Sobota 08. června 2024 20:11
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král

Nižší úrokové sazby

img

Je meme investování zpět? Díky příznivým podmínkám na trhu se investoři vracejí k meme investování

05.06.2024 V lednu 2021 vyvolali uživatelé Redditu na fóru Wall Street Bets rozruch kolem společnosti GameStop (GME), maloobchodního prodejce videoher, který se potýkal s problémy a který byl silně shortován hedgeovými fondy. Rozruch na Redditu způsobil masivní příliv individuálních investorů a cena akcií společnosti GameStop dramaticky vzrostla.
img

I přes výrazný růst cen nemovitostí realitní bublina v ČR nehrozí

05.06.2024 Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech výrazně rostou, zejména ve velkých městech a jejich okolí. Tento růst je způsoben kombinací faktorů, jako je nedostatečná nabídka nových bytů, nižší úrokové sazby hypotečních úvěrů a rostoucí poptávka, ať už ze strany investorů nebo zájemců o vlastní bydlení. Mimořádnou situaci na českém realitním trhu potvrzují také nová data evropského statistického úřadu Eurostat: v letech 2010 až 2022 zdražily byty a domy v ČR o 126 procent. Průměrný nárůst v zemích Evropské unie je přitom pouhých 47 procent.
img

HDP za očekáváním kvůli slabým investicím

03.06.2024 HDP skončil v prvním kvartále za očekáváním. Odhad tvorby a užití s sebou přinesl negativní revizi (z 0,5 % mezikvartálně) na 0,3 % mezikvartálně. Meziroční dynamika (0,2 %) tak lehce zaostává za poslední prognózou ČNB (0,3 %). Ekonomiku (mezikvartálně) táhne zejména spotřeba domácností, která překvapila ještě rychlejším růstem, než čekala centrální banka (o 1,1 % mezikvartálně). Je zřejmé, že na domácnosti velmi pozitivně působí viditelný pokles inflace a pokračující růst nominálních mezd. Rovněž těží z toho, že vyšší příjmové skupiny v Česku v důsledku opatrnosti zvýšily výrazně v uplynulých dvou letech míru úspor a nyní s poklesem úrokových sazeb opět začínají více utrácet.
img

ČSOB Data Watch: HDP za očekáváním kvůli slabým investicím

31.05.2024 HDP skončil v prvním kvartále za očekáváním. Odhad tvorby a užití s sebou přinesl negativní revizi (z 0,5 % mezikvartálně) na 0,3 % mezikvartálně. Meziroční dynamika (0,2 %) tak lehce zaostává za poslední prognózou ČNB (0,3 %).
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Investoři se vrhají do BTC: Příliv více než 1 miliardy dolarů pohání ETF rally, cena překonala 71 000 dolarů

21.05.2024 Údaje o inflaci, které byly nižší, než se očekávalo, a dominantní bitcoin vyvolaly návrat k investování do kryptoměn, přičemž v čele stojí USA. Na Ethereum však informace o regulačních kontrolách vrhá stín, což vede k odlivu této druhé největší kryptoměny na světě.
img

Wall Street a rostoucí akcie: co experti říkají před údaji o inflaci?

13.05.2024 Americký akciový trh vykázal na konci pracovního týdne mírný růst. Všechny tři hlavní indexy – S&P 500, Dow a Nasdaq – zakončily týden s pozitivní dynamikou. Největší růst z nich vykázal Dow Jones, který zaznamenal nejlepší výsledky od poloviny prosince.
img

EUR/USD. 9. května. Býkům došly síly.

09.05.2024 Pár EUR/USD se v úterý odrazil od zóny rezistence 1,0764–1,0806, což naznačuje možný obrat ve prospěch amerického dolaru a mírný pokles ke spodní linii vzestupného trendového kanálu a korekční úrovni 100,0 % (1,0696). Ve středu nebyla zaznamenána téměř žádná obchodní aktivita a struktura grafu se nijak nezměnila. "Býčí" trend zatím nebyl ukončen ani zrušen, a dokud pár neuzavře pod trendovým kanálem, mohli by býci kdykoli zahájit novou rally.
img

Hypotéky už letos výrazně nezlevní, Čechům se přesto vrací dobrá spotřebitelská nálada. Ekonomika má nebývalou šanci „přistát“ měkce

08.05.2024 Česká národní banka zbrzdí tempo snižování svých úrokových sazeb, výrazné zlevnění hypoték už proto letos nečekejme. I tak lze vystihnout vzkaz, jejž o minulém týdnu vyslala tuzemská centrální banka veřejnosti. I přesto se běžným spotřebitelům vrací dobrá nálada. Ulevuje se však také vládě. Pokles úroků totiž znamená snížení nákladů obsluhy státního dluhu, který v uplynulých letech znatelně nabobtnal.
C:\fakepath\nasdaq-06052024.jpg

Špatné zprávy spouští Nasdaq rally

06.05.2024 Trh práce v USA skončil v dubnu pod očekáváním na všech třech hlavních frontách – míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,9 %, meziroční růst mezd zpomalil také na 3,9 % a nových pracovních míst bylo vytvořeno „jen“ 175 tisíc.
img

Mohou vyšší sazby Fedu vést k rychlejšímu snižování sazeb v eurozóně?

26.04.2024 Oddalování momentu prvního poklesu sazeb v USA začíná pomalu ale jistě názorově štěpit evropské centrální bankéře. Strnulost inflace, odolný trh práce a možná i riziko dalšího povolebního nárůstu amerických deficitů vedou americký Fed k velké obezřetnosti - trhy nejenže přestávají věřit poklesu sazeb, ale na trzích se objevují i první sázky na jejich růst (podle analýzy Financial Times opční trhy dávají zhruba 20% šanci na růst sazeb v následujících 12 měsících).
img

Ozvěny trhu: Konec půstu – vstříc růstu

25.04.2024 S blížícím se zasedáním bankovní rady ČNB k měnové politice a projednáním Zprávy o měnové politice jsme včera se zveřejněním aktualizované makroekonomické prognózy přišli i my v Komerční bance. Zdá se, že s jarními měsíci, či možná spíše s poklesem inflace a jejím návratem k cíli se v situaci nadále napjatého trhu práce, nálada tuzemských domácností začíná viditelně zlepšovat.
img

Makroekonomická prognóza: Konec půstu – vstříc růstu

24.04.2024 První měsíce letošního roku potvrzují oživování domácí poptávky. Na spotřebitelském sentimentu se pozitivně podepsal návrat inflace ke dvouprocentnímu cíli centrální banky, což společně s nadále napjatým trhem práce pomohlo k obnovení růstu reálných mezd. V solidní dynamice pokračuje investiční aktivita a čisté exporty profitují z hladšího fungování globálních dodavatelských a výrobních řetězců, což je vidět zejména na produkci automobilového průmyslu. ČNB bude pokračovat v opatrném snižování úrokových sazeb. Reálné úrokové sazby zůstávají restriktivní, inflace se tak letos bude pohybovat kolem dvou procent, příští rok může být ale v průměru pod touto hodnotou.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed letos úrokové sazby zřejmě nesníží

15.04.2024 Přetrvávající robustní americká data a relativně vyšší inflace od počátku letošního roku zřejmě budou znamenat, že snížení dolarových úrokových sazeb přijde až napřesrok. Silný tamní trh práce potvrdí opětovně ve čtvrtek zveřejňovaná týdenní data o počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti. Trh pak předpokládá další solidní číslo v podobě březnových maloobchodních tržeb, kde se ale obáváme zklamání. Pozitivní překvapení naopak čekáme od tamní březnové průmyslové výroby. Po již známých národních číslech očekáváme povzbudivý výsledek únorové průmyslové výroby i za celou eurozónu. A lepší náladu investorů ohledně Německa by měl odhalit dubnový ZEW index. V neposlední řadě by neměl zklamat ani HDP z Číny za Q1 24. Víkendový iránský útok na Izrael zvyšuje napětí v regionu a vede investory k preferenci bezpečných aktiv.
C:\fakepath\Zlato4.jpeg

Cena zlata dále roste, poprvé překročila 2400 USD

12.04.2024 Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekordní maximum, poprvé překonala hranici 2400 dolarů (zhruba 57.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají geopolitická rizika na Blízkém východě a obavy ohledně čínské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Inflace v Rusku již údajně dosáhla svého vrcholu

10.04.2024 Inflace v Rusku již dosáhla svého vrcholu, její pokles však zatím není dostatečný k tomu, aby ruská centrální banka mohla zahájit snižování úrokových sazeb. Uvedla to dnes podle agentury Reuters guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová v projevu k poslancům Státní dumy, což je dolní komora ruského parlamentu.
C:\fakepath\zlato1.png

Cena zlata překonala hranici 2300 dolarů

04.04.2024 Cena zlata pokračuje v lámání rekordů, poprvé v historii překonala hranici 2300 dolarů (téměř 54.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají vyhlídky na snižování úrokových sazeb ve Spojených státech.
C:\fakepath\Zlato4.jpeg

Zlato má za sebou nejlepší měsíc za tři roky

29.03.2024 Zlato má za sebou nejlepší měsíc za déle než tři roky. Těží ze sázek na nižší úroky ve Spojených státech a ze svého statutu bezpečného přístavu v časech geopolitických změn. Včera žlutý kov vystoupal až na maximum 2225,09 USD (zhruba 52.200 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu).
C:\fakepath\zlato1.png

Cena zlata zdolala hladinu 2200 USD za troyskou unci

21.03.2024 Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekord, zdolala 2200 dolarů (zhruba 51.000 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Za jejím růstem stojí zejména vyhlídky na snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. Podle analytiků podporují cenu zlata rovněž nákupy tohoto kovu od mnoha centrálních bank, takže existuje prostor pro její další růst, uvedl server americké televize CNBC.
C:\fakepath\trader-08032024-63-zm.jpg

Cena zlata po zprávě o nezaměstnanosti překonala nové rekordní maximum

08.03.2024 Cena zlata dnes pokračovala v růstu na nové maximum, protože zpráva o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech posílila očekávání, že centrální banka USA (Fed) by mohla začít brzy snižovat úrokové sazby. Cena zlata nepřetržitě roste už osmým dnem a je na cestě k nejvyššímu týdennímu procentnímu zisku od poloviny října, uvedla agentura Reuters.
img

Wall Street ožívá: Powell mluví o snižování sazeb

07.03.2024 Přední indexy na Wall Street zakončily středeční obchodování v plusu. Motivovaly je ekonomické indikátory a výroky předsedy Federálního rezervního systému (Fed) Jeroma Powella, které potvrdily spekulace o možném snížení základní federální úrokové sazby v letošním roce.
C:\fakepath\trader-06032024-56-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po zprávě o zásobách a projevu šéfa Fedu rostou

06.03.2024 Ceny ropy dnes výrazně rostou. Může za to zpráva o vývoji zásob ve Spojených státech v uplynulém týdnu. K růstu přispěl i šéf centrální banky USA (Fed) Jerome Powell, který prohlásil, že stále čeká snížení úrokových sazeb v letošním roce. Nižší úrokové sazby by mohly posílit ekonomický růst, a tím zvýšit i poptávku po ropě.
img

🥈Dožene stříbro zlato❓

21.02.2024 Drahé kovy byly v posledních měsících opět ve zprávách, což souvisí s novými maximy zlata nad 2 100 USD za unci. Při pohledu na poslední tři roky je patrné, že na trhu drahých kovů nedošlo k žádnému specifickému trendu, i když cena samotného zlata zůstala poměrně vysoká. Euforie spojená s palladiem definitivně pominula a i přes velké naděje spojené s platinou zůstává cena tohoto kovu jasně pod 1000 dolary za unci. Investoři se však diví, proč se stříbro obchoduje jen na půli cesty ke svým historickým maximům, přičemž zlato se trvale zapsalo nad 2000 dolarů za unci. Je pravděpodobné, že stříbro dožene zlato a také dosáhne historických vrcholů?
C:\fakepath\trader-19022024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.02.2024 1) Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,333 miliard Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,465 miliard Kč.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína loni zaznamenala velmi slabý příliv zahraničních investic

19.02.2024 Čína loni zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let. Investory odrazuje slábnoucí ekonomický růst, nejisté podnikatelské prostředí a částečně i nižší úrokové sazby ve srovnání s jinými zeměmi. Peking má také problém přitáhnout zahraniční kapitál kvůli napjatým vztahům se Západem. Píše o tom zpravodajský web Nikkei Asia.
C:\fakepath\trader-16022024-62-zm.jpg

Forex: Dolar zpevňuje po zprávě o růstu výrobních cen ve Spojených státech

16.02.2024 Americký dolar zpevňuje po zprávě, že výrobní ceny ve Spojených státech stouply více, než se čekalo. To dává za pravdu těm, kteří očekávají, že americká centrální banka (Fed) odloží zahájení cyklu snižování úrokových sazeb na polovinu roku, nebo ještě na později. Nižší úrokové sazby mají tendenci měnu zatěžovat. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru k šesti hlavním světovým měnám, přidával kolem 19:00 SEČ 0,1 procenta na 104,37 bodu.
C:\fakepath\zlato3.jpg

Analytici: Cena zlata letos směřuje k rekordům

16.02.2024 Cena zlata v letošním roce podle analytiků směřuje k novým rekordům. Důvodem jsou deficity státních rozpočtů, které zůstávají od covidu nepřiměřeně vysoké. A pokud centrální banky začnou snižovat úrokové sazby, jde o impulz pro další silný růst ceny zlata, shodli se analytici ve svých komentářích pro ČTK. Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na 2006 dolarů, kde byla jeho cena i dnes odpoledne.
img

Ekonomové: Máme před sebou koktejl pro silný růst zlata

16.02.2024 Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2 135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na dnešních 2 006 dolarů. Podle ekonomů ale tento rok směřuje k novým rekordům.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB

08.02.2024 „Snížení základních úrokových sazeb na hodnotu 6,25 % přináší na trh nemovitostí optimismus stran dostupnějších hypoték. Je ale dobré na situaci vždy koukat z obou stran mince. Vyšší poptávka po vlastním bydlení totiž ve střednědobém horizontu způsobí další navýšení cen realit. Ty jsou ale již nyní na nadprůměrně vysoké úrovni. Například podle únorových dat portálu Realitymix.cz vzrostly meziročně průměrné ceny bytů v krajských městech napříč celou Českou republikou v průměru o 7,3 %.
img

Nižší úrokové sazby povzbudí české stavebnictví

06.02.2024 „Snižování úrokových sazeb Českou národní bankou povede k vyššímu zájmu lidí o hypoteční úvěry. Díky tomu bude proudit více peněz z hypotečního na realitní trh, což povede k růstu cen nemovitostí. Na základě tohoto vývoje lze očekávat, že se postupně začne oživovat stavební produkce, kterou však zatěžuje přílišné množství regulací,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-01022024-56-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy zvedají náznaky Fedu, že by mohl začít snižovat sazby

01.02.2024 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim náznaky americké centrální banky (Fed), že by mohla v příštích měsících začít snižovat základní úrokovou sazbu.
C:\fakepath\makro-31012024-1.png

Makroekonomické faktory - úrokové sazby (3. díl)

31.01.2024 Článek zaměřený na jednoduché pochopení podstaty úrokových sazeb. Dozvíte se, jaké typy úrokových sazeb známe, jaký mají vliv na ekonomiku a na nás samotné. Projdeme si několik příkladů z minulosti, a nakonec si stručně projdeme některé faktory, které úrokové sazby ovlivňují.
img

Maloobchod ukazuje na konec spotřebitelské recese

15.01.2024 Českému spotřebiteli se blýská na lepší časy. Maloobchod v listopadu skončil nad odhadem nás i trhu (+0,9 % versus -1,6 %) a v kombinaci s říjnem ukazuje na opětovný růst spotřeby českých domácností. Bohudík. Jinak totiž procházka rokem 2023 nebyla pro českého spotřebitele nijak veselá a v prvních třech kvartálech se marně pokoušel najít “pevnou půdu pod nohama”.
C:\fakepath\burza-15012024-uvod.png

Finanční trhy – výhled roku 2024

15.01.2024 Rok 2023 zakončil na velmi pozitivní vlně, kdy investorům přinášely zisky akcie hodnotové i technologické, dluhopisy státní i firemní, zlato i kryptoměny. O to těžší bude takovou rally zopakovat, protože startovací čára roku 2024 už je nastavena poměrně vysoko.
img

Proč v tuto chvíli nelze přijetí eura Česku doporučit

13.01.2024 V tuto chvíli nelze z ekonomického hlediska přijetí eura v ČR doporučit. Celospolečensky náklady takového kroku převyšují benefity, a dokonce se obávám, že s rostoucím náskokem. To ale neznamená, že euro je z hlediska Česka odepsané navždy. Z eurozóny se ale musí stát optimální měnová zóna, což je zcela základní předpoklad její správné a udržitelné funkčnosti, a její členové musí plnit závazky rozpočtové kázně, vtělené do nyní modifikované podoby Paktu růstu a stability.
img

Silnější maloobchod ukazuje na konec spotřebitelské recese

12.01.2024 Českému spotřebiteli se blýská na lepší časy. Maloobchod v listopadu skončil nad odhadem nás i trhu (+0,9 % versus -1,6 %) a v kombinaci s říjnem ukazuje na opětovný růst spotřeby českých domácností. Bohudík. Jinak totiž procházka rokem 2023 nebyla pro českého spotřebitele nijak veselá a v prvních třech kvartálech se marně pokoušel najít “pevnou půdu pod nohama”.
C:\fakepath\indexy-04012024-uvod.jpeg

NASDAQ loni vzrostl nejvíce od roku 1999. Co bude dál?

04.01.2024 Rok 2023 je za námi a my můžeme zhodnotit, jak se dařilo nejoblíbenějším akciovým indexům. Stručně by se dalo říci, že akciové trhy jako celek mají za sebou jeden z nejlepších roků ve své historii. Samozřejmě i v rámci indexů najdeme společnosti, které skončily rok v záporných číslech, ale pokud vezmeme trh jako celek, byla jeho výkonnost vysoce nadprůměrná. Pojďme se tedy podívat na ty nejpopulárnější.
img

Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024

03.01.2024 Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
img

Inflace podle očekávání zvolnila

12.12.2023 Ceny v souladu s naším očekáváním v listopadu meziměsíčně vzrostly jen kosmeticky (+0,1 %), což vedlo ke zvolnění meziroční dynamiky inflace z 8,5 % na 7,3 %. Při pohledu do struktury inflace nás překvapil rychlejší nárůst cen elektrické energie (+1,6 %), který je pravděpodobně dán koncem delších fixací u některých klientů (k velkým změnám tarifů v listopadu totiž nedocházelo). Na druhou stranu o něco výrazněji meziměsíčně zlevnily ceny potravin a nealkoholických nápojů (-0,4 %).
img

Inflace podle očekávání zvolnila

11.12.2023 Ceny v souladu s naším očekáváním v listopadu meziměsíčně vzrostly jen kosmeticky (+0,1 % meziměsíčně), což vedlo ke zvolnění meziroční dynamiky inflace z 8,5 % na 7,3 %. Při pohledu do struktury inflace nás překvapil rychlejší nárůst cen elektrické energie (+1,6 %), který je pravděpodobně dán koncem delších fixací u některých klientů (k velkým změnám tarifů v listopadu nedocházelo). Na druhou stranu o něco výrazněji meziměsíčně zlevnily ceny potravin a nealkoholických nápojů (-0,4 %). Vývoj je však značně nerovnoměrný - zlevňující maso a vejce versus zdražující zelenina a sýry. A o něco výrazněji také poklesly ceny pohonných hmot (-3,4 % meziměsíčně).
img

Inflace by mohla v listopadu lehce zvolnit

11.12.2023 Inflace v tomto týdnu bude pravděpodobně posledním výraznějším dílkem do skládačky informací před prosincovým zasedáním ČNB. Předpokládáme meziměsíční stagnaci cen a zvolnění meziroční dynamiky z 8,5 % na 7,3 %. To je sice podobně jako v říjnu velmi lehce nad listopadovou prognózou (o 0,2 p.b.), překvapení by však mělo být i nadále zejména dílem o něco dražších potravin.
C:\fakepath\zlato-04122023.jpg

Zlato je rozžhavené

04.12.2023 Nadšení z nastartování dezinflace a s tím i z předpokládaného dřívějšího uvolnění měnové politiky v USA nebere konce. Kromě akciových trhů se na euforii veze i zlato. Ano, nižší úrokové sazby a slabší americký dolar jsou standardními faktory, které ženou cenu žlutého kovu výše. Nicméně zatím nejde o žádný zásadní posun, který by měl ospravedlnit zdolávání nových historických maxim.
img

Průměrné sazby spotřebitelských úvěrů už rok oscilují kolem devíti procent

15.11.2023 Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů dosáhl v říjnu hodnoty 9,36 procenta. Od zářijového měření je to pokles o šest bazických bodů. V meziročním porovnání je pak aktuální hodnota nižší jen o 0,10 procentních bodů. Analytici z Broker Consulting neočekávají minimálně do konce tohoto roku výraznější výkyvy hodnot ani jedním směrem. Mírně by mohly trend ovlivnit opět konkurenční nabídky bank, které v předvánočním období vždy připravují pro klienty zvýhodněné nabídky úvěrů. Část lidí si totiž opakovaně bere půjčky na nákup vánočních dárků a na pokrytí zvýšených provozních nákladů v tomto období. Odborníci před neuváženými vánočními půjčkami varují.
img

Trh s dluhopisy se připravuje na nižší úrokové sazby a další pokles inflace

26.10.2023 Vážený průměr výnosů korporátních dluhopisů vzrostl v srpnu na 8,6 % a průměrná doba splatnosti se prodloužila na 3,8 roku. Celkem vydaly podniky v tomto měsíci obligace za 4,1 miliardy Kč. Trh se tak připravuje na pokles úrokových sazeb a inflace, vzrostla i důvěra v další vývoj ekonomiky. Vyplývá to z údajů srovnávače, který provozuje největší a nejlépe hodnocený dluhopisový portál v České republice Dluhopisomat.
img

🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně

25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?
C:\fakepath\trader-13102023-44-zm.jpg

Zlato vystoupalo kvůli konfliktu mezi Izraelem a Hamásem nejvýš od konce září

13.10.2023 Cena zlata se dnes zvýšila o zhruba tři procenta a vyšplhala se nejvýš od konce září. Troyská unce (31,1 gramu) se na surovinové burze v Londýně odpoledne prodávala za 1924 dolarů (45.246 Kč), což je o 55 dolarů více než ve čtvrtek. Zlato žene vzhůru vysoká míra nejistoty po rozsáhlém útoku palestinského hnutí Hamás na Izrael z konce minulého týdne. Tento týden by pro žlutý kov mohl být nejlepší za sedm měsíců, napsala agentura Reuters.
img

NAPŘÍČ TRHY

09.10.2023 Tržby v maloobchodu za srpen zaostaly za naším očekáváním a poklesly meziměsíčně o 0,8 %, což lehce prohloubilo meziroční pokles na -2,8 % (z -2,1 % v červenci). Dobrou zprávou je, že po sezónním očištění začíná postupně narůstat reálná spotřeba (zlevňujících) potravin. Na druhé straně spotřebitelé zůstávají opatrní při nákupech dražšího zboží a služeb. Na to ostatně ukazují i poslední průzkumy mezi spotřebiteli - i když se celková nálada zlepšuje, ochota nakoupit v následujících 12 měsících “něco většího” zůstává extrémně nízká. To se zatím neprojevuje na prodejích automobilů, ale začíná to být vidět na slabších reálných nákupech elektroniky, dovolených nebo oblečení.
img

Maloobchod v srpnu za očekáváním, HDP bude slabší… ČNB připravena jít se sazbami dolů již letos

06.10.2023 Tržby v maloobchodu za srpen zaostaly za naším očekáváním a poklesly meziměsíčně o 0,8 %, což lehce prohloubilo meziroční pokles na - 2,8 % (z -2,1 % v červenci). Dobrou zprávou je, že po sezónním očištění začíná postupně narůstat reálná spotřeba (zlevňujících) potravin. Na druhé straně spotřebitelé zůstávají opatrní při nákupech dražšího zboží a služeb. Na to ostatně ukazují i poslední průzkumy mezi spotřebiteli - i když se celková nálada zvyšuje, ochota nakoupit v následujících 12 měsících “něco většího” zůstává extrémně nízká. To se zatím neprojevuje na prodejích automobilů, ale začíná to být vidět na slabších reálných nákupech elektroniky, dovolených nebo oblečení.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Čína zlepšuje podmínky kupujícím nemovitostí a investorům na burze

25.08.2023 Čína zlepšuje podmínky kupujícím nemovitostí a investorům na burze. Bojuje tak proti krizi na trhu s nemovitostmi a slabému oživování ekonomiky. S odkazem na místní média o tom dnes informuje agentura DPA.
img

Forex: Nová prognóza ČNB vidí nižší růst i inflaci

04.08.2023 Česká národní banka ponechala úrokové sazby podle očekávání beze změny. Značnou část trhu ovšem zaskočila formálním ukončením intervenčního režimu oznámeného v květnu 2022, což bylo riziko na něž jsme v souvislosti se srpnovou prognózou upozorňovali. Koruna v reakci na oznámení oslabila a to přibližně o 1 %. I když se po krátkodobých ztrátách může měnový pár stabilizovat, koruna po odstranění “garance” ze strany ČNB bude do budoucna zranitelnější. Jednak vůči veškerým zahraničním šokům a jednak bude pravděpodobně i více než v minulosti svázaná s dynamikou sousedních středoevropských měn (vůči kterým v uplynulém roce výrazněji posílila).
img

Pokles úrokových sazeb na obzoru, komunikace ale zůstává jestřábí

22.06.2023 Úrokové sazby ČNB nedoznaly změn ani na červnovém zasedání. Podpora pro pokračující stabilitu sazeb byla v bankovní radě tentokrát silnější, když hlasování dopadlo poměrem 5:2 (oproti 4:3 na minulém zasedání). Centrální banka rovněž zopakovala závazek bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny. Vyjádření guvernéra Michla byla opět jestřábí. Sazby podle něj zůstanou na současné či vyšší úrovni po delší dobu, než finanční trh očekává. Poslední data však podle nás ukazují na poměrně rychlý ústup inflace. První snížení úrokových sazeb tak očekáváme v září a do konce letošního roku by měla repo sazba klesnout ze současných 7 % na 6,25 %. Komunikace bankovní rady však pravděpodobně ještě nějakou dobu zůstane jestřábí.
img

Sazby ČNB opět beze změny, jejich pokles je už na obzoru

21.06.2023 Česká národní banka v souladu s očekáváními opět ponechala úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba tak nadále činí 7 %. Na této úrovni se přitom nachází již přesně rok, když k jejímu poslednímu zvýšení došlo ještě za minulé bankovní rady vedené guvernérem Rusnokem.
img

Ekonomice by pomohl optimismus, který ovšem kroky vlády nepodporují

30.05.2023 Podle zpřesněného odhadu se hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně nezměnil a meziročně klesl o 0,4 %. Za poklesem stálo v první řadě to, že domácnosti méně utrácely a jejich spotřeba meziročně poklesla o 6,4 %. Naopak, vláda svou spotřebu zvýšila o 3,9 % a pokles ekonomiky tím brzdila. Dalším důvodem poklesu bylo snížení zásob v ekonomice. Jinými slovy, firmy nemají tolik rozpracovaných výrobků a komponent k nim. Podnikatelé tak reagovali na válku a všeobecný pesimismus ve společnosti.
img

USD bude dnes čelit turbulencím

16.05.2023 Dnes je očekávána vysoká volatilita trhu. Krátkodobě může dolar buď raketově vzrůst, nebo klesnout. Směr jeho pohybu určí výsledky jednání ohledně americkému dluhu.
img

Zahraniční obchod překvapil, nemovitosti jsou sud třaskavého prachu

09.05.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil hned tři statistiky: průmyslovou výrobu, stavební výrobu a zahraniční obchod.
img

Vladimír Pikora: Inflace nejspíš dosáhla letošního vrcholu. Sazby už není třeba měnit, silná koruna udělá práci za ČNB

10.02.2023 Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu meziměsíčně o 6,0 %. Meziročně vzrostly o 17,5 %. Za nezvykle vysokým meziměsíčním růstem cen stálo ukončení tzv. Úsporného tarifu. Kvůli tomu vzrostly ceny elektřiny meziměsíčně o neuvěřitelných 140 %. To, že ceny tepla vyskočily o 24 %, je vzhledem k rostoucím cenám energií pochopitelné. Naopak to, že cena stočného vyskočila o celých 30 %, je zvláštní a je otázkou, jestli tento růst nezpůsobuje především nedostatek konkurence.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Největší světový těžař zlata Newmont chce převzít konkurenta Newcrest

06.02.2023 Americká společnost Newmont, která je největším těžařem zlata na světě, podala nabídku na převzetí australského konkurenta Newcrest Mining za 16,9 miliardy dolarů (zhruba 373 miliard Kč). Oznámily to firmy. Transakce by byla jednou z největších akvizicí v odvětví těžby zlata. Někteří analytici a investoři se však domnívají, že nabídka firmu Newcrest podhodnocuje, píše agentura Reuters.
img

Ray Dalio říká, že hotovost je díky růstu sazeb atraktivnější než akcie a dluhopisy

03.02.2023 Ray Dalio, miliardář a investor, vyjádřil přesvědčení, že hotovost je atraktivní investicí a podle něj je v době rostoucích sazeb atraktivnější než akcie a dluhopisy.
img

📣Fed, BoE a ECB - kdo řekne stop?

31.01.2023 Rozhodnutí budou oznámena následovně: Fed ve středu ve 20:00 a tisková konference ve 20:30. Bank of England pak oznámí své rozhodnutí ve čtvrtek ve 13:00 s tiskovou konferencí ve 13:30. Později, ve 14:15 rovněž ve čtvrtek, bude zveřejněno rozhodnutí ECB a tisková konference se uskuteční ve 14:45.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 5. ledna 2023

05.01.2023 Uplynulý rok lze rozhodně označit jako pro bitcoin neúspěšný. Negativní vliv nástupu kryptoměnové zimy silně pocítili i těžaři, kteří těží první kryptoměnu. Analytici tohoto sektoru předpovídají, že mnoho těžařů bitcoinu bude spojovat své síly s cílem snížit individuální náklady na své aktivity.
img

Forex: Turecký protiproud

20.10.2022 Turecká centrální banka (CBT) dnes opět zašla o krok dál, než se očekávalo. Po dvou po sobě jdoucích sníženích sazeb o 100 bazických bodů dnes snížila základní úrokové sazby o dalších 150 bazických bodů z 12 % na 10,50 %. Guvernér Kavcioglu navíc prosazuje podobný krok i pro listopadové zasedání, poté by se expanzivní ofenziva měla zastavit.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecko třetí měsíc za sebou snížilo úroky, navzdory velmi vysoké inflaci

20.10.2022 Turecká centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na 10,5 procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Ke snížení úroků přikročila už třetí měsíc za sebou, a to navzdory pokračujícímu růstu inflace. Analytici předpokládali, že centrální banka sníží základní úrok o jeden procentní bod na 11 procent.
img

Evropská centrální banka se rozhodla pro šok v podobě navýšení o 0,5 %

21.07.2022 "Evropská centrální banka (ECB) při svém prvním zvýšení od roku 2011 zvýšila úrokové sazby o 0,50 %, což je více než se očekávalo. Zároveň oznámila plány na omezení rostoucích nákladů na financování vlád, což je krok, kterému dodaly na naléhavosti současné politické nepokoje v Itálii.
C:\fakepath\akcie-usa.jpg

Co zastaví pokles akciového trhu?

30.05.2022 Americké akciové trhy se nyní nacházejí v medvědím trendu. I když v posledních dnech došlo ke korekci a část ztrát Wall Street smazala, na svoje maxima z konce minulého roku ztrácejí stále indexy S&P 500 i Nasdaq 15-20 %.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Rada ČNB zvýšila sazby méně, než očekává v základním scénáři prognóza

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby méně, než s čím počítá základní scénář nové makroekonomické prognózy. Pro dnešní rozhodnutí rada využila alternativní scénář nové prognózy se vzdálenějším horizontem měnové politiky. Ten odhlíží od vývoje inflace, který je pod bezprostředním vlivem silných vnějších cenových šoků, které se projeví v inflaci v horizontu do jednoho až 1,5 roku. Na tiskové konferenci po jednání rady to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok a naznačila další snížení

29.04.2022 Ruská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 14 procent. Pokles úroků je vyšší, než čekali analytici. Banka zároveň uvedla, že vidí prostor k dalšímu snižování sazeb ve snaze vypořádat se s hospodářským poklesem a vysokou inflací.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2022

24.03.2022 Čínské akcie se poslední dobou hodně skloňují zejména s možným delistováním z burz v USA. Čína je země s obrovským ekonomickým potenciálem. Přestože se tento stát částečně otevřel svobodnému trhu, čínské společnosti jsou často nadále kontrolovány vládou a jejich chování je v některých případech netransparentní. Čínské akcie přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

Poslední studie Světové rady pro zlato pro rok 2022

17.01.2022 Podle nejnovější studie Světové rady pro zlato by měli být investoři do zlata opatrní, protože Fed pro rok 2022 doufá ve zpřísnění své měnové politiky.
img

Rozbřesk: Turecká ekonomika (znovu) nad propastí

06.01.2022 Turecká lira zakončila rok 2021 s přehledem jako nejhůře performující měna, když vůči americkému dolaru odepsala více než 40 %. Na rozdíl od měnové krize v roce 2018, kterou měly bezprostředně na svědomí významné vnější nerovnováhy, je tentokrát na vině extrémně uvolněná měnová politika. Turecká centrální banka totiž pokračuje ve snižování úrokových sazeb nehledě na svižně akcelerující inflaci.
img

Turecká lira si opět sáhla na minima

13.12.2021 Turecká lira je opět pod tlakem. USD/TRY začal nový týden více než 3% cenovým gapem po relativně klidném obchodování v minulém týdnu. Turecká měnová politika je hlavním zdrojem obav obchodníků. Prezident Erdogan nehodlá slevit ze svého neortodoxního přístupu, který tvrdí, že nižší úrokové sazby vedou k nižší inflaci. Zatím se zdá, že ani masivní propad liry s tureckým vedením nepohnul.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 7,4 procenta

30.11.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Turecka se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 7,4 procenta. Růst tak výrazně zpomalil z 22 procent ve druhém kvartálu, oznámil dnes místní statistický úřad. Růst byl sice zhruba v souladu s očekáváním analytiků, nezmírnil však obavy ohledně nynější měnové politiky v Turecku.
C:\fakepath\shutterstock_1664816179.jpg

Strach, inflace a delta

20.08.2021 Včerejší obchodování se neslo ve znamení výprodejů. Vybíraly se zisky na akciích napříč celým světem, oslabovaly rizikové měny a průmyslové komodity ztratily i vyšší jednotky procent. Strach z vyšší inflace již pomalu vyprchává, do popředí se znovu vrací pandemie koronaviru, nyní v jeho delta variantě.
C:\fakepath\106416136-1582903_usa-stocks.jpg

Co se ještě nevrátilo na hodnotu před COVIDem?

02.07.2021 Jak si mnozí z nás všimli, extrémně uvolněná měnová i rozpočtová politika v reakci na pandemii pomohla smazat ztráty akciovým indexům během několika měsíců. Stejně tak komodity si za podpory výjimečné poptávky a zpoždění v dodavatelských řetězcích užily nečekanou rally, ať už šlo o průmyslové nebo zemědělské suroviny. Ropa, uhlí, kukuřice, sójové boby – všechny tyto komodity se obchodují výrazně výše v porovnání se začátkem roku 2020.
img

Rychlé shrnutí

02.06.2021 Americké indexy zakončily seanci smíšeně. Index S&P 500 klesl o 0.05 %, Dow Jones přidal 0.13 % a Nasdaq klesal o 0.09 %.
img

Cena zlata se posunula k psychologicky důležité hodnotě 1800 dolarů

11.05.2021 Cena zlata za poslední měsíc vzrostla o 4,5 %. Na konci dubna se přiblížila k hranici 1800 USD za trojskou unci, dnes ji dokonce i pokořila a je nejvyšší od začátku roku. Co bude ovlivňovat její další růst?
img

Češi lační po hypotékách, banky jsou jejich zájmem zavaleny jako nikdy v minulosti. Hypotéky přitom ještě zlevní

18.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
img

Další vlna zlevňování hypoték je tu, vyplatí se počkat. Moratorium skončilo a banky nekrvácí

03.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB bude podle viceguvernéra tolerovat inflaci nad svým cílem

07.08.2020 Česká národní banka (ČNB) bude v nadcházejícím období tolerovat inflaci nad svým cílem, protože hlavní prioritou je pomoci ekonomice překonat negativní dopady šíření koronaviru. Uvedl to dnes podle agentury Reuters viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký. Cílem banky je držet inflaci na dvou procentech s tolerancí jednoho procentního bodu na obě strany. ČNB nyní podle Nidetzkého bude tolerovat inflaci nad horní hranicí tolerančního pásma.
img

Úrokové sazby na hypotékách padají ke dnu

16.07.2020 „Nižší úrokové sazby zvýšily zájem lidí o hypoteční úvěry. Do budoucna lze očekávat další pokles sazeb. Lidé by se mohli dočkat situace, kdy průměrná hypoteční sazba bude začínat jedničkou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Úrokové sazby dál padají

07.05.2020 „Přestože jsme do pandemie koronaviru vstupovali s relativně vysokými úrokovými sazbami, stačily tři zasedání bankovní rady a vše je jinak. Nízké úrokové sazby nám pomohou urychlit ekonomickou obnovu, ale sami o sobě nás nespasí. Vláda musí přijít s plánem na rekonstrukci hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
C:\fakepath\forex-220420208183.jpeg

Vzájemná propojenost mezi finančními trhy

22.04.2020 Pokud si myslíte, že obchodování na forexu je zaměřeno pouze na jeden měnový pár nebo jeden měnový trh, bude pro vás tento článek nad míru přínosný. Na finančních trzích totiž existuje závislost mezi jednotlivými trhy. Žádná aktiva se neobchodují izolovaně. Téměř vždy tak budete moci najít vztah mezi chováním jednoho finančního trhu vůči jinému. Toto je základní princip obchodování na finančních trzích, bez ohledu na to, zda obchodujete na forexu nebo s akciemi nebo jinými deriváty.
img

Dopady COVID-19 limitují efektivitu snižování sazeb ČNB

30.03.2020 V reakci na vládní opatření proti nekontrolovanému šíření koronavirové nákazy a jejich dopad na české hospodářství se Česká národní banka zřejmě inspirovala u amerického Federálního rezervního systému. Bankovní rada ČNB totiž v úvodu března, jen pár dní po amerických centrálních bankéřích, během mimořádného zasedání taktéž snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu. V dalším snižování byli čeští centrální bankéři trochu trpělivější, když na rozdíl od svých amerických kolegů alespoň vyčkali na řádné zasedání.
img

Úrokové sazby padají ke dnu

26.03.2020 „V budoucnu pravděpodobně nebudeme čelit rychlému růstu cen, ale rychlému propadu naší ekonomiky. Česká národní banka proto dvakrát za sebou výrazně snížila úrokové sazby, aby podpořila naše hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy výrazně klesají, opatření bank a vlád trh neuklidnily

16.03.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají, severomořský Brent o více než deset procent. Pohybuje se tak jen těsně nad třiceti dolary za barel. Trh je pod silným tlakem kvůli rychlému šíření nového koronaviru v Evropě a dopadům na ekonomiku. Potvrdil se i propad průmyslové výroby v Číně za první dva měsíce roku, který byl nejvýraznější za 30 let.
img

Ozvěny trhu: Nižší sazby virus nezastaví

05.03.2020 Počátek posledního únorového týdne znamenal zlom v šíření koronaviru, kdy počet nakažených mimo území Číny začal růst rychleji než uvnitř samotné Země nebeského draka. Pro finanční trhy to bylo jako přilití oleje do ohně, nárůst rizikové averze znamenal v podstatě hromadný úprk z akciových trhů. Světové centrální banky se svou zkušeností z globální finanční krize roku 2008 přispěchaly hned v dalších dnech ujištěním, že jsou připraveny v případě potřeby konat. Jejich slova sice trhy uklidnila, ne však na déle než život jepice.
C:\fakepath\g7.png

Návrh prohlášení G7 neobsahuje výzvy k měnové a fiskální podpoře

03.03.2020 Země skupiny G7 připravují prohlášení, ve kterém naznačí, jak chtějí zmírnit negativní dopady nového typu koronaviru na ekonomiku. Plán ale zatím nezahrnuje přímé výzvy k novým výdajům vlád ani ke koordinovanému snížení úrokových sazeb. S odvoláním na zdroj z G7 to dnes uvedla agentura Reuters. Skupina G7 sdružuje nejbohatší ekonomiky světa.
img

Rozbřesk: Po masivních propadech přichází rekordní akciový zisk

03.03.2020 Jízdu na hodně divoké horské dráze připomínají pohyby akciových indexů. Po největším týdenním propadu od pádu Lehman Brothers přichází naopak nejsilnější denní zisk za poslední dekádu. Index Dow Jones si připsal během včerejšího divokého obchodování přes 5 %. Velkou vzpruhu trhům dodala zpráva o chystané telekonferenci skupiny ministrů financí G7, které se účastní i centrální bankéři. Trhy věří, že dostanou koordinovaný stimulační balíček, který pomůže globální ekonomice se zotavením z propadu způsobeného epidemií.
img

Rozbřesk: Jak (ne)mohou centrální banky pomoci v boji s koronavirem

02.03.2020 Trhy se budou snažit na počátku týdne vzpamatovat z nejhoršího akciového masakru od pádu investiční banky Lehman Brothers. Americký index S&P 500 ztratil za uplynulý týden 11 %. A zdá se, že nové zprávy přes víkend nenabízí moc čerstvého optimismu. Přírůstky případů mimo Čínu dál zrychlují, zatímco čínské PMI spadly na historicky nejnižší úrovně vůbec, stejně tak jako výnos desetiletého amerického dluhopisu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Brexit je konečně tady! BoE zareaguje snížením sazeb

27.01.2020 Již tento pátek opustí Velká Británie oficiálně Evropskou unii a vstoupí do přechodné fáze, která by měla trvat do konce roku. Nejistota, jak bude vypadat budoucí uspořádání (nejenom) obchodních vztahů mezi VB a EU nás tak bude provázet i nadále. Bank of England dá zřejmě na čtvrtečním zasedání ekonomice do vínku nižší úrokové sazby. To středeční zasedání Fedu by nic zásadního přinést nemělo. Finanční trhy budou v tomto týdnu dále sledovat zprávy o šířícím se koronaviru. A zatímco americká data poukáží na slábnoucí domácí poptávku, evropská by měla potvrdit opatrné zlepšování situace.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Devalvace koruny přes 30 lety byla podle ekonomů nezbytná

08.01.2020 Znehodnocení koruny v několika krocích během roku 1990 bylo nezbytným předpokladem pro přechod tehdejší československé ekonomiky na tržní model, shodují se ekonomové oslovení ČTK. I když podle některých bylo zpětně oslabení kurzu příliš velké, obecně nastartovalo dlouhodobé posilování koruny. Ta se tak stala do jisté míry nárazníkem proti ekonomickým šokům, což je vidět i v dnešní malé ochotě veřejnosti přejít na euro. Navíc posilování koruny začalo postupně zlevňovat nákupy Čechů v zahraničí.
img

Forex: Dolar i koruna pokračovaly v úspěšném vstupu do roku 2020

03.01.2020 Za první dva obchodní dny euro vůči dolaru ztratilo více než dvě třetiny procenta. Zelené bankovky získaly podporu hned se vstupem do roku 2020. Americký prezident D. Trump totiž hodlá ukončit loňské trápení a 15. ledna podepsat první část obchodní dohody s Čínou. Země draka navíc v posledních měsících ukazuje na stabilizaci ekonomického vývoje, začíná sklízet plody předchozího uvolnění v měnové i fiskální politice. S rokem 2020 byl navíc oznámen další menověpolitický stimul. Dnes pak dolar získal podporu díky svému statutu měny bezpečného přístavu v situaci eskalace politického rizika. Vyostření způsobil úspěšný bombový útok Spojených států na klíčového iránského generála Sulejmáního na iráckém letišti.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna vůči euru nepatrně vylepšila své maximum od dubna 2018

03.01.2020 Česká měna dnes vůči euru nepatrně vylepšila své maximum od dubna 2018. Kolem 17:00 se obchodovala na úrovni 25,35 Kč/EUR, o haléř silnější než ve čtvrtek. Vůči dolaru naopak haléř ztratila na 22,70 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Bankovní rada zůstává opatrná a se zvýšením sazeb nespěchá

03.01.2020 Podle záznamu z posledního jednání bankovní rady většina jejích členů preferuje nižší úrokové sazby oproti listopadové prognóze banky, tj. jejich stabilitu. Nicméně shodně jako v listopadu hlasoval Vojtěch Benda a Tomáš Holub ve prospěch zvyšování úrokových sazeb. Podle rady se nejistoty ze zahraničního vývoje mírně snížily, na druhou stranu je viditelnější vliv zpomalení Německa na tuzemskou ekonomiku. Proto je část členů rady opatrná s předčasným optimismem ze zahraničního vývoje. Zároveň bankovní rada také potvrdila, že krátkodobé překročení tolerančního pásma inflačního cíle nebude znamenat automatické zvyšování úrokových sazeb. Jádrová inflace zůstává mírně nad dvěma procenty a inflační očekávání zůstávají ukotvená. Jeden z členů bankovní rady však na druhou stranu zmiňoval riziko dlouhodobého odpoutání inflace od jejího cíle v případě absence reakce centrální banky. Nově byly vysloveny obavy, že zvyšování úrokových sazeb by mohlo prodražit budoucí investice v průmyslu a mohlo by prohloubit ekonomické zpomalení.
img

Listopad se stal rekordním měsícem na hypotečním trhu

18.12.2019 „Nižší úrokové sazby oživily hypoteční trh. Přesto z hlediska celkového objemu hypotečních úvěrů i jejich počtu bude rok 2019 slabí a nenapodobí úspěchy z minulých let,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova: Bublina v ČR | Útok na Izrael | Faktory ovlivňující úrokové sazby | Cena zlata v letošním roce | Dynamický růst | Cap | Vanguard Real Estate | Snížení úroků | BCPP | Realitní trh | X (dříve Twitter) | Standardní odchylka | Výnosy dluhopisů | Dojné krávy | FFR | Nákupy zlata centrálními bankami | Dukascopy | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Mediánové ceny bytů v Praze | Češi | Realitní portfolia | Rizikový faktor | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Trh nemovitostí | Globální růst | Ceny bytů | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Výstup USA z NATO | CrowdStrike Holdings | Mexické peso | Snížení geopolitického rizika | Standard & Poor's | Beztrendové obchodování | Brokeři | Nižší zisky | Cíle měnové politiky | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Stavební produkce | Klíčový ukazatel | Vývoj ceny zlata | Vzdělávací webináře | Guvernérka ruské centrální banky | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Akcie čínských společností | Očekávání | Německá centrální banka | Luckin Coffee | Cena žlutého kovu | Volatilní | Federal Discount Rate | Evropské centrální banky | Uzavření Rudého moře pro tankery | Úrokové sazby v eurozóně | Nikl | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tencent Music Entertainment Group | Ruská centrální banka | Ekonom Štěpán Pírko | Alternativní investice | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Hlášení úrokové sazby | Trh práce | Komora ruského parlamentu | Trh ETF | Druhy dluhopisů | Evropská komise | Diverzifikace | Souhrnný indikátor | Pro investory | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | iShares | Investice | DXY | Data Watch | Spotřebitelské úvěry | Mediánové ceny bytů | Potenciál | Posílení rublu | Návrat inflace | Globální dluhopisové trhy | Finanční produkty | Rezistence | Lednová inflace | REITs | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Nejvíce zlata | Miliony dolarů | Chování | Ifo | Náklady na financování | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Obchodování na forexu | Odklad splátek | Experti | LSEG | Guvernér | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Evropský index | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Creditas | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Index prosperity | Český statistický úřad | Impuls | Důvěra v ekonomiku | EUR/USD | Americké centrální banky | Výnos amerických bondů (TIPS) | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Reality | Reálné zhodnocení | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Český průmysl | Cena bitcoinu | Současná cena | Klouzavý průměr | Konkurenti | COT report | Akcie společnosti | Brent | AXA ČR | CSI 300 | Opatrný optimismus | Americký akciový trh | Lagardeová | Měnové riziko | Prezident Federální rezervní banky | Trh s dluhopisy | Hashrate | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Rizika na Blízkém východě | Poptávka po stříbře | Nákupy státních dluhopisů | IHNED | Delta | Objem obchodů s akciemi | Řetězec | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Růst sazeb | Reddit | Zkrocení inflace | Šéfové | Index DOW | Cestování | Akcie Nio (NIO) | Stabilita finančního systému | Investiční portfolio | Milton Friedman | Splátky dluhů | Snižování sazeb ČNB | Investování do čínských ETF | Zpomalující ekonomika | Měnové krize | Výraznější impuls | Meme investování | Real estate společnosti | Turecká měna | Kontrakty | Pokles cen nemovitostí | Průměrný objem obchodů | Lámání rekordů | Očekávání ČNB | Index DXY | AI | Platební neschopnosti | JPY | Spotřebitelské inflace | Posílení české měny | Odhad HDP | FTSE Russell | Poptávka a nabídka | Peníze | Ukazatel | Vzácné kovy | Bankovní rady ČNB | Agentura Nová Čína | Řetězec kin | Oslabení liry | Návratnost | Akciové indexy | Meziroční růst cen | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Certifikáty | Vánoce | Prognóza | Federální rezervní systém (FED) | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Služby | TSLA | Moneta | Tuzemská ekonomika | BlueBay | Palladium | Americký Fed | Eugene Epstein | Ropa WTI | Dolary | Krypto trh | Tipy na zajímavé akcie | Bankovní rada ČNB | Příjmy domácností | Reálné ekonomiky | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Brexit | Kč/USD | ZEW index | Vývoj dolarového indexu | Technická analýza | Plány | Tim Ash | Pozornost investorů | Chuck Carlson | Burzy | USD/BRL | Ceny elektřiny | Tomáš Odstrčil | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Viceguvernér ČNB | Izraelská ekonomika | Investování do kryptoměn | Odliv kapitálu | Broker | Proražení | Posílení koruny | Export | Tvorba pracovních míst | EURUSD | Pokles kurzu | Hyperinflace | Těžař zlata | Bedřich Skalický | ČSOB | Garance | Moore Advisory CZ | Zastavení poklesu | Analytici XTB | Výroční zprávy | Vysoké sazby | TIPS | Sociální sítě | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Komise pro cenné papíry (SEC) | Vývoj ukazatele Forward P/E | Snižování úroků | Šok | Hongkong | Evropská inflace | Keith Gill | Graf S&P 500 | Ekonomická aktivita | Regulace | NFP | Růst mezd | Úroková sazba | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Patria Online | Sazby hypoték | Konjunktura Spojených států | Měnový fond | Unie | Dovoz | Výkon | Nasdaq Composite | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Reálné hodnoty | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Kapitál | Nižší úroky | Dot plot | P.A. | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Kapitálový trh | Nemovitostní fondy | Čínské úřady | Rekordní maxima | České hospodářství | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Jaran Mellerud | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Elon Musk | BlackRock | Šíření nemoci | Šíření nemoci COVID-19 | Býčí sentiment | Globální ekonomiky | Investing.com | Americký prezident | Slickcharts | Fincentrum | Výrobní ceny | Těžaři bitcoinu | Christine Lagardeová | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | Západní sankce | EUR/CZK | Složitý svět | Ekonom Štěpán Křeček | Poptávka centrálních bank | Euforie | Turecký statistický úřad | Prezident | Investoři | Index asijsko-pacifických akcií | Fungování | Nejistoty | Americká společnost | Nízké úrokové sazby | REIT fondy | AMD | Peníze uložené | Kapitálové rezervy | Snížení nákladů | Média | Inflační čísla | Bitcoin ETF | Grayscale | Investice do dluhopisů | Zisk | FXstreet.cz | Ceny kryptoměn | Pesimismus | Peso | Ekonomický vývoj | Commonwealth Bank | Boj s inflací | Část zisků | Cestovní kanceláře | Makroekonomická prognóza | Směnné kurzy | Bank of England | Investiční | Týdenní pivotní body | World Gold Council | Gary Gensler | Inflační překvapení | Zveřejnění zprávy | Uložení peněz | WSJ | Tiskové agentury | Zápis z posledního zasedání | Vyšší ceny | Co bude dál? | Průzkum | BABA | BP | Ekonom BHS | Tržní podíl | Zadlužení | Dvoutýdenní repo sazby | US500 | Kč/EUR | ActivTrades | Analýzy | Technický výhled trhu | Investiční fórum | TRY | MSTR | Nabídka | P/E | Zpráva | Prémie | Ekonomické dopady | Ekonomika Evropské unie | Invesco | Meme akcie | Německý DAX | Prodej | Důvěra domácností | Patria | Rozpočtová politika | Tencent | Česká měna | Nová prognóza | Akcie a dluhopisy | Data z ekonomiky | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Zasedání Fedu | Management | Porovnání vývoje | JOLTS | Agentura Reuters | Půjčka | GBP | Vyhlídky | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Rizikové měny | Přebytek obchodní bilance | ADR | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Akcionáři | Emoce | Vliv na ceny | Centrální banky | Pákový efekt | S&P | Rekordní hodnoty | Prodej dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | XAU/USD | Obchodování | Automobilky | Výkonnost indexu | Zprávy | Paul Jackson | Index Stoxx 600 | Výnos v Evropě | Aktuální obchodní příležitosti | Silný růst | Spotřebitelské ceny v USA | Meta | Financial Times (FT) | Nadšení | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | NATO | Průmyslové komodity | Averze k riziku | Bohemian Empire | Reálné mzdy | Vývoj ceny bitcoinu | Severomořská ropa | Evropské trhy | ZEW | Prognózy ČNB | Prodej cenných papírů | Ceny ropy | Fenomén | Byty | Nejlepší čínské akcie | Evropské akcie | Eurostat | Ruský rubl | Ceny Bitcoinu | Deflace | Investiční aktivita | Covid | Cena zlata dnes | Turecká lira | CZ | Bydlení | Základní úrokové sazby ČNB | Udržitelnost | Míra | Tržní úrokové sazby | 3M | Investiční centrum | Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | FTSE | Sazby centrálních bank | Oživování ekonomiky | ČSOB Data | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Powell dnes | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Tlak medvědů | Očekávání investorů | Australský dolar | Raphael Bostic | Sójové boby | České koruny | Ekonomický růst | Nio | Uskupení OPEC | USD/CZK | Uplynulý rok | Nástroj | Výsledky | Vyšší poptávka | Přehled | Koruna | Výrazný pokles | Exportní průmysl | Kroky centrálních bank | Bitcoin | Kurz koruny | Inflační tlaky | Včerejší obchodování | Minulá výkonnost | Asie | Inflace v Rusku | Kurz dolaru | TIM | Akcie leteckých společností | Pokračování rally | Vysoká volatilita trhů | Propad | Broker Consulting Index | Faktory ovlivňující monetární politiku | Exxon Mobil | Zajímavé akcie a ETF | Silný dolar | Riziko recese | Výsledky firem | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Vývoj ukazatele Forward P/E pro indexy S&P | Hypotéza | Údaje | Barrick Gold | Range | MicroStrategy | Výkonnost | Hodnota měny | Pandemie koronaviru | Stanovení ceny | Ant Financial | Hypoteční trh | OPEC+ | Obchodní války | Alibaba | Americká banka | Očekávání analytiků | BHS | Realitymix.cz | Technologické společnosti | Objem | Poptávka po úvěrech | Graf | Spoření | Federální rezervní systém | Nákup a prodej | Posilování české koruny | Opce | Propad liry | Obchodování s akciemi | Investice do kryptoměn | Podnikatelská nálada | Postavení na trhu | Americké měny | Kurz koruny k euru | Národní měny | Index S&P 500 | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Cena akcií společnosti GameStop | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | AMC | Guvernéři centrálních bank | Hrubý domácí produkt | Posílení amerického dolaru | Studie | Objem obchodů s akciemi na pražské burze | Akcionáři společnosti | Slabší koruna | Eurodolar | Ant | Průraz | Short | Polsko | Investování v Číně | Pár EUR/USD | Výnosové křivky | Masivní nákupy | Cenová hladina | Stavebnictví | Bankéř | Růst zlata | Oživení inflace | Devalvace | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Ústup inflace | Nájmy | Přijetí | High | Evropa | Česká spořitelna | Hodinové mzdy v USA | Rostoucí trend | OPEC | Finanční krize | Jednání FOMC | Index výrobních cen | Investice do nemovitostí | Základní úroková sazba | Fotovoltaika | Poptávka po nemovitostech | KB | Bankovní úvěry | Makro data | Ceny ropy WTI | Bezpečné útočiště | Poptávka a nabídka úvěrů | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Ekonomická situace | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Řetězec kin AMC | Turecká centrální banka | Zpomalení inflace | Rostoucí obavy | Trump | Česká koruna | Dow Jonesův index | Index Dow Jones Industrial Average | GameStop (GME) | Silnější dolar | High Yield | Hotovost | Úrokové sazby Fedu | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Čeští exportéři | Čínský realitní sektor | S&P 600 SmallCap | Ekonom UniCredit Bank | Stříbro | Těžby Bitcoinu | Oslabení koruny | Drahý kov | Instituce | Turecko | Dogecoin | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Wall Street Journal (WSJ) | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Technologické a demografické změny | Prudké oslabení | Inflační očekávání v USA | Období nízkých úrokových sazeb | Akcie firem | Nová Čína | Koruny vůči euru | Frustrace | Výdělky | Poradenství | Signál na akcie | PANW | Klesající trend | Evropská ekonomika | Rubl | Pozornost | Země EU | Zvýšená volatilita | Marginové požadavky | Trh | Politická rizika | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | List Financial Times | Války na Ukrajině | Výkyvy | Výrazný růst | Ekonomický a strategický výzkum | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Korekce | Akcie Novavaxu | JDE | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | ProCent | Český trh | Vývoj ekonomiky | Ceny zboží | Jan Švejnar | Pražské burzy | USA REIT | Změny sazeb | Hlavní index čínských akcií | Tržní výhled | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Znalost | Konkurenceschopnost | Globální recese | Index Standard & Poor's | Mzda | MT4 | Nejistota | ANO | Úrokové sazby centrálních bank | GME | Nominální úročení | HDP v eurozóně | CME | Náklady na půjčky | Rating | Broker Consulting | Dezinflace | Microsoft | Maxim Manturov | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Vláda v Pekingu | Japonsko | Íránský útok | Očekávané výnosy | Federální rezervní banka | Kurz dolarů | Newcrest Mining | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Prosperity | Index Nasdaq | Exxon | Tržní sentiment | Kurzový vývoj | Kurzový závazek | Rostoucí akcie | Rizikovější aktiva | Hnutí Hamás | Představenstvo | Ekonomie | Německý Ifo index | Pokles úrokových sazeb | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Twitter | 3M PRIBOR | Objem obchodů | Ceny na realitním trhu | Utility | FRS | Další růst | Invest | Spotová cena | Centrální banka | Andrew Bailey | Minimalizace inflace | Aktivum | CL | Sazba ruské centrální banky | QE | LIBOR | Výhled pro rok | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | Pozice bitcoinu | Donald Trump | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Jádrová inflace | Podnikatelé | Pohyb kapitálu | Analytici | Centrum | Společnosti | ING | Grafy | Vice | Rozpočet | Tržní výhled pro rok | Mezinárodní investoři | Směnný kurz | Zadluženost vlád | Zahraniční forex | Reálný výnos amerických bondů | Investment Services | Apple | NZDJPY | Zájem o investice | London Interbank Offered Rate | Hamás | Nejlevnější hypotéky | CZK | Index výrobních cen (PPI) | Kov | Reuters | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Zahraniční investice | VaR | Baidu | Investiční poptávka | Lyxor MSCI China UCITS ETF | Sazby pro refinancování | Guvernér Michl | Elektromobily | Americký dolar | Depozitní sazba | Společnost XTB | Eskalace | Situace | Daniel Ghali | Negativní úrokové sazby | Rolování | Rekordní maximum | Palo Alto | Zakladatel | Zahraniční společnosti | Libra šterlinků | Předseda | Wealth | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | BofA | Finanční systém | Dlouhodobé posilování koruny | Vyšší riziko | Vývoj německého akciového indexu DAX | Bytová výstavba | Růstový impuls | Negativní dopad | Státní dluhopisy | JD.com | Rok 2024 | Euro vůči dolaru | DPA | AxiCorp | Evropská centrální banka | Ekonomiky | Čeští spotřebitelé | Záporné sazby | Americký trh | Kupní síly peněz | Rychlý růst | Nižší růst | Evropské banky | Libra | Makro | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | US100 | CFD | iShares China Large Cap UCITS ETF | Nová data | Dopad na ekonomiku | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Stagnace | Pokračování trendu | Dow Jones Industrial Average | DOT | Tržby | Vývoj spotřebitelské inflace | Závazek | Snížení sazeb | Sazba ČNB | Ztráta | Slušné zisky | Rozpočtové politiky | Co je měnová politika? | Česká ekonomika | Futures kontrakty | Londýnský index FTSE 100 | Americká centrální banka (Fed) | Alibaba Group | Rizika | Úroky | XTB | Intervenovat na devizovém trhu | Kurzy | Zpomalující růst | IG | Vývoj měnového páru USD/RUB | Cena | Investiční banky | Fond | Finanční prostředky | Burze | Vyšší úrok | Bearish Engulfing | Oslabení kurzu koruny | ECB | Vývoj inflace | ISM | Izrael | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Zájem o hypotéky | Prime Rate | S&P500 | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Pokles úroků | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Hypoteční sazby | ČNB | Situace na trhu práce | Oslabení kurzu | Jiří Rusnok | Trh práce v USA | Pokles | Ekonomiky eurozóny | Finance | VNQ | Růst cen nemovitostí | FXstreet | Margin | Large Cap | Globální inflace | Kurz české koruny | Zboží dlouhodobé spotřeby | Drahé kovy | Vývoj akciového indexu | Dluhy | Tencent Music | Centrální banka Nového Zélandu | Finance Group | Měnová politika | Jan Vejmělek | Indikátor | Nasdaq rally | Zinek | Emise | Ministr zahraničí | Situace na trhu | Fitch | Analytik | Americká ekonomika | Býčí trh | Golden Gate | Dluh USA | Obchodník | Dluhopisy | Množství peněz | Apetit mezi investory | Snížení těžby ropy | Alibaba Group Holding | FOREX | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Inflace zpomaluje | Růst ceny | Kapitálové požadavky | Coffee | Investor | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Americký index S&P 500 | Alokace | ČSOB Data Watch | Čínská vláda | Turecké liry | Daně | Lídři | Spotová cena zlata | Coinbase | Pivot | Kryptoměna | Alibaba (BABA) | Splátky obřího dluhu | Momentum | Newmont | Shanghai Composite | Sanofi | DSTI | Doporučení | Měkké přistání | Vývoj ceny ropy WTI | Čína | Růst zisků | Prodávající | Trader | Zisky | BASF (BAS) | EURIBOR | Globální ekonomika | Akcie BASF | Swap | USD/TRY | Forward P/E | Poptávka | Americké technologické společnosti | Obchodníci | Cena zlata | Michaela Pudilová | Solana | Zasedání Bank of England | WP | Obchodovat | CBRT | Realitní bublina v ČR | Rizikové averze | Hang Seng | Trinity Bank | Přecenění | Vývoj indexu hypoteční splátky v USA | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Moore Advisory | Turecký prezident | Globální trhy | Růst cen | Index S&P 500 ve srovnání | Bankovní rada České národní banky | Růst HDP | Možnost diverzifikace | Hypoteční sazba | Asset management | Pivotní body | Repo sazby | Euro Interbank Offered Rate | Americké akciové trhy | IFO index | Financování | ČSÚ | Nakupovat zlato | Co bude | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Průměrné ceny bytů | Více riskovat | Americká lehká ropa | Medvědi | Pokles ekonomiky | Analýzy trhu | FRED | Stavební výroba | Cena severomořské ropy Brent | Regulační orgány | Nákup eura | ICE | Průměrná hodnota | FT | Světové události | Průměrná mzda | UTC | Fiskální politika | Dnešní čísla | Ostatní kryptoměny | Spotřebitel | Hospodářský růst | Elvira Nabiullinová | Odhodlání | Palo Alto Networks | Podnikání | WTI | Standard & Poor's 500 | DAX | Bod | Miliardy korun | NetEase | PRIBOR | Ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Tweety Elona Muska | Diverzifikace portfolia | HDP | Prostor pro posílení | ROCE | Tweety | Načasování | Problémy | EMU | Erste | Saúdská Arábie | Ropa | Ekonom Vladimír Pikora | Zasedání amerického Fedu | Ziskovost | Bankéři | Firma | Úrokové sazby v roce 2022 | Zahraniční firmy | Cena ropy | Akcie online | Inflace | Advanced Micro Devices | Forexu | Kukuřice | Marže | Alokace aktiv | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Výhled roku | Hodnoty bytů | Ekonomický šok | Turecká ekonomika | Alphabet | Snížení úrokových sazeb v USA | Struktura | Druhá vlna | Poptávka po zlatě | Zkušenosti | Restrikce | Signály | Spotřební daně | Optimismus | Lira | Kalendář ekonomických událostí | Agentura DPA | Statistiky | Stoxx 600 | MPSV | Korporátní dluhopisy | Ekonomové | Dluhopisové trhy | Ekonomka | Diverzifikovat | Zpomalení růstu | Ben Bernanke | Rozhodování | Naše prognóza | RUB | Akcie Alibaba (BABA) | Kurz | Market | Fed pivot | Vanguard Real Estate ETF | Hypoteční splátky | Unicredit | Pokles výnosů | Největší světový těžař zlata | Horizon | Dolar | Coinbase Global | Poskytování hypoték | BH Securities | Vývoj německého akciového indexu | Risk | Euro | Makroekonomické faktory | Prvotní kurz koruny | Indikátor důvěry | Záporné nominální úročení | Výnosy státních dluhopisů | Debata | Měď | Proinflační | Kurs koruny | Růst ekonomiky | Rozvíjející se trhy | AUD | Guvernér ČNB | ishares China | Federální rezervní banky | Trh se zlatem | Breakout Trader | EU | Obchod | Nejistota v cestování | Zahraniční kapitál | Citigroup | Obchodní aktivita | Dluhopisomat | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Útok Hamásu | Dolní komora ruského parlamentu | Dopad na ekonomiku a finanční systém | Intermediate | Globální akciový index | Spojené státy | Evropské cestovní kanceláře | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Převis | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Jojo | Týdenní zpráva | Gate | Úřad pro energetické informace | Nejnovější zpráva | Recese | Vývoj čistých nákupů zlata | Švýcarský frank | Růst akcií | Bank of Canada | Erdogan | Technologický index Nasdaq Composite | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Komerční banka | Vývoj akciových indexů | CZK/EUR | Stimul | Pandemie | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výnosy | NZD | Přehřátí ekonomiky | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Propad kurzu liry | Štěpán Křeček | REIT | Bilance zahraničního obchodu | Zpracovatelský průmysl | Frank | Cardano | Růst těžby v USA | Negativní nálada | Ekonomické krize | Růst cen zlata | Prohlášení | Centrální banka USA | Poskytování úvěrů | Čínské indexy | Ceny energií | Americké indexy | Ceny potravin | Dostupnost bydlení | Základní sazby | Úspěchy | Plánování | Kanadský dolar | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Martin Novák | Mince | Realitymix | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | CrowdStrike | Trend | Hospodářské oživení | Střadatelé | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Ray Dalio | Dow Jones Industrial | Ozbrojený konflikt | Oslabení | Platforma | Přebytek obchodu | Manufacturing | Nové investice | MMF | Náklady na úvěry | USD/RUB | Janney Montgomery Scott | Svět měnové politiky | ChainLink | Zlaťáky | Průměrné hodinové mzdy | Nařízení | Míra nejistoty | Sazba hypoték | Zvýšené napětí | Měnový pár | Schodek | BTC | KOSPI | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Altcoiny | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Severomořská ropa Brent | Federal Funds Target Range | Zpřísnění měnové politiky | Vývoj reálných výnosů 10letých dluhopisů | Mezinárodní měnový fond | Gold | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Průmysl | Československé měny | Bolest | Lehká ropa WTI | Akcie MicroStrategy | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Celoroční výsledky | Úvěrový rating | Americká výnosová křivka | Tomáš Holub | Risk on a Risk off na forexu | Silná koruna | Divergence | Commonwealth Bank of Australia | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Omezení těžby | Společnost Newmont | Obchodní bilance | Index Nasdaq (US100) | Snižování úroků v USA | APP | Politická rozhodnutí | Kurz amerického dolaru | Jak fungují úrokové sazby? | Peněžní zásoby | Výprodej | Long | Rally | Bankovní rada | Výrazný propad | Nálady na trhu | Japonský index | Aktiva | Pokles inflace | PDD | Cenový strop | Největší evropské cestovní kanceláře | Zasedání centrální banky | Finviz | Indexy na Wall Street | České měny | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | GBPJPY | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | JP Morgan | Ceny ropy Brent | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Riziková aktiva | Alternativní investiční strategie | Société Générale | Helena Horská | Čínští investoři | Nový týden | ČNB Tomáš Nidetzký | Long signál na akcie | Nejlepší výsledky | Zdravotnictví | Co jsou to úrokové sazby? | 2222 | Long signál | Čínské akcie | Ministryně financí | Zdraví | Martin Gürtler | Diskontní sazba | Ekonom Komerční banky | | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Známky oživení | CFG | Dna | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Zrychlení inflace | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | CoinShares | Sazby | Bilance | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Zasedání bankovní rady | Komunikace | Centrální banky USA | Strach z inflace | Dodržování pravidel | Poplatky | Nálada podnikatelů | Velká Británie | Evergrande | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | Další vývoj | BASF | Nákup zlata | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Investování do ETF | Fibonacci | Comfort Finance Group | Optimismus investorů | Poskytovatelé úvěrů | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Geopolitické události | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Centrální bankéř | Ekonomika | Výnosová křivka | Šance | Historická maxima | Politika centrálních bank | Akcie Coinbase | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Bankovní akciový index | Analytik skupiny | Auta | Komerční banky | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | Vysoké ceny | Nemovitosti v ČR | Zisky společnosti | Počty nakažených | Úrokové sazby | Index Hang Seng | Vlastní bydlení | Jaromír Gec | Rizikový apetit mezi investory | Technologický index Nasdaq | ČNB dnes | Finanční trhy | Doba splatnosti | Zlaté rezervy | eBook | Makroekonomické analýzy | Hospodářský cyklus | Zrušení superhrubé mzdy | Konsolidace | Fondy | Investiční příležitosti | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | EUR/TRY | Comfort Finance | Týdenní výkon | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Kontrola inflace | USD za barel | Provize | Obavy investorů | Nastartování dezinflace | Přejít na euro | Tom Palmer | Krize | Obligace | Rizikový apetit | Optimalizace | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Federal Funds Rate | Ekonomické zprávy | Risk Off | Komise v přenesené pravomoci | Slabá čísla | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | Těžby bitcoinů | Prezident Erdogan | Těžař | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Výrobci čipů | Vývoj ceny ropy | Rostoucí zadluženost | Devizové rezervy | Index spotřebitelských úvěrů | Cíle | Ekonomický kalendář | HashRate | Index MSCI | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | Spotřeba domácností | Transakce | Volatility trhu | Obchodovat s akciemi | Hodinový graf | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Nová historická maxima | Energie | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Dobrá investice | Zpravodajství | Rolování kontraktů | Hypoindex | Značný pokles | AUDJPY | USDX | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | FOMC | Dividendy | Měna | Dow Jones | Společnosti z indexu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Pohled na trh | Trader Workstation | Uvolnění měnové politiky | David Meger | MSCI | Nákupy centrálních bank | USD | Miliardy dolarů | Veřejný dluh Spojených států | Finanční trh | Zisky z těžby Bitcoinu | Růst poptávky | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Federal Funds Rate (FFR) | Česká národní banka | Risk On | Nové prognózy | Sberbank | Pravděpodobnost recese | EIA | Platformy | IPO | Rusko | Zlevňovat nákupy | ADA | Vývoj indexu hypoteční splátky | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Obchodní den | Španělsko | Intradenní obchodník | Zkušenost | Signál | Zdražování | Největší kryptoměny | Předstihové indikátory | ADP | Hodnota zlata | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | Investiční doporučení | Short signál | Komodity | Ropy | Historie | Řízení rizik | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | TradingEconomics | Druhá vlna pandemie | Evropský bankovní akciový index | Ekonom Jan Švejnar | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Rezervní měny | Časové období | Úvěrová aktivita | List The Wall Street Journal | Sázky | Diverzifikátor | Výrobní inflace | Obchodujte | Dynamika mezd | Česká inflace | Ukončení války | Retailoví investoři | NIO Inc | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Cena akcií | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Šíření koronaviru | Rozšíření | Ekonomické indikátory | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | XPeng | Ztráty | Akciový trh | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Britský FTSE | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Services | Budování tržní ekonomiky | Růst | Devalvace koruny | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | Můj pohled na trh | Zajištění | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | BIDU | Overweight | Index | Wall Street Journal | Ruská vláda | Rychlý růst cen | Akcie Alibaba | MiFID II | Centrální bankéři | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Cílová úroková sazba | Ceny nemovitostí | ČTK | Engulfing | USA REIT fondy | Automotive | Pricing power | Japonský jen | Tomáš Lébl | Platidla | Růst akciového trhu | Rizikové prémie | Měnové politiky v USA | Zadluženost | Technický výhled | Everett Millman | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Formace Bearish Engulfing | Souvislost s inflací | Zemědělské suroviny | Ceny bytů v Praze | Cena severomořské ropy | Predikovatelný | Nakupovat | Ekonomka Raiffeisenbank | ČR | USD za tunu | COIN | US High Yield | Uskupení OPEC+ | Zlaté slitky | Čínské firmy | Sazby pro spotřebitelské úvěry | Jerome Powell | Podnikání na kapitálovém trhu | Kartel OPEC | Odvětví | Průměrné hodinové mzdy v USA | Bankrot | Inflace a deflace | Akcie menších společností | Akcie NIO | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Roaring Kitty | Auta se spalovacími motory | Investování | Propojenost mezi finančními trhy | Prudké posilování koruny | Komunikační politika | Kompenzace | Banka | Politická a geopolitická nestabilita | Opční trhy | Íránský ministr zahraničí | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF | Daniel Rajnoch | Obliba bitcoinových peněženek | Příliv přímých zahraničních investic | Výhled měnové politiky | Nákupy aktiv na trhu | Mezinárodní faktory | Vysoká inflace | Americké ekonomiky | Bezpečná aktiva | Výprodej na globálních akciových trzích | Snižování úrokových sazeb | Bezpečné přístavy | Cílení výnosové křivky | Dobrá nálada | Ceny dřeva | FedWatch | HDP z Číny | Pracovní místa | Region Guyany | Nákup platiny | CNBC | Posílení | Vlastnictví | Míra růstu mezd | DJI | Graf akcie | Posilování koruny | Úrokové sazby v Česku | Více peněz | Hýbat trhy | Riziková prémie | Silné mexické peso | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Tencent Music Entertainment | Pavel Ryba | Vývoj ceny akcií | Vývoj měnového páru | Výprodeje na trzích | Shenzhen Composite | Válka na Ukrajině | Ovlivňování | Riziko | Kurz liry | Analytička | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Americký index | Obchodní signály | Vývoj indexu bankovního sektoru | WGC | Americká Federální rezervní banka | NERV | Česká vláda | Americké vlády | Svíčková formace | Zisky z těžby | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Zajímavý výnos | Válka | Zprávy o měnové politice | Cyklické sektory | Hodnotové akcie | Bloomberg | Treasury Yields | Aktivita obchodníků | Znehodnocení koruny | Makroobezřetnostní politika | 10letý reálný výnos | Nástroje Fedu | Ztráta indexu | Snížení dodávek na trh | Depozitní kurz | Ministr financí | Akcie kybernetické bezpečnosti | Závislost na dolaru | Cena akcií společnosti | Politika centrální banky | Financial | Ekonomické podmínky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Předpověď | Nákupy zlata | Trigger | Výkonnost indexů | Wall Street | Hospodářská politika | Indikátor důvěry v ekonomiku | Průzkumy | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Futures | Snižování sazeb | Televize CNBC | Turecký ministr financí | Nvidia | Nemovitosti | Statistika | Měnověpolitický stimul | Ropa Brent | Sazby na hypotékách | Volba příštího prezidenta | XPEV | Prohlášení G7 | Ceny novostaveb | Diverzifikátor akciových ztrát | High Ridge Futures | Hospodaření | TUI | Inflace v eurozóně | Pád Ukrajiny | Typy úrokových sazeb | Úrokové míry | Světová rada pro zlato | Obchodování na koruně | Externí rovnováha | AXA ČR a SR | Vývoj reálného výnosu | Obchody | Turecká vláda | Snížení dodávek | Brent nebo WTI | CHF | Analytika | Index Nikkei | Konjunktura | Americká data | Zvýšení úrokových sazeb | Akciový index | Nízký potenciál | Pořízení vlastního bydlení | Pozice | Trh se stříbrem | Evropa v datech | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Zájem o kryptoměny | Podpora | Budoucí vývoj | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Nureddin Nebati | Nastavení ropného trhu | Portfólia | Volatility | Zvýšení těžby | Optimismus spotřebitelů | Nejdůležitější čínské indexy | Mikroinvestice | S&P 400 MidCap | Pinduoduo Inc | Akcie BASF (BAS) | Výnos amerických bondů | Atraktivní investice | Šíření nového koronaviru | Poměr cen | Očekávání trhu | E-commerce | Surové ropy | Poměr výnosu | Německo | Politické faktory | Ekonomické zpomalení | Akcioví investoři | Zajímavé zhodnocení | Investiční apetit | Bankovky | Opatření | Novozélandský dolar | Akcie Nvidie | Panické výprodeje | Čínský list | Realitní bublina | Nové údaje | Domácnosti | Prime | Sněmovní volby | Marketingová komunikace | Globální akciový index MSCI | Přímé zahraniční investice | Interpretace | Akciové trhy jako celek | Navýšení rizikové prémie | Závislost | Eurozóna | Uzavření Rudého moře | Vývoj úroků | Správce digitálních aktiv | Demografické změny | Investiční rozhodnutí | Poplatky za obchodování | Výstup USA | Rozdělení československé měny | Instrumenty | Velcí hráči | Tuzemská inflace | Nájemné | Odhadnout tržní sentiment | Chainlink (LINK) | Gainesville Coins | Kazachstán | EURGBP | Air Bank | Webináře | Štěpán Pírko | EK | Sol | Forward | Letecká společnost | CARA | Geopolitické eskalace | Underweight | Sazby beze změny | Statistický úřad | Investiční produkty | SEC | Cena stříbra | Důsledky koronaviru | Inflační očekávání | Etoro | UCITS ETF | NTES | Paradox | Pavel Sobíšek | Short signál na akcie | MIFID | Krypto | Platina | Vývoj ceny | Těžaři | Miliardy | Analytik skupiny AXA | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Real-estate | Devizový trh | Žlutý kov | Rada ČNB | Yield | Etherea | Investing | Reálné hodnoty bytů | UCITS | Odliv investic | Link | Předkrizové úrovně | Rostoucí úrokové sazby | Dolar zpevňuje | Zavedení dovozní cel | Tržní výhled pro rok 2024 | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Světové centrální banky | Advanced Micro Devices (AMD) | Ekonomický růst Číny | Virus | Redukce | Vyšší inflace | Zvyšování sazeb Fedem | MIC | Hlavní ekonom | Práce | Odhady analytiků z Wall Street | Intervence centrální banky | West Texas Intermediate (WTI) | Nominální růst | Akcie bank | G7 | Dlouhodobý investor | AXA | Biden | Tudor Jones | Budoucnost | Ocenění | Banky | Aktuální situace | Kvantitativní utahování | Peking | Durace | Čínské centrální banky | Evropské dluhopisy | Výsledky hospodaření | Akcie CrowdStrike | Vývoj eura vůči dolaru | Norská koruna | Rozhodnutí bankovní rady | Jakub Matis | Prodeje | Politici | Kotace | Kryptoinvestiční | Obchodní podmínky | Index FTSE 100 | Vlády | Ukončení války na Ukrajině | Finanční situace | InvestBay | Celková inflace | Obnovení růstu | Joe Biden | Závislost na americkém dolaru | Úrokové sazby ČNB | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Úrokové sazby na hypotékách | Freedom24 | Základní sazba | Baird | Hypoteční banka | MSCI China | Obchodní příležitosti | Golden Gate Pavel Ryba | Sazby v eurozóně | Výhled roku 2024 | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Target | Vývoj mediánové ceny bytů | Japonský index Nikkei | Vývoj ceny dřeva | Vyšší výnosy | Analytický tým | Zlato | Zhodnocení v desítkách procent | Zlevnění hypoték | Ohromné zisky | Marginální požadavky | Discount Rate | Zpomalování inflace | Geopolitika | Horizon Investment Services | Nasdaq | Fincentrum Hypoindex | Měnové zásahy | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Šíření koronavirové nákazy | Investoři do zlata | Odhady analytiků | Jihokorejská centrální banka | SAMR | Geopolitické napětí | Spekulanti | Tudor | Inflace v USA | Vývoj cen kryptoměn | Akcie v eurozóně | Domácí poptávka | Evropské společnosti | Levnější půjčky | Dukascopy Europe | Reálný výnos v Evropě | Údaje o inflaci | JD | Zpomalení hospodářského růstu | CRWD | Vývoj ceny zlata XAU/USD | Bezpečnost | Investment | Východoevropské akcie | Dopad vysokých úrokových sazeb | Výraznější pokles | Obchodní dohody | Realitní sektor | BlueBay Asset Management | Index čínských akcií | Nasdaq (US100) | Krize v Turecku | Záporné úrokové sazby | Přilákat investice | SPX | Fio | XTB Research | Kryptoměny | Světový těžař zlata | Změny úrokových sazeb | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Taiwan Semiconductor | Průměrná sazba hypoték | Ekonomické aktivity | Obchodní výhled | Moneycorp | Turecké měny | Fabio Panetta | Nákup devizových prostředků | Rychlost | Zvýšený zájem | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Úvěr | Mzdy | mBank | Akcie | Úspěch | Pokračující růst těžby v USA | Chudoba | Nabídka úvěrů | Zlevňování hypoték | Fundamenty | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Británie | Miliardář | Umělá inteligence | Financování státu | Značná rizika | Stabilita | Vojtěch Benda | COT | Ztráta indexu S&P 500 | Zlepšení | Zlepšení nálady | Týdenní pivot | Měnové podmínky | Tým FXstreet.cz | Podniky | Sazby Fedu | Tomáš Nidetzký | Intervenovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Nižší požadavky na kapitál
Nižší požadovaná návratnost
Nižší produkce
Nižší provize
Nižší riziko
Nižší riziková averze
Nižší růst
Nižší sazby
Nižší těžba ropy
Nižší time-frame

Následující klíčová slova

Nižší úroky
Nižší volatilita
Nižší výdaje
Nižší výnosy bondů
Nižší zisk
Nižší ziskovost
Nižší zisky
NJJ
NJJ Presse
NKE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít