Sobota 01. června 2024 21:58
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost

Výnosy z dluhopisů

C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Fidelity International: Asijské akcie v éře dividend

23.04.2024 Čína, Japonsko a Jižní Korea zintenzivnily snahu dotlačit podniky k vyšším dividendám a zpětným odkupům akcií. Asie je pro investory už dlouho především příběhem růstu, mohou tak vládní reformy uvolnit hodnotu dividendových akcií v tomto regionu?
img

Do čeho investovat v době války?

22.04.2024 Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná kvantifikace nemožná. Geopolitické události se ze své podstaty pojí s nejistotou a mají širší paletu neznámých důsledků.
img

Ranní komentář: Inflace v USA nechce poslouchat, trhy přesto drží

11.04.2024 Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace, která překvapila vyšším než očekávaným růstem. To přispělo k okamžité korekci na akciích, z nichž nejvíce se pod tlak dostaly hlavně akcie v real estate sektoru. Rostly naopak výnosy z dluhopisů a dařilo se také dolaru. Dnes se dočkáme dalšího zajímavého makra z USA v podobě výsledků PPI. Pozor také na zasedání ECB, která by měla dnes sazby ponechat znovu beze změny.
img

Euro se odráží na základě očekávání vývoje sazeb na pozadí prudkého propadu v průmyslu. Přehled EUR/USD

19.03.2024 V lednu průmyslová výroba v eurozóně prudce poklesla o 3,2 %, zatímco meziročně se produkce snížila o 6,7 %, přičemž oba ukazatele dopadly mnohem hůře, než se předpokládalo. Největší evropská ekonomika již možná sklouzla do recese, neboť průmyslová výroba poklesla o více než 5 %. Pokles Německa táhne dolů celou eurozónu, což znamená, že pokud s sebou dříve Německo táhlo celý blok nahoru, nyní je tomu naopak.
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
img

Ranný komentář: Dolar a výnosy amerických dluhopisů pokračují v růstu, Čína nadále podporuje akcie, výsledky EL, MCD a PLTR

06.02.2024 Nálada na trzích po včerejšku zůstává stabilizovaná. Po nedávném zasedání Federálního rezervního systému a komentářích J. Powella a jeho kolegů pokračuje v růstu americký dolar a postupně rostou také výnosy z dluhopisů. Velkým tématem zůstává také situace v Číně, kde se tamní vláda dál snaží stabilizovat situaci na akciovém trhu. Na trhu v USA se mezitím investoři zaměřují hlavně na nově příchozí korporátní data, z nichž včera zaujaly například výsledky společností Palantir, McDonald's nebo kosmetické společnosti Esteé Lauder. Dnešek přinese výsledky společností Spotify, Ford, Snap nebo Enphase Energy.
img

Listopadové výnosy z dluhopisů přinesly dramatickou změnu. Poklesly na 7,1 %

22.01.2024 Výnosy korporátních dluhopisů otočily trend. Zatímco v září činil vážený průměrný výnos podnikových dluhopisů ještě 8,6 %, v říjnu se už začal hlásit mírný obrat, když výnos klesl na 7,9 % a v listopadu se propad potvrdil, když výnosy klesly na pouhých 7,1 %. Na nižších hodnotách jsme byli naposledy v dubnu 2022. Vyplývá to z údajů srovnávače, který provozuje největší a nejlépe hodnocený dluhopisový portál v České republice Dluhopisomat.
img

Očekávání pro rok 2024: Klíčem jsou sazby a recese (?)

18.12.2023 Rok 2023 byl pro finanční trhy zajímavým rokem. Dlouho očekávaná recese se ještě pořád nedostavila a úrokové sazby dál rostly. Všude zavládlo nadšení kolem AI a do hledáčku se dostaly zlato a ropa. S příchodem roku 2024 se hlavní otázky točí kolem toho, zda v novém roce konečně přijde recese a co budou muset v takovém případě dělat centrální banky. Když k tomu připočteme rostoucí makropolitickou nejistotu v souvislosti s nekončícími konflikty na Ukrajině a v Gaze i nejrůznějšími volbami, například v USA a v Británii, vypadá to, že se v roce 2024 může stát na finančních trzích v podstatě cokoli.
img

Ranní komentář: Trhy věří ve snižování sazeb. Zlato na novém rekordu, bitcoin nad 41 tisíc dolarů

04.12.2023 Pokles výnosů a perspektiva možného uvolnění měnové politiky nadále pomáhají téměř všem finančním aktivům. Výnosy z dluhopisů klesají, akcie rostou a daří se i zlatu, které dosáhlo nového historického maxima. Silný růst zaznamenávají i téměř všechny kryptoměny. Bitcoin překročil hranici 41 tisíc dolarů a ethereum se vyšplhalo nad 2,2 tisíce dolarů. Nový týden bude na nové fundamenty spíše chudší, takže současný sentiment na trzích by mohl přetrvat. Důležité budou snad jen páteční statistiky z amerického trhu práce, které jsou tradičně jedním z klíčových faktorů pro další vývoj měnové politiky.
img

COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí

23.11.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
img

Ranní komentář: Další solidní makro z USA, S&P500 nad $4 500 a Target po výsledcích +17 %

16.11.2023 Akciové indexy si své zisky z minulých týdnů drží a včera je dokázaly ještě mírně navýšit. I včera jsme se dočkali několika makrodat, která dokázala příjemně překvapit a podpořit spekulace na soft landing. Zaujaly hlavně výsledky PPI, nebo lepší než očekávané výsledky amerických maloobchodních prodejů. Výnosy z dluhopisů včera opět mírně rostly a společně s nimi začal své dřívější ztráty likvidovat americký dolar. Pod tlakem naopak i nadále zůstávají ceny ropy.
img

Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat

06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
img

Čas (znovu) se zamyslet nad dluhopisy

23.10.2023 Už dlouhou dobu nebyly dluhopisy něčím, co by chtěl investor ve svém portfoliu. V období extrémně nízkých úrokových sazeb byly i výnosy z dluhopisů mimořádně nízké. Ale v posledních dvou letech se situace dramaticky změnila. Výnosy z desetiletých německých vládních dluhopisů se od října 2021 do chvíle vzniku tohoto článku vyšplhaly ze záporných čísel na 2,6 %. Ve Spojených státech se výnosy desetiletých vládních dluhopisů vyšvihly z 1,5 % na 4,3 %.
img

Akcie: Vyšší cena kapitálu začíná bolet

19.10.2023 Boj proti inflaci zvýšil cenu kapitálu na úroveň, kdy se začaly otevírat trhliny ve světové ekonomice. Zároveň dochází k obratu amerického fiskálního cyklu, což může v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami dostat ekonomiku do stavu lehké stagflace. To bude špatné pro cyklické akcie a v takovém případě ponesou nejvyšší riziko akcie spojené s AI. Vyšší cena kapitálu také jasně ukázala křehkost zelené transformace, a to bude patrně i největší katalyzátor snížení úrokových sazeb hned po oslabující ekonomice, protože k rychlé dekarbonizaci může dojít jen v prostředí nízkých úrokových sazeb.
img

Týden na trzích: Indexům se urputnost Fedu příliš nelíbí

25.09.2023 Akcie mají za sebou jeden z nejhorších týdnů v letošním roce. Samotný měsíc září je prozatím nejhorším měsícem a dostál své pověsti sezónně nehorší měsíce. Máme však před sebou ještě jeden týden, kdy se může trh otočit, ale největším nepřítelem jsou opět rostoucí výnosy z dluhopisů. Jejich růst se zdá být nezastavitelný, stejně jako růst amerického dolaru. Právě ve chvíli, kdy výnosy klesnout, začnou růst akciové trhy, které však za sebou mají výrazný růst od začátku roku. Nejohroženější tak zůstávají technologické akcie s menší kapitalizací. Ekonomický růst mezitím podporuje v dalším růstu ropu, která je na cestě na 100 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: Fed překvapil výhledem pro sazby, US výnosy na 17letém maximu

21.09.2023 Americká centrální banka včera ponechala sazby beze změny. Svým rozhodnutím nikoho nepřekvapila, ale překvapivý byl rozhodně výhled pro sazby na roky 2024 a 2025. V tom totiž Fed očekává, že by měly být sazby vyšší o půl procenta oproti posledním projekcím z letošního června. Fed navíc pozitivně upravil výhled pro HDP a nezaměstnanost. Akcie na nové projekce reagovaly negativně, zatímco výnosy z dluhopisů poskočily výše. Dnes zasedá Bank of England, od které trh čeká zvýšení sazeb o 25bp.
img

Živé vysílání: Wall Street Open 7.9.2023

07.09.2023 Akciové trhy se začátkem měsíce vydaly na nižší úrovně, zatímco výnosy z dluhopisů a americký dolar pokračují v masivním růstu. Září je zatím na cestě splnit svou sezónní pověst, kdy se jedná o nejhorší měsíc z pohledu výkonnosti akcií. Přichází však také novinky z korporátního světa, které propadu pomáhají a vzhledem k aktuálním valuacím může být zaděláno na větší korekci k srpnovým minimům.
img

Fidelity International: Návrat poměru 60 ku 40?

01.09.2023 Historicky negativní korelace mezi dluhopisy a akciemi, která byla během Covidu narušena, naznačuje obnovení a oživuje představy o tom, jak má vypadat tradiční portfolio 60 na 40.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open s Martinem Jakubcem

31.08.2023 Akciovým trhů se daří navazovat na zisky, které korigují mírné ztráty z průběhu měsíce srpna. Výnosy z dluhopisů zůstávají vysoko, ale trh nabízí dost zajímavých příležitostí i na dalších aktivech. V dnešním vysílání se podíváme na nejnovější dynamiky na trhu, makro zprávy a zhodnotíme další vývoj na jednotlivých aktivech.
C:\fakepath\trader-18082023-42-zm.jpg

Evropské akcie klesly kvůli obavám o čínskou ekonomiku nejníže za šest týdnů

18.08.2023 Evropské akcie klesly nejníže za šest týdnů. Dolů je stlačily akcie finančnických a zdravotních firem. Investoři si dělají starosti, nakolik poroste čínská ekonomika, a mají obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou delší dobu vysoké. Pod tlak akcie dostávají i rostoucí výnosy z dluhopisů.
C:\fakepath\trader-16082023-38-zm.png

Forex: Koruna mírně posílila k euru a oslabila k dolaru

16.08.2023 Česká měna dnes mírně posílila k euru a oslabila k dolaru. Vůči euru zpevnila k 17:00 oproti předchozímu závěru o dva haléře na 24,09 EUR/CZK a k dolaru si pohoršila o šest haléřů na 22,08 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Chile jako první z rozvojových trhů začalo snižovat úrokové sazby. Budou následovat další země včetně těch v Evropě?

07.08.2023 Chile oznámilo nečekaně razantní snížení úrokových sazeb. Stává se tak prvním rozvojovým trhem, který v současném cyklu začal s jejich uvolňováním. Tento krok může být katalyzátorem, který odstartuje rozsáhlejší uvolňování úrokových sazeb napříč rozvojovými ekonomikami. Právě ty totiž v minulosti zpřísnily sazby velmi rychle, aby tím stihly dostat rostoucí inflaci pod kontrolu. K Chile se tak nyní možná přidají další země Latinské Ameriky i rozvíjející se trhy v Evropě. Naopak rozvojové země v Asii mohou v tomto ohledu zaostávat. Úrokové sazby se v této oblasti nezvyšovaly tak agresivně a tamní rozvojové trhy tím pádem nemají nyní tak velký manévrovací prostor. Celá situace může zvýšit atraktivitu akcií rozvojových trhů i obligací v tamních měnách.
img

Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma

12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Ranní komentář: Americká inflace stále vysoká, situace ve finančním sektoru se uklidňuje

15.03.2023 Situace na akciových trzích se včera postupně stabilizovala. Bankovní tituly začaly opět růst a společně s nimi se začaly zvyšovat také výnosy z dluhopisů. K jejich růstu částečně přispěly i včerejší výsledky inflace, která sice naplnila většinový konsenzus, i tak ale zůstává nepříjemně vysoko. Jádrová inflace se drží nad 5.5 %, což je stále výše, než úroková sazba americké centrální banky. Dnešek nabídne další americké makro, v čele s výsledky PPI a maloobchodních tržeb.
C:\fakepath\xtb-24022023.png

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB

24.02.2023 Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?
img

Je už „vyvážené“ portfolio 60 % akcií / 40 % dluhopisů minulostí?

20.02.2023 Roky panovala myšlenka, že je vyvážené portfolio věcí minulosti. Nedávný vývoj to však nejspíš změnil.
img

Vyrovnání dluhového stropu USA nabízí riziko i odměnu

24.01.2023 STROP: USA minulý týden dosáhly stropu svého zadlužení ve výši 31,4 bilionu dolarů. Až do léta platí "mimořádná opatření", díky nimž lze získat čas, ale aby USA mohly své dluhy splácet, musí být limit navýšen. Od 60. let minulého století se tak stalo již 68krát, ale rozdělený Kongres vyvolává u mnoha lidí obavy z politického štvaní a chybných odhadů.
img

Technologický sektor je v útlumu, ale ani zdaleka není mimo hru

10.01.2023 NOVÝ ROK: Akciovým trhům dominují sektory IT, komunikací a technologický sektor Consumer Discretionary, které tvoří 43 % akcií v USA a 28 % jinde. V loňském roce se jim dařilo strašně a lepší rok 2023 je pro trhy klíčový. V současné době jejich ziskový výhled vede k oslabení, protože se blíží výsledková sezóna za 4. čtvrtletí, přičemž na obzoru je dvojí rána v podobě návratnosti poptávky po covidové bombě v letech 2020/1 a cyklického zpomalení sektoru s luxusním spotřebním zbožím.
img

S počátkem roku 2023 stoupá zlato jako o závod

09.01.2023 Zlato patří spolu se stříbrem a platinou k několika málo komoditám, které se od počátku nového roku obchodují výš. Nově nalezená odolnost zlata a jeho prosincové momentum se přenesly i do ledna. Investoři totiž hledají zajištění před rokem, který má být podle predikcí pro ostatní třídy aktiv, a to zejména pro akcie, dosti náročný.
C:\fakepath\trader-14122022-42-zm.jpg

Fed podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu

14.12.2022 Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru zmírnila rozsah zvyšování úroků. Základní úrokovou sazbu zvedla o 0,5 procentního bodu do pásma 4,25 až 4,50 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Centrální banka dále snížila výhled tempa růstu americké ekonomiky v příštím roce na 0,5 procenta ze zářijového odhadu 1,2 procenta.
C:\fakepath\USA.jpg

Americká ekonomika v listopadu vytvořila více pracovních míst, než se čekalo

02.12.2022 Americká ekonomika v listopadu vytvořila zhruba 263.000 pracovních míst, což je více, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti v největším hospodářství světa pak zůstala na 3,7 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo práce.
C:\fakepath\trader-04102022-30-zm.jpg

Forex: Euro posiluje k dolaru, výnosy z dluhopisů americké vlády klesají

04.10.2022 Euro dnes posiluje k dolaru, zotavuje se z dvacetiletého minima. Dolar oslabuje ke koši měn, protože výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády oslabují. Reagují na zvýšení úrokových sazeb australskou centrální bankou, které bylo nižší, než se čekalo.
img

Ranní komentář: Utahování měnové politiky postupně zhoršuje výhledy pro akcie i světovou ekonomiku

20.09.2022 Akciové trhy zahájily týden opatrným růstem. Nálada na trzích je i začátkem úterní seance stabilizovaná a obchodníci nadále vyčkávají především na zítřejší seanci, která přinese zasedání americké centrální banky.
img

Ranní komentář: Trh práce v USA stále velmi silný, S&P500 přesto klesá tři týdny v řadě

05.09.2022 Americké indexy zakončily minulý týden ve ztrátě a klesaly už tak více než tři týdny v řadě. Ke korekci přispívají vyšší výnosy z dluhopisů, které si u dvouletých splatností krátce sáhly až na 3.5 %. Páteční seance přinesla velmi zajímavé výsledky z amerického trhu práce, které znovu příjemně překvapily a překonaly konsenzus.
C:\fakepath\eurusd-16082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.8.2022

16.08.2022 Akcie ve Spojených státech na začátku týdne dál posilovaly díky růstovým a technologickým titulům, kterým se podařilo zvrátit počáteční ztráty na trhu způsobené obavami z recese po zveřejnění čínských statistik. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.
img

Duben podílovým fondům příliš nepřál, mírné posílení zaznamenaly pouze nemovitostní fondy, které si připsaly 0,22 %

16.05.2022 Dubnové výsledky Broker Consulting indexu podílových fondů se až na jednu výjimku nesou ve znamení poklesu. Onu výjimku tvoří nemovitostní fondy, které meziměsíčně mírně posílily na 0,22 %. Nejhůře dopadly akciové fondy, které meziměsíčně ztratily -8,11 %. Za aktuálním propadem na akciových trzích stojí především technologické firmy, na které doléhá konflikt na Ukrajině.
img

Ranní komentář: Lockdown už hrozí i v Pekingu, indexy do nového týdne znovu ztrácejí

25.04.2022 Akciové trhy v minulém týdnu opět klesaly. Na vině byla kombinace několika faktorů, jako vysoké výnosy z dluhopisů, nervózní začátek výsledkové sezóny, nebo lockdowny v Číně. Právě Čína zdá se straší investry také dnes ráno, kdy se situace nijak nelepší v Šanghaji, zatímco lockdown začíná vůbec poprvé hrozit také v čínském hlavním městě Pekingu.
img

Nedělní prezidentské volby ve Francii - jaký dopad na trhy a EU můžeme čekat?

20.04.2022 Marine Le Penová, vůdkyně populisticko-šovinistického Národního shromáždění, v neděli pravděpodobně prohraje s Emmanuelem Macronem ve francouzských prezidentských volbách. To by byla pro mnohé úleva, ale toto pravděpodobné vítězství Macrona by nemělo zastírat skutečnost, že politická umírněnost je ve Francii na ústupu. Zásadní budou průzkumy veřejného mínění, které přijdou po prezidentské debatě (dnes večer). Nebylo by to poprvé, kdy by došlo k překvapení. Už v případě Brexitu jsme byli svědky "šokového" výsledku.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %

19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.
C:\fakepath\trader-12042022-23-zm.jpeg

Forex: Koruna dnes opět stagnovala k euru i dolaru na 24,44 EUR/CZK a 22,43 USD/CZK

12.04.2022 Koruna dál stagnuje k oběma hlavním světovým měnám. Dnes v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 24,44 EUR/CZK a 22,43 USD/CZK. Jsou to stejné úrovně jako při pondělním závěru.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Swingový výhled 9. týden 2022

07.03.2022 Válka na Ukrajině pokračuje a i když si všichni přejeme, aby tato tragická událost okamžitě skončila, tak podle vyjádření ruských představitelů to bohužel vypadá spíš na to, že se válka protáhne na delší dobu. Investoři na tento vývoj reagovali výprodejem rizikových aktiv, kam patří také česká koruna. Ztrácí akciové indexy a zejména DAX byl pod silným tlakem. Silně naopak posilují komodity jako je ropa, zlato, ale třeba také uhlí.
img

Projev Powella dopadá na výnosy z dluhopisů

02.03.2022 Powellovo projev před Kongresem skončilo. Šéf FEDu naznačuje, že očekává zvýšení sazeb do dvou týdnů a další zvýšení v letošním roce, ale vzhledem k situaci na Ukrajině zůstane Fed opatrný. Neutrální úroková sazba se podle něj pohybuje v rozmezí 2-2,5 %, ale současná situace může vyžadovat růst nad tuto hranici. Powell dříve řekl, že nevylučuje zvýšení o 50 bp, ale zvýšení o 25 bp je stále pravděpodobnější a oprávněnější.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina plánuje válečné dluhopisy na financování ozbrojených sil

01.03.2022 Ukrajinská vláda plánuje od dnešního dne začít prodávat dluhopisy, kterými bude platit své ozbrojené síly bránící zemi před ruskou invazí. Oznámení přichází po silném propadu cen stávajících ukrajinských státních dluhopisů, uvedl ve své zprávě server BBC. Cena jednoho dluhopisu se splatností jeden rok bude 1000 ukrajinských hřiven (750 Kč), úroková sazba bude stanovena v aukci.
C:\fakepath\burza-11022022.jpg

Evropské akcie dnes oslabily, mají ale za sebou letošní první růstový týden

11.02.2022 Evropské akcie dnes kvůli ztrátám technologických titulů oslabily. Díky dobré výsledkové sezoně a vysokým cenám surovin ale mají za sebou letošní první růstový týden. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 0,6 procenta, za týden je ale v plusu 1,6 procenta, což je jeho nejlepší výsledek od konce prosince.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: S počátkem roku posílily všechny podílové fondy s výjimkou dluhopisových, které ztratily -0,50 %. Nejvýše vyšplhaly komoditní fondy, a to až na 4,23 %

10.02.2022 První měsíc letošního roku byl příznivý ke všem kategoriím fondů dlouhodobě sledovaným Broker Consulting Indexem podílových fondů. Jedinou výjimku tvoří dluhopisové fondy, které meziměsíčně ztratily -0,50 %. Naopak nejvíce přál leden komoditním fondům, které si připsaly 4,23 %. Akciové fondy posílily na 3,93 % a v kladných číslech zakončily měsíc i fondy nemovitostní a fondy peněžního trhu, které si připsaly 0,60 %, resp. 0,83 %.
img

Ranní komentář: Zvýšená nervozita z trhů zatím nemizí, dnes zasedá Fed

26.01.2022 Nálada na trzích byla i včera viditelně nervózní a americké indexy úterní seanci znovu zakončily v červených číslech. S&P500 klesl o 1.22 % a technologický Nasdaq pak o 2.28 %. Výnosy z dluhopisů přitom byly i nadále stabilní a ani korporátní data u řady společností včera nebyla vůbec špatná.
img

Kryptoměny klesají uprostřed globálního výprodeje růstových a technologických aktiv

24.01.2022 Hodnota bitcoinu (BTC) je nyní na cenovém minimu od června 2020. Bitcoin se propadl o zhruba 50 % ze svého historického maxima (ATH) z listopadu 2021, kdy byla cena bitcoinu víc než 69 000 amerických dolarů.
C:\fakepath\trader-21012022-29-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, klesají výnosy z dluhopisů americké vlády

21.01.2022 Dolar dnes oslabuje, klesly výnosy z dluhopisů americké vlády. Investoři vyhlížejí zasedání americké centrální banky (Fed), které se uskuteční příští týden. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 18:30 SEČ vykazoval pokles o 0,2 procenta na 95,60 bodu.
img

BREAKING: Stříbro klesá o více než 3 %

23.11.2021 Stříbro prohloubilo ztráty a kleslo dnes pod psychologickou úroveň $24,00 za unci. Jedná se o nejnižší úroveň od začátku měsíce. Drahé kovy reagují negativně na sílící americký dolar, který dosahuje na čerstvá 16 měsíční maxima a výnosy z dluhopisů se blíží měsíčním maximům. Opětovné jmenování Powella do čela Fedu je pro obchodníky signálem pokračování plánů na utahování měnové politiky, které se na drahých kovech obvykle projevuje negativně.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Ranní komentář: Akcie korigují dřívější ztráty, výnosy dál rostou

08.10.2021 Akcie za sebou mají další úspěšnou seanci. Indexy v USA včera přidaly procento, v Evropě rostly ještě o něco více. Vůbec nejvíce se ale včera dařilo hlavně čínských technologickým titulům, které povzbudilo v růstu znovuotevření čínských burz, na kterých se několik dnů kvůli svátku neobchodovalo. K pozitivnímu sentimentu na trzích pomohly zprávy z Washingtonu, kde se demokraté s republikány dohodli na krátkodobém navýšení dluhového stropu, kterým se podařilo odsunout případný default Spojených států až na začátek prosince.
img

Ranní komentář: Fed začne s omezováním QE už brzy, sazby by mohly růst už příští rok

23.09.2021 Americká centrální banka včera ponechala sazby i kvantitativní uvolňování podle očekávání beze změny. J. Powell uvedl, že by mírné omezení v nákupech dluhopisů mohlo začít už brzy. Přesný termín stanoven nebyl, ale trh dále počítá s listopadem. Nákupy by pak mohly skončit už v polovině roku 2022, přičemž podle výhledu Fedu pro sazby existuje docela vysoká šance na to, že by sazby mohly růst v tom samém roce. S jejich růstem v roce 2022 totiž počítá polovina členů FOMC.
img

Komoditní trauma: FOMC vzal reflačnímu obchodování vítr z plachet

22.06.2021 Výbor FOMC minulý týden snížil riziko možného nástupu pádivé inflace, když navzdory očekáváním oznámil, že urychlí zpřísňování své politiky. Tím sebral vítr z plachet reflačnímu obchodování a vyslal komoditní sektor na cestu k jedné z největších týdenních ztrát od loňského března, kdy trhy na počátku pandemie zachvátila panika. Také čínské úřady se dál snažily přibrzdit inflaci omezením spekulací a hromadění komodit. Třetím nepříznivým vlivem pak byl silnější dolar, který dosáhl vůči měnovému koši dvouměsíčního maxima.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
C:\fakepath\forex-14052021.jpg

Forex analýza: CHF/JPY a EUR/JPY a GBP/CAD

14.05.2021 Měny se zápornými úrokovými sazbami i dlouhodobými výnosy z dluhopisů se musejí vypořádat s konkurencí rostoucích dolarových výnosů. Euro, japonský jen i švýcarský frank slibují zhodnocení okolo 0 % na 10 let dopředu, naopak americký dolar nabízí přes 1,6 %. Jak si ale vedou tyto nízkoúročené „bezpečné přístavy“ mezi sebou?
C:\fakepath\eurusd-04052021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.5.2021

04.05.2021 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Index technologického trhu Nasdaq oslabil. Přispěl k tomu pokles některých velkých technologických firem a rotace do akcií podniků, jimž se daří v době ekonomického růstu, a do akcií, u kterých se předpokládá posílení po otevření ekonomiky.
C:\fakepath\FX-3.jpg

Forex: Dolar oslabuje, přispěla k tomu zpráva o vývoji zpracovatelského průmyslu v USA

03.05.2021 Dolar dnes klesá ke koši měn. Výnosy z dluhopisů americké vlády oslabují. Americkou měnu též nepříznivě ovlivnila statistika vývoje aktivity zpracovatelského průmyslu USA.
C:\fakepath\top-28042021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes většinou v zelených číslech. Z makrodat se investoři v polovině týdne zaměřili na japonské maloobchodní tržby a australskou inflaci.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

🔝US100 dosáhl na historické maximum❗

13.04.2021 Výnosy z dluhopisů po zveřejnění inflačních dat klesají, přestože výsledek překonal odhady. USD klesá a naopak zlato a akcie dostaly růstový impuls. Index CPI vzrostl meziročně o 2,6 %. Fed cíluje spotřebitelskou inflaci na 2 %, ale centrální banka počítá s dočasně vyšším růstem cen. Důvodem je nízká srovnávací základna z minulého roku. Index NASDAQ (US100) dosáhl na historické maximum v blízkosti 14 000 bodů. Na grafu vidíme pokračování inverzní formace Hlava a ramena. Býčí cíl leží na úrovni 127,3 Fibo retracementu. Nejbližší support se nachází na 13 750 bodech.
C:\fakepath\FX-2.jpeg

Forex: Americký dolar oslabuje, indexy S&P 500 a Dow Jones vystoupaly na rekordy

05.04.2021 Dolar dnes oslabuje ke koši měn. Akciové indexy S&P 500 a Dow Jones mezitím vystoupaly na rekordy. Investoři čekají na další katalyzátory vývoje, napsala agentura Reuters.
img

MACRO: Prodeje nových domů v USA v únoru propadly

23.03.2021 Americké prodeje nových domů klesly v únoru o 18,2 % na sezónně očištěných 775 tisíc po pozitivně revidovaných 948 tisíc v lednu. Analytici očekávali vzestup o 875 tisíc. Jedná se o nejhorší výsledek za posledních 9 měsíců. Číslo však zahrnuje zhoršení v souvislosti se zimní bouří v Texasu a nepřízní počasí v dalších státech, kde se business na čas takřka zastavil.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.3.2021)

23.03.2021 Konec týdny byl opět výrazně ovlivněn vývoje na dluhopisovém trhu, kde opět rostly výnosy a tentokrát držely pod tlakem akciových index Dow Jones a S&P 500. Situace na dluhopisovém trhu se zdá být začátkem týdne mnohem klidnější a indexy by mohly korigovat, zatímco americký dolar si zatím drží většinu zisků.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.3.2021)

22.03.2021 Konec týdny byl opět výrazně ovlivněn vývoje na dluhopisovém trhu, kde opět rostly výnosy a tentokrát držely pod tlakem akciových index Dow Jones a S&P 500. Situace na dluhopisovém trhu se zdá být začátkem týdne mnohem klidnější a indexy by mohly korigovat, zatímco americký dolar si zatím drží většinu zisků.
img

PX vzrostl nejrychleji za poslední 3 týdny, CEZ (CEZ1.CZ) a Erste (RBAG.CZ) se utrhly ze řetězu

18.03.2021 Pražská burza dnes navázala na pozitivní dění v Německu a dalších indexech v západní Evropě. Na Wall Street však není situace nijak růžová. Po včerejším zasedání Fedu vzrostly výnosy z dluhopisů, což se opět nejvýrazněji projevilo na technologických titulech.
img

PX předvedl další růst, MONETA (MONET.CZ) nejvyšší závěr za poslední rok

10.03.2021 Finanční trhy dnes pozitivně reagují na závěrečné schvalování fiskálního stimulu ve výši $1,9 bilionu v americké Sněmovně reprezentantů. Zároveň odpolední inflační data z USA naznačila, že alespoň prozatím nepřichází výrazný cenový růst, takže výnosy z dluhopisů nemají příliš důvodů v pokračování rally. V plusu se krátce před závěrem obchoduje německý DAX a také indexy na Wall Street.
C:\\fakepath\\eurusd-10032021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.3.2021

10.03.2021 Americké akcie včera posílily, nejvýrazněji index Nasdaq. Ukazatel technologického trhu vykázal nejvyšší denní procentní růst od 4. listopadu. Výnosy z dluhopisů americké vlády klesly, pozornost investorů se vrátila k akciím technologických společností. Akcie Tesly stouply bezmála o pětinu.
C:\\fakepath\\FX3.jpg

Forex: Dolar oslabuje, výnosy z dluhopisů vlády USA se stabilizovaly

09.03.2021 Americký dolar dnes oslabil, klesl z tříapůlměsíčního maxima. Výnosy z dluhopisů americké vlády se stabilizovaly, a tak se daří rizikovějším aktivům, například britské libře, australskému či novozélandskému dolaru.
C:\fakepath\graf-04032021-2.png

Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem

04.03.2021 Řadě investorů stále přijde růst výnosů z amerických státních dluhopisů jako přehnané stanovisko pro výprodej na akciích. Přece jen rostoucí výnosy odráží vyšší očekávanou výkonnost americké ekonomiky. Zároveň však jde o zdroj nejistoty pro předražené akciové tituly, jejichž růst stojí na nízkých výpůjčních nákladech, a ty jsou nyní v ohrožení. Začíná také zrychlovat rotace do hodnotových titulů. Byl pondělní růst býčí pastí, nebo je pokles další příležitostí pro nákup?
img

Hledá zlato své dno?

02.03.2021 Zlato od začátku roku ztratilo ze své původní hodnoty necelých 9 % a jeho cena je pod tlakem navzdory stále nejisté situaci ohledně tempa vakcinace, pokračujícím monetárním a fiskálním stimulům a rostoucím inflačním očekáváním. K růstu mu nepomohla ani korekce na akciových trzích. Proč zlato stále klesá a kde by mohlo najít své dno?
img

Korunu oslabuje pandemie, ale také rostoucí výnosy

26.02.2021 Česká koruna tento týden oslabila na páru s eurem až za hranici 26 Kč. Nicméně důvody k takovému oslabení nemůžeme hledat tradičně v ekonomických datech a vývoji pandemie, která bezesporu zhoršila celkový pohled investorů, ale hlavně v kondici ostatních rizikových aktiv, kdy rostoucí sazby zpomalují “hon za výnosy”.
img

Graf dne: SILVER (26.02.2021)

26.02.2021 Stříbro se na rozdíl od zlata během aktuálního růstu výnosů z dluhopisů docela drží. Dlouho se mu dařilo růst a opět otestovat rezistenci na $28,00. Naopak ceny zlata už měly tendenci během posledních týdnů klesat. Poslední prudký růst výnosů však už zanechal šrámy také na stříbru. Existuje dlouhodobá negativní korelace mezi výnosy z dluhopisů a zlatem, ovšem vztah stříbra a výnosů není tak jasný. Nižší investiční využití tohoto hlavně průmyslového kovu (dle poptávky) negativní vztah zamlžuje. Z technického pohledu se nejbližší support nachází na úrovni $26,15. Jedná se o spodní limitu struktury Overbalance, poslední lokální minima a rostoucí trendovou čáru. Dokud nedojde k proražení supportu, tak aktuální pokles můžeme vnímat více jako korekci než změnu trendu.
img

👎 Zlato propadlo pod klíčový support ❗

26.02.2021 Výnosy z dluhopisů pokračují v rychlém vzestupu v reakci na rostoucí sázky obchodníků na růst inflace. Zlato je jednou z hlavních obětí tohoto pohybu. Existuje silně negativní korelace mezi výnosy a cenami zlata. Kov podpíral nějakou dobu support na úrovni $1765, ale rostoucí výnosy znamenaly příliš silný tlak. Ceny se tak pohnuly směrem ke spodní limitě klesajícího kanálu. K jejímu dosažení však stále existuje hodně prostoru. Hlavní horizontální support se nachází až v blízkosti $1680. Stojí za povšimnutí, jak dobře pracují úrovně 50 a 75 LWMA (linear weighted moving average) jako rezistence. Jedná se o další faktor možného pokračování poklesu.
img

Powell podpořil další oslabení na dolaru

24.02.2021 Americký dolar se začátkem týdne prozatím rozhoduje, zda se přiklonit na stranu fundamentu, klesajících akciových trhů nebo komentářů guvernéra amerického FEDu. Ten včera znovu ujistil trhy, že vyšší sazby nejsou na pořadu dne a oddálil i možnost ukončení kvantitativního uvolňování. Dolar však může i přesto ještě zpevnit, k čemuž nahrává lepšící se fundament v USA a stále vysoké výnosy z amerických dluhopisů.
img

BREAKING: Americké indexy se mírně vzpamatovaly po komentáři Powella

23.02.2021 Dle očekávání se guvernér Fedu Powell snažil ve svém vystoupení před Bankovní komisí amerického Senátu uklidnit trhy. Guvernér Powell řekl, že bude s dostatečným předstihem komunikovat jakékoli změny tempa nákupu dluhopisů. Sazby se udrží v blízkosti nuly, než bude dosaženo plné zaměstnanosti a inflace vzroste na 2 % či mírně výše. Momentum růstu ekonomiky po létě výrazně zpomalilo a ekonomika má před sebou ještě dlouhou cestu z pohledu zaměstnanosti a inflačních cílů. Přes růst tempa vakcinace zůstává ekonomické oživení nejisté. Výnosy z dluhopisů po Powellově projevu začaly růst. Třicetileté výnosy vzrostly o 4 bps na 2,21 %. Americké indexy taktéž ukázaly pozitivní reakci. Brzy začnou otázky publika.
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Rostoucí výnosy začínají zpochybňovat sílu akciového trhu

18.02.2021 Od začátku roku na dluhopisovém trhu začaly růst výnosy. Šlo především o důsledek očekávání rychlejšího ekonomického oživení v pozadí dalších fiskálních stimulů, které připravuje americká vláda. Rizika ve světě však velmi rychle klesají a řada investorů se zbavuje bezpečných obligací výměnou za rizikovější aktiva. To způsobuje ještě rychlejší růst výnosů, který ohrožuje akciové trhy. Ty totiž těží právě z extrémně nízkých sazeb.
img

Výnosy z amerických dluhopisů rostou s inflačním očekáváním

08.02.2021 Výnosy z dluhopisů s dlouhodobou splatností jsou ve Spojených státech na nejvyšších úrovních za poslední rok a očekávání fiskálního balíčku Joe Bidena, který podpoří ekonomický růst, zároveň podpoří v růstu inflaci. Krátkodobě lze očekávat poptávku po americkém dolaru a útlum amerického trhu s bydlením.
img

Ranní komentář: Technologie pomohly US indexům na nová maxima

21.01.2021 Středa přinesla na finanční trhy další růstovou seanci a i tentokrát indexy v USA táhly hlavně technologie. Nadsaq rostl o 1.97 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly 1.39 % a 0.83 %. Americké indexy tak opět navyšují svá historická maxima, zatímco výnosy z dluhopisů zůstávají u desetiletých splatností stabilně mírně pod hranicí 1.1 %. Na FX se pod tlak dostal americký dolar, který, hlavně díky pozitivnímu sentimentu na trzích, ztrácel především na rizikovějších měnách (AUD, NZD a CAD). Slabší dolar pak pomáhal cenám drahých kovů, které dokázaly znovu růst.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Kvalitní akcie vynášejí dlouhodobě a platí to i pro rok 2020

04.06.2020 Akcie dosáhly vysoké úrovně zhodnocení, a zvýšily tak pravděpodobnost záporné reálné míry návratnosti v následujícím desetiletí. Výnosy z dluhopisů jsou všeobecně nízké, a tak investoři zoufale hledají aktiva, která jim mohou dlouhodobě vynášet. A právě to už téměř čtyři desítky let dělají kvalitní akcie, a proto vám v dnešním komentáři představujeme 25 kvalitních akciových titulů.
C:\fakepath\graf1.jpg

Co s těmi akciemi?

21.02.2020 Akciový trh působí skálopevně poblíž rekordních maxim a riziko koronaviru a výraznějšího zpomalení globálního růstu ho v podstatě nechává ledově klidným. Valuace jsou však na extrémních úrovních a některé investiční společnosti již začínají přehodnocovat svůj náhled kvůli jistým imbalancím, které můžeme sledovat a hlavně kvůli očekávání poklesu zisků společností kvůli nižší poptávce a narušení dodavatelských řetězů způsobených koronavirem. Důvěra v pokračování býčího trhu a optimismus již překonává úrovně z roku 2007, a ačkoliv časovat trh není vždy nejlepší rozhodnutí, je potřeba být připraven na vše, co by mohlo přijít.
img

Koronavirus ohrožuje poptávku

28.01.2020 Propuknutí epidemie koronaviru v čínském městě Wu-chan ještě prohloubilo nejistotu, která panuje v tomto již tak značně vrtošivém měsíci. Došlo k propadu komodit, jako je měď a ropa, které do značné míry závisejí na čínské poptávce. Obě tak ztratily v podstatě všechno, co dokázaly získat během prosince, kdy oba trhy výrazně posilovaly, protože se pozornost všech upírala na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a omezení produkce ze strany OPEC+.
img

Australské požáry jsou nepříznivým znamením pro HDP, důvěru spotřebitelů i vládu

14.01.2020 Podle klimatologů přinese během nadcházejícího desetiletí oteplení přesahující 1,5 stupně Celsia zvýšené riziko sucha, lesních požárů, hurikánů a epidemií zemědělských škůdců. Zvýšené množství skleníkových plynů v atmosféře snižuje kvalitu potravin a navíc bude mít za následek i nižší produktivitu zemědělství, problémy se zásobováním a bezprecedentní zvyšování globálních cen potravin, což se projeví nejen na rozpočtech domácností, ale i na zdraví populace. Kromě nižší zemědělské produktivity a vyšších cen potravin pak bude lidem po celém světě hrozit, že kvůli přírodním katastrofám přijdou o domov či živobytí. A můžeme očekávat kaskádové efekty, jako je klimatem způsobená migrace, nerovnost, nezaměstnanost a společenské nepokoje.
img

Rok 2019 ve znamení velkého růstu, pro rok 2020 je třeba optimismus tlumit

17.12.2019 Rok 2019 je pro globální finanční trhy velice úspěšný. Přestože dynamika světové ekonomiky pokračuje v mírném zpomalování a je přítomno mnoho rizikových faktorů v čele s obchodní válkou mezi USA a Čínou, Brexitem, a nepokoji v Hong Kongu a Latinské Americe, akciové i dluhopisové investice připisují vysoce nadprůměrné zisky.
img

Komoditní výhled: Zlaté časy pro zlato

09.10.2019 Zářijový útok na největší ropnou rafinerii světa ukázal, jak zranitelné jsou globální dodávky ropy. Navíc by globální fiskální panika, které jsme si zvlášť všímali v našich posledních čtvrtletních vyhlídkách, v nadcházejících měsících mohla být doplněna o slabší dolar. I přes rizika recese poskytne kombinace těchto dvou faktorů podporu zejména drahým kovům i klíčovým americkým zemědělským komoditám.
img

ECB trh s dluhopisy totálně zdeformovala

26.09.2019 Důvěryhodnost Řecka se v očích investorů, kteří se rozhodli investovat do státních dluhopisů, poprvé od finanční krize srovnala s úrovní České republiky. Úrok požadovaný investory za půjčku oběma zemím se srovnal. Poprvé od září roku 2009 totiž nastal okamžik, kdy jsou investoři ochotni půjčit oběma zemím za stejný úrok.
img

Akciový výprodej pokračuje. Na trhu s dluhopisy bijí zvony na poplach

16.08.2019 V pondělí nic nenaznačovalo tomu, jaký týden nás čeká. Indexy Dow Jones a S&P 500 zaznamenaly velmi mírné ztráty, přičemž nefinanční index Nasdaq 100 k začátku obchodovacího týdne lehce posílil. Uklidnění přišlo vhod, zejména po turbulentním konci minulého týdne. Co se týče dalších aktiv, americký dolar v pondělí posiloval, zlato vyklesalo a ropa prudce rostla.
img

Market Alert: Co můžeme dále očekávat na zlatě a stříbře?

14.08.2019 Ceny zlata propadly až o 50 dolarů za unci po zveřejnění rozhodnutí americké administrativy o pozdržení některých cen na importy z Číny. Jedná se o počátek konce výjimečné rally z posledních měsíců? A jak by se mohly poslední události dotknout stříbra, které mezi koncem května a polovinou srpna přidalo pětinu své ceny? Na tyto dva horké trhy se podíváme v dnešní analýze.
C:\fakepath\TOP5-13082019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v minusu, když byly pod tlakem nepokojů v Hongkongu, kvůli kterým byly v pondělí zrušeny stovky letů. Přestože byl provoz letiště dnes obnoven a správkyně Hongkongu Carrie Lamová vyzvala ke klidu, demonstranti hodlají v protestech dále pokračovat.
img

Strach z recese tlačí ceny stříbra prudce vzhůru

13.08.2019 Ceny drahých kovů pokračují v růstu. Stříbro dnes přidává více než 2 % a zlato roste 0,9 %. Zisky přicházejí po úspěšné včerejší seanci a například stříbro jen od konce května vzrostlo už o více než 20 % na nejvyšší úrovně od loňského února. V růstu drahým kovům pomáhá hlavně strach z recese, který tlačí dolů výnosy z dluhopisů.
img

Akcie pokračují v poklesu, Čína vydala report k jednáním o obchodní smlouvě s USA

03.06.2019 Začátek nového týdne nezačal na asijských trzích zrovna pozitivně. Většina z nich pokračovala v poklesu po pátečním prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení nových cel na Mexiko kvůli nelegální migraci. Obchodníci spekulují o povaze posledního výstřelu v obchodních válkách, zda bude mít dlouhého trvání a jestli se podobný typ politiky začne uplatňovat také na další země. Mexický prezident Lopez Obrador se během víkendu snažil uklidnit situaci. Už ve středu se zástupci obou zemí sejdou k bilaterálnímu jednání, které by mohlo situaci rychle vyřešit. Dle Obradorových slov také nehrozí schválení nové obchodní smlouvy USMCA, která by měla nahradit zastaralou smlouvu NAFTA.
img

Klesající výnosy znervózňují akciové investory

29.05.2019 Výnosy z dluhopisů posílají varovný signál o ekonomice, který může být problémem pro akciový trh. Výnosy v květnu výrazně klesly a obavy z eskalace obchodních válek a horší ekonomická data stimulovaly poptávku po bezpečných amerických dluhopisech. Sazby u dluhopisů jsou barometrem budoucích očekávání a poukazují, na co se investoři soustředí. S klesajícími sazbami se výhled pro ekonomiku a akcie výrazně zhoršuje.
img

Market alert: Sníží Fed úrokové sazby?

30.04.2019 Teprve před čtyřmi měsíci zvýšil Fed úrokové sazby a předpokládal jejich další růst v roce 2019. Situace se ovšem na počátku roku dramaticky obrátila a část trhu dokonce čeká, že by americká centrální banka mohla sazby snížit už na středečním zasedání. Co by Fed mohlo donutit, aby sazby skutečně snížil a jak by se na tomto rozhodnutí podepsal silný americký dolar? Právě těmito spojitostmi se zabýváme v dnešní analýze.
Související klíčová slova: Druhá vlna COVID-19 | Počet nakažených koronavirem | Wells Fargo Securities | Hlava a ramena | Výnosy dluhopisů | ChatGPT | Pravděpodobné výsledky | Zásoby zemního plynu | Jmenování Powella | Zvyšování cen | Směnný kurz | Dlouhé pozice | Pád libry | Opětovný pokles | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Lithium | Vývoj | Obchodní platformy | TD Securities | Klíčové problémy | Panevropský index | Hlavní trendy | Globální růst | Aktuality z komoditních trhů | Zpráva WASDE | EUR | Kryptoaktiva | P/E poměr | Standard & Poor's | Analytik Joe Manimbo | Cíle měnové politiky | Roche | Surová ropa | Dnešní obchodování | GLE.FR | Itálie | McDonald's | Pokles akcií | Stoxx | CBDC | Česká vláda | Očekávání | Volatilní | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | La Repubblica | Analýza | Nikl | Index eura | Chile | Ruská centrální banka | Novo | EUR/JPY | Význam inovací a výzkumu | Vliv pandemií | Logistické firmy | Trh práce | Pro investory | Diverzifikace | Rozpočtová pravidla | Aramco | P/B | Investice | DXY | Spotřebitelský sektor | Potenciál | MACD | FiveThirtyEight | Nové technologie | Support | Globální dluhopisové trhy | Japonské maloobchodní tržby | Nízké sazby | Očekávání úrokových sazeb v USA | Finanční produkty | Akvizice | Česká měna dnes | Náklady na financování | Chování | Fiskální impuls | ADP report | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Webinář | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Dluhopisový fond Pimco | Ceny kakaa | Jaroslav Tupý | Ministr financí | Zdanění firem | Non-fungible token | Futures kontrakt | Skupina Saxo Bank | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Průměrný výnos | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Dění na trzích | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | Market alert | EUR/USD | Call option | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Cena kryptoměny ethereum | Bezpečný přístav | Strach | Cena bitcoinu | Penzijní fondy | Americký akciový trh | Rezistence | Konkurenti | Price Action | Softwarová společnost | Trh s dluhopisy | Benchmark | Rekordní ceny | Facebook | Rostoucí výnosy | Cenné papíry | Equiti Capital | Výnos | Komoditní výhled | Ocelářství | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Pohyby na komoditním trhu | Tvrdé sankce proti Rusku | IHNED | Asijské akcie | Sloučení | Delta | Rizikovost | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Investiční příležitost | Růst sazeb | ESG | Index DOW | Import | Exchange | Alcoa | Milton Friedman | Zpomalující ekonomika | Hluboké recese | Dedolarizace | Turecká měna | Kontrakty | Posílení | AI | Propad cen | Kancléřka Merkelová | Investovaná částka | Online obchodování | AUDUSD | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Výrobní sektor | P/E | Polovodiče | Le Penová | Projekce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Federální rezervní systém (FED) | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Francie | Nákupy aktiv na trhu | Makroobezřetnostní politika | MONET.CZ | Nakupovat akcie | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | Obchodní politika | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Služby | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | ALUMINIUM | Saxo Bank | Investiční strategie | Downside | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Záchranný fond | Ropa WTI | Commodity index | Simon Peters | Standard & Poor's 500 | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní rada ČNB | Vakcinace | Technická analýza | Oslabení jüanu | Akcie MONETA | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vývoj dolarového indexu | Mladší generace | Na burze | Brexit | Chemický průmysl | Plány | Přebytek běžného účtu | Dolar dnes | Trh s nemovitostmi | Pozornost investorů | Burzy | Americké makro | Ceny elektřiny | Total | Globální krize | Analytička Saxo Bank | JDE | Akciový výhled | Odliv kapitálu | Broker | Společnost Siemens | Maďarsko | EURUSD | Cash flow | Proražení | Více peněz | Posílení koruny | Export | Změna klimatu | Americký index S&P 500 | Americký dolar dnes | O2 | Spekulovat | Americká ropa WTI | Béžová kniha | Hyperinflace | WASDE | Širší index S&P 500 | Kapitálové strategie | Pověst | Tržní volatilita | Graf S&P 500 | Energetická společnost | Středoevropské měny | Patria Online | Šok | Varianta delta | Úroková sazba | Riziková averze | Energetické zdroje | Italský premiér | Price-to-Earnings | Trh s ropou | Nasdaq Composite | Regulace | Unie | Dovoz | Britská měna | Nikkei | Uhelné elektrárny | NextEra | Obchodování na finančních trzích | Jmenování Powella do čela Fedu | Nemovitostní fondy | Cenné kovy | Komunikační politika | Alpari | CISCO | Tovární objednávky | Vklady | Data z amerického trhu práce | Čínské úřady | NFP report | Fitch Ratings | Trpělivost | Kapitál | Válka na Ukrajině | Investing.com | Největší firmy | Býčí sentiment | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vnímání rizika | Vládní výdaje | Vybírání zisků | Vyšší náklady | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Mario Draghi | Firemní zisky | Caterpillar | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Světové měny | Pro tradery | Nominální hodnota | Vyšší úrokové sazby | 1 milion | Jaroslav Brychta | Globální ekonomiky | Portfolio | YTD | Nejznámější kryptoměna | Price-to-Earnings Ratio | Finanční instituce | Prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Americký index | Karl Schamotta | Poptávka centrálních bank | Situace na akciových trzích | Euforie | CAC 40 | Formace hlava a ramena | Volatility | Makrodata | Čínští výrobci | Investoři | US výnosy | Výhled Číny | Sója | Výnosy z amerických dluhopisů | Škola obchodování | Nejistoty | Fidelity | Boom | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | Prezident ECB | Média | Peníze uložené | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Investice do dluhopisů | Trump-Kim | Inflace | Tranše | Cena mědi | Zisk | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Přeprodaný trh | Směnné kurzy | Dlouhodobí investoři | Globální akciové trhy | Moderna | Kurz americké měny | Nabídka | Commonwealth Bank | Ochota riskovat | Bank of England | Forward guidance | Uložení peněz | Zdravotní péče | Volatilita na trzích | WTI a Brent | Zápis z posledního zasedání | Bid | Klíčové společnosti | Mimořádná opatření | BP | TRY | Sestupný trend | Ekonomika Číny | Cestovní ruch | EUR/PLN | Zpráva | Recese ve Spojených státech | Výhody a rizika | Analýzy | Ekonomické dopady | Události roku | Prémie | Válka | Česká měna | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Politická nestabilita | Zobchodované objemy | ExxonMobil | Morningstar | Demokraté | Latinskoamerické měny | Janet Yellenová | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Americké akciové burzy | Analytik Purple Trading | Hrubý domácí produkt (HDP) | EUR/GBP | Akcie a dluhopisy | Libra k americkému dolaru | Management | Bloomberg | Skupina OPEC+ | Úrok | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Roche Holding | Les Echos | Agentura Reuters | GBP | Althea Spinozzi | Graf ropy WTI | Bloomberg Grains Index | Technologické tituly | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Vývoj akcií | Třída aktiv | Konflikty | Dobré výsledky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Warren Buffett | S&P | Pandemie COVID | Alert | Německé ceny | Vzdělání | Kupní opce (call option) | Rizika a příležitosti | Obchodování a investice | Zprávy | Dolary | Obchodování | BREAKING | Nadšení | Akciové burzy | Pákový efekt | Narušení dodávek | Ceny stříbra | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Simon Property Group | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Ropné zásoby | České koruny | Evropské akcie | Ceny ropy | ZEW | UBS | Zahraniční investoři | Saxo PrivatBank | Thajsko | Silný růst | Exxon Mobil | Covid | Bydlení | Ruský rubl | Deflace | Tržní podmínky | Růst inflace | Cena ropy brent | Ukrajinské ministerstvo financí | Turecká lira | Investiční banka | Udržitelnost | Míra | PLTR | EURCZK | Praha | Depozitní sazby | Evropský parlament | Hospodářské cykly | Inteligentní investor | TopForex | Index japonského jenu | Hedgeové fondy | Digitální měny | Evropská dluhová krize | Očekávání úrokových sazeb | Odhady trhu | Komodita | Firmy | Australský dolar | Obchodovat | Put opce | Index cen domů | Koruna | Corpay | Technická situace | Výrazný pokles | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | Kurz dolaru | Fundamentální zprávy | Marine Le Penová | Dluhopisové fondy | Veřejné služby | COCOA | Riziko recese | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Propad | Ruská invaze | Údaje | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Akcie Moneta Money Bank | Faktory ovlivňující monetární politiku | Silný dolar | Vakcína | Retracement | Výkonnost | Hodnota měny | Obchodní války | SVB Financial | Očekávání analytiků | OPEC+ | Nejvýraznější ztráty | Snižování sazeb | Objem | Likérka Stock | Reflační obchodování | Energetický trh | Obavy z recese | Sázka | Federální rezervní systém | Bilion | Obchodování s akciemi | Nákup a prodej | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | Carry trade | Pojišťovny | Výsledky společnosti | Index S&P 500 | Korelace s akciemi | Graf | Národní měny | Ekonomická situace | Swingový výhled | Regulátor | Hlavní indexy | Omezené riziko | RMB | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Pfizer | Distribuce | Eurodolar | Devalvace | Deficit | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Pozitivní korelace | Ratingová agentura | Reakce trhu | Zbrojovka | Růst zlata | Stavebnictví | Masivní nákupy | Cenová hladina | Reshoring | Kering | Sazby centrální banky | Institut Ifo | KOMB.CZ | Hypotéky | High | Finanční krize | Přijetí | CI Komodity | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | Index spotřebitelské důvěry | Odchod z EU | Beta | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Specialista na online obchodování | Sójové boby | Turecká centrální banka | Johnson & Johnson | Zpomalování světové ekonomiky | Ekonomické ztráty | Bezpečné útočiště | Česká koruna | Vlna koronaviru | Akcie včera | Maloobchod | Německý PMI | Logistika | Aktuální cena ropy | Investiční společnost | G10 | Earnings | Rostoucí obavy | Brokers | Organizace pro výživu a zemědělství | Dnešní fundamenty | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Výnosy z desetiletých dluhopisů | CHF | ex | Britský FTSE 100 | Běžný účet | Technické analýzy | Silnější dolar | Tweet | Euro dnes | Vstupy | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dnešní aukce | Inflace ve Spojených státech | Akciové výnosy | Nárůst HDP | Ziskové marže | GBPUSD | Tempo očkování | Rakousko | Christopher Dembik | Stříbro | Naše ekonomika | Americký dolarový index | Snížení daní | Instituce | Turecko | Bank of Japan | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Akcie firem | Dluhopisoví investoři | Dividendové akcie | Euro k dolaru | Internet věcí | LNG | Libra vůči dolaru | Důvěra spotřebitelů | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | BBC | Vývoj zlata | Pozornost | Země EU | FRA40 | Do čeho investovat | Telekomunikační společnosti | Marginové požadavky | Kongres | Výdělky | Trojité dno | Vývoj měnového páru USD/JPY | Veřejný sektor | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Index Nasdaq Composite | Kanada | S&P 500 | Medvědi | Zhodnocení kapitálu | Trh s futures | Trh | Komise | Pád rublu | Volná pracovní místa | Války na Ukrajině | Erste Bank | ProCent | Výkyvy | Výrazný růst | Carry obchody | Fed | Korekce | Upozornění | Buffett | Tvrdé sankce | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Nejistota | Vietnam | Konkurenceschopnost | Estee Lauder | Dopad na trhy | Růst tržeb | CME | Yahoo | Zvýšení těžby | USA Joe Biden | ATH | CEZ1.CZ | Posílení dolaru | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Turecké akcie | Poměr P/E | Náklady na půjčky | Světová banka | Rating | Equity risk premium | Globální diverzifikace | Hlavní burzovní indexy | SNB | Microsoft | USD/CHF | Riziková aktiva | Příležitosti | Marginální požadavky | Vládní dluhopisy | Riksbank | Data z USA | Daňové úlevy | Bitstamp | Shortování | Změny cen | Sell | Vývoj úrokových sazeb | Bavlna | Federální rezervní banka | Long pozice | Siemens Energy | Kurz dolarů | Exxon | Nvidia | Známý investor | Vývoj dolaru | Ekonomické problémy | Důvěra | E-commerce | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | Inflační šok | Německý Ifo index | Statistické údaje | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Ekonomie | Makroekonomika | Twitter | Pokles úrokových sazeb | Spotřební zboží | Evropská banka | Krach | Spotová cena | Další růst | Výpadky | CFTC | FIAT | Pokles eura | Centrální banka | Call opce | CL | Vliv demografických změn | Životní prostředí | EU | Pohyby dolaru | Fondy peněžního trhu | Opatření | QE | Maturity | LYNX | Donald Trump | Korunové sazby | Energetický sektor | Jádrová inflace | Dluhové krize | Kovy | Kurz české měny | ING | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Grafy | Zprávy o vakcíně | Summit EU | Cena zlata a stříbra | Apple | Narušení dodávek z Ruska | Peter Siks | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankovní tituly | Společnost XTB | Globální index | Akcie ve Spojených státech | Akciový výprodej | Výhled Saxo Bank | Fixed income | Ceny komodit | EUR/HUF | Škoda | CZK | Kov | Reuters | Sektor pro investování | ROE (Return on Equity) | Index nákupních manažerů | Ceny amerických akcií | Dnešní výsledky | Premiér Mario Draghi | Baidu | Situace na Ukrajině | Chevron | Anglo American | BofA | Ceny zemního plynu | Státní dluhopisy | Zpomalení globální ekonomiky | Elektromobily | Americký dolar | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Situace | Steen Jakobsen | CHF/JPY | Overbalance | Negativní úrokové sazby | Předseda | Moneta | Finanční trhy dnes | Finanční systém | Štěpán Hájek | Obchodování na zámořských trzích | Cyklická vs. necyklická odvětví | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Růstový impuls | Supercyklus | Negativní dopad | J&T | Traders | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Nálada na trzích | GBP/CAD | Dealogic | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Ekonomiky | Fundamentální ukazatele | Google | Fundamentální analýza akciových trhů | Rychlý růst | Tržby | US100 | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Makro | Platební bilance | Stagnace | CFD | Růst mezd | Centrální banky | Dopad na ekonomiku | Open | Snížení sazeb | DOT | Západní firmy | Nákup akcií | Financovat | Podrobný pohled | Silnější euro | Řecko | Finanční instrumenty | Dividenda | Co je měnová politika? | Aktuální cena | FDIC | Close | Koruna dnes | Deglobalizace | Americké produkce | Objem zlata | Měkké komodity | MONET | Rizika | Úroky | Refinitiv | Skupina OPEC | Přenos | Kurzy | Plodiny | Akce centrálních bank | Cyklické akcie | Cena | Investiční banky | Fond | Silný trh | Akcie dnes | Káva | Ekonomické údaje | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Konsensus | S&P500 | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Vládní politika | ČNB | Společnost Bitmain | Pokles | Italský premiér Mario Draghi | Finance | Americké statistiky | Výběr zisků | Margin | Dluhy | Historická data | Finance Group | Americké společnosti | Finančnictví | Conseq | Jan Vejmělek | Server BBC | Situace na trhu | Americká ekonomika | HG měď | NVDA | Chesapeake | Obchodník | Portfolio manažer | Dluhopisy | Množství peněz | Rada guvernérů | Sputnik V | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Růst ceny | Kapitálové požadavky | ROE | Investor | Maloobchodní tržby | Index cen | Alokace | Obchodní bilance | Hospodářské riziko | Index PX | Daně | Saxo | Lídři | Investment Management | Stimulační balík | Coinbase | Kryptoměna | FOREX | Výzkum a vývoj | Americké statistiky z pracovního trhu | Momentum | Pozitivní sentiment | Shanghai Composite | Joe Biden | Podílové fondy | Růst zisků | Zisky | BNP Paribas | Historické rekordy | Doporučení | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Equity risk | Summit G20 | USD/TRY | Miliardy eur | Poptávka | Členské země eurozóny | Index pražské burzy PX | Ratingové agentury | Obchodníci | Cena zlata | Otevírání ekonomiky | Zasedání Bank of England | HSBC | Zvýšení ceny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Hang Seng | Očekávaná recese | Globální trhy | Růst cen | Přerušení dodávek ruského plynu | Růst HDP | RSI | Hodnota akcií | MSCI World | Zvýšení produkce | IFO index | Dnes na trzích | Cizí měny | Financování | Akciové dividendy | Můj pohled na trh | Invaze | Historická minima | Stres | Historické maximum | NZD | BofAML | Republikáni | EBITDA | Německé podniky | USDJPY | Soren Otto Simonsen | Bill Gross | Globální poptávka | Reporty | Investiční poradenství | Australské požáry | Růst produktivity | GfK | Úrokový diferenciál | Akciové fondy | ICE | FT | Ranní komentář | Oddělení forexu | Klouzavý průměr | Obchodování na akciových trzích | Evropské země | Světové události | DNO | Bezpečné měny | Měnové zásahy | Pokles trhů | Gamble | Hospodářský růst | Nové rekordy | Tržní sazby | Alokace finančních prostředků | Růst ekonomiky | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Kapitálové trhy | Podnikání | Omezení investic | WTI | LVMH | ETF fondy | Bod | Emisní povolenky | Podnikání na kapitálovém trhu | Shares | RBNZ | Spekulace | Pokladniční poukázky | Diverzifikace portfolia | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | Americká měna | Nord Stream | EMU | Problémy | Saúdská Arábie | Kupci | Ziskovost | Bankéři | Firma | LES | Cena ropy | Marže | Prezident USA | Hospodářské vyhlídky | Zlato a stříbro | Ether | Erste | Alphabet | Kupón | Ropa | Zkušenosti | Kanadský dolar | Signály | Lira | Ministři financí eurozóny | MCD | Statistiky | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Čínský index | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | FX | Ben Bernanke | Rozhodování | Palantir | Technologický Nasdaq | Michal Stupavský | Fiskální balíček | Kurz | Market | Americký PMI | Home Credit | Obilniny | 256/2004 | Pokles výnosů | Emise akcií | Dolar | Americká výnosová křivka | Cena ropy klesá | ANZ | BH Securities | Krize v eurozóně | Býčí vyhlídky | Euro | Makroekonomické faktory | Cykly | Bezpečné dluhopisy | Výnos do splatnosti | Napadení Ukrajiny Ruskem | Wolfstreet | Důležité fundamenty | Kukuřice | Investujte | Klid | Japonský index | Akciový trh | Měď | Lockdowny | Rozvíjející se trhy | AUD | Japonský Nikkei | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Dividendový výnos | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Commodity | Vysokofrekvenční obchodování | JP Morgan | Dodávky ropy | Zdanění | Fibo | Bank of Canada | Ukončení války na Ukrajině | Citigroup | Ole Hansen | Inovace | Výprodej ropy | Dluhopisomat | Index VIX | Rada ČNB | Růst akcií | Hospodářství | Globální finanční krize | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Purple Trading | Referendum | Spojené státy | Vzestupný trend | Maďarský forint (HUF) | Nižší ceny | Hodnota indexu | Zisková marže | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Conseq Investment Management | Vývoz | PBOC | Energetické firmy | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Theresa May | SEC | Recese | Index strachu | Řízení společnosti | Stratég Saxo Bank | Švýcarský frank | Čisté krátké pozice | Tomáš Raputa | Vývoj pandemie | Pozitivní výsledky | Futures na sojové boby | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Kyjev | Burzovní indexy | Stavební povolení | Silný americký dolar | Uklidnění na trhu | Přehřátí ekonomiky | Denní graf | Ekonomický výzkum | Americké burzy | Frank | Nejnovější statistické údaje | Kapitálové výdaje | Negativní nálada | Silicon Valley | Americké ministerstvo práce | Investiční firmy | Růst cen zlata | Dnešní zpráva | Cap | Bankovní sektor | | Americká Federální rezervní banka | Analytik skupiny | Ceny energií | Americké indexy | Začátek výsledkové sezóny | Ceny potravin | Politická nejistota | Index důvěry | Základní sazby | Analytik Komerční banky | NEST | Short pozice | Nouzový stav | Bilance Fedu | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | Vysoké ceny | Rostoucí inflace | Pimco | Země eurozóny | Technologický sektor | OSN | Světové produkce | Společnost ČEZ | Komunita | Projev šéfa Fedu | Henry Hub | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Comfort Finance Group (CFG) | Agentura Fitch | Výprodej | Události ve světě | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Zasedání centrální banky | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Inverzní výnosová křivka | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Oslabení | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | Svět měnové politiky | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Hospodářský cyklus | Nařízení | Společnost eToro | Prohlášení | Americký Senát | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | BTC | Trumponomika | Fed index | Makro z USA | Silnější americký dolar | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Return on Equity | Průmysl | Bazický bod | Bolest | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Western Union | Druhá vlna koronaviru | Energetické krize | Makroekonomická data | Tempo růstu | Regulační orgány | Fond Pimco | Úvěrový rating | Bilance ECB | Bankovnictví | Libye | USD index | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Break-Even | Pohonné hmoty | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Myšlenka | Moneta Money Bank | Ministerstvo financí | Materiály | Ceny drahých kovů | Guidance | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Bankovní rada | KBC | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Komoditní index | Klíčový support | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | GLE | SARS | Společnost Saxo Bank | Výplatní poměr | Hry | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Výnosnost | Bankovní unie | NextEra Energy | Kultura | Zvyšování úrokových sazeb | Indexy na Wall Street | České měny | Investiční možnosti | Nejlepší výsledky | Volume | Business | GBPJPY | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Akcie automobilky BMW | Ceny ropy Brent | Investování do akcií | Pokles cen | Čínská centrální banka | Sankce | SP500 | Technologická společnost | ČEZ (CEZ1.CZ) | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | EUR/TRY | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | Graf ropy | PPF | Technologický pokrok | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | Politika centrálních bank | Danske Bank | Nervozita z trhů | Síla měn | LYNX WhatsApp | Stratég | Trh s kryptoměnami | Pokračování poklesu | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Dnešní statistiky | Online obchodování a investice | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Čínský jüan | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Dluhopis | Tier 1 | Yahoo Finance | BHP | Poplatky | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Spravované fondy | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | JPMorgan | Citibank | Zasedání FED | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Úrokový výnos | Zlatá horečka | Polský zlotý (PLN) | Americký ministr financí | Žádosti o podporu | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | FAO | Nákupy | Burza dnes | Měnové páry | Cíle | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | SVB | Řecká ekonomika | Investiční příležitosti | Výprodej akcií | Ekonomika | cTrader | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Kybernetická bezpečnost | Očekávání pro rok | Zhodnocení | Globální trh | Investiční manažer | Fitch rating | Ceny zlata | Výhled | Kurz EUR | Index technologického trhu | Poptávka po dolaru | ESM | Zerohedge | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Zisk firmy | Akciový index DAX | Ethereum | Investiční prostředí | Filadelfský Fed | Euro vůči americkému dolaru | Počty nakažených | Krátkodobé dluhopisy | Sentix index | Bankovní krize | Finanční trhy | Komunistická strana | Největší banky | Expanze | Globální finanční trhy | X-Trade Brokers | Aktuální rezistence | Makroekonomické analýzy | Znovuotevření ekonomiky | Konsolidace | Fondy | Údaje o americké ekonomice | Comfort Finance | Situace v Číně | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Analytik finančních trhů | Renminbi | Financial Times | Pěstování kakaa | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Politická rozhodnutí | Spread | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | St. Louis | Dřevo | Krize | Obligace | Price-to-earnings ratio | Akcie ropných společností | Paul Tudor Jones | Analýza akciových trhů | Investing | Situace na trzích | Omezení produkce | Zlatý důl | EURCHF | G20 | Oslabení dolaru | Napadení Ukrajiny | NFT | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Boj proti inflaci | Trhy očima Štěpána Hájka | Nový cyklus | Prodeje | Mezibankovní | Graf indexu | Turbulence na finančních trzích | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Britské referendum | Index MSCI | Vliv sezónnosti na odvětví | Buy | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Reinvestice | Dlouhá pozice | Transakce | Slabší dolar | Měny | Filadelfský Fed index | Korelace negativní | Volby | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Zpráva COT | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Energie | Analytici společnosti | Trade Brokers | Zpravodajství | Pandemie covidu-19 | Bonanza Mine | AUDJPY | USDX | EUR/CHF | Fed dnes | Inaugurace | Dividendy | Měna | Jasný signál | Finanční sektor | Úrokové sazby | Oslabení eura | Sazby | Pohled na trh | Historie | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Burzovní index | MSCI | Hodnota bitcoinu | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Snap | USD | Kupní opce | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Banky | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Růst poptávky | Algoritmické obchodování | Infineon | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Futures na zemní plyn | Joe Manimbo | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Sentiment na trzích | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Provozní marže | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Americké akciové indexy | Signál | Peter Garnry | Zdražování | Vyšší úroveň | Měny rozvíjejících se trhů | Výsledkové sezóny | EPS | ADP | Hodnota zlata | Manažeři fondů | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Dividendové výnosy | Obiloviny | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Smartphony | Ztráty | Společnost | Rezervní měny | Potravinářský průmysl | PinBar | Sázky | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | BossaFX | Zmírnění rizik | Ukončení války | Národní regulátor | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Mark Carney | Lehman Brothers | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | RBAG | Bankovní systém | ACT | Organizace | Komodity | Obilí | Globální trh s ropou | VIX | Růst | Akcie z oblasti cestovního ruchu | Ceny surovin | Česká národní banka | Zobchodovaný objem | Silné momentum | Manažeři | Energetické komodity | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Centrální bankéři | Hospodářské výsledky | ČTK | Volvo | Francouzské akcie | Zajištění | Propad poptávky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Propad cen ropy | BOSSA | Zisky společnosti | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | MiFID II | Token | Čínský trh | Fundament | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Uhlí | Index amerického dolaru | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Kurzy.cz | Kontraktní měsíc | MSCI All Country World | Pricing power | Význam firemní kultury | AUD/USD | Komise v přenesené pravomoci | Válečné dluhopisy | Bilance | Společnost MSCI | Alokace aktiv | Pohyb výnosů dluhopisů | Comfort Finance Group | Záchranný plán | Americké firmy | Trading | Tudor Jones | Americká vláda | CEE | Beta koeficient | Investiční doporučení | CAD | Doba splatnosti | USD za tunu | Bidenovo vítězství | Vývoj české koruny | Kurz jednotné evropské měny | Nakupovat | FOMC | Dluhopisový fond | Tým Saxo Strats | Německá kancléřka | Investování | Put | Brent | USD/INR | Ondřej Hartman | Vzestup zlata | Americké vlády | Kompenzace | Nervozita na finančních trzích | Poměr výnosu | Chuť k riziku | Šinzó Abe | Eskalace konfliktu | Kanadské maloobchodní prodeje | Index technologického trhu Nasdaq | Měnový pár | Bezpečné přístavy | Cestování | US High Yield | Význam inovací | Očekávaný růst | Analytička | Pracovní místa | Chuť investovat | Dluhová krize | Reálné ekonomiky | Výplaty dividend | Včerejší seance | Nižší úrokové sazby | Nord Stream 2 | Garance | Česká zbrojovka | Ovlivňování | Komoditní sektor | Guvernér | Société Générale | Zisk na akcii | Ekonomika USA | Burzovní zpravodajství | Mzda | Akciové indexy | Celosvětové zadlužení | Banka | Tesla | LIBOR | Americké centrální banky | Nárůst nově nakažených | Rostoucí ceny ropy | FTSE | Vývoj měnového páru | John Hardy | Komoditní fondy | Průzkum | Neinvestovat | Komoditní měny | IEA | Spike | Oslabení na dolaru | Commitment of Traders | Panevropský index STOXX 600 | Futures kontrakty | Oslabování dolaru | Investiční horizont | Kurz EUR/USD | Zasedání Fedu | Instrumenty | Depozitní kurz | Zvýšit ziskovost | FTSEurofirst 300 | Návratnost | Růst amerických výnosů | Pražská burza | Výnosy z dluhopisů americké vlády | ECB | Dopady na trhy | Hodnota dluhopisu | Prodej cenných papírů | Cena komodit | Vyhlídky | NATO | Obnovitelné zdroje energie | Důvěra investorů | Suroviny | Saxo Strats | Konec medvědího trhu | Cenový graf | Cukr | Zdroje energie | Předpověď | Index podílových fondů | HDP eurozóny | Očkování | xStation | Průzkumy | Ekonomické podmínky | Politika centrální banky | Očekávání investorů | Americká centrální banka | Alibaba | Spoření | Bitcoin | Automobilky | Asie | Ropa Brent | Španělsko | Rekordní minimum | Bossa.cz | Kakao | Výnosové křivky | CTA | Hospodaření | Visa | Oslabení koruny | Short | Přehled | Podpora | Futures | Plyn | Ekonomické události | High Yield | Thierry Breton | Investiční téma | Investiční kovy | Externí rovnováha | Nemovitosti | Target | Indikace | Nejbližší support | FXstreet.cz | Spot | Čínská poptávka | Data z americké ekonomiky | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Obnovitelné zdroje | Moving Average | Analytik trhů s kryptoměnami | Prezident Trump | Denní obchodování | Drahý kov | Dluhová služba | Rubl | Růst výnosů | Znalost | Technologické firmy | Wells Fargo | xStation5 | Ekonomické cykly | Celosvětová poptávka | Index spotřebitelských cen | Financování ozbrojených sil | Ministři financí | Walmart | Index CPI | Výbor FOMC | Flat | Zotavování Číny | Banka HSBC | Range | Bankovní krach | Koronavirus | Procter & Gamble | MT4 | Schůzce FOMC | Broker Consulting | Zemní plyn | Makroekonomický kalendář | EURSEK | Objem na pražské burze | Stabilita finančního systému | Devizové trhy | Očekávané výnosy | Zastavení růstu | FTSE 250 | Burze | Charu Chanana | Mezinárodní faktory | Česká republika | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Dolar k japonskému jenu | Vice | Rozpočet | Statistika | Společnost Siemens Energy | Směřování | Opce | Portugalsko | Kobalt | Vyšší ceny | Aukce | Analytici | Ruský plyn | Vyšší riziko | USD/CZK | Zadlužení | Průmyslové kovy | X-Trade | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dot-com | Equity | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Vysoká inflace | 200denní klouzavý průměr | Kupní síly peněz | Politické faktory | Napětí na trzích | Zemědělství | Těžaři | Prime | Forexoví obchodníci | Obilné trhy | Riziko poklesu cen | Síla dolaru | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Demografické změny | BNP | Maloobchodní prodeje | Portfólia | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Obchodníci s akciemi | Graf EUR/USD | Konsenzus | Růst výnosů dluhopisů | Dealer | Ekonomické klima | Blue chips | Co bude | Očekávání trhu | Životní náklady | Pokračování rally | Maďarský forint | Trh práce v USA | Drahé kovy | Indikátor | Novozélandský dolar | Royal Dutch Shell | Zdroj příjmů | All Time High | Asijské země | CNBC | Býčí trh | Akcioví investoři | Ekonomické zpomalení | Zákaz dovozu | Voda | Cenové výkyvy | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Panika | Aktivum | Psychologické úrovně | Eurozóna | Odpor | Forward | Intervenovat na devizovém trhu | Ekonomické vyhlídky | Skandinávské měny | Marketingová komunikace | Investiční rozhodnutí | Video | Fitch | Spready | Pšenice | ISM | Finanční prostředky | Ruská ropa | Domácnosti | Železná ruda | Vývoj inflace | Obchodní společnosti | Největší evropská ekonomika | Dluhopisový trh | Akcie automobilky | Portfolio manager | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Forex analýza | Splatnost | Hospodářská krize | Sektor služeb | Investiční cíle | Měnová politika | Krypto | Emerging markets | Závislost | EK | Statut | Zvýšená nervozita | Politické napětí | XTB | XTB Research | Řízení kapitálu | Koš | Vývoj ceny | Optimismus | Infineon Technologies | Likvidita | Riziko | Spekulace na růst | Hlavní ekonom | Vyvážené portfolio | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Načasování | Risk | Trade | Analytika | Přísná regulace | Tržní síly | AAA | Inflační očekávání | Etoro | Čínské vlády | Forexu | Sazby beze změny | ROIC | Malý prostor | Objem vkladů | Pandemie | Implikovaná křivka | Rozvojové země | Miliardy | Čína | Trader | Enphase Energy | DAX | IBEX | Price-to-Book Ratio | Týden na trzích | Dow Jones | Fiskální stimuly | Výkyvy cen | Ocenění | Parita | News | Posílení indexu | Fiskální politika | Devizový trh | Rostoucí úrokové sazby | Počasí | Měnové trhy | Monetární politika | Německý index DAX | Platina | MIFID | Deutsche Bank | Poměr P/B | Intervence centrální banky | Ceny kovů | Index pražské burzy | Akcie bank | Turbulence na trzích | Ekonomové | Akciový index Nikkei | Důvěra v Německu | Ceny niklu | Americké trhy | Emise | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Žlutý kov | Generativní AI | Americké vládní dluhopisy | Analytik | Bloomberg Commodity Index | Yield | Vliv směnných kurzů | Dodavatelské řetězce | Regulační rizika | Strategie komodit | Kvantitativní utahování | Buy Stop | Bankrot | Broker Consulting Index podílových fondů | Statistiky z pracovního trhu | CAPEX | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Zpomalení růstu | Intervenovat | CFG | Indonésie | Tým FXstreet.cz | Poptávky po ropě | Volvo Cars | Stagflace | Světové centrální banky | Nový Zéland | Cílení výnosové křivky | COT (Commitment of Traders) | Regulační rámec | Prudký růst cen | Virus | KOMB | Výnosy | Pips | Wall Street | Pozice | Ticker | CNY | Stárnutí populace | Epidemie koronaviru | Zpracovatelský průmysl | Nejvyšší pravděpodobnost | Dluhové závazky | Výrobní náklady | Výhody | Index DAX | Práce | Orsted | WACC | Durace | Geopolitické události | Agentura IEA | Restrukturalizace | G7 | Čokolády | I-Trader | Vlády | Biden | Budoucnost | Výhledy | NASDAQ 100 | Akcie výrobce elektromobilů | Peking | Druhá vlna | Složitý svět | Ceny mědi | JPMorgan Chase | Japonský jen | Znovuotevření Číny | Aktuální kurz | Šance | Ekonomický růst | Jakub Matis | Akciový stratég | EuroStoxx50 | Grains Index | Dvojité dno | Politici | Ceny povolenek | Nákup dluhopisů | Kotace | Jerome Powell | Index FTSE 100 | Odvětví | Sazby Fedu | Pimco Total Return Fund | Impulzy | Zadluženost | Poradenství | Finanční situace | Akumulace | Žádné dividendy | Ukrajinská vláda | Finanční poradenství | Celková inflace | Dna | Vybrané měny | World Agriculture Supply and Demand | Technologický rozvoj | Riziková prémie | CEZ1 | FOMO | Dnešní videokomentář | Sláva | Raketový růst | Úroková míra | Globalizace | Přehled různých odvětví | Novinky | Kontrakt | Volkswagen | CBOT | Podniky | Ekonom | USA | Globální ekonomický růst | Názory analytiků | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Eleanor Creagh | Analytický tým | Janet Yellen | Estée Lauder | ING Groep NV | Zlato | Nepříznivé počasí | Asijské akciové trhy | Alokovat kapitál | Consumer Discretionary | Minimalizace inflace | USD/CAD | Graf dne | Geopolitika | Mezibankovní sazby | Philip Morris | Analytik trhů | RISK-ON | Nasdaq | Dekarbonizace | Americké zásoby zemního plynu | Společná evropská měna | Ray Dalio | Bloomberg Commodity Spot Index | Index Nikkei 225 | Nástroje Fedu | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Spekulanti | Tudor | Inflace v USA | Mrazivé počasí | J.P. Morgan | Slabé euro | Raketový růst ceny | Zpomalení hospodářského růstu | RBAG.CZ | Belgie | Index Nasdaq (US100) | Černá labuť | Bezpečnost | CZG | Největší bankovní krach | Česká koruna (CZK) | Průlom | Událost roku | Světové trhy | Investment | Prodej eura | Bitmain | Schůzka FOMC | Obchodní dohody | Fidelity International | Realitní sektor | Spalování fosilních paliv | Čistá úroková marže | USD/JPY | Nasdaq (US100) | Záporné úrokové sazby | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | Obchodování s komoditními futures | Asijský index | Zvyšování úroků | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | Kvalitní akcie | Akcie | Stimuly | Robusta | Makro zprávy | Fundamenty | Ukazatele | Británie | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Vývoj cen komodit | Stabilita | Výnos dluhopisů | Vliv klimatických změn | Chování spotřebitelů | Cena dolaru | COT | Urbanizace | City | Saxo Group | Baker Hughes
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Výnosy u dluhopisů
Výnosy u dvouletých dluhopisů
Výnosy USD
Výnosy XTB
Výnosy z amerických desetiletých bondů
Výnosy z amerických dluhopisů
Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů
Výnosy z desetiletých dluhopisů
Výnosy z desetiletých dluhopisů USA
Výnosy z devizových rezerv

Následující klíčová slova

Výnosy z dluhopisů americké vlády
Výnosy z investic
Výnosy z nemovitostí
Výnosy z prodeje vakcíny
Výnosy z rizika
Výnosy z 10letých dluhopisů
Výnosy 10letých bondů
Výnosy 10letých dluhopisů
Výnosy 24 měsíců
Výnos z poplatků
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít