Sobota 01. června 2024 23:21
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost

Globalizace

C:\fakepath\akcie-13052024.png

Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)

13.05.2024 Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.
img

Udeří za oceánem druhá inflační vlna? Investoři musí být ostražití

10.05.2024 Akciové trhy rostou s drobnými výkyvy od podzimu minulého roku. Růst je významně podporován očekáváním, že americká centrální banka změní svou dosavadní politiku a začne snižovat úrokové sazby, což bude pro akcie další výrazný růstový impuls. Je ale blízké snížení sazeb ze strany Fed jasná věc? Stále více to vypadá, že nikoliv.
C:\fakepath\fundament-09052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)

09.05.2024 Článek se zabývá trendy v chování spotřebitelů a jejich vlivem na ekonomiku a investice. Čtenář se dozví o změnách preferencí a vkusu spotřebitelů, sociálních a kulturních vlivech, technologickém pokroku a roli sociálních médií při formování spotřebitelských preferencí. Zohledňuje se také faktory jako ekonomické podmínky, demografie, sociální a kulturní změny, média a psychologické aspekty, které ovlivňují trendy ve spotřebitelském chování.
C:\fakepath\fundament-02052024-uvod-2.png

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)

02.05.2024 Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
img

Vyplatí se prodávat akcie v květnu? Analýza eToro ukazuje, že trhy mají o procento nižší výnosy

25.04.2024 ‘Sell in May and go away’ je jedno z nejznámějších přísloví ve finančním světě a podle analýzy obchodní a investiční platformy eToro je toto rčení dobře podloženo historickými údaji.
C:\fakepath\budoucnost-18042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)

18.04.2024 V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\politika-01042024-uvod.jpg

Geopolitické události – politické změny (3. díl)

01.04.2024 V dnešním článku se podíváme na politické změny a jejich fungování. Budeme hovořit o tom, kdo řídí politické změny a co je ovlivňuje. Nakonec nastíníme, na co si dnes dát pozor a jaké faktory politické změny nejvíce ovlivňují.
C:\fakepath\trader-272910133.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
img

Proč zůstanou peníze drahé? Tři „déčka“, která budou formovat trhy v této dekádě

29.02.2024 Zatímco ČNB již úrokové sazby začala snižovat, hlavní centrální banky v čele s Fedem a ECB zatím vyčkávají na správný moment. Tento cyklus uvolňování měnové politiky bude ale jiný než v minulosti. Za prvé, cesta sazeb dolů bude pozvolnější než směrem nahoru, což je dáno obavou centrálních bank z proinflačních rizik po bezprecedentním inflačním požáru.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
img

EUR/USD: Dolar si vytváří nárazník, který by mohl vést k jeho pádu

22.02.2024 Americký dolar od začátku roku vzrostl vůči hlavním světovým měnám o 2,6 %, což představuje jeho nejlepší výkon od roku 2015. Jestliže na konci roku 2023 byl dolar kvůli holubičímu obratu Federálního rezervního systému a očekávání snížení sazeb o 150 bazických bodů na 4 % téměř odepsán, nyní se nálada na trhu změnila. Silná ekonomika, pokračující spotřebitelské výdaje a akciové indexy blízko rekordních hodnot mají za následek změnu perspektivy. Nabízí se otázka: proč nepokračovat v prodejích EUR/USD?
C:\fakepath\trader-21022024-51-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2024 1) Americký podnikatel a zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos dokončil avizovaný prodej akcií firmy celkem za 8,5 miliardy dolarů (téměř 200 miliard Kč). V úterý to uvedl v povinném hlášení pro regulační orgány. Bezos je podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg aktuálně třetím nejbohatším člověkem na světě s odhadovaným majetkem za 191 miliard dolarů (téměř 4,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\Global3.png

Světový obchod poroste podle analýzy průměrným tempem 2,8 procenta ročně

21.02.2024 Světový obchod se zbožím poroste do roku 2032 průměrným tempem 2,8 procenta ročně, zatímco tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP ve stejném období globálně dosáhne 3,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla společnost Boston Consulting Group (BCG). Nastává tak podle ní zásadní odklon od trendu posledních dvaceti let, který spočíval v tom, že hnacím motorem globalizace je právě obchod.
img

Proč je reklama při Super Bowlu tak drahá a stále dražší? A proč vůbec fotbal, nejen americký přitahuje tolik peněz?

21.02.2024 Cena půlminutového reklamního spotu při letošním finále ligy amerického fotbalu Super Bowl dorovnala loňský historický rekord, když druhý rok v řadě činila sedm milionů dolarů. To odpovídá více než 163 milionům korun. Předloni vyšel ten samý reklamní prostor ještě jen na 6,5 milionu dolarů. Což značí jeho zdražení v porovnání s rokem 2022 o zhruba 7,7 procenta. Inflace v USA však mezi únorem 2022 a prosincem 2023 vykazuje hodnotu 8,1 procenta. Mezi únorem 2023 a prosincem 2023 pak činí zhruba dvě procenta. V reálném vyjádření – tedy v očištění o inflaci – tak byl reklamní čas při Super Bowlu letos levnější než loni i než předloni.
img

Cena reklamy při Super Bowlu letos reálně spadla na úroveň doby covidu, nominálně je ovšem opět rekordně drahá. Za posledních dvacet let zdražila reálně na dvojnásobek, Apple by dnes platil reálně pětkrát tolik, co roku 1984 za svůj legendární spot

12.02.2024 Cena půlminutového reklamního spotu při letošním finále ligy amerického fotbalu Super Bowl dorovnala loňský historický rekord, když druhý rok v řadě činila sedm milionů dolarů. To odpovídá více než 163 milionům korun. Předloni vyšel ten samý reklamní prostor ještě jen na 6,5 milionu dolarů. To značí jeho zdražení v porovnání s rokem 2022 o zhruba 7,7 procenta. Inflace v USA však mezi únorem 2022 a prosincem 2023 vykazuje hodnotu 8,1 procenta. Mezi únorem 2023 a prosincem 2023 pak činí zhruba dvě procenta. V reálném vyjádření – tedy v očištění o inflaci – tak byl reklamní čas při Super Bowlu letos levnější než loni i než předloni.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
img

Centrální bankovnictví pomalu selhává

26.01.2024 „Politika helikoptérových peněz v posledních letech rapidně umazává hranici mezi monetární a fiskální politikou. Výsledkem je tedy následující karikatura: monetární politika pod kontrolou populistů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?

15.01.2024 Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
img

Deflaci a liberalismus nahrazuje inflace a protekcionismus, řekl Pírko na Vyšehradském fóru

19.10.2023 Globální ekonomika se za posledních deset let výrazně posunula od liberalismu k větším státním zásahům ze strany vlád i centrálních bank. Podíl na tom mají protekcionistické a populistické vlády, tisk peněz, demografické proměny, nebo příchod válek, řekl na investiční konferenci Vyšehradské fórum ekonom Štěpán Pírko.
C:\fakepath\trader-19102023-40-zm.jpg

Ekonom: Globální ekonomika se posunula od liberalismu k větším státním zásahům

19.10.2023 Globální ekonomika se za posledních deset let výrazně posunula od liberalismu k větším státním zásahům ze strany vlád i centrálních bank. Podíl na tom mají protekcionistické a populistické vlády, tisk peněz, demografické proměny nebo příchod válek, řekl na investiční konferenci Vyšehradské fórum ekonom investičního fondu Bohemian Empire Štěpán Pírko.
img

10 citátů, které předpověděly současnou inflaci

10.10.2023 Inflace po covidovém rozhazování nebude jen přechodná, inflaci napomáhají zásahy centrálních bank a politiků do ekonomiky, a pokud uměle snižujeme sazby, narušujete hospodářský cyklus, čímž křivíme ekonomiku. To jsou hlavní myšlenky a předpovědi řečníků z minulých ročníků konference Vyšehradské fórum.
C:\fakepath\cnb5.jpg

Ekonomické fórum v ČNB bude hovořit o měnové odluce i aktuálních otázkách

02.10.2023 V budově České národní banky (ČNB) se dnes uskuteční Česko-Slovenské ekonomické fórum, které se bude věnovat rozdělení společné měny i aktuálním ekonomickým otázkám. Fórum je jednou z akcí, které ČNB pořádá u příležitosti 30. výročí vzniku samostatného Česka. Letos takto například uspořádala výstavu o měnové odluce nebo vydala speciální tisícikorunovou bankovku s přetiskem s logem ČNB ke 30 letům existence a motivem dobového kolku z doby měnové odluky.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

BBC: Gallium & germanium: co znamená pro svět další tah Číny ve válce o čipy

11.08.2023 Čína začala zhruba před měsícem omezovat vývoz dvou klíčových materiálů pro polovodičový průmysl s tím, jak přituhuje válka o čipy mezi Pekingem a Spojenými státy, napsal server BBC. Pro export gallia a germania, kovů používaných při výrobě počítačových čipů i vojenského vybavení, z druhé největší ekonomiky světa je na základě nových čínských omezení zapotřebí zvláštních licencí. Čína tak zareagovala na krok Washingtonu, který se pokusil omezit přístup Pekingu k vyspělé technologii pro výrobu mikroprocesorů.
C:\fakepath\Vladimir-Bezdek-15052023.jpg

Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání

15.05.2023 Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
img

Čína ve hře o globální fragmentaci

09.05.2023 Článek se zabývá čínskou strategií, která usiluje o vytváření aliancí a bloků a zároveň se snaží o globalizaci, aby si zajistila přístup na trhy a ke zdrojům. Čína se aktivně snaží uzavírat dvoustranné dohody a regionální ekosystémy, aby rozšířila svou sféru vlivu a pojistila si své postavení.
img

Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma

12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
C:\fakepath\akcie-28032023.png

Kdo má zájem na krachu amerických regionálních bank?

28.03.2023 Už víc než čtrnáct dní zažíváme krizi bankovního sektoru. Tu odstartoval pád banky SVB společně s dvěma ještě menšími kryptobankami. Od té doby planou pochybnosti nad tím, v jaké kondici se nachází celý americký bankovní sektor. Zvedání úrokových sazeb totiž značně ovlivňuje fungování celého sektoru.
img

Mzdy v Česku reálně rekordně padají, přesto za uplynulých 30 let narostly o 141 procent. Proč Česko přesto ekonomicky nedohání Německo a jako to změnit?

05.03.2023 Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR, kterou dnes zveřejnila ČTK. Nabízí se tak otázka, proč i přes tento růst Česko stále nedohání Německo, resp. jeho ekonomickou výkonnost. Před třiceti lety to byla klíčová úvaha doby: za jak dlouho Němce doženeme?
img

Reklama při Super Bowlu je rekordně drahá, za posledních dvacet let zdražila reálně na dvojnásobek. A Apple by dnes platil reálně pětkrát tolik, co roku 1984 za svůj legendární spot

13.02.2023 Cena půlminutového reklamního spotu při letošním finále ligy amerického fotbalu Super Bowl se vyšplhala na rekordních sedm milionů dolarů. To odpovídá více než 155 milionům korun. Loni vyšel ten samý reklamní prostor ještě jen na 6,5 milionu dolarů. To značí jeho meziroční zdražení o zhruba 7,7 procenta. Pokud od této hodnoty ale odečteme inflaci, zdražení je výrazně mírnější.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Creative Dock v Davosu: Krizi pomůžou překonat korporace a technologie

30.01.2023 Velké korporace mohou hrát jednu z hlavních rolí při překonávání geopolitických a makroekonomických krizí. Cestou k udržení konkurenceschopnosti a prosazení na globální úrovni je budování firem a technologických projektů. Na ekonomickém fóru v Davosu to řekl zakladatel společnosti Creative Dock Martin Pejša.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Svět vstupuje do další fáze globalizace, myslí si šéf společnosti SAP

17.01.2023 Svět vstupuje do další fáze globalizace, a pokud jde o technologický sektor, jeho vyhlídky jsou příznivé. Řekl to dnes šéf německé společnosti SAP Christian Klein. Výhled podle něj nijak nekalí ani současné problémy, kdy se zvyšují úrokové sazby a zůstávají narušení dodavatelské řetězce.
C:\fakepath\fxstreet-ing-krpata-1.JPG

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem londýnské ING Petrem Krpatou

17.02.2020 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další zajímavý rozhovor. Tentokrát nám na naše dotazy odpovídal zkušený investiční bankéř Petr Krpata, který pracuje jako ředitel strategie pro měny a úrokové sazby v londýnské ING Bank. Zeptali jsme se ho například, jaké bylo nastoupit do světa tohoto byznysu přesně v období, kdy vypukla globální finanční krize. Nechybí samozřejmě také predikce některých měnových párů pro letošní rok.
img

Nevěřím v zázračný růst Asie

04.06.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankPo svém návratu z Asie už tolik nevěřím v zázračný růst tamní ekonomiky. Během ...
img

Nevěřím v zázračný růst Asie

04.06.2012  Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Po svém návratu z Asie už tolik nevěřím v zázračný růst tamní ekonomiky. ...
Související klíčová slova: Dopravní systém | Eurasia | Meritokracie | Americký bankovní sektor | Barclays Wealth and Investment Management | Vliv HDP | Zpomalení čínské ekonomiky | Obchod a mezinárodní ekonomie | Špatná aktiva | Špatná aktiva finančního sektoru | Mezinárodní kontext | Pumpování peněz | Zprávy a analýzy | Výnosy dluhopisů | Kdo řídí politické změny? | Vliv na vývoz a dovoz | Dlouhé pozice | Klíčový prvek | Geopolitické konflikty | Války | Rozvoj měst | Lithium | Západní země | Modelové portfolio | Kier | Předpovědi a politická rozhodnutí | Vývoj | Sell in May and go away | Co jsou to ekonomické modely? | Češi | Rychlé zisky | Aktuálně investiční příležitosti | Nákupu státních dluhopisů | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Paul Romer | Globální ekonomické trendy | Ekvilibria | EUR | Mezinárodní ekonomie | Spotřebitelské výdaje | Paul Krugman | OBSE | Úroveň inovací | NZD/JPY | Řetězec drogerií a lékáren | Robert E. Lucas Jr. | Klíčový ukazatel | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Hodnota fondového kapitálu | Globální zájmy | Ekonom Štěpán Pírko | Očekávání | Volatilní | Korelace | Historické události | Mezinárodní dohody a organizace | Mezinárodní vliv | EUR/JPY | Analýza hospodářských politik | Rozvoj umělé inteligence | Logistické firmy | Trh práce | Vlastnosti ekonomických modelů | Pro investory | Diverzifikace | Globální spolupráce | Swiss | HONG KONG HSENG | Investice | Strategii pro měny | Výkonný ředitel | Potenciál | Nové technologie | Podnikatelské aktivity | Důchodové komise | Přesnost | Technologie blockchain | Chování | Výrobní podniky | Etnické rozdíly | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Zvýšení vládních podpor | Nicholas Stern | Stabilita koruny | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | Riziko politických a environmentálních událostí | Rozvoj chytrých telefonů | Ministr financí | Pumpování peněz do ekonomiky | Experti | Stav běžného účtu | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Rekord | Nezávislost | FTSE250 | Co jsou technologické inovace? | FTSE MIB | Dopad na existující odvětví | Úložka | Globální konkurence | Blockchain a kryptoměny | Graf nabídky | Poptávka a dynamika trhu | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Reality | Goldman Sachs | Americký akciový trh | Chování trhu | Komercializace | Severoevropská dohoda | Solidarita | Zdroje informací | Mocenské struktury | Typy ekonomických modelů | Opatrný optimismus | FRANCE CAC-40 | Demografie | Americké podniky | Konflikty a spory | Výnos | Příležitosti a rizika | Střední ekonomická třída | Starší populace | IHNED | Tisk peněz | Asijské akcie | Fungování finančních trhů | USMCA | Vzdělávání | Ekosystémy pro inovace | Sociální hnutí a technologie | Mezinárodní konkurenceschopnost | ESG | Faktor udržitelnosti | Politické a mezinárodní události | Investiční portfolio | Milton Friedman | Rizika a nedostatky | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Inflace a deflace | Psychologie spotřebitelů | Regulace a politická opatření | Posílení | Budoucí trendy | Způsob obchodování | AI | Kdo řídí technologické inovace? | Online obchodování | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Nové léky | JPY | Polovodiče | Výhled Saxo | Identifikace růstových odvětví | Dovednosti a vzdělání | Peníze | Sociální vliv | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Úmluva o zákazu chemických zbraní | ČNB Eva Zamrazilová | Perspektivy technologických inovací | Hlavní centrální banky | FTSE 100 | Evropské firmy | Fundraising | Služby | Velké problémy | Největší světové ekonomiky | Investovaná částka | Americké ekonomiky | Saxo Bank | Pařížská dohoda | Oblasti tradingu | Investiční strategie | Komplexní rámec | FinTech | Mikroekonomické modely | Agent-based | Občané | Technická analýza | Brexit | GBP/JPY | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Plány | Prodávat akcie | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Viceguvernér ČNB | Růst trhu | Investiční analytik | Ceny elektřiny | Endeavour | Obchod a mezinárodní ekonomika | Akciový výhled | Klimatické změny | Deficity a přebytky | Too Big to Fail | Broker | Proražení | Posílení koruny | Sociální sítě | ČSOB | Export | Změna klimatu | Krize a konflikty | Vliv na rozhodování | Cenové tlaky | Sociální hnutí | SICAV v Česku | Vliv na zdravotnictví | Snižování sazeb v USA | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | Vliv inflace | Pověst | Trendy v chování spotřebitelů | Šok | Energetické zdroje | Rozvahy Fedu | Nasdaq Composite | Výkon | Ekonomická aktivita | Regulace | Unie | Dovoz | Zprávy o trhu | Měnový fond | Nikkei | Tichomoří | Forma SICAV | Vyšší střední ekonomická třída | Rychlý vývoj | Vklady | Rozvojová spolupráce | Zasedání FOMC | Produkty a služby | Kapitál | Válka na Ukrajině | Investing.com | Investovat do vzdělání | GBP/USD | Vliv na akciové trhy | Vysoká úroveň inovací | Vyšší náklady | Investovat | Dovednosti | Myšlení | Index FTSE MIB | Top pick | Jeffrey Sachs | Ekonomická situace | Vyšší úrokové sazby | Stratégové | Co má na to vliv? | Ekonom Štěpán Křeček | Globální ekonomiky | Portfolio | Světová finanční krize | Zpřísňování měnové politiky | Světový obchod | Regulatory technology | Finanční instituce | Prezident | Pád banky SVB | EUR/CZK | Investoři | Základní kapitál | Fungování | Výnosy z amerických dluhopisů | Nejistoty | Situace kolem koronaviru | Boom | Investiční | Easing | Přidaná hodnota | Jeff Bezos | Média | Obchodní napětí | Peníze uložené | Snížení nákladů | MSCI Emerging Markets | Inflace | Bez rizika | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Environmentální a sociální změny | SPAIN IBEX | Mezinárodní organizace a smlouvy | Směnné kurzy | Nabídka | Environmental, Social and Governance | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Bank of England | Zdravotní péče | Řetězec drogerií | Roboti | Aegon | Pád banky | Čínské hospodářství | Čínské banky | US NASDAQ COMPOSITE | Zpráva | Kolísání cen | Analýzy | Vliv na ekonomiku | Ekonomické dopady | Válka | Americký S&P 500 | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Rozpočtová politika | Poradenská společnost | Migrace | Oslabení USD | Hrubý domácí produkt (HDP) | Akcie a dluhopisy | Management | Bloomberg | Kreativita | Implikace | Davos | Půjčka | GBP | Obchodní ředitel | Potenciální rizika | Nové příležitosti | First Republic Bank | Graf nabídky a poptávky | Tržní kapitalizace | Mnoho peněz | Vývoj akcií | Konflikty | Dobré výsledky | Rozhodnutí centrálních bank | Akcionáři | Emoce | Warren Buffett | S&P | Pandemie COVID | Dotace | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Rizika a příležitosti | Obchodování a investice | Zprávy | Obchodování | Legislativa | Broker Trust | Meta | Reálné mzdy | Evropské akcie | UBS | Fenomén | Fungování trhů | Digitální ekonomiky | CANADA TSX | Covid | Bydlení | Zpomalující inflace | Deflace | Monitorování | Tržní podmínky | Globální finanční systém | CZ | Růst inflace | Udržitelnost | Míra | Analýza trhů | Globální ekonomická integrace | Praha | Recyklace | Depozitní sazby | Hong Kong | Sazby centrálních bank | Hospodářské cykly | Ekosystémy | JDE | Hedgeové fondy | Technická recese | Investice do cenných papírů | Finanční technologie | Odpovědnost a udržitelnost | Firmy | Zadlužování | Hodnota kapitálu | Růst zadlužení | Koruna | Investment management | Makroekonomie | Úprava státního příspěvku | Nástroj | Výsledky | Pokles HDP | Inflační tlaky | Ekonomie a globální bezpečnost | TIM | Propad | Ruská invaze | Údaje | Fundamentální analýza | Výkonnost | Obchodní války | Golden Gate | SVB Financial | Institucionální trading | BHS | Snižování sazeb | Objem | Klíč k budoucnosti | Emise skleníkových plynů | Obavy z recese | Třetí pilíř | Federální rezervní systém | MFN | Klima | Pojišťovny | Historické údaje | Graf | Letecká společnost Easyjet | Letní měsíce | Národní měny | Vývoz zlata | RMB | Koncové ceny elektřiny | Dlouhodobý výhled | Hrubý domácí produkt | První peníze | Důchod | Snížit emise | Blízký východ | Redmond Wong | Investování v Číně | Investice do technologií | Pár EUR/USD | Vliv měnové politiky | Mírové mise | Deficit | Environmentální udržitelnost | Reakce trhu | Patenty | Právní normy | London School of Economics | Ústup inflace | Bankéř | Reshoring | Jak fungují mezinárodní dohody | OECD | Lukáš Kovanda | Finanční krize | Evropa | Změny na trhu | Obchodování a investování | Beta | Ukrajina | McAfee | Specialista na online obchodování | Dopady na ekonomiku | Česká koruna | Platby a převody | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Peněžní prostředky | Investiční společnost | Zbytečné regulace | Ekonomické ukazatele | Vládní intervence | Mexiko | Obhospodařovatel | Thajsko | Politická ekonomika | Odvětví v ekonomice | Christopher Dembik | Naše ekonomika | Snížení daní | Instituce | Akciový index | Vysoké poplatky | Internet věcí | Důvěra spotřebitelů | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Reklama při Super Bowlu | FKI | BBC | Pozornost | Světový obchod se zbožím | Země EU | Oldřich Rejnuš | Výdělky | Neočekávané události | Akcie Amazonu | Změna spotřebitelských preferencí | Kanada | S&P 500 | Obchodovat | Výhody globalizace | Trh | Komise | Vydělávání peněz | Války na Ukrajině | ProCent | Výkyvy | Výrazný růst | Kybernetické hrozby | Fed | Korekce | Globální problémy | Miroslav Singer | Nové trhy | Buffett | Boháč | Nejistota | First Republic | Vietnam | Konkurenceschopnost | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | German DAX | Keynes | ANO | Náklady na půjčky | UK FTSE 100 | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Vládní dluhopisy | Aktéři | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Spotřebitelská inflace | Sell | Michal Valentík | Federální rezervní banka | KOREA KOSPI | Devizové intervence | Panelové diskuze | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Deficit nabídky | Prosperity | ILO | Vývoz zlata ze Švýcarska | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Ekonomie | Makroekonomika | Krach | Aktuální ekonomická témata | Dohoda Severoatlantické aliance | Super Bowl | Oslabení globalizace | Centrální banka | Životní prostředí | Globalizace a dodavatelské řetězce | Obchodní spory | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Opatření | Finanční ředitelka | QE | GERMAN DAX | Podnikatelé | Energetický sektor | Investice do projektů | ING | Společnosti | Celebrity | Teorie Johna Maynarda Keynese | Mezinárodní spolupráce | Obchodní rozhodnutí | Zahraniční investice | Apple | Startupy a ekosystémy pro inovace | Peter Siks | Spoluzakladatel | Ruská invaze na Ukrajinu | Fiskální udržitelnost | Škoda | Úspory | CZK | Prvky prognózování | Reuters | Základní pojmy | Mezinárodní podpora | Ekonomická třída | Inovační potenciál | Správně vypracované prognózy | Zpomalení globální ekonomiky | Elektromobily | Americký dolar | Chartered Financial Analyst | Politické a legislativní faktory | Situace | Steen Jakobsen | Evropská unie (EU) | Zakladatel | Předseda | Změny pracovních míst a dovedností | Růstový potenciál | Finanční systém | Nízká korelace | Hlavní ekonom Saxo Bank | Metody analýzy | Splácení dluhu | Růstový impuls | Lidé z IT prostředí | Výnosy z investic | Jak funguje nabídka a poptávka? | Top trade | Negativní dopad | Změny v energetickém odvětví | AVANT investiční společnost | Evropská unie | Cenové trendy | Ekonomiky | Fundamentální analýza akciových trhů | Rychlý růst | Tržby | Evropské banky | Libra | Otevření Číny | Makro | Poptávka a nabídka | Růst mezd | Centrální banky | Dopad na ekonomiku | Změny životního stylu | Životní úroveň | Snížení sazeb | Západní firmy | Analýza trhu | Financovat | Příprava | Odvětví vzdělávání | Digitální banky | Pohyby na trhu | Ztráta | BRICS | Nadnárodní vlivy | FDIC | Nejlepší investice | Deglobalizace | US WILSHIRE SMALL CAP | Rizika | Úroky | Refinitiv | Pohyb trhu | Přenos | Kurzy | Plodiny | Vliv technologických inovací na ekonomiku | Viceguvernérka ČNB | Cena | Investiční banky | Fond | Předstihové ukazatele | Dopady pandemie covidu | MSCI Asia Pacific | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Ceny akcií | Profesor Oldřich Rejnuš | Politické rozhodnutí | Daňová podpora | Čínská ekonomika | Proroctví | Ceny | Krize biodiverzity | Technologie | Energetická krize | ČNB | Michael Porter | Vliv pandemie | Změna režimu | Zajímavé příležitosti | Mispricing | Směrovost | Investujeme | Ekonomické fórum | Pokles | Finance | Investice a financování | Globální investoři | Jak fungují technologické inovace? | Politická opatření | Investiční portfolia | Co se vyplatí sledovat? | Pravidla a dohody | Petr Krpata | Výhled na EUR/USD | EU | Server BBC | Inovativní hnací motory | Velké korporace | Důvěryhodnost | Růst počtu začínajících podniků | Dluhopisy | Množství peněz | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Růst ceny | Investor | BHS Timur Barotov | Daně | Saxo | Měnové intervence | Investment Management | Rozvoj kryptoměn | Octopus Renewables Infrastructure Trust | Sport | Potravinářství | Zprávy z trhů | Výzkum a vývoj | Pohledávky | Dopad na hospodářství | Chování EUR/USD | Spekulativní investice | Zisky | Hlavní výzvy prognózování v USA | ERA | Baterie | Payback | Důležité aspekty růstových odvětví | Doporučení | Globální ekonomika | Organizace spojených národů | Poptávka | NPT | Cena zlata | Na co si dát v dnešní době pozor? | Trinity Bank | Investiční trendy letošního roku | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Průběh obchodu | Rovnováha na trhu | Ekonomika sdílení | Historické momenty | Růst HDP | Asset management | MSCI World | ITALY FTSE MIB | Financování | Zvýšení inflace | IoT | Invaze | Maynard Keynes | Historické maximum | Americké akciové trhy | NZD | Dynamika trhu | Analýzy trhu | Pilíře fundamentu | Peer-to-peer | Robert Solow | Reverzní formace | Daňový úřad | Růst produktivity | Koncentrace | Zvýšení rizika | Keynesiánské modely | Přesun výroby | Klouzavý průměr | Evropské země | Český ekonom | Antarktická smlouva | Průměrná mzda | Mali | Správce fondu | Amazon Jeff Bezos | Průměrná mzda v ČR | Robotika a automatizace | Charlie Munger | Uzbekistán | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Taktický long | Společenské změny | Kapitálové trhy | Podnikání | Miliardy korun | John Maynard Keynes | Změny klimatu | Pokladniční poukázky | HDP | Poradenské firmy | ROCE | DSGE modely | Pracovní síla | Poptávka po kovech | Problémy | Saúdská Arábie | Ekonom Vladimír Pikora | Know-how | OCI | Bankéři | Firma | Anticyklický charakter | Členské státy | Faktory ovlivňující politické změny | Náročný proces prognózovaní | Marže | Diskont | Bill Gates | Sociální nespokojenost | Vliv na rozvoj měst | Recenze | Zprostředkovatelé | Struktura | Snížení úrokových sazeb v USA | Technologický vývoj | Investice amerických firem | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Dodávky zemního plynu | Ekosystém | Národní zájmy | Přizpůsobovat se | Peněžní zásoba | BMO Capital Markets | Světová ekonomika | Vývoj měn | Korporátní dluhopisy | SAP | Hlavní prvky prognózování | FX | Rozhodování | Kurz | Emise akcií | Dolar | Paul Samuelson | Regulace a právní normy | BH Securities | Hodnoty měny | Euro | Byznys | Makroekonomické faktory | Cykly | Prognózování a Spojené státy | Oběhová ekonomika | Akciový trh | Měď | Proinflační | Spolupráce s akademickým sektorem | AUD | Regulace a politická řešení | Spolupráce a přístup na trhy | Obchod | JP Morgan | Počet obyvatel | Ohlédnutí | Dodávky ropy | Predikce | Zdanění | Ukončení války na Ukrajině | Legitimita vlády | Zahraniční kapitál | Otevření ekonomik | Inovace | Hospodářství | MIB | Společnost Endeavour Mining | Globální finanční krize | Investiční podmínky | Přenesení výroby | Spojené státy | Ekonomické teorie | Organizace spojených národů (OSN) | Christian Klein | Cenové stability | Credit Suisse | Regulace trhů | Portfolia | MarketResearch.com | Vývoz | Gate | Recese | Stratég Saxo Bank | Dostatečný kapitál | Vztahy s komunitami | ASML | Vzdělávání a odborná příprava | Stimul | Digitalizace | Růstový trend | Štěpán Křeček | Frank | Politické riziko | Matěj Široký | Transparentní | Silicon Valley | Investiční firmy | Vláda Spojených států | Cap | Bankovní sektor | | Vystoupení z EU | Závislost na Číně | Ceny energií | Americké indexy | Politická nejistota | Nové obchodní příležitosti | Základní sazby | Autoprůmysl | Prognózovaní | Technologický sektor | OSN | Světové produkce | Investice do infrastruktury | Odpovědnost | Plánování | Blockchain | Předpovědi | Nepřímé inovace | Silicon Valley Bank | Tržní příležitosti | Světové ekonomiky | Členské země | Oslabení | Trend | Střadatelé | Dění na trhu | Pokles sazeb | Online recenze | Politické události | Pokles akciových trhů | Energetika | MMF | Soukromý sektor | Hospodářský cyklus | Společnost eToro | JAPAN NIKKEI 225 | Prohlášení | Převody peněz | Úsilí | KOSPI | Indexy | Citi | Přesun výroby z Evropy | Odborníci | Hospodářské krize | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Akciová společnost | Nálada na trhu | Průmysl | Bolest | Tempo růstu | Regulační orgány | Podnikatel | Josef Šíma | Tritax EuroBox GBP | Výrobní závody | Bankovnictví | Zlepšení kvality života | EasyJet | Creative Dock | ETF | Výrobci automobilů | Talent | Rovnovážné hodnoty | Akciové trhy | Materiály | Hospodářské soutěže | Přístup na trhy | Long | WHO | Rally | Reálná ekonomika | KBC | Střední třída | Spokojenost | Dlouhodobý úspěch | Hry | Mezinárodní dohody | Aktiva | Fundamentální analýzy | Citát | Strategické plány | Růst zaměstnanosti | Analytik Pavel Ryba | Kultura | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční kapitál | Výnosy z dluhopisů | Nejlepší výsledky | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Sankce | Obchodní operace | SP500 | Zvedání úrokových sazeb | Fiskální politiky | Tradingový portál | Zdravotnictví | BMO | Kdo to řídí | Technologický pokrok | Mezinárodní sankce | Brazílie | Politika centrálních bank | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Mezinárodní ekonomika | The University of Manchester | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Majetek | Přírodní katastrofy | Automatizace | Řetězce | Online obchodování a investice | Šéf společnosti | Investiční fondy | Silná konkurence | Růst úrokových sazeb | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | Hospodářské recese | Gallium | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Kognitivní psychologie | Ben Laidler | Komunikace | Tier 1 | Spoření na důchod | Kreativita a inovace | Poplatky | Velká Británie | Zahraniční politika | Další vývoj | Objemy obchodů | Česko-Slovenské ekonomické fórum | Nálada | Pád rovnovážné hodnoty | Geopolitická rizika | Indie | Měnové páry | Cíle | Vývoj akcií First Republic Bank | Měnové politiky | SVB | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Ekonomika | Živobytí | WTO | Dobrá zpráva | Nespokojenost | Kybernetická bezpečnost | Zhodnocení | Globální trh | Výhled | Auta | Komerční banky | Timur Barotov | Investiční prostředí | Prognózování v USA | Specializované dohody | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Vlastní bydlení | Ceny dováženého zboží | Tradeři | Zaměstnanci | Finanční trhy | Mispricing na trzích | Podnikání a inovace | Ekonomické trendy | Bankovní účty | Expanze | Makroekonomické analýzy | Znovuotevření ekonomiky | Zvýšení produktivity | Fondy | Soupeření | Měnové unie | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Renminbi | Dopady pandemie covidu-19 | Nikkei 225 | Politická rozhodnutí | Spread | Analýza poptávky na trhu | Rizika a výzvy | Krize | Easyjet | Paul Tudor Jones | Zajišťování | Analýza akciových trhů | Investing | Portál FXstreet.cz | Tightening | IMF | Hlavní pilíře fundamentu | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Guvernér ČNB | CEO | Pozitivní očekávání | Algoritmy | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Nový cyklus | Dialog | Ředitelka | Zajímavé investiční příležitosti | České vlády | Letecká společnost | Rozvoj | Rozhovor | Dlouhá pozice | Transakce | Nabídka a poptávka | Měny | Volby | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Payback energetických investic | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Pandemie covidu-19 | Cykličnost | Měna | Finanční sektor | Úrokové sazby | Sazby | Historie | MSCI | USD | Walgreens | Banky | Mining | Miliardy dolarů | Politická stabilita | Investiční bankéř | Růstové vyhlídky | Endeavour Mining | Kdo řídí mezinárodní dohody | ASEAN | Stav ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | US S&P 500 | Platformy | Rusko | Politické změny | Miliardy USD | Provozní marže | Reálné úrokové sazby | Cloudové služby | Vliv politických změn na ekonomiku | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Peter Garnry | Pracovní síly | Vyšší úroveň | Development | Jim Rogers | Úbytek | Ropy | Sociální média | Singapur | SICAV | Výdaje | Ztráty | Společnost | Udržitelné inovace | SWISS SMI | Ukončení války | Wincanton | Fondy kvalifikovaných investorů | Mark Carney | Lehman Brothers | Munger | Rozšíření | Příliv investic | Kier Group | Umělé inteligence | Britské měny | Internetové bankovnictví | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Vliv úrokových sazeb | Komodity | Duševní vlastnictví | Růst | Dopad na finanční trhy | Ekologické události | Příjmy | Udržení cenové stability | Centrální bankéři | ČTK | Zajištění | Obchodování na trhu | Obchodní podmínky | Ekonomický rozvoj | Index | Hlavní americké indexy | Eva Zamrazilová | Bohatství | Obchodní vztahy | Úročení | Jižní Korea | Uhlí | Ekonom Juraj Karpiš | Význam vzdělávání | Hlavní investiční analytik | S&P Dow Jones Indices | Valuace | Obchod s Ruskem | Největší ekonomiky | Česká investiční společnost | Kolo jednání | Investovat peníze | Dílčí ekonomické ukazatele | Lidé z IT | Řešení sporů | Záchranný plán | Udržitelné investice | O žebrácké holi | Trading | Tudor Jones | Americká vláda | Pověst značky | Zahraniční intervence | Faktory ovlivňující obchod | Horentní sumy | Geopolitické dění | Velké recese | Vliv obchodu | Investiční platformy | Pracovní den | Dlouhodobé trendy | Kjótský protokol | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Ekonomická témata | Penzijní společnost České pojišťovny | Pracovní trh | Rozdělení Československa | Strategie pro měny | Samolibost | Země Perského zálivu | Anticyklické investice | Vliv krizových situací | Strukturální faktory | Náročný proces | FOMC | Analytické nástroje | Krizové řízení | Investování | Přeshraniční obchod | Celkový stav ekonomiky | Forma SICAV v Česku | Agent-based modely | Analýza | Fungování společnosti | Mezinárodní konflikty | Internet věcí (IoT) | Stav hospodářství | Faktory ovlivňující trendy v chování spotřebitelů | Důležitost správných prognóz | Doporučený zdroj | Americké vlády | Investice ve Spojených státech | Rozšíření perspektivy technologických inovací | Boston Consulting Group (BCG) | Kondice ekonomiky | Vztahy s komunitou | Monetární politika centrálních bank | Měnový pár | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | Byznys model | Sociální osvěta | Penzijní společnost | Kontroverze a výzvy | Výzvy globalizace | Posílení libry | Pracovní místa | Spektrum aktiv | Testování a zlepšování | Přední český ekonom | Biotechnologie | Rozpočtové deficity a přebytky | Vliv trendů ve spotřebitelském chování na ekonomiku | Dramatický dopad | Garance | Pavel Ryba | Ovlivňování | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | Guvernér | Vysoké sazby | Nakládání s aktivy | Politická situace | Reakce trhů | Mzda | Akciové indexy | Zákon o investičních společnostech | Výpočetní inteligence | Měnové trendy | Banka | Lidské chování | Navýšení úrokových sazeb | 5G | KBC Asset Management | Rychlý růst zaměstnanosti | Finanční pomoc | Historický kontext | FTSE | Centrální bankovnictví | Úvěrové podmínky | Sociální nepokoje | Průzkum | Ekonomický vývoj | Sebenaplňující se proroctví | Insolvence | Společenské trendy | Vývoj trhu | Období stagflace | Investiční horizont | Znárodnění | Změny pracovních míst | Viceguvernérka | Instrumenty | Velká změna | Vliv nezaměstnanosti | Návratnost | Řízení a rozvoj společnosti | ECB | Bohemian Empire | Evropské společenství | Vyhlídky | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | Koncové ceny | NATO | R&D | Obnovitelné zdroje energie | Důvěra investorů | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | Profesor Josef Šíma | Volby a demokratické procesy | Zdroje energie | HDP eurozóny | Prognózovaní a jeho význam | Ekonomické podmínky | Americká centrální banka | Bankovní krach | Změny v potravinářství | Televize CNBC | Spoření | Bitcoin | Automobilky | Asie | Mzda v ČR | Vydělat peníze | Jak fungují růstová odvětví | Institucionální stabilita | Měnové odluky | CTA | FDI | Short | AUD/JPY | Přehled | Podpora | Investiční apetit | Kontext | Překážky | Nemovitosti | Prodej akcií | FXstreet.cz | Spot | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Náhoda | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Úrokové sazby Fedu | Japonsko | Obnovitelné zdroje | Globální ekonomické vyhlídky | Obchodní výsledky | TRIPS | Znalost | Ekonomické cykly | Závislosti na Číně | Oblečení | Počet pracovních míst | Úrokové sazby centrálních bank | Tisknutí peněz | Geopolitické faktory | Aktiva finančního sektoru | Inovativní řešení | Capital Markets | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | Aspekty růstových odvětví | Prudký růst inflace | Mobilní aplikace | Vypracované prognózy | FTSE 250 | AVANT | Sociální a kulturní vliv | Dosáhnout úspěchu | ČR | Hotovost | Vice | Rozpočet | Rozvoj společnosti | Startupy a ekosystémy | Environmentální trendy | NAFTA | Ekonomický model | Partnerství | Analytici | Pojišťovnictví | Mezinárodní organizace práce | Zadlužení | Kazachstán | Vlastnictví | Equity | Vysoká inflace | Dopad na centrální banku | Americký podnikatel | Sledování ekonomických ukazatelů | MarketResearch | Politické faktory | Zemědělství | Výzvy a rizika | Prime | Porušování lidských práv | Udržitelné financování | Ekonomická nerovnost | Demografické změny | Nižší růst | Práce s pohledávkami | Portfólia | Řetězec | Kulturní vliv | Co bude | Psychologické faktory | Regtech | Očekávání trhu | Rovnovážné modely | Hospodářské podmínky | Andrew McAfee | Trh práce v USA | Charakteristiky růstových odvětví | Problém nerealizovatelných ztrát | P2P | Demokratické procesy | CNBC | Býčí trh | ING Bank | Cenové výkyvy | BCG | Rizika a nejistota | Aktivum | Eurozóna | Proces prognózovaní | Ekonomické vyhlídky | Regulace a legislativa | Investiční rozhodnutí | Aliance | Finanční prostředky | Levice | Psychologie | Domácnosti | Světová obchodní organizace (WTO) | Spolehlivost | Joseph Schumpeter | FXstreet | Chartered Financial Analyst (CFA) | Interpretace | Měnová politika | Boston Consulting Group | Emerging markets | Závislost | Přímé zahraniční investice | Neoklasické modely | Makroekonomické modely | Meta Platforms | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | Průměrná úložka | Nedostatky | Technology | Technologické inovace | Politické nepokoje | Centre William Rappard | UK FTSE 250 | Protekcionismus | Silné emoce | Koš | Ekonomické modely | Boston Consulting | Metody analýzy trhu | Optimismus | Riziko | Geopolitické zájmy | Hlavní ekonom | Juraj Karpiš | Environmental, Social and Governance (ESG) | Načasování | Trade | Štěpán Pírko | Spořit a investovat | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Axel Springer | Vyšehradské fórum | Inflační očekávání | Návrat k normálu | Katastrofy | Etoro | Forexu | Objem vkladů | Pandemie | Miliardy | Čína | DAX | IBEX | Dow Jones | Sociální a environmentální trendy | Vliv na trhy práce | Demografické trendy | Zákon o investičních společnostech a fondech | Faktory ovlivňující technologické inovace | Fiskální politika | Fáze globalizace | Počasí | Soběstačnost | Monetární politika | Vladimír Bezděk | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Globální dostupnost | Politické a regulační změny | Ceny kovů | Embarga a sankce | Akcie bank | Změny na trhu práce | Politické reakce | Blahobyt | Ekonomové | Data z pracovního trhu | Emise | Analytik | Motivace | Barclays | Souvislost s hospodářskými změnami | Zajímavý rozhovor | Erik Brynjolfsson | Dodavatelské řetězce | Umělá inteligence (AI) | Kvantitativní utahování | Nové peníze | Bankrot | Výzva | Luxusní auta | Zpomalení růstu | Fondy zaměřené na pohledávky | Ekonomické prognózy | Indonésie | Poskytování úvěrů | Tým FXstreet.cz | Velké investice | Stagflace | Transparentnost a odpovědnost | Tritax EuroBox | Walgreens Boots Alliance | Gallium & germanium | Regulační rámec | Makroekonomická analýza | ČNB Miroslav Singer | Výnosy | Vyšší inflace | Lidstvo | Pozice | Soukromé společnosti | Přímý zahraniční investiční kapitál | Zpracovatelský průmysl | Výrobní náklady | Výhody | Práce | Mezinárodní události | Ekonomické modely a prognózy | Korporace | Geopolitické události | Ekonomická recese | CAR | Private equity | Životní styl | Vlády | Obavy z ekonomických dopadů | Budoucnost | Quantitative Easing | Aktuální situace | Typický investor | Rostoucí příjmy | Úspěch | Významný dopad | Jak vydělat peníze | EFTA | Aspekty týkající se trendů v chování spotřebitelů | Ekonomické fórum v ČNB | Řešení odpadního vodního hospodářství | Sankce vůči Rusku | Co to ovlivňuje? | Šance | Ekonomický růst | Quantitative tightening | Jakub Matis | Akciový stratég | Eurasia Group | Politici | Potenciál zisku | Jerome Powell | Teroristické útoky | Dislokovaný trh | Odvětví | Sazby Fedu | Impulzy | Daniel Kahneman | Robert E. Lucas | Měny s vysokým výnosem | Cykličnost ekonomiky | Technologický rozvoj | Výpočetní ekonomické modely | Sláva | Rozpočtové deficity | Média a veřejné mínění | Noví investoři | DSGE | Vlna investic | Volný obchod | Obchodní příležitosti | Kurz GBP | Podniky | Ekonom | Inovace v zemědělství | Rizika a etické otázky | USA | Germanium | Obchodní válka | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Zlato | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | Jak vydělat | Ekonomické prostředí | SAP Christian Klein | Rozvojová pomoc | Fundamenty britské měny | Zpomalování inflace | Geopolitika | Nasdaq | Dekarbonizace | Jan Frait | Budoucnost mezinárodního obchodu | Demokracie a legitimita | Ray Dalio | Příprava na krizi | Světová obchodní organizace | Historické data | Závislost na americkém dolaru | Psychologické aspekty | Měkká síla | Tudor | Inflace v USA | Řízení růstových odvětví | Mezinárodní vztahy | Likvidity na trhu | AUSTRALIA ASX200 | Co je to obchod | CFA | Stochastic | Nejvyšší výnosy | Balkán | CTBT | Dow Jones Indices | Nepředvídané události | Omezení exportu | Řešení problémů | Inflační vlna | Růstové sektory | Bezpečnost | Odborná příprava | Největší bankovní krach | Investiční trendy | Událost roku | Investment | Organizace pro bezpečnost | Masivní investice | IOT | Obchodní dohody | Globální obchod | Realitní sektor | Jak fungují trendy spotřebitelského chování? | Čistá úroková marže | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Světové hospodářské podmínky | Mariana Mazzucato | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | TPP | Vytváření nových odvětví | Smlouva o volném obchodu | Ekonomické aktivity | Eulerův diagram | Rychlost | Zvýšený zájem | Amazon | Transpacifické partnerství | Mzdy | Dohled a provádění | Zakladatel fondu | Akcie | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Ekonomické nerovnosti | Fundamenty | Ukazatele | Británie | Umělá inteligence | Administrátor | Stabilita | Výnos dluhopisů | Vývoj technologií | Nearshoring | Chování spotřebitelů | Mzdy v Česku | Urbanizace | Dopady pandemie | Zlepšení | Budoucí úspěch | ONE | Regulační změny | SPOT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

GLOBAL INCOME TRADE
Global Industry Classification Standard
Global Infrastructure Partners
Global Insight
Global Intergold
Global Investment
Global Investment Summit
Global IPO Trends
Globality Wealth
Globalix

Následující klíčová slova

Globalizace a dodavatelské řetězce
Globalizace ekonomiky
Globalizace trhů
Global Logic Crypto Investment
Global macro
Global Macro Trading
Global Marketing Online
Global Marketing Online Limited
Global Markets
GlobalMarkets
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít