Sobota 01. června 2024 22:55
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost

Britové

img

Přehled páru GBP/USD 29. května. Libra pokračuje v růstu a překonává bariéry.

29.05.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v růstu, což už nás nepřekvapuje. Britská měna roste téměř každý den bez jakéhokoli oficiálního důvodu. Dříve trh využíval zprávy a informace, které bylo možné interpretovat několika způsoby, aby odůvodnil býčí sklon. Teď už před otevřením long pozic ani nečeká na nová makrodata. V pátek dolar podpořily tři zprávy ze Spojeného království a USA. V pondělí a v úterý nebyly zveřejněny žádné zprávy ani nedošlo k žádným událostem. Libra během těchto tří dnů vzrostla nejméně o 100 pipů. Pokud tento trend přetrvá, mohla by vůči dolaru dosáhnout úrovně 1,50 USD. V čem je problém, když libra nepotřebuje důvod k růstu?
img

Začínají nové závody ve zbrojení

14.05.2024 Výdaje na obranu se budou ve světě strukturálně zvyšovat v souvislosti s novým normálem geopolitického napětí a koncem několik desetiletí trvající mírové dividendy. Stále jsme ještě daleko od více než 6 % světového HDP z 60. let 20. století. Začaly však nové závody ve zbrojení, jejichž tempo Evropa pod vlivem ruských hrozeb rychle zvyšuje.
img

Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

14.12.2023 Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit.
img

🔴Libra nejslabší za poslední měsíc před BoE

03.08.2023 BoE zveřejní své rozhodnutí o úrokových sazbách ve 13:00. Dozvíme se také prohlášení banky, nové prognózy inflace a možná uslyšíme i šéfa banky Baileyho. Trh doufá, že BoE opět překvapí větším než očekávaným zvýšením sazeb, i když v krátkodobém horizontu by to libru nemuselo zachránit.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Diplomatka: V Británii i vlivem brexitu chybí podle odhadů asi 330.000 lidí z EU

06.07.2023 Zhruba 330.000 lidí z Evropské unie podle odhadů chybí v Británii mimo jiné vlivem brexitu, nedostatek jich je například v sektorech turismu, maloobchodu nebo v restauracích. V rozhovoru s ČTK to řekla Michaela Chrtová, ekonomická diplomatka z českého velvyslanectví v Londýně. Víza není tak problematické získat u podnikatelů, kteří mají inovativní nápady, u výzkumníků nebo u zdravotníků.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Tesco: Inflace v Británii ustupuje, supermarkety za drahé potraviny nemohou

16.06.2023 Británie má vrchol inflace za sebou a napříč obchodními vazbami je pomalu znát, že růst spotřebitelských cen ustupuje. Řekl to dnes šéf společnosti Tesco, která je největším maloobchodním řetězcem v Británii. Zároveň odmítl kritiku, že za vysokou inflaci mohou supermarkety. Podnik za první čtvrtletí zvýšil srovnatelné tržby o devět procent a management potvrdil celoroční výhled tvorby zisku.
img

Můžeme od Bank of England očekávat přísnější politiku?

31.05.2023 V úterý byla poptávka po libře výrazně vyšší než po euru. Jakmile k tomu došlo, mnoho analytiků začalo věnovat pozornost zprávě o cenách v britských obchodech, protože inflace cen obchodů tento měsíc zrychlila na 9 %. To naznačuje, že inflace ve Spojeném království se snižuje pomalu nebo neklesá vůbec, a to navzdory zvýšení referenční úrokové sazby na 4,5 %. Konsensuální prognóza pro sazbu Bank of England v současné době naznačuje další dvě zvýšení sazeb za čtvrtletí v červnu a srpnu. To by zvýšilo sazbu na 5 %. Jakékoli další zpřísňování bez alternativ by dostalo britskou ekonomiku do recese, a i současná míra by ji potenciálně mohla způsobit, navzdory optimistickým prognózám BoE. Ale jak lze bojovat s inflací, když stěží reaguje na kroky centrální banky?
img

Britové jsou méně zoufalí z ekonomických vyhlídek

19.05.2023 Britská libra prodlužuje svůj pokles vůči americkému dolaru, ale dnešní výhledová data od Gfk ukazují na oživení důvěry britských domácností již čtvrtý měsíc v řadě, a to i při dvouciferné inflaci.
C:\fakepath\brexit3.jpg

Británie přišla kvůli brexitu o 29 miliard liber, řekl činitel centrální banky

13.02.2023 Brexit zastavil vlnu podnikatelských investic, Británie kvůli němu přišla o 29 miliard liber (779,4 miliardy Kč), což je zhruba 1,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Každá britská domácnost přišla tedy asi o 10000 liber. V rozhovoru, který dnes zveřejnil server The Overshoot, to řekl Jonathan Haskel z britské centrální banky. Její činitelé před dopady brexitu nevarují poprvé. Sílí přitom obavy, že Británie směřuje k vleklému ekonomickému poklesu.
img

Británie prochází těžkým obdobím

31.01.2023 Jaké závěry můžeme vyvodit nyní, když skončil další týden na devizovém trhu? Bohužel není mnoho závěrů, protože tento týden nebylo mnoho zpráv nebo ekonomických zpráv, zejména ve Spojeném království. Vlnové analýzy eura a libry se od sebe začínají rozcházet a trh neprojevuje touhu být aktivní. První rozdíl vynikne hned: euro pokračuje v razantnějším růstu, což brání rozvoji i té nejmenší klesající trendové části. V posledních týdnech se britská libra "splaskla" a je větší pravděpodobnost, že tento trend bude pokračovat. Druhým rozdílem je, že pro britskou libru již vývoj korekční sekce mohl začít, zatímco u eura je tato možnost zcela vyloučena.
img

Jak si cenově stojí typický český kapr a bramborový salát oproti jiným světovým tradičním jídlům? Překvapivě dobře

08.12.2022 PRAHA – Podle studie, kterou provedla sociální investiční síť eToro ve 13 zemích na třech kontinentech, čeká rodiny v Německu letos možná nejdražší štědrovečerní večeře na světě.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Bloomberg: Paříž připravila Londýn o pozici největšího akciového trhu v Evropě

14.11.2022 Londýn přišel o pozici největšího akciového trhu v Evropě z hlediska tržní hodnoty obchodovaných akcií. Předstihla ho Paříž, která těží mimo jiné z optimismu ohledně vyhlídek francouzských výrobců luxusního zboží. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Dodala, že jde o další symbolickou známku toho, že Británie po brexitu ustupuje do pozadí ve prospěch konkurence z kontinentální Evropy.
C:\fakepath\Evropa.jpg

Průzkum: Každý čtvrtý Evropan tvrdí, že jeho finanční situace je nejistá

08.11.2022 Každý čtvrtý Evropan považuje svou finanční situaci za nejistou a více než polovina si myslí, že do tohoto bodu dospěje v následujících měsících. S odvoláním na průzkum agentury Ipsos o tom informoval britský list The Guardian. Až 80 procent lidí také uvedlo, že již museli učinit těžká rozhodnutí ohledně omezení výdajů.
C:\fakepath\london8.jpg

Britská vláda nabrala nový kurz, uvedla Trussová po zrušení daňových škrtů

17.10.2022 Britská vláda má nový kurz k ekonomickému růstu, který prospěje a podpoří všechny ve Spojeném království, napsala dnes na twitteru premiérka Liz Trussová. Britové podle ní právem požadují stabilitu. Premiérka reagovala na projev ministra financí Jeremyho Hunta, který informoval o zrušení takřka všech plánovaných daňových škrtů, které kabinet ohlásil před třemi týdny.
img

GBP/USD. Libra je na cestě k velké krizi. Dojde k paritě?

26.09.2022 Na konci minulého týdne medvědí pozice na britské libře prudce zesílily. Zdá se, že se obchodníci do poslední chvíle snažili bránit tak silnému klesajícímu pohybu, ale nevyšlo to. Události se vyvíjejí tak, že libra v budoucnu může nejen aktualizovat vzdálená historická minima, ale také riskuje vytvoření nového antirekordu.
img

Bitcoin je příležitostí pro novou ekonomiku ve Střední Americe

23.09.2022 Vlastnosti bitcoinu z něj dělají perfektní aktivum pro získání vlastní suverenity. To ale neplatí jen pro jednotlivce. Toto je stejně důležité téma pro národní státy jako pro občany národa. Na individuální úrovni jsou často za nejdůležitější aspekty považovány atributy ochrany soukromí bitcoinu, skutečnost, že nemůže být cenzurován, a ochrana, kterou může poskytnout proti znehodnocující měně. Pro některé dnešní ekonomiky, zejména pro ty, které byly po desetiletí či staletí obětí nějaké formy kolonialismu, by bitcoin mohl představovat naději na nový nekontrolovaný průmysl, který je také přímo ziskový doma.
img

Sony čelí v Británii kvůli poplatkům v PlayStation žalobě o pět miliard liber

24.08.2022 Japonská společnost Sony čelí v Británii žalobě o pět miliard liber (146 miliard Kč) kvůli své herní konzoli PlayStation. Její uživatelé jsou přesvědčeni, že firma zneužívá svého postavení na trhu a v posledních šesti letech jim účtovala příliš vysoké ceny za hru samotnou i neúměrné poplatky za nákupy doplňků. Informoval o tom server BBC.
img

BREAKING: Libra se připravuje na Blackout!

09.08.2022 Britská libra ztrácí půdu pod nohama, zatímco máme možnost sledovat posilující dolar. Takový mix způsobuje hluboké propady GBP/USD. V případě libry je důsledkem oslabení příprava vlády na lednový "Blackout". Nejhorší scénáře naznačují, že v případě největších mrazů může dojít k výpadku elektrického proudu a plynu až na 4 dny, což si vynutí přídělový systém pro domácnosti, ale i pro průmysl. Zajímavé je, že v příštích měsících přinese BoE další zvýšení úrokových sazeb. To však v kombinaci se stagnací průmyslu nevěstí nic dobrého. Zdá se tedy, že recese může opravdu přijít. BoE nedávno odhadovala počátek 5kvartální recese ve 4Q22.
img

GBP/USD. Únorové zasedání Bank of England nepřineslo překvapení

04.02.2022 Bank of England včera zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Toto rozhodnutí bylo příliš očekávané a předvídatelné, takže toto zvýšení sazeb na obchodníky GBP/USD nezapůsobilo. Účastníci trhu také fakticky ignorovali skutečnost, že čtyři členové výboru pro měnovou politiku navrhovali jestřábí variantu, která zahrnovala zvýšení sazby o 50 bazických bodů. Většina hlasů však byla minimální – pět členů výboru stále trvalo na navýšení o 25 bodů. Pár GBP/USD reflexivně vzrostl o 30-40 bodů, načež se zastavil a čekal na vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho.
img

Rozbřesk: ČNB dnes velmi pravděpodobně znovu prudce zvedne sazby

03.02.2022 Evropské trhy dnes budou dýchat s centrálními bankéři. Pokud tomu nevěříte, tak tady je lehká rekapitulace Velkého čtvrtku s centrální bankami: 9:30 Maďarsko, 13:00 Velká Británie. A 14:30 Česká národní banka, kde je očekáváno zvýšení hlavní úrokové sazby o dalších 75 bps na 4,5 procenta.
img

Ranní glosa: ČNB zřejmě zvedne sazby o dalších 75 bazických bodů

03.02.2022 Evropské trhy dnes budou dýchat s centrálními bankéři. Pokud tomu nevěříte, tak tady je lehká rekapitulace Velkého čtvrtku s centrální bankami: 9:30 - zasedání MNB: v Maďarsku se bude jako každý čtvrtek řešit nastavení jednotýdenní depozitní sazby. Silnější forint a nedávné zvýšení této sazby již na 4,30 % si zřejmě vynutí pauzu. 13:00 - zasedání Bank of England: všeobecně se očekává, že Britové zvýší základní sazbu o 25 bps na druhém zasedání v řadě.
img

Britský automobilový průmysl má za sebou nejhorší rok za 65 let

27.01.2022 Loňský rok byl pro britský automobilový průmysl nejhorší od roku 1956. Především kvůli celosvětovému nedostatku čipů vyrobil jen 859.575 aut, což je o 6,7 procenta méně než v prvním koronavirovém roce. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT.
img

🔽🔽DE30 vymazal ranní ztráty

24.01.2022 Pozitivní odraz na evropských akciích se rychle rozplynul. Blue chips indexy z Evropy začaly dnešní seanci býčím cenovým gapem. Nicméně dobrá nálada brzy vyprchala a indexy brzy začaly prohlubovat denní minima. Příliš nepomohly ani dobré výsledky PMI indexů z Evropy, kde pozitivně překvapila hlavně data z Německa.
img

Přehled páru GBP/USD - 7. 1. 2022. Negativní důsledky Brexitu jsou pro Velkou Británii stále markantnější.

07.01.2022 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek opět korigoval na linii klouzavého průměru, ale obecně zůstává nad ní. A to znamená, že vzestupný trend pokračuje. V zásadě včera libra klesla celkem očekávaně. Navzdory skutečnosti, že zápis z jednání Fedu jen zřídka způsobí reakci trhu, včerejšek byl výjimkou – tón tohoto dokumentu byl příliš "jestřábí".
img

Přehled páru GBP/USD na 16. 12. 2021. Rating Borise Johnsona se nadále propadá.

16.12.2021 Měnový pár GBP/USD se ve středu pohyboval většinou klidně. Nebereme nyní v potaz pohyb páru libra/dolar ve večerních a nočních hodinách, protože po tak důležité a vážné události, jakou je zasedání Fedu, trhy vždy potřebují nějaký čas na zklidnění a zotavení.
C:\\fakepath\\london8.jpg

Irské aerolinky Ryanair opustí londýnskou akciovou burzu, nevyplatí se jim

19.11.2021 Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se rozhodla, že své akcie příští měsíc stáhne z Londýnské akciové burzy (LSE). Firma své rozhodnutí dnes zdůvodnila nízkým objemem obchodů, který podle ní neospravedlňuje náklady spojené s přítomností na LSE. S akciemi Ryanairu se obchoduje i na burze v Dublinu.
C:\fakepath\Johnson.jpeg

Johnson kvůli sporu o rybolov nevyloučil právní kroky vůči Francii

31.10.2021 Britský premiér Boris Johnson dnes nevyloučil případné právní kroky vůči Francii v pobrexitovém sporu ohledně práva na rybolov v britských vodách. Řekl to stanici Sky News. Podle BBC Johnson přiznal, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou neklidné. Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v souvislosti se sporem zpochybnil důvěryhodnost Británie.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Johnson na výroční konferenci konzervativců slíbil přebudování britské ekonomiky

06.10.2021 Británie změní směr a podobu svého hospodářství, země se přestane spoléhat na levnou importovanou pracovní sílu, prohlásil dnes premiér Boris Johnson. Britská ekonomika takovou změnu dlouho potřebovala, poznamenal šéf kabinetu na závěr výroční konference své vládní Konzervativní strany v době, kdy se Britové potýkají mimo jiné s nedostatkem pohonných hmot.
img

Diskuse kolem elektromobility neutichá

06.09.2021 Trend elektrických vozidel rezonuje v plánech společností a zemí čím dál tím víc. Státy poskytují různé stimuly a investují miliardy do rozvoje budování nabíjecích stanic. Rozvoj elektromobility a ceny EV souvisí i s poptávkou po komoditách potřebných na výrobu baterií. Které faktory budou nejvýznamnější ovlivňovat růst elektromobility a EV akciové tituly nejbližší roky?
img

Ekonomický kalendář: Ropa koriguje hurikánový ranní růst 🌬️

30.08.2021 Nálada na finančních trzích je na počátku nového týdne dobrá. Akcie vzrostly během asijské seance po pátečním projevu guvernéra Fedu Powella, který se přiklonil k holubicím. Řekl, že by už v brzké době mohlo být oznámeno utahování, nicméně v jeho projevu "tapering" neoznámil, což si býci vyložili jako pozitivní signál k dalšímu růstu. Ropa začala týden býčím cenovým gapem poté, co hurikán Ida začal decimovat Mexický záliv a v Louisianě narazil na pevninu. Naprostá většina ropné těžební kapacity i rafinérie jsou uzavřeny. Aktuálně se však již cena Brentu i WTI dostala pod páteční závěr. Evropské trhy otevřely v blízkosti nulového zhodnocení. Dnešní seance by mohla patřit mezi poklidnější. Kromě absence důležitého makra mají Britové bankovní prázdniny.
C:\fakepath\pound-rate-today-2.jpg

Britská libra, koronavirus a inflace

23.08.2021 Britská vláda v čele s Borisem Johnsonem již před měsícem zrušila všechna omezení pro potlačení pandemie. Místní ekonomice by tak nemělo stát nic v cestě k plnému oživení, protože ani velké koncerty ani noční kluby nemusejí být na Ostrovech zavřené. Ani Spojené státy již ekonomickou aktivitu svých občanů příliš neomezují. Mezi oběma velmocemi ale najdeme několik rozdílů, které by se měly časem odrazit i v kurzu libry vůči americkému dolaru.
C:\fakepath\libra-16072021.jpg

Libra může překvapit

16.07.2021 Velká Británie sice zažívá prudký nárůst počtu nakažených mutací delta, k žádnému omezení veřejného života se však vláda Borise Johnsona neodhodlala. Naopak vzhledem k vysoké proočkovanosti populace a nízkému počtu hospitalizací Londýn dále rozvolňuje. Jaký dopad bude mít aktuální situace na kurz libry?
img

Česko je bohatší než Itálie nebo Španělsko, Češi jsou spokojenější než Francouzi či Britové. Na uplynulých více než třicet let budování tržní ekonomiky si lze připít podobně jako na jubileum jeho klíčového hybatele

18.06.2021 Už od konce 50. let bylo mnoha tuzemským ekonomům zřejmé, že centrální plánování je citelně méně efektivní než tržní ekonomika. Existovaly proto pokusy, jak prvky tržní ekonomiky alespoň zčásti začlenit do socialistického hospodářství. Zprvu však snahy narazily na ideologický odpor, jehož vyvrcholením byl vstup vojsk Varšavské smlouvy roku 1968. Opětovně tyto pokusy začaly ožívat v 70., ale zejména 80. letech. V druhé polovině 80. let už bylo naprosto zřetelné ohromné ekonomické a celospolečenské zaostávání socialistického tábora, takže v rámci přestavby se režim sám snažil začleňovat tržní prvky do neefektivní, nedostatkové socialistické ekonomiky. Svědčí o tom i proslulý projev předsedy KSČ Milouše Jakeše z července 1989, který pronesl v Červeném Hrádku. Jakeš lidovou mluvou poměrně dobře vystihl klíčový problém tehdejší ekonomiky a nutnost její zásadní reformy ve směru uvedení některých tržních principů.
C:\fakepath\eurusd-18052021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.5.2021

18.05.2021 Americké akciové indexy včera klesly. Dolů je táhly zejména akcie technologických firem. Rostoucí míra inflace ve Spojených státech u investorů vyvolává obavy z možného zpřísnění měnové politiky. Vedle technologického sektoru nejvíce oslabilo spotřební odvětví.
C:\fakepath\Libra.jpg

Forex: Libra posiluje k dolaru, Británie zmírnila protipandemická opatření

17.05.2021 Britská libra posiluje k dolaru. Británie zmírnila protipandemická opatření a Britové mohou mimo jiné do interiéru restaurací a kaváren, s určitými omezeními se mohou vydat do zahraničí
C:\fakepath\brexit8.jpg

Vývoz z Německa do Británie v lednu klesl o 30 procent

02.03.2021 Vývoz z Německa do Británie v lednu podle předběžných údajů meziročně klesl o 30 procent. Hlavní příčinou je vedle dopadů pandemie také brexit a s ním související změna obchodních pravidel. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Vývoz z největší evropské ekonomiky na britské ostrovy ale klesá už od roku 2016, kdy si Britové odchod z Evropské unie odhlasovali v referendu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Průzkum: Naděje Rusů na kvetoucí ekonomiku klesly na úroveň 1998

06.01.2021 Naděje Rusů, že se dočkají rozkvětu ruské ekonomiky, klesly na úroveň roku 1998, uvedl dnes hospodářský list RBK s odvoláním na výsledky průzkumu agentury Gallup International. Rusové zažili v roce 1998 krach státních financí. Podle průzkumu v ekonomický rozkvět letos věří pouhých šest procent dotázaných, zatímco 47 procent Rusů se chystá na ekonomické potíže.
img

Akcie farmaceutických firem těží z informací o nebývalé logistické operaci

05.01.2021 Momentálně se naděje lidstva a spolu s ní i trhy soustřeďují na pozitivní sentiment, který vyplývá ze schválení vakcín v jednotlivých státech, které již koncem roku začaly s očkováním prvních obyvatel. Z analýzy, kterou provedla značka TopForex, vyplývá, že akciím společností, které se v uplynulém roce soustředily na vývoj účinného bojovníka proti koronaviru, se dařilo a tržní hodnota těchto firem rostla v rozsahu několika desítek až stovek procent. Nadále bude jejich hodnotu ovlivňovat informace o rychlosti proočkování, jeho pozitivním efektu a objemy dalších státních objednávek.
img

Britové míří do dalšího lockdownu

05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
img

Dohoda o brexitu je na světě. Jde o dobrou zprávu pro českou ekonomiku, které zachrání čtyřicet miliard korun exportu ročně

24.12.2020 Dohoda o brexitu je hotova, čtyři a půl roku trvající drama končí. Dnes odpoledne dotažení dohody potvrdily obě strany vyjednávacího stolu, Spojené království i Evropská unie.
C:\fakepath\top-14122020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.12.2020 1) Jednání o podobě obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Británií skončila bez úspěchu. Po telefonickém rozhovoru s britským premiérem Borisem Johnsonem to řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Oba politici stanovili dnešek jako nejzazší termín pro dosažení dohody, jednání budou ale podle nich pokračovat.
img

Brexit bez dohody je pravděpodobnější než ten s dohodou, zní dnes Bruselem. Čechy by brexit bez dohody ochudil a zdražil by jim dovážené zboží

11.12.2020 V mnohaletém dramatu jménem brexit dochází teprve nyní na opravdovou „hru nervů“. Obě „rozvádějící“ se strany, Spojené království i Evropská unie, dávají okázale najevo, že jsou smířeny s tím, že k žádné dohodě nedojde. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes na summitu EU řekla lídrům jednotlivých členských zemí EU, že brexit bez dohody je nyní pravděpodobnější než brexit s dohodou. Podobně si vyjadřují i další představitelé EU. Zároveň však dodávají, že čas na dojednání dohody běží ještě do neděle.
img

Riziko brexitu bez dohody stoupá každou hodinou. Čechy by ochudil a zdražil by jim dovážené zboží

09.12.2020 Britský premiér Boris Johnson a šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová se dnes večer v Bruselu budou snažit na poslední chvíli odvrátit hrozbu brexitu bez dohody. Koncem letošního roku totiž končí přechodné období, během něhož se Londýn s Bruselem měly dohodnout na uspořádaní svých vztahů po odchodu Spojeného království z EU, k němuž došlo letos v lednu.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.10.2020

19.10.2020 V Evropě naplno propuká druhá vlna covid-19. Řada států reportovala rekordní přírůstky nových infekcí a jejich vlády přistupují k opatřením společenského distancování. Přestože aktuálně většina vlád stále odmítá plošné lockdowny, epidemiologická situace naznačuje, že se jim zřejmě nevyhnou. Ekonomové přistupují k dalším redukcím odhadů očekávaného hospodářského výkonu eurozóny. Po předpokládaném růstu ve 3Q, které se neslo ve znamení oživení, může následovat opětovný kvartál padajícího HDP. Hrozí, že se ekonomika eurozóny navrátí nad svou před-covidovou úroveň později než na konci roku 2022.
img

Ekonomický kalendář: Začíná summit EU a čekáme na projevy centrálních bankéřů

15.10.2020 Evropské akciové indexy otevřely výrazně do negativního teritoria. Počet případů Covid-19 opět vzrostl na rekordní úrovně a očekávání nového ekonomického stimulu v USA se postupně snižuje. Německý DAX se půl hodiny po otevření pohyboval okolo ztráty 1,5 %. Dnes začíná summit EU o Brexitu. Velká Británie však oproti původnímu očekávání neodejde od stolu, ani kdyby dohoda nevznikla, takže dopad summitu by nakonec nemusel být nijak výrazný. Pokud by však Britové svůj přístup změnili, tak na libře bychom mohli být svědky zásadních pohybů. Odpoledne ještě čekáme na sérii dat z USA a projevy centrálních bankéřů.
img

Forex: V tuzemsku byl dnes státní svátek, na finančních trzích byl klid

28.09.2020 Úvod týdne byl na korunovém devizovém trhu klidný. V tuzemsku byl státní svátek a likviditu na trhu zajišťovali pouze londýnští obchodníci. Ti se ale do obchodování příliš nehrnuli. Bez čerstvých fundamentálních impulsů se tak dnes koruna obchodovala poblíž hodnot, kde v závěru minulého týden končila. Po celý dnešní sváteční den se tak kurz držel v pásmu mezi 27,10 a 27,20 CZK/EUR.
img

Nejbohatší Brit a zastánce brexitu Ratcliffe přesídlil do Monaka

27.09.2020 Nejbohatší Brit Jim Ratcliffe, který podporoval vystoupení Británie z Evropské unie, přesídlil do Monaka. S odvoláním na aktualizované dokumenty Ratcliffovy společnosti sídlící v Londýně to uvedla agentura Bloomberg. Sedmašedesátiletý miliardář, který byl před dvěma lety pasován na rytíře, drží většinový podíl v chemickém gigantu Ineos. Bloomberg Ratcliffův majetek vyčíslil na 22,5 miliardy dolarů (524,7 miliardy Kč).
img

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka

13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.
img

Rozbřesk: Rostoucí počty nových případů covid a za rohem Jackson Hole

24.08.2020 Počty nových případů nakažených před koncem prázdnin napříč Evropou zrychlují a roste napětí z toho, do jaké reality se probudí evropská ekonomika na podzim. Ve Francii počet nově nakažených dosáhl skoro 5000 - nejvíce od poloviny dubna. Počet nově nakažených jde přitom rychle vzhůru i v Itálii a Německu a v Česku na konci týdne přírůstky nových nakažených lámaly historické rekordy.
C:\fakepath\top-13072020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.07.2020 1) Asijsko-pacifický region si na startu nového týdne připsal slušné zisky. Všechny hlavní indexy dnes výrazně posílily, nejlépe si vedl japonský Nikkei následovaný indexy v Jižní Koreji či Číně. Investoři tím vyjadřují optimismus ohledně čísel o vývoji HDP za druhé čtvrtletí v Číně, které budou reportovány v tomto týdnu. Data o HDP budou zveřejněny také v Singapuru.
C:\fakepath\Británie.jpg

Johnson slibuje investice, aby dostal britskou ekonomiku z krize

30.06.2020 Britský premiér Boris Johnson plánuje zmírnit negativní dopady pandemie na ekonomiku zvýšenou výstavbou. V projevu, při kterém měl před sebou nápis Build Build Build (Stavět, stavět, stavět), například slíbil, že vláda urychlí investice do infrastrukturních projektů za pět miliard liber (147 miliard Kč). Řekl, že právě teď je vhodný čas na to, aby Britové byli ambiciózní a věřili ve svou zemi.
C:\fakepath\libra.jpg

Sunday Times: Chudnoucí britští miliardáři žádají o pomoc stát

17.05.2020 Nejbohatší Britové přicházejí kvůli koronaviru o miliardy liber. Majetek tisíce nejzámožnějších v zemi v úhrnu klesl poprvé od finanční krize z roku 2009, píše ve svém dnešním vydání list The Sunday Times. Někteří majitelé velkých firem si proto zažádali o pomoc od státu na mzdy svých zaměstnanců.
img

Rychlé shrnutí

11.05.2020 Začátkem týdne na trzích panuje pozitivní nálada. Akcie v Japonsku i v Austrálii rostou, zatímco Čína zůstává stabilní. Futures v Evropě i v USA rostou.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
C:\fakepath\Británie.jpg

Johnson po návratu vyzval Brity, aby vytrvali v boji proti viru

27.04.2020 Británie se zdá být z nejhoršího venku, omezení zavedená v boji proti koronaviru ale musí zůstat v platnosti a jednotlivci i firmy musí být trpěliví. S takovým vzkazem dnes vystoupil premiér Boris Johnson, který se po třítýdenní absenci způsobené nemocí covid-19 vrací do čela kabinetu. Nepochybuje, že pokud Britové zachovají "odhodlání a odvahu" z posledních týdnů, Spojené království z krize vyjde "silnější, než kdy bylo".
C:\fakepath\top-17042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.04.2020 1) Čínská ekonomika za leden až březen ve srovnání se stejným obdobím loni klesla o 6,8 %, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvním čtvrtletí aktivitu v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19. Podle agentury Kjódó jde o první propad hrubého domácího produktu Číny od roku 1992, odkdy země začala čtvrtletní údaje zveřejňovat.
C:\fakepath\barnier-05032020-lv.jpg

Domluvit budoucí vztahy EU a Británie bude podle Barniera obtížné

05.03.2020 Začátek vyjednávání o budoucí podobě vzájemných vztahů mezi Evropskou unií a Británií ukázal zásadní rozdíly v představách a požadavcích obou stran. Zatímco Londýn by spíše chtěl několik oddělených smluv, Brusel usiluje o jedinou komplexní dohodu. Na závěr prvního kola rozhovorů to dnes řekl šéf unijního vyjednávacího týmu Michel Barnier. Dosažení dohody do konce roku je přitom podle něj stále možné, i když bude obtížné.
img

Pražská burza znovu zaznamenala nejvýraznější pokles od roku 2016

27.02.2020 Pražská burza dnes znovu zaznamenala nejvýraznější pokles od června 2016. Index PX klesl o 2,91 procenta na 1002,24 bodu. Podobně výrazný propad postihl burzu už v pondělí, kdy index PX oslabil o 2,81 procenta. Burza ztratila už pošesté v řadě. Propad ji přiblížil hranici 1000 bodů, pod kterou byla naposledy loni 10. října. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Podle analytiků trhy ztrácejí kvůli obavám z šíření nového koronaviru.
C:\fakepath\akcie-eu.png

Evropské akcie kvůli koronaviru uzavřely na letošním minimu

26.02.2020 Evropské akcie kvůli obavám z hospodářských důsledků nového typu koronaviru včera opět výrazně oslabily. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 1,76 procenta a obchodování zakončil na 404,60 bodu. To představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu v letošním roce.
img

Pražská burza zažila nejvýraznější propad od června 2016

24.02.2020 Pražská burza dnes zažila nejvýraznější denní propad od referenda k brexitu v červnu 2016. Index PX oslabil o 2,81 procenta na 1058,69 bodu. Dostal se tak na nejnižší hodnotu od konce loňského října. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytiků jsou důvodem oslabení obavy z šíření koronaviru. Výrazně oslabují i další světové akciové trhy.
img

Na černou listinu byly dopsány čtyři země. Může se to stát i Spojenému království?

18.02.2020 „Příznivci brexitu, kteří si přáli, aby se Spojené království po odchodu z Evropské unie stalo daňovým rájem, neměli svůj plán promyšlený. Evropská unie by potenciálně mohla Spojené království zařadit na černou listinu a tím odlákat kapitál z ostrovů na kontinent. To by bylo pro Spojené království ekonomicky zničující,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
img

Wall Street – jeho historie a největší pády

16.01.2020 Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.
C:\fakepath\top-13012020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v zelených číslech, když investoři vyhlíželi podepsání první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou, ke kterému má dojít ve středu.
C:\fakepath\london6.jpg

Nálada britského finančního sektoru se po čtyřech letech zlepšila

13.01.2020 Nálada v britském finančním sektoru se v loňském čtvrtém čtvrtletí poprvé za poslední čtyři roky zlepšila. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který provedlo Sdružení britského průmyslu (CBI) a poradenská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC). V britském finančním sektoru panuje nejistota od referenda z června 2016, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod své země z Evropské unie.
C:\fakepath\brexit5.jpg

Johnson opět odmítl prodloužit přechodné období po brexitu

09.01.2020 Britský premiér Boris Johnson chce za 11 měsíců od počátku února do konce prosince 2020 dojednat s Evropskou unií "dohodu o volném obchodu v kanadském stylu". Šéfce Evropské komise Ursule von den Leyenové včera na schůzce v Londýně zopakoval, že jeho kabinet nepočítá s možností prodlužovat přechodné období po britském odchodu z EU na konci ledna.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 8.1.2020

08.01.2020 Po pondělním pozitivním překvapení, jež přinesla data o maloobchodních tržbách v Německu, jsme se dočkali podobně dobrých zpráv i z celé eurozóny. Evropští maloobchodníci v listopadu meziročně utržili o 2,2 % více, což o 0,7 procentního bodu překonalo předpoklad trhu. Zároveň došlo k revizi říjnového výsledku, který nově činí 1,7 % namísto původních 1,4 %.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Britové dnes opět míří k volebním urnám

12.12.2019 Britové rozhodnou ve volbách o dalším vývoji. Průzkumy favorizují Konzervativní stranu. Evropská centrální banka v čele s novou šéfkou ponechá úrokové sazby beze změny. Tomáš Holub z ČNB se těsně kloní k tomu, že na hlasování příští týden bude opět hlasovat pro vyšší sazby.
C:\fakepath\Británie.jpg

Británie bude v předčasných volbách vybírat novou Dolní sněmovnu

12.12.2019 V Británii se dnes uskuteční předčasné parlamentní volby, které by měly vyřešit spor kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Podle průzkumů veřejného mínění zvítězí Konzervativní strana premiéra Borise Johnsona. Otázkou ale zůstává, zda se jí podaří získat absolutní většinu.
img

Situace v britském parlamentu může být i po volbách patová

11.12.2019 Britové ve čtvrtek rozhodnou, jaké bude nové složení Dolní sněmovny. Naším hlavním scénářem je, že volby vyhrají konzervativci a efektivní majoritu v Dolní sněmovně získají bez pomoci další britské strany. Druhá varianta, a ne o mnoho méně pravděpodobná, je, že konzervativci sice vyhrají, efektivní většinu ale nezískají. V takovém případě budou muset žezlo předat šéfovi opozičních labouristů Corbynovi, aby se o sestavení vlády pokusil on. Nejhorší variantou, naštěstí tou nejméně pravděpodobnou, je, že by se vládu nepodařilo sestavit ani Corbynovi a britský parlament by uvízl v patové situaci.
eurusd-08052017-2.png

Výsledek voleb ve Francii přechodně pomohl euru i akciím

08.05.2017 Euro dnes na forexových trzích v Asii přechodně vystoupilo vůči americkému dolaru na šestiměsíční maximum nad 1,1000 EUR/USD, k japonskému jenu se vyšplhalo na nejvyšší hodnotu za poslední rok. Jednotná evropská měna tak reagovala na výsledek prezidentských voleb ve Francii, ve kterých jednoznačně zvítězil centristický kandidát Emmanuel Macron. Vzhůru se vydaly také akciové trhy v Asii.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
ondrej jonas2.jpg

Rozhovor s investičním bankéřem Ondřejem Jonášem

24.10.2016 Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře rozhovor se známým investičním bankéřem Ondřejem Jonášem. Naše dotazy se mimo jiné týkaly neustále diskutovaných devizových intervencí Českou národní bankou (ČNB), americké centrální banky (Fed), ale i profesního života jednoho z nejúspěšnějších českých investičních bankéřů.
Zdenek-Prochazka-CSOB2.png

Rozhovor s ředitelem tradingu ČSOB

15.08.2016 Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře další rozhovor s bankovním traderem. Na dotazy tentokrát odpovídal ředitel útvaru Operací na devizových a úrokových trzích banky ČSOB Zdeněk Procházka. Námi položené dotazy směřovaly mimo jiné k tématu nedávného britského referenda o setrvání země v Evropské unii, ale i k pozorně sledovanému tématu měnových intervencí České národní banky. Samozřejmě nechybí ani některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
britanie 08012014-2.png

Velké firmy v Británii nechtějí brexit

10.06.2016 Velké společnosti působící v Británii, domácí i zahraniční, mají přirozený zájem na udržení Británie v Evropské unii a některé z nich se v minulých měsících výslovně vyjádřily proti jejímu vystoupení. V případě takového rozhodnutí v nadcházejícím referendu se obávají vyšších evropských cel na dovoz zboží, dlouhého období nejistoty a celkového zvýšení obchodních nákladů. V Británii působí bezpočet zahraničních společností z Evropy a dalších oblastí světa.
usa 14122014-3.png

Ekonomové: Příštího prezidenta USA čeká nejspíš ekonomická recese

12.05.2016 Příštího amerického prezidenta nejspíše čeká hospodářská recese, ať se jím v listopadových volbách stane kdokoli. Podle agentury Bloomberg to předpokládá řada ekonomů i bývalých ekonomických činitelů. Nynější období ekonomického růstu v USA je už čtvrté nejdelší za více než 150 let a podle posledních známek se dostává za svůj zenit. Tempo růstu je navíc proti dřívějším konjunkturám podstatně slabší, takže ekonomika je mnohem zranitelnější vnějšími otřesy.
forex 05012015.jpg

Forex: Výhled na rok 2015

05.01.2015 Americký dolar má za sebou úspěšný rok. Poprvé od roku 1987 se mu podařilo sbírat zisky vůči všem obchodovatelným měnám. Zato komoditní a evropské měny zažily pořádný výplach. Máme tedy brát loňský rok v tomto ohledu za výjimečný a čekat korekci, nebo se můžeme spolehnout na pokračování tohoto trendu a ziskové pozice nechat otevřené? V tom vám poradí tento výhled na rok 2015 z dílny FXstreet.cz. Na závěr článku se také podíváme na výsledky našich loňských predikcí.
recko vlajka.jpg

Řecké příjmy z turistiky v červnu stouply

19.08.2013 Příjmy z cestovního ruchu v Řecku v červnu stouply o víc než pětinu a zvýšily se i za celé pololetí. Výdaje zahraničních turistů se pro řeckou ekonomiku, svíranou úspornými škrty, stávají jediným motorem růstu. Dnešní údaje místní centrální banky podle agentury Reuters potvrzují prognózy, že rekordní turistická sezóna by mohla zadlužené jihoevropské zemi přinést potřebnou finanční injekci.
Související klíčová slova: Obchodování EUR/CZK | Druhá vlna COVID-19 | Cenový kanál | Finanční ústav | Výnosy dluhopisů | Zásoby zemního plynu | Výplach | Euro k americkému dolaru | Situace v britském parlamentu | Hodnota společnosti | Dlouhé pozice | Pád libry | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Lithium | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Teorie pravděpodobnosti | Data z trhu práce | Allianz | Latinskoamerické země | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Americká automobilka | EUR | Finanční možnosti | Odchod Británie z Evropské unie | Resolution Foundation | Standard & Poor's | Kalifornie | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Žebříček nejbohatších | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Take Profit | Klíčový ukazatel | Texas | Akcie firmy | Tencent Holdings | Pip | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Poslanci | Analýza | Galapagos | Výkyvy v hodnotě | The Sunday Times | EUR/JPY | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Britský regulátor | Oživení ekonomiky | Trh práce | Pro investory | Aramco | Investice | Czech Credit Bureau | Britská centrální banka | US Bancorp | Program nákupů dluhopisů | Potenciál | MACD | Support | Akcie farmaceutických firem | Mezinárodní ratingová agentura | Finanční produkty | Japonské firmy | Investiční bublina | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Dění na světových burzách | Růst amerického dolaru | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Obchodní pravidla | Prognózy | Britská libra | NYSE | Špatná nálada | Intervence | E.ON | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Měnový pár GBP/USD | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Evropské měny | Meziroční inflace ve Velké Británii | Moody's Investors Service | Nálada domácností | Společnost Apple | IHS | Americké investiční banky | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | Accor | EUR/USD | General Electric | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Strach | Čistý příjem | Nikola | Historie Wall Street | Obchodování na burzách | Rezistence | Wolters Kluwer | Konkurenti | Michael O’Leary | Akcie společnosti | Agentura AFP | Aktuální vývoj | Olívia Lacenová | Facebook | Lagardeová | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Vlna pandemie | 100 miliard dolarů | IHNED | Asijské akcie | Delta | Akcie AstraZeneca | Jiné měny | Index DOW | Exchange | Dovoz z Británie | Akcie roku 2020 | Společnost Huawei | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Hurikán Ida | Většinový podíl | Posílení | Obchodování s cennými papíry | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Daimler | Labouristé | JPY | Michel Barnier | Výrobní sektor | SoftBank Group | Posilování dolaru | Futures v Evropě | New York Stock Exchange (NYSE) | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Výhled do budoucna | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Průmyslové zakázky | ČNB Rusnok | Největší krize | Nestlé | Certifikáty | Medvědí trh | Prognóza | Evropské firmy | Americké ekonomiky | Volby do parlamentu | Investiční strategie | Amgen | Palladium | Americký Fed | Lockheed Martin | SMMT | Histogram | Kč/USD | Bankovní rada ČNB | Magnát | Makléřské společnosti | Vývoj dolarového indexu | Abbott Laboratories | Na burze | Brexit | Václav Klaus | Plány | Prodávat akcie | Nabídka zlata | AMS | Tvorby zisku | Burzy | Total | Přetrvávající vysoká inflace | Sodexo | Broker | RUS50 | Maďarsko | Proražení | FedEx | Více peněz | Posílení koruny | ČSOB | Export | Pokles kurzu | Odškodné | NFLX | O2 | Spekulovat | Louisiana | Vysoká cena | Béžová kniha | Cenové tlaky | ATVI | Širší index S&P 500 | Radikální změny | Tržní hodnota firmy | Bogdan Maioreanu | Vládní opatření | Burzovní průvodce | Patria Online | Šok | Vít Hradil | Avast | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Sazby hypoték | Nasdaq Composite | Placení daní | Regulace | Unie | Dovoz | GBP/CHF | Britská měna | FME | Měnový fond | Nikkei | Nejbohatší | Americký prezident | Konvergence | Ahold Delhaize | CISCO | Britská banka Barclays | Tovární objednávky | Nová makrodata | Trpělivost | Kapitál | Růst britské ekonomiky | Investing.com | Felbermayr | Elon Musk | Norsko | Zvýšení sazeb | Eurex | GBP/USD | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší náklady | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Šíření nemoci | Caterpillar | Christine Lagardeová | Skokové posílení | Coca-Cola | Ekonomická situace | 1 milion | Finanční ztráty | Portfolio | Volby prezidenta | Nejznámější kryptoměna | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Prezident | EUR/CZK | Britský premiér | CFRA Research | Euforie | Volatility | Makrodata | Investoři | Obchodní deník | Nejistoty | Boom | Investiční | Evropská měna | Raytheon | Ropné společnosti | Jak se stát lepším investorem | Pesimismus | Inflace | Patrie | Zisk | Nízké úrokové sazby | Moderna | Nabídka | Bank of England | Souhrn finančních trhů | Ekonom BHS | Zveřejnění zprávy | Mimořádné kroky | Hodnotové akcie | VIG | Výkon společností | Vyjednávání o vystoupení | Xetra | AT&T | Odložení brexitu | Jednotná evropská měna | Akcie finančních společností | BP | RWE | Bohatí | Zpravodajská společnost | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kč/EUR | Zpráva | Murray | Analýzy | Události roku | Česká měna | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Poradenská společnost | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Brusel | Patria | Brexit bez dohody | EUR/GBP | UnitedHealth Group | Libra k americkému dolaru | Management | Bloomberg | Úrok | Evropské ekonomiky | NHS | Hodnota britského trhu | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | GBP | Nová prognóza | Žebříček nejbohatších Čechů | Bohatý | XM | Technologické tituly | Manpower | Klamání investorů | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Dobré výsledky | Huawei | Pokles cen komodit | Trump dnes | Akcionáři | JDE | S&P | Prezidentka ECB | Zprávy | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | BREAKING | Akciové burzy | FB | Rostoucí životní náklady | Evropské trhy | Meta | Britský ministr financí | Index Stoxx 600 | Nejbohatší Britové | Dow Jones index | České koruny | Thyssenkrupp | Evropské akcie | Společnost BBC | Ceny ropy | Sociální investiční síť | Úmrtí na koronavirus ve Velké Británii | UBS | Silný růst | Výrobce léků | Eurostat | iFX | Exxon Mobil | Covid | Airbus | Oanda | Bydlení | Ruský rubl | Deflace | CZ | Růst inflace | Cena ropy brent | Jak obchodovat na NYSE? | Evropské dividendové akcie | Obchodování na Wall Street | REGN | Německé firmy | Investiční banka | Obchodování na trzích | Pozornost finančních trhů | Tesco | PwC | Míra | Praha | Recyklace | Depozitní sazby | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Tapering | TopForex | 3M | Převodník měn | Hedgeové fondy | Nvidia Corp | České banky | Firmy | Australský dolar | Koruna | Výrazný pokles | Finanční služby | Nástroj | American Airlines | Výsledky | Britské domácnosti | Pokles HDP | Fundamentální zprávy | Index cen průmyslových výrobců | Shell | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Finanční domy | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Silný dolar | Vakcína | Retracement | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Český index nákupních manažerů | Obchodní války | Leva | OPEC+ | Konglomerát | Lucia Žárska | BHS | Objem | Makroekonomický výhled | Zvyšování mezd | Emise skleníkových plynů | Michael Saunders | WMT | Index spotřebitelské důvěry GfK | Federální rezervní systém | Britské libry | Pokles kurzu britské libry | Obchodování s akciemi | Klima | Deprese | Americké měny | Prezidentská kampaň | CFRA | Index S&P 500 | Postavení na trhu | Graf | Hodnota firmy | Hráči na trhu | Regulátor | Hlavní indexy | Nejbohatší Brit | Hodnota primární veřejné nabídky | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Salomon Brothers | Důchod | Pfizer | The Guardian | Ukončení intervencí | Posílení amerického dolaru | AFP | Studie | Pár EUR/USD | Eurodolar | Průraz | Deficit | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Offshore | Bankéř | PYPL | Americké automobilky | ADBE | Hypotéky | OECD | Virgin America | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Finanční krize | Základní potraviny | Evropský bankovní úřad (EBA) | Evropa | Jackson Hole | Index spotřebitelské důvěry | Korporátní daně | USD/PLN | OPEC | Ropná společnost | Lednový efekt | Johnson & Johnson | Ústavní soud | Česká koruna | Nálada britského finančního sektoru | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | SARS-CoV-2 | Earnings | Počet úmrtí | Trump | Hospodářský propad | Dow Jonesův index | Ekonomická důvěra | Standard Oil | CHF | ex | Těžby Bitcoinu | Technické analýzy | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodování v Asii | Mexiko | Euro dnes | Čínský statistický úřad | GBPUSD | PSA | Akcie Komerční banky | Nejprudší pokles | Stříbro | Parlamentní volby | Snížení daní | Guatemala | Instituce | COPPER | Turecko | Andrea Cicioneová | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Přehled o dění na světových burzách | Akciový index | Akcie firem | Dividendové akcie | Euro k dolaru | LNG | Burza cenných papírů | Libra vůči dolaru | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | United Airlines Holdings | Obchodujte přes LYNX | BBC | Pozornost | Vyšší časové rámce | Země EU | FOREX | Index nákupních manažerů (PMI) | Nový výhled | Kongres | Volby v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Rosněfť | Index Nasdaq Composite | Kanada | Audi | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Obchodovat | Medvědi | Disney | Trh | Komise | ProCent | Výkyvy | MWh | Fed | RBI | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Šíření nemoci COVID-19 | Lídři EU | Korekce | Sazby daně | Money management | Vývoj ekonomiky | COP26 | Kjódó | Pražské burzy | Craig Erlam | Nejistota | Prezident Emmanuel Macron | Selský rozum | CME | HDP v eurozóně | Yahoo | Posílení dolaru | ANO | Stock | Založení účtu | INEOS | Rating | Asijské indexy | Ruské těžařské společnosti | Microsoft | Příležitosti | Vrchol inflace | Vládní dluhopisy | Data z USA | Daňové úlevy | SBUX | Šíření nového koronaviru | Společnost Tesla | Apache | Long pozice | Kapitálový/finanční trh | Řízení rizika | Devizové intervence | Exxon | Národní ekonomická rada vlády | JPMorgan Chase & Co. | NYMEX | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | Realitní magnát | Short obchod | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Soukromí investoři | Evropská banka | Krach | Trendové linie | Výpadky | Dopady pandemie na ekonomiku | Tomáš Pfeiler | Gazprom | Centrální banka | CL | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Inflace v Británii | Společnost Deutsche Börse | Opatření | QE | LYNX | Donald Trump | Podnikatelé | Náskok Británie | Air France | Čistý zisk | Jádrová inflace | Sdružení automobilového průmyslu | ČNB intervence | Výnosy státních dluhopisů | Kurz české měny | Rumunsko | New York Stock Exchange | Centrum | ING | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Grafy | Proočkovanost | Apple | Fiskální pomoc | Společnost XTB | Černý pátek | Daňový ráj | Zoom Video | CZK | Spotřeba kávy | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | VaR | Baidu | Denní minima | Hillary Clintonová | Chevron | Kompozitní index | Index Wall Street | Elektromobily | Americký dolar | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Situace | Euronext | Předseda | PHIA | Výhled tvorby zisku | Utahování měnové politiky | Růstový impuls | Negativní dopad | Traders | Guvernér Fedu | DPA | Evropská unie | Boeing | LYNX Broker | Ekonomiky | Volby USA 2020 | Google | Úřad britského premiéra | Tržby | Libra | Makro | Dobrá nálada | Moody's | Stagnace | CFD | Růst mezd | Centrální banky | Open | Životní úroveň | Snížení sazeb | Vánoce | Mutace koronaviru | Závazek | Financovat | Příprava | Řecko | Dividenda | Nikaragua | Rizika | Brokerské společnosti | Vývoj kurzu rublu | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Fond | Vývoj USD | Vývoje počtu denních úmrtí | ASML Holding NV | New Deal | Káva | Ceny akcií | Konsensus | EBay | Největší pády | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | AMEX | Energetická krize | EU | ČNB | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Finance | Margin | Biogen | Dluhy | Akcie firem vyvíjejících vakcínu | Poplatek | Server BBC | Applied Materials | Investování na burze | Tržní očekávání | Situace na trhu | Americká ekonomika | NVDA | Obchodník | Přechodné období po brexitu | Vrcholy | Epidemiologická situace | Dluhopisy | Režim devizových intervencí | Sputnik V | COVID-19 | Vyšší sazby | Britský automobilový průmysl | BoE Andrew Bailey | Podnikatelé a firmy | Investor | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Index cen | Obchodní bilance | Paypal Holdings | Index PX | Daně | Lídři | Coinbase | Kryptoměna | Krize na Wall Street | Žádosti o podporu v USA | Craig Wright | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Konsorcium | Sunday Times | Zisky | Nálada spotřebitelů | Cena palladia | BNP Paribas | Historické rekordy | Doporučení | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Inflace v ČR | Poptávka | Cisco Systems | Starbucks | Obchodníci | Banka pro mezinárodní vypořádání | Zasedání Bank of England | Světové obchodní organizace | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Flash Crash | Přeprodané zóny | CIA | Růst cen | Náklady na práci | Hodnota akcií | Rheinmetall | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Financování | Zvýšení inflace | British Gas | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Historická minima | NZD | Pokles ekonomiky | Uzavření trhů | Růst produktivity | Stavební výroba | GfK | Summit EU | Ziskové pozice | Klouzavý průměr | Vyšší daně | Evropské země | Spotřebitel | Hospodářský růst | Šíření koronaviru | Odhodlání | Podnikání | WTI | LVMH | AMGN | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Impérium | Shares | Spekulace | ABN AMRO Bank | NYSE Euronext | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | Americká měna | Projevy centrálních bankéřů | Nord Stream | EMU | Problémy | Saúdská Arábie | Bankéři | Firma | Zahraniční firmy | Cena ropy | Členské státy | Síla na Wall Street | JCB | Zlato a stříbro | Nastartovat Ameriku | Prosus | Erste | Alphabet | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Ropa | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Kanadský dolar | Signály | Raiffeisenbank a.s. | IHS Markit | Statistiky | Liz Trussová | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | SAP | FX | Propad HDP | Rozhodování | RUB | Kurz | Ekonomka | Světová válka | Období po brexitu | Dolar | Merck | Euro | Profit-Target | Byznys | Agentura DPA | Akcie Nikola | Klid | Akciový trh | Měď | Inflace cen | AUD | Sony | Japonský Nikkei | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Obchod | Pegas Nonwovens | Ohlédnutí | Fibo | Akcie bankovní skupiny Erste | Úroveň rezistence | Aerolinky Ryanair | Zahraniční kapitál | Citigroup | Softbank | Úrovně rezistence | Rada ČNB | Růst akcií | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Cena klíčových komodit | Globální finanční krize | EV | Počty nových případů | Klimatický summit | Referendum | Spojené státy | Labouristická strana | Ranní glosa | xStation 5 | Intermediate | Zasedání ECB | Úrovně supportu | Credit Suisse | ARM Holdings | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | Odhady PMI | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Andrew Kail | Recese | James Dyson | ASML | Ropný gigant | Tomáš Raputa | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výhled na rok | Portfolio cenných papírů | Burzovní indexy | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Denní graf | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Schodek | Úroveň supportu | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Nálada na akciových trzích | Prudký propad | Meziroční růst spotřebitelských cen | Politické riziko | David Cameron | Dnešní zpráva | Cap | | Vystoupení z EU | Ceny energií | Cena Brentu | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Obrat trendu | Základní sazby | Prezident Donald Trump | Bilance Fedu | CySEC | Vysoké ceny | OSN | Blockchain | Výprodej | Předpovědi | Společnost Microsoft | Investiční stratég | Světové ekonomiky | Oslabení | Benzín | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Adidas | Zastánce brexitu | Dow Jones Industrial | Časový rámec | Míra inflace | RTS | Fundamentální data | MMF | United Airlines | Náklady na úvěry | Jim Ratcliffe | Ekonomický výhled | Tesla Motors | Snížení emisí | Nařízení | Společnost eToro | Prohlášení | Nemovitostní trh | Komerční banka | Úsilí | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Členové OPEC | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Anthony Bamford | Tempo růstu | Podnikatel | American Airlines Group | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Aerolinky | Bonusy | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | UnitedHealth | Prezidentské volby USA | Koronavirus ve Velké Británii | Vystoupení Británie z Evropské unie | Palladiové akcie | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Tomáš Holub | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | KBC | Macron | SARS | Hry | Japonská ekonomika | Dnešní údaje | Intesa Sanpaolo | Poradci | Použití finanční páky | Ekonomické zprávy | Discovery | Kmenové akcie | Zvyšování úrokových sazeb | Index německých akcií DAX | České měny | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Podnikání na kapitálovém trhu | Pokles cen | Technologický index | YouGov | Setrvání Británie v EU | Španělé | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | MSCI World Index | Ministryně financí | Brazílie | Trhy dnes | Microchip Technology | Válka mezi USA a Čínou | Německý statistický úřad | Výsledek voleb | Slovensko | Trinity | Stratég | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Dividendové akcie 2020 | Sky News | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Breaking | Letní turistická sezona | Politika | Konkurence | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Indikátor MACD | Dnešní seance | Americké futures | Deutsche Telekom | Nike | Poplatky | Forint | Zakladatel firmy | Velká Británie | Další vývoj | JPMorgan | Japonský akciový index | RDSA | Objemy obchodů | Žádosti o podporu | Nálada | Indie | Burza dnes | Cíle | Měnové politiky | Investiční příležitosti | Ekonomika | Hospodářská recese | MasterCard | Oxford Economics | WTO | Dohoda o brexitu | Zlevnění ropy | PriceWaterhouseCoopers | Investiční aktivity | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Úrokové sazby ECB | Poptávka po americkém dolaru | Evropské akciové trhy | Výhled | ESM | Vinci | Auta | Kurz libry | Americký akciový index | Americké ministerstvo | NYSE Composite Index | Znovu nastartovat Ameriku | IfW | Energetické společnosti | Propouštění | Trendové čáry | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | ČNB dnes | Miliardáři | Údaje o maloobchodních tržbách | Burzovní společnost | Cyrrus | Expanze | Největší ekonomika | General Motors | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | AAPL | Austrálie | Financial Times | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | MSFT | Retail Investor | Krize | Obligace | Investing | Portál FXstreet.cz | Nikola Motor | Akcie v Japonsku | ZM | Kraft Heinz | G20 | Maloobchodní prodej | Guvernér ČNB | Investiční bankovnictví | Těžby bitcoinů | Vyhlídky ziskovosti bank | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Proočkovanost obyvatelstva | Generální ředitel | Devizové rezervy | Burza | Letecká společnost | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Objem obchodování | Index MSCI | Rozvoj | Rozhovor | Transakce | Měny | Volby | Růst cen potravin | Sam Stovall | Mylan | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Energie | Schodek rozpočtu | Nákup EUR | Michal Brožka | Pandemie covidu-19 | Pharming Group NV | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | EUR/CHF | BHS Štěpán Křeček | UNA | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Finanční sektor | Úrokové sazby | Sazby | Historie | Uvolnění měnové politiky | Burzovní index | MSCI | Thomson Reuters | Investiční příležitosti 2020 | USD | Walgreens | Banky | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Jamie Dimon | Jednání ČNB | Finanční trh | Investiční bankéř | Infineon | Data z Německa | Překoupené oblasti | Eni | Nové prognózy | Satoši Nakamoto | ABN Amro | Britské firmy | EIA | Člen bankovní rady | Partneři | IPO | Rusko | Přebudování britské ekonomiky | Vysoké riziko | Citrix | Budování tržní ekonomiky | Miliardy USD | Guardian | Finanční plán | Makroekonomické události | Výdaje Číny | Americké akciové indexy | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | Zdražování | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Přijetí eura | Číst grafy | Kupní síla | Rozdílové smlouvy | Ropy | Vedlejší účinky | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Očekávané Earnings | Koruna posílila | Ztráty | Společnost | Vývoj počtu pracovních míst | Důchody | Premiér Boris Johnson | Firma McDonald's | Měnový výbor | Obchodujte | Allergan | Utažení měnové politiky | BMW | Cena akcií | Upozornění na rizika | Rozšíření | BBVA | Jak Wall Street funguje? | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | United Technologies | Rishi Sunak | Odchod z londýnské burzy | Hodnota francouzského akciového trhu | Britské měny | Eura | EBRD | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Komodity | Ryanair | CBI | Celkové příjmy | Stock Exchange | Růst | Dopad na finanční trhy | Občanské války | Česká národní banka | Investiční tipy | Příjmy | Centrální bankéři | Hospodářské výsledky | Nejlepší palladiové akcie | ČTK | Zajištění | Administrativa | Obchodní podmínky | Snižování nezaměstnanosti | Snížení inflace | Index | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | Wirecard | MiFID II | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Uhlí | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Důsledek referenda | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Crédit Agricole | Těžba ropy v Rusku | Akcie v roce 2020 | Komise v přenesené pravomoci | Třetí světová válka | Bilance | Obchodování s dluhopisy | Ford Motor | STMicroelectronics | Americké firmy | Americká vláda | Retail Investor Beat | Air France-KLM | Meziroční inflace | Investiční doporučení | CAD | Halliburton | Úmrtí na koronavirus | GM | Donald Trump dnes | Odhady HDP | Cena kávy | Akciové trhy v Asii | FOMC | Vyšší ceny ropy | Ministr financí Jeremy Hunt | Levná ropa | Investování | Akcie obchodování | Obchodovat s cennými papíry | Brent | Norská koruna | Ekonomický plán | Ondřej Hartman | Akcie NIO | Americké vlády | Britské podniky | Mississippi | Měnový pár | Cestování | TS Lombard | ProfitLevel | Altria Group | Analytička | Banka Goldman Sachs | Posilování koruny | Evropské PMI | Tržní hodnota | Volby USA | Nord Stream 2 | Dobrá čísla | Těžba ropy | Společnost Gazprom | Kabinet | Guvernér | Obchodování na burze | Société Générale | Mzda | Akciové indexy | Data o HDP | Guru | Ceny kávy | Credit Agricole SA | Globální dluh | NERV | Banka | Tesla | Rekordní minima | Riot Blockchain | Americké centrální banky | Praní špinavých peněz | Inflační překvapení | Velké firmy | Severní Irsko | Vývoj měnového páru | Průzkum | Komoditní měny | Dlouhodobé pozice | Vývoj trhu | Znárodnění | Kybernetické měny | Svíčková formace | Celoroční výhled | Zasedání Fedu | Instrumenty | Co je to Brexit? | Přesídlení do Monaka | Pražská burza | ECB | CCI | Aktuální inflace | Ratingové hodnocení | Odchod z Evropské unie | Vyhlídky | NATO | RBK | Obchodovat s akciemi | Počet zemřelých | Cukr | Předpověď | ČNB Tomáš Holub | Ipsos | Omezení pohybu | Očkování | xStation | Trigger | Průzkumy | Odvětví cestovního ruchu | Americká centrální banka | Alibaba | Bitcoin | Automobilky | Goldenburg | Výsledky průzkumu | Ropa Brent | Španělsko | Příjmy z turistiky | Zoom Video Communications | Velké ztráty | Nizozemci | Visa | Short | Reputace | Přehled | Podpora | Vlna epidemie | Růst spotřebitelských cen | Futures | EUR Index | Plyn | Ekonomické události | Finanční rok | Inflace v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Zdeněk Nekula | Boris Johnson | Nemovitosti | Target | Vývoz z Německa do Británie | FXstreet.cz | Vliv na investice | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Britští miliardáři | Akcie roku | Japonsko | Obchodní výsledky | Forexové trhy | Rubl | Inflace v únoru | Wells Fargo | xStation5 | Američané | Klesající trend | Ministři financí | Walmart | Těžební kapacity | Turecká ekonomika | Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities | Výkon společnosti | Koronavirus | Opatření proti šíření koronaviru | Procter & Gamble | MT4 | VDA | Zvýšení korporátní daně | Zemní plyn | Makroekonomický kalendář | Nejvýraznější pokles | Burze | Akcie na evropských trzích | Jak k Brexitu došlo? | Čeští investoři | Česká republika | ČR | Zasedání americké centrální banky | Vice | Rozpočet | Investiční plány | Statistický úřad | JPMorgan Chase & Co | Opce | Kobalt | Partnerství | ConocoPhillips | Analytici | Pojišťovnictví | Slušné zisky | Marathon | USD/CZK | Zadlužení | Bollinger Bands | Fáze obchodní dohody | Vlastnictví | WKL | Equity | Začínající trader | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Kostarika | Saudi Aramco | Zemědělství | Salvador | Sazby ECB | Micron Technology | Mexické peso | Enel | Prognózy inflace | Dobré zprávy | Maloobchodní prodeje | Portfólia | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Přehled o dění | Řetězec | Česká ekonomika | Růst čínského HDP | Blue chips | Co bude | Očekávání trhu | Životní náklady | Maďarský forint | Clearing | Produkce ropy | Indikátor | Novozélandský dolar | Royal Dutch Shell | Zdroj příjmů | Větší pozice | BAT | Finanční prospěch | Americká centrální banka (Fed) | Nejlepší investiční příležitosti | Aktivum | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Britský akciový trh | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Video | Fitch | Vlna omikronu | ISM | Vivendi | Domácnosti | Světová obchodní organizace (WTO) | Lineární regrese | Dluhopisový trh | List The Guardian | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Vývoz z Německa | Sektor služeb | Měnová politika | Emerging markets | EK | Statut | Mitsubishi | Akcie Nikola Motor | Komoditní burza | Agentura Moody's | Pohyb dolaru | Markit | Záhada | XTB | XTB Research | Restrikce | Optimismus | Infineon Technologies | Riziko | Hlavní ekonom | GOOGL | Turistická sezona | Webináře | Moskva | Inflační očekávání | Etoro | Air Liquide | Francouzský prezident | Čínské vlády | Pandemie | Miliardy | Čína | Trader | DAX | Největší krize na Wall Street | Goldenburg Group Ltd | Dow Jones | Bank of New York Mellon | Gilead Sciences | Fiskální politika | Celer | Akcie v Británii | MIFID | Podnik | Deutsche Bank | Objem investic | Pravidla obchodního systému | Ekonomové | Výsledek voleb ve Francii | Americké trhy | Emise | CZK/USD | Regrese | Analytik | Activision Blizzard | Internetový gigant | Index PMI | Barclays | Investiční banka Goldman Sachs | MetLife | Dodavatelské řetězce | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Bankrot | Konzervativci | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Tým FXstreet.cz | Nový Zéland | Hedging | Virus | Výnosy | Pips | Wall Street | Důležitý support | Fúze | Pozice | Ticker | Ropný průmysl | Japonská společnost | Epidemie koronaviru | Riziko brexitu | Práce | Premiérka Liz Trussová | Ruská ekonomika | Časové rámce | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomická recese | G7 | Jak obchodovat | AXA | Sanofi | Budoucnost | Aktuální situace | Intradenní obchodník | Rybolov | Úspěch | CETA | AMZN | Předsedkyně Evropské komise | Dánsko | Druhá vlna | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Japonský jen | Automobilka BMW | Šance | Akciový stratég | Inflace ve Velké Británii | Politici | Jak investovat | Výzkumná společnost | Kotace | Jerome Powell | Společnost Sony | Fibonacci | Odvětví | Prodej aut | Poradenství | Finanční situace | Finanční poradenství | Retailový obchodník | Bilance zahraničního obchodu | Obchodní záměr | Celková inflace | Americké ministerstvo zahraničí | Akcie 2020 | Merck KGaA | Celosvětová spotřeba kávy | Výhled centrální banky | Rezervy centrálních bank | Volkswagen | Rolls-Royce | CBOT | Podniky | Honduras | Retail | Ekonom | USA | Obchodní válka | Příjmy z dluhopisu | Analytický tým | ING Groep NV | Zlato | Podnikatelské investice | Asijské akciové trhy | Italové | Vlastnosti bitcoinu | USD/CAD | Philip Morris | Nasdaq | Společná evropská měna | AbbVie | Světová obchodní organizace | ITA | Odhady analytiků | Zrychlení růstu | Investiční síť | Světové akciové trhy | Verizon Communications | ECB Christine Lagardeová | Export z Německa | Belgie | Tržní kapitalizace firmy | Bezpečnost | Státní rozpočty | Citrix Systems | Světové trhy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | ZM.US | Lufthansa | Obchodní dohody | BlackRock | USD/JPY | Astrazeneca | Burzovní kalendář | Cyklus utahování měnové politiky | FDX | Růst měnového páru GBP/USD | Kryptoměny | Low | TradingEconomics | Nálada na finančních trzích | Ministr zemědělství | Ekonomické aktivity | INTC | CRIF | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | American Express | Akcie | Stimuly | Jeremy Corbyn | Ukazatele | Netflix | Británie | Miliardář | Louis Vuitton | COT | Dopady pandemie | Obchodování pro klienty | Bankovní prázdniny | City | Šéf labouristů | Hospodářský kurz | Zlepšení | Baker Hughes | Burzovní skupina | Zahraniční forex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

British American Tobacco (BAT)
British American Tobacco (BATS.UK)
British Capital Investments
British Gas
British Lithium
British Petrol
British Petrol (BP)
British Petroleum
British Petroleum (BP)
Britishvolt

Následující klíčová slova

Britská automobilka
Britská banka
Britská banka Barclays
Britská banka HSBC
Britská bankovní asociace
Britská burza
Britská cenová hladina
Britská centrální banka
Britská centrální banka dnes
Britská Centrica
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít