Neděle 02. června 2024 01:06
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Druhá vlna

img

Analýza páru GBP/USD ze dne 28. května 2024

29.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové struktury zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji. Vlna 3 nebo c by mohla být poměrně prodloužená, stejně jako všechny předchozí vlny současného klesajícího trendu.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 27. května 2024

28.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vln zmizí. Pár se však v uplynulých týdnech nezměnil, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodejům. Sestupná vlna 3 nebo c by mohla být poměrně rozsáhlá, stejně jako všechny předchozí vlny současného klesajícího trendu.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. května. Další zpráva z Británie ukázala slabost, ale koho to zajímá?

27.05.2024 Vlnový pattern pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud bude tvorba této vlny skutečně pokračovat, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a riziko další komplikace zmizí. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což nás znovu nutí pochybovat o připravenosti trhu na prodej. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla výrazně prodloužit, stejně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 23. května. Zprávy z Ameriky zachránily dolar.

24.05.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vytvářet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a riziko komplikace vlnového patternu se vytratí. Pár ale v posledních týdnech zůstává beze změny, což vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C se může prodloužit, podobně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

Analýza páru GBP/USD 21. května 2024

22.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud bude tvorba této vlny skutečně pokračovat, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a hrozba komplikace vlnové analýzy zmizí. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o připravenosti trhu na prodej. Sestupná vlna 3 neboli C může klidně být velmi dlouhá, stejně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 20. května

21.05.2024 Vlnová analýza páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy se rozplyne. V posledních týdnech však pokles páru nenastal, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodejům. Sestupná vlna 3 nebo c by mohla být velmi rozsáhlá, stejně jako všechny předchozí vlny té současné, ale stále se jedná o segment klesajícího trendu.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 16. května

17.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukázal na ochotu trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, bude vlnový pattern mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech ale pár zůstává na stejné úrovni, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu na prodej. Klesající vlna 3 neboli C by se ale mohla velmi prodloužit, stejně jako všechny předchozí vlny současného stále klesajícího segmentu trendu.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 9. května. Andrew Bailey dělal, co mohl.

10.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukázal na ochotu trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, bude vlnový vzorec mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Rekordní růst ceny zlata může znamenat další vlnu inflace. Bude silnější než ta první?

07.05.2024 Cena zlata trhá jeden rekord za druhým. Dávno už se dostala přes psychologickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci a ekonomové predikují, že se pod ni hned tak nedostane. Pokud někdy vůbec. Co stojí za extrémním nárůstem ceny žlutého kovu? A proč jeho růst předpovídá další vlnu inflace?
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. května. Závěrečný akord pro dolar

03.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve své konstrukci, pak se vlnová struktura výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza pro pár GBP/USD, 29. dubna. Trh čeká na důležité statistiky.

30.04.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil připravenost trhu vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 26. dubna. Libra se v pátek obchodovala beze změn.

29.04.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může projasnit. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna skutečně bude dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. dubna 2024

25.04.2024 Co se týká páru GBP/USD, vlnová analýza zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech by se mohla vyjasnit. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vystavět klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude opravdu dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a hrozba komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza měnového páru GBP/USD na 23. dubna. Prodávajícím se na první pokus nepodařilo překonat hranici 1,2313

24.04.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může vyjasnit. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačuje připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna skutečně bude pokračovat ve své výstavbě, bude vlnová struktura mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

GBP/USD. Analýza na 8. dubna. Libra zůstává navzdory všemu drahá.

09.04.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Už několik měsíců pozorujeme pohyby mezi Fibonacciho hladinami 50,0 % a 23,6 %. Horizontální pohyb není pro vlnovou analýzu nejvhodnější. Jak už jsem poznamenal, vlnový pattern by měl být jednoduchý a srozumitelný, aby se s ním dalo pracovat. Aktuálně je jednoduchý a srozumitelnosti jen málo. Pokud předpokládaná vlna 2 neboli B opravdu skončila, pak začala tvorba očekávané vlny 3 neboli C. O tomto scénáři se ale dost pochybuje, protože trh je momentálně v dalším bočním pohybu.
img

GBP/USD. Analýza na 28. února. Libra i nadále stojí na místě

28.02.2024 Pro měnový pár GBP/USD je vlnová analýza i nadále poměrně jasná a zároveň složitá. Pokračuje výstavba nového klesajícího trendového úseku, jehož první vlna nabyla velmi protáhlé podoby. Druhá vlna se rovněž ukázala jako poměrně rozsáhlá, což nám dává důvod očekávat prodlouženou formaci třetí vlny.
img

GBP/USD. Analýza na 27. února. Libra zahajuje týden růstem

27.02.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně jasná a zároveň komplexní. Tvoří se nový segment klesajícího trendu, jehož první vlna už má rozsáhlou podobu. Druhá vlna byla také poměrně dost rozsáhlá, takže máme důvod očekávat prodloužený vývoj třetí vlny.
img

Analýza měnového páru GBP/USD na 21. února 2024

21.02.2024 Co se týče páru GBP/USD, vlnová analýza zůstává poměrně jasná a zároveň složitá. Výstavba nového segmentu klesajícího trendu pokračuje, přičemž první vlna nabývá velmi prodloužené podoby. Druhá vlna se také ukázala být poměrně rozsáhlá, což nám dává všechny důvody očekávat prodlouženou konstrukci třetí vlny.
img

Halving a ETF na Bitcoin 🗽 Začne v roce 2024 kryptoměna novou býčí vlnu? ⚡

20.12.2023 Trh s kryptoměnami zažívá po katastrofálním roce 2022 pro toto odvětví skutečné "oživení". Ani 140% růst bitcoinu však neuspokojil apetit investorů, kteří hledí do budoucnosti se stále větším optimismem. Odkud se bere tento závan naděje a je skutečně zářná budoucnost Bitcoinu v roce 2024 již předem daná?
img

Inflace vlivem nižší statistické základy zrychlila nad 8 %

10.11.2023 Česká inflace v říjnu zrychlila v meziročním vyjádření na 8,5 % po zářijových 6,9 %. To bylo jen nepatrně nad naší prognózou a tržním konsensem (obojí +8,4 % y/y), zatímco ČNB očekávala 8,3 %. Zvýšení meziroční inflace je čistě statistickým efektem souvisejícím s nižší srovnávací základnou loňského posledního čtvrtletí, kdy působil vliv zavedení úsporného energetického tarifu. Bez tohoto statistického efektu by říjnová inflace podle ČSÚ činila 5,8 % y/y.
img

Inflace vlivem nižší statistické základy zrychlila nad 8 %

10.11.2023 Česká inflace v říjnu zrychlila v meziročním vyjádření na 8,5 % po zářijových 6,9 %. To bylo jen nepatrně nad naší prognózou a tržním konsensem (obojí +8,4 %), zatímco ČNB očekávala 8,3 %. Zvýšení meziroční inflace je čistě statistickým efektem souvisejícím s nižší srovnávací základnou loňského posledního čtvrtletí, kdy působil vliv zavedení úsporného energetického tarifu. Bez tohoto statistického efektu by říjnová inflace podle ČSÚ činila 5,8 % y/y.
img

Ceny v Česku padají prakticky nejvíce za 17 let, zlevňují dovolené, potraviny, energie. Inflace je již vlastně zkrocena, takže koruna výrazně slábne, na více než roční minimum

10.10.2023 Česko již prakticky zkrotilo inflaci. Meziročně sice inflace v září stoupala o 6,9 procenta, ale tento výsledek je dán z drtivé většiny ještě zdražováním v loňském roce a na přelomu loňska a letoška. Od letošního ledna do září je celková inflace v ČR méně než dvouprocentní, tedy pod úrovní inflačního cíle České národní banky. Poměrně nízká zářijová inflace ovšem nepotěší držitele státních protiinflačních dluhopisů. Signalizuje jim totiž, že výnos na jejich dluhopisech může být nižší, než se obecně předpokládalo, a že nemusí dosahovat ani úrovně sedmi procent. Výnos držitelů těchto dluhopisů by tak mohl být ani ne poloviční v porovnání s loňskem.
img

Euro a libra jsou pod tlakem a ubývá důvodů, proč by se měly vrátit na vzestupnou trajektorii

13.09.2023 Páteční zpráva CFTC poukázala na to, že dlouhodobí investoři jsou vůči dolaru býčí. Týdenní změna byla +3,6 mld. a čistá krátká dolarová pozice se snížila na -6,9 mld. Mezi hlavními světovými měnami se výprodeje zdržel pouze jen, zatímco všechny ostatní měny zaznamenaly týdenní změny ve prospěch dolaru.
img

Vysoká inflace v USA by neměla bránit korekci

12.09.2023 Nejzajímavější události tohoto týdne začínají ve středu. V úterý zveřejní Velká Británie zprávy o nezaměstnanosti a mzdách, které jsou také důležité, ale důležitější je zpráva o inflaci v USA, protože na měnovém trhu se hodně odvíjí od dolaru. Ve světě je dolaru spousta a tato měna je pro mnoho centrálních bank po celém světě rezervní měnou číslo jedna, takže hodně závisí na krocích Fedu a kroky Fedu závisí na americké inflaci. Index spotřebitelských cen lze proto považovat za ještě důležitější než zasedání Evropské centrální banky.
img

Druhá vlna inflace je za rohem

04.09.2023 „Tažení centrálních bank v utahování monetárních politik se míjí požadovaným účinkem a ekonomiky jsou příliš rozpálené. Inflace se může vrátit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Krypto news: Bitcoin pod 28 000 USD 📉 Slabý začátek týdne pro kryptoměny

08.05.2023 V prostředí smíšených nálad na burzách dnes kryptoměny ztrácejí. Bitcoin ustoupil pod 28 000 dolarů. V bitcoinové síti je nyní stále téměř 450 000 nevyřízených transakcí a sentiment mezi rizikovými aktivy oslabila také překvapivě silná NFP zpráva z minulého pátku, která zvýšila šanci na možné další zvýšení úrokových sazeb Fedu a obtížněji zvladatelnou inflaci v USA. Vedle Bitcoinu ztrácely i menší kryptoměny jako Ethereum, Cardano a Polygon.
img

Koruna je opět při síle. I díky pádům Silicon Valley Bank a Credit Suisse, trochu cynické

31.03.2023 Koruna je opět plně při síle. Alespoň prozatím. Včera zpevnila vůči dolaru pod úroveň kursu 21,55, tedy na svoji vůbec nejsilnější úroveň od 22. února 2022. Česká měna je tak vůči té americké nejsilnější ještě od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sílí díky podpůrné rétorice České národní banky. A díky předpokladu světových trhů, že nedávné euroamerické bankovní pády a otřesy donutí centrální banky v čele s tou americkou ukončit utahování své měnové politiky dříve. Přičemž zároveň nebudou až tak závažné, aby vyvolaly hlubší recesi. Budou zkrátka „tak akorát“. Což je hodně optimistický, skoro až naivní, předpoklad.
C:\fakepath\money.jpg

CNBC: Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

27.11.2022 Mnohé ekonomiky se potýkají s negativními dopady ruské invaze na Ukrajinu, několik vybraných zemí ale těží z přílivu ruských migrantů a jejich majetku. Gruzie, malá bývalá sovětská republika na jižní hranici Ruska, stejně jako Arménie či Turecko patří k několika zemím, jejichž ekonomiky zažívají při současných nepokojích rozkvět, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
C:\\fakepath\\krypto-03112022.jpg

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Ethereum a pro indexy S&P 500 a Nasdaq

03.11.2022 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměnu Ethereum a indexy S&P 500 a Nasdaq. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Bitcoin konsoliduje pod 31 000 dolarů bez jasného směru trendu

08.06.2022 Mezitím co BTC od 12. května roste, není jasné, zda je tento nárůst býčím zvratem trendu nebo korektivním odrazem. Bitcoin od 5. dubna klesá pod sestupnou linií odporu. Linie odmítla cenu z 5. května, což nakonec vedlo k cenovému minimu z 12. května.
img

Aktuálně k BTC 6 . dubna 2022 – silný tlak na pokles a možnost dalšího poklesu

06.04.2022 Vzhledem k silnému klesajícímu momentu a novému čerstvému minimu vnímám potenciál dalšího poklesu. Sledujte případné příležitosti k prodeji při rally s nejbližším cílem poklesu na ceně 41 000 USD.
img

Obchodní plán pro bitcoin na 16. března 2022

16.03.2022 Ceny bitcoinu se během středeční evropské seance tlačily nahoru skrz značku 41 500 USD. V době psaní článku se kryptoměna mírně stahuje a obchoduje se poblíž značky 40 500 USD. Od prozatímních maxim 46 000 USD se pohybuje do strany a mohla by se nacházet v poslední etapě před průrazem vzhůru. Pohyb nad hladinu 42 500 USD do budoucna potvrdí býčí průraz.
img

Analýza BTC na 18. února 2022 – ve hře je pokračování poklesu

18.02.2022 Vzhledem k výrazné sestupné dynamice a průrazu supportu v pozadí vidím u BTC potenciál dalšího poklesu. Doporučuji sledovat příležitosti k prodeji při intradenní rally a pokračování vzorce s cíli poklesu na cenách 39 000 a 36 650 USD. Druhá vlna poklesu se stále vyvíjí, což potvrzuje pokračování poklesu. Rezistence se nachází na hladině 41 600 USD.
img

Češi v listopadu navýšili své útraty v obchodech nejvýrazněji za více než dvacet let, třeba za oblečení a boty utratili o více než 280 % o rok dříve

13.01.2022 Lidé v ČR loni v listopadu navýšili své útraty v obchodech nejvíce za více než dvacet let. Meziročně totiž tržby v maloobchodu vzrostly o 13,2 procenta, což je nejvyšší údaj od října 2001.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indická ekonomika navzdory druhé vlně koronaviru rekordně rostla

31.08.2021 Meziroční růst indické ekonomiky ve druhém kalendářním čtvrtletí zrychlil na rekordních 20,1 procenta z 1,6 procenta v prvním kvartálu, přestože se země potýkala s rozsáhlou druhou vlnou šíření koronaviru. Ekonomika těžila z prudkého vzestupu zpracovatelské produkce i z růstu spotřebitelských výdajů. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů, které dnes zveřejnila indická vláda.
img

Pražská burza je nejsilnější za deset let, index PX přesáhl 1200 bodů

28.07.2021 Pražská burza dnes překročením hranice 1200 bodů dosáhla nejsilnější úrovně za posledních deset let. Index PX proti úterku stoupl o 0,37 procenta na 1200,60 bodu. Vyšší byl naposledy 25. července 2011. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

EK: Letošní růst české ekonomiky bude vyšší, příští rok ale zaostane za odhady

12.05.2021 Růst české ekonomiky bude po loňském rekordním propadu v letošním roce mírně lepší, než se dosud očekávalo. Počítá s tím dnešní prognóza Evropské komise (EK), podle níž hrubý domácí produkt (HDP) vykáže růst o 3,4 procenta, zatímco předpověď z února uváděla vzestup o 3,2 procenta. Naopak výrazně pomalejší růst očekává komise v Česku v příštím roce, kdy původně předpovídala pět procent. V nové prognóze už počítá s růstem o 4,4 procenta.
C:\fakepath\formace-11052021-5.png

Jak používat patterny Double & Triple Top a Double & Triple Bottom na Forexu

11.05.2021 V dnešním vzdělávacím článku budeme diskutovat o populárních a poměrně rozšířených patternech technické analýzy.
img

Pražská burza je nejsilnější od doby před začátkem epidemie covidu

10.05.2021 Pražská burza se dnes dostala na nejsilnější úroveň od doby před začátkem epidemie nemoci covid-19. Index PX stoupl oproti předchozímu závěru o 0,18 procenta na 1111,92 bodu. Výše byl naposledy loni 6. února. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Posílila většina hlavních emisí burzy. Nahoru ji táhly hlavně akcie energetické firmy ČEZ, Komerční banky a bankovní skupiny Erste.
img

Rozbřesk: Eurozóna v druhé recesi. A dolar sílí...na vlně rychlého oživení

03.05.2021 HDP v eurozóně spadlo do druhé pandemické recese. Poklesy ale nejsou tak výrazné, jak ukazovaly na základě měsíčních statistik naše (nowcast) modely. HDP v eurozóně spadlo o 0,6 % mezikvartálně, zejména kvůli výraznému poklesu německého hospodářství.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

Pražská burza rostla, dařilo se většině titulů, ztratily KB či O2

17.03.2021 Pražská burza dnes posílila, index PX stoupl o 0,38 procenta na 1082,14 bodu. Dál se drží na nejsilnější úrovni od doby před začátkem epidemie nemoci covid-19 v Česku, výše uzavíral naposledy loni 21. února. Dnes si zisky připsala většina titulů, se ztrátou kolem půl procenta uzavřely Komerční banka a Česká zbrojovka, o dvě desetiny procenta přišel operátor O2. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Ranní okénko - V Německu se očekává zlepšování sentimentu

16.03.2021 Z Německa dnes dorazí březnové vydání ostře sledovaného indexu ZEW. Trh si od něj slibuje zlepšení v obou měřených aspektech. Hodnocení současné situace by se mělo po klesání, které jsme sledovali prakticky již od října, konečně zvednout, konkrétně pak z únorových -67,2 na -62 bodů. I přesto ovšem zůstane na hony vzdáleno jak pětiletému průměru (26,2), tak i předpandemické úrovni (-15,7). Naproti tomu výhled do budoucnosti by se nárůstem ze 71,2 na 74 bodů měl přiblížit pětiletému maximu (77,4), které dosáhl v září. Tehdejší optimismus ovšem záhy zchladila druhá vlna pandemie a vyhlížené oživení se tak odložilo. Doufejme, že tentokrát bude euforie mít delšího trvání. Podobný vývoj jako v Německu lze očekávat i pro celou eurozónu, kde byl index očekávání jen mírně slabší s 69,6 body, a i zde vlivem pokračujícího procesu vakcinace lze předpokládat další růst.
img

Pražská burza je nejsilnější od doby před začátkem epidemie

15.03.2021 Pražská burza je nyní nejsilnější od doby před začátkem epidemie nemoci covid-19 v Česku. Index PX dnes stoupl o 0,39 procenta na 1081,51 bodu, což je nejvíce od 21. února 2020. Loni 1. března se objevily první případy covidu-19 v České republice a následoval prudký propad burzy. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Druhá vlna pandemie bere práci citelně rychleji ženám než mužům. Prohlubuje se propast mezi pohlavími i mezi odvětvími ekonomiky

05.03.2021 Míra nezaměstnanosti v únoru setrvala na úrovni 4,3 procenta je tak nejnižší v Evropské unii. Tento jistě příznivý výsledek však nelze přeceňovat. Hlubší pohled napoví, že příkopy mezi jednotlivými částmi společnosti se rozevírají.
img

Trendy komodit – ropa

27.02.2021 Cena ropy prokázala odolnost vůči druhé vlně COVID-19 a zpomalení poptávky po ropě (graf 3). Zatímco většina ropných produktů získala většinu ztrát zpět, petrolejová poptávka, především z letecké dopravy, je stále na 50% své před pandemické úrovně. Aktuálně je velmi těžké odhadnout, kdy se letecký průmysl vzpamatuje Mezinárodní organizace pro civilní letectví předpovídá, že letecké společnosti nabídnou v první polovině roku 2021 o 31% až 42% méně míst než tomu bylo v roce 2019. Nabídka od leteckých dopravců může být pouze navýšená, pokud budou zrušena mezinárodní cestovní omezení, a cestující znovu získají důvěru. Je proto těžké si představit, že by se mohla globální poptávka po ropě v intervalu let 2022–2023 zcela zotavit.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarská ekonomika loni klesla nejvíce za desítky let

26.02.2021 Švýcarská ekonomika loni kvůli pandemii zaznamenala nejhlubší propad za desítky let, podle předběžných údajů se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 2,9 procenta. Oznámil to dnes Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO). Ve čtvrtém čtvrtletí už ale ekonomika ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,3 procenta vzrostla, čímž překonala očekávání.
C:\fakepath\p-08022021-lv.gif

MMF: Polská ekonomika letos vzroste o 2,7 procenta

08.02.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska by se měl v letošním roce zvýšit o 2,7 procenta po loňském poklesu o 3,4 procenta. Předpověděl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Upozornil, že Polsko loni zaznamenalo jeden z nejmírnějších hospodářských poklesů v rámci členských zemí Evropské unie.
img

Průmysl se loni propadl nejvíce od roku 2009, letos však poroste o desetinu. Hlubšímu propadu loni zabránila mírnější druhá vlna pandemie i oslabení koruny

08.02.2021 Tuzemská průmyslová výroba se loni propadla o osm procent, nejvýrazněji od roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize (tehdy se průmysl propadl o 13,6 procenta). K propadu nejvíce přispěl pokles výroby aut a strojů. Některá odvětví naopak vykázala mírný růst objemu průmyslové výroby, a to navzdory pandemii. Jednalo se zejména o dřevozpracující a navazující papírenský průmysl. Zde se projevila kůrovcová kalamita, jež zemi zasáhla zejména v roce 2018 a která vede k tomu, že je enormní poptávka po zpracování nuceně káceného dříví na pilách. Pandemická situace pomohla k růstu také farmaceutickému průmyslu.
img

Česko má za loňský rok historicky rekordní přebytek zahraničního obchodu – 190 miliard korun. Vývozcům pomohlo pandemické oslabení koruny a mírnější druhá vlna

08.02.2021 Český zahraniční obchod vykázal za rok 2020 historicky rekordní přebytek. V neočištěném vyjádření činí 190 miliard korun, v očištěném pak 181,7 miliardy korun. Oba údaje jsou ve své příslušné časové řadě nejvyšší za celé období do roku 1993.
img

Rozbřesk: Proč si český HDP vedl lépe než během první vlny pandemie? Koruna pod 26,00 EURCZK

02.02.2021 České HDP za čtvrtý kvartál dnes pravděpodobně ukáže na další pokles ekonomiky. Podobně jako na eurozónu i na Česko dopadla ke konci roku naplno druhá vlna pandemie (náš nowcast ukazuje na pokles HDP v Česku o 0,5-1 % a o něco lepší výsledek eurozóny). Přes daleko ostřejší průběh pandemie (počty nakažených i zemřelých) je však jasné, že podzimní vlna způsobila ekonomice mírnější škody než ta jarní, kdy například česká ekonomika mezikvartálně poklesla o necelá 4 %. Proč?
img

Covid dusí slovenskou ekonomiku

28.01.2021 Dnešní data o ekonomickém sentimentu na Slovensku ukázala, že si druhá vlna pandemie vybírá svoji daň na ekonomické aktivitě. Sentiment se propadl meziměsíčně o 4,8 bodu na 80,6 bodu, což je nejnižší úroveň od loňského června a hluboko pod předkrizovou úrovní 97,2 bodu. Na druhou stranu je stále nad jarními úrovněmi okolo 60 bodů. Oslabení sentimentu je patrné napříč všemi sektory ekonomiky, avšak největšímu propadu došlo v rámci odvětví služeb, na která tvrdě dopadla poslední omezení vyhlášená vládou Co nám to říká o ekonomické situaci na Slovensku? V posledním čtvrtletí loňského roku pravděpodobně došlo k mírnému poklesu ekonomické aktivity a možná dojde k dalšímu poklesu aktivity na začátku letošního roku. Tento pokles by měl být však mírný, neboť se podařilo udržet v chodu průmysl, spotřebitelé i firmy se do značné míry naučili fungovat pod omezeními, vláda znovu zapnula podpůrné programy na podporu postižených odvětví a firem a v neposlední řadě nejsou přijatá opatření efektivně tak tvrdá, jako byla na jaře.
C:\fakepath\eurusd-26012021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 26.1.2021

26.01.2021 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Dow Jonesův index oslabil, ukazatel technologického trhu Nasdaq skončil na novém rekordu. Směrem dolů akcie táhly obavy z rozsahu a načasování fiskálního stimulu americké ekonomice.
C:\fakepath\FX4.jpg

Forex: Euro kvůli pomalému očkování a statistice z Německa klesá

25.01.2021 Euro dnes na forexovém trhu klesá. Může za to pomalý rozjezd očkování v regionu, obavy z dopadu dalších koronavirových omezení na ekonomiku regionu a nepříznivá statistika z Německa. Nálada na forexovém trhu je ale smíšená, na jedné straně panuje optimismus ze simulačního plánu v USA, na druhé straně jsou investoři nervózní kvůli pomalému pokroku v očkování.
C:\fakepath\Německo.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je nejslabší za půl roku

25.01.2021 Podnikatelská nálada v Německu v lednu klesla na šestiměsíční minimum, a to v důsledku druhé vlny šíření koronaviru, která přerušila zotavování ekonomiky. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
img

Rozbřesk: Loňský německý HDP zřejmě překvapí pozitivně, start do 2021 ale bude slabší

25.01.2021 V tomto týdnu uvidíme první odhady HDP za konec roku 2020 v Německu a dalších velkých evropských zemích. Bude tak o něco víc jasno v tom, jak druhá vlna pandemie dopadá na ekonomický výkon. Předpokládáme, že největší propad 4-5 % mezikvartálně zaznamená Francie, kde byla druhá vlna již v průběhu podzimu nejsilnější.
img

MF ČR - prognóza vývoje české ekonomiky - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.01.2021 Ministerstvo financí ve své čerstvé prognóze vývoje české ekonomiky zlepšilo odhad výkonu HDP za rok 2020, zároveň snížilo výhled růstu pro letošní rok. Ministerstvo nyní za celý rok 2020 očekává celoroční pokles české ekonomiky o 6,1 %, když předchozí prognóza z loňského září pracovala s poklesem o 6,6 %. Prognóza z dílny ministerstva předpokládá, že v závěrečném čtvrtletí vykázal HDP poměrně mírný mezičtvrtletní pokles s tím, jak se omezení a uzavírky spojené s druhou vlnou pandemie vyhnuly průmyslu a zahraničnímu obchodu. Letos by se česká ekonomika měla vrátit k celoročnímu růstu, jenž by měl činit 3,1 %, zatímco zářijová prognóza počítala s růstem HDP o 3,9 %.
img

Rozbřesk: Trhy čekají na první ochutnávku lednových čísel a inauguraci Bidena

18.01.2021 V tomto týdnu dostaneme první signály, jak světová ekonomika vstoupila do roku 2021. První lednové odhady podnikatelských nálad PMI by měly ukázat na přetrvávající solidní náladu v průmyslu a pokračující “trable” v sektoru služeb. Zvlášť v Německu, kde druhá vlna pandemie zesílila až ke konci roku 2020 a tvrdé uzavírky ekonomiky následovaly později než jinde v Evropě, budou čísla z odvětví služeb nejzajímavější.
img

Rozbřesk: Maloobchod versus průmys, aneb jak moc propadla ekonomika ke konci roku 2020

13.01.2021 Listopadový maloobchod by měl dnes odhalit, jak moc zasáhla Česko ke konci uplynulého roku druhá vlna pandemie. Je pravděpodobné, že služby v čele s obchodem zažily další špatný měsíc a vládní nařízení znovu dopadla především na kamenné prodejny nepotravinového zboží a služeb.
img

Stavebnictví se stále hluboce propadá. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.01.2021 Stavebnictví se podle nejnovějších, listopadových dat meziročně citelně propadlo, o 8,4 procenta, jen nepatrněji mírněji než v říjnu. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Průmyslová výroba si v listopadu udržela mírný meziroční růst, pokud celkový výsledek očistíme o vliv počtu pracovních dní. Pokračuje také růst nových zakázek a tržeb, listopadový růst byl nicméně slabší než v říjnu. Přesto ale lze konstatovat, že se tuzemskému průmyslu daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá přímý dopad na průmyslovou výrobu a také zahraniční obchod funguje v zásadě bez omezení. Pro domácí výrobce je důležité, že průmyslu se dobře daří napříč Evropou, zejména pak v Německu, s nímž je tuzemský průmysl úzce provázán.
img

Průmysl dál roste, maloobchod je slabší, inflace zpomaluje

07.01.2021 Průmyslová výroba: Vývoj indexu nákupních manažerů ukazuje na pokračující expanzi výrobního sektoru. Firmy rovněž uvádějí rostoucí objemy zakázek. Limitem jsou výrobní kapacity. Produkce aut se v listopadu vrátila do meziročního záporu a bude pravděpodobně silnější expanzi tlumit. V říjnu průmysl meziměsíčně přidal 3,0 % a v září 3,6 %. V listopadu čekáme výrazné zpomalení na 0,6 % (sezóně očištěno). Po očištění o kalendářní vlivy by to znamenalo zrychlení meziročního růstu průmyslu na 3,1 % a bez očištění pak 0,7 %. Nejistota odhadů zůstává v průběhu pandemických vln vysoká. Nicméně vývoj předstihových indikátorů v ČR i v zahraničí ukazuje, že by expanze výroby mohla navzdory horšící se aktuální pandemické situaci nadále pokračovat. Za celý rok 2020 by pokles průmyslu mohl dosáhnout zhruba 7 %. Naše prognóza z října počítala s celoročním poklesem průmyslu kolem 10 %, ale je zjevné, že výrobě se v průběhu druhé vlny pandemie dařilo citelně lépe a to především díky zahraniční poptávce. Pro letošní rok naše prognóza počítá s růstem průmyslové výroby o cca 9 %.
img

Zahraniční obchod ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

06.01.2021 Zahraniční obchod vykázal za loňský listopad výrazný přebytek, který byl nicméně blízko očekávání finančního trhu. Listopadový obchodní přebytek 32,2 miliardy korun znamená vůči stejnému měsíci předchozího roku zlepšení o 20 miliard, tahounem zlepšení byly především vyšší exporty motorových vozidel. Exportérům se daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá negativní dopad na průmyslovou výrobu a mezinárodní obchod. Zároveň lze konstatovat, že odvětví výroby motorových vozidel je tahounem růstu jak tuzemské průmyslové výroby, tak růstu exportů a zlepšování salda zahraničního obchodu.
img

Rekordní, a přesto „malý“ deficit

05.01.2021 Jak již před několika dny avizovala ministryně financí, skončilo loňské hospodaření státu deficitem na úrovni 367,5 mld. Kč. Takové číslo sice nemá v tuzemské historii obdoby, když jeho nejbližším konkurentem je 192 mld. z roku 2009, zdaleka ovšem nedosáhlo původního plánu. Ten totiž po novelizacích počítal se schodkem až 500 mld. Kč, na který byl postupně zvýšen z předpandemických 40 mld. Kč. Za rozdílem mezi plánem a konečnou realitou lze hledat primárně nad očekávání vysoké příjmy, zatímco výdaje se rozpočtované částce přiblížily. To je pozoruhodné hlavně vzhledem k tomu, že k poslední novele rozpočtu došlo začátkem července letošního roku, tedy v době, kdy případná druhá vlna epidemie byla čistě hypotetickou možností, které vesměs nebyla přikládána velká pravděpodobnost, natož aby se na ni rozpočet cíleně připravoval. Zdá se tak být zjevné, že původně schválených 500 mld. Kč bylo extrémně nadhodnocených, když se k nim rozpočet nepřiblížil ani po drtivé druhé vlně epidemických uzavírek.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.01.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v prosinci prudce zrychlil a byl nejsilnější od dubna 2018. Průzkum hlásí zrychlení růstu výroby i nových zakázek, ve zpracovatelském sektoru se zvýšil optimismus ohledně výhledu na příštích dvanáct měsíců.
img

2020: rok chaosu i udivení

03.01.2021 Rok koronavirové pandemie obnažil více než roky jiné neefektivitu státní správy. Nejen u nás, všude po světě. Paradoxním vyústěním pandemie přitom je volání po ještě silnějším, tedy ještě méně efektivním státu.
img

Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme

31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Forex: Koruna letos oslabila k euru o tři procenta, k dolaru posílila

30.12.2020 Česká koruna oslabila v roce 2020 k euru o tři procenta na 26,20 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak posílila o téměř šest procent na 21,32 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpín Hájek. Vývoj během roku reagoval na pandemickou situaci.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika se příští rok vrátí k růstu, inflace klesne

27.12.2020 Česká ekonomika by se měla po letošním poklesu o 7,1 procenta vrátit příští rok k růstu, a to o 3,3 procenta. Inflace by měla klesnout z letošních více než tří procent ke dvěma procentům. Naopak nezaměstnanost by měla růst. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK.
img

Prezident Zeman si při vánočním hodnocení české ekonomiky nasadil hned dvoje „růžové brýle“

27.12.2020 Rámcově lze souhlasit s pohledem prezidenta Zemana na ekonomickou situaci země, které představil ve svém dnešním vánočním projevu. Ovšem s několika „ale“
img

Forex: Závěr týdne ve znamení blížících se Vánoc, až na Poláky

18.12.2020 Na globálních finančních trzích se v závěru tohoto týdne prosazovala předvánoční nálada. Významnější dopad již na obchodníky nemělo ani dnešní zveřejnění německého Ifo indexu podnikatelské důvěry. Mírně se vylepšila složka očekávání, subindex hodnotící současnou situaci skončil výrazně nad tržním očekávání a potvrdil, že druhá vlna pandemie covid se německého průmyslu v podstatě netýká. Euro dnes nicméně lehce korigovalo své zisky z předchozích dnů. Zatímco ještě ráno euro atakovalo 1,2270, odpoledne mířilo pod 1,2240 EUR/USD.
C:\fakepath\london3.jpg

Důvěra britských spotřebitelů stoupla nejvíce za osm let

18.12.2020 Důvěra britských spotřebitelů v prosinci stoupla nejvíce za osm let. Povzbudilo ji zahájení očkovací kampaně proti nemoci covid-19 v zemi. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost GfK. Index spotřebitelské důvěry se podle ní v tomto měsíci zvýšil na minus 26 z listopadových minus 33 bodů.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

17.12.2020 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Rozbřesk: Koruna před jednáním ČNB rychle posiluje

17.12.2020 Americká centrální banka dále vystužila obranu ekonomiky před dopady pandemie, a to podmíněným závazkem nakupovat do své bilance dluhopisy v řádu 120 mld. USD měsíčně. Fed hodlá tuto expanzi provádět do té doby, dokud se mu nepodaří dosáhnout plné zaměstnanosti a cenové stability. Šéf Fedu J. Powell sice na tiskovce odmítl specifikovat přesná čísla (míry nezaměstnanosti a inflace), které by měly být signálem k ukončení této expanzivní politiky, avšak dá se odhadovat, že míra nezaměstnanosti v USA bude muset klesat k číslu 4 (%) a naopak inflace (PCE index) bude muset delší dobu převyšovat číslo 2 (%).
C:\fakepath\sw-16122020-lv.gif

Pokles švédské ekonomiky bude podle vlády mírnější, než se čekalo

16.12.2020 Švédská ekonomika se z negativních dopadů pandemie covidu-19 zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Druhá vlna koronaviru, která zemi zasáhla v posledních týdnech, však zpomalí hospodářský růst v příštím roce. Uvedla to dnes vláda. Předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce sníží pouze o 2,9 procenta. V květnu, kdy vrcholila první vlna koronaviru, přitom počítala se sedmiprocentním propadem, napsala agentura Reuters. Švédsko k boji proti koronaviru přistupuje liberálněji než většina dalších států.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v prosinci překonala odhady

16.12.2020 Podnikatelská aktivita v eurozóně v prosinci mírně klesla, ale významně překonala odhady. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Druhá vlna koronaviru a opětovné uzavření ekonomiky tak mělo menší dopad než na jaře.
img

Forex: Fed může naznačit, kdy omezí nákupy aktiv

16.12.2020 Americká centrální banka dnes ponechá úrokové sazby i parametry programu QE beze změny. Mohla by ale naznačit, za jakých podmínek začne nákupy omezovat. Na amerických listopadových maloobchodních tržbách se podepíše Covid. Ve srovnání s minulým měsícem tak čekáme jejich pokles. Ten se nevyhne ani evropským indikátorům PMI. Trpět bude především oblast služeb, zhoršuje se ale i nálada v průmyslu.
C:\fakepath\london6.jpg

V Británii za tři měsíce ztratilo práci rekordních 370.000 lidí

15.12.2020 V Británii v tříměsíčním období do konce října přišlo o práci rekordních 370.000 lidí. Míra nezaměstnanosti se zvýšila na 4,9 ze 4,8 procenta v předchozím tříměsíčním období do konce září. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS). Nárůst míry nezaměstnanosti byl ale méně výrazný, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters předpovídali zvýšení na 5,1 procenta.
img

Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo

15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
img

Forex: Podpoří zasedání ČNB korunu?

14.12.2020 Minulý týden dorazila z tuzemska řada klíčových ekonomických dat. Inflace spotřebitelských cen v listopadu dále snížila tempo růstu na meziročních 2,7 % a skončila tak mírně pod odhadem trhu (2,8 %) i ČNB (2,9 %). Maloobchodní tržby pozitivně překvapily, i když na nich již byla patrná druhá vlna pandemie. Průmyslová výroba si po zohlednění všech sezónních faktorů meziročně polepšila o 1,3 %. Na vývoj koruny to však zásadní vliv nemělo. Začátkem týdne byla obchodována poblíž hranice EUR/CZK 26,50. Posléze posílila k EUR/CZK 26,35 a během týdne si tak připsala zisk o zhruba půl procenta. České měně prospěl pokles rizikové averze na finančních trzích. K tomu přispěla také dohoda mezi lídry EU na záchranném fiskálním balíčku, která před tím byla blokována Polskem a Maďarskem. Zisky minulý týden zaznamenaly i ostatní měny regionu – polský zlotý a maďarský forint.
img

Ranní okénko - Od ČNB změny úrokových sazeb neočekáváme

14.12.2020 V předvánočním týdnu zasedne k jednacímu stolu bankovní rada ČNB a také Fedu. Ani v jednom případě neočekáváme změnu nastavení úrokových sazeb. Ekonomickým datům budou dominovat přední ukazatele za prosinec v čele s PMI indikátory. Opět by se měl potvrdit rozdílný vývoj v průmyslu a odvětví služeb.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,4 procenta

11.12.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne po sérii růstů oslabily, index PX klesl o 0,4 procenta na 968,5 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst zaznamenaly akcie výrobce antivirových programů Avast. Naopak největší pokles postihl akcie likérky Stock Spirits. Předchozí týden akcie stouply o 0,4 procenta.
C:\fakepath\euro-forex.jpg

Není euro překoupené?

11.12.2020 Euro si proti americkému dolaru drží poměrně silný býčí trend, který se nastartoval v květnu. Kromě několika měsíců na přelomu let 2017-18, které byly „růžovým obdobím“ pro Evropu, je nyní euro nejsilnější za posledních 6 let. A to i přesto, že Evropská centrální banka (ECB) včera zvýšila svůj program QE o 600 mld. eur, brexit bez dohody je stále více reálnou záležitostí a pandemická druhá vlna nabírá v Evropě na síle.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.12.2020 Průmyslu se daří, neboť druhá vlna pandemie nevedla k přímým omezením ani ve výrobě, ani v zahraničním obchodu.
img

Stavebnictví se propadá stále hlouběji. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.12.2020 Stavebnictví se podle nejnovějších, říjnových dat meziročně citelně propadlo, o 10,5 procenta, což však není nic nečekaného. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
img

Analýza makroindikátorů: S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
img

S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosahovala výše 35 402 Kč. Po zohlednění aktuálně zhruba tříprocentní inflace mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 %, po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
C:\fakepath\Německo.jpg

Průmyslových zakázek v Německu přibylo více, než se čekalo

04.12.2020 Objem průmyslových zakázek v Německu se v říjnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 2,9 procenta - téměř dvakrát více, než se čekalo. Zvýšily se už šestý měsíc po sobě, oznámil dnes německý statistický úřad. Zvyšují se tak naděje, že zpracovatelský průmysl největší evropské ekonomiky zahájil svižně čtvrté čtvrtletí, kdy udeřila druhá vlna koronaviru.
img

Rozbřesk: Česko druhou vlnou pandemie prochází s většími náklady než Německo

04.12.2020 Procházíme další fází rozvolnění vládních nařízení. Otevřely restaurace a hospody a soudě podle včerejší vycházky Prahou se do nich řada lidí skutečně těšila. Rozvolnění přichází sice ve chvíli, kdy je druhá vlna pandemie zjevně za vrcholem a má tendenci odeznívat. Na druhou stranu ve chvíli, kdy se na rozdíl od jara vir na většině území dál šíří komunitně a nefunguje efektivní trasování. I vládní systém PES ostatně ukazuje, že do třetího stupně pohotovosti umožňujícího otevřít například restaurace a ubytovací zařízení jsme se dostali jen těsně. Jakékoliv výraznější uvolnění sociálních kontaktů může tak velice jednoduše zadělat na třetí vlnu pandemie.
img

Rozbřesk: Česko rozvolňuje

03.12.2020 Dneškem se ČR téměř vrací do dřívějších kolejí a otevírá obchody, hospody, restaurace, fitness centra a další zařízení, která byla od října omezena či zcela uzavřena v rámci boje s druhou vlnou pandemie. Částečný lockdown byl tentokrát kratší než ten jarní, ale i tak za sebou zanechal hluboký propad v tržbách některých obchodníků, ke dnu opět srazil výnosy cestovních kanceláří a vůbec firem působících v oblasti cestovního ruchu a osobních služeb. Zkrátka všude tam, kam ještě zcela nepronikla e-commerce, ať už proto, že na to zákazníci nebo firmy příliš neslyší nebo to zkrátka ani nejde.
img

Forex: Spotřebitelská poptávka v eurozóně ekonomiku nadále podporuje

03.12.2020 Finální data PMI ze sektoru služeb z klíčových zemí eurozóny i měnové unie jako celku by se neměla lišit od předchozích odhadů a potvrdit, že právě tento sektor trpí v důsledku druhé vlny covidu a navazujících restriktivních opatření ze strany vlád. Jak ale ukáží říjnové statistiky maloobchodních tržeb, spotřebitelská poptávka zůstává robustní a působí stabilizačně. Po včerejším zklamání, které přinesl ADP report, a před zítřejšími statistikami z listopadového trhu práce v USA mohou být zajímavá dnešní odpolední čísla týdenního počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti.
img

Státní rozpočet směřuje podle očekávání k lepšímu výsledku

01.12.2020 Státní rozpočet hospodařil ke konci listopadu s deficitem 341,5 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se hospodaření zhoršilo o 67,5 mld. Kč, což je největší letošní meziměsíční nárůst. Zatímco příjmová strana postupně snižuje své tempo meziročního propadu (-2,8 % y/y), výdajová strana naopak pod tlakem druhé vlny koronaviru opět zvyšuje svou dynamiku (19,1 % y/y).
img

Schodek státního rozpočtu je za listopad suverénně nejhlubší v dějinách ČR. Dluhopisové trhy ale zatím zůstávají v klidu, čekají, že vláda přijde s přesvědčivým plánem zotavení veřejných financí

01.12.2020 Listopadové hospodaření státního rozpočtu nepřekvapivě končí nejhorším výsledkem v historii České republiky. Zároveň ale signalizuje, že celkový schodek za letošní rok nedosáhne úrovně 500 miliard, což je úroveň, na kterou letošní plánovaný schodek navýšilo ministerstvo financí v polovině letošního roku, v důsledku jarního úderu koronavirové krize.
img

Analýza makroindikátorů: Po silném oživení o 6,9 % ve 3Q, HDP na konci roku znovu klesne

01.12.2020 Dnes zveřejněný zpřesněný odhad ČSÚ o vývoji tuzemského HDP přinesl významnější revizi předběžných čísel oznámených koncem října. Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla mezičtvrtletně o 6,9 %, což je o 0,7 p.b. více než původně statistický úřad odhadoval. Její meziroční pokles se tak zmírnil z -10,9 % ve druhém čtvrtletí na -5,0 %.
img

Po silném oživení HDP na konci roku znovu klesne

01.12.2020 Dnes zveřejněný zpřesněný odhad ČSÚ o vývoji tuzemského HDP přinesl významnější revizi předběžných čísel z konce října. Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla mezičtvrtletně o 6,9 %, což je o 0,7 p.b. více než původně statistický úřad odhadoval. Její meziroční pokles se tak zmírnil z -10,9 % ve druhém čtvrtletí na -5,0 %.
img

Hluboký nádech před dalším ponorem

01.12.2020 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za třetí kvartál přinesl výraznější revizi směrem nahoru. Mezičtvrtletní růst české ekonomiky byl tak zvýšen z 6,2 % na 6,9 %. V meziročním srovnání činí pokles HDP dle zpřesněných údajů -5,0 % namísto -5,8 %, které statistický úřad původně odhadoval. Oproti druhému kvartálu se tak meziroční pokles ekonomiky zmírnil z -10,9 % na -5,0 %.
img

Česká ekonomika se v posledních měsících roku hluboce propadne. Ve třetím čtvrtletí k jejímu vzepětí pomohlo zahraničí a dluh

01.12.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon, což je ještě zřetelnější poté, co dnes Český statistický úřad zveřejnil zpřesněný odhad vývoje hrubého domácího produktu. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,9 procenta, zatímco předběžný odhad hovořil o růstu jen 6,2 procenta. Analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent, jak vyplývá z šetření mezi nimi, provedeném v druhé půli října. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl podle dnes zpřesněných údajů v měsících červenci až září ještě výrazněji mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně pouze o pět procent, tedy nikoli o 5,8 procenta, jak zněl prvotní odhad. Analytici přitom před tímto prvotním odhadem, tedy v druhé půli října, předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika podle analytiků v posledním čtvrtletí opět klesne

01.12.2020 Obnovení mezičtvrtletního růstu ekonomiky ve 3. čtvrtletí bylo dočasné a nástup druhé vlny epidemie povede v posledním čtvrtletí opět k ekonomickému poklesu. Ten by ale měla být tak výrazný jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Na vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí tak bude záviset i celoroční výsledek hrubého domácího produktu (HDP), jehož pokles zatím ekonomové odhadují na sedm až osm procent.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Vyjádření ekonomů | HDP Česká republika | Druhá vlna COVID-19 | Počet nakažených koronavirem | Čekací doba | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Protiinflační tlaky | Republikánský prezident | Realitní trh | Výnosy dluhopisů | Americké spotřebitelské úvěry | Průmyslová výroba v září | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Globální veřejný dluh | Pravděpodobné výsledky | Hodnota společnosti | Směnný kurz | Růst čínských akcií | Dlouhé pozice | Opětovný pokles | Analytický tým FXstreet.cz | Ekonomické uzavírky | Ozvěny trhu | Války | Západní země | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Nákupní obchod | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Češi | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Vývoj indexu Nasdaq | Globální růst | Fond obnovy EU | Americká obchodní bilance | Aktuality z komoditních trhů | Ekonomické statistiky | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Posilování japonského jenu | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Spotřební koš | Standard & Poor's | Kalifornie | Lars Feld | Oznámení výsledků | Hlavní úrokové sazby | Surová ropa | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Take Profit | Česká vláda | Epidemická situace | PEPP | Švédská ekonomika | Texas | Daňové povinnosti | Rozpočet EU | Očekávání | Volatilní | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Jüan | Pokles hospodářství | Inflace v září | Britská letecká společnost | Evropské centrální banky | Poslanci | Galapagos | Cena severomořské ropy | První odhady HDP | Vivendi | Pozitivní signál | Pozitivní nálada | Vyhlídky dolaru | EUR/JPY | Goldenburg Group | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Finanční úřad | Schodek státního rozpočtu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Investice | Ján Kopil | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | FiveThirtyEight | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Návrat inflace | Obchodování britské libry | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Česká měna dnes | Chování | Dění na světových burzách | ADP report | Zahraniční obchod ČR | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Smíšený signál | Kryptoburzy | E.ON | Slabá koruna | Odklad splátek | Ministr financí | Interactive Brokers | Měnový pár GBP/USD | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Bitcoiny | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Silný kurz dolaru | Nákupy aktiv | Creditas | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Důvěra v ekonomiku | Společnost Apple | IHS | Výsledek jednání ČNB | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | General Electric | Rozpočtové deficity vlád | Nálada v průmyslu | Zisky čínských průmyslových podniků | Spotřebitelé | Morgan Stanley | TS Lombard | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Analýza makroindikátorů | Bezpečný přístav | Strach | ČNB úrokové sazby | Penzijní fondy | Rezistence | Wolters Kluwer | Konkurenti | Akcie společnosti | Chování trhu | Španělské banky | Tuzemské hospodářství | Pojišťovací skupiny | Trh s dluhopisy | Aktuální vývoj | Olívia Lacenová | Facebook | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Abbott Labs | Průběh krize | Kurz eura k dolaru | Oživení regionálních ekonomik | Kurzotvorné informace | Vlna pandemie | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Pedro Sánchez | Likvidita na trhu | Vývoj na trzích | Retracementy | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | IDEA | Zkrocení inflace | Bilance | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Exchange | Milton Friedman | Základní pravidla | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Prezident institutu | Inflační tlaky v české ekonomice | Posílení | Jeden dolar | Růst indické ekonomiky | Propad cen | Očekávání ČNB | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Daimler | JPY | Nálada na forexovém trhu | Rekordní deficit | FTX | Výrobní sektor | Onemocnění COVID-19 | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Ekonomická omezení | XTB Research | Posilování dolaru | ČR | Uber Technologies | Kontrakce | Peníze | Infekce Covid | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Francie | Průmyslové zakázky | Nakupovat akcie | Hlavní centrální banky | Měnový impuls | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Porovnání výnosů vládních dluhopisů | Pokles ceny ropy | Vlnový pattern | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Barel ropy | Apetit investorů | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Záchranný fond | Prodeje aut | Ropa WTI | Růst spotřebitelských cen | Commodity index | Výsledek hospodaření | Standard & Poor's 500 | Lockheed Martin | Měny v regionu | Polské maloobchodní tržby | Kč/USD | Bankovní rada ČNB | Otřesy na finančních trzích | Ekonomické dopady pandemie | Vakcinace | P/E | Vývoji vakcín | Technická analýza | Britové | Akcie MONETA | Vývoj dolarového indexu | Na burze | Brexit | ZEW index | Plány | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Přebytek běžného účtu | Výhled poptávky | Trh s nemovitostmi | Viceguvernér ČNB | Pozornost investorů | Burzy | Klaus Wohlrabe | USD/EUR | Inflace v České republice | Ceny elektřiny | Total | Odliv kapitálu | Broker | Slovenská vláda | Maďarsko | Cash flow | Proražení | Více peněz | Posílení koruny | ČSOB | Export | Pokles kurzu | Dopady krize | NFLX | O2 | Spekulovat | Kanadská obchodní bilance | Béžová kniha | Širší index S&P 500 | Podpůrné programy | Snižování úroků | Gilead | ING Jakub Seidler | Southwest Airlines | Data o vývoji HDP | Kurz liry | Oblasti odporu | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Středoevropské měny | Patria Online | Rekordní nárůst | Šok | Vít Hradil | NFP | Úroková sazba | Riziková averze | Avast | Hongkong | Obchodní platformy Metatrader | Next Finance | Akcie Avastu | Sazby hypoték | Trh s ropou | Nasdaq Composite | Ekonomická aktivita | Regulace | Unie | Dovoz | Noviny | Měnový fond | Nikkei | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Hertz | Exekuce | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Americký prezident | Ahold Delhaize | Nemovitostní fondy | CISCO | Britská banka Barclays | Tovární objednávky | PMI ze sektoru služeb | Vklady | Data z amerického trhu práce | UniCredit Bank | Zasedání FOMC | České hospodářství | Kapitál | Investing.com | BeginCapitalMarkets | Největší ztráty | Data z tuzemské ekonomiky | P.A. | Nové zprávy | Electronic Arts | Zprávy z finančních trhů | Čtvrtletní výsledky | Steven Mnuchin | Norsko | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Vybírání zisků | Společnost Shell | Investovat | Dvojitý vrchol | Hospodářské záležitosti | Společnost Pfizer | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Hospodářský institut | Šíření nemoci | Caterpillar | Viry | Christine Lagardeová | Expanzivní fiskální politika | Rozdělení akcií | Coca-Cola | Ekonomická situace | Bankroty | Mezinárodní agentura pro energii | 1 milion | Axi | Výrobní ceny | Fincentrum | Euro Stoxx 50 | Zpomalováním růstu | Marek Mora | Statistický úřad Eurostat | Nejsilnější růst | Globální ekonomiky | Portfolio | Světová finanční krize | Zpřísňování měnové politiky | Vývoj meziroční inflace | ČSOB Finanční trhy | Průmyslové objednávky | Dovoz ropy | Finanční instituce | Opatření proti šíření nemoci | Prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Americký index | Euforie | Volatility | Makrodata | Prodeje luxusního zboží | Investoři | Očekávané hospodářské výsledky | Lukáš Baloga | Nastavení úrokových sazeb | Nejistoty | Čeští centrální bankéři | Fidelity | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Zvedání sazeb | Investiční | Evropská měna | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Nárůst poptávky | Inflační čísla | Obchodní napětí | Pesimismus | Společnost Wirecard | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Inflace | Nárůst ceny | Zisk | Peso | Výkonnost fondů | Bezprecedentní propad | Cestovní kanceláře | Tržní podíl | Ekonom ING | Dlouhodobí investoři | Globální akciové trhy | Moderna | Berlín | Nabídka | Commonwealth Bank | IBKR | Ministr financí Steven Mnuchin | BCM BeginCapitalMarkets | Bank of England | Souhrn finančních trhů | Finanční ztráty | Airbnb | Ekonom BHS | Hodnotové akcie | Volatilita na trzích | Anglie | VIG | WSJ | Program Antivirus | AT&T | Zápis z posledního zasedání | US500 | RWE | Bohatí | Fiskální rok | TRY | Sestupný trend | Hertz Global | Obchodní plán | Čínské hospodářství | Cestovní ruch | Kč/EUR | EUR/PLN | Zpráva | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Zvýšení inflačního cíle | Ekonomické dopady | Prémie | Česká měna | Americký S&P 500 | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Rozpočtová politika | Statistiky z trhu práce | Vývoj indexu volatility VIX | Poradenská společnost | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Janet Yellenová | Německý DAX | Ifo Klaus Wohlrabe | Hlavní události | Brusel | Patria | Práce z domova | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | RoboMarkets | Brexit bez dohody | UnitedHealth Group | Chřipka | Maďarský premiér | Dodávky na trh | Bloomberg | Skupina OPEC+ | Úrok | Italské dluhopisy | Evropské ekonomiky | Vedoucí představitelé | Tržby v maloobchodě | Americké HDP | Agentura Reuters | Akcie Nike | GBP | Nová prognóza | Zhoršování situace | Dlouhodobé investování | Jednání o brexitové dohodě | Posilování eura | Pokles tuzemské ekonomiky | Bohatý | Úrokový swap | Vítězství Joe Bidena | Tržní kapitalizace | Růst hodnoty zlata | Švýcarská banka | Zpomalení ekonomického růstu | Dobré výsledky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Akcionáři | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | S&P | Prezidentka ECB | Americké prezidentské volby | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Hospodářské dopady | Evropská data | Vysoký přebytek | Zprávy | Dolary | BCM | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Nadšení | Akciové burzy | Rekordní růst | Ceny stříbra | Evropské trhy | Americký maloobchod | Akcie v Evropě | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Oznámení | Dow Jones index | České koruny | Thyssenkrupp | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Alena Schillerová | Výhled vývoje ekonomiky | Ceny ropy | ZEW | UBS | Zahraniční investoři | Ceny Bitcoinu | Silný růst | Poptávka v eurozóně | Eurostat | Exxon Mobil | Covid | Airbus | Bydlení | Deflace | Index britských akcií FTSE 100 | Investiční aktivita | CZ | Cena ropy brent | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Cílování inflace | Mezinárodní investoři | Základní úrokové sazby ČNB | Udržitelnost | Snižování cen | Angela Merkelová | Larry Kudlow | Míra | EURCZK | West Texas Intermediate | Praha | Depozitní sazby | Pokles tržeb | Hospodaření státu | ECB | Výsledky NFP | TopForex | Tržní úrokové sazby | 3M | JDE | Opatření proti koronaviru | Evropská dluhová krize | Nvidia Corp | Obchodní nápady | Prognóza Fedu | Andrea Cicione | Dnešní data | Odhady trhu | Komodita | České banky | Hardwarové peněženky | Firmy | Australský dolar | Strach z druhé vlny | Zadlužování | Enormní zájem | Zpřesněný odhad | Koruna | Výrazný pokles | Výhled na EUR/USD | Nástroj | American Airlines | Výsledky | Vyšší poptávka | HUF | Ekonomické oživení | Kurz dolaru | Pokles HDP | Dnes ČNB | DMA | Epidemické situace | Včerejší obchodování | Dluhopisové fondy | DJIA | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Supreme Edition | Shell | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Konec roku | Bank of America | Finanční domy | Výsledky firem | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TIM | Propad | Údaje | Broker Consulting Index | Akcie Moneta Money Bank | Asociace | Silný dolar | Britská banka | Vakcína | Retracement | Pandemie koronaviru | Výkonnost | ČSOB Petr Dufek | Následky pandemie | Eli Lilly | Barrick Gold | Vakcína proti covidu-19 | Obchodní války | Měnový pár EUR/PLN | Stimulační opatření | Hypoteční trh | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Videokonference | BHS | Snižování sazeb | Odliv zahraničního kapitálu | Podíl nezaměstnaných | Objem | Statistiky ze Španělského trhu práce | Zpomalování ekonomiky | Index podnikatelské nálady ISM | Druhá kovidová vlna | Posilování české koruny | Sázka | Federální rezervní systém | Britské libry | Cena akcií firmy | Pojišťovny | Americké měny | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | CFRA | Podnikatelská nálada | Northrop Grumman | Index S&P 500 | Graf | Odliv dividend | Poptávka po pohonných hmotách | Trendová čára | Výroba počítačů | Regulátor | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Hrubý domácí produkt | Nejlepší akcie | Průmyslová výroba | Důvěra investorů v ekonomiku | Uzavírání pozic | Pfizer | Ekonomika Německa | Distribuce | Posílení amerického dolaru | Studie | Pár EUR/USD | Eurodolar | Slabší koruna | Průraz | Premiér Andrej Babiš | Hlavní akciové indexy | Deficit | Zveřejněná data | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Offshore | Hlavní akciové trhy | Reakce trhu | Patria Finance Tomáš Vlk | Zbrojovka | Stavebnictví | Evropský statistický úřad Eurostat | Cenová hladina | Výhled na příští rok | Americká společnost | Institut Ifo | Fibonacci retracement | Hypotéky | Pohyb kurzu | OECD | Lukáš Kovanda | Vir | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Trendy komodit | High | Finanční krize | Evropa | Nárůst cen ropy | Průmyslové podniky | Česká spořitelna | Jackson Hole | Pokles ceny | Andrej Babiš | Index spotřebitelské důvěry | HUF/EUR | Beta | USD/PLN | OPEC | Výroba v eurozóně | Tiffany | Reálný HDP | Sójové boby | Nově zahájené stavby domů | Johnson & Johnson | Třetí vlna | KB | Dluhová krize | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Jihokorejský KOSPI | Česká koruna | Vlna koronaviru | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Guvernér banky | Centrum ekonomických a tržních analýz | Maloobchod | Růst frankfurtské burzy | Německý PMI | SARS-CoV-2 | Mnozí investoři | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Počet úmrtí | Trump | Brokers | Organizace pro výživu a zemědělství | Dnešní růst | Dnešní fundamenty | Měnový trh | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | CHF | ex | Tuzemské banky | Příznivé údaje | Běžný účet | Technické analýzy | Silnější dolar | Míra nezaměstnanosti v Německu | E*Trade | Mexiko | Americký index S&P 500 | Euro dnes | Vstupy | Nárůst HDP | Rozpočtový deficit | PSA | Cla na zboží | Akcie Komerční banky | Nejprudší pokles | Zvýšení počtu nově nakažených | Rakousko | Stříbro | Parlamentní volby | Snížení daní | Německý HDP | Wall Street Journal (WSJ) | Francouzská vláda | Turecko | Restriktivní opatření | Přehled o dění na světových burzách | Americké objednávky | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Frustrace | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Euro k dolaru | Lukáš Vokel | Hrozby pro finanční stabilitu | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Důvěra spotřebitelů | Americké akcie | BBC | Pozornost | Příliv migrantů | Czech Fund | Země EU | FOREX | FRA40 | Dopad pandemie | Index nákupních manažerů (PMI) | MetaTrader | Švýcarská ekonomika | Kongres | Španělská ekonomika | Finanční společnosti | Trojité dno | Volby v USA | Dění v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Veřejný sektor | Akcie Amazonu | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Las Vegas | Dnešní zprávy | Index Nasdaq Composite | Jak používat patterny | Kanada | Výsledky HDP | S&P 500 | Zvýšená volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodovat | Medvědi | Martin Krištoff | Trh | Snížení těžby | Komise | Erste Bank | Vládní podpory | Indikátory sentimentu | Viktor Orbán | ProCent | Oživení poptávky po ropě | Výkyvy | Výrazný růst | Fed | RBI | Zahraniční obchod | Šíření nemoci COVID-19 | Ekonomické škody | Korekce | Tuzemští obchodníci | Svíčkový graf | Spotřebitelská důvěra v USA | Velké banky | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Equa Bank | Spotřeba ropy | Polský premiér | čnBlog | Pražské burzy | Downtrend | Výběry | Nejistota | Tržní výhled | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Uvolňování karanténních opatření | Akciové indexy v USA | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Výsledek hrubého domácího produktu | Oživení české ekonomiky | NFP data | ATH | Chesapeake Energy | Stock | Firemní investice | Poměr P/E | Světová banka | Rating | Trumpova administrativa | Agentura S&P | Asijské indexy | ECB dnes | Koronavirová pandemie | Microsoft | Riziková aktiva | Příležitosti | Indická vláda | Vládní dluhopisy | Data z USA | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Obchodní plány | Rekordní růst poptávky | Šíření nového koronaviru | Inflační vývoj | Forwardy | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Sell | Demokratické strany | Vývoj úrokových sazeb | Pokles sentimentu | Mediánová mzda | Apache | Finanční rezervy | Trendová linie | Vlny koronaviru | Obchodování akcií | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Kurz dolarů | Devizové intervence | Exxon | Nvidia | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Důvěra | E-commerce | Euromoney | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | ILO | Index Nasdaq | Německá vláda | Tržní sentiment | Kurzový vývoj | Vývoj epidemie | Unce zlata | Německý Ifo index | Silné hospodářské oživení | Rizikovější aktiva | IATA | Twitter | Pokles úrokových sazeb | Ropa typu Brent | Pozitivní zpráva | Pohonné hmoty v ČR | Krach | Další růst | Výpadky | Objem obchodů | Přeshraniční obchod | CFTC | Jiří Hruška | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Digitální ekonomika | Ekonomické následky pandemie | Zvýšení deficitu státního rozpočtu | Centrální banka | CL | Andrew Bailey | Hypotéky v ČR | Výhled veřejných financí | Inflace v Británii | Gruzínská vláda | Analýza kryptoměn | Obchodní spory | Šíření viru | Opatření | Cena severomořské ropy Brent | QE | LYNX | Severomořská ropa | Investiční služby | Pump and dump | Donald Trump | Podnikatelé | Korunové sazby | Energetický sektor | Realizace zisku | Čistý zisk | Jádrová inflace | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Výnosy státních dluhopisů | Kovy | Kurz české měny | Inflace v říjnu | Český maloobchod | Centrum | Technické problémy | ING | Společnosti | Grafy | Zprávy o vakcíně | Indikátory ekonomického sentimentu | Apple | Pokles dolaru | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Společnost XTB | Jan Švejnar | Zvýšení těžby ropy | Akcie ve Spojených státech | Erste Group | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Ekonomická nálada v eurozóně | Ceny komodit | Evropský datový kalendář | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Index frankfurtské burzy | EUR/HUF | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Škoda | Úspory | Konjunkturální průzkum | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Dnešní výsledky | Datový kalendář | Fincentrum Hypoindex | Aphria | Pokles sazeb hypoték | Chevron | Kompozitní index | Ekonom Ifo | Americký dolar | Index US500 | Euro vůči dolaru | Situace okolo koronaviru | Situace | Výstupy | Steen Jakobsen | Souhrnný index | Rekordní maximum | Předseda | Cenné papíry Komerční banky | Moneta | Finanční systém | Hlavní ekonom Saxo Bank | Vlna poklesu | Tištění peněz | Deficit veřejných financí | Růstový impuls | Čeští spotřebitelé | Negativní dopad | J&T | Guvernér Fedu | Růst americké ekonomiky | DPA | Evropská unie | Boeing | Adyen | HDP v USA | Ekonomiky | Ceny v eurozóně | Google | Záporné sazby | Tržby | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | Makro | Dobrá nálada | Platební bilance | Stagnace | CFD | Růst mezd | Centrální banky | Petr Smejkal | Nová data | Růst ceny zlata | Snížení sazeb | Pokračování trendu | DOT | Světová burza | Vánoce | Financovat | Počet lidí bez práce | Prodeje domů | Silnější euro | Ztráta | Řecko | Dividenda | Burza Coinbase | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Cena elektřiny se na pražské burze | Říjnová inflace | Růst cen v Česku | Pandemie nemoci | Koruna dnes | Objem zlata | Měkké komodity | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Rizika | Úroky | Refinitiv | Skupina OPEC | Přenos | Kurzy | Plodiny | Aktivita v čínském průmyslu | Americký průmysl | Global macro | Cena | Likvidita trhu | Fond | Měnový pár | Vývoj české ekonomiky | Slabší euro | Předstihové ukazatele | Půlení bitcoinu | ASML Holding NV | Oslabení kurzu koruny | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Objem zakázek | Ekonomické údaje | Antivirus | Ceny akcií | Izrael | Defenzivní akcie | TABAK | Zájem o hypotéky | E-shopy | Konsensus | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Čínská ekonomika | Proroctví | Patterny | Ceny | Koronakrize | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Devizoví obchodníci | Oslabení kurzu | VW | NBP | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Finance | E-mini | Růst cen nemovitostí | Výběr zisků | Market update | Zboží dlouhodobé spotřeby | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Těžba v USA | Biogen | Polská ekonomika | Dluhy | Prezidentské volby v USA | Ochranné příkazy | Štěpení akcií | Potenciální zisk | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Hedge | Stav americké ekonomiky | EU | Poplatek | Euro STOXX | Tržní očekávání | Otevírání ekonomik | Situace na trhu | Silnější kurz | Americká ekonomika | NVDA | Chesapeake | Dluh USA | Obchodník | Vývoj kryptoměny | Epidemiologická situace | Dluhopisy | Množství peněz | COVID-19 | Vyšší sazby | Inflace zpomaluje | Růst ceny | Tempo poklesu | Remdesivir | Podnikatelé a firmy | Investor | BHS Timur Barotov | Opatření vlády | Maloobchodní tržby | Index cen | PMI ve výrobě | Francouzský statistický úřad | Obchodní bilance | Bull | Paypal Holdings | Index PX | Eskalace obchodního napětí | Daně | Saxo | Lídři | Hospodářské škody | Ekonomická nálada | Stimulační balík | Coinbase | Kryptoměna | Měnověpolitické zasedání | Posilování kurzu koruny | Epidemiologické situace | České HDP | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Statistici | Žádosti o podporu v USA | Americké statistiky z pracovního trhu | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Shanghai Composite | Joe Biden | CBOE | Valdis Dombrovskis | Růst zisků | Prodávající | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Zisky | FCA | Nálada spotřebitelů | BNP Paribas | Historické rekordy | E*Trade Financial | Doporučení | Globální ekonomika | ACEA | Pozitivní výsledek | Swap | Miliardy eur | Inflace v ČR | Vývoj HDP | Poptávka | European Central Bank | Cisco Systems | Koronavirová situace | Toyota | Obchodníci | Banka Morgan Stanley | Společná měna | Investování do Bitcoinu | Cena zlata | Nákupy vládních dluhopisů | Zasedání Bank of England | Světové obchodní organizace | Psychologická bariéra | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Technický výhled | Rizikové averze | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Růst cen | Výsledek zahraničního obchodu | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zdravotní pojištění | Růst HDP | RSI | Rozkolísanost trhu | SPX500 | Repo sazby | IFO index | Financování | Zvýšení inflace | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Nemovitý majetek | Invaze | Výrobce čipů | VP Bank | Historické maximum | Americké akciové trhy | Americká lehká ropa | NZD | Pokles ekonomiky | Analýza | Krypto news | Republikáni | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | Zprávy z USA | Globální poptávka | Přístup k investování | Investiční poradenství | Milan Cutkovic | Stavební výroba | GfK | Úrokový diferenciál | Automobilový sektor v ČR | Akciové fondy | Průměrná hodnota | Kapitalizace bitcoinu | Ranní komentář | Summit EU | Obchodování na akciových trzích | Evropské země | Průměrná mzda | Philadelphia Fed index | Turistický ruch | Investiční výdaje | Dnešní čísla | Objem aktiv | Ekonomický poradce | Spotřebitelské ceny v Česku | Axis | Bloomberg Economics | Tatry Mountain Resorts | Hospodářský růst | Payrolls | Prezident Fedu | Nové rekordy | Šíření koronaviru | Posílení eura | Růst ekonomiky | Odhodlání | Tržní šum | Podnikání | WTI | LVMH | ETF fondy | Francouzská obchodní bilance | Bod | Miliardy korun | Emisní povolenky | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | Silnější koruna | RBNZ | Spekulace | Data PMI | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | EMU | Problémy | Saúdská Arábie | Kupci | GlassNode | Evropské vlády | Ziskovost | Bankéři | Firma | Týdenní tržní výhled | Sázet | Měny regionu | Cena ropy | Členské státy | Nižší výdaje | Trading Central | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Prezident USA | Německá ekonomika | Polygon | Josef Košťál | Trh kryptoměn | Glassnode | Averze vůči riziku | Erste | Alphabet | Struktura | Průmyslové kovy | Ropa | Zkušenosti | Akcie Alphabet | Turistika | Zasedání měnového výboru | Kanadský dolar | Delta Airlines | Signály | Lira | Ceny nafty | Raiffeisenbank a.s. | Jens Klatt | MPSV | Investiční fond | IHS Markit | Statistiky | Čínská měna | Patterny Triple Top a Triple Bottom | Letecká doprava | Záchranné balíčky | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Objem dovozu | SAP | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | SWIFT | Oslabuje dolar | Spolkový statistický úřad | FX | Propad HDP | Pfizer/BioNTech | ZEW Achim Wambach | Rozhodování | Technologický Nasdaq | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Vývoj indexu S&P 500 | Fiskální balíček | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Ekonomka | Růst čínského HDP | Obilniny | Unicredit | Měsíční mzda | Double top | Pokles výnosů | Cenné papíry likérky Stock | Dolar | Reserve Bank of New Zealand | Debata | Merck | Zveřejněná domácí data | Vývoj na trhu | Kurzy měn | BH Securities | Omezení těžby | Akcie na pražské burze | Býčí vyhlídky | Euro | Byznys | Sektor služeb | Cykly | Akcie aerolinek | Agentura DPA | Clemens Fuest | Deficit státního rozpočtu | Nižší riziková averze | Kukuřice | Nálada na globálních trzích | Klid | Akciový trh | Měď | Proinflační | Stock Spirits | Boj s koronavirem | Rozvíjející se trhy | AUD | Caixin/Markit | Binance | Japonský Nikkei | Dividendový výnos | Indikátor důvěry | Zhodnocení prostředků | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Poskytování hypoték | Obchod | Pomoc podnikům | Domácí data | Ohlédnutí | Ceny pohonných hmot v ČR | Dodávky ropy | Predikce | Zdanění | Index euro | Fibo | Akcie bankovní skupiny Erste | Aerolinky Ryanair | ETF na bitcoin | Citigroup | Otevření ekonomik | Ole Hansen | Beyoncé | Fibonacciho úrovně | Rada ČNB | Růst akcií | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Globální finanční krize | Pandemická situace | Zájem o dluhopisy | Počty nových případů | Devizový kurz | Purple Trading | Vývoj kurzu eura | Indická centrální banka | Wales | Vývoj na akciových trzích | Spojené státy | Evropské méně | WKL | Vzestupný trend | Zrušení daně z nabytí | Josef Dudek | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Hodnota indexu | Další posilování | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Růst důvěry | Převis | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | PBOC | Energetické firmy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | CNBC | Vánoční svátky | SEC | Recese | Index strachu | Stratég Saxo Bank | Akcenta Miroslav Novák | ASX 200 | Pavel Ryska | Spotřebitelská poptávka v eurozóně | ASML | Prodeje existujících domů | Renault | Výprodeje na akciových trzích | Tomáš Raputa | Andrej Rády | Analýza BTC | Tripadvisor | Arménie | CZK/EUR | Stimul | NZDUSD | Ben Broadbent | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Společnost IHS Markit | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Zbohatnutí | Denní graf | Koronavirové pandemie | Schodek | František Táborský | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Nálada na akciových trzích | ETN | Prudký propad | Negativní nálada | Kurz eura | Silicon Valley | Bankovní sektor | | Čínské indexy | Šíření nového typu koronaviru | Patria Finance | Ceny energií | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Přebytek bilance | Index důvěry | Ústup rizik | Ropa cena | Short pozice | Prezident Donald Trump | Fondy ETF | Nouzový stav | Autoprůmysl | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | Optimismus na trzích | Výprodej | MF ČR | Předpovědi | Vlna výprodejů | Bondy | Martin Novák | Zasedání centrální banky | Akciové futures | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Členské země | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Palivové dříví | Hospodářské oživení | Střadatelé | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Adidas | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Americké tovární objednávky | Dow Jones Industrial | Automobil | Finanční společnost | Las Vegas Sands | Deficity vlád | Kroky Fedu | Dnešní kurz | Časový rámec | Míra inflace | Fundamentální data | Hertz Global Holding | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Nařízení | Sazba hypoték | Prohlášení | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Americký Senát | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | BTC | Úsilí | KOSPI | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Caixin | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Členové OPEC | Severomořská ropa Brent | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Nálada na trhu | Průmysl | Investovat do zlata | Bazický bod | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomická data | Hospodářské dopady šíření koronaviru | Tempo růstu | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Bankovnictví | Aerolinky | Asijské obchodování | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Pohonné hmoty | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Divergence | Ifo Clemens Fuest | Silné euro | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Struktura HDP | Martin Gürtler | Moneta Money Bank | Ministerstvo financí | Saúdové | UnitedHealth | Ceny drahých kovů | LATAM Airlines | LLY | Výnosy italských dluhopisů | Kurz amerického dolaru | Ekonomické výhledy | WHO | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | KBC | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Apple Inc. | Macron | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | SARS | Míra nejistoty | Internetový obchod | Zadlužení Německa | Intesa Sanpaolo | Vývoj měnového páru USD/MXN | Chris Williamson | Aktiva | Výnosnost | Trade Financial | Poradci | Použití finanční páky | Základní úroková sazba | Prodejní tlak | Evropský statistický úřad | Dnes na forexovém trhu | Růst zaměstnanosti | Nonfarm Payrolls | Smíšené fondy | Zvyšování úrokových sazeb | České měny | Očekávaný vývoj | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Švýcarská banka UBS | Business | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Oživování německé ekonomiky | Trojitý vrchol | Investování do akcií | Pokles cen | TikTok | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Algoritmus | Helena Horská | Bezrealitky.cz | Veřejný dluh | Banka Creditas | Změny ceny | SP500 | Povídání o trzích | Keystone XL | Technologická společnost | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový stavební zákon | Program kvantitativního uvolňování | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Grafy zlata | Počet akcií | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Další zpevňování koruny | Diskontní sazba | Brazílie | Sentix | Empire State Index | Nový býčí trh | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Smartwings | Pochybnosti | Merkelová | Výsledek voleb | Druhá vlna koronavirové epidemie | Slovensko | Trinity | Obchodní přebytek | Stratég | Trh s kryptoměnami | Zisky firem | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Vlnová analýza | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Fio banka | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Snižování bilance | Lucembursko | Největší pokles | Politika | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Vladimír Vávra | Banka Barclays | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Prudké výkyvy | Burza Binance | CFD na akcie | Novavax | Americké futures | MAM | Centrální banky USA | SAB Finance | Ekonomické zotavování | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Podnikání na kapitálovém trhu | Forint | Americké akcie dnes | Velká Británie | Růst libry | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | JPMorgan | Technická analýza kryptoměn | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Double bottom | Pokles průmyslové výroby | Atraktivní nemovitosti | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Zlatá horečka | Kovidová vlna | Americký ministr financí | Žádosti o podporu | Nálada podnikatelů | Nálada | FAO | Indie | Letectví | J&T Banka | Burza dnes | Jak obchodovat patterny | Cíle | Měnové politiky | Hlavní rizika | Index volatility VIX | Snížení základní úrokové sazby | Ekonomika | Živobytí | MasterCard | Růst vývozu | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Otto Daněk | Situace v průmyslu | Dohoda o brexitu | Karanténa | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Globální trh | Pozice | Poptávka po americkém dolaru | Investice do zlata | Ceny zlata | BTC/USD | Evropské akciové trhy | Výhled | Operátor O2 | Prodejní cena | Poptávka po dolaru | ESM | Jednání o státním rozpočtu | Vinci | Kurzotvorná informace | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Timur Barotov | Americký trh práce | Obchodní účet | Ethereum | Přísná opatření | Zpráva o trhu práce | Euro vůči americkému dolaru | Reálný obchodní účet | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Propouštění | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | ČNB dnes | Zlaté rezervy | Cyrrus | Komunistická strana | Expanze | Největší ekonomika | Tomáš Vlk | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | Konsolidace | Fondy | Další vlna koronaviru | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Inflační výhled | Slabá čísla | Bílý dům | Komoditní trhy | OSVČ | ČEZ | Austrálie | Průmyslová výroba ČR | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | MSFT | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Investing | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Snížení úrokové sazby | USD/MXN | Situace na trzích | Omezení produkce | Guvernér ČNB | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | NFT | Slabší kurz | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Výplata | Americké výnosy | Spojené arabské emiráty | Coinbase (COIN.US) | Generální ředitel | Ceny aktiv | Zlevňování hypoték | Inflační data | Devizové rezervy | České vlády | Protikoronavirová opatření | Riziko | Sázky na pokles | Burza | Letecká společnost | Oživení globální ekonomiky | Ekonomický kalendář | Guvernér Rusnok | První ETF | Americká inflace | Rozvoj | RBA | Asociace exportérů | Výprodeje | Reinvestice | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Analytik ČSOB | Transakce | Cenné papíry Monety | Slabší dolar | Cena transakce | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Vyšetřování | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sezónnost | Růst cen potravin | Hypoindex | Růst nezaměstnanosti | Sam Stovall | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Energie | Mezinárodní obchod | Michal Brožka | Ekonomika EU | Macy’s | Wood & Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Úrokové sazby | Sazby | David Marek | Silný pokles | Historie | Uvolnění měnové politiky | Odhad letošního růstu | Burzovní index | Karanténní opatření | České maloobchodní tržby | Thomson Reuters | USD | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Ekonomické zotavení | Protiepidemická opatření | Banky | Setkání lídrů | Jednání ČNB | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Infineon | Triple Top | Rozhodnutí centrální banky | Data z Německa | Virgin Atlantic | Likvidní | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Klíčová rezistence | EFSF | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Akcie ČEZ | Medvědí trend | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Předsevzetí | Partneři | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Zdražování | Pracovní síly | Vyšší úroveň | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Rotace | ADP | Inditex | Repo sazba | Biliony dolarů | Ministryně financí Alena Schillerová | Rozdílové smlouvy | Ropy | Vedlejší účinky | Volné peníze | Nové žádosti o podporu | Dow Jonesův akciový index | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Letecký průmysl | Výdaje | Očekávané Earnings | Evropská komise (EK) | Korelační koeficient | Porušení pravidel | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Ztráty | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Důchody | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Sázky | Ministr hospodářství | Milan Vaníček | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Cena akcií | Lehman Brothers | Upozornění na rizika | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Patterny Double Top & Double Bottom | United Technologies | Rishi Sunak | Britské měny | Eura | Tisková konference | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Cena komodity | Inflační cíl | Nizozemsko | Americké výsledky z pracovního trhu | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Akcie Erste Group | Inflace v české ekonomice | Lari | Komodity | Očekávaný zisk | Ryanair | Deník The Wall Street Journal | Cenový odskok | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Úrokové swapy | VIX | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | Česká národní banka | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Silné momentum | Příjmy | Centrální bankéři | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | ČTK | Risk-off | Zajištění | Propad poptávky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | Zisky společnosti | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Lockdown | Propad cen nemovitostí | Wirecard | MiFID II | Šéfka ECB | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Česká inflace | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | CFDWorld | ISM index | Eurasia | Crédit Agricole | Měnové zasedání bankovní rady | AUD/USD | Zasedání bankovní rady | Rizikový apetit | Komentář Fidelity International | Komise v přenesené pravomoci | Výzkumný ústav | Obchodování s dluhopisy | Trading | Tomáš Kolomazník | CEE | Poptávka po ropných produktech | Meziroční inflace | TradingView | Objem průmyslových zakázek | Investiční doporučení | Halliburton | Halving | Světové burzy | Korunové úrokové sazby | Bidenovo vítězství | Nástup druhé vlny koronaviru | Odhady HDP | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Státní fond | Velké zadlužování | Německá kancléřka | Epidemiolog | Generali Investments CEE | Investování | Američtí politici | Negativní hodnoty | Hospodářský pokles | Vývoj ceny | Brent | Účinné vakcíny | Ekonomická realita | Objem maloobchodních tržeb | Irák | Ondřej Hartman | Drobní obchodníci | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Americké vlády | Prezidentská debata | Cestování | Depreciace | Nová prognóza Fedu | Průmyslníci | Očekávaný růst | ProfitLevel | Tržní kapitalizace bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Analytička | Thomas Gitzel | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Výplaty dividend | Evropské PMI | Poptávka po ropě | Nižší úrokové sazby | Kurs koruny | Dobrá čísla | Prognóza Evropské komise | Swapy | Kabinet | Česká zbrojovka | Makléři | Guvernér | Akciové trhy v Evropě | Česká nezaměstnanost | Reakce trhů | Ekonomika USA | Průmyslová výroba v Německu | Mzda | Akciové indexy | Růst poptávky po ropě | Události tohoto týdne | Globální dluh | NERV | Banka | Rostoucí počty nakažených | Tesla | Globální vývoj | Amerika dnes | Plynovody | Americké centrální banky | Rostoucí ceny ropy | Velké firmy | FTSE | Podmínky ve výrobě | Vývoj měnového páru | Komoditní fondy | Průzkum | Ekonomický vývoj | Cenový vývoj | IEA | Analytik J&T | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Tržní rizika | Panevropský index STOXX 600 | Index spotřebitelských cen | Propady HDP | Vývoj trhu | Hlavní ekonom ING | Oslabování dolaru | Zasedání Fedu | Růst cen ropy | S&P Global | Admiral Markets | Český běžný účet | Akcie v Asii | Návratnost | Pražská burza | Prognózy ČNB | HDP USA | Nejlevnější hypotéky | Vyhlídky | Růst Bitcoinů | Důvěra investorů | Obchodní konflikt | Kupující | Sazby ČNB | Cukr | Štěstí | ETF fond | Předpověď | Index podílových fondů | Ipsos | Omezení pohybu | Poklesy HDP | HDP eurozóny | Očkování | Objem exportu | Trigger | Spotřební daně | Průzkumy | Výroba v Německu | Politika centrální banky | Očekávání investorů | Hospodaření státního rozpočtu | Americká centrální banka | Alibaba | Televize CNBC | Bitcoin | Dopady koronavirové krize | Automobilky | Index technologického trhu Nasdaq | Technologické společnosti | Goldenburg | Výsledky průzkumu | Ropa Brent | Španělsko | Výnosové křivky | Zájem o bitcoin | Makléř Fio banky | Hospodaření | Vepřové maso | Visa | Ekonom UniCredit Bank | Oslabení koruny | Short | Reputace | Hypoteční banka | Přehled | Makléř Wood & Company | Podpora | Vlna epidemie | Ceny na čerpacích stanicích | Futures | Plyn | Index volatility | Ekonomické události | Zpráva o inflaci | Dílčí index | Inflace v eurozóně | Triple Bottom | Platební bilance ČR | Odhady ČNB | Boris Johnson | Nemovitosti | Oživení světové ekonomiky | CERGE-EI | Růst bitcoinu | FXstreet.cz | Spot | Náhoda | Vývoj indexu volatility | Data z americké ekonomiky | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Obnovitelné zdroje | Pokles české ekonomiky | Prezident Trump | Porovnání výnosů | Drahý kov | Americká data | Vyplácení dividend | Rubl | Elliottova vlnová teorie | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Technologické firmy | Wells Fargo | xStation5 | Američané | Úspěšný trading | Důvěra v českou ekonomiku | Příliv kapitálu | Generali Investments | Hospodářské výsledky firem | Walmart | Bankovky | Aktivita v českém průmyslu | Prognóza ČNB | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Průmysl v eurozóně | Turecká ekonomika | Zrušení superhrubé mzdy | Stát New York | Koronavirus | Opatření proti šíření koronaviru | Profesionální obchodník | Procter & Gamble | Bloomberg Grains Index | Španělská centrální banka | MT4 | Státní dluh ČR | COIN | Podhodnocené akcie | Broker Consulting | Měny&Sazby | Nízká inflace | Výrazný pokles ekonomiky | Růst kryptoměn | Makroekonomický kalendář | Italská centrální banka | Snižování inflace | Propad evropských akcií | Nejvýraznější pokles | Solidní růst | Pandemie covidu | Rozhodnutí ČNB | Burze | Surové ropy | Vakcína proti koronaviru | Čeští investoři | Česká republika | Zasedání americké centrální banky | Výhled poptávky po ropě | Propad akcií | Vice | Brexitové dohody | Rozpočet | Statistika | Investiční plány | Prohlášení politiků | JPMorgan Chase & Co | Opce | Portugalsko | Omezení cestování | Konečné výsledky průzkumu | Aukce | Analytici | Gruzie | Experimentální vakcína | Opatření proti šíření epidemie | USD/CZK | Mezinárodní organizace práce | Zadlužení | Naše prognóza | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Veřejné investice | Boční trend | NAFTA | Makroprostředí | Zemědělství | Situace na trhu práce | Norwegian Cruise Line | Banka UBS | Peter Altmaier | Mexické peso | Enel | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Chod ekonomiky | Dobré zprávy | Kurz koruny | Maloobchodní prodeje | Důvěra v eurozóně | TD Ameritrade | Výprodej na Wall Street | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Institut ZEW | Barbie | Přehled o dění | Časový horizont | Česká ekonomika | Americké ceny výrobců | Nové zakázky | TSLA | Erik Nelson | Index Exportu | Co bude | Očekávání trhu | Vybírat zisky | Maďarský forint | Šéf Facebooku | Produkce ropy | Drahé kovy | Sílící dolar | Indikátor | Novozélandský dolar | Royal Dutch Shell | Hospodářský institut Ifo | All Time High | Cena benzínu | Sazba ČNB | Býčí trh | Cenové výkyvy | Ztráty zaměstnání | BAT | Švédsko | Aktivum | Eurozóna | Odpor | Prezident Biden | Ošetřovné | IG | Měnové podmínky | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Investiční rozhodnutí | Video | Důvěra britských spotřebitelů | Pšenice | ISM | Psychologie | Domácnosti | Krátkodobý dluh | Vývoj inflace | Největší evropská ekonomika | Restriktivní politika | Slabší ekonomika | Dluhopisový trh | Velcí hráči | Vládní opatření proti šíření koronaviru | Statistický úřad | Zpřísňováním měnové politiky | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Podnikatelská aktivita | Korekční fáze | SPX | Tuzemská inflace | Tržní nálada | Kanadský PMI | Vývoz z Německa | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Bankovní rada České národní banky | Měnová politika | Ekonomické následky | Krypto | Emerging markets | Závislost | Miroslav Novák | EK | Napětí mezi USA a Čínou | Pozornost trhu | Inflace spotřebitelských cen | TLTRO | Nejprudší jednodenní nárůst | Rozpočtový schodek USA | Rozpočtový schodek | Markit | Obavy o poptávku | XTB | Maďarská měna | Koš | Bulharsko | Protekcionismus | Achim Wambach | Pavel Sobíšek | Restrikce | Optimismus | Situace kolem šíření koronaviru | Infineon Technologies | Oslabení české koruny | Likvidita | Jakub Kraľovanský | Kurzy.cz | Roman Pilíšek | Hlavní ekonom | Poslanecká sněmovna | GOOGL | Risk | Uptrend | Air Bank | Trade | ECB (European Central Bank) | Maďarská centrální banka | Civilní letectví | Moskva | Turecké liry | Zdražování bytů | Inflační očekávání | Větší pokles | Cardano | Air Liquide | Francouzský prezident | Čínské vlády | Forexu | Sazby beze změny | Efekt oslabující koruny | Propad české ekonomiky | Koronavirové epidemie | Tail Risk | Miliardy | Čína | Trader | Cena stříbra | DAX | Stavební zákon | Oživení maďarské ekonomiky | Druhá vlna covidu-19 | Fiskální politika | Devizový trh | Ekonomka Raiffeisenbank | Celkový výsledek | Vysoká rizika | Nová auta | Počasí | Růst české ekonomiky | Soběstačnost | Rezervy | Výsledky HDP eurozóny | Oživení německé ekonomiky | MIFID | Podnik | Deutsche Bank | Premiér Viktor Orbán | Ocenění | Zlepšování sentimentu | Nedostatek zakázek | Index pražské burzy | Perzistentní inflace | Goldenburg Group Limited | ONS | Akcie bank | Výkon dolaru | Švýcarská vláda | Největší česká banka | Disney | Ekonomové | Důvěra v Německu | Oslabování koruny | Český HDP | Budoucnost Bitcoinu | Emise | Vývoz do Německa | CZK/USD | Žlutý kov | Americká centrální banka dnes | Pandemie | Analytik | Activision Blizzard | Index PMI | Bloomberg Commodity Index | Barclays | COIN.US | Německý maloobchod | Spolkový ústavní soud | Dodavatelské řetězce | Futures na bitcoin | Slabé peso | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Bankrot | Broker Consulting Index podílových fondů | Statistiky z pracovního trhu | Link | PFNonwovens | Nadějné zprávy | Předkrizové úrovně | Zpomalení růstu | Ranní okénko | Mark Zuckerberg | Slábnutí koruny | Ekonomické prognózy | Daňový balíček | Black Friday | Poskytování úvěrů | Tým FXstreet.cz | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Poptávky po ropě | Ojetiny | Stagflace | Pokles německé ekonomiky | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Battery Day | Španělská chřipka | Virus | Výnosy | Vyšší inflace | Nastavení měnové politiky | Wall Street | Průměrná cena | Index euro stoxx 50 | Index spotřebitelských úvěrů | Podpory ekonomiky | Daňové změny | Důležitý support | Objem vládních stimulů | Útlum ekonomické aktivity | Ticker | MIC | CNY | Německá finanční společnost | Kompenzační programy | Epidemie koronaviru | Zpracovatelský průmysl | Index DAX | Americká seance | Práce | Šéfka Fedu | Dow Jones | Ruská ekonomika | Fond ESM | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomická recese | Nominální růst | Restrukturalizace | Americké statistiky | Americký ekonom | I-Trader | Deloitte | Jak obchodovat | AXA | Sanofi | Biden | Budoucnost | Société Générale | Aktuální situace | Schwab | Šíření koronavirové nákazy | Úspěch | NASDAQ 100 | CETA | Peking | AMZN | Nominální růst HDP | Průmysl a zahraniční obchod | Microsoft Corp | Fiskální balík | Ruská vláda | JPMorgan Chase | Japonský jen | CAD | Aktuální kurz | Šance | Ekonomický růst | Rozhodnutí bankovní rady | Akcie softwarové společnosti | Inflace ve Velké Británii | Růst průměrné mzdy | Grains Index | Dvojité dno | Politici | Ceny povolenek | Výzkumná společnost | Kotace | Symposium v Jackson Hole | Čínské akciové trhy | Jerome Powell | Debata prezidentských kandidátů | Jestřáb | Zlepšení nálady | Fibonacci | Odvětví | Prodej aut | Poradenství | Banky v eurozóně | Finanční situace | Průmysl a stavebnictví | MF | Největší světová burza | Mimořádná situace | Celková inflace | Nárůst nakažených koronavirem | FOMO | Rozpočtové deficity | Merck KGaA | Záporné reálné úrokové sazby | Základní sazba | | Vládní plánovaná pomoc | Poptávky po dolaru | Volkswagen | Indická ekonomika | Přehled kurzů | Kurz GBP | Podniky | Retail | Ekonom | USA | Vyšší výnosy | Analytický tým | ING Groep NV | Zlato | Investiční činnost | Polský průmysl | Býčí trend | Běžný účet platební bilance ČR | Zpomalování inflace | Philip Morris | Nižší likvidita | RISK-ON | Nasdaq | Společná evropská měna | Bloomberg Commodity Spot Index | Údaje o výkonu HDP | PMI ve službách | Epidemie SARS | Odhady analytiků | Nárůst úroků | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | Spekulanti | Inflace v USA | Tropická bouře | Propad indexu | Výprodeje akcií | Domácí poptávka | Tuzemská nezaměstnanost | Rekordní pokles | Verizon Communications | Stochastic | Šířením nového typu koronaviru | Výroba aut | Údaje o inflaci | Zpomalení hospodářského růstu | Belgie | Růstové sektory | Plošná karanténa | Indikátor ekonomického sentimentu | mBank | Průlom | Světové trhy | Prodej eura | Next Finance Vladimír Pikora | Cestovní omezení | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zprávy z Německa | Výraznější pokles | Lufthansa | Obchodní dohody | Fidelity International | LINK/USD | Michael O'Leary | BlackRock | USD/JPY | Klesající inflace | Astrazeneca | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Záporné úrokové sazby | Šíření nákazy | Tržby z prodeje luxusního zboží | Fio | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | TradingEconomics | Průměrná sazba hypoték | Ekonomické aktivity | Zvyšování úroků | Wood & Company Vladimír Vávra | INTC | Amazon | Pandemie v Česku | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Úvěr | Investiční společnosti | Romain Boscher | Mzdy | American Express | Kryptoměna ethereum | Akcie | SECO | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Klíčové zasedání | Holubice | Americká centrální banka FED | Zastavení pádu eura | Makro zprávy | Fundamenty | Zhoršení epidemické situace | Evropský průmysl | Ukazatele | Netflix | Británie | Vývoj jádrové inflace | Američtí zákonodárci | Výsledek amerických voleb | Stabilita | Vojtěch Benda | Louis Vuitton | Cena zemního plynu | Nemoc COVID-19 | Makléř | Dopady pandemie | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Zlepšení | Trader 2.0 | ONE | Komentář Fidelity | Zahraniční forex | Cineworld
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Drobní obchodníci a investoři
Dropbox
Dropbox (DBX.US)
Druhá kovidová vlna
Druhá měna
Druhá největší ekonomika
Druhá největší ekonomika světa
Druhá největší kryptoměna
Druhá největší světová ekonomika
Druhá rezistence

Následující klíčová slova

Druhá vlna covidu-19
Druhá vlna COVID-19
Druhá vlna koronavirové epidemie
Druhá vlna koronaviru
Druhá vlna krize
Druhá vlna pandemie
Druh cyklu
Druh derivátových obchodů
Druhé odložení Brexitu
Druhé pravidlo FX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít