Sobota 01. června 2024 22:56
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Členské země

img

WSJ: Prodej muniční firmy české CSG vzbudil v USA odpor

23.05.2024 Dva senátoři či bývalý ministr zahraničí už ve Spojených státech vystoupili proti tomu, aby americká společnost Vista Outdoor prodala svou muniční divizi českému průmyslově-technologickému holdingu Czechoslovak Group (CSG). Všímá si toho dnes deník The Wall Street Journal (WSJ), podle kterého by se ještě v nedávné minulosti takováto akvizice nejspíše s výraznějším odporem nesetkala. Dohoda s CSG ale přišla v době zvýšených obav ze zahraničního vlastnictví firem a problémů dodavatelských řetězců.
C:\fakepath\EU3.jpg

Vstup do EU pomohl rozvoji české ekonomiky

25.04.2024 Vstup do Evropské unie před 20 lety pomohl rozvoji české ekonomiky. Otevření evropského trhu podpořilo český vývoz, který patří mezi hlavní příspěvky k tuzemskému hrubému domácímu produktu (HDP). Po vstupu do unie se zvýšily i investice v Česku. V poměru HDP na obyvatele ale Česko dosud evropský průměr nedohnalo, dosahuje zhruba 90 procent průměru. Novinářům to dnes řekl předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\trader-05042024-55-zm.png

Komodity: Ceny ropy rostou, směřují ke druhému ziskovému týdnu za sebou

05.04.2024 Ceny ropy dnes rostou, směřují ke druhému ziskovému týdnu za sebou. Přispívá k tomu geopolitické napětí na Blízkém východě, obavy z omezování nabídky a očekávání, že poptávka po ropě se zlepšováním ekonomické situace poroste.
C:\fakepath\trader-04042024-57-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po výstupu na pětiměsíční maximum mírně klesají

04.04.2024 Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnoty za pět měsíců dnes mírně klesají. Jejich ztráty ale stále brzdí obavy o dodávky, protože těžba hlavních producentů zůstává omezená a geopolitické napětí zvyšuje rizika pro dodávky ropy.
img

Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily

26.03.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\EU2.jpg

Míra inflace v EU v únoru klesla na 2,8 procenta

18.03.2024 Míra inflace v Evropské unii v únoru zvolnila na 2,8 procenta z lednového tempa 3,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace klesla pod unijní průměr a z lednové hodnoty 2,7 procenta se dostala na 2,2 procenta. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů

14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.
img

Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko dnes podepsaly přelomovou dohodu o volném obchodu s Indií, nejlidnatější země světa. Získávají tak značnou výhodu na zeměmi EU, které takovou dohodu zatím nemá

10.03.2024 Členské země Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) získávají značnou výhodu oproti členským zemím EU. Čtveřice zemí EFTA – Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko – totiž dnes uzavřela přelomovou dohodu o volném obchodu s Indií. Tu EU zatím nemá, a ani se k ní neblíží, na rozdíl od Británie.
C:\fakepath\trader-28022024-45-zm.jpg

Forex: Dolar mírně roste, čeká se na nové údaje o vývoji inflace v USA a eurozóně

28.02.2024 Americký dolar dnes mírně posiluje vůči euru, investoři čekají na nové údaje o vývoji inflace ve Spojených státech a eurozóně. Jednotná evropská měna krátce před 18:00 SEČ vůči dolaru ztrácela zhruba desetinu procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0835 EUR/USD.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Ministři financí eurozóny navrhují snazší slučování burz

15.02.2024 Evropská unie by měla zvážit odstranění překážek, které brání slučování akciových burz. Umožnila by tím lepší fungování trhu a přispěla k tomu, že evropské akciové burzy přestanou zaostávat za konkurencí ze zámoří. Počítá s tím návrh ministrů financí eurozóny, ke kterému se dostala agentura Reuters.
img

Cena emisních povolenek EU nebývale padá. A i kvůli tomu také akcie ČEZ; podle analytiků svých loňských maxim v příštích dvanácti měsících ani náhodou nedosáhnou

14.02.2024 Loni v únoru cena emisní povolenky EU vystřelila na historicky rekordní úroveň, na více než 100 eur za kus. Jenže od té doby jsou povolenky ve volném pádu. Dnes se povolenka prodává o takřka 45 procent levněji, za cenu kolem 55,50 eura. Přitom experti vyhlížejí další citelný propad. Povolenka by měla stát pouze 35 eur, míní například Per Lekander, generální ředitel londýnského fondu Clean Energy Transition.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj vítá novou finanční pomoc EU, jde podle něj o důvěryhodnost Evropy

01.02.2024 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval členským zemím Evropské unie za schválení dalšího balíku finanční pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard eur (1,2 bilionu korun). Unijním lídrům na summitu, který rozhodnutí přijal, vzkázal, že v sázce byla důvěryhodnost Evropy. V projevu také připomenul nesplněný cíl EU v dodávkách dělostřelecké munice a vyzval unii k vystupňování investic do vojenské podpory.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
C:\fakepath\trader-19012024-41-zm.jpg

Reuters: EK navrhne povinné prověrky zahraničních investic ve všech zemích EU

19.01.2024 Evropská komise příští týden navrhne, aby všechny členské země Evropské unie musely prověřovat zahraniční investice s cílem zjistit, zda nepředstavují bezpečnostní riziko. Vyplývá to z dokumentu, ke kterému získala přístup agentura Reuters. Návrh je součástí širší snahy o posílení hospodářské bezpečnosti EU.
img

Opakované české referendum o euru není nesmysl. Vždyť euro samo by bez opakovaného referenda ani neexistovalo

19.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní dvě krajně zavádějící, přitom ovšem zásadní věci. Zaprvé ta, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003. Zadruhé pak ta, že Česko nepřijetím eura porušuje svůj závazek vůči EU, stvrzený právě oním referendem z roku 2003, resp. samotným vstupem do EU o rok později. Uveďme obě tato krajně zavádějící tvrzení na pravou míru.
img

Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor

08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
img
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

EU má nová rozpočtová pravidla, jež zadlužování členských zemí ale spíše usnadní. Dosavadní Pakt růstu a stability z 90. let byl porušen ve stovkách případů

20.12.2023 EU má nová rozpočtová pravidla. Pakt růstu a stability z 90. let se tak definitivně stává minulostí. Nová pravidla umožní ještě snazší zadlužování zemí EU, zejména pak eurozóny.
img

Slovensku padá rating i kvůli euru. Společná měna není automatem na solidní rating, může ho i zhoršovat

15.12.2023 Jednotná měna euro přispívá ke zhoršení rozpočtové kázně většiny zemí, které jej přijaly. Nejnověji to dokládá nedávné zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejslabší úroveň za osmnáct let. Česko má nyní oproti Slovensku nejlepší rating dokonce od roku 2002.
img

Ropa klesá, protože detaily dohody OPEC+ zklamaly

30.11.2023 Ceny ropy se propadly o více než 4 % od chvíle, kdy OPEC+ na dnešním zasedání oznámil, že dosáhl dohody o dalším snížení produkce ropy. Zatímco snížení produkce by mělo být pro ceny pozitivní, oznámená velikost mimořádného snížení produkce (1 milion bpd) byla trhy očekávána a naznačena zprávami médií. Podrobnosti dohody se však ukázaly jako obrovské zklamání. Zdá se totiž, že OPEC+ se nedohodl na úrovních produkce pro jednotlivé země a že členské země oznámí velikost snížení produkce samy. Navíc bylo řečeno, že všechny škrty navíc budou dobrovolně. To ve skutečnosti znamená, že OPEC+ se nedokázal dohodnout na ničem definitivním. Dobrovolné škrty lze kdykoli zrušit, jejich zrušení nevyžaduje souhlas OPEC+ a skutečnost, že jsou dobrovolné, znamená, že nemusí činit 1 milion barelů denně. Vypadá to, že dnešní oznámení mohlo být učiněno s jediným cílem, nedávat více paliva spekulacím o neshodách mezi členskými zeměmi OPEC+.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Reuters: Řecko předčasně splatí členům eurozóny přes pět miliard eur

28.11.2023 Řecko v prosinci předčasně splatí půjčky v objemu 5,3 miliardy eur (zhruba 129 miliard Kč), které získalo od členských zemí eurozóny v rámci prvního záchranného programu. Agentuře Reuters to dnes sdělili nejmenovaní představitelé řeckého ministerstva financí. Atény podle nich navíc doufají, že v příštím roce členům eurozóny předčasně splatí další půjčky.
img

Ranní shrnutí (24.11.2023)

24.11.2023 Po mírně pozitivní čtvrteční evropské seanci a neobchodování na Wall Street byl páteční sentiment v asijské seanci převážně slabý. HangSeng ztratil více než 1,7 % a jihokorejský index KOSPI 0,7 %. Japonské indexy Topix a Nikkei si připsaly do 0,5 %.
C:\fakepath\EK.jpg

EK schválila Maďarsku 900 milionů eur na plán obnovy, více zatím neuvolní

24.11.2023 Maďarsko získá 900 milionů eur (21,96 miliardy korun) z unijních peněz poté, co Evropská komise schválila úpravy v maďarském plánu obnovy. Brusel ale upozorňuje, že další peníze z balíku, na který má Budapešť nárok, uvolní, až Maďarsko přidá v boji proti korupci a posílí nezávislost justice. Agentura Reuters dává včerejší oznámení Evropské komise do souvislosti se snahami EU přesvědčit Maďarsko, aby nevetovalo pomoc Ukrajině.
C:\fakepath\trader-23112023-52-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli odložení zasedání skupiny OPEC+ klesají

23.11.2023 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Může za to odložení zasedání skupiny OPEC+, které vyvolalo očekávání, že skupina v příštím roce zřejmě neprohloubí snižování těžby. Aktivita na trhu je dnes klidnější, protože v USA je státní svátek.
C:\fakepath\trader-21112023-45-zm.png

Brusel schválil Polsku výplatu 5 mld. eur na plán obnovy, trvá ale na podmínkách

21.11.2023 Polsko získá 5,1 miliardy eur (125 miliard korun) z unijních peněz poté, co dnes Evropská komise schválila změny v jeho národním plánu obnovy. Polsko má šanci získat půjčky v hodnotě 34,5 miliardy eur a dotace ve výši 25,3 miliardy eur. Brusel ale do Varšavy vzkázal, že pro výplatu hlavní části balíku musí splnit několik zásadních kritérií.
img

Češi jsou nejvíce „odíraným“ národem v Evropě, plyne z dat OECD a Světové banky. Ve své výplatě dostávají nejmenší část toho, co skutečně odpracují; ale i tak „drží pusu a krok“

16.11.2023 Češi se nechávají „odírat“ jako žádný jiný národ v Evropě. Na své výplatnici totiž vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent. Třeba Belgičané se ale mohou pochlubit výdělky, které takřka ze sta procent odpovídají hodnotě, kterou skutečně vytvoří. Poměrně vysokou část (93procentní či vyšší) toho, co skutečně odpracují, mají na svých výplatnicích také Francouzi, Slovinci, Rakušané, Španělé a Němci (viz tabulka níže).
C:\fakepath\trader-13112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2023 1) Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes mírně zlepšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě. Ve své měsíční zprávě rovněž uvedla, že trh s ropou zůstává relativně silný a že za nynějším poklesem cen ropy stojí spekulanti.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Hospodářský růst v eurozóně bude podle viceprezidenta ECB v nejbližší době slabý

13.11.2023 Hospodářský růst v eurozóně zůstane v nejbližší době slabý. Uvedl to dnes viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Členské země eurozóny by se však podle něj neměly snažit ekonomiku podpořit uvolněním pravidel pro kapitálové rezervy bankovního sektoru, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-01112023-36-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.11.2023 1) Dnes večer je na programu výsledek měnového zasedání Fedu. Jako obvykle půjde o velmi sledovanou událost, která však má v našich očích menší význam než jindy. Měnový výbor nebude prezentovat novou prognózu a tu zářijovou využije k tomu, aby doložil svůj trvající boj s inflací. Tehdy zveřejněné dots totiž počítají s dalším letošním růstem sazeb. Trh a podle nás ani Fed už na to tolik nastavené nejsou, předseda Powell však v komentáři bude mluvit o zvýšení sazeb jako o reálné možnosti. Důvodem je to, že čas snižování je ještě daleko před námi a Fed potřebuje podpořit svou tezi o vysokých sazbách po delší dobu. Ve výsledku tedy z menší části zůstane možnost zvednutí sazeb v tržních očekáváních, podstatné změny by se konat neměly a celková reakce může být poměrně malá.
C:\fakepath\elektroauta.jpg

Baterie do elektromobilů vyrábí hlavně Čína, investuje i do továren v Evropě

01.11.2023 Investice do výroby baterií v poslední době výrazně rostou v důsledku přechodu automobilového průmyslu od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům. Členské země Evropské unie letos definitivně schválily normu, která od roku 2035 prakticky znemožňuje prodej nových benzinových a naftových aut v EU. Nejpoužívanější jsou v současnosti lithium-iontové akumulátory, dojezd na jedno nabití u těchto typů baterií činí v současnosti zhruba 300 až 600 kilometrů.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Země EU schválily pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku od Číny a dalších

23.10.2023 Země Evropské unie budou moci společně čelit obchodnímu a hospodářskému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších států. Rada EU zastupující členské státy dnes formálně schválila systém, který umožní evropskému bloku v krajním případě zavést odvetná cla či omezit investice.
img

Země EU od roku 2008 poskytly Palestině zhruba desetinásobně větší objem peněz, než z evropských fondů dostalo Česko

22.10.2023 Finanční pomoc zemí EU Palestině je v posledních patnácti letech v poměru k velikosti ekonomiky zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, země EU své peníze posílají dále. Doslova zasypávají Gazu miliardami
img

Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti

17.10.2023 Česká republika se aktuálně řadí mezi země EU s nejnižším tempem růstu HDP. I proto je Vláda ČR nucena hledat prorůstová opatření, která pomohou českou ekonomiku opět nastartovat. Národní ekonomická rada vlády (NERV) i samotná Vláda ČR mezi tato opatření řadí i rychlejší digitalizaci státní správy, efektivnější práci s daty a využívání nových technologií. Nejen to se diskutovalo na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma Může být digitalizace státní správy cestou ke snížení schodku rozpočtu?
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta, čekal se mírnější pokles

29.09.2023 Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta ze srpnové hodnoty 5,2 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Inflace je tak nejníže za poslední dva roky. Před rokem byla na deseti procentech, což byl tehdejší rekord. Nejvyšší inflaci má nyní v eurozóně Slovensko.
C:\fakepath\trader-13092023-32-zm.png

Další omezení těžby ropy výrazně zhorší situaci na trhu, varuje agentura

13.09.2023 Další omezení těžby ropy ve státech mimo Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) ve čtvrtém čtvrtletí výrazně zhorší situaci na trhu. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). S omezením těžby až do konce roku počítá zejména Saúdská Arábie a Rusko. Posledně jmenovaná země není členem OPEC, ale patří mezi spojence této organizace.
C:\fakepath\trader-31082023-26-zm.jpg

Inflace v eurozóně v srpnu zůstala na 5,3 procenta, čekalo se zmírnění růstu

31.08.2023 Míra inflace v eurozóně se v srpnu nezměnila a zůstala na 5,3 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Analytici přitom čekali další zmírnění tempa růstu, a to na 5,1 procenta. Takzvaná jádrová inflace, očištěná o kolísavé ceny energií a potravin, se podle očekávání snížila na 5,3 procenta z červencové hodnoty 5,5 procenta. Nejvyšší inflaci v eurozóně má Slovensko.
C:\fakepath\dolary.jpg

Indický ministr: Dolar ve světové ekonomice ještě dlouho neztratí vliv

25.08.2023 Americký dolar ve světové ekonomice ještě dlouho neztratí svůj vliv a například energetické suroviny se budou v dolarech obchodovat asi pořád. V rozhovoru v americké televizi CNBC to dnes řekl indický ministr pro ropu a zemní plyn Hardíp Singh Purí. O takzvané dedolarizaci, tedy snížení závislosti na americké měně, tento týden jednali zástupci skupiny BRICS. Tu tvoří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika.
C:\fakepath\Brics4.jpg

BRICS v první fázi rozšiřování přijme šest zemí včetně Saúdské Arábie či Íránu

24.08.2023 Lídři skupiny rozvíjejících se zemí BRICS na summitu v Johannesburgu tento týden rozhodli, že pozvou šest států včetně Íránu a Saúdské Arábie, aby se k 1. lednu 2024 staly novými členy bloku. Pozvánku dále dostanou také Argentina, Egypt, Etiopie a Spojené arabské emiráty, oznámil dnes prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa, který je hostitelem summitu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž má tento krok posílit vliv uskupení, které se zavázalo, že bude hájit zájmy "globálního Jihu".
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
img

Řecké dluhopisy se po 13 letech vrací mezi investiční elitu. Čechy to může přesvědčit k přijetí eura

06.08.2023 Dluhopisy řecké vlády se vrací mezi investiční elitu. Alespoň tedy z pohledu ratingové agentury Scope. Ta jim včera večer středoevropského času, po zavření burz, zlepšila ratingové hodnocení ze stupně BB+ na BBB-. To znamená, že řecký dluh se z hlediska hodnocení agentury Scope ocitá v investičním pásmu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v červenci podle rychlého odhadu klesla na 5,3 procenta

31.07.2023 Míra inflace v eurozóně v červenci klesla o dvě desetiny bodu na 5,3 procenta, uvedl v rychlém odhadu Eurostat. Pomohl tomu další pokles cen energií. V květnu činila míra inflace 6,1 procenta. Inflace zůstává výrazně nad dvouprocentním cílem stanoveným Evropskou centrální bankou (ECB).
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EU poskytla Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur z dlouhodobé finanční pomoci

25.07.2023 Evropská unie poslala Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur (přes 35 miliard Kč) z programu dlouhodobé finanční podpory země, která se brání ruské agresi. Informovala o tom dnes Evropská komise (EK). Podle její předsedkyně Ursuly von der Leyenové dostane Kyjev v příštích třech měsících celkem 4,5 miliardy eur.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Inflace v eurozóně v červnu podle rychlého odhadu klesla na 5,5 procenta

30.06.2023 Míra inflace v eurozóně v červnu klesla o šest desetin bodu na 5,5 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Je to výraznější pokles, než se čekalo, a zároveň nejnižší hodnota od loňského ledna. Nejvíce se zvýšily ceny v kategorii potraviny, alkohol a tabák, kde meziroční růst dosáhl 11,7 procenta. Je to ale zpomalení tempa z 12,5 procenta v květnu.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EK plánuje poskytnout 50 miliard eur Ukrajině, dalších 15 miliard na migraci

20.06.2023 Evropská komise plánuje navýšit víceletý rozpočet Evropské unie a poskytnout dalších 50 miliard eur (téměř 1,2 bilionu korun) v rámci finanční pomoci Ukrajině v příštích čtyřech letech. Dalších 15 miliard eur má v rámci revidovaného rozpočtu do roku 2027 pomoci evropskému bloku vyrovnat se s rostoucím počtem přicházejících migrantů. Oznámila to dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\trader-07062023-40-zm.png

EK navrhla rozpočet EU na rok 2024, chce podpořit zelené a digitální projekty

07.06.2023 Celkem 189,3 miliardy eur (téměř 4,5 bilionu korun) by měla mít Evropská unie k dispozici na výdaje v příštím roce. Počítá s tím návrh unijního rozpočtu, který dnes představila Evropská komise. Peníze by podle exekutivy EU měly stejně jako letos směřovat především do zelených a digitálních projektů, ale i pomoci mají zemím také vyrovnávat se s dopady války na Ukrajině a nebývale vysoké inflace. Státy bloku budou paralelně s rozpočtem čerpat peníze z mimořádného postpandemického fondu, v němž bude pro příští rok 113 miliard eur. Konečné slovo při schvalování rozpočtu budou mít na podzim členské země a Evropský parlament.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny

30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Důvodem je i to, že Indie zaplavuje země EU naftou vyrobenou ze zakázané ruské ropy

18.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. V příštím týdnu je třeba počítat s jejich dalším cenovým poklesem. Cena benzínu klesne o zhruba 20 haléřů na litr na úroveň přibližně 36,30 koruny za litr. Nafta zlevní o přibližně 40 haléřů na litr k úrovni 30,70 koruny za litr. Za méně než 31 korun za litr se nafta v Česku prodávala naposledy v červenci 2021. Od té doby však došlo – loni v červnu – ke snížení spotřební daně z ní, o 1,50 koruny na litr. Vláda nyní plánuje vrátit tuto daň na úroveň před loňským červnem. Mělo by se tak stát v polovině letošního léta. To povede ke skokovému zdražení nafty, zhruba o 1,80 koruny na litr, neboť je třeba počítat ještě s DPH z navýšené částky.
C:\fakepath\trader-16052023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2023 1) Státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí. Informovala o tom Rada EU, která zastupuje členské země.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

EU schválila nejpřísnější regulaci trhu s kryptoměnami na světě

16.05.2023 Státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí. Informovala o tom Rada EU, která zastupuje členské země.
C:\fakepath\trader-03052023-40-zm.png

Novým šéfem Světové banky bude Ajay Banga

03.05.2023 Novým prezidentem Světové banky (SB) se stane americký podnikatel indického původu Ajay Banga (63). Rozhodla o tom dnes výkonná rada SB. Banga byl jediným navrženým kandidátem za odcházejícího Davida Malpasse. Funkce se ujme 2. června.
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
C:\fakepath\trader-20042023-38-zm.png

Bloomberg: Klíčoví spojenci Ukrajiny zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska

20.04.2023 Někteří klíčoví spojenci Ukrajiny, včetně Spojených států, zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Znamenalo by to další silný tlak na prezidenta Vladimira Putina ve snaze ještě více mu zkomplikovat financování invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

EU se shodla na podpoře evropské výroby čipů, pomoci má 43 miliard eur

19.04.2023 Evropská unie chce do konce desetiletí podpořit vývoj a výrobu polovodičů investicemi ve výši 43 miliard eur (zhruba bilion korun) a zdvojnásobit svůj podíl na jejich celosvětové produkci na 20 procent. Shodli se na tom dnes zástupci členských zemí a Evropského parlamentu, kteří dojednali konečné podmínky normy reagující na nedávný nedostatek těchto součástek klíčových pro výrobu aut či elektroniky. Aby vstoupila v platnost, musí ji potvrdit Rada EU a plénum EP.
C:\fakepath\trader-18042023-34-zm.png

EU se shodla na podpoře evropské výroby čipů, pomoci má 43 miliard eur

18.04.2023 Evropská unie chce do konce desetiletí podpořit vývoj a výrobu polovodičů investicemi ve výši 43 miliard eur (zhruba bilion korun) a zdvojnásobit svůj podíl na jejich celosvětové produkci na 20 procent. Shodli se na tom dnes zástupci členských zemí a Evropského parlamentu, kteří dojednali konečné podmínky normy reagující na nedávný nedostatek těchto součástek klíčových pro výrobu aut či elektroniky. Aby vstoupila v platnost, musí ji potvrdit Rada EU a plénum EP.
img

Země EU podpořily dobrovolné omezení spotřeby plynu do března 2024

28.03.2023 Země Evropské unie o rok prodlouží dobrovolné patnáctiprocentní omezení spotřeby plynu, aby si zajistily jeho dostatečné zásoby na příští topnou sezonu. Shodli se na tom dnes ministři energetiky členských států, kteří podpořili návrh Evropské komise (EK) na prodloužení loni zavedených úspor do března příštího roku. Komisařka pro energetiku Kadri Simsonová uvedla, že je to nejlepší způsob, jak předejít riziku nedostatku plynu v době, kdy bude nejvíce potřeba.
img

Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému

28.03.2023 Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.
C:\fakepath\trader-28032023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.03.2023 1) Soukromé kryptoměnové burzy ukazují, že jsou schopny klesnout ještě níž, pokud jde o správu a řízení firmy. Jestli si někdo myslel, že podání návrhu na bankrot kryptoměnové burzy FTX podnikatele Sama Bankmana-Frieda bylo ohromující v tom, co ukázalo o řízení té firmy, pak je potřeba se podívat na žalobu, kterou ve Spojených státech podala Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) na kryptoměnovou burzu Binance. V komentáři to píše americký server The Information.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EU se shodla na sankčním systému proti obchodnímu zastrašování od Číny a dalších

28.03.2023 Evropská unie bude mít k dispozici nový nástroj, jak čelit obchodnímu a ekonomickému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších zemí. Členské země a europoslanci se dnes nad ránem shodli na znění pravidel, která EU umožní v krajním případě sáhnout k zavedení odvetných cel či omezení dovozních licencí. Některé členské země se obávají, aby případné využívání systému nevedlo k obchodním válkám. I proto si proti původnímu návrhu Evropské komise vyjednaly státy větší podíl na rozhodování o možných protiopatřeních.
C:\fakepath\eu.jpg

Lídři EU proberou situaci bank a návrat k fiskálním pravidlům

24.03.2023 Jednání o dalším prohlubování hospodářské a měnové unie eurozóny mají dnes na programu prezidenti a premiéři zemí Evropské unie. V rámci druhého dne summitu v Bruselu budou probírat také plán návratu k pozastavenému uplatňování rozpočtových a dluhových pravidel EU, na jehož podrobnostech se členské země zatím neshodují. Řeč bude podle očekávání diplomatů rovněž o stavu evropských bank v souvislosti s nedávným kolapsem švýcarské banky Credit Suisse.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Summit EU se shodl na podpoře zelené a digitální ekonomiky

24.03.2023 Evropská unie by měla usnadnit povolování ekologicky čistých a digitálních projektů a investovat do snížení své závislosti na zdrojích z Číny a dalších mimoevropských zemí. Na závěr prvního dne summitu se na tom včera shodli prezidenti a premiéři unijních států v debatě o posílení jednotného trhu a konkurenceschopnosti evropské ekonomiky v době mohutných státních subvencí Spojených států a Číny. Členské státy by podle přijatých závěrů měly pracovat na tom, aby se na území EU vyrábělo více obnovitelných technologií a těžilo, zpracovávalo a recyklovalo více strategických surovin.
img

Reuters: EK navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej aut na syntetická paliva

21.03.2023 Evropská komise (EK) navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej nových osobních aut se spalovacími motory, ale jen v případě, že budou využívat pouze syntetická paliva. Informovala o tom agentura Reuters. Ta se odvolává na dokument, který nastiňuje návrhy komise německému ministerstvu dopravy. Německo patří spolu s Českou republikou mezi členské země Evropské unie, které pro auta na syntetická paliva prosazují výjimku ze zákazu prodeje nových osobních aut se spalovacími motory po roce 2035.
C:\fakepath\trader-23022023-60-zm.jpg

Kandidátem USA do čela Světové banky je bývalý šéf MasterCard Banga

23.02.2023 Kandidátem Spojených států na post prezidenta Světové banky je indicko-americký podnikatel Ajay Banga (63), bývalý šéf společnosti MasterCard. Banga dnes nominoval americký prezident Joe Biden. SB hledá nového šéfa, protože současný prezident David Malpass v polovině měsíce oznámil, že se rozhodl koncem června odstoupit z funkce.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři EU budou debatovat o Ukrajině či migraci, zavítá mezi ně Zelenskyj

09.02.2023 Setkáním s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským dnes dopoledne lídři států Evropské unie zahájí mimořádný summit, jehož tématem je mimo jiné další pomoc zemi, která už téměř rok čelí ruské agresi. Kromě toho budou prezidenti a premiéři debatovat o možnostech omezení rostoucího počtu migrantů mířících do Evropy nebo o podpoře unijní ekonomiky v době masivních státních subvencí ve Spojených státech a Číně. Českou republiku bude na summitu zastupovat premiér Petr Fiala.
C:\fakepath\EK.jpg

Šéfka EK představí plán na podporu ekonomiky v reakci na subvence USA

01.02.2023 Plán podpory evropských firem čelících dopadům ruské agrese na Ukrajině a chystaným masivním americkým subvencím představí dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Unijní činitelé naznačují, že půjde spíše o zjednodušení některých administrativních pravidel než o návrh přímé finanční podpory, na kterou nemají členské země jednotný pohled.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Země EU se před summitem přou o nové peníze na podporu ekonomiky

25.01.2023 Dva týdny před mimořádným summitem Evropské unie začíná mezi členskými zeměmi hlasitěji rezonovat spor o další společné financování unijní ekonomiky. Návrh závěrů vrcholné schůzky počítá se zřízením nového fondu, který by v reakci na masivní americké subvence podpořil zvláště zelené a digitální evropské projekty. Zejména Francie či jihoevropské země se o fondu vyjadřují pozitivně, nizozemský premiér Mark Rutte tuto myšlenku v úterý jednoznačně odmítl.
img

Rusko letos bude přicházet o 200 miliard korun měsíčně jen kvůli zastropování cen ropy a ropných produktů v režii Západu. Už v prosinci přitom Kreml měl historicky nejhlubší rozpočtový schodek

11.01.2023 Rusko bude letos kvůli embargu EU a zastopování cen ropy a ropných produktů přicházet v přepočtu o zhruba 200 miliard korun měsíčně. Vyplývá to z výpočtu finského Střediska výzkumu energií a čistého ovzduší.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace

10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem

10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\trader-28122022-31-zm.jpg

Exxon Mobil žaluje EU kvůli mimořádné dani pro sektor fosilních paliv

28.12.2022 Firma Exxon Mobil oznámila, že dnes podala žalobu na Evropskou unii ve snaze vynutit si zrušení nedávno schváleného plánu odebrat dodavatelům fosilních paliv část mimořádných zisků. Nadnárodní těžařská společnost, která letos zaznamenala rekordní zisk, má za to, že EU novou daní překročila své pravomoci. Píše to list Financial Times (FT), který krok označuje za dosud nejvýznamnější reakci ropného průmyslu na unijní opatření.
C:\fakepath\Madarsko.png

Bek: Maďarsko stále může provést reformy a získat zbytek zablokovaných peněz

22.12.2022 Maďarsko stále může provést nezbytné reformy a získat zbytek peněz ze zmrazených kohezních fondů. Je na něm, jakým způsobem bude dál rozvíjet vztahy s Evropskou unií. V rozhovoru to ČTK řekl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Maďarsko podle něj v posledních měsících udělalo řadu legislativních změn, Evropská komise i členské státy EU je ale nechtějí pouze na papíře, nýbrž chtějí vidět jejich reálné fungování.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Unijní instituce se dohodly na principech fondu pro odklon od ruských energií

14.12.2022 Zástupci členských zemí Evropské unie se předběžně dohodli s Evropským parlamentem na konečné podobě plánu REPowerEU, který má unii pomoci vymanit se ze závislosti na ruských fosilních palivech. Program přináší pro tento účel nové granty v celkové výši 20 miliard eur (skoro 490 miliard Kč), které budou státy čerpat skrze dodatky k takzvaným plánům obnovy reagujících na pandemii. Česku by z nich mělo připadnout zhruba 17 miliard Kč.
img

Von der Leyenová: Energetická krize vyžaduje další kroky, včetně nových investic

12.12.2022 Evropská unie je díky dosavadním krizovým opatřením na začínající zimu energeticky zabezpečená, musí se ovšem připravovat na tu příští. Řekla to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, která vyzvala k dotažení aktuálně projednávaných plánů, jako je spuštění společných nákupů plynu. Zároveň hovořila o potřebě dalších investic do odklonu od fosilních paliv a nastínila nový fond na rozvoj takzvaných čistých technologií.
img

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.
img

Forex: Forint a zlotý pod lehkým tlakem

06.12.2022 Forint a zlotý se dostávají pod lehký tlak, což nemusí nutně souviset jen s faktem, že na hlavních trzích se zvyšuje averze k riziku. EU dnes totiž bude skrze své ministry financí jednat o tom, jak naložit s pomocí ze strukturálních fondů unie pro Maďarsko. Komise totiž předložila návrh, kde 65 % pomoci skrze tyto fondy má být Maďarsku zablokováno do té doby, dokud země neupraví legislativu tak, aby byla slučitelná s principy právního státu. Pokud ministři financí nerozhodnou dnes, tak by tak měly učinit členské země na summitu EU příští týden.
img

Českému státu hrozí žaloby a arbitráže, a to kvůli dvojímu mimořádnému zdanění výrobců elektřiny. Spornou legislativu včera schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze

20.11.2022 Poslanci včera schválili novelu energetického zákona, která zavádí horní hranici ceny elektřiny u jejích výrobců, tedy zejména elektráren, resp. elektrárenských společností. Potíž ke v tom, že novela je v zásadním rozporu s příslušnou legislativou Evropské unie, což může vést k řadě žalob či arbitráží vůči českému státu, například ze strany českých nebo mezinárodních akcionářů společností typu ČEZ.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\elektrina.png

FT: Síkela vyzval Brusel k rychlejšímu řešení energetické krize

09.11.2022 Evropská komise (EK) postupuje při řešení energetické krize příliš pomalu, řekl v rozhovoru s listem Financial Times (FT) český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Varoval přitom, že nedostatečné kroky by v příštím roce mohly vést ke zhoršení energetické krize a způsobit hospodářskou újmu, která by podkopala veřejnou podporu Ukrajině. Pochválil nicméně dosavadní opatření ke snížení poptávky po plynu a k rozvoji energetické infrastruktury.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU se shodla na přísnějším omezení emisí z dopravy, budov či zemědělství

09.11.2022 Evropská unie by měla do roku 2030 snížit emise z pěti odvětví dosud nezahrnutých do systému emisních povolenek o 40 procent proti hodnotám z roku 2005. Shodli se na tom v úterý večer zástupci českého předsednictví Rady EU a Evropského parlamentu, kteří dojednali podobu nařízení stanovujícího závazky jednotlivých zemí na omezování emisí ze silniční dopravy, vytápění budov, zemědělství, malých průmyslových provozů a nakládání s odpady. Dohodu musí ještě formálně stvrdit členské státy i europoslanci.
C:\fakepath\EK.jpg

Podle EK má být daň z mimořádného zisku nejméně 33 procent, někde již platí

04.11.2022 Výběr informací o daních z mimořádných zisků firem v Evropě (mimořádná schůze Sněmovny by mohla schválit například vládní daňový balíček, který kromě jiného zavádí novou daň z neočekávaných zisků):
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, klíčový kontrakt ztrácí asi deset procent

21.10.2022 Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
img

Evropská komise představila nový energetický balík, omezí i cenu plynu

18.10.2022 Evropská komise (EK) navrhla vytvořit mechanismus, který by v nadcházející zimě umožnil dočasně omezit velkoobchodní cenu plynu. Jde o součást dalšího souboru opatření, kterými chce unijní exekutiva bojovat proti energetické krizi. Nový plán stanovuje i principy pro společné nákupy plynu a uvolnil by miliardy eur z unijních fondů na pomoc firmám a domácnostem. Nezahrnuje ale dříve diskutované varianty cenového stropu.
img

Britský ministr financí byl odvolán a ministr obrany je na řadě.

17.10.2022 Politická krize ve Spojeném království nabírá na obrátkách a nemůže na britskou libru netlačit. Poté, co se nástroj vzdálil od svého minima o více než 1 000 bazických bodů, je britská libra opět ohrožena. Tentokrát se ale k ekonomickým problémům přidaly i problémy politické. V pátek vyšla zpráva o odvolání britského ministra financí Kwasiho Kwartenga. Ve funkci strávil jen 38 dní. Důvodem rezignace byl otřes na britských finančních trzích, způsobený daňovými změnami v právních předpisech. Tyto změny ještě ani nebyly přijaty a neví se, zda budou. Týkaly se několika daňových sazeb, které měly být podle britské vlády sníženy za účelem omezení tlaku z rostoucích cen energií na domácnosti a podniky. Ekonomové ale plán na snížení daní zkritizovali a okamžitě vyšlo najevo, že jeho realizace povede k obrovskému rozpočtovému deficitu.
img

Podle Indexu prosperity patří české podnikatelské prostředí k nejhorším v Evropě. Založení firmy u nás může trvat až 25 dní, nejdéle z celé EU

12.10.2022 V eurounijním srovnání podnikatelského prostředí obsadila Česká republika 21. místo, vyplývá to z říjnového Indexu prosperity Česka. Vůbec nejhůře si tuzemsko vede v hodnocení podmínek pro založení podnikání, které jsou nejméně příznivé z celé EU. Jen samotné založení firmy u nás totiž trvá až 25 dní. Evropský průměr je přitom okolo 12 dnů. Zároveň je pro založení podnikání potřeba udělat více administrativních kroků než v ostatních zemích. V Česku je rovněž i málo startupů, a to pouze 131 na milion obyvatel, což odpovídá 21. místu v EU. Právě startupy přitom mají velký potenciál proměnit Česko z montovny na „mozkovnu“.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh pokračuje v poklesu, sestoupila pod 150 eur za MWh

10.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes pokračuje v poklesu. Nejnovější údaje ukazují, že zásoby plynu v Evropě dál rostou, zatímco spotřeba se snižuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 9:30 SELČ ztrácel téměř pět procent na 149 eur (zhruba 3650 Kč) za megawatthodinu (MWh). Předtím sestoupil až na 144 eur za MWh, tedy na nejnižší úroveň od konce června. Cena kontraktu nicméně zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\elektrina.png

Ceny emisních povolenek ze srpnového rekordu klesly o více než 30 procent

07.10.2022 Ceny emisních povolenek v posledních dvou měsících klesají. V srpnu cena stoupla na rekordních téměř 100 eur (2500 Kč) za tunu, od té doby se ale o více než 30 procent snížila a v posledních týdnech se pohybuje pod 70 eury za tunu. Podle analytiků jsou za poklesem ceny zejména slabší spekulace na burze, přispívá k němu ale i zhoršení výhledu ekonomiky a možnost prodeje dodatečných povolenek.
C:\fakepath\euro.jpg

Meziroční růst výrobních cen v eurozóně v srpnu dosáhl rekordních 43,3 procenta

04.10.2022 Meziroční tempo růstu výrobních cen v eurozóně v srpnu zrychlilo a výrobní inflace vystoupila z červencových 38 procent na rekordních 43,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V celé Evropské unii se výrobní ceny meziročně zvýšily o 43 procent po červencovém nárůstu o 37,9 procenta. Ceny i nadále tlačí vzhůru zejména růst nákladů na energie.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Kupka: Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty

03.10.2022 Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty. Konkrétní výše se určí na nadcházejícím jednání. Stát by tak mohl získat až 100 miliard korun. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News to včera řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Cesta, kterou vláda jde, je podle místopředsedy Sněmovny a bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) velmi nešťastná.
img

Úspěch to rozhodně není, hodnotí čeští průmyslníci včerejší energetický summit v Bruselu

01.10.2022 Svaz průmyslu a dopravy ČR nepovažuje výsledky včerejšího energetického summitu v Bruselu za úspěch. „Slovo úspěch rozhodně nemůžeme za průmysl použít a nálada v mnoha firmách proto zůstává velmi napjatá,“ říká prezident svazu Jaroslav Hanák.
C:\fakepath\trader-30092022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2022 1) Míra inflace v eurozóně v září stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu poprvé od jejího zavedení dosáhlo deseti procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
img

Jednání ministrů energetiky zemí EU

30.09.2022 Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření. Dosažení politické dohody dnes oznámilo české předsednictví v Radě EU.
img

V Bruselu se dnes ministři pro energetiku na ničem moc nedohodli. Prosazení zásadnějších návrhů brání nejednota, cena plynu ani elektřiny se tedy nesníží

30.09.2022 Ministři zemí Evropské unie zodpovědní za energetiku se dnes dohodli na první sadě opatření, která mají tlumit dopady plynové krize, již kontinent zažívá. Dali zatím přednost sadě opatření, která nezahrnuje radikálnější návrhy. To proto, že takové návrhy naráží na nejednotu v rámci EU. Pod stůl tak zatím padá třeba návrh zastropování cen dováženého ruského plynu.
img

Média: Státy EU by mohly získat flexibilitu u příjmových stropů pro elektrárny

21.09.2022 Členské státy Evropské unie by mohly stanovovat vyšší příjmové stropy pro elektrárny, které prokáží, že jejich výrobní náklady přesahují strop ve výši 180 eur (zhruba 4400 Kč) za megawatthodinu (MWh) navrhovaný Evropskou komisí. Vyplývá to z kompromisního návrhu připraveného Českou republikou, ke kterému získaly přístup německý list Süddeutsche Zeitung a agentura Reuters. Návrh má zajistit, aby tyto elektrárny zůstaly v provozu.
C:\fakepath\trader-19092022-38-zm.jpg

Evropská komise chce zavést povinnou výrobu nedostatkových produktů v době krize

19.09.2022 Evropské firmy by mohly být v případě krizí podobných těm způsobeným pandemií covidu-19 či válkou na Ukrajině nuceny upřednostnit výrobu nedostatkových strategických produktů. Počítá s tím návrh pravidel pro ochranu jednotného trhu v nouzových situacích, který dnes představila Evropská komise (EK). Diplomaté očekávají, že pravidla posilující v případě krizí pravomoci Bruselu narazí na odpor některých států či firem.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Lufthansa (LHA.DE) | Hospodaření českého státu | Vstupu do EU | Rating Česka | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Silvergate Capital | Státy OPEC | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Obchod a mezinárodní ekonomie | Růst v eurozóně | Automobilová skupina | Největší ruská banka | Marshallův plán | Mezinárodní pracovní síla | Velké energetické firmy | Výnosy dluhopisů | Dohoda RCEP | Mišustin | Ontario Teachers | Zdanění znečisťujících leteckých paliv | Zpravodajské události | Kryptoměnové transakce | Vliv na vývoz a dovoz | Dlouhé pozice | CON.DE | Geopolitické konflikty | Války | Lithium | Západní země | Světové tiskové agentury | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Premiér Mark Rutte | Češi | Allwyn | Makléřská společnost | Data z trhu práce | Budapešť | Portugalský ministr financí | Australská centrální banka | Allianz | Zveřejněné údaje | Energetické technologie | Vyspělé země | LHA | Fond obnovy EU | Zvyšování těžby | Skupina Colt | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Daně z nemovitosti | Mezinárodní ekonomie | Italský statistický úřad | Kryptoaktiva | Martin Jahn | Bundesbank | Přijmout euro | Mark Mobius | Paul Krugman | OBSE | Standard & Poor's | Daně na energetické produkty | Nedostatek čipů | David Malpass | AIR.DE | Unijní činitelé | Realitní firmy | Uvolnění podmínek | Automobilový sektor | Itálie | Euro proti dolaru | Eurodluhová unie | Pokles akcií | BA.UK | Česká vláda | Cena emisních povolenek v EU | PEPP | Údaje o vývoji inflace | Obilí z Ukrajiny | Texas | Akcie firmy | Globální zájmy | GLE.FR | Tencent Holdings | Těžební zařízení | Madeleine Albright | Mega Millions | Rozpočet EU | Očekávání | Volatilní | Finanční injekce | Jüan | Politico | Mezinárodní dohody a organizace | Evropské centrální banky | Poslanci | Analýza | Státy eurozóny | JAR | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Cena severomořské ropy | South China Morning Post | Tlak na Rusko | Ruská centrální banka | Vliv technologií a digitální éry | Brand Finance | Export klíčových komodit | Filantrop | Veřejné finance | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | FAA | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Roční míra inflace | BAE Systems (BA.UK) | Evropská komise | Gazprom Germania | Diverzifikace | Plynovod Nord Stream 2 | Zlevňování ropy | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Aramco | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Ceny bydlení | Německý automobilový koncern | Aktuální kurzy měn | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Rozsáhlé sankce | Potenciál | MACD | Německý obchodní svaz | Bidenova vláda | Krok za krokem | Nové technologie | Support | Unijní ministři zahraničí | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Oslabování měny | Nízkoúročené půjčky | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Chování | Firmy z EU | Škoda Auto | ADP report | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Letecké palivo | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Zajímavé zisky | Intervence | Hospodářské stimuly | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Broadcom | Riziko politických a environmentálních událostí | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Experti | Počáteční zisky | Produkce energie | Výkonná rada MMF | Rekord | Ministr dopravy | Graf nabídky | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Nezávislost | Bitcoiny | Zastropování ceny | Návrh zákona | Madrid | Země skupiny G20 | Evropské měny | Nákupy aktiv | Kit Juckes | Moody's Investors Service | Bidenova administrativa | Mocenské struktury | Objem ropy | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Index prosperity | Americké investiční banky | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruno Le Maire | Bruegel | Index ekonomické nálady | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Recese v eurozóně | Předseda představenstva | PKN Orlen | Die Welt | Americká kosmetická společnost | Goldman Sachs | Cena kryptoměny ethereum | Strach | Výroky Christine Lagardeové | Český průmysl | Cena bitcoinu | Současná cena | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Zadlužení EU | LPG | Severoevropská dohoda | Solidarita | Softwarová společnost | Carsten Fritsch | Rekordní ceny | Facebook | Přežití Evropské unie | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rotterdam | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Demografie | Minimální sazby daně | Cenné papíry | Americké podniky | Konflikty a spory | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Pedro Sánchez | Diem Association | Soudní dvůr EU | RBS | Plány obnovy | Slučování burz | Frakování | Soukromá spotřeba | IHNED | AOL | BreakEven | Delta | Zhejiang Huayou Cobalt | Vatikán | Drahokam | USMCA | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Dopravci | Mezinárodní konkurenceschopnost | Cena emisních povolenek | Reddit | Šéfové | BMW.DE | Server The Information | ESG | Index DOW | Evropské aerolinky | Import | Graf EURUSD | Zákaz vývozu | Londýn | Exchange | Milton Friedman | Forexový trh | Splátky dluhů | Miliardář Elon Musk | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Vývoz ruské ropy | Kryptoměna Bitcoin | Dedolarizace | Kontrakty | Posílení | AI | NEL.NO | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | CapitalPanda | Migrace a mezinárodní pracovní síla | The Washington Post | Praxe | Společnost Didi | Platební neschopnosti | Daimler | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | JPY | Dodávky ruského plynu | Michel Barnier | FTX | Premiéři zemí Evropské unie | Nejvýraznější růst | Americká investiční banka | Bulgargaz | Geely | Odhad HDP | Herman Van Rompuy | Ekonomický sentiment | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Německá společnost | Zákaz dovozu ruského uhlí | Evropský fond finanční stability | Peníze | Nabídky akcií | Produkce v průmyslu | Jihoevropské státy | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Suezský průplav | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Francie | Deutsche Wohnen | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Lukáš Voženílek | Šéf ECB | Prognóza | Evropské firmy | Trans-Pacifik | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Největší světové ekonomiky | OX Capital Markets Ltd | Americké ekonomiky | Evropský výrobce letecké techniky | Čerpání peněz | Saxo Bank | Pařížská dohoda | New York - Nymex | Investiční strategie | Německá zajišťovna | Barel ropy | Snížení produkce ropy | Záchranný fond | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Ropa WTI | Obchod a mezinárodní ekonomika | Obchodní transakce | Lockheed Martin | Lídři zemí EU | Americká softwarová společnost | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Měny v regionu | Otřesy na finančních trzích | Ruské dluhopisy | Qualcomm | Občané | Parag Agrawal | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Trade Data Monitor | Na burze | Brexit | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Václav Klaus | Plány | Komisařka pro energetiku | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výhled poptávky | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Bungie | Pařížská dohoda o klimatu | Trh s nemovitostmi | Pozornost investorů | Burzy | Mimořádná inflace | Investiční analytik | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Inflace v České republice | Cena americké ropy | Ceny elektřiny | Total | Globální krize | Firemní daně | Americký prezident Joe Biden | Obranný sektor | Klimatické změny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Katar | Maďarsko | EURUSD | Růst výrobních cen | Nákup plynu | Více peněz | Posílení koruny | Daň z mimořádného zisku | Sociální sítě | ČSOB | Export | Změna klimatu | Dopady krize | Odškodné | Čínské technologické firmy | Nicola Sturgeonová | Americký dolar dnes | Spekulovat | Čínská telekomunikační společnost | Zynga | Širší index S&P 500 | Snižování úroků | Ruská společnost | Ruský prezident | Lawrence Summers | Výrobce pneumatik | Energetická společnost | Středoevropské měny | Agentura Kjódó | Šok | Vít Hradil | N7 Holding Ltd. | Regulační úřad | Ceny emisních povolenek | Úroková sazba | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hongkong | Dillí | Italský premiér | Evropský systém centrálních bank | ProSiebenSat.1 | Special Drawing Rights | Zavedení eura | Trh s ropou | Nasdaq Composite | Placení daní | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Zvednutí sazeb | Unie | Dovoz | LMT | Lídři G20 | Produktovod | Ruská federace | Měnový fond | InterContinental | Nikkei | Výzkumy | Lenovo | Hertz | Instagram | Obchodování na finančních trzích | Tichomoří | Aktuální kurzy | Iniciativa Pásu a cesty | Společnost China Mobile | Americký prezident | Konvergence | Zajišťovny | Český ministr | Xiaomi | Litva | SDR | Prodej vozů v rámci Evropské unie | Data z amerického trhu práce | Hyundai | Hypotéky v Česku | Rozvojová spolupráce | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Ruské banky | Lichtenštejnsko | Tržní trendy | Fitch Ratings | Čínská banka | Kapitál | Válka na Ukrajině | Investing.com | Elektrárenská společnost | Czechoslovak Group (CSG) | Data z tuzemské ekonomiky | Giuseppe Conte | Odkupy akcií | Kapitálový trh | Elon Musk | Norsko | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Oliver Blume | Vládní výdaje | Tesla Elon Musk | Velikost fondu | Investovat | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Fitch Solutions | Dovednosti | Myšlení | EHS | Společnost Pfizer | Měnový pár EUR/USD | Munich Re | Michael Gove | Hospodářský institut | Mario Draghi | Německá bankovní společnost | Šíření nemoci | Christine Lagardeová | Zastropování cen ruské ropy | Západní sankce | Investice do těžby | Coca-Cola | Odpojení Ruska | Zpráva Evropské komise | Směnné kurzy měn | Lety v Evropské unii | Vyšší úrokové sazby | Dluhopisy německé vlády | Mezinárodní agentura pro energii | 1 milion | Gigant Gazprom | Finanční ztráty | Výrobní ceny | Fincentrum | Co má na to vliv? | Statistický úřad Eurostat | Tržní hodnota americké společnosti | Federální úřad pro letectví | Globální ekonomiky | Portfolio | Světová finanční krize | Zpřísňování měnové politiky | Světový obchod | Přiznání k dani z příjmu | Nejznámější kryptoměna | Richard Bechník | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vysoký rozpočet | Dovoz ropy | Baterie do elektromobilů | Finanční instituce | Cena elektřiny pro německý trh | Lepší výsledky | Unijní soud | Prezident | EUR/CZK | Britský premiér | Intercontinental Exchange | Jaroslav Hanák | Rekordní zisk | Radek Špicar | Dostatek hotovosti | CAC 40 | Nedostatek polovodičů | Francouzská automobilka | Čínští výrobci | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Revolut | Fungování | Nástroj SURE | Japonská automobilka | Nejistoty | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Zastropování ceny plynu | Obchodování s termínovými kontrakty | Investiční | Evropská měna | Raytheon | Obchodní dohoda | Ropné společnosti | Společnost Google | Jeff Bezos | Kapitálové rezervy | Finanční ústavy | Média | Nové mutace | Inflační čísla | Kurz japonského jenu | Hamás | Svaz BGA | Snížení nákladů | Italský statistický úřad ISTAT | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jednotné měny | Inflace | Tranše | N7 Holding | Zisk | Global Blood Therapeutics | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Vladimir Čižov | Problémy německých průmyslových podniků | Mezinárodní organizace a smlouvy | Směnné kurzy | Předsedové vlád | ČSSD | Korporátní daň | Moderna | Berlín | Červencová inflace | Nabídka | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Index KOSPI | Ochota riskovat | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Uranium Energy | Zdravotní péče | Nové vakcíny | WSJ | Tiskové agentury | AT&T | Ministerstvo obchodu | Albertsons | Jednotná evropská měna | Mimořádná opatření | BP | RWE | Christian Lindner | NCEE IBM Consulting | Zavedení digitální daně | Funkční období | Sony Interactive | Sestupný trend | Graf nabídky a poptávky | Robert Gilpin | Zpráva | Kolísání cen | Analýzy | Vliv na ekonomiku | Ekonomické dopady | Události roku | Prémie | Válka | Česká měna | Zisk výrobců energie | Prodej | Tencent | Makroekonomické ukazatele | TTF | Zajištění bezpečnosti | Obchodování s měnami | Poradenská společnost | Colt CZ | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Migrace | Demokraté | Země G20 | Janet Yellenová | Hlavní události | Brusel | Sebastian Kurz | Patria | EP | Pomoc ekonomice | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | Maďarský premiér | Management | Dodávky na trh | Bloomberg | Skupina OPEC+ | Úrok | Evropské ekonomiky | Automobilka | Les Echos | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Vedoucí představitelé | Agentura Reuters | Půjčka | GBP | J&J | Agrofert | Bohatý | Obchodní týden | Vztahy velmocí | Nové příležitosti | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Japonská vláda | Konflikty | Huawei | Akcionáři | Obchodní svaz | Státní pomoc | JDE | Automobilka Škoda | Kontejnerová loď | S&P | Pandemie COVID | Prezidentka ECB | Dotace | Svaz dovozců automobilů | Rozhodnutí soudu | Hospodářský vývoj | Vzdělání | BGA | Rizika a příležitosti | Majitel | Evropská data | Zprávy | Dohoda Evropské unie s Británií | Rozpočtový přebytek | Dolary | BCM | Obchodování | Zvýšení daní | Šéf SB | Legislativa | Societe Generale (GLE.FR) | Nejznámější kryptoměny | Akciové burzy | Společnost Berkshire Hathaway | Vesa | TSMC | Tržby z prodeje | Rekordní růst | Evropské trhy | David Card | Meta | Britský ministr financí | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Averze k riziku | Ropné zásoby | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Normalizace měnové politiky | Alena Schillerová | Výhled vývoje ekonomiky | Island | Ceny ropy | ZEW | Ceny elektřiny v Německu | Evropské investiční banky | Člen představenstva | Ropovod | UBS | Energetická bezpečnost | Zasedání OPEC | České firmy | Thajsko | Covidové krize | Fungování trhů | Digitální ekonomiky | Silný růst | Výrobce léků | Největší švýcarská banka | Eurostat | Exxon Mobil | Covid | Guido Imbens | Airbus | Úřad Eurostat | Oanda | Bydlení | Monitorování | Reliance | Kristalina Georgievová | Investiční aktivita | Vojenský konflikt | CZ | Růst inflace | Petr Fiala | Cena ropy brent | Cena povolenek | Turecká lira | Investiční banka | Udržitelnost | Martin Kupka | Angela Merkelová | Tesco | PwC | Míra | Vlajka NATO | West Texas Intermediate | Slabý dolar | Americká společnost Intel | Lula | Praha | Recyklace | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Hong Kong | Příjmy Ruska | Hospodářské cykly | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Zahraniční akvizice | Obchod Amazon | Sazby v USA | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Opatření proti koronaviru | Hedgeové fondy | Technická recese | Výrobce letadel | Digitální měny | Hlavní akciové indexy | Evropská dluhová krize | Sony Interactive Entertainment | Eutelsat | Zasedání OPECu | Odpovědnost a udržitelnost | Merkelová a Macron | Ekonomie a globální bezpečnost | Komodita | Firmy | Vláda USA | Mimořádný summit EU | Strach z druhé vlny | Zadlužování | Odvětví polovodičů | Příjmy a výdaje | ESMA | Páka | Koruna | Burza FTX | Makroekonomie | Kryptoměnové burzy | Výrazný pokles | Finanční služby | Nástroj | Prodej elektromobilů | Chorvatský parlament | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Kurz dolaru | Klimatické strategie | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Americký výrobce | Orsted (ORSTED.DK) | Cena akcií společnosti | Včerejší obchodování | Gazprom Export | Onemocnění | Španělský premiér | Zelenskyj | Shell | Kryptoměny bitcoin | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Siemens | Minulá výkonnost | XTB Jiří Tyleček | Stellantis | Konec roku | Bank of America | Pakt stability a růstu | Telegram | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Fiat Chrysler | TIM | Propad | Společnost Verizon | Ruská invaze | Údaje | Dopady koronaviru | Asociace | Silný dolar | Globální dodavatelské řetězce | Softwarový gigant | Vakcína | Pandemie koronaviru | Čínský prezident Si Ťin-pching | Výkonnost | Následky pandemie | Regional Comprehensive Economic Partnership | Vakcína proti covidu-19 | Obchodní války | Americká banka | Leva | Elektrická auta | První peníze | Vypořádávání transakcí | Cities 40 | Očekávání analytiků | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Konglomerát | CVC Capital | Videokonference | Dluhové problémy | Snižování sazeb | Objem | Ruská vojska | Eurokomisařka | Emise skleníkových plynů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropský stabilizační mechanismus | EEX | Energetický trh | Identifikační kód | Bilion | MFN | Den díkůvzdání | Pojišťovny | Šéfové států | PSTH | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Ceny plynu v Evropě | Propuštění | Zajištění bezpečnosti umělé inteligence | Index S&P 500 | Postavení na trhu | Graf | Německý výrobce | Čínské ministerstvo obchodu | iPhone 14 | mmBtu | Volodymyr Zelenskyj | Národní měny | Malajsie | Subvence | Státní rozpočet | Zavedení eura v Chorvatsku | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Ajay Banga | Dlouhodobý výhled | Hrubý domácí produkt | Skupina Vivendi | Společnost Yahoo | Zvýšené riziko | Průmyslová výroba | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | AMC | Pfizer | Distribuce | The Guardian | Snížit emise | Mluvčí EK | Ukončení intervencí | Posílení amerického dolaru | Střední kurz | AFP | Studie | Blízký východ | Velmi bohatý | Pár EUR/USD | Americký podnik | Eurodolar | PwC Global Top 100 | Carrefour | Snížení emisí uhlíku | Cena plynu | Mírové mise | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Globální dění | Celková investice | Červencová inflace v ČR | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Offshore | CzechInvest | Země BRICS | Stavebnictví | Právní normy | Růžový diamant | Evropský statistický úřad Eurostat | Cenová hladina | Indický trh | Americká společnost | Americké automobilky | Směnárny | Institut Ifo | Title Transfer Facility (TTF) | RCEP | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Dopady války na Ukrajině | Jak fungují mezinárodní dohody | OECD | Lukáš Kovanda | Vir | EY | Aktuální hodnoty měny | Finanční krize | Přijetí | Evropa | Universal Music | Pokles ceny | Andrej Babiš | Premiér Kiril Petkov | Farmaceutické firmy | HUF/EUR | Odchod z EU | Vesa Equity | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Ceny ropy WTI | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Velké hospodářské krize | McAfee | Ropovod Družba | Turecká centrální banka | Egypt | Quadient | Johnson & Johnson | Douglas Diamond | Deficit rozpočtu | Česká koruna | Vlna koronaviru | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Kiril Petkov | Investiční společnost | Německé vydavatelství | Inflace v EU | Maastrichtská kritéria | Trump | Makroekonomický vývoj | Dnešní fundamenty | Brands | Futures na ropu WTI | Energetický balík | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | CHF | Běžný účet | Silnější dolar | Mexiko | Seznam Zprávy | Vstupy | Sankce uvalené na Rusko | Dluhová unie | Obchodní strategie | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Odhad růstu světové ekonomiky | Rozpočtový deficit | Výrobce sportovních vozů | Ministři financí zemí Evropské unie | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | PSA | Fatih Birol | Nejprudší pokles | Inflace v Polsku | Rakousko | Prezident Evropské unie | Emisní povolenky EU | Harmonizovaná inflace | Stříbro | Euro 7 | Budoucí rozpočet eurozóny | BA.US | Snížení daní | Belt and Road Initiative | Opatření proti šíření nemoci | Instituce | Platby za plyn | Wall Street Journal (WSJ) | Francouzská vláda | Turecko | Haísám Ghais | Mluvčí společnosti | Akciový index | GlobalFoundries | European Energy Exchange | LNG | Libra vůči dolaru | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | Premiér Petr Fiala | BBC | Strop na ruskou ropu | Pozornost | Globální daňové dohody | Czech Fund | Země EU | FOREX | UBS Group | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Výdělky | Unijní země | Divize | Finanční společnosti | Medián | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Veřejný sektor | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Rosněfť | Omezení produkce OPEC | Index Nasdaq Composite | Kanada | Audi | Výsledky HDP | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodní a mezinárodní dohody | Obchodovat | Sociální síť | Equinor | Airbus (AIR.DE) | Medvědi | Koncern RWE | Obchodníci s ropou | Disney | Trh | Snížení těžby | Komise | Aktivita na trhu | List Financial Times | Poslanci Evropského parlamentu | Války na Ukrajině | Kroger | Vládní podpory | Indikátory sentimentu | BMW (BMW.DE) | Viktor Orbán | ProCent | Političtí vůdci | Výkyvy | Výrazný růst | Odpojení Ruska od systému SWIFT | CNN Prima News | MWh | Ceny zboží | Fed | RBI | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Luis De Guindos | Proměny automobilového průmyslu | Šíření nemoci COVID-19 | Lídři EU | Korekce | Globální problémy | Vývoz ropy | Veolia | Sazby daně | Nové trhy | Německý obchodní svaz BGA | Velké banky | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Spotřeba ropy | Polský premiér | Kjódó | Česká bankovní asociace | Výběry | Nejistota | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | Estee Lauder | HDP v eurozóně | CMA | Yahoo | Zvýšení těžby | Makroekonomické údaje | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Keynes | Pohyby na finančních trzích | ANO | Apollo | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Světová banka | Rating | Dohoda EU s Británií | Skluz | V4 | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Asijské indexy | ECB dnes | Premiér Naréndra Módí | Dánská vláda | Koronavirová pandemie | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | NEL | UNWTO | Ministr průmyslu a obchodu | Společnost Meta Platforms | Media for Europe | Data z USA | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Eurokomisař | Šíření nového koronaviru | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Forwardy | Sada dat | Změny cen | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Slučování akciových burz | Siemens Energy | Hazard | Kurz dolarů | Exxon | Pomoc Ukrajině | Skotská premiérka | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Indické společnosti | NYMEX | Důvěra | Continental (CON.DE) | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Prosperity | ILO | Index Nasdaq | Německá vláda | Rozpad eurozóny | Spolková vláda | Statistické údaje | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Obchodní praktiky | Zpřísnění sankcí | IATA | Ekonomie | Twitter | Agentura AP | Evropská banka | Pohonné hmoty v ČR | Krach | Activision | Vlajka | Dohoda Severoatlantické aliance | Další růst | Dopady pandemie na ekonomiku | CFTC | FIAT | Ekonomické následky pandemie | Běžný účet eurozóny | Investice do výroby baterií | Rozvojová banka | Gazprom | Centrální banka | Těžařská společnost | CL | Základní úrokové sazby v USA | Deutsche Börse | Životní prostředí | Společnost Deutsche Börse | Globalizace a dodavatelské řetězce | Premiér Denys Šmyhal | Obchodní spory | Šíření viru | Opatření | Cena severomořské ropy Brent | AIIB | QE | eMarketer | Diamant | Pravidla regulace trhů | Rozpočet eurozóny | Severomořská ropa | Ceny ropy v dolarech | Donald Trump | Podnikatelé | Energetický sektor | Air France | Čistý zisk | Jádrová inflace | Dluhové krize | Výnosy státních dluhopisů | Rumunsko | Inflace v říjnu | Centrum | Technické problémy | Rozpočtová pravidla EU | Společnosti | Bank of China | Vypnutí Nord Streamu | Grafy | Výroby baterií | Americká automobilka Tesla | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | Alžírsko | Mezinárodní spolupráce | Norský Equinor (EQNR.NO) | Zahraniční investice | Apple | Spoluzakladatel | Role ECB | Ruská invaze na Ukrajinu | CFTA | Společnost XTB | Rumunský ministr financí | Rozhodnutí EU | Snížení schodku | Erste Group | Výkonná ředitelka | Německý koncern | Ceny komodit | HDP na obyvatele | EUR/HUF | Inflace v EU v únoru | Větší zdanění | Zoom Video | Suez | Rozmach Číny | Škoda | Úspory | Konjunkturální průzkum | CZK | PEPSICO | Kov | Reuters | Základní pojmy | Přebytek zahraničního obchodu | Premiér Mario Draghi | Baidu | Fincentrum Hypoindex | Chevron | Členské země EU | Ceny zemního plynu | Státní dluhopisy | IKEA | Elektromobily | Americký dolar | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Euro vůči dolaru | Rada MMF | Situace | Akciový index Dow Jones | Těžba ropného kartelu OPEC | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Evropská unie (EU) | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Předseda | Italia Trasporto Aereo | Tištění peněz | Maďarská ekonomika | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Splácení dluhu | Americký trh | Analytici Morgan Stanley | Jak funguje nabídka a poptávka? | DBK | UEC.US | Negativní dopad | Vláda ČR | Míra inflace v Evropské unii | Automobilový trh | Počet žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | DPA | Evropská unie | Boeing | Media for Europe (MFE) | Politická krize | HDP v USA | Ekonomické vztahy | Ekonomiky | Ceny v eurozóně | Google | Úřad britského premiéra | Rychlý růst | Elisabeth Svantessonová | SLR | Tržby | Evropské banky | Ženy | Libra | Koronavirová krize | Makro | Poptávka a nabídka | GameStop | Moody's | Donohoe | Produktovod IKL | Stagnace | Nabízené dluhopisy | CFD | Centrální banky | Rekordní hodnoty | Dopad na ekonomiku | Automobilka Škoda Auto | Open | Životní úroveň | Americké ministerstvo obchodu | Mutace koronaviru | Závazek | Ivan Bartoš | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Výrobce letadel Boeing | Financovat | Dialog Semiconductor | Finanční krizový plán | Orbán | Příprava | Hospodářský růst v Číně | Ztráta | Řecko | Ekonomicky vyspělé země | BRICS | Aktuální cena | Green Deal | Automobilka Renault | Makléřská společnost Genesis | Rozdíly v názorech | Pandemie nemoci | EU Tibor Navracsics | Uranium Energy (UEC.US) | Sam Bankman-Fried | Alibaba Group | Nový rekord | Süddeutsche Zeitung | Index německých akcií | Rizika | Brokerské společnosti | Úroky | Refinitiv | Skupina OPEC | Kurzy | Vyšší úrok | Indexy amerického akciového trhu | Portu | Cena | Investiční banky | Fond | TotalEnergies | Toshiba | Prudké zdražování | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Objem peněz | Partners | Air | Akcie dnes | Rumuni | Vývoz komodit | Krizový plán Evropské komise | NEL (NEL.NO) | Ceny akcií | Izrael | TABAK | Huawei Technologies | Producent ropy | Klíčové oblasti | Huayou Cobalt | Konsensus | Telekomunikační společnost | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | EU | ČNB | ERM II | Vesa Equity Investment | Letecká osobní doprava | ISTAT | VW | Černá Hora | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Sankce Západu | Pokles | Italský premiér Mario Draghi | Finance | MGM | UEC | Margin | Asijská rozvojová banka | Hospodářský model | Polská ekonomika | Dluhy | Andy Jassy | Londýn - ICE | Společnost Twitter | Apollo Global Management | Co se vyplatí sledovat? | Pravidla a dohody | Americké společnosti | Hodinky | Jan Vejmělek | Hedge | Poplatek | Nepokoje v Číně | Zemědělci | Výrobní ceny v eurozóně | Ministr zahraničí | KLM | Mercedes | Index ISM | Situace na trhu | Silnější kurz | Valné shromáždění | Rivian | Americká ekonomika | Státní plynárenská společnost | MAAE | Plán na zavedení digitální daně | Důvěryhodnost | Americký výrobce letadel | HDP Německo | Epidemiologická situace | Dluhopisy | Množství peněz | Plynárenská společnost | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | MRNA | COVID-19 | Tokio | Data z reálné ekonomiky | GATT | Odvody | Růst ceny | Regulátoři | Tempo poklesu | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Jihokorejská automobilka | Alokace | Francouzský statistický úřad | Německý ministr financí | Globální letecká osobní doprava | Daně | Saxo | Lídři | Napětí v Hongkongu | Coinbase | Kryptoměna | FIDESZ | Zásoby ropy v USA | Jens Stoltenberg | Jackpot | Dopad na hospodářství | Momentum | Daně z příjmů | Zákaz vývozu do Ruska | Joe Biden | Valdis Dombrovskis | Evropský systém | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Dohoda o klimatu | Zisky | Bývalý prezident | FCA | Cena palladia | Baterie | BNP Paribas | Historické rekordy | Společnost DoorDash | Státy G20 | Doporučení | Globální ekonomika | Organizace spojených národů | Bukurešť | Sedmadvacítka | Metaverzum | ACEA | Miliardy eur | Výnos desetiletých dluhopisů | Čínské Lenovo | Inflace v ČR | VESA | Poptávka | NPT | Firma Exxon Mobil | Členské země eurozóny | Lukáš Kintr | Toyota | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Obchodníci | Banka Morgan Stanley | Společná měna | Světové obchodní organizace | HSBC | Mezinárodní turistika | Zvýšení ceny | Český Svaz dovozců automobilů | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Micheál Martin | Chorvatská ekonomika | Globální trhy | MiCA | Průběh obchodu | Růst cen | Rovnováha na trhu | IPEF | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Historické momenty | Kancléř Olaf Scholz | Růst HDP | Embargo na dovoz ruské ropy | RSI | Hodnota akcií | Dovoz oceli | Rheinmetall | Plynárenský gigant | Zvýšení produkce | Repo sazby | EUR/MWh | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Lulo Rose | ČSÚ | Systém obchodování | Situace na trzích s energiemi | Ursula von der Leyenová | Invaze | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Africké země | Omezení dodávek | Maynard Keynes | Americké akciové trhy | Barel ruské ropy | Occidental | Americká lehká ropa | Photon Energy | Swiss Life Select | ARD | Růst úroků | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Cena kryptoměny | Republikáni | Míra nezaměstnanosti v Británii | Czechoslovak Group | Globální poptávka | Investiční poradenství | Uniper | GfK | Softwarová společnost Microsoft | BCM Begin Capital Markets | Nový energetický balík | Úrokový diferenciál | Premiér Babiš | Akciové fondy | FT | Ranní komentář | Jedno euro | Summit EU | Klouzavý průměr | Evropské země | Antarktická smlouva | Průměrná mzda | Dolarové sazby | DNO | Malé podniky | Pokles podnikatelské aktivity | Turistický ruch | Společnost Photon Energy | Dění kolem brexitu | Amazon Jeff Bezos | Automobilka Tesla | Bloomberg Economics | Colt CZ Group | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Hospodářský růst | ICIS | Členské státy EU | Nové rekordy | Pepco | Šíření koronaviru | Kurz měny | Největší americká banka | Růst ekonomiky | Sdružení výrobců automobilů | Odhodlání | Světové poptávky | Jaderné elektrárny | Podnikání | Výhled německé ekonomiky | WTI | LVMH | Platební síť | Krok Moskvy | Jaderné války | Bod | NICE | Aktéři mezinárodních vztahů | Miliardy korun | John Maynard Keynes | Emisní povolenky | Jackpot loterie | Změny klimatu | Otvírání hranic | RBNZ | Grünheide | Spekulace | Technologický index Nasdaq Composite | Desetiletí v ekonomice | Měnové kurzy | Macao | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Dluh zemí eurozóny | HDP | Daňová pravidla | ROCE | Nord Stream | Pracovní síla | EMU | Problémy | Jukos | Kupka | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Kupci | Reebok | Know-how | Ziskovost | Internetová firma | Bankéři | Výrobce videoher | Firma | Sázet | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Německý kancléř Olaf Scholz | Členské státy | LG Chem | Spotřeby plynu | Katarina Kakalíková | Marže | SpaceX | Německá ekonomika | Státy EU | Hospodářské vyhlídky | Zlato a stříbro | Jack Dorsey | Soud EU | Prezident Světové banky | Paolo Gentiloni | Omikron | Televize Netflix | Erste | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Ingredience | Vedení společnosti | Ropa | Investice amerických firem | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Dodávky zemního plynu | Turistika | Mario Centeno | Národní zájmy | Signály | Nejslabší růst | Lira | Raiffeisenbank a.s. | Ministři financí eurozóny | Rafinérie | Statistiky | Liz Trussová | Bali | TTIP | Světová ekonomika | Andrej Babiš (ANO) | Deutsche Bank (DBK.DE) | Americká Komise pro cenné papíry | Čínský index | Francouzský ministr financí | Objem dovozu | Exprezident Klaus | Dluhopisové trhy | Blizzard | SWIFT | Oslabuje dolar | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | Rozhodování | About You | Řecký dluh | Světové finanční trhy | Snížení spotřební daně | Kurz | Tranzit ruského plynu | Unicredit | C40 | Hliník | Období po brexitu | Rozkolísaný | Světový hospodářský růst | TUI (TUI.DE) | Dolar | Debata | Český vývoz | Gigafactory | Regulace a právní normy | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | LMT.US | ANZ | Kurzy měn | Krize v eurozóně | Průzkum společnosti | Omezení těžby | Euro | Evropské akciové burzy | Makroekonomické faktory | Vliv mezinárodních vztahů | Cykly | Loď Ever Given | Agentura DPA | Caroline Bainová | Kukuřice | Akciový trh | Měď | Ekonomický institut | Lockdowny | Kypr | Mnichovský ekonomický institut | Dodávky suroviny | Mediální skupina | AUD | Sony | Zavedení jednotné měny | Binance | Spolupráce a přístup na trhy | Obchod | Zastavení dodávek | JP Morgan | Didi Global | Jednotná měna | Dodávky ropy | Predikce | Zdanění | Washington Post | Výrobce čipů Intel | Íránská ropa | Americký Federální úřad pro letectví | Dan Jörgensen | Nejlidnatější země světa | Prima | Obchodování s emisemi | Citigroup | Ole Hansen | Inovace | Evropský blok | Ruská firma | Plán Evropské komise | Hospodářství | Mark Rutte | Precedens | RHM.DE | Westpac | Dodávky plynovodem | Globální finanční krize | Purple Trading | Raytheon Technologies | Ukrtransnafta | Referendum | Dluh Itálie | Spojené státy | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Evropské méně | MFE | Samsung | Evropská unie dnes | Organizace spojených národů (OSN) | Belgická vláda | Členské státy IEA | Ranní glosa | Volckerovo pravidlo | Švédská ministryně financí | Intermediate | Nižší ceny | Cenové stability | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Regulace trhů | Měna euro | Portfolia | Převis | Rekordní propad | Platforma | Expert | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | CATL | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Renault (RNO.FR) | Graf indexu S&P 500 | SEC | Akcie Alibaby | Recese | Stratég Saxo Bank | Merkelová | Německé aerolinky | Renault | Capital Partners | Embargo EU | Erdogan | Referendum o euru | Mercedes-Benz | Solidární poplatek | CZK/EUR | Baltic Pipe | Záchranný balík EU | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Sněmovna reprezentantů | Brexitové přechodné období | Kyjev | Největší propad | Exprezident | Silný americký dolar | Index francouzských akcií | Koronavirové pandemie | Schodek | František Táborský | Cla na zboží | Fosilní paliva | Dceřiná firma | Ministři | Prudký propad | Meziroční růst spotřebitelských cen | Retailoví obchodníci | ERM | Bankman-Fried | Cenový strop na ruskou ropu | IKL | David Cameron | Silicon Valley | EASA | Inflace v Evropské unii | CBAM | Investiční firmy | Vláda Spojených států | Mauricius | Bankovní sektor | | Dlužníci | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Ceny energií | Cena Brentu | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Mimořádný zisk výrobců energie | Obrat trendu | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Společnost Allwyn | Summit v Bruselu | Základní sazby | Brent (OIL) | Plán obnovy | Indický ministr | Úspěchy | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Ruská plynárenská společnost | Nákupy plynu | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Průmyslové zboží | CySEC | Vysoké ceny | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Indický premiér | Země eurozóny | OSN | Soud | Heiko Maas | Investice do infrastruktury | Společnost ČEZ | Komunita | Digitální daň | Odpovědnost | Nákaza koronavirem | Plánování | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Výprodej | China Mobile | PMI indexy | Události ve světě | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Údaje z Číny | Bondy | Mince | Facebook Ireland | Zhoršení ratingu | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Zavedení eura jako oficiální měny | Oslabení | Národní bezpečnost | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Adidas | Ekonomika Evropské unie | Automobil | Finanční společnost | Zásoby plynu | Orbánova strana Fidesz | Míra inflace | Verizon | Fundamentální data | ReGas | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | CNN | Německý ministr zahraničí | Americké statistiky | Ruská banka | Platební systém | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Nařízení | Vonovia a Deutsche Wohnen | Odvětví ruského hospodářství | Prohlášení | Premiérka | Maroš Šefčovič | Inflace v Německu | Americký Senát | Komerční banka | Úsilí | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Členové OPEC | Severomořská ropa Brent | Specializované dohody | Zpřísnění měnové politiky | Dodávky ruské ropy | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Guvernér centrální banky | Objem fondu obnovy | Vlastní investice | Angola | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Nizozemský premiér | Lehká ropa WTI | Energetické krize | Makroekonomická data | Automobilka Mercedes-Benz | Tempo růstu | Podnikatel | Úvěrový rating | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Růst ekonomiky EU | Joshua Angrist | Francouzská ekonomika | Continental | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Bilion dolarů | Akcie klesají | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Loterie | Investice v USA | Tibor Navracsics | Automobilový koncern | Myšlenka | Europoslanci | Ministerstvo financí | Varování | Hospodářské soutěže | Družba | Viceprezident ECB | Philip Dybvig | Přístup na trhy | Objednávky | Diem | Tomáš Holub | WHO | Industrial and Commercial Bank of China | Pojišťovna | Průměrná míra inflace | Macron | Výrazný propad | GLE | Členství v EU | Internetový obchod | Hry | Fischer | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Širší index | Cenový strop | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | CFIUS | Discovery | Zvyšování úrokových sazeb | Index německých akcií DAX | Investiční kapitál | CAPITALS | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Švýcarská banka UBS | Business | Členské země WTO | Jednání EU s Británií | Hráči na forexu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátory | Podnikání na kapitálovém trhu | První odhad | Kosmetická společnost | Ceny ropy Brent | Základní úrok | Pokles cen | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Technologický index | Sankce | Veřejný dluh | Obchodní operace | Technologická společnost | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Hodnota trhu kryptoměn | ČBA | Španělé | Program kvantitativního uvolňování | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | BlockFi | Technologický pokrok | Mezinárodní sankce | Brazílie | Jihoafrická republika | Ratingová agentura Fitch | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Danske Bank | Hospodářský model České republiky | Orlen Unipetrol | Mezinárodní ekonomika | Slovensko | Německé společnosti | Síkela | Trinity | Stratég | Obchodní přebytek | Společnost Saudi Aramco | Zisky firem | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Zajišťovna | Evropská dluhová unie | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Přírodní katastrofy | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Země WTO | Měnová unie | Šéf společnosti | WarnerMedia | Investiční fondy | Nadnárodní korporace | Berenberg | Lucembursko | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Jakub Holub | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Komunikace | Powerball | Backwardation | Čínský prezident | Americké futures | Alternativní taxislužby | MAM | Deutsche Telekom | Nike | Poplatky | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | GDP | Země SCO | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | JPMorgan | Anton Siluanov | Bulharský premiér | Pomoc firmám | Puma | Průzkum PMI | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Žádosti o podporu | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | FAO | Letectví | Sabotáž plynovodů | Cíle | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Republikánský senátor | Koncern Volkswagen | Snížení základní úrokové sazby | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Ekonomika | Hospodářská recese | MasterCard | cTrader | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Karanténa | Světový potravinový program | Záporožská jaderná elektrárna | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Globální trh | Míra inflace v Polsku | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Americký kongres | Zvyšující se inflace | Výhled | Nezávislost justice | Index technologického trhu | ESM | Prodej aut v EU | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Financování fondu | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Pension Plan | Embargo | Economist | Embargo na vývoz | Euro vůči americkému dolaru | Energetická agentura IEA | Přirážka | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Ceny dováženého zboží | Tradeři | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Paschal Donohoe | Finanční trhy | Miliardáři | Couche-Tard | Ekonomické trendy | Burzovní společnost | Největší banky | Expanze | Giphy | Největší ekonomika | Dohoda mezi EU a Británií | Růst cen energií | Americká sociální síť | General Motors | David Frost | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Slabá čísla | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | Měnové unie | ČEZ | Austrálie | Růst průmyslové produkce | Setkání lídrů | Financial Times | Soukromé kryptoměnové burzy | USD za barel | Počet nakažených | Politická rozhodnutí | Iniciativa | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Britský antimonopolní úřad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Návrh rozpočtu | New York | Místní rozvoj | Ukrajinský premiér | První zelené dluhopisy EU | Čistá ztráta | Mezinárodní ratingové agentury | Společné nákupy plynu | Společnost Amazon | Krize | Kartel při obchodování s měnami | Podmínky obchodování | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Cena termínového kontraktu | Investing | Americká internetová společnost | Digi24 | Zotavení ekonomiky | Dluhopis | IMF | Luxusní zboží | Ukrajinská krize | Porsche | Situace na trzích | Daňové dohody | Omezení produkce | Uvolnění rozpočtových pravidel | Světový trh s ropou | Salmán | OSN a WTO | Země se středními příjmy | G20 | Míra inflace v eurozóně | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Pokles poptávky | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Jaderná elektrárna | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Klíčoví spojenci | Dolarový index | Deeskalace | Výplata | Vývoj ceny ropy | Řešení rozpočtového sporu | Mezibankovní | Dmitrij Peskov | Graf indexu | ODS | Dialog | Spojené arabské emiráty | Ředitelka | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | DIHK | Burza | Úřad pro energetické informace | Letecká společnost | Ekonomický kalendář | Ukrtatnafta | Rozvoj | Dnes na světových trzích | Mathias Cormann | Nové sankce | Druhá největší ekonomika světa | Platba SWIFT | Capital Economics | Internetová společnost | Transakce | Švýcarské banky | Banka Citi | Dánský ministr | Březnová data | Slabší dolar | Nabídka a poptávka | Marian Jurečka | Měny | Obchodní jednání | Vyšetřování | Nejprudší pokles v historii | Volby | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Hypoindex | Plán zavedení eura | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Výbor pro zahraniční investice | Irsko | Poradenské služby | Energie | Analytici společnosti | Zpravodajství | Justice | Mezinárodní obchod | Rolování kontraktů | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | Pandemie covidu-19 | OneWeb | BAE Systems | Lula da Silva | Výrobce aut | Finanční centrum | Měna | Balík na podporu ekonomiky | Jasný signál | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Finanční sektor | Úrokové sazby | Daňové příjmy | Sazby | Ropa dnes | Řecké dluhopisy | Historie | Situace na trhu s ropou | Odhad letošního růstu | Karanténní opatření | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Zlotý | USD | Banky | Miliardy dolarů | SEB | Ruské akcie | Růst aktivity | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Vstup do EU | Daň z nadměrných zisků | Regionální měny | Eni | Akcie švédské automobilky | Nové prognózy | EFSF | Kdo řídí mezinárodní dohody | Huw Pill | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Authentic Brands Group | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Akcie ČEZ | Ministři energetiky | Světová zdravotnická organizace | Nadnárodní firmy | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Guardian | Devizy | Poradce | Vicepremiér | Koronové dluhopisy | Obchodní den | Prezident Václav Klaus | Americké akciové indexy | Pakt stability | GBP/EUR | Invaze ruských vojsk | Signál | Írán | COP21 | Zdražování | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Afrika | Pracovní síly | Pravidla Evropské unie | Předstihové indikátory | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | National Bank of Greece | Britská vláda | Analytik portálu | Výhled růstu ekonomiky | Rozšíření nouzových rezerv | ADP | Square | Gazprombank | Přijetí eura | Biliony dolarů | Short squeeze | Termínový kontrakt | Andorra | Kartel OPEC+ | Rozdílové smlouvy | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Sigmar Gabriel | Dow Jonesův akciový index | Singapur | Kosovo | Polská společnost | Obiloviny | Výdaje | Záchranný balíček | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Rafinerie | Ztráty | Společnost | Johan van Overtveldt | Italská ekonomika | Rezervní měny | LTV | Orbánova strana | Daň z mimořádných zisků | Důchody | List The Wall Street Journal | Premiér Boris Johnson | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Forbes | Výrobní inflace | Měnový výbor | Zboží z Číny | Colt | Dovozce ruského plynu | Výrobci čipů | General Atlantic | BMW | Cena akcií | Lehman Brothers | Cena americké ropy WTI | Yavuz | Upozornění na rizika | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Rishi Sunak | Umělé inteligence | PGNiG | Velvyslanec SAE | Eura | EBRD | Výsledek HDP | Inflační cíl | Nizozemsko | Pershing Square Tontine Holdings | ACT | Organizace | Komodity | Zákon o zavedení eura | Ryanair | Obilí | Deník The Wall Street Journal | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Duševní vlastnictví | Zmírnění inflace | Zastrašování ze strany Číny | Clement Beaune | Růst | Německé hospodářství | Ministři financí zemí platících eurem | Česká národní banka | Příjmy | PwC Global Top | Událostí ve světové ekonomice | Daniel Ferrie | Centrální bankéři | Mnichovský ekonomický institut Ifo | ČTK | Klimatický plán Kodaně | Volvo | Výsledková sezóna v USA | Emitent | VMware | WU | Zajištění | Hodně peněz | Těžba ropného kartelu | Administrativa | Parlament dnes | Obchodování na trhu | Peníze z krizového fondu | Obchodní podmínky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Komunistické strany | Zasedání MMF | EU a OSN | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Lockdown | Wirecard | Společnost Uniper | MiFID II | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Intercontinental Exchange (ICE) | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Vista Outdoor | Uhlí | Mimoburzovní | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Varovné signály | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Výnosy řeckých dluhopisů | Automotive | Evropská unie a Británie | Skupina Stellantis | Firemní sektor | Dnešní zprávy | Vliv obchodu | UCG | AUD/USD | Brazilský prezident | Zasedání bankovní rady | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Denys Šmyhal | Těžba ropy v Rusku | Komise v přenesené pravomoci | Kolo jednání | BRIC | Jan Kalina | VWS.DK | Bilance | Tranzit ruské ropy | Klimatický plán | Řešení sporů | Posouvat kupředu | Edward Moya | Server Politico | Prodejní ceny | Americké firmy | Trading | Americká vláda | Celní války | Generální ředitel ČEZ | Míra inflace v EU | Podíl Ruska | Faktory ovlivňující obchod | Budoucnost mezinárodních vztahů | Air France-KLM | Daně z příjmů právnických osob | Evropská investiční banka | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Meziroční inflace | Prodloužení přechodného období | Investiční doporučení | CAD | Halliburton | Kjótský protokol | Mimořádné daně | UCG.IT | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Pracovní trh | Čínské firmy | Velké částky | Švédská společnost | Závislosti na ruské ropě | Odhady HDP | Tržby společnosti | Globální výzvy | Získávání zkušeností | Sankce EU | Digitální éry | FOMC | Primární veřejné nabídky akcií | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Munich | Německá kancléřka | Ruská vláda | Úplný zákaz vývozu do Ruska | Investování | Přeshraniční obchod | Předseda Evropské rady | Nevládní organizace | Hospodářský pokles | Brent | Bloky | Raytheon Technologies (RTX.US) | Kantar | ORSTED.DK | DBK.DE | Irák | Ondřej Hartman | Pokračující protekcionismus | Britská společnost | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Kuny | Americké vlády | Jednání mezi EU a Británií | Investice ve Spojených státech | Kompenzace | Ruský útok na Ukrajinu | Ministr životního prostředí | Boston Consulting Group (BCG) | Evropská měnová unie | Cena emisních povolenek EU | První zelené dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Měnový pár | Cestování | Mike Pompeo | Průmyslníci | CIPS | Představitelé G7 | Gazeta | Kontroverze a výzvy | Výzvy globalizace | Rheinmetall (RHM.DE) | Plynovod Nord Stream 1 | Analytička | Pracovní místa | Banka Goldman Sachs | Společnost Media for Europe | Dluhová krize | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Zelené dluhopisy | Banka Sberbank | Tempo hospodářského růstu | Poptávka po ropě | Americká sněmovna reprezentantů | Tržní hodnota | Výrobci aut | Akceptovat ztráty | Kurs koruny | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Nord Stream 2 | Fiskální pakt | Politické problémy | Dramatický dopad | Vlajka OSN | Objem nouzových rezerv | Mimořádná daň | Zdražení ropy | Nové údaje | Těžba ropy | Společnost Gazprom | Příjmy domácností | Kabinet | Ovlivňování | Guvernér | Indická rupie | České předsednictví | Société Générale | ETS | MOL | Průmyslová výroba v EU | Hongkongské akcie | Společnost Orsted | Progres | Největší švýcarské banky | Mzda | Investiční nástroj | Vstup do eurozóny | Eurokomisaři | Akciové indexy | Maďarské fondy | Rozšiřování kapacit | Obchodní signály | Západní společnosti | Nigérie | Mimořádný zisk | NERV | Banka | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Členské země SCO | Čínské podniky | Trans-Pacifik (TPP) | Členové G7 | Tesla | Extrémní nárůst | Onemocnění COVID-19 | Plynovody | Americké centrální banky | Mário Centeno | Stav energetické nouze | Praní špinavých peněz | Hlavní index francouzských akcií | Bankovní asociace | Velké firmy | Finanční pomoc | Vývoj měnového páru | Sociální nepokoje | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Internetová televize | Průzkum | Ekonomický vývoj | IEA | MF | Maďarské fondy na ropu | Camelot | Obchodní partnerství | Data z průmyslu | Kryptoměnová burza FTX | Futures kontrakty | Wolt | MPO | Vzdušný prostor | Fyzické akcie | Ruské společnosti | iPhone | Zasedání Fedu | Zadlužení státu | MTI | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Společnost Genesis | S&P Global | Fiskální pravidla | Tok ruského plynu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Návratnost | Současné globální výzvy | Invaze Ruska na Ukrajinu | IBM Consulting | ECB | Plyn pro evropský trh | Prognózy ČNB | Norský Equinor | VOW1.DE | Eurokomisař pro ekonomiku | Ratingové hodnocení | Evropské společenství | Zlatý standard | Vyhlídky | NATO | Logo IMF | Naréndra Módí | Zdanění energií | Luiz Inácio Lula da Silva | Agentura Scope | Obchodovat s akciemi | Důvěra investorů | Těžba OPEC | Plynovod Baltic Pipe | Sazby ČNB | HDP Británie | Rating zemí | Předpověď | Spravedlivější zdanění | Omezení pohybu | Poklesy HDP | HDP eurozóny | Očkování | Platit daně | Objem exportu | Spotřební daně | Státní svátek | 787 Dreamliner | Americká centrální banka | Alibaba | Vysoké ceny energií | Příjmy z reklamy | Bitcoin | Společný podnik | KOL | CVC Capital Partners | Automobilky | Asie | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Ropa Brent | Španělsko | Rekordní minimum | Akcie HP | Příjmy z prodeje ropy | Vývoj směnných kurzů | Výnosové křivky | Zoom Video Communications | EQNR.NO | CTA | Hospodaření | FDI | Oslabení koruny | ICBC | Short | Česká bankovní asociace (ČBA) | Zdanění mimořádných zisků | Přehled | Podpora | Kulturní výměna | Růst spotřebitelských cen | Futures | Plyn | Zelené investice | Ekonomické události | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Kontext | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Thierry Breton | Arbitráže | Plovoucí terminál | TUI | Inflace v eurozóně | Dohoda o klimatu (COP21) | Překážky | Úřad pro energetické informace (EIA) | Boris Johnson | Nemovitosti | CVC | Oživení světové ekonomiky | Prodej akcií | FXstreet.cz | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Obchody | Německý hospodářský institut | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Debut na trhu Nasdaq | Japonsko | Obnovitelné zdroje | PwC Global Top 100 Companies | TRIPS | Skupina Colt CZ Group SE | Krizový fond | Růst cen v EU | Josef Síkela | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Inflace v únoru | Analytická a výzkumná společnost | Tereza Hrtúsová | Technologické firmy | xStation5 | Američané | Závislosti na Číně | Počet pracovních míst | Celosvětová poptávka | Vonovia | Ministři financí | Akcie americké internetové společnosti | Ekonomika Francie | Walmart | INSEE | Bankovky | UNCTAD | Spojenci Ukrajiny | Manfred Weber | Purdue Pharma | Zelené dluhopisy EU | Německá energetická společnost | Čínská společnost | Kongo | Koronavirus | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Joe Biden | Black Knight | Pravidla EU | Pandemická paralýza | MT4 | Capital Markets | Daňové otázky | Měny&Sazby | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Lídři Evropské unie | Snižování inflace | Dalibor Trojek | Vliv technologií | EU a USA | Logo WTO | Arbitráž | Mobilní aplikace | Pandemie covidu | Burze | Právo | Surové ropy | Útok na Ukrajinu | Nejnižší cena | Michail Mišustin | NÚKIB | Sociální síť Instagram | Česká republika | ČR | Nejnovější údaje | Výhled poptávky po ropě | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Snížení úroků | Vice | Brexitové dohody | Jiří Tyleček | Rozpočet | Růst cen plynu | Jozef Síkela | Statistika | Investiční plány | Statistický úřad | NAFTA | ERM-2 | Unijní ministři | Opce | Portugalsko | Belt and Road | Kobalt | Partnerství | Analytici | Horší časy | Ruský plyn | USD/CZK | Viceprezident | Mezinárodní organizace práce | Zadlužení | Argentina | Kazachstán | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vlastnictví | Organizace Severoatlantické smlouvy | Boeing (BA.US) | Equity | Italský premiér Giuseppe Conte | Snižování úrokových sazeb | Ruský plynovod | Kartel OPEC | Vyjednávač s EU | Vysoká inflace | Úplný zákaz vývozu | JCPOA | Veřejné investice | Americký podnikatel | Stabilizační mechanismus | Saudi Aramco | Kyrylo Ševčenko | Politické faktory | EQNR | Zemědělství | Salvador | Úvod do mezinárodních vztahů | Zakladatel FXstreet.cz | Sazby ECB | Nejvýraznější propad | Prime | Banka UBS | Peter Altmaier | Ekonomické aktivity v eurozóně | Výroba automobilů | Riziko poklesu cen | Využití záchranného fondu eurozóny | Kontejnerová loď Ever Given | Vývoj na trhu | Charles Michel | Provozní zisk | Americká ministryně financí | Demografické změny | BNP | Portfólia | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Institut ZEW | Hrubý národní důchod | Řetězec | Česká ekonomika | Konsenzus | Arnault | Bulharské měny | VOW1 | Co bude | Barterový obchod | Uzavření transakce | Očekávání trhu | Maďarský forint | Samou | Produkce ropy | Sílící dolar | Indikátor | Hospodářský institut Ifo | Cena benzínu | CNBC | Balík opatření | Zákaz dovozu | BCG | Infografika | Ekologické podmínky | Americká centrální banka (Fed) | Král Salmán | Lídři zemí | Švédsko | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Ruský útok | Vládní koalice | Marketingová komunikace | Výrobce sportovního oblečení | Dotace na elektromobily | Investiční rozhodnutí | Video | Fitch | Aliance | Pšenice | ISM | Dreamliner | Ruská ropa | Vivendi | Domácnosti | Ekonomické sankce | CARA | Světová obchodní organizace (WTO) | Ontario Teachers' Pension Plan | Chorvatsko | LBBW | Největší evropská ekonomika | Americké banky | Akcie automobilky | Holger Schmieding | Rusko dodávky plynu | Dostupná data | Zpřísňováním měnové politiky | Hedge fondy | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Tuzemská inflace | Jihoevropské země | Štěpení | Bankovky a mince | Vývoz z Německa | Soudní dvůr | Německý kancléř | Rakouský kancléř | Americké technologické společnosti | Měnová politika | Boston Consulting Group | Ekonomické následky | Skupina Colt CZ Group | Zastavení výroby | BusinessEurope | Mimořádný summit | Závislost | Přímé zahraniční investice | Agentura MTI | Automobilka Hyundai | EK | Meta Platforms | Alarmující čísla | Francouzský statistický úřad INSEE | Hospodářské podmínky | Napětí mezi USA a Čínou | BofA Securities | Pozornost trhu | Ekonomický institut Ifo | Technology | Agentura Moody's | Bernard Arnault | Technologické inovace | Soudní spor | Rozpočtový schodek | Vojenská pomoc | UniCredit (UCG.IT) | Čínské ministerstvo | Kritéria konvergence | Nové daně | Obavy o poptávku | Centre William Rappard | XTB | Ceny suroviny | Státy a jejich zájmy | Předsednictví EU | Protekcionismus | Aerolinky Lufthansa | Vývoj ceny | Equinor (EQNR.NO) | Bulharsko | Daně ve Spojených státech | Jihokorejská společnost | Míra inflace v Německu | Restrikce | Optimismus | Globální nedostatek čipů | Dovoz ruské ropy | Separatistické regiony | Riziko | Hlavní ekonom | Oživení ekonomik | Krizový plán | Načasování | Uvolnění rezerv | Futures na ropu | Trade | Pákistán | Maďarská centrální banka | Nové energetické technologie | Moskva | Turecké liry | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Pozitivní komentáře | Kwasi Kwarteng | Analytika | SCO | Šéfka EK | Standard Chartered | AAA | Axel Springer | Růst čínské ekonomiky | Amartya Sen | Banka JP Morgan | Nákupy přes internet | Společnost Lufthansa | Regulace trhů s kryptoměnami | Katastrofy | Etiopie | Evropská legislativa | Francouzský prezident | Forexu | Energetická agentura | OX Capital Markets | RNO.FR | Pandemie | OMV | Rozvojové země | Miliardy | Čína | Trader | Special Drawing Rights - SDR | DAX | Expirace | Tajné služby | Dow Jones | Škoda ENYAQ | Údaje americké vlády | Ocenění | Kartel při obchodování | Devizový trh | Kommersant | Omezení produkce OPEC+ | Celkový výsledek | RIA Novosti | Geopolitické zájmy | Počasí | Mluvčí MMF | Prodej vozů | Monetární politika | Obchodování s emisemi ETS | MIFID | Podnik | Deutsche Bank | Ropovody | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Olaf Scholz | Premiér Viktor Orbán | Konečná sazba | Scope | Sony Group | Pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku | Ruský ministr | Oživit ekonomiku | Ekonomové | Evropský systém obchodování | Analytik XTB | Euro forex | Oslabování koruny | Universal Music Group | Emise | News | Koncern | Reliance Industries | CZK/USD | Nabídka ropy | Analytik | Activision Blizzard | Index PMI | Motivace | Barclays | Ekonomické krize | Investiční banka Goldman Sachs | Antimonopolní úřad | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Dodavatelské řetězce | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Nové peníze | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Odklon od fosilních paliv | Bankrot | Konzervativci | Cena kontraktu | Americký HDP | Vestas Wind Systems | Měkká síla a kulturní výměna | Zpomalení růstu | Margrethe Vestagerová | Ranní okénko | Pacifik | Tagesspiegel | Cena plynu pro evropský trh | Zkapalněný zemní plyn | Konflikt v Evropě | Indonésie | Daňový balíček | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Tým FXstreet.cz | Evropská rada | Poptávky po ropě | Volvo Cars | Lockheed Martin (LMT.US) | Půjčovna kryptoměn | Nový Zéland | Společnost Silvergate Capital | Záchranný program | Virus | Výnosy | Vyšší inflace | Nastavení měnové politiky | Wall Street | KKCG | Řízení portfolia | Fúze | Pozice | Fidesz | CNY | Přímý zahraniční investiční kapitál | Cena ruské ropy | Členské státy Evropské unie | Vládní deficit | Kurz bulharské měny | Inflace ve světě | Rychlé ekonomické oživení | TOPIX | Výrobní náklady | Práce | Orsted | Burza v Moskvě | Ruská ekonomika | Dluhopisy EU | Jamal | Korporace | Společnost PwC | Měnový výbor ruské centrální banky | West Texas Intermediate (WTI) | Geopolitické události | WhatsApp | Unijní instituce | CAR | Globální energetická krize | Trumpova vláda | Agentura IEA | G7 | Private equity | I-Trader | Vlády | Sanofi | David Vagenknecht | TUI.DE | Biden | HDP EU | Budoucnost | Spojené arabské emiráty (SAE) | Výhledy | Invaze Ruska | Úspěch | CETA | Peking | 737 MAX | Předsedkyně Evropské komise | Zákon o snížení inflace | LHA.DE | Dánsko | EFTA | RTX.US | Druhá vlna | Hlavní ekonomické události | Fiskální balík | Volkswagen (VOW1.DE) | Bankrot kryptoměnové burzy FTX | Automobilka BMW | Šance | Motor Sič | Mluvčí Kremlu | Bělorusko | Jakub Matis | EuroStoxx50 | Kuvajt | Politici | Hyundai Motor | Bankrot kryptoměnové burzy | Výzkumná společnost | Ministři financí EU | Jerome Powell | Zlepšení nálady | Společnost Sony | Odvětví | Prodej aut | Inflace v eurozóně v červnu | Poradenství | Odborník na ropný trh | Aleš Rod | Země G7 | Finanční situace | Akumulace | Irský premiér | Ukrajinská vláda | Bilance zahraničního obchodu | Mimořádná situace | Chrysler | Dna | Omezení spotřeby plynu | Technologický rozvoj | Riziková prémie | Rozpočtové deficity | Světová turistická organizace | Didi | Základní sazba | EuRoPol Gaz | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Globalizace | Volný obchod | Budoucnost automobilového průmyslu | Kontrakt | Volkswagen | Americká půjčovna kryptoměn | Přehled kurzů | Podniky | USA a Čína | Vývoj ceny ropy Brent | Ruský velvyslanec | Ekonom | USA | Nákup automobilů | HangSeng | Estée Lauder | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | The Information | Zlato | Skupina Colt CZ | Ekonomické prostředí | Rozvojová pomoc | Měnové zóny | Japonský konglomerát | Daň z příjmu | Zastropování cen | Jozo Perić | Záchranný balík | Nasdaq | Dekarbonizace | Budoucnost mezinárodního obchodu | Demokracie a legitimita | Ray Dalio | Společnost Meta | Poptávka v Číně | PMI index | Akcie společnosti GameStop | Mediální podnik | Světová obchodní organizace | Bezemisní ekonomika | ITA | Odhady analytiků | Pravidla regulace | Geopolitické napětí | Zemní plyn (LNG) | Výroby elektromobilů | Měkká síla | Spekulanti | Inflace v USA | Koronavirová nákaza | Silnější kurz dolaru | Mezinárodní vztahy | Používání eura | Nejlepší rating | Evropské společnosti | Boeing 737 Max | Co je to obchod | Dluhopisy řecké vlády | Verizon Communications | ECB Christine Lagardeová | Export z Německa | DoorDash | Vydavatelství Axel Springer | CTBT | Herbert Diess | Zpomalení hospodářského růstu | Nepředvídané události | Nejlepší způsob | Posílení ekonomiky | Belgie | Výrobce baterií | Tržní kapitalizace firmy | Bezpečnost | Státní rozpočty | Průlom | CSG | Společnost Eni | Investment | Embargo na ruskou ropu | Prezident Světové banky (SB) | Omezení cen plynu | Prognóza ECB | Zákaz dovozu ruské ropy | OSN a NATO | Zásobníky | EU a NATO | BCM Begin Capital Markets CY | Organizace pro bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Masivní investice | 100 procent HDP | Řešení krizí | Výraznější pokles | Markets in Crypto Assets | Energetické suroviny | Lufthansa | Šéf euroskupiny | Obchodní dohody | Zadlužení Evropské unie | IMF a OSN | OTC | Daně z mimořádných zisků | Astrazeneca | Premiér Giuseppe Conte | Záporné úrokové sazby | Světové hospodářské podmínky | Florin Citsu | Deficit federální vlády | Kryptoměny | TPP | Zasedání Rady guvernérů | Zbyněk Stanjura | Smlouva o volném obchodu | Výhled domácí ekonomiky | Cenu plynu | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Ekonomické aktivity | Eulerův diagram | Ever Given | Zvyšování úroků | Allianz Trade Dalibor Trojek | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Výrobce elektromobilů Tesla | Světová turistická organizace (UNWTO) | Čistý dluh | Amazon | Contemporary Amperex Technology | Transpacifické partnerství | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Dohled a provádění | Akcie | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Paralýza | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Chudoba | Fundamenty | Evropský průmysl | Ukazatele | Investiční účely | Netflix | Británie | Miliardář | Propad průmyslové výroby | ProSiebenSat.1 Media | Umění | Vladimir Putin | Vývoj cen komodit | Stabilita | Zelená energetika | Zotavení ekonomik | Dopady pandemie | Americká makléřská společnost | Zlepšení | ECB Luis De Guindos | Baker Hughes | ONE | Kadri Simsonová | Švýcaři | Zahraniční forex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky
Člen Rady guvernérů Fedu
Členské státy
Členské státy EU
Členské státy Evropské unie
Členské státy G20
Členské státy IEA
Členské státy Mezinárodního měnového fondu
Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF)
Členské státy OPEC

Následující klíčová slova

Členské země EU
Členské země eurozóny
Členské země Evropské unie
Členské země kartelu OPEC
Členské země SCO
Členské země WTO
Členství Polska v NATO
Členství v ERM
Členství v EU
Členství v NATO
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít