy měn | Volatilní | London Stock Exchange | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Nikl | Významné politické události | Galapagos | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Zscaler Inc | L.F. Investment | Inflační riziko | Spekulativní pozice | Ruská centrální banka | Výpadek příjmů | EUR/JPY | Alternativní investice | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Thought Leadership | Bid | Schodek státního rozpočtu | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Rozpočet Německa | Evropská komise | Diverzifikace | Pro investory | Nikola | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | Philip Morris ČR | Devon Energy | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Rozvolnění | Potenciál | Support | Rezistence | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Výkonný ředitel | Program nákupů dluhopisů | Ekonomické dopady koronaviru | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Růst amerického dolaru | Miliony dolarů | Chování | Ifo | Webinář | Analytik trhů | Japonské akcie | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Experti | Německý parlament | Raiffeisenbank | Nezávislost | Biotechnologické akcie | Průměrný výnos | Nejsilnější ekonomiky světa | Evropské měny | Hnojiva | FTSE MIB | Dění na trzích | Moody's Investors Service | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | Americké investiční banky | Obchodní seance | ČMZRB | Český statistický úřad | Impuls | Důvěra v ekonomiku | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruno Le Maire | General Electric | Tradiční měny | Americké centrální banky | Daniel Silver | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | PKN Orlen | Goldman Sachs | Analýza makroindikátorů | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | PMI z Německa | Cena bitcoinu | Finanční páka | Obchodování na burzách | SOK | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Chování trhu | Tuzemské hospodářství | Brent | Obavy z ekonomického dopadu | Pesimistická nálada | Kansas City | Aktuální vývoj | Kabinet | Americký akciový trh | Lagardeová | Nord Stream 2 | Průměrné mzdy | Trh s dluhopisy | Letošní rozpočet | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Úspory | Fúze a akvizice ve světě | Ekonomické výhledy pro ČR | Oxfam | Soudní dvůr EU | Měnový pár USD/JPY | Soukromá spotřeba | IHNED | Delta | Boj proti koronaviru | Dlužník | Vzdělávání | Barron's | Šéf Fedu | Růst sazeb | Odhady hospodářského růstu | ESG | Index DOW | Cestování | Import | Analytik Broker Consulting | Zrychlení růstu ekonomiky | Populismus | Exchange | Londýn | Alcoa | Forexový trh | Akcie roku 2020 | Státní dluh | Měnové krize | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Jeden dolar | Měnová politika Evropské centrální banky | Růst cen zemního plynu | Propad cen | Akciové investování | Průběh krize | Kryptoměna Bitcoin | Praxe | AI | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Agentura IEA | Čínská burza | JPY | Michel Barnier | Metaverse | Avast | Odhad HDP | FTX | Investiční analytička | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Zelený plán Bruselu | Uber Technologies | Kapitalizace akciového trhu | Znehodnocení | Ekonomický vývoj | Peníze | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Suezský průplav | Francie | IIF | Produkce v průmyslu | Návratnost | Akciové indexy | Obchodovat na burze | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Fiskální rok | Medvědí trh | Prognóza | Federální rezervní systém (FED) | FTSE 100 | Obchodní politika | Teorie černé labutě | Pokles ceny ropy | ALUMINIUM | Saxo Bank | Cena bitcoinu dnes | Běžný účet platební bilance | Největší světové ekonomiky | Nejznámější kryptoměna | Amgen | Barel ropy | Sílící koruna | Přebytek ropy | Americký Fed | Měnová krize | Ropa WTI | Měnové zajištění | Šéf britské centrální banky | Konsensus | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Dnes cena bitcoinu | Bankovní rada ČNB | Pokles dolarového indexu | Ekonomické dopady pandemie | Kontrakty na ropu | Růst mezd | Reálné ekonomiky | Nižší daně | CIBC | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Rijád | Bankovní domy | Česká republika | Otřesy na finančních trzích | Brexit | Komoditní měny | Eurostoxx 50 | Kč/USD | ZEW index | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Total | Nové mutace | Upravený rozpočet | Technická analýza | Extrémní růst | Plány | ProfitLevel | Banka Goldman Sachs | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Energetické akcie | Kov | AMS | Izraelská ekonomika | Odliv kapitálu | Trh s nemovitostmi | Investiční analytik | Bond | Globální krize | Broker | Analytik Saxo Bank | Devalvace měny | Cash flow | Sodexo | Katar | Hodnota majetku domácností | Home office | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Export | Dluhopisový index | NFLX | Američtí centrální bankéři | FedEx | Akciové trhy v Evropě | Zprávy z ekonomiky | EURUSD | Institut Ifo | Pokles kurzu | Obavy z pandemie | Cenové tlaky | ČSOB | Garance | Swapy | Spekulovat | Sociální sítě | Vládní opatření | Energetická společnost | Šok | Varianta delta | Širší index S&P 500 | Riziková averze | Pověst | Hongkong | Výrobce pneumatik | Evropská inflace | Italský premiér | Komoditní sektor | Burzovní průvodce | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Výsledek inflace | Úroková sazba | Vít Hradil | LMT | FME | ARK36 | Noviny | Sazby hypoték | Měnový fond | Německý export | Ekonomika USA | Unie | Dovoz | Výkon | Ahold Delhaize | Shanghai Stock Exchange (SSE) | Nastavení měnové politiky | Obchodní partner | Nasdaq Composite | Růst britské ekonomiky | Výzkumy | Penzijní fondy | Nikkei | Tovární objednávky | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Reálné hodnoty | Růst HDP | Uhelné elektrárny | Roční růst | Trpělivost | Kapitál | Hurikán Irma | CISCO | P.A. | Korea Exchange (KRX) | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | Oživení trhu | Růst ekonomiky USA | Rekordní maxima | Pozitivní zprávy | České hospodářství | Zvýšení sazeb | GBP/USD | The New York Times | Data z amerického trhu práce | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Investovat | Pandemie a akciové trhy | FDP | Nervozita | Steven Mnuchin | Norsko | Eurex | Šíření nemoci | Pokles ceny akcií | Caterpillar | Viry | Data o HDP | Globální ekonomiky | Investing.com | Vybírání zisků | Americký prezident | Pro tradery | Stratégové | Fincentrum | Simons Chen | Christine Lagardeová | Tržní reakce | Portfolio | ABN AMRO Bank | Světový obchod | Černé pondělí | Fixní výnos | Statistický úřad Eurostat | EUR/CZK | Zájem investorů | Kybernetické měny | McKinsey | Rekordní minima | Hodnota indexu | Dovoz ropy | Credit Agricole SA | Italská vláda | Dostatek hotovosti | APA | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | FANG | Makrodata | Prezident | Evropský růst HDP | Britský premiér | Finanční instituce | Investoři | Průmyslové objednávky | Kosdaq | Obchodní napětí | Obchodní deník | Epidemie koronaviru | Zájem o bitcoin | Nastavení úrokových sazeb | Britské akcie | Online nakupování | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | Deutsche Börse (DTB) | Německá průmyslová produkce | Očkování proti covidu | Nízké úrokové sazby | Evropská měna | Britské banky | Kapitálové rezervy | Vzdělávací webináře | Prezident ECB | Nákupní apetit | Inflační čísla | Úsporný tarif | Raytheon | Ropné společnosti | Finanční pomoc | Obchodování s termínovými kontrakty | Jednotná evropská měna | Jádrový index | Cena mědi | Bez rizika | Zisk | FXstreet.cz | Boom | Ceny mědi | NewYorská burza | Pesimismus | Moderna | Bloomberg News | Ministr financí Steven Mnuchin | Index KOSPI | Bank of England | Investiční | Souhrn finančních trhů | WSJ | Xetra | RWE | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Vyšší ceny | Průzkum | Svaz německého průmyslu | Zpomalení české ekonomiky | Hlavní úroková sazba | Mimořádná opatření | Cestovní ruch | Ekonom BHS | Tržní podíl | Christian Lindner | IEA | Zadlužení | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Nové mutace viru | Solární energie | Plán G20 | Zdravotní péče | Program Antivirus | US500 | Analýzy | EUR/GBP | TRY | Data z průmyslu | Makroekonomické ukazatele | Posilování amerického dolaru | Poradenská společnost | Technologické centrum | Nabídka | EUR/AUD | P/E | Zpráva | ExxonMobil | Ruské společnosti | Prémie | Šéf unijní diplomacie | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Invesco | Demokraté | Představitelé Fedu | Digitální měna Libra | Prodej | Hlavní události | Brusel | Viceguvernérka | Patria | TopForex | EP | Práce z domova | Analytik Purple Trading | Uber | Česká měna | Nová prognóza | UnitedHealth Group | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Platební neschopnost | Data z ekonomiky | Short selling | Pomoc ekonomice | Janet Yellenová | Exim Tours | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Evropské ekonomiky | Skupina OPEC+ | Zasedání Fedu | Management | Cenové vývoje | Všechny indikátory | Agentura Reuters | GBP | Zdražování potravin | Althea Spinozzi | Vyhlídky | Bohatý | XM | Vítězství Joe Bidena | Tržní kapitalizace | Trump dnes | Dopady koronavirové krize | Akcionáři | Výhled ratingu | Emoce | Dluhopisové výnosy | Centrální banky | Kontejnerová loď | S&P | Antivaxeři | Rekordní hodnoty | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Admiral Markets | Handelsblatt | Rizika a příležitosti | Hospodářské dopady | Pivovary Staropramen | Obchodování | Zvýšení daní | Automobilky | Legislativa | Zprávy | Akcie v Asii | Index Stoxx 600 | Růst cen ropy | Majitel | Aktuální obchodní příležitosti | Tisková konference ECB | Silný růst | Kryptoaktivum | Šéf SB | Meta | UBS | Nejznámější kryptoměny | Akciový analytik | West Texas Intermediate | BCM | Nákupy dluhopisů | Akciové burzy | Oznámení | NATO | FB | Averze k riziku | Thyssenkrupp | BREAKING | Reálné mzdy | Cena ropy na světových trzích | Vývoj ceny bitcoinu | Severomořská ropa | Riziko hospodářského poklesu | Ceny stříbra | ZEW | Prognózy ČNB | Mutace delta | Ceny ropy | Britský statistický úřad | Zemní plyn | Wells Fargo | České firmy | Evropské akcie | Objem dluhopisů | Eurostat | Oanda | Ruský rubl | Ceny Bitcoinu | Deflace | Kristalina Georgievová | Moskevská burza | Kurz EUR/USD | Údaje o vývoji HDP | Covid | Airbus | Bydlení | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Investiční banka | Základní úrokové sazby ČNB | Occidental Petroleum | iFX | PwC | Konzervativní investice | Praha | Listopadová inflace | Opatření proti koronaviru | Angela Merkelová | Berkshire Hathaway | Udržitelnost | Evropský parlament | Příjmy Ruska | Hospodářské cykly | Míra | Tapering | Tržní úrokové sazby | 3M | Obchodování na trzích | Petr Král | Dobré zprávy | Michael Feroli | Depozitní sazby | FTSE | Dnešní data | Hedgeové fondy | Balík stimulačních opatření | Odhad inflace | Firmy | Digitální měny | Zadlužování | Nákup akcií | Nordea | MetaTrader 4 | Očekávání investorů | Australský dolar | České koruny | François Villeroy de Galhau | Letošní rozpočet Německa | Kryptoměnové burzy | HDP Británie | Zpřesněný odhad | USD/CZK | Nástroj | Výsledky | Přehled | Míra úspor domácností | Vyšší poptávka | HUF | Ekonomické oživení | Katastrofální dopady | Koruna | Výrazný pokles | Zdražování pohonných hmot | Makroekonomie | Cukr | ČNB Petr Král | Bitcoin | Shell | Kurz koruny | Inflační tlaky | Asie | Typ koronaviru | Onemocnění | Cena ropy WTI | Bank of America | Pokles HDP | Kurz dolaru | TIM | Fundamentální analýza | Propad | Petr Lajsek | Broker Consulting Index | Exxon Mobil | Kryptoměny bitcoin | Riziko recese | Akcie ve Spojených státech | Automobilový průmysl | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | Oldřich Dědek | Řetězec | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Odpor | Nomura | Stimulační opatření | Oslabení měny | Hypoteční trh | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Obchodní války | Alibaba | Lukáš Lipovský | Americká banka | Očekávání analytiků | Hospodářský růst v eurozóně | BHS | Technologické společnosti | Objem | Výsledky průzkumu | Hospodaření státního rozpočtu | Zvyšování mezd | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Energetický trh | Obavy z recese | Index podnikatelské nálady ISM | Graf | Sázka | Spoření | Federální rezervní systém | Klima | Investiční firmy | Damoklův meč | Britské libry | Posilování české koruny | Opce | Zotavování světové ekonomiky | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | Obchodování s akciemi | Pojišťovny | Americké měny | Kurz koruny k euru | Termínovaný vklad | Sam Bankman-Fried | Northrop Grumman | Mezinárodní organizace práce | Index S&P 500 | Státní rozpočet | Barack Obama | Ceny na čerpacích stanicích | Digitální zlato | Ask | Průmyslová výroba | Moody's | Dolar vůči japonskému jenu | Guvernéři centrálních bank | Pfizer | Hrubý domácí produkt | Upgrade | ZS | Distribuce | AFP | Studie | Josep Borrell | Joachim Nagel | Slabší koruna | Eurodolar | Šéf německé centrální banky | Short | Deficit | S&P 500 Index | Moskva | Polsko | Kolaps | Koronavirové mutace | Ratingová agentura | Bitcoin dnes | Reakce trhu | Výnosové křivky | FRA | Nakupovat státní dluhopisy | Euro vůči dolaru | Stavebnictví | Hodnota fúzí a akvizic | Zveřejněná data | Vývoj federální daně z příjmu | Devalvace | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Hypotéky | Finanční ztráty | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | LEN | Přijetí | High | Evropa | Pokles produkce | Euroskupina | Tvrdý brexit | Investiční výzkum | HUF/EUR | Dopady války na Ukrajině | Rostoucí trend | USD/PLN | OPEC | Největší kryptoměna | Spotřebitelské výdaje v USA | Vir | Finanční krize | TWD | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Růst eura | Pokles ceny | Andrej Babiš | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | PHIA | Bankovní úvěry | Odchod z EU | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Rezidenční nemovitosti | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Ekonomická situace | Maloobchod | Optimistická očekávání | Baltimore | Oslabení amerického dolaru | Plány na obnovu | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Trump | Rusko dnes | Česká koruna | Dow Jonesův index | OECD | Banky snižují úroky | Futures trhy | Silnější dolar | Spořící účet | Hotovost | Euro dnes | Vstupy | Britská měna | Běžný účet | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Christopher Dembik | Stříbro | Hrozba COVID-19 | Prezident Trump | Oslabení koruny | Opatření vlád | Americký dolarový index | Drahý kov | Instituce | Turecko | ex | Ziskové marže | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Zastropování cen elektřiny | Podnikatelská důvěra | Wall Street Journal (WSJ) | Válka Izraele | Boris Johnson | Růst výnosů | Obchodování se CFD | Dopady epidemie koronaviru | LNG | Burza cenných papírů | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Francouzská vláda | Americké akcie | Prudké oslabení | BK Asset Management | BBC | Offshore | Přehled o dění na světových burzách | Německý HDP | Czech Fund | Akcie firem | Dopad pandemie | MetaTrader | Frustrace | Kongres | Mutace viru | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Signál na akcie | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Klesající trend | Ukončení činnosti | Evropská ekonomika | Nákupy akcií | Drahota | Rubl | Rosněfť | United Airlines Holdings | Moore Czech Republic | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Statistické údaje z USA | Země EU | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Invesco Investment | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodníci s ropou | Trh | Volby v USA | Snížení těžby | Komise | Pád rublu | Zákon o lidských právech | Války na Ukrajině | Erste Bank | Viktor Orbán | Výkyvy | Výrazný růst | Ekonomický a strategický výzkum | Kasina | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Investiční nástroje | Ekonomické škody | Korekce | Lídři EU | Kanada | JDE | Volná pracovní místa | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | ProCent | Hnutí ANO | Money management | Americké dolary | Výroby osobních automobilů | Pražské burzy | Růst bitcoinu | Krize eurozóny | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Ruský kapitálový trh | Globální recese | Dluhopisy Saxo Bank | Polský premiér | Opatření proti šíření koronaviru | Yahoo | Průzkum analytiků | MT4 | Unijní země | Posílení dolaru | Nejistota | ANO | Stock | Obavy finančních trhů | Plný úvazek | Nejlepší biotechnologické akcie | Akcie roku | Starteepo | CME | Anthony Fauci | Rating | Broker Consulting | Makroekonomické údaje | Gigantická suma | Světová banka | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | Příležitosti | Asijské indexy | Počasí letos | Vládní dluhopisy | Data z USA | Obchodní řetězce | Evropské obchodování | Daňové úlevy | SBUX | Eurokomisař | Repo operace | Mateusz Morawiecki | Forwardy | Spotřebitelská inflace | Japonsko | Hrubý domácí produkt České republiky | Mario Draghi | Rizikové investice | Federální rezervní banka | Kurz dolarů | Hladiny podpory | Vývoj úrokových sazeb | Silný propad | Apache | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Index Nasdaq | Exxon | Německá vláda | Řízení rizika | Unce zlata | Polský zlotý | Tržní sentiment | Kurzový závazek | Útok na Ukrajinu | Rizikovější aktiva | Měny&Sazby | Bund | Ekonomie | Agentura AP | Soukromí investoři | Organizace YPO | Evropská banka | Premiér Conte | Velké zisky | Paušální daň | Twitter | Statistické údaje | Hrubý domácí produkt (HDP) Izraele | Zasedání americké centrální banky | Fluktuace | Výpadky | Pozitivní zpráva | MJ | Tomáš Pfeiler | Krach | Ekonomické dopady nákazy | Další růst | Rosenberg Research | AA | Gazprom | Centrální banka | Deutsche Börse | Aktivum | Walmart | CL | QE | JPMorgan Chase & Co | Čínský koronavirus | LYNX | Šíření viru | Donald Trump | Devizové trhy | Partnerství | Visa | Čistý zisk | Jádrová inflace | Podnikatelé | Polská vláda | Dluhové krize | Energetická společnost ČEZ | Energetický sektor | Rumunsko | Měnové krize v eurozóně | Nárůst výdajů | Analytici | New York Stock Exchange | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Počet nových míst | ING | Grafy | Guvernér | Rockwell Global Capital | Vice | Zprávy o vakcíně | Šíření dezinformací | Private equity | Rozpočet | Zemědělství | Technická analýza Bitcoinu | Pohyb kurzu britské libry | Směnný kurz | Apple | Ruská invaze na Ukrajinu | Vystavení riziku | Dolar k japonskému jenu | API | Hospodářské škody | Rizikovější investice | Nepokoje na Blízkém východě | Klienti Sberbank CZ | Ceny komodit | Hamás | Nízká volatilita | Fúze a akvizice | EUR/HUF | Elliott | CZK | Analytik Cyrrusu | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | Zahraniční investice | VaR | Baidu | Phil Flynn | USD JPY | Chevron | Provozní zisk | Členské země EU | Proočkovanost | Guvernér Michl | Americký dolar | Index US500 | Výkonná ředitelka | Depozitní sazba | Situace | Výstupy | Souhrnný index | Rekordní maximum | Palo Alto | Euronext | Zakladatel | Předseda | Mezinárodní investoři | Finanční systém | Viceprezident | Utahování měnové politiky | Návratnosti investice | Deficit veřejných financí | Ripple | Růstový impuls | Mutace koronaviru delta | Thajsko | Steen Jakobsen | Státní dluhopisy | J&T | Traders | NAFTA | DPA | Evropská unie | Boeing | Index technologického trhu Nasdaq | Příkaz | HDP v USA | Evropská centrální banka | Ekonomiky | Ropné velmoci | Záporné sazby | Konflikt na Blízkém východě | Americký trh | Negativní dopad | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Makro | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Ceny v eurozóně | Tempus | Merck KGaA | Nová data | Platební bilance | Cena akcie | Stagnace | Tržby | Luboš Růžička | Analytik J&T | Zvýšení základní sazby | Snížení sazeb | Financovat | Orbán | Příprava | Sazba ČNB | Ztráta | Řecko | Prodej na krátko | Česká ekonomika | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Mutace koronaviru | Nižší úrokové sazby | Říjnová inflace | Nynější krize | Ministerstvo financí | Pandemie nemoci | Koruna dnes | Americká centrální banka (Fed) | Nálada na dluhopisových trzích | Horší data | Nový rekord | Rizika | Úroky | Skupina OPEC | XTB | Přenos | Plodiny | Intervenovat na devizovém trhu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | IG | Index DAX | Ranní nadhoz | Abbott Laboratories | Cena | Investiční banky | Fond | Finanční prostředky | Burze | Vyšší úrok | Vývoj USD | ASML Holding NV | Partners | Epidemiolog | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | Antivirus | ECB | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Vývoj inflace | ISM | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | PriceWaterhouseCoopers | Klíčové oblasti | S&P500 | EBay | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Ázerbájdžán | Německá kancléřka | Ceny | AMEX | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Wood and Company | Situace na trhu práce | NBP | Nobelovy ceny | Akcie Microsoft | Daň z nabytí | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Ekonomiky eurozóny | Contango | SPAD | Finance | Ochrana proti inflaci | Long-Term Capital Management | FXstreet | Margin | Kurz české koruny | Nižší ceny ropy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Drahé kovy | Dluhy | Biogen | Polská ekonomika | Prezidentské volby v USA | Finančnictví | Druhá největší kryptoměna | Conseq | Měnová politika | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hon Hani | Dluhopisový trh | Utahování měnových podmínek | Indikátor | Poplatek | Server BBC | Emise | Tržní očekávání | Otevírání ekonomik | Carlyle | Hodnota majetku | Situace na trhu | Fitch | Americká ekonomika | Býčí trh | Stabilita sazeb | NVDA | Obchodník | Dluhopisy | Snížení těžby ropy | Bank of New York Mellon | Ekonomická aktivita ve Francii | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | CDCP | FOREX | COVID-19 | Vyšší sazby | Geoffrey Okamoto | Rozdělení zisku | Regulátoři | ISIN | Konsenzus | Investor | BHS Timur Barotov | Vysoké inflace | Maloobchodní tržby | Index cen | Americký index S&P 500 | Obchodování forexu | Alokace | Francouzský statistický úřad | Paypal Holdings | Výše úrokových sazeb | Index PX | Turecké liry | Daně | Altcoin | Saxo | Lídři | Stimulační balík | Coinbase | Kryptoměna | České HDP | Statistici | Dovoz z Číny | Momentum | Daně z příjmů | Sanofi | Coronavirus | Rozpočtový schodek | DSTI | CBOE | Doporučení | Růst světové ekonomiky | Banka Morgan Stanley | Poslanecká sněmovna | Index londýnské burzy FTSE 100 | Vývoj ceny ropy WTI | Čína | Trader | Zisky | Index tokijské burzy | Nálada spotřebitelů | BNP Paribas | Akcie Boeingu | Trh s nemovitostmi v ČR | Globální ekonomika | Babel Finance | Miliardy eur | Inflace v ČR | Poptávka | Velké riziko | Cisco Systems | Koronavirová situace | Starbucks | Toyota | Shortování akcií | Obchodníci | Ratingové agentury | Cena zlata | Bulharsko | HSBC | Obchodovat | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Americké hospodářství | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Breakout | Dividenda | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Světové akciové trhy | Pattern cup and handle | Růst cen | Výsledek zahraničního obchodu | Zvýšení inflace | Bankovní rada České národní banky | Britský trh práce | RSI | Hodnota akcií | Xcoal | YPO | Asset management | Repo sazby | Americké akciové trhy | Deutsche Bank | EUR/MWh | Dluhová krize | Financování | Hong Kong Stock Exchange (SEHK) | Úroková sazba v USA | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Co bude | Měnové stimulace ekonomiky | RBI | Invaze | Omezení dodávek | Americká lehká ropa | Swiss Life Select | Medvědi | Video | Pokles ekonomiky | Záhada | Republikáni | USDJPY | Washington Post | Globální poptávka | Investiční poradenství | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cena severomořské ropy Brent | Úrokový diferenciál | Obavy z koronaviru | Hrubý domácí produkt Německa | Premiér Babiš | Postoj FOMC | Xcoal Energy & Resources | Vyšší daně | Mali | Malé podniky | Fiskální politika | Dnešní čísla | Hospodářský růst | Payrolls | Prezident Fedu | Elvira Nabiullinová | Americké státní dluhopisy | Premiér Viktor Orbán | Odhodlání | Palo Alto Networks | Jaderné elektrárny | Rezervy | Podnikání | Výhled domácí ekonomiky | Koronavir | Výkon dolaru | Pravidelná investice | Volební den | Bohumil Trampota | WTI | Standard & Poor's 500 | Monetární politika | DAX | AMGN | Bod | Miliardy korun | Důsledky epidemie | Shares | Zisk společnosti | Změny klimatu | Využití kryptoměn | RBNZ | Měnové kurzy | Bloomberg Commodity Index | Pokladniční poukázky | Demo účet | HDP | Pfizer a BioNTech | Micron Technology | Šířením nového typu koronaviru | ROCE | Americká měna | Nord Stream | Problémy | EMU | Erste | Lufthansa | Saúdská Arábie | Ropa | Zasedání amerického Fedu | Tematické analýzy | Ziskovost | Bankéři | Firma | Sázet | Nejvyšší objem | LES | Cena ropy | Jana Skálová | Inflace | Ticker | Hospodářský výhled | Forexu | Drobní investoři | Pojistka proti inflaci | Marže | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Zlato a stříbro | Diskont | Trh kryptoměn | Referendum | Dotace | MOL | Omikron | Prosus | Kurz USD | Pokles cen akcií | Prezident Světové banky | Alphabet | Druhá vlna | Vedení společnosti | Institut NIESR | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Restrikce | Zasedání měnového výboru | Tuzemský HDP | Signály | Monetizace | Facebook | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Ekonomická rizika | Nikola Motor | Optimismus | Trh fúzí a akvizic | Raiffeisenbank a.s. | Ekonom IHS | IHS Markit | Agentura DPA | Statistiky | Emise státních dluhopisů | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Fernando Leibovici | MPSV | Bezpečný výnos | Vývoj indexu S&P 500 | Ekonomové | SAP | Dluhopisové trhy | Stagflace | Oslabuje dolar | Spolkový statistický úřad | FX | Zpomalení růstu | Ben Bernanke | Valné hromady | Rozhodování | Nový typ koronaviru | Naše prognóza | BlackRock | Objem dovozu | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Datový kalendář | Odhad růstu ekonomiky EU | Price Futures Group | Ekonom IHS Markit | EMA | Analytici JPMorgan | Světová válka | Rozkolísaný | Dolar | Merck | Automobilový sektor v ČR | Nálada na globálních trzích | Poskytování hypoték | Hliník | BH Securities | Krize v eurozóně | Shenzhen Stock Exchange (SZSE) | Risk | Hodnoty měny | Býčí vyhlídky | Euro | Oracle | Byznys | Bezpečné dluhopisy | Server CNBC | Akcie na pražské burze | Indikátor důvěry | SABMiller | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Výnosy státních dluhopisů | Akcie Nikola | Deficit státního rozpočtu | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Francouzská průmyslová produkce | Dodávky suroviny | Růst ekonomiky | Rozvíjející se trhy | AUD | Mnoho ziskových obchodů | Jeffrey Halley | Guvernér ČNB | Vývoj trhu | Dividendový výnos | Vývoj kurzu rublu | Breakout Trader | EU | Obchod | Domácí data | Přerušení dodávek ruského plynu | Predikce | Zavření škol | Ropný šok | Devizový kurz | Úřad práce | Kypr | Citigroup | Obchodní aktivita | Negativní zprávy | Index VIX | Hospodářství | Španělská chřipka | Alokace aktiv | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Ohlédnutí | Počty nových případů | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | High Low | Bitcoinové a blockchainové akcie | Bankman-Fried | Ceny pohonných hmot v ČR | Americký ISM | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Globální akciový index | Spojené státy | Meziroční inflace | Ekonomická krize | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Převis | Další kryptoměny | Strategické partnerství | Precedens | Kurz domácí měny | NN Group | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Recese | Výzkumný institut | KBC | Soubor opatření | Masivní ekonomický balíček | ASML | Švýcarský frank | Renault | BIS | Bank of Canada | Capital Partners | Erdogan | Komerční banka | CZK/EUR | Stimul | Pandemie | Růst globální ekonomiky | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Odchod z Ruska | Výhled na rok | Společnost IHS Markit | Škody způsobené extrémním počasím | Výnosy | NZD | Největší propad | Inflace v Německu | Sekce měnové | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Produkce ropy | Růst mědi | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Survation | Zlotý | DAX 30 | Zpracovatelský průmysl | Ochrana před inflací | Frank | Ministři | Prudký propad | Cenový strop na ruskou ropu | Nízká cena ropy | Ekonomické dopady nákazy koronavirem | Kurz eura | David Cameron | Silicon Valley | Ekonomické krize | Členské státy | Brookings | Jerome Powell | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Prohlášení | Centrální banka USA | Poskytování úvěrů | Vystoupení z EU | American Express | Euronext (ENX) | Ondřej Kolman | Šíření nového typu koronaviru | KPMG | Ceny energií | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Intel | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Břidlicové ropy | Základní sazby | Úspěchy | Analytik Komerční banky | NEST | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | CySEC | Multi-Asset obchodování | Kancléřka Angela Merkelová | Předpokládaný vývoj | Zisk ČEZ | Země eurozóny | OSN | Panika | Společnost ČEZ | Omezené dodávky | Výkon amerického dolaru | Plánování | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Purple Trading Petr Lajsek | Kanadský dolar | Agentura Fitch | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Automobilové součástky | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | OK POINT | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Cenová válka | Jeremy Stretch | Střadatelé | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Politické události | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Růst eurozóny | Oslabení | FIXINDEX | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Bankovní unie | Akcie těžařských společností | Evropský statistický úřad | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Průmyslová výroba v eurozóně | Hrozba druhého Černobylu | CNN | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Snížení emisí | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | Ropné akcie | SWIFT | Nemovitostní trh | Schodek | Poradenství | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Bankovní sektor | AUD/USD | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Těžba břidličných producentů ropy | Lehká ropa WTI | Investování do akcií | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | American Airlines Group | Úvěrový rating | Bankovnictví | Annalena Baerbocková | Libye | Přístav Baltimore | Scotiabank | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Zrušení daně z nabytí | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Zdražování energií | Bilion dolarů | ETF | Marathon Oil | ARK36 Jacob Skaaning | Akciové trhy | Kurzy měn | Vývoj federální daně | Vývoje kurzu | Myšlenka | Europoslanci | UnitedHealth | Obchodní bilance | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Anexe Krymu | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Výprodej | Ministr zdravotnictví | Ekonomické výhledy | Cykly | Long | WHO | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | SARS | Federální rezervy | Členství v EU | Bear | Ford Motor | Merkelová | Centrální banky snižují úroky | Fischer | Intesa Sanpaolo | Chris Williamson | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Dirk Niepelt | Cenový strop | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Ceny ropy dnes | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | KfW | Business | Výhled britské ekonomiky | Výnosnost | Indikátory | Růst cen akcií | Ceny ropy Brent | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Základní úrok | Veřejný dluh | Riziková aktiva | YouGov | Société Générale | Kurz rublu | Peněžní trh | Odhad letošního růstu | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Měnový pár | Belgie | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Long signál na akcie | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Ole Hansen | Long signál | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Makrodata EU | Martin Gürtler | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Trhy dnes | Zákaz cestování | | Německý statistický úřad | Oleg Tiňkov | Indexy PMI | Pochybnosti | Šéfka ECB | Westpac | Členské země | Průzkum YPO | Pandemická situace | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Jacob Skaaning | Stratég | Prodeje automobilů | Majetek | Ekonomika eurozóny | Obchodování na burze | Dna | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Poptávky po ropě | Kurzové riziko | Stoxx Europe 600 | Breaking | RDSA | Forex trend | Největší pokles | Politika | Hospodářské recese | Sazby | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Bilance | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Applied Materials | Zasedání bankovní rady | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Vypuknutí pandemie a akciové trhy | Čínský prezident | Americké futures | Yahoo Finance | Alternativní taxislužby | MAM | Centrální banky USA | Strach z inflace | SAB Finance | Americký dluh | Průmyslové ceny | Akcie mediální skupiny CME | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Ekonomické prognózy | Forint | Si Ťin-pching | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Pomoc firmám | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Obchodování na devizovém trhu | Fibonacci | FTX Sam Bankman-Fried | Poskytovatelé úvěrů | Nálada | Napětí na trzích | Představitelé centrální banky | Vládnoucí strana | Indie | J&T Banka | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Hlavní rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Živobytí | Hospodářská recese | Ekonomika | Zklidnění situace | Oxford Economics | Výnosová křivka | Pracovní síly | Šance | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Vyzkoušet si trading | Sankce | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Střední podniky | Spořící účty | Ministr energetiky | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | STMicroelectronics | Index technologického trhu | Kurzotvorná informace | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Strach z koronaviru | Americký trh práce | Diamondback Energy Inc | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Nemovitosti v ČR | Bilance Fedu | Hry | Akciový index DAX | Roberto Azevedo | Úrokové sazby | Sentix index | Zaměstnanci | PayPal | Meopta | Jaromír Gec | Bankovní krize | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Biliony USD | Cyrrus | Dobrý výsledek | Plán Bruselu | Expanze | Mezinárodní ratingové agentury | Růst cen energií | Zrušení superhrubé mzdy | General Motors | Konsolidace | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Opatření na obranu před finanční krizí | EBRD | Walt Disney | Bílý dům | OSVČ | ČEZ | AAPL | PMI za leden | Setrvání Británie v EU | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | Ekonomika Evropské unie | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | MSFT | Fúze | Krize | Obligace | Průměrná úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Buy | Životní styl | Zotavení ekonomiky | Bělorusko | Akcie v Japonsku | Uvolnění rozpočtových pravidel | Kraft Heinz | Světový trh s ropou | BUX | Americké akciové indexy | Krize na Ukrajině | G20 | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Callie Cox | Rekordní schodek | Oslabení dolaru | Objednávky | Role Hongkongu na světovém finančním trhu | Kurz libry | Slabší kurz | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Předseda Evropské rady | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Ropné království | Trading | Ředitelka | Generální ředitel | Výrobce pneumatik Nokian | Devizové rezervy | Sázky na pokles | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Šekel | Index MSCI | Guvernér Rusnok | První odhad | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Likvidita | Žádosti o podporu | Dopolední obchodování | Dlouhá pozice | Transakce | Finanční plán | Obchodovat s akciemi | Dnešní údaje | Slabší dolar | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Ernie Thrasher | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Energie | Roklen | Zpravodajství | Jamie Dimon | Justice | Ekonomika EU | Macy’s | Tradeři | DE30 | USDX | Zscaler | BHS Štěpán Křeček | UNA | FOMC | Dividendy | Propuknutí měnové krize | Měna | Inflace v prosinci | Dow Jones | PPF | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Daňové příjmy | Dluhopisy na financování výdajů | David Marek | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | L.F. Investment Limited | MSCI | EUR/CHF | Karanténní opatření | Emitent dluhopisu | Thomson Reuters | USD | Měnový výbor | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Investice do zemědělských pozemků | Politická stabilita | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | JPMorgan | Růstové vyhlídky | Česká národní banka | Data z Německa | Regionální měny | Eni | Zmírnění sankcí | Nové prognózy | Globální finanční trhy | Britské hospodářství | Investování do zlata | Patria.cz | Tightening | Ústup rizik | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Sentiment na trzích | CETA | ABN Amro | EIA | Sberbank CZ | Vivendi | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Tržby společnosti | Blahobyt | Obchodní den | Španělsko | Makroekonomické události | Intradenní obchodník | Role Hongkongu | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Invaze ruských vojsk | Signál | Digitální měna | Zdražování | Nejlepší ropné akcie | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Investiční doporučení | Úbytek | Nejrozšířenější kryptoměna | Komodity | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Sigmar Gabriel | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Uzavření továren | Sociální média | Míra úspor | Člen bankovní rady | TradingEconomics | Výnosy firmy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Očekávané Earnings | Výdaje | Uvalené sankce | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Společnost | Vyšší úroveň | LTV | Důchody | Český statistický úřad (ČSÚ) | Likvidní | I-Trader | Firma McDonald's | Jaderná elektrárna | Sázky | Ministr hospodářství | Diamondback Energy | Mezinárodní obchod | Forbes | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Milan Vaníček | Zvýšení volatility | Infineon | Allergan | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Německá burza | Cena akcií | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Mark Carney | Šíření koronaviru | Světové hospodářství | Upozornění na rizika | Dopad koronaviru | Ekonomické indikátory | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | Země OPEC | Ropný trh | United Technologies | Uhlí | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Vypuknutí pandemie | Ztráty | Akciový trh | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Bankovní systém | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Mail on Sunday | Obilí | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | UNCTAD | Vývoj české koruny | VIX | Stock Exchange | Investovat peníze | Premiér Boris Johnson | Růst | Sazba Fedu | Měnové trhy | Menší digitální měny | Objem obchodování | Dopad na finanční trhy | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Příjmy | Hospodářské výsledky | Daňový balíček | Emitent | Zajištění | Aukce státních dluhopisů | Domácí měny | Obchodování na trhu | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Cenový pokles | Komoditní | Lockdown | Wirecard | Expanzivní měnová politika | Centrální bankéři | Měnové stimulace | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Malý prostor | Jižní Korea | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | ČTK | Kurz euro | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Automotive | Virus Covid-19 | Japonský jen | Pracovní trh | USD/CNY | Analýza | Firemní sektor | Základní úroková sazba | Zříceného mostu v Baltimoru | Celkové investice | Objem průmyslových zakázek | Procter & Gamble | Air France-KLM | Objemy ropy | Capital Management | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Akciové trhy v Asii | Nejvyšší výnos | Euromoney | Cena severomořské ropy | Dluhopisy Saxo | Institut API | The Sunday Times | Henning Stein | Index spotřebitelských cen | Čínské firmy | Ján Kopil | Ruská krize | Měnový pár GBP/USD | Přerušení výroby | Odvětví | Donald Trump dnes | Podřízené dluhopisy | Peter Siks | Proti-inflační riziko | LVMH | Surový cukr | Oživování světové ekonomiky | Markit | Investování | Index Topix | Kompenzace | Banka | City | Účinné vakcíny | Obchodovat s cennými papíry | Ekonomický růst | Vakcína na covid-19 | Uvolňování měnových politik | Ruský útok na Ukrajinu | Robert Novoměstský | Makléřské společnosti | Vysoká inflace | Pozice Hongkongu | Daimler | Cenové války | Americké ekonomiky | David Vagenknecht | ČR | Nálada na trzích | Izraelská centrální banka | Dealogic | Wu-chan | Commodity index | Nemoc covid-19 | Posílení | Dopady krize | Americký dolar dnes | Snižování úrokových sazeb | Počet žádostí o podporu | Více peněz | IMF | Maďarsko | Očkování proti covidu-19 | Vývoj měnového páru | Olympiáda | Unijní diplomacie | Podpůrné programy | Válka na Ukrajině | Riziko | Louis Vuitton | Shanghai Stock Exchange | Analytička | Kupón | Index burzy | GM | Varianty covidu | Centrální instituce | Americký index | Progres | Růst cen stříbra | Certifikát | Expanzivní fiskální politika | Potíže v dodavatelských řetězcích | Xcoal Energy | NERV | Deloitte | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Evropská burza | VoxEU | Nezaměstnanost v březnu | Omezené dodávky suroviny | Ekonomický balíček | HDP eurozóny | Zemědělská půda | Veřejný rozpočet | Světové burzy | Válka | Expanzivní politika | Akciové trhy ve Spojených státech | Zemědělské půdy | Bloomberg | DZ Bank | Důsledky koronaviru | Počet nezaměstnaných v Německu | Digitální komunikace | Soudní dvůr | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Průmyslové kovy | Koupěschopnost | CCI | Oživení z pandemie | Repo obchody | Ministr financí | Akumulace | Zákaz shortování | Důvěra investorů | Rosbank | Britský ministr financí | Diplomaté členských zemí | Vakcína | Zlatý standard | Vyšší mzdy | Makrodata USA | Videokonference | Židovský stát | Předpověď | Velké trhy | Očkování | New York Stock Exchange (NYSE) | Trigger | Benjamin Netanjahu | Wall Street | Vysoké ceny energií | Japan Exchange Group | Plyn | Průzkumy | Investiční činnost | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Futures | Evropský statistický úřad Eurostat | Prohlášení Světové zdravotnické organizace | Snižování sazeb | Agentura Bloomberg News | Zotavování Číny | Nemovitosti | Intervence ČNB | Nejbližší support | Ropa Brent | Prohlášení G7 | Lepší zítřky | Hospodaření | Akcie v Americe | Digitální peníze | Inflace v eurozóně | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Snížení daní | James Bullard | Analytik | Na devizovém trhu intervenovat | Obchody | Ruské akcie | CHF | Analytika | Index Nikkei | Financování výdajů | Manažeři | Zvýšení úrokových sazeb | Bankers Trust | Zdražení ropy | Parlamentní volby | Akciový index | Skupina ČEZ | Euro k dolaru | Chování spotřebitelů | Statistika | Aleš Michl | xStation5 | Podpora | Řízení portfolia | Italský premiér Giuseppe Conte | MWh | Charles Michel | Ruská invaze | Maržový účet | Polský průmysl | Propad na finančních trzích | Nejnovější makroekonomické údaje | Začátečník | Federální dluh | Volatility | Stav nouze | Nejnovější údaje | Přehled o dění | Vládní pomoc | Pozice | Americké vlády | Šíření nového koronaviru | Soudce | Akcie v USA | Boris Schlossberg | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Očekávání trhu | Situace v Rusku | Větší podniky | E-commerce | Surové ropy | Německo | Sázkové kanceláře | Ekonomické zpomalení | Cena za barel ropy | Maďarský forint | Švédsko | Opatření | Portugalsko | Novozélandský dolar | David Rosenberg | Úbytek pracovních míst | ConocoPhillips | Aukce | Bankrot | Inflace v říjnu | Equity | Ruská ropa | Domácnosti | GBP USD | INSEE | Poptávka po ropě | Japonská centrální banka | Cílová cena | BAT | Splatnost | Lednová inflace v USA | Týdenní nárůst | Francouzský ministr financí | Capital Markets | Maržové obchodování | Royal Dutch Shell | Závislost | Japanizace | CAD | Ekonomické podmínky | Erik Bregar | Hospodářská krize | Psychologické úrovně | Eurozóna | Růst Bitcoinů | Nákupy cenných papírů | Ekonomický dopad koronaviru | Americký ropný institut | Ropa typu Brent | Pražská burza | Instrumenty | Makroekonomický kalendář | Velcí hráči | Lucia Žárska | Marathon | Deficit rozpočtu USA | Pšenice | Nájemné | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Olaf Scholz | Politické napětí | Webináře | EK | Kobalt | ARD | Zastánci bitcoinu | Ekonomické vyhlídky | Cena benzínu | Obavy z ekonomických dopadů | Vládní intervence | Solidní růst | Makroekonomie epidemie | Akcie Nikola Motor | Statistický úřad | Investiční produkty | AAA | SEC | Termínové kontrakty | Inflační očekávání | Etoro | Francouzský prezident | Institut pro mezinárodní finance | Vlastní nemovitost | Fiskální stimuly | Britská burza | Založení účtu | Výkyvy cen | Gilead Sciences | Ceny v průmyslu | Počasí | Růst české ekonomiky | Finanční podmínky | Podnik | Nárůst sazeb | Americké trhy | Soběstačnost | Krypto | Platina | Meta Platforms | MRO | Německý index DAX | Pákistán | Solární panely | Vývoj ceny | Freedom Financial Services | CZK/USD | Ekonomické dopady koronavirové krize | Záporožská jaderná elektrárna | GOOGL | Neformální sektor | Těžaři | Dnešní datový kalendář | Shaun Osborne | Zhodnocování eura | Ruský útok | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Miliardy | Oslabování koruny | Devizový trh | Nabídka ropy | Žlutý kov | CNBC | Rada ČNB | Barclays | Odhad růstu ekonomiky | Investing | Dodavatelské řetězce | Hodnota fúzí | CoinDesk | Podhodnocený | Záznam ČNB | Předkrizové úrovně | Buy-and-Hold | Ranní okénko | Ropný institut | MetLife | FiveThirtyEight | Americký ministr financí | Enel | Světové centrální banky | Crédit Agricole | Sektor služeb | Hedging | Znovuotevření Číny | Prudký růst cen | Virus | Redukce | Vyšší inflace | Průměrná cena | Daňové změny | Cox | Extrémní počasí | Objem vládních stimulů | Ropný institut API | WKL | Vládní deficit | Inflace ve světě | Cenový vývoj | Hlavní ekonom | Analytik Wood and Company | Dovoz aut | Šéfka Fedu | Práce | EOG Resources | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Analytik XTB | West Texas Intermediate (WTI) | Větší pokles | CNY | Oživení ekonomik | G7 | Pokles libry | Dlouhodobý investor | Zpřísňováním měnové politiky | Izraelský premiér | Pravidla pro nové hypotéky | Jihoafrický rand | Jakub Kraľovanský | AXA | Biden | Budoucnost | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Banky | Ocenění | Aktuální situace | Motivace | Infineon Technologies | NASDAQ 100 | Peking | Bavlna | Durace | Klienti Sberbank | Tempo inflace | AMZN | Atény | Průmysl a zahraniční obchod | Kvantitativní utahování | Microsoft Corp | Dnešní zprávy | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Ernie | Výsledky hospodaření | Norská koruna | Aktuální kurz | Země platící eurem | Quantitative tightening | Rozhodnutí bankovní rady | Lockdowny | Nesoulad | Politici | Bloomberg Barclays | Jak investovat | Kurz EUR | Kotace | Index FTSE 100 | TPA | Margrethe Vestagerová | Analytici banky | Mimořádná situace | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | xPuls | Joe Biden | Rostoucí ceny komodit | Nové peníze | Nákup dluhopisů | Altria Group | Úrokové sazby ČNB | Rozpočtové deficity | Ruská ekonomika | Index hypotéčních úvěrů | Základní sazba | Úroková míra | Autoprůmysl | Amir Jaron | Globalizace | Dluhopisy řecké vlády | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Přehled kurzů | Vývoj ceny ropy Brent | NIESR | Ekonom | USA | Analytický tým | ING Groep NV | Zlato | Asijské akciové trhy | Cena zemního plynu v Evropě | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Daň z příjmu | Zastropování cen | USD/CAD | Geopolitika | Philip Morris | RISK-ON | Nasdaq | Společná evropská měna | Cenovka | Euro klesá | Nový americký prezident | AbbVie | PMI ve službách | Světová obchodní organizace | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Zrychlení růstu | Jennifer Granholmová | Spekulanti | Inflace v USA | Hlavní index burzy | Skupina G20 | Nárůst rizikové averze | Měna libra | Zákon o snížení inflace | Údaje o inflaci | London Stock Exchange Group (LSE) | BCM Begin Capital Markets | FDX | CRWD | Černá labuť | Bezpečnost | Světové trhy | Investment | Agentura Moody's | Ratingový výhled | Francouzská centrální banka | VIAC | Zelený plán | BCM Begin Capital Markets CY | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Masivní investice | Zmírnění konfliktu | Výraznější pokles | Obchodní dohody | Fidelity International | Globální obchod | Propad daňových příjmů | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Protiruské sankce | Indická vláda | Kryptoměny | Premiér Giuseppe Conte | Low | PT. PROFITFXLEVEL | Ekonomické aktivity | INTC | Amazon | Další pokles | Spotřebitelské ceny | J.P. Morgan | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Kryptoměna ethereum | Akcie | Úspěch | Stimuly | Výhled České republiky | Wedbush | Chudoba | Cena kybernetické měny | Ekonomické nerovnosti | Fundamenty | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Netflix | Británie | Program pomoci | Umělá inteligence | Balík pomoci | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Disney | Trading Economics | Průmysl eurozóny | Nonfarm Payrolls | Geopolitické dění | Kybernetické měny bitcoin | Stabilita | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Cena zemního plynu | Průmyslová výroba v USA | COT | Nemoc COVID-19 | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Zahraniční FX | Americká vláda | Dopady pandemie | Jednatel | Zlepšení | Nokian | Saxo Group | Guvernér izraelské centrální banky | Currency | Dopady koronaviru na ekonomiku | Zlepšení nálady | Trader 2.0 | ONE | Měnové podmínky | Tým FXstreet.cz | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Vysoká rizika | Omezování nákupů aktiv | Tomáš Nidetzký | Intervenovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ekonomická zóna
Ekonomická zóna v Hondurasu
Ekonomická zpráva
Ekonomické aktivity
Ekonomické aktivity v eurozóně
Ekonomické analýzy
Ekonomické bubliny
Ekonomické cykly
Ekonomické časy
Ekonomické dominance

Následující klíčová slova

Ekonomické dopady koronavirové krize
Ekonomické dopady koronaviru
Ekonomické dopady nákazy
Ekonomické dopady nákazy koronavirem
Ekonomické dopady pandemie
Ekonomické dopady pandemie koronaviru
Ekonomické důsledky
Ekonomické expanze
Ekonomické faktory
Ekonomické fórum
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít