Sobota 01. června 2024 21:53
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Americký index S&P 500

img

Ranní okénko - Inflace v Německu stoupla

30.05.2024 Ve Spojených státech amerických bude dnes publikován druhý odhad růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí. Úvodní odhad naznačil zpomalení růstu z 3,4 % v posledním kvartále minulého roku až na 1,6 %, přičemž trh očekával růst ve výši 2,5 %. Nyní trh ještě více korigoval svou predikci směrem níže až na 1,3 %. To se zdá jako dobrá zpráva z pohledu Fedu, protože ten podmiňoval možné zahájení snižování sazeb v případě utlumení ekonomické aktivity. Nicméně ze struktury růstu je zřejmé, že zpomalení bylo dáno volatilnějšími položkami, tedy změnou stavu zásob, jejichž příspěvek byl záporný. Zároveň negativní vliv měl zahraniční obchod, kdy kvůli silné domácí poptávce bylo třeba více dovážet a také zmiňované rozpouštění zásob. Na druhé straně soukromé investice rostly výraznějším tempem a také soukromá spotřeba byla značná, přestože oproti poslednímu kvartálu loňského roku mírně poklesla. Právě vysoká spotřeba domácností tak nedovoluje další pokles inflace blíže k 2% cíli.
img

Ranní okénko - Mzdový vývoj v eurozóně nezměnil očekávané červnové snížení sazeb

24.05.2024 Dnes budou Českým statistickým úřadem zveřejněny květnové výsledky konjunkturálního průzkumu. Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se postupně navyšuje, a dokonce je již nad historickým průměrem. To je dáno zejména poklesem inflace, a přestože v dubnu došlo k jejímu navýšení, trh očekává další zvýšení důvěry mezi domácnostmi. Rovněž mezi firmami se nálada zlepšuje, ačkoli nedosahuje takové úrovně jako mezi spotřebiteli. Sektor byznysu trápí stále nižší poptávka, ale v průběhu dalších měsíců očekáváme její postupné oživování, které se bude pozitivně projevovat nejen na zakázkách firem, ale také na výkonu celé české ekonomiky.
img

Ranní okénko - Dnes večer zápis z posledního zasedání Fedu

22.05.2024 Hlavní událost tohoto týdne nastane dnes večer, kdy bude zveřejněn zápis z květnového zasedání Fedu. Ten rozhodl o ponechání sazeb na úrovni 5,25-5,50 %, což bylo všeobecně očekáváno, jelikož se inflace v USA drží nad 3 % a výkon tamní ekonomiky zůstává silný především díky robustní spotřebě domácností. Světla reflektorů se tak přesunula na předsedu Powella, který mohl na následné tiskové konferenci naznačit více o postupu měnové politiky v rámci dalších měsíců. Na stole byla dokonce možnost dodatečného zvýšení úrokových sazeb, ale ten tuto možnost téměř vyloučil. Měnová politika je podle většiny členů měnového výboru již dostatečně restriktivní, ale bude třeba ji držet na této úrovni delší časový úsek, než bylo původně zamýšleno.
img

Ranní okénko - Tento týden data o PMI ze světa či zápis z posledního zasedání Fedu

20.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme nejnovější údaje týkající se indexu nákupních manažerů (PMI), které dorazí z Německa, eurozóny i Spojených států amerických. V případě Německa se index v oblasti služeb již přehoupl přes hraniční úroveň 50 bodů, ale ve zpracovatelském průmyslu je hluboce pod touto hranicí a nic se na tom nezmění ani v květnu. Podobný vývoj je také v eurozóně, kde ale zhoršování podmínek ve zpracovatelském průmyslu je mírnější než u našeho západního souseda. Ve Spojených státech amerických dosahuje index hodnoty 50 bodů jak ve službách, tak v průmyslu, ale ve zpracovatelském průmyslu by mohlo dojít k poklesu pod tuto úroveň. V USA bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, který by mohl více naznačit o dalším postupu měnové politiky za velkou louží.
img

Ranní okénko - Očekává se potvrzení inflačních čísel v eurozóně

17.05.2024 Poslední den tohoto týdne nabídne pouze finální hodnotu dubnové inflace v eurozóně. Obvykle se úvodní odhady Eurostatu potvrdí a i v tomto případě trh očekává, že tomu tak bude. Dubnová inflace by tak měla zůstat stejně jako v březnu ve výši 2,4 %. Jádrová inflace by měla poklesnout z 2,9 % na 2,7 %, když zvláště pozitivním zjištěním je, že se poprvé od loňského listopadu snížila inflace v oblasti služeb pod 4 %. Prvnímu snížení sazeb na červnovém zasedání ECB tak v tuto chvíli nic nebrání. S tímto krokem také počítá dlouhodobě naše prognóza. V rámci tohoto roku by bankovní rada mohla snížit sazby celkem třikrát, vždy po 25bb.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data zejména o inflaci

13.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme především údaje o inflaci, a to napříč světem. Již dnes bude publikován výsledek tuzemské inflace za měsíc duben. Po dvou měsících, kdy inflace spadla až na 2% cíl ČNB, očekáváme její mírné zvýšení na 2,4 % v souvislosti s pokračujícím růstem cen v oblasti služeb či vyššími cenami za pohonné hmoty. Ve středu bude zveřejněn ostře sledovaný výsledek inflace ve Spojených státech amerických, kde od začátku roku docházelo k nárůstu. Nyní trh očekává mírné zpomalení z 3,5 % na 3,4 %, nicméně v letošním roce trh pokaždé podstřelil výši skutečné inflace. V průběhu týdne dorazí také konečné výsledky inflace z Německa i celé eurozóny.
img

Ranní okénko - Propad v průmyslu, zahraniční obchod naopak v plusu

09.05.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se vyvíjely v březnu tuzemské maloobchodní tržby. Ty od prosince minulého roku rostou a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i dále v průběhu roku. Podle naší prognózy stouply reálné tržby v maloobchodním sektoru za březen v meziročním vyjádření o 2,5 %, přičemž trh je ještě mírně optimističtější (2,8 %). Sektor maloobchodu těží z rostoucí spotřeby domácností, které jsou povzbuzeny poklesem inflace k 2 % a z toho pramenícího růstu reálných mezd po více než dvou letech. Navíc i nezaměstnanost zůstává nízká, což posiluje důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, která již dosahuje historicky nadprůměrné úrovně. Pozitivní sentiment mezi spotřebiteli a jejich rostoucí útraty by měly být hlavním faktorem růstu české ekonomiky v letošním roce.
C:\fakepath\indie-06052024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Indie je černý kůň akciového trhu. Tamním titulům se daří nejvíc

06.05.2024 Už na začátku roku věštili ekonomové Indii snový rok a prognózy se také jednou vyplňují. Nejlidnatější země světa pozvolna odkrývá svůj ekonomický potenciál, což se začíná propisovat do akciového trhu. Kdyby člověk investoval před pěti lety do hlavních světových indexů a zkusil i ten indický, vydělal by mu nejvíce.
img

Průzkum společnosti Saxo odhalil, že nálada investorů je v souladu s obecnou nejistotou na trhu

03.05.2024 Saxo, globální lídr v oblasti online obchodování a investic, zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi klienty, který osvětluje očekávání investorů a náladu na finančních trzích pro druhé čtvrtletí roku 2024. Na pozadí nepředvídatelnosti trhů odráží reakce klientů obavy z nejistoty na trhu. Průzkum byl rozeslán klientům Saxo v období od 12. 3. 2024 do 2. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 185 respondentů.
img

Ranní okénko - Fed ponechal sazby beze změny, dnes očekáváme rozhodnutí ČNB

02.05.2024 Dnes se naše pozornost bude upínat na Českou republiku, kde bude nejprve zveřejněn index nákupních manažerů o výrobě (PMI) za duben, odpoledne se dozvíme stav plnění státního rozpočtu a o půl třetí bude vyhlášeno měnově-politické rozhodnutí bankovní rady ČNB ohledně nastavení úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika očekává návrat na růstovou trajektorii

30.04.2024 Dnes očekáváme zveřejnění výše reálného hrubého domácího produktu za první čtvrtletí, a to jak v Česku, tak v Německu. Nejprve budou zveřejněna sezónně očištěná data za Českou republiku, kde, po zohlednění inflace, očekáváme meziroční růst ve výši 0,4 %, což představuje malé zlepšení oproti závěru loňského roku (0,2 %). Mezičtvrtletní růst by měl dosáhnout taktéž výše 0,4 %. Měla by to být především spotřeba domácností tažená, poprvé od roku 2022, růstem reálných mezd, která českou ekonomiku opět vymaní z recese, ve které pobývala po většinu předchozího roku. Pro letošní rok očekáváme návrat na trajektorii růstu, který by měl dosáhnout výše 1,5 %.
img

Ranní okénko - Důvěra v tuzemskou ekonomiku na vzestupu

25.04.2024 Nejpodstatnější událostí dnešního dne je zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky v prvním kvartále tohoto roku. Tamní ekonomika sice neporoste takovým tempem jako ve druhé polovině loňského roku, ale trhem predikovaný růst o 2,5 % by překonal odhady z minulého roku. Za celý letošní rok by americké hospodářství mohlo vzrůst o více než 2 %, což odhaduje i Fed ve své poslední makroekonomické prognóze. Hlavním faktorem růstu v USA je spotřeba domácností, která neochabuje i díky dobré situaci na trhu práce. Potvrdí-li se takový výsledek nebo dokonce růst předčí očekávání, bude to další důvod pro ponechání úrokových sazeb na restriktivnější úrovni po delší časový úsek.
img

Trhy v korekci, co bude dál

24.04.2024 Probíhající napětí na Blízkém východě se spolu s výhledem na vyšší úrokové sazby po delší dobu („higher for longer“) přenášejí negativně na globální finanční trhy. Ty se tak nacházejí v pásmu poměrně rozsáhlé cenové korekce a značného nárůstu tržní volatility. Hlavní americký index S&P 500 se tak například v posledních dnech dostal na úroveň, kde byl naposledy kolem poloviny letošního února. Jaká jsou specifika současných burzovních pohybů a co můžeme ještě od trhů očekávat?
img

Ranní okénko - PMI data optimismus nedodala

24.04.2024 Za pár minut zveřejní Český statistický úřad výsledky dubnového konjunkturálního průzkumu. Od začátku roku pozorujeme vyšší důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, což je dáno především vývojem inflace. Skokové zdražování pominulo, některé položky dokonce zlevňují a Češi tak přestávají chodit do obchodů se strachem. V případě byznysové sféry je situace komplikovanější, protože poptávka je stále utlumená a vývoj v Německu musí znervózňovat zejména český průmysl. Na druhé straně se očekává pokračování uvolňování měnové politiky ČNB a s tím spojené větší dostupnosti finančních úvěrů na rozvoj své aktivity. Zároveň došlo ke stabilizaci cen energií, které trápily firmy zejména v posledních dvou letech.
img

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení PMI

23.04.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru. Ten nejdříve dorazí z Německa, kde v posledních dvou měsících poměrně razantně poklesl, nicméně v dubnu by podle trhu mělo dojít k opětovnému nárůstu. Situace v německém průmyslu ale zdaleka není dobrá, když hlavní potíž spočívá v nízké zahraniční poptávce. Vývoj v Německu sice stahuje výsledek celé eurozóny, ale ta si jako celek vede mnohém lépe.
img

Ranní okénko - První odhad růstu HDP za 1.Q 2024 v USA či data ohledně PMI v tomto týdnu

22.04.2024 V tomto týdnu dorazí podstatné ekonomické údaje především ze Spojených států amerických. Tím nejzásadnějším bude pravděpodobně ve čtvrtek zveřejněný první odhad růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle odhadu analytiků by výkon tamního hospodářství v anualizovaném vyjádření měl být vyšší o 2,3 %, což by tak byl sice nižší růst oproti druhé polovině loňského roku, ale stále vyšší než by si představovat Fed pro dosažení svého inflačního cíle. Fed bude také pozorně sledovat páteční cenový index PCE, který se vyvíjí lépe, než index CPI, ale podle trhu i ten mírně stoupne, z 2,5 % na 2,6 %. Dále se dozvíme nejnovější výsledky indexu nákupních manažerů (PMI) v USA, Německu i celé eurozóně.
img

Ranní okénko - Aktualizovaná prognóza na Fed a kurz EUR/USD

19.04.2024 Poslední makroekonomický vývoj ve Spojených státech amerických ukazuje na robustnost tamního trhu práce a perzistentní inflaci nad 3 %, což bude mít dopad na měnovou politiku Fedu. Původně očekávané první snížení sazeb v červnu se zdá již nereálné, což připustil i ve svém posledním projevu samotný předseda Fedu Jerome Powell. Příchozí data z americké ekonomiky a vyjádření některých členů měnového výboru byla reflektována trhem v jejich očekávání dalšího postupu měnové politiky.
img

Ranní okénko - Fed musí zůstat jestřábí, ECB je připravena na snížení sazeb v červnu

18.04.2024 Čtvrteční den bude ve znamení dat ze Spojených států amerických, které by ovšem neměly být zásadnějšího charakteru. Nejprve budou publikovány každotýdenní údaje o nově podaných i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává u obou těchto statistik podobné hodnoty jako v předcházejících týdnech.
img

Ranní okénko - Optimismus mezi analytiky v Německu nadále roste

17.04.2024 Dnes dorazí jediný údaj z tuzemské ekonomiky, a to ceny průmyslových výrobců. Stabilizace cen v oblasti průmyslu započala již v průběhu minulého roku a pokračuje i letos. Podle naší prognózy očekáváme mírný meziměsíční nárůst (+0,2 %) především ve spojitosti s rostoucími cenami ropy. Odhad trhu je takřka identický (+0,3 %).
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data o evropském i americkém průmyslu

15.04.2024 Tento týden nenabídne takové množství zásadních dat jako ten minulý. Finanční svět tak bude především vstřebávat předchozí údaje ze Spojených států amerických, které posunuly sázky na první snížení sazeb z června až do třetího kvartálu. Z USA v tomto týdnu dorazí údaje z průmyslu, maloobchodu či nemovitostního trhu, která mohou ještě více naklonit váhu k pozdějšímu uvolňování měnové politiky. Z Evropy bude patrně nejzajímavější dubnový průzkum instituce ZEW ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace největší evropské ekonomiky Německa a budoucích očekávání finančních analytiků. Z české ekonomiky se v tomto týdnu dozvíme jediný údaj, a to ceny v průmyslu.
img

Ranní okénko - Inflace drží Fed v šachu, dnes zasedá ECB

11.04.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka a její rozhodnutí je předem téměř jisté, jelikož v rámci agentury Bloomberg mezi analytiky panuje stoprocentní shoda na tom, že sazby zůstanou i tentokrát nezměněny.
img

Ranní okénko - Dnes data o inflaci z ČR i USA, večer zápis ze zasedání Fedu

10.04.2024 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní výsledek březnové inflace. Ta by podobně jako v únoru měla podle našeho i tržního odhadu zůstat na inflačním cíli ČNB (2 %). Inflaci táhly směrem dolů pravděpodobně opět ceny potravin. Nicméně jedná se o velmi volatilní složku spotřebitelského koše, tudíž pokud by došlo k přerušení meziročního poklesu cen potravin, který pozorujeme v posledních měsících, inflace by opět povyrostla, ač by se velmi pravděpodobně pohybovala v rámci horní části tolerančního pásma. Na druhé straně rostly ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích díky rostoucím cenám ropy na světových trzích a rovněž slabší koruně.
img

Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB

08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.
img

Ranní okénko - Dnes data o českém maloobchodě a americkém trhu práce

05.04.2024 Dnes již za pár minut Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjely maloobchodní tržby během měsíce února. Jejich propad trval více než rok a půl, zlom nastal až na konci minulého roku, když v prosinci 2023 zaznamenal sektor maloobchodu konečně růst. Rovněž v prvním měsíci nového roku reálné tržby maloobchodních prodejců meziročně stouply a podle našeho odhadu by tento trend měl pokračovat i v únoru. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez prodeje aut v reálném vyjádření byly meziročně vyšší o 2,3 %. Medián trhu je stejný. Spotřeba domácností by v průběhu roku měla nabírat na síle, což je dobrá zpráva nejen pro sektor maloobchodu, ale i pro celou českou ekonomiku.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně znovu pozitivně překvapila

04.04.2024 Dnešek přinese hlavní událost ve středoevropském regionu v tomto týdnu, jelikož zasedá Polská centrální banka. Ta s vysokou pravděpodobností ani tentokrát nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na úrovni 5,75 %. To je aktuálně stejná výše jako v České republice, ale další vývoj v průběhu roku se bude nejspíše lišit. Zatímco Česká národní banka bude pokračovat ve snižování sazeb, u našeho severního souseda se začíná hlasitěji mluvit o tom, že tamní centrální banka během celého letošního roku sazby nesníží.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP

03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.
img

Ranní okénko - Dnes finální odhady růstu HDP za 4.Q 2023 z ČR a USA

28.03.2024 Dnes Český statistický úřad zveřejní svůj finální odhad HDP za poslední kvartál loňského roku. Konečné odhady příliš revizí nenabízejí, proto očekáváme, že bude potvrzeno, že česká ekonomika vzrostla mezičtvrtletně o 0,2 % a naopak meziročně poklesla o 0,2 %. V takovém případě by tuzemské hospodářství za celý kalendářní rok 2023 vykázalo pokles o 0,4 %.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně se liší napříč sektory

27.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář nenabízí významnější data, a patrně nejzajímavější tak bude v dopoledních hodinách trhem obvykle opomíjený výsledek konjukturálního průzkumu na úrovni eurozóny. Očekávat lze zlepšení, což ostatně naznačil již dříve zveřejněný dílčí výsledek týkající se důvěry spotřebitelů.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů i byznysu v českou ekonomiku se zvedá

26.03.2024 Dnes se dozvíme, jak se vyvíjí dle instituce Gfk spotřebitelská důvěra v Německu. Ta dosáhla svého dna na konci roku 2022 a od té doby míra pesimismu jen velmi pozvolna ustupovala a v posledních měsících se ustálila na stále velmi podprůměrných hodnotách.
img

Ranní okénko - Z USA tento týden dorazí statistika osobních příjmů a výdajů

25.03.2024 Pohled do ekonomického kalendáře na závěr března naznačuje, že zkrácený týden na finančních trzích by se měl odehrávat ve více odpočinkovém tempu. Mezi zajímavější údaje bude patřit statistika osobních příjmů a výdajů v USA zveřejňovaná v pátek spolu s Fedem preferovaným ukazatelem inflace. V závěru týdne dorazí i informace o březnové inflaci z některých států eurozóny, většina finančního trhu ale bude během pátku uzavřená a dopad tak bude pouze minimální. Z Česka již na začátku týdne dorazí výsledek konjukturálního průzkumu, v průběhu týdne pak také finální hodnota HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed

20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.
img

Ranní okénko - Bude budoucnost německé ekonomiky nadále vnímána s optimismem?

19.03.2024 Dnes se dozvíme výsledky březnového průzkumu instituce ZEW ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání finančních analytiků. V posledních měsících se hodnocení přítomnosti a očekávání budoucnosti zásadně liší, když by se dalo říci, že současný stav je zahalen temnými mraky, především v souvislosti s nízkým růstem ekonomiky, nízkou zahraniční poptávkou, problémy tamního průmyslu, kde například automobilový sektor čelí velké konkurenci v elektromobilitě z Číny.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 15. března 2024

15.03.2024 Americký index S&P 500 ve čtvrtek klesl o 0,29 % (Russell 2000 -1,96 %), výnosy pětiletých státních dluhopisů USA vzrostly ze 4,19 % na 4,29 % a dolarový index se zvýšil o 0,58 %. Euro ztratilo během jednoho dne 63 pipů.
img

Ranní okénko - Průmysl eurozóny nadále v potížích

14.03.2024 Dnešní den bude patřit výhradně americkým datům, kdy se dozvíme údaje týkající se jak tamní poptávky, tak nabídky. Poptávkovou stranu reprezentuje vývoj maloobchodních tržeb, které by dle odhadu trhu měly v únoru meziměsíčně vzrůst o 0,8 %. To ukazuje na stále silnou spotřebu domácností, které tak táhnou americké hospodářství vzhůru. Tuto skutečnost potvrzuje i zpřesněný odhad statistiků za poslední čtvrtletí minulého roku, kdy se spotřeba domácností podílela na růstu ekonomiku téměř ze dvou třetin.
img

Ranní okénko - Americká inflace znovu překonala očekávání trhu

13.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář je relativně prázdný, kdy jedinou zajímavější informaci bude představovat výsledek průmyslové produkce v rámci eurozóny. Očekáván je meziměsíční i meziroční pokles daný mj. obecně více volatilním vývojem v Irsku. Globální trh tak bude spíše dozpracovávat včerejší vyšší výsledek americké inflace, tuzemský finanční trh pak bude i nadále ovlivněn očekáváními ohledně březnového zasedání ČNB (20. března). Zatímco nižší lednová inflace je silným argumentem pro razantnější snížení sazeb o 75bb, komentáře členů bankovní rady naznačují přetrvávající opatrnost, zejména kvůli slabšímu kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Inflační cíl v ČR dosažen, jaký bude vývoj v USA?

12.03.2024 Hlavní událostí dnešního dne je zveřejnění únorové inflace ve Spojených státech amerických. Na konci loňského roku meziroční inflace činila 3,4 % a v lednu došlo k jejímu poklesu na 3,1 %. Nicméně se nepředpokládá, že by dezinflační proces v únoru pokračoval a očekává se stagnace na stávající úrovni. Zároveň jádrová inflace zůstává zvýšená, když je odhadováno její snížení pouze z 3,9 % na 3,7 %. Navíc ani meziměsíční dynamika nenaznačuje, že by jádrová inflace začínala směřovat k cíli americké centrální banky (2 %). Riziko setrvání inflace na horní hranici tolerančního pásma v kombinaci s velmi dobrým výkonem americké ekonomiky tak zatím nepřimělo a v nejbližší době ani nepřiměje Fed zahájit cyklus uvolňování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí data o inflaci či z průmyslu

11.03.2024 Tento týden bude patřit zejména nejnovějším údajům o inflaci. Již dnes dorazí únorový výsledek z tuzemské ekonomiky, následně se v úterý dozvíme data z Německa (konečný údaj) i ze Spojených států amerických. Rovněž v úterý bude zveřejněn statistiký vývoj v českém maloobchodě. Posledním údajem z naší ekonomiky bude páteční výsledek průmyslové výroby za měsíc leden. Data o průmyslu budou publikována také ve světě, konkrétně ve středu v eurozóně a v pátek ve Spojených státech. Další zajímavé údaje dorazí už pouze z USA, kde se ve čtvrtek dozvíme, jak se vyvíjely maloobchodní tržby i ceny výrobců. Týden uzavře průzkum University of Michigan obsahující nejnovější nálady mezi domácnostmi včetně vývoje inflačních očekávání.
img

Ranní okénko - Dnes ECB sazby nesníží

07.03.2024 O dnešní hlavní ekonomické události ve světě nemůže být pochyb. Zasedá Evropská centrální banka, která patrně nechá depozitní sazbu na stávající úrovni (4 %), a to přestože inflace rychle klesá, když v únoru letošního roku spadla až na 2,6 %, přičemž svého vrcholu dosáhla v říjnu 2022 (10,6 %).
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.
C:\fakepath\obrazek-05032024-2.png

Analýza S&P 500, NZD/USD, GBP/USD - Kdy se růst indexů zastaví?

05.03.2024 Neustálé pokořování ATH na indexu S&P 500 už pomalu nikoho nepřekvapuje. Tradingová komunita se tak spíš ptá, kdy začne korekce. Pojďme se nad tím tedy zamyslet.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, dorazí data z amerického trhu práce

04.03.2024 Vrcholem nadcházejícího týdne bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Ta drží depozitní sazbu na úrovni 4 % již od září loňského roku. Nyní se očekává, kdy bankovní rada zahájí cyklus snižování úrokových sazeb. S pravděpodobností limitně blížící se jistotě to nebude na tomto zasedání, ale trhy budou bedlivě sledovat jakýkoli náznak, který by více poodhalil začátek uvolňování měnové politiky. Zároveň bude představena také nová makroekonomická prognóza, která bude vzhledem k aktuálním údajům obsahovat nejspíše revizi inflace směrem níže, ale také nižší HDP v tomto roce. V takovém případě bude větší tlak na snižování sazeb, i přesto bude pravděpodobně prezidentka Christine Lagarde spíš zdrženlivější a bude zdůrazňovat nutnost vyčkání na další data, především ve vývoji mezd.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě pokračovaly v růstu, index S&P 500 se dostal na další rekord

01.03.2024 V únoru se akciovým trhům ve světě dařilo ještě více než v lednu, akcie dál vesměs posilovaly. Některé indexy, jako například nejsledovanější americký indikátor S&P 500 či technologický index Nasdaq 100, vylepšovaly maxima, vyplývá z burzovních statistik. Výrazné zisky si připsaly také evropské a japonské akcie, ty čínské pak v únoru zmírnily letošní ztráty.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dál klesá, dnes v ČR druhý odhad HDP a PMI

01.03.2024 Poslední den tohoto týdne bude tím nejnabitějším z pohledu české ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn Českým statistickým úřadem zpřesněný odhad HDP v posledním kvartále minulého roku, kdy prvotní údaj statistiků naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,2 %. Dozvíme se zároveň strukturu jednotlivých složek, kde bude především zajímavé, zda se potvrdí růst spotřeby domácností, který byl dosud velmi utlumený a byl hlavní příčinou ekonomické recese v minulém roce.
C:\fakepath\trading-27022024.png

Analýza S&P 500, EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD - indexy opět na nových all-time high

27.02.2024 I když trh očekává, že úrokové sazby v USA zůstanou na vyšší úrovních delší dobu, akciové indexy toto zatím nijak nezneklidňuje a v minulém týdnu dosáhly nových rekordů. Klíčová makrodata, která budou v tomto týdnu reportována, by však mohla jejich růst korigovat.
img

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA

27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí z eurozóny data ohledně inflace

26.02.2024 Zatímco začátek týdne přinese spíše méně významná ekonomická data, v druhé polovině vyjdou zajímavější čísla, včetně inflace v eurozóně a statistiky příjmů a výdajů v USA. Z tuzemského trhu dorazí v polovině týdne údaj o vývoji cen ve výrobě, který v případě výraznějšího překvapení může vstupovat do rozhodování bankovní rady ČNB a tím pádem i dopadat na vývoj na finančním trhu. V pátek bude zároveň spolu s druhým odhadem HDP zveřejněna i struktura za čtvrtý kvartál, která nabídne pohled na konkrétní složky stojící za 0,2% mezikvartálním růstem. Zásadní bude zejména vývoj spotřeby u domácností, která podle prvotního komentáře měla být jedním z hlavních faktorů růstu.
C:\fakepath\akcie-nvidia-23032024-uvod.jpeg

Nvidia – Nejdůležitější akcií na světě

23.02.2024 Americký index S&P 500 nedávno překonal hranici 5000 bodů. Tento cíl, který měl být dosažen až do konce roku 2024, byl však splněn již za pouhých šest týdnů. Analytici se ptali, co nyní trh udělá, když jsme dosáhli stanoveného cíle. Navyšování dalších cílů pro index S&P 500 se zdá být spíše mechanické. Někteří odvážlivci dokonce hovoří o hranici 5400 bodů, což však znamená růst menší než 10 %. To pravděpodobně nebude problém pro rozjetou společnost Nvidia.
img

Ranní okénko - Fed snižovat sazby zatím neplánuje, dnes vychází PMI ve světě

22.02.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI). Tento předstihový ukazatel vyjde ve Spojených státech amerických, v Německu i v celé eurozóně. Pro českou ekonomiku bude zejména podstatné, jaká hodnota tohoto indexu bude zjištěna v Německu, a to konkrétně ve zpracovatelském sektoru. Německý průmysl se stále potýká především s nízkou zahraniční poptávkou a vysokými cenami energií, což dokládá právě i tento index. Nad hodnotou 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bylo Německo naposledy v polovině roku 2022. Index poté výhradně klesal až do srpna minulého roku, ale zdá se, že od tohoto okamžiku přišel bod obratu, kdy se německý průmysl pomalými krůčky posouvá vzhůru. Nicméně zatím se pouze tempo poklesu zpomaluje, což by měl potvrdit i předběžný únorový výsledek, kdy trh predikuje nárůst indexu z 45,5 na 46,0 bodů. Zlepšení situace u našeho západního souseda vyhlíží také český průmysl, který je ve velké míře subdodavatelem komponentů pro německé podniky.
img

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024 „Svět zkouší přejít na nový model, kdy v jedné ruce vyšší úrokové sazby mají chránit před vysokou inflací a v ruce druhé, kvantitativní uvolňování má zajišťovat pokračující růst a stabilitu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\indexy-20022024.jpg

Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - indexy u magických čísel a Británie v recesi

20.02.2024 Indexy stále rostou a dolar s nimi, kdy ale očekávat jejich zpomalení? A jak do toho zapadá recese ve Velké Británii?
img

Ranní okénko - Trh vyčkává na zítřejší zápisky ze zasedání Fedu

20.02.2024 Nový týden se nám z ekonomického hlediska rozbíhá pozvolna. Po pondělním dnu takřka bez jakýchkoli dat úterý nabídne pouze doplňkové údaje, které by neměly trhem žádným zásadnějším způsobem zamávat. Nejprve se v dopoledních hodinách dozvíme z Evropy postupně data ohledně registrace nových aut za měsíc leden v celé Evropské unii. Posléze prosincové statistiky běžného účtu platební bilance v eurozóně a rovněž prosincový výsledek produkce ve stavebnictví, u kterých tak budou známy výsledky za celý kalendářní rok 2023.
img

Ranní okénko - Lednová inflace v ČR - bude začínat trojkou nebo dokonce dvojkou?

15.02.2024 O dnešní hlavní ekonomické událostí nemůže být sporu. Za pár minut Český statistický úřad ukáže výsledek lednové inflace. Po dvou letech velmi vysoké inflace je zřejmé, že éra skokového zdražování je konečně za námi, nicméně otázkou zůstává, kam až se inflaci podařilo stlačit. Velmi napoví právě lednová inflace, která ovšem skýtá mnohá tajemství, což se odráží i na odhadech analytiků. Medián trhu odhaduje meziroční inflaci ve výši 2,9 %, zatímco nejoptimističtější prognóza predikuje inflaci ve výši 2,1 % a na druhé straně naše predikce je výrazně pesimističtější, kdy očekáváme také pokles ale pouze na 3,8 %.
img

Ranní okénko - V březnu cut od Fedu nečekejme

14.02.2024 Den svatého Valentýna nám výhradně vyplní data z eurozóny, kde bude v dopoledních hodinách publikován zpřesněný odhad HDP za poslední kvartál minulého roku. První odhad naznačil, že ekonomika eurozóny mezičtvrtletně stagnovala a těsně se tak vyhnula technické recesi, kterou predikoval trh (-0,1 %). Nyní trh očekává potvrzení úvodního odhadu, ovšem vyloučit se nedá ani horší výsledek.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená

13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
img

Ranný komentář: S&P500 nad hranicí 5 tisíc dolarů, pomáhá AI a sektor polovodičů

12.02.2024 Akcie v minulém týdnu opět rostly a americký index S&P 500 zakončil na novém historickém maximu nad hranicí 5 tisíc dolarů. Tahounem růstu akcií zůstávají hlavně velké technologické společnosti. Ty ale doplňuje také celý polovodičový sektor, který stále těží z AI horečky. Podpůrným faktorem zůstává také výhled pro uvolňování měnové politiky, i když v tomto ohledu investoři částečně svá očekávání v minulých týdnech mírnili.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

07.02.2024 I dnešní den nabídne údaj o tuzemské ekonomice, kdy za pár minut bude zveřejněn prosincový výsledek maloobchodních tržeb. V listopadu byl poměrně překvapivě zastaven rok a půl trvající propad v tomto sektoru a je otázkou, jaký byl vývoj v prosinci, na čemž mezi analytiky nepanuje shoda. Medián trhu signalizuje, že reálné tržby bez prodeje aut vzrostly o 0,7 %, zatímco naše prognóza je mírně pesimističtější a očekáváme jejich mírný pokles (-0,4 %). Přesný výsledek ale není až tak důležitý, mnohem podstatnější je změna chování spotřebitelů, jejichž strach z dalšího zdražování a obecně ekonomické situace se i podle prvního odhadu pro čtvrtý kvartál roku 2023 začíná pomalu vytrácet, což se začne projevovat v jejich vyšší spotřebě. Ta by měla během roku postupně růst, na čemž bude profitovat i sektor maloobchodu.
img

Ranní okénko - Dnes budou zveřejněny prosincové údaje z průmyslu a zahraničního obchodu

06.02.2024 Po pomalejším vstupu do nového týdne nabere tempo v úterý na obrátkách. Z české ekonomiky dorazí prosincové údaje o průmyslu a zahraničním obchodu. V případě průmyslové výroby očekáváme její pokles po očištění o kalendářní vlivy o 2 %. Důvodem je zejména nižší příspěvek automobilového průmyslu, který by neměl být tak pozitivní jako v téměř celém průběhu loňského roku.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě v lednu vesměs zpevnily, klíčový index S&P 500 zdolal rekord

01.02.2024 Na světových akciových trzích se v lednu nálada nezměnila, akcie dál vesměs posilovaly. Některé indexy, jako například nejsledovanější americký indikátor S&P 500 či technologický index Nasdaq 100, překonaly historická maxima, vyplývá z burzovních statistik. Výrazné zisky si připsaly také evropské a japonské akcie, naopak propadly ty čínské.
img

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští

01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, v Německu vychází lednová inflace

31.01.2024 Dnešní ekonomické dění opanuje zasedání americké centrální banky, které je v rámci našeho časového pásma naplánované na 20:00. Ještě před ním tak s trhy může zahýbat lednový výsledek inflace v některých zemích eurozóny, kdy pro celkový výsledek budou určující zejména dnešní hodnoty z Německa a Francie. V případě Německa je očekáván pokles harmonizované meziroční míry z 3,8 % na 3,2 %, ve Francii by míra inflace měla poklesnout z 4,1 % na 3,6 %. Meziměsíční míry se v rámci eurozóny budou vesměs pohybovat stejně jako v předcházejících měsících okolo nuly.
img

Ranní okénko - Recese na dohled

30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
img

Ranní okénko - ECB snižování sazeb zatím nepřipouští, ekonomika USA nadále roste silným tempem

26.01.2024 Dnes budou ekonomický svět nejvíce zajímat data o amerických příjmech a výdajích. V případě příjmů se predikuje mírné snížení meziměsíčního tempa jejich růstu z 0,4 % v listopadu na 0,3 % v prosinci. Naopak u výdajů se očekává vyšší dynamika, a to z listopadových 0,2 % na prosincových 0,5 %. Pokud by se tato předpověď naplnila nebo dokonce výsledky předčily očekávání trhu, byl by to další důvod pro Fed, aby ponechal sazby na svém březnovém zasedání na aktuálních úrovních. Investoři přitom ještě před nedávnou dobou sázeli na první uvolnění měnové politiky právě v březnu, ale s přicházejícími daty se sázky postupně snižují.
img

Ranní okénko - Naznačí dnes ECB, kdy by mohla začít se snižováním sazeb?

25.01.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka, a přestože výsledek je s vysokou pravděpodobností jasný, tak následná tisková konference prezidentky Christine Lagarde může naznačit, kdy ECB plánuje začít se zahájením uvolňování měnové politiky. Na tomto zasedání se nečeká nic jiného než stabilita, ale investoři i vzhledem k relativně rychle padající inflaci a chabému hospodářskému růstu v eurozóně přisuzují poměrně slušné šance, že by cyklus snižování sazeb mohl přijít již na dubnovém zasedání. Představitelé ECB dosud k tomuto názoru vystupovali velmi rezervovaně a nedá se očekávat razantnější změnu v jejich postoji. Pravděpodobně tak zazní, že hlavním cílem nadále setrvává dostat inflaci ke svému 2% cíli a měnová politika tak zůstane na restriktivnější úrovni tak dlouho, jak bude potřeba.
C:\fakepath\USA ekonomika2.jpg

Analytici: Za růstem amerických akcií na maxima je názor, že Fed sníží sazby

24.01.2024 Za růstem amerických akcií na historická maxima je přesvědčení investorů, že tamní centrální banka Fed začne snižovat úrokové sazby. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Další vývoj bude podle nich záležet na výsledcích firem za loňský rok, pokračování růstu je ale pravděpodobné.
img

Americké akcie vystoupaly na nová historická maxima

24.01.2024 Uplynulý týden přinesl další markantní růst amerických akcií, které si tak vedou znovu nejlépe mezi rozvinutými trhy. Hlavní americký index S&P 500 uzavřel na rekordní hodnotě 4839 bodů, čímž překonal úroveň dosaženou na začátku roku 2022 před začátkem války na Ukrajině. Přestože trhy spíše předpokládají, že americký Fed v březnu ještě sazby nesníží, technologické akcie procházejí další mohutnou „rally“. Jaké jsou hlavní fundamenty, na kterých současný růst stojí? Má ještě trh určitý prostor nebo akcie předběhly již příliš svůj skutečný fundament?
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v eurozóně na vzestupu?

23.01.2024 Začátek tohoto týdne se z ekonomického pohledu rozjíždí pomaleji, když po pondělku ani v úterý nedorazí větší množství ekonomických dat. Patrně nejzajímavějším údajem bude index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který by ale patrně neměl ovlivnit čtvrteční zasedání bankovní rady Evropské centrální banky. I nadále by měl mezi spotřebiteli přetrvávat pesimismus, ač jeho míra se v posledních měsících velice pozvolně snižuje. To souvisí s postupným poklesem inflace a vyhlídkami na uvolňování měnové politiky ze strany ECB, což by se mimo jiné projevilo ve vyšší dostupnosti úvěrů.
img

Ranní okénko - Čekají německou ekonomiku lepší časy?

17.01.2024 Dnes vyjde jediný tuzemský údaj tohoto týdne, kdy Český statistický úřad zveřejní, jak se v prosinci vyvíjely ceny výrobců. Stejně jako trh očekáváme, že v průmyslu meziměsíčně v prosinci poklesly o 0,2 %, což by v meziročním srovnání znamenalo růst do 2 %. Zajímavý bude rovněž vývoj v zemědělském sektoru, který nám naznačí další možný vývoj v cenách potravin.
img

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?

12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA může mírně stoupnout

11.01.2024 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad výsledek prosincové inflace. Zásadní roli bude hrát opět srovnávací základna, která podobně jako v říjnu a listopadu byla snížena přijetím úsporného tarifu, pomocí kterého vláda převzala část nákladů domácností na energie. Další podstatnou složkou spotřebitelského koše jsou potraviny, kdy dle naší prognózy jejich růst cen oproti listopadu mírně zrychlil, přestože se obchody předháněly s nejrůznějšími slevovými akcemi. Ty probíhají i nyní v souvislosti se snížením DPH u potravin z 15 % na 12 %, ale je zatím předčasné hodnotit, zda obchodní řetězce opravdu promítly toto snížení do svých ceníků a v celkovému objemu začaly ceny potravin klesat, nebo přinejmenším nerůst takovým tempem jako v předchozím období. V případě cen zboží se zdá, že podobně jako u potravin měli obchodníci v období Vánoc vyšší cenové požadavky, což v kombinaci s velmi perzistentními tlaky v oblasti služeb zapříčiní, že jádrová inflace se bude pohybovat okolo listopadové hodnoty (3,9 %), výraznější pokles nečekáme.
img

Ranní okénko - Dostane se průmyslová produkce v Německu konečně do kladných čísel?

09.01.2024 Dnes za několik pár minut zveřejní Ministerstvo práce a sociální věcí prosincové údaje ohledně tuzemské nezaměstnanosti. Podle našeho odhadu by se podíl nezaměstnaných měl zvýšit z 3,5 % na 3,8 %. Tento nárůst je primárně způsoben sezónními vlivy, kdy v zimních měsících dochází ke zvýšení nezaměstnanosti v důsledku úbytku sezónních prací. Dále se začínají projevovat mírně se zhoršující podmínky ve zpracovatelském průmyslu, což již několik měsíců naznačuje report indexu nákupních manažerů (PMI).
C:\fakepath\bitcoin-08012024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Akcie v kocovině a bitcoin v očekávání. Startuje rok 2024

08.01.2024 Akciové indexy na konci minulého roku završily úctyhodnou rally, s přelomem roku se ale dostavila lehká kocovina. Přední indexy začaly rok 2024 se ztrátou. Rozpačitý výraz nasadil s novou etapou i bitcoin. Trh totiž očekává zásadní zprávu, která stále nepřichází.
img

Ranní okénko - Tento týden ovládnou data o inflaci

08.01.2024 Druhý lednový týden přinese obvyklou nálož tuzemských dat, kdy dnes vychází čísla ohledně průmyslu a zahraničního obchodu, v průběhu týdne pak dorazí informace o nezaměstnanosti nebo maloobchodu, nejzásadnější informaci ovšem bude představovat čtvrteční výsledek inflace. Čtvrtek bude zásadní i pro vývoj na globálním trhu, kdy v odpoledních hodinách vyjde výsledek inflace i v USA. V obou případech jde ale o prosincové hodnoty, které trh sice bude reflektovat, patrně ale ne s takovou silou, jako ostře očekávané výsledky za leden.
C:\fakepath\indexy-04012024-uvod.jpeg

NASDAQ loni vzrostl nejvíce od roku 1999. Co bude dál?

04.01.2024 Rok 2023 je za námi a my můžeme zhodnotit, jak se dařilo nejoblíbenějším akciovým indexům. Stručně by se dalo říci, že akciové trhy jako celek mají za sebou jeden z nejlepších roků ve své historii. Samozřejmě i v rámci indexů najdeme společnosti, které skončily rok v záporných číslech, ale pokud vezmeme trh jako celek, byla jeho výkonnost vysoce nadprůměrná. Pojďme se tedy podívat na ty nejpopulárnější.
img

Ranní okénko - Dnes hlavními tématy státní rozpočet v ČR a inflace v Německu

04.01.2024 Dnes odpoledne zveřejní Ministerstvo financí výsledek hospodaření české vlády za rok 2023. Naplánovaný rozpočet s deficitem ve výši 295 mld. Kč se s vysokou pravděpodobností podaří dodržet, jelikož ke konci listopadu schodek činil 269,1 mld. Kč. Ale jásat není možné, protože veřejné finance se počátkem roku 2020 vymkly kontrole. Proto současná vládní garnitura schválila tzv. konsolidační balíček, pomocí kterého by se měly veřejné finance vrátit na udržitelnější dráhu, ale jedná se pouze o první krok ke konsolidaci veřejných financí. Pro rok 2024 byl schválen schodek státního rozpočtu ve výši 252 mld. Kč a je tak zcela zřejmé, že další kroky budou muset následovat.
img

Ranní okénko - Závěr týdne ve znamení dat z trhu práce

03.01.2024 Dnešek patří globálním ekonomickým datům, kdy v dopoledních hodinách vyjde informace o vývoji na německém trhu práce, během odpoledne pak dorazí dílčí údaje z amerického trhu práce doplněné o index ISM ve výrobě a zápisky z prosincového zasedání Fedu. Investoři s většími rozhodnutími ale patrně budou vyčkávat až na závěr týdne, ve kterém dorazí informace o vývoji inflace v eurozóně spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Ta nabídnou další vodítka o tom, jestli náznaky ohledně dřívějšího snižování sazeb mají reálné obrysy v přicházejících ekonomických datech, případně zda zpomalování nenabírá příliš rychlé tempo nesoucí známky přicházející recese.
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Akcie ve světě loni vesměs rostly, klíčový index S&P 500 přidal 25 procent

02.01.2024 Akciím na světových trzích se loni vesměs dařilo. Některé indexy, jako například americký Dow Jones nebo německý DAX 40, překonaly historická maxima. Premianty byly technologické akcie ve Spojených státech. Nejsledovanější americký index S&P 500 si loni připsal téměř 25 procent, zatímco index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o 17 procent, vyplývá z burzovních statistik.
img

Ranní okénko - Nový rok začne ve znamení dat PMI či inflace v eurozóně

02.01.2024 Za celý tým Raiffeisenbank Economic Research Vás vítáme v novém roce 2024 a rádi bychom Vám popřáli zejména zdraví, štěstí a mnoho pracovních i osobních úspěchů.
img

Portu – výhled na rok 2024

28.12.2023 Výnosnost jednotlivých aktiv v roce 2023 ovlivňovaly zejména makroekonomické problémy a geopolitická rizika. Spojené státy i EU nadále bojovaly s vysokou inflací, tu se dařilo snižovat centrálním bankám vyššími úrokovými sazbami jen pomalu. Efekt vyšších sazeb tlumil napjatý trh práce, když nedostatek pracovníků způsoboval silný tlak na růst mezd. Ten bránil rychlejšímu poklesu inflace. Nejrychlejší proces zvyšování sazeb americkým Fedem a historicky nejvyšší sazby v eurozóně stanovené ECB ale zabraly. Inflace v současnosti dosahuje v USA 3,1 % a v eurozóně 2,4 %, což je již blízko cílové hodnotě 2 %.
img

Ranní okénko - Výhled v Německu na optimismu nepřidal

19.12.2023 Dnešní den nabídne z Evropy pouze finální údaje o listopadové inflaci v eurozóně. Oproti úvodnímu odhadu se neočekává žádná změna. Jádrová inflace by tak měla poklesnout z říjnových 4,2 % na 3,6 % v listopadu a meziroční inflace by se měla snížit z 2,9 % v říjnu na listopadových 2,4 %. Mohlo by se zdát, že 2% inflační cíl je již na dosah, ale cílová rovinka bývá nejtěžší. Důvodem je, že inflace vznikla kombinací nabídkových (růst cen energií, pohonných hmot či problémy v dodavatelských řetězcích) i poptávkových (akumulace úspor během doby covidu, silná domácí poptávka, napjatý trh práce) faktorů, což se odráží na inflačních očekáváních domácností, která zůstávají zvýšená. Zároveň vyprchá efekt zvýšené statistické základny, který působil pozitivně v tomto roce.
img

Ranní okénko - Jestřábí postoj ECB

15.12.2023 Tento týden uzavřou předběžně údaje indexu nákupních manažerů (PMI) v Německu, eurozóně i USA za prosinec. Průmysl v Německu se potýká s mnoha problémy, což se projevuje i na výsledku tohoto indexu během celého letošního roku, když zůstává hluboko pod úrovní 50 značící expanzi. Oproti listopadu (42,6 bodů) sice trh očekává mírné zlepšení (43,2 bodů) ve zpracovatelském sektoru, ale odrážení ode dna je velmi pozvolné.
img

Ranní okénko - Fed představil výhled pro příští rok, jak tomu bude v případě ECB?

14.12.2023 Hlavní událostí dnešního dne je zasedání Evropské centrální banky. Ta s vysokou pravděpodobností již ukončila cyklus utahování měnové politiky a ponechá tak sazby na stávajících úrovních na svém posledním jednání v tomto roce. Diskuze se tak přetočila k tomu, kdy bude zahájen proces uvolňování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Včera inflace v ČR, dnes v USA

12.12.2023 Dnes dopoledne bude zveřejněn výsledek prosincového průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. I nadále je aktuální ekonomická situace hodnocena velmi negativně, ale pohled se upírá již do dalšího roku a v tomto případě převládá pozitivní nálada. Již v listopadu bylo očekávání ohledně budoucnosti až překvapivě optimistické a v prosinci by dle analytiků měl tento trend pokračovat především v souvislosti s dále klesající inflací, očekávaným uvolněním měnové politiky a také s oživením ekonomické aktivity v Evropě.
img

Ranní okénko - V USA vycházejí měsíční data z trhu práce, v Česku nezaměstnanost

08.12.2023 Dnešek patří datům z trhu práce, kdy hned ráno z české ekonomiky přijde údaj o podílu nezaměstnaných za měsíc listopad. Očekáváme, že nezaměstnanost setrvá na 3,5 %, v dalších měsících pak sezónní vlivy dostanou nezaměstnanost blíže ke 4 %. Námi dopočítávaná sezónně očištěná nezaměstnanost zůstává po celý letošní rok ale takřka neměnná, a i přes zhoršující se ekonomický výhled prozatím nedochází k výraznějšímu zhoršování podmínek na českém trhu práce.
img

Ranní okénko - Dnes nás čekají data o průmyslu a zahraničním obchodu

07.12.2023 Dnes pokračuje seriál dat o české ekonomice, když se tentokrát dozvíme nejaktuálnější údaje o průmyslu a zahraničním obchodu. V případě průmyslové výroby očekáváme stagnaci po kalendářním očištění, kdy pozitivně bude přispívat zejména automobilový průmysl, kde odezněly nejrůznější dodavatelské problémy negativně působící během září. Naopak v dalších sektorech by výroba měla setrvat v červených číslech. Co se týká zahraničního obchodu, predikujeme kladnou bilanci ve výši 3 mld. Kč, ale primárně z důvodu nižšího množství dováženého zboží a nikoli vyššího výkonu českého exportu.
img

Ranní okénko - ECB se nedaří ukotvit inflační očekávání

05.12.2023 Dnešní den přinese zajímavé údaje zejména z eurozóny. Nejprve bude zveřejněn výsledek inflačních očekávání, kdy se domácnosti domnívají, že inflace za 3 roky bude dosahovat výše 2,5 %. Evropskou centrální banku ovšem můžou znervózňovat vyšší inflační očekávání na horizontu 12 měsíců. V září došlo k jejich výraznému zvýšení z 3,5 % na 4 % a v říjnu se očekává jen mírná korekce, a to na 3,8 %. Neukotvená inflační očekávání můžou bránit dosažení inflačního cíle, čehož se obává mimochodem i ČNB. O hodinu později budou publikovány říjnové ceny výrobců, které by dle trhu měly meziměsíčně vzrůst o 0,2 %. V meziročním srovnání po srpnu a září, kdy ceny padaly více než dvouciferným tempem, by se ceny měly snížit o 9,5 %.
img

Forex: Koruna vyčkává na výsledek inflace

04.12.2023 V minulém týdnu koruna těžila z pokračující nízké volatility na globálním finančním trhu, která nahrávala mj. i vývoji na akciových trzích, kdy jak americký index S&P 500 tak německý DAX se přiblížily na dosah k historickým maximům. Celkově tak z pozitivního dění těžily i více rizikově vnímané měny, včetně koruny, která otestovala úroveň 24,30 EUR/CZK. Naopak výrazněji se na kurzu neprojevil revidovaný výsledek českého HDP za třetí kvartál, který ukázal silnější mezičtvrtletní pokles (-0,5 %) a podrobnější struktura zároveň odhalila pokračující pokles spotřeby, což by mohl být pro některé členy bankovní rady ČNB signál jdoucí ve směru rychlejšího snížení sazeb. Minimální reakce trhu je dána dvěma důvody, kdy finanční trh z velké části pokles sazeb na prosincovém zasedání očekává a zároveň jde o „stará data“, která bankovní rada nemusí zásadněji reflektovat.
C:\fakepath\trader-01122023-34-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2023 1) Průměrná prodejní cena klíčové ruské ropy Urals v listopadu klesla na 72,84 dolaru za barel z říjnových 81,52 USD. Zůstala však vysoko nad cenovým stropem, který pro ruskou ropu zavedly západní země. S odkazem na ruské ministerstvo financí to dnes uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Akcie v listopadu dál zpevnily, index S&P 500 letos přidává asi 20 procent

01.12.2023 Akcie na světových trzích v listopadu zpevnily, většina trhů tak zvýšila své letošní zisky. Nejsledovanější americký index S&P 500 si od začátku roku do konce listopadu připsal téměř 20 procent, index Nasdaq Composite pak 37 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil téměř o 15 procent, vyplývá z burzovních statistik.
img

Ranní okénko - Příliv českých dat a pokles inflace v eurozóně

01.12.2023 Poslední den tohoto týdne přinese data i z české ekonomiky. Již za pár minut Český statistický úřad zveřejní druhý odhad HDP za třetí kvartál letošního roku včetně jeho struktury. Na základě aktuálních dat odhadujeme, že tuzemské hospodářství pokleslo mírněji (-0,2 % ve srovnání s předchozím čtvrtletí), než naznačuje první odhad (mezičtvrtletně -0,3 % a meziročně -0,6 %). Naše ekonomika jako jediná v rámci Evropské unie zatím nepokořila předcovidovou úroveň a zdá se, že ani v blízké době se to nepodaří, zejména kvůli stále utlumené spotřebě domácností. V dopoledních hodinách bude rovněž publikován index nákupních manažerů (PMI), kdy očekáváme jeho zvýšení ve zpracovatelském průmyslu z 42,0 na 42,8 bodů (medián trhu 42,9), tedy v podobných intencích jako v Německu i celé eurozóně. Ve 14:00 Ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci listopadu. Za deset měsíců letošního roku činil deficit ve výši 210,7 mld. Kč a naplánovaný schodek 295 mld. Kč se tak nejspíše podaří dodržet.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dále klesá

30.11.2023 Dnešní den bude ve znamení zahraničních dat. Z USA dorazí údaje o osobních příjmech i výdajů. Trh očekává, že meziměsíčně v obou případech došlo v říjnu k nárůstu o 0,2 %. Oproti září tak tempo růstu příjmů pokleslo o jednu desetinu procentního bodu a tempo výdajů dokonce o 0,5 p. b., což naznačuje, že spotřeba domácností, která dosud byla tahounem tamní ekonomiky, začíná mírně ochabovat. V dalších měsících tak očekáváme, že se výkon americké ekonomiky bude utlumovat, ale na druhé straně je to jeden z předpokladů dle Fedu jak zkrotit inflaci. Dozvíme se rovněž každotýdenní údaje z amerického trhu práce, kde by mělo dojít k mírnému nárůstu jak nově podaných, tak i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve srovnání s předchozím týdnem.
img

Ranní okénko - Zápis ze zasedání Fedu přinese další nápovědu

21.11.2023 Dnes je hlavní ekonomickou událostí zveřejnění zápisu z posledního měnově-politického zasedání Federálního rezervního systému. Na tom se minule rozhodlo o stabilitě sazeb, ačkoliv varianta dalšího zpřísnění měnové politiky byla rovněž na stole. Na následné tiskové konferenci guvernér Jerome Powell naznačil, že v případě potřeby je bankovní rada připravena zvýšit sazby na dalším zasedání (13.12.2023).
img

Ranní okénko - Fed s vysokou pravděpodobností sazby již nezvýší

16.11.2023 Dnes zveřejní Český statistický úřad ceny výrobců za měsíc říjen. Tlaky na straně nabídky i nadále odeznívají, kdy v meziměsíčním srovnání očekáváme růst cen průmyslových výrobců o 0,6 % a meziročně o 1,0 %. Kvůli slabému odbytu výroba firem ve většině odvětví klesá, proto i v menší míře nakupují vstupy, což se promítá i na prodejních cenách. Firmy navíc ve vyšší míře přistupují k slevovým nabídkám, aby dokázaly své zboží prodat.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by po čase měla poklesnout

14.11.2023 Hlavní zprávu tohoto týdne přinese dnešní odpoledne, kdy bude zveřejněn výsledek říjnové inflace ve Spojených státech amerických. Dezinflační proces se v předchozích třech měsících zastavil, ale tentokrát se očekává, že inflace poklesla z 3,7 % v září na 3,3 % v říjnu a to zejména v důsledku klesajících cen energií a pohonných hmot. Tyto položky jsou ovšem vyloučeny z výpočtu jádrové inflace a ta dle odhadu trhu tak setrvá ve výši 4,1 %. Vyšší jádrovou inflaci potvrzují i poslední meziměsíční údaje, které se pohybují okolo 0,3 %. Pokud tato čísla převedeme do anualizované podoby, dostaneme hodnotu těsně pod 4 %. Fed, který při svém rozhodování bere více v potaz právě jádrovou inflaci, tak může být tímto vývojem mírně znepokojen, a proto stále nelze vyloučit možné zpřísnění měnové politiky na prosincovém zasedání, ač pravděpodobnost tohoto kroku není příliš vysoká.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází americká inflace a výsledek maloobchodu

13.11.2023 Tento týden patří zejména ekonomickým datům z USA, kdy v úterý vyjde výsledek říjnové inflace, který by po pauze měl ukázat pokračující desinflační proces a pokles blíže směrem ke 3 %. Dorazí také údaj o cenách amerických výrobců nebo vývoji tržeb v maloobchodu. To vše může více dopadat na vývoj na finančním trhu, vzhledem k určité nejistotě ohledně prosincového zasedání Fedu. Většinově sice trh sází na stabilitu sazeb (85% šance), v případě výraznějšího překvapení u čísel z tohoto týdne ale může trh ještě znejistět.
img

Ranní okénko - Inflace díky statistickému efektu opět vzroste

10.11.2023 Dnešní den přinese nejzajímavější událost tohoto týdne, kdy za pár minut Český statistický úřad zveřejní výsledek říjnové inflace. V tomto roce inflace setrvale klesala, ale dezinflační proces se v říjnu zastaví. Tato skutečnost je ale čistě statistického charakteru, jelikož v posledním čtvrtletí minulého roku platil tzv. úsporný tarif, kterým vláda kompenzovala domácnostem zvýšené náklady na energie. K tomuto opatření ale vláda v tomto roce již nepřistoupila, a proto srovnávací základna je nižší. Na druhé straně budou inflaci táhnout dolů ceny potravin, kde se zdá, že se začínají projevovat nižší ceny zemědělských výrobců a v určité míře také společenský tlak na obchodníky.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost v ČR poklesla, inflační očekávání v eurozóně dále rostou

09.11.2023 Čtvrtek je jediným dnem v tomto týdnu, kdy nedorazí žádný údaj z tuzemské ekonomiky. I v globálním měřítku bude nouze o data, a tak dorazí pouze každotýdenní údaje z amerického trhu práce, konkrétně o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v předchozím týdnu.
img

Ranní okénko - Český průmysl v problémech, zahraniční obchod opět v plusu. Co dnes maloobchod?

07.11.2023 Dnes dorazí další údaj o tuzemské ekonomice, a to o maloobchodních tržbách. Ty klesají již více než rok v meziročním vyjádření a ani výhled na září není příliš optimistický. Ve druhé polovině roku jsme očekávali oživení v maloobchodním sektoru, ale navzdory klesající inflaci zůstávají domácnosti obezřetné pravděpodobně v souvislosti s přicházející zimní sezónou. Spotřeba domácností tak zatím ani zdaleka nedosahuje předcovidové úrovně, lidé stále výrazně šetří, což se projevuje na nedobrém výkonu tuzemského hospodářství. Na základě naší prognózy očekáváme za měsíc září pokles o 3,2 % a medián trhu naznačuje ještě horší výsledek (-3,7 %).
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat, nejzajímavější bude výsledek inflace

06.11.2023 Tento týden patří tuzemským datům, kdy kromě čtvrtka dorazí každé ráno některý ze sledovaných ekonomických ukazatelů. Nejzajímavější bude říjnový výsledek inflace, ovlivněný sníženou srovnávací základnou v minulém roce v souvislosti s uvedením tzv. úsporného tarifu. Ze zahraniční z pohledu naší ekonomiky bude důležitý především německý výsledek průmyslové produkce a továrních objednávek. Z pohledu vývoje na akciových a dluhopisových trzích pak může dění rozhýbat páteční informace o americké spotřebitelské důvěře a vývoji inflačních očekávání. Pokud ale nedojde k výraznějšímu překvapení, trhy by měly pokračovat na optimistické vlně pátečního slabšího výsledku z trhu práce, potvrzujícího domněnku, že Fed již s největší pravděpodobností nebude dále zvyšovat sazby.
C:\fakepath\Forex22.jpg

Technická analýza indexu S&P 500 a hlavních měnových párů

05.11.2023 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Americký index S&P 500 má za sebou po dlouhé době volatilní růst. Cena měnového páru EUR/USD překonala Klíčový level na denním grafu a na USD/JPY se dokončuje pattern Dvojitý vrchol.
img

Ranní okénko - Fed sazby nechal ve stejné výši, co udělá dnes ČNB?

02.11.2023 Den D je tady. Bankovní rada České národní banky dnes zasedá a bude rozhodovat o dalším nastavení měnové politiky. Zatímco v Polsku a Maďarsku cyklus uvolňování měnové politiky již začal, bankovní rada ČNB zatím vyčkává a ponechává již více než rok základní úrokovou sazbu na 7 % a zůstává tak posledním jestřábem ve středoevropském regionu. Tentokrát může dojít ke změně kurzu. Otázka tak zní: snížit či nesnížit, to je oč tu běží. Trh je v tomto rozdělen na dva početně stejné tábory.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Banco Santander | Report finančních trhů | Býčí pohyb | Americký bankovní sektor | Dassault Systemes | Silvergate Capital | První odhad HDP | Dynamický růst | Akcie Meta Platforms | Halliburton | Minimální marže | Makroekonomické predikce | Dezinflace v Německu | Marlin | Výnosy dluhopisů | Stlačení inflace | Jak fungují akcie | Uvolněné měnové politiky | Zásoby zemního plynu | Fond Salutem | Výplach | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Filip Louženský | Opětovný pokles | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Dluh vlád | Války | Snižování stavů | Západní země | Vývoj | Online trading konference | Sell in May and go away | Státní dluhopis | Češi | Data z trhu práce | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Radim Dohnal | Silná rezistence | Ekonomické statistiky | DPH | General Dynamics | EUR | Vyčerpání kupců | Německé ceny výrobců | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Přidaná hodnota kryptoměn | Akce vlád | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Pokračování růstu | ENEL | Accenture | Fortinet Inc | Salesforce | Člen bankovní rady Aleš Michl | Roche | Měnový report | Automobilový sektor | Marsh & McLennan | Dnešní obchodování | Index hongkongské burzy | Itálie | Analytici Bank of America | McDonald's | Pokles akcií | Špatná výkonnost | Stoxx | Vyhlídky do budoucnosti | Vývoj ceny zlata | Texas | Akcie firmy | Finanční aktiva | Údaj o HDP | Očekávání | Volatilní | Trading Places | Dollar General | Komentář amerického prezidenta | Korelace | AWS | Míra volatility | Finanční injekce | Historické události | Tržní výhled pro rok | Inflace v září | Evropské centrální banky | Michael Hartnett | Analýza | T-Mobile | Nikl | Uvolněné měnové | Swiss Life | L.F. Investment | Růst amerických akcií | Ruská centrální banka | Pozitivní signál | Novo | Pozitivní nálada | Akcie opatrně | Alternativní investice | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Volatilní měnový pár | Devon Energy | Evropská komise | Dopady energetické krize | Pro investory | Diverzifikace | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | iShares | Swiss | Investice | Zpráva z akciového trhu | Britská centrální banka | US Bancorp | Nákladové tlaky | DXY | Aktuální kurzy měn | Program nákupů dluhopisů | Spotřebitelský sektor | Potenciál | MACD | RTX | Nálada v ČR | Nabídkové tlaky | Nové technologie | Měnové báze | Support | Návrat inflace | Akvizice | ServiceNow | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Index aktivity | Chování | Cyklus zvyšování sazeb | Prodat USD | Výrobní podniky | ADP report | Zajímavé výnosy | Nástup druhé vlny koronaviru | Ifo | Webinář | Spotřební daň z nafty | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Blackstone | Prognózy | Britská libra | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | Růst akciových indexů | Interactive Brokers | Vysoké úrokové sazby | Klesly akcie | Experti | Rekord | Nižší sazby | McKesson | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Standard Life | Průměrný výnos | Stop-Loss | Evropský index | FTSE MIB | Čtyřhodinový graf | Ziskové obchody | Důvěra v ekonomiku | Společnost Apple | Černé labutě | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Index Nikkei | Český statistický úřad | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Propad japonského jenu | Die Welt | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Český průmysl | Streamovací služby | PMI z Německa | Neckline | Cena bitcoinu | Euroval | Penzijní fondy | Americký akciový trh | Rezistence | Opční strategie | Price Action | Marika Čupa | Akcie společnosti | ZEW indexy | Komunikační služby | Tuzemské hospodářství | Stochastický oscilátor | Pesimistická nálada | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Facebook | Russell 2000 | Lagardeová | Stav trhů | AEX | Průměrné mzdy | Fortuna | Obchodní aktivum | Cenné papíry | Výnos | Kurz eura k dolaru | Vývoj české inflace | Měnový pár USD/JPY | RBS | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Kurz JPY | IHNED | Asijské akcie | Oslabující americký dolar | Delta | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Oživení čínské ekonomiky | Denník | Šéf Fedu | Snowflake | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Investiční příležitost | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Akcie Photon Energy | Akcie Erste | Index DOW | Historické zkušenosti | Německý akciový index DAX | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Státní dluh | Nálada spotřebitelů v USA | Zasedání centrálních bank | Směřování měnové politiky | Posílení | Ferrari | AI | Květnová průmyslová produkce | Firmy z USA | Propad cen | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Potenciál trhu | Výrobní sektor | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | P/E | QQQ | Zajištění portfolia | Odhad HDP | Snižování cen výrobců | Index Russell | Posilování dolaru | Uber Technologies | Tweety Donalda Trumpa | After-market | Falešné breaky | Projekce | Kontrakce | Společnost SAB | Peníze | Produkce v průmyslu | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Index NASDAQ 100 | Hodnota indexu PX | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Vývoj měnové politiky | Maloobchod v USA | Francie | ČNB Eva Zamrazilová | Výborné vyhlídky | Měnověpolitické zasedání Fedu | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká ropa | Nestlé | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Supplementary Leverage Ratio | Služby | Teorie černé labutě | Růst akciových trhů | Hlavní události tohoto týdne | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Tvorby zisku | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Cena bitcoinu dnes | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Downside | Amgen | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Bayer | Záchranný fond | Prodeje aut | Ropa WTI | Micron | Bohumil Trampota | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Jestřábí komentáře | Měny v regionu | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Německé HDP | Vakcinace | Hershey | Technická analýza | Nová makroekonomická prognóza | Oslabení jüanu | Extrémní růst | Bankovní domy | Abbott Laboratories | Na burze | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Hospodaření vlády | Prodávat akcie | Odražení ode dna | Evropské burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Investiční analytik | USD/EUR | Inflace v České republice | Cena americké ropy | Sezónně očištěná nezaměstnanost | JDE | Stimulační procesy | Býčí divergence | Rozhýbání volatility | Snížení dluhu | Bond | Tvorba pracovních míst | EURUSD | Cash flow | Proražení | Trading Contest | Američtí centrální bankéři | Více peněz | Posílení koruny | ČSOB | Export | Analytici XTB | O2 | Spekulovat | Americká ropa WTI | Béžová kniha | Cenové tlaky | Pokles inflace v USA | Korunový trh | Zastavení poklesu | Gilead | Comcast | Výsledek inflace | Cenové úrovně | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Šok | Vít Hradil | Ceny ve výrobě | Úroková sazba | Hodnocení současné situace | Avast | Akcie Avastu | Akcie společnosti Moderna | Měsíční futures report | Nasdaq Composite | Výkon | Ekonomická aktivita | Regulace | Unie | Dovoz | BofA Global Research | Kofola | Britská měna | Měnový fond | InterContinental | Nikkei | Výzkumy | NextEra | Instagram | Tichomoří | Aktuální kurzy | Americký prezident | Nemovitostní fondy | Inflační spirála | Dot plot | CISCO | Tovární objednávky | Data z amerického trhu práce | Velmi volatilní měnový pár | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | České hospodářství | Trpělivost | Kapitál | Válka na Ukrajině | Investing.com | CFD (Rozdílové smlouvy) | Největší ztráty | Data z tuzemské ekonomiky | Čtvrtletní výsledky | Umělé inteligence (AI) | Analytici Patria Finance | VOW3.DE | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vybírání zisků | Investovat | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Společnost SAB Finance | Myšlení | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Konec obchodní války | Mario Draghi | Rozložení obchodních pozic | Caterpillar | Christine Lagardeová | Expanzivní fiskální politika | Coca-Cola | EOG | Pro tradery | Nominální hodnota | Vyšší úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Slickcharts | Stratégové | Výrobní ceny | Euro Stoxx 50 | Statistický úřad Eurostat | Zlepšení sentimentu | Globální ekonomiky | Portfolio | Tržní reakce | Zpřísňování měnové politiky | Nejznámější kryptoměna | Graf akcií | Finanční instituce | Lepší výsledky | Prezident | EUR/CZK | Kosdaq | Zájem investorů | Americký index | Intercontinental Exchange | Černý kůň | Euforie | Dostatek hotovosti | CAC 40 | Dividendy ČEZ | Volatility | Makrodata | Index výroby | Investoři | Malta | Nastavení úrokových sazeb | Úsporný tarif | Akciová burza | Petr Pavel | Nejistoty | Fidelity | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Boom | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | AMD | Raytheon | Ropné společnosti | Easing | Přidaná hodnota | Kapitálové rezervy | Nákupní apetit | Prezident ECB | Primární nabídky | Inflační čísla | Pesimismus | Hamás | Index PPI | MSCI Emerging Markets | Advanced Micro Devices | Ocel | Inflace | Tranše | Jádrový index | Cena mědi | Bez rizika | Zisk | Ceny kryptoměn | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Bitcoin futures | Vyšší hodnoty | Moderna | Nabídka | IBKR | DAX30 | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Ruské ropy | Bank of England | Souhrn finančních trhů | Airbnb | Cena Etherea | Akciové trhy ve Spojených státech | USDPLN | Zdravotní péče | Vývoj sazeb | VIG | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | US500 | Investiční riziko | Anheuser-Busch InBev | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Asijské burzy | Nižší poptávka | TRY | Makrokalendář | Schopnost financovat vládní deficit | Obchodní plán | Globální sentiment | EUR/PLN | Posilování amerického dolaru | Byznysový model | Zpráva | Odhad spotřebitelské důvěry | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Ekonomické dopady | Prémie | Česká měna | Americký S&P 500 | Představitelé Fedu | Slevy | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Politická nestabilita | Rozpočtová politika | Statistiky z trhu práce | Vývoj indexu volatility VIX | Colt CZ | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Demokraté | Janet Yellenová | Německý DAX | Portu Marek Malina | Den D | Hlavní události | JOLTS | Patria | HDP Německa | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | Telekom | Turecký akciový index BIST 100 | UnitedHealth Group | Oslabování japonského jenu | Data z ekonomiky | Rating USA | Management | Bloomberg | Skupina OPEC+ | Evropské ekonomiky | Roche Holding | Agentura Reuters | GBP | Nová prognóza | Zhoršování situace | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Technologické tituly | Obchodní týden | First Republic Bank | Prodej dluhopisů | Majitel Facebooku | Tržní kapitalizace | Dlouhodobé rezistence | Švýcarská banka | Vývoj akcií | Akcionáři | Další obchodní válka | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Pandemie COVID | Německé ceny | Prezidentka ECB | Výkonnost indexu | Skupina PPF | Hospodářský vývoj | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Majitel | Vysoký přebytek | Zprávy | Dolary | Obchodování | Nadšení | Pákový efekt | FB | SPX | Tisková konference ECB | Akciový index CAC 40 | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Přebytek obchodní bilance | Meta | Rating dlouhodobých závazků | Reálné mzdy | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | České koruny | Evropské akcie | Cena ropy na světových trzích | Island | Poměr rizika a zisku | Ceny ropy | ZEW | Ropovod | UBS | České firmy | Saxo PrivatBank | Fenomén | Nové signály | Silný růst | Výrobce léků | Celkový trend | Eurostat | Exxon Mobil | Covid | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Airbus | Bydlení | Deflace | Obavy z insolvence | Reliance | Index britských akcií FTSE 100 | CZ | Růst inflace | Cena ropy brent | MOEX | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Listopadová inflace | Snižování cen | Obchodování na trzích | Pozornost finančních trhů | Occidental Petroleum | Míra | Obchodovanie | Praha | Depozitní sazby | Berkshire Hathaway | Phillips 66 | Pokles tržeb | Hospodaření státu | Tržní úrokové sazby | 3M | Sazby v USA | Nejdůležitější události | Daně z neočekávaných zisků | Rostoucí trendové čáry | Převodník měn | Technická recese | Výrobce letadel | Hlavní akciové indexy | Evropská dluhová krize | Marek Pokorný | Nvidia Corp | Prognóza Fedu | Dnešní data | Odhady trhu | Projev Jeroma Powella | Odhad inflace | Firmy | Australský dolar | Obchodovat | Zadlužování | Příjmy a výdaje | Put opce | Uplynulý rok | Čínské zboží | Index cen domů | Růst zadlužení | Medvědí divergence | Meziroční inflace v eurozóně | Zpřesněný odhad | Koruna | Investment management | Financial | Kryptoměnové burzy | Výrazný pokles | Nástroj | Výsledky | Vyšší poptávka | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Inflace ve službách | Zápis ze zasedání Fedu | Pokles HDP | Fundamentální zprávy | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Běžný výnos | Americký výrobce | DMA | Epidemické situace | Včerejší obchodování | DJIA | Finlord | Onemocnění | Supreme Edition | Shell | Riziko recese | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | XTB Jiří Tyleček | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | Finanční domy | Výsledky firem | Index MSCI Emerging Markets | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Akcie Moneta Money Bank | Silný dolar | Britská banka | Vakcína | Retracement | Zelená čísla | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Eli Lilly | Cenový index PCE | Český index nákupních manažerů | Barrick Gold | Obchodní války | Americká banka | Golden Gate | Colgate-Palmolive | Bilance aktiv | Stimulační opatření | Očekávání analytiků | OPEC+ | SAE | RBI | Konglomerát | BHS | Snižování sazeb | Podíl nezaměstnaných | Objem | Platby u obchodníků | Likérka Stock | Obavy z recese | Class A | Halifax | Sázka | Federální rezervní systém | Bilion | Burza v Šanghaji | Obchodování s akciemi | Společnost Nvidia | Týden na finančních trzích | Klima | Britská banka HSBC | Prudké navyšování zadluženosti | Obavy z nejistoty | Výsledky společnosti | BDO | Míra úspor domácností | Podnikatelská nálada | Northrop Grumman | Propuštění | Index S&P 500 | Graf | Instrument | Letní měsíce | Trendová čára | Národní měny | Hráči na trhu | Majoritní vlastník | Ekonomická situace | Regulátor | Vládní dluh | Výhody diverzifikace | Raytheon Technologies Corp | Hlavní indexy | Státní rozpočet | FTC | Hrubý domácí produkt | ASML Holding | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Technické ukazatele | Pfizer | Ekonomika Německa | Distribuce | Case-Shiller | Úvěrové portfolio | Posílení amerického dolaru | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Studie | Pár EUR/USD | Akciový index PX | Tržní hodnota akcií | Eurodolar | Trading konference | Průraz | Devalvace | Bitcoinové ETF | Deficit | Nakupovat státní dluhopisy | Zveřejněná data | Akcie České zbrojovky | Bit.plus | Polsko | Kolaps | Koronavirové mutace | Ratingová agentura | Offshore | Hlavní akciové trhy | Reakce trhu | Zbrojovka | FRA | Stavebnictví | Ústup inflace | Evropský statistický úřad Eurostat | Cenová hladina | Centene | Pozitivní impulz | Booking Holdings | Výhled na příští rok | Kering | Institut Ifo | Akcie výrobce čipů | Hypotéky | Současná situace | EY | Aktuální hodnoty měny | High | Rostoucí trend | Finanční krize | Přijetí | CI Komodity | Zasedání Bank of Canada | CVS | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Salutem | Jackson Hole | Pokles ceny | Andrej Babiš | Index spotřebitelské důvěry | Farmaceutické firmy | HUF/EUR | Ztrátové obchody | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Lednový efekt | Turecká centrální banka | Index výrobních cen | Nově zahájené stavby domů | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Ústavní soud | Jihokorejský KOSPI | Deficit rozpočtu | Česká koruna | Vlna koronaviru | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Německý PMI | Investiční společnost | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Foreign Exchange | Brokers | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | Dnešní fundamenty | Brands | Dow Jonesův index | CHF | ex | Dezinflační proces | Běžný účet | Technické analýzy | Silnější dolar | Společnost Novo Nordisk | Urals | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodování v Asii | Zadlužení v eurozóně | Seznam Zprávy | Obchodování s českou korunou | Evropské akciové indexy | Euro dnes | Vstupy | Měsíční report finančních trhů | Neuspokojivé výsledky | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Vysoká míra volatility | GBPUSD | Akcie Komerční banky | ABB | Harmonizovaná inflace | Stříbro | Naše ekonomika | USDCAD | Parlamentní volby | Změna trendu | Instituce | L'Oréal | Constellation | Obchodování se CFD | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Akcie firem | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Jan Dvořák | Dividendové akcie | Euro k dolaru | Exchange Traded Fund | Býčí signál | Důvěra spotřebitelů | Americké akcie | Fair Value Gap | Pozornost | Výrobce čipů Nvidia | UBS Group | Index nákupních manažerů (PMI) | MetaTrader | Ex-dividend | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Kongres | Divize | Finanční společnosti | Volby v USA | Medián | Iberdrola | Pozitivní vliv | Bohemia Energy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Akcie Pfizeru | Průměrný roční výnos | Index Nasdaq Composite | Medtronic | CVS Health | Kanada | Výsledky HDP | Indikátor RSI | S&P 500 | Equinor | Medvědi | Disney | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | List Financial Times | Marriott | Crown | Války na Ukrajině | Erste Bank | ProCent | Výkyvy | Držení obchodu | L3Harris | Měnová autorita | MWh | Platforms | Ceny zboží | Fed | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Korekce | Informace o vývoji inflace | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | Nové trhy | Money management | Vývoj ekonomiky | Otevření obchodu | Největší ekonomika světa | Lukáš Novotný | Statistika z USA | Pražské burzy | Volkswagen AG | Boháč | Zveřejnění výsledků | Nejistota | First Republic | Hlavní index čínských akcií | Tržní výhled | Estee Lauder | Růst tržeb | Globální recese | CME | Akciové indexy v USA | Lowe's | HDP v eurozóně | ATH | Posílení dolaru | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Hodnota HDP | Rating | Dezinflace | Agentura S&P | Investice do fondů | Asijské indexy | Společnost BlackRock | ECB dnes | Koronavirová pandemie | Microsoft | Akciové trhy jako celek | USD/CHF | Riziková aktiva | Příležitosti | Zvyšování dodávek | Haruhiko Kuroda | Společnost Meta Platforms | Vládní dluhopisy | Data z USA | Patria Forex | Celkový sentiment | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Šíření nového koronaviru | Členové Fedu | Inflační vývoj | Commission | Spotřebitelská inflace | Sada dat | S&P Global Inc | Naředěné riziko | Bit.plus Martin Stránský | Sell | Vývoj úrokových sazeb | Pokles sentimentu | Mondelez International | Navyšování zadluženosti | Vlny koronaviru | Akcie CME | Exxon | Nvidia | Vývoj dolaru | Ekonomické problémy | Důvěra | E-commerce | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | Německý Ifo index | Spolková vláda | Rizikovější aktiva | HNonline.sk | Makroekonomika | Navýšení měnové báze | Twitter | Spotřební zboží | Evropská banka | Psychologie trhu | Trendové linie | Activision | Spotová cena | Další růst | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | Tomáš Pfeiler | Nifty 50 | AA | Centrální banka | Politické rozhodnutí | Situace v Hongkongu | CL | Meta Platforms Inc | EU | Šíření viru | Investice do akcií | Opatření | Výhled pro rok | QE | Americká průmyslová produkce | LYNX | Donald Trump | Podnikatelé | Energetický sektor | Čistý zisk | Akcie výrobce čipů Nvidia | Jádrová inflace | Patrik Urban | Výnosy státních dluhopisů | Rumunsko | Inflace v říjnu | Nárůst výdajů | Centrum | ING | MetaTrader 5 Supreme Edition | VOW3 | Společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Grafy | Zprávy o vakcíně | Ekonomická zpráva | Indikátory ekonomického sentimentu | Index DAX 30 | Akcie farmaceutické společnosti | Fiserv | Zahraniční investice | Komodity ropa | Apple | Společnost XTB | Akcie ve Spojených státech | Eskalace | Erste Group | Generovat zisk | Ceny komodit | Nízká volatilita | Lukáš Raška | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Slabý americký dolar | Aker | Illinois | Konjunkturální průzkum | CZK | PEPSICO | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | Podcast | Chevron | BofA | Americké desetileté výnosy | Zoetis Inc | Boris Tomčiak | Ceny zemního plynu | Státní dluhopisy | Americký dolar | Depozitní sazba | Situace | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Rolování | Euronext | Palo Alto | Předseda | Moneta | Finanční systém | Štěpán Hájek | Zavedení cenového stropu | Obchodování na zámořských trzích | Europe 600 | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Reakce ceny | Chipotle Mexican Grill | Americký trh | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Negativní dopad | J&T | Akcie Monety | Rok 2024 | Guvernér Fedu | Nálada na trzích | Fond kvalifikovaných investorů | Vypuknutí pandemie | Růst americké ekonomiky | Evropská unie | Boeing | Daniel Beneš | Adyen | HDP v USA | Investice do indexových ETF | Ekonomiky | Google | Rychlý růst | SLR | Tržby | US100 | Klesající trendové čáry | Libra | Makro | Dobrá nálada | Moody's | Opatření centrálních bank | Kofola ČeskoSlovensko | Zvýšení základní úrokové sazby | Lockheed | Platební bilance | Stagnace | Vývoj na světových trzích | Ztráty peněz | CFD | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Relativní výkon | Centrální banky | Vysoká hodnota | Inflace v květnu | Cena akcie | Snížení sazeb | Pokračování trendu | DOT | Indické akcie | Velké technologické společnosti | CME Group | Zvýšení základní sazby | Výrobce letadel Boeing | Nákup akcií | Odezva finančních trhů | Financovat | První fáze | Analytik Wood and Company | Silnější euro | Hubnutí | Čínské měny | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Akciový index BIST 100 | Dividenda | Nálada investorů | Říjnová inflace | Close | Klíčový level | Měnová situace | Květnová inflace | Ozempic | Rizika | Úroky | Refinitiv | Skupina OPEC | Přenos | Institucionální investoři | Kurzy | Swingoví obchodníci | Americký průmysl | Francouzský CAC 40 | Viceguvernérka ČNB | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Investiční banky | Akcie Philip Morris | Fond | TotalEnergies | Vývoj české ekonomiky | Předstihové ukazatele | ERÚ | Finanční analytici | ASML Holding NV | Air | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Ekonomické údaje | S&P 500 Banks | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Vlastnit akcie | Konsensus | Pandemie v Evropě | Akciové výhledy | S&P500 | EBay | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Dior | Technologie | MetaTrader 5 | Central Retail | Finální odhad | ČNB | Wood and Company | Cigna | Optimismus na akciových trzích | Comcast Corp | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Finance | Růst cen nemovitostí | Nižší ceny ropy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoj akciového indexu | Západoevropské akcie | Historická data | Nálada v USA | Americké společnosti | Conseq | Švýcarská centrální banka | Zinek | Poplatek | Rabobank | Merck & Co | Applied Materials | Euro STOXX | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Situace na trhu | Americká ekonomika | Mosaic | Dluh USA | Obchodník | Vývoj cen ropy | Freeport-McMoRan | Dluhopisy | Rada guvernérů | COVID-19 | Tokio | Vyšší sazby | Tempo poklesu | ROE | Investor | Akcie Apple | BHS Timur Barotov | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Index cen | PMI ve výrobě | Alokace | Obchodní bilance | Proinflační riziko | Bull | Paypal Holdings | Index PX | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | CPI index | Saxo | Lídři | Inflace v červenci | Investment Management | Malina | Pivot | Coinbase | Kryptoměna | Měnověpolitické zasedání | FOREX | České HDP | Pokles indexu | Bristol-Myers | Růst výroby | Výsledkové sezóny v USA | RRR | Momentum | Pozitivní sentiment | Výborné vyhlídky do budoucnosti | Joe Biden | Dominancia | CBOE | Podílové fondy | Zisky | Slušný zisk | ERA | Nálada spotřebitelů | BNP Paribas | Analytik investiční společnosti | Akcie Boeingu | Trend klesající | Signature Bank | Doporučení | Obchodujeme | Oslabení japonského jenu | Pozitivní výsledek | Allianz SE | Miliardy eur | Akcie Visa | Inflace v ČR | Poptávka | Cisco Systems | Express | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Index pražské burzy PX | Starbucks | Nákupní trend | Obchodníci | Očekávání do budoucna | Finlord Boris Tomčiak | Společná měna | Akcie Meta | Cena zlata | HSBC | CBRT | Organizace zemí vyvážejících ropu | Rizikové averze | Americké hospodářství | Hang Seng | Přecenění | Akcie Pilulky | Turecký prezident | Propad ropy | Hegemonie | Capital | Pojištění vkladů | Globální trhy | Obchodování na měnových trzích | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Index Russell 2000 | Kryštof Míšek | Růst HDP | RSI | Hodnota akcií | Siemens Healthineers | Rozkolísanost trhu | SPX500 | Úspěšné investování | Devalvaci měn | MSCI World | Repo sazby | Fantastické výsledky | Společnosti Netflix | Korekce na akciích | EUR/MWh | IFO index | Cizí měny | Financování | Zvýšení inflace | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Historická minima | Výrobce čipů | Honeywell | Hlavní akciové indexy v USA | Omezení dodávek | Stres | Více riskovat | All-time high | Americké akciové trhy | Occidental | Photon Energy | NZD | Pokles ekonomiky | Martin Klass | EBITDA | Německé podniky | USDJPY | Bill Gross | Uzavření trhů | Globální poptávka | Reporty | Investiční poradenství | Amazon Prime | Koncentrace | GfK | Online trading | Úrokový diferenciál | Průměrná hodnota | Americký regulátor | Konec dezinflace | Ranní komentář | Abbott | Oddělení forexu | Klouzavý průměr | Obchodování na akciových trzích | Recesia | Průměrná mzda | DNO | Aktivně spravované fondy | Investiční výdaje | Index CAC 40 | Pokles trhů | Gamble | SolarEdge | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Payrolls | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Šíření koronaviru | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Růst ekonomiky | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Costco | Analytik Portu | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Možnost tvorby zisků | Akciová rally | Kapitálové trhy | Podnikání | WTI | LVMH | Hrozba recese | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Podnikání na kapitálovém trhu | Shares | RBNZ | Spekulace | Technologický index Nasdaq Composite | Index MOEX | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Amazon efekt | HDP | Reakce koruny | Predikce vývoje | T-Bill | O2 CR | ROCE | Americká měna | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Problémy | Zápis ze zasedání ECB | Saúdská Arábie | Kupci | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Know-how | Ziskovost | OCI | Bankéři | Firma | Cena ropy | Pokles cen akcií | Reálné příjmy | Marže | Účet platební bilance | Domácí měna | Prezident USA | Německá ekonomika | Hlavní akciový index | Vysoké zisky | Aktualizovaná prognóza | Josef Košťál | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Capitalinked.com | Omikron | Prosus | Erste | Mírná korekce | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Ropa | Zkušenosti | Kanadský dolar | Signály | PCE inflace | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | TJX | Ceny nafty | Raiffeisenbank a.s. | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | L3Harris Technologies | Stoxx 600 | Polská měna | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Korporátní dluhopisy | Čínský index | SAP | Blizzard | Akcie společnosti Nvidia | FX | Konjukturální průzkum | Ben Bernanke | Rozhodování | Palantir | Zavedení cel | Technologický Nasdaq | Michal Stupavský | Vývoj indexu S&P 500 | RUB | Kurz | Market | Ekonomka | Home Credit | Demo účet | EMA | Unicredit | Realizovat zisk | Pokles výnosů | Rozkolísaný | Propady na trzích | Dolar | Debata | Merck | Nejhorší výsledek | Zbrojovky | Americká výnosová křivka | Cena ropy klesá | Kurzy měn | BH Securities | Průzkum společnosti | Omezení těžby | Akcie na pražské burze | Hodnoty měny | Euro | Oracle | Magnificent | Negativní vývoj | Deere | Byznys | Úspěšný týden | Bezpečné dluhopisy | Údaje o nezaměstnanosti | EY Terence Ho | Mnoho ziskových obchodů | Deficit státního rozpočtu | Klid | Japonský index | Akciový trh | Nezaměstnanost v ČR | Proinflační | Lockdowny | Kypr | Asie a Tichomoří | Seriál o ETF | Rozvíjející se trhy | Pražský index PX | AUD | Bod zlomu | Spojené státy americké | Japonský Nikkei | Dividendový výnos | Pilulka Lékárny | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Teorie aukce | Poskytování hypoték | Vzrušení | Obchod | JP Morgan | Pegas Nonwovens | Index SSE Composite | Ohlédnutí | Capitalinked | Predikce | Index euro | Fibo | Akcie bankovní skupiny Erste | Bank of Canada | Nejlidnatější země světa | Citigroup | Obchodní aktivita | Softbank | Rozhodnutí Bank of England | Graf komodity Ropa WTI | Problémy v bankovním sektoru | Rada ČNB | Růst akcií | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Precedens | Globální finanční krize | Devizový kurz | Purple Trading | Raytheon Technologies | Akciové portfolio | Referendum | Vývoj na akciových trzích | Spojené státy | Polský zlotý a maďarský forint | Palo Alto Networks Inc | Konsensus trhu | Short obchody | Investice do indexového ETF | Intermediate | Globální akciový index | Velikost celkové bilance | Currency market | Nižší ceny | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Investor Plus | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | PBOC | Týdenní zpráva | Ekonomický poradce | Gate | Akcie Credit Suisse | Theresa May | SEC | M2 | Finanční tituly | Akcie Alibaby | Recese | Index strachu | Vybírání likvidity | Dominion Energy Inc | ASML | Prodeje existujících domů | Švýcarský frank | Báze | Německý ZEW index | Erdogan | Pozitivní výsledky | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Stimul | NZDUSD | Napětí na Blízkém východě | Akciové opce | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výhled na rok | Equity křivky | Akcie Applu | Kyjev | Naučte se obchodovat | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Postranní pohyb | Denní graf | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Schodek | Nákupní doporučení | Obchodování měnových párů | Air Products | Štěpán Křeček | Americké burzy | Výkon hlavních měnových párů | Nálada na akciových trzích | Frank | Prudký propad | Meziroční růst spotřebitelských cen | Politické riziko | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Mondelez | Kurz eura | Silicon Valley | Terence Ho | Bankovní sektor | | Oscilátor Marlin | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Regeneron Pharmaceuticals | Analytik Komerční banky | Kiwi | Buy the dip | Short pozice | Prezident Donald Trump | Bilance Fedu | Silná poptávka | CySEC | Multi-Asset obchodování | Vysoké ceny | Rostoucí inflace | Zoetis | Kurz bitcoinu | Pimco | Země eurozóny | OSN | Soud | Stoxx Europe 50 | Komunita | Booking | Agentura Fitch | Výprodej | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Události ve světě | Předpovědi | Vlna výprodejů | Zasedání centrální banky | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Odkup akcií | Americké volby | Světové ekonomiky | Oslabení | Nord Stream 1 | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | USOil | Kroky Fedu | Euro Stoxx 600 | Míra inflace | Verizon | Windfall tax | Přebytek obchodu | Akcie těžařských společností | Zdražování ropy | Energetika | Liz McKeownová | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Výhled pro rok 2024 | Průmyslová výroba v eurozóně | Diverzifikované portfolio | USD/RUB | Spotify | Ekonomický výhled | Štěstí | Nařízení | Prospekt | Pioneer Natural Resources | Prohlášení | Akcie automobilky Tesla | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | Úsilí | Fed index | Ceny v zemědělství | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Průmysl eurozóny | Index S&P 500 Banks | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Tým Admiral Markets | Gold | Americký dluh | Nálada na trhu | Čínské burzy | Průmysl | TIPS dluhopisy | Výsledky maloobchodních tržeb | Očekávané výsledky | Market Profile | Druhá vlna koronaviru | Energetické krize | Makroekonomická data | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bankovnictví | Libye | Americké dluhopisy | Pohonné hmoty | Divergence | Biliony | Trend is your friend | Silné euro | Bilion dolarů | ETF | Česká zbrojovka Group | Akcie klesají | Akciové trhy | Struktura HDP | T-Mobile US | Value Gap | Martin Gürtler | Silvergate | Myšlenka | Moneta Money Bank | Ministerstvo financí | Humana | UnitedHealth | Materiály | Varování | Černé zlato | Peněžní zásoby | Patria Plus | EOG Resources Inc | Objednávky | Tomáš Holub | Investment Banking | Long | WHO | Aktuálně trh | Rally | Bankovní rada | KBC | Recese v USA | Futures na VIX | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Bear | Míra nejistoty | Japonský akciový trh | Hry | Japonská ekonomika | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Výnosnost | Základní úroková sazba | Prodejní tlak | Evropský statistický úřad | NextEra Energy | Kmenové akcie | Zvyšování úrokových sazeb | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Švýcarská banka UBS | Volume | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Relationship Manager | Nejnovější statistika | Ceny výrobců v eurozóně | První odhad | Růst cen akcií | Investování do akcií | Pokles cen | Helena Horská | Automatic Data Processing | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Technologický index | Sankce | SP500 | Peněžní trh | Klub Investorů | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Hospodářský kvartál | Zdravotnictví | MSCI World Index | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Časový úsek | PPF | Sentix | Trhy dnes | Politika centrálních bank | Německý statistický úřad | Mateřská společnost | Indexy PMI | Pochybnosti | Index akcií | Akcie First Republic | Obchodování s opcemi | Slovensko | Vliv války | Německé společnosti | Burzovně obchodovaný fond | Stratég | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Order | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Duke Energy Corp | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dluhopis | Tier 1 | Novavax | Americké futures | SAB Finance | Pravidla hry | Nejnovější údaje o inflaci | Deutsche Telekom | Nike | Poplatky | Forint | Velká Británie | Německý průmysl | Spravované fondy | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | JPMorgan | Maloobchodní tržby v USA | Graf komodity Zlato | Zasedání FED | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Indexy S&P | FundStrat | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Žádosti o podporu | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Cíle | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Výrazná inflace | Vnímání | SVB | Index volatility VIX | Autodesk | Marathon Petroleum | Předstihový ukazatel | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Martin Stránský | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | MasterCard | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Akciová burza v Šanghaji | Komodity ropa WTI | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Proticyklické kapitálové rezervy | SYRIZA | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Větší korekce | Naředěný výnos | Globální trh | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Vysoké zhodnocení | Výhled | Kurz EUR | Velmi volatilní | České akcie | Prodejní cena | ESM | Erste Group Bank | Vinci | Kurzotvorná informace | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Růst cen výrobců | Hospodářské noviny | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Americký trh práce | Indexové ETF | Akciový index DAX | Colt CZ Group SE | Ethereum | Akciové CFD | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | ČNB dnes | Údaje o maloobchodních tržbách | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Globální finanční trhy | X-Trade Brokers | eBook | Akcie Erste Bank | Největší ekonomika | Kulaté číslo | Více volatilní | Růst cen energií | General Motors | Konsolidace | Fondy | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Slabá čísla | Bílý dům | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | USA inflace | Renminbi | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Constellation Brands | Využití v ekonomických transakcích | Hodnota kryptoměn | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Pád akcií | Investing | Akcie mediální skupiny CME | Portál FXstreet.cz | PayPal Holdings Inc | USD/MXN | Akcie v Japonsku | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | G20 | Currencies | Míra inflace v eurozóně | Guvernér ČNB | Pokles poptávky | CEO | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | APEC | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Index S&P 500 Energy | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Francouzský rozpočet | Big Tech | Prodeje | Ředitelka | Rusko a Ukrajina | Ceny aktiv | Devizové rezervy | České vlády | Investiční tituly | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Objem obchodování | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Buy | Americká inflace | Rozvoj | Úspěšný investor | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Americká administrativa | Evropský akciový trh | Výprodeje | Heineken | Obchodování s CFD | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Kola kvantitativního uvolňování | Měny | Obchodní jednání | Volby | Graf komodity Stříbro | Obchodní řetězce | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Jednotlivé akcie | Spotová volatilita | Nová historická maxima | Energie | Analytici společnosti | Trade Brokers | Zpravodajství | Ekonomika EU | Nejbližší rezistence | Odvětví vyspělých technologií | Wood & Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Nifty | Fed dnes | Cenový pokles | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Úrokové sazby | Sazby | Akcie Stock | Silný pokles | Historie | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | Zlotý | USD | Banky | Správce aktiv | Miliardy dolarů | Finanční trh | Nabídková cena | Rozhodnutí centrální banky | Data z Německa | Eni | Patria.cz | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Akcie ČEZ | Milník | ABN Amro | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Člen bankovní rady | Partneři | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Akcionář | Poradce | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Americké akciové indexy | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Odhady růstu | Výsledkové sezóny | Britská vláda | Vývoj cen akcií | ADP | BIST 100 | Square | Náklady na zajištění | Napětí mezi Čínou a USA | Repo sazba | Biliony dolarů | Úbytek | Rozdílové smlouvy | Ropy | Světové indexy | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Burzovní rozcvička | Singapur | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | Výdaje | Koruna posílila | Ztráty | Společnost | Silné deflační tlaky | Rezervní měny | LTV | Důchody | Český statistický úřad (ČSÚ) | Stav trhu práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Index MSCI World | Výrobní inflace | Měnový výbor | Milan Vaníček | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Colt | Historicky nejnižší | Utažení měnové politiky | Patová situace | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Německá burza | BMW | Cena akcií | Denní graf komodity | Lehman Brothers | Non-Farm Payrolls | Cena americké ropy WTI | Výkon německé ekonomiky | Světové hospodářství | Upozornění na rizika | BBVA | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Akcie Amazon | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Vienna Insurance Group | Eura | Tisková konference | Osobní výdaje | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Prodat dluhopisy | Inflační cíl | Organizace | Komodity | Gap | Ceny pohonných hmot | Spekulativní technologické tituly | Services | Leverage | VIX | Úrokové náklady | Stock Exchange | Filip Kalčák | Růst | Německé hospodářství | Česká národní banka | Zobchodovaný objem | Polská centrální banka | Manažeři | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Centrální bankéři | Hospodářské výsledky | ČTK | Volvo | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Propad poptávky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | BOSSA | Snížení inflace | Overweight | Index | XTB.cz | PCE index | Rychlý růst cen | Lockdown | Implikovaná volatilita | Hlavní americké indexy | Akcie Alibaba | Cenový index | MiFID II | Fundament | Šéfka ECB | Eva Zamrazilová | Bohatství | Cenová akce | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | 1D | Uhlí | Index amerického dolaru | Akcie čínských firem | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Dodání likvidity komerčním bankám | Tuzemská měna | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Kurzy.cz | Automotive | Dubnová inflace | Analytik Bank of America | Navýšení sazeb | AUD/USD | Zasedání bankovní rady | Hlavní fundamenty | Komise v přenesené pravomoci | Tlak na nižší cenu | Investovat peníze | Bilance | Alokace aktiv | Obchodování s dluhopisy | Ford Motor | Americké firmy | Trading | Americká vláda | Magnificent 7 | Meziroční inflace | Investiční platformy | TradingView | Investiční doporučení | CAD | Růst indexu PX | Halving | Pracovní den | Růst cen v době stagnace | Křehký finanční systém | Vliv války na Ukrajině | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Pracovní trh | Průmysl v Německu | Nakupovat | FOMC | Dluhopisový fond | Akcie menších společností | Micron Technology Inc | Globální pád akciových trhů | Investování | Put | Autozone | Brent | Financovat vládní deficit | Bank Term Funding Program | Ondřej Hartman | Index NIFTY | Společnost S&P Global | Cenové vývoje | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Index SSE | Francouzský akciový index CAC 40 | Chuť k riziku | Měnová stimulace | Kondice ekonomiky | Tržby v Německu | Eskalace konfliktu | Roundup | Měnový pár | NIFTY 50 | Jak uspět | Průmyslový index Dow Jones | Cestování | Utahování měnových politik | Depreciace | Zvýšení ratingu | Dlouholetý trend | Elektrická energie | Altria Group | Analytička | Chuť investovat | Příjmy a výdaje amerických domácností | Dluhová krize | Pád akciových trhů | Vývoj bilance Fedu | Nižší úrokové sazby | Sledování ceny | Tržní hodnota | Hýbat trhy | Just-in-time manufacturing | TJX Companies | Garance | Těžba ropy | Prognóza Evropské komise | Příjmy domácností | Česká zbrojovka | Guvernér | Český akciový index | Graf komodity | Česká nezaměstnanost | Obchodování na burze | Société Générale | Sektor polovodičů | Burza Euronext | Zisk na akcii | Ekonomika USA | Aktivní investiční strategie | Vývoj státního rozpočtu | Mzda | Akciové indexy | Dolar roste | Aker BP | Guru | Události tohoto týdne | Investovaný kapitál | Banka | Purple Strike | Akciový index S&P 500 | Nezaměstnanost v březnu | Tesla | Onemocnění COVID-19 | Rekordní minima | Americké centrální banky | Britské akcie | FTSE | Vývoj měnového páru | Úvěrové podmínky | John Hardy | Průzkum | FVG | Ekonomický vývoj | Cenový vývoj | Analytik J&T | Spike | Santander | Futures kontrakty | Vývoj trhu | Silicon Valley Bank (SVB) | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Kurz EUR/USD | Vývoj akciového indexu Nikkei | Viceguvernérka | Tlak na nižší cenu výrobků | Zasedání Fedu | Co je diverzifikace | Instrumenty | Růst cen ropy | S&P Global | Admiral Markets | Současný stav | Pád USD | Zisk na jednu akcii | Nový model | Návratnost | Pražská burza | ECB | Hlavní index CSI 300 | Prognózy ČNB | HDP USA | Kanadská data z pracovního trhu | Vyhlídky | Analog Devices | Velké pohyby na trhu | Reálná mzda | Obchodovat s akciemi | Akciové tituly | Cena zlata dnes | Cenový graf | Úpis nových akcií | Předpověď | HDP eurozóny | Report ADP | Nejnovější data | Trigger | Pokračující pokles | Spotřební daně | Průzkumy | Devalvace amerického dolaru | Státní svátek | Politika centrální banky | Očekávání investorů | Hospodaření státního rozpočtu | Americká centrální banka | Alibaba | Výsledky společnosti Nvidia | Srovnávací základna | Úrovně likvidity | Bitcoin | Uvolňování měnové politiky v USA | Automobilky | Akcie Adobe | Asie | Technologické společnosti | Diverzifikace při investování | Britská obchodní bilance | Výsledky průzkumu | Ropa Brent | Španělsko | Otočení trendu | Čínský index SSE Composite | Schlumberger | Výnosové křivky | Německý akciový index | Inflace v Evropě | Výsledky hospodaření společností | Hospodaření | Visa | Obavy o bezpečnost | Moët | Oslabení koruny | Short | Hlavní index Hang Seng | Přehled | Měsíční data | Makléř Wood & Company | Makro data | Výkonnost indexů | Podpora | Zhoršení nálady | Růst spotřebitelských cen | Futures | Plyn | Index volatility | Ekonomické události | Zpráva o inflaci | High Yield | Hennessy | Arbitráže | London Stock Exchange | Inflace v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Obchodně vážený index | Ceny futures kontraktů | S&P 500 Energy | Boris Johnson | Nemovitosti | Break of Structure | Prodej akcií | Target | Indikace | Nejbližší support | FXstreet.cz | Čínský akciový index | Vývoj indexu volatility | Data z americké ekonomiky | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Prezident Trump | Dění na Ukrajině | Index CSI 300 | Akcie německé společnosti | Růst výnosů | Inflace v únoru | Technologické firmy | Wells Fargo | Příležitost ke vstupu | xStation5 | Klesající trend | Důvěra v českou ekonomiku | Technické indikátory | Příliv kapitálu | Ranní zpráva z akciového trhu | Počet pracovních míst | Index spotřebitelských cen | Hospodářské výsledky firem | Walmart | Neomezené QE | Antiglobalizační tlaky | Tisknutí peněz | L.F. Investment Limited | Index CPI | Aleš Michl | Prosincová inflace | Zájem o kryptoměny | Investiční nástroje | Zvýšení mezd | Intuitive Surgical | Banka HSBC | Koronavirus | Procter & Gamble | MT4 | Thermo Fisher Scientific | Index NIFTY 50 | Silný propad | Marriott International | Měny&Sazby | Červnová inflace | Zemní plyn | Výrazný pokles ekonomiky | Makroekonomický kalendář | Nejziskovější | Obchodní partner | Snižování inflace | Solidní růst | Nejnižší výnosy | Akcie v USA | Duke Energy | Rozhodnutí ČNB | Burze | Dodání likvidity | Surové ropy | Christian Dior | Polská vláda | Česká republika | ČR | Zasedání americké centrální banky | Nejnovější údaje | Hotovost | Vice | MJ | Jiří Tyleček | Vývoj akcií Nvidie | Rozpočet | Statistika | Statistický úřad | Klouzavý průměr SMA | Směřování | JPMorgan Chase & Co | Opce | Eurobondy | Vyšší ceny | ConocoPhillips | Aukce | KKR | Analytici | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Marathon | USD/CZK | Zadlužení | Globální akciový index MSCI | Intuit | Fáze obchodní dohody | X-Trade | Kazachstán | Naše prognóza | SMA 200 | Equity | Snižování úrokových sazeb | Správci fondů | Stabilita amerických akcií | Vysoká inflace | Společnost Boeing | Výnosová křivka v USA | Napětí na trzích | Časopis Time | Zemědělství | Propad akciových trhů | Lael Brainardová | Situace na trhu práce | Prime | Banka UBS | Micron Technology | Menší stres | DSTI | Enel | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Situace v Německu | Proinflační rizika | Nižší růst | Velcí institucionální investoři | BNP | Dobré zprávy | Kurz koruny | Maloobchodní prodeje | Důvěra v eurozóně | Portfólia | Mimořádná valná hromada | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Měsíční report | Česká ekonomika | Konsenzus | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Růst výnosů dluhopisů | Nové zakázky | Oslabení forintu | Volatility report | Roční výnos | Cheniere Energy | Vzdělávací webináře | Blue chips | Co bude | Santa Claus Rally | Komodity zlato | Očekávání trhu | Maďarský forint | Historicky nejnižší výnosy | Produkce ropy | Drahé kovy | Indikátor | Novozélandský dolar | Royal Dutch Shell | Akcie společnosti Pfizer | Bezpečí investic | CNBC | Býčí trh | Akcie Kofoly | Dividendy z ČEZ | Kurz eura k americkému dolaru | Americká centrální banka (Fed) | Panika | Švédsko | Aktivum | Setkání centrálních bankéřů | HSBC Holdings | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Bancorp | Britský akciový trh | Vládní koalice | Měnové podmínky | Finanční svět | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Novo Nordisk A/S | Marketingová komunikace | Maloobchodní inflace | Fair Value | Investiční rozhodnutí | Fitch | Spready | Pšenice | ISM | Finanční prostředky | Bilance běžného účtu | Konfluence | Psychologie | Přicházející recese | Domácnosti | Kurzové intervence | Čísla o inflaci | CARA | Vývoj inflace | HICP | Největší evropská ekonomika | Osobní příjem | Dluhopisový trh | Velcí hráči | Akcie automobilky | S&P 500 ETF | Zpřísňováním měnové politiky | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Tuzemská inflace | Sektor služeb | Bankovní rada České národní banky | Investiční cíle | Měnová politika | Zastavení výroby | Emerging markets | Ceny v průmyslu | Obchodování Bitcoin | Víra v bezpečí investic | Charter Communications | Nedůvěra investorů | Meta Platforms | Supporty | Napětí mezi USA a Čínou | Pozornost trhu | Technology | Nevyplněný Fair Value Gap | Agentura Moody's | Velké technologické firmy | Mzdově-inflační spirála | Jednodenní zisk | XTB | XTB Research | Ceny suroviny | Vývoj ceny | Rezistentní zóny | Ropa roste | Americké repo sazby | EURGBP | Restrikce | Optimismus | Nastavení sazeb | Shell Plc | Akcie O2 | Likvidita | Riziko | Jakub Kraľovanský | Hlavní ekonom | Banka First Republic | Načasování | Linde | FRED | Risk | Uptrend | Prostor pro další růst | Webináře | Dnešní ekonomický kalendář | Investování do komodit | Falešný break | Akcie na světových trzích | Maďarská centrální banka | Turecké liry | Německé dluhopisy | Zasedání amerického Fedu | Analytika | Standard Chartered | AAA | Banka JP Morgan | Etherea | Inflační očekávání | Tržby maloobchodníků | Air Liquide | Underweight | Čínské vlády | Forexu | Sazby beze změny | Obchodování s Bitcoiny | Pandemie | Index Nifty 50 | Miliardy | Čína | Trader | Enphase Energy | DAX | Expirace | Data ze Spojených států | Týden na trzích | Portu Marek Pokorný | Dow Jones | Gilead Sciences | Ocenění | FED sazby | Fiskální politika | Devizový trh | Buy obchody | Celkový výsledek | Vysoká rizika | Opční prémie | Oživení německé ekonomiky | Tržní fundamenty | Počasí | Index BIST 100 | Rodinné rozpočty | Monetární politika | Rezervy | Lukáš Maxa | Německý index DAX | Platina | SSE Composite | MIFID | Deutsche Bank | Tržní aktuality | Prohloubení deficitu | Investování do podílových fondů | Indikátor Purple Strike | Nejvyšší přebytek | Index pražské burzy | Akcie bank | Co je volatilita | Tržby v maloobchodě | SMA 20 | Novartis AG | Směřování firmy | STAR | Ekonomové | Akciový index Nikkei | EOG Resources | Akcie evropských bank | Analytik XTB | Důvěra v Německu | Americké trhy | Conference Board index | Data z pracovního trhu | Oslabování koruny | Český HDP | Emise | Reliance Industries | GSK | Analytici Patria | Graf akciového indexu S&P 500 | CZK/USD | Žlutý kov | Sempra Energy | Analytik | Activision Blizzard | Index PMI | Yield | REITs | Mzdová dynamika | Barclays | Odhad růstu ekonomiky | MetLife | Dodavatelské řetězce | Zahraniční akcie | Nové peníze | Strategy Research | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Vývoj akcií Nvidie od začátku roku | PFNonwovens | Předkrizové úrovně | Tržní kapitalizace společnosti | Zpomalení růstu | Ranní okénko | Intervenovat | Sušánka & partneři | Index hongkongských akcií | Nominální mzda | Tým FXstreet.cz | Dluh eurozóny | Hluboký propad ropy | Tržní výhled pro rok 2024 | Stagflace | Pokles německé ekonomiky | Světové centrální banky | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Nový Zéland | Společnost Silvergate Capital | Fiskální programy | Virus | Výsledky hospodaření | Výnosy | Redukce | B Word | Vyšší inflace | Pips | Nastavení měnové politiky | Wall Street | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Důležitý support | Home Depot | Fúze | Průmyslové podniky | Salutem Fund | Pozice | Ticker | CNY | Pražský parket | Index PCE | Vládní deficit | Zpracovatelský průmysl | TOPIX | Výsledky PFN | Index DAX | Práce | Šéfka Fedu | Cílová cena | Možné riziko | Ekonomická recese | Zajištěný fond | G7 | Private equity | London Stock Exchange Group | AXA | Vlády | Sanofi | David Vagenknecht | Goldman Sachs Group | Biden | ENEL SpA | Budoucnost | Quantitative Easing | Aktuální situace | Intradenní obchodník | Schwab | Šíření koronavirové nákazy | Solidní výsledky | Proč akcie rostou | Průmyslová výroba v USA | Úspěch | NASDAQ 100 | Peking | Sezónní vlivy | Ekonomický potenciál | Segment retail trhu | Druhá vlna | Průmysl a zahraniční obchod | Hlavní ekonomické události | Microsoft Corp | Fiskální balík | JPMorgan Chase | SPAD | Japonský jen | Měnové politiky v USA | Konsolidace ceny | Šance | Ekonomický růst | Rozhodnutí bankovní rady | Oscilátor | Akcie softwarové společnosti | EBITDA marže | Akciový stratég | EuroStoxx50 | Český akciový index PX | Stažení akcií | DAX 30 | Francouzský akciový index | Dvojité dno | Rizikový sentiment | Grexit | Kotace | Jerome Powell | Zlepšení nálady | Index FTSE 100 | UBS Group AG | Nárůst rizikové averze | Odvětví | Prodej aut | Onshore renminbi (CNY) | Moudro | NIFTY | Poradenství | Výhled pro Německo | Výhled na rok 2024 | Trhy v USA | Finanční situace | Akumulace | Cenový výběžek | Currency | FUNDING | Bilance zahraničního obchodu | Přísná měnová politika | Celková inflace | Dna | Obnovení růstu | Oblast kryptoměn | Burzovní ukazatel | Marek Malina | Dragon | Zkušenosti z Japonska | Rozpočtové deficity | Merck KGaA | Základní sazba | Nové all-time high | Akcie na rozvíjejících se trzích | Kontrakt | Beijing-Shanghai Speed Railway | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Golden Gate Pavel Ryba | Holding | Přehled kurzů | Podniky | Retail | Ekonom | USA | Názory analytiků | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | SP500 CFD | Analytický tým | Janet Yellen | Produkce ve stavebnictví | Zlato | Akcie Microsoftu | Novo Nordisk | Problémy Evropy | Skepse | Býčí trend | Anheuser-Busch inBev | Riziko deflace | McKesson Corp | Výprodejní tlak | USD/CAD | Dnešní události | Zpomalování inflace | Geopolitika | Investiční glosa | Akcie Eli Lilly | Philip Morris | Turecký akciový index | Nasdaq | Inverzní vztah | Jan Frait | Společná evropská měna | Rebalancování indexů | Společnost Meta | AbbVie | PMI index | Sledování ceny kryptoměn | Kde investovat | Index Nikkei 225 | Proaktivní přístup | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | Inflace v USA | Německá nezaměstnanost | Hike | Propad indexu | Údaje Eurostatu | Výprodeje akcií | Domácí poptávka | Slabé euro | Němečtí exportéři | Světové akciové trhy | Roche Holding AG | Centrální banka Japonska | Verizon Communications | Údaje o inflaci | Ceny nových bytů | Offshore renminbi (CNH) | Hlavní výhody diverzifikace | Index Nasdaq (US100) | Černá labuť | Pattern dvojitý vrchol | Bezpečnost | Indikátor ekonomického sentimentu | Světové trhy | Investment | Prognóza ECB | Financování státu | Hospodářské výsledky společnosti | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | Marže prodávajících | Firemní výsledky | Obchodní dohody | BlackRock | CSX | Index čínských akcií | Čistá úroková marže | USD/JPY | Klesající inflace | Astrazeneca | Nasdaq (US100) | Cyklus utahování měnové politiky | Nevýhody diverzifikace | Kryptoměny | Low | Držení akcií | Výsledky CPI | Ekonomické aktivity | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Wood & Company Vladimír Vávra | Lepší zítřky | Akcie kryptoměnové burzy | Čistý dluh | Amazon | Indický index | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Texas Instruments | Výsledky kvartálního hospodaření | Indikace RSI | Úvěr | Očekávaná devalvace | Investiční společnosti | Mzdy | American Express | Kvalitní akcie | Akcie | Diamanty | Norfolk | Spotový VIX | Fundamenty | Růst cen průmyslových výrobců | Měsíční měnový report | Ukazatele | Netflix | Británie | Kanadská data | Umělá inteligence | Jan Sušánka | Vladimir Putin | Stabilita | Akcie BMW | Pokles reálných mezd | Chování spotřebitelů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Cena zemního plynu | COT | Americký akciový index S&P 500 | Makléř | Textilka PFNonwovens | OIBDA | Zlepšení | Baker Hughes | Trader 2.0 | Zahraniční forex | Pražský PX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Americký fond
Americký fond Tiger Global
Americký Forbes
Americký HDP
Americký Henry Hub
Americký hrubý domácí produkt
Americký hrubý domácí produkt (HDP)
Americký index
Americký index CAB
Americký index Philadelphia Semiconductor

Následující klíčová slova

Americký index US100
Americký inflační report
Americký internetový obchod
Americký investiční fond
Americký investor
Americký ISM
Americký ISM pro sektor služeb
Americký IT sektor
Americký JOLTS report
Americký konglomerát
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
BOSSA
Dukascopy
Deltastock
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít