Neděle 02. června 2024 00:32
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani

Snížení daní

img

Trhy Trumpovo odsouzení nezneklidnilo, počítaly s ním. Za Trumpem stojí také Wall Street a bohatí finančníci, učaroval jim slibem snížit daně

31.05.2024 Trhy zatím výrazněji nereagují na včerejší odsouzení amerického exprezidenta Donalda Trumpa – historicky první v trestním procesu. To, že porota takový přelomový verdikt vyřkne, investoři víceméně čekali, takže už jej do cen akcií a dalších aktiv promítli. Zneklidnilo by je až to, pokud by se vlivem verdiktu začaly preference veřejnosti od Trumpa zásadněji odklánět ve prospěch jeho rivala v letošním boji o Bílý dům, stávajícího prezidenta Joea Bidena.
C:\fakepath\libra-29052024-forex.jpg

Libra má silný fundament

29.05.2024 V západních ekonomikách se od začátku roku zhoršil výhled pro pokles inflace a optimistické předpovědi rychle padajících úrokových sazeb se musely revidovat směrem vzhůru.
img

Graf dne - NZDUSD (22.05.2024)

22.05.2024 Novozélandská centrální banka (RBNZ) dnes ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 5,50 %. Prohlášení bylo relativně více jestřábí než dříve, což způsobilo prudké posílení novozélandského dolaru (NZD). Během následné tiskové konference však guvernér Orr zaujal holubičí postoj, což vedlo k mírnému snížení zisků.
C:\fakepath\akcie-13052024.png

Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)

13.05.2024 Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.
img

Volby v USA: Wall Street se ocitá na křižovatce

11.03.2024 Indexy S&P 500 a Nasdaq zakončily páteční obchodní seanci v záporných číslech a ustoupily z rekordních hodnot dosažených během dne. K tomuto poklesu došlo na pozadí poklesu v sektoru výrobců čipů a smíšených údajů o trhu práce, které odrážejí překonání očekávání ohledně počtu vytvořených pracovních míst při současném růstu míry nezaměstnanosti.
C:\\fakepath\\Británie.jpg

Britská ekonomika prý poroste rychleji

06.03.2024 Britská ekonomika by v letošním roce mohla vykázat růst o 0,8 procenta, a zotaví se tak z recese, ve které se ocitla ve druhé polovině loňského roku. V parlamentu to dnes při představování rozpočtu řekl ministr financí Jeremy Hunt. Nový odhad je o desetinu procentního bodu vyšší, než loni v listopadu očekával Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR). Dnešní Huntův projev k rozpočtovým záležitostem je zřejmě poslední před nadcházejícími volbami.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Míra inflace v Japonsku v říjnu vzrostla na 3,3 procenta, zdražují i služby

24.11.2023 Míra inflace v Japonsku se v říjnu zvýšila na 3,3 procenta ze zářijových tří procent. Oznámil to dnes statistický odbor japonské vlády. V růstu pokračují i jádrové ceny, k čemuž přispívají zejména služby - růst cen v této kategorii byl nejrychlejší zhruba za 30 let. Jádrová inflace tak proti září meziročně vzrostla o desetinu bodu na 2,9 procenta.
C:\fakepath\trader-22112023-48-zm.jpg

Evropské akcie uzavřely obchodování na dvouměsíčním maximu, dařilo se realitám

22.11.2023 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na dvouměsíčním maximu. Dařilo se realitnímu sektoru citlivému na vývoj úrokových sazeb, který přidal 1,5 procenta. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 posílil o 0,3 procenta na 457,24 bodu.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

MMF: Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou, sesadí Japonsko

24.10.2023 Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou světa, sesadí tak z této pozice Japonsko. Přispěje k tomu zejména oslabování japonského jenu vůči dolaru a euru, uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své nejnovější prognóze odhaduje, že nominální hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos bude činit 4,43 bilionu dolarů (102,5 bilionu Kč), zatímco v případě Japonska dosáhne 4,23 bilionu dolarů.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Významný člen britské vlády chce před příštími volbami snížit daňovou zátěž

01.10.2023 Britský ministr pro místní rozvoj Michael Gove chce před příštími parlamentními volbami snížit daňovou zátěž. Nejdřív je ale podle něj nutné srazit inflaci. Gove to řekl televizi Sky News dnes, kdy v Manchesteru začíná výroční konference konzervativců. Účastní se ji i premiér Rishi Sunak, který snížení inflace považuje za jeden ze svých cílů. Goveovy výroky si podle Sky News protiřečí s postojem ministra financí.
C:\fakepath\trader-30082023-35-zm.png

Berlín schválil balíček daňových úlev za 32 mld. eur na restart ekonomiky

30.08.2023 Německá vláda dnes schválila čtyřletý balíček daňových úlev pro firmy za 32 miliard eur (770,4 miliardy Kč), který má znovu nastartovat růst tamní slábnoucí ekonomiky. Informovala o tom agentura Reuters. Balíček zahrnuje dotace na pokrytí 15 procent nákladů na ekologické investice společností. Kancléř Olaf Scholz zdůraznil, že vláda si musí dát pozor, aby její stimulační opatření nepodnítila inflaci. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Agentura Fitch potvrdila rating České republiky, výhled ale zůstává negativní

27.08.2023 Americká ratingová agentura Fitch Ratings potvrdila hlavní úvěrový rating České republika na stupni AA minus, výhled ale dál zůstává negativní. To znamená, že agentura by rating mohla později snížit. Fitch kritizuje nárůst veřejného dluhu, výrazné zhoršení ukazatelů veřejných financí a snížení daní, vyplývá z páteční tiskové zprávy.
C:\fakepath\trader-08082023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.08.2023 1) Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červenci snížila na 17,6 procenta z červnových 20,1 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Nejvýše vystoupala inflace v zemi v lednu, kdy se vyšplhala na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles pod 18 procent. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie zavádí 40procentní daň z mimořádných zisků bank

08.08.2023 Itálie zavádí 40procentní daň z mimořádných zisků bank. Vybrané peníze chce podle místopředsedy vlády a ministra infrastruktury Mattea Salviniho použít na pomoc držitelům hypoték a na snížení daní. Opatření, které podle agentury Bloomberg překvapilo trhy, schválila italská vláda v pondělí pozdě večer na posledním zasedání před letní přestávkou.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Svaz německého průmyslu varoval před klesající konkurenceschopností Německa

17.04.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) v dnešní zprávě varoval před klesající konkurenceschopností Německa, poukázal mimo jiné na negativní důsledky vysokých cen energií. Export německého průmyslu podle svazu v letošním roce poroste pomaleji než světový obchod.
img

Rishi Sunak hodlá snížit daně

17.04.2023 Politické hrátky ve Velké Británii nabírají na obrátkách. Objevily se totiž informace, že premiér Rishi Sunak zvažuje před příštími parlamentními volbami snížit nepopulární dědickou daň. Tento krok by jeho vládnoucí straně poskytl značnou výhodu, protože nedávné průzkumy veřejného mínění ukázaly, že Konzervativní strana hospodařila s dvojciferným deficitem.
img

Inflace v Česku je stále nebetyčně vysoká, ministerstvo financí by mělo zapomenout na změny DPH. Ty totiž dále inflaci zvýší

13.04.2023 Inflace v Česku je přes svůj určitý pokles stále nebetyčná. V březnu vykázala úroveň patnácti procent v meziročním vyjádření, takže předčila prognózu České národní banky. Ministerstvo financí by proto mělo zase rychle zapomenout na zvýšení DPH. Tento týden vypustilo do éteru veřejné diskuse pokusný balonek – právě ke zvýšení DPH. Ale potázalo se se zlou. Zrušení nejnižší sazby DPH doprovázené kosmetickou redukcí nižší sazby a "škatulaty" s položkami totiž v souhrnu opravdu představuje zvýšení daně.
img

GBP/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Libra a euro se nadále obchodují v prázdném kalendáři téměř synchronně.

30.03.2023 Ve středu strávil měnový pár GBP/USD téměř celý den poblíž klíčové Murrayovy úrovně "6/8" (1,2329). Pohyb nahoru naposledy skončil poblíž této úrovně a odraz z ní by mohl vyvolat nový pád v páru, což je podle nás nejpravděpodobnější výsledek. Ještě více než euro v poslední době vzrostla cena libry. Vzhledem k tomu, že Bank of England může objektivně zvýšit svou sazbu nad sazbu Fedu v roce 2023, problém může spočívat v očekávání trhu a sazeb. Trh však může takovou možnost zahrnout do současného směnného kurzu páru. Ale i v tomto případě již libra nadměrně vzrostla a na 24hodinovém TF se stále obchoduje ve vedlejším kanálu mezi 1,1840 a 1,2440. Výsledkem je, že i takový silný pohyb, jaký jsme v poslední době viděli, postrádá smysl. Nic víc než série "swingů" v bočním kanálu.
img

Co je příčinou náhlého růstu libry?

22.02.2023 Britská libra včera vůči americkému dolaru výrazně posílila, ačkoli britská ekonomika prochází nejvážnější krizí životních nákladů za několik generací. Přesto, jak se ukázalo, zvládá věci lépe, než ekonomové a politika Bank of England předpokládali, což zvyšuje pravděpodobnost, že země unikne recesi.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Růst polské ekonomiky loni zpomalil na 4,9 procenta

30.01.2023 Tempo růstu polské ekonomiky v loňském roce loni zpomalilo na 4,9 procenta z 6,8 procenta v roce 2021. Ekonomiku zbrzdily válka na Ukrajině a zvyšování úrokových sazeb. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil polský statistický úřad (GUS). Další zpomalení se čeká i letos.
img

Libra může dál klesat. Stanoviska Saxo Bank a JPMorgan

27.12.2022 Dál se hromadí známky bolestného poklesu britské ekonomiky, takže analytici pochybují, zda měna dokáže prodloužit, nebo dokonce udržet, nedávné oživení vůči dolaru. Paranoia se projevuje i na trhu s opcemi, jehož obchodníci jsou stále dlouhodobě pesimističtí.
C:\fakepath\trader-2022-26122022.png

Rok 2022: Shrnutí vývoje na finančních trzích

26.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali na vlně euforie. Obavy z dalších pandemických lockdownů se výrazně snížily po rozšíření méně smrtelné varianty omikron a problémy v dodavatelských řetězcích začaly ustupovat. Akcie, kryptoměny i nemovitosti se obchodovaly na historických maximech po úžasné dvouleté rally tažené penězi z vrtulníků, kvantitativním uvolňováním a nulovými úroky. Obavy ze skončení této bombastické párty byly na místě, úrokové sazby již musely jít nevyhnutelně vzhůru a korekce na rizikových aktivech se dala čekat.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Globální zpomalení příští rok nejvíce zasáhne Evropu

22.11.2022 Globální ekonomika by se v příštím roce měla vyhnout recesi. Nejhorší energetická krize od 70. let 20. století ale vyvolá prudké zpomalení, které nejvíce zasáhne Evropu. Tempo růstu světového hrubého domácího produktu v příštím roce zpomalí na 2,2 procenta z letošních 3,1 procenta. V roce 2024 pak mírně zrychlí na 2,7 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Francie2.jpg

Bloomberg: Paříž připravila Londýn o pozici největšího akciového trhu v Evropě

14.11.2022 Londýn přišel o pozici největšího akciového trhu v Evropě z hlediska tržní hodnoty obchodovaných akcií. Předstihla ho Paříž, která těží mimo jiné z optimismu ohledně vyhlídek francouzských výrobců luxusního zboží. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Dodala, že jde o další symbolickou známku toho, že Británie po brexitu ustupuje do pozadí ve prospěch konkurence z kontinentální Evropy.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Tisk: Britská vláda představí rozpočtová opatření v hodnotě až 60 miliard liber

07.11.2022 Britský ministr financí Jeremy Hunt představí 17. listopadu soubor rozpočtových opatření zahrnující zvyšování daní a výdajové škrty v objemu až 60 miliard liber (téměř 1,7 bilionu Kč). Na svých internetových stránkách o tom včera informoval britský list The Guardian, který se odvolává na zdroje z vlády.
img

Graf dne - GBPUSD (03.11.2022)

03.11.2022 Jerome Powell polil studenou vodou ty, kteří doufali v pivot Fedu. Předseda Fedu na včerejší tiskové konferenci uvedl, že je velmi předčasné uvažovat o zpomalení zvyšování sazeb a že konečná úroveň úrokových sazeb může být vyšší, než se dříve předpokládalo. Poselství, které Powell vyslal, bylo velmi jestřábí a trhy podle toho reagovaly - USD posílil, zatímco indexy a drahé kovy se posunuly níže.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE o sazbách, ISM ve službách za říjen

03.11.2022 Trhy s futures ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance poté, co jestřábí Powell včera poslal světové akciové trhy níže. Powell uvedl, že je předčasné uvažovat o zpomalení zvyšování sazeb a že konečná sazba bude vyšší, než se dříve myslelo. Tyto komentáře vyvolaly silný výprodej na Wall Street, který se později rozšířil i do asijského obchodování a pravděpodobně zatíží i evropské indexy.
C:\fakepath\Brazílie.png

Pár dnů před volbami v Brazílii průzkumy stále vede levicový exprezident Lula

27.10.2022 Brazilský levicový exprezident Luiz Inácio Lula da Silva před nedělním rozhodujícím kolem voleb hlavy státu mírně zvýšil vedení v průzkumech. Podle dvou z nich z počátku týdne by porazil současného pravicového prezidenta Jaira Bolsonara o šest procentních bodů, uvedl server televize Euronews. Ten též připomněl, že průzkumy mohl ovlivnit nedělní incident, při němž Bolsonarův příznivec v Riu de Janeiro postřelil dva policisty. Kampaň v Brazílii je už řadu týdnů vyhrocená a provázelo ji několik podobných incidentů a řada dezinformací a bizarních obvinění.
img

I se schodkem 295 miliard bude moci Fialova vláda stabilizovat veřejné finance, aniž by zvyšovala daně. Pomůže jí rapidní inflace a z ní plynoucí „inflační daň“

26.10.2022 Sněmovna dnes začíná schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Přestože se jedné o extrémně vysoké číslo, před rokem 2020 vlastně nemyslitelné, Fialův kabinet může s tímto deficitem a podobnými v dalších letech stabilizovat veřejné finance ještě během svého funkčního období, tj. do roku 2025. Aniž by přitom opravdu razantně škrtal nebo navyšoval daně.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Libra posiluje po rozhodnutí, že novým britským premiérem bude Sunak

24.10.2022 Finanční trhy uklidnilo, že novým britským premiérem bude s největší pravděpodobností Rishi Sunak. Libra, která se vůči dolaru minulý měsíc propadla na minimum, posiluje, vzhůru zamířily i britské akcie. Vládní náklady na půjčky zůstávají nižší.
img

GBP nereaguje na přiblížení se Rishi Sunaka premiérskému postu

24.10.2022 Rishi Sunak, kancléř financí v Johnsonově kabinetu, se ukázal jako průkopník, který následuje Liz Trussovou jako příští premiér Spojeného království. Sunak se stal novým favoritem poté, co bývalý premiér Boris Johnson odstoupil z boje o vedení. Britská média uvádějí, že Rishi Sunak má nyní absolutní většinovou podporu mezi poslanci Konzervativní strany, což mu otevírá cestu k tomu, aby se stal příštím britským premiérem. Jeho rivalka - Penny Mordauntová - se však zatím nevzdává. Účastníci její kampaně říkají, že jednání s poslanci o podpoře stále probíhají a závod ještě neskončil. Na druhé straně jsou někteří členové Konzervativní strany, kteří veřejně říkají, že Strana v posledních týdnech ztratila svou důvěryhodnost a že by měly být vypsány všeobecné volby, protože si lidé ze Spojeného království zaslouží mít slovo po nedávných politických turbulencích.
img

Agentura Fitch ponechává rating Česka beze změny. Fialově vládě totiž pomůže dluh udržet poměrně nízko inflace a s ní související inflační zdanění lidí

23.10.2022 Agentura Fitch Česku včera pozdě večer potvrdila svůj dosavadní rating AA-. Výhled ale ponechává negativní. Negativní výhled uplatňuje už od svého posledního, květnového posudku. Vývoj zadlužení vidí Fitch pesimističtěji (cca 45 procent HDP už v roce 2023) než jiná vlivná agentura, Standard & Poor's (poblíž 40procent HDP až do roku 2025), která své ratingové hodnocení ČR zveřejnila minulý týden. I podle Fitche ale zadlužení ČR zůstane nižší, než je průměr srovnatelně hodnocených zemí.
img

Nová čísla MMF naznačují, že Fialova vláda může splnit své oba klíčové sliby. Stabilizuje veřejné finance, aniž by zvyšovala daně – to vše díky inflaci, která lidi „zdaňuje“ místo vlády

21.10.2022 Fialova vláda se zaklíná, že stabilizuje veřejné finance, aniž by zvyšovala běžné daně. Jsou to vlastně její dva zcela stěžejní sliby. A nepochybně podle jejich splnění či nesplnění bude před dalšími volbami posuzována její úspěšnost. Zdálo by se, že se chytla do pasti: může naplnit první slib, může naplnit slib druhý, ale nemůže splnit oba najednou. Ne tak docela. Vládě totiž mimořádně nahraje současná mimořádná inflace.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 20. 10. 2022

20.10.2022 Přestože byly včera zveřejněny údaje o inflaci, jak ve Spojeném království, tak v eurozóně, na ničem z toho nezáleželo. Z velké části kvůli tomu, že inflace ve Spojeném království, která stoupla z 9,9 % na 10,1 %, již nic neovlivňuje. Bank of England na začátku týdne otevřeně oznámila, že bude pokračovat ve zpřísňování měnové politiky. A v eurozóně byly zveřejněny pouze finální údaje o inflaci, které se příliš nelišily od předběžného odhadu, který trh už dávno zohlednil. Takže zrychlení inflace v eurozóně z 9,1 % na 9,9 % se nijak neliší od předběžného odhadu 10,0 %. Jinými slovy, data nemohla nijak ovlivnit náladu účastníků trhu.
img

Moho nejistoty pro GBP

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, jelikož výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že byly z velké části opraveny. Tím opraveny myslela nahrazení státního kancléře a odstoupení od mnoha svých plánů na snížení daní. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Trussová neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů Konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishiho Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussovou. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat nad GBP.
img

Na GBP nás čeká hodně nejistoty

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, protože výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že ty byly z velké části napraveny. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Truss neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishi Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussem. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat ohledně GBP.
img

Analýza GBP/USD 18. října 2022. Ekonomika Spojeného království na pokraji recese. Roste počet těch, kteří vyzývají Liz Truss k rezignaci.

18.10.2022 V pondělí se GBP/USD na hodinovém grafu obrátil ve prospěch libry a vzrostl na úroveň 1,1480. V době psaní tohoto článku se kotace vrátila na úroveň Fibonacciho retracementu 423,6 % na 1,1306. Odskok z této úrovně může poslat libru nahoru na 1,1480. Pevné držení pod 1,1306 způsobí, že pokles směrem k 1,1150 bude pravděpodobnější. Nová vzestupná trendová linie naznačuje býčí sentiment obchodníků.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britská vláda zruší téměř všechny plánované daňové škrty, které znepokojily trhy

17.10.2022 Britská vláda zruší téměř všechny plánované daňové škrty, které před třemi týdny představil kabinet konzervativní premiérky Liz Trussové a které znepokojily trhy. Oznámil to dnes nový britský ministr financí Jeremy Hunt. Libra po jeho oznámení posiluje vůči dolaru, výnosy vládních dluhopisů naopak oslabují.
img

GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra

17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
C:\fakepath\britska libra.jpg

Libra posiluje a výnosy státních dluhopisů klesají, čeká se změna daňové reformy

17.10.2022 Libra posiluje k dolaru a výnosy britských státních dluhopisů klesají. Finanční trhy vítají vyhlídku na změnu v ekonomickém kurzu britské vlády, napsal zpravodajský server BBC. Nový britský ministr financí Jeremy Hunt dnes oznámí změny v kontroverzní plánované daňové reformě.
img

Libra si prošla uličkou hanby

17.10.2022 Když se britští vládní představitelé seřadili na uličce hanby, dokázala se libra po víkendovém výprodeji do 14. října odrazit, což bylo způsobeno ukončením programu kvantitativního uvolňování Bank of England v hodnotě 65 miliard liber. Trhy jsou tak zvyklé na to, že se něco dočasného z centrální banky stane semi-permanentním, a byly tak velmi zklamané z toho, že tentokrát se všechno pokazilo.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 17. října

17.10.2022 K testu cenové úrovně 1,1283 došlo, když byla linie MACD daleko pod nulou, takže potenciál poklesu byl omezený. O něco později proběhl podobný test, ale ten byl tentokrát signálem k nákupu, což přineslo ztráty. Teprve odpoledne při nákupech na úrovni 1,1195 se obchodníkům podařilo vydělat a kompenzovat dřívější ztráty.
C:\fakepath\london6.jpg

Britský ministr financí slibuje, že se mu podaří obnovit důvěru finančních trhů

17.10.2022 Nový britský ministr financí Jeremy Hunt slibuje, že získá zpět důvěru finančních trhů a že plně zodpovídá za vládní plány ohledně daní a výdajů. Hunt se vedení ministerstva ujal v pátek poté, co premiérka Liz Trussová odvolala jeho předchůdce Kwasiho Kwartenga. Zmatky v ekonomických plánech současné britské vlády podryly důvěru ve schopnosti Trussové vést zemi jak na mezinárodních finančních trzích, tak v řadách její Konzervativní strany i u britské veřejnosti.
img

Britský ministr financí byl odvolán a ministr obrany je na řadě.

17.10.2022 Politická krize ve Spojeném království nabírá na obrátkách a nemůže na britskou libru netlačit. Poté, co se nástroj vzdálil od svého minima o více než 1 000 bazických bodů, je britská libra opět ohrožena. Tentokrát se ale k ekonomickým problémům přidaly i problémy politické. V pátek vyšla zpráva o odvolání britského ministra financí Kwasiho Kwartenga. Ve funkci strávil jen 38 dní. Důvodem rezignace byl otřes na britských finančních trzích, způsobený daňovými změnami v právních předpisech. Tyto změny ještě ani nebyly přijaty a neví se, zda budou. Týkaly se několika daňových sazeb, které měly být podle britské vlády sníženy za účelem omezení tlaku z rostoucích cen energií na domácnosti a podniky. Ekonomové ale plán na snížení daní zkritizovali a okamžitě vyšlo najevo, že jeho realizace povede k obrovskému rozpočtovému deficitu.
C:\fakepath\trader-14102022-23-zm.jpg

Forex: Libra oslabuje po zrušení části rozpočtových plánů britské vlády

14.10.2022 Americký dolar dnes posiluje. Libra naopak klesá poté, co britská vláda zrušila pouze část svých rozpočtových plánů. Zklamala tak investory, kteří očekávali výraznější obrat, píše agentura Reuters. Kolem 17:30 SELČ libra vůči dolaru ztrácela více než procento a pohybovala se v těsné blízkosti 1,1200 GBP/USD. Euro vůči dolaru vykazovalo pokles o zhruba 0,3 procenta na 0,9740 EUR/USD.
img

BREAKING: Snížení daní ve Spojeném království je opět „na stole“.

14.10.2022 Téma snížení daní ve Spojeném království v poslední době vyvolává mnoho vzrušení. Premiérka Trussová dnes potvrdila, že chce, aby snížení daní stále bylo možné. Očekává se, že střednědobý fiskální plán bude předložen na konci měsíce
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britská premiérka Trussová prohlásila, že nebude snižovat veřejné výdaje

12.10.2022 Britská premiérka Liz Trussová dnes uvedla, že se bude držet svého slibu nesnižovat veřejné výdaje v souvislosti s otázkami, jak bude vláda financovat plánované snížení daní. Informovala o tom agentura Reuters. Trussová dnes při pravidelných interpelacích odpovídala na otázky poslanců.
img

Bank of England rozšiřuje svůj program nouzového nákupu dluhopisů

12.10.2022 Spojené království nedávno zintenzivnilo své úsilí, aby zabránilo šíření chaosu na finančních trzích, nejen kvůli penzijním investicím za 1 bil. dolarů poté, co vláda premiérky Liz Trussové svými návrhy znepokojila investory. Ministr financí Kwasi Kwarteng ve svém projevu uvedl, že svou fiskální strategii spolu s ekonomickými prognózami schválenými orgánem pro dohled nad rozpočtem představí 31. října, tedy téměř o měsíc dříve, než bylo plánováno. To vedlo k nárůstu volatility na trzích, zejména poté, co se zdálo, že Bank of England prodlouží nouzová opatření na podporu trhu dluhopisů až do začátku příštího měsíce. Očekávalo se, že tyto kroky budou součástí vládního úsilí o obnovení důvěry investorů.
img

Díky americkým burzám evropské trhy stabilně rostou

05.10.2022 Přední burzovní ukazatele západní Evropy ukazují v úterý velkolepý nárůst v průměru o 1,4-2,8 %. V době psaní tohoto článku se souhrnný index předních společností v Evropě STOXX Europe 600 zvýšil o 2,35 % – až na 400,02 bodů.
C:\fakepath\trader-03102022-36-zm.jpg

Naše plány na růst ekonomiky prospějí všem, řekl britský ministr financí

03.10.2022 Britský ministr financí Kwasi Kwarteng dnes před spolustraníky s úsměvem uznal, že ekonomické plány vládní konzervativní strany "způsobily mírný neklid". Posléze ale na výročním sjezdu Konzervativní strany v Birminghamu dodal, že záměry kabinetu jsou "pevné, věrohodné a přinesou ekonomický růst". Kwarteng sám přitom už dnes ráno musel oznámit, že vláda "naslouchala a chápe" a nadále nebude prosazovat původně zamýšlené daňové škrty pro lidi s nejvyššími příjmy.
img

Akcie se nadechly k růstu spolu s propadem dluhopisových výnosů

03.10.2022 Pondělí se i přes nervózní začátek přetočilo do příznivého dne pro akcie i dluhopisy. Úvod hodně poznamenaly obavy z dalšího osudu Credit Suisse, když se trh podivoval nad pátečním ujišťováním jejího šéfa, že žádné velké problémy nehrozí. Další zprávy však k tématu nejsou a postupně se akcie uklidnila a nahradila většinu ztrát. Bohužel to samé zatím nevidíme na CDS, které zůstávají nepříjemně vysoko.
C:\fakepath\london6.jpg

Britská vláda odvolala plán na snížení daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy

03.10.2022 Britská vláda dnes odvolala plán na snížení daně z příjmu pro lidi s nejvyššími příjmy, který představila před méně než dvěma týdny a který ještě v neděli hájila premiérka Liz Trussová. Rozhodnutí upustit od části kontroverzního plánu, který vyvolal nevoli opozice i některých ekonomů a který vedl k pádu kurzu libry, oznámil na twitteru ministr financí Kwasi Kwarteng.
img

GBP/USD: Má libra to nejhorší za sebou?

03.10.2022 Trhy musí být připraveny, jinak u nich dojde k hysterii. Velmi dobře to ví Fed, který při pohledu na zmatek z roku 2013 začal investory v roce 2021 připravovat na omezování kvantitativního uvolňování. Vlády ale s trhy komunikují méně často. Ledaže by museli. Britská premiérka Liz Trussová byla uprostřed prudkého poklesu hodnocení její Konzervativní strany nucena přiznat chybu. Větší pozornost měla být věnována přípravě investorů na snížení daní. Pomoc Bank of England však toto nedopatření zahladila: pár GBPUSD po propadu na nový antirekord zcela znovu získal ztracenou půdu pod nohama.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne je na programu ISM výrobní index z USA

03.10.2022 Evropské trhy zahajují nový týden poklesem. Nicméně ztráty jsou o něco nižší, než to vypadalo ještě před otevřením standardní obchodní seance. Koriguje USD, což poskytuje podporu pro drahé kovy. Ropa dnes roste na základě zpráv, že OPEC+ může na zasedání v tomto týdnu snížit produkci o 1 mil. barelů - 1,5 mil. barelů. GBP je jednou z nejvýkonnějších měn G10. BBC oznámila, že britská vláda chce upustit od myšlenky na snížení daní pro lidi s vysokými příjmy.
img

GBPUSD roste na dvoutýdenní maxima po reportu BBC

03.10.2022 GBP/USD dnes ráno roste po zprávě BBC. BBC uvedla, že plán snížení daňové sazby pro osoby s vysokými příjmy ze 45 % na 40 % může být zcela zrušen. Myšlenka zahrnout snížení daní pro lidi s vysokými příjmy do obrovského plánu snížení daní, který nemá financování, vyvolala odpor veřejnosti a zasvěcených osob. Telegraph dříve uvedl, že konzervativní poslanci se vzbouřili proti britské premíérce Trussové a pohrozili, že nebudou hlasovat o plánovaném snížení daňové sazby na 45 %, dokud nebudou zdroje financování předloženy pro příští rozpočet (23. listopadu 2022). Zpráva od BBC však naznačuje, že celá myšlenka na snížení daní pro lidi s vysokými příjmy může být upuštěna.
img

Ranní shrnutí (03.10.2022)

03.10.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodují smíšeně. Nikkei si připsal 0,5 %, zatímco S&P/ASX 200 klesl o 0,3 %. Likvidita se ztenčila kvůli tržním svátkům v Číně a Jižní Koreji.
img

Bitcoin je v objemu obchodování silnější, než britská libra¨

29.09.2022 Objemy obchodů s bitcoiny (BTC) vůči britské libře (GBP) vyskočily na nové maximum poté, co se libra v úterý zakolísala, což přimělo experty na trh spekulovat, že investoři se snažili vyměnit libru za bitcoiny nebo profitovat z arbitráže.
img

Americký pre-market 29. 9. 2022

29.09.2022 Futures na americké akciové indexy ve čtvrtek klesly, protože zásah Bank of England byl zastíněn obavami z inflace a globální ekonomiky. S&P 500 futures klesly o více než 1 %, zatímco NASDAQ futures ztratily 0,8 %. Futures Dow Jones ve čtvrtek ztratily zhruba 0,5 %. Evropské akcie také klesly, zatímco čínské akcie na amerických burzách klesly poté, co index Hang Seng Tech dosáhl svého historického minima.
C:\fakepath\london3.jpg

Trussová obhajovala ekonomický plán, kvůli kterému prudce oslabila britská libra

29.09.2022 Británie čelí velmi obtížnému ekonomickému období a vláda musela zahájit okamžité kroky k nastartování hospodářského růstu. Stanici BBC to dnes řekla britská premiérka Liz Trussová, která tak obhajovala plánované snížení daní a soubor dalších opatření, jež mají v Británii pomoci zmírnit nejhorší krizi životních nákladů za desítky let.
img

Ranní shrnutí (29.09.2022)

29.09.2022 Americké indexy se včera zotavily ze ztrát na začátku seance a ukončily obchodování s výraznými zisky. S&P 500 vyskočil o 1,97 %, Dow Jones se posunul o 1,88 % výše a Nasdaq přidal 2,05 %. Russell 2000 vyskočil o 3,17 %.
img

Forex: Konec domácího cyklu zvyšování úrokových sazeb?

29.09.2022 ČNB na dnešním zasedání zřejmě stejně jako na tom srpnovém ke změně úrokových sazeb nesáhne. Holubičí většina v bankovní radě bude patrně dále akcentovat pozorované zpomalování inflace a rizika pro ekonomický růst. Úrokové sazby však podle nás ve výsledku budou muset setrvat na stávající úrovni po delší dobu, než ukazuje poslední prognóza ČNB. Zatímco v USA se indikátory sentimentu zlepšují, ekonomická důvěra v eurozóně v září pravděpodobně dále poklesla. Do značné míry to souvisí s přetrvávajícím vysokým růstem cen. Německá inflace v září dokonce výrazně zrychlila a dosáhla sedmdesátiletého maxima.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zahajuje dočasně neomezené nákupy státních dluhopisů

28.09.2022 Britská centrální banka zahajuje neomezené nákupy státních dluhopisů. V dnešním oznámení uvedla, že nakoupí tolik dlouhodobých státních dluhopisů, kolik bude potřeba, aby stabilizovala finanční trhy. S nákupy dluhopisů začne okamžitě a ukončí je 14. října. Současně odloží zahájení prodeje státních dluhopisů, který měl začít příští týden. Centrální banka se k tomuto kroku odhodlala poté, co plán vládních daňových škrtů vyděsil trhy a způsobil pád britské libry.
C:\fakepath\london7.jpg

Podíl Londýna na primárních nabídkách akcií v Evropě klesl nejníže za 12 let

27.09.2022 Podíl Londýna na primárních veřejných nabídkách akcií (IPO) v Evropě klesl nejníže za 12 let. Podepsal se na tom odchod Británie z EU a také hospodářské turbulence. Letos bylo v Londýně z primárních nabídek akcií získáno pouze 1,38 miliardy USD (35,3 miliardy Kč), což představuje 14 procent z celkového evropského objemu. To je nejnižší podíl od roku 2010, kdy se Londýn na výnosech z nabídek v Evropě podílel 13 procenty, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Záchranka pro libru: přistoupí BoE na mimořádné zvýšení sazeb?

27.09.2022 Hlavní událostí na devizovém trhu byl v pondělí další strmý pohyb libry. Přiblížení libry k paritě vyvolalo vlnu spekulací o neplánovaném zvýšení sazeb ze strany Bank of England.
img

Dosáhne libra parity s dolarem? (pozor na lokální pokles v USD/CAD a USD/JPY)

27.09.2022 Libra v pondělí klesla na rekordní minimum kvůli rostoucím obavám o stabilitu finanční pozice Spojeného království. Tento pokles následoval po propadu z minulého pátku, ke kterému došlo v důsledku rozsáhlé poptávky po dolaru v souvislosti s globální krizí a geopolitickým napětím, a také po oznámení nového šéfa financí Spojeného království Kwasi Kwartenga, že vláda zavede největší snížení daní za posledních 50 let a zároveň zvýší vládní půjčky a výdaje navzdory vysoké inflaci.
C:\fakepath\gbpusd-27092022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.9.2022

27.09.2022 Americké akcie včera opět oslabily, investoři mají nadále obavy ohledně agresivního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,11 procenta a uzavřel na 29.260,81 bodu. Širší index S&P 500 se propadl o 1,02 procenta na 3655,07 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl o 0,60 procenta na 10.802,92 bodu.
C:\fakepath\trader-26092022-34-zm.jpg

Forex: GBP/USD se dnes propadl na rekordní minimum

26.09.2022 Britská libra se dnes propadla na rekordní minimum vůči dolaru, později nicméně část ztrát smazala. Obchodníci prodávají libru kvůli obavám, jaký dopad bude mít nový ekonomický plán vlády na britské finance. Pokles kurzu libry pomohl americkému dolaru, považovanému za bezpečnou investici, dostat se na další dvacetileté maximum vůči koši hlavních světových měn.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Forex: Britská libra se propadla vůči dolaru na rekordní minimum

26.09.2022 Britská libra se při dnešním obchodování v Asii propadla na rekordní minimum vůči dolaru. Obchodníci prodávají libru kvůli obavám, jaký dopad bude mít nový ekonomický plán vlády na britské finance. Pokles kurzu libry pomohl americkému dolaru, považovanému za bezpečnou investici, dostat se na další dvacetileté maximum vůči koši hlavních světových měn.
img

„Růstový plán“ se velkolepě zvrtl a spotřebitelům přinesl další bolesti s hypotékami a cenami benzínu

26.09.2022 „Růstový plán britské vlády, oznámený v pátek, velkolepě narazil na již tak nervózní měnové a dluhopisové trhy. Podpora energetických účtů a snížení daní pomůže mnohým, protože ekonomika balancuje na hraně recese, ale propad trhů dnes mnoha spotřebitelům zvyšuje značné náklady a úřadu zbývají jen omezené možnosti řešení.
img

Ranní komentář: Prudký růst výnosů, GBP ve volném pádu, vítězství G. Meloni v Italských volbách

26.09.2022 Akciové trhy za sebou mají další nepříjemný týden, během kterého si připsaly značné ztráty. Americký S&P500 klesl minulý týden o 4.65 % a Nasdaq ztrácel více než 5 %. K výprodejům výrazně pomohly rostoucí výnosy, které po zasedání Fedu u desetiletých splatností vystoupaly až nad 3.75 %.
img

GBP/USD. Libra je na cestě k velké krizi. Dojde k paritě?

26.09.2022 Na konci minulého týdne medvědí pozice na britské libře prudce zesílily. Zdá se, že se obchodníci do poslední chvíle snažili bránit tak silnému klesajícímu pohybu, ale nevyšlo to. Události se vyvíjejí tak, že libra v budoucnu může nejen aktualizovat vzdálená historická minima, ale také riskuje vytvoření nového antirekordu.
C:\fakepath\trader-23092022-32-zm.jpg

Forex: Libra vůči dolaru klesla nejníže za 37 let, Británie chystá snížení daní

23.09.2022 Libra dnes vůči dolaru klesla nejníže za 37 let. Británie chystá snížení daní. Na nové dvacetileté minimum vůči dolaru kleslo euro, k čemuž přispělo mimo jiné prohloubení poklesu podnikatelské aktivity v eurozóně, které hrozí recese.
img

Nad librou se stahují mračna🌩

23.09.2022 Poslední seance tohoto týdne na trzích přináší obrovskou volatilitu. Akciové indexy zaznamenávají masivní poklesy a ještě zajímavější je měnový trh, kterému dominuje úplná kapitulace britské libry. Existuje několik důvodů pro tak velký výprodej, ale ty nejdůležitější jsou:
img

GBP se propadá poté, co Spojené království oznámilo masivní snížení daní

23.09.2022 Vláda britské premiérky Liz Trussové odhalila podrobnosti o svém takzvaném „mini rozpočtu“. To je zaměřeno na posílení dlouhodobého růstového potenciálu britské ekonomiky a zahrnuje masivní daňové škrty:
C:\fakepath\Británie3.jpg

Británie chystá snížení daní, na pomoc s energiemi chce dát 60 miliard liber

23.09.2022 Britská vláda chystá soubor opatření, která mají v zemi podpořit hospodářský růst a pomoci zmírnit nejhorší krizi životních nákladů za desítky let. Součástí pomoci, kterou dnes představil nový ministr financí Kwasi Kwarteng, jsou miliardové daňové škrty a dotace zhruba 60 miliard liber (1,7 bilionu Kč), která má snížit účty za plyn a elektřinu pro domácnosti a podniky.
img

Nákupní ráj Čechům v Polsku nekončí, běžně ušetří třeba 800 Kč díky výjezdu na 15 minut. Polský premiér právě oznámil, že prodlouží snížení daní z potravin či paliv až do konce roku

30.07.2022 Polsko prodlouží svá protiinflační opatření, takzvané inflační štíty, až do konce letošního roku. Včera to uvedl polský premiér Mateusz Morawiecki.
C:\fakepath\london6.jpg

Vysoká inflace zvýšila platbu úroků z britského státního dluhu na rekord

21.07.2022 Zrychlení růstu spotřebitelských cen způsobilo, že úroky z britského vládního dluhu vystoupily v červnu na rekord. Vláda minulý měsíc zaplatila na úrocích 19,4 miliardy liber (559,1 miliardy Kč), což je více než dvojnásobek předchozího rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
img

Trhy přivítaly rezignaci Borise Johnsona

07.07.2022 „Investoři pokrčili rameny nad rezignací britského premiéra, čímž naznačili jeho význam pro trhy. Libra dnes posílila, index FTSE 100 vzrostl a index FTSE 250, který je více zaměřen na domácí trhy, vede.
img

Snížení spotřební daně z paliv ani po měsíci čeští řidiči nepocítili. Vydělávají na něm ale hlavně polští a maďarští čerpadláři, kteří za rekordní marži prodávají produkci z ruské ropy

30.06.2022 Přesně před měsícem, tedy v poslední květnový den, se pohonné hmoty v Česku naposledy prodávaly za cenu bez snížené spotřební daně. Snížení spotřební daně, o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo 1. června, motoristé v ČR prakticky vůbec nepocítili. V průměru se nyní pohonné hmoty – benzín a nafta dohromady – prodávají o 1,60 koruny za litr dráže než před snížením daně, tedy než právě v poslední květnový den.
img

Forex: Finální odhad českého HDP potvrdí svižný růst ekonomiky na začátku roku

30.06.2022 Konečný odhad českého HDP za Q1 22 by měl přinést pouze potvrzení mezičtvrtletního růstu ekonomiky o 0,9 %. Francouzská inflace v červnu pravděpodobně dále vzrostla z 5,8 % na meziročních 6,5 %. Ta španělská včera výrazně předčila odhady a zrychlila na 10 %, zatímco růst spotřebitelských cen v Německu zpomalil vlivem administrativních opatření. Evropský trh práce bude nadále vysílat známky přehřívání. Německá míra nezaměstnanosti podle nás v červnu klesla na 4,9 % a ukazatel za celou eurozónu v květnu pravděpodobně setrval na 6,8 % Maďarská centrální banka by dnes měla zvýšit týdenní depozitní sazbu o 50 bb na 7,75 %.
img

Překvapivá data a trocha filosofie od Powella. Akciím se dnes nedaří

29.06.2022 Nová makrodata dnes stála za pozornost jak v Evropě, tak Americe. Inflace ve Španělsku překvapila růstem nad 10 procent, naopak v Německu klesla na 8,2 pct. Jenže zaúřadovalo snížení daní či levné jízdenky na vlak, což jsou jednorázové faktory, takže je asi předčasné slavit.
img

Forex: Silné inflační tlaky trvají a důvěra spotřebitelů klesá

29.06.2022 Inflace ve Španělsku překvapila výrazně vyšším nárůstem, zatímco ta německá byla vlivem administrativních opatření nižší, než se čekalo. Růst spotřebitelských cen ve Španělsku v meziročním harmonizovaném vyjádření zrychlil z květnových 8,5 % na 10,0 % v červnu, když analytici v průměru očekávali pouze 8,7 %. Mimo pokračujícího zdražování energií a potravin došlo ve čtvrté největší ekonomice eurozóny k dalšímu zrychlení jádrové inflace, a to z 4,9 % na meziročních 5,5 %.
img

V Německu si čerpadláři „mastí kapsu“ na snížení dění. V Česku také, akorát se to tu neříká – z politických důvodů, v hře je totiž ruská ropa

19.06.2022 V Německu na tři měsíce snížili daně z pohonných hmot. Jedná se o podobné opatření, k jakému se v Česku uchýlila vláda česká. Rozdíl je v tom, že německá vláda otevřeně připouští, že čerpadláři v zemi promítli snížení daní do konečných cen jen ze zhruba 50 procent. Někteří ekonomové dokonce spočetli, že jen ze zhruba 30 procent.
C:\fakepath\chart_4-04052022.jpeg

Rekordní čtvrtletí pro XTB: 54,4 mil. EUR čistého zisku a více než 55 tisíc nových klientů

04.05.2022 Společnost XTB právě oznámila předběžné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2022. Během tohoto období se XTB podařilo vygenerovat rekordní konsolidovaný čtvrtletní čistý zisk v historii společnosti – konkrétně 54,4 mil. EUR. Významnými faktory, které určily úroveň výsledků XTB v prvním čtvrtletí roku 2022, byly zejména: vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích, způsobená mj. jak geopolitickou situací, tak neustále rostoucím průměrným počtem aktivních klientů a jejich vysokou transakční aktivitou vyjádřenou v objemu kontraktů v lotech.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čína sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank, aby podpořila růst

15.04.2022 Čínská centrální banka sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank o čtvrt procentního bodu, v letošním roce k tomuto kroku přistupuje poprvé, informovala dnes agentura Reuters. Banky tak budou mít navíc k dispozici dlouhodobou likviditu v objemu 530 miliard jüanů (1,9 bilionu Kč). Smyslem je podpořit hospodářský růst, jehož tempo v Číně zpomaluje.
img

GBP/USD. Libra ignoruje údaje o inflaci a snížení daní

24.03.2022 GBP/USD je pod tlakem, navzdory posilování libry a také snižování daní ve Spojeném království. Americký dolar je dominantní vůči GBP a dalším měnám kvůli geopolitickému napětí. Geopolitické faktory jsou však od počátku nespolehlivé – úroveň risk-off sentimentů na trhu se velmi rychle mění v závislosti na zprávách. Za těchto podmínek nelze poskytnout výhled na současný klesající trend. Geopolitika zůstává hlavním hnacím motorem páru, která převažuje nad jinými fundamentálními faktory.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina představila ekonomická opatření proti dopadům války na podniky

16.03.2022 Ukrajinský parlament schválil opatření, která mají pomoci tamním podnikům během války s Ruskem. Zahrnují i snížení daní na jednotnou sazbu dvě procenta, informoval včera ukrajinský premiér Denis Šmygal. Vláda též bude financovat program půjček pro zemědělce v hodnotě 25 miliard hřiven (bezmála 19 miliard Kč).
img

Ranní okénko - Kam dnes repo sazba zamíří? Očekává se nárůst o 75bb na 3,50 %

22.12.2021 Dnes odpoledne zasedá ČNB a rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Nepřiznivý vývoj inflace si vyžaduje další nestandardní krok. V USA bude zveřejněn finální výsledek HDP za třetí čtvrtletí, který by měl potvrdit anualizovaný růst o 2,1 % oproti předchozímu kvartálu. Pohled na současnou situaci poskytne tamní šetření mezi spotřebiteli od Conference Board, které dle odhadů v prosinci mírně vzrostlo ze 109,5 na 111 bodů. Potvrdí-li se očekávání, bude stát vývoj důvěry amerických spotřebitelů v závěru roku v kontrastu s Evropou, kde zpřísňování vládních restrikcí v některých státech a obavy z dalšího růstu cen vede k pesimismu. Koruna se během včerejšího dne udržela stabilní na EUR/CZK 25,23 a čeká ji potenciálně nejvolatilnější den předvánočního týdne.
C:\fakepath\kurz-euro-mince-czk-29102021.jpg

Stagflace v Evropě?

29.10.2021 Dnešní předběžná data o HDP a inflaci v eurozóně píšou pro země platící eurem pozitivní příběh. HDP vzrostl mezičtvrtletně o 2,2 %, k čemuž přispěla především Francie, která se vysokým růstem vrátila na své předpandemické úrovně. Spotřebitelské ceny za říjen rostly meziročně o 4,1 %, jádrové pak o 2,1 %, mírně nad odhady. Ekonomika eurozóny tak svižně oživuje, a to při relativně nízké inflaci (především jádrové), když vezmeme v potaz všechny proinflační faktory, které nyní celosvětově posílají ceny vzhůru.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzský ministr financí se vyslovil proti snížení daní na paliva

18.10.2021 Francie by měla pomáhat domácnostem s nižšími příjmy čelit rostoucím cenám energie spíše poskytováním finančních příspěvků než snížením daní na paliva. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí Europe 1 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že snížení těchto daní by mimo jiné mohlo být vnímáno jako podpora fosilních paliv, na kterých se chce Francie stát méně závislá.
img

Vysoká inflace staví tureckou centrální banku před dilema

03.09.2021 Příslib pozitivních reálných sazeb je téměř rok jedním z pilířů turecké měnové politiky. Srpnová data o inflaci tento příslib vystaví testu. Celková inflace vzrostla na 19,25 %, tj. je mírně nad 19% základní sazbou centrální banky.
C:\fakepath\forex-19072021.jpg

Short EUR/CZK - je čas oprášit obchod desetiletí?

19.07.2021 Po skončení intervencí České národní banky v dubnu 2017 naskočila koruna na posilující trend. Komu se tehdy podařilo prodat eura za 27 korun, tomu se povedl výjimečný obchod s nízkou mírou rizika. Česká i globální ekonomika se nyní znovu vrací do normálu a ČNB i ekonomická veřejnost mluví o dalším trendovém posilování koruny.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden odmítl novou nabídku republikánů v oblasti infrastruktury

06.06.2021 Americký prezident Joe Biden a republikáni se ostře rozcházejí v názoru na to, jak vytvořit dohodu o infrastruktuře, která by uspokojila oba tábory. To ohrožuje šance na oboustrannou dohodu. Demokrat Biden odmítl nový návrh od hlavní republikánské vyjednavačky pro infrastrukturu, senátorky Shelley Mooreové Capitové, který počítal se zvýšením výdajů proti předchozí nabídce o 50 miliard USD (přes jeden bilion Kč). Informoval o tom Bílý dům.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

WSJ: Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet jak za války

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet takové sumy peněz, jaké snesou srovnání jen s částkami vynaloženými za druhé světové války. A k oznámení si vybral i dobu, která s tímto tématem úzce souvisí - Američané totiž v pondělí oslaví Den obětí války. Napsal to komentátor amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ) James Freeman, který dříve působil například v Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), kde hájil práva investorů.
img

Biden i FED požehnali raketovému růstu ekonomiky

29.04.2021 Americká ekonomika se podle posledních dat definitivně vymanila z pandemické recese. V prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla o anualizovaných 6.4 % a jako jedné z prvních se jí podařilo vrátit na předkrizové úrovně. Současné oživení má široké základy s výrazným příspěvkem spotřeby i investic, ačkoliv segment služeb se musel nadále vyrovnávat s brzdou ve formě pandemických omezení. Ta jsou nyní díky úspěšnému zkrocení pandemie odbourávána, a pandemií postižené služby by se proto měly stát klíčovým tahounem růstu v následujících měsících.
img

Banky plošně zdražují hypotéky. Doba ultralevných levných hypoték je pryč, kdo ji chce ještě levně, musí si pospíšit

07.04.2021 Doba ultralevných hypoték je pryč. Úrokové sazby na hypotékách míří v těchto dnech nahoru celkem plošně. V poslední době zdražila své hypotéky většina tuzemských bank.
Související klíčová slova: Statistický odbor japonské vlády | Střední Evropa | Trump Media | Zásobování trhu s ropou | Rating Česka | Počet nakažených koronavirem | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Vliv HDP | Republikánský prezident | Dluhové úlevy | Cenový kanál | Firemní sektor | Ekologická Evropská unie | Výnosy dluhopisů | Zpravodajský server | Daňová optimalizace | Směnný kurz | Meziroční vývoj inflace ve službách | Dlouhé pozice | Pád libry | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Války | Sociální faktory | Rozhodnutí britské vlády | Výprodeje na koruně | Vývoj | Martin Pohl | Jakub Seidler | Češi | Akcie společnosti Trump Media & Technology Group | US2000 | Marvell Technology | Globální růst | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Globální ekonomické trendy | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Záznam ČNB | Standard & Poor's | Pokračování růstu | Kalifornie | Burzy v Evropě | Jestřábí tlak | Hlavní úrokové sazby | Člen bankovní rady Aleš Michl | Vyšší důchody | Dnešní obchodování | Itálie | Stoxx | Česká vláda | Klíčový ukazatel | Vývoj ceny zlata | Dolar zpevňuje | Texas | Akcie firmy | Očekávání | Volatilní | Korelace | Nákupy z Ruska | Russell 2000 (US2000) | Inflace v září | Evropské centrální banky | Vývoj ceny zlata v USD za unci | La Repubblica | Výprodej britských dluhopisů | Poslanci | Ministerstvo financí ČR | Galapagos | The Sunday Times | Současná rozpočtová situace federální vlády | VAT | Výpadek příjmů | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Americké small caps | Veřejné finance | Saxo Trader | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | Investice | Snížení daní na paliva | Uranové akcie | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Výnosy britských státních dluhopisů | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Radikální změny | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Norges Bank | Náklady na financování | Chování | Dění na světových burzách | Výrobní podniky | Fiskální impuls | ADP report | Vývoj spreadu | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Fiskální plány | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Intervence | Výkon ekonomiky | Daň z mimořádných zisků bank | Odklad splátek | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Měnový pár GBP/USD | Experti | Německý parlament | Skupina Saxo Bank | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Creditas | Pokrok ve vývoji | Němečtí ministři financí | Koronavir | Deutsche Bank Jim Reid | Důvěra v ekonomiku | IHS | Vývoj mezd | Americké investiční banky | Obchodní seance | Impuls | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Vanad | Bruno Le Maire | General Electric | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Morgan Stanley | LULU | Reality | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Nikola | Penzijní fondy | Akcie společnosti Trump | Rezistence | Price Action | Akcie společnosti | Pokračující krize | Chování trhu | Výkon českého průmyslu | Agentura AFP | Tuzemské hospodářství | Zdroje informací | Softwarová společnost | Trh s dluhopisy | Ukrajinský parlament | Facebook | Rostoucí výnosy | Russell 2000 | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Small caps | Bernie Sanders | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Volby ve Velké Británii | Nákupy státních dluhopisů | Cílové priority | Měnový pár USD/JPY | Vyrovnaný rozpočet | Série ztrát | Dlužník | Rizikovost | Bild am Sonntag | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Legal & General | Bilance | Index DOW | Import | Roberto Gualtieri | Milton Friedman | Akcie roku 2020 | Státní dluh | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Britská centrální banka dnes | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Vydání dluhopisů | Posílení | Způsob obchodování | Peníze z vrtulníku | Propad cen | Barrick Gold (GOLD.US) | Kancléřka Merkelová | Očekávání ČNB | Plán na snížení daně | Praxe | Coinmarketcap.com | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Daimler | Sentiment na trhu | JPY | FTX | Ekonomická důvěra v eurozóně | Výrobní sektor | Růst hrubého domácího produktu | SoftBank Group | Posilování dolaru | Le Penová | ČR | Rozpočtové přebytky | Znehodnocení | Růst měnového páru | Peníze | Nabídky akcií | Úroveň důvěry | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Analytici Fidelity International | Coinmarketcap | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Zisky bank | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | Saxo Bank | Plaza Accord | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Amgen | Americký Fed | Vakcíny proti koronaviru | Prodeje aut | Růst spotřebitelských cen | Nižší daně | Standard & Poor's 500 | Lockheed Martin | SMMT | Co je to fiskální politika? | Kč/USD | Bankovní rada ČNB | Otřesy na finančních trzích | Ekonomické dopady pandemie | Ropné a plynárenské společnosti | Neomezené nákupy | Vakcinace | Přebytek rozpočtu | Britové | Omega | Oslabení jüanu | Vývoj dolarového indexu | Na burze | Brexit | ZEW index | Plány | Nabídka zlata | Země platící eurem | Olaf Scholz | Dolar dnes | AMS | Bankovní skupiny | Burzy | USD/EUR | Total | Americký prezident Joe Biden | Snížení dluhu | WBD.US | Deficity a přebytky | Sodexo | Maďarsko | Proražení | PYPL.US | FedEx | Více peněz | Posílení koruny | Vliv inflace | Sociální sítě | ČSOB | Export | Pokles kurzu | NFLX | Americký dolar dnes | Spekulovat | Podmínky na trhu | Béžová kniha | Širší index S&P 500 | Mitsubishi UFJ | ING Jakub Seidler | CBO | Cenové úrovně | Vládní opatření | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Středoevropské měny | Patria Online | Šok | NFP | Obchodní tipy | Firemní daně | Úroková sazba | Avast | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Ekonom společnosti | Italský premiér | Japonské vlády | Akcie Avastu | Trh s ropou | Nejlepší vanadiové akcie | Nasdaq Composite | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Unie | Dovoz | Výkon small caps | BofA Global Research | Britská měna | FME | Noviny | Měnový fond | Nikkei | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Reformní plán | Pozitivní zprávy | Americký prezident | Denis Šmygal | CISCO | Akciové trhy jako celek | Tovární objednávky | PMI ze sektoru služeb | Data z amerického trhu práce | NFP report | UniCredit Bank | Daňové škrty | Zasedání FOMC | Nová makrodata | Fitch Ratings | Kapitál | Válka na Ukrajině | Investing.com | Blue chip akcie | The New York Times | Cointelegraph | P.A. | Nové zprávy | Devizové rezervy České národní banky | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | Steven Mnuchin | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Jobs Plan | Vládní výdaje | Vliv na akciové trhy | Panevropský akciový index | Grant Shapps | Vyšší náklady | Investovat | Nervozita | Roubini | Michael Gove | Vládní představitelé | Caterpillar | Christine Lagardeová | Expanzivní fiskální politika | Bidenovy plány | Ekonomická situace | Vyšší úrokové sazby | 1 milion | Gigant Gazprom | Stratégové | Výrobní ceny | Globální ekonomiky | Portfolio | Zpřísňování měnové politiky | Vývoj meziroční inflace | Světový obchod | Finanční instituce | Prezident | EUR/CZK | Americký index | CFRA Research | ECB | Euforie | CAC 40 | Liz Truss | Volatility | Makrodata | Index výroby | Investoři | Obchodní deník | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Nastavení úrokových sazeb | Riziko | Minimální mzda | Nejistoty | Monster Beverage | Investiční | Evropská měna | Šéf Bílého domu | Raytheon | Obchodní dohoda | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Média | Primární nabídky | Inflační čísla | Pesimismus | Kurz japonského jenu | Kurz jenu | Jednotné měny | Inflace | Indikátor NFIB | Bez rizika | Zisk | Monex USA | Boj s inflací | Ekonom ING | Balíček na podporu ekonomiky | Korporátní daň | Moderna | Berlín | Nabídka | Commonwealth Bank | Ministr financí Steven Mnuchin | Ruské ropy | Bank of England | Ekonom BHS | Zdravotní péče | WSJ | Program Antivirus | AT&T | Ministerstvo obchodu | Hlavní úroková sazba | Energetický gigant | Jednotná evropská měna | BP | RWE | Christian Lindner | Bohatí | Fiskální rok | Růst německé ekonomiky | Funkční období | Mezinárodní vztahy a obchod | TRY | Čínské hospodářství | Kč/EUR | Zpráva | Murray | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Ekonomické dopady | Události roku | Česká měna | Americký S&P 500 | Představitelé Fedu | Prodej | Vývoj ceny akcií Tesla | Makroekonomické ukazatele | Rozpočtová politika | Expanzivní politika | Demokraté | Janet Yellenová | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Všeobecné volby | Hrubý domácí produkt (HDP) | Akcie v Americe | Brexit bez dohody | EUR/GBP | Oslabování japonského jenu | Chřipka | Maďarský premiér | Management | Bloomberg | Úrok | X Open Hub | IT společnosti | Evropské ekonomiky | Vedoucí představitelé | Hodnota britského trhu | Agentura Reuters | GBP | Platina | SPCE.US | XM | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Obchodní týden | Bitfinex | Prodej dluhopisů | Thomas Pugh | Tržní kapitalizace | Japonská vláda | Zpomalení ekonomického růstu | Dobré výsledky | Huawei | MAR.US | Trump dnes | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dluhopisové výnosy | Warren Buffett | S&P | Pandemie COVID | Prezidentka ECB | Hospodářský vývoj | Vzdělání | The U.S. Treasury | Rizika a příležitosti | Růst spotřebitelných cen | Obchodování a investice | Vysoký přebytek | Zprávy | Rozpočtový přebytek | Dolary | Obchodování | Zvýšení daní | Krach burzy | BREAKING | FB | Vývoj ceny bitcoinu | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Přebytek obchodní bilance | Britský ministr financí | Akcie v Evropě | Nákupy dluhopisů | Averze k riziku | Oznámení | České koruny | Thyssenkrupp | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Potenciál Small Caps | Alena Schillerová | Ceny ropy | ZEW | Vítězství Bidena | UBS | Stratég Deutsche Bank | Zasedání OPEC | Premiér Sunak | Ceny Bitcoinu | Philip Friedrich | Silný růst | Eurostat | iFX | Exxon Mobil | Covid | Kolaps finančních trhů | Airbus | Bydlení | Deflace | Snížení DPH | Index britských akcií FTSE 100 | Investiční aktivita | Tržní podmínky | Vojenský konflikt | CZ | Zemědělské komodity | Virgin Galactic | Turecká lira | Základní úrokové sazby ČNB | Udržitelnost | Míra | Obchodní dohoda s Čínou | STMicroelectronics | Program nákupu aktiv | Lula | Praha | Depozitní sazby | Berkshire Hathaway | Hospodaření státu | Akcie společnosti Gap | JDE | Současný trend | Digitální měny | Intervence ČNB | Covidová vakcína | Analýza transakcí | České banky | Jedinečná příležitost k nákupu | Firmy | Australský dolar | Zadlužování | Nordea | Zrušení nejnižší sazby DPH | Konzervativní strany | Index cen domů | Růst zadlužení | Medvědí divergence | Zpřesněný odhad | Silný indikátor | Koruna | Financial | Výrazný pokles | Nástroj | Výsledky | Vyšší poptávka | HUF | Inflace ve službách | Finanční výsledky | Kurz dolaru | Pokles HDP | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Tržní ceny | Oldřich Dědek | Riziko recese | Inflační tlaky | Hlavní měny | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Bank of America | Hypotéza | Hospodářská politika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Dopady koronaviru | Asociace | Zvyšování daní | Vakcína | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Následky pandemie | Aktivita čínských továren | Současná rozpočtová situace | Barrick Gold | Obchodní války | Leva | Stimulační opatření | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Dopad brexitu | BHS | Snižování sazeb | Objem | Michael Saunders | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Britské libry | Pokles kurzu britské libry | Saxo Bank Steen Jakobsen | Den díkůvzdání | Pojišťovny | Cenné papíry a burzy | CFRA | Historické údaje | Propuštění | Index S&P 500 | Graf | Instrument | Volodymyr Zelenskyj | Hráči na trhu | Regulátor | Shortovat | Jana Maláčová | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Důchod | Trump v Davosu | Pfizer | The Guardian | Posílení amerického dolaru | Vývoj inflačních očekávání | AFP | Studie | Pár EUR/USD | Eurodolar | Nový úděl | Vliv měnové politiky | Devalvace | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Offshore | Reakce trhu | Stavebnictví | PYPL | Italská vláda | Hypotéky | OECD | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Růst eura | tradingeconomics.com | Rostoucí trend | Finanční krize | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Evropa | Česká spořitelna | Pokles ceny | Andrej Babiš | Dysfunkce | Korporátní daně | HUF/EUR | SBUX.US | Odchod z EU | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Velké hospodářské krize | Masivní výprodeje | Nově zahájené stavby domů | Dopady na ekonomiku | KB | Deficit rozpočtu | DAX (DE30) | Česká koruna | Vlna koronaviru | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Odvaha | Maloobchod | Udržení inflace | G10 | Earnings | Trump | The New York Times (NYT) | Hospodářský propad | Makroekonomický vývoj | Měnový trh | Dow Jonesův index | Ekonomická důvěra | CHF | ex | Britský FTSE 100 | Tuzemské banky | Technické analýzy | Ekonomické ukazatele | Společnost Novo Nordisk | Urals | Nasdaq Futures | Obchodování v Asii | Čínský statistický úřad | Tradiční odvětví | Inflace ve Francii | Rozpočtový deficit | GBPUSD | Nejprudší pokles | Kryptoměnové společnosti | ABB | Christopher Dembik | Stříbro | Naše ekonomika | S&P 500 futures | Parlamentní volby | Opatření vlád | Americký dolarový index | Zvýšení sazeb ČNB | Vládní intervence | Instituce | Wall Street Journal (WSJ) | Francouzská vláda | Obchodování se CFD | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Přehled o dění na světových burzách | Akciový index | Frustrace | FAANG | Dluhopisoví investoři | Euro k dolaru | LNG | Britská premiérka Liz Trussová | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Vývoj ceny zlata v USD | Důvěra spotřebitelů | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | United Airlines Holdings | Proud stability sazeb | BBC | Pozornost | Financial Network | Czech Fund | Země EU | FOREX | Index nákupních manažerů (PMI) | Kongres | Prodeje dluhopisů | Výdělky | Divize | Volby v USA | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Siegfried Russwurm | IPO Porsche | Index Nasdaq Composite | Kanada | S&P 500 | Zvýšená volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Obchodovat | NKLA.US | Medvědi | Trh | Politická rizika | Komise | List Financial Times | Snížení daně z příjmu | Marriott | Vládní podpory | Indikátory sentimentu | Viktor Orbán | ProCent | Výkyvy | Měnová autorita | MWh | Ceny zboží | Fed | RBI | Zahraniční obchod | Luis De Guindos | Korekce | Sazby daně | Zákonodárce | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Equa Bank | Velké investice | Polský premiér | Nejistota | Sázení | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Míra inflace v Maďarsku | CME | HDP v eurozóně | Caxton | Posílení dolaru | ANO | Stock | Fundamentální pozadí | Prodeje státních dluhopisů | Rating | Trumpova administrativa | Alligator | Koronavirová pandemie | RBC | Microsoft | Riziková aktiva | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Riksbank | Celkový sentiment | Daňové úlevy | SBUX | Europe 1 | Repo operace | Šíření nového koronaviru | Mateusz Morawiecki | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Riziko pro finanční stabilitu | NKLA | Správci aktiv | Demokratické strany | Vývoj úrokových sazeb | Pokles sentimentu | Diverzifikátor portfolia | Federální rezervní banka | Trendová linie | Vlny koronaviru | Hazard | Obchodování akcií | Řízení rizika | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Exxon | Nvidia | Zásobování trhu | Národní ekonomická rada vlády | Vývoj dolaru | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Prosperity | Index Nasdaq | Německá vláda | Tržní sentiment | Futures na DAX | Ministryně práce | Hlavy států | Ekonomie | Oblast supportu | Twitter | Agentura AP | Krach | Konglomerát | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Další růst | Výpadky | Objem obchodů | FIAT | Podpůrná opatření | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | AA | Gazprom | Centrální banka | CL | Andrew Bailey | Inflace v Británii | Obchodní spory | Šíření viru | Opatření | QE | Americká průmyslová produkce | LYNX | Internetové akcie | Nájemné | Donald Trump | Podnikatelé | Čistý zisk | Jádrová inflace | Výnosy státních dluhopisů | Peníze z vrtulníků | Kurz české měny | Centrum | ING | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Grafy | Obchodní rozhodnutí | Zahraniční investice | Apple | Peter Siks | Index Hang Seng Tech | Společnost XTB | Nárůst objemů | Akcie ve Spojených státech | Výkonná ředitelka | Ceny komodit | Nízká volatilita | Fúze a akvizice | Korekce na rizikových aktivech | Fiskální udržitelnost | Aker | Úspory | CZK | Stablecoin | Reuters | Index nákupních manažerů | Ceny slunečnicového oleje | VaR | Průmyslový Dow Jones | Baidu | Ceny akcií Tesla | Chevron | BofA | Kompozitní index | Státní dluhopisy | Elektromobily | Americký dolar | Depozitní sazba | Euro vůči dolaru | Situace | Dezinformace | Steen Jakobsen | Souhrnný index | Libra šterlinků | Předseda | Moneta | Růstový potenciál | Europe 600 | Vývoj německého akciového indexu DAX | DASH.US | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Harris Financial | Evropská léková agentura (EMA) | Růstový impuls | Arm | Negativní dopad | Vláda ČR | Traders | Guvernér Fedu | Růst polské ekonomiky | Růst americké ekonomiky | DPA | Evropská unie | Boeing | Politická krize | Commitments of Traders (COT) | Ekonomické vztahy | Ekonomiky | Volby USA 2020 | Internet of Things (IoT) | Záporné sazby | Fundamentální analýza akciových trhů | Tržby | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Makro | Dobrá nálada | Moody's | Platební bilance | Stagnace | CFD | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Centrální banky | Vývoj německého akciového indexu | Petr Smejkal | Nová data | Dopad na ekonomiku | Open | Životní úroveň | Snížení sazeb | MRNA.US | Americké ministerstvo obchodu | CME Group | Covidová krize | Financovat | Silnější euro | Pohyby na trhu | Dividenda | Moderna (MRNA.US) | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Close | Fundamentální valuace | Pandemie nemoci | Koruna dnes | Index německých akcií | Rizika | Zakázky německého průmyslu | Úroky | Vyplácet dividendy | Přenos | Kurzy | Investice firem | Francouzský CAC 40 | Cena | Investiční banky | Fond | Měnový pár | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Rezervy bank | Zasedání RBNZ | Air | New Deal | Akcie dnes | Antivirus | Ceny akcií | Podpůrný balíček | Konsensus | S&P500 | EBay | Stephen Poloz | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Kapitalizace celého krypto trhu | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Celkový deficit | Stimulační plán | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Daňová sazba | Finance | Rozvolnění protipandemických opatření | Margin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Biogen | Dluhy | Prezidentské volby v USA | NYT | Simon Coveney | Americké společnosti | Jan Vejmělek | Hedge | EU | Poplatek | Server BBC | Rabobank | Applied Materials | Damoklův meč | Ministr zahraničí | VOA | Index ISM | Situace na trhu | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | NVDA | WBD | Obchodník | Dluhopisy | Množství peněz | MRNA | COVID-19 | Vyšší sazby | Investor | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Index cen | PMI ve výrobě | Alokace | Operace na volném trhu | Obchodní bilance | Paypal Holdings | Index PX | Čínská vláda | Daně | Saxo | Lídři | Měnové intervence | Stimulační balík | Pivot | Coinbase | Měnověpolitické zasedání | Lee Hardman | České HDP | Český stát | Momentum | Daně z příjmů | Joe Biden | Sunday Times | Zisky | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Vývoj vládního dluhu v USA | Doporučení | Globální ekonomika | Konsolidovaný čistý zisk | Čínská média | Miliardy eur | Trumponomika | Inflace v ČR | Poptávka | Cisco Systems | Starbucks | Obchodníci | Adam Glapiński | HSBC | Zvýšení ceny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Hang Seng | Trinity Bank | Hospodářský šok | Dlouhodobé dluhopisy | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Michael Brown | Růst cen | Index Russell 2000 | Rating vyšší | Výsledek zahraničního obchodu | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kancléř Olaf Scholz | Zdravotní pojištění | Růst HDP | RSI | Asset management | Repo sazby | Dash | EUR/MWh | IFO index | Financování | Akcie společnosti Trump Media & Technology | Zvýšení inflace | Měnový pár EUR/GBP | ČSÚ | Vystřízlivění spekulantů | Invaze | Historická minima | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Výrobce čipů | Šéf opozičních labouristů | Omezení dodávek | Stres | Italský ministr hospodářství | Trumpovo odsouzení | Úrokové sazby na hypotékách | Možné zisky | Americké akciové trhy | Oznámení centrální banky | NZD | Pokles ekonomiky | Analýza | Republikáni | USDJPY | Uzavření trhů | Reporty | Růst spotřebitelských cen v Německu | GfK | Úrokový diferenciál | Hrubý domácí produkt Německa | Naftogaz | New York Times | FT | Ranní komentář | Pokles kurzu libry | Oddělení forexu | Klouzavý průměr | Vyšší daně | Světové události | Průměrná mzda | Ekonomický poradce | UniCredit SpA | Balík na podporu ekonomiky | Hospodářský růst | El País | Růst dolaru | Holubičí postoj | Šíření koronaviru | Růst ekonomiky | Odhodlání | Costco | Inflace v Maďarsku | Podnikání | WTI | LVMH | AMGN | Bod | Miliardy korun | Shares | RBNZ | Spekulace | Vývoj ceny slunečnicového oleje | ABN AMRO Bank | Diverzifikace portfolia | Reserve Bank of Australia | HDP | Daňová pravidla | ROCE | Americká měna | Projevy centrálních bankéřů | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Bankéři | Firma | Evropská léková agentura | Sázet | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Členské státy | Warner Bros Discovery | Marže | Německá ekonomika | Hospodářské vyhlídky | Omikron | Prosus | Erste | Mírná korekce | Alphabet | Daňové zatížení | Skupina XTB | Vedení společnosti | Ropa | Zkušenosti | Signály | Přizpůsobovat se | Lira | Raiffeisenbank a.s. | Ministři financí eurozóny | IHS Markit | Ekonomické recese | Statistiky | Liz Trussová | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Andrej Babiš (ANO) | Francouzský ministr financí | SAP | Dluhopisové trhy | Akcie společnosti Nvidia | Menší poptávka | Spolkový statistický úřad | FX | Rozhodování | Nový typ koronaviru | Snížení spotřební daně | Kurz | Market | Premiér Rishi Sunak | Ekonomka | Demo účet | 256/2004 | EMA | Unicredit | Deutsche Welle | Pokles výnosů | Hugo Boss | Dolar | Debata | Gigafactory | Kurzy měn | BH Securities | Spotřebitelská důvěra v Británii | Omezení těžby | Hodnoty měny | Euro | Negativní vývoj | Makroekonomické faktory | Cykly | Vývoz z USA | Mnoho ziskových obchodů | Klid | Akciový trh | Proinflační | Lockdowny | Boj s koronavirem | Rozvíjející se trhy | AUD | Čínský vývoz | Mervyn King | Vývoj předvolebních průzkumů | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Poskytování hypoték | Vzrušení | Obchod | Zastavení dodávek | Pegas Nonwovens | Domácí data | Jednotná měna | Zdanění | Bank of Canada | Nouzová opatření | Mitch McConnell | Citigroup | Krach burzy FTX | Obchodní aktivita | Softbank | Inovace | UBS Asset Management | Rozhodnutí Bank of England | EuroCOIN | Rada ČNB | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Záporný úrok | Globální finanční krize | Pandemická situace | Purple Trading | Hlavní trend | Spojené státy | Ruské akcie | Britská premiérka | Zrušení daně z nabytí | xStation 5 | Ekonomika a koronavirus | Odchod z Ruska | Severní Irsko | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Fresenius Medical | Odhady PMI | NN Group | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | CNBC | Vánoční svátky | SEC | Recese | Silný fundament | ASX 200 | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Vyjádření představitelů | ASML | Prodeje existujících domů | Wegovy | Tomáš Raputa | Vývoj indikátoru zaměstnanosti | CZK/EUR | Stimul | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Sněmovna reprezentantů | Akcie Applu | Společnost IHS Markit | Výrobní index | Exprezident | Stavební povolení | Silný americký dolar | Aktuální stav | Přehřátí ekonomiky | Denní graf | Koronavirové pandemie | Schodek | Ekonomický výzkum | Úroveň supportu | František Táborský | Štěpán Křeček | Daňové reformy | Ministři | Prudký propad | Meziroční růst spotřebitelských cen | Akcie energetických společností | Kurz eura | Dnešní zpráva | Cap | | Dlužníci | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Šíření nového typu koronaviru | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Premiérka Trussová | Bidenova politika | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Ekonomická opatření | Japonský premiér | Úspěchy | Short pozice | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Bilance Fedu | Multi-Asset obchodování | Vysoké ceny | Předpokládaný vývoj | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | Soud | Investice do infrastruktury | Komunita | Odpovědnost | Plánování | Agentura Fitch | Výprodej | Předpovědi | Mince | Zasedání centrální banky | Akciové futures | Americké volby | Světové ekonomiky | Členské země | Oslabení | Benzín | Trend | Střadatelé | Shrnutí obchodování | Adidas | Politické události | Dow Jones Industrial | Prodejní signál | Míra inflace | Barbora Ondrová | WEF | Spotřebitelská důvěra | MMF | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Nařízení | Sazba hypoték | Kontrola inflace | Prohlášení | Premiérka | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Komerční banka | BTC | Úsilí | KOSPI | Silnější americký dolar | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Vývoj inflačních očekávání v USA | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Nálada na trhu | Průmysl | Makroekonomické strategie | Energetické krize | Makroekonomická data | Tempo růstu | American Airlines Group | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Vládní nástroj | K.US | Francouzská ekonomika | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | Zdražování energií | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | České dluhopisy | Martin Gürtler | Myšlenka | Ministerstvo financí | UnitedHealth | Viceprezident ECB | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Objednávky | Long | Rally | Bankovní rada | KBC | Macron | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | Americké státy | Základní úroková sazba | Cenový strop | Discovery | Zvyšování úrokových sazeb | Střední podniky | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Index německých akcií DAX | Výnosy z dluhopisů | Nezaměstnanost v Německu | Omar Arnaout | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Hlas Ameriky | Ceny ropy Brent | Pokles cen | Základní úrok | Helena Horská | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Sankce | Veřejný dluh | Banka Creditas | Tempo růstu ekonomiky | YouGov | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový týden | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Počet akcií | Vývoj vládního dluhu | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Microchip Technology | Zákaz cestování | Politika centrálních bank | Indexy PMI | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Danske Bank | Výsledek voleb | Slovensko | Trinity | Svaz výrobců a prodejců automobilů | Stratég | Mitsubishi UFJ Research | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Odbor japonské vlády | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Bývalý ministr financí | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Breaking | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | CoinShares | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Čínský prezident | MAM | Indikátory důvěry | Nike | Podnikání na kapitálovém trhu | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | GDP | Velká Británie | Rating České republiky | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | JPMorgan | Potenciál poklesu | Investování do nemovitostí | RDSA | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | GPS | Indexy S&P | Obchodování na devizovém trhu | Rozpočtový deficit USA | Trumpova vs. Bidenova politika | Žádosti o podporu | Ředitelka svazu | Úrovně EUR/USD | Federální vláda | Nálada | Indie | SPCE | Energetická krize v Evropě | Cíle | Měnové politiky | Opatření proti dopadům války | Sazby Bank of England | Investiční příležitosti | Výprodej akcií | Sentiment v USA | Ekonomika | Hospodářská recese | MasterCard | Vývoj hlavní úrokové sazby | Oxford Economics | Ekonomická data | Elektřina | CBS | WTO | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Warner Bros | Fiskální krize | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Americký kongres | Fyzický trh s ropou | Pozice | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Kurz EUR | Timeframe | České akcie | Glapinski | Vinci | Kurz libry | Americký akciový index | Komerční banky | Keynesiánci | Americké ministerstvo | Ethereum | Nejlepší blue chip akcie | Euro vůči americkému dolaru | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Ekonomické Spojené státy | Zaměstnanci | PayPal | Jaromír Gec | Export německého průmyslu | Evropský trh | Finanční trhy | ČNB dnes | Miliardáři | Marvell | Ekonomické trendy | Cyrrus | Data o inflaci | Klesající úrokové sazby | Expanze | Největší ekonomika | Tomáš Vlk | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Konsolidace | Fondy | Dlouhodobý trend | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | OSVČ | Měnové unie | AAPL | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Renminbi | Vývoj akciového indexu PX | Financial Times | USD za barel | Počet nakažených | Politická rozhodnutí | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Významné riziko | New York | Místní rozvoj | Ukrajinský premiér | MSFT | Krize | Zvýšení úroků | Paul Tudor Jones | Analýza akciových trhů | Investing | Akcie mediální skupiny CME | Vyhlídky globálních trhů | Zotavení ekonomiky | Porsche | Vysoké ceny ropy | Kraft Heinz | EURCHF | CoinGecko | Guvernér ČNB | Oslabení dolaru | Akcie roku 2019 | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Investice společnosti | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Virgin Galactic (SPCE.US) | Vývoj meziroční jádrové inflace | Americké výnosy | Graf indexu | ODS | Dialog | Ředitelka | Coinbase (COIN.US) | Rusko a Ukrajina | Generální ředitel | Zlevňování hypoték | Devizové rezervy | České vlády | Japonský ministr financí | Burza | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Rozvoj | Fox News | Úrokové sazby Bank of England | RBA | Americká administrativa | Evropský akciový trh | Nové sankce | Zvýšení daně | Capital Economics | Rozhovor | Spotřeba domácností | Volatility trhu | Měny | Vývoj meziroční inflace v ČR | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Růst nezaměstnanosti | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Inflace v Japonsku | Atos | MNB | Profitovat | Irsko | Energie | Analytici společnosti | Schodek rozpočtu | Freedom House | Mezinárodní obchod | Pohonné hmoty v Česku | Pandemie covidu-19 | Společnosti Blackstone | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | BHS Štěpán Křeček | Cykličnost | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Úrokové sazby | Výhled britské ekonomiky | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Sazby | Ropa dnes | Historie | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Silné výkyvy | Zlotý | USD | Protiepidemická opatření | Banky | Libra k dolaru | Snížení zisku | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Infineon | Nová vláda | Likvidní | Regionální měny | Překoupené oblasti | Eni | Sberbank | Stav ekonomiky | ABN Amro | Brazilský real | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Člen bankovní rady | Předsevzetí | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Miliardy USD | Guardian | Snižování daní | Poradce | Finanční plán | Libra ztrácí | Rozpočtové přebytky USA | Aktuální spready | Americké akciové indexy | GBP/EUR | Signál | Zdražování | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | Britský FTSE | ADP | Vanadiové akcie | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Ministryně financí Alena Schillerová | Ropy | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Nejvyšší deficit | Zadlužení země | Podmínky půjčky | NFIB | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Očekávané Earnings | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Zavedení rouškovného | Ztráty | Společnost | Wolfgang Schäuble | Časové období | Daň z mimořádných zisků | Důchody | Premiér Boris Johnson | Firma McDonald's | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Diverzifikátor | Měnový výbor | Historicky nejnižší | Allergan | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Kurz britské libry | BMW | Cena akcií | Mark Carney | ASX | Rozšíření | BBVA | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Hodnota francouzského akciového trhu | Britské měny | Eura | Tisková konference | Osobní výdaje | Neúspěch | Prodat dluhopisy | Monex | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Organizace | Vliv úrokových sazeb | Komodity | CBI | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Starbucks (SBUX.US) | Růst | Ceny surovin | Česká národní banka | Polská centrální banka | Ředitel XTB | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Centrální bankéři | Hospodářské výsledky | ČTK | Risk-off | Zajištění | Administrativa | Obchodní podmínky | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Wirecard | MiFID II | Fundament | Bohatství | Tanja Gönnerová | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Analýza indikátorů | Vývoj inflace ve službách | Svaz německého průmyslu (BDI) | Dnešní zprávy | Cena libry | Německá míra nezaměstnanosti | Crédit Agricole | AUD/USD | Komise v přenesené pravomoci | Investovat peníze | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of England | Fumio Kišida | Juan Pérez | Fungování fiskální politiky | Ford Motor | Skončení intervencí | Zadlužení České republiky | Americké firmy | Trading | Americká vláda | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Finančníci | Daně z příjmů právnických osob | CEE | Meziroční inflace | Návrat k fundamentální hodnotě | TradingView | Investiční doporučení | Tempo růstu hrubého domácího produktu | USD za tunu | TF1 | Jim Reid | Intradenní volatilita | Bidenovo vítězství | GM | Donald Trump dnes | HDP (Hrubý domácí produkt) | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Státní fond | Změny HDP | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Ministr financí Jeremy Hunt | MUFG Bank | Epidemiolog | Generali Investments CEE | Investování | Američtí politici | Mluvčí MMF | Vývoj ceny | Brent | Hospodářské turbulence | Generální ředitel XTB | Ekonomický plán | Zahájení prodeje | Rizikovost eura | Ondřej Hartman | Chaos na finančních trzích | Americké vlády | Hlavní index německých akcií | Parlamentní volby ve Velké Británii | CAD | Britská měnová autorita | Blue chip | Altria Group | Hugo | Posílení libry | Analytička | Pracovní místa | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Poptávka po ropě | Tržní hodnota | Volby USA | Výrobci aut | Předseda BDI | Kurs koruny | Rozpočtové deficity a přebytky | Politické problémy | Vývoj základní úrokové sazby | DJI | Krize za Baracka Obamy | Markus Söder | Kellogg (K.US) | Přebytky zahraničního obchodu | Kabinet | Ovlivňování | Vývoj ceny akcií | Guvernér | Typ ropy | Ropa a ostatní komodity | Státní výdaje | Société Générale | PayPal Holdings (PYPL.US) | Politická situace | Primární nabídky akcií | Progres | Longbow Asset Management | Mzda | Akciové indexy | Data o HDP | Britské finance | Aker BP | Západní společnosti | Credit Agricole SA | NERV | Banka | Akciový index S&P 500 | Tesla | Rekordní minima | Americké centrální banky | Jake Dollarhide | M5S | Britské akcie | FTSE | Vývoj měnového páru | John Hardy | Průzkum | Ekonomický vývoj | Svaz německého průmyslu | IEA | MNST.US | Průmyslové odstávky | Index spotřebitelských cen | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Vývoj meziroční jádrové inflace (PCE) | Hlavní ekonom ING | Znárodnění | Kurz EUR/USD | Zasedání Fedu | Ripple | Instrumenty | Macerich | Růst cen ropy | S&P Global | Vliv nezaměstnanosti | Pražská burza | Polský zlotý a maďarský forint | Cenové války | Invaze Ruska na Ukrajinu | Dopady na trhy | CCI | Prognózy ČNB | Ratingové hodnocení | Vyhlídky | NATO | Luiz Inácio Lula da Silva | Short EUR/CZK | Sazby ČNB | Štěstí | Předpověď | Očkování | xStation | S&P/ASX 200 | Platit daně | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Spotřební daně | Průzkumy | Minimální rezervy bank | Politika centrální banky | Očekávání investorů | Americká centrální banka | Vysoké ceny energií | Výrobci aut v Británii | Bitcoin | Automobilky | Index technologického trhu Nasdaq | Krach na newyorské burze | Ropa Brent | Španělsko | Rekordní minimum | Výnosové křivky | Hospodaření | Visa | Reuters analytik | U.S. Treasury | Oslabení koruny | Short | Reputace | Hypoteční banka | Přehled | Podpora | Futures | Plyn | Nikola Corporation (NKLA.US) | Kontext | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Proinflační faktory | Arbitráže | Inflace v eurozóně | Počet nezaměstnaných v Německu | Platební bilance ČR | Boris Johnson | Nemovitosti | Podstatné riziko | FXstreet.cz | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Akcie roku | Japonsko | Prezident Trump | Pokračování expanze | Marriott International (MAR.US) | Pomoc od vlády | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Hlas Ameriky (VOA) | Wells Fargo | Budoucí vývoj | xStation5 | Američané | Klesající trend | Kurz dolar | Generali Investments | Ministři financí | Walmart | Index CPI | Prognóza ČNB | Aleš Michl | Geopolitické faktory | Akademie věd | Banka HSBC | Zrušení superhrubé mzdy | Omicron | Koronavirus | Prezident Joe Biden | MT4 | COIN | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Marriott International | Měny&Sazby | Deliveroo | Červnová inflace | Zemní plyn | Makroekonomický kalendář | Nejziskovější | EURSEK | Akcie v USA | Klíčová rizika | FTSE 250 | Burze | Wu-chan | Investoři na trzích | Akcie na evropských trzích | Fluktuace | Zasedání americké centrální banky | Nejnovější údaje | Vice | Akcie společnosti Trump Media | MJ | Rozpočet | Dolar k japonskému jenu | Statistika | Bidenův plán | JPMorgan Chase & Co | Marine Le Penová | Varšava | Vyšší ceny | ConocoPhillips | Aukce | Analytici | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Tomáš Nidetzký | Opatření proti šíření epidemie | USD/CZK | Zveřejnění zpráv | Nikola Corporation | Zadlužení | Dysfunkce na trhu | Naše prognóza | Globální akcie | Equity | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | NAFTA | Kupní síly peněz | Euronews | Politické faktory | Nouriel Roubini | Credit Suisse Group AG | Zemědělství | Výzvy a rizika | Micron Technology | Slušné zisky | Forexoví obchodníci | Peter Altmaier | Tuzemský maloobchod | Enel | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Piper Sandler | Krize v Evropě | Dobré zprávy | Kurz koruny | Maloobchodní prodeje | Důvěra v eurozóně | Výprodej na Wall Street | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Přehled o dění | COST | Řetězec | Česká ekonomika | Konsenzus | Růst výnosů dluhopisů | Senátor Bernie Sanders | Cheniere Energy | Blue chips | Co bude | Kellogg | Očekávání trhu | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Maďarský forint | Drahé kovy | Indikátor | Novozélandský dolar | Royal Dutch Shell | LNG.US | Propad trhů | Ztráty zaměstnání | BAT | Ropa Urals | Americká centrální banka (Fed) | Dluhový trh | Zvýšení korporátní daně | Panika | Švédsko | Panické nákupy | Aktivum | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | DoorDash (DASH.US) | Britský akciový trh | Ekonomické vyhlídky | Cheniere Energy (LNG.US) | Měnové podmínky | Skandinávské měny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Investiční rozhodnutí | Fitch | Spready | ISM | Bilance běžného účtu | Daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy | Rostoucí akciové trhy | Semi | Ruská ropa | Vivendi | Domácnosti | Hang Seng Tech | CARA | Vývoj inflace | Aktuální prognóza | Velcí hráči | Holger Schmieding | List The Guardian | Brookings Institution | Statistický úřad | Zpřísňováním měnové politiky | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Podnikatelská aktivita | SPX | Tuzemská inflace | Interpretace | Sektor služeb | Měnová politika | Krypto | Emerging markets | Pád cen | Korekce na trzích | Údaje MMF | EK | Mitsubishi | Napětí mezi USA a Čínou | Jedinečná příležitost | Pozornost trhu | Konkurenceschopnost dovozců | BDI | Keir Starmer | TLTRO | Technology | Ekonomický cyklus | Agentura Moody's | Rozpočtový schodek | UTC | Markit | XTB | Maďarská měna | Protekcionismus | EURGBP | Optimismus | Macerich (MAC.US) | Úvěrový rating a státní dluh | Infineon Technologies | Likvidita | Hlavní ekonom | Poslanecká sněmovna | Úroveň důvěry veřejnosti | Šéf Volkswagenu | Načasování | FRED | GOOGL | Risk | Uptrend | Air Bank | Maďarská centrální banka | Železnice | Moskva | Analytika | Inflační očekávání | Německý stimulační plán | Etoro | MAC.US | Forexu | Sazby beze změny | Ustanovení zákona | Hlavní úrokové sazby Bank of England | Miliardy | Čína | Trader | Míra nezaměstnanosti v březnu | Termínové kontrakty | DAX | Britské společnosti | Akcie Broadcomu | Oživit ekonomiku | Oživení maďarské ekonomiky | Bank of New York Mellon | Fiskální stimuly | Výsledek voleb ve Francii | Meziroční vývoj inflace | Demografické trendy | Fiskální politika | Devizový trh | Vysoká rizika | Počasí | Měnové trhy | Monetární politika | Kwasi Kwarteng | Akcie v Británii | Německý index DAX | MIFID | Deutsche Bank | Ekonomické výsledky | Premiér Viktor Orbán | Konečná sazba | Pomoc vlád | Konflikt v Evropě | Disney | Blahobyt | Ekonomové | Americké trhy | Oslabování koruny | Český HDP | News | Koncern | Brookings | CZK/USD | Pandemie | Analytik | Index PMI | Motivace | Zelené energie | Restart ekonomiky | Rizikovější euro | COIN.US | MetLife | Dodavatelské řetězce | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konzervativci | Commonwealth Financial | Předkrizové úrovně | Zpomalení růstu | Poslanec | Ranní okénko | Daňový balíček | Tým FXstreet.cz | Stavební společnosti | Stagflace | Proticovidové lockdowny | Trump Media & Technology Group | Španělská chřipka | Výsledky hospodaření | Výnosy | Redukce | Burzovní ukazatele | Vyšší inflace | Virtuální mince | Nastavení měnové politiky | Wall Street | Ministerstvo hospodářství | Snižovat daně | Daňové změny | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Britské státní dluhopisy | James Buchanan | Fúze | Útlum ekonomické aktivity | Ticker | CNY | Stimulace hospodářského růstu | Vládní deficit | Technický nástroj | Zpracovatelský průmysl | Index DAX | Práce | Premiérka Liz Trussová | Dow Jones | Korporace | Vítězství Donalda Trumpa | G7 | Pokles libry | Private equity | Bidenův stimulační balík | Deloitte | AXA | Tudor Jones | Silné inflační tlaky | David Vagenknecht | Obavy z ekonomických dopadů | Biden | Budoucnost | Dynamika HDP | Obchodování akcií small caps | Výhledy | Invaze Ruska | Šíření koronavirové nákazy | Plán vlády | Úspěch | Nákup libry | AMZN | Tempo inflace | Splátky úroků | Druhá vlna | Fiskální balík | JPMorgan Chase | Japonský jen | Investiční pobídky | Shrnutí vývoje | Šance | Ekonomický růst | Rozhodnutí bankovní rady | Jakub Matis | Politici | Ekologie | Nákup dluhopisů | Kotace | Jerome Powell | Zlepšení nálady | Globální hospodářské krize | Index FTSE 100 | Odvětví | Nový plán vlády | Zadluženost | Poradenství | Vláda a kongres | Finanční situace | Průmysl a stavebnictví | Ministr financí Kwasi Kwarteng | MF | Velké západní společnosti | Komentátor | Celková inflace | Dna | Vybrané měny | Cykličnost ekonomiky | Obchodování na devizových trzích | Rozpočtové deficity | Vývoj běžného účtu platební bilance | Zvýšení zadlužení | Základní sazba | Beam Capital Management | Globalizace | VanEck | Poptávky po dolaru | Volkswagen | Přehled kurzů | Podniky | Omyl | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Commonwealth Financial Network | Povinné minimální rezervy bank | Obchodní válka | Analytický tým | ING Groep NV | Zlato | Novo Nordisk | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Japonský konglomerát | Obchodní nastavení | Co jsou to small caps | Daň z příjmu | USD/CAD | Zpomalování inflace | Graf dne | Geopolitika | Philip Morris | Záchranný balík | Nasdaq | Společná evropská měna | Vysoký veřejný dluh | AbbVie | PMI index | Monster Beverage (MNST.US) | Geopolitická situace | Odhady analytiků | Institucionální obchodníci | Zrychlení růstu | Dopad rozpočtových deficitů | Spekulanti | Tudor | Inflace v USA | Horké peníze | Hike | Futures na americké akciové indexy | Mezinárodní vztahy | Výroční konference | Slabé euro | Britská média | Světové akciové trhy | Levnější půjčky | ECB Christine Lagardeová | Výroba aut | Údaje o inflaci | DoorDash | Německá inflace | Vývoj vakcíny | DPH u elektřiny | Brian Price | Belgie | Bezpečnost | mBank | Průlom | Zvýšení DPH | Světové trhy | Růst japonské ekonomiky | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | ConocoPhillips (COP.US) | Novozélandská centrální banka | 100 procent HDP | IOT | Firemní výsledky | Začínající obchodníci | Obchodní dohody | Fidelity International | BlackRock | Propad daňových příjmů | Newsweek | USD/JPY | Nárůst objemu obchodů | Šíření nákazy | FDX | Fio | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | TradingEconomics | Průměrná sazba hypoték | Ekonomické aktivity | Zvyšování úroků | INTC | Čistý dluh | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | American Express | Akcie | ANSA | Stimuly | Ekonomické nerovnosti | Fundamenty | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Ukazatele | Netflix | Plán snížení daní | Británie | Vývoj jádrové inflace | Zrychlení inflace v eurozóně | COP.US | Chování spotřebitelů | Louis Vuitton | COT | Forexové obchody | Dopady pandemie | Zlepšení | Cyrrus FX | ECB Luis De Guindos | ONE | Sentiment trhu | Zahraniční forex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Snížená finanční páka
Snížená volatilita
Snížené náklady
Snížení cen
Snížení cen komodit
Snížení cen ropy
Snížení ceny zemního plynu
Snížení daně
Snížení daně z amerických dividend
Snížení daně z příjmu

Následující klíčová slova

Snížení daní na paliva
Snížení dividendy
Snížení dluhu
Snížení dluhu po pandemii
Snížení dodávek
Snížení dodávek na trh
Snížení DPH
Snížení DPH v Německu
Snížení ekonomické aktivity
Snížení emisí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít