Sobota 08. června 2024 17:00
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei ProTrader

Fundamentální faktory

img

Kritický týden pro EUR/USD: technické a fundamentální faktory

03.06.2024 Tento týden bude obzvláště důležitý pro měnový pár EUR/USD. Euro se drží dobře, přestože globální indexy korigují, což brání tomu, aby síla USD ovlivnila kurz páru.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.05.2024 Také měnový pár GBP/USD zahájil v úterý velmi slabý pohyb směrem dolů, který byl vyvolán odrazem od technické úrovně. Podobně jako v případě eura tento odraz a mírný pokles nemusí nutně naznačovat rodící se klesající trend. Libra již měsíc a půl roste, přičemž v posledních třech týdnech vykazuje pohyb vzhůru bez zjevných důvodů. Proto bychom se nedivili, kdyby cena v blízké budoucnosti překonala úroveň 1,2787 a libra by nadále rostla.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek klesl. Z výše uvedeného grafu je dokonale patrné, že tento měnový pár za posledních 11 obchodních dní nevykázal pohyb směrem dolů. Libra roste s ohledem na fundamentální faktory, bez přítomnosti fundamentálních faktorů, bez makroekonomického pozadí, v rozporu s fundamentálním pozadím. Za jejími pohyby se neskrývá žádná logika, i když z technického hlediska mohou vypadat docela lákavě. Například v hodinovém časovém rámci máme jasně vzestupný trend, který si říká o rozpracování. Již jsme však zmínili, že volatilita páru zůstává nízká a je velmi obtížné libru nakupovat, když zprávy a fundamentální faktory naznačují obrat.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 17. května. Možná, že k mírné korekci vůbec nedošlo

17.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek prodělal menší medvědí korekci. Ta byla tak slabá, že není jasné, zda pár vůbec klesne k linii Senkou Span B. Jak již bylo zmíněno, trh se vrátil ke své oblíbené rutině posledních šesti měsíců. Ta spočívá v nákupu eura pod jakoukoli záminkou, zatímco nákup amerického dolaru je možný pouze při významných příležitostech. Většina fundamentálních a makroekonomických souvislostí, které hovoří ve prospěch dolaru, je trhem buď ignorována, nebo interpretována v jeho neprospěch, což znamená totéž. Abychom byli spravedliví, za poslední měsíc přišlo z USA mnoho negativních údajů, které mohly a měly vyvolat pokles dolaru. Dolar však klesal mnohem častěji, než by odpovídalo údajům. Trh navíc ignoruje skutečnost, že Federální rezervní systém nehodlá v dohledné době snižovat sazby.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 16. května. Trh viděl v údajích o inflaci v USA skryté poselství.

16.05.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál obchodoval směrem nahoru. Jak jsme předpokládali, volatilita byla včera o něco vyšší. Zpráva o inflaci představuje pro forexový trh velmi důležitou událost, takže musela následovat reakce. Vezměte ale na vědomí, že podobnou reakci trhu jsme čekali i nečekali. Na jedné straně jsme vás varovali, že pár může růst nebo klesat, pokud se skutečná hodnota bude shodovat s prognózou. A přesně to se také stalo. Poté, co se pár pohyboval rovnoměrně oběma směry, ale trh obnovil nákupy. Na jakém základě? Tatáž zpráva o inflaci v USA očividně nedávala důvod k novým prodejům dolaru.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 15. května. Proč byli prodejci zklamaní z údajů o americkém indexu výrobních cen.

15.05.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval nízkou volatilitu a druhý den v týdnu se pohyboval mírně nahoru, jak už se stalo zvykem. Obecně vzato, cena se pohybuje každý den stejně – směrem nahoru, ale slabě. Euro v úterý nutně nepotřebovalo silné důvody k růstu. Obchodníci dopoledne ignorovali zprávy z Německa a eurozóny, přestože přinesly poměrně dobré výsledky. Jak jsme ale včera zmínili, jednalo se o sekundární údaje. Na druhou stranu, americký index výrobních cen (PPI) vyvolal na trhu emoční bouři. Je naprosto nejasné, jaké úmysly trh měl. Dolar nejdřív prudce stoupal a pak ještě silněji klesal.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 14. května. Euro se nadále otřásá. EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu.

14.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu. Euro se sice vyhouplo výše, ale pohyby byly tak slabé, že je těžké říci, kdo dokázal těžit z pohybu o pouhých zhruba 20 pipsů. Pár se nadále pohybuje v blízkosti horní linie vzestupného kanálu, čímž si zachovává vyhlídky na korekci směrem vzhůru. Tato korekce trvá již měsíc. Není pochyb o tom, že se jedná o korekci; rychlý pohled na 4hodinový časový rámec to jasně dokazuje. Intradenní pohyby jsou slabé a střednědobé pohyby jsou pomalé.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo

10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 9. května. Třetí nudný den pro euro v řadě.

09.05.2024 Pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pod 30 pipů, tedy trochu nižší než v posledních dvou dnech. Navzdory drobnému poklesu má člověk při pohledu na takové pohyby chuť zavřít obchodní terminál. Jaký zisk mohou obchodníci čekat, když cena urazí sotva 30 pipů za den?
img

Výhled pro EUR/USD na 7. května. Dolar má stále problémy

07.05.2024 EUR/USD zahájil nový týden snahou pokračovat v pohybu vzhůru. To se mu však nepodařilo, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí a během uplynulých dvou týdnů trh získal dostatek důležitých informací, aby měl jasno, jak v blízké budoucnosti obchodovat. Bohužel je velmi těžké říci, jaké rozhodnutí většina účastníků trhu učinila. Měnový pár EUR/USD již několik týdnů prochází korekční fází. Ne že by to bylo nějak zvlášť zneklidňující nebo odrazující, ale bylo by příjemné vídat trend častěji, než několik týdnů čekat na konec korekce.
img

Výhled pro EUR/USD na 30. dubna. Nudný den pro euro

30.04.2024 EUR/USD zahajuje nový týden pohybem v téměř horizontálním kanálu, který je však formálně považován za vzestupný. Pár se při nízké volatilitě vyhoupl nahoru, což v podstatě odpovídá režimu "nudného pondělí". Obchodníci se tak mohli zaměřit pouze na jednu zprávu. Míra inflace v Německu zůstala v dubnu beze změny na úrovni 2,2 %. Vzhledem k tomu, že se jednalo o drobnou odchylku od prognózy a samotná hodnota zůstala nezměněna, nedošlo prakticky k žádné reakci trhu. Navíc se jednalo pouze o jednu zemi Evropské unie. Dnes bude zveřejněn index spotřebitelských cen za celou EU, takže lze očekávat silnější reakci trhu.
img

Výhled pro EUR/USD na 25. dubna. Euro může růst i klesat zároveň

25.04.2024 Co se týká technického obrazu, pár pokračuje v korekci směrem vzhůru, jak naznačuje kanál. To může ještě nějakou dobu pokračovat, ale euro má stále vyhlídky na pokles ve střednědobém horizontu. Trh nemůže pár neustále prodávat, a to ani uprostřed klesajícího trendu.
img

Výhled pro EUR/USD na 24. dubna. Euro vzrostlo k horní hranici kanálu

24.04.2024 EUR/USD se nadále pohyboval uvnitř téměř horizontálního kanálu, formálně označovaného jako vzestupný kanál. Vzhledem k tomu, že k poslednímu odrazu došlo od spodní hranice kanálu, cena v průběhu několika dní vzrostla až k jeho horní hranici. Tento pohyb se ukázal být naprosto předvídatelný, ačkoli včera měl nejen technický charakter.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 23. dubna. Nudné pondělí proběhlo hladce.

23.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval převážně do strany s nízkou volatilitou. Stejný pohyb vidíme už šest dnů, takže se vytvořil kanál, který znázorňuje současný směr. Je mírně vzestupný, ale téměř boční. Euro přestalo klesat, ale nikdo nečeká, že by pár klesal každý den. Fundamentální a makroekonomické pozadí stále naznačují růst dolaru, takže každopádně očekáváme pokles eura.
img

Bouře ve sklenici vody: Analýza EUR/USD

22.04.2024 Během páteční asijské seance se pár euro/dolar prudce propadl až do oblasti 1,0600, když se dostal pod tlak zpráv, že Izrael podnikl proti Íránu útočné akce. Dolar na pozadí rizikových nálad znovu posílil, ale ne na dlouho.
img

Výhled pro EUR/USD na 17. dubna. Nudné pondělí plynule přešlo v nudné úterý

17.04.2024 EUR/USD v úterý nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla poměrně nízká. Pár se pokusil prodloužit pohyb směrem dolů, pokusil se zahájit býčí korekci, ale nakonec zjistil, že ani jedno nebude fungovat. Euro tak nadále zůstává pod důležitou oblastí 1,0658–1,0669, takže má stále dobrou šanci pokračovat v pohybu směrem dolů.
img

Přehled páru GBP/USD. 16. dubna. Libra se může odrazit ode dna, ale flat je u konce a důvody k růstu chybí.

16.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí po třídenním poklesu zahájil vzestupnou korekci. Korekce, stejně jako volatilita páru během dne, byla slabá. Pokud nepočítáme středu a pátek minulého týdne, zůstává volatilita libry už déle než dva měsíce poměrně nízká, což značně komplikuje obchodování. I tento týden nás ale čekají důležité události, zejména zpráva o inflaci ve Velké Británii. Proto budeme nejspíš svědky volatilních pohybů. Otázkou je jejich směr.
img

Pohled na vývoj měnového páru EUR/USD dne 16. dubna. Další nudné pondělí

16.04.2024 V pondělí nedošlo k žádným výrazným pohybům. Zpráv bylo sice zveřejněno málo, ale bylo. Trh si mezi nimi však nic zajímavého nenašel a za víceméně důležitou považoval pouze zprávu o maloobchodních tržbách ve Spojených státech. Ale pojďme popořadě. V EU byly zveřejněny údaje o průmyslové výrobě za únor, které se plně shodovaly s prognózami. Kromě toho zaznělo několik projevů představitelů Evropské centrální banky. Francois Villeroy de Galhau uvedl, že ECB "pravděpodobně sníží úrokové sazby v červnu", a Gediminas Simkus řekl, že "existuje více než 50% pravděpodobnost, že letos dojde k více než třem snížením sazeb". Obě tato prohlášení jsou pro euro špatnou zprávou, protože ECB začne s uvolňováním měnové politiky dříve než Federální rezervní systém a bude snižovat sazby agresivněji než Fed.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 15. dubna. Euro už klesá bez zjevného důvodu!

15.04.2024 Pár EUR/USD obnovil silný sestupný pohyb a nebyly za tím žádné aktuální lokální makroekonomické důvody. Což ale neznamená, že za tím nebyl obecně žádný důvod. V uplynulých měsících jsme často zmiňovali, že euro by mělo být levnější než americký dolar. A důvodů bylo a pořád je dost. Slabý stav ekonomiky EU ve srovnání s ekonomikou USA. Sny trhu o tom, že Federální rezervní systém bude první, kdo sníží sazby; na základě těchto snů trh dlouho prodával dolar. Technický obraz, podle kterého v denním časovém rámci začal loni sestupný trend. Jednotná měna měla z těchto důvodů klesat. A podle očekávání v pátek klesla.
img

Výhled pro EUR/USD na 12. dubna. Nové zasedání ECB

12.04.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke svému známému vzorci z posledních měsíců. Navzdory poklesu o téměř 150 pipsů před dvěma dny a včerejšímu zasedání Evropské centrální banky byla volatilita ve čtvrtek nižší než 60 pipsů. Na jedné straně ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a projev prezidentky ECB Christine Lagarde na tiskové konferenci byl poměrně neurčitý. Konkrétně se od ní trh nedozvěděl žádné bližší informace ohledně možného uvolnění měnové politiky na příštím zasedání v červnu. Lagarde uvedla, že na příštím zasedání bude k dispozici mnohem více údajů (pravděpodobně pro rozhodnutí o sazbě). Na druhou stranu se stále jednalo o zasedání ECB a na takové události se obvykle reaguje.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 11. dubna. Kupci mávali bílou vlajkou

11.04.2024 Pár EUR/USD se ve středu propadl. Euro kleslo poté, co zpráva o inflaci v USA ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 % víc, než se čekalo. Někdo by snad řekl, že tak malá odchylka od prognózy by neměla vyvolat podobně silný pohyb, ale my jsme rozhodně proti. Je fakt, že euro bylo v posledních měsících schopno vykázat jen pozvolný pokles, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí šlo proti němu. Například minulý týden euro vykázalo nelogický pohyb nahoru, i když prakticky všechny důležité zprávy z USA vyšly silněji, než se očekávalo. Proto jsme pevně přesvědčeni, že euro je nadhodnocené a dolar silně podhodnocený. Včera se účastníci trhu prostě neudrželi a začali hromadně otevírat short pozice, protože teď je jasné, že Federální rezervní systém se neodváží snížit sazby ani v červnu.
img

Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls

08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 5. dubna. Euro pokračuje v růstu

05.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zaznamenal tak třetí den růstu v řadě. Makroekonomické a fundamentální pozadí stranilo americkému dolaru v úterý, ve středu i ve čtvrtek. Obsahovalo zprávy typu ADP a JOLTS v USA a zprávu o inflaci v eurozóně. I když některé údaje působily proti dolaru, bylo jich co do počtu méně. Trh ale z nějakého důvodu ignoroval všechny zprávy, které měly dolar podpořit.
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na...
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na EUR/USD se však neodvážili zaútočit na hranici 1,06 a uzamkli zisky. Iniciativu na tomto páru převzali kupující, kteří zpočátku předváděli skromné výsledky (pár se držel v rámci hodnoty 1,07), ale poté vyrazili strmě vzhůru. Momentálně cena testuje hladinu rezistence na úrovni 1,0850 (prostřední linie ukazatele Bollingerova pásma, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 4. dubna. Fed se v roce 2024 rozhodne pro jedno až tři snížení sazeb

04.04.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchodoval poměrně slabě. V průběhu týdne jsme pozorovali slušný pohyb páru snad jen v pondělí, a to je asi tak všechno. Upozornili jsme, že se cena přiblížila k úrovni 1,2500, kterou lze považovat za spodní hranici bočního kanálu na 24hodinovém časovém rámci, který se drží již čtyři měsíce. Pravděpodobnost, že flat bude i tentokrát zachován, je tedy skutečně vysoká.
img

Výhled pro EUR/USD na 4. dubna. Trh se vrací do starých kolejí

04.04.2024 Ve středu pár EUR/USD již druhý den po sobě vykazoval kladné obchody. Zatímco růst eura z předchozího dne vyvolal otázky, které mohly být způsobeny technickou korekcí, pár pokračoval v korekci směrem vzhůru, přestože makroekonomické pozadí naznačovalo opak. Začněme zprávou o inflaci v eurozóně, která se ukázala být slabší, než se předpokládalo. Slabá inflace znamená jediné: Evropská centrální banka se ještě více přiblížila snížení sazeb v červnu, nebo možná dokonce v dubnu. To je samozřejmě pro euro medvědí faktor, ale trh to ignoroval.
img

EUR/USD: Jestřábí signály Fedu a zpomalující se inflace v eurozóně

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dostal na sedmitýdenní cenové minimum a dosáhl úrovně 1,0725. Do konce dne se však medvědům nepodařilo usadit pod hladinou supportu 1,0730 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci D1) – obchodníci vybrali zisky a opustili spodní hranice. Přesto se pár udržel v pásmu 7. hodnoty: kupující nedokázali otestovat ani nejbližší hladinu rezistence na úrovni 1,0810 (spodní hranice cloudu Kumo, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami

27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí

26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.
img

Klíčové události 25. března: fundamentální analýza pro začátečníky

25.03.2024 V pondělí nás čeká několik makroekonomických událostí. Upozorníme jen na zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Jedná se o méně významný ukazatel, který má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu větší než 15–20 pipů. Věříme tedy, že v pondělí nebude mít makroekonomické pozadí žádný význam. Euro a libra mohou pokračovat v pohybu dolů, jak naznačují technické i fundamentální faktory. Existuje ale vyšší pravděpodobnost flat trhu a nejspíš nás čeká další "nudné pondělí".
img

EUR/USD. Výsledky týdne. Vzestup a pád dolaru: korekce, nebo obrat trendu?

25.03.2024 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na základně 8. čísla, konkrétně na úrovni 1,0808. Bylo to jako dvoudílný film: v prvním díle hrál dolar roli outsidera a poté se stal favoritem. Proto ta poměrně vysoká volatilita: maximum týdne bylo zaznamenáno na úrovni 1,0943 a minimum na 1,0803. Při pohledu na týdenní graf vidíme, že pár již druhý týden po sobě vykazuje klesající trend. Pro medvědy na EUR/USD to však vzhledem k poměrně nevýrazným výsledkům březnového zasedání Federálního rezervního systému nebyla v žádném případě snadná procházka. A další vyhlídky na pokles jsou rovněž sporné.
img

Výhled pro EUR/USD na 21. března. Euro si i nadále z obchodníků utahuje Analýza EUR/USD, graf 5M

21.03.2024 EUR/USD si ve středu udržel klesající trend, ale pár opět vykazoval velmi slabou volatilitu a pohyb. Pohyby po výsledcích zasedání Federálního rezervního systému nebudeme brát v úvahu. Trh obchodoval impulzivně a bude trvat nějaký čas, než se uklidní. Pohyby po zasedání Fedu bychom v celkové technické analýze ani neměli uvažovat, protože se často vymykají celkovému obrazu. Proto analýzu zasedání Fedu provedeme až dnes večer.
img

Výhled pro EUR/USD na 13. března. Další superzábavný den

13.03.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý prodloužil slabou medvědí korekci. Očekávali jsme, že zpráva o inflaci v USA vyvolá na trhu emoce. Dolar vzrostl, ale jeho síla byla překvapivá. Americký dolar posílil o výrazných 20 pipsů poté, co vyšlo najevo, že americká inflace nadále stagnuje. Index spotřebitelských cen na konci února meziročně vzrostl na 3,2 %. Jak jsme již několikrát zmínili, pravděpodobnost ještě pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému se nadále zvyšuje. Spolu s tím by měl růst i americký dolar, pokud se trh nevrátí ke svým starým zvykům nakupovat dolar bez pádných důvodů.
img

EUR/USD. Americká inflace v únoru náhle zrychlila. Co nám říkají údaje?

13.03.2024 Zveřejněná zpráva o inflaci v USA se ukázala být poměrně kontroverzní. Téměř všechny její složky vyšly v "zeleném" a ukázaly se být silnější, než se předpokládalo. Jádrová inflace však stále vykazovala klesající trend, a to i přes pomalejší tempo zpomalování. To účastníky trhu zaskočilo: obchodníci jednoduše nevěděli, jak na zprávu reagovat. Zpočátku ceny prudce klesly k hranici 9. čísla, ale pohyb směrem dolů již nenásledoval. Poté převzali iniciativu kupující, kteří cenu vytlačili až na úroveň 1,0945. Své pozice však neudrželi, protože zpráva o inflaci nakonec zafungovala ve prospěch amerického dolaru.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste

08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
img

Týdenní přehled. Zasedání ECB, Powellův projev v Kongresu, únorové údaje NFP

04.03.2024 Nadcházející týden slibuje, že bude zajímavý, přičemž hlavní události se odehrají ve druhé polovině obchodního týdne: dozvíme se výsledky březnového zasedání Evropské centrální banky, uslyšíme předsedu Federálního rezervního systému (který bude hovořit před Kongresem) a zhodnotíme dynamiku amerického trhu práce.
img

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil

23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.
img

USD/JPY. Falešný manévr

16.02.2024 Navzdory neuspokojivé zprávě o HDP se pár USD/JPY chová, jako by se nic nestalo. Medvědi navíc dokonce zorganizovali pullback ve směru dolů a využili tak všeobecné slabosti amerického dolaru. Ve čtvrtek dolar zjevně není v dobré kondici a klesá napříč trhem. Hlavními důvody jsou korekce a slabé údaje o maloobchodních tržbách (které rozebereme níže). Dynamika poklesu však není způsobena pouze poklesem dolarového indexu, ale i další, významnější okolností. Tou je skutečnost, že po nedávném prudkém růstu se pár obchoduje v "rizikovém pásmu". Představitelé japonské vlády už zase vyslovili transparentní náznaky, jejichž podstata se odvíjí od připravenosti provést měnovou intervenci, pokud bude jen nadále oslabovat. Obchodníci proto s testováním trpělivosti japonských úřadů nespěchají. Po otestování 150. hodnoty mnoho kupujících USD/JPY vybralo zisky, čímž vyvolali medvědí rollback.
C:\fakepath\komodity-14022024.jpg

Komodity: Obchodování na komoditních trzích

15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
img

EUR/USD. Oči všech se upírají k americkému indexu spotřebitelských cen

13.02.2024 Pár EUR/USD se v pondělí pokusil zahájit vzestupný pohyb, protože obchodníci se vzhledem k plošné slabosti dolaru snažili vymanit z pásma kolem hodnoty 1,7. Pár ale neuspěl a na začátku americké obchodní seance převzali kontrolu prodejci, kteří cenu vrátili na výchozí pozice.
img

Výhled pro EUR/USD 8. února. Pomalá korekce pokračuje

08.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci výše. Volatilita byla velmi slabá, a přesto se pár nadále pohybuje vzhůru. Euro se pohybovalo v rámci formace, která je velmi podobná bočnímu pohybu, který jsme pozorovali několik týdnů, ale ke konci minulého týdne medvědi konečně převzali kontrolu. Americké zprávy podpořily medvědy, což opět ukázalo, že s ekonomikou a trhem práce je vše v pořádku a Federální rezervní systém může nadále držet sazby tak dlouho, jak bude nutné. Vzhledem k tomu, že trh očekával první snížení sazeb v březnu, tato informace (jestřábí tlak) podpořila dolar.
img

Co se děje během konsolidace bitcoinu a jak to ovlivní cenu kryptoměny?

08.02.2024 Během posledního jednoho a půl týdne se bitcoin pohyboval v úzkém rozmezí fluktuací mezi 40 500 USD a 43 300 USD, uvězněn mezi dvěma klíčovými úrovněmi. Během tohoto období kryptoměna neprošla výraznými cenovými pohyby, což je přímým důsledkem nedávných rozhodnutí Federálního rezervního systému a makroekonomických statistik USA. I přes nízkou obchodní aktivitu a minimální pohyb cen je síť BTC aktivně využívána pro transakce.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 7. února. Prodávající si vzali oddechový čas

07.02.2024 Pokles měnového páru EUR/USD se zastavil a pár v úterý zahájil korekci směrem vzhůru. Euro klesalo dva dny po sobě a pár se pohybuje v klesajícím trendu. Proto jsou pohyby, které jsme pozorovali v posledních dnech, zcela logické. Pár nemůže nepřetržitě klesat každý den, takže čas od času jsme svědky pullbacků a korekcí. Hlavní však je, že nejenže klesající trend přetrvává, ale také ho podporují téměř všechny typy analýz. Zkazit si ho mohou pouze sami účastníci trhu, pokud se z nelogických důvodů vrátí k nákupům eura.
img

Bitcoin konsoliduje poblíž 43 tisíc dolarů: co můžeme očekávat o víkendu?

02.02.2024 Aktuální týden je pro Bitcoin charakteristický stabilizací, protože kryptoměna prakticky nereaguje na důležité makroekonomické události. To však neznamená, že je kryptoměna vůči jejich vlivu imunní; výsledky zasedání Federálního rezervního systému se promítnou do budoucích pohybů kotací BTC/USD. V současné době lze pozorovat, že býčí momentum, které kryptoměně umožnilo zotavit se nad 40 tisíc dolarů, nakonec vyprchalo. Mezi prodávajícími a kupujícími nyní panuje relativní parita.
img

Co čekat od výsledků společnosti Intel?

25.01.2024 Technologický gigant Intel (INTC.US) dnes po skončení seance na Wall Street oznámí výsledky za 4. čtvrtletí 2023. V odvětví se očekává, že prodeje procesorů by mohly být za svým cyklickým minimem, a značný optimismus kolem umělé inteligence znamená, že výsledky by mohly být trhem přijaty pozitivně. Samozřejmě pokud se společnosti Intel podaří získat alespoň nějaký podíl na rostoucím trhu s umělou inteligencí. Společnost se dlouhodobě snaží obnovit svou pozici globálního výrobce čipů poté, co ztratila podíl na trhu ve prospěch společností TSMC (TSM.US) a AMD (AMD.US). Zpochybní výsledky dostatečně status quo a nadšení technologických investorů; poskytne společnost optimističtější prognózy pro zbytek roku?
img

Cardano (ADA) vzrostlo o 95 % za šest měsíců: Může se Ripple (XRP) a Polkadot (DOT) vyrovnat jeho růstu?

11.01.2024 Ve světě kryptoměn je nyní rušno a situace je značně nepředvídatelná, protože lidé netrpělivě čekají, jak nová pravidla ovlivní budoucnost. Hlavní pozornost se soustředí na potenciální schválení burzovně obchodovaného fondu (ETF) Bitcoin Spot americkou Komisí pro cenné papíry (SEC).
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
img

Cena zlata opět atakovala hranici 2000 USD za unci

08.11.2023 Cena zlata se po odrazu od říjnového minima nejen dobře zotavila, ale počátkem tohoto týdne dosáhla nového pětiměsíčního maxima 2 009 USD za unci. Následně zaznamenala mírný pokles, který byl pravděpodobně důsledkem mírně překoupeného trhu.* Pokud bude nákupní rally pokračovat, mohla by cena vzrůst ještě výše.
img

EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě

19.10.2023 Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5.
img

EUR/USD: Geopolitika a Federální rezervní systém

10.10.2023 Euro-dolarový pár zahájil nový obchodní týden v reakci na nárůst rizikového sentimentu poklesem směrem k úrovni č. 5. Do konce včerejšího dne však kupující EUR/USD získali zpět téměř všechny ztracené pozice. Dnes vzestupná dynamika pokračuje a pár testuje č. 6, navzdory přetrvávajícímu napětí na Blízkém východě. Obchodníci nebudou mít na výběr. Na jedné straně geopolitické faktory upřednostňují bezpečný dolar. Na druhou stranu opatrné komentáře Federálního rezervního systému vyvíjejí tlak na dolar před zveřejněním klíčových údajů o inflaci v USA. Po určitých výkyvech se misky vah naklonily ve prospěch kupujících v EUR/USD.
img

EUR/USD. Předběžný přehled týdne. Americká inflace a "ozvěna" událostí v Izraeli

09.10.2023 Nadcházející obchodní týden bude pro obchodníky s dolarovými páry klíčový. Na jeho konci americký dolar buď obnoví svůj vzestup, nebo dále oslabí.
img

Scénáře dynamiky páru USD/CAD na 5. října 2023

05.10.2023 Pár USD/CAD se v době psaní článku obchodoval poblíž úrovně 1,3770, v blízkosti lokálního maxima 1,3784 (od konce března letošního roku), kterého dosáhl na začátku dnešní evropské obchodní seance.
img

I drobní investoři jsou lidé

04.10.2023 CHOVÁNÍ: Investoři jsou často považováni za plně racionální, a trhy za efektivně oceněné. Ve skutečnosti realita na trhu a vzestup behaviorální ekonomie vypovídá o tom, že je to složitější. Náš nejnovější průzkum Retail Investor Beat mezi 10 000 drobnými investory ve 13 zemích od USA po Austrálii ukazuje, že jsme všichni lidé, a osobní zkušenosti a emoce hrají velkou roli při investování. Mnoho retailových investorů také považuje sentiment mezi investory a technickou analýzu za důležitější faktory než zisky, ocenění a makroekonomické fundamenty. Průzkum také ukazuje, že investoři kompenzují tyto behaviorální vlivy tím, že investují dlouhodobě a pravidelně spoří.
img

EUR/USD: Politická krize v USA se prohlubuje, riziko shutdownu přetrvává

04.10.2023 Pár euro-dolar se usadil v oblasti čísla 4. V tuto chvíli se prodejci pokoušejí prolomit úroveň supportu na 1,0450, což odpovídá spodní linii Bollingerových pásem v časovém rámci D1. Medvědi EUR/USD se chovají méně agresivně než na začátku obchodního týdne, ale stále vykazují vytrvalost, což odráží celkové posílení dolaru.
C:\fakepath\usdcad-02102023-2.png

Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD

02.10.2023 USD /CAD je jedním z nejžádanějších měnových párů v mezinárodním obchodování. V tomto článku prozkoumáme klíčové faktory ovlivňující směnný kurz páru, analyzujeme dynamiku cenových změn v roce 2023 a prozkoumáme krátkodobé a střednědobé prognózy poskytnuté odborníky.
img

USD/JPY. Rezonantní prohlášení šéfa BOJ a vyhlídky medvědího scénáře

12.09.2023 Pár USD/JPY se na začátku nového obchodního týdne propadl o téměř 200 pipů. Začal na 147,80, cena pak během několika hodin klesla na 145,90. Dynamika byla poháněna nejen slabostí dolaru při zvýšeném zájmu o riziková aktiva, ale také silou japonského jenu po jestřábím prohlášení šéfa Bank of Japan.
img

EUR/USD. Předběžný náhled týdne. Americká inflace a zasedání ECB.

11.09.2023 Pár EUR/USD vykazuje silný klesající trend již osm týdnů v řadě. V polovině srpna dosáhla cena ročního maxima 1,1276, poté obrátila kurz. Od té doby se týdenní svíčky v časovém rámci 1T neustále uzavíraly v záporných hodnotách. Pravidelné a rozsáhlé korekční pullbacky umožňují medvědům otevírat krátké pozice za příznivější ceny. Během osmi týdnů pár klesl o více než 550 pipů, přičemž nedávno testoval hranice úrovně 1,06.
C:\fakepath\forex-01082023.jpg

Velká analýza USD/JPY

01.08.2023 Měnový pár USD /JPY vykázal v roce 2022 rychlý růst a dosáhl maxima 152 japonských jenů za 1 americký dolar. V letošním roce tento pár nadále vykazuje vzestupný trend s cílem překonat svůj předchozí vrchol.
C:\fakepath\forex-30062023.jpg

Vliv inflace na obchodování měnových párů

30.06.2023 Inflace je klíčovým faktorem ovlivňujícím forexové obchodování. Tento článek zkoumá, jak růst cen ovlivňuje hodnotu měnových párů a strategie, které mohou pomoci obchodníkům vyhnout se rizikům inflace a využít příležitosti na trhu.
img

Analýza ceny XRP

09.06.2023 XRP, populární kryptoměna známá pro své rychlé potvrzení transakcí a nízké poplatky. V této zprávě o technické analýze pro 9. června 2023 prozkoumáme klíčové ukazatele a interpretujeme jejich hodnoty, abychom získali náhled na potenciální cílové ceny XRP.
img

Týdenní přehled: Nonfarm payrolls, evropská inflace a

29.05.2023 Ekonomický kalendář na tento týden je plný důležitých událostí nejen makroekonomické, ale i politické povahy. Obchodníci s dolarovými páry se soustředí na limit amerického dluhu. Podle všeho se blíží vyvrcholení vleklého politického dramatu, jehož středobodem je potenciální platební neschopnost.
img

EUR/USD: Panické nálady zesilují, zatímco dolar nabírá na síle

25.05.2023 Situace kolem amerického vládního dluhu ovlivňuje obchodníky den ode dne víc. Není divu, protože termín stanovený americkým ministerstvem financí (1. června) se blíží a strany jsou od dosažení dohody stále daleko.
img

USD/JPY. Jen v zajetí dolaru.

18.04.2023 Pár USD/JPY aktualizoval měsíční maximum a přiblížil se ke středu 134. čísla. Děje se tak hlavně v důsledku chování dolaru. Navzdory neuspokojivé zprávě o maloobchodních tržbách greenback v pátek posílil své pozice na celém trhu, a to i vůči jenu. Teď se pár pohybuje v souladu s páteční dynamikou.
C:\fakepath\trader-07042023.jpg

Swing trading: Co o něm potřebujete vědět

07.04.2023 Swing trading je oblíbenou obchodní strategií na forexových trzích, která se zaměřuje na výkyvy cen ve střednědobém časovém horizontu. V tomto článku se podíváme na to, co swing trading přesně znamená, kdo by měl tuto strategii využívat a jak si vybrat správný obchodní set-up. Pochopíte také základní výhody a nevýhody tohoto stylu obchodování, což vám umožní rozhodnout se, zda je swing trading pro vás to pravé.
img

Stabilizace ropy, pokles zlata z maxima

17.03.2023 Ropa získává opět půdu pod nohama, jelikož banka Credit Suisse se chytla záchranného lana.
img

Akcie týdne - C3.ai (16.02.2023)

16.02.2023 Akcie C3.ai od začátku roku vyskočily o více než 120 % a mnozí investoři se ptají, zda se jedná o investiční bublinu, nebo je to stále příležitost k nákupu?
img

EUR/USD: pokles německé inflace, jestřábí komentáře ECB, problém s plynem a očekávání zápisu z jednání Fedu

04.01.2023 Americký dolarový index v úterý dosáhl třítýdenního maxima uprostřed rostoucího rizikového sentimentu, klesajícího amerického akciového trhu, pesimistických komentářů od vedení MMF, neuspokojivých zpráv z Číny a politických turbulencí ve Sněmovně reprezentantů. Všechny tyto fundamentální faktory umožnily dolarovým býkům, aby se znovu projevili - také ve spojení s eurem, které se ocitlo pod dalším tlakem na pozadí neúspěšných německých inflačních údajů. Po krátkém růstu do oblasti 7. čísla začátkem tohoto týdne pár EUR/USD v úterý klesl na 1,0520, čímž aktualizoval třítýdenní cenové minimum.
img

Analýza páru GBP/USD na 26. prosince. Libra šterlinků zvyšuje ztráty

26.12.2022 Dobrý den, vážení obchodníci! Po pátečním odrazu od úrovně 1,2007 se pár GBP/USD v grafu 1H začal obchodovat směrem nahoru. Momentálně se blíží k horní hranici klesajícího trendového kanálu, což ukazuje na medvědí sentiment na trhu. Pokud cena zkonsoliduje nad kanálem, bude mít britská libra šanci navýšit zisky.
img

EUR/USD. Obchodníci vyčkávají uprostřed nejistoty na trhu

09.11.2022 Pár euro/dolar se snaží usadit nad úrovní rezistence 1,0060, což je horní hranice indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1. Pokud pár uspěje, definitivně obnoví dlouhodobý býčí pohyb. Midterm volby však mohou omezit jeho růstový potenciál. Fundamentální faktory politické povahy mívají na forex krátkodobý dopad. Obchodníci nyní posuzují možnost rozdělení Kongresu. To je důvod, proč je nepravděpodobné, že se pár EUR/USD po dlouhou dobu usadí nad úrovní parity. Kupující potřebují silnější hnací síly, aby posunuli pár výše. Kromě toho USA zítra zveřejní data o inflaci, která mohou drasticky změnit trajektorii páru.
C:\fakepath\dolar-usa344.jpg

Korekce na americkém dolaru

07.11.2022 Páteční bedlivě sledovaný „payrolls“ report z amerického trhu práce vyšel lehce pozitivně. Největší světová ekonomika stále vytváří nová pracovní místa (261 tis. vs. 197 tis. očekávaných) a růst mezd se drží v blízkosti 5 % anualizovaně. Nezaměstnanost mírně vzrostla, ale na 3,7 % se stále drží u 50letýh minim.
img

Globální fundamentální faktory určují současné zdraví trhu

11.10.2022 Trh nyní tíží globální fundamentální faktory. Jedná se o makrodata, prohlášení prezidentů, ministrů financí a guvernérů centrálních bank, geopolitické a politické zprávy, a dokonce i zprávy z vesmíru, které říkají, že nyní existuje riziko srážky s asteroidy. Všechny tyto faktory mají vliv na sentiment trhu. Některé z těchto událostí budou 100% oceněny trhem, zatímco jiné zůstanou bez povšimnutí.
img

Jestřábí Fed by mohl dostat svět do recese

23.09.2022 A nyní bude muset udělat mnohem více, aby dosáhl stejného efektu, což znamená, že vyspělé a rozvíjející se ekonomiky musí také udělat mnohem více, aby se vyrovnaly s inflací.
C:\fakepath\trader-fxstreet-12092022-uvod.jpeg

8 nejlepších obchodních strategií – poziční obchodování (5. díl)

12.09.2022 Dnešní článek představí další z řady obchodních strategií, konkrétně poziční obchodování. V minulém díle jsme se zabývali obchodováním v trendu.
img

Technická analýza páru USD/JPY

31.08.2022 Fundamentální faktory byly v uplynulém obchodním týdnu silnější než technická analýza. V důsledku toho kotace místo očekávaného poklesu vzrostly.
img

Hospodářské zpomalení se nedotkne pouze dvou velkých ekonomik

12.05.2022 Světová ekonomika je na pokraji recese. Morgan Stanley varuje, že v letošním roce se může globální HDP ve srovnání s minulým rokem snížit o více než 50 %.
img

GBP/USD. Bank of England se trápí pochybnostmi, libra zlevňuje

09.05.2022 Dolar opět ukázal svůj charakter na začátku obchodního týdne po výnosu státních dluhopisů. Index amerického dolaru opět testoval úroveň 104 a výnos 10letých státních dluhopisů dosáhl 3,199 %. Posílení americké měny zasáhlo všechny páry "hlavní skupiny". A pár GBP/USD zde nebyl výjimkou: libra dnes aktualizovala další cenové minimum a klesla do poloviny 22. čísla.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
img

EUR/USD: Čekání na rozhodující prezidentské debaty ve Francii a pokrok v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou

20.04.2022 Číslo 7 se ukázalo být tvrdým oříškem pro medvědy páru EUR/USD. Od minulého pátku se prodejci snaží prosadit pod hranicí 1,0800, ale marně – jakmile tuto úroveň supportu překročí, sestupná hybná síla odezní. Obchodníci berou zisky a otevírají dlouhé pozice, projevují nadměrnou opatrnost v oblasti dvouletých cenových minim. Výsledkem je, že pár ve skutečnosti čeká v rozsahu 100 bodů 1,0760-1,0860. Ceny jsou volatilní, pár se střídavě odráží od horní a spodní hranice koridoru.
img

EUR/USD: Macronovo nominální vítězství, jestřábí kurz Fedu a vleklá vyjednávání

11.04.2022 Nominální vítězství Emmanuela Macrona v prvním kole francouzských prezidentských voleb pomohlo kupujícím v EUR/USD začít obchodní týden směrem nahoru, v oblasti okolo čísla 9. Tento fundamentální faktor však jednotné měně nepomůže. Zaprvé se bavíme pouze o prvním kole a zadruhé Macronovo vítězství není přesvědčivé. Naopak jeho rivalka – Marine Le Penová – měla poprvé po mnoha letech skutečně reálnou příležitost ujmout se prezidentského úřadu.
img

Analýza USD/CAD - Kanadský dolar na rozcestí

01.04.2022 Ve středu se pár CAD/USD přiblížil víceměsíčnímu minimu 1,2430. Naposledy byl pár na takových minimech v listopadu 2021. Poté se pár pokusil prorazit formace 22 a 23. Ukázalo se však, že pohyb dolů byl krátkodobý. Po sestupu na roční minimum se CAD odrazil do rozmezí 1,2470-1,2530. Nyní se pohybuje v tomto rozmezí. Aby obchodníci upevnili medvědí předpojatost, potřebují fundamentální faktory. V současné době jsou velmi rozporuplné. Účastníci trhu jsou proto nyní nuceni zaujmout obezřetný přístup. To je tedy hlavní důvod, proč se pár nyní obchoduje beze změny, vytvořený v rozmezí 60 pipů.
img

Pár GBP/USD se kvůli Baileyho "holubičím" tezím zhroutil

29.03.2022 Pár GBP/USD negativně zareagoval na holubičí a nerozhodné komentáře guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho. Před týdnem se kupující páru GBP/USD blížili k hranici 33. čísla, zatímco včera se pár propadl do oblasti 30. cenové hladiny. Oslabení britské měny se časově shodovalo s posilováním dolaru, který začal být znovu velmi poptávaný coby ochranný nástroj. Geopolitická nestabilita umožňuje dolarovým býkům zůstat nad vodou a ignorovat všechny ostatní fundamentální faktory. Libra ale Baileyho prohlášení ignorovat nemohla.
img

GBP/USD. Libra ignoruje údaje o inflaci a snížení daní

24.03.2022 GBP/USD je pod tlakem, navzdory posilování libry a také snižování daní ve Spojeném království. Americký dolar je dominantní vůči GBP a dalším měnám kvůli geopolitickému napětí. Geopolitické faktory jsou však od počátku nespolehlivé – úroveň risk-off sentimentů na trhu se velmi rychle mění v závislosti na zprávách. Za těchto podmínek nelze poskytnout výhled na současný klesající trend. Geopolitika zůstává hlavním hnacím motorem páru, která převažuje nad jinými fundamentálními faktory.
img

USD/CAD. Rekordní inflace v Kanadě: další argument ve prospěch short pozic

17.03.2022 Kanadský dolar dál ukazuje svou sílu a vnucuje svou hru americké měně. Loonie se cítil vcelku sebejistě i během nedávné dolarové rally – spoléhal přitom na růst trhu s ropou, jestřábí postoj Bank of Canada a růst klíčových makroekonomických indikátorů. Dnes dostal další důvod k posílení: údaje o růstu inflace v Kanadě vyšly v "zelených číslech" a překonaly tak očekávání odborníků. Tato zpráva umožnila medvědům páru USD/CAD zahájit protiútok, v jehož důsledku cena klesla na základnu 27. čísla. Kanadská měna patří k několika málo měnám, které jsou za současných podmínek schopny konkurovat americkému dolaru. Proto je vhodné využít jakýkoli více i méně rozsáhlý pullback směrem vzhůru k otevření short pozic.
img

EUR/USD. Iluze růstu: nevěřte korekčním pullbackům

15.03.2022 Pár euro-dolar dnes vykázal korekční růst a chytil se devátého čísla. A přestože se býci na EUR/USD nedokázali přiblížit ke klíčové úrovni rezistence 1,1000, dokázali se od základny deváté cenové hladiny vzdálit a vyhnout se tak dalšímu poklesu do oblasti ročního minima 1,0806.
img

Evropa vs. Severní Amerika: jak rozdíl v investičních strategiích ovlivňuje BTC

09.03.2022 Světový akciový trh zažil v posledních dvou týdnech nebývalou úroveň volatility. Kvůli ukrajinské krizi a sankcím proti Rusku se drasticky změnily investiční toky kapitálu. Krypto trh je vážně poškozen a jeho tržní kapitalizace sotva dosahuje 1,7 bil. USD.
img

Bitcoin vzrostl, když Biden oznámil sankce proti Rusku

23.02.2022 Bitcoin mírně vzrostl poté, co americký prezident Joe Biden oznámil další sankce proti Rusku. Biden podle zprávy z agentury Bloomberg na úterní tiskové konferenci poprvé prohlásil, že postup Ruska proti dvěma ukrajinským regionům pokládá za invazi. Zároveň rychle oznámil sankce proti Rusku.
img

Přední krypto analytici očekávají, že BTC klesne pod 30 000 USD

23.02.2022 Býčí jízda se na kryptoměnovém trhu objevila na začátku února. Zdálo se, že by brzy mohl začít plnohodnotný vzestupný trend. Na grafech bitcoinu a dalších hlavních digitálních aktiv se začala vytvářet býčí reverzní formace. Když však nastal čas prolomit linii ramen a připravit se na býčí rally, americký Fed oznámil, že brzy zvýší sazby. Geopolitická rizika situaci ještě zhoršila a investoři se obrátili ke zlatu.
img

EUR/USD. Geopolitické signály: horko ustupuje, dolar už není v přízni

22.02.2022 Na pozadí včerejších událostí pár euro-dolar testoval oblast 12. čísla, ale nedokázal se prosadit pod hranicí 1,1300. Zkrátka a dobře nikdo přesně nevěděl, jak včerejšek skončí – jaké rozhodnutí učiní ruský prezident Vladimir Putin, zejména na pozadí poměrně ostré obviňující rétoriky vůči současné ukrajinské vládě. Proto po skončení zasedání Rady bezpečnosti Ruské federace začal dolar postupně nabírat na síle: dolar byl jako ochranné aktivum velmi žádaný.
img

Americký akciový trh zakončil týden velmi silnou rally

31.01.2022 Americké akcie se v pátek odrazily vzhůru, protože dobré výsledky společnosti Apple vyvážily obavy, že Fed bude jednat agresivně, aby omezil inflaci. Index S&P 500 zaznamenal největší růst od června 2020, zatímco technologický Nasdaq 100 vyskočil o více než 3 %.
img

Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD

25.01.2022 Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD. Největší propad nastal v pátek, kdy došlo k třídennímu poklesu. Podle Coinglass, informační platformy pro obchodování s kryptoměnovými futures, uzavřelo za posledních 24 hodin své pozice více než 230 000 obchodníků, přičemž celková částka likvidace činila 866 mil. USD.
img

Ropa roste druhý den v řadě

19.01.2022 Ropa si ve středu brzy ráno připsala více než 1 %, poháněna stále vysokou poptávkou po této komoditě. Březnové futures na ropu Brent vzrostly o 1,14 % na 88,51 USD za barel, zatímco březnové futures na ropu WTI vzrostly o 1,24 % na 85,88 USD za barel. Cena ropy Brent se poprvé od poloviny podzimu 2014 dostala nad 89 USD a druhý den v řadě posunula nová maxima.
img

AUD/USD. Australský dolar následuje svůj americký protějšek

18.01.2022 Americký dolar nadále postupně získává na síle a přepisuje výhled hlavních dolarových párů. Následuje výnosy státních dluhopisů, které naopak lámou několikaměsíční rekordy. Zejména výnos desetiletých státních dluhopisů dnes dosáhl ročního maxima (1,852 %), což odráží náladu investorů ohledně dalších kroků Fedu. Minulý týden, jen několik dní před oznámením "režimu mlčení", se mnozí představitelé Fedu vyjadřovali "jestřábím" tónem. Někteří z nich uvedli, že první kolo zvyšování sazeb by mělo být provedeno v březnu, zatímco jiní dodali, že očekávají tři nebo čtyři zvýšení do konce letošního roku. Vzhledem k tomu se americké akciové indexy dostaly pod tlak, zatímco výnosy státních dluhopisů začaly postupně (ale jistě) růst.
img

Americký akciový trh 5. 1. 2022

05.01.2022 Americký trh je na maximech navzdory obrovské epidemii omikronu v USA. V úterý hlavní americké indexy uzavřely smíšeně. Dow přidal 0,6 %, NASDAQ klesl o 1,3 %, S&P500 ztratil 0,1 %.
img

EUR/USD. "Černá labuť" jménem omikron

29.12.2021 Pár EUR/USD pokračuje v bočním trendu v úzkém rozmezí, které pomalu klesá. Soudě podle cenové dynamiky v posledních dnech se pár obchoduje v 50bodové úrovni, jejíž hranice tvoří 1,1280 a 1,1340. Obchodníci neriskovali, že půjdou výše nebo níže – prodávající a kupující střídavě přebírali vedení jeden od druhého, čímž se zužovalo obchodní rozmezí. Pár se ve skutečnosti pohyboval inertně, počínaje od hranic rozmezí. Účastníci trhu přitom ignorují vzácné makroekonomické zprávy. Včera byly například docela dobré statistiky z USA. Ale i přes pozitivní zprávy americký dolar ztrácel svou pozici: kupující EUR/USD dokázali pár "vytáhnout" na úroveň 1,1334. A přestože pár nakonec zůstal v rozmezí, včerejšek byl důležitý. Úzký trh funguje podle svých vlastních pravidel a ignoruje klasické fundamentální faktory.
img

USD/JPY. Vzestupný trend ještě neskončil: nejbližším cílem je úroveň 114,70

22.12.2021 Japonský jen je slabý a zranitelný přinejmenším v páru s americkým dolarem. Během posledních čtyř měsíců vzrostl pár USD/JPY o 500 bodů. Jestliže na začátku září se obchodoval na úrovni 109,00, pak nyní se kupci pokoušejí o konsolidaci nad úrovní 114,00. Vzestupná dynamika tohoto nástroje vyplývá jak z posilování dolaru, tak z oslabování jenu, který musí spoléhat na "holubičí" postoj Bank of Japan. Občas dojde k prudkému zvýšení zájmu o japonskou měnu v důsledku silnějšího protirizikového sentimentu na trhu. Hovoříme ale o dočasném růstu obchodníků: samotný status ochranného aktiva nestačí. Růstový potenciál páru tedy ještě není u konce. Kupci se budou dál snažit o návrat na několikaleté maximum (115,53), které bylo aktualizováno 23. listopadu.
img

USA se musí připravit na tuhou zimu kvůli kmeni omikron

20.12.2021 Minulý týden byl poměrně bohatý na události. Hlavní událostí týdne bylo zasedání FOMC. Regulátor rozhodl o urychlení zužování programu QE. Jerome Powell navíc uvedl, že centrální banka v příštím roce zvýší úrokovou sazbu dvakrát až třikrát. K prvnímu zvýšení klíčové sazby může dojít již v březnu, kdy bude program QE zcela ukončen. Jak jsem již zmínil, to je pro všechna riziková aktiva včetně akcií medvědí. V současné době akciový trh zpomaluje svůj růst. Minulý týden všechny tři hlavní akciové indexy, S&P500, NASDAQ a Dow Jones, poměrně výrazně poklesly. Všechny tři indexy se však dokázaly obchodovat v blízkosti svých historických maxim. Domnívám se tedy, že v následujících měsících budou indexy postupně klesat, protože pro další růst neexistují žádné fundamentální faktory.
img

EUR/USD. Přehled předvánočního týdne: Bude trh vykazovat minimální aktivitu?

20.12.2021 Index amerického dolaru na začátku nového obchodního týdne opět vykázal pozitivní dynamiku, odrážející zvýšený zájem investorů o americký dolar. Uvedená měna dominuje tak či onak téměř ve všech dolarových párech. Páteční impuls však zmizel – měnový trh se hýbe setrvačností posledních událostí. Nastává předvánoční období, které se tradičně vyznačuje nízkou likviditou a tržní slabostí. Trh proto upadá do minimální aktivity. V období katolických Vánoc, kdy jsou hlavní obchodní parkety světa zavřené, obchodníci zaměřují svou pozornost na sekundární fundamentální faktory nebo související témata, která mají hypotetický charakter. Úzký trh je obzvláště citlivý, takže nelze vyloučit neobvyklé cenové výkyvy, zejména na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře.
img

GBP/USD. "Bermudský trojúhelník" fundamentálních faktorů: Omikron, statistiky a Brexit

13.12.2021 Minulý pátek pár GBP/USD klesl na úroveň 1,13 v reakci na slabá data o růstu britské ekonomiky. Zveřejnění vyšlo v "červené zóně", takže pochybuji, že se Bank of England rozhodne zpřísnit rétoriku na prosincovém zasedání, jehož výsledky budou oznámeny tento čtvrtek. Na druhou stranu budou tento týden zveřejněny další klíčové makroekonomické zprávy, které mohou páteční negativa do jisté míry vyvážit. Ostatně zveřejněná data o růstu britského HDP jsou poněkud opožděná (za říjen), zatímco novější čísla se dozvíme tento týden.
Související klíčová slova: Porozumění divergenci | Býčí pohyb | Akcie společnosti AMC | Eurokoruna | Objem HDP | Celkový zisk | Cenový kanál | Hlava a ramena | ChatGPT | Euro k americkému dolaru | Hodnota společnosti | Dlouhé pozice | Úspory | Prognóza USD/CAD na rok 2023 | Dukascopy | Analytický tým FXstreet.cz | Údaje z USA | Války | Tempo ekonomického růstu | Míra růstu HDP | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Poziční obchodníci | Obchodní platformy | Dolarový index DXY | TD Securities | Australská centrální banka | Hlavní trendy | Obchodníci komodit | Dlouhodobá prognóza | Ascending bottoms | Oblasti supportu a rezistence | EUR | Štěstí | Morning Star | Best bid | Standard & Poor's | Oznámení výsledků | Jestřábí tlak | Velká analýza | Komuniké | Itálie | Euro proti dolaru | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Hlasovací právo | Take Profit | Vývoj ceny zlata | JForex | Očekávání | Ekonom Evropské centrální banky | Výhody fundamentální a technické analýzy | Jüan | Otevřené pozice | Volatilní | Evropské centrální banky | Poslanci | Nikl | PMI v eurozóně | Reakce dolaru | Spekulativní pozice | Ruská centrální banka | Předpověď ceny | AUD/NZD | EUR/JPY | Alternativní investice | Příležitost k nákupu | Trh práce | Saxo Trader | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Obchodování breakoutů | Investice | Uranové akcie | DXY | MACD | Potenciál | Odpor | Fondy SRI (social responsible investments) | Support | Rezistence | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Úroková sazba Fedu | Chování | Ifo | Prognózy | Britská libra | Intervence | Zkušení obchodníci | Ceny kakaa | Experti | Japonský HDP | Futures kontrakt | Guvernér | Rekord | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropské měny | Nová varianta omikron | Zvýšení dluhového limitu | Největší světová ekonomika | Černé labutě | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | General Electric | Americké centrální banky | Oblasti supportu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Neckline | Cena bitcoinu | Klouzavý průměr | 1M | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Jestřábí komentáře | Klesající trendová linie | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Brent | Le Penová | Benchmark | Rostoucí výnosy | Americký akciový trh | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | P/S | Celosvětová poptávka po ropě | Olívia Lacenová | Měnový pár USD/JPY | BreakEven | Delta | Vývoj na trzích | SMA | Šéf Fedu | Investiční strategie | Vývoj ceny sóji | Vlna pandemie | Algoritmické obchodní systémy | IDEA | Technická analýza USD/CAD | Šéfové | ESG | Index DOW | Import | Zvýšení sazeb Fedu | Exchange | Forexový trh | Základní pravidla | Baissista | Zasedání centrálních bank | Hluboké recese | Měnové krize | Ceny niklu | Styl obchodování | Kontrakty | Chicago Board of Trade (CBOT) | Klesající trendové čáry | Nová varianta covidu | AUDUSD | Index spekulativního sentimentu | Forexoví obchodníci | Praxe | AI | Investiční výhled | Hodnota indexu | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Palladium - Vývoj ceny palladia | Country Funds | Sentiment na trhu | JPY | Vzestup zlata | Obchodní tipy | Spotřebitelské inflace | Výrobní sektor | Počet případů koronaviru | Poziční forexoví obchodníci | Developed markets | Fiskální rok | Poptávka a nabídka | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Ceny sóji | Wonderinterest Trading | Znehodnocení | Peníze | Buy Price | Pandemie COVID-19 | Roční výnos | Ukazatel | Francie | Dosáhnout zisku | Akciové indexy | Americká ropa | Pin Bar | Doporučení k obchodování | Medvědí trh | Prognóza | Kurz eura k dolaru | Jak obchodovat | Saxo Bank | Heatmap | Barel ropy | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Medvědí signál | Použití indikátoru | Ropa WTI | Spekulant | Dolary | Krypto trh | INTC.US | Histogram | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Brexit | Komoditní měny | Eurostoxx 50 | Kč/USD | Vývoj dolarového indexu | Technická analýza | Dolar dnes | Plány | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Pár euro-dolar | Aktuální informace | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Komoditní trh | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Resistence | Akciový výhled | Obchodní charakteristiky páru USD/CAD | Trh s nemovitostmi | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Posílení koruny | Export | Jak na obchodování | Ceny BTC | Americká ropa WTI | Breakouty z obchodního rozpětí | Přehled měnového páru USD/CAD | Cenové tlaky | Kapitálové strategie | Akciový růst | Analýza USD | Šok | Riziková averze | Ruský prezident | Držení pozice | Středoevropské měny | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Komoditní sektor | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Japonské vlády | NFP | Sýrie | Úroková sazba | Patria Online | Noviny | Měnový fond | Příchozí fundamentální zprávy | Unie | Ekonomika USA | Dovoz | Nasdaq Composite | Nikkei | John Williams | Hyundai | Ukazatele ekonomického rozvoje | Politická situace | Fitch Ratings | Kapitál | Zasedání FOMC | Prezidentské kampaně | Investiční specialista | Dot plot | P.A. | NFP report | Největší ztráty | Oživení trhu | Reálný účet | Růst ekonomiky USA | Pozitivní zprávy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Spot | Investovat | Vklady | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | BlackRock | Šíření nemoci | Býčí sentiment | Globální ekonomiky | Vybírání zisků | Investing.com | Americký prezident | Cenové pohyby | Index amerického dolaru | Stratégové | Nejsilnější růst | Christine Lagardeová | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | High-frequency trading | EUR/CZK | Zájem investorů | Zpřísňování měnové politiky | Jestřábí postoj | Makrodata | Prezident | Britský premiér | Investoři | Sója | Nastavení úrokových sazeb | Ceny zinku | Nejistoty | Předseda sněmovny | Evropská měna | AMD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Média | AMC.US | Index PPI | MSCI Emerging Markets | Supporty a rezistence | Jádrový index | Měnový pár AUD/NZD | Zisk | FXstreet.cz | Ceny mědi | Pesimismus | Nové volby | Objemy obchodování | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Vývoj ceny cukru | Bloomberg News | Údaje o průmyslové výrobě | Bank of England | Investiční | Plnění objednávek | Jednotné měny | Mary Dalyová | Rostoucí ceny ropy | Obchodní příležitost | Vývoj ceny pšenice | Vývoj ceny kakaa | Sentiment investorů | Průzkum | BP | IEA | Momentum v tradingu | Výrobní index ISM | Funkční období | Nižší poptávka | Sestupný trend | Kč/EUR | Investiční horizont | Wonderinterest | Analýzy | Prognózy USD/JPY | Analýza páru EUR/USD | Obchodní plán | Wells Fargo | Makroekonomické ukazatele | Posilování amerického dolaru | Efektivní portfolio | Nabídka | P/E | Reakce trhů | Zpráva | Zasedání Evropské centrální banky | Prémie | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Demokraté | Představitelé Fedu | Chicago Board of Trade | Prodej | Hlavní události | Patria | Oslabení USD | Údaje ISM | Česká měna | Platební neschopnost | Rating USA | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Brexit bez dohody | Zasedání Fedu | Management | JOLTS | Agentura Reuters | GBP | RoboMarkets | Vyhlídky | Korekční pohyb | Nízké poplatky | Virologie | Bohatý | Loonie | Výrazný růst inflace | Větší pozice | Tržní kapitalizace | Velikosti pozice | USDA | Švýcarská banka | Olej | Zpomalení ekonomického růstu | Rozhodnutí centrálních bank | Obchodní týden | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Centrální banky | Pákový efekt | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Americká centrální banka FED | Quantum | Admiral Markets | Pandemie COVID | Obchodování | Akcie BlackBerry | Dobré výsledky | Zprávy | Růst cen ropy | Rekordní růst | Cena komodit | UBS | Nadšení | Nákupy dluhopisů | Akciové burzy | Murray | NATO | Averze k riziku | TSMC | Kukuřice - Vývoj ceny | Severomořská ropa | Ceny stříbra | ZEW | Ceny ropy | Zasedání OPEC | EURIBID | Zemní plyn | Evropské akcie | Oanda | Ceny Bitcoinu | Deflace | Investiční aktivita | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Růst inflace | Covid | CZ | Bydlení | Cena ropy brent | Vojenský konflikt | CME FedWatch Tool | Formace technické analýzy | Míra | Coinglass | Program nákupu aktiv | Doba návratnosti | Měnová politika americké centrální banky | Hedgeové fondy | Divergence ceny a MACD | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Očekávání investorů | Australský dolar | Raphael Bostic | Sójové boby | České koruny | Medvědí divergence | François Villeroy de Galhau | Ekonomický růst | xStation | Tomáš Vobořil | USD/CZK | Nástroj | Výsledky | Jednoduché tipy pro začátečníky | Kurz CZK | Přehled | Koruna | Zápis ze zasedání Fedu | Výrazný pokles | Equity Funds | Fundamentální zprávy | Finanční služby | Projev Jeroma Powella | Cukr | Analytická společnost | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kupující | Bitcoin | Kurz koruny | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Onemocnění | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Propad | Day trading | Riziko recese | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Obchodování pásma | Retracement | Automobilový průmysl | Krátkodobější obchody | Raketový útok | Hypotéza | Údaje | Range | MicroStrategy | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Pandemie koronaviru | Zůstatek | Stimulační opatření | Ripple (XRP) | OPEC+ | Obchodní války | Světové ceny ropy | Americká banka | Počet zaměstnaných | Očekávání analytiků | Objem | Index výrobních cen (PPI) | HighSky | Ropa WTI - Vývoj ceny | Obavy z recese | Graf | Identifikovat trendy | Federální rezervní systém | Měnový pár | Klima | Britské libry | Moskva | Výsledky společnosti | Ceny bavlny | Americké měny | Cena akcií Tesly | Instrument | Trendová čára | Národní měny | Carry trade | Regulátor | Shortovat | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Státní rozpočet | Zvýšené riziko | CTA | Ceny cukru | Dlouhodobý výhled | Devizové kurzy | Terminál | Ask | Průmyslová výroba | AMC | Aussie | Pfizer | Case-Shiller | Studie | Blízký východ | Technické ukazatele | CME FedWatch | Spotové ceny | Eurodolar | Průraz | Cena plynu | Short | Polsko | Pár EUR/USD | Technická analýza USD | Reakce trhu | Trendové indikátory | Zpráva o inflaci | Výnosové křivky | Masivní nákupy | Doporučený minimální investiční horizont | Custodian | Cenová hladina | Zinek - Vývoj ceny | Zveřejněná data | Index volatility | Americká centrální banka | Lukáš Kovanda | High | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Platina - Vývoj ceny platiny | Tvrdý brexit | Ascending tops | HUF/EUR | Rostoucí trend | OPEC | Finanční krize | Ukrajina | Růst eura | Vydělat peníze | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Index výrobních cen | Makro data | Ceny ropy WTI | Bezpečné útočiště | Snížení spotřeby | Ropa Brent - Vývoj ceny | Open interest | Ekonomická situace | Indikace | Jádrový index spotřebitelských cen | Zpomalení inflace | Klíčové události ve světě | Tým InstaForex | Dnešní růst | Kakao | Česká koruna | Dow Jonesův index | OECD | Index Dow Jones Industrial Average | Ukazatele ekonomického rozvoje USA a Kanady | Technické analýzy | Silnější dolar | Brokers | High Yield | Michael Saylor | Napětí na Ukrajině | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Přehled měnového páru USD/JPY | Dezinflační proces | Měnový trh | GBPUSD | Futures na ropu WTI | Britská měna | Dlouhodobější trend | Rakousko | HDP USA | Ekonomické ukazatele | Stříbro | USDCAD | Oslabení koruny | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | GameStop Corp (GME.US) | Přeprodané oblasti | Analýza BTC/USD | Bank of Japan | Jakub Hodan | Boris Johnson | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Býčí signál | Změna trendu | Libra vůči dolaru | Směrovost | Americké akcie | Kevin McCarthy | Czech Fund | Akcie firem | MetaTrader | Otočení trendu | Kongres | Oslabování amerického dolaru | Mutace viru | Poradenství | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Klesající trend | Trendline | Evropská ekonomika | Pozornost | Země EU | Celosvětová poptávka | Počet pracovních míst | Tradestation | Trh | Finanční společnosti | Volby v USA | Komise | University of Michigan | Aktivita na trhu | Kanadská měna | Výkyvy | Výrazný růst | Ekonomický a strategický výzkum | Rates | S&P 500 | Fed | OpenAI | Korekce | Kanada | JDE | Upozornění | Buffett | Money management | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Znalost | Konkurenceschopnost | MT4 | Swingové minimum | Fixed Income Funds | Posílení dolaru | Nejistota | ANO | GME | HDP v eurozóně | CME | Pokles cen ropy | Anthony Fauci | Obchodní systém | Velký pohyb | Rating | Makroekonomické údaje | SNB | Microsoft | Příležitosti | Americké úrokové sazby | XRP | Vládní dluhopisy | Tržní kapitalizace kryptoměn | Odhad růstu HDP | Obchodní plány | Haruhiko Kuroda | Členové Fedu | Inflační vývoj | Japonsko | Změny cen | Sell | Demokratické strany | Celkový sentiment | Long pozice | Obchodování akcií | Trendová linie | Vzestupný trend | Krátké obchodování | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Řízení rizika | NYMEX | Polský zlotý | Tržní sentiment | Kurzový vývoj | Nákupní cena | Káva - Vývoj ceny | Oblast supportu | Ekonomie | Makroekonomika | Trendové linie | Twitter | Fluktuace | Objem obchodů | CFTC | Nejvýraznější pokles | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Krach | Další růst | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Centrální banka | Andrew Bailey | Významné zprávy | Jakub Kovařík | Inflace v Británii | Aktivum | CL | QE | Směřování | LYNX | Maturity | Donald Trump | Patrik Urban | Jádrová inflace | Výhled pro EUR/USD | Příkaz Stop | Dluhové krize | Bollinger Bands | Analytici | Centrum | Společnosti | Vývoj AOS | Zpomalení ekonomiky | ING | Grafy | Vice | Inflační indexy | Hlavní akciové indexy | Dopad omikronu | Komodita | Významné úrovně | Směnný kurz | Aktivita v americkém sektoru služeb | Apple | Huobi | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Vysoká inflace | API | Zprávy a události | Jednoduché tipy | USD/CAD v roce 2023 | Ceny komodit | Nízká volatilita | BlackBerry | Viceprezident | Jen Psakiová | Překoupené zóny | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | Dnešní výsledky | Bid | Situace na Ukrajině | Hillary Clintonová | Společnost XTB | Česká republika | Behaviorální | Ceny zemního plynu | Zpomalení globální ekonomiky | Nejnovější zprávy | Americký dolar | GME.US | ADNOC | Výrobní aktivita | Situace | USDIDX | Zprávy z ekonomiky | Break Even | Libra šterlinků | Předseda | Snižování úrokových sazeb | City Index | Utahování měnové politiky | Můj trading | Ripple | Americký trh | Vybírat zisky | Negativní dopad | Rok 2024 | Traders | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Evropská unie | Politická krize | Příkaz | Evropská centrální banka | Ekonomiky | Fundamentální ukazatele | Google | Záporné sazby | Floating | Konflikt na Blízkém východě | Rychlý růst | Kryptokomunita | Libra | Makro | GameStop | Vytrvalost | Zvýšení základní úrokové sazby | TSM | CFD | SaxoBank | Platební bilance | Open | Cena akcie | Snížení sazeb | Tržby | Dow Jones Industrial Average | DOT | Růst mezd | Analýza trhu | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Futures kontrakty | Ztráta | Řecko | End of day trading | Aktuální cena | Jednání o brexitu | Nikl - Vývoj ceny | AMD.US | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Close | Bitcoin a další kryptoměny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Pin Bars | Nový rekord | Rizika | Přenos | Institucionální investoři | Plodiny | Kurzy | Cena | Investiční banky | Fond | Finanční prostředky | Burze | Silný trh | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Partners | Vývoj hodnoty | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ekonomické údaje | ECB | Vývoj inflace | ISM | Izrael | Ceny akcií | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | Ceny palladia | Konsensus | S&P500 | Čínská ekonomika | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | ČNB | Směřování trhů | Spekulativní obchodování | Pokles | Sazby ECB | Velikost pozice | Verbální intervence | Výběr zisků | FXstreet | Zboží dlouhodobé spotřeby | Makroekonomická situace | Drahé kovy | Obchodní pozice | Damoklův meč | Prezidentské volby v USA | Americké banky | Conseq | Potenciální zisk | Měnová politika | Cenové minimum | Obavy z recese v USA | Indikátor | Zinek | Burzovně obchodované produkty | Investování na burze | Index ISM | Situace na trhu | Fitch | Americká ekonomika | Býčí trh | MAAE | Obchodník | Vývoj cen ropy | Akcie týdne | Epidemiologická situace | Dluhopisy | JPY USD | FOREX | COVID-19 | Inflace zpomaluje | Růst ceny | BoE Andrew Bailey | Krize v USA | Regulátoři | Údaj NFP | Tempo poklesu | Konsenzus | Maďarská měna | Investor | Maloobchodní tržby | Index cen | Obchodování forexu | Alokace | Intel (INTC.US) | Out of the money | Bull | Banka Credit Suisse | Index PX | Daně | Saxo | Lídři | Pivot | Kryptoměna | Zprávy z trhů | Pokles indexu | RRR | Momentum | Psychologie | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Vývoj ceny ropy WTI | Podílové fondy | Prezident Vladimir Putin | BIC (Bohemian Identification Code) | Čína | Prodávající | Trader | Výkyvy trhu | Obchodní rozpětí | Zisky | Bývalý prezident | ZIL | Slušný zisk | Současné ceny | Platformy pro obchodování | Vliv carry trade | EURIBOR | Globální ekonomika | Spready | Obchodujeme | Swap | ECN | Poptávka | Toyota | Obchodníci | Společná měna | Buy on close | Cena zlata | Solana | Zasedání Bank of England | HSBC | Sankce USA | Pullback | Obchodovat | Přijetí bitcoinu | Parita | Hang Seng | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Globální trhy | Světové akciové trhy | Růst cen | Cizí měny | Měnový kurs | Růst HDP | RSI | Delaware | Korekční fáze | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Deutsche Bank | EUR/MWh | Financování | Základní úroveň technické analýzy | Masato Kanda | Index výdajů | Technologický Nasdaq | Výrobce čipů | Akcie AMC | GMT | Americká lehká ropa | Medvědi | Video | Překoupení | Pokles ekonomiky | Analýzy trhu | Republikáni | Ocenění trhu | USDJPY | Krize bankovního sektoru | Použití oscilátorů | Kalendář událostí | Obchodování na komoditních trzích | Zprávy z USA | Line | Regulační orgány | Úrokový diferenciál | Akciové fondy | SSI | Holubičí postoj | Soudní řízení | Malé podniky | Fiskální politika | 8 nejlepších obchodních strategií | Výrobní aktivity | Ostatní kryptoměny | Pokles trhů | Opční trader | Vývoj měn | Index MSCI All Country World | Payrolls | Prezident Fedu | Oficiální údaje | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | Podnikání | Cílové ceny | WTI | Standard & Poor's 500 | Monetární politika | ETF fondy | DAX | Forrester | Bod | Retail Investor Beat | Odrazy | RBNZ | Měnové kurzy | Bloomberg Commodity Index | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | HDP | ROCE | Americká měna | Načasování | Problémy | Ropa | Ziskovost | OCI | Bankéři | Cena ropy | Ether | Manufacturing PMI | Inflace | Forexu | TSM.US | Forexový obchodník | Drobní investoři | Kukuřice | Marže | Využití kapacit | Německá ekonomika | Zlato a stříbro | Diskont | Svatý grál | Předběžné výsledky | Referendum | Fibonacciho retracement | Omikron | Vstup do obchodu | Kurz USD | Inflační indexy (CPI, PPI) | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Index PMI | Zkušenosti | Přístup k tradingu | Fibonacciho úrovně | Emmanuel Macron | Signály | Facebook | Optimismus | Lira | Vývoj ceny niklu | Kalendář ekonomických událostí | GameStop Corp | Vývoj ceny kávy | Statistiky | Náklady na obchodování | Stříbro - Vývoj ceny | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Palantir | Ekonomové | Slovní intervence | Diverzifikovat | Zájem o riziková aktiva | Stagflace | FX | Zpomalení růstu | Oscilátory | Rozhodování | Prezident Fedu v Dallasu | Michal Stupavský | Tým RoboMarkets | Kurz | 256/2004 | Rizikový sentiment | Double top | EMA | Světová válka | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Fundamentální pozadí | Dolar | Hliník | Růst dolaru | Obchodování ropy | Ceny pšenice | Risk | Ropa roste | Highsky.cz | Euro | Falešný signál | Makroekonomické faktory | Indikátor důvěry | Výnosy státních dluhopisů | Debata | Měď | Proinflační | Libanon | Růst ekonomiky | Konglomerát | Být trpělivý | Rozvíjející se trhy | AUD | Federální rezervní banky | EU | Obchod | Christine Lagarde | Predikce | Fibo | Cenové dno | Vliv inflace na obchodování | Akcie společnosti AMC (AMC.US) | Obchodní aktivita | Objem investic | Index VIX | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Head and Shoulders | Jednotná měna | EV | Finančníci | EBITDA | Wales | Oves | Obchodovat breakouty | Jestřáb | Majors | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Ceny benzínu | Spojené státy | Ekonomická expanze | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Tesla | Další kryptoměny | Conseq Investment Management | Precedens | Expert | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Vývoz | Index výrobní aktivity | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Úroveň rezistence | Recese | Index relativní síly (RSI) | Globální indexy | Švýcarský frank | Bank of Canada | Čisté krátké pozice | Komerční banka | Měnová politika ČNB | Analýza BTC | CZK/EUR | Pandemie | NZDUSD | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Akcie Applu | Výnosy | NZD | Největší propad | Výrobní index | Strategie breakout | Stavební povolení | Překoupené podmínky | Inflace v Německu | Zbohatnutí | Obchodování s kryptoměnovými futures | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | Produkce ropy | Americké burzy | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Zpracovatelský průmysl | Obchodní příkaz | Frank | Cardano | Poplatky účtované brokerskou společností | Měnové politiky centrální banky | Negativní nálada | Transparentní | Momentum indikátory | Kurz eura | Dnešní zpráva | Swapová křivka | Prohlášení | Vystoupení z EU | Daňový štít | Ceny energií | Cena Brentu | Konkrétní příklad | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Platina - Vývoj ceny | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Intel | Měnový kurz | Dosažení dohody | Měď - Vývoj ceny mědi | Dlouhodobá strategie | Indikátor momentum | Averze vůči riziku | Atlantik | Multi-Asset obchodování | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Investiční cíle | OSN | Panika | Henry Hub | Možnosti k obchodování | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Události ve světě | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Mince | Analytické společnosti | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Kmen omikron | Rostoucí ceny | Trend | Načasování obchodu | Dow Jones Industrial | Ceny platiny | Důležité informace | Američtí politici | Oslabení | Kroky Fedu | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Fundamentální data | Platforma | Energetika | Manufacturing | Likvidní trh | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Nařízení | Ropné akcie | SWIFT | BTC | Bankovní sektor | AUD/USD | Indexy | Citi | Forex Factory | Altcoiny | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Severomořská ropa Brent | Holubice | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Průmysl | Úroveň supportu | Obchodování měnových párů | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Nadprodukce | Úvěrový rating | Bankovnictví | Cenový trend (Price Trend) | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Americká výnosová křivka | Divergence | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | Myšlenka | Obchodovat s akciemi | Obchodní bilance | Stabilní zisky | Viceprezident ECB | Reinvestování | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Výprodej | Spojení | Ekonomické výhledy | Cykly | Long | WHO | Rally | Pohyby ceny | Recese v USA | Macron | Bear | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Prodejní tlak | Cenový strop | Velikosti pozic | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Podíl na trhu | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | JP Morgan | Růst cen akcií | Ceny ropy Brent | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Osobní počítače | LPR | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Riziková aktiva | Tempo růstu ekonomiky | Wedge | Société Générale | Holubičí tón | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Vývoj kurzu | Nejlepší výsledky | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Tipy pro začátečníky | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Úroveň technické analýzy | Sentix | Robert Holzmann | | Japonské úřady | Trade | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Indexy PMI | Pochybnosti | Šéfka ECB | Historické trendy | Stratég | Pokračování poklesu | Dna | Vývoj ceny hliníku | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Index průmyslové výroby | Sentiment | Zrychlení inflace | Poptávky po ropě | Short pozice | Paul Volcker | Balancovaný fond (smíšený) | Zlato - Vývoj ceny | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Politika | CoinShares | Nálada na trhu | Sazby | Kapitalizace | Bilance | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Stop-Lossy | Indikátor MACD | Poplatky | Ekonomické prognózy | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | Objemy obchodů | Indexy S&P | FundStrat | George Soros | Nálada | Napětí na trzích | Představitelé centrální banky | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Vliv na trh | Index volatility VIX | HighSky Brokers | Dnešní ekonomický kalendář | Forexové obchodování | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Šance | Expert na kryptoměny | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Sněmovna reprezentantů USA | Třetí světová válka | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Prolomení supportu | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Poptávka po dolaru | Volume | Americké ministerstvo | Swing Trading | Americký trh práce | Obchodní účet | Pochopení trhu | Cardano (ADA) | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | Economist | Indikátor Ichimoku | Hry | Odpovědnost | Pavel Kohout | Zisky společnosti | Úrokové sazby | Trendové čáry | Scalping | Bankovní krize | Evropský trh | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | PacWest | Data o inflaci | Expanze | eBook | Epidemie koronaviru | Nabídka a poptávka | Prodejní signál | General Motors | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Bílý dům | Fondy High-yield | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Počet nakažených | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Oslabení EUR/CZK | Retail Investor | Swing | Graf měnového páru | Krize | Pád akcií | Optimistický výhled | Buy | Ekonomické zprávy | Omezení produkce | AOS | Komise v přenesené pravomoci | Americké akciové indexy | EURCHF | G20 | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Objednávky | NFT | Zlatý kříž | Rally na ropě | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Obchodní strategie breakout | Tržní cena | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Americké výnosy | Trading | Generální ředitel | Ceny aktiv | Měny emerging markets | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Index MSCI | První odhad | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Izraelská armáda | Růst cen komodit | Likvidita | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Hliník - Vývoj ceny | Zajímavé pohyby | Capital Economics | Dlouhá pozice | Plán obchodování | Fixní dluhopis | Transakce | Oanda.com | Hodinový graf | Káva - Vývoj ceny kávy | Měny | Hladiny supportu | Trh s kryptoměnami | FocusEconomics | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Vzestup inflace | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | Hedgeový fond | Profitovat | Glencore | Irsko | Časové rámce | Energie | Důležité zprávy | Dmitrij Peskov | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | USDX | Momentum trading | BTC/USD | FOMC | Dividendy | Měna | Dow Jones | Platební neschopnosti USA | Údaje o HDP | Příležitosti k nákupu | Intradenní pohyby | Vývoj ceny bavlny | Cena komodity | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | EUR/CHF | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Momentum indikátor | Pravidla obchodování | Nákupy centrálních bank | USD | Index podnikatelské aktivity | Miliardy dolarů | Sója - Vývoj ceny sóji | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | JPMorgan | Česká národní banka | Překoupené oblasti | Globální finanční trhy | Globální ekonomický kalendář | Četnost obchodů | EOD | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Co je komodita | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Alokace aktiv | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Akcionář | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Miliardy USD | Snižování daní | Tržby společnosti | ADA | Wood Mackenzie | Obchodní den | Makroekonomické události | Intradenní obchodník | Signál | Výrazný zisk | Írán | S/R zóny | EPS | ADP | Typ obchodování | Uptrend | Číst grafy | Kupní síla | Investiční doporučení | Short squeeze | Termínový kontrakt | Komodity | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Singapur | TradingEconomics | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Společnost | Custody transakce | Kurz koruny vůči euru | Ducascopy | Obchodní systémy | Likvidní | Sázky | Širší trh | Snížení úrokové sazby | Potenciální výnosy | Zvýšení volatility | Cukr - Vývoj ceny | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Vysoká volatilita | Jestřábí Fed | Cena akcií | Šíření koronaviru | Kupci | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dopad koronaviru | Vitalik Buterin | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Slovník pojmů | Rishi Sunak | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Ztráty | Akciový trh | Obchodní signál | Lehman Brothers | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Vývoj meziroční jádrové inflace | Ken Veksler | VIX | Premiér Boris Johnson | Růst | Sazba Fedu | Měnové trhy | Sója - Vývoj ceny | Objem obchodování | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Silné momentum | Příjmy | Pohyby cen | Kmen koronaviru | Risk-off | Vášeň | Zajištění | Obchodování na trhu | Snížení inflace | Index | Buy on opening | PCE index | Komoditní | Lockdown | Hlavní americké indexy | MiFID II | Fundament | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Palladium - Vývoj ceny | Průmyslová produkce | Úročení | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | ČTK | Engulfing | Put | Japonský jen | Severní Irsko | Dlouhodobé trendy | Kanadská centrální banka | Krátká pozice | Analýza fundamentálních událostí | Prezident Federální rezervní banky | Fond fondů | Spekulace na oslabení | Analýza USD/JPY | Ceny kávy | Ninja Trader | Mártiňš Kazáks | Zkušení investoři | Data ke sledování | Vybrat zisk | Klíčové centrální banky | ETF investoři | Nakupovat | Robert Kaplan | Analytické prognózy | Obchodníci momenta | Zemědělství | Pokles zlata | Znovuotevření čínské ekonomiky | Index spotřebitelských cen | Jerome Powell | Širší obraz | Zisk na akcii | Měnový pár GBP/USD | Eskalace konfliktu | Teorie Elliottových vln | Podnikání na kapitálovém trhu | Odvětví | Ukazatele ekonomického rozvoje USA | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Volatilita páru EUR/USD | Markit | Investování | Měď - Vývoj ceny | Banka | Medvědí trend | Výrazný pokles libry | Vývoj ceny kukuřice | Úroková sazba měny | Investiční příležitost | Breakouty | Předpovědi ceny | Americké ekonomiky | Přeprodané podmínky | Základní pravidla systému obchodování | Znepokojení na trhu | Elasticita | Strategy Research | Bezpečné přístavy | FedWatch | Commodity index | Pracovní místa | XTB | Tržní hodnota | CAD | Dolar roste | CNBC | Posílení | Globální akcie | Základní úroková sazba | Wells Fargo Investment Institute | Trendový indikátor | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového kurzu | Posilování koruny | Události v eurozóně | Analýza | Vývoj měnového páru | Wonderinterest Trading Ltd | Riziko | Rekordní nárůst | Analytička | Dlouhodobé S/R zóny | Emerging markets | Americký index | Obchodní signály | Akcie výrobce letadel Boeing | Obchodní terminál | Válka | Lael Brainardová | Expanzivní politika | Obchodování obchodního pásma | Commitment of Traders | Bloomberg | MQL | Zabití íránského generála | Dluhopis | Ceny železné rudy | Poziční obchody | Colosseum.cz | CCI | Důležité makroekonomické události | Zvyšování úroků | Signály Fedu | Míra inflace v Německu | Saxo PrivatBank | Štědrý den | Pražská burza | Analýza makroekonomických zpráv | DJIA | Vakcína | Poptávka po ropě | Investiční zprávy | Index technologického trhu Nasdaq | Analýza komodit | Předpověď | Board of Trade | Očkování | Umělá inteligence (AI) | Wall Street | Plyn | Průzkumy | Převodník měn | Futures | Michelle Bowmanová | Snižování sazeb | CAD USD | Denní obchodování | Poziční obchodování | Nvidia | Nemovitosti | Multi Asset Fidelity International | US měna | Ropa Brent | Kombinace technické a fundamentální analýzy | Solidní růst | Flat | Hospodaření | Přehled měnového páru | Inflace v eurozóně | Rollback | Kanadská ekonomika | Sentiment trhu | Skotsko | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Snížení daní | James Bullard | Běžná obchodní strategie | Vysoká cena | Obchody | Index CPI | Drawdown | EPFR Global | CHF | Index Nikkei | Australská měna | Manažeři | Zvýšení úrokových sazeb | Pohyb na EUR/USD | Geopolitické faktory | Inflace v únoru | Akciový index | Těžba ropy | Nová mutace | Pozice | Technický pohled a výhled | Closed trades | Pád dolaru | xStation5 | Nastavení Stop-Lossu | Podpora | Světoví lídři | Technický pohled | MWh | Colosseum | Dílčí index | Budoucí vývoj | Volatility | Hlavní ekonom | Síla dolaru | Růst čínského HDP | Nejnovější údaje | Vývoj na trhu | Snižování inflace | Vývoj cen zlata | EU a USA | Očekávání trhu | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Velké ztráty | Německo | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Cenové výkyvy | Maďarský forint | Podílový list | Bankovky | Opatření | Portugalsko | Překoupený trh | Index nákupních manažerů ve výrobě | Načasování obchodů | Finanční svět | Významné události | Equity | Zpřísňováním měnové politiky | Vliv inflace | Právo | Domácnosti | Dlouhodobí investoři | City | Monetární politika Bank of Canada | Prime | Japonská centrální banka | Zajímavý trh | Dolarové páry | Rady expertů | Kontraindikátor SSI | Marketingová komunikace | Jednání ECB | Ceny hliníku | Interpretace | Pozornost trhu | Krátkodobí tradeři | Rizikový profil | Ceny kukuřice | Příkaz stop-loss | Eurozóna | Klíčové makroekonomické ukazatele | Investiční rozhodnutí | Makroekonomický kalendář | Velcí hráči | AMC (AMC.US) | Pšenice | Forex heatmap | Pozornost obchodníků | Christopher Waller | Futures na ropu | Kritický týden | Nákup komodit | Co je komodita? | Vývoj ceny zinku | Ekonomické vyhlídky | Marine Le Penová | Technická analýza páru USD/JPY | CARA | Podnikatelská aktivita | Sazby beze změny | AAA | SEC | Sektor služeb | Měnová politika Bank of Japan | Etoro | Výkyvy cen | Důležité makroekonomické zprávy | Obchodní model | Cena BTC | Jean-Luc Mélenchon | Asset alokace | Počasí | Finanční podmínky | Vývoj ceny mědi | MIFID | Podnik | COVID-19 omikron | Týdenní pokles | Krypto | Platina | Vývoj ceny | CZK/USD | Zveřejnění zpráv | Konkurenční společnosti | Miliardy | Devizový trh | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nabídka ropy | Yield | Barclays | Etherea | Analytik | Investing | SNY | Podhodnocený | Rostoucí úrokové sazby | Ziskovost strategie | Custody | Výrobní náklady | BB.US | Virus | Redukce | VT trader | Euro-dolar | Americký regulátor | Pravidla systému obchodování | Fundamentální analýza pro začátečníky | MIC | Index PCE | Cenový vývoj | Sebevědomí | Práce | Pokles bitcoinu | MSCI All Country World | Katastrofy | Balancovaný fond | Správné řízení rizika | G7 | Pokles libry | Cukr - Vývoj ceny cukru | Ceny zemního plynu v Evropě | Vývoj ceny platiny | Těžba ropy v USA | Holubičí rétorika | Biden | Polkadot | Budoucnost | Ocenění | Banky | Aktuální situace | Výhledy | NASDAQ 100 | Peking | Bavlna | Durace | Výsledky hospodaření | Prolomení oblasti | Nákupní signál | Oscilátor | Lockdowny | Inflace ve Velké Británii | Prodeje | Politici | Trendy měnového páru USD/JPY | Potenciál zisku | Kotace | Obchodní podmínky | Objem zakázek | Finanční situace | Ondřej Hartman | Varianta covidu | Pracovní den | Joe Biden | Americké ministerstvo zahraničí | Index relativní síly | Důležité zprávy z USA | Raketový růst | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Akcie BlackBerry (BB.US) | InstaForex | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Dlouhodobá prognóza pro USD/CAD | CBOT | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | USA | Obchodní válka | Analytický tým | Floating rates | Hladina supportu | Zlato | BlackBerry (BB.US) | Býčí trend | Cena USD/CAD | USD/CAD | Zpomalování inflace | Geopolitika | Fundamentální aspekty | Nasdaq | Účinnosti vakcín | Společná evropská měna | Philip Lane | Euro klesá | PMI ve službách | Geopolitická situace | Geopolitické napětí | Spekulanti | Inflace v USA | Analytické prognózy USD/JPY | Nový kmen koronaviru | Domácí poptávka | Slabé euro | Člen Rady guvernérů Fedu | Pozitivní přínosy | Stochastic | Dukascopy Europe | Údaje o inflaci | BIC | Krátkodobý rostoucí trend | Zpomalení hospodářského růstu | Zájem o bitcoiny | Sezónnost a počasí | Černá labuť | Fundamentální pohled | Hodnota britské libry | Investment | Prognóza USD/CAD | Česká swapová křivka | Zásobníky | Analýza ceny | Globální ekonomický růst | Zprávy z Německa | Analýza USD/CAD | Výraznější pokles | Charakteristiky páru USD/JPY | Divergence ceny | Fidelity International | Obchodník s cennými papíry | USD/JPY | Použití indikátoru RSI | Fondy dividendové | Obchodování na newyorské burze | Fundamentální analýza komodit | SPX | XTB Research | Kryptoměny | EPFR | INTC | Rychlost | Inflace v Kanadě | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Experti HSBC | Fundamenty | Volby | Index aktivity v sektoru služeb | Ukazatele | Británie | Umělá inteligence | Protesty v Hong Kongu | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | Jak si vede USD/CAD | Nonfarm Payrolls | Výnos dluhopisů | Dolarový pár | Průmyslová výroba v USA | Ceny obilí | COT | Pšenice - Vývoj ceny | Zlepšení | Zákony Evropské unie | Polkadot (DOT) | USD graf | SPOT | Tým FXstreet.cz | Podniky | Balanced Funds | Intervenovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Fundamentální analýza pro začátečníky
Fundamentální analýza trhu
Fundamentální analýza Virgin Galactic
Fundamentální analýza v praxi
Fundamentální analýzy
Fundamentální analýzy akcií
Fundamentální aspekty
Fundamentální data
Fundamentální dění
Fundamentální divergence

Následující klíčová slova

Fundamentální hodnota
Fundamentální hodnota kryptoměn
Fundamentální impuls
Fundamentální informace
Fundamentální i technická analýza
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Fundamentální pohled
Fundamentální pozadí
Fundamentální ukazatele
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít